Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
istorikos@
Μακραν ο πιο αμφιροπος ομιλος της Δ ΕΣΚΑ..
Εαν εξαιρεσουμε Γκυζη και Φοιτητικο που θα κονταροχτυπηθουν ως την τελευταια αγωνιστικη για την πρωτη θεση και την απευθεια ανοδο και της Λεοντειο και Πευκη που απλα συμπληρωνουν τον ομιλο 7 ομαδες (Πηγασος , Ορφεας , Νικη , Κωφοι , ΠΑΚΧ , Αστερας και Πετραλωνα) διεκδικουν αλλες ομαδες με περισσοτερες και αλλες με λιγοτερες πιθανοτητες δυο θεσεις για τα πλει-οφφ
doctor_dru
QUOTE (istorikos@ @ Dec 23 2013, 13:00 ) *
Μακραν ο πιο αμφιροπος ομιλος της Δ ΕΣΚΑ..
Εαν εξαιρεσουμε Γκυζη και Φοιτητικο που θα κονταροχτυπηθουν ως την τελευταια αγωνιστικη για την πρωτη θεση και την απευθεια ανοδο και της Λεοντειο και Πευκη που απλα συμπληρωνουν τον ομιλο 7 ομαδες (Πηγασος , Ορφεας , Νικη , Κωφοι , ΠΑΚΧ , Αστερας και Πετραλωνα) διεκδικουν αλλες ομαδες με περισσοτερες και αλλες με λιγοτερες πιθανοτητες δυο θεσεις για τα πλει-οφφ

Μήπως έχεις παρακολουθήσει καθόλου τον 3ο όμιλο??

Θεωρώ πως εκείνος είναι ο πιο αμφίρροπος,με 4 ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή στο τέλος του πρώτου γύρου και άλλες 2 να παραμονεύουν για τις θέσεις των play off
istorikos@
QUOTE (doctor_dru @ Dec 23 2013, 14:40 ) *
Μήπως έχεις παρακολουθήσει καθόλου τον 3ο όμιλο??

Θεωρώ πως εκείνος είναι ο πιο αμφίρροπος,με 4 ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή στο τέλος του πρώτου γύρου και άλλες 2 να παραμονεύουν για τις θέσεις των play off


Ειπα οτι θεωρω τον Α ΟΜΙΛΟ πιο αμφιροπο και ενδιαφερον γιατι 9 απο τις 11 ομαδες διεκδικουν την προκριση και την ανοδο και ολα τα παιχνιδια εχουν ενδιαφερον..αντιθετως στον Γ ομιλο υπαρχουν πολλες ομαδες που δεν εχουν κινητρο η στοχους.
doctor_dru
QUOTE (istorikos@ @ Dec 23 2013, 15:26 ) *
Ειπα οτι θεωρω τον Α ΟΜΙΛΟ πιο αμφιροπο και ενδιαφερον γιατι 9 απο τις 11 ομαδες διεκδικουν την προκριση και την ανοδο και ολα τα παιχνιδια εχουν ενδιαφερον..αντιθετως στον Γ ομιλο υπαρχουν πολλες ομαδες που δεν εχουν κινητρο η στοχους.

Και δεν είναι αμφίρροπος ένας όμιλος όπου 5-6 ομάδες διεκδικούν την πρώτη θέση με σχεδόν ίδιες πιθανότητες??

Οι 2(Γκύζη,Φοιτητικός) είναι τουλάχιστον 2 σκάλες πάνω και κερδίζουν τα ματς με 15+.
7 στις 11 ανέφερες πριν,γιατί ούτε η Λεόντειος και η Πεύκη έχουν στόχους όπως το θέτεις...

Δεν νομίζω πως ένας όμιλος των 2 και των υπολοίπων από κάτω,θεωρείται πιο αμφίρροπος από έναν όμιλο 5-6 δυνατών ομάδων που κανείς δεν μπορεί να στοιχηματίσει στο ποιος θα ανέβει...

Γνώμη μου,χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης.Εξάλλου,εδώ θα μαστε να τα δούμε και στην πορεία της σεζόν...
istorikos@
QUOTE (doctor_dru @ Dec 23 2013, 15:37 ) *
Και δεν είναι αμφίρροπος ένας όμιλος όπου 5-6 ομάδες διεκδικούν την πρώτη θέση με σχεδόν ίδιες πιθανότητες??

Οι 2(Γκύζη,Φοιτητικός) είναι τουλάχιστον 2 σκάλες πάνω και κερδίζουν τα ματς με 15+.
7 στις 11 ανέφερες πριν,γιατί ούτε η Λεόντειος και η Πεύκη έχουν στόχους όπως το θέτεις...

Δεν νομίζω πως ένας όμιλος των 2 και των υπολοίπων από κάτω,θεωρείται πιο αμφίρροπος από έναν όμιλο 5-6 δυνατών ομάδων που κανείς δεν μπορεί να στοιχηματίσει στο ποιος θα ανέβει...

Γνώμη μου,χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης.Εξάλλου,εδώ θα μαστε να τα δούμε και στην πορεία της σεζόν...


Δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση φιλε... Αποψη μου , αποψη σου.. Καλες Γιορτες
doctor_dru
QUOTE (istorikos@ @ Dec 23 2013, 15:50 ) *
Δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση φιλε... Αποψη μου , αποψη σου.. Καλες Γιορτες

Σαφώς,εννοείται!Καλές γιορτές! icon_drunk.gif
aouas
Τέλος πρώτου γύρου...όλοι έχουν παίξει με όλους...έχουμε δει και έχουμε δει αγώνες κάθε αγωνιστική
μπορούμε να κάνουμε ένα resume των ομάδων νομίζω ανάμεσα σε forumικο-καφενειακό και μπασκετικό-αναλυτικό
κλίμα :

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
-->Η καλύτερη επίθεση του ομίλου,η δεύτερη καλύτερη άμυνα του ομίλου,η μοναδική αήττητη ομάδα του ομίλου.Έδειξε ότι είναι ομάδα
άλλης κατηγορίας στον πρώτο γύρο.Πολλές επιλογές στην επίθεση , ρόστερ που όσοι ασχολούνται ξέρουν από ποιους αποτελείται
και επιτέλους προπονητική καθοδήγηση που αξίζει.Λογικά με το μεγάλο διπλό στο Ρουφ θα ανέβουν πρώτοι

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
-->Super playmaker που παρασύρει και τους υπόλοιπους σε ρυθμούς άλλης κατηγορίας.Έδρα κλουβί,καλός προπονητής
και καλά plays που προσφέρουν θέαμα.Μεγάλο όπλο ο αιφνιδιασμός.Θα παλέψει για την πρωτιά και την απευθείας άνοδο
που ίσως και να την αξίζει.Αλλά και playoff να καταλήξει δεν νομίζω να έχει πρόβλημα

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.
-->Προβλήματα απουσιών με τραυματισμούς στερεί το δικαίωμα να είναι μέσα στους πρώτους δύο.Ομάδα του προπονητή καθαρά
με πολύ εμπειρία ,ίσως να είχε μεγαλύτερη τύχη αν δεν είχε απουσίες με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.Για μένα φαβορί για την
τρίτη θέση μετά την μεγάλη νίκη επί του ΟΡΦΕΑ

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
-->Αποκάλυψη του πρώτου γύρου.Μαχητικά παιδιά (δεν νομίζω ότι υπάρχουν μεγάλες ηλικίες σε αυτό το ρόστερ) , δεμένα
μεταξύ τους που κυνηγάνε μέχρι την τελευταία μπάλα και ανά τακτά χρονικά διαστήματα παίζουν καλό μπάσκετ.Για να κάνεις
νίκες ανόδου θέλει και εμπειρία όμως ... βλέπε ματς με ΠΗΓΑΣΟ

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
-->Ευχάριστη έκπληξη!!!Οι περισσότεροι (βάζω και μένα μέσα προφανώς) του είχαν για σάκο του μποξ.Αμ δε!!!Καλές μεταγραφές
έδωσαν ταλέντο,ταχύτητα και περιφερειακό σουτ και έκαναν μερικές κηδείες.Θέλω να τους δω και μετά τις γιορτές αν θα ρυθμίσουν
και άλλο την κατατάξη του ομίλου

ΑΟ ΚΩΦΩΝ
-->Με έχουν μπερδέψει.Αυτοί και αν είναι μαχητικοί!Δυνατά κορμιά,μπαίνουν στις φάσεις αλλά στερούνται δυστυχώς ταλέντου.
Δεν θα μου φανεί παράξενο αν χτυπήσουν την πόρτα της 4αδας πάντως

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
-->Ενώ υπάρχει ρόστερ....υπάρχει καλός προπονητής...υπάρχουν προδιαγραφές (ωραίο γήπεδο με πολλές ώρες προπόνησης,καλή διοίκηση)
δεν περπατάνε.Φαβορί στην αρχή της χρονιάς αλλά......Νομίζω δεν υπάρχει κίνητρο και φλόγα.Αν τα βρουν αυτά θα πάνε καλύτερα
θέλω να πιστεύω.Ίδωμεν..

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
-->Στα κρίσιμα παιχνίδια έλειπε ο ιθύνων νους(playmaker).Κρίμα γιατί είναι καλή ομάδα.Mε καλύτερη διαχείρηση του υλικού και λιγότερη
γκρίνια και γκίνια πιστεύω μπορεί την τετράδα


ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
-->2-3 παιδιά είναι μεγάλη κλάση....Προσόντα ατομικά,σωματικά και ταλέντο αλλά πως να το κάνουμε, το αθλήμα θέλει και λίγο πνεύμα.Αν
μπορέσει το τεχνικό team που χαίρει απεριόριστης εκτίμησης να εμφυσήσει "μυαλό" και σύνεση θα πάνε καλύτερα.Τίποτα δεν έχει χαθεί για τον
ΑΣΤΕΡΑ και αν συνεχίσει το ασφυκτικό press θα βγουν πολλές γλώσσες....

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
-->Προπονητής να πας τον γιο σου να τον μάθει να γίνει άνθρωπος και να μάθει τα βασικά του μπάσκετ!Η ομάδα σαν ρόστερ δεν λέει πολλά.
Και που κατεβήκανε πολύ είναι από οτι ξέρω.Κάθε προσπάθεια όμως είναι αξιέπαινη και την χειροκροτούμε

ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ
-->Η χειρότερη ομάδα του ομίλου δυστυχώς.Χωρίς οργάνωση,χωρίς πλάνο.Δεν φταίνε οι ίδιοι.Ποτέ δεν συμπάθησα ομάδες Β, μεγάλων σωματείων
(όσο μεγαλό μπορείς να πεις την Πεύκη) γιαυτό ακριβώς τον λόγο.

H σειρά των ομάδων είναι βάσει κατάταξης... wink.gif

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ KAI ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
istorikos@
QUOTE (aouas @ Dec 23 2013, 23:41 ) *
Τέλος πρώτου γύρου...όλοι έχουν παίξει με όλους...έχουμε δει και έχουμε δει αγώνες κάθε αγωνιστική
μπορούμε να κάνουμε ένα resume των ομάδων νομίζω ανάμεσα σε forumικο-καφενειακό και μπασκετικό-αναλυτικό
κλίμα :

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
-->Η καλύτερη επίθεση του ομίλου,η δεύτερη καλύτερη άμυνα του ομίλου,η μοναδική αήττητη ομάδα του ομίλου.Έδειξε ότι είναι ομάδα
άλλης κατηγορίας στον πρώτο γύρο.Πολλές επιλογές στην επίθεση , ρόστερ που όσοι ασχολούνται ξέρουν από ποιους αποτελείται
και επιτέλους προπονητική καθοδήγηση που αξίζει.Λογικά με το μεγάλο διπλό στο Ρουφ θα ανέβουν πρώτοι

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
-->Super playmaker που παρασύρει και τους υπόλοιπους σε ρυθμούς άλλης κατηγορίας.Έδρα κλουβί,καλός προπονητής
και καλά plays που προσφέρουν θέαμα.Μεγάλο όπλο ο αιφνιδιασμός.Θα παλέψει για την πρωτιά και την απευθείας άνοδο
που ίσως και να την αξίζει.Αλλά και playoff να καταλήξει δεν νομίζω να έχει πρόβλημα

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.
-->Προβλήματα απουσιών με τραυματισμούς στερεί το δικαίωμα να είναι μέσα στους πρώτους δύο.Ομάδα του προπονητή καθαρά
με πολύ εμπειρία ,ίσως να είχε μεγαλύτερη τύχη αν δεν είχε απουσίες με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.Για μένα φαβορί για την
τρίτη θέση μετά την μεγάλη νίκη επί του ΟΡΦΕΑ

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
-->Αποκάλυψη του πρώτου γύρου.Μαχητικά παιδιά (δεν νομίζω ότι υπάρχουν μεγάλες ηλικίες σε αυτό το ρόστερ) , δεμένα
μεταξύ τους που κυνηγάνε μέχρι την τελευταία μπάλα και ανά τακτά χρονικά διαστήματα παίζουν καλό μπάσκετ.Για να κάνεις
νίκες ανόδου θέλει και εμπειρία όμως ... βλέπε ματς με ΠΗΓΑΣΟ

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
-->Ευχάριστη έκπληξη!!!Οι περισσότεροι (βάζω και μένα μέσα προφανώς) του είχαν για σάκο του μποξ.Αμ δε!!!Καλές μεταγραφές
έδωσαν ταλέντο,ταχύτητα και περιφερειακό σουτ και έκαναν μερικές κηδείες.Θέλω να τους δω και μετά τις γιορτές αν θα ρυθμίσουν
και άλλο την κατατάξη του ομίλου

ΑΟ ΚΩΦΩΝ
-->Με έχουν μπερδέψει.Αυτοί και αν είναι μαχητικοί!Δυνατά κορμιά,μπαίνουν στις φάσεις αλλά στερούνται δυστυχώς ταλέντου.
Δεν θα μου φανεί παράξενο αν χτυπήσουν την πόρτα της 4αδας πάντως

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
-->Ενώ υπάρχει ρόστερ....υπάρχει καλός προπονητής...υπάρχουν προδιαγραφές (ωραίο γήπεδο με πολλές ώρες προπόνησης,καλή διοίκηση)
δεν περπατάνε.Φαβορί στην αρχή της χρονιάς αλλά......Νομίζω δεν υπάρχει κίνητρο και φλόγα.Αν τα βρουν αυτά θα πάνε καλύτερα
θέλω να πιστεύω.Ίδωμεν..

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
-->Στα κρίσιμα παιχνίδια έλειπε ο ιθύνων νους(playmaker).Κρίμα γιατί είναι καλή ομάδα.Mε καλύτερη διαχείρηση του υλικού και λιγότερη
γκρίνια και γκίνια πιστεύω μπορεί την τετράδα


ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
-->2-3 παιδιά είναι μεγάλη κλάση....Προσόντα ατομικά,σωματικά και ταλέντο αλλά πως να το κάνουμε, το αθλήμα θέλει και λίγο πνεύμα.Αν
μπορέσει το τεχνικό team που χαίρει απεριόριστης εκτίμησης να εμφυσήσει "μυαλό" και σύνεση θα πάνε καλύτερα.Τίποτα δεν έχει χαθεί για τον
ΑΣΤΕΡΑ και αν συνεχίσει το ασφυκτικό press θα βγουν πολλές γλώσσες....

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
-->Προπονητής να πας τον γιο σου να τον μάθει να γίνει άνθρωπος και να μάθει τα βασικά του μπάσκετ!Η ομάδα σαν ρόστερ δεν λέει πολλά.
Και που κατεβήκανε πολύ είναι από οτι ξέρω.Κάθε προσπάθεια όμως είναι αξιέπαινη και την χειροκροτούμε

ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ
-->Η χειρότερη ομάδα του ομίλου δυστυχώς.Χωρίς οργάνωση,χωρίς πλάνο.Δεν φταίνε οι ίδιοι.Ποτέ δεν συμπάθησα ομάδες Β, μεγάλων σωματείων
(όσο μεγαλό μπορείς να πεις την Πεύκη) γιαυτό ακριβώς τον λόγο.

H σειρά των ομάδων είναι βάσει κατάταξης... wink.gif

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ KAI ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ



Μια μικρη διορθωση εαν μου επιτρεπεις ο ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ δεν ειναι θυγατρικη του ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ. Ιδρυθηκε περσι και αυτη ειναι η πρωτη της συμμετοχη σε πρωταθληματα ανδρων οποτε ας ειμαστε λιγο πιο επικοιεις. Κατα τα αλλα συμφωνω με ολα οσα εχεις γραψει. Συνγχαρητηρια πολυ καλη αναλυση.
istorikos@
QUOTE (istorikos@ @ Dec 24 2013, 09:19 ) *
Μια μικρη διορθωση εαν μου επιτρεπεις ο ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ δεν ειναι θυγατρικη του ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ. Ιδρυθηκε περσι και αυτη ειναι η πρωτη της συμμετοχη σε πρωταθληματα ανδρων οποτε ας ειμαστε λιγο πιο επικοιεις. Κατα τα αλλα συμφωνω με ολα οσα εχεις γραψει. Συνγχαρητηρια πολυ καλη αναλυση.


Καλα Χριστουγεννα και απο εμενα με υγεια.
play_for_buckets
Εγω με τη σειρα μου πριν μιλησω για τη ομαδα που σχολιαζω ολη τη σεζον θα σχολιασω γενικα οτι γκυζη και φοιτητικος ειναι πολυ καλες ομαδες και δυστυχως δεν ειδα το μεταξυ τους παιχνιδι που αποτι διαβασα ηταν απιστευτο.για μενα ποστευω οτι ο δευτερος γυρος θα κρυψει πολλες εκπληξεις για δυο λογους.πρωτον γιατι καποιες ομαδες θα δεθουν περισσοτερο και δευτερον γιατι υπαρχουν μερικα πολλοι κακοι αγωνιστικοι χωροι με παρκε σε κακη κατασταση και στεφανια ακομα χειροτερα που θα κανουν τη διαφορα σε αυτους που τα εχουν συνηθισει.πχ σο κλειστο της πευκης οσοι εχουν παιξει ξερουν οτι τα στεφανια φτυνουν σουτ και στο παρκε η μπαλα αλλου χτυπαει αλλου βρισκεται.
anyway
ΠΗΓΑΣΟΣ:απο την αρχη λεω και ειναι η ταπεινη μου αποψη οτι δεν αξιοποιειται η ρακετα.υπαρχουν και παικτες οι οποιοι παιζουν ελαχιστα η καθολου και αλλοι που λιωνουν στο 40 λεπτο και απορω εαν μετα απο ενα γυρο οι εκτος ομαδας ειναι επειδη δεν εχουν μπει στο κλιμα η δεν μπορουν να παιξουν γενικα.σιγουρα φταινε και οι τραυματισμοι αλλα μου ξυνιζει λιγο καποιοι παικτες να κανουν οτι θελουν στο γηπεδο με την ανοχη του προπονητη και να παραμενουν μεσα και αλλοι με την πρωτη λαθος φαση να καρφωνονται στον παγκο και να βλεπουν τον αγωνα απο τα αποδυτηρια.πιστευω οτι τωρα στη διακοπη πρεπει να καθαρισει λιγο το τοπιο στην ομαδα και αν δεν υπολογιζονται καποιοι παικτες απλα να τους αφησει ο προπονητης γενικα στην ακρη και να ασχοληθει με αυτους που θελει η που εχει συνηθισει η που γουσταρει τελος παντων.
Υ.Γ:προσωπικα περιμενω απο συγκεκριμενα ατομα που βλεπω στην ομαδα να κανουν τρομερη επανοδο στα γηπεδα μετα τη διακοπη απλα γιατι ξερω τι μπορουν να κανουν αν τους δοθει λιγος χωρος και χρονος.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ
dontshoottheref
υπάρχει όντως η διαφορά στην ονομασία ΑΣ με ΑΟ Πεύκης αλλά σε ένα παιχνίδι που τους είδα ήταν όλα τα παιδιά από το (περσινό) εφηβικό του ΑΟ Πεύκης. Δεν ξέρω αν έφυγαν λόγω ηλικίας και έφτιαξαν τον ΑΣ για να παίξουν, πάντως αρχικά πίστεψα οτι είναι το εφηβικό του ΑΟ ο οποίος παρεμπιπτόντως δεν κατεβάζει εφηβικό φέτος...
istorikos@
QUOTE (dontshoottheref @ Dec 24 2013, 20:14 ) *
υπάρχει όντως η διαφορά στην ονομασία ΑΣ με ΑΟ Πεύκης αλλά σε ένα παιχνίδι που τους είδα ήταν όλα τα παιδιά από το (περσινό) εφηβικό του ΑΟ Πεύκης. Δεν ξέρω αν έφυγαν λόγω ηλικίας και έφτιαξαν τον ΑΣ για να παίξουν, πάντως αρχικά πίστεψα οτι είναι το εφηβικό του ΑΟ ο οποίος παρεμπιπτόντως δεν κατεβάζει εφηβικό φέτος...


Αυτο ισχυει.. Μαλιστα καταφεραν και κατεβασαν και παιδικη ομαδα ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ στο παιδικο πρωταθλημα
aouas
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία!!!
Επιστροφή στην δράση και είπα να κάνω προγνωστικά :

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΡΕΠΟ
-->Τζάμπα ρεπό μετά από τόσο καιρό αλλα δεν μπορούν να κάνουν και κάτι

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 2
-->Super γήπεδο αλλά κακός παικτικά οικοδεσπότης οπότε παώ με τον φιλοξενούμενο

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
-->Καλό παιχνιδάκι!!Εμπειρία εναντίον ταλέντου και ασφυκτικού press.Δούλεψαν και οι δυο στις διακοπές απότι μαθαίνω.Αν είναι οκ ο άσσος του ΠΗΓΑΣΟΥ
λογικά θα το σπάσει το press και θα πάρουν το άσσο που τον έχουν ανάγκη

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
-->Διακοπές για τους πρωτοπόρους και το 2014 αρχίζει με καυτό ματς.Μια από τις πιθανές γκέλες μπορεί να είναι αυτή λόγω χρονικών συγκυριών και λόγω αντιπάλου που είναι συμπάθεια πολλών με το τρόπο που παίζει...μη λέω τα ίδια.Θα παω στην βόμβα που πληρώνει κιόλλας

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1
-->Αν δεν πάρουν και αυτό το παιχνιδάκι οι Χαλανδριώτες πρέπει να το κλείσουν το μαγαζάκι

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
-->Κοινή έδρα.Δεν έχω εικόνα των 2 ομάδων για την διακοπή αλλά είναι μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας οπότε άσσος

Ελπίζω να μην υπήρξε κανείς τραυματισμός σε όλους τους συμμετέχοντες και να μην έκατσαν οι γαλοπούλες και τα μελομακάρονα στους παίχτες βαριά, για να δούμε ωραία ματσάκια!!!
Keep faith!!!
play_for_buckets
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ :59-39

Κακό ποιοτικά παιχνίδι στην αρχη με πολυ press απο τους φιλοξενουμενους το οποιο δεν κρατησε.ξεφουσκωσαν γρηγορα.ο ψηλος του αστερα με 5 τριποντα LOL!! τα οποια ολα airball και με μηδεν συμμετοχη.τραμπουκισμος και απο το play του αστερα το οποιο πηγε να χαλασει το παιχνιδι στο τελος.
Ερχομαι στον πηγασο.Απ'οτι ειδα απο τον παγκο του πηγασου επεστρεψαν καποια ατομα εφυγαν καποια αλλα.Παλι ομως υπηρχαν παικτες με μηδαμινη συμμετοχη οι οποιοι μαλλον καλουνται απο τον προπονητη απλα για να γεμιζει ο παγκος δεν εξηγειται αλλιως.τραγικο και υποτιμητικο για τους αλλους παικτες να βλεπεις παικτη να ερχεται στο 30 στο γηπεδο και να μπαινει για δεκα λεπτα σερι στο παιχνιδι ενω αλλοι δεν επαιξαν.αυτος ο τροπος σκεψης του κοουτς θα οδηγησει σε αποχωρηση για καποιους παικτες.απ'οτι εμαθα πρεπει να αποχωρησε και ενας παικτης απο την ομαδα χωρις να γνωριζω το λογο αλλα δεν ειχε συμμετοχη στα παιχνιδια που εχω δει εγω και ισως αποχωρησε γιαυτο.προσοχη στον κοουτς να μην αδικει παιδια.
Καλη συνεχεια σε ολους και καλη χρονια που ξεχασα!
ChrisPippen
QUOTE(play_for_buckets @ Jan 10 2014, 00:02 ) *
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ :59-39

Κακό ποιοτικά παιχνίδι στην αρχη με πολυ press απο τους φιλοξενουμενους το οποιο δεν κρατησε.ξεφουσκωσαν γρηγορα.ο ψηλος του αστερα με 5 τριποντα LOL!! τα οποια ολα airball και με μηδεν συμμετοχη.τραμπουκισμος και απο το play του αστερα το οποιο πηγε να χαλασει το παιχνιδι στο τελος.
Ερχομαι στον πηγασο.Απ'οτι ειδα απο τον παγκο του πηγασου επεστρεψαν καποια ατομα εφυγαν καποια αλλα.Παλι ομως υπηρχαν παικτες με μηδαμινη συμμετοχη οι οποιοι μαλλον καλουνται απο τον προπονητη απλα για να γεμιζει ο παγκος δεν εξηγειται αλλιως.τραγικο και υποτιμητικο για τους αλλους παικτες να βλεπεις παικτη να ερχεται στο 30 στο γηπεδο και να μπαινει για δεκα λεπτα σερι στο παιχνιδι ενω αλλοι δεν επαιξαν.αυτος ο τροπος σκεψης του κοουτς θα οδηγησει σε αποχωρηση για καποιους παικτες.απ'οτι εμαθα πρεπει να αποχωρησε και ενας παικτης απο την ομαδα χωρις να γνωριζω το λογο αλλα δεν ειχε συμμετοχη στα παιχνιδια που εχω δει εγω και ισως αποχωρησε γιαυτο.προσοχη στον κοουτς να μην αδικει παιδια.
Καλη συνεχεια σε ολους και καλη χρονια που ξεχασα!



Φίλε μου καλησπέρα και καλή χρονιά. Πρέπει να έχεις κάποιο πρόβλημα με τον κόουτς του Πήγασου αλλιώς δεν εξηγείται ο σχολιασμός σου. Δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβαίνει σε μία ομάδα από τη στιγμή που παρακολουθείς από την εξέδρα. Δεν μπορείς να γνωρίζεις αν κάποιος έρχεται στις προπονήσεις, αν έχει επανέλθει πλήρως από έναν τραυματισμό και φυσικά αν το κάθε παιχνίδι "πηγαίνει" σε όλους τους παίκτες. Είμαστε Δ ΕΣΚΑ και ερασιτέχνες οι περισσότεροι άρα ο καθένας έχει τον ρόλο του στην ομάδα. Εδώ αυτο συμβαίνει σε επαγγελματικές ομάδες. Τώρα όσον αφορά εμένα γιατί δεν έχω μάθει να κρύβομαι πίσω από ένα ανώνυμο φόρουμ. Ήρθα μέσα στο γήπεδο 09:30 πριν λήξει το παιχνίδι και μπήκα περίπου 06 λεπτά πριν τη λήξη. Αν κάποιοι παρεξηγήθηκαν όταν ήρθα και μπήκα τότε σίγουρα δεν είδες την αντίδραση των συμπαικτών μου όταν ήρθα στο γήπεδο (από τη δουλειά). Εμείς στον Πήγασο είμαστε μία παρέα, όπως άλλωστε πρέπει να είναι όλες οι ομάδες, και δεν μας ενδιαφέρει πόσο θα παίξει ο καθένας ούτε ποιος θα βάλει 50 πόντους αρκεί η ΟΜΑΔΑ να κερδίζει. Και στο κάτω κάτω της γραφής δεν νομίζω να έχεις την άποψη ότι σε αυτά τα 6 λεπτά ήμουν αρνητικός για την ομάδα μου. Στο τέλος οι συμπαίκτες μου χωρίς τον αρχηγοί τους το είχαν χαλαρά το ματσάκι. Είμαι περήφανος που είμαι αρχηγός σε αυτήν την ομάδα και με αυτούς τους συμπαίκτες και προπονητή και εύχομαι κάθε ομάδα να έχει τέτοιο κλίμα σαν το δικό μας. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και σε προσκαλώ να έρθεις να δεις και το άλλο παιχνίδι την άλλη Κυριακή με τη Νίκη Αθηνών. Και πάλι χρονιά και ότι καλύτερο σε όλες τις ομάδες.
play_for_buckets
εσυ φιλε μου που προφανως εισαι το παλικαρι που ηρθε και επαιξε οπως αλλωστε το λες και εσυ σιγουρα δεν θα πεις κακο λογο για τον προπονητη σου.εξαλλου ουτε εγω ειπα κατι κακο.αν εσυ θεωρεις ομως οτι σαν φιλαθλος και φιλα προσκειμενος στην ομαδα σου και σαν παικτης εσυ θεωρεις σωστο να καθεται ο αλλος εξω με τη διαφορα στους δεκα+ποντους και να ερχεσαι και να παιζεις και ο αλλος να συνεχιζει παγκο οκ.ισως να φαινεται και στους συμπαικτες σου αυτο ωραιο και σωστο.εμενα δε με ενδιαφερει τι κανετε δεν παιζω εγω εσεις παιζετε.οποιος θελει μενει οποιος θελει φευγει αν εχετε καλο κλιμα οκ.αρκετα ματς που εχουμε δει καποιοι απο εξω ομως εχουμε σαν αντικειμενικοι κριτες σχηματισει μια λιγο ασχημη εικονα για καποιες καταστασεις.χθες το 90% οσων εβλεπαν τον αγωνα να μην πω ολοι και φιλοι και αντιπαλοι, ενιωσαν ασχημα για τους ιδιους τους συμπαικτες σου οταν ερχεσαι και παιζεις λες και εχεις reserve θεση.και παλι ξαναλεω εγω σχολιαζω απ'εξω και οποιος θελει διαβαζει.δεν πειθω κανεναν ουτε θελω να το κανω.εξαλλου αν παικτες σε μια ομαδα δεχονται αυτα που γινονται τυφλα να'χουν οι απέξω.τα του οικου σας τα κανονιζετε μονοι.να μην εισαι περηφανος ομως ουτε εσυ ουτε ο προπονητης σου γαι το χθεσινο συμβαν γιατι να εισαι σιγουρος δεν ηταν κατι το ωραιο.καλη συνεχεια με νικες
daniel10




ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ=


ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΒΑΛΤΕ ΤΟ?
Alezik
A.O ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ- Α.Ο ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ( 2 )

*Κακο παιχνιδι με χαμηλο σκορ,οι φιλοξενουμενοι πηραν τελικα αυτο που ηθελαν.9-0 σερι με το ξεκινημα για την Λεοντειο.Με το σκορ στο 37-47 λιγο πριν το τελος,η κακη διαχειριση απο την ΝΙΚΗ με πολλες χαμενες βολες,μερικα αναποδα σφυριγματα,εκανε παλι ντερμπι το ματς με τελικο σκορ.* (45- 48)
ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ
Καλησπέρα στους φίλους της Δ'ΕΣΚΑ.

Διάβασα τον φίλο για που μιλάει ευθαρσώς για το μάτς Πήγασος-Αστέρας.Καλά κάνει για μένα και κάνει μέν κριτική γιατί είναι δικαίωμα του αλλα απο την άλλη να επισημάνει κάποια ενδιαφέροντα σημεία.Ο Αστέρας είναι ομάδα που κυρίως παίρνει,πουλάει,σπρώχνει και όπως αλλιώς θέλεις πέστο παίκτες απο μάνατζερ και διάφορες άλλες πηγές.
Δεν νομίζω οτι τους καίει το αποτέλεσμα ωστόσο γιατί άν τους καίει και νομίζουν οτι θα βγάλουν μεγάλους σουτέρ,πασέρ(γιατί στην ντρίμπλα κάτι πάει να γίνει.) κοιμούνται και ονειρεύονται εκτιμώ προσωπικώς.Εγώ ακούω απο φίλους/γνωστούς οτι εκεί διδάσκουν σούτ(απο φήμες σε διάφορα camp προσφάτως και σε διαφημίσεις) αλλα παίκτες που να βγαίνουν και να σουτάρουν δεν βλέπω με επιτυχία!(Μάλλον πρέπει να μεγαλώσουν το στεφάνι στο μπάσκετ γιατί ποτέ δεν ξέρεις!!!!)
Απο εκεί και πέρα ο πήγασος το παλεύει το πράγμα και ο κόουτς εκεί είναι για δ'εσκά και μέχρι εκεί και αυτό κάνει καλά δηλαδή κρατάει την ομάδα σε επίπεδα αξιοπρεπέστατα.Απο εκεί και πέρα με την πολιτική που έχει το σωματείο γενικότερα και η φήμη του στην τριγύρω περιοχή μην περιμένουν να πάει και η αφάν γκατέ του επιπέδου της κατηγορίας!!!(Για να πάρεις το δελτίο σου πίσω και να φύγεις πρέπει να δηλώσεις ακούγετε είτε μετακόμιση στην νικαράγουα είτε να μετενσαρκωθείς σε άλλο όν!)Τα παιδιά τα δίνουν όλα και φτάνει αυτό και μόνο.Δεν χρειάζετε κάτι έξτρα!

(Αμα έχουν παράπονο απο τον κόουτς εκεί να βάλουν τον άλλο που έχουν στις υποδομές και καλά να δούν προκοπή 77.gif !!!!!Βλέπω μετά να τους παίρνει η τηλεόραση γιατί κάθε αγώνας-κοουτσάρισμα του παιδικού είναι show!!!Πρέπει να το δείτε για να καταλάβετε τι εννοώ!!!!Εγω μια φορά είδα τον εν λόγω κόουτς να κοουτσάρει(έναν με γυαλιά περίεργο τύπο)και νόμιζα οτι βλέπω κανά θεατρικό έργο του σεφερλή!)

Πρωτιά εκεί βλέπω Γκύζη-Πολύγωνο,μετά 4άδα Φοιτητικό και απο κάτω ορφέα και νίκη αθηνών.Τώρα το τι θα γίνει θα δούμε στην πορεία.

Ararrivederci roma

ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ
play_for_buckets
.
gspara
ΓΚΥΖΗ-ΟΡΦΕΑΣ 79-44(17-9,34-19,54-32).

Σοβαρο και στα 40 λεπτα το Γκυζη επαιξε οσο χρειαζοταν για να παρει μια ανετη νικη.
Ο Ορφεας ξεκινησε με ενθουσιασμο και διαθεση να χτυπησει το ματς.Το γρηγορο μπασκετ ομως που επαιξε το οδηγησε σε βιαστικες και μαλλον αναρχες επιλογες.
Στα μεσα της 2ης περιοδου ο Ξανθοπουλος πατησε το γκαζι.Οταν μαλιστα ο ψηλος(15) του Ορφεα εκατσε στον παγκο με 4ο φαουλ στις αρχες του β ημιχρονου,οι φιλοξενουμενοι εχασαν καθε επαφη με το σκορ.
Ηταν πολυ αργα οταν βρηκαν την ευστοχια τους με το νο7 να πετυχαινει 3 τριποντα(συνολο 4) στο τελος της 3ης περιοδου.

Απο το Γκυζη στην πρωτη γραμμη διακριθεντων οι Τσιγαριδης και Ασημακης αν και κανεις δεν υστερησε.
Ειδικα ο Τσιγαριδης μου εδωσε την εντυπωση οτι εκανε προπονηση και παραμονη Πρωτοχρονιας!!!!
ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΛΑΣΗ 77.gif 77.gif
Απο τον Ορφεα κορυφαιο το 13.Δεν γνωριζω γιατι αγωνιστηκε μονο για λιγο στην 3η περιοδο το βασικο του 3αρι(11).

Ελπιζω να εχουμε ενημερωση απο τον doctor dru για το Πετραλωνα-Φοιτητικος.
ilsant
QUOTE(play_for_buckets @ Jan 10 2014, 00:02 ) *
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ :59-39


Ερχομαι στον πηγασο.Απ'οτι ειδα απο τον παγκο του πηγασου επεστρεψαν καποια ατομα εφυγαν καποια αλλα.Παλι ομως υπηρχαν παικτες με μηδαμινη συμμετοχη οι οποιοι μαλλον καλουνται απο τον προπονητη απλα για να γεμιζει ο παγκος δεν εξηγειται αλλιως.τραγικο και υποτιμητικο για τους αλλους παικτες να βλεπεις παικτη να ερχεται στο 30 στο γηπεδο και να μπαινει για δεκα λεπτα σερι στο παιχνιδι ενω αλλοι δεν επαιξαν.αυτος ο τροπος σκεψης του κοουτς θα οδηγησει σε αποχωρηση για καποιους παικτες.απ'οτι εμαθα πρεπει να αποχωρησε και ενας παικτης απο την ομαδα χωρις να γνωριζω το λογο αλλα δεν ειχε συμμετοχη στα παιχνιδια που εχω δει εγω και ισως αποχωρησε γιαυτο.προσοχη στον κοουτς να μην αδικει παιδια.

Κέρδισε +20 σε ντέρμπι είναι τρίτος,σίγουρος για τα play off και είναι κακός προπονητής? Όχι αδερφέ θα διαφωνήσω Ο πηγασσος είναι άνετα μπροστά από ένα team 7 σχεδόν ισοδύναμων ομάδων και αυτό το οφείλει κατά κύριο λόγο στον προπονητή του Εγώ πάντως βλέπω να χρησιμοποιεί σχεδόν όλους τούς παίχτες του και να διαχειρίζεται πολύ σωστά το πεπερασμένο σε αριθμό λόγω τραυματισμών roster του Τώρα αν ένας παίχτης δουλεύει 8 ώρες και βρίσκει το κουράγιο να τσακιστεί να έρθει και στο γήπεδο μήπως και τον χρειαστεί η ομάδα του είναι σχεδόν 40 χρονών και παίζει basket 30+ χρόνια ε ναι ρε φίλε θα τον τιμήσει ο προπονητής του και θα τον βάλει να παίξει 5 λεπτά και ας έχει κριθεί και το ματς
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Jan 12 2014, 22:39 ) *
ΓΚΥΖΗ-ΟΡΦΕΑΣ 79-44(17-9,34-19,54-32).

Σοβαρο και στα 40 λεπτα το Γκυζη επαιξε οσο χρειαζοταν για να παρει μια ανετη νικη.
Ο Ορφεας ξεκινησε με ενθουσιασμο και διαθεση να χτυπησει το ματς.Το γρηγορο μπασκετ ομως που επαιξε το οδηγησε σε βιαστικες και μαλλον αναρχες επιλογες.
Στα μεσα της 2ης περιοδου ο Ξανθοπουλος πατησε το γκαζι.Οταν μαλιστα ο ψηλος(15) του Ορφεα εκατσε στον παγκο με 4ο φαουλ στις αρχες του β ημιχρονου,οι φιλοξενουμενοι εχασαν καθε επαφη με το σκορ.
Ηταν πολυ αργα οταν βρηκαν την ευστοχια τους με το νο7 να πετυχαινει 3 τριποντα(συνολο 4) στο τελος της 3ης περιοδου.

Απο το Γκυζη στην πρωτη γραμμη διακριθεντων οι Τσιγαριδης και Ασημακης αν και κανεις δεν υστερησε.
Ειδικα ο Τσιγαριδης μου εδωσε την εντυπωση οτι εκανε προπονηση και παραμονη Πρωτοχρονιας!!!!
ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΛΑΣΗ 77.gif 77.gif
Απο τον Ορφεα κορυφαιο το 13.Δεν γνωριζω γιατι αγωνιστηκε μονο για λιγο στην 3η περιοδο το βασικο του 3αρι(11).

Ελπιζω να εχουμε ενημερωση απο τον doctor dru για το Πετραλωνα-Φοιτητικος.

Πολύ εύκολη η επικράτηση του Γκύζη όπως μας ενημέρωσε και ο φίλος gspara.Δυστυχώς ένα κρύωμα με άφησε εκτός γηπέδων σήμερα... 68.gif
jhantzop
QUOTE(gspara @ Jan 12 2014, 22:39 ) *
...
Απο το Γκυζη στην πρωτη γραμμη διακριθεντων οι Τσιγαριδης και Ασημακης αν και κανεις δεν υστερησε.
Ειδικα ο Τσιγαριδης μου εδωσε την εντυπωση οτι εκανε προπονηση και παραμονη Πρωτοχρονιας!!!!
ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΛΑΣΗ 77.gif 77.gif
...


Αγαπητέ μου συν-mod... O Κώστας είναι το λιγότερο τρεις κατηγορίες πάνω... Τιμή μας που τον είχαμε στην ομάδα μας!
play_for_buckets
QUOTE (ilsant @ Jan 13 2014, 00:17 ) *
Κέρδισε +20 σε ντέρμπι είναι τρίτος,σίγουρος για τα play off και είναι κακός προπονητής? Όχι αδερφέ θα διαφωνήσω Ο πηγασσος είναι άνετα μπροστά από ένα team 7 σχεδόν ισοδύναμων ομάδων και αυτό το οφείλει κατά κύριο λόγο στον προπονητή του Εγώ πάντως βλέπω να χρησιμοποιεί σχεδόν όλους τούς παίχτες του και να διαχειρίζεται πολύ σωστά το πεπερασμένο σε αριθμό λόγω τραυματισμών roster του Τώρα αν ένας παίχτης δουλεύει 8 ώρες και βρίσκει το κουράγιο να τσακιστεί να έρθει και στο γήπεδο μήπως και τον χρειαστεί η ομάδα του είναι σχεδόν 40 χρονών και παίζει basket 30+ χρόνια ε ναι ρε φίλε θα τον τιμήσει ο προπονητής του και θα τον βάλει να παίξει 5 λεπτά και ας έχει κριθεί και το ματς

μου φαινεται οτι αρχιζουν να ποσταρουν οι ντιβες της ομαδας και θα παψω να ασχολουμαι με τον πηγασο και τους αγωνες του.δεν εξηγουνται αλλιως θετικα σχολια για καποιες αντικειμενικα κακες καταστασεις.δηλαδη αν ενας προπονητης φερεται απαξιωτικα σε καποιους παικτες και παιρνει νικες με 5 παικτες καλα κανει γιατι κρινεται απο το αποτελεσμα.αστο φιλε μου.μαλλον εισαι παικτης της ομαδας και μαλιστα απο αυτους που ευνοουνται.ο προπονητης σου tk60 τι γνωμη εχει για ολα αυτα?
blackArrow
QUOTE (play_for_buckets @ Jan 13 2014, 22:12 ) *
μου φαινεται οτι αρχιζουν να ποσταρουν οι ντιβες της ομαδας και θα παψω να ασχολουμαι με τον πηγασο και τους αγωνες του.δεν εξηγουνται αλλιως θετικα σχολια για καποιες αντικειμενικα κακες καταστασεις.δηλαδη αν ενας προπονητης φερεται απαξιωτικα σε καποιους παικτες και παιρνει νικες με 5 παικτες καλα κανει γιατι κρινεται απο το αποτελεσμα.αστο φιλε μου.μαλλον εισαι παικτης της ομαδας και μαλιστα απο αυτους που ευνοουνται.ο προπονητης σου tk60 τι γνωμη εχει για ολα αυτα?


σύμφωνα με τα λεγόμενα του ilsant μέχρι τώρα, δεν νομίζω ότι είναι παίκτης της ομάδας.και επίσης αν ήξερες τον πήγασο και τα άτομα που είναι εκεί θα γνώριζες ότι δεν υπάρχουν ντίβες στην ομάδα και ότι όλοι είναι μια παρέα.τώρα, το θέμα με τον χρόνο συμμετοχής, ούτε και εγώ συμφωνώ απολύτως, αλλά το θέμα είναι ότι όντως μερικοί δεν κάνουν να παίζουν παραπάνω από όσο παίζουν, όπως επίσης θεωρώ ότι μερικοί παίζουν παραπάνω από όσο χρειάζεται.
προφανώς δεν είμαι εγώ αυτός που θα κρίνω τον προπονητή του πήγασου, απλά τη γνώμη μου λέω..
και σε παρακαλώ σταμάτα να λες διάφορα σχόλια αν δεν γνωρίζεις όντως την κατάσταση της ομάδας και το τι δυσκολίες επικρατούν σε κάθε παίκτη..
aouas
Καλημέρα!!

Γρήγορη ερώτηση για όποιον την γνωρίζει :

Είδα στην βαθμολογία άρχισαν να περνάνε τις ποινές -3 πόντων (ΑΣ ΠΕΥΚΗ).Μετα τις γιορτές προφανώς επέστρεψε από άδεια το προσωπικό της ΕΣΚΑ......
Η ποινή του Φοιτητικού δεν έχει περαστεί ακόμα?

Καλημέρεεεεες.....
ChrisPippen
QUOTE(play_for_buckets @ Jan 13 2014, 22:12 ) *
μου φαινεται οτι αρχιζουν να ποσταρουν οι ντιβες της ομαδας και θα παψω να ασχολουμαι με τον πηγασο και τους αγωνες του.δεν εξηγουνται αλλιως θετικα σχολια για καποιες αντικειμενικα κακες καταστασεις.δηλαδη αν ενας προπονητης φερεται απαξιωτικα σε καποιους παικτες και παιρνει νικες με 5 παικτες καλα κανει γιατι κρινεται απο το αποτελεσμα.αστο φιλε μου.μαλλον εισαι παικτης της ομαδας και μαλιστα απο αυτους που ευνοουνται.ο προπονητης σου tk60 τι γνωμη εχει για ολα αυτα?



Φίλε μου ο μόνος που ποστάρει από τους παίκτες του Πήγασου είμαι εγώ και επειδή με γνωρίζει αρκετός κόσμος στο χώρο του μπάσκετ σίγουρα δεν είμαι "ντίβα". Όσο για το σχόλιο των παραπάνω ανήκουν σε ρόστερ άλλων ομάδων και κάποιοι σε ΔΣ άλλων ομάδων που μέσα στις τέσσερις γραμμές για 40 λεπτά είμαστε και "εχθροί". Η άποψη σου σεβαστή αλλά για να μην κουράζεσαι τσάμπα και ιδρώνεις πίσω από το PC σου το κλίμα στην παρέα-ομάδα μας δεν πρόκειται να το χαλάσει κανένα σχόλιο κάθε πικραμένου που για τους δικούς του λόγους, παρακολουθεί παιχνίδια απο την εξέδρα. Όσο για το σχόλιο που περιμένεις διακαώς να διαβάσεις, θα περιμένεις πολύ. Κανονικά θα έπρεπε να έχεις πάρει απάντηση από την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας. Εγώ πάντως το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για αυτή την κόντρα που έχεις ξεκινήσει μεταξύ εσού και του προπονητή του Πήγασου είναι ότι κάποια στιγμή (δεν ξέρω πότε) ήσουν παίκτης του κάποια στιγμή σε κάποια ομάδα που προπονούσαι και τώρα που τον βρήκες βγάζεις τη χολή σου. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά μόνο αυτο μπορώ να σκεφτώ.
Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τον ilsant για το εκπληκτικό του σχόλιο και με τιμά ιδιαίτερα η άποψη του καθώς και του gspara. Καλή συνέχεια σε όλους.
Υ.Γ. Αν μπορείς έλα και την Κυριακή, να δεις και να δώ σχόλιο Κυριακή βράδυ. Νίκη-Πήγασος 18:30 στην Γκράβα.

QUOTE(aouas @ Jan 14 2014, 14:33 ) *
Καλημέρα!!

Γρήγορη ερώτηση για όποιον την γνωρίζει :

Είδα στην βαθμολογία άρχισαν να περνάνε τις ποινές -3 πόντων (ΑΣ ΠΕΥΚΗ).Μετα τις γιορτές προφανώς επέστρεψε από άδεια το προσωπικό της ΕΣΚΑ......
Η ποινή του Φοιτητικού δεν έχει περαστεί ακόμα?

Καλημέρεεεεες.....


Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι τελικά δεν επιβλήθηκε καμία ποινή στον Φοιτητικό...........
ablas
QUOTE (aouas @ Jan 14 2014, 14:33 ) *
Καλημέρα!!

Γρήγορη ερώτηση για όποιον την γνωρίζει :

Είδα στην βαθμολογία άρχισαν να περνάνε τις ποινές -3 πόντων (ΑΣ ΠΕΥΚΗ).Μετα τις γιορτές προφανώς επέστρεψε από άδεια το προσωπικό της ΕΣΚΑ......
Η ποινή του Φοιτητικού δεν έχει περαστεί ακόμα?

Καλημέρεεεεες.....

ΑΡΘΡΟ 11ο : ΠΑΡΑΠΤΩΜΑΤΑ - ΚΥΡΩΣΕΙΣ

α) Τα Σωματεία που αγωνίζονται υπόκεινται στις κυρώσεις που προβλέπονται από τον Κανονισμό Πρωταθλημάτων οι δε διοικητικοί και υπόλοιποι παράγοντες και αθλητές των Σωματείων,καθώς και οι προπονητές και κώουτς,στις κυρώσεις που προβλέπονται από τους Αθλητικούς Νόμους και από τις ισχύουσες διατάξεις των λοιπών Κανονισμών της Ε.Ο.Κ.

β) Ομάδα που κατά την διάρκεια του πρωταθλήματος αποχωρήσει ή μηδενισθεί δύο φορές για οποιονδήποτε λόγο, αποβάλλεται του πρωταθλήματος και της αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από το βαθμολογικό πίνακα της επόμενης αγωνιστικής περιόδου 2013-2014 στο αντίστοιχο πρωτάθλημα, τα δε αποτελέσματα των αγώνων που έδωσε μέχρι τότε που αποβλήθηκε λαμβάνονται υπ’όψη στην διαμόρφωση του γενικού βαθμολογικού πίνακα της αγωνιστικής περιόδου (άρθρο 48 καν.πρωταθλημάτων).

O Φοιτητικός μηδενίστηκε στο προτελευταίο ματς της περσινής σεζόν γιατί χρησιμοποιούσε πλαστούς παίχτες και στο τελευταίο ματς αποχώρησε Με την έναρξη του πρωταθλήματος και αφού δεν είχαν αφαιρεθεί οι 3 βαθμοί ( δεν νομίζω να χρειάζεται καμία ειδική γνωμοδότηση ο κανονισμός, είναι απλός και σαφέστατος) 3 ομάδες υπέβαλαν ένσταση στην ΕΣΚΑ και τους δόθηκε η διαβεβαίωση ότι σύντομα, αφού πρώτα παραστεί ο Φοιτητικός σε συμβούλιο της ένωσης, θα κατακυρωθεί το -3 στην βαθμολογία. Η ΕΣΚΑ κέρδισε τον χρόνο που ήθελε, οι ομάδες που έκαναν την ένσταση έμειναν πίσω στην βαθμολογία, το θέμα ατόνησε και έγινε εύκολα γαργάρα
Μήπως όμως φτάνει μια στιγμή να αναρωτηθούμε όλοι σε τι πρωτάθλημα συμμετέχουμε? Με τι όρους και με ποιους κανόνες διοργανώνετε? Εγώ εύκολα θα απαντούσα ποια διαφαίνεται να είναι η πολιτική της ΕΣΚΑ
ΒΟΗΘΑΜΕ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΟΓΟΔΟΤΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ
Με τις υγείες μας! Να τους χαιρόμαστε για την χρηστή διοίκηση τους!
North_gato


O Φοιτητικός μηδενίστηκε στο προτελευταίο ματς της περσινής σεζόν γιατί χρησιμοποιούσε πλαστούς παίχτες και στο τελευταίο ματς αποχώρησε Με την έναρξη του πρωταθλήματος και αφού δεν είχαν αφαιρεθεί οι 3 βαθμοί ( δεν νομίζω να χρειάζεται καμία ειδική γνωμοδότηση ο κανονισμός, είναι απλός και σαφέστατος) 3 ομάδες υπέβαλαν ένσταση στην ΕΣΚΑ και τους δόθηκε η διαβεβαίωση ότι σύντομα, αφού πρώτα παραστεί ο Φοιτητικός σε συμβούλιο της ένωσης, θα κατακυρωθεί το -3 στην βαθμολογία.

Για να εισαι πιο ακριβης και κατανοητος να γραψεις .
"γιατι χρησιμοποιησε παικτες με δελτια που υστερα απο ελεγχο διαπιστωθηκε οτι ηταν πλαστα".

Γιατι απ οτι ειναι κρυφο μυστικο τουλαχιστον στην κατηγορια αυτη, αλλα ακομα και στα παιδικοεφηβικα η πλαστοπροσωπια ειναι, αν οχι κανονας τουλαχιστον, συνηθισμενο, μα πολυ συνηθισμενο φαινομενο, σε τετοιο βαθμο που αν γινει κατα τυχη ενας αιφνιδιαστικος ελεγχος θα φευγουν παικτες απο πορτες, παραθυρα και καμιναδες.

smiley.gif
aouas
Παιδες εγω απλα μια ερωτηση εκανα....

Εδω πανε να τιναχτουν τα πρωταθληματα στον αερα!!!

χαχαχαχαχ
ChrisPippen
QUOTE(ChrisPippen @ Jan 14 2014, 15:17 ) *
Φίλε μου ο μόνος που ποστάρει από τους παίκτες του Πήγασου είμαι εγώ και επειδή με γνωρίζει αρκετός κόσμος στο χώρο του μπάσκετ σίγουρα δεν είμαι "ντίβα". Όσο για το σχόλιο των παραπάνω ανήκουν σε ρόστερ άλλων ομάδων και κάποιοι σε ΔΣ άλλων ομάδων που μέσα στις τέσσερις γραμμές για 40 λεπτά είμαστε και "εχθροί". Η άποψη σου σεβαστή αλλά για να μην κουράζεσαι τσάμπα και ιδρώνεις πίσω από το PC σου το κλίμα στην παρέα-ομάδα μας δεν πρόκειται να το χαλάσει κανένα σχόλιο κάθε πικραμένου που για τους δικούς του λόγους, παρακολουθεί παιχνίδια απο την εξέδρα. Όσο για το σχόλιο που περιμένεις διακαώς να διαβάσεις, θα περιμένεις πολύ. Κανονικά θα έπρεπε να έχεις πάρει απάντηση από την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας. Εγώ πάντως το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για αυτή την κόντρα που έχεις ξεκινήσει μεταξύ εσού και του προπονητή του Πήγασου είναι ότι κάποια στιγμή (δεν ξέρω πότε) ήσουν παίκτης του κάποια στιγμή σε κάποια ομάδα που προπονούσαι και τώρα που τον βρήκες βγάζεις τη χολή σου. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά μόνο αυτο μπορώ να σκεφτώ.
Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τον ilsant για το εκπληκτικό του σχόλιο και με τιμά ιδιαίτερα η άποψη του καθώς και του blackarrow. Καλή συνέχεια σε όλους.
Υ.Γ. Αν μπορείς έλα και την Κυριακή, να δεις και να δώ σχόλιο Κυριακή βράδυ. Νίκη-Πήγασος 18:30 στην Γκράβα.



Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι τελικά δεν επιβλήθηκε καμία ποινή στον Φοιτητικό...........

ilsant
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 2
Πάει για καθαρή νίκη ο Πηγασος που έχει αρχίσει να βρίσκει ψυχολογία. Πιστευω οτι θα αρχιζει να ξεφευγει σιγα σιγα και να καπαρωνει ευκολα την 3η θεση.

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Πεσμένο το ηθικό στον Ορφέα που είχε ανέβει την προηγούμενη Κυριακή στην Γκραβα έχοντας πιστέψει ότι μπορεί να κάνει
την έκπληξη και να φύγει με το διπλό Τελικά το -35 προσγείωσε ανώμαλα την ομάδα φέρνοντας και αρκετή γκρίνια Το Πακ βέβαια δεν είναι η ομάδα που θα μπορέσει έστω και τώρα να τον κοντράρει ειδικά σε ένα γήπεδο σαν του Αγ Νικολάου

ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 2
Με προπονητή Μπάμπη Ψαράκη η Πεύκη έχει αρχίσει να γίνετε πιο ομάδα Είναι ακόμα στην αρχή βέβαια και τα Πετράλωνα δεν είναι ο εύκολος αντίπαλος να κάνεις νίκη Θα το παλέψει και την βλέπω να χάνει δύσκολα

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 2
Η γκέλα τον τριγυρίζει τον Φοιτητικο και τα κερδίζει τα παιχνίδια δύσκολα Έχοντας δει όλες τις ομάδες δίνω ένα προβάδισμα στους Κωφούς για τετράδα βασιζόμενος βασικά στην μαχητικότητα τούς Ίσως είναι αυτή η νίκη που θα σαλπίσει την αντεπίθεση για τα play off

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Καταρχάς συγχαρητήρια στον Γκοφα που από τεχνικός διευθυντής στις ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου ανέλαβε από σήμερα και την αντρική ομάδα Μπράβο Δημήτρη καλή επιτυχία Το ματς αυτό άσχετα με την κατάσταση που θα είναι η ομάδες θα είναι πάντα derby Όλα θα κριθούν στο press του Αστερα Η θα κλέψει μπαλες και θα μείνει στο ματς η θα το σπάσει το Γκύζη όπως στο πρώτο ματς και θα φάει αμέτρητα Layup Μήπως είναι πιο συνετό coach να στήσεις την ζωνουλα σου και να ταμπουρωθείς? Σε κάθε περίπτωση θα είναι ένα εντυπωσιακό ματς με αρκετό θέαμα
Chavez
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά και από εμένα! Δυστυχώς οι υποχρεώσεις δεν με έχουν αφήσει εδώ κι καιρό να παρακολουθήσω κάποιον αγώνα. Διάβασα πιο πάνω κάτι που όσο να ναι με εξέπληξε. Όντως στον αγώνα του Πήγασσου ήρθε παίχτης 5 λεπτά πριν τον αγώνα και έπαιξε ενώ άλλος έμεινε απέξω; Αν όντως ισχύουν αυτά (λεπτομέρειες διάβασα πιο πάνω) για εμένα είναι πράγματα ντροπής. Με συγχωρείτε που εκφράζομαι έτσι, δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά για να ξέρω τι όντως γίνεται στην κάθε ομάδα, αλλά αυτά τα βλέπουμε μόνο σε κάτι αμερικάνικες ταινίες με θέμα το μπέιζμπολ του '30! Ελπίζω να μην σας αναστατώνω απλά πιστεύω ότι πρώτα από όλα ο επαγγελματισμός πηγάζει από την οργάνωση και τον χαρακτήρα κάθε ομάδας και όχι τα λεφτά, και αυτό όσο να ναι ήταν fail...
play_for_buckets
QUOTE (Chavez @ Jan 18 2014, 12:46 ) *
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά και από εμένα! Δυστυχώς οι υποχρεώσεις δεν με έχουν αφήσει εδώ κι καιρό να παρακολουθήσω κάποιον αγώνα. Διάβασα πιο πάνω κάτι που όσο να ναι με εξέπληξε. Όντως στον αγώνα του Πήγασσου ήρθε παίχτης 5 λεπτά πριν τον αγώνα και έπαιξε ενώ άλλος έμεινε απέξω; Αν όντως ισχύουν αυτά (λεπτομέρειες διάβασα πιο πάνω) για εμένα είναι πράγματα ντροπής. Με συγχωρείτε που εκφράζομαι έτσι, δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά για να ξέρω τι όντως γίνεται στην κάθε ομάδα, αλλά αυτά τα βλέπουμε μόνο σε κάτι αμερικάνικες ταινίες με θέμα το μπέιζμπολ του '30! Ελπίζω να μην σας αναστατώνω απλά πιστεύω ότι πρώτα από όλα ο επαγγελματισμός πηγάζει από την οργάνωση και τον χαρακτήρα κάθε ομάδας και όχι τα λεφτά, και αυτό όσο να ναι ήταν fail...

οχι φιλε μου απαπα μη λες τετοια πραγματα ολοι οι παλιοι παικτες εχουν το δικαιωμα να ριχνουν με τις ευλογιες του προπονητη τους ακυρο στους υπολοιπους με το ματς στο +15.εμεις ειμαστε οι γραφικοι που νομιζουμε οτι κατι τετοια χαλανε το μπασκετ και γιαυτο στα πρωταθληματα ανακυκλωνονται οι ιδιοι και οι ιδιοι παικτες,γιατι οι καινουριοι βλεπουν τη βρωμα και την κανουν με ελαφρα πηδηματακια.ακους εκει ντροπη....ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ!
daniel10
........................
daniel10





1 ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 22 11-0-0
2 ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 21 10-1-0
3 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 18 7-4-0

4 ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 17 6-5-0
5 ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 17 6-5-0
6 ΠΑΚ ΧΑΚΑΝΔΡΙΟΥ 16 5-6-0
7 ΑΟ ΚΩΦΩΝ 15 5-5-0
8 ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 15 4-7-0
9 ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 15 4-7-0
10 ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 12 1-10-0
11 ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ(Ε) 12 1-10-0`
play_for_buckets
στο αυριανο παιχνιδι του πηγασου ακουγεται οτι η ομαδα λογο ανετοιμοτητας των παικτων εχει ζητησει ειδικη αδεια απο την εσκα να επιτραπει να παιξει μονο με εναν παικτη,ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΑΡΧΗΓΟ, ο οποιος λογω παλαιοτητας και εμπειριας θα κατεβαζει μπαλα,θα σουταρει,θα τριπλαρει,θα παιρνει ριμπαουντ και για τα αουτ θα εχει μπαλαντερ τον ιδιο τον προπονητη απλα για να παιρνει πασα απο καποιον για καθαρα τυπικους λογους.οι πηγες δε αναφερουν οτι ο ιδιος ο προπονητης θα λαμβανει οδηγιες με σχεδιαγραμμα στο πινακακι για το πως να κινειται στα ορια της περιοχης του στο γηπεδο απο τον ΜΕΓΑ ΑΡΧΗΓΟ καθως και για τον αριθμο και τη διαρκεια των παραπονων που θα εκφραζονται στη γραμματεια και τους διαιτητες.
οι υπολοιποι παικτες της ομαδος θα πρεπει να συνεχισουν τη σκληρη προπονηση εαν θελουν να κερδισουν μια θεση στον παγκο για να νιωθουν τη μαγεια απο κοντα.
καλη αγωνιστικη να εχουμε
el-14
QUOTE(play_for_buckets @ Jan 18 2014, 22:55 ) *
στο αυριανο παιχνιδι του πηγασου ακουγεται οτι η ομαδα λογο ανετοιμοτητας των παικτων εχει ζητησει ειδικη αδεια απο την εσκα να επιτραπει να παιξει μονο με εναν παικτη,ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΑΡΧΗΓΟ, ο οποιος λογω παλαιοτητας και εμπειριας θα κατεβαζει μπαλα,θα σουταρει,θα τριπλαρει,θα παιρνει ριμπαουντ και για τα αουτ θα εχει μπαλαντερ τον ιδιο τον προπονητη απλα για να παιρνει πασα απο καποιον για καθαρα τυπικους λογους.οι πηγες δε αναφερουν οτι ο ιδιος ο προπονητης θα λαμβανει οδηγιες με σχεδιαγραμμα στο πινακακι για το πως να κινειται στα ορια της περιοχης του στο γηπεδο απο τον ΜΕΓΑ ΑΡΧΗΓΟ καθως και για τον αριθμο και τη διαρκεια των παραπονων που θα εκφραζονται στη γραμματεια και τους διαιτητες.
οι υπολοιποι παικτες της ομαδος θα πρεπει να συνεχισουν τη σκληρη προπονηση εαν θελουν να κερδισουν μια θεση στον παγκο για να νιωθουν τη μαγεια απο κοντα.
καλη αγωνιστικη να εχουμε

Μάκη είπες ότι θα πάψεις να ασχολείσαι με τον Πήγασο αλλά συνεχίζεις να γράφεις γελοία σχόλια.
Όταν ήρθες στον Πήγασο νόμισες ότι θα έπαιζες πεντάδα και ότι δεν θα έβγαινες αλλαγή αλλά ατύχησες και απεχώρησες, με (1) μονο εβδομαδιαία προπόνηση δεν υπήρχε αυτή η πιθανότητα και φυσικά συνέχεια να προφασίζεσαι διάφορες δικαιολογίες για τις προπόνησεις που έχανες όταν οι άλλοι λείωνανε με 3-4 και 5 προπονήσεις και χωρίς να έχεις κάνει καθόλου προετοιμασία.
Τώρα κόπτεσαι που δεν παίζουν οι άλλοι, αλλά αν θέλεις ρώτησε τον Αντώνη τον λόγο που δεν έπαιξε
καθόλου στον αγώνα με τον Αστέρα αν έχεις τα κότσια.
Έχεις μάθει να κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου και να λες διάφορα μειωτικά ψέματα για μένα και τους πρώην συμπαίκτες σου στον Πήγασο που εδώ που τα λέμε μέσα σε δύο μήνες που να προλάβεις να μας γνωρίσεις τι στιγμή που <<έλαμψες δια της απουσίας σου >>.
Φυσικά και κάνεις πως δεν ξέρεις ότι οι περισσότεροι συμπαίκτες σου πέρυσι δώσανε την ψυχή τους για να ανέβασουν τον Πήγασο στην ΄Γ Αθηνών και μαζί με τις φετεινές προσθήκες εκτός από εσένα θα προσπαθήσουμε να την ανεβάσουμε και φέτος.
Βλέπω όμως οτι εκτός από μπασκετικό ταλέντο έχεις και αρκετό ταλέντο στο <<διαίρει και βασίλευε>> η σε ότι προσπαθείς να επιτύχεις.
Τα είδια πράγματα δεν έλεγες όταν ήρθες από τον Οδυσσέα που έπαιζες για τους παλιούς σου συμπαίκτες και τον προπονήτη, δυστηχώς είσαι τόσο αφελής που δεν θυμάσαι ότι αναμασάς τα ίδια λόγια ( ντίβες, χρόνο συμμετοχής, συμπάθειες προπονητή, απαξίωση κάποιων παικτών κλπ).
Όσο αναφορα γιατί ένας παίκτης δεν παίζει και υπάρχη στον πάγκο, υπάρχουν πολλοί λογοι που μπορώ να σας αναφέρω για κάποια ερωτήματα που υπάρχουν.
α) Αποχή από τις προπονήσεις όπως εσύ, β) άρρωστος, γ) τραυματισμένος, δ) εργασία, ε) προστασία από υποτροπή τραύματος, στ) να μην γνωρίζει συστήματα και πως παίζει η ομάδα όπως στην περιπτωσή σου κλπ.
Αυτοί οι λόγοι και άλλοι δημιουργούν δίαφορα ερωτήματα στον θεατή να βγάζει λανθασμένα συμπεράσματα και σε επέκταση σε κάποιον (κακόβουλο θεατή που περιμένει να βγάλει την χολή του).
Καλή τύχη Μάκη και ελπίζω να βρεις την ομάδα και τον προπονήτη που ψάχνεις και φυσικά όσο και αν με προκαλείς δεν πρόκειται να ξαν¨ασχοληθώ πάλι μαζί σου, το κεφάλαιο Μάκης Φυτίλης έκλεισε.
Όσο με εσένα chavew η λέξη ντροπή είναι πολύ βαριά να την λες χωρίς να γνωρίζεις πρόσωπα και καταστάσεις και να βγάζεις συμπεράσματα από έναν κακοήθη,αλλά σε παραπέμπω στην δήλωση του ilsant που ανήκει σε άλλη ομάδα για την συγκεκριμένη αλλαγή με τον Αστέρα.
Συγνώμη αν σας κούρασα καλή χρονιά και με υγεία.
play_for_buckets
QUOTE (tk60 @ Jan 19 2014, 00:24 ) *
Μάκη είπες ότι θα πάψεις να ασχολείσαι με τον Πήγασο αλλά συνεχίζεις να γράφεις γελοία σχόλια.
Όταν ήρθες στον Πήγασο νόμισες ότι θα έπαιζες πεντάδα και ότι δεν θα έβγαινες αλλαγή αλλά ατύχησες και απεχώρησες, με (1) μονο εβδομαδιαία προπόνηση δεν υπήρχε αυτή η πιθανότητα και φυσικά συνέχεια να προφασίζεσαι διάφορες δικαιολογίες για τις προπόνησεις που έχανες όταν οι άλλοι λείωνανε με 3-4 και 5 προπονήσεις και χωρίς να έχεις κάνει καθόλου προετοιμασία.
Τώρα κόπτεσαι που δεν παίζουν οι άλλοι, αλλά αν θέλεις ρώτησε τον Αντώνη τον λόγο που δεν έπαιξε
καθόλου στον αγώνα με τον Αστέρα αν έχεις τα κότσια.
Έχεις μάθει να κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου και να λες διάφορα μειωτικά ψέματα για μένα και τους πρώην συμπαίκτες σου στον Πήγασο που εδώ που τα λέμε μέσα σε δύο μήνες που να προλάβεις να μας γνωρίσεις τι στιγμή που <<έλαμψες δια της απουσίας σου >>.
Φυσικά και κάνεις πως δεν ξέρεις ότι οι περισσότεροι συμπαίκτες σου πέρυσι δώσανε την ψυχή τους για να ανέβασουν τον Πήγασο στην ΄Γ Αθηνών και μαζί με τις φετεινές προσθήκες εκτός από εσένα θα προσπαθήσουμε να την ανεβάσουμε και φέτος.
Βλέπω όμως οτι εκτός από μπασκετικό ταλέντο έχεις και αρκετό ταλέντο στο <<διαίρει και βασίλευε>> η σε ότι προσπαθείς να επιτύχεις.
Τα είδια πράγματα δεν έλεγες όταν ήρθες από τον Οδυσσέα που έπαιζες για τους παλιούς σου συμπαίκτες και τον προπονήτη, δυστηχώς είσαι τόσο αφελής που δεν θυμάσαι ότι αναμασάς τα ίδια λόγια ( ντίβες, χρόνο συμμετοχής, συμπάθειες προπονητή, απαξίωση κάποιων παικτών κλπ).
Όσο αναφορα γιατί ένας παίκτης δεν παίζει και υπάρχη στον πάγκο, υπάρχουν πολλοί λογοι που μπορώ να σας αναφέρω για κάποια ερωτήματα που υπάρχουν.
α) Αποχή από τις προπονήσεις όπως εσύ, β) άρρωστος, γ) τραυματισμένος, δ) εργασία, ε) προστασία από υποτροπή τραύματος, στ) να μην γνωρίζει συστήματα και πως παίζει η ομάδα όπως στην περιπτωσή σου κλπ.
Αυτοί οι λόγοι και άλλοι δημιουργούν δίαφορα ερωτήματα στον θεατή να βγάζει λανθασμένα συμπεράσματα και σε επέκταση σε κάποιον (κακόβουλο θεατή που περιμένει να βγάλει την χολή του).
Καλή τύχη Μάκη και ελπίζω να βρεις την ομάδα και τον προπονήτη που ψάχνεις και φυσικά όσο και αν με προκαλείς δεν πρόκειται να ξαν¨ασχοληθώ πάλι μαζί σου, το κεφάλαιο Μάκης Φυτίλης έκλεισε.
Όσο με εσένα chavew η λέξη ντροπή είναι πολύ βαριά να την λες χωρίς να γνωρίζεις πρόσωπα και καταστάσεις και να βγάζεις συμπεράσματα από έναν κακοήθη,αλλά σε παραπέμπω στην δήλωση του ilsant που ανήκει σε άλλη ομάδα για την συγκεκριμένη αλλαγή με τον Αστέρα.
Συγνώμη αν σας κούρασα καλή χρονιά και με υγεία.

χαχα φιλε tk60 προφανως κατι εχεις μπερδεψει παραπεμπω σε σχολιο του chrispippen οτι ειμαι παικτης παλαιας ομαδας και βγαζω χολη μαλλον εσυ εχεις προηγουμενα με παικτη παλαιας σου ομαδας που σε ακολουθουν και βρηκες εδω να εκφρασεις τα παραπονα που εχεις απο αυτον με αφορμη τα δικα μου σχολια.εγω μπασκετ δεν παιζω μου αρεσει ομως και παρακολουθω και εχω δικαιωμα να σχολιασω και να ειμαι ανωνυμος οπως και εσυ φιλε tk60 εχεις δικαιωμα να τοποθετεις ενα ονομα - αυθαιρετα η οχι,υπαρκτο η φανταστικο - στην ανωνυμια και το username μου.με γεια σου με χαρα σου.τα γηπεδα ειναι ανοιχτα τελευταια φορα που κοιταξα,το φορουμ το ιδιο,δεν εβρισα κανεναν η κριτικη ειναι ενοχλητικη μονο για εκεινους που γνωριζουν οτι εκαναν λαθη και καποιος τα επισημαινει.δυστυχως αυριο λογω εργασιας δε θα μπορεσω να ειμαι στο γηπεδο οποτε θα σου κανω τη χαρη για λογους αντικειμενικοτητας να μην ποσταρω τιποτα αφου δε θα παρακολουθησω.καλο σου βραδυ και καλο αγωνα
ΜΑΚΗΣ_ΦΥΤΙΛΗΣ
Καλημέρα στην παρέα του forum.
Oνομάζομαι Μάκης Φυτίλης,καποιες φορές επισκέπτομαι το φόρουμ και διαβάζω ποστ από φίλους και μή.
Σήμερα το πρωί που ξύπνησα και άνοιξα το pc είδα στα μυνήματα μου στο facebook ενα φιλαράκι το οποίο μου έλεγε “φίλε έχει γράψει κάποιος για σένα ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΩΣ και λέει διάφορα,μάλλον είναι ο προπονητής σου”.
Μπήκα και εγώ και είδα τα ακαντανόητα.
Κόουτς λοιπόν με ποιο δικαίωμα χρησιμοποιείς το δικό μου όνομα στην κόντρα που έχεις με κάποιον μ@λ@κα από εδω?Και όχι μόνο το χρησιμοποιείς αλλά το μόνο που έχεις πει αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν στην προετοιμασία του καλοκαιριού.
Και ας ξεκινήσουμε.
ΠΡΩΤΟΝ λες ότι όταν ήρθα στον Πήγασο ήθελα να παίζω συνέχεια 5άδα και δεν θα έβγαινα αλλαγή. Σε προκαλώ να πεις πότε στο είπα αυτο.Μάλλον ξέχασες οταν ηρθα που σου είπα ότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο απλά όποιος είναι καλός να παίζει και να υπάρχει καλό κλίμα στην ομάδα πράγμα που σου έιχα πει ότι ισχύει κιόλας γιατί το είχα δει.Επίσης σου είχα πει ότι εσύ είσαι ο κοουτς εσύ αποφασίζεις.Σε βόλεψε όμως το ψέμμα αυτό. Όταν μου είχες στείλει σε μύνημα συγγνώμη που σε έβαλα και σε εβγαλα ειχα πει εγω κάτι?είχα πει όταν είμαι έτοιμος θα παίξω παραπάνω.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ δεν ερχόμουν σε μία προπόνηση.Ξεκίνησα κανονικά τις προπονήσεις με 4-5 την εβδομάδα και μάλιστα είχα έρθει αρκετές κυριακές την ώρα που άλλοι δεν πάταγαν.Μετά βρήκα δουλειά για΄τι δυστυχώς το μπασκετ δεν με συντηρεί αλλά μάλλον σε ενόχλησε αυτό.ερχόμουν κανονικά σε 2 από τις 3 προπονήσεις την εβδομάδα ενώ ξυπνούσα από τις 6 και σχόλαγα 4 και δεν ερχόμουν σε μία της δευτέρας που ήταν 4κ μιση γιατί απλά δε γινόταν.Αν για σενα η δουλεια 8 ωρες κουβαλημα ειναι δικαιολογια μαλλον δεν εχεις δουλεψει και ποτε.Βολεύτηκες να πεις ψέμματα ότι ερχόμουν σε 1 και έβγαλες από το μανίκι σου άλλες 2 προπονήσεις ανύπαρκτες για να τις κάνεις 5.Χώρια ότι στις γιορτές ημουν απο τη μειοψηφία που ήρθε σε όλες πλην μιας.Σε βόλεψε και αυτό να μην αναφέρεις.
ΤΡΙΤΟΝ όσον αφορά τον οδυσσέα ναι σου είπα τι γινόταν,δεν είμαι ό μόνος ομως που σου είπε τι γινόταν στην ομάδα.τουλαχιστον εκει ο προπονητης δεν ηταν ψευτης ουτε με κατηγορησε για κατι που δεν τον βολευε επειδη καποιος τον εκραζε,απλα δεν μπορουσε να διαχειριστει καποια ατομα.
Εν ολίγοις μεγάλη η ξεφτίλα σου να πεις για μενα και ονομαστικώς ανακριβειες και ψεμματα και προκαλω τον χρηστο και οποιον αλλο που ποσταρει εδω να με διαψευσει και να σε επιβεβαιωσει.Εγω από την ομάδα έφυγα με τις καλυτερες συνθηκες και ενω ειχα ηδη κανει και 2 βδομαδες προπονηση και ειχα τα κοτσια να μην ερθω στο φιλικο απο τη στιγμη που αποφασισα να φυγω γιατι ναι δεν ειχα συμμετοχη,ειχα ακόμη αυξημενες υποχρεωσεις στη δουλεια και δε μπορουσα να ερχομαι πλεον πραγμα που σου ειπα.με κανεναν δεν τσακωθηκα,εξαλλου με πολλα παιδια γνωριζομαστε και απο κυπριαδου.
Εμένα οσοι με ξερουν ξερουν οτι τα λεω χυμα και δεν εχω αναγκη να κρυφτω πισω απο ενα λογαριασμο.
Λες δε θα ασχοληθεις ξανα μαζι μου.Δε θα φαω το μεσημερι ξερεις και εχουμε και ωραιο φαγητο.Εγω έλεγα να ερχομαι να βλεπω τα ματσακια αλλα μαλλον εγω δε θα ασχοληθω ξανα με τον πηγασο γιατι νομιζα ειχε σοβαρο προπονητη και οχι καιμαι κυρα κατινα που βγαζει βρωμα και μαλιστα οταν η βρωμα ειναι και τιγκα στο ΨΕΜΜΑ.Εξακολουθω να λεω να με διαψευσει ατομο της ομαδας για οσα ειπα και οσα ειπες εσυ.
Υ.Γ. εκτος του οτι επραξες συκοφαντικη δυσφημιση σε βαρος μου, θα σου κανω αναφορα και στην εσκα και στο φορουμ που χρησιμοποιησες το ονομα μου ενω υπαρχει ο κανονισμος Νο 6 που λεει οτι απαγορευεται να χρησιμοποιεις προσωπικα στοιχεια χωρις την αδεια μου.
Εαν εχεις ΕΣΥ τα κοτσια λοιπον ζητα συγγνωμη εδω στο φορουμ για ολα τα ψεμματα αλλιως βαλε τα βυσματα σου στην εσκα να μην εχεις συνεπειες.
Ζητώ συγγνωμη από τα παιδια της ομαδας για αυτην μου την απαντηση αλλα πιστευω καθε ανθρωπος με αυτοσεβασμο θα απαντουσε στον συκοφαντη του με το ιδιο μεσο που τον συκοφαντησε.Διοτι ο προπονητης σας δεν με πηρε τηλεφωνο αν ειχε προβλημα μαζι μου ποσταρε εδω ψευτιες.Λες και εμένα δεν με εχουν κραξει εδω για άμπαλο κλπ οπως αλλους συμπαικτες.
Καλη σας επιτυχια στον αγωνα μαγκες.
play_for_buckets
Αλλο ενα EPIC FAIL απο τον tk60.
el-14
QUOTE(ΜΑΚΗΣ_ΦΥΤΙΛΗΣ @ Jan 19 2014, 10:48 ) *
Καλημέρα στην παρέα του forum.
Oνομάζομαι Μάκης Φυτίλης,καποιες φορές επισκέπτομαι το φόρουμ και διαβάζω ποστ από φίλους και μή.
Σήμερα το πρωί που ξύπνησα και άνοιξα το pc είδα στα μυνήματα μου στο facebook ενα φιλαράκι το οποίο μου έλεγε “φίλε έχει γράψει κάποιος για σένα ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΩΣ και λέει διάφορα,μάλλον είναι ο προπονητής σου”.
Μπήκα και εγώ και είδα τα ακαντανόητα.
Κόουτς λοιπόν με ποιο δικαίωμα χρησιμοποιείς το δικό μου όνομα στην κόντρα που έχεις με κάποιον μ@λ@κα από εδω?Και όχι μόνο το χρησιμοποιείς αλλά το μόνο που έχεις πει αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν στην προετοιμασία του καλοκαιριού.
Και ας ξεκινήσουμε.
ΠΡΩΤΟΝ λες ότι όταν ήρθα στον Πήγασο ήθελα να παίζω συνέχεια 5άδα και δεν θα έβγαινα αλλαγή. Σε προκαλώ να πεις πότε στο είπα αυτο.Μάλλον ξέχασες οταν ηρθα που σου είπα ότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο απλά όποιος είναι καλός να παίζει και να υπάρχει καλό κλίμα στην ομάδα πράγμα που σου έιχα πει ότι ισχύει κιόλας γιατί το είχα δει.Επίσης σου είχα πει ότι εσύ είσαι ο κοουτς εσύ αποφασίζεις.Σε βόλεψε όμως το ψέμμα αυτό. Όταν μου είχες στείλει σε μύνημα συγγνώμη που σε έβαλα και σε εβγαλα ειχα πει εγω κάτι?είχα πει όταν είμαι έτοιμος θα παίξω παραπάνω.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ δεν ερχόμουν σε μία προπόνηση.Ξεκίνησα κανονικά τις προπονήσεις με 4-5 την εβδομάδα και μάλιστα είχα έρθει αρκετές κυριακές την ώρα που άλλοι δεν πάταγαν.Μετά βρήκα δουλειά για΄τι δυστυχώς το μπασκετ δεν με συντηρεί αλλά μάλλον σε ενόχλησε αυτό.ερχόμουν κανονικά σε 2 από τις 3 προπονήσεις την εβδομάδα ενώ ξυπνούσα από τις 6 και σχόλαγα 4 και δεν ερχόμουν σε μία της δευτέρας που ήταν 4κ μιση γιατί απλά δε γινόταν.Αν για σενα η δουλεια 8 ωρες κουβαλημα ειναι δικαιολογια μαλλον δεν εχεις δουλεψει και ποτε.Βολεύτηκες να πεις ψέμματα ότι ερχόμουν σε 1 και έβγαλες από το μανίκι σου άλλες 2 προπονήσεις ανύπαρκτες για να τις κάνεις 5.Χώρια ότι στις γιορτές ημουν απο τη μειοψηφία που ήρθε σε όλες πλην μιας.Σε βόλεψε και αυτό να μην αναφέρεις.
ΤΡΙΤΟΝ όσον αφορά τον οδυσσέα ναι σου είπα τι γινόταν,δεν είμαι ό μόνος ομως που σου είπε τι γινόταν στην ομάδα.τουλαχιστον εκει ο προπονητης δεν ηταν ψευτης ουτε με κατηγορησε για κατι που δεν τον βολευε επειδη καποιος τον εκραζε,απλα δεν μπορουσε να διαχειριστει καποια ατομα.
Εν ολίγοις μεγάλη η ξεφτίλα σου να πεις για μενα και ονομαστικώς ανακριβειες και ψεμματα και προκαλω τον χρηστο και οποιον αλλο που ποσταρει εδω να με διαψευσει και να σε επιβεβαιωσει.Εγω από την ομάδα έφυγα με τις καλυτερες συνθηκες και ενω ειχα ηδη κανει και 2 βδομαδες προπονηση και ειχα τα κοτσια να μην ερθω στο φιλικο απο τη στιγμη που αποφασισα να φυγω γιατι ναι δεν ειχα συμμετοχη,ειχα ακόμη αυξημενες υποχρεωσεις στη δουλεια και δε μπορουσα να ερχομαι πλεον πραγμα που σου ειπα.με κανεναν δεν τσακωθηκα,εξαλλου με πολλα παιδια γνωριζομαστε και απο κυπριαδου.
Εμένα οσοι με ξερουν ξερουν οτι τα λεω χυμα και δεν εχω αναγκη να κρυφτω πισω απο ενα λογαριασμο.
Λες δε θα ασχοληθεις ξανα μαζι μου.Δε θα φαω το μεσημερι ξερεις και εχουμε και ωραιο φαγητο.Εγω έλεγα να ερχομαι να βλεπω τα ματσακια αλλα μαλλον εγω δε θα ασχοληθω ξανα με τον πηγασο γιατι νομιζα ειχε σοβαρο προπονητη και οχι καιμαι κυρα κατινα που βγαζει βρωμα και μαλιστα οταν η βρωμα ειναι και τιγκα στο ΨΕΜΜΑ.Εξακολουθω να λεω να με διαψευσει ατομο της ομαδας για οσα ειπα και οσα ειπες εσυ.
Υ.Γ. εκτος του οτι επραξες συκοφαντικη δυσφημιση σε βαρος μου, θα σου κανω αναφορα και στην εσκα και στο φορουμ που χρησιμοποιησες το ονομα μου ενω υπαρχει ο κανονισμος Νο 6 που λεει οτι απαγορευεται να χρησιμοποιεις προσωπικα στοιχεια χωρις την αδεια μου.
Εαν εχεις ΕΣΥ τα κοτσια λοιπον ζητα συγγνωμη εδω στο φορουμ για ολα τα ψεμματα αλλιως βαλε τα βυσματα σου στην εσκα να μην εχεις συνεπειες.
Ζητώ συγγνωμη από τα παιδια της ομαδας για αυτην μου την απαντηση αλλα πιστευω καθε ανθρωπος με αυτοσεβασμο θα απαντουσε στον συκοφαντη του με το ιδιο μεσο που τον συκοφαντησε.Διοτι ο προπονητης σας δεν με πηρε τηλεφωνο αν ειχε προβλημα μαζι μου ποσταρε εδω ψευτιες.Λες και εμένα δεν με εχουν κραξει εδω για άμπαλο κλπ οπως αλλους συμπαικτες.
Καλη σας επιτυχια στον αγωνα μαγκες.

Επειδη έχω τα κότσια και εχω μάθει στην ζωή μου να είμαι δίκαιος σου ζητάω δημοσίος συγνώμη γιατί νομιζα ότι είσαι εσύ πίσω από αυτά που μου είπανε και τα συνδιάσα από τα συφραζώμενα. καλό βραδυ και πάλι συγνώμη.
tsigar133
QUOTE (gspara @ Jan 12 2014, 22:39 ) *
ΓΚΥΖΗ-ΟΡΦΕΑΣ 79-44(17-9,34-19,54-32).

Σοβαρο και στα 40 λεπτα το Γκυζη επαιξε οσο χρειαζοταν για να παρει μια ανετη νικη.
Ο Ορφεας ξεκινησε με ενθουσιασμο και διαθεση να χτυπησει το ματς.Το γρηγορο μπασκετ ομως που επαιξε το οδηγησε σε βιαστικες και μαλλον αναρχες επιλογες.
Στα μεσα της 2ης περιοδου ο Ξανθοπουλος πατησε το γκαζι.Οταν μαλιστα ο ψηλος(15) του Ορφεα εκατσε στον παγκο με 4ο φαουλ στις αρχες του β ημιχρονου,οι φιλοξενουμενοι εχασαν καθε επαφη με το σκορ.
Ηταν πολυ αργα οταν βρηκαν την ευστοχια τους με το νο7 να πετυχαινει 3 τριποντα(συνολο 4) στο τελος της 3ης περιοδου.

Απο το Γκυζη στην πρωτη γραμμη διακριθεντων οι Τσιγαριδης και Ασημακης αν και κανεις δεν υστερησε.
Ειδικα ο Τσιγαριδης μου εδωσε την εντυπωση οτι εκανε προπονηση και παραμονη Πρωτοχρονιας!!!!
ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΛΑΣΗ 77.gif 77.gif
Απο τον Ορφεα κορυφαιο το 13.Δεν γνωριζω γιατι αγωνιστηκε μονο για λιγο στην 3η περιοδο το βασικο του 3αρι(11).

Ελπιζω να εχουμε ενημερωση απο τον doctor dru για το Πετραλωνα-Φοιτητικος.



QUOTE (jhantzop @ Jan 13 2014, 14:07 ) *
Αγαπητέ μου συν-mod... O Κώστας είναι το λιγότερο τρεις κατηγορίες πάνω... Τιμή μας που τον είχαμε στην ομάδα μας!


Αρχικά να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
gspara δε γνωριζόμαστε και σίγουρα με τιμά πολύ που σου αρέσει το παιχνίδι μας γιατί σε βλέπω σε όλα τα topic σε όλες τις κατηγορίες άρα πρέπει να έχεις μεγάλη καψούρα για το μπάσκετ.
Σε περιμένουμε και σε άλλους αγώνες μας!

Τώρα για τον αγαπημένο Γιάννη ότι και να πω είναι λίγο... μακράν ο καλύτερος έφορος που θα μπορούσε να έχει μια ομάδα, σωστός σε όλα, πάντα κοντά στους παίχτες του τόσο στα δύσκολα αλλά και στα εύκολα και φυσικά άρχοντας της στατιστικής!
Περάσαμε τις καλύτερες μπασκετικές αναμνήσεις στον αγαπημένο μας Ερμή! Γίναμε φίλοι και οικογένεια και παίξαμε μεγάλο μπάσκετ!

Από την οικογένεια αυτή χάσαμε πρόσφατα έναν φίλο...Νικόλα η χρονιά φέτος είναι για σένα...καλό ταξίδι προεδράρα, δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...

Υγεία και χαρές σε όλους σας.

ΚΤ


daniel10

1 ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 24 12-0-0
2 ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 23 11-1-0
3 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 20 8-4-0

4 ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 19 7-5-0
5 ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 18 6-6-0
6 ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 17 5-7-0
7 ΑΟ ΚΩΦΩΝ 16 5-6-0
8 ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 16 4-8-0
9 ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 16 4-8-0
10 ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 12 1-10-0
11 ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ(Ε) 10 2-10-0`
gspara
Επειδη βλεπω οτι κραταει αρκετο καιρο η προσωπικη κοντρα σχετικα με τις εσωτερικες σχεσεις του Πηγασου και επειδη εχουμε σχεδον σταματησει να ασχολουμαστε με το ΜΠΑΣΚΕΤ,ειναι συνετο καπου εδω να σταματησει.

Ο tk60 βγηκε αντρικεια και ζητησε συγνωμη,ενω και ο ιδιος εχει πεσει θυμα κοροιδιας.

Πρεπει λοιπον να ενημερωσω τον play for buckets ή αλλιως Μακη Φυτιλη, οτι ενας απο τους δυο λογαριασμους του θα καταργηθει καθως απαγορευται η διπλοπροσωπια και επιφερει ποινη.
Εκτος αν,που δεν το πιστευω,χρησιμοποιουν και οι δυο τον ιδιο υπολογιστη.Αυτο που εκανε ειναι εντελως unfair.
ΜΑΚΗΣ_ΦΥΤΙΛΗΣ
QUOTE (gspara @ Jan 20 2014, 15:49 ) *
Επειδη βλεπω οτι κραταει αρκετο καιρο η προσωπικη κοντρα σχετικα με τις εσωτερικες σχεσεις του Πηγασου και επειδη εχουμε σχεδον σταματησει να ασχολουμαστε με το ΜΠΑΣΚΕΤ,ειναι συνετο καπου εδω να σταματησει.

Ο tk60 βγηκε αντρικεια και ζητησε συγνωμη,ενω και ο ιδιος εχει πεσει θυμα κοροιδιας.

Πρεπει λοιπον να ενημερωσω τον play for buckets ή αλλιως Μακη Φυτιλη, οτι ενας απο τους δυο λογαριασμους του θα καταργηθει καθως απαγορευται η διπλοπροσωπια και επιφερει ποινη.
Εκτος αν,που δεν το πιστευω,χρησιμοποιουν και οι δυο τον ιδιο υπολογιστη.Αυτο που εκανε ειναι εντελως unfair.

ενταξει εσυ συνεχιζεις και χρησιμοποιεις το ονομα μου παροτι ειπωθηκε παραπανω.οκ.εγω δεν προκειται να ασχοληθω με την παρτη σου ουτε με την βλακεια του καθενος.εφτιαξα αυτο το λογαριασμο για να δωσω μια απαντηση ειτε τον διαγραψεις ειτε οχι δεν κανει διαφορα γιατι δεν προκειται να τον χρησιμοποιησω ξανα.συνεχισε ομως να βαζεις το ονομα μου σε ποστ και θα εχουμε περιπετειες.
gspara
QUOTE (ΜΑΚΗΣ_ΦΥΤΙΛΗΣ @ Jan 20 2014, 19:55 ) *
ενταξει εσυ συνεχιζεις και χρησιμοποιεις το ονομα μου παροτι ειπωθηκε παραπανω.οκ.εγω δεν προκειται να ασχοληθω με την παρτη σου ουτε με την βλακεια του καθενος.εφτιαξα αυτο το λογαριασμο για να δωσω μια απαντηση ειτε τον διαγραψεις ειτε οχι δεν κανει διαφορα γιατι δεν προκειται να τον χρησιμοποιησω ξανα.συνεχισε ομως να βαζεις το ονομα μου σε ποστ και θα εχουμε περιπετειες.

Χρησιμοποιω το ονομα που εσυ ο ιδιος εβαλες στον δευτερο λογαριαμο σου.
Αν δεν θελεις να το αναφερω ας κραταγες το αρχικο σου.
daniel10



13 ΑΓΩΝΕΣ
1 ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 24 12-0-0
2 ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 23 11-1-0
3 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 20 8-4-0
4 ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 19 7-5-0
5 ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 18 6-6-0
6 ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 17 5-7-0
7 ΑΟ ΚΩΦΩΝ 16 5-6-0
8 ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 16 4-8-0
9 ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 16 4-8-0
10 ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 12 1-10-0
11 ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ (-4) 10 2-10-0`

14 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

20:30 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΡΕΠΟ
26/01/14 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
29/01/14 21:45 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
26/01/14 18:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
26/01/14 20:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ
24/01/14 21:15 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ
doctor_dru
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1 Δεν σταματούν πουθενά οι γηπεδούχοι και συνεχίζουν να κερδίζουν με εντυπωσιακές διαφορές

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 Ντέρμπι.Οριακό προβάδισμα στο Πακ απέναντι στα πιτσιρίκια του Αστέρα

ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 Τα Πετράλωνα με την επιστροφή του playmaker τους είναι ανεβασμένα αλλά ο Ορφέας θέλει να μείνει σε τροχιά πλέι οφ.Οριακό διπλό

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1 Εύκολο ματς για τους γηπεδούχους,δεν νομίζω να έχουν κανένα πρόβλημα

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΚΩΦΩΝ 2
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.