Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Γ' Εθνικής-νοτος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
gate14
Τελικα θα γινει αναδιαρθρωση η οχι?
Η κληρωση ποτε θα γινει?
fanis#10
Για Σπαρτιατικό ξέρει κανείς τίποτα; Γιατί από όσα ήξερα μέχρι περίπου 15/7 δεν είχε κάνει κάποια κίνηση κ με το υπάρχον ρόστερ δε σώζεται με τιποτα... Τουλάχιστον να δει λίγο καλό μπάσκετ η πόλη μας ύστερα από τόσα χρόνια...
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(fanis#10 @ Aug 10 2009, 19:42 ) *
Για Σπαρτιατικό ξέρει κανείς τίποτα; Γιατί από όσα ήξερα μέχρι περίπου 15/7 δεν είχε κάνει κάποια κίνηση κ με το υπάρχον ρόστερ δε σώζεται με τιποτα... Τουλάχιστον να δει λίγο καλό μπάσκετ η πόλη μας ύστερα από τόσα χρόνια...


Σύμφωνα με ανακοίνωση σε τοπικό τύπο αλλά και στην sportday ο Σπαρτιατικός απέκτησε τους Ζαμπέτη (Πανερυθραικό), Βούλγαρη (Κεφαλλονιά), Μπακογιάννη (Κόροιβο Αμαλιάδας), Τσικούρη (Παναιτωλικό), Σούμπαση (ΑΟΝΑ), Μπουγάδη (Α.Σ. Μάνης), Κωστιάντο (γύρισε ως φοιτητής απο Σιάτιστα) ενώ απο σίγουρη πηγή γνωρίζω ότι πρόκειται να υπογράψει άλλος ένας παίχτης την ερχόμενη βδομάδα που ανήκει σε ομάδα της Α2.
Διατήρησε στην δύναμή του τους: Κάτσαρη, Γιάτρα, Σπυράκο, Μουχτερό, Κατσούλη, Γκλέκα, Σφυρή, Κυριακόπουλο και Παπαδόπουλο.
Παρελθόν αποτελούν οι: Μανιατάκος, Καλδής, Τοπούζι.
Θα το παλέψει η Σπάρτη....Δύσκολες ώρες βλέπω να περνούν στην έδρα της οι άλλες ομάδες...
akatalhlos
QUOTE(ΑΚΡΙΔΑΣ @ Aug 11 2009, 12:20 ) *
Σύμφωνα με ανακοίνωση σε τοπικό τύπο αλλά και στην sportday ο Σπαρτιατικός απέκτησε τους Ζαμπέτη (Πανερυθραικό), Βούλγαρη (Κεφαλλονιά), Μπακογιάννη (Κόροιβο Αμαλιάδας), Τσικούρη (Παναιτωλικό), Σούμπαση (ΑΟΝΑ), Μπουγάδη (Α.Σ. Μάνης), Κωστιάντο (γύρισε ως φοιτητής απο Σιάτιστα) ενώ απο σίγουρη πηγή γνωρίζω ότι πρόκειται να υπογράψει άλλος ένας παίχτης την ερχόμενη βδομάδα που ανήκει σε ομάδα της Α2.
Διατήρησε στην δύναμή του τους: Κάτσαρη, Γιάτρα, Σπυράκο, Μουχτερό, Κατσούλη, Γκλέκα, Σφυρή, Κυριακόπουλο και Παπαδόπουλο.
Παρελθόν αποτελούν οι: Μανιατάκος, Καλδής, Τοπούζι.
Θα το παλέψει η Σπάρτη....Δύσκολες ώρες βλέπω να περνούν στην έδρα της οι άλλες ομάδες...

ποιος ειναι προπονητης?
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(akatalhlos @ Aug 11 2009, 11:52 ) *
ποιος ειναι προπονητης?


Συνεχίζει ο ίδιος που τους ανέβασε (Τάσος Δαμιανός). Πολλά χρόνια στην Α΄ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.
Πολύ νέα ομάδα απο ότι ξέρω...μπορεί να τους βγεί σε καλό σε θέμα τραυματισμών και δυνάμεων...μπορεί όμως να πληρώσουν την απειρία τους. Υγιείς παράγοντες κύριοι στις υποχρεώσεις τους.
Πρέπει κατά την γνώμη μου οι Σπαρτιάτες να στηρίξουν την ομάδα με δεδομένο οτι και το ποδόσφαιρο της πόλης έχει κατρακυλήσει στα τοπικά!
fanis#10
QUOTE(ΑΚΡΙΔΑΣ @ Aug 11 2009, 12:20 ) *
Σύμφωνα με ανακοίνωση σε τοπικό τύπο αλλά και στην sportday ο Σπαρτιατικός απέκτησε τους Ζαμπέτη (Πανερυθραικό), Βούλγαρη (Κεφαλλονιά), Μπακογιάννη (Κόροιβο Αμαλιάδας), Τσικούρη (Παναιτωλικό), Σούμπαση (ΑΟΝΑ), Μπουγάδη (Α.Σ. Μάνης), Κωστιάντο (γύρισε ως φοιτητής απο Σιάτιστα) ενώ απο σίγουρη πηγή γνωρίζω ότι πρόκειται να υπογράψει άλλος ένας παίχτης την ερχόμενη βδομάδα που ανήκει σε ομάδα της Α2.
Διατήρησε στην δύναμή του τους: Κάτσαρη, Γιάτρα, Σπυράκο, Μουχτερό, Κατσούλη, Γκλέκα, Σφυρή, Κυριακόπουλο και Παπαδόπουλο.
Παρελθόν αποτελούν οι: Μανιατάκος, Καλδής, Τοπούζι.
Θα το παλέψει η Σπάρτη....Δύσκολες ώρες βλέπω να περνούν στην έδρα της οι άλλες ομάδες...

Thanks! Μάλιστα... Για 2-3 έχω άποψη, αν κ η είδηση είναι ότι επιστρέφει ο Γιάνναρος ο Μπουγάδης!! Δύσκολο το βλέπω για παραμονή αν σκεφτείς ότι 5-6 ομάδες μένουν λόγω της αναδιάρθρωσης στη Γ'... Τέσπα, τουλάχιστον όταν κατεβαίνουμε Σπάρτη να βλέπουμε κανα μπασκετάκι... Ο Στέργιος ο Κωστιάντος παίζει ακόμα; Τον θυμάμαι 2001 στο πανελλήνιο ήταν ταλεντάρα... Μαζί με Σουρλή έκαναν όργια τότε...
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(fanis#10 @ Aug 11 2009, 21:49 ) *
Thanks! Μάλιστα... Για 2-3 έχω άποψη, αν κ η είδηση είναι ότι επιστρέφει ο Γιάνναρος ο Μπουγάδης!! Δύσκολο το βλέπω για παραμονή αν σκεφτείς ότι 5-6 ομάδες μένουν λόγω της αναδιάρθρωσης στη Γ'... Τέσπα, τουλάχιστον όταν κατεβαίνουμε Σπάρτη να βλέπουμε κανα μπασκετάκι... Ο Στέργιος ο Κωστιάντος παίζει ακόμα; Τον θυμάμαι 2001 στο πανελλήνιο ήταν ταλεντάρα... Μαζί με Σουρλή έκαναν όργια τότε...

Μπορεί κανένας να μας πληροφορήσει τι γίνεται με την αναδιάρθρωση...Είναι σίγουρο οτι φέτος θα πέσουν 8-9 ομάδες απο κάθε όμιλο? Ξέρω ότι έχουν ξεσηκωθεί οι Τοπικές Ενώσεις και ετοιμάζουν διαμαρτυρίες. Καλά τι σόϊ πρωτάθλημα είναι αυτό? Βλέπω πολλά κανόνια να πέφτουν και αρκετές ομάδες να διαλύονται στη μέση της χρονιάς...Άσε που στο 1ο όμιλο του Νότου δεν φαίνεται να σώζεται καμία ομάδα της Επαρχίας πλην Λευκάδας και πιθανόν Αμαλιάδας...Το βλέπω πρωτάθλημα των Αθηνών...
WATCHER
QUOTE(ΑΚΡΙΔΑΣ @ Aug 12 2009, 08:12 ) *
Μπορεί κανένας να μας πληροφορήσει τι γίνεται με την αναδιάρθρωση...Είναι σίγουρο οτι φέτος θα πέσουν 8-9 ομάδες απο κάθε όμιλο? Ξέρω ότι έχουν ξεσηκωθεί οι Τοπικές Ενώσεις και ετοιμάζουν διαμαρτυρίες. Καλά τι σόϊ πρωτάθλημα είναι αυτό? Βλέπω πολλά κανόνια να πέφτουν και αρκετές ομάδες να διαλύονται στη μέση της χρονιάς...Άσε που στο 1ο όμιλο του Νότου δεν φαίνεται να σώζεται καμία ομάδα της Επαρχίας πλην Λευκάδας και πιθανόν Αμαλιάδας...Το βλέπω πρωτάθλημα των Αθηνών...


Από ότι γνωρίζω δεν προκειται να γίνει καμία αναδιάρθρωση, τουλάχιστον για φέτος στη Γ' Εθνική. Η μόνη αναδιάρθρωση έχει να κάνει με Α1 και Α2 γυναικών, η οποία έχει ήδη ανακοινωθεί.
χαμενο ταλεντο
QUOTE(WATCHER @ Aug 12 2009, 10:29 ) *
Από ότι γνωρίζω δεν προκειται να γίνει καμία αναδιάρθρωση, τουλάχιστον για φέτος στη Γ' Εθνική. Η μόνη αναδιάρθρωση έχει να κάνει με Α1 και Α2 γυναικών, η οποία έχει ήδη ανακοινωθεί.


πισω εχει αχλαδα την ωρα.....απο αυτους τους γερους που διοικουν την ομοσπονδια ολα να τα περιμενουμε....βλεπω τουλαχιστον 7 ομαδες να πεφτουν απο καθε ομιλο......!για να καθυστερουν να βγαλουν την προκηρυξη...γινεται μεγαλο μαγειρεμα.......!!!
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Aug 12 2009, 12:22 ) *
πισω εχει αχλαδα την ωρα.....απο αυτους τους γερους που διοικουν την ομοσπονδια ολα να τα περιμενουμε....βλεπω τουλαχιστον 7 ομαδες να πεφτουν απο καθε ομιλο......!για να καθυστερουν να βγαλουν την προκηρυξη...γινεται μεγαλο μαγειρεμα.......!!!

Πλησιάζω και γω στην άποψή σου...κάτι φαίνεται να μην πηγαίνει καλά...υπάρχει και το προηγούμενο με τους 30άρηδες...όλα αυτά βέβαια τα επικαλούνται λόγω έλλειψης κρατικών επιχορηγήσεων...σου λέει ας επιζήσουν όσοι σύλλογοι μπορούν να έχουν οικονομική άνεση...κατά τα άλλα το πρωτάθλημα Β΄και Γ΄είναι ερασιτεχνικό...ρε που ζούν οι άνθρωποι της ομοσπονδίας..σε άλλο πλανήτη!!!
WATCHER
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Aug 12 2009, 12:22 ) *
πισω εχει αχλαδα την ωρα.....απο αυτους τους γερους που διοικουν την ομοσπονδια ολα να τα περιμενουμε....βλεπω τουλαχιστον 7 ομαδες να πεφτουν απο καθε ομιλο......!για να καθυστερουν να βγαλουν την προκηρυξη...γινεται μεγαλο μαγειρεμα.......!!!


Αν γίνει κάτι τέτοιο στην κλήρωση 8α πρέπει να φοράνε πανοπλίες.....
fanis#10
Και εγώ κάτι τέτοιο περιμένω. Αν σκεφτείς ότι από 4 ομίλους των 14 πρέπει του χρόνου να υπάρχουν 2 των 16 σημαίνει ότι από τις 14 φέτος θα πέφτουν λογικά 8 ή 9... Πιστεύω ότι θα έχουμε πολλά περίεργα σκηνικά φέτος. Είναι για κλάματα η κατάσταση...
nst!
QUOTE(fanis#10 @ Aug 13 2009, 00:53 ) *
Και εγώ κάτι τέτοιο περιμένω. Αν σκεφτείς ότι από 4 ομίλους των 14 πρέπει του χρόνου να υπάρχουν 2 των 16 σημαίνει ότι από τις 14 φέτος θα πέφτουν λογικά 8 ή 9... Πιστεύω ότι θα έχουμε πολλά περίεργα σκηνικά φέτος. Είναι για κλάματα η κατάσταση...



Αυτο θα γινει μεσα σε δυο χρονιες. Οχι μεσα σε μια χρονια!! Οποτε περιμενουμε ενημερωση για το ποση μειωση θα υπαρξει φετος..
spyrosvon
συνεχιζονται οι μεταγραφες για τον ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ απεκτησε και τον Ν ΒΑΒΕΤΣΗ απο Κεφαλονια
χαμενο ταλεντο
QUOTE(spyrosvon @ Aug 13 2009, 09:48 ) *
συνεχιζονται οι μεταγραφες για τον ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ απεκτησε και τον Ν ΒΑΒΕΤΣΗ απο Κεφαλονια


οι μεταγραφες εντο μεταξυ εχουν τελειωσει απο τις 15 ιουλιου νομιζω....!επιτρεπονται μονο μεταγραφες απο Α2.....!!τα ταχυδρομεια με τις θυριδες κανουν χρυσες δουλειες μου φαινεται.....!!!!προς θεου δεν εχω κατι με τη βονιτσα..γενικα μιλαω...!
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Aug 13 2009, 13:09 ) *
οι μεταγραφες εντο μεταξυ εχουν τελειωσει απο τις 15 ιουλιου νομιζω....!επιτρεπονται μονο μεταγραφες απο Α2.....!!τα ταχυδρομεια με τις θυριδες κανουν χρυσες δουλειες μου φαινεται.....!!!!προς θεου δεν εχω κατι με τη βονιτσα..γενικα μιλαω...!

Με την αναξιοπιστία του πρωταθλήματος, τις παλινοδίες της ομοσπονδίας και την προσπάθεια κάποιων μανατζαρέων που πουλάνε όνειρα σε ομάδες και αθλητές...με το αζημείωτο βέβαια...βλέπω μεταγραφές μέχρι Οκτώβρη...και δεν αναφέρομε βέβαια στη Βόνιτσα...ισχύει για όλους...Ο Βαβέτσης καλός παίχτης με ιστορία στο χώρο...απο τους γερόλυκους της κατηγορίας.
megas
QUOTE(ΑΚΡΙΔΑΣ @ Aug 13 2009, 14:21 ) *
Με την αναξιοπιστία του πρωταθλήματος, τις παλινοδίες της ομοσπονδίας και την προσπάθεια κάποιων μανατζαρέων που πουλάνε όνειρα σε ομάδες και αθλητές...με το αζημείωτο βέβαια...βλέπω μεταγραφές μέχρι Οκτώβρη...και δεν αναφέρομε βέβαια στη Βόνιτσα...ισχύει για όλους...Ο Βαβέτσης καλός παίχτης με ιστορία στο χώρο...απο τους γερόλυκους της κατηγορίας.

Nαι από τους γερόλυκους. Καιρός σιγά σιγά να βγαίνει στη σύνταξη. Δεν νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει ομάδα Γ' Εθνικής
basket11
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Aug 13 2009, 14:09 ) *
οι μεταγραφες εντο μεταξυ εχουν τελειωσει απο τις 15 ιουλιου νομιζω....!επιτρεπονται μονο μεταγραφες απο Α2.....!!τα ταχυδρομεια με τις θυριδες κανουν χρυσες δουλειες μου φαινεται.....!!!!προς θεου δεν εχω κατι με τη βονιτσα..γενικα μιλαω...!

Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω!!!!!!!!!!! Όλοι το ίδιο κάνουν γι αυτό και δεν υποβάλλουν ενστάσεις οι ομάδες που έχουν έννομο συμφέρον!! Τελικά όλα με....σοφία εποιήθηκαν στο ελληνικό μπάσκετ. smiley.gif
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(megas @ Aug 13 2009, 14:05 ) *
Nαι από τους γερόλυκους. Καιρός σιγά σιγά να βγαίνει στη σύνταξη. Δεν νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει ομάδα Γ' Εθνικής

Η αλήθεια είναι απο τότε που τον θυμάμαι να αγωνίζεται στη Μεσσήνη...2004 αν δεν απατώμαι...χωρίς να κάνει σπουδαία χρονιά...έχει πάρει καθοδική πορεία. Εύχομαι να αναγεννηθεί στη Βόνιτσα.
dirk10
γνωριζει κανεις ποτε αρχιζει το πρωταθλημα???
spyrosvon
οι μεταγραφες εχουν τελειωσει εδω και καιρο. μην τσιμπατε.εχουν ολοκληρωθει smiley.gif
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(dirk10 @ Aug 13 2009, 21:49 ) *
γνωριζει κανεις ποτε αρχιζει το πρωταθλημα???

Αναμένουμε την προκύρηξη...πιθανότερες ημερομηνίες 11/10 ή 18/10...τίποτα ακόμη όμως σίγουρο.
dirk10
διαβασα οτι θα ενωθει η αελ με την ολυμπια!!!θα εχουμε αλλαγες και στην γ δηλαδη???
fanis#10
QUOTE(dirk10 @ Aug 14 2009, 13:34 ) *
διαβασα οτι θα ενωθει η αελ με την ολυμπια!!!θα εχουμε αλλαγες και στην γ δηλαδη???

Ναι, θα ανέβει η Αγ.Παρασκευή στη Β'. Από κάτω δεν ξέρω τι θα γίνει, αν θα ανέβει κάποια ομάδα. Ίσως κάνουν όμιλο με μία ομάδα λιγότερη...

QUOTE(nst! @ Aug 13 2009, 01:57 ) *
Αυτο θα γινει μεσα σε δυο χρονιες. Οχι μεσα σε μια χρονια!! Οποτε περιμενουμε ενημερωση για το ποση μειωση θα υπαρξει φετος..

Πάλι καλά... Γιατί από τα Χριστούγεννα οι μισές ομάδες θα είχαν πάρει απόφαση ότι θα πέσουν και θα βλέπαμε πρωτάθλημα-τραβεστί...
dirk10
μα ο πρωτος ομιλος εχει μια ομαδα λιγοτερη.οποτε ανοδος αγιας και στην θεση της ο χολαργος??
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(dirk10 @ Aug 14 2009, 15:11 ) *
μα ο πρωτος ομιλος εχει μια ομαδα λιγοτερη.οποτε ανοδος αγιας και στην θεση της ο χολαργος??

Αυτό είναι το πιθανότερο σενάριο...το θέμα είναι τώρα θα το πούνε στο Χολαργό? και τι προγραμματισμό θα κάνει η ομάδα σε περίοδο εκτός μεταγραφών (τρόπος του λέγειν)...Ανήκει και αυτό στα κωμικοτραγικά του Ελληνικού μπάσκετ...και έπεται συνέχεια... 41.gif
fanis#10
QUOTE(dirk10 @ Aug 14 2009, 17:11 ) *
μα ο πρωτος ομιλος εχει μια ομαδα λιγοτερη.οποτε ανοδος αγιας και στην θεση της ο χολαργος??

Δεν έχω ιδέα... Καλύτερα να περιμένεις κάτι επίσημο για να μη γίνουμε και ράδιο-αρβύλα...
siska_13_
Παιδια ποτε ξεκιναει η προετοιμασια των ομαδων? blove.gif
theo4notever
QUOTE(siska_13_ @ Aug 16 2009, 20:37 ) *
Παιδια ποτε ξεκιναει η προετοιμασια των ομαδων? blove.gif

οι περισσοτερες ομαδες ξεκινανε σημερα η μεσα στην εβδομαδα.η ειδηση ειναι οτι η ομοσπονδια εβγαλε επιτελους την προκηρυξη της κατηγοριας χωρις καμμια αλλαγη...
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(theo4notever @ Aug 17 2009, 07:30 ) *
οι περισσοτερες ομαδες ξεκινανε σημερα η μεσα στην εβδομαδα.η ειδηση ειναι οτι η ομοσπονδια εβγαλε επιτελους την προκηρυξη της κατηγοριας χωρις καμμια αλλαγη...

Αλήθεια...σε πιο site μπορούμε να την βρούμε..
gate14
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-2010

http://www.basket.gr/cont/prok/CMen.asp
ΑΚΡΙΔΑΣ
QUOTE(gate14 @ Aug 17 2009, 09:05 ) *
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-2010

http://www.basket.gr/cont/prok/CMen.asp

Thanks.!!..την βρήκα...όντως δεν αλλάζει τίποτα...βλέπω ΚΑΠ Β΄Εθνική και στην θέση του το Χολαργό...
leonkalf
Συνεχίστε την συζήτηση για τα πρωταθλήματα της Γ' Εθνικής στα topics που ξεκίνησαν σήμερα (διαφορετικό για κάθε όμιλο).
Εδώ το topic αφορά μεταγραφές.

Ευχαριστώ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.