Help - Search - Members - Calendar
Full Version: UEFA EURO 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Pierce
ok dirk enough με τους χαρακτηρισμους προς τους Τουρκους. Δεν μου ειναι καθολου συμπαθεις , οσοι με γνωριζουν προσωπικα , ξερουν και τους λογους λιγο πολυ οι περισσοτεροι θα τους καταλαβαίνετε, αλλα να τους προσβαλεις ετσι συνεχως δεν ειναι αποδεκτο απο αυτο το φορουμ. +20%
jimol34
Καλά εδώ που τα λέμε η έξοδος του Ρουστού μου θύμισε Ελευθερόπουλο. Φύσαγε μήπως και σήμερα αέρας όπως το 99;

Πάντως μπράβο στους Τούρκους. Όλα τα παιχνίδια τα παλέψανε μέχρι το τέλος ενώ κάνανε και μοναδικές ανατροπές. Και σίγουρα όταν κάτι γίνεται συνέχεια δεν είναι θέμα φάρδους.
Air Kef
Μονο μπραβο για την Τουρκικη ομάδα που παρά τις τόσες απουσίες της πήγε να κανει παλι το μαγικό σήμερα..


Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι τοσοι πολλοι συμπαθουν τους Γερμανούς. Εχουν καποια στοιχεία αλλά έχουν πολλά "αλλά".

Τελος παντων,δικαια στον τελικό,ας νικήσει ο καλύτερος,ελπιζω να ειναι ο άλλος. tongue.gif


Παμε μωρή Ισπανία,4 Λιβερπουλιανς εχεις (και αλλοι 2 εχουν προταση),κατι θα ξερεις απο προκρίσεις σε τελικο!
Mamuwalde
@ center : υπολογίσιμη δύναμη η ισπανία !??!? πες μου πότε έχει παίξει τον τελευταίο τελικό της ? σίγουρα μπορεί να έχει περισσότερο κύρος από τη ρωσσία αλλά λόγω ποιοτικότερου πρωταθλήματος . σαν εθνική δεν ...


η άποψή μου είναι ότι και οι 2 τερματζήδες είχαν πάει για χόρτα σήμερα 68.gif . καιρός δεν είναι να δούμε κανένα καινούριο ?! καλά είναι με τους 37 χρονους τίμιους γέροντες που κάνουν την μια γκέλα πίσω από την άλλη . παρατηρείστε πόσοι μεγάλοι σε ηλικία τερματοφύλακες κάνουν καλές χρονιές . ο εξής ένας βαν ντερ σααρ ο οποίος ήταν ανέκαθεν ασταθής από χρονιά σε χρονιά .


οι γερμανοί έχουνε ένα κάρο ελλαττώματα [ή μάλλον ελλείμματα wink.gif ] . όταν θα αποδεχτεί ο πολύς κόσμος ότι είναι άξιοι για 2-3 πράγματα τότε μπορεί κι εγώ να σταματήσω να χειροκροτώ τις επιτυχίες τους .


12 χρόνια χωρίς τίτλο για τους γερμανούς είναι οριακά πολλά ... πάμε μωρή γερμανία .
jois21
μοντς τι παθατε με τα γουορνς τελευταια; biggrin.gif

ντιρκ γουελκαμ του δε κλαμπ tongue.gif
center
QUOTE(giopride @ Jun 26 2008, 01:05 ) *
@ center : υπολογίσιμη δύναμη η ισπανία !??!? πες μου πότε έχει παίξει τον τελευταίο τελικό της ? σίγουρα μπορεί να έχει περισσότερο κύρος από τη ρωσσία αλλά λόγω ποιοτικότερου πρωταθλήματος . σαν εθνική δεν ...

Μπορεί να έχει πολλά χρόνια να παίξει σε τελικό, αυτό δε λέει κάτι.. Για να πας τελικό παίζουν πολλά...
Δεν είναι τόσο πολύ λόγω ποιοτικότερου πρωταθλήματος (αφού μεγάλα ονόματα παίζουν σε μεγάλες ομάδες της Ευρώπης) είναι οι παίκτες που την απαρτίζουν και οι οποίοι κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι γνωστά ονόματα που έχουν διαπρέψει.. Πάντα την Ισπανία την υπολογίζεις, και πάντα μπορεί να σου κάνει την ζημιά! Τουλάχιστον εγώ ποτέ μου δεν την χαρακτήριζα αουτσάιντερ..
Mamuwalde
ναι ρε center αλλά τελικά καταφέρνει να αποκλειστεί από ομίλους και να πνίγεται σε μια κουταλιά νερό . δεν μπορεί να λογίζεται και σαν φαβορί επειδή έχει καλούς παίκτες [εδώ δε διαφωνώ καθόλου] . τα αποτελέσματά της στις τελευταίες 4-5 διοργανώσεις εγώ τα κρίνω απογοητευτικά [ακριβώς επειδή έχει πολύ καλούς παίκτες]

χώρια που παιχνίδι με παιχνίδι είναι και χειρότερη η ισπανία στο τουρνουά .

το γερμανία - ρωσσία για τελικό μου αρέσει πολύ . μου μυρίζεται πολύ καλός ρυθμός και πιο ανοιχτό παιχνίδι .
Ginobili
QUOTE(Air Kef @ Jun 25 2008, 21:54 ) *
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι τοσοι πολλοι συμπαθουν τους Γερμανούς. Εχουν καποια στοιχεία αλλά έχουν πολλά "αλλά".

Δε μας λες μερικά από αυτά τα πολλά "αλλά" που έχουν οι Γερμανοί...τα οποία θα μας έκαναν να μην τους συμπαθήσουμε...συγκριτικά με άλλες χώρες όπως η Τουρκία?
kemp
μπορει να μην εχουμε φριντζ βαλτερ,ζελερ μιλλερ,μπεκενπαουερ,κοκκινο πολ,γκραμποφσκι,λιμπαρσκι,αουγκενταλερ,ρου
μενιγκε,ματεους,κλινσσμαν,ζαμερ,μελλερ
μπορει καθε φορα που εχουμε τη μπαλα στην αμυνα να τρεμουμε μην την κανουν ...

αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι εχουν δει πολλες φορες τον τελικο του 86 ,τον τελικο του 80 τον ημιτελικο του 86 και αλλα τοσα ματς των προκατοχων τους που μας εκαναν ολους να αγαπησουμε αυτη την ομαδα.

Υ.Γ.μιχαλακη στο επομενο μας χρωστας γκολακι ,ευκολο θα ειναι ...παιδακια σαν τον τορες και το βιγια θα εχεις απεναντι

υ.γ2 NBAer κανε ενα τοπ 10 αγαπημενων -καλυτερων γερμανων του παρελθοντος αν μπορεις
NBAer
QUOTE(jois21 @ Jun 26 2008, 00:36 ) *
Το γκολ του κλοζε ειδατε πως μπηκε ή αλλο παιχνιδι εβλεπα;
Καλα και στο 3ο ηταν σα να ελεγε βαρα μου στη κλειστη γωνια...

Το 2ο γκολ ηταν τεραστιο λαθος του Ρουστου, αλλα και λαθος και των 2 αμυντικων που τους πηρε κεφαλια ο ενας Κλοζε.
Το 3ο γκολ σε καμια περιπτωση δεν ειναι λαθος του Ρουστου. Σε τετ-α-τετ ηταν τι να κανει? Επισης δεν υπηρχε κλειστη γωνια! Ειχε 2 πλευρες ο Λαμ να σουταρει. 2 επιλογες καθαρα. Και μαλιστα η αντιθετη απο αυτη που τελικα σημαδευσε ηταν πιο ευκολο πλασε και σωστα επεσε απο εκει ο Ρουστου.

QUOTE
Ο λεμαν τουλαχιστον μια-δυο φορες που επρεπε να διωξει το εκανε σωστα

Ε? Το 1ο γκολ δεν βλεπεις οτι βασικα το βαζει αυτος? Δεν ειναι τελειως δικη του ευθυνη αφου ηταν απο πολυ κοντα ο αλλος, αλλα ειναι μεγαλη ευθυνη του αφου το σουτ ηταν πολυ αδυναμο και ηρθε πανω του.


QUOTE(kemp @ Jun 26 2008, 03:21 ) *
μπορει να μην εχουμε φριντζ βαλτερ,ζελερ μιλλερ,μπεκενπαουερ,κοκκινο πολ,γκραμποφσκι,λιμπαρσκι,αουγκενταλερ,ρου
μενιγκε,ματεους,κλινσσμαν,ζαμερ,μελλερ
μπορει καθε φορα που εχουμε τη μπαλα στην αμυνα να τρεμουμε μην την κανουν ...

αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι εχουν δει πολλες φορες τον τελικο του 86 ,τον τελικο του 80 τον ημιτελικο του 86 και αλλα τοσα ματς των προκατοχων τους που μας εκαναν ολους να αγαπησουμε αυτη την ομαδα.

Δεν χρειαζεται να τους δουν. Ειναι στο DNA πλεον αυτα τα στοιχεια των προκατοχων τους.....

QUOTE
υ.γ2 NBAer κανε ενα τοπ 10 αγαπημενων -καλυτερων γερμανων του παρελθοντος αν μπορεις

Απο αυτους που εχω προλαβει να δω και μεγαλωσει με αυτους ή και πιο πριν απο αυτα που ξερω(Πχ Μπεκεμπαουερ κλπ)?
center
QUOTE(NBAer @ Jun 26 2008, 11:21 ) *
Ε? Το 1ο γκολ δεν βλεπεις οτι βασικα το βαζει αυτος? Δεν ειναι τελειως δικη του ευθυνη αφου ηταν απο πολυ κοντα ο αλλος, αλλα ειναι μεγαλη ευθυνη του αφου το σουτ ηταν πολυ αδυναμο και ηρθε πανω του.

Και το δεύτερο γκολ της Τουρκίας πάλι κατ΄εμέ ήταν λάθος και του Λέμαν.. Όταν έγινε η χαμηλή σέντρα ο Λέμαν είχε στηθεί και περίμενε την μπάλα να έρθει στην αγκαλιά του, ο Σεμίχ Σεντούρκ την πρόλαβε και σκόραρε..
jois21
Εδωσε ρεστα ο καθυστερημενος σημερα... icon_drunk.gif

Τι διαολο, μιντια δε παρακολουθουν εκει στη ΝΕΤ;
nikolas12
Καλα να παθετε Ρωσοι!Χωνεψτε τα 3 σας γκολακια που μου θελατε και Euro ενω πηρατε Eurobasket και Eurovision!Ποιοι νομιζετε οτι ειστε;Εμεις;;;;Περα της πλακας τωρα το νιωθω οτι η Γερμανια θα το παρει φετος.
Alexmei
πλάκα θα είχε πάντως να τα έπερνε όλα η Ρωσία... η σφαγή που είχα φανταστεί βγήκε αληθινή αν και στα στοιχήματα το δίναν πολύ δύσκολα στην Ρωσία (νομίζω 1,30 έναντι 3,50!).

Καλός τελικός αν και το δίνω στην Γερμανία, πιο συγκρατιμένο ποδόσφαιρο.
jois21
Eσυ χιπ-χοπ εισαι τελικα συνεχεια με τους νικητες. Γιατι δε παιζεις κανα στοιχημα;
Air Kef
Για το καλο του ποδοσφαίρου, ελπίζω να νικήσει η Ισπανία. Νομίζω οτι το αξιζει για το ποδόσφαιρο που παίζει και τους παικτες που έχει.

Ως συνήθως, οι αστάθμητοι παράγοντες βοηθούν σχεδόν προκλητικά την Γερμανία και μετά την αποδεκατισμένη Τουρκία, η Ισπανία θα στερηθει των υπηρεσιών του Βιγια,πρωτου σκορερ του Γιούρο. sad.gif
NBAer
QUOTE(Air Kef @ Jun 27 2008, 01:01 ) *
Ως συνήθως, οι αστάθμητοι παράγοντες βοηθούν σχεδόν προκλητικά την Γερμανία και μετά την αποδεκατισμένη Τουρκία, η Ισπανία θα στερηθει των υπηρεσιών του Βιγια,πρωτου σκορερ του Γιούρο. sad.gif

blech.gif blech.gif
Ασταθμητοι παραγοντες..... rolleyes.gif
Mamuwalde
εδώ και 2 μέρες άλλαζα συνέχεια απόψεις για το ποιον ήθελα στον τελικό . τελικά ευχαριστημένος είμαι που πήγε η ισπανία , γιατί πήγε με αυτόν τον τρόπο . επιβλήθηκε στον αντίπαλο . δεν ξέρω αν θα καταφέρει να επιβληθεί και στους γερμανούς αλλά επιτέλους δείξανε τα δόντια τους [σύμφωνα με την ποιότητα των παικτών] .

ακόμα κι αν δεν το πάρουν ,πιστεύω ότι θα είναι πετυχημένη ως πορεία και ως ομάδα . άλλωστε καταφέρνουν επιτέλους να δημιουργήσουν ένα προηγούμενο , ένα σημείο-φάρο για τις επόμενες διοργανώσεις . να γυρίζουν πίσω και να βλέπουν , με ποιον τρόπο πρέπει να παίζουν για να κερδίζουν . επιτέλους μπράβο τους thumbsup.gif

[και να είμαι ειλικρινής δεν τους πολυπίστευα φέτος , κυρίως λόγω προπονητή]


εννοείται πως δεν αλλάζω προτίμηση . είμαι με τους γερμανούς . αλλά θα φχαριστηθώ να το πάρουν οι ισπανοί , μόνο αν καταφέρουν να επιβληθούν όπως σήμερα


υγ: πάλι προετοιμάζεστε για τυχόν κ**οφαρδία των γερμανών ? ρε παιδιά , τίποτα καλό δεν κάνουν πια αυτοί οι γερμανοί ? μόνο τύχη έχουνε ?? 68.gif κουραστικό , απλά κουραστικό ...
captain charisma
στο τελικο ειμαι με τους γερμανους.με καμια παναγια με τους ιθπανους (με κολλησε ο giopride tongue.gif ) μου ειναι ιδιαιτερα αντιπαθεις.
ο μπαλακ επιτελους θα συμμετεχει σε ενα τελικο σε εθνικο επιπεδο,διοτι ειχε χασει το τελικο του μουντιαλ του 2002.η αποδοση του αποτελει βαρομετρο για τους γερμανους.και εκτος αυτου εχουν κι αλλους παικτες κλασης οπως ο σβαρσταιγκερ,ο λαμ ο φριγκς ο κλοζε.

ειπαμε στη μπαλα στο τελος παντα κερδιζουν οι γερμανοι.
NBAer
QUOTE(big dirk @ Jun 27 2008, 01:20 ) *
ο μπαλακ επιτελους θα συμμετεχει σε ενα τελικο σε εθνικο επιπεδο,διοτι ειχε χασει το τελικο του μουντιαλ του 2002.η αποδοση του αποτελει βαρομετρο για τους γερμανους.

Σε αυτο το Euro οπως εχει φανει εως τωρα, μεγαλυτερη βαρυτητα εχουν η αποδοση του Ποντολσκι, του Λαμ και του Σβαινσταιγκερ. Ο Μπαλακ ειναι 4ος την ταξη.....

QUOTE
και εκτος αυτου εχουν κι αλλους παικτες κλασης οπως ο σβαρσταιγκερ,ο λαμ ο φριγκς ο κλοζε.

Σβαϊνσταϊγκερ λεγεται.
Eπισης Φρινγκς λεγεται.....
Air Kef
Διαφωνείτε οτι η Τουρκία επαιξε αποδεκατισμενη και πως ειναι σημαντικη απωλεια ο Βιγια;
captain charisma
δεν εχει σημασια οτι επαιξαν αποδεκατισμενοι οι γειτονες....επαιξαν και χασαν..δλδ αν παιζαν πληρεις πιστευεις οτι θα κερδισαν?ως ποτε η κ...φαρδια θα ηταν με το μερος τους?με τη γερμανια παιζαν δν παιζαν με καμια ομαδα της πλακας.

και επειδη ο βιγια ειναι πρωτος σκορερ κατι εγινε....δεν εχει αλλους επιθετικους η σπαιν?ο τορες δν μπορει?

υ.γ νβαερ μαθημα ορθογραφιας κανουμε?
Alexmei
QUOTE(Air Kef @ Jun 26 2008, 23:34 ) *
Διαφωνείτε οτι η Τουρκία επαιξε αποδεκατισμενη και πως ειναι σημαντικη απωλεια ο Βιγια;


Είναι σίγουρο ότι ο Βίγια δεν θα παίξει; ξέρουμε τι έχει;

Όσο για τα λόγια περί κ*λοφαρδίας της Γερμανίας δεν πιάνουν τόπο. Απλά κάνουν το γνωστό "το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που παίζουν 22 παίχτες και στο τέλος κερδίζουν οι Γερμανοί" όπως είπε ο Γκάρι Λίνεκερ 21.gif
Mamuwalde
δε διαφωνώ AirKef αλλά δεν καταλήγει πουθενά η κουβέντα έτσι . κι αν έπαιζε ο μπάλακ στον τελικό του 02 ?

εγώ λέω ότι αν έπαιζαν φουλ οι τούρκοι , οι γερμανοί θα ήταν πιο προσεκτικοί στο παιχνίδι και δε θα τρώγανε 2 τέτοια γκολ . δεν πάει έτσι .

αυτοί που υπάρχουν παίζουν .

Κάτω η μιθητή Ιθπανία , κάτω οι παέγιες .Ζήτω τα λουκάνικα φρανκφούρτης και οι γερμανικές lager

Deutchland Uber Alles [το παίζω γερμανοτσολιάς tongue.gif ]
center
QUOTE(big dirk @ Jun 27 2008, 01:43 ) *
δεν εχει σημασια οτι επαιξαν αποδεκατισμενοι οι γειτονες....επαιξαν και χασαν..δλδ αν παιζαν πληρεις πιστευεις οτι θα κερδισαν?ως ποτε η κ...φαρδια θα ηταν με το μερος τους?με τη γερμανια παιζαν δν παιζαν με καμια ομαδα της πλακας.

και επειδη ο βιγια ειναι πρωτος σκορερ κατι εγινε....δεν εχει αλλους επιθετικους η σπαιν?ο τορες δν μπορει?

υ.γ νβαερ μαθημα ορθογραφιας κανουμε?

Αν έπαιζε ο Βολκάν και ο Νιχάτ ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά.. Με την Γερμανία έπαιζαν αλλά ήταν καλύτεροι, πολύ καλύτεροί τους, τουλάχιστον σε εκείνο τον αγώνα.. Τώρα δεν ξέρω ποιοι είχαν την κ...φαρδια με το μέρος τους..

Όσο για τον Βίγια, η ομάδα έχει κτιστεί επάνω του.. Γι αυτό και είναι σημαντική απουσία από τον τελικό.. Και εκεί τυχερή η Γερμανία.. (@alexmei: έχει πάθει τράβηγμα στο δεξί του πόδι τότε που επιχείρησε το φάουλ)..

@giopride:Ζήτω οι παέγιες, ζήτω τα τορτίγιας!!!!!! tongue.gif tongue.gif
Mamuwalde
ο βίγια είναι τεράστια απώλεια αλλά θα πρέπει να ζήσουν με αυτή. κι άλλοι πήραν τίτλους κι ας τους έλλειπαν βασικοί .



θα ανοίξουμε πόλεμο μέχρι τον τελικό σας το λέω . θα πίνουμε μόνο ξανθιές γερμανίδες και θα ρίχνουμε μαύρες γάτες στο ξενοδοχείο του δον αραγονιέθ , που είναι και προληπτικός .



υγ: τιμούμε μεξικάνικα προϊόντα που είναι και πιο καυτερά , μουα χα χα χα
jois21
QUOTE(giopride @ Jun 27 2008, 02:14 ) *
υγ: τιμούμε μεξικάνικα προϊόντα που είναι και πιο καυτερά , μουα χα χα χα


Εντελως ομως. (βεβαια ειναι ισπανοφωνοι...)


[@οπως ο σβαρσταιγκερ] -> αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα, σορυ δεν αντεξα!
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Jun 26 2008, 22:20 ) *
στο τελικο ειμαι με τους γερμανους.με καμια παναγια με τους ιθπανους (με κολλησε ο giopride tongue.gif )

Aυτο το μουντο θα μας κυνηγαει μια ζωη.
Οτι ισπανικο υπαρχει ειναι μισητο 68.gif

Και δεν ειναι ιθπανοι αλλα ισπανοι.
Μαθετε γιατι το λετε λαθος.
''θ'' λενε το ''z'' και μερικες φορες το ''c'' οχι το ''s''
Cazorλa=Καθορλα
Guiza=Γουιθα
Garcia=Γκαρθια

Αλλα

Silva =Σιλβα και οχι Θιλβα/ Iniesta=Iνιεστα και οχι Ινιεθτα / Torres =Τορρες και οχι Τορεθ

QUOTE(Air Kef @ Jun 26 2008, 22:34 ) *
Διαφωνείτε οτι η Τουρκία επαιξε αποδεκατισμενη και πως ειναι σημαντικη απωλεια ο Βιγια;

Ο Βιγια ειναι μεγαλη απωλεια.
Μεγαλος παιχτης ο Τορρες αλλα την ταχυτητα του Βιγια δεν την εχει.

QUOTE(Alexmei @ Jun 26 2008, 22:46 ) *
Απλά κάνουν το γνωστό "το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που παίζουν 22 παίχτες και στο τέλος κερδίζουν οι Γερμανοί" όπως είπε ο Γκάρι Λίνεκερ 21.gif

''Το ποδοσφαιρο ειναι ενα παιχνιδι που παιζουν 11 εναντιον 11 και στο τελος κερδιζουν οι Γερμανοι'' Ετσι ειναι το σωστο. tongue.gif
center
QUOTE(B for Basketball @ Jun 27 2008, 03:53 ) *
Aυτο το μουντο θα μας κυνηγαει μια ζωη.
Οτι ισπανικο υπαρχει ειναι μισητο 68.gif

Και δεν ειναι ιθπανοι αλλα ισπανοι.
Μαθετε γιατι το λετε λαθος.
''θ'' λενε το ''z'' και μερικες φορες το ''c'' οχι το ''s''
Cazorλa=Καθορλα
Guiza=Γουιθα
Garcia=Γκαρθια

με πρόλαβες βλέπω.. Έτσι είναι, προφέρεται ¨θ¨ όταν υπάρχει το "z" και όταν μετά το "c" ακολουθεί "e" ή "i" (θε,θι).
Δεν είναι Κατσόρλα όπως άκουσα, αλλά Καθόρλα.. Και κάτι ακόμα, είναι Αραγονές και όχι Αραγονιές (γιατί είναι Aragonés και όχι Aragoñés..)
Βέβαια αυτή η προφορά είναι η καθαρή Ισπανική η castillano, στην Καταλονία όπως και σε όλες τις χώρες της Λατινικής Αμερικής, αυτός ο κανόνας καταργείται (εννοώ πάντα για το "c".), προφέρεται όπως και στα αγγλικά.
Γενικώς, αν ακολουθήσεις τους κανόνες (που είναι εύκολοι), τα Ισπανικά είναι εύκολα στην ανάγνωση γιατί διαβάζονται όπως γράφονται.
Mamuwalde
έέέέέέλα !?!?!?!? τι μου λέτε ?!?!?!?

κι εγώ νόμιζα ότι είναι τσευδοί !!!!! icon_drunk.gif

θα παραμείνουν ιΘπανοί με θήτα κεφαλαίο μέχρι να τους καταφέρουμε μια νίλα σαν τη δική μας .

μέχρι τότε θα αδιαφορώ για τα ιθπανικά προϊόντα , θα τους βγάζω τσευδούς ,μαμάκηδες ,γκρινιάρηδες και loosers
αν δεν έχετε ξαναδιαβάσει ποστ μου να ξέρετε επίσης ότι πιστεύω ότι είναι πολύ μισητοί και κακοί άνθρωποι , που έχουν ως στόχο να καταστρέψουν τους έλληνες και κάθε τι ελληνικό και ελληνοπρεπές. οπότε μέχρι να τους εξαφανίσουμε δε θα ξαναπώ καλή κουβέντα γι'αυτούς .




σοβαρευτείτε γιατί χανόμαστεεεεεεεεε, λέμεεεεεεε [αλλιώς λέγεται αλλά μη φάμε και ban]



peace.gif & icon_drunk.gif
Mamuwalde
δεν πρόλαβα το edit :

κι ένα παιδάκι ξέρει πως προφέρεται η λέξη .

γιατί παρεξηγείστε με το παραμικρό . χαλαρώστε και κάντε λίγο πλάκα . έχουν σφίξει οι ζέστες , έχουμε κι εξεταστική ...
Alexmei
QUOTE(B for Basketball @ Jun 27 2008, 01:53 ) *
Aυτο το μουντο θα μας κυνηγαει μια ζωη.
Οτι ισπανικο υπαρχει ειναι μισητο 68.gif
....
''Το ποδοσφαιρο ειναι ενα παιχνιδι που παιζουν 11 εναντιον 11 και στο τελος κερδιζουν οι Γερμανοι'' Ετσι ειναι το σωστο. tongue.gif


και εγώ έτσι το έγραψα αλλά λίγο πριν πατήσω το add reply βλέπω στο sport24 να το λέει με 22 παιχτες και το άλλαξα...

Τελικά με Βίγια βγήκε τίποτα;;
center
QUOTE(giopride @ Jun 27 2008, 13:52 ) *
δεν πρόλαβα το edit :

κι ένα παιδάκι ξέρει πως προφέρεται η λέξη .

γιατί παρεξηγείστε με το παραμικρό . χαλαρώστε και κάντε λίγο πλάκα . έχουν σφίξει οι ζέστες , έχουμε κι εξεταστική ...

Δεν παρεξηγούμαστε με το παραμικρό (τουλάχιστον εγώ)... Κατάλαβα γιατί τους έχεις γράψει ΙΘπανούς.. Άλλη παρατήρηση έκανα..
peace.gif
nikolas12
QUOTE(jois21 @ Jun 27 2008, 00:35 ) *
Eσυ χιπ-χοπ εισαι τελικα συνεχεια με τους νικητες. Γιατι δε παιζεις κανα στοιχημα;


Kοιτα στους 8 πετυχα 2 στα 4 ζευγαρια.Στους 4 2 στα 2.Ε που θα μου παει ο τελικος;
Να παιξω στοιχημα.Εκτος οτι το ονομα μου αρχιζει απο ν το 13ο γραμμα της αλφαβητου ειμαι απιστευτα ατυχος.Μια φορα επαιξα 2 εκατομμυρια(δραχμες) στο χρηματηστηριο και τα 'χασα sad.gif .




Υ.Γ:Βεβαια μια φορα ειχα κερδισει μολις 40 ευρω στο Τζοκερ 41.gif .
jois21
Eπαιζες και στο χρηματηστηριο επι δραχμων; Μα ποσο χρονων εισαι; rolleyes.gif
sarounas
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ
από το παγκόσμιο ποδόσφαιρο οι ομάδες που πάντα υποστήριζα ήταν από το ‘86 η Αργεντινή (λόγο Μαραντόνα αρχικά και Μπατιστούτα στην συνέχεια), οι χώρες από την κεντρική Αφρική (Καμερούν, Νιγηρία) η Ρουμανία (ελέω Χάτζι και καλού ποδοσφαίρου), στα 90s κάποιες νοτιοαμερικάνικες (πρώτα η Κολομβία και έπειτα η Παραγουάη του Σιλαβέρτ) και βέβαια η Ισπανία που μου αρέσει γενικά (ποδοσφαιρικά δεν ξέρω γιατί ακριβώς, ίσως γιατί μου θύμιζε την Μπαρτσελόνα με τα χρώματα και το στιλ παιχνιδιού της με τις πολλές πάσες και τους παίκτες της Μπάρτσα)
ενώ με τις υπόλοιπες όλα καλά, τους Ισπανούς μετά και το Μουντιάλ του 2006 σχεδόν τους σιχάθηκα με την ηττοπάθειά τους και δεν είχα διάθεση να τους παρακολουθώ άλλο πια... (κοινώς ξενέρωσα) και ώ του θαύματος στην επόμενη διοργάνωση έφτασαν στον τελικό με τους πιο μισητούς –για μένα- αντιπάλους, πολύ θα ήθελα έτσι για γούρι να μην ασχοληθώ καθόλου αλλά δεν μου βγαίνει...

φέτος αν και ο Αραγονές επικρίθηκε που άφησε έξω τον πρώτο σκόρερ στην ιστορία της εθνικής Ραούλ εντέλει δικαιώθηκε τόσο σε επιλογές όσο και στην στρατηγική που ακολούθησε στο κάθε παιχνίδι, βέβαια για τον χθεσινό αγώνα πρέπει να ανάψει μία λα
μπάδα και στον Χίντινγκ που ξαφνικά άλλαξε την τακτική της ομάδας και άφησε τους Ρώσους πίσω με σκοπό να κρατήσουν ανέπαφη την άμυνά τους


την Ισπανία όσο την θυμάμαι σε κάθε διοργάνωση είχε πάρα πολύ καλό ρόστερ πολλές προσδοκίες, έκανε εντυπωσιακές εισόδους αλλά στα νοκ άουτ πρέπει να ήταν η χειρότερη ομάδα παγκοσμίως, το αποκορύφωμα ήταν όταν στον αγώνα του ομίλου με την Σουηδία φίλαθλοι της ομάδας έγραφαν συνθήματα «έχουμε ομαδάρα, δεν μας ενδιαφέρει ποιος θα μας αποκλείσει στα προημιτελικά!!!» η ηττοπάθεια σε όλο της το μεγαλείο...


συγκεκριμένα,
στο mundial 86 με κεκτημένη ταχύτητα από την εκπληκτική πορεία του προηγούμενου euro πραγματοποίησε εξαιρετική πορεία με μεγάλες εμφανίσεις και με βάση τους (Θουμπιθαρέτα, Καμάτσο, Γκαγιέγκο, Γκοιγκοετσέα –χασάπης του Μπιλμπάο- Μίτσελ, Μπουντραγένιο, Χούλιο Σαλίνας) αποκλείστηκε μόλις στα προημιτελικά στα πέναλτι (μοιραίος ο Ελόι) από το σπουδαίο Βέλγιο των Πφαφ, Κέλεμανς και Σίφο

στο euro ’88 που προκρίθηκε στα τελικά της Γερμανίας με την ψυχή στο στόμα -χάρη σε μία ισοπαλία της Ρουμανίας με την Αυστρία- είναι η τελευταία φορά που κάθεται στον πάγκο ο πιο επιτυχημένος Ισπανός προπονητής Μιγκέλ Μουνιόθ, αλλά έχοντας ως πρώτα βιολιά τους (Θουμπιθαρέτα, Σαντσίς, Γκαγιέγκο, Μίτσελ, Μπουντραγένιο, Σαλίνας) δεν καταφέρνει να περάσει στα ημιτελικά αφού στον κρίσιμο αγώνα με την Ιταλία ηττήθηκε 0-1 και έπρεπε να τα παίξει όλα για όλα στο τελευταίο παιχνίδι με τους σχεδόν αχτύπητους και γηπεδούχους τότε Δυτικογερμανούς όπου και υπέκυψε φυσιολογικά με 0-2 τελικά

στο mundial ’90 της Ιταλίας έχοντας στην σύνθεσή της και πάλι (Θουμπιθαρέτα, Σαντσίς, Μίτσελ, Μπουντραγένιο, Σαλίνας πλαισιωμένους από Μπακέρο, Βιγιαρόγια, Ρομπέρτο, Αντρινούα) ναι μεν πέρασε από τα εμπόδια των σκληροτράχηλων Ουρουγουανών και Βέλγων από τον όμιλο αλλά στους 16 περίμενε η Γιουγκοσλαβία του μεγάλου Ντράγκαν Στόικοβιτς που χτύπησε δύο φορές δίνοντας στην παράταση την πρόκριση στους πλάβι με 2-1 και στέλνοντάς τους και πάλι πρόωρα σπίτι τους.

από το euro ’92 ήταν απών αφού είχε ρίξει όλο το βάρος στην ανανέωση και την Ολυμπιακή ομάδα της ενόψει των Ολυμπιακών αγώνων του Αυγούστου και επιπλέον στα προκριματικά είχε πέσει σε έναν όμιλο «βουνό» με Γάλλους και Τσεχοσλοβάκους να περιμένουν με αποτέλεσμα να πατώσει. Πάντως ο στόχος επιτεύχθηκε αφού κατέκτησε το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο κερδίζοντας στον προημιτελικό την ομάδα της Ιταλίας, στον ημιτελικό την Γκάνα και στον τελικό την Πολωνία με 3-2 έχοντας ως μεγάλα αστέρια τους Κίκο, Λουίς Ενρίκε και Γκουαρντιόλα

στο mundial ’94 στην Αμερική αν και είχε ξανά πολύ καλή ομάδα (Θουμπιθαρέτα, Σαλίνας και Χοσέ Μαρία Μπακέρο είναι ακόμη εδώ αλλά τώρα υπάρχουν και οι Κανιθάρες, Φερέρ, Ναδάλ, Γκουαρντιόλα, Σέρχι, Αμπελάρδο, Καμινέρο, Λουίς Ενρίκε) και προπονητή τον Χαβιέρ Κλεμέντε φέρνει μία τραγική ισοπαλία 2-2 στην πρεμιέρα με την Νότιο Κορέα (στο 85 προηγούνταν 2-0!!!) για να ξενερώσει τους φίλους της, όμως συνήλθε γρήγορα και προκρίθηκε εύκολα από τον όμιλο, στους 16 διέλυσε τους Ελβετούς με 3-0 αλλά στα προημιτελικά έπεσε στα δόντια της Ιταλίας που τότε καθοδηγούσε ο «μικρός Βούδας» και έπεσε ηρωικά με 1-2 σε ένα πολύ μεγάλο και επεισοδιακό ματς

στο euro ’96 της Αγγλίας η Ισπανία προκρίθηκε εύκολα πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις στα προκριματικά αφήνοντας πίσω της Δανούς και Βέλγους, στα τελικά (με πρωταγωνιστές Ιέρο, Αμπελάρδο, Ναδάλ, Αμόρ, Σέρχι, Κίκο Λουίς Ενρίκε, Καμινέρο και φυσικά με τους μαθουσάλες Θουμπιθαρέτα και Χούλιο Σαλίνας) συνέχισε τις καλές εμφανίσεις βγαίνοντας από ένα πολύ δύσκολο όμιλο με Γάλλους Ρουμάνους και Βούλγαρους αλλά στον προημιτελικό απέναντι στην γηπεδούχο Αγγλία σφάχτηκε κυριολεκτικά από τους Γάλλους διαιτητές και επόπτες με συνέπεια το παιχνίδι να πάει μοιραία στα πέναλτι όπου Ιέρο και Ναδάλ αστόχησαν έτσι χάθηκε άλλη μία πολύ μεγάλη ευκαιρία.

το mundial του 1998 ήταν μία απογοήτευση, ο Θουμπιθαρέτα ήταν πολύ μεγάλος σε ηλικία και αυτό φάνηκε στο παιχνίδι της πρεμιέρας όταν τα λάθη του επέτρεψαν στους Νιγηριανούς να γυρίσουν το παιχνίδι από 2-1 σε 2-3 στο τελευταίο τέταρτο, αυτό στοίχισε την πρόκριση αφού στο επόμενο πολύ κρίσιμο παιχνίδι οι Ραούλ, Κίκο, Λουίς Ενρίκε και Μοριέντες δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον Σιλαβέρτ και φυσικά αποκλείστηκαν αφού παρά τα 6 γκολ που φιλοδώρησαν στους Βούλγαρους η Παραγουάη κέρδισε την αδιάφορη Νιγηρία και προκρίθηκαν και οι δυο τους στην επόμενη φάση ..

το euro 2000 στο πάγκο είναι ο Καμάτσο και είναι το πρώτο μετά από 14 χρόνια που δεν είναι στο τέρμα ο Θουμπιθαρέτα καθώς την θέση του πήρε ο Μολίνα, από τους παλιούς υπάρχουν οι Ιέρο, Γκουαρντιόλα, Αμπελάρδο, Κανιθάρες, Σέρχι, Ετσεβερία αλλά έχουν προστεθεί και οι νέοι Μίτσελ Σαλγάδο, Βαλερόν, Μεντιέτα, Ιβάν Ελγκέρα, Αλφόνσο
ακόμη και έτσι όμως η Ισπανία έκανε την τυπική της πορεία αποκλειόμενη στα προημιτελικά από μία μεγάλη ομάδα, αυτή την φορά ήταν η Γαλλία του Ζιντάν

στο mundial του 2002 είχε μία από τις καλύτερες ομάδες στην ιστορία της, εντυπωσίασε πραγματικά στο πρώτο γύρο κάνοντας 3 νίκες με ένα πραγματικά σπουδαίο ρόστερ Κασίγιας, Πουγιόλ, Ιέρο, Χοακίν, Ναδάλ, Ελγκέρα, Μπαράχα, Μεντιέτα, Βαλερόν, Ραούλ, Λουίς Ενρίκε όμως στον προημιτελικό με την Κορέα βρέθηκε το απίθανο τρίο των διαιτητών από την Ουγκάντα και το Τρίνινταντ για να τους σφάξει, να θυμίσω μόνο ότι απ’ όσα θυμάμαι η σφαγή που υπέστησαν οι Ιταλοί στον προηγούμενο γύρο ήταν παιχνιδάκι μπροστά σε αυτά που τράβηξαν οι Ίβηρες σε εκείνο το ματς, κρίμα...

στο euro της Πορτογαλίας η Ισπανία με προπονητή τον Σάεθ είχε και πάλι πολύ καλή ομάδα (η βάση της προηγούμενης) αλλά έπεσε πάνω στην εκπληκτική Ελλάδα και την γηπεδούχο Πορτογαλία και παρά το ότι έπαιξε καλό ποδόσφαιρο επέστρεψε άπραγη στην βάση της

το 2006 στα γήπεδα της Γερμανίας για μένα μπήκε η ταφόπλακα της ποδοσφαιρικής ομάδας ΙΣΠΑΝΙΑ, αλλά όπως αποδείχτηκε ήταν και το τέλος των ατυχών εμφανίσεων...
στον όμιλο με κέντρο Τσάβι, Σένα, Ράμος και επιθετικό δίδυμο Τόρες- Βίγια (δηλαδή λίγο πολύ η σημερινή ομάδα) διέλυσε τα πάντα στο πέρασμά της όμως στο κρίσιμο νοκ-άουτ αν και ήταν φαβορί απέναντι στην Γαλλία, προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με πέναλτι του Βίγια και ύστερα έφαγε 3 και γύρισε πίσω με την ουρά στα σκέλια...
ε τι να πεις μετά για αυτή την ομάδα ;
apkat
QUOTE(hip-hop @ Jun 27 2008, 23:03 ) *
Μια φορα επαιξα 2 εκατομμυρια(δραχμες) στο χρηματηστηριο και τα 'χασα sad.gif .
Υ.Γ:Βεβαια μια φορα ειχα κερδισει μολις 40 ευρω στο Τζοκερ 41.gif .


Ρε συ χιπ-χοπ πως μπορει ανθρωπος που γεννηθηκε το 95 να επενδυσε στο Χρηματηστηριο επι δραχμων;;; blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
nikolas12
Ο πατερας μου τα παιξε για μενα και αν κερδιζε θα μου τα δινε.Επειδη ομως ειμαι μαγκας λεω οτι το κανα εγω 24.gif.Παντως στη πιατσα του στοιχηματος ειμαι γνωστος.Απο 6 χρονων επαιζα Τζοκερ(τωρα τα χω παρατησει).



Υ.Γ.Επαναλαμβανω ομως οτι ειμαι απιστευτα ατυχος.
rchos
hip hop ελεος.

το επομενο ασχετο διαγραφεται.
Weekendman
Για να δούμε τι θα γίνει στο Τελικό σήμερα, Η Γερμανία έχει ένα επιοικώς μέτριο τερματοφύλακα(Κρίμα στην γερμανία υπάρχουν πιο καλύτεροι ταλαντούχοι τερματοφύλακες όπως Νόιερ και Άντλερ) και μια ευάλωτη τετράδα αμυντικών με αργό δίδυμο κεντρικών αμυντικών , και μπάκ που δεν δίνουν ρεσιτάλ άμυνας όμως ό ένας απο αυτούς ο Λάμ συνεισφέρει σημαντικά στο επιθετικό παιχνίδι των Γερμανών
Οι αμυντικοί μέσοι της Γερμανίας χωρίς να εντυπωσιάζουν κάνουν την δουλειά τους με τον Μπάλακ να προσφέρει μέν ως επιθετικογενής
μέσος αλλά οι Σβάινσταιγκερ οι Επιθετικοί Κλόζε(Ο μόνος γερμανός επιθετικός που σίγουρα μπορεί να παίξει βασικό ρόλο σε μεγάλη ευρωπαική ομάδα) και Ποντόλσκι κάνουν την διαφορά για την Γερμανία και αν αναλογιστεί κανένας οτι ο Κλόζε είχε ένα πολύ κακό Β΄ γύρο και οι Ποντολσκι και Σβάινσταιγκερ είχαν μια χρονιά που θα ήθελαν να ξεχάσουν προσφέρουν μια ενύσχιση στην Γερμανία που δεν ήταν αναμενόμενη, οι Γερμανοί λογικά θα στηριχτούν στο τι θα κάνουν οι Λάμ και Ποντολσκι στην πλευρά τους, στις στημένες φάσεις και στην δύναμη.
Οι Ισπανοί έχουν τον καλύτερο τερματοφύλακα της διοργάνωσης και μια αρκετά συμπαγής άμυνα,επίσης έχουν αμυντικούς μέσους (Σένα) και επιθετικογενής μέσοους (Φάμπρεγκας,Σίλβα κτλ...) που κάνουν το κέντρο της Ισπανίας να φαίνεται καλύτερο απο το αντίστοιχο της Γερμανίας, σε επιθετικούς μετα τον τραυματισμό και του Βίγια οι Γερμανοί φαντάζουν πιο πλήρεις αλλά και οι αντίστοιχοι της Ισπανίας Τόρες Γκουίθα δεν τους χαρακτηρίζεις και ακύνδινους.
Αν οι Ισπανοί επιβάλουν τον γρήγορο ρυθμό δεν υπάρχει φυσιολογικά αμφιβολία για το ποιός θα είναι ο νίκητης(Ισπανία...) αλλά ως τώρα μόνο στα δύο παιχνίδια με την Ρωσία το εφάρμοσαν όπως ήθελαν οι Ισπανοί(ίσως και να έπαιξε ρόλο η απουσία του Κολόντιν...) στα υπόλοιπα παιχνίδια με Σουηδία, Ιταλία δεν τα κατάφεραν το ίδιο
Για να τελειώσω ας ευχηθώ σαν ποδοσφαιρικά Γερμανόφιλος να το σηκώσει το τρόπαιο η Γερμανία για τα ορθογραφικά λάθη δεν φταίω εγώ το πληκτρολόγιο έχει μικροπροβληματάκια...
Weekendman
Επένδυσαν στο ξύλο και την δύναμη οι Γερμανοί ,αλλά στην κρίσιμη φάση του γκόλ βρέθηκε ο Τόρες με τον Λάμ που δεν είναι και τέρας δύναμης....
panos75
100% δίκαια η επικράτηση των Ισπανών.

Αλήθεια, αυτό το καϊνάρι τον Γκόμεζ που τον ανακάλυψαν τα τσακάλια της Γερμανίας; Μπήκε αλλαγή στο 78' και ένα τέταρτο δεν έκανε σεφτέ με τη μπάλα.
Κάτι τέτοιους τύπους βλέπουν οι δικοί κι'άντε μετά να τους πεις τίποτα όταν αποκαλούν τον Χαριστέα διάδοχο του Φαν Μπάστεν.
Weekendman
Απλά αστείοι οι Γερμανοί σήμερα...
Συνοπτικά
Έχασαν την μάχη του κέντρου(αναμενόμενο).
Εξαφανίστηκαν οι Λάμ και Ποντολσκι(αναμενόμενο).
Δεν τους βγήκαν οι στημένες φάσεις(θα μπορούσαν κάτι καλύτερο).
Οι Ισπανοί είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας που δεν άφησε περιθώρια στους Γερμανούς που έμοιαζαν πολλές φορές μια ταχύτητα κάτω ,και μπορούσαν άνετα να έχουν πιο ευρύτερο σκόρ ,πολύ λίγες στιγμές(με καμία) οι Γερμανοί φαινόταν να απειλούν.
jois21
Συμφωνω, δικαια η Ισπανια.

Καθορλα, καθορλα, κατσορλα, καθορλα, κατσορλα ...και γκολ. Πρεπει να αρχισουν οι μολοτωφ στη ΝΕΤ.
Weekendman
Αφού τελείωσε το EURO ας κάνω μερικά σχόλια για όλες τις ομάδες
Ελλάδα
Μπορεί οι διεθνείς μας να πούν ότι άφησαν πίσω στα προκριματικά μια ομάδα τετράδας όπως η Τουρκία ,και ότι έπαιξαν σε ένα όμιλο με την τροπαιούχο Ισπανία και την Ρωσία που έφτασε ημιτελικά αυτό όμως είναι η μία όψη του νομίσματος, γιατί οταν παίζεις με μια μέτρια όμαδα όπως η φετινή Σουηδία,με την Ρωσία χωρίς Αρσάβιν και με τα δεύτερα της Ισπανίας έπρεπε τουλάχιστον να παιχτεί η πρόκριση στο τελευταίο παιχνίδι...
Αυστρία
Η Ελλάδα έκανε ότι μπορούσε για να χαρακτηριστεί ως η πιο άμπαλη ομάδα του τουρνούα αλλά νομίζω τελικά η Αυστρία δικαιούται αυτό τον τίτλο.
Ελβετία
Όχι τίποτα σπουδαίο αλλά δεν είχε και την τύχη σύμμαχο της σε αυτήν την διοργάνωση.
Γαλλία
Λίγα Πράγματα,τραγικές προπονητικές επιλογές, και σαν συμπλήρωμα τραυματισμός του κορυφαίου Γάλλου παίκτη ,του Ριμπερί στον κρίσιμο αγώνα με Ιταλία.
Τσεχία
Καμιά σχέση με την ομάδα που πραγματικά απολάμβανες το ποδόσφαιρο της μέχρι πρόσφατα, όπως και το 2004 έτσι και το 2008 έφυγαν με πολύ πικρή γεύση.
Πολωνία
Συνέχισε αυτό που κάνει τα τελευταία χρόνια κερδίζει τις εντυπώσεις στα προκριματικά των διοργανώσεων και τις χάνει όταν έρχεται η ώρα για τα παιχνίδια της τελικής φάσης.
Σουηδία
Φιλότιμοι, αλλά αν δεν ήταν η υπερφοβισμένη ελληνική ομάδα δύσκολα θα εκάναν νίκη σε αυτό το Ευρωπαικό, πέρασαν και δεν ακούμπησαν.
Ρουμανία
Με ηρωική άμυνα πήγαν να κλέψουν την πρόκριση στα προημιτελικά ,αλλά δεν έφτασε...
Κροατία
Ωραία μπάλα έπαιξαν σε ορισμένα παιχνίδια, ήταν άτυχοι με τους Τούρκους αν περνούσαν δεν νομίζω σε καμία περίπτωση να εχάναν απο τους Γερμανούς, δικαίωσαν την φήμη ως ένα απο τα κρυφά φαβορί.
Πορτογαλία
Ξεκίνησαν με πολλές υποσχέσεις,αλλά τους χαντάκωσε ο Ρικαρντό.
Ιταλία
Εκτός απο το γνωστό ηλίθιο αμυντικό παιχνίδι των Ιταλών, η έλλειψη σοβαρού προπονητή και το φοβερό σύστημα κάντε σέντρες και θα βρούμε το κεφάλι του Τόνι ήταν σοβαροί λόγοι για να χαρώ που αποκλείστικε η Ιταλία απο τα προημιτελικά.
Ολλανδία
Ξεκίνησαν εντυπωσιακά, πόνταραν στην επιθετική τους λειτουργία, αλλά αποδείχτηκε οτι αυτό το ανοικτό επιθετικό παιχνίδι ήταν βούτηρο στο ψωμί των Ρώσων...
Τουρκία
Απο τις ομάδες που μου άρεσαν ,και για τις πολλές ανατροπές που έκανε και γιατί δεν λύγιζε στις πολλές δυσκολίες με τους τραυματισμούς και τις κάρτες, η ομάδα της διοργάνωσης μετα απο την Ισπανία.
Ρωσία
Με τον Αρσάβιν φάνηκε οτι θα τα σάρωναν όλα στον δρόμο τους ,αλλά οι Ισπανοί δεν είχαν την ίδια αφέλεια στην αμυντική τους λειτουργία όπως οι Ολλάνδοι, πάντως η απόδοση των Ρώσων με την Ολλάνδία ήταν η πιο εντυπωσιακή εμφανισή ομάδας στο EURO.
Γερμανία
Οι Γερμανοί εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη του Ρικάρντο, τον αποδεκατισμό των Τούρκων(αλλά και το γεγονός που δεν βρήκαν τους Κροάτες ξανά) και έφτασαν στον Τελικό με τον οποίο πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν παρουσίασαν κάτι ιδιαίτερο για να απαιτήσουν κάτι περισσότερο.
Ισπανία
Η άξια πρωταθλήτρια Ευρώπης με κορυφαίο τερματοφύλακα, συμπαγή άμυνα, εξαιρετικό κέντρο
ανασταλτικά και επιθετικά σε συνδυασμό με εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας έπεισε πολλόυς άπιστους Θωμάδες όπως και έμενα οτι είναι ικανή για εμφανίσεις μεγάλης ομάδας αναλογή και του υλικού της.
jois21


biggrin.gif
captain charisma
ξυνεις πληγες sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif 68.gif shot.gif shot.gif
asxetos
Για την εθνική μας το μόνο που έχω να πω είναι ότι δεν αξίζαμε κάτι παραπάνω. Έγιναν πολλές λάθος επιλογές από τον Ρεχάγκελ (το κυριότερο ότι είχε δώσει ασυλία σε κάποιους οι οποίοι ήταν επιδεικτικά αδιάφοροι και από ότι βλέπω συνεχίζει να τους καλεί, αναφέρομαι φυσικά στους Σεϊταρίδη, Κατσουράνη).

Κάποιοι άλλοι προσπάθησαν αλλά δεν μπορούσαν. Μας κυνήγησε και η διαιτησία (όλα τα χε η Μαριωρή)...

Θα μπορούσε να είχε και κάποιους άλλους παίκτες αλλά δεν ήταν η κατάσταση τόσο τραγική όσο το '94 όταν ο Παναγούλιας έκανε εντελώς άστοχες επιλογές αφήνοντας πολλούς από τους πιο ταλαντούχους παίκτες της χώρας εκτός.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.