Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
επαθα λαστιχο
Οποιος δεν συμφωνεί ότι ο Γκάλης και ο Γιαννάκης είναι οι δύο κορυφαίοι Ελληνες μπασκετμπολίστες της ιστορίας, μπορεί ελεύθερα να γυρίσει σελίδα. Δεν έχουμε κάτι να συζητήσουμε.

Μετά φταίω εγώ που είμαι εμπαθής με τον συγκεκριμένο.

Κατά τα άλλα,οκ παιδιά εγώ προσπάθησα κάποτε να πείσω με επιχειρήματα τον πατέρα μου ότι ο Κολοκυθάς δεν είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που έβγαλε η Ευρώπη,αλλά απέτυχα.Μια γενικότερη συζήτηση για την παρελθοντολαγνεία θα ήθελα να γίνει εδώ στο φόρουμ σε άλλο τόπικ.
manj13
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jan 6 2015, 17:56 ) *
Οποιος δεν συμφωνεί ότι ο Γκάλης και ο Γιαννάκης είναι οι δύο κορυφαίοι Ελληνες μπασκετμπολίστες της ιστορίας, μπορεί ελεύθερα να γυρίσει σελίδα. Δεν έχουμε κάτι να συζητήσουμε.

Μετά φταίω εγώ που είμαι εμπαθής με τον συγκεκριμένο.

Κατά τα άλλα,οκ παιδιά εγώ προσπάθησα κάποτε να πείσω με επιχειρήματα τον πατέρα μου ότι ο Κολοκυθάς δεν είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που έβγαλε η Ευρώπη,αλλά απέτυχα.Μια γενικότερη συζήτηση για την παρελθοντολαγνεία θα ήθελα να γίνει εδώ στο φόρουμ σε άλλο τόπικ.




''οκ παιδιά εγώ προσπάθησα κάποτε να πείσω με επιχειρήματα τον πατέρα μου ότι ο Κολοκυθάς δεν είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που έβγαλε Η ΕΥΡΩΠΗ,αλλά απέτυχα''..... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif....ΕΣΥ ΚΑΙ Ο...ΙΩΒ!!! smiley.gif
lakersdynasty
Δίρκιος Νοβιτσκίδης φορ δε γουίν.

Η μακροχρόνια καριέρα στο ΝΒΑ πάντα δείχνει πράγματα για έναν αθλητή.

Δείχνει ότι μπορεί να αντεπεξέλθει σε ένα περιβάλλον στο οποίο είναι μαζεμένοι οι περισσότεροι καλοί αθλητές με καλή τεχνική και απο εκεί και πέρα παίκτες που έχουν ελλείψεις αλλά αρκετά καλά στοιχεία για να κρατηθούν στη λίγκα.

Το τι θα γινόταν ΑΝ δε μπορούμε να το πούμε, οπότε δε μπορούμε να πούμε τι θα γινόταν εαν αποφάσιζαν Έλληνες παίκτες να δοκιμάσουν στο ΝΒΑ εαν είχαν την ελευθερία να πάιξουν παράλληλα επίσης με τις Εθνικές τους. Αυτί ισχύει και για τον Σαμπόνις σε σχέση με τον Νοβίτσκι που για μένα είναι νο1.

Επανάσταση στον τρόπο παιχνιδιού; Δε βλέπω να υστερεί του Σάμπας για τη θέση του.

Διάρκεια; No1 χωρίς συζήτηση.

Κόσμος που είδε μπάσκετ για χάρη του λεγάμενου; Πόσο μικρότερη είναι η επιρροή του Νοβιτσκι στη Γερμανία απ'οτι του Σάμπας στη Λιθουανία;

Κληρονομιά; Δείτε τη λίστα διακριθέντων των Mavericks και θα δείτε μόλις δύο-τρία άλλα ονόματα να "αχνοφαίνονται".
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pWM...#gid=1362565878

Κατορθώματα; NBA MVP, Πρωταθλητής ΝΒΑ. Μια Εθνική μόνος του.

Τώρα για ολόκληρη τη λίστα δεν έχω να πω πολλά. Υπάρχουν συνφορουμίτες που με τις γνώσεις τους για Εθνικές και Ευρωπαϊκό μπάσκετ θα με κάνουν να κοκκινίσω.

Αλλά αυτό με το οποίο συμφωνώ γενικότερα είναι ότι Ευρωπαίοι παίκτες οι οποίοι στέκονται στο ΝΒΑ για σειρά ετών θα έπρεπε να έχουν προτεραιότητα και με αυτή τη λογική και ο Σρεμπφ και ο Σμίτς κολλάνε στη λίστα και ας μην ήταν στο συντριπτικό κομμάτι της καριέρας τους εκεί, NBA All-Stars.

http://www.basketball-reference.com/players/s/schrede01.html
http://www.basketball-reference.com/players/s/smitsri01.html

http://www.basketball-reference.com/players/n/nowitdi01.html
http://www.basketball-reference.com/players/s/sabonar01.html
sarounas
Τι εννοούμε ο καλύτερος ή τι ψηφίζουμε?

Το καλύτερο στιλ δηλαδή τον καλλιτέχνη που χαίρεσαι να τον βλέπεις περισσότερο από κάθε άλλον;

ο καλύτερος σκόρερ, σουτέρ, πασέρ, μπλοκέρ, ριμπάουντερ, αμυντικός, κλέφτης, συμπαίκτης;

ο πιο ψύχραιμος που έμπαινε μπροστά όταν οι άλλοι έτρεμαν και συνήθως έφερνε εις πέρας την αποστολή;

αυτός που ενέπνεε μεγαλύτερο σεβασμό στους συμπαίκτες, τρόμο στους αντιπάλους;

αυτός που πήρε τους περισσότερους τίτλους, είχε την μεγαλύτερη επιρροή στον κόσμο; αυτός που άλλαζε τις ισορροπίες ή αυτός που είχε την πιο επιτυχημένη καριέρα;

Αν είναι το τελευταίο δεν νομίζω ότι ο Κούκοτς έχει αντίπαλο με τρεις Ευρωλίγκες, 3 δαχτυλίδια ΝΒΑ και με χρυσά παγκοσμίου και ευρωπαικού

Για στιλ είμαι μεταξύ Γκάλη και Πέτροβιτς, αξεπέραστοι αρτίστες και οι δυο τους από κοντά και ο Πάου Γκασόλ

Σκόρερ Γκάλης, Πέτροβιτς, Νοβίτσκι και Πάρκερ

Πασέρ Γιασικεβίτσιους, Παπαλουκάς από στους σύγχρονους Κούκοτς, Μαρτσουλιόνις και Γκάλης από τους παλιούς

Σουτέρ ο Πέτζα, με τον Ναβάρο και από τους παλιούς Κουρτινάιτις και Ρίβα

Μπλοκέρ ο Βράνκοβιτς και οι Γκασολαίοι

Ριμπάουντερ σαν τον σημερινό Μαρκ Γκασόλ δεν είχε ποτέ η Ευρώπη

Αμυντικός ο Κιριλένκο και ο Διαμαντίδης αν και μάλλον σύντομα ο Μαρκ Γκασόλ δεν θα έχει αντίπαλο

Κλέφτης ο Πίτις

Καλύτερος συμπαίκτης ο Διαμαντίδης και ο Κιριλένκο ενώ από τους παλιούς μακράν ο Γιαννάκης

Τα μεγαλύτερα @@@δια ο Μποντιρόγκα

Ο παίκτης που αλλάζει τις ισορροπίες σήμερα είναι ο Σπανούλης και στο παρελθόν ο Νοβιτσκι

Έμπνευση και σεβασμό από συμπαίκτες ο Ντίρκ και ο Πάρκερ

Τρόμο στους αντιπάλους ασυζητητί ο Σαμπόνις

Επιρροή στον κόσμο σαν αυτή που είχε ο Γκάλης στους Έλληνες δεν νομίζω ότι είχε κανείς άλλος και πουθενά απλά γιατί ο άνθρωπος έκανε το μπάσκετ το πιο δημοφιλές στην χώρα του την εποχή που αγωνιζόταν.
Στην Γερμανία αυτό δεν πρόκειται να γινόταν ούτε και για τον Τζόρνταν αν αυτός ήταν Γερμανός,
στην Βραζιλία ούτε κατά διάνοια δεν θα μπορούσε ο Όσκαρ να κατάφερνε να ξεπερνούσε σε δημοφιλία το ποδόσφαιρο
ενώ στην Λιθουανία το μπάσκετ ήταν πάντα πρώτο άθλημα.

Θα μπορούσε ίσως να το κάνει ο Ντράζεν στην Κροατία αλλά λόγω χαρακτήρα (κακομαθημένο παλιόπαιδο) είχε πολλές αντιπάθειες σε αντίθεση με τον Ντίβατς πχ που έλαμπε σαν προσωπικότητα ενώ ο άλλος μεγάλος Κούκοτς ήταν πολύ χαμηλού προφίλ και ποτέ του δεν μπόρεσε να πάρει στις πλάτες του την Κροατία η οποία ούτως ή άλλος μετά τον θάνατο του Πέτροβιτς αντιμετώπιζε κρίση ταυτότητας και ποτέ δεν κατάφεραν να ηγηθούν πραγματικά ο Κούκοτς με τον Ράτζα αν και πάντα διέθεταν εξαιρετικό ρόστερ στην εθνική ομάδα τους χωρίς όμως έναν μαέστρο να τους καθοδηγεί από την θέση που άφησε ορφανή ο πραγματικός Μότσαρτ και όχι αυτός του Παπαδογιάννη. Εξάλλου ο Μότσαρτ του μπάσκετ δεν θα μπορούσε να ήταν κουτσός icon_drunk.gif

Βέβαια το σχόλιο του Παπαδογιάννη για τον Ντράζεν απλά δεν υπάρχει…. Ακούς εκεί μετά θάνατον.. ελπίζω να μην τα εννοεί πραγματικά γιατί γελάει ο κόσμος με κάτι τέτοια
Germany96
QUOTE(sarounas @ Jan 6 2015, 23:57 ) *
...
Ριμπάουντερ σαν τον σημερινό Μαρκ Γκασόλ δεν είχε ποτέ η Ευρώπη
...

Μεγάλη συμπάθεια ο Marc αλλά δεν πιστεύω πως είναι καν ο καλύτερος rebounder της οικογένειάς του tongue.gif Ο Noah μάλλον θα ήταν η πρώτη μου επιλογή σε αυτόν τον τομέα ενώ κι ο Asik πάντα είχε εξωπραγματικά νούμερα, αν μπορέσει κάποιος να ξεπεράσει το κατά τα άλλα με το ζόρι τον λες μπασκετμπολίστα.

Πάνω από τους Gasols θα έβαζα και τους Iligauskas, Divac από τους NBAers, τον Στόικο από τους semi-NBAers ενώ και τα ρεκόρ του Turkcan στην Euroleague (έστω κι αν μιλάμε για βάθος 15ετίας μόνο) είναι εντυπωσιακά.

Anyway πολύ ωραίο post σε ένα πολύ ενδιαφέρον topic.
TakeshyKurosawa
sarounas
QUOTE(Germany96 @ Jan 7 2015, 11:06 ) *
Μεγάλη συμπάθεια ο Marc αλλά δεν πιστεύω πως είναι καν ο καλύτερος rebounder της οικογένειάς του tongue.gif Ο Noah μάλλον θα ήταν η πρώτη μου επιλογή σε αυτόν τον τομέα ενώ κι ο Asik πάντα είχε εξωπραγματικά νούμερα, αν μπορέσει κάποιος να ξεπεράσει το κατά τα άλλα με το ζόρι τον λες μπασκετμπολίστα.

Πάνω από τους Gasols θα έβαζα και τους Iligauskas, Divac από τους NBAers, τον Στόικο από τους semi-NBAers ενώ και τα ρεκόρ του Turkcan στην Euroleague (έστω κι αν μιλάμε για βάθος 15ετίας μόνο) είναι εντυπωσιακά.

Anyway πολύ ωραίο post σε ένα πολύ ενδιαφέρον topic.

καλοί ριμπάουντερ όλοι αυτοί αλλά θέλω να δω αυτό το νέο φρούτο τον Βόσνιο Νούρκιτς blink.gif

πάντως προσωπικά αν με ρωτούσαν ποιον θα ήθελα κάτω από την ρακέτα να μαζεύει τα σκουπίδια και να κρατά την άμυνα θα έλεγα με κλειστά μάτια τον Μάρκ. Νομίζω με το εκτόπισμά του, τον όγκο που συνοδεύεται με μια αξιοπρεπέστατη ταχύτητα με βάση τα κυβικά του και επιπλέον την αντίληψή του στην όμυνα γεμίζει την ρακέτα όσο κανείς άλλος

ο Ντίβατς νομίζω ότι ήταν ένας παίκτης που κάθε ομάδα στον κόσμο θα ήθελε να τον είχε. Δημιουργούσε το κλίμα που έπρεπε στα αποδυτήρια και έμπαινε πάντα μπροστά στα δύσκολα αλλά μπασκετικά δεν δούλεψε καθόλου το ταλέντο του. Στατιστικά θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερος αν δούλευε λίγο τις όποιες αδυναμίες του. Μέγας τεμπέλης....

τον Τουρκσαν με τέτοια προσόντα που είχε αν τον είχαν στην διάθεσή τους προπονητές που μπορούσαν να τον διαχειριστούν και τον έβαζαν να παίζει για την ομάδα θα μπορούσε να γίνει ένα πυρηνικό όπλο. Πχ και ο Ρόντμαν δεν ήταν υπόδειγμα συνέπειας αλλά αν του έδινε κάποιος να καταλάβει τί ακριβώς θέλει από αυτόν έπαιρνε το μέγιστο. Τέτοια περίπτωση ήταν και ο Τουρκσαν αλλά ατύχησε με τους προπονητές που δεν μπόρεσαν να τον κοντρολάρουν αφού τον Τάνιεβιτς τον βρήκε στο τέλος της καριέρας και έμεινε να παλεύει με τον Αιντίν Έρς, τον Αταμάν και τους άλλους τούρκους αφού στο ΝΒΑ εκείνα τα χρόνια δεν μπορούσαν να ασχοληθούν σοβαρά μαζί του
yorgos
QUOTE
ο Ντίβατς νομίζω ότι ήταν ένας παίκτης που κάθε ομάδα στον κόσμο θα ήθελε να τον είχε. Δημιουργούσε το κλίμα που έπρεπε στα αποδυτήρια και έμπαινε πάντα μπροστά στα δύσκολα αλλά μπασκετικά δεν δούλεψε καθόλου το ταλέντο του. Στατιστικά θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερος αν δούλευε λίγο τις όποιες αδυναμίες του. Μέγας τεμπέλης....


Και μέγας καπνιστής. Όλοι οι Σέρβοι της εποχής εκείνης ήταν φουγάρα (Ζάρκο και σία) αλλά ο Ντίβατς ήταν από άλλο ανέκδοτο, χαλαρουίτα δυο πακετάκια ημερησίως.
sarounas
QUOTE(yorgos @ Jan 8 2015, 02:59 ) *
Και μέγας καπνιστής. Όλοι οι Σέρβοι της εποχής εκείνης ήταν φουγάρα (Ζάρκο και σία) αλλά ο Ντίβατς ήταν από άλλο ανέκδοτο, χαλαρουίτα δυο πακετάκια ημερησίως.

νέριτ χθες βράδυ,
Βαγγέλας σε Πέτζα "τί θα άλλαζες αν μπορούσες στην καριέρα σου"

Πέτζα: έ ίσως να πρόσεχα λίγο περισσότερο το σώμα μου και την διατροφή μου αλλά τι μπορείς να κάνεις όταν ζεις με τα πρότυπά σου και αυτοί καπνίζουν, πίνουν κλπ smiley.gif smiley.gif smiley.gif



BasketZilla
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, μόνο 7 παίκτες μπορούν να μπουν στην συζήτηση για τον κορυφαίο Ευρωπαίο όλων των εποχών.

Από την δεκαετία του 70 οι Sergei Belov και ο Kresimir Cosic, ο μουστάκιας Ρώσος γιατί ήταν πρώτος με διαφορά σε μια Εθνική με 12 σταρ της εποχής και γιατί στον τελικό του Μονάχου νίκησε σχεδόν μόνος του με το mid-range σουτάκι του τα Αμερικανάκια και ο Κρέζο γιατί ήταν ο πρώτος Ευρωπαίος all around ψηλός ,με παιχνίδι παρόμοιο του Divac, και ο πρώτος που κατάφερε να είναι πετυχημένος και στην άλλη άκρη του Ατλαντικού έστω και σε Κολεγιακό επίπεδο.

Από την δεκαετία του 80 το δίδυμο των Drazen Petrovic και Arvydas Sabonis. Για τον Μότσαρτ δεν υπάρχουν απλά λόγια. Τεράστιος winner, αληθινός gym rat το μόνο που μπορεί να του προσάψει κάποιος είναι ότι παραήταν κωλόπαιδο ...
Ο Sabas είχε τα σωματικά προσόντα και την μπασκετοσύνη (sic) να γίνει ο καλύτερος παίκτης του κόσμου όλων των εποχών αλλά δεν νομίζω ότι το ήθελε πραγματικά. Ασχέτως του ότι τον πρόδωσαν τα πόδια του μόλις στα 22-23 του χρόνια αν δει κάποιος το Ευρωμπάσκετ του 1985 , που αποτελεί την κορυφή του λόφου στην καριέρα του Λιθουανού, βλέπει ένα stretch 4 2.20 να μην εκμεταλλεύεται το ύψος και την τεράστια δύναμη επειδή φυσικά ο Sabonis ψιλοβαριόταν να παίξει σαν 5 στα νιάτα του!

Από την δεκαετία του 90, εδώ είμαι σίγουρος ότι θα διαφωνήσουν πολλοί, δεν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μπει στην συζήτηση για τον κορυφαίο όλων των εποχών.

Από την δεκαετία του 00, την οποία θεωρώ κορυφαία τόσο από άποψη παικτών όσο και επιτυχιών εναντίον των Αμερικανακίων λόγω της ύπαρξης πληθώρας πραγματικά σπουδαίων παικτών, η τριάδα Tony Parker - Dirk Nowitzki - Pau Gasol.

Σε αυτούς θα μπορούσε να προστεθεί ο Radivoje Korac , αλλά δεν έχω άποψη για κάποιον που δεν έχω δει σε έστω 2-3 ολόκληρα παιχνίδια. Δεν θεωρώ ότι μπορούν να μπουν στην λίστα για τον κορυφαίο Ευρωπαίο παίκτες όπως ο Drazen Dalipagic, o Toni Kukoc, o Dejan Bodiroga, o Sarunas Jasikevicius , o Juan Carlos Navarro, o Vlade Divac και τόσοι άλλοι που ανήκουν κατά την άποψη μου στην κατηγορία του σούπερ σταρ αλλά όχι του κορυφαίου όλων των εποχών. Ο δικός μας ο Νικ θα ήταν φυσικά ένας από τους υποψήφιους για τον κορυφαίο, εάν όμως ήταν ''μπασκετικά'' Ευρωπαίος και όχι Αμερικανός. Εκεί όμως που πραγματικά μένω έκπληκτος είναι σε μια συζήτηση για τον κορυφαίο Ευρωπαίο να βλέπω το όνομα του Μήτσου του Διαμαντίδη. Φίλοι Παναθηναϊκοί έλεος !

Αν έπρεπε να διαλέξω έναν μόνο για κορυφαίο η επιλογή μου είναι ανάμεσα στους Drazen Petrovic και Dirk Nowitzki με νικητή στα σημεία τον Κροάτη ως πιο ... μπασκετόφατσα από των Γερμανό. Βασικό κριτήριο στα δικά μου μάτια για να θεωρηθεί κορυφαίος όλων των εποχών κάποιος είναι το πόσο dominant ήταν κάθε ένας στην εποχή του και το πόσο μοναδικό και χαρακτηριστικό ήταν το παιχνίδι του κάθε παίκτη.
sarounas
όχι ο Σεργκέι, ο Αλεξάντερ είχε βάλει το καλάθι στο Μόναχο

εγώ στην κορυφή της πυραμίδας θα έβαζα μακράν τον Σαμπόνις και τον Πέτροβιτς που πήγαν ήδη φτιαγμένοι παίκτες εκεί σε περιόδους που ευρωπαίος μπασκετμπολίστας ήταν συνώνυμος με ανέκδοτο και τους έκαναν πλάκα ειδικά ο Μότσαρτ που ήταν ουσιαστικά θύμα ρατσισμού από τον Έιντελμαν στο Πόρτλαντ...

Τον δρόμο άνοιξαν αυτοί οι δύο, ο Ντίβατς, ο Κούκοτς και ο Ράτζα.
εντελώς άλλες εποχές και συνθήκες σήμερα, Ο Ντιρκ και ο Πάρκερ είναι αμερικανικά προιόντα όπως και όλοι οι Ευρωπαίοι που πήγαν από το 1998 και έπειτα από τα 20-21 τους εκεί και όλοι δούλευαν γι αυτούς
BasketZilla
QUOTE(sarounas @ Jan 10 2015, 14:52 ) *
όχι ο Σεργκέι, ο Αλεξάντερ είχε βάλει το καλάθι στο Μόναχο

Ο αδικοχαμένος Αλεξάντερ έβαλε το πιο διάσημο καλάθι στην ιστορία των Ολυμπιακών αγώνων , αλλά ο Sergei με 7-8 σουτάκια από μέση απόσταση κράτησε τους Σοβιετικούς στο προβάδισμα μέχρι τις βολές του Doug Collins στο 50-49. Μετά οι διαιτητές με την .. τρίτη έδωσαν την νίκη στην αρκούδα. Γενικά ο Σεργκέι ήταν ο πρώτος αληθινός compo guard στο Ευρωπαϊκό μπάσκετ και συνδύαζε τέλεια την δημιουργία με ένα δολοφονικό jump shoot από τα 5-6 μέτρα. Μαζί με τον Cosic πραγματικά έδωσαν μια εντελώς άλλη διάσταση στο Ευρωπαικό μπάσκετ , βοηθώντας στο να περάσουμε από τους μονοδιάστατους παίκτες σε μια πιο all around προσέγγιση του παιχνιδιού.
Zephyr
Για μένα Νοβίτσκι. Σαμπόνις, Πέτροβιτς, Γκάλης και ΣΙΑ δεν πήραν πρωτάθλημα ΝΒΑ όντες πρωταγωνιστές, δεν έκαναν τον Λεμπρόν να κλαίει, δεν οδήγησαν σε διακρίσεις το τουρλουμπούκι άσχετων παιχτών που στα μέσα της προηγούμενης δεκαετίας λεγόταν "Εθνική Γερμανίας". Μόνο ο Γκάλης τον περνάει σε σκορ Εθνικών Ομάδων (στα Ευρωμπάσκετ) ο οποίος Γκάλης αν είχε παίξει ΝΒΑ (ώστε να δείξει όπως ο Ντράζεν τι ψάρια πιάνει και εκεί) θα μπορούσε να είναι αυτός στην θέση του.
Μια top ανα θέση 5αδα θα μπορούσε να είναι: Σαμπόνις (5), Νοβίτσκι (4), Κούκοτς (3), Πέτροβιτς (2) και Γκάλης (1).
captain charisma
http://nba.sport24.gr/article/3378772/dirk...olwn-twn-epoxwn

γιατι ο νοβιτσκι θεωρειται ο κορυφαιος ευρωπαιος στην ιστορια..δεν αγωνιστηκε απλως στο νβα..το γονατισε...τα εργα του θαυμαστα..
εγινε κ ο πρωτος παικτης που εχει 28κ ποντους 10κ ριμπαουντ 1κ κλεψιματα 1κ μπλοκς και 1κ τριποντα..κ αυτο ειναι ενα πολυ ξεχωριστο κατορθωμα το οποιο θα αργησει να βρεθει αλλος παικτης που θα το κανει...
nikakis55
Καλησπέρα παιδιά, επειδή βρίσκω συνέχεια διάφορες πληροφορίες, ο καθένας ανεβάζει τα δικά του, θα ήθελα να κάνω ένα γκάλοπ (για μένα, για να ξέρω), ποιους θεωρείτε εσείς τους καλύτερους παίχτες όλων των εποχών μέχρι σήμερα (μόνο για Ευρώπη). Ευχαριστώ!
Igor
QUOTE(nikakis55 @ Jan 21 2019, 16:28 ) *
Καλησπέρα παιδιά, επειδή βρίσκω συνέχεια διάφορες πληροφορίες, ο καθένας ανεβάζει τα δικά του, θα ήθελα να κάνω ένα γκάλοπ (για μένα, για να ξέρω), ποιους θεωρείτε εσείς τους καλύτερους παίχτες όλων των εποχών μέχρι σήμερα (μόνο για Ευρώπη). Ευχαριστώ!


Έχουνε γίνει παλαιότερες ψηφοφορίες για τους καλύτερους στην θέση τους.
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=20014 (εδω πχ για τον κορυφαιο Ευρωπαιο PG)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.