Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
saras1984
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Κ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 12 6 6 0
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 12 6 6 0
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 11 7 4 3
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 11 7 4 3
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 10 6 4 2
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 9 7 2 5
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 9 6 3 3
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9 6 3 3
ΑΟ ΚΩΦΩΝ 8 6 2 4
ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 8 7 1 6
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 6 6 0 6


ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 53 41
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 58 60
ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 63 78
ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 38 62
ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 65 60
Ρεπό: ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
aouas
Άλλη μία αγωνιστική που τα έπιασα όλα...
->Οι αρμόδοι των ομάδων αν θέλουν δίνω πληροφορίες,μαγικές συμβουλές και πρόβλεψη του μέλλοντος με PM!!

Πάμε στην επόμενη αγωνιστική:

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1
-->Έχει πάρει μπροστά η συμπάθειά μου και δεν νομίζω να σταθεί εμπόδιο η μαχητική ΝΙΚΗ.Σημαντικό ματς που δίνει πλεονέκτημα και για 4αδα θα έλεγα!

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
-->Ασταθής ο ΑΣΤΕΡΑΣ...σχετικά καλός ο ΑΟ ΚΩΦΩΝ αλλά δυστυχώς αν πιεστεί μπλέκεται....και οι γηπεδούχοι πιέζουν ασταμάτητα...

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1
-->ΕΥΚΟΛΑ....περιττά τα σχόλια

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 2
-->Σας είχα πει για λαγούς και τεχνικό team που το κατέχει το άθλημα.Οι απουσίες επιστρέφουν.Πιστεύω εύκολο διπλό για να κλείσουν στόματα

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
-->Το ντέρμπυ του ομίλου!Άντεξαν το ξύλο ποι πρωτοπόροι αλλά μυρίζομαι γκέλα που θα την ψάξουν πολύ οι Χαλανδριώτες για να μπουν πάλι στο κόλπο
gspara
Συμφωνω με τον aouas εκτος απο το Γκυζη που θα το παιξω διπλο.
daniel10




ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ=1
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ=1
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ=1
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.=2
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ=2
ilsant
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 2
Σε μεγάλη άνοδο ο Ορφεας, δύσκολο το γήπεδο του Αγ Νικολάου άλλα η Νίκη με την προσθήκη που έκανε στην μεταγραφική περίοδο του Δεκεμβρίου ( Αναστασοπουλος 24π στο προηγούμενο ματς από τους 53 της ομάδας ) πλασάρετε ως φαβορί Πάντως θα γίνει ματσαρα και θα το τιμήσουμε με την παρουσία μας

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
Πάω με την έδρα Αξιόμαχη ομάδα οι κωφοί Μου άρεσαν πολύ με το Γκύζη.

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ 2
Ακούω aouas που ξέρει τα περί Πηγασου Τα Πετράλωνα χρησιμοποιούν 6-7 παίχτες δεν νομίζω να αντέξουν

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Πέρυσι το Γκύζη έκανε το καλύτερο του ματς με το Πακ(+17) και ουσιαστικά του στέρησε την πρωτιά του ομίλου,και ίσως την άνοδο. Λες να έχει ο καιρός γυρίσματα? Πάμε με το φαβορί και βλέπουμε

Aoua βλέπω ότι δεν σε πείθει το Γκύζη με τίποτα Ξεροσταλιάζεις περιμένοντας την πρώτη ήττα Για δώσε μας απόδοση να τερματίσει το Γκύζη αήττητο

ilsant
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 2
Σε μεγάλη άνοδο ο Ορφεας, δύσκολο το γήπεδο του Αγ Νικολάου άλλα η Νίκη με την προσθήκη που έκανε στην μεταγραφική περίοδο του Δεκεμβρίου ( Αναστασοπουλος 24π στο προηγούμενο ματς από τους 53 της ομάδας ) πλασάρετε ως φαβορί Πάντως θα γίνει ματσαρα και θα το τιμήσουμε με την παρουσία μας

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
Πάω με την έδρα Αξιόμαχη ομάδα οι κωφοί Μου άρεσαν πολύ με το Γκύζη.

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ 2
Ακούω aouas που ξέρει τα περί Πηγασου Τα Πετράλωνα χρησιμοποιούν 6-7 παίχτες δεν νομίζω να αντέξουν

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Πέρυσι το Γκύζη έκανε το καλύτερο του ματς με το Πακ(+17) και ουσιαστικά του στέρησε την πρωτιά του ομίλου,και ίσως την άνοδο. Λες να έχει ο καιρός γυρίσματα? Πάμε με το φαβορί και βλέπουμε

Aoua βλέπω ότι δεν σε πείθει το Γκύζη με τίποτα Ξεροσταλιάζεις περιμένοντας την πρώτη ήττα Για δώσε μας απόδοση να τερματίσει το Γκύζη αήττητο

ilsant
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 2
Σε μεγάλη άνοδο ο Ορφεας, δύσκολο το γήπεδο του Αγ Νικολάου άλλα η Νίκη με την προσθήκη που έκανε στην μεταγραφική περίοδο του Δεκεμβρίου ( Αναστασοπουλος 24π στο προηγούμενο ματς από τους 53 της ομάδας ) πλασάρετε ως φαβορί Πάντως θα γίνει ματσαρα και θα το τιμήσουμε με την παρουσία μας

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
Πάω με την έδρα Αξιόμαχη ομάδα οι κωφοί Μου άρεσαν πολύ με το Γκύζη.

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ 2
Ακούω aouas που ξέρει τα περί Πηγασου Τα Πετράλωνα χρησιμοποιούν 6-7 παίχτες δεν νομίζω να αντέξουν

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Πέρυσι το Γκύζη έκανε το καλύτερο του ματς με το Πακ(+17) και ουσιαστικά του στέρησε την πρωτιά του ομίλου,και ίσως την άνοδο. Λες να έχει ο καιρός γυρίσματα? Πάμε με το φαβορί και βλέπουμε

Aoua βλέπω ότι δεν σε πείθει το Γκύζη με τίποτα Ξεροσταλιάζεις περιμένοντας την πρώτη ήττα Για δώσε μας απόδοση να τερματίσει το Γκύζη αήττητο

gspara
ΠΑΚ-ΓΚΥΖΗ 51-74(15-20,30-43,43-58).

Επιδειξη δυναμης εκανε και στο Χαλανδρι το Γκυζη νικωντας ανετα το ΠΑΚ.
Πολυ καλη αμυνα και απλο μπασκετ στην επιθεση παιρνοντας βοηθεια απο ολους τους παιχτες που χρησιμοποιηθηκαν.

Εξαιρετικος και κομπιουτερ στην οργανωση ο Δελλιος(8).
Φουριοζικο ξεκινημα απο τον νεαρο Ασημακη(16).
Την σκυταλη πηραν στην β περιοδο ο Τσιγαριδης(13) και ο δυναμικος Σιαμος(7).
On fire στην γ περιοδο ο ασταματητος Ξανθοπουλος.
Ειδικη μνεια στον ταχυτατο εφηβο Βαλιαδη(6).Ο νεαρος ειναι κομαντο.Ταμαμ για τον καλυτερο αντιπαλο επιθετικο.

Απο τους γηπεδουχους ολα τα λεφτα το 11.Αγνωστο γιατι δεν χρησιμοποιηθηκε καθολου το 12.
ilsant
QUOTE(gspara @ Nov 27 2013, 23:55 ) *
ΠΑΚ-ΓΚΥΖΗ 51-74(15-20,30-43,43-58).

Επιδειξη δυναμης εκανε και στο Χαλανδρι το Γκυζη νικωντας ανετα το ΠΑΚ.
Πολυ καλη αμυνα και απλο μπασκετ στην επιθεση παιρνοντας βοηθεια απο ολους τους παιχτες που χρησιμοποιηθηκαν.

Εξαιρετικος και κομπιουτερ στην οργανωση ο Δελλιος(8).
Φουριοζικο ξεκινημα απο τον νεαρο Ασημακη(16).
Την σκυταλη πηραν στην β περιοδο ο Τσιγαριδης(13) και ο δυναμικος Σιαμος(7).
On fire στην γ περιοδο ο ασταματητος Ξανθοπουλος.
Ειδικη μνεια στον ταχυτατο εφηβο Βαλιαδη(6).Ο νεαρος ειναι κομαντο.Ταμαμ για τον καλυτερο αντιπαλο επιθετικο.

Απο τους γηπεδουχους ολα τα λεφτα το 11.Αγνωστο γιατι δεν χρησιμοποιηθηκε καθολου το 12.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗΣ-ΣΑΚΚΗΣ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:15-20.15-23,13-15,8-16.
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ=51-74

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ(ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ):ΜΟΣΚΑΧΛΑΙΔΗΣ 7(1),ΧΑΤΟΥΝΟΓΛΟΥ 10,ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ 2,ΤΑΜΒΑΚΙΔΗΣ,ΤΣΟΝΑΚΗΣ,ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ 2,ΡΑΠΤΗΣ,ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 24(2),ΣΟΛΟΜΩΝΙΔΗΣ 2,ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ,ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 4.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ(ΓΚΙΟΚΑ):ΚΑΣΚΟΥΡΑΣ 2,ΜΗΤΣΟΣ,ΒΑΛΙΑΔΗΣ,ΣΙΑΜΟΣ 9,ΔΕΛΙΟΣ 6,ΑΣΗΜΑΚΗΣ 14,ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ 16,ΜΙΝΤΖΗΣ 7(1),ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 2,ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ 16(2),ΤΑΤΣΗΣ,ΚΟΚΚΙΝΗΣ 2.

http://athinaikobasket.blogspot.gr/2013/11/2013-14_6908.html

https://www.facebook.com/pages/%CE%91%CE%95...449860218437758



play_for_buckets
τα πετραλωνα νικησαν τον πηγασο κυψελης σε ενα παιχνιδι το οποιο περισσοτερο εχασε ο πηγασος παρα κερδισε η ομαδα των πετραλωνων χωρις να μειωνεται η προσπαθεια της.
ο αγωνας:
τα πετραλωνα ξεκινησαν πολυ δυναμικα τον αγωνα και εχτισαν γρηγορα μια διαφορα μεχρι και 19 ποντους στα μεσα της δευτερης περιοδου.βασικο ειναι οτι μπηκαν μερικα απιστευτης δυσκολιας καλαθια και πολυ τυχερα για τα πετραλωνα χτιζοντας ψυχολογια.
στις 2 αυτες περιοδους ο ψηλος του πηγασου με τα μακρια μαλλια (δε θυμαμαι φανελα)εκανε πολυ καλο παιχνιδι μεσα στη ρακετα βαζοντας μερικα δυναμικα καλαθια.στο τελος της δευτερης περιοδου και αρχες της τριτης το 14 απο τον πηγασο εκανε παρτυ μεσα στη ρακετα αλλα εκει καπου αρχισε το ιδιαιτερα αντιαθλητικο παιχνιδι των παικτων των πετραλωνων ειδικα στη ρακετα.η διαφορα κατεβηκε και στους 9 αλλα η αδυναμια των παικτων να περασουν την μπαλα στη ρακετα ταυτοχρονα με την πολυ κακη διαιτησια (φαουλ καραμπινατα και σιγουρα ενα αντιαθλητικο που σε δοθηκε για τον πηγασο)ανεβασε παλι τη διαφορα και καπου εκει τελειωσε το παιχνιδι.στο τελος ο πηγασος επαιξε αμυνα αλλα η διαφορα μπορουσε να ειναι και χαμηλοτερη αν απλα εληγε το παιχνιδι πιο γρηγορα.
εδω πρεπει να αναφερω απο τη σκοπια μου οτι ο πηγασος εδω και 2-3 παιχνιδια οταν παιζει ρακετα ειναι ασταματητος αλλα για καποιο λογο χανει την αυτοσυγκεντρωση του και το οπλο αυτο το χαραμιζει.φαινεται σαν να μη μπορουν να βρεθουν οι παικτες.οι ψηλοι του πηγασου θα πρεπει να αξιοποιουνται καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου για να ανοιξει ετσι και η ευκαιρια στην περιφερεια να ριξει μερικα αφυλακτα σουτ.
η διαιτησια πολυ κακη εις βαρος του πηγασου.το 7 και το 11 απο τα πετραλωνα πολυ καλο παιχνιδι.
ilsant
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1 +25

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 50-57


ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 61-34

Shorty
QUOTE (play_for_buckets @ Dec 1 2013, 22:33 ) *
τα πετραλωνα νικησαν τον πηγασο κυψελης σε ενα παιχνιδι το οποιο περισσοτερο εχασε ο πηγασος παρα κερδισε η ομαδα των πετραλωνων χωρις να μειωνεται η προσπαθεια της.
ο αγωνας:
τα πετραλωνα ξεκινησαν πολυ δυναμικα τον αγωνα και εχτισαν γρηγορα μια διαφορα μεχρι και 19 ποντους στα μεσα της δευτερης περιοδου.βασικο ειναι οτι μπηκαν μερικα απιστευτης δυσκολιας καλαθια και πολυ τυχερα για τα πετραλωνα χτιζοντας ψυχολογια.
στις 2 αυτες περιοδους ο ψηλος του πηγασου με τα μακρια μαλλια (δε θυμαμαι φανελα)εκανε πολυ καλο παιχνιδι μεσα στη ρακετα βαζοντας μερικα δυναμικα καλαθια.στο τελος της δευτερης περιοδου και αρχες της τριτης το 14 απο τον πηγασο εκανε παρτυ μεσα στη ρακετα αλλα εκει καπου αρχισε το ιδιαιτερα αντιαθλητικο παιχνιδι των παικτων των πετραλωνων ειδικα στη ρακετα.η διαφορα κατεβηκε και στους 9 αλλα η αδυναμια των παικτων να περασουν την μπαλα στη ρακετα ταυτοχρονα με την πολυ κακη διαιτησια (φαουλ καραμπινατα και σιγουρα ενα αντιαθλητικο που σε δοθηκε για τον πηγασο)ανεβασε παλι τη διαφορα και καπου εκει τελειωσε το παιχνιδι.στο τελος ο πηγασος επαιξε αμυνα αλλα η διαφορα μπορουσε να ειναι και χαμηλοτερη αν απλα εληγε το παιχνιδι πιο γρηγορα.
εδω πρεπει να αναφερω απο τη σκοπια μου οτι ο πηγασος εδω και 2-3 παιχνιδια οταν παιζει ρακετα ειναι ασταματητος αλλα για καποιο λογο χανει την αυτοσυγκεντρωση του και το οπλο αυτο το χαραμιζει.φαινεται σαν να μη μπορουν να βρεθουν οι παικτες.οι ψηλοι του πηγασου θα πρεπει να αξιοποιουνται καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου για να ανοιξει ετσι και η ευκαιρια στην περιφερεια να ριξει μερικα αφυλακτα σουτ.
η διαιτησια πολυ κακη εις βαρος του πηγασου.το 7 και το 11 απο τα πετραλωνα πολυ καλο παιχνιδι.



Πρεπει να κανει στον πηγασο απιστευτο πολεμο η διαιτησια , σε καθε ματς εντος εκτος πανω κατω τα ιδια δηλαδη !
aouas
Αποτελέσματα :

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 67- 42
-->Επιβλητική νίκη απένατι σε δύσκολο αντίπαλο.ΟΡΦΕΑΣ για playoff!!

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 50- 57
-->Kακό μπάσκετ.Μαχητικοί οι γηπεδούχοι αλλά οι ΚΩΦΟΙ καλύτεροι νομίζω σε αντικειμενικό επίπεδο

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 61- 34
-->Αναμενόμενο αποτέλεσμα.Αν χάνανε οι γηπεδούχοι καλύτερα να ασχοληθούμε με το θαλάσσιο σκάκι

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 75- 58
-->Αν είσαι καλύτερη ομάδα πρέπει να νικήσεις και τους διαιτητές.Τραγική διαιτησία για τον ΠΗΓΑΣΟ που όμως δεν πρέπει να μείνει εκεί

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 51- 74
-->Απογοήτευση το Χαλάνδρι.Ανασύνταξη και γρήγορα για να μην χαθεί το τρένο

Καλή συνέχεια σε όλους χωρίς τραυματισμούς μάγκες!!!
Chavez
Ισχύει όντως αυτό που διάβασα για τον Πήγασσο? Όσους αγώνες του έχω δει φέτος δε παρατήρησα κάτι ύποπτο αλλά για να το λέτε κάποιο δίκιο θα έχετε. Θυμάμαι και πέρυσι κάνα-δυο αγώνες που ο Πήγασσος είχε έντονα πάρα πολλά παράπονα(νομίζω με Φοιτητικό και μπορεί να ήταν Πετράλωνα πάλι, και τα δύο στην Γκράβα) και είχε δίκιο! Η αλήθεια πάντως είναι ότι οι διαιτητές της κατηγορίας για μένα πρέπει να είναι όλοι σε διαθεσιμότητα...Δεν έχω δει καλή διαιτησία φέτος.
doctor_dru
Μετά από 8 αγωνιστικές και έχοντας καλή εικόνα από τις περισσότερες ομάδες λέω να κάνω μια αποτίμηση-εκτίμηση...

ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ: αήττητο σε αυτές τις 7 πρώτες αγωνιστικές.Περιμέναμε όλοι μια καλή ομάδα αλλά το 7\7 είναι αρκετά ελπιδοφόρο.Θέλω να τους δω στα 2 επόμενα ματς με Πετράλωνα αλλά κυρίως με Φοιτητικό.Καλό υλικό,με πολύ καλή προπονήτρια,θα είναι σίγουρα στην 4αδα αλλά προσωπικά τους δίνω 2ο φαβορί για την πρωτιά και απευθείας άνοδο

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ: αήττητος και ο Φοιτητικός.Πολύ καλό υλικό για την κατηγορία με 4-5 παιδιά να είναι για παραπάνω.Έχουν στο ρόστερ τους την αττραξιον και κορυφαίο παίχτη της κατηγορίας Γιώργο Μαραμένο.Σε όσα ματς τους έχω δει δεν με ικανοποίησαν από την άποψη ότι μπορούν να παίξουν αρκετά καλύτερα.Όπως και να χει όμως,τους θεωρώ πρώτο φαβορί.

ΟΡΦΕΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ: 5-3 ρεκόρ για την συμπάθεια μου.Έχουν 2-3 παιδιά με αρκετά καλή επαφή με το καλάθι,παλεύουν όλα τα ματς αλλά έχουν έλλειμμα βάθους στον πάγκο.Με 1-2 προσθήκες θα τους είχα για 4αδα,τώρα θα το παλέψουν αλλά δύσκολο..

ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ: 4-4.Έκαναν 2 νίκες μίνι εκπλήξεις(Πετράλωνα και διπλό στο ΠΑΚ) αλλά από τους πρωτοπόρους έχασαν εύκολα και με μεγάλες διαφορές.Τους βλέπω για την μέση του βαθμολογικού πίνακα,πολύ δύσκολο να χτυπήσουν 4αδα.

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ: 4-3.Έγινε μια καλή προσπάθεια φέτος στα Πετράλωνα και ήρθαν κάποια έμπειρα παιδιά.Τους πλήγωσε η ήττα από την Νίκη αλλά κέρδισαν εύκολα τον Πήγασο και με διαφορά που ίσως να παίξει ρόλο.Τους περίμενα ένα κλικ καλύτερους,σίγουρα θα παλέψουν για 4αδα και έχουν αρκετές πιθανότητες

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: 4-3.Πολλοί εδώ στον φόρουμ την πιστεύουν την ομάδα αλλά θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω.Ίσως βέβαια να φταίνε τα προβλήματα που έχουν για την μέχρι στιγμής εικόνα.Μένει να το αποδείξουν στο μέλλον καθώς το πρωτάθλημα έχει δρόμο.Έχασαν εύκολα από τα Πετράλωνα χθες σε ένα ματς που ίσως τους στοιχίσει.Παρ'όλα αυτά θα παλέψουν για τα πλει οφ παρέα με Πετράλωνα και Ορφέα

ΑΟ ΚΩΦΩΝ: 3-4.Έχουν κερδίσει Λεόντειο,Πεύκη και Αστέρα και λίγο έλειψε να κάνουν την ζημιά στον Πήγασο.Μέτρια ομάδα,θα πάρει τα ματς με υποδεέστερους αντιπάλους και αν δεν προσεχθεί μπορεί να κόψει βαθμό σε κάποιους

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: 3-4.Η μεγάλη απογοήτευση του ομίλους μέχρι στιγμής.Με ρίχνει στον κουβά καθώς τους θεωρούσα φαβορί για τις πρώτες θέσεις.Η εικόνα στο γήπεδο μέχρι στιγμής λέει άλλα.Δεν θα μου φανεί απίθανο να κλείσουν χωρίς άλλη νίκη τον πρώτο γύρο(Κωφοί και Πετράλωνα εκτός και Φοιτητικό εντός)και με την τωρινή εικόνα τους μοιάζει εξαιρετικά δύσκολο να κυνηγήσουν την 4αδα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ\ ΠΕΥΚΗ\ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ: Οι πιο αδύναμες ομάδες του ομίλου.Η αλήθεια είναι πως περίμενα λίγο καλύτερο καλύτερο τον Αστέρα.

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες!!! blove.gif
play_for_buckets
QUOTE (doctor_dru @ Dec 2 2013, 14:32 ) *
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: 4-3.Πολλοί εδώ στον φόρουμ την πιστεύουν την ομάδα αλλά θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω.Ίσως βέβαια να φταίνε τα προβλήματα που έχουν για την μέχρι στιγμής εικόνα.Μένει να το αποδείξουν στο μέλλον καθώς το πρωτάθλημα έχει δρόμο.Έχασαν εύκολα από τα Πετράλωνα χθες σε ένα ματς που ίσως τους στοιχίσει.Παρ'όλα αυτά θα παλέψουν για τα πλει οφ παρέα με Πετράλωνα και Ορφέα

μαλλον φιλε μου δεν το ειδες το ματσακι.γιατι αν ησουν στο γηπεδο και εβλεπες το αντιαθλητικο παιξιμο παρεα με τα φαλτσοσφυριγματα θα ντρεποσουν να ελεγες αυτα.ειπαμε ολοι συμπαθουμε καποια ομαδα αλλα πρωτα απ'ολα να ειμαστε αντικειμενικοι
doctor_dru
QUOTE (play_for_buckets @ Dec 2 2013, 16:41 ) *
μαλλον φιλε μου δεν το ειδες το ματσακι.γιατι αν ησουν στο γηπεδο και εβλεπες το αντιαθλητικο παιξιμο παρεα με τα φαλτσοσφυριγματα θα ντρεποσουν να ελεγες αυτα.ειπαμε ολοι συμπαθουμε καποια ομαδα αλλα πρωτα απ'ολα να ειμαστε αντικειμενικοι

Καλησπέρα φίλε.Τα φαλτσοσφυρίγματα δυστυχώς πάντα θα υπάρχουν,πόσο μάλιστα στο επίπεδο της Δ εσκα.Εγώ όμως μιλάω για την συνολική εικόνα του Πήγασου από όσα ματς τον έχω δει.Μάλιστα,αναφέρω ότι ίσως τα προβλήματα τραυματισμών που είχε να ήταν σημαντικός παράγοντας για την μέχρι στιγμής εικόνα.Τι ακριβώς είπα δηλαδή και θα έπρεπε να ντρέπομαι κιόλας??? blink.gif
Shorty
QUOTE (play_for_buckets @ Dec 2 2013, 16:41 ) *
μαλλον φιλε μου δεν το ειδες το ματσακι.γιατι αν ησουν στο γηπεδο και εβλεπες το αντιαθλητικο παιξιμο παρεα με τα φαλτσοσφυριγματα θα ντρεποσουν να ελεγες αυτα.ειπαμε ολοι συμπαθουμε καποια ομαδα αλλα πρωτα απ'ολα να ειμαστε αντικειμενικοι


πας μου πετας αυτο με την συμπαθεια στην ομαδα λες και η ομαδα που εχω συμπαθεια εχει καποιον ανταγωνισμο με τον πηγασο , που απο οτι φαινεται δικια σου συμπαθεια φαινεται πως ειναι , επισης μην παρεξηγηθω δεν τα ειπα με καμια δοση κακιας , ισως απλα λιγο ειρωνιας γιατι πραγματικα απο οτι βλεπω μονο δικαιολογιες βλεπω σε οποιεσδηποτε ηττες σας και απλα ανεκαθεν ειμαι καθετος οτι δεν γινεται σε καθε ματς να υπαρχουν δικαιολογιες τυπου διαιτησια, προπονητης κλπ κλπ πρεπει να αποδεχομαστε οτι καποιες φορες οι αλλοι ειναι καλυτεροι , σε ολες τις κατηγοριες ισχυει αυτο , δεν παρακολουθω το πρωταθλημα απλα χαζευω το φορουμ εδω και απλα μονο απο τον πηγασο βλεπω συνεχομμενα παραπονα και απλα εξεφρασα την αποψη μου σε γενικοτερα πλαισια κυριως ...

QUOTE (stifler @ Dec 2 2013, 20:26 ) *
πας μου πετας αυτο με την συμπαθεια στην ομαδα λες και η ομαδα που εχω συμπαθεια εχει καποιον ανταγωνισμο με τον πηγασο , που απο οτι φαινεται δικια σου συμπαθεια φαινεται πως ειναι , επισης μην παρεξηγηθω δεν τα ειπα με καμια δοση κακιας , ισως απλα λιγο ειρωνιας γιατι πραγματικα απο οτι βλεπω μονο δικαιολογιες βλεπω σε οποιεσδηποτε ηττες σας και απλα ανεκαθεν ειμαι καθετος οτι δεν γινεται σε καθε ματς να υπαρχουν δικαιολογιες τυπου διαιτησια, προπονητης κλπ κλπ πρεπει να αποδεχομαστε οτι καποιες φορες οι αλλοι ειναι καλυτεροι , σε ολες τις κατηγοριες ισχυει αυτο , δεν παρακολουθω το πρωταθλημα απλα χαζευω το φορουμ εδω και απλα μονο απο τον πηγασο βλεπω συνεχομμενα παραπονα και απλα εξεφρασα την αποψη μου σε γενικοτερα πλαισια κυριως ...



ωχ συγνωμμη νομιζα δωθηκε σε εμενα η απαντηση !!!
Alezik
Καλησπερα σε ολους

Το Πρωταθλημα εχει ακομη δρομο αφου ειμαστε σχεδον στα μισα,σιγουρα καποιες ομαδες εχουν ξεχωρισει κ εχουν μια καλη δυναμικη για την κατηγορια αλλα δεν εχει κριθει τπτ ακομη για τα play off τουλαχιστον για τις 2 θεσεις της τετραδας που απομενουν αφου Γκυζη και Φοιτητικος εχουν βαλει τις βασεις.
Πολυ γκρινια η ομαδα του Πηγασου,ολο οι αλλοι φταινε,ας παιξουν καλο μπασκετ πρωτα,χωρις παρεξηγηση.Σεβομαι ολες τις ομαδες.

9η Αγωνιστικη

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Δυσκολη προβλεψη,απο βαρια ηττα η Νικη-Απογοητευση ο Αστερας.Αν η Νικη σπασει το press θα το παρει το ματς) 1

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (την ομαδα των Κωφων δεν την εχω δει,πρεπει να το προσπαθει ομως,το ΠΑΚ εχει τυχη αν παρουσιαστει σοβαρο) 2

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ (Καπου θα σπασει το ροδι για την Λεοντειο,ισως ηρθε το καταληλο ματς η Πευκη παντως δεν θα ειναι ευκολη λεια,στις λεπτομερειες το ματς) 1

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ (Ζορικο ματς,η θα κλεισει στοματα ο Πηγασος η θα αρχισει η γκρινια παλι) 2

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Η λογικη κ η εικονα λεει Γκυζη παρολα αυτα πιστευω πως τα Πετραλωνα θα το παλεψουν,στα μειον οτι δεν εχει εναλλακτικες στο παγκο οποτε καπου θα κολησει και εκει θα χασει) 1

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ peace.gif
ilsant
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1


ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1
Ένα ματς οριακό και για τις 2 ομάδες . Ο Φοιτητικός την τελευταία φορά που επισκέφτηκε την Γκραβα νίκησε πολύ δύσκολα στην παράταση των εκ των ουραγών Αστέρα. Για τον Πήγασο έχει φτάσει η ώρα να αποδείξει οτι θα είναι από τους διεκδικητές της ανόδου με μια μεγάλη νίκη.( με κάτι post του τύπου ότι ο Μαραμένος είναι ο καλύτερος παίχτης της κατηγορίας γελάω ακόμα.Δεν είναι καν του ομίλου)

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
Θα πάω μια φορά ακόμα κόντρα και θα πιστέψω ότι η ανάκαμψη του Αστέρα θα έρθει πιο νωρίς από της ελληνικής οικονομίας

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Οι Κωφοί απόδειξαν την προηγούμενη Κυριακή στην Γκραβα και με μια διαιτησία 100-0 κατά τούς ότι μπορούν να κάνουν το κάτι παραπάνω Το Πακ μέτριο πολύ

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1
Ξανά δύσκολο ματς για το Γκύζη ακούω!!Τα παιχνίδια πάντως μέχρι τώρα τα κερδίζει στο +15 τουλάχιστον, και με αρκετή συμμετοχή όλων των παιχτών . Τα Πετράλωνα (με 2 super παίχτες στην πεντάδα τους) πολύ δύσκολα θα μπορέσουν να κάνουν την κηδεία
daniel10


9 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ=2
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ=2
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ=1
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ=2
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ=1
Shorty
QUOTE (ilsant @ Dec 5 2013, 21:47 ) *
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1


ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1
Ένα ματς οριακό και για τις 2 ομάδες . Ο Φοιτητικός την τελευταία φορά που επισκέφτηκε την Γκραβα νίκησε πολύ δύσκολα στην παράταση των εκ των ουραγών Αστέρα. Για τον Πήγασο έχει φτάσει η ώρα να αποδείξει οτι θα είναι από τους διεκδικητές της ανόδου με μια μεγάλη νίκη.( με κάτι post του τύπου ότι ο Μαραμένος είναι ο καλύτερος παίχτης της κατηγορίας γελάω ακόμα.Δεν είναι καν του ομίλου)

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
Θα πάω μια φορά ακόμα κόντρα και θα πιστέψω ότι η ανάκαμψη του Αστέρα θα έρθει πιο νωρίς από της ελληνικής οικονομίας

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Οι Κωφοί απόδειξαν την προηγούμενη Κυριακή στην Γκραβα και με μια διαιτησία 100-0 κατά τούς ότι μπορούν να κάνουν το κάτι παραπάνω Το Πακ μέτριο πολύ

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1
Ξανά δύσκολο ματς για το Γκύζη ακούω!!Τα παιχνίδια πάντως μέχρι τώρα τα κερδίζει στο +15 τουλάχιστον, και με αρκετή συμμετοχή όλων των παιχτών . Τα Πετράλωνα (με 2 super παίχτες στην πεντάδα τους) πολύ δύσκολα θα μπορέσουν να κάνουν την κηδεία



Στην κατηγορια μπορει να συμφωνησω αν και δεν εχω δει τα αλλα ονοματα (Ρωης,Παντελιαδης κλπ κλπ ) αλλα στον ομιλο ποιος αλλος ειναι ?
doctor_dru
QUOTE (ilsant @ Dec 5 2013, 21:47 ) *
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1
Ένα ματς οριακό και για τις 2 ομάδες . Ο Φοιτητικός την τελευταία φορά που επισκέφτηκε την Γκραβα νίκησε πολύ δύσκολα στην παράταση των εκ των ουραγών Αστέρα. Για τον Πήγασο έχει φτάσει η ώρα να αποδείξει οτι θα είναι από τους διεκδικητές της ανόδου με μια μεγάλη νίκη.( με κάτι post του τύπου ότι ο Μαραμένος είναι ο καλύτερος παίχτης της κατηγορίας γελάω ακόμα.Δεν είναι καν του ομίλου)

Του ομίλου εννοούσα αλλά τελοσπάντων.Βέβαια και στους κορυφαίους της κατηγορίας τον θεωρώ(δηλαδή top5).Καλύτερα από τα γέλια πάντως θα ήταν μια εμπεριστατωμένη άποψη ώστε να γίνει και λίγο κουβέντα παραπάνω.Επίσης,προφανώς ο Μαραμένος και κάθε άλλο παιδί που έχει παίξει παραπάνω και αξίζει,δεν έχει ανάγκη εμένα να τον εξυμνήσω.Άλλωστε δεν έχω να κερδίσω κάτι,δεν τον γνωρίζω προσωπικά,αντίπαλος του έχω παίξει κατά καιρούς,ξέρω την πορεία του και ικανότητα του και απλώς εξέφρασα μια άποψη...
Shorty
QUOTE (doctor_dru @ Dec 6 2013, 01:16 ) *
Του ομίλου εννοούσα αλλά τελοσπάντων.Βέβαια και στους κορυφαίους της κατηγορίας τον θεωρώ(δηλαδή top5).Καλύτερα από τα γέλια πάντως θα ήταν μια εμπεριστατωμένη άποψη ώστε να γίνει και λίγο κουβέντα παραπάνω.Επίσης,προφανώς ο Μαραμένος και κάθε άλλο παιδί που έχει παίξει παραπάνω και αξίζει,δεν έχει ανάγκη εμένα να τον εξυμνήσω.Άλλωστε δεν έχω να κερδίσω κάτι,δεν τον γνωρίζω προσωπικά,αντίπαλος του έχω παίξει κατά καιρούς,ξέρω την πορεία του και ικανότητα του και απλώς εξέφρασα μια άποψη...


Συμφωνω απολυτα , σταματηστε καποιοι να μπαινετε σε τετοια φορουμ και το μονο που κανετε ενα υποβιβαζεται ατομα και ομαδες ετσι δεν ανεβαζεται την δικια σας ομαδα , ριχνετε το επιπεδο ... εκ των πραγματων ακριβως αυτο που ειπε να μιλαμε με τεκμηριωμενες απαντησεις, το οτι τον ειπες για γελια , ισως αυτος να γελαει γιατι εχει 7/7 συν οτι δεν εχει κατι να οδειξει πλεον στον χωρο
doctor_dru
Προγνωστικά...

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 θα δυσκολευτεί η Νίκη αλλά μάλλον θα επικρατήσει

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 ντέρμπι,ελαφρύ προβάδισμα στο ΠΑΚ

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 2

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2 ντέρμπι αλλά νομίζω είναι καλύτερη ομάδα οι φιλοξενούμενοι

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1 επικίνδυνο ματσάκι για Γκύζη αλλά θα επικρατήσει εύκολα ή δύσκολα
Chavez
Εύκολα ο Φοιτητικός τον Πήγασσο. Η διαφορά ήταν στους 30 πόντους λίγο πριν αποχωρήσω. Τεράστια εντύπωση μου έκανε ο Φοιτητικός, τον οποί δεν είχα ξαναδεί. Δουλεμένη ομάδα, με όμορφο και απλό παίξιμο. Διαβάσανε εύκολα το παιχνίδι του Πήγασσου, για αυτό και η διαφορά έφτασε εκεί που έφτασε. Ο Πήγασσος απογοητευτικός, ειδικά επιθετικά ώπου δεν έβρισκε λύσεις με τίποτα και πνίγηκε στην πίεση των φιλοξενούμενων. Εντύπωση μου έκανε όμως και η κακή του άμυνα, τομέας στον οποίο συνήθως τα πάει καλά. Πολύ καλό κοουτσάρισμα σε όλο τον αγώνα για τον Φοιτητικό, συγχαρητήρια στην ομάδα και τον προπονητή. Από ότι φαίνεται θα παλέψει με το Γκύζι για την κορυφή.
ilsant
QUOTE(doctor_dru @ Dec 6 2013, 01:16 ) *
Του ομίλου εννοούσα αλλά τελοσπάντων.Βέβαια και στους κορυφαίους της κατηγορίας τον θεωρώ(δηλαδή top5).Καλύτερα από τα γέλια πάντως θα ήταν μια εμπεριστατωμένη άποψη ώστε να γίνει και λίγο κουβέντα παραπάνω.Επίσης,προφανώς ο Μαραμένος και κάθε άλλο παιδί που έχει παίξει παραπάνω και αξίζει,δεν έχει ανάγκη εμένα να τον εξυμνήσω.Άλλωστε δεν έχω να κερδίσω κάτι,δεν τον γνωρίζω προσωπικά,αντίπαλος του έχω παίξει κατά καιρούς,ξέρω την πορεία του και ικανότητα του και απλώς εξέφρασα μια άποψη...

Ξέρεις φυσικά ότι δεν ήθελα να είμαι αγενής . Ήταν απλώς μια εμφατική απάντηση στην τοποθέτηση σου.
Τον είδα και σήμερα για τρίτη φορά και ειλικρινά δεν μου έκανε τόσο εντύπωση, στο παιχνίδι όμως με τον Αστέρα ήταν τραγικός Κάτσε να τελειώσει ο πρώτος γύρος να δούμε και το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής και που θα πάει θα τον συμφωνήσουμε τον mvp
Με εσένα αδερφέ stifler δεν ασχολούμαι καν
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 41-71
gspara
QUOTE (Chavez @ Dec 6 2013, 23:58 ) *
Εύκολα ο Φοιτητικός τον Πήγασσο. Η διαφορά ήταν στους 30 πόντους λίγο πριν αποχωρήσω. Τεράστια εντύπωση μου έκανε ο Φοιτητικός, τον οποί δεν είχα ξαναδεί. Δουλεμένη ομάδα, με όμορφο και απλό παίξιμο. Διαβάσανε εύκολα το παιχνίδι του Πήγασσου, για αυτό και η διαφορά έφτασε εκεί που έφτασε. Ο Πήγασσος απογοητευτικός, ειδικά επιθετικά ώπου δεν έβρισκε λύσεις με τίποτα και πνίγηκε στην πίεση των φιλοξενούμενων. Εντύπωση μου έκανε όμως και η κακή του άμυνα, τομέας στον οποίο συνήθως τα πάει καλά. Πολύ καλό κοουτσάρισμα σε όλο τον αγώνα για τον Φοιτητικό, συγχαρητήρια στην ομάδα και τον προπονητή. Από ότι φαίνεται θα παλέψει με το Γκύζι για την κορυφή.

Συμφωνω απολυτα φιλε Chavez.
Επαιξε ρολο βεβαια και η απουσια του βασικου πλει του Πηγασου.
Μεγαλο παιχνιδι το 4 του Φοιτητικου.Μου αρεσε πολυ και ο σεντερ(15),ενω απο τους παγκιτες που επαιξαν αρκετα, πολυ καλο το 9.
Σε αναμονη λοιπον του μεγαλου ντερμπι.Σαν εντελως ουδετερος φιλαθλος της κατηγοριας,αν επρεπε να διαλεξω μια ομαδα,αυτη θα ηταν το Γκυζη.
Εξαιρετικη κοουτς,απλο και ομορφο μπασκετ,πολλες επιλογες στην επιθεση,κατι που θα μετρησει πολυ οταν ερθουν τα ζορικα.
Και φυσικα,προσωπικη προτιμηση,οταν παιζει στην κατηγορια ο ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ 77.gif ,για εμενα δεν υπαρχει δευτερη σκεψη για MVP!!!!!!!
Chavez


QUOTE (gspara @ Dec 7 2013, 01:27 ) *
Συμφωνω απολυτα φιλε Chavez.
Επαιξε ρολο βεβαια και η απουσια του βασικου πλει του Πηγασου.
Μεγαλο παιχνιδι το 4 του Φοιτητικου.Μου αρεσε πολυ και ο σεντερ(15),ενω απο τους παγκιτες που επαιξαν αρκετα, πολυ καλο το 9.
Σε αναμονη λοιπον του μεγαλου ντερμπι.Σαν εντελως ουδετερος φιλαθλος της κατηγοριας,αν επρεπε να διαλεξω μια ομαδα,αυτη θα ηταν το Γκυζη.
Εξαιρετικη κοουτς,απλο και ομορφο μπασκετ,πολλες επιλογες στην επιθεση,κατι που θα μετρησει πολυ οταν ερθουν τα ζορικα.
Και φυσικα,προσωπικη προτιμηση,οταν παιζει στην κατηγορια ο ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ 77.gif ,για εμενα δεν υπαρχει δευτερη σκεψη για MVP!!!!!!!


Χαχαχα ! Στους 30 πόντους δεν υπάρχουν δικαιολογίες, ούτε για ελλείψεις ούτε για τίποτα! Θα συμφωνήσω μαζί σου για τον Ξανθόπουλο και το Γκύζι και επιτέλους στον μεταξύ τους αγώνα(Γκύζι-Φοιτητικός) περιμένω να δω και μια αξιόλογη μάχη προπονητών. Αυτή θα το καθορίσει τον αγώνα!

savag1
ΑΟΚ Νίκη Αθηνών - ΑΣ Αστέρας ΠΑτησίων : 57-86 (10-24) (14-17) (18-22) (15-23)

ΑΣ Αστέρας Πατησίων(Γκόφας ):Νούτσης 29(6) , Σαββαΐδης 29 , Μπορακάϊ 15 , Μαργαρίτης 7(1) , Δομπρογιάννης 4 Καρτέρης 2
doctor_dru
QUOTE (ilsant @ Dec 7 2013, 00:24 ) *
Ξέρεις φυσικά ότι δεν ήθελα να είμαι αγενής . Ήταν απλώς μια εμφατική απάντηση στην τοποθέτηση σου.
Τον είδα και σήμερα για τρίτη φορά και ειλικρινά δεν μου έκανε τόσο εντύπωση, στο παιχνίδι όμως με τον Αστέρα ήταν τραγικός Κάτσε να τελειώσει ο πρώτος γύρος να δούμε και το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής και που θα πάει θα τον συμφωνήσουμε τον mvp
Με εσένα αδερφέ stifler δεν ασχολούμαι καν
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 41-71

Έτσι φάνηκε εξαρχής,πως ήταν κάπως ειρωνική η απάντηση αλλά χαίρομαι που δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Συμφωνώ και περιμένω την άποψη σου όπως και το ντέρμπι την επόμενη αγωνιστική με μεγάλη ανυπομονησία και θα την βρούμε την άκρη για τον Mvp blove.gif
ΥΓ.Πρώτη νίκη για την Λεόντειο στο ματς που έγινε την παρασκευή με αντίπαλο την Πεύκη
aouas
Ο κουβάς ήταν απύθμενος...Προγνωστικά τα αφήνουμε στην μέση,πάμε να κάνουμε τον προπονητή της εξέδρας!!

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΡΕΠΟ 0- 0

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 57- 86
-->Σε μεγάλη μέρα οι 2 stars των φιλοξενούμενων δεν άφησαν πολλά περιθώρια.Από 29 πόντους και εμφάνιση mvp (είναι της μόδας στο thread τελευταία) δεν άφησαν περιθώρια στην ΝΙΚΗ.Απογοήτευση για του γηπεδούχους που όμως ακόμα οι μπασκετικοί του χώρου τους δίνουν credits για το μέλλον

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 43- 39
-->Αν μιλάμε για απογοητεύσεις,διαλέξαμε και πήγαμε και είδαμε το σωστό παιχνίδι.Κακομπάσκετ και βγάζω πέρα από κάθε εκτίμησή μου το ΠΑΚ..(πόσο άλλο να περιμένω... ).Οι γηπεδούχοι σκληρή ομάδα θα παλέψουν για 4άδα

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 42- 30
-->Δεν το είδα.Ευτυχώς!.....Μπράβο για την πρώτη νίκη των γηπεδούχων

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 41- 71
-->Τρένο ο Φοιτητικός.Απλό μπάσκετ άλλης κατηγορίας έφερε την συντριβή στην Γκράβα.Κουτσουρεμένα τα φτερά του ΠΗΓΑΣΟΥ αφού δεν είχε playmaker και προσπαθούσε μόνο με τρικ του πάγκου να μαζέψει τα ασυμμάζευτα.Όσο καλός σεφ και να είσαι...πρέπει να έχεις και ingredients για τους αγγλομαθείς του χώρου που θα με πιάσουν τι εννοώ..

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 79- 43
-->Στερούμενοι του καλύτερου παίχτη τους οι φιλοξενούμενοι (playmaker) πάλεψαν μέχρι εκει που μπορούσαν.ΓΚΥΖΗ αήττητο αλλά για πόσο ακόμα...σε κάποιους αρέσει το μπάσκετ που παίζει....γούστα είναι αυτά


P.S. :Κριτική...μαθήματα...σχόλια...προγνώσεις...χε
ρομαντείες για το επερχόμενο ντέρμπυ του Ρουφ θα δώσω εν καιρώ.Pending.....
aouas
Λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα λαμβάνει μέρος ίσως η πιο σημαντική αγωνιστική του ομίλου!
Πάμε να δούμε τι έχουμε :


ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΡΕΠΟ
-->Πάνω που παίρνουν μπροστά οι μηχανές και τα όπλα μπαρουτοκαπνίζονται....να το ρεπό!Κακό ρεπό

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
-->Ματσάρα....Θα κρίνει πολλά για τετράδα!Καλές ομάδες και οι δύο,μαχητικές και καλές στη άμυνα.Αν και πιο ασταθείς οι γηπεδούχοι θα ποντάρω στην έδρα τους.Βγάζει μάτια ο Καμάρα κάτω από τα καλάθια...

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1
-->Έχει πάρει φόρα η συμπάθειά μου.Αξίζει να βγει τρίτος και νομίζω θα το πετύχει.Δεν θα τους σταματήσει η ΛΕΟΝΤΙΟΣ

ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 2
-->Πολλές απουσίες από ΠΗΓΑΣΟ που δεν ξέρω που θα τον οδηγήσουν.Το συγκεκριμένο ματσάκι μπορούν όλοι να το μαντέψουν...το θέμα είναι τι γίνεται στο μέλλον.Απουσίες όχι μόνο από το ρόστερ αλλά και από το προπονητικό team.Χωρίς τα trick του κ.Ιωάννου δεν ξέρω αν θα προλάβουν το τρένο της 4αδας

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
-->Άλλη ματσάρα εδώ...Μάχη 4αδας επίσης.Όσοι με διαβάζουν ξέρουν την απογοήτευσή μου για το ΠΑΚ.Οι γηπεδούχοι αν το playmaker είναι οκ δεν θα δυσκολευτούν,αν όχι θα γίνει ντερμπάκι που θα το παρακολουθήσουμε σίγουρα

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
-->Κορωνίδα της αγωνιστικής.Το απόλυτο ντέρμπι του ομίλου ανάμεσα στους αήττητους.Καλά ρόστερ,έμπειροι προπονητές.Το γήπεδο λογικά θα είναι ασφυκτικά γεμάτο αν είναι σωστές οι πληροφορίες μου και τα τύμπανα θα ηχούν για να δώσουν ρυθμό στην μπαγκέτα του κ.Μαραμένου....Η έδρα παίζει ρόλο,γρήγορα guard οι γηπεδούχοι και σχετικά υπομονετικοί στην επίθεση.Πάω στον άσσο
Κάποιοι ψάχνουν να βρουν τον mvp του ομίλου.....----->Θα είναι στο ΡΟΥΦ στις 21:15 την Κυριακή!!!
play_for_buckets
συμφωνω οτι γκυζη και φοιτητικος εχουν τις καλυτερες ομαδες και πιστευω ο φοιτητικος θ ατο παρει το ματσακι.οσον αφορα τον πηγασο δεν γνωριζω εαν εχει απουσιες στον παγκο για αλλη μια φορα και δη σε προπονητη αλλα θα το πω οπως το λεω παντα.εαν η ομαδα δεν ξεκολησει και δεν περασει την μπαλα εκει που μπορει να κανει ζημια δηλαδη μεσα στη ρακετα τοτε δε θα παει πουθενα το πραμα.ακομα και με την πευκη αντι θεωρητικα να το παρει ευκολα θα δυσκολευτει.
Alezik
ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-Α.Ο ΚΩΦΩΝ 50-44
doctor_dru
ΑΕ Πετραλώνων - ΠΑΚ Χαλάνδρι 2

Γύρω στους 10 πόντους η τελική διαφορά.Το ΠΑΚ είχε καλές επιλογές στην επίθεση και γενικά ήταν ψύχραιμο χωρίς πολλά λάθη.Από την άλλη,οι γηπεδούχοι είχαν την απουσία του playmaker τους και μοιραία ήταν πιο βιαστικοί στις επιθετικές επιλογές τους,αναλώθηκαν σε πολλά τρίποντα και πέρασαν ελάχιστα την μπάλα στο ζωγραφιστό
gspara
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΓΚΥΖΗ 73-74παρ(ημιχ 39-31,καν.αγ. 66-66).

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΦΟΡΕΣΕ ΤΟ ΣΤΕΜΜΑ ΤΟΥ!!!!!

Σε ενα συγκλονιστικο ματς,διαφημιση του αθληματος,το Γκυζη πετυχε διπλο ανοδου στο Ρουφ αν και αγωνιστηκε χωρις τον βασικο του ασο,Δελιο, που εσπασε το ποδι του δυο μερες πριν το μεγαλο ντερμπι.

Δυσκολο να περιγραφει μια τετοια ματσαρα,επιπεδου Ευρωλιγκας!!!!!!
Ας γραψω ομως οσα θυμαμαι,ετσι για να γινει και λιγη μπασκετοκουβεντα.

Ο Φοιτητικος εκμεταλλευθηκε την απουσια του Δελιου(ξεκινησε ο πιτσιρικας Βαλιαδης) και με τον Μαραμενο φουριοζο προηγηθηκε 28-13 δειχνοντας να καθαριζει με συνοπτικες διαδικασιες.

Οταν περασε στον ασο ο κορυφαιος Τσιγαριδης και αρχισε να συνδεεται με το καλαθι ο Ξανθοπουλος το Γκυζη μειωσε 30-26.

Στο δευτερο ημιχρονο ο Φοιτητικος εδειξε να εχει το πανω χερι(45-35).Το 3ο φαουλ ομως του Μαραμενου και η εισοδος για το Γκυζη του καθοριστικου Μιντζη(11) που εδωσε λυσεις σε αμυνα και επιθεση οδηγηδε στο 55-60.

Ο Φοιτητικος με τον Μαραμενο αλλα και το εκπληκτικο 15 που εκανε θραυση στα ριμπαουντ,προσπερασε 64-60 και 66-63.
Ο ηρωας του ματς Τσιγαριδης με τριποντο εστειλε το ματς στην παραταση!!!

Με τον Ξανθοπουλο να εχει κρυο αιμα το Γκυζη εδειξε να εχει την ψυχολογια(67-70).
Ο συγκλονιστικος Μαραμενος ειχε αντιθετη αποψη(72-70).

Με 1/2 βολες του Ξανθοπουλου 72-71.

Διακοπη του αγωνα μεχρι να καθαρισει η ατμοσφαιρα απο μια κροτιδα των φιλων του Φοιτητικου στα 7'' πριν τη ληξη.

Οταν ξαναρχισε το ματς με 1/2 βολες του 14 εγινε το 73-71.

Ο απο μηχανης Θεος ΤΣΙΓΑΡΙΔΗΣ με 3ποντο μπαζερ εδωσε τη μεγαλη νικη στο Γκυζη.

Απο τον Φοιτητικο μεγαλο παιχνιδι ο ΜΑΡΑΜΕΝΟΣ,ηταν ολη η ομαδα.Φοβερος ο σεντερ(15) εκανε μεγαλη ζημια μαζευοντας τα ριμπαουντ σαν φυστικια.Παντα δυναμικος ο παουερ της ομαδας(13,νομιζω Χαντζης).Κατωτερος προηγουμενων εμφανισεων ο Κοκορης.

Απο το Γκυζη ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΤΣΙΓΑΡΙΔΗΣ!!!Επαιξε και για τον Δελιο.Μεγαλη κλαση ο απολαυστικος ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ!!!
Ασος στο μανικι ο Μιντζης.Παλεψε σαν σκυλι κατω απο τη ρακετα ο Σιαμος.Εξαιρετικος στην αμυνα και μεγαλα καλαθια στο προσπερασμα ο εμπειρος Κασκουρας.

Εν κατακλειδι το Γκυζη κατα την γνωμη μου κερδισε δικαια.Ανεξαρτητως αποτελεσματος εδειξε ομαδα με περισσοτερες ποιοτικες λυσεις απο τον Φοιτητικο που ολα εξαρτωνται απο τον Μαραμενο.
jhantzop
QUOTE(gspara @ Dec 16 2013, 00:26 ) *
...
Απο το Γκυζη ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΤΣΙΓΑΡΙΔΗΣ!!!Επαιξε και για τον Δελιο.Μεγαλη κλαση ο απολαυστικος ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ!!!
Ασος στο μανικι ο Μιντζης.Παλεψε σαν σκυλι κατω απο τη ρακετα ο Σιαμος.Εξαιρετικος στην αμυνα και μεγαλα καλαθια στο προσπερασμα ο εμπειρος Κασκουρας.
...


Συγχατηρήρια Κώστα και Χρήστο (και στους υπόλοιπους), έστω και από εδώ! Κρίμα που δεν μπορέσαμε να έρθουμε!

blove.gif

doctor_dru
QUOTE (gspara @ Dec 16 2013, 00:26 ) *
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΓΚΥΖΗ 73-74παρ(ημιχ 39-31,καν.αγ. 66-66).

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΦΟΡΕΣΕ ΤΟ ΣΤΕΜΜΑ ΤΟΥ!!!!!

Σε ενα συγκλονιστικο ματς,διαφημιση του αθληματος,το Γκυζη πετυχε διπλο ανοδου στο Ρουφ αν και αγωνιστηκε χωρις τον βασικο του ασο,Δελιο, που εσπασε το ποδι του δυο μερες πριν το μεγαλο ντερμπι.

Δυσκολο να περιγραφει μια τετοια ματσαρα,επιπεδου Ευρωλιγκας!!!!!!
Ας γραψω ομως οσα θυμαμαι,ετσι για να γινει και λιγη μπασκετοκουβεντα.

Ο Φοιτητικος εκμεταλλευθηκε την απουσια του Δελιου(ξεκινησε ο πιτσιρικας Βαλιαδης) και με τον Μαραμενο φουριοζο προηγηθηκε 28-13 δειχνοντας να καθαριζει με συνοπτικες διαδικασιες.

Οταν περασε στον ασο ο κορυφαιος Τσιγαριδης και αρχισε να συνδεεται με το καλαθι ο Ξανθοπουλος το Γκυζη μειωσε 30-26.

Στο δευτερο ημιχρονο ο Φοιτητικος εδειξε να εχει το πανω χερι(45-35).Το 3ο φαουλ ομως του Μαραμενου και η εισοδος για το Γκυζη του καθοριστικου Μιντζη(11) που εδωσε λυσεις σε αμυνα και επιθεση οδηγηδε στο 55-60.

Ο Φοιτητικος με τον Μαραμενο αλλα και το εκπληκτικο 15 που εκανε θραυση στα ριμπαουντ,προσπερασε 64-60 και 66-63.
Ο ηρωας του ματς Τσιγαριδης με τριποντο εστειλε το ματς στην παραταση!!!

Με τον Ξανθοπουλο να εχει κρυο αιμα το Γκυζη εδειξε να εχει την ψυχολογια(67-70).
Ο συγκλονιστικος Μαραμενος ειχε αντιθετη αποψη(72-70).

Με 1/2 βολες του Ξανθοπουλου 72-71.

Διακοπη του αγωνα μεχρι να καθαρισει η ατμοσφαιρα απο μια κροτιδα των φιλων του Φοιτητικου στα 7'' πριν τη ληξη.

Οταν ξαναρχισε το ματς με 1/2 βολες του 14 εγινε το 73-71.

Ο απο μηχανης Θεος ΤΣΙΓΑΡΙΔΗΣ με 3ποντο μπαζερ εδωσε τη μεγαλη νικη στο Γκυζη.

Απο τον Φοιτητικο μεγαλο παιχνιδι ο ΜΑΡΑΜΕΝΟΣ,ηταν ολη η ομαδα.Φοβερος ο σεντερ(15) εκανε μεγαλη ζημια μαζευοντας τα ριμπαουντ σαν φυστικια.Παντα δυναμικος ο παουερ της ομαδας(13,νομιζω Χαντζης).Κατωτερος προηγουμενων εμφανισεων ο Κοκορης.

Απο το Γκυζη ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΤΣΙΓΑΡΙΔΗΣ!!!Επαιξε και για τον Δελιο.Μεγαλη κλαση ο απολαυστικος ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ!!!
Ασος στο μανικι ο Μιντζης.Παλεψε σαν σκυλι κατω απο τη ρακετα ο Σιαμος.Εξαιρετικος στην αμυνα και μεγαλα καλαθια στο προσπερασμα ο εμπειρος Κασκουρας.

Εν κατακλειδι το Γκυζη κατα την γνωμη μου κερδισε δικαια.Ανεξαρτητως αποτελεσματος εδειξε ομαδα με περισσοτερες ποιοτικες λυσεις απο τον Φοιτητικο που ολα εξαρτωνται απο τον Μαραμενο.

Περίμενα την ανάλυση του φίλου gspara πως και πως!! 41.gif
Εξαιρετικό ματς,πραγματική διαφήμιση με τις 2 ομάδες να μας αποζημιώνουν στο έπακρο!!!

Καθοριστική,κατά την γνώμη μου,η αμυντική συνεισφορά του Κασκουρα πάνω στον Μαραμένο που τον περιόρισε κάπως στο 2ο ημίχρονο,καθώς στο πρώτο μισό έκανε πάρτι.

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Φοιτητικό στην κανονική διάρκεια όπου ο προπονητής τους ζήτησε φάουλ με την διαφορά στους 3 αλλά δεν έγινε και ο Τσιγαρίδης με το τρίποντο με ταμπλό ισοφάρισε.

Ο Φοιτητικός έδειχνε πιο κοντά στην νίκη και στην κανονική διάρκεια αλλά και στην παράταση και ίσως γι'αυτόν τον λόγο να αισθάνεται αδικημένος από το τελικό αποτέλεσμα.Από την άλλη,θα συμφωνήσω πως σε όλη την διάρκεια του ματς,το Γκύζη έδειξε να έχει περισσότερες λύσεις και επιλογές από τον πάγκο και αυτός ήταν σημαντικός λόγος που έφτασε στην νίκη.

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες που προσέφεραν ένα άκρως ποιοτικό ματς και έδειξαν πως αξίζουν να είναι και οι 2 στην Γ του χρόνου!!

Τεράστιο respect στους Μαραμένο-Τσιγαρίδη για την μαγική παράσταση που έδωσαν απόψε...Ότι και να πούμε είναι λίγο.... 77.gif

ΥΓ.έχω την εντύπωση πως το τελικό σκορ ήταν 75-76 αλλά λίγη σημασία έχει...Έλεος με αυτόν τον πίνακα στο Ρουφ... 68.gif
gspara
QUOTE (doctor_dru @ Dec 15 2013, 22:16 ) *
ΑΕ Πετραλώνων - ΠΑΚ Χαλάνδρι 2

Γύρω στους 10 πόντους η τελική διαφορά.Το ΠΑΚ είχε καλές επιλογές στην επίθεση και γενικά ήταν ψύχραιμο χωρίς πολλά λάθη.Από την άλλη,οι γηπεδούχοι είχαν την απουσία του playmaker τους και μοιραία ήταν πιο βιαστικοί στις επιθετικές επιλογές τους,αναλώθηκαν σε πολλά τρίποντα και πέρασαν ελάχιστα την μπάλα στο ζωγραφιστό

Κι'εγω με τη σειρα μου θα συμφωνησω για το ματς που προηγηθηκε wink.gif
Πολυ καλο το ΠΑΚ στο β ημιχρονο που εκανε και την ανατροπη.
Ιδιαιτερη εντυπωση μου εκανε ο εξαιρετικοτατος νεαρος πλει(4)!!!!!!!
Πολυ καλο παιχνιδι ο ψηλος του(11) και φοβερος αμυντικος το 10.
Κριμα που αποχωρησε απο την ομαδα ο καλυτερος της παιχτης ο Αγγελοπουλος.
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Dec 16 2013, 01:56 ) *
Κι'εγω με τη σειρα μου θα συμφωνησω για το ματς που προηγηθηκε wink.gif
Πολυ καλο το ΠΑΚ στο β ημιχρονο που εκανε και την ανατροπη.
Ιδιαιτερη εντυπωση μου εκανε ο εξαιρετικοτατος νεαρος πλει(4)!!!!!!!
Πολυ καλο παιχνιδι ο ψηλος του(11) και φοβερος αμυντικος το 10.
Κριμα που αποχωρησε απο την ομαδα ο καλυτερος της παιχτης ο Αγγελοπουλος.

Ο πιτσιρικάς με εντυπωσίασε και μένα!Ήταν πράγματι πολύ καλός σήμερα!
aouas
Αποτελέσματα :

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 50- 44
-->Κακό παιχνίδι,αναμένομενο αποτέλεσμα....κοινώς πονέσανε τα μάτια μας..

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 70- 35
-->ΟΡΦΕΑΣ για playoff μαρς!!!!

ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 60- 70
-->Έχουν θέμα οι γηπεδούχοι,το σκορ δείχνει δύσκολη νίκη και όντως έτσι ήταν

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 73- 74
-->Έχει γίνει πλήρης περιγραφή πιο πάνω,δεν νομίζω τα δικά μου σχόλια να προσθέσουν κάτι

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 55- 65
-->Come back.?.?...?Μακάρι γιατί έχει καλή ομάδα το Χαλάνδρι.Γηπεδούχοι χωρίς τον άσσο αλλάζουν σαν ομάδα και είναι πιο ευάλωτοι
ice-wolf
Περαστικά στον Δέλλιο του Γκύζη Πολυγώνου. Σοβαρός ο τραυματισμός του, αλλά ο Γιώργος είναι παλικάρι και θα τον ξεπεράσει.

Γιώργαρε περαστικά σου φίλε, σιδερένιος και γρήγορα πίσω στα γήπεδα!!
schumi8585!!
απαραδεκτη διατησια στον αγωνα φοιτικος-γκυζη.προκλιτικα τα ΜΗ σφυριγματα για τους φιλοξενουμενους στο δευτερο ημιχρονο κυριως στο οποιο οι παικτες ετρωγαν ξυλο μπροστα στα ματια των διατητων οι οποιοι νομιζαν οτι διατητευαν πυγμαχικο αγωνα και πρεπει να σφυριξουμε φαουλ μονο αν ματωσει καποιος.ειπαμε να σφυριζουμε λιγο εδρα αλλα οχι κι ετσι.δευτερο ημιχρονο 90-10 υπερ των γηπεδουχων.μεχρι και τεχνικη ποινη χαριστηκε στον προπονητη του φοιτικου που φωναζε στην γραμματεια.κριμα γιατι ηταν ενα συγκλονιστικο παιχνιδι που καλλιστα θα μπορουσε να χαλασει εξαιτιας των διαιτητων.ελπιζω στο μελλον να μην υπαρχουν τετοιες κακιστες διατησιες.ειδικα ο ενας εκ των δυο ουτε προεδρος του φοιτιτικου να ηταν.τι να πω?μπραβο στα παιδια του γκυζη και για την τεραστια παληκαρισια νικη και στο γεγονος οτι δεν απαντησαν στις προκλησεις της διαιτητικης τυφλης δυαδας.
delrose1
QUOTE (ice-wolf @ Dec 16 2013, 13:56 ) *
Περαστικά στον Δέλλιο του Γκύζη Πολυγώνου. Σοβαρός ο τραυματισμός του, αλλά ο Γιώργος είναι παλικάρι και θα τον ξεπεράσει.

Γιώργαρε περαστικά σου φίλε, σιδερένιος και γρήγορα πίσω στα γήπεδα!!

ευχαριστω τον φιλο ice-wolf ευχομαι στην ομαδα του καλη συνεχεια...!!!
να ειναι σιγουρος οτι οταν γυρισω θα αποδειξω την πραγματικη αξια μου..την οποια γνωριζει πολυ καλα..!!!
ilsant
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 73- 74
Όσοι έφυγαν από αυτό το ματς έλεγαν ότι είδαν ένα παιχνίδι αντάξιο εθνικών κατηγόριων Δεν είχαν και άδικο Παίχτες με φοβερά προσόντα που παίζουν σε αυτήν την κατηγορία, γιατί γουστάρουν τις ομάδες τούς και τούς συμπαίχτες τούς, έκαναν ανά διαστήματα παπάδες. Ματς με τρομερό βαθμολογικό ενδιαφέρον μισή χρονιά και για τους δυο, ματς που δεν παίχτηκε ούτε ένα λεπτό ζώνη που δεν έπεσε ούτε μια αγκωνιά και που δεν έγινε ούτε ένα αντιαθλητικό φάουλ Μαγκιά μεγάλη από όλους
Τώρα όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι το Γκύζη μέχρι να συντονιστεί στην απώλεια του Δελλιου έχασε ένα ημίχρονο και παραλίγο να χάσει και το ματς Ότι δοκίμασε η Γκιοκα δεν της βγήκε όποτε πήγε στα σίγουρα με Τσιαγαριδη άλλα και με το σκορ ήδη στο -14 Super ο Μαραμενος 28π ( αν και πήρε και τα σφυριγματακια του) σβηστός ο Ξανθοπουλος 26π ( σε ολο το παιχνίδι, έπαιξε και στα 45, έριξε 6 βολές από τις 10 που σούταρε το Γκύζη Την μια μάλιστα που την έχασε 7 δεύτερα πριν την λήξη της παράτασης το στεφάνι δεν φαινότανε από τα καπνογόνα που είχαν ανάψει μερικά 12χρονα που ήταν πίσω από το καλάθι Πολύ κακός που οι διαιτητές δεν διέκοψαν έστω και προσωρινά εκείνη την στιγμή το παιχνίδι μέχρι να καθαριστεί η ατμοσφαίρα
Για τον Τσιγαριδη τα προείπε ο gspara αλλά εγώ θα σας βάλω το video με το buzzer


http://www.youtube.com/watch?v=lo3JcrUq8gI

Να είμαστε καλά όλοι σε τρεις μήνες να δούμε και την revans στην Γκραβα

PS Μου αρέσει πως περιγράφετε η φάση στο site Φοιτητικού ( κάτι σαν σουτ πεπόνι)

ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΣΗ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 4 ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΗΓΟΥΤΑΝ ΜΕ 73 - 71 ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Ο ΘΕΟΣ....ΜΕ ΤΟ << 2ο ΚΑΤΙ ΣΑΝ.. ΣΟΥΤ ΠΕΠΟΝΙ >> ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΓΚΥΖΙ ΛΙΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΕΠΗΛΘΕ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ 73 - 74 ΤΟΥ ΑΔΙΚΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.



gspara
QUOTE (ilsant @ Dec 17 2013, 15:51 ) *
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 73- 74
Όσοι έφυγαν από αυτό το ματς έλεγαν ότι είδαν ένα παιχνίδι αντάξιο εθνικών κατηγόριων Δεν είχαν και άδικο Παίχτες με φοβερά προσόντα που παίζουν σε αυτήν την κατηγορία, γιατί γουστάρουν τις ομάδες τούς και τούς συμπαίχτες τούς, έκαναν ανά διαστήματα παπάδες. Ματς με τρομερό βαθμολογικό ενδιαφέρον μισή χρονιά και για τους δυο, ματς που δεν παίχτηκε ούτε ένα λεπτό ζώνη που δεν έπεσε ούτε μια αγκωνιά και που δεν έγινε ούτε ένα αντιαθλητικό φάουλ Μαγκιά μεγάλη από όλους
Τώρα όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι το Γκύζη μέχρι να συντονιστεί στην απώλεια του Δελλιου έχασε ένα ημίχρονο και παραλίγο να χάσει και το ματς Ότι δοκίμασε η Γκιοκα δεν της βγήκε όποτε πήγε στα σίγουρα με Τσιαγαριδη άλλα και με το σκορ ήδη στο -14 Super ο Μαραμενος 28π ( αν και πήρε και τα σφυριγματακια του) σβηστός ο Ξανθοπουλος 26π ( σε ολο το παιχνίδι, έπαιξε και στα 45, έριξε 6 βολές από τις 10 που σούταρε το Γκύζη Την μια μάλιστα που την έχασε 7 δεύτερα πριν την λήξη της παράτασης το στεφάνι δεν φαινότανε από τα καπνογόνα που είχαν ανάψει μερικά 12χρονα που ήταν πίσω από το καλάθι Πολύ κακός που οι διαιτητές δεν διέκοψαν έστω και προσωρινά εκείνη την στιγμή το παιχνίδι μέχρι να καθαριστεί η ατμοσφαίρα
Για τον Τσιγαριδη τα προείπε ο gspara αλλά εγώ θα σας βάλω το video με το buzzer


http://www.youtube.com/watch?v=lo3JcrUq8gI

Να είμαστε καλά όλοι σε τρεις μήνες να δούμε και την revans στην Γκραβα

PS Μου αρέσει πως περιγράφετε η φάση στο site Φοιτητικού ( κάτι σαν σουτ πεπόνι)

ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΣΗ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 4 ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΗΓΟΥΤΑΝ ΜΕ 73 - 71 ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Ο ΘΕΟΣ....ΜΕ ΤΟ << 2ο ΚΑΤΙ ΣΑΝ.. ΣΟΥΤ ΠΕΠΟΝΙ >> ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΓΚΥΖΙ ΛΙΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΕΠΗΛΘΕ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ 73 - 74 ΤΟΥ ΑΔΙΚΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.

Το μεγαλο παρασημο του Τσιγαριδη δεν ειναι τα δυο μπαζερ,αλλα οτι εδωσε τεραστιο παρων στην κατηφορα του ξεκινηματος.Με σπανια ψυχικα και ηγετικα χαρισματα στηριξε την ομαδα και της αλλαξε την ψυχολογια.
Και φυσικα σουτ πεπονι δεν υπαρχει.Οπως ελεγε και ο αειμνηστος Φιλιππος Συριγος ''η μπαλα θα παει εκει που την στελνεις!!!''

Για να δωσουμε και προγνωστικα για την 11η και τελευταια αγωνιστικη της χρονιας,καθως βλεπω μεγαλη ηρεμια...ουτε ο aouas ακομα δεν εχει δωσει παρων wink.gif

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1
Πεσμενα τα Πετραλωνα,χωρις το πλει παλευει μονος ο Σαραντοπουλος.

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
Το ντερμπι της αγωνιστικης.Ο Ορφεας εχει δειξει σταθεροτερη και καλυτερη εικονα.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
Επικινδυνο ματς για τον Φοιτητικο τρεις μερες μετα το μεγαλο ντερμπι και με πεσμενη ψυχολογια.Πεφτει και πανω στο ΠΑΚ τη στιγμη που δειχνει να εχει ακομα σφυγμο και να ειναι διατεθειμενο να παλεψει για την 4αδα.

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΡΕΠΟ
Alezik
bball.gif

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-Ρεπαρει η φιλοδοξη ΝΙΚΗ μετα απο ΝΙΚΗ.Επιτυχημενη η προς το παρων πορεια στα μισα της αγωνιστικης περιοδου.

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ Θα τα δωσουν ολα και οι 2 για την ΝΙΚΗ,ισοδυναμες ομαδες κλεινω προς το 2πλο χωρις να αποτελει εκπληξη ο ασσος!

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ Αναλογα με τα κεφια του Αστερα που μπορει ακομα καλυτερα-2πλο.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ Υποχρεωμενος να κερδισει ο Πηγασος απομενει να δουμε αν τα μαμουνια του Ορφεα εχουν αντιθετη γνωμη κ παρουν το ματς.Δυσκολη η προβλεψη εδω,ο Πηγασος λιγο πιο κοντα στην οριακη,ουτος η αλλος νικη.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ Δεν μπορει να υπαρξει αλλο αποτελεσμα περαν του ασσου.Ευκαιρια να παρουν χρονο συμμετοχης κ εμπειριες οι πιτσιρικαδες..

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ Το πιο δυνατο?! παιχνιδι της αγωνιστικης.Ο Φοιτητικος θελει να επανελθει στις νικες μετα το 'σοκ' δλδ τον τροπο που εχασε το ντερμπι με το Γκυζη στο σουτ και το Πακ να διευρυνει τις νικες του ωστε να πλησιασει πιο κοντα στην 4αδα.. Θα πω 2πλο κ ας καω.


Καλες γιορτες σε ολους με υγεια πανω απο ολα,περαστικα στον αθλητη Δελλιο σιδερενιος. blove.gif
daniel10



ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ=
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ=
ChrisPippen
QUOTE(daniel10 @ Dec 21 2013, 13:32 ) *
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ=
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ=

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ-ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 (+10 περίπου)
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ-ΟΡΦΕΑΣ 55-51
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.