Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τελικός Final 4 Euroleague,Μακαμπι - ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Barcelona 2011
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
lightday
μας βγάλατε την παναγία στο τέλος ... αλλά χαλάλι
Του χρόνου ούτε στους 16 και του παραχρόνου ξανά
tzagasdog
Ευχαριστουμε τη Μακαμπι που εκανε ενδιαφερον τα ματς και το ειδαμε ολο.....
αλλα η παρασταση ηταν για 1 ρολο.

Ωραίο παιχνίδι σαν τελικός παντως. Προπονητες και παίχτες τα έδωσαν όλα.

Ο Παο βγηκε συγκλονιστικός απο τα αποδυτηρια, δεν ξερω πως αλλα δεν παιζοτανε.
Αξιος πραγματικα ο Μπλατ εβαλε προβληματισμους, απάντησε σε αυτους του Ομπραντοβιτς παρά τις λιγότερες λύσεις.
Απλα ο Ζελικο ομως τον κερδισε παντου. Χωρις αμφιβολία.

Άξιο το 6ο για τον Παο που κέρδισε 4 τελικούς με τη Μπαρτσελόνα πήγε στο Φ4 και έκανα τα πράγματα να φαίνονται απλά.

Το μόνο που μένει να δούμε φέτος είναι αν ο ΟΣΦΠ θα καταφέρει να του στερήσει κάποιο τίτλο.
shtarkws
Η μεγαλύτερη ευρωπαικη ομάδα των τελευταίων 30 χρόνων και ελπιζω σε λίγα χρονια όλων των εποχών.Παναθηναικε σε ευχαριστούμε για αυτο το υπέροχο ταξίδι που ξεκίνησε το 96 όταν είμασταν παιδιά και συνεχίζεται μέχρι σήμερα που είμαστε άντρες.History in the making
lightday
QUOTE(shtarkws @ May 8 2011, 19:50 ) *
Η μεγαλύτερη ευρωπαικη ομάδα των τελευταίων 30 χρόνων και ελπιζω σε λίγα χρονια όλων των εποχών.Παναθηναικε σε ευχαριστούμε για αυτο το υπέροχο ταξίδι που ξεκίνησε το 96 όταν είμασταν παιδιά και συνεχίζεται μέχρι σήμερα που είμαστε άντρες.History in the making

+++++++++
rankin
έφτασε η ώρα να μετονομάσουν την ευρωλίγκα σε "Ζελιμιρ Ομπράντοβτις Καπ"
τι να πω?
φέτος το πήρε προσωπικά ο ίδιος...
His way
His Cup

Συγχαρητήρια
Άλλαξε την φιλοσοφία της ομάδας του, χωρίς εκπτώσεις στο τελικό αποτέλεσμα...
Ουτε υπομονές, ούτε ξεροκεφαλιές

Επίσης συγχαρητήρια και στον Ντέιβιντ Μπλατ, που έχτισε αυτό το πολύ καλό σύνολο, με χαμηλό μπάτζετ μεν, έξυπνες επιλογές δε και χωρίς να στηριχτεί στα ταμπούρια και στον κλεφτοπόλεμο, όπως πχ έκανε η περσινή Παρτιζάν

Άξιος πρωταθλητής ο Παναθηναικός
Αξια φιναλίστ η Μακάμπι
Η υπόλοιπη Ευρώπη εμφανίστηκε ανάξια να ακολουθήσει, αρχής γενομένης απο την ΤΣΣΚΑ, μετά τον Ολυμπιακό, την άτυχη Μπαρτσελόνα (γιατί αν δεν είχε βρει τον Παναθηναϊκό στα πλει οφ, μπορεί να ήταν αυτή η δεύτερη καλύτερη ομάδα σήμερα) και τις φυσικά τις ανεπαρκέστατες Σιενα-Ρεαλ που δεν είχαν σχέση με το τουρνουά.
Boom Dizzle
ΜΑΓΚΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!!
lamar
Καποιοι απο μας το ειχαμε πει εδω και ενα μηνα, λογω ουδεροτητας, οτι ο ΠΑΟ θα το σηκωσει για πλακα.

Ο ΠΑΟ πηρε το πιο ευκολο ευρωπαικο της ιστοριας του. Το ειχε παρει βασικα απο τοτε που βγηκαν οι 4 ομαδες. Δεν χανει απο τετοιες ομαδες ο Ομπραντοβιτς.

Πως να χασει απο ομαδα με ενα πλει μεικερ χωρις δυαρι, με ενα τριαρι και ενα σεντερ.

Αμφιβαλω αν οι σφυγμοι του ανεβηκαν πανω απο 90 σε οποιοδηποτε σημειο του ματς.

Μπραβο στον ΠΑΟ για το 6ο.
vastravoud
Το πιο εύκολο final four ίσως είχε, το πιο εύκολο "Ευρωπαϊκό" ΣΙΓΟΥΡΑ όχι. Αμφισβητήθηκε πολύ, έδειξε να στραβώνει τελείώς όμως κατάφερε να αποκλείσει την Μπάρτσα σε μια τρομερή σειρά και τελικά δικαιώθηκε.

It's my way που λέει ο Ομπράντοβιτς.....
il postino
http://www.scissors.gr/index.php?option=co...19&Itemid=1


αφιερωμενο σ αυτους που ολη τη χρονια μας λοιδωρουσαν!!!!

πλεον μπορουν να ασχοληθουν με την υψηλη ραπτικη μιας και το μπασκετ ειναι ολιγον πολυπλοκο...



τα υπολοιπα οταν ηρεμησει το μυαλο μου...
Magnus92
Και θα βριζει ενα ολοκληρο γηπεδο τον Τεπιτς...
Και αυτος θα γυριζει με υφος και θα απανταει : "ΒΟΥΛΩΣΤΕ ΤΟ!!!.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ !!!!"


Παναθηναικέ: 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
spysta
πολυ ανετα και ευκολα ο ΠΑΟ πρωταθλητης Ευρωπης .. δεν ειχα καμια αμφιβολια.Καμια ομαδα απο αυτες που ηταν στο φιναλ4 ΔΕΝ μπορουσε να του κανει τη ζημια .. οι μονες που θα μπορουσαν να τον νικησουν ηταν ο ΟΣΦΠ και η Μπαρτσα.

ο Ζελικο κ ο ΔΔ το πηραν μονοι τους .. ΜΑΓΚΙΑ

Η συγκεκριμενη Μακαμπι ειχε σωστο πλανο,καλη καθοδηγηση απο τον παγκο .. αλλα δεν ειχε τις λυσεις απο τον παγκο!!Τρανη αποδειξη οτι ο Ντειβιντ Μπλατ ειναι ΚΑΛΟΣ προπονητης .. εξυπνος προπονητης

η τυχη παει με τους ισχυρους λενε εε ?το πιστευω ειλικρινα .. το εφεραν ετσι και οι συγκυριες οπου ο ΠΑΟ φετος .. με υποθετικα μετριο ροστερ σε σχεση με τις αλλες χρονιες .. σηκωσε κουπα ευκολα θα ελεγα στα 2 τελευταια ματς .. κανοντας μια MΕΓΑΛΗ υπερβαση σε μια σειρα 4 αγωνων σε διαστημα 10 ημερων και τιποτα παραπανω.στα υπολοιπα μπηκε ο αυτοματος πιλοτος ..
Στο χαμηλοτερου επιπεδου φιναλ4 της τελευταιας 10ετιας .. η ΕΜΠΕΙΡΙΑ του απο κουπες φανηκε τοοοοσο πολυ που ηταν απολυτως λογικη εξελιξη .. η νικη.

ο ΠΑΟ μετα και το φετινο 6ο αστερι .. αποτελει ΞΕΚΑΘΑΡΑ την κορυφαια ομαδα της τελευταιας 15ετιας στην Ευρωπη.respect
rankin
QUOTE(il postino @ May 8 2011, 20:11 ) *
http://www.scissors.gr/index.php?option=co...19&Itemid=1


αφιερωμενο σ αυτους που ολη τη χρονια μας λοιδωρουσαν!!!!

πλεον μπορουν να ασχοληθουν με την υψηλη ραπτικη μιας και το μπασκετ ειναι ολιγον πολυπλοκο...



τα υπολοιπα οταν ηρεμησει το μυαλο μου...

Ξέρεις τι είναι αυτό που ενδεχομένως να μην καταλαβαίνω εγώ ως Ολυμπιακός, αλλά και εσύ ως Παναθηναικός?
Ότι αν έκρινα την ομάδα σου με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια, όπως ακριβώς κρίνω και την δική μου, δεν θα έβλεπα ούτε την μία, ούτε την άλλη πρωταθλήτρια ευρώπης...

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι ο τύπος που κάθεται στον πάγκο της ομάδα σου μπορεί να κάνει θαύματα, που ξεπερνούν την μπασκετική λογική...
απλά εσύ το πιστεύεις αυτό γιατί το έχεις δει να συμβαίνει αρκετές φορές, εγώ είμαι κομματάκι πιο δύσπιστος, γιατί όπως σου είπα, κρίνω με τα κριτήρια που έχω και για την δική μου ομάδα..
Φυσικά, ειδικά φέτος που το ευρωπαϊκό είναι προσωπικό του επίτευγμα, νομίζω ότι δεν χωράει καμία αμφιβολία για το αν ο Ομπράντοβιτς είναι 2 σκάλες καλύτερος απο τον δεύτερο καλύτερο προπονητή στην ευρώπη
Zoys
Το έκανε πιο εύκολο το φετινό, δεν ήταν. Το πιο εύκολο νομίζω ότι ήταν αυτό του 2000 στο Παλατάκι.
vastravoud
http://www.sentragoal.gr/afieroma2.asp?cat...pubid=128640008

Είναι μεγάλη στιγμή να βλέπεις Ίαν να αποχωρεί με τις....παντόφλες tongue.gif
Razorblade Fish
Τι πολυ ευκολα ρε παιδια;Απεκλεισε την πρωταθλητρια Ευρωπης και γηπεδουχο και μεγαλο φαβορι Μπαρτσελονα σε ΣΕΙΡΑ αγωνων και με μειονεκτημα εδρας!Χανοντας μαλιστα το πρωτο ματς με το χειροτερο τροπο που θα μπορουσε!Δηλαδη τι πιο δυσκολο μπορει να του τυχει;;;Η μεγαλη Ολυμπιακαρα μας που τοσο θα ετρεμε ο Παο αποκλειστηκε απο κατι ξυλοκοπους και δεν ηταν ουτε καν στο F4.Οποτε ας σταματησουμε να κοροιδευουμε τους εαυτους μας περι ευκολου F4 κτλ.Δεν ειμαι ΚΑΘΟΛΟΥ σιγουρος οτι αν ηταν ο Ολυμπιακος αντι του Παναθηναικου σε αυτο το f4 θα το επαιρνε και μαλιστα ετσι ΑΕΡΑ που το πηρε ο Παναθηναικος.
Anubis
Υπαρχουν φωτογραφιες του σταρ Μπογρη με την κουπα...Μονο για συλλεκτικες εκδοσεις
il postino
QUOTE(rankin @ May 8 2011, 20:23 ) *
Ξέρεις τι είναι αυτό που ενδεχομένως να μην καταλαβαίνω εγώ ως Ολυμπιακός, αλλά και εσύ ως Παναθηναικός?
Ότι αν έκρινα την ομάδα σου με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια, όπως ακριβώς κρίνω και την δική μου, δεν θα έβλεπα ούτε την μία, ούτε την άλλη πρωταθλήτρια ευρώπης...

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι ο τύπος που κάθεται στον πάγκο της ομάδα σου μπορεί να κάνει θαύματα, που ξεπερνούν την μπασκετική λογική...
απλά εσύ το πιστεύεις αυτό γιατί το έχεις δει να συμβαίνει αρκετές φορές, εγώ είμαι κομματάκι πιο δύσπιστος, γιατί όπως σου είπα, κρίνω με τα κριτήρια που έχω και για την δική μου ομάδα..
Φυσικά, ειδικά φέτος που το ευρωπαϊκό είναι προσωπικό του επίτευγμα, νομίζω ότι δεν χωράει καμία αμφιβολία για το αν ο Ομπράντοβιτς είναι 2 σκάλες καλύτερος απο τον δεύτερο καλύτερο προπονητή στην ευρώπη

δεν αναφερομαι σε κανεναν φιλο του ολυμπιακου! με πασα ειλικρινεια!! οποτε, ουτε σε σενα ρανκιν!

αναφερομαι στους δικους μας που απο την αρχη της χρονιας ελεγαν panathinaikos και εκαναν λες και αναφερονταν σε ομαδα τοπικου!!!

δεν αναφερομαι σε αυτους που ηταν δυσπιστοι με την ομαδα! ο καθενας εχει τη γνωμη του!! αναφερομαι σε αυτους που εκραζαν ακομα και μετα απο νικες μας!! σ αυτους που λοιδωρουσαν τους παντες!! απο τη διοικηση και τον κοουτς μεχρι τους φροντιστες της ομαδας!!

Zoys
Παιδιά, βλέπω τη συνέντευξη τύπου από τη Gazzeta και η έκφραση του Διαμαντίδη είναι "ώχου, τι με κρατάνε τώρα εδώ;" laugh.gif

★★★★★★ 77.gif
lamar
QUOTE(Razorblade Fish @ May 8 2011, 20:28 ) *
Τι πολυ ευκολα ρε παιδια;Απεκλεισε την πρωταθλητρια Ευρωπης και γηπεδουχο και μεγαλο φαβορι Μπαρτσελονα σε ΣΕΙΡΑ αγωνων και με μειονεκτημα εδρας!Χανοντας μαλιστα το πρωτο ματς με το χειροτερο τροπο που θα μπορουσε!Δηλαδη τι πιο δυσκολο μπορει να του τυχει;;;Η μεγαλη Ολυμπιακαρα μας που τοσο θα ετρεμε ο Παο αποκλειστηκε απο κατι ξυλοκοπους και δεν ηταν ουτε καν στο F4.Οποτε ας σταματησουμε να κοροιδευουμε τους εαυτους μας περι ευκολου F4 κτλ.Δεν ειμαι ΚΑΘΟΛΟΥ σιγουρος οτι αν ηταν ο Ολυμπιακος αντι του Παναθηναικου σε αυτο το f4 θα το επαιρνε και μαλιστα ετσι ΑΕΡΑ που το πηρε ο Παναθηναικος.


Μονος σου κοροισευεις τον εαυτο σου μαν. Ποιος εβαλε στην ιξισωση τον Ολυμπιακο? Μονο εσυ!!!

Τι σχεση εχουν οι δυο ομαδες? Η μια σηκωνει ανα δυο χρονια ενα ευρωπαικο και η αλλη ειναι απλα μια πολυ καλη ομαδα τα τελευταια 5 χρονια, μετα απο καιρο.

Οσο για το ευκολο η οχι, ολοι παλι μιλησαμε για το Φ4, εκει που κρινονται οι τιτλοι. Και οπως ειχαμε πει αρκετοι αποδειχτηκε και στο παρκε, οτι ο ΠΑΟ πηρε τον πιο ευκολο τιτλο της ιστοριας του.
nvip13
Συγχαρητήρια σε όλους! Διοίκηση, τεχνικό επιτελείο και φυσικά τους παίκτες για την κατάκτηση ενός ακόμα ευρωπαικού!!!
Μας κάνατε και πάλι περήφανους! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


Ελπίζω και εύχομαι κάποια στιγμή ο Ελληνας φίλαθλος να δώσει στο μπάσκετ την προσοχή που του αξίζει!
rankin
QUOTE(il postino @ May 8 2011, 20:35 ) *
δεν αναφερομαι σε κανεναν φιλο του ολυμπιακου! με πασα ειλικρινεια!! οποτε, ουτε σε σενα ρανκιν!

αναφερομαι στους δικους μας που απο την αρχη της χρονιας ελεγαν panathinaikos και εκαναν λες και αναφερονταν σε ομαδα τοπικου!!!

δεν αναφερομαι σε αυτους που ηταν δυσπιστοι με την ομαδα! ο καθενας εχει τη γνωμη του!! αναφερομαι σε αυτους που εκραζαν ακομα και μετα απο νικες μας!! σ αυτους που λοιδωρουσαν τους παντες!! απο τη διοικηση και τον κοουτς μεχρι τους φροντιστες της ομαδας!!

Το κατάλαβα ότι μιλούσες κυρίως για Παναθηναικους
ήθελα απλά να σου εκφράσω αυτό που εγώ νοιώθω αυτή τη στιγμή

Ότι ο Ομπράντοβιτς ανατρέπει τους κανόνες του μπάσκετ και αν χρειαστεί, ίσως να πάρει ευρωπαικό και με εμένα στην ομάδα...
Απο εκεί και πέρα, προφανώς πολύς κόσμος όταν έβλεπε την ομάδα του να μην παίζει καλά, θα απογοητεύονταν και θα άρχιζε την γκρίνια..

Απλά δεν θα πρεπε, γιατί μετά απο τόσες επιτυχίες θα έπρεπε να καταλάβουν ότι η ομάδα αυτή έχει την στόφα και τον τρόπο να φτάνει στο στόχο της...
GreekNick
Respect στον μεγαλύτερο προπονητή της Ευρώπης

Respect στον 6άστερο
plo koon
Απίστευτη εξέλιξη. Από εκεί που στα μέσα του top 16 αρχές final 8 τον είχαν όλοι ξεγραμμένο ξαφνικά έρχεται και παίρνει την κούπα. Ντάξει βασικά το "ξαφνικά" αφορά τη σειρά με την Μπαρτσελόνα στην οποία έδειξε την πραγματική της δυναμική η ομάδα του ΠΑΟ.

Για μένα είναι ίσως ο πιο δύσκολος τίτλος της τελευταίας δεκαετίας για τον ΠΑΟ και εν πολλοίς το σχόλιο αυτό οφείλεται στη σειρά με την Μπαρτσελόνα.

Πολύ μεγάλος προπονητής ο Ομπράντοβιτς και εξωπραγματικό point ο Διαμαντίδης. Βλέποντας τη χρονιά που κάνει φέτος θεωρώ κρίμα το γεγονός ότι τα προηγούμενα χρόνια "χαλιναγωγούσε" το επιθετικό του ταλέντο για το καλό της ομάδας.

Συγχαρητήρια στον ΠΑΟ.
Razorblade Fish
QUOTE(lamar @ May 8 2011, 20:40 ) *
Μονος σου κοροισευεις τον εαυτο σου μαν. Ποιος εβαλε στην ιξισωση τον Ολυμπιακο? Μονο εσυ!!!

Τι σχεση εχουν οι δυο ομαδες? Η μια σηκωνει ανα δυο χρονια ενα ευρωπαικο και η αλλη ειναι απλα μια πολυ καλη ομαδα τα τελευταια 5 χρονια, μετα απο καιρο.

Οσο για το ευκολο η οχι, ολοι παλι μιλησαμε για το Φ4, εκει που κρινονται οι τιτλοι. Και οπως ειχαμε πει αρκετοι αποδειχτηκε και στο παρκε, οτι ο ΠΑΟ πηρε τον πιο ευκολο τιτλο της ιστοριας του.

Διαβασε 2-3 ποστ πριν απο μενα.''Μονο μια υπερβαση 10 ημερων ο Παναθηναικος και τιποτα παραπανω'' και''μονο η Μπαρτσα και ο Ολυμπιακος μπορουσαν να τον νικησουν''...
Xaroumenos loukoumas
Συγχαρητήρια στον ΠΑΟ για την κούπα!!!
Σε αυτό το F4 δεν ήταν δυνατό να μην το πάρει smile.gif
Μια ερωτησούλα έχω:

Ο ΔΔ βγήκε:

1. Euroleague MVP
2. Final 4 MVP
3. Καλύτερος αμυντικός
4. Μέλος της καλύτερης 5άδας

Έχει γίνει κάτι αντίστοιχο ποτέ άλλοτε; (το (3) δε με ενδιαφέρει, ας έχει πάρει και το A. Ford!)

Πόσο τεράστιος είναι αυτός ο παίχτης!
ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!
lamar
QUOTE(Razorblade Fish @ May 8 2011, 20:47 ) *
Διαβασε 2-3 ποστ πριν απο μενα.''Μονο μια υπερβαση 10 ημερων ο Παναθηναικος και τιποτα παραπανω'' και''μονο η Μπαρτσα και ο Ολυμπιακος μπορουσαν να τον νικησουν''...


Ε ναι, τον ΠΑΟ μονο αυτες οι δυο ομαδες μπορουν τον κερδισουν, αλλο αυτο και αλλο να πηγαινε ο Ολυμπιακος και να επαιρνε το Φ4 για πλακα οπως εκανε ο ΠΑΟ, και μαλιστα αναμενομενα ευκολα.

Αλλο αυτο και αλλο αυτο που εγραψες εσυ, καμια σχεση.
spysta
QUOTE(Razorblade Fish @ May 8 2011, 18:47 ) *
Διαβασε 2-3 ποστ πριν απο μενα.''Μονο μια υπερβαση 10 ημερων ο Παναθηναικος και τιποτα παραπανω'' και''μονο η Μπαρτσα και ο Ολυμπιακος μπορουσαν να τον νικησουν''...

βγαινουμε οφ τοπικ .. αλλα που διαφωνεις ?? πριν το τοπ8 ο ΠΑΟ επαιζε μετριοτατο μπασκετ.εκανε ομως την υπερβαση του σε διαστημα 10 ημερων .. πεταξε εξω το φαβορι και με την συγκυρια οτι αποκλειστηκε το αλλο φαβορι που κατα την αποψη μου ηταν ο ΟΣΦΠ .. εφθασε στο ευκολοτερο final4 της ιστοριας του και κερδισε ευκολα.αυτο εννουσα ..

το οτι μονο ο ΟΣΦΠ κ η Μπαρτσα μπορουσαν να τον νικησουν σε συνθηκες Final4 .. ειναι δικη μου εκτιμηση την οποια και πιστευα ακραδαντα πριν το σημερινο και το προχθεσινο ..
t0ny3
Στη συνεντευξη τυπου ρωτησανε τον Μητσο αν προκειται να παει ποτε στο ΝΒΑ και ειπε οχι. Χαρακτηριστικη η εκφραση του Ζοτς ο οποιος κουνησε πανηγυρικα τα χερια μεταξυ πλακας και αστειου. Επισης ο Σκουντης ρωτησε τον Ζοτς το ιδιο πραγμα μετα και ο Ζοτς το κοιταξε με ενα φοβερο ηφος σαν να λεει τι να παω να κανω?

Απλα ΘΕΟΣ! RESPECT!

Να πω κι εγω συγχαρητιρια στην ομαδα. Ελαχιστοι θα περιμεναν στην αρχη της χρονιας οτι ο ΠΑΟ θα σηκωνε την κουπα, αλλα να που εγινε. Δεν μειωνω την αξια των παικτων μας, αλλα ο Ζοτς φετος εδωσε ρεσιταλ προπονητικης για μια ακομη φορα!

Παρισι, Θεσσαλονικη, Μπολονια, Αθηνα, Βερολινο, Βαρκελωνη, to be continued...

2013 τωρα παλι? biggrin.gif
priest
QUOTE(il postino @ May 8 2011, 20:11 ) *
http://www.scissors.gr/index.php?option=co...19&Itemid=1


αφιερωμενο σ αυτους που ολη τη χρονια μας λοιδωρουσαν!!!!

πλεον μπορουν να ασχοληθουν με την υψηλη ραπτικη μιας και το μπασκετ ειναι ολιγον πολυπλοκο...



τα υπολοιπα οταν ηρεμησει το μυαλο μου...

κολλησε η βελονα...ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του.ακομα και αν δεν σ αρεσει..απο οτι φαινεται δεν το εχεις καταλαβει αυτο!!!
baskethood
QUOTE (rankin @ May 8 2011, 20:23 ) *
Ξέρεις τι είναι αυτό που ενδεχομένως να μην καταλαβαίνω εγώ ως Ολυμπιακός, αλλά και εσύ ως Παναθηναικός?
Ότι αν έκρινα την ομάδα σου με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια, όπως ακριβώς κρίνω και την δική μου, δεν θα έβλεπα ούτε την μία, ούτε την άλλη πρωταθλήτρια ευρώπης...

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι ο τύπος που κάθεται στον πάγκο της ομάδα σου μπορεί να κάνει θαύματα, που ξεπερνούν την μπασκετική λογική...
απλά εσύ το πιστεύεις αυτό γιατί το έχεις δει να συμβαίνει αρκετές φορές, εγώ είμαι κομματάκι πιο δύσπιστος, γιατί όπως σου είπα, κρίνω με τα κριτήρια που έχω και για την δική μου ομάδα..
Φυσικά, ειδικά φέτος που το ευρωπαϊκό είναι προσωπικό του επίτευγμα, νομίζω ότι δεν χωράει καμία αμφιβολία για το αν ο Ομπράντοβιτς είναι 2 σκάλες καλύτερος απο τον δεύτερο καλύτερο προπονητή στην ευρώπη

Εξαιρετικο ποστ!!!
Μπραβο φιλε για την ψυχραιμη τοποθετηση σου!!!
Ginobili
QUOTE(priest @ May 8 2011, 17:54 ) *
κολλησε η βελονα...ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του.ακομα και αν δεν σ αρεσει..απο οτι φαινεται δεν το εχεις καταλαβει αυτο!!!

ΑΝΑΤΡΙΧΊΛΑ Priest!!!! ΑΝΑΤΡΙΧΊΛΑ για το 6ο!!!!! Μην ασχολείσαι με κομπλεξικούς τέτοιες στιγμές!!!!! smiley.gif
jovan
Εκπληκτικός ο ΠΑΟ σήμερα και 10 φορές να έπαιζαν με τη Macabi πάλι θα κέρδιζε!!
Χαρακτηριστικό είναι οτι ο Ζότσ δεν κοκκίνησε ούτε για μια στιγμή!!
Απλά RESPECT!!! 77.gif 77.gif
il postino
QUOTE(Ginobili @ May 8 2011, 20:58 ) *
ΑΝΑΤΡΙΧΊΛΑ Priest!!!! ΑΝΑΤΡΙΧΊΛΑ για το 6ο!!!!! Μην ασχολείσαι με κομπλεξικούς τέτοιες στιγμές!!!!! smiley.gif

εμενα λες κομπλεξικο ginobili?

γιατι Ginobili?

πες μου ενα λογο Ginobili να αμφισβητησεις αυτα που γραφω!! γιατι εγω μπορω να σου βρω ενα καρο ανοησιες που εχεις γραψει απο την αρχη της χρονιας!!


οσο για τον priest που λεει οτι κολησε η βελονα, δεν τον ειδα να γραφει το ιδιο οταν ολο το χειμωνα γραφατε καφριλικια και χαρακτηρισμους αντιμπασκετικους!!!





QUOTE(priest @ May 8 2011, 20:54 ) *
κολλησε η βελονα...ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του.ακομα και αν δεν σ αρεσει..απο οτι φαινεται δεν το εχεις καταλαβει αυτο!!!

εσυ μαλλον δεν εχεις καταλαβει το πνευμα μου αλλα δεν πειραζει!!

δεν ειναι θεμα ελευθεριας της γνωμης! ο καθενας σαφως και εχει διαφορετικη γνωμη απο τους αλλους και ειναι κατι φυσιολογικο και θεμιτο!! κανεις δεν εχει ομως το δικαιωμα να κραζει, να λοιδωρει και να κοροιδευει!

το 6ο ειναι προς απαντησην αυτων που θεωρησαν οι γιαννακοπουλοι τρελαθηκαν, ο ζοτς ξεμωραθηκε και οτι οι μισοι παικτες επρεπε να παιζουν οπουδηποτε αλλου εκτος απο τον 6αστερο!!!
natouralistis
Συγχαρητηρια στην καλυτερη Ελληνικη ομαδα της τελευταιας 10ετιας καταρχας..



Υ.Γ. Δεν θελω να μου ερχονται π.μ. που με παροτρυνουν να φυγω απο εδω και να γραφτω στο καινουριο σαϊτ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
priest
QUOTE(il postino @ May 8 2011, 21:07 ) *
εμενα λες κομπλεξικο ginobili?

γιατι Ginobili?

πες μου ενα λογο Ginobili να αμφισβητησεις αυτα που γραφω!! γιατι εγω μπορω να σου βρω ενα καρο ανοησιες που εχεις γραψει απο την αρχη της χρονιας!!


οσο για τον priest που λεει οτι κολησε η βελονα, δεν τον ειδα να γραφει το ιδιο οταν ολο το χειμωνα γραφατε καφριλικια και χαρακτηρισμους αντιμπασκετικους!!!

καφριλικια και αντιμπασκετικους χαρακτηρισμους...οκ.την γνωμη μ ειχα πει και θυμαμαι πολυ καλα ποια ηταν..ειχα γραψει πως ενα κυπελλο το πολυ για φετος..γτ πολυ απλα δεν εβλεπα πως ο παο χωρις γκαρντ θα πηγαινε μπροστα.παρολαυτα ο ζοτς με διεψευσε πανηγυρικα και χαρηκα πολυ για αυτο..κατι που το ειχα γραψει...αλλα φυσικα θυμασαι οτι σε συμφερει!!!!

χρησιμοποιους πολλους ορους που δεν προκειται ουτε καν να σχολιασω..αν δεν σ αρεσει η γνωμη μ πολυ απλα μην την σχολιαζεις γτ στο τελος χανεις το δικιο σ...

τελος παντων σεβομαι την αποψη σ και ετσι και αλλιως ησουν απο τους λιγους που πιστεψαν σε αυτην την ομαδα και μπραβο για αυτο...το θεμα για μενα εχει τελειωσει!
il postino
QUOTE(priest @ May 8 2011, 21:12 ) *
καφριλικια και αντιμπασκετικους χαρακτηρισμους...οκ.την γνωμη μ ειχα πει και θυμαμαι πολυ καλα ποια ηταν..ειχα γραψει πως ενα κυπελλο το πολυ για φετος..γτ πολυ απλα δεν εβλεπα πως ο παο χωρις γκαρντ θα πηγαινε μπροστα.παρολαυτα ο ζοτς με διεψευσε πανηγυρικα και χαρηκα πολυ αυτο..κατι που το ειχα γραψει...αλλα φυσικα θυμασαι οτι σε συμφερει!!!!

μην τρελενεσαι ρε φιλε!! δεν εχω εσενα στο μυαλο μου! το ginobili εχω κυριως!!
GMlls
QUOTE(il postino @ May 8 2011, 21:14 ) *
μην τρελενεσαι ρε φιλε!! δεν εχω εσενα στο μυαλο μου! το ginobili εχω κυριως!!


και οι υπόλοιποι τι φταίμε για να διαβάζουμε μετά απο τέτοια νίκη τα ΄΄δικά΄΄ σας; υπάρχουν και πμ.
cryptic
Βρε παιδιά εδώ ο ΠΑΟ πήρε απο τα πιο μάγκικα τρόπαια της ιστορίας του και ασχολούμαστε με το τί και αν είπε ο καθένας μέσα στη χρονιά; Απλώς συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα και ειδικά σε Καλάθη και Βουγιούκα γιατί ωρίμασαν πολύ γρήγορα. Είχαμε τον Μάριτς τραυματία, τον Νικολας και τον Περπέρογλου πολύ κάτω απο τα στάνταρτ τους αλλά όλα πήγαν τέλεια. Απλώς μπράβο.
korakas82
QUOTE (GMlls @ May 8 2011, 20:16 ) *
και οι υπόλοιποι τι φταίμε για να διαβάζουμε μετά απο τέτοια νίκη τα ΄΄δικά΄΄ σας; υπάρχουν και πμ.

ολο το χειμωνα σε αυτους που κραζανε δεν εγραφες για πμ... αλλα τωρα υπαρχει νικη... οκ....
LovingBasketball
QUOTE (priest @ May 8 2011, 21:12 ) *
καφριλικια και αντιμπασκετικους χαρακτηρισμους...οκ.την γνωμη μ ειχα πει και θυμαμαι πολυ καλα ποια ηταν..ειχα γραψει πως ενα κυπελλο το πολυ για φετος..γτ πολυ απλα δεν εβλεπα πως ο παο χωρις γκαρντ θα πηγαινε μπροστα.παρολαυτα ο ζοτς με διεψευσε πανηγυρικα και χαρηκα πολυ αυτο..κατι που το ειχα γραψει...αλλα φυσικα θυμασαι οτι σε συμφερει!!!!


Ησουν απο τους πρωτεργατες της αποδομησης της ομαδας σχεδον σε καθε σου ποστ, σε τετοιο σημειο που οταν εβλεπα ποστ σου γνωριζα εκ των προτερων οτι θα ηταν δομημενο με βαση τη απαξιωση και την υποτιμηση της ομαδας (ολα αυτα καλυμενα βεβαια κατω απο την υποτιθεμενη αντικειμενικοτητα σου rolleyes.gif )..........δεν θα σε πληγωσω κανοντας quote τα ποστ σου....


Ελπιζω παντως να εισαι χαρουμενος αποψε.........
Ginobili
QUOTE(priest @ May 8 2011, 18:12 ) *
καφριλικια και αντιμπασκετικους χαρακτηρισμους...οκ.την γνωμη μ ειχα πει και θυμαμαι πολυ καλα ποια ηταν..ειχα γραψει πως ενα κυπελλο το πολυ για φετος..γτ πολυ απλα δεν εβλεπα πως ο παο χωρις γκαρντ θα πηγαινε μπροστα.παρολαυτα ο ζοτς με διεψευσε πανηγυρικα και χαρηκα πολυ για αυτο..κατι που το ειχα γραψει...αλλα φυσικα θυμασαι οτι σε συμφερει!!!!

χρησιμοποιους πολλους ορους που δεν προκειται ουτε καν να σχολιασω..αν δεν σ αρεσει η γνωμη μ πολυ απλα μην την σχολιαζεις γτ στο τελος χανεις το δικιο σ...

τελος παντων σεβομαι την αποψη σ και ετσι και αλλιως ησουν απο τους λιγους που πιστεψαν σε αυτην την ομαδα και μπραβο για αυτο...το θεμα για μενα εχει τελειωσει!

Ποοοοοοοοο ρε Priest...θα σε πλακώσω στο ξύλο!!! laugh.gif Με τι κάθεσαι και ασχολείσαι τέτοιες ένδοξες στιγμές??
Μόνο τον Parisino παραδέχομαι,που πίστευε όσο κανείς άλλος τον Καλάθη (γιαυτό ακριβώς και χθες του αφιέρωσα τραγούδι στην εκπομπή.. tongue.gif ).Γιατί ο Παναθηναικός χωρίς τον αναγεννημένο Καλάθη από τα παιχνίδια με την Μπάρτσα και μετά,ούτε στο final4 δεν θα είχε φτάσει.Ο Παναθηναικός όλη την χρονιά ήταν καταφανέστατο ότι του έλειπε γκαρντ...γιαυτό και σερνόταν.Αυτή είναι η αλήθεια,τι να κάνουμε.
Κανείς δεν πίστευε ότι θα βλέπαμε ξαφνικά τέτοιον Καλάθη...ο οποίος τέθηκε 2 φορές σε καραντίνα μάλιστα.
il postino
QUOTE(GMlls @ May 8 2011, 21:16 ) *
και οι υπόλοιποι τι φταίμε για να διαβάζουμε μετά απο τέτοια νίκη τα ΄΄δικά΄΄ σας; υπάρχουν και πμ.

αν σου χαλασα τη χαρα και την αισθητικη σου ζητω συγνωμη.

αλλα περιμενα την ιδια ευαισθητοποιηση περι πμ και το χειμωνα.

ας ασχοληθω τωρα με τον 6αστερο και μονο....
Air Kef
2 μερες στον κόρακα82 για την πρόταση του βιβλίου.


Μπασκετικά με καλύπτει ο λαμάρ, ο Ζοτς τέτοια μάτς έχει ξεχάσει να χάνει.
fragi13
Eνα μεγαλο ευχαριστω στην ομαδα και στον προεδρο
T.W.Is.M.
Να δωσω κι εγω τα συγχαρητηρια στον Παναθηναικο για τη νικη του και το ευρωπαικο. Ηταν το φαβορι απ την αρχη και κερδισε τοσο καθαρα, ωστε να μην υπαρχει αμφισβητηση. Δεν ηταν η καλυτερη ομαδα ολης της σεζον(στον 1ο γυρο ηταν μαλλον η Μακαμπι, στο τοπ16 η Μπαρτσελονα), ηταν η καλυτερη ομαδα απο τους προημιτελικους και μετα. Και αυτο ειναι που μετραει. Ο πρωτος που πρεπει να παρει το credit ειναι βεβαια ο Ομπραντοβιτς. Ε, με τοσα που του εχω σουρει ας του πω κι εναν καλο λογο. Καποια σχολια που γραφτηκαν για εκεινον τα θεωρω καπως υπερβολικα, αλλα μεσα στο πνευμα της ημερας. Ειχε οντως το πλανο του απ την αρχη της σεζον, εκανε την αλλαγη στον τροπο παιχνιδιου του, προσπαθωντας να δειξει προσαρμογη στους νεους κανονισμους(κατι που δεν μπορεσε πχ να κανει η Σιενα και εδειξε να χανει σε ποιοτητα), πηρε ενα μεγαλο ρισκο αφηνοντας την ομαδα του με λιγοτερες λυσεις στα γκαρντ και η κινηση απεδωσε με τη μεταμορφωση του Καλαθη. Αυτο ηταν και το κλειδι, γιατι το Διαμαντιδη τον ξεραμε ολοι, τον Καλαθη ηταν που δεν περιμεναμε.
Η Μακαμπι προσπαθησε σημερα, αλλα η προσπαθεια αυτη δεν εφτασε. Για μενα εκανε μεγαλη διαφορα η απουσια του Περκινς. Ειναι σαν να προσθετουμε εναν παιχτη με την αμυντικη ικανοτητα του Διαμαντιδη και αυτο θα μπορουσε να ανεβασει πολυ το παιχνιδι της. Προσωπικα θεωρω την πληρη Μακαμπι καλυτερη ομαδα απ τον ΠΑΟ που εχουμε δει φετος. Δεν εχω βαλει στην εξισωση το Μαριτς, που τον ειδαμε ελαχιστα. Με αυτον ισως αλλαζουν παλι τα δεδομενα, γιατι ειναι το μεγαλο κορμι που ελειπε απο την αμυνα του Παναθηναικου και μπορει να δωσει αυτο που δεν μπορουν ο Μπατιστ, λογω υψους, και ο Βουγιουκας, λογω ταχυτητας στα ποδια. Ηταν λογικο να μην μπαινουν μεχρι το τελος τα τριποντα της Μακαμπι, παρολα αυτα εδειξε οτι αξιζε να βρισκεται εκει. Λογικα του χρονου θα ειναι ακομα καλυτερη.
Παντως, ειναι χαρακτηριστικο της πτωσης της ποιοτητας και ισως της δυσκολιας προσαρμογης στα νεα δεδομενα το γεγονος οτι ο Παναθηναικος με χειροτερο ροστερ απο περσι και φανερα χαμηλοτερη ποιοτητα σαν ομαδα καταφερε να κερδισει δικαια και καθαρα το κυπελλο, ενω περσι αποκλειστηκε στους 16(αν και ειχε μια απ τις 4 καλυτερες ομαδες και τοτε). Οπως επισης το γεγονος οτι στους 4 προημιτελικους περασαν 3 ομαδες με μειονεκτημα εδρας, γεγονος που δειχνει οτι δεν υπηρχαν ομαδες που ξεχωρισαν σε ολη τη σεζον. Στο τελος μαλλον κερδισε αυτος που εδειξε μεγαλυτερη προσαρμογη στα νεα δεδομενα.
il postino
αγωνιστικα,

ο καλαθης , με τις καταλληλες βοηθειες απο τους ψηλους, εσβησε εντελως τον παργκο!!

ο ζοτς εσβησε το σοφο!

ο μητσαρας για μια ακομα φορα εκανε ο,τι χρειαζοταν η ομαδα για να παρει ενα ακομα δυσκολο ματς!! αμυνα, οργανωση, πασες, κλεψιματα, σκορ, ριμπαουντ και καθαρο μυαλο! δε θυμαμαι να εχει επαναλαβει καποιος αλλος τα φετινα του κατορθωματα!!

ο ντρου απεδειξε σημερα ποσο αναγκη τον ειχαμε στο β ημιχρονο!! στην αρχη ηταν διστακτικος, στη συνεχεια πηρε το οπλο του!!

ο σατο εδειξε για μια ακομα φορα ποσο πολυτιμο κομματι ειναι για το φετινο παο!! αμυνα, ριμπαουντ στο θεο, ελευθερα σουτ τα οποια οταν μπαινουν επιτρεπουν και στα δυσκολα να μπουν!!

μαριτς εξαιρετικος οσο επαιξε!! του χρονου θα ειναι η καλυτερη μεταγραφη μας!!

φωτσης εγγυηση!!το κλεψιμο που εκανε στην αρχη με μια ακαριαια κινηση με αφησε αφωνο!

τσαρτσα μετριος !

περπε μετριος , ηθελα παραπανω!

βουγιουκας καλος οσο επαιξε!!

μαικ εγγυηση !! μεγαλωσε αλλα το χει ακομα!

απο την αλλη,

ο παργκο καλος αλλα εχει ακομα δρομο να διανυσει πριν μας αφησει για το νβα!

ο σοφο πρεπει καποια στιγμη να παιζει και με τη μπαλα!! ειτε να φτιαχνει φασεις μονος του ειτε να αρχισει να πασαρει..

ο ειντσον καλος αλλα ακομα πιστευω οτι δεν ειναι σε θεση να ηγηθει ομαδας τετοιου επιπεδου!!

ο μπλου σπουδαιο εργαλειο!! μας πληγωσε σημερα αλλα δε μας σκοτωσε!!

ο μπλατ για μενα ειναι ο κοουτς της χρονιας!! με ενα νεο ροστερ και σχετικα φθηνο πηγε τελικο, οπου εβαλε και δυσκολα στον αρχιμαγιστρο της ευρωπαικης προπονητικης!

του χρονου αραλικι και τα ξαναλεμε το 2013!

ο παο φετος εβγαλε ενα πολυ δυσκολο προγραμμα!! πρωτος γυρος , ο πιο δυσκολος!! δευτερος γυρος επισης δυσκολος με χειροτερη ομαδα τη μαλαγα!! προημιτελικα με το ακλονητο, για πολλους , φαβορι και μαλιστα με μειονεκτημα!! ημιτελικος με την ομαδα που πεταξε ευκολα και με μειονεκτημα τον ολυμπιακο!! και τελος, τελικο με το αλλο φαβορι της χρονιας, τη μακαμπι!! για μενα, το πιο μαγκικο ευρωπαικο απο τα 6!!

j.browning
QUOTE (j.browning @ May 7 2011, 14:06 ) *
ρε μαγκες ποια μακαμπι τωρα θα μας τρελανετε?
η μακαμπι ειναι μια κακη φτηνη εκδοση της μπαρτσελονα.
το μπασκετ που παιζει ειναι αμερικανικο.
οτι επαιζε και ο ολυμπιακος τα προηγουμενα χρονια.
Δεν μπορει να νικησει των παναθηναικο.η διαφορα του παο απο τις αλλες ομαδες ειναι οτι παιζει και αμυνα και επιθεση.
πως νικας ευκολα την μακαμπι?
εξουδετερωνεις των παργκο με μια ειδικη αποστολη σε εναν παιχτη (Διαμαντιδη η Καλαθη) φωρτονεις των σοφο με φαουλ (πολυ ευκολο με συνεχεια ποσταρισματα απο μπατιστ βουγιουκα)των ταραζεις στο ξυλο να κουραστει ο χοντρος γνωστα πραγματα δηλαδη και μετα η μακαμπι αρχιζει τα τριποντα γιατι μονο αυτο μπορει να κανει.ε κανεις δεν νικησε με τριποντα μονο.και μετα αντε γεια....
βγαζετε αποτελεσμα για αυριο βλεποντας τα χτεσινα παιχνιδια
το χτεσινο παιχνιδι του παο δεν ηταν καλο.η μακαμπι εκανε το καλυτερο παιχνιδι που μπορει να κανει.ο παο τι?
που ηταν τα τριποντα του νικολας?που ηταν τα τριποντα και γενικοτερα το σκοραρισμα του μητσου?που ηταν ο καλος χρησιμος περπε?που ηταν οι βοηθειες απο των μαριτς?που ηταν τα τριποντα και οι πολυτιμες βοηθειες του τσαρτσαρη?ο μπατιστ εκανε τοσα λαθη.και αλλα που συναβησαν χτες.θελω να πω οτι χτες πολοι παιχτες μας (πρωτοκλασατοι)ηταν εκτος παιχνιδιου αν παιξουν καλα ολοι αυτοι εχει μια τριανταρα για την μακαμπι
θα εδινα ποσοστο 100-0 για των παναθηναικο αλλα επειδη ειναι ενα παιχνιδι και ειναι και τελικος 75-25 για τον παο.



αυτα ειπα χτες και πεσατε να με φατε λεγοντας με υπερβολικο οτι κοιταω επιφανειακα το αθλημα και τετοια.
τελικα μαλλον δικαωθηκα.
ευτυχως ο ζοτς ξερει...αλλα μαλλον ηξερα κατι και εγω
μπραβο μωρη παναθα παμε για το κυπελο τωρα.!
ευχαριστω την ομαδα για τις χαρες που μας εχει χαρισει!
Anaz
Aυτες οι εκατερωθεν προσωπικες δικαιωσεις του καθενος εδω μεσα, λιγο μου καθονται "καπως" προσωπικα, να πω την αληθεια..
Συγχαρητηρια φυσικα στον Παο για το 6ο!! Μπορει να ηταν ισως το πιο ευκολο Final four του, αλλα ηταν ενα πολυ μαγκικο γενικα Ευρωπαικο!! Respect σε ΔΔ, Μπατιστ και Ζοτς!!
Γενικα παντως η φετινη διοργανωση προσωπικα με απογοητευσε σε επιπεδο.. Ελπιζω, -ισως και με το ενδεχομενο λοκ αουτ στο ΝΒΑ-, να ειναι καλυτερη του χρονου..

Χαιρομαι παρα πολυ που βλεπω τον Καλαθη να "ανδρωνεται", γιατι ημουν-ειμαι κι εγω αναμεσα στους πιστους οπαδους του ταλεντου του.
spysta
QUOTE(Anaz @ May 8 2011, 19:10 ) *
Γενικα παντως η φετινη διοργανωση προσωπικα με απογοητευσε σε επιπεδο.. Ελπιζω ισως και με το ενδεχομενο λοκ αουτ στο ΝΒΑ, να ειναι καλυτερη του χρονου.

Λογικα θα ειναι καλυτερο το επιπεδο του χρονου .. γιατι ΣΙΓΟΥΡΑ θα ειναι καλυτεροι οι Τουρκοι wink.gif
final4 Κωσταντινουπολη,ενδεχομενο lock out NBA,Euroleague TURKISH airlines κτλ κτλ
baskethood
QUOTE (Anaz @ May 8 2011, 22:10 ) *
Aυτες οι εκατερωθεν προσωπικες δικαιωσεις του καθενος εδω μεσα, λιγο μου καθονται "καπως" προσωπικα, να πω την αληθεια..

Και σε μενα, να πω και γω την αληθεια.
Και το χειρότερο,λέει κάποιος κάτι μιλώντας καθαρά οπαδικα και απαξιωτικά και μετά βγαίνει και αισθάνεται δικαιωμένος rolleyes.gif
Άβυσσος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.