Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Γ' Εθνικής-νοτος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
nomothetis
Η Ιεράπετρα μετακομίζει στην Λιβαδειά .
άντε βρε με το καλό και η μετονομασία σε…….Α.Ο. Ιεράπετρα <<Η Λιβαδειά>>
Παπαδημητρίου , Ματος , Χριστόδουλος? Ίσως ,μέχρι αυτή την στιγμή ,βαλε και τον Τειλορ, σχεδόν μια πεντάδα .
dirk10
QUOTE(score @ Jun 17 2009, 17:22 ) *
Επειδή γίνεται λόγος για τις αμοιβές παικτών στην Γ εθνική και μου δίνεται η εντύπωση πως δεν έχετε επαφή με το τί συμβαίνει πραγματικά...
Αν ένας επαγγελματίας (προπονητής ή παίκτης) που το μόνο που κάνει στην ζωή του είναι μπάσκετ, το κάνει όπως και ο συνάδελφος της Α2 (στο μέτρο του δυνατού), δικαιούται να ζητάει έναν αξιοπρεπή μισθό. Το αν πρέπει να πάρει 15.000 ή παραπάνω θα το κρίνουν τα αποτελέσματα.
Αν οι παραπάνω επαγγελματίες ζητούν χρήματα από το μπάσκετ για να συμπληρώσουν τις απολαβές από την κύρια εργασία τους, τότε πρέπει να υπάρχει ταβάνι χαμηλό (αφού δεν είναι πραγματικοί επαγγελματίες).
Για να λέμε αλήθειες... γνωρίζετε τι πλήρωσαν οι ομάδες της Κεφαλλονιάς, του Κόροιβου, του Περάματος, του Άργους, της λευκάδας, της ελευσίνας, της Ιεράπετρας (τυχαία τα παραδείγματα?) για τα 5άρια τους? (μην πούμε και για μερικούς άσους και το ξεσκίσουμε...). Ποιά 15000ευρώ? Πλάκα μας΄κάνετε? Είμαι σίγουρος πως αν γράψω πως κάποιος από αυτούς πήρε κάτω από 25000ευρω (το ποσό είναι συντηρητικό για να μην στεναχωρίσω τους αθλητές) οι ίδιοι θα γελάνε για πολύ καιρό...
Βέβαια μπορεί να μου πείτε ότι οι συγκεκριμένοι είναι επαγγελματίες... καλά...

πολυ σωστος!!!!!!
sportingara sta dyskola
Αποφασισμένοι να κάνουν την ομάδα τους καλύτερη είναι οι ιθύνοντες του Σπόρτιγκ και μετά τη συμφωνία με τον Τάκη Μαστροκωστόπουλο, ήρθε και δεύτερη συμφωνία. Ο λόγος για τον άνθρωπο που θα κάθεται στον πάγκο του συλλόγου την επόμενη σεζόν, ο οποίος δεν είναι άλλος από τον Νίκο Χρυσόγελο...

Ο Έλληνας τεχνικός αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για την ομάδα των Πατησίων, καθώς πρόκειται για έναν άνθρωπο ο οποίος έχει εμπειρία στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, βρισκόμενος στον πάγκο του Κρόνου Αγίου Δημητρίου τα τελευταία τέσσερα χρόνια.

Μάλιστα, ο Νίκος Χρυσόγελος λίγο έλειψε να ανεβάσει κατηγορία τον Κρόνο στην πρώτη χρονιά τού συλλόγου στην κατηγορία, ωστόσο κάτι τέτοιο δεν κατέστη δυνατό τελικά. Όπως και να έχει, πρόκειται για μία εξαιρετική κίνηση, η οποία αναμένεται να βοηθήσει στα μέγιστα τον Σπόρτιγκ στη συνέχεια.

Πλέον, αναμένεται να ξεκινήσει σιγά – σιγά και ο σχεδιασμός ενόψει της επόμενης αγωνιστικής περιόδου και αν ο Σπόρτιγκ συνεχίσει να κάνει τέτοιες κινήσεις, τότε είναι πολύ πιθανό να πρωταγωνιστήσει, κάτι που επιζητούν επίμονα οι πιστοί φίλοι του

σιγα σιγα να τρεχοθμε σπορτιγκαρα μου!
neos
QUOTE(score @ Jun 17 2009, 16:22 ) *
Επειδή γίνεται λόγος για τις αμοιβές παικτών στην Γ εθνική και μου δίνεται η εντύπωση πως δεν έχετε επαφή με το τί συμβαίνει πραγματικά...
Αν ένας επαγγελματίας (προπονητής ή παίκτης) που το μόνο που κάνει στην ζωή του είναι μπάσκετ, το κάνει όπως και ο συνάδελφος της Α2 (στο μέτρο του δυνατού), δικαιούται να ζητάει έναν αξιοπρεπή μισθό. Το αν πρέπει να πάρει 15.000 ή παραπάνω θα το κρίνουν τα αποτελέσματα.
Αν οι παραπάνω επαγγελματίες ζητούν χρήματα από το μπάσκετ για να συμπληρώσουν τις απολαβές από την κύρια εργασία τους, τότε πρέπει να υπάρχει ταβάνι χαμηλό (αφού δεν είναι πραγματικοί επαγγελματίες).
Για να λέμε αλήθειες... γνωρίζετε τι πλήρωσαν οι ομάδες της Κεφαλλονιάς, του Κόροιβου, του Περάματος, του Άργους, της λευκάδας, της ελευσίνας, της Ιεράπετρας (τυχαία τα παραδείγματα?) για τα 5άρια τους? (μην πούμε και για μερικούς άσους και το ξεσκίσουμε...). Ποιά 15000ευρώ? Πλάκα μας΄κάνετε? Είμαι σίγουρος πως αν γράψω πως κάποιος από αυτούς πήρε κάτω από 25000ευρω (το ποσό είναι συντηρητικό για να μην στεναχωρίσω τους αθλητές) οι ίδιοι θα γελάνε για πολύ καιρό...
Βέβαια μπορεί να μου πείτε ότι οι συγκεκριμένοι είναι επαγγελματίες... καλά...

Φιλε score δεν εχω λογο να διαφωνησω μαζι σου.Και επειδη εγω το ανοιξα το θεμα εγραψα κατι απλο και ειπα οποιος θελει μιλαμε με επιχειρηματα.Περυσι τετοια εποχη γελαγα και εγω με τα λεφτα που δινανε καποιες ομαδες.Δεν μπηκα σε λεπτομερειες για να μην θιξω καποιον.Ξερω πολυ καλα τα ποσα που παιζουνε αλλα ειπα να ξεκινησω απο τα χαμηλα.Αν θες παντως μιλαμε με ποσα.Ολοι ξερουμε οτι παικτης πηρε 50000.Και αλλος πηρε 40000.Καλος ασος κοστολογει τον εαυτο του μινιμουμ στα 20000.Μιλαμε για πολυ αστεια πραγματα.Και στο παω πιο μακρια.Ειμα παναθηναϊκόςΟμως ο παναθηναικος φετος πληρωσε τον σαρας 4000000.Και ο ολυμπιακος τον τσιλντρες 45000000.Απο εκει ξεκιναει το κακο.Και φτανει μεχρι παρακατω.Παικτης που φευγει απο αθηνα για να παει επαρχια ξεκιναει την ταριφα απο 20000 το λιγοτερο με πληρωμενα φαγητο και σπιτι.Δηλαδη αστα να πανε.Πως να αντεξουν μετα οι ομαδες.Ασε τωρα μου θυμισες ποσα και τσαντιστηκα.Παντως εχεις απολυτο δικιο.
wade13
θελω να ευχηθω καλη επυτχια στον κυριο μαστροκωστοπουλο...ειναι πραγματικο πολυ σημαντικο για εμας που αναλαμβανει αυτος ο ανθρωπος κ θελω ειλικρινα να τον ευχαριστησω που ειναι μπροστα σε αυτην δυσκολη προσπαθεια ανασυγκροτησης κ αναγεννησης της ομαδας μασ..θελει κοτσια να ηγηθεις αυτης της προσπαθειας κ πιστευω στον προσωπο του κ.μαστροκωστοπουλου βρηκαμε τον καταλληλο ανθρωπο...καλη επυτιχια κ παλι ολοι θα μαστε διπλα σας βημα βημα να επιστρεψουμε εκει που μας αρμοζει....
Antonis B
QUOTE(nomothetis @ Jun 17 2009, 21:54 ) *
Η Ιεράπετρα μετακομίζει στην Λιβαδειά .
άντε βρε με το καλό και η μετονομασία σε…….Α.Ο. Ιεράπετρα <<Η Λιβαδειά>>
Παπαδημητρίου , Ματος , Χριστόδουλος? Ίσως ,μέχρι αυτή την στιγμή ,βαλε και τον Τειλορ, σχεδόν μια πεντάδα .


βάλε και Ξενάκη από πέρυσι, (μαζί με Τέιλορ).
RAPTOR
QUOTE(GENERALISSIMO @ Jun 17 2009, 16:40 ) *
Όχι ανακρίβειες φίλε!!!Σε ποιο όνειρο το είδες οτι ο Παπάγος ήθελε να αγοράσςει ομάδα στη Β'Εθνική;Επίσης το "άστα να πάνε"για φέτος που το ξέρεις ;;Να γράφονται αλήθειες εδω μέσα και όχι σενάρια!!!

Φιλε μου ξερω πολυ καλα τι γραφω και για τα δυο θεματα,απλα δεν θελω να μπω τωρα σε λεπτομερειες.Οσον αφορα το αστα να πανε ο χρονος θα δειξει.Παντως δεν δειχνει και πολυ φιλοδοξο το να διακοπτεις την συνεργασια σου με τον προπονητη και στην θεση του να κρατας τον βοηθο και να αφηνεις Κουτσο και Κουσουλα(εστω και με υποσχετικη).Μακαρι να διαψευστω αλλα τα βλεπω δυσκολα.

QUOTE(score @ Jun 17 2009, 17:22 ) *
Επειδή γίνεται λόγος για τις αμοιβές παικτών στην Γ εθνική και μου δίνεται η εντύπωση πως δεν έχετε επαφή με το τί συμβαίνει πραγματικά...
Αν ένας επαγγελματίας (προπονητής ή παίκτης) που το μόνο που κάνει στην ζωή του είναι μπάσκετ, το κάνει όπως και ο συνάδελφος της Α2 (στο μέτρο του δυνατού), δικαιούται να ζητάει έναν αξιοπρεπή μισθό. Το αν πρέπει να πάρει 15.000 ή παραπάνω θα το κρίνουν τα αποτελέσματα.
Αν οι παραπάνω επαγγελματίες ζητούν χρήματα από το μπάσκετ για να συμπληρώσουν τις απολαβές από την κύρια εργασία τους, τότε πρέπει να υπάρχει ταβάνι χαμηλό (αφού δεν είναι πραγματικοί επαγγελματίες).
Για να λέμε αλήθειες... γνωρίζετε τι πλήρωσαν οι ομάδες της Κεφαλλονιάς, του Κόροιβου, του Περάματος, του Άργους, της λευκάδας, της ελευσίνας, της Ιεράπετρας (τυχαία τα παραδείγματα?) για τα 5άρια τους? (μην πούμε και για μερικούς άσους και το ξεσκίσουμε...). Ποιά 15000ευρώ? Πλάκα μας΄κάνετε? Είμαι σίγουρος πως αν γράψω πως κάποιος από αυτούς πήρε κάτω από 25000ευρω (το ποσό είναι συντηρητικό για να μην στεναχωρίσω τους αθλητές) οι ίδιοι θα γελάνε για πολύ καιρό...
Βέβαια μπορεί να μου πείτε ότι οι συγκεκριμένοι είναι επαγγελματίες... καλά...

Κατ αρχας εγω μιλαω για μεσους ορους αμοιβων και κατα δευτερον ειναι ελαχιστοι οι παικτες που δεν εχουν αλλο εισοδημα πλην του basket.Επαγγελματιας αθλητης ειναι αυτος που ειναι τουλαχιστον 4--5 ωρες στο γηπεδο πρωι απογευμα.Ποσοι παικτες Β--Γ Εθνικης το κανουν αυτο?
ilion_player
QUOTE(RAPTOR @ Jun 17 2009, 14:21 ) *
Βεβαια σε ολη αυτην την ιστορια μεγαλη ευθυνη εχουν οι παραγοντες και οι managers.Οι πρωτοι γιατι ταζουν χωρις στο τελος να δινουν αυτα που υποσχεθηκαν και οι δευτεροι ενω ξερουν οτι υπαρχουν παραγοντες αφερεγγυοι συνεχιζουν να τους πλασσαρουν παικτες προεισπρατοντας την προμηθεια τους και απο κει και περα,δεν τρεχει τιποτα.Συνεπεια ολων αυτων ειναι να ζηταει ενας παικτης η προπονητης π.χ 1200 -- 1500e για να παρει τελικα στο δεκαμηνο7--8000 ισως και λιγοτερα.Σ ολον αυτον τον φαυλο κυκλο σαφως υπρχουν εξαιρεσεις αλλα ειναι απλα για να επιβεβαιωνουν ον κανονα.


Συμφωνώ απόλυτα. Πες τα ρε φίλε γιατί είμαι νέος στην κατηγορία και τώρα τα βλέπω και τρελαίνομαι.
RAPTOR
QUOTE(ilion_player @ Jun 18 2009, 09:28 ) *
Συμφωνώ απόλυτα. Πες τα ρε φίλε γιατί είμαι νέος στην κατηγορία και τώρα τα βλέπω και τρελαίνομαι.

Σου ευχομαι καλως ορισες και το μονο που μπορω να σου πω ειναι μην ξεφυγεται απο το πλανο σας και μεχρι εκει που φτανουν τα χερια σας.Για μενα καλυτερα καποιος να παλεψει αξιοπρεπως παρα να πεσει και να διαλυσει οτι εχτιζε τοσα χρονια και πρωτα απ ολα την αξιοπιστια του και την αξιοπρεπεια του.
dirk10
μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας παντως η β γ εθνικη στα χαρτια ειναι ερασιτεχνικα πρωταθληματα.οι υποχρεωσεις ομως που εχουν οι παιχτες ειναι καθαρα επαγγελματικες οποτε αυτα περι αμοιβων παιχτων ειναι μπουρδες.γιατι ενας παιχτης αν τα αξιζει να μην τα παρει δεν καταλαβαινω και να ειναι και σωστος απεναντι στο σωματειο.ειδικα στα τελευταια χρονια τα 2 αυτα πρωταθληματα πιστευω ειναι τα πιο δυνατα και απο α1 κ α2.οποτε αθτα περι παιχτων και λεφτα ειναι κατι που βολεβει τους παραγοντες οπου πολλες φορες εκμεταλευονται τους περισσοτερους.δεν εχω ακουσει κανενας παιχτης να χρωσταει σε σωματειο.......ειναι καθαρα επαγγελματικο το μπασκετ με ενα περιτιλιγμα ερασιτεχνισμου.οντως στο καρτος που ζουμε δεν αντεχει 4 τετοια πρωταθληματα(τα 3/4 της α2 εχει παρει 3 μισθους ασχετο) κατι πρεπει να κανει ομως και να ασχολιθει με αυτα και οχι με τους 30ριδες!!!!παντως λεφτα δεν γλυτωνεις μ αυτο το μετρο γιατι απ οτι μαθαινω ολοι οι μικροι εχουν διπλασιασει το κασε τους.και παλι μπραβο στην εοκ!!!
RAPTOR
QUOTE(dirk10 @ Jun 18 2009, 10:32 ) *
μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας παντως η β γ εθνικη στα χαρτια ειναι ερασιτεχνικα πρωταθληματα.οι υποχρεωσεις ομως που εχουν οι παιχτες ειναι καθαρα επαγγελματικες οποτε αυτα περι αμοιβων παιχτων ειναι μπουρδες.γιατι ενας παιχτης αν τα αξιζει να μην τα παρει δεν καταλαβαινω και να ειναι και σωστος απεναντι στο σωματειο.ειδικα στα τελευταια χρονια τα 2 αυτα πρωταθληματα πιστευω ειναι τα πιο δυνατα και απο α1 κ α2.οποτε αθτα περι παιχτων και λεφτα ειναι κατι που βολεβει τους παραγοντες οπου πολλες φορες εκμεταλευονται τους περισσοτερους.δεν εχω ακουσει κανενας παιχτης να χρωσταει σε σωματειο.......ειναι καθαρα επαγγελματικο το μπασκετ με ενα περιτιλιγμα ερασιτεχνισμου.οντως στο καρτος που ζουμε δεν αντεχει 4 τετοια πρωταθληματα(τα 3/4 της α2 εχει παρει 3 μισθους ασχετο) κατι πρεπει να κανει ομως και να ασχολιθει με αυτα και οχι με τους 30ριδες!!!!παντως λεφτα δεν γλυτωνεις μ αυτο το μετρο γιατι απ οτι μαθαινω ολοι οι μικροι εχουν διπλασιασει το κασε τους.και παλι μπραβο στην εοκ!!!

Φιλε μου με βρισκεις συμφωνο.Ασφαλως και δεν φταινε οι παικτες.Η μονη τους ευθυνη ειναι οτι παραμυθιαζονται απο καθε λογης managers.Οι παικτες λεω εγω οτι για να εξασφαλισουν ας πουμε 15 000 το χρονο ζητανε 20--25000,με συνεπεια να εχει χαθει το μετρο.Εαν τα σωματεια ηταν ενταξει τοτε και οι απαιτησεις θα ηταν διαφορετικες.Επερυσι υπηρχε παικτης που ζηταγε 16000 αλλα μολις πηρε 10 επιταγες των 1200 ολα ενταξει.
provokatoras
QUOTE(RAPTOR @ Jun 18 2009, 11:36 ) *
Φιλε μου με βρισκεις συμφωνο.Ασφαλως και δεν φταινε οι παικτες.Η μονη τους ευθυνη ειναι οτι παραμυθιαζονται απο καθε λογης managers.Οι παικτες λεω εγω οτι για να εξασφαλισουν ας πουμε 15 000 το χρονο ζητανε 20--25000,με συνεπεια να εχει χαθει το μετρο.Εαν τα σωματεια ηταν ενταξει τοτε και οι απαιτησεις θα ηταν διαφορετικες.Επερυσι υπηρχε παικτης που ζηταγε 16000 αλλα μολις πηρε 10 επιταγες των 1200 ολα ενταξει.


συμφωνω εγω ξερω παικτες που κ με 600 θα πηγαιναν σε μια ομαδα αν τα εξασφαλιζαν καπως<!
χαμενο ταλεντο
QUOTE(provokatoras @ Jun 18 2009, 11:56 ) *
συμφωνω εγω ξερω παικτες που κ με 600 θα πηγαιναν σε μια ομαδα αν τα εξασφαλιζαν καπως<!


για πες μας ποιοι ειναι αυτοι να τους παρουμε......!ερχονται ιεραπετρα.....? smiley.gif smiley.gif
τους δινουμε και φαγητο και σπιτι.....! smiley.gif
provokatoras
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Jun 18 2009, 13:21 ) *
για πες μας ποιοι ειναι αυτοι να τους παρουμε......!ερχονται ιεραπετρα.....? smiley.gif smiley.gif
τους δινουμε και φαγητο και σπιτι.....! smiley.gif



Mιλαω για Αθηνα φιλε!
για παιδια που δουλευουνε κ το βλεπουν το μπασκετ καθαρα ερασιτεχνικα οπως αλλωστε ειναι κ οι κατηγοριες που παιζουμε!
jack d
O KΩΣΤΑΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ υπέγραψε στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ.
www.kretaworldbasket.blogspot.com

Ο Κώστας ήταν από τα καλύτερα παιδιά που πέρασαν από την ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε αυτά τα τρία χρόνια.Καλή σαιζόν εύχομαι, φίλε Κώστα.
GENERALISSIMO
Επέστρεψε ΠΑΠΑΓΟ ο Υφαντής!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
kaukasios
Ανανέωσε ο Καραπλής
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
18/06/2009 (15:46)

Στον Κρόνο Αγίου Δημητρίου θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο Δημήτρης Καραπλής, καθώς ανανέωσε το συμβόλαιό του. Την ίδια στιγμή, ο Τάσος Κασαμπαλής επέστρεψε στην ομάδα του Αγίου Δημητρίου, αφού ολοκληρώθηκε ο δανεισμός του στο Λαύριο.

Βέβαια, ο 24χρονος σέντερ έχει στα χέρια του πολλές προτάσεις από ομάδες υψηλότερων κατηγοριών και δεν αποκλείεται η εκ νέου παραχώρησή του με υποσχετική. Ο Αλέξανδρος Παρασκευόπουλος, πάντως, προχωρά τον μεταγραφικό του σχεδιασμό, επιδιώκοντας την απόκτηση δύο γκαρντ και ενός σμολ φόργουορντ, ενώ αν αποχωρήσει ο Κασαμπαλής, θα πάρει και έναν σέντερ.

panosak
QUOTE(dirk10 @ Jun 18 2009, 09:32 ) *
μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας παντως η β γ εθνικη στα χαρτια ειναι ερασιτεχνικα πρωταθληματα.οι υποχρεωσεις ομως που εχουν οι παιχτες ειναι καθαρα επαγγελματικες οποτε αυτα περι αμοιβων παιχτων ειναι μπουρδες.γιατι ενας παιχτης αν τα αξιζει να μην τα παρει δεν καταλαβαινω και να ειναι και σωστος απεναντι στο σωματειο.ειδικα στα τελευταια χρονια τα 2 αυτα πρωταθληματα πιστευω ειναι τα πιο δυνατα και απο α1 κ α2.οποτε αθτα περι παιχτων και λεφτα ειναι κατι που βολεβει τους παραγοντες οπου πολλες φορες εκμεταλευονται τους περισσοτερους.δεν εχω ακουσει κανενας παιχτης να χρωσταει σε σωματειο.......ειναι καθαρα επαγγελματικο το μπασκετ με ενα περιτιλιγμα ερασιτεχνισμου.οντως στο καρτος που ζουμε δεν αντεχει 4 τετοια πρωταθληματα(τα 3/4 της α2 εχει παρει 3 μισθους ασχετο) κατι πρεπει να κανει ομως και να ασχολιθει με αυτα και οχι με τους 30ριδες!!!!παντως λεφτα δεν γλυτωνεις μ αυτο το μετρο γιατι απ οτι μαθαινω ολοι οι μικροι εχουν διπλασιασει το κασε τους.και παλι μπραβο στην εοκ!!!

μηπως κανει μπαμ οτι παιζεις????????
ποιες ειναι οι επαγγελματικες υποχρεωσεις???
2 ωρες παιχνιδι και 4 Χ 2 = 8 ωρες Χ 4 = 32 ωρες το μηνα (1 ωρα την ημερα) για απολαβες 2.000+ ευρω???
μηπως εχετε παρανοησει εντελως????? Σε εποχες παγκοσμιας οικονομικης κρισης???
εκτος κι αν ειστε ολοι αδικημενοι παικταραδες που απο ατυχια δεν παιζετε Α1 (για να μην ξεχνιομαστε τη 12η league στην
Ευρωπη σε αριθμο εισιτηριων κι αυτο χαρη σε 2 και ΜΟΝΟ ομαδες...)
λοιπον ταχουμε ξαναπει...
η Γ' Εθνικη ειναι ερασιτεχνικο πρωταθλημα με επαγγελματικες απολαβες...και ειναι πανευκολο να καταλαβει καποιος το γιατι...κανει τοσο μπαμ οσο και το γιατι οι παραγονταρες της ΕΟΚ γερνανε στην Υπηρεσια τους...
Αντι να ειναι πρωταθλημα αναπτυξιακου χαρακτηρα ειναι καθαρα buιssiness bubukosAE & ΣΙΑ+EOK και λοιποι συγγενεις...
kaukasios
Πήρε δύο ο Αίολος
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
18/06/2009 (19:03)

Παίκτης του Αίολου Ταύρου είναι πλέον ο Γιώργος Κακαβάς (21 χρ., γκαρντ). Ο Έλληνας πλέι μέικερ συμφώνησε σε όλα με τον σύλλογο και προστέθηκε στο ρότσερ της επόμενης σεζόν. Πέρυσι αγωνίστηκε με τη φανέλα του Φιλαθλητικού στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, ωστόσο η ομάδα υποβιβάστηκε...

Όχι όμως και ο ίδιος ο παίκτης ο ποίος ξεχώρισε με τις εμφανίσεις που έκανε και ο Αίολος που επέστρεψε στη Γ’ Εθνική τον απέκτησε. Ο Κακαβάς δεν είναι η μοναδική μεταγραφή που έκανε πάντως η ομάδα του Ταύρου, καθώς τη φανέλα του συλλόγου θα φοράει την επόμενη σεζόν και ο Φιλίππου, ο οποίος αποκτήθηκε από τον Θεμιστοκλή.


Πήρε Νικητάκη
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
18/06/2009 (19:11)

Στην απόκτηση του Σάββα Νικητάκη (33χρ., 1,85μ.) προχώρησε η ομάδα της Κηφισιάς. Ο έμπειρος γκαρντ, που αγωνίστηκε πέρυσι στον Αίολο Ταύρου ενισχύει σημαντικά την περιφερειακή γραμμή του Ηλία Παπαθεοδώρου που φαίνεται να έχει θέσει υψηλούς στόχους ενόψει της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Πρόκειται για μία μεγάλη μεταγραφική επιτυχία της ομάδας των βορείων προαστίων, καθώς τον Νικητάκη ήθελαν και άλλες ομάδες από το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Βέβαια, οι μεταγραφές δεν τελειώνουν εδώ και για την ομάδα της Κηφισιάς, καθώς θα αποκτηθούν ακόμα δύο φόργουορντ και ένας σέντερ.
dirk10
QUOTE(panosak @ Jun 18 2009, 18:08 ) *
μηπως κανει μπαμ οτι παιζεις????????
ποιες ειναι οι επαγγελματικες υποχρεωσεις???
2 ωρες παιχνιδι και 4 Χ 2 = 8 ωρες Χ 4 = 32 ωρες το μηνα (1 ωρα την ημερα) για απολαβες 2.000+ ευρω???
μηπως εχετε παρανοησει εντελως????? Σε εποχες παγκοσμιας οικονομικης κρισης???
εκτος κι αν ειστε ολοι αδικημενοι παικταραδες που απο ατυχια δεν παιζετε Α1 (για να μην ξεχνιομαστε τη 12η league στην
Ευρωπη σε αριθμο εισιτηριων κι αυτο χαρη σε 2 και ΜΟΝΟ ομαδες...)
λοιπον ταχουμε ξαναπει...
η Γ' Εθνικη ειναι ερασιτεχνικο πρωταθλημα με επαγγελματικες απολαβες...και ειναι πανευκολο να καταλαβει καποιος το γιατι...κανει τοσο μπαμ οσο και το γιατι οι παραγονταρες της ΕΟΚ γερνανε στην Υπηρεσια τους...
Αντι να ειναι πρωταθλημα αναπτυξιακου χαρακτηρα ειναι καθαρα buιssiness bubukosAE & ΣΙΑ+EOK και λοιποι συγγενεις...

λοιπον εγω συμφωνω μαζι σου!!!!αλλα ξερεις κατι δεν ξερω καμια ερασιτεχνικη ομαδα να σου δινει εσωτερικο κανονισμο για τις κυρωσεισ που εχεις εαν δεν πας σε μια προπονηση οτι πρεπει να εισαι 12κ30 σπιτι και διαφορα αλα τετοια. ταξιδια καθε σαβκυριακο κλεισμενος σε ξενοδοχειο(επιλογη των παιχτων βεβαια)..αν κανετε 1ωρα την μερα(μαλλον 4 προπονησεις την βδομαδα) παντως προπονηση εκει στην ιεραπετρα τωρα καταλαβαινω γιατι δεν βγαινατε πρωτοι!!!!αναγκασε κανεις κανενα σωματειο να δωσει λεφτα σε καποιον??δεν νομιζω.ο παιχτης ηρθε ειπε τοσα θελω και το σωματειο τα εδωσε .ασχετα αν εδωσε τα μισα στο τελοσ της χρονιας (και να ειναι και ευχαριστιμενος ο παιχτης).πως φαινεται παντως οτι εισαι παραγοντας!!!!τωρα αν καποιος παραμυθιαζει τις ομαδες σορρυ αλλα δεν φταιει η μπουμπουκος αε κ σια και καμια εοκ!!!!αλλα εδω στην ελλαδα παντα οι αλλοι φταινε και οχι εμεις!!!!!μπορει η καθε ομαδα εφοσον θεωρει αναπτυξιακου χαρακτηρα το πρωταθλημα γ β εθνικης να κατεβει με τους εφηβους της και να δωσει χρονο σε νεα παιδια τι πιο ωραιο!!!!να ξεκαθαρισω κι ολας οτι ειμαι κατα των μανατζερ βεβαια υπαρχουν και παιδια που ειναι σωστα στην δουλεια τους λιγα βεβαια οι περισσοτεροι ειναι λαμογια!!καλα για την εοκ ασε τι να πουμε!!!!
χαμενο ταλεντο
QUOTE(provokatoras @ Jun 18 2009, 13:55 ) *
Mιλαω για Αθηνα φιλε!
για παιδια που δουλευουνε κ το βλεπουν το μπασκετ καθαρα ερασιτεχνικα οπως αλλωστε ειναι κ οι κατηγοριες που παιζουμε!

μιλησες πουθενα για αθηνα.....δεν το διαβασα σορρυ....και μην αρπαζεσαι...!
provokatoras
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Jun 18 2009, 19:47 ) *
μιλησες πουθενα για αθηνα.....δεν το διαβασα σορρυ....και μην αρπαζεσαι...!



δεν αρπαχτηκα σου φανηκε!
οντως στην επαρχια ειναι διαφορετικα τα πραγματα για ομαδες που θελουν να πρωταγωνιστησουν....

Εχεις δικιο.
Faitas
Απλά το σύστημα στην Ελλάδα ισοπεδώνει κάθε διαλλακτικότητα.ομάδες νε περιμένουν να δουν σε ποια κατηγορία θα παίξουν,παίχτες να περιμένουν ομάδες να δουν αν θα ανανεώσουν και αν ναι σε ποια κατηγορία,συστήματα χωρίς ουσία αθλητιμός χωρίς καθαρότητα....ας παίξουμε μπάσκετ κι ας ξεχάσουμε τους παράγομτες που το καθορίσουν.Ουσιαστκά αυτοί είναι που το χαλάνε!Ας επικεντρωθούμε στην ουσία..στους αθλητές που απλά θέλουν να παίξουν!Και δεν είναι λίγοι..
zikos
QUOTE(jack d @ Jun 18 2009, 14:17 ) *
O KΩΣΤΑΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ υπέγραψε στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ.
www.kretaworldbasket.blogspot.com

Ο Κώστας ήταν από τα καλύτερα παιδιά που πέρασαν από την ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε αυτά τα τρία χρόνια.Καλή σαιζόν εύχομαι, φίλε Κώστα.


Μαζευτηκε ολη η παλιοπαρέα... Αν κατεβει στην κρήτη & ο τραπεζοκόμος βλέπω να την διαλύουν την ομάδα τα παιδια...
fairplayer
QUOTE(zikos @ Jun 19 2009, 12:14 ) *
Μαζευτηκε ολη η παλιοπαρέα... Αν κατεβει στην κρήτη & ο τραπεζοκόμος βλέπω να την διαλύουν την ομάδα τα παιδια...

Ποια εννοεις παλιοπαρεα?
Διελυσε πολλες ομαδες ο συγκεκριμενος παικτης? Γιατι εγω τοσα χρονια που παρακολουθω τις εθνικες κατηγοριες δεν θυμαμαι καμια. Θυμαμαι ομως να εχει αρκετες ανοδους οπως στο Πανοραμα και στην ομαδα που υποστηριζεις.
Αν ειναι τοσο κακος χαρακτηρας γιατι στην Ιεραπετρα μιλανε με τα καλυτερα λογια? Και για να τελειωνουμε επειδη προφανως εχεις προσωπικο προβλημα, καλο θα ηταν να το λυσεις εκτος forum και να μην πετας λασπη.
kaukasios
Χάνει και Γαπκιάδη
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
19/06/2009 (12:50)

Μετά την απώλεια του Βαγγέλη Πρινέα (26χρ., 1μ90, φόργουορντ), ο Ιωνικός Νικαίας κινδυνεύει να χάσει και τον Γιάννη Γιαπκιάδη (25χρ., 1μ91, γκαρντ), καθώς ο παίκτης βρίσκεται στο στόχαστρο του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας και του Παλαιού Φαλήρου.

Αμφότερες οι ομάδες θέλουν να τον εντάξουν στο δυναμικό τους με την ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας να έχει ένα μικρό προβάδισμα για την απόκτησή του. Το συγκρότημα του Νίκου Οικονόμου θέλει να πρωταγωνιστήσει την επόμενη σεζόν όπως και το Παλαιό Φάληρο που έχει κάνει μέχρι στιγμής εντυπωσιακές κινήσεις...
χαμενο ταλεντο
QUOTE(fairplayer @ Jun 19 2009, 12:45 ) *
Ποια εννοεις παλιοπαρεα?
Διελυσε πολλες ομαδες ο συγκεκριμενος παικτης? Γιατι εγω τοσα χρονια που παρακολουθω τις εθνικες κατηγοριες δεν θυμαμαι καμια. Θυμαμαι ομως να εχει αρκετες ανοδους οπως στο Πανοραμα και στην ομαδα που υποστηριζεις.
Αν ειναι τοσο κακος χαρακτηρας γιατι στην Ιεραπετρα μιλανε με τα καλυτερα λογια? Και για να τελειωνουμε επειδη προφανως εχεις προσωπικο προβλημα, καλο θα ηταν να το λυσεις εκτος forum και να μην πετας λασπη.


σιγουρα δεν εννοει τον κωτουλα...μαλλον για αλλον χτυπαει η καμπανα.....!
kaukasios
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Jun 19 2009, 13:12 ) *
σιγουρα δεν εννοει τον κωτουλα...μαλλον για αλλον χτυπαει η καμπανα.....!

για ποιον?
tsatsos
QUOTE(kaukasios @ Jun 19 2009, 20:14 ) *
για ποιον?


η παλιοπαρεα ητανε.....στεφανακης-κατσαρος-κωτουλας-καραλης-χριστοδουλος......και σια......
πρωτη χρονια της ιεραπετρας επαιξε καλο μπασκετ και τερματισε ψηλα.....
fairplayer
QUOTE(tsatsos @ Jun 19 2009, 13:26 ) *
η παλιοπαρεα ητανε.....στεφανακης-κατσαρος-κωτουλας-καραλης-χριστοδουλος......και σια......
πρωτη χρονια της ιεραπετρας επαιξε καλο μπασκετ και τερματισε ψηλα.....

Εξω Χριστοδουλος
Μεσα Καλαπανιδας
Την επομενη χρονια νομιζω πηγε ο Χριστοδουλος
panosak
QUOTE(fairplayer @ Jun 19 2009, 11:45 ) *
Ποια εννοεις παλιοπαρεα?
Διελυσε πολλες ομαδες ο συγκεκριμενος παικτης? Γιατι εγω τοσα χρονια που παρακολουθω τις εθνικες κατηγοριες δεν θυμαμαι καμια. Θυμαμαι ομως να εχει αρκετες ανοδους οπως στο Πανοραμα και στην ομαδα που υποστηριζεις.
Αν ειναι τοσο κακος χαρακτηρας γιατι στην Ιεραπετρα μιλανε με τα καλυτερα λογια? Και για να τελειωνουμε επειδη προφανως εχεις προσωπικο προβλημα, καλο θα ηταν να το λυσεις εκτος forum και να μην πετας λασπη.

fairplayer δεν θυμαμαι αλλα post δικα σου αλλα σε γουσταρω γιατι στο συγκεκριμενο εισαι ονομα και πραγμα...
χαμενο ταλεντο
QUOTE(panosak @ Jun 19 2009, 13:45 ) *
fairplayer δεν θυμαμαι αλλα post δικα σου αλλα σε γουσταρω γιατι στο συγκεκριμενο εισαι ονομα και πραγμα...


πανο οπως βλεπεις μεταγραφες δεν κανουμε......!αλλα το ονομα μας συζητηται......μια χαρα ε....?
CHE
QUOTE(fairplayer @ Jun 19 2009, 12:45 ) *
Ποια εννοεις παλιοπαρεα?
Διελυσε πολλες ομαδες ο συγκεκριμενος παικτης? Γιατι εγω τοσα χρονια που παρακολουθω τις εθνικες κατηγοριες δεν θυμαμαι καμια. Θυμαμαι ομως να εχει αρκετες ανοδους οπως στο Πανοραμα και στην ομαδα που υποστηριζεις.
Αν ειναι τοσο κακος χαρακτηρας γιατι στην Ιεραπετρα μιλανε με τα καλυτερα λογια? Και για να τελειωνουμε επειδη προφανως εχεις προσωπικο προβλημα, καλο θα ηταν να το λυσεις εκτος forum και να μην πετας λασπη.

Kαι τα τρία παιδιά από τα Τρίκαλα που ήρθαν την πρώτη χρονιά (ΚΑΡΑΛΗΣ-ΚΑΛΑΠΑΝΙΔΑΣ-ΚΩΤΟΥΛΑΣ), είναι από τα καλύτερα παιδιά που γνώρισα σε αυτά τα τρία χρόνια και τα οποία τίμησαν τα χρήματα που πήραν.
Και όπως ξέρουν όλοι σε αυτό το forum, εγώ υπογράφω αυτά που λέω.
zikos
QUOTE(CHE @ Jun 19 2009, 13:51 ) *
Kαι τα τρία παιδιά από τα Τρίκαλα που ήρθαν την πρώτη χρονιά (ΚΑΡΑΛΗΣ-ΚΑΛΑΠΑΝΙΔΑΣ-ΚΩΤΟΥΛΑΣ), είναι από τα καλύτερα παιδιά που γνώρισα σε αυτά τα τρία χρόνια και τα οποία τίμησαν τα χρήματα που πήραν.
Και όπως ξέρουν όλοι σε αυτό το forum, εγώ υπογράφω αυτά που λέω.


Βρε παιδια δεν θυμαστε με κωτουλα τι εγινε στην αμαλιαδα?
panosak
QUOTE(dirk10 @ Jun 18 2009, 18:21 ) *
αν κανετε 1ωρα την μερα(μαλλον 4 προπονησεις την βδομαδα) παντως προπονηση εκει στην ιεραπετρα τωρα καταλαβαινω γιατι δεν βγαινατε πρωτοι!!!!

τεραστιο unfair !!!!
δεν θα μπω στον κοπο ουτε η ανατροφη μου επιτρεπει να σου απαντησω αναλογα που ελεγε και ο τεραστιος Παβλισεβιτς...
(αληθεια που ειναι αυτος????)
απλα λυπαμαι γιατι μου αρεσε το παιχνιδι σου και εχουμε επικοινωνησει τηλεφωνικα για το ενδεχομενο μεταγραφης σου στην Ιεραπετρα πριν δυο χρονια...
χαμενο ταλεντο
QUOTE(zikos @ Jun 19 2009, 13:56 ) *
Βρε παιδια δεν θυμαστε με κωτουλα τι εγινε στην αμαλιαδα?


τι εγινε στην αμαλιαδα......?δεν φταινε αυτοι αν τους δαγκωσαν οι μανατζερ και εδωσαν τρελα λεφτα στα παιδια...και μετα που ειδαν οτι κοντεψαν να πεσουν εψαχναν εξιλαστηρια θυματα....ο κωτουλας δεν ειχε επιταγες...οποτε ηταν πολυ ευκολο να τον διωξουν...!ενω ολοι οι αλλοι ειχαν...1 χρονο στην ιεραπετρα δεν εκανε το παραμικρο και μαλιστα πολλεσ φορες ηταν ο πυροσβεστης.οποτε οτι και να λενε εχουν αδικο...!
kaukasios
QUOTE(zikos @ Jun 19 2009, 13:56 ) *
Βρε παιδια δεν θυμαστε με κωτουλα τι εγινε στην αμαλιαδα?

ti εγινε για πες μας.
guru
ΤΣΑΜΠΗ πηρε η αμαλιαδα,πολυ καλη μεταγραφη!
taraboura
QUOTE(kaukasios @ Jun 19 2009, 14:11 ) *
ti εγινε για πες μας.

Ο Κωτούλας ήταν ο παίκτης που αποχώρησε στα μέσα της χρονιάς από την Αμαλιάδα;
zikos
QUOTE(guru @ Jun 19 2009, 17:22 ) *
ΤΣΑΜΠΗ πηρε η αμαλιαδα,πολυ καλη μεταγραφη!


αυτος που επαιζε κρανιδι?
guru
QUOTE(zikos @ Jun 19 2009, 18:48 ) *
αυτος που επαιζε κρανιδι?

Σωστα,3ος σκορερ στον 1ο ομιλο φετος
mjordan
φίλε μου ζικο άντε να πάρεις κανένα παγωτάκι τώρα που πλάκωσαν οι ζέστες κ μετά μας λές τα νέα για την ομάδα σου.ο ένας ρωτάει,ο άλλος απαντάει.πολύ γέλιο.όλοι ξέρουν για τον κώστα κωτούλα πόσο καλό παιδί κ υπόδειγμα αθλητή είναι.όλοι το λένε.δεν φτάνει που τον διώξατε τόσο ύπουλα κ τόσο βρώμικα, του τη λέτε κ από πάνω;για πιό λόγο;δεν μπορείτε να του κάνετε άλλο κακό.απλά εκτίθεστε για ακόμη μία φορά.κ προσπαθείτε να σπηλώσετε κ άλλους αθλητές.για πιο λόγο;μπορείτε να μας πείτε;έχω ακούσει ότι όλη η μπασκετική πιάτσα μιλάει για εσας.έχουν ακούσει τόσα πολλά τα αυτάκια μου.σας λυπάμαι όπως κ πολλοί άλλοι.όταν μάθω κ άλλα ευχαρίστως να σας ενημερώσω.
zikos
QUOTE(mjordan @ Jun 19 2009, 20:49 ) *
φίλε μου ζικο άντε να πάρεις κανένα παγωτάκι τώρα που πλάκωσαν οι ζέστες κ μετά μας λές τα νέα για την ομάδα σου.ο ένας ρωτάει,ο άλλος απαντάει.πολύ γέλιο.όλοι ξέρουν για τον κώστα κωτούλα πόσο καλό παιδί κ υπόδειγμα αθλητή είναι.όλοι το λένε.δεν φτάνει που τον διώξατε τόσο ύπουλα κ τόσο βρώμικα, του τη λέτε κ από πάνω;για πιό λόγο;δεν μπορείτε να του κάνετε άλλο κακό.απλά εκτίθεστε για ακόμη μία φορά.κ προσπαθείτε να σπηλώσετε κ άλλους αθλητές.για πιο λόγο;μπορείτε να μας πείτε;έχω ακούσει ότι όλη η μπασκετική πιάτσα μιλάει για εσας.έχουν ακούσει τόσα πολλά τα αυτάκια μου.σας λυπάμαι όπως κ πολλοί άλλοι.όταν μάθω κ άλλα ευχαρίστως να σας ενημερώσω.


????? 41.gif 41.gif 41.gif
guru
QUOTE(mjordan @ Jun 19 2009, 20:49 ) *
φίλε μου ζικο άντε να πάρεις κανένα παγωτάκι τώρα που πλάκωσαν οι ζέστες κ μετά μας λές τα νέα για την ομάδα σου.ο ένας ρωτάει,ο άλλος απαντάει.πολύ γέλιο.όλοι ξέρουν για τον κώστα κωτούλα πόσο καλό παιδί κ υπόδειγμα αθλητή είναι.όλοι το λένε.δεν φτάνει που τον διώξατε τόσο ύπουλα κ τόσο βρώμικα, του τη λέτε κ από πάνω;για πιό λόγο;δεν μπορείτε να του κάνετε άλλο κακό.απλά εκτίθεστε για ακόμη μία φορά.κ προσπαθείτε να σπηλώσετε κ άλλους αθλητές.για πιο λόγο;μπορείτε να μας πείτε;έχω ακούσει ότι όλη η μπασκετική πιάτσα μιλάει για εσας.έχουν ακούσει τόσα πολλά τα αυτάκια μου.σας λυπάμαι όπως κ πολλοί άλλοι.όταν μάθω κ άλλα ευχαρίστως να σας ενημερώσω.

δεν ξερω για τον ζικο αλλα για μενα μεσα επεσες smiley.gif .Παντως εσυ μου μοιζεις για εκεινο τον εξοφλημενο χωρις παραπονο που του κουνησαν μαντιλι!Απο θεσσαλονικη μερια.....
fairplayer
QUOTE(panosak @ Jun 19 2009, 13:58 ) *
τεραστιο unfair !!!!
δεν θα μπω στον κοπο ουτε η ανατροφη μου επιτρεπει να σου απαντησω αναλογα που ελεγε και ο τεραστιος Παβλισεβιτς...
(αληθεια που ειναι αυτος????)
απλα λυπαμαι γιατι μου αρεσε το παιχνιδι σου και εχουμε επικοινωνησει τηλεφωνικα για το ενδεχομενο μεταγραφης σου στην Ιεραπετρα πριν δυο χρονια...

Καταρχην να σε ευχαριστησω για τα καλα σου λογια...

Νομιζω ομως οτι εισαι λιγο αδικος οταν λες οτι οι αθλητες ασχολουνται στην Γ Εθνικη 32 ωρες(!!!) συνολικα τον μηνα.
Γιατι εχουν:
Σιγουρα 5 προπονησεις επι 2 ωρες(συνηθως πρεπει να βρισκονται στο γηπεδο καμια ωρα πριν την προπονηση και κανενα μισαωρο μετα).
Καποιες ομαδες εχουν και πρωινες 2-3 φορες την εβδομαδα, βαρη κτλ.
Στους αγωνες επισης δεν απασχολουνται μονο 2 ωρες. Μινιμουμ 4-5 ωρες στους εντος, για την προετοιμασια(ομιλια προπονητη, ζεσταμα κτλ) και τον αγωνα. Για τους εκτος μπορει να ειναι ολοκληρο σαβ/κο.
Αρα ειναι σιγουρα πολυ περισσοτερες ωρες απο αυτες που ανεφερες.

Καταλαβαινω οτι το ειπες με μια δοση υπερβολης για να δειξεις οτι απασχολουνται λιγοτερες ωρες απο τους υπολοιπους εργαζομενους, αλλα η αμοιβη των αθλητων οπως σιγουρα θα ξερεις, συμπεριλαμβανει και το ταλεντο ή την ικανοτητα που αν δεν το εχεις, και 10 ωρες προπονηση την ημερα να κανεις μαλλον δεν θα το αποκτησεις ποτε.
Αντιστοιχα εναν τραγουδιστη δεν τον πληρωνεις γιατι δουλευει πολλες ωρες(που μπορει να δουλευει) αλλά γιατι εχει ωραια φωνη που οσο και να δουλεψεις, αν δεν την εχεις δεν θα την αποκτησεις ποτε.
Για αυτο νομιζω οτι η συγκριση ενος εργαζομενου σε μια δουλεια γραφειου με εναν αθλητη ειναι μαλλον αστοχη.

Και για να μπουμε και λιγο στο θεμα του τοπικ, τι θα κανει η ομαδα σας την επομενη χρονια? Κατα την γνωμη μου, θα ειναι κριμα να μην υπαρχει η ομαδα της Ιεραπετρας στις εθνικες κατηγοριες. Χωρις να εχω παει ποτε στην Ιεραπετρα, μπορω να πω οτι μου ειναι απο τις πιο συμπαθης ομαδες της κατηγοριας.
panosak
QUOTE(fairplayer @ Jun 19 2009, 20:09 ) *
Καταρχην να σε ευχαριστησω για τα καλα σου λογια...

Νομιζω ομως οτι εισαι λιγο αδικος οταν λες οτι οι αθλητες ασχολουνται στην Γ Εθνικη 32 ωρες(!!!) συνολικα τον μηνα.
Γιατι εχουν:
Σιγουρα 5 προπονησεις επι 2 ωρες(συνηθως πρεπει να βρισκονται στο γηπεδο καμια ωρα πριν την προπονηση και κανενα μισαωρο μετα).
Καποιες ομαδες εχουν και πρωινες 2-3 φορες την εβδομαδα, βαρη κτλ.
Στους αγωνες επισης δεν απασχολουνται μονο 2 ωρες. Μινιμουμ 4-5 ωρες στους εντος, για την προετοιμασια(ομιλια προπονητη, ζεσταμα κτλ) και τον αγωνα. Για τους εκτος μπορει να ειναι ολοκληρο σαβ/κο.
Αρα ειναι σιγουρα πολυ περισσοτερες ωρες απο αυτες που ανεφερες.

Καταλαβαινω οτι το ειπες με μια δοση υπερβολης για να δειξεις οτι απασχολουνται λιγοτερες ωρες απο τους υπολοιπους εργαζομενους, αλλα η αμοιβη των αθλητων οπως σιγουρα θα ξερεις, συμπεριλαμβανει και το ταλεντο ή την ικανοτητα που αν δεν το εχεις, και 10 ωρες προπονηση την ημερα να κανεις μαλλον δεν θα το αποκτησεις ποτε.
Αντιστοιχα εναν τραγουδιστη δεν τον πληρωνεις γιατι δουλευει πολλες ωρες(που μπορει να δουλευει) αλλά γιατι εχει ωραια φωνη που οσο και να δουλεψεις, αν δεν την εχεις δεν θα την αποκτησεις ποτε.
Για αυτο νομιζω οτι η συγκριση ενος εργαζομενου σε μια δουλεια γραφειου με εναν αθλητη ειναι μαλλον αστοχη.

Και για να μπουμε και λιγο στο θεμα του τοπικ, τι θα κανει η ομαδα σας την επομενη χρονια? Κατα την γνωμη μου, θα ειναι κριμα να μην υπαρχει η ομαδα της Ιεραπετρας στις εθνικες κατηγοριες. Χωρις να εχω παει ποτε στην Ιεραπετρα, μπορω να πω οτι μου ειναι απο τις πιο συμπαθης ομαδες της κατηγοριας.

εχεις δικιο - ημουν υπερβολικος - ελπιζω οχι εριστικος...
δειτε ομως και την αλλη οψη του νομισματος...
καποιοι ανθρωποι πληρωνουν ενα καρο χρηματα επειδη απλα γουσταρουν το μπασκετ...
επισης αναγνωριζω τις αναριθμητες απατες παραγοντων σε βαρος πολλων παιδιων απλα στην Ιεραπετρα αυτο το πραγμα δεν υπαρχει...
το οτι ειμαστε συμπαθητικη ομαδα ειναι μετα απο 2-3 μεγαλες εκτος εδρας νικες οτι καλυτερο ενιωσα εγω προσωπικα απο
το ταξιδι στις εθνικες κατηγοριες.Και αυτο που μενει ειναι το ταξιδι οχι ο προορισμος...
xontros7
Κανενα νεο απο τις ομαδες της επαρχιας του πρωτου ομιλου εχουμε??μονο στον κοροιβο κατι κινητε.. οι ομαδες απο την πατρα?βονιτσα,σπαρτη?
zikos
QUOTE(guru @ Jun 19 2009, 21:03 ) *
δεν ξερω για τον ζικο αλλα για μενα μεσα επεσες smiley.gif .Παντως εσυ μου μοιζεις για εκεινο τον εξοφλημενο χωρις παραπονο που του κουνησαν μαντιλι!Απο θεσσαλονικη μερια.....


μια ζωη οι πληρωμένοι εχουν παραπονο.... απο τον ομιλο εχουμε καποιο νεο για μεταφραφικες κινησεις? δεν ακουγεται τιποτα, δεν γραφεται τιποτα....
mjordan
QUOTE(guru @ Jun 19 2009, 21:03 ) *
δεν ξερω για τον ζικο αλλα για μενα μεσα επεσες smiley.gif .Παντως εσυ μου μοιζεις για εκεινο τον εξοφλημενο χωρις παραπονο που του κουνησαν μαντιλι!Απο θεσσαλονικη μερια.....

για εμένα πάντως δεν έπεσες μέσα.λοιπόν φίλε guru . Mην γράφεις κ να εκτίθεσαι.όσο για την ομάδα σου ξέρουμε τι γίνετε,κ τι εικόνα θέλετε να βγάλετε προς τα έξω,αλλά δεν είναι καθόλου έτσι...όλοι το ξέρουν...πήρατε 3-4 παίχτες από τα τοπικά,κ προσπαθείτε να ξεγελάσετε κ άλλους,όπως κάνατε με κάποιον τώρα τελευταία.δεν μπορείτε να ξεγελάσετε άλλους...τέλος...κανείς δεν έρχεται....πάντως έχεις δίκιο,μόνο ένας είναι εξοφλημένος και σε όλους τους άλλους να χρωστάτε4, 5 κ 6 μήνες,κ δεν είναι κ λίγοι.γύρω στα 8 παιδιά.......αυτά που σας λέω δεν είναι ούτε το 1/100 απο αυτά που έχουν γίνει μέσα στη χρονιά,χωρίς υπερβολή............
taraboura
ΣΤΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑ Ο ΚΑΡΝΑΒΑΣ

Στη Λιβαδειά θα αγωνίζεται από την επόμενη αγωνιστική περίοδο ο πρώτος σκόρερ της Γ'Εθνικής κατηγορίας. Ο λόγος για τον Κώστα Καρνάβα, ο οποίος την αγωνιστική περίοδο έκανε θραύση με τη φανέλα της Έδεσσας, ενώ από την ερχόμενη σεζόν θα αγωνίζεται υπό τις οδηγίες του Αποστόλη Αναστασίου...

Το συγκεκριμένο θέμα το ανέλαβε προσωπικά ο πρόεδρος της Λιβαδειάς, Νίκος Καθρίτσας, καθώς πρόκειται για τη μεγαλύτερη μεταγραφή του συλλόγου για αυτό το καλοκαίρι. Εξάλλου, η ομάδα αναμένεται να χτιστεί πάνω στον Κώστα Καρνάβα, ο οποίος αγωνίζεται με μεγάλη ευχέρεια τόσο στη θέση του πάουερ φόργουορντ, όσο και σε αυτή του σέντερ.

ΠΗΓΗ: www.basketblog.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.