Help - Search - Members - Calendar
Full Version: UEFA EURO 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Rondo
Παίξτε σήμερα διπλή ευκαιρία τους Αυστριακούς με τους Κροάτες 1-Χ...Έχω αυτό το προαίσθημα...Επίσης το παιχνίδι Γερμανία-Πολωνία θα το παίξω ακριβές σκορ 1-0 αν και ελπίζω να κάνουν την έκπληξη ο Ζουράφσκι και η παρέα του!!! Προτάσεις κάνω, μην μου την λέτε κιόλας αν έρθουν όλα ανάποδα, ούτε να πάτε να τα παίξετε αν δεν τα πιστεύετε... smile.gif
NBAer
Η Αυστρια οπως το περιμεναμε(εγω τουλαχιστον) ειναι ενα χαλι μαυρο και δεν αξιζε φυσικα να ειναι εκει, αλλα ειναι λογω του οτι διοργανωνει το Euro.

Αυτος ο Πογκατετζ επιβεβαιωνει την φημη του τραγικου ξυλοκοπου αμυντικου. Επρεπε να αποβληθει ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ(πιο καθαρα δεν γινεται!) αλλα ο διαιτητης δεν το εκανε λογω εδρας..... angry_red.gif


QUOTE(Rondo @ Jun 8 2008, 07:42 ) *
Παίξτε σήμερα διπλή ευκαιρία τους Αυστριακούς με τους Κροάτες 1-Χ...Έχω αυτό το προαίσθημα...

biggrin.gif
Η Αυστρια ξεραμε οτι δεν μπορουν να αλλαξουν 3 πασες εδω και 2 χρονια.
Η Κροατια ξεραμε οτι η ομαδα πεταει, πως να το κανουμε.
Οποτε απορω τι σοι προαισθημα ηταν αυτο.... tongue.gif

Καλα ακομα δεν τελειωσε ο αγωνας οποτε μπορει να βγεις αληθινος. Αν και ως τωρα η Αυστρια χανει 1-0 και επρεπε να παιζει και με 10 παικτες.
jois21
Aπλα θα παιζεις τα αντιθετα του Ροντο, εγω τηνν επιασα την Κροατια και αν ειχαν φαει και κοκκινη θα ηταν τωρα 2-0 ή 3-0. tongue.gif
Keyser_Soze
Εγώ από αυτά που είδα πάντως, η Κροατία ήταν αυτή που δεν μπορούσε να αλλάξει μια μπαλιά και όχι η Αυστρία, η οποία από το 20' και μετά έπαιξε εξαιρετικά και δεν άφησε τους Κροάτες ούτε καν να περάσουν το κέντρο. Κρίμα για τις διοργανώτριες χώρες, Ελβετία και Αυστρία, που αν και έπαιξαν ωραία μπάλα, έπεσαν θύμα της απειρίας τους και των περιοριρσμένων ικανοτήτων τους ενώ το πάθος τους περίσσευε.
Καλά πάει πάντως το Γιούρο μέχρι στιγμής. Ωραία ματσάκια, με αρκετές φάσεις και πολύ όρεξη. Η Πορτογαλία ειδικά έδειξε, με επιβεβαίωσε χθες, ότι είναι ένα από τα φαβορί και ίσως η πιο "όμορφη" και πιο θεαματική ομάδα της διοργάνωσης.
Η μεγάλη μέρα είναι αύριο όμως με τις ματσάρες Ρουμανία-Γαλλία και Ολλανδία-Ιταλία, έχουμε καιρό όμως ακόμα για σχόλια.
NBAer
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 8 2008, 21:29 ) *
Εγώ από αυτά που είδα πάντως, η Κροατία ήταν αυτή που δεν μπορούσε να αλλάξει μια μπαλιά και όχι η Αυστρία, η οποία από το 20' και μετά έπαιξε εξαιρετικά και δεν άφησε τους Κροάτες ούτε καν να περάσουν το κέντρο.

Ποιο ημιχρονο ειδες? biggrin.gif
Στο πρωτο, στα πρωτα 30 λεπτα η Κροατια κυριαρχησε πληρως και οι Αυστριακοι δεν μπορουσαν να αλλαξουν 2 μπαλιες! Τους λυπηθηκα αφου παιζανε στην εδρα τους και ειχαν γινει ρεζιλι.
Στο υπολοιπο 1ο ημιχρονο η Κροατια σταματησε να επιτιθεται τοσο πολυ, ενω η Αυστρια μια απο τα ιδια.

Ομως στο 2ο ημιχρονο ολα ανατραπηκαν. Η βλακεια του προπονητη της Κροατιας να τους κανει να οπισθωχωρησουν παρα πολυ(ειδικα τα πλαγια χαφ) και να δωσουν απειρο χωρο στο κεντρο στην Αυστρια, σε συνδιασμο με την ανοδο της Αυστριας, εφερε το αποτελεσμα που λες. Να μην μπορει η Κροατια να αλλαξει μια μπαλια και η Αυστρια να επιτιθεται συνεχεια....


QUOTE
Καλά πάει πάντως το Γιούρο μέχρι στιγμής. Ωραία ματσάκια, με αρκετές φάσεις και πολύ όρεξη. Η Πορτογαλία ειδικά έδειξε, με επιβεβαίωσε χθες, ότι είναι ένα από τα φαβορί και ίσως η πιο "όμορφη" και πιο θεαματική ομάδα της διοργάνωσης.
Η μεγάλη μέρα είναι αύριο όμως με τις ματσάρες Ρουμανία-Γαλλία και Ολλανδία-Ιταλία, έχουμε καιρό όμως ακόμα για σχόλια.

Ωχ Ολλανδια-Ιταλια.
Το νεο κατενατσιο με το παλιο κατενατσιο. biggrin.gif Η Ολλανδια με τον μεγιστο παικτη (και ποδοσφαιρικο ειδωλο μου) Φαν Μπαστεν εχει εξελιχθει σε αμυντικη ομαδα!!!!!!!! Ποιος η Ολλανδια! shot.gif shot.gif shot.gif
Οι Ιταλοι ειναι απο τη φυση τους αμυντικοι(αν και ειδικα αυτη η ομαδα ειναι λιγοτερο αμυντικη απο παρα πολλες Ιταλιες τα τελευταια χρονια) οποτε αντε να δεις παιχνιδι..... Φυσικα τα ονοματα ειναι τοσο μεγαλα ωστε θα ειναι μεγαλο παιχνιδι σαφως!


Α! Εμαθες και για τον Κ.Ροναλντο? Θελει να φυγει λεει και δεν απανταει στα τηλεφωνηματα του Φεργκιουσον!!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif Αλλο ενα ειδωλο για μενα που δημιουργηθηκε τοσο γρηγορα, θολωθηκε απο τα λεφτα της "βασιλισσας" και δειχνει τραγικη συμπεριφορα.... sad.gif sad.gif
Μακαρι να ειναι ψεμματα ολα αυτα αλλα μαλλον δεν ειναι.....
Mamuwalde
blink.gif ρε kayser σ'αρέσει αυτή η μπάλα !?!?!?! blink.gif

με πέθανες ... μισή κλασσική ευκαιρία δεν έχουμε δει . όλα τα ματς είναι για 1-0 με 0-0 ...

εμένα δε μ'αρέσει καθόλου το ξεκίνημα της διοργάνωσης . νομίζω ότι όλοοι πάνε να μας αντιγράψουνε [ως εθνική ελλάδας] και δε θα δούμε καθόλου ωραία μπάλα .

τουλάχιστον να κερδίσει η γερμανία να πάρουμε και τα λεφτά μας tongue.gif
NBAer
QUOTE(giopride @ Jun 8 2008, 21:45 ) *
blink.gif ρε kayser σ'αρέσει αυτή η μπάλα !?!?!?! blink.gif

με πέθανες ... μισή κλασσική ευκαιρία δεν έχουμε δει . όλα τα ματς είναι για 1-0 με 0-0 ...

εμένα δε μ'αρέσει καθόλου το ξεκίνημα της διοργάνωσης . νομίζω ότι όλοοι πάνε να μας αντιγράψουνε [ως εθνική ελλάδας] και δε θα δούμε καθόλου ωραία μπάλα .

Ολα ειναι σχετικα!

Συμφωνωντας/οριζοντας οτι "ωραια μπαλα" ή "ωραιο θεαμα" σημαινει επιθετικο ποδοσφαιρο, φασεις πολλες και ευκαιριες, κλπ τοτε:
•Σε συγκριση με το 1970 πχ, ΟΧΙ ειναι κακιστο το θεαμα που βλεπουμε!
Αλλα αυτη η συγκριση ειναι πολυ ατοπη και πιο λογικη ειναι ενος προσφατου μεγαλου τουρνουα. Οπως το προσφατο Μουντιαλ του 2006.
•Σε συγκριση λοιπον με το Μουντιαλ του 2006, ναι πραγματι ο Keyser εχει δικιο, το θεαμα εως τωρα ειναι καλυτερο απο τοτε, οπου ακομα και σε παιχνιδι Βραζιλιας-Κροατιας πχ η Βραζιλια ζητημα να ειχε κανει 2 ευκαιριες, κατι που γινοταν σχεδον σε ολα τα παιχνιδια, εκτος απο της Γερμανιας(τρανο παραδειγμα) οπου παιζοταν πολυ καλυτερο ποδοσφαιρο.....
Ετσι λοιπον σε συγκριση με το προσφατο παρεθλον, αυτα που βλεπουμε εως τωρς ειναι πολυ καλυτερα.....

Απο πλευρας θεαματος, ωραιας μπαλας δηλαδη.
Mamuwalde
θα διαφωνήσω και πάλι . άντε η πορτογαλία για μισή ώρα έφτιαξε "ποδοσφαιρικές φάσεις"

η κροατία σήμερα τι έκανε ? το πέναλτυ ?

οι αυστριακοί έτρεχαν και γεμίζανε στον τίμιο γέροντα βάστιτς . εμένα δε μου αρέσει αυτό το ποδόσφαιρο . άλλο αν εκτιμάς την προσπάθειά τους και το πάθος τους .

οι τσέχοι δεν έκαναν τίποτα και με ένα γκολ , αδράνεια της άμυνας κέρδισαν . ύστερα ταμπουρώθηκαν αλλά ελλάδα-τσεχία . και οι ελβετοί 3 χρόνια να έπαιζαν μόνο κατα λάθος θα έβγαζαν γκολ


τώρα οι γερμανοί κουνάνε λίγο το τόπι πιο γρήγορα αλλά τεχνικά είναι μέτριοι ...

μόλις το βάλανε τα γερμανά ... χεχε , θα τα πάρουμε τα λεφτά ...

οι πολωνοί λίγο άστοχα κατεμέ ανεβάζουν πολύ ψηλά την άμυνά τους . 2η φάση 2 με το τέρμα βγάλαν οι γερμανοί
Keyser_Soze
Αυτό που λέει στο τέλος ο ΝΒΑερ. Σε σχέση με τα τελευταία χρόνια δεν είναι και κακό το θέαμα. Από τους 3, μέχρι τώρα, αγώνες, εκ των οποίων στους 2 δεν έπαιζε και καμία "μεγάλη" ομάδα, νομίζω το θέαμα είναι ικανοποιητικό. Το Πορτογαλία-Τουρκία, δε, ήταν χορταστικότατο και εξαιρετικό σε θέαμα (κυρίως από την πλευρά των Πορτογάλων φυσικά).

Πάντως ρε ΝΒΑερ, η Ολλανδία δεν μου έχει δώσει την εντύπωση ότι παίζει τόσο αμυντικά. Δεν την έχω παρακολουθήσει και πάρα πολύ αλλά νομίζω ότι είναι κατ' εξοχήν επιθετική ομάδα.
nikolas12
QUOTE(B for Basketball @ Jun 8 2008, 00:15 ) *
Εξω θα πεσεις εδω...

Group D
1.Spain
2.Russia
3.Sweden
4.Greece
biggrin.gif


Βρε B for Basketball ας προσπαθησουμε να πιστεψουμε στον εαυτο μας και να καταφερουμε τιποτα σε αυτο το Euro.Ξερω ειναι πολυ δυσκολος ομιλος αλλα δεν πρεπει να εγκαταλειψουμε απο τωρα.Dirk εμεις θελουμε να χασουν οι Πορτογαλοι οχι οι Τουρκοι.Οχι ρατσισμος!!!
oktaba
ΤΟ EURO παει μια χαρα μέχρι τώρα ειδικά το χθεσινό ματσακι με την Πορτογαλία και την γαλανόλευκη Τουρκία.

Σήμερα φαίνεται να πατάει καλύτερα η Γερμανία και εχει τις περισσοτερες φάσεις αν και έχασε μια ευκαιρία ο Ζura της Λαρισάρας μας .
NBAer
QUOTE(oktaba @ Jun 8 2008, 22:24 ) *
ΤΟ EURO παει μια χαρα μέχρι τώρα ειδικά το χθεσινό ματσακι με την Πορτογαλία και την γαλανόλευκη Τουρκία.

Τι θα πει γαλανολευκη Τουρκια? blink.gif

Ενα quizaki για την Ελλαδα και το EURO(Ευρωπαικο Πρωταθλημα Ποδοσφαιρου):

•Ι)Ποιο ειναι το κλασικο συστημα Ρεχαγκελ που εχει φερει την Ελλαδα στην κορυφη?
1)4-3-3
2)4-4-2
3)5-3-2
4)3-4-3

•ΙΙ)Ποσα παραπανω EURO εχει παρει η Αγγλια απο την Ελλαδα?
1)3
2)1
3)Κανενα(εχουν παρει απο ενα)
4)Η Αγγλια δεν εχει παρει EURO ποτέ

•ΙΙΙ)Σε ποσα EURO εχει παρει μερος η Ελλαδα?
1)2
2)3
3)4
4)6

•ΙV)Στον ημιτελικο του EURO2004 μεταξυ Τσεχιας-Ελλαδας με ποση κατοχη (Τσεχια-Ελλαδα) τελειωσε το ματς?
1)65-35
2)72-28
3)59-41
4)52-48

•V)Στο EURO του 2004 ποιοι παικτες της Ελλαδας μπηκαν μεσα στην καλυτερη 11αδα του τουρνουα?
1)Νικοπολιδης-Ζαγορακης-Καραγκουνης
2)Νικοπολιδης-Δελλας
3)Καραγκουνης-Χαριστεας
4)Ζαγορακης-Σειταριδης

•VI)Στον τελικο του EURO 2004 η ηττημενη Πορτογαλια κερδισε 10 κορνερ χωρις να αξιοποιησει κανενα. Η Ελλαδα εβαλε το γκολ απο κερδισμενο κορνερ. Ποσα ομως κορνερ κερδισε η Ελλαδα σε αυτο το ματς?
1)1
2)2
3)4
4)6

•VII)Σε ποσα απο τα 6 της ματς η Ελλαδα στο EURO 2004 ειχε την μεγαλυτερη κατοχη μπαλας απο τον αντιπαλο?
1)Σε κανενα
2)Σε 1
3)Σε 2
4)Σε 3

•VIII)Πριν το EURO 2004 ποσους βαθμους ειχε η Ελλαδα σε EURO?
1)0
2)1
3)3
4)4

•IX)Ποιος παικτης πετυχε το πρωτο γκολ της Ελλαδας σε EURO?
1)Θωμας Μαυρος
2)Νικος Αναστοπουλος
3)Γιωργος Καραγκουνης
4)Αγγελος Χαριστεας

•X)Σε ποιον Γερμανικο συλλογο ΔΕΝ ηταν προπονητης ο Ρεχαγκελ πριν ερθει στην Ελλαδα?
1)Βερντερ Βρεμης
2)Αμβουργο
3)Καιζερσλαουτερν
4)Μπαγερν Μοναχου
B for Basketball
QUOTE(NBAer @ Jun 8 2008, 20:46 ) *
Τι θα πει γαλανολευκη Τουρκια? blink.gif

Δεν το ειδες???
Το παρατηρησα κ εγω αυτο...
Φορουσε ασπρες εμφανισεις με γαλαζιες λεπτομεριες laugh.gif
kemp
i1
ii4
iii2
iv3
v4
vi3
vii2
viii2
ix1
x2
tom
•Ι)Ποιο ειναι το κλασικο συστημα Ρεχαγκελ που εχει φερει την Ελλαδα στην κορυφη?
1)4-3-3
2)4-4-2
3)5-3-2
4)3-4-3

με την Ρωσσία είχαμε παίξει 3-4-3 πάντως

•ΙΙ)Ποσα παραπανω EURO εχει παρει η Αγγλια απο την Ελλαδα?
1)3
2)1
3)Κανενα(εχουν παρει απο ενα)
4)Η Αγγλια δεν εχει παρει EURO ποτέ

•ΙΙΙ)Σε ποσα EURO εχει παρει μερος η Ελλαδα?
1)2
2)3
3)4
4)6

•ΙV)Στον ημιτελικο του EURO2004 μεταξυ Τσεχιας-Ελλαδας με ποση κατοχη (Τσεχια-Ελλαδα) τελειωσε το ματς?
1)65-35
2)72-28
3)59-41
4)52-48
δεν είμαι και πολύ σίγουρος πάντως

•V)Στο EURO του 2004 ποιοι παικτες της Ελλαδας μπηκαν μεσα στην καλυτερη 11αδα του τουρνουα?
1)Νικοπολιδης-Ζαγορακης-Καραγκουνης
2)Νικοπολιδης-Δελλας
3)Καραγκουνης-Χαριστεας
4)Ζαγορακης-Σειταριδης

•VI)Στον τελικο του EURO 2004 η ηττημενη Πορτογαλια κερδισε 10 κορνερ χωρις να αξιοποιησει κανενα. Η Ελλαδα εβαλε το γκολ απο κερδισμενο κορνερ. Ποσα ομως κορνερ κερδισε η Ελλαδα σε αυτο το ματς?
1)1
2)2
3)4
4)6

•VII)Σε ποσα απο τα 6 της ματς η Ελλαδα στο EURO 2004 ειχε την μεγαλυτερη κατοχη μπαλας απο τον αντιπαλο?
1)Σε κανενα
2)Σε 1
3)Σε 2
4)Σε 3
ίσως με την Ρωσσία να είχαμε μεγαλύτερη κατοχή, αλλά χωρίς να είμαι 100% απόλυτος, νομίζω ότι σε κανένα δεν είχαμε μεγαλύτερη κατοχή


•VIII)Πριν το EURO 2004 ποσους βαθμους ειχε η Ελλαδα σε EURO?
1)0
2)1
3)3
4)4

•IX)Ποιος παικτης πετυχε το πρωτο γκολ της Ελλαδας σε EURO?
1)Θωμας Μαυρος
2)Νικος Αναστοπουλος
3)Γιωργος Καραγκουνης
4)Αγγελος Χαριστεας

•X)Σε ποιον Γερμανικο συλλογο ΔΕΝ ηταν προπονητης ο Ρεχαγκελ πριν ερθει στην Ελλαδα?
1)Βερντερ Βρεμης
2)Αμβουργο
3)Καιζερσλαουτερν
4)Μπαγερν Μοναχου
NBAer
QUOTE(B for Basketball @ Jun 8 2008, 23:57 ) *
Δεν το ειδες???
Το παρατηρησα κ εγω αυτο...
Φορουσε ασπρες εμφανισεις με γαλαζιες λεπτομεριες laugh.gif

Oh really???? ohmy.gif ohmy.gif
Προφανως το εκαναν μπας και φοβισουν την Πορτογαλια. Το σχεδιο τους ηταν μολις οι Πορτογαλοι δουνε τα καταραμενα για αυτους χρωματα θα τα εχαναν. 24.gif 24.gif
Αμ δε!
Οι Τουρκοι δεν ξερουν οτι οι Πορτογαλοι εκαναν 4 χρονια ψυχαναλυσης και το εχουν ξεπερασει πια.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif 19.gif 19.gif


kemp: 5 λαθος εχεις....

Tom: εισαι εκτος συναγωνισμου. tongue.gif αν και:
Σε ποσα EURO εχει παρει μερος η Ελλαδα? Σε 2? blink.gif Ρε εννοειται οτι ισχυει και η τωρινη συμμετοχη της. Αρα σε 3. blech.gif

Και Ποιο ειναι το κλασικο συστημα Ρεχαγκελ που εχει φερει την Ελλαδα στην κορυφη?
Ρε πατε καλα? Με το 5-3-2 πηραμε το κυπελλο. icon_drunk.gif Οσο για την Ρωσια, ναι ηταν εξαιρεση και ειδαμε τα αποτελεσματα και τα κενα.
Το 4-3-3 το εφαρμοσε στα περισσοτερα παιχνιδια των προκριματικων για το EURO2008, αλλα και παλι το 5-3-2 μας/τον εσωσε οταν το εφαρμοσε στα δυσκολα.
Keyser_Soze
•Ι)Ποιο ειναι το κλασικο συστημα Ρεχαγκελ που εχει φερει την Ελλαδα στην κορυφη?
1)4-3-3
2)4-4-2
3)5-3-2
4)3-4-3

•ΙΙ)Ποσα παραπανω EURO εχει παρει η Αγγλια απο την Ελλαδα?
1)3
2)1
3)Κανενα(εχουν παρει απο ενα)
4)Η Αγγλια δεν εχει παρει EURO ποτέ

•ΙΙΙ)Σε ποσα EURO εχει παρει μερος η Ελλαδα?
1)2
2)3 (μαζί με το φετινό αλλιώς 2)
3)4
4)6

•ΙV)Στον ημιτελικο του EURO2004 μεταξυ Τσεχιας-Ελλαδας με ποση κατοχη (Τσεχια-Ελλαδα) τελειωσε το ματς?
1)65-35
2)72-28
3)59-41
4)52-48

•V)Στο EURO του 2004 ποιοι παικτες της Ελλαδας μπηκαν μεσα στην καλυτερη 11αδα του τουρνουα?
1)Νικοπολιδης-Ζαγορακης-Καραγκουνης
2)Νικοπολιδης-Δελλας
3)Καραγκουνης-Χαριστεας
4)Ζαγορακης-Σειταριδης

•VI)Στον τελικο του EURO 2004 η ηττημενη Πορτογαλια κερδισε 10 κορνερ χωρις να αξιοποιησει κανενα. Η Ελλαδα εβαλε το γκολ απο κερδισμενο κορνερ. Ποσα ομως κορνερ κερδισε η Ελλαδα σε αυτο το ματς?
1)1
2)2
3)4
4)6

•VII)Σε ποσα απο τα 6 της ματς η Ελλαδα στο EURO 2004 ειχε την μεγαλυτερη κατοχη μπαλας απο τον αντιπαλο?
1)Σε κανενα
2)Σε 1
3)Σε 2
4)Σε 3

•VIII)Πριν το EURO 2004 ποσους βαθμους ειχε η Ελλαδα σε EURO?
1)0
2)1
3)3
4)4

•IX)Ποιος παικτης πετυχε το πρωτο γκολ της Ελλαδας σε EURO?
1)Θωμας Μαυρος
2)Νικος Αναστοπουλος
3)Γιωργος Καραγκουνης
4)Αγγελος Χαριστεας

•X)Σε ποιον Γερμανικο συλλογο ΔΕΝ ηταν προπονητης ο Ρεχαγκελ πριν ερθει στην Ελλαδα?
1)Βερντερ Βρεμης
2)Αμβουργο
3)Καιζερσλαουτερν
4)Μπαγερν Μοναχου
[/quote]
tom
QUOTE(NBAer @ Jun 9 2008, 00:22 ) *
Και Ποιο ειναι το κλασικο συστημα Ρεχαγκελ που εχει φερει την Ελλαδα στην κορυφη?
Ρε πατε καλα? Με το 5-3-2 πηραμε το κυπελλο. icon_drunk.gif Οσο για την Ρωσια, ναι ηταν εξαιρεση και ειδαμε τα αποτελεσματα και τα κενα.
Το 4-3-3 το εφαρμοσε στα περισσοτερα παιχνιδια των προκριματικων για το EURO2008, αλλα και παλι το 5-3-2 μας/τον εσωσε οταν το εφαρμοσε στα δυσκολα.


μάλλον ο αλέφαντος μπήκε με τον λογαριασμό σου shot.gif

με την Πορτογαλία στον πρώτο αγώνα παίξαμε 4-3-3 με Δέλλα λίμπερο,Καψή στον Παουλέτα,Σεϊταρίδη δεξιά,Φύσσα αριστερά,Καραγκούνη(Κατσουράνη στο 2ο ημίχρονο),Ζαγοράκη και Μπασινά στο κέντρο και στην επίθεση Γιαννακόπουλο αριστερά,Χαριστέα δεξιά και Βρύζα στην κορυφή. Και αυτό ήταν η βάση που είχαμε και τότε και στα προκριματικά του μουντιάλ και στα προκριματικά του euro και που θα έχουμε και τώρα

με την Ισπανία η διαφορά ήταν ο Κατσουράνης αντί του Μπασινά. στην επίθεση ήταν σαν 4-3-3 το σχήμα, στην άμυνα όμως ο Κατσουράνης γυρνούσε και μάρκαρε μαν του μαν τον Ραούλ,οπότε με τους δυο ακραίους επιθετικούς (όταν τραυματίστηκε ο Γιαννακόπουλος,πήγε ο Βρύζας αριστερά και ο Ντέμης στην κορυφή) το σύστημα γινόταν 5-4-1

με την Ρωσσία είχαμε 3 πίσω (Δέλλας,Καψής,Κατσουράνης) και το ότι χάσαμε παίζοντας 3-4-3 δεν σημαίνει τίποτα για το σύστημα. απλά υποσυνείδητα νομίζαμε ότι θα είχαμε εύκολο έργο και έτσι ήμασταν πιο χαλαροί και κάναμε κάποια ατομικά λάθη στα πρώτα 30 λεπτά. με το ίδιο 3-4-3 κάναμε φοβερή εμφάνιση μέσα στην Τουρκία,με το ίδιο 3-4-3 κάναμε κάποιες καλές εμφανίσεις στα προκριματικά του μουντιάλ (πχ.Γεωργία έξω,Ουκρανία εντός,Τουρκία έξω)

με την Γαλλία και την Τσεχία το σύστημα ήταν ουσιαστικά 4-3-2 + τον Καραγκούνη στην αριστερή πλευρά, αν θες το λες 4-4-2,αν θες το λες 4-3-3. Για την ακρίβεια στην επίθεση ήταν 4-3-3, στην άμυνα 5-4-1 (ο Σεϊταρίδης μάρκαρε μαν του μαν τον Ανρί και τον Μπάρος,οπότε στην άμυνα έφευγε από το άκρο)

με την Πορτογαλία στον τελικό παίζαμε πάλι 4-3-3 όπως στον πρώτο αγώνα. Βασικά η Πορτογαλία που παίζει 4-2-3-1 έρχεται και "κάθεται" ακριβώς πάνω στο δικό μας 4-3-3 και γι' αυτό ίσως να ματσάρουμε καλά με αυτούς

με 2 επιθετικούς μπροστά παίξαμε μόνο στην Μάλτα (3-5-2 με Σαλπιγγίδη και Γκέκα) και στην Ουγγαρία για τα προκριματικά (4-4-2 με Σαλπιγγίδη και Γκέκα πάλι)

το ότι παίζαμε 5-3-2 μόνο ο NBAer και ο Αλέφας το είδανε tongue.gif
captain charisma
QUOTE(hip-hop @ Jun 8 2008, 22:09 ) *
Dirk εμεις θελουμε να χασουν οι Πορτογαλοι οχι οι Τουρκοι.Οχι ρατσισμος!!!

εισαι σοβαρος βρε παιδακι μου?

σημερα καλο το ματς της γερμανιας με τη πολωνια.
αλλα το αλλο ματς της κροατιας με την αυστρια δν με ενθουσιασε ιδιαιτερα.
αυριο οντως εχει ματσαρα μεταξυ ολλανδιας ιταλιας και περιμενω απο τον μεγαλο ρουντ φαν νιστερλοι να βαλει γκολ.
NBAer
QUOTE(tom @ Jun 9 2008, 01:22 ) *
μάλλον ο αλέφαντος μπήκε με τον λογαριασμό σου shot.gif

Ναι του τον δινω που κι που..... biggrin.gif

Ολα αυτα που λες ειναι απο τραγικα εως μετριως τραγικα, αλλα επειδη ειναι αργα θα στα εξηγησω αυριο.... tongue.gif
Rondo
Ευχαριστώ για τα κακά λόγια ορισμένων που μετά τα άστοχα προγνωστικά μου βρήκαν ευκαιρία να με κράξουν... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Πάντως ευτυχώς είδα πως όσοι είδαν το πρώτο παιχνίδι της ημέρας και ξέρουν από μπάλα, έγραψαν ότι η Αυστρία τελικά άσχετα αν είναι πολύ κατώτερη ομάδα από την Κροατία, άξιζε τον βαθμό της ισοπαλίας... Επίσης στο δεύτερο προγνωστικό μου έπεσα δυστυχώς για ένα γκολ έξω...Αντί για 1-0 πήγε 2-0... Δεν πειράζει...
Επειδή οι εκπλήξεις έχουν λείψει στις 2 πρώτες μέρες θα ποντάρω πως θα σημειωθεί μία την τρίτη μέρα!!!
Η Ρουμανία θεωρώ ότι μπορεί να αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς από τους Γάλλους, ενώ ήρθε η ώρα και για κανένα οβεράκι...Το βραδινό παιχνίδι είναι δύσκολο...Ελπίζω να κερδίσουν οι Ολλανδοί αλλά μεταξύ μας δεν τους έχω και ιδιαίτερη εμπιστοσύνη...Ίσως να είναι το πρώτο παιχνίδι της διοργάνωσης που θα λήξει ισόπαλο...
Μέχρι στιγμής πάντως σε κανένα από τα 4 πρώτα παιχνίδια δεν έχουν σκοράρει και οι 2 ομάδες που παίζουν...Επίσης ο Ποντόλσκι μπορεί με τα 2 γκολ που έβαλε σήμερα να γίνει φαβορί για πρώτος σκόρερ, αν πετύχει κι άλλα με την Αυστρία την τελευταία αγωνιστική του ομίλου...
bxristos
QUOTE(oktaba @ Jun 8 2008, 22:24 ) *
ΤΟ EURO παει μια χαρα μέχρι τώρα ειδικά το χθεσινό ματσακι με την Πορτογαλία και την γαλανόλευκη Τουρκία.


Απο ποια αποψη παει μια χαρα??
Απο εισιτηρια??? tongue.gif tongue.gif

Ωραια μπαλιτσα ειδαμε απο Πορτογαλια και κατα διαστηματα(μικρα βεβαια) απο Ελβετια.

Μεγαλη απογοητευση η εμφανιση της Τσεχιας.
Μαλλον ειναι κολλημενοι ακομα στο 2004 και πανε να αντιγραψουν την Ελλαδα.
Αλλα ακομα και εμεις στα παιχνιδια τοτε ειχαμε 1,2 ευκαιριες χωρια απο το-τα γκολ

Ελπιζω αν δεν το σηκωσουμε εμεις να κανει το νταμπλ η Ιταλια.

Υπομονη να εχουμε και θα δουμε καλυτερη μπαλιτσα!!!
Η γιορτη μολις αρχισε!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
mojotzotzo
QUOTE(bxristos @ Jun 9 2008, 03:00 ) *
Mεγαλη απογοητευση η εμφανιση της Τσεχιας.

χωρις ροζιτσκι,νεντβεντ και πομπορσκι,με τον γκαλασεκ και τον κολερ 4 χρονια μεγαλυτερους και την καριερα του μπαρος να μην ειναι στο ιδιο επιπεδο με πριν 4 χρονια ειναι απολυτα λογικο η τσεχια να μην μπορει να παιξει οπως στο προηγουμενο euro
benchwarmer
Και ένα λίγο off topic: Ο Μαγουλάς άφησε τους τελικούς του ΝΒΑ για να πάει στο EURO????
treathitch
Σήμερα ξεκινάει η μεγάλη ομάδα!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Πάμε για το πρώτο μετά από 40 χρόνια! smile.gif


Καλή τύχη και σε Ρουμανία wink.gif
mojotzotzo
QUOTE(benchwarmer @ Jun 9 2008, 15:29 ) *
Και ένα λίγο off topic: Ο Μαγουλάς άφησε τους τελικούς του ΝΒΑ για να πάει στο EURO????


αφησε το στουντιο στην αθηνα για να παει στην αυστρια/ελβετια
NBAer
QUOTE(benchwarmer @ Jun 9 2008, 15:29 ) *
Και ένα λίγο off topic: Ο Μαγουλάς άφησε τους τελικούς του ΝΒΑ για να πάει στο EURO????

Αφου δεν παιζουν οι μεγαλες του "αγαπες" γιατι να παει? rolleyes.gif

Παντως χθες ειπε παλι κατι βλακειες αλλα λιγα πραγματα. tongue.gif

Σημερα προβλεπω:
1
1


0
0
sad.gif
NBAer
Παντως το καλο θα ειναι οτι μετα τα πρωτα ματς κανεις δεν θα μπορει να κατηγορησει την Ελλαδα για αμυντικο ποδοσφαιρο! biggrin.gif
Η Γαλλια παιζει αμυνα-αμυνα, η Ρουμανια αμυνα εις την 100στη, η Τσεχια μια απο τα ιδια, Η Ελβετια και αυτη το ιδιο και γενικα ολοι(εκτος ισως απο Πορτογαλια) παιζουν αμυνα!

Οποτε αντε να δουμε τι βλακειες θα λενε παλι οι δημοσιογραφοι περι αμυντικης φιλοσοφιας της Ελλαδας, για το οτι δεν βγαινει μπροστα να βαλει καμια 10αρια γκολ οπως οι αλλοι, οτι ειμαστε πισω απο τον ηλιο, κλπ....
Keyser_Soze
Ευτυχώς τέλειωσε η σούπα. Νομίζω όσοι άτυχοι το είδαμε το παιχνίδι γίναμε μάρτυρες ίσως του χειρότερου παιχνιδιού μέχρι στιγμής αλλά και ολόκληρου του Γιούρο, νομίζω. Ελπίζω Ιταλία και Ολλανδία, ανεξαρτήτου αποτελέσματος σήμερα, να τις νικήσουν τις άλλες και να περάσουν. Πραγματικά επώδυνη εμπειρία οι τελευταίες 2 ώρες.
Mamuwalde
επαληθεύεται η φοβία :

όλοι νομίζουν ότι παίζοντας όπως εμείς το 04 θα πάνε ψηλά . έχει καταστραφεί το ποδόσφαιρο .

και οι γάλλοι που προσπάθησαν σήμερα να παίξουνε κάτι σαν μπάλλα , διστακτικά και φοβισμένα το έκαναν, μην πάθουνε καμιά ζημιά . αυτοπεποίθηση μηδέν.

σημείωση για τους γάλλους : είναι η πρώτη διοργάνωση μ.Ζ. δεν έιναι ασήμαντο αυτό


5 ματς , 6 γκολ και σε κανένα ματς δεν έχουν σκοράρει και οι 2 ομάδες ....

και μετά τολμάνε να μιλάνε για την ελλαδάρα μας , που τους έδωσε τα φώτα .
που'σαι λιακόπουλε να δεις πως μας αντιγράφουν ακόμα και στην μπάλα !!! icon_drunk.gif
NBAer
QUOTE(giopride @ Jun 9 2008, 21:01 ) *
επαληθεύεται η φοβία :

όλοι νομίζουν ότι παίζοντας όπως εμείς το 04 θα πάνε ψηλά . έχει καταστραφεί το ποδόσφαιρο .

Βασικα δεν ειναι αυτο ακριβως. Πραγματι ισως μερικοι εχουν επηρεαστει απο εμας, αλλα ετσι και αλλιως ΕΤΣΙ παιζεται το συγχρονο ποδοσφαιρο!
Ολοι βοηθουν στην αμυνα και η επιθεση γινεται απο λιγους. Το φαινομενο φυσικα μεγαλωνει στις εθνικες ομαδες στα κορυφαια τουρνουα.

QUOTE
και οι γάλλοι που προσπάθησαν σήμερα να παίξουνε κάτι σαν μπάλλα , διστακτικά και φοβισμένα το έκαναν, μην πάθουνε καμιά ζημιά . αυτοπεποίθηση μηδέν.

Ε καλα οι Γαλλοι εδω και 5-6 ετσι παιζουν. Συντηρητικα..... Μου αρεσει που ειπε ο εκφωνητης οτι ο Ντομενεκ ειπε οτι πρεπει οπωσδηποτε να νικησουν και εβγαλε επιθετικο και εβαλε επιθετικο. ugly_tocktock.gif Ωραια. Ετσι θελουν να νικησουν?


Οσο για την Ολλανδια που βλεπω τωρα, με εξεπληξε θετικα! Δεν παιζει το αμυντικο ποδοσφαιρο που επαιζε εως τωρα επι Φαν Μπαστεν! Οχι οτι παιζει επιθετικα αλλα και παλι δεν ειναι το χάλι που ηξερα. Η Ιταλια μπροστα ειναι λιγη. Δειχνει λιγη εως τωρα. Και αμυντικα οπως το ξεραμε ηδη, δεν ειναι η παλια ατρωτη Ιταλια.....
Καλο παιχνιδακι εως τωρα.....
jois21
3

στους κατσικες tongue.gif
captain charisma
ενα χαλαρο 3-0 της ολλανδιας επι της ιταλιας.ειμαι φανατικος της ολλανδιας και πιστευω πως αυτη θα το παρει το ευρο αν καταφερει να ξεπερασει τη παιδικη ασθενεια της 4αδας που τη κυνηγαει εδω και χρονια.
η ιταλια απ την αλλη της λυπει σε μεγαλο βαθμο ο μαρσελο λιπι ισως ο καλυτερος ιταλος προπονητης.ποιος ντονατονι τωρα?προσωπικα βλεπω να αποκλειεται η ιταλια απο τωρα...
απο ολλανδια ο μεγαλος ρουντ φαν νιστερλοι σκοραρε και παλι 77.gif 77.gif και οι ολοι παικτες της μεχρι το τελευταιο λεπτο ετρεχαν ασταματητα,σε αντιθεση με της ιταλιας που εηταν αργοι...


αυριο παιζει η ελλαδα μας,να δουμε τη ψαρια θα πιασουμε.

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!
treathitch
Θα συμβούλευα να υπάρξει ο στοιχειώδης σεβασμός απέναντι στην καλύτερη ομάδα του κόσμου, η οποία δεν είχε ξαναπαίξει χωρίς τον Καναβάρο από το '96 και τη χαντάκωσε και η διαιτησία αλλά και η τύχη σήμερα. Το αύριο θα είναι διαφορετικό. 41.gif 41.gif 41.gif
NBAer
QUOTE(treathitch @ Jun 10 2008, 00:28 ) *
Θα συμβούλευα να υπάρξει ο στοιχειώδης σεβασμός απέναντι στην καλύτερη ομάδα του κόσμου, η οποία δεν είχε ξαναπαίξει χωρίς τον Καναβάρο από το '96 και τη χαντάκωσε και η διαιτησία αλλά και η τύχη σήμερα. Το αύριο θα είναι διαφορετικό. 41.gif 41.gif 41.gif

Τυχη = Φαν Ντερ Σαρ? biggrin.gif

Σε αυτη την περιπτωση δεν θα το ελεγα τυχη αλλα θα το ελεγα ικανοτητα του Φαν Ντερ Σαρ..... rolleyes.gif
jois21
QUOTE(treathitch @ Jun 10 2008, 00:28 ) *
Θα συμβούλευα να υπάρξει ο στοιχειώδης σεβασμός απέναντι στην καλύτερη ομάδα του κόσμου, η οποία δεν είχε ξαναπαίξει χωρίς τον Καναβάρο από το '96 και τη χαντάκωσε και η διαιτησία αλλά και η τύχη σήμερα. Το αύριο θα είναι διαφορετικό. 41.gif 41.gif 41.gif


Xωρις καναβαρο ειναι ανικανη η ομαδα; Ε, δεν ειναι ομαδα τοτε.
Δε φταιει η τυχη αμα ο Τονι δε ξερει να χρησιμοποιει τα ποδια του.
kemp
3 φαγαν τα κομοτηρια???
αν και τους παω ως λαο και οι συναδελφοι αμυντικοι τους ειναι και ηταν βασικα, καλοι ,θελω να καταποντιστουν ...
ειναι βασικα η αλλη μεγαλη ομαδα της ευρωπης γιατι κι αυτη οπως και η γερμανια δεν χρειαζεται να εχει dream team για να κατακτησει το κυπελο.
πορτογαλια και γαλλια δεν τις φοβαμαι αφου μια ζωη δευτερατζες ηταν ,ειχαν μια αναλαμπη τα τελευταια χρονια αλλα απο φετος επιστροφη στην γνωστη ογδοη θεση και κατω

για την ελλαδα δεν ειχα καλο προαισθημα αλλα τωρα το μονο που ελπιζω ειναι οτι τα αποτελεσματα και η σταθεροτητα των προκριματικων δεν ηταν τυχαια και να αποδειχτει οτι μπορυμε να υπερασπιστουμε τη θεση μας στην fifa rank

μιλαμε για τον ιδιο cannavaro ? αυτον που εχει gemisei ta σαβατοκυριακα του κασιγιας?

ωραιος ο TONI κραταει τα μπαλακια για την bayern του χρονου

η γερμανια χτες μου αρεσε .ιδιαιτερα ο τροπος παιχνιδιου με τα πολλα τριγωνακια που προσπαθει να βγαλει.
αν ειχαμε και λιγο καλυτερη τεχνικη ολα θα ηταν καλυτερα.
παντως ειναι η μοναδικη που εχει ενα σχεδιο για να σπασει τις αμυνες ,ισως και αναγκαστικα λογω ελειψης ταλεντου.
ολοι οι αλλοι μου φιανεται οτι αμυνονται το ιδιο και επιτιθενται το ιδιο
Keyser_Soze
Απογοήτευση η Τονάρα σήμερα ρε γαμώτο. Αν και ήθελε πάλι 2-3 αμυντικούς πάνω του και έκανε και μερικές εξαιρετικές κινήσεις, τα τελειώματα του (το ζουμί δηλαδή) ήταν απογοητευτικά.
Μετά το πρώτο (οφσάιντ) γκολ της Ολλανδίας έπεσε ψυχολογικά όλη η ομάδα και όσο έχαναν ευκαιρίες έπεφταν ακόμα περισσότερο. Νομίζω ότι θα περάσει πάντως γιατί Γαλλία και Ρουμανία δεν βλέπονται.
bxristos
QUOTE(jois21 @ Jun 10 2008, 01:20 ) *
Xωρις καναβαρο ειναι ανικανη η ομαδα; Ε, δεν ειναι ομαδα τοτε.
Δε φταιει η τυχη αμα ο Τονι δε ξερει να χρησιμοποιει τα ποδια του.


Eνταξει ρε παιδια.
Αν βαλετε κατω τα γκολ της Ολλανδιας,
το 1ο οφ σαιντ,
το 2ο ξεκιναει απο την αποκρουση του Φαν Μπροχοστ πανω στην γραμμη σε κεφαλια
και το 3ο απο την αποκρουση του Φαν Ντε Σαρ στο φαουλ του Πιρλο.

Το 2ο και το 3ο ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι ο ορισμος της αντεπιθεσης στο συγχρονο ποδοσφαιρο. 41.gif 41.gif
Απλα μην ισοπεδωνουμε και την Ιταλια
NBAer
QUOTE(bxristos @ Jun 10 2008, 02:10 ) *
Eνταξει ρε παιδια.
Αν βαλετε κατω τα γκολ της Ολλανδιας,
το 1ο οφ σαιντ,

Απο οτι φαινεται δεν ηταν οφ-σαιντ τελικα.
Ο Πανουτσι επειτα απο μια συγκρουση κατεληξε εκτος γηπεδου(αουτ) χωρις να εχει εμφανες προβλημα τραυματισμου. Οποτε καλυπτε τον Φαν ΝιστελΡοι καθως δεν εχει σημασια αν καποιος παικτης ειναι εκτος γηπεδου, εκτος αν εχει τραυματιστει πραγματι.
Ο Πανουτσι μολις ειδε το γκολ να μπαινει εκαστε κατω και εκανε.....well you know! biggrin.gif

1
0

sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Μακαρι να νικησουμε..... sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Keyser_Soze
Μερικοί κανονισμοί της ΦΙΦΑ είναι απλά τραγικοί. Ο άλλος είναι 5 μέτρα εκτός γηπέδου τραυματισμένος αλλά κατά την άποψη της ΦΙΦΑ συμμετέχει κανονικά στη φάση και καλύπτει τον Βαν Νίστελροϊ. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά...
center
smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif
Πάμε να τους τρελάνουμε πάλι!!
Είδα και τα video του youtube με πολύ συγκίνηση και ανυπομονώ για το βράδυ!!
Χάσει κερδίσει η εθνική, όλα ok γιατί οι εικόνες μένουν οι ίδιες, δν αλλάζουν!!
smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif
Flash
Σήμερα η εθνικάρα πιστεύω ότι θα κάνει αυτό που πρέπει και θα .... τους Σουηδούς. Μη με κράξετε ως κάφρο, δείτε πίσω (ή μάλλον κάτω) από τις λέξεις:




credits to Freddos 77.gif
PanosIlio
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 10 2008, 14:04 ) *
Μερικοί κανονισμοί της ΦΙΦΑ είναι απλά τραγικοί. Ο άλλος είναι 5 μέτρα εκτός γηπέδου τραυματισμένος αλλά κατά την άποψη της ΦΙΦΑ συμμετέχει κανονικά στη φάση και καλύπτει τον Βαν Νίστελροϊ. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά...


Δεν φταίει η UEFA, κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτή χαζομάρα με το θέατρο. Ο γερό Panucci βγήκε εκτός γηπέδου μόνος του ενώ η φάση παιζόταν χωρίς να πάρει άδεια από τον διαιτητή. Και το αν τραυματίστηκε ή όχι το λέει πως έβγαλε ολόκληρο 90λεπτο. Άλλη φορά ας κάνει πονηριές αλλού. Αν ήθελε ας συνέχιζε να καλύψει ως όφειλε την άμυνά του και ας έβγαινε έξω μετά να το παίξει τραυματίας.

Ο κανονισμός αυτός είναι σωστός γιατί αρκετές φορές παίχτες βγαίναν εκτός γηπέδου για να βγάλουν κάποιον off side ενώ το παιχνίδι παιζόταν και υπήρχε φάση σε εξέλιξη. Ε πλέον χωρίς άδεια από τον διαιτητή ο παίχτης θεωρείται εντός φάσης και πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου.
bxristos
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 10 2008, 15:25 ) *
Δεν φταίει η UEFA, κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτή χαζομάρα με το θέατρο. Ο γερό Panucci βγήκε εκτός γηπέδου μόνος του ενώ η φάση παιζόταν χωρίς να πάρει άδεια από τον διαιτητή. Και το αν τραυματίστηκε ή όχι το λέει πως έβγαλε ολόκληρο 90λεπτο. Άλλη φορά ας κάνει πονηριές αλλού. Αν ήθελε ας συνέχιζε να καλύψει ως όφειλε την άμυνά του και ας έβγαινε έξω μετά να το παίξει τραυματίας.

Ο κανονισμός αυτός είναι σωστός γιατί αρκετές φορές παίχτες βγαίναν εκτός γηπέδου για να βγάλουν κάποιον off side ενώ το παιχνίδι παιζόταν και υπήρχε φάση σε εξέλιξη. Ε πλέον χωρίς άδεια από τον διαιτητή ο παίχτης θεωρείται εντός φάσης και πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου.


Δηλαδη αν επεφτε πανω σου ο Μπουφον εσυ δεν θα επεφτες κατω?

Που ηξερε ο Πανουτσι οτι αν πεσει κατω θα εβγαινε ο Ρουντ οφ σαιντ??

Μην λεμε οτι θελουμε παιδια.
Κατα την γνωμη μου αυτη η φαση ειναι πολυ περιεργη.
Για μενα ειναι οφ σαιντ.
Για αλλους οχι.

Αυτο αλλωστε ισχυει και για διαιτητες.
Καποιος αλλος χθες μπορει να το σφυραγε.
NBAer
QUOTE(bxristos @ Jun 10 2008, 15:54 ) *
Δηλαδη αν επεφτε πανω σου ο Μπουφον εσυ δεν θα επεφτες κατω?

Που ηξερε ο Πανουτσι οτι αν πεσει κατω θα εβγαινε ο Ρουντ οφ σαιντ??

Μην λεμε οτι θελουμε παιδια.
Κατα την γνωμη μου αυτη η φαση ειναι πολυ περιεργη.
Για μενα ειναι οφ σαιντ.

Εδω περα δεν υπαρχει γνωμη σου και γνωμη μας.
Εδω εχουμε κανονισμους!
Και οι κανονισμοι λενε οτι δεν ειναι οφ-σαιντ....

Απο τη στιγμη που δεν τραυματιστηκε ο Πανουτσι(φαινεται καθαρα απο το βιντεο αυτο αφου πηγε να σηκωθει αλλα εμεινε κατω μολις ειδε οτι μπηκε γκολ) δεν ηταν οφ-σαιντ.....
Αυτο λενε οι κανονισμοι με τους οποιους παιζεται το ποδοσφαιρο.
Αν δεν συμφωνεις με αυτους, ειναι αλλο θεμα.
center
QUOTE(bxristos @ Jun 10 2008, 15:54 ) *
Δηλαδη αν επεφτε πανω σου ο Μπουφον εσυ δεν θα επεφτες κατω?

Που ηξερε ο Πανουτσι οτι αν πεσει κατω θα εβγαινε ο Ρουντ οφ σαιντ??

Μην λεμε οτι θελουμε παιδια.
Κατα την γνωμη μου αυτη η φαση ειναι πολυ περιεργη.
Για μενα ειναι οφ σαιντ.
Για αλλους οχι.

Αυτο αλλωστε ισχυει και για διαιτητες.
Καποιος αλλος χθες μπορει να το σφυραγε.

Δεν λέει ότι θέλει, λέει ακριβώς αυτό που λέει και ο κανονισμός.. Μπορεί κάποιος να το σφύριζε δν λέω, αλλά βάσει κανονισμού, δεν ήταν οφ σαιντ.. Και δεν κρίνει το ματς το πρώτο γκολ.. Δεν πρέπει να σταθούμε εκεί, όπως είπε και ο Μπουφόν.
smile.gif
PanosIlio
Με κάλυψαν οι προλαλήσαντες tongue.gif

QUOTE(bxristos @ Jun 10 2008, 15:54 ) *
Που ηξερε ο Πανουτσι οτι αν πεσει κατω θα εβγαινε ο Ρουντ οφ σαιντ??


Αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο δράμα, ανάθεμα και αν ένα ποδοσφαιριστής δεν ξέρει τους κανόνες του παιχνιδιού από το οποίο βγάζει το ψωμάκι του. tongue.gif

Ήξερε απλά είναι και πονηρός wink.gif
kemp
-κατα 150 % ο πανουτσι κανει θεατρο

-το λαθος ειναι της αμυνας που παιζει τεχνικο οffside.τοσα εκατομυρια και καθολου στροφαρισμα biggrin.gif
kotzito
Ρε παιδια ας τελειωνουμε με το θεμα του 1ου γκολ των Ολλανδων.Ετσι κι αλλιως θα κερδιζαν σιγουρα με τετοια αποδοση χθες.Να δουμε τι θα κανει η Εθνικαρα σημερα.Ας ελπισουμε οτι θα κερδισουμε και σημερα και με την Ρωσια για να μην παμε με τους Ισπανους για την προκριση,αλλα για τη πρωτη θεση του ομιλου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.