Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Air and King
Μια τεραστια διαφορα ειναι οτι ο Νοβιτσκι ειναι σουπερσταρ σε παγκοσμιο επιπεδο και ο Γκαλης σε Ευρωπαικο.
Θα το ξαναπω αλλη μια φορα.Ο Γκαλης εκτος Ελλαδος σε μια ψηφοφορια που να περιεχει αυτον και τον Νοβιτσκι θελετε απο αναλυτες θελετε απο φιλαθλους θελετε απο παλιους παιχτες θα επαιρνε ελαχηστους ψηφους σε σχεση με τον Νοβιτσκι.
Τον Νοβιτσκι μπασκετικοι πατερες και Hall of Famer στην Αμερικη οπως οι Χιουμπι Μπραουν,Μπιλ Γουολτον,Ρετζι Μιλλερ(μελλοντικος Hall of Famer) τον βαζουν στην σφαιρα του Λαρρι Μπερντ κατι που δεν κανουν ας πουμε με τον Θρυλικο Ρικ Μπαρι απο την δεκαετια του 70.Αυτο και μονο τα λεει ολα!
Ο Μπορις Μπεγκερ δεν μπορει να σταθει καν σε μια συγκριση για τον κορυφαιο Τεννιστα ολων των εποχων(η και μονο Ευρωπαιο) σε αντιθεση με τον Νοβιτσκι.Ο Μπεκεμπαουερ δεν νομιζω οτι εχει κλεψει πιο πολυ τις καρδιες των Γερμανων απο τον Μιλλερ η τον Ρουμενιγκε αργοτερα!
Ο Νοβιτσκι εχει περασει σε επιπεδο αλλο.Ο Γκαλης στο ΝΒΑ δεν εφτανε ουτε στο επιπεδο π.χ ενως Φατ Λιβερ.(τριπλ νταμπλ μαστερ υποτιμημενος).Ειδικα ως πλειμεικερ δεν παιρναγε και θα ακουμπαγε.Τι συμπερασμα ειναι αυτο δεν μπορω να καταλαβω.
Το τι εχει κανει ο Γκαλης για το ελληνικο μπασκετ(οντως πολλα) δεν εχει να κανει με μια συγκριση με τον Νοβιτσκι ουτε ολος ο πλανητης ενδιαφερετε το τι εκανε ο Γκαλης για την χωρα του οταν θα αναδειξει τον κορυφαιο Ευρωπαιο ολων των εποχων.
Ο Γκαλης ειναι για μενα ο κορυφαιος Ελληνας ολων των εποχων και ενας απο τους κορυφαιους Ευρωπαιους ολων των εποχων αλλα Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ δεν ειναι τουλαχιστον για μενα και για την πλειοψηφια παγκοσμιως.
Παντα το ειδωλο μου ηταν και ειναι ο Σαμπονις(2ο τον κατατασω πλεον) αλλα θεωρω οτι ο Νοβιτσκι τον εχει ξεπερασει και αυτον.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 21 2009, 20:02 ) *
Μια τεραστια διαφορα ειναι οτι ο Νοβιτσκι ειναι σουπερσταρ σε παγκοσμιο επιπεδο και ο Γκαλης σε Ευρωπαικο.
Θα το ξαναπω αλλη μια φορα.Ο Γκαλης εκτος Ελλαδος σε μια ψηφοφορια που να περιεχει αυτον και τον Νοβιτσκι θελετε απο αναλυτες θελετε απο φιλαθλους θελετε απο παλιους παιχτες θα επαιρνε ελαχηστους ψηφους σε σχεση με τον Νοβιτσκι.
Τον Νοβιτσκι μπασκετικοι πατερες και Hall of Famer στην Αμερικη οπως οι Χιουμπι Μπραουν,Μπιλ Γουολτον,Ρετζι Μιλλερ(μελλοντικος Hall of Famer) τον βαζουν στην σφαιρα του Λαρρι Μπερντ κατι που δεν κανουν ας πουμε με τον Θρυλικο Ρικ Μπαρι απο την δεκαετια του 70.Αυτο και μονο τα λεει ολα!
Ο Μπορις Μπεγκερ δεν μπορει να σταθει καν σε μια συγκριση για τον κορυφαιο Τεννιστα ολων των εποχων(η και μονο Ευρωπαιο) σε αντιθεση με τον Νοβιτσκι.Ο Μπεκεμπαουερ δεν νομιζω οτι εχει κλεψει πιο πολυ τις καρδιες των Γερμανων απο τον Μιλλερ η τον Ρουμενιγκε αργοτερα!
Ο Νοβιτσκι εχει περασει σε επιπεδο αλλο.Ο Γκαλης στο ΝΒΑ δεν εφτανε ουτε στο επιπεδο π.χ ενως Φατ Λιβερ.(τριπλ νταμπλ μαστερ υποτιμημενος).Ειδικα ως πλειμεικερ δεν παιρναγε και θα ακουμπαγε.Τι συμπερασμα ειναι αυτο δεν μπορω να καταλαβω.
Το τι εχει κανει ο Γκαλης για το ελληνικο μπασκετ(οντως πολλα) δεν εχει να κανει με μια συγκριση με τον Νοβιτσκι ουτε ολος ο πλανητης ενδιαφερετε το τι εκανε ο Γκαλης για την χωρα του οταν θα αναδειξει τον κορυφαιο Ευρωπαιο ολων των εποχων.
Ο Γκαλης ειναι για μενα ο κορυφαιος Ελληνας ολων των εποχων και ενας απο τους κορυφαιους Ευρωπαιους ολων των εποχων αλλα Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ δεν ειναι τουλαχιστον για μενα και για την πλειοψηφια παγκοσμιως.
Παντα το ειδωλο μου ηταν και ειναι ο Σαμπονις(2ο τον κατατασω πλεον) αλλα θεωρω οτι ο Νοβιτσκι τον εχει ξεπερασει και αυτον.

Την εποχη του πραγματικου μπασκετ σε ΝΒΑ και Ευρωπη
ο δεν μπορω να πηδηξω ουτε εφημεριδα Νοβιτσκι,
θα ηταν αναπληρωματικος σε καποια ομαδα.

Σιγα τον παιχταρα, ενα σουτ εχει μονο, αν του το κοψεις αντιο ζωη.

Ολοκληρη η Ευρωπη πληρωνε εισητιριο για να παει να δει το μεγαλυτερο πολυβολο.
Ποιος θα πληρωνε για να παει να δει τον Νοβιτσκι??? εκτος απο τα Αμερικανακια???
kolokotronis
Ο Νοβίτσκι ούτε που πλησιάζει, τον προ τραυματισμού Σαμπονις.
gallistis
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 13 2009, 19:37 ) *
Σε ενα αλλο τοπικ ειχε ανοιχτει μια κουβεντα για το αν & κατα ποσο θα ηταν εξισου επιδραστικος ο Νικ στο συγχρονο μπασκετ,με τις πολυ σκληρες αμυνες κ τους πολυ καλους αμυντικους.
Ειχα αναφερει πως ειμαι πεπεισμενος πως θα μπορουσε.
Ανεφερες τους Ντακουρι,Μαρτσουλιονις.Θα προσθεσω κ τους Ζντοβτς,Φανη,Σιγαλα.
Δεν νομιζω οτι το συγχρονο μπασκετ,διαθετει καλυτερους αμυντικους απ'αυτους,ενω συν τοις αλλοις,οι τοτε αμυνες, δεν προσαρμοζονταν σε πολυ μεγαλο βαθμο πανω του?
Ειχα πει επισης,οτι θα εκανε θραυση στις ασιστ,καθως αφενος κ στο συγχρονο μπασκετ ειναι σπουδαια η ικανοτητα στο 1 vs 1(για οποιον τη διαθετει) κ αφετερου,υπαρχουν περισσοτεροι καλοι σουτερ(ακροβολισμενοι),αλλα κ καλυτεροι κ ευφυεστεροι ψηλοι για να αξιοποιουν τις οποιες ασιστ.


και κατι ακομη΄.αν δουμε παιχνιδια εκεινης της περιοδου,ο γκαλης επαιζε μονος.δεν υπηρχαν συστηματα στην επιθεση(τουλαχιστον στην ελλαδα).σε τοσα παιχνιδια που εχω δει δε θυμαμαι ουτε ενα σκριν να γινεται στο γκαλη.ο,τι εβαζε ηταν απο εντελως προσωπικες ενεργειες(με εξαιρεση τις μπακ ντορ του γιαννακη).σημερα με τα συστηματα που υπαρχουν στην επιθεση,ο γκαλης θα ηταν το ιδιο ανταγωνιστικος
a bullet for your head
QUOTE(kolokotronis @ Apr 22 2009, 01:07 ) *
Ο Νοβίτσκι ούτε που πλησιάζει, τον προ τραυματισμού Σαμπονις.

Ο προ-τραυματισμων Σαμπονις,ηταν ισως ο καλυτερος σεντερ στο κοσμο..
Ο Νοβιτσκι σιγουρα εχει κανει μια λαμπρη καριερα.Ενας λογος που τον συμπαθω ακομα περισσοτερο ειναι, οτι οταν πρωτομπηκε στο ΝΒΑ ηταν ασημος,παιζοντας στη Β' κατηγορια της χωρας του..σιγουρα η επιλογη του απ τον τοτε τζενεραλ μανατζερ των Μαβερικς ηταν ενα μεγαλο ρισκο,που βγηκε ομως..
Ομως,οπως εχω ξαναπει και παλιοτερα,ο Γερμανος βρηκε πιο ''προσφορο'' εδαφος,διοτι το 1ο κυμα ''μεταναστων''(Κουκοτς,Ντραζεν,Ρατζα,Ντιβατς),ειχαν καταφερει να αρουν τις επιφυλαξεις κ την καχυποψια των Αμερικανων εναντι των Ευρωπαιων..και θα το τονιζω παντοτε,διοτι το θεωρω το σημαντικοτερο ισως γεγονος..Αυτη τη ''Πτωση του μπασκετικου τειχους''..
j-kidd13
Τον Γκαλη δεν τον ειδαμε ποτε αγωνιζομενο στο nba,οποτε δεν ξερουμε το πως θα τα καταφερνε εκει,οπου θα ειχε και την ευκαιρεια να βελτιωσει σιγουρα το παιχνιδι του.Απο τον Γκαλη δεν εχω πολλες παραστασεις,προσφατα ομως που ειδα τον ημιτελικο με τη Σοβιετικη Ενωση,το 1989,"τρομαξα" βλεποντας τον να κανει αυτα που εκανε μπροστα στον Σαμπονις,και ηρθε με τη μια στο μυαλο μου το παρον τοπικ.Αν ο Γκαλης πηγαινε στο Nba,πιστευω οτι θα μπορουσε να αφησει εποχη,και θα ηταν αυτος ο νο 1 υποψηφιος για τον τιτλο του καλυτερου ευρωπαιου.
a bullet for your head
QUOTE(gallistis @ Apr 22 2009, 01:37 ) *
και κατι ακομη΄.αν δουμε παιχνιδια εκεινης της περιοδου,ο γκαλης επαιζε μονος.δεν υπηρχαν συστηματα στην επιθεση(τουλαχιστον στην ελλαδα).σε τοσα παιχνιδια που εχω δει δε θυμαμαι ουτε ενα σκριν να γινεται στο γκαλη.ο,τι εβαζε ηταν απο εντελως προσωπικες ενεργειες(με εξαιρεση τις μπακ ντορ του γιαννακη).σημερα με τα συστηματα που υπαρχουν στην επιθεση,ο γκαλης θα ηταν το ιδιο ανταγωνιστικος

Θα χαρακτηριζα ευστοχη αυτη σου τη παρατηρηση.Αν και θεωρω πως ο Νικ,παλι δεν θα χρειαζοταν τα σκριν.. smiley.gif
Ειμαι βαθυτατα πεπεισμενος,οτι ο Νικ στο συγχρονο μπασκετ,θα πλησιαζε το διψηφιο στις ασιστ..συν τους 23-25 ποντους μ.ο.... cool.gif

QUOTE(j-kidd13 @ Apr 22 2009, 01:55 ) *
Απο τον Γκαλη δεν εχω πολλες παραστασεις,προσφατα ομως που ειδα τον ημιτελικο με τη Σοβιετικη Ενωση,το 1989,"τρομαξα" βλεποντας τον να κανει αυτα που εκανε μπροστα στον Σαμπονις

Αν εσυ τρομαξες,φαντασου ολους αυτους τους αντιπαλους παικτες κ προπονητες,παραμονες των παιχνιδιων η' κατα τη διαρκεια του ζεσταματος..μια λεξη μονο:
ΤΡΟΜΟΣ!!
slasher
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 22 2009, 02:03 ) *
Θα χαρακτηριζα ευστοχη αυτη σου τη παρατηρηση.Αν και θεωρω πως ο Νικ,παλι δεν θα χρειαζοταν τα σκριν.. smiley.gif
Ειμαι βαθυτατα πεπεισμενος,οτι ο Νικ στο συγχρονο μπασκετ,θα πλησιαζε το διψηφιο στις ασιστ..συν τους 23-25 ποντους μ.ο.... cool.gif


Αν εσυ τρομαξες,φαντασου ολους αυτους τους αντιπαλους παικτες κ προπονητες,παραμονες των παιχνιδιων η' κατα τη διαρκεια του ζεσταματος..μια λεξη μονο:
ΤΡΟΜΟΣ!!


Ο Νικ αποσύρθηκε την στιγμή που η Λιμόζ επηρέαζε δραματικά τα 90's με την αμυντικογενή φιλοσοφία της, στηριζόμενη στην μοναδική για τα δεδομένα της εποχής (αλλά και πολύ καλή με σημερινά Ευρωπαικά δεδομένα) αθλητικότητα των παιχτών της. Εναντίον της ομάδας εκείνης και σε ηλικία 37 παρά κάτι χρονών, ο πανμέγιστος είχε 25.6 πόντους ΜΟ. στην προημιτελική σειρά της Ευρωλίγκας του 93-94, σφραγίζοντας έτσι το εισιτήριο για το Φάιναλ Φορ του Τελ Αβίβ. Φυσικά αναδείχτηκε πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης με 23.8 ΜΟ. Αξίζει να σημειωθεί πως την πεντάδα συμπλήρωναν Μ. Γιανγκ, Πάσπαλι, Τάρπλει και Ντανίλοβιτς.

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj...eamID_1369.html

Οποια ψηφοφορία δεν συμπεριλαμβάνει αυτόν τον άνθρωπο στην πρώτη Ευρωπαική πεντάδα όλων των εποχών στερείται αντικειμενικότητας, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας. Η διαφορά του με πετυχημένους Ευρωπαίους ΝΒΑερς όπως ο Μαρτσιουλιόνις (http://www.basketball-reference.com/players/m/marcisa01.html) και ο Ντανίλοβιτς (http://www.basketball-reference.com/players/d/danilsa01.html) σε όλα τα επίπεδα είναι παρά κάτι χαώδης. Δεν είναι τυχαίο πως ήταν ο μόνος άνθρωπος που κοίταγε στα μάτια Ντράζεν - Σαμπόνις με μειωμένη βοήθεια από τους συμπαίκτες του. Κάτι που του το αναγνώρισαν και οι ίδιοι μέσω των κατά καιρούς δηλώσεων τους.

Air and King, την γνώμη μου για τον ανεπανάληπτο Γερμανό την εξέφρασα πιο πάνω οπότε δεν θα κάνω τον κόπο να ξαναυπογραμμίσω το θαυμασμό μου προς το προσωπό του. Ωστόσο επειδή παρατηρώ πως μονίμως αναφέρεσαι σε σχόλια Χολ οφ Φέιμερ για τον Ντιρκ, δεν μπορώ να μην υπενθυμίσω το γεγονός πως ο Νικ είναι ο μοναδικός παίκτης που δεν ακούμπησε το ΝΒΑ και κέρδισε τον ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ σεβασμό κάποιων εξ αυτών, όπως ο Μπομπ ΜακΑντού και ο Ντράζεν. Όσοι δηλαδή έτυχε να τον γνωρίσουν...

Τέλος επαναλαμβάνω πως η σειρά της πρώτης μέχρι στιγμής πεντάδας (Ντράζεν, Σάμπας, Νικ, Ντίρκ, Κούκοτς) εξαρτάται από τις προτιμήσεις του καθενός. Άλλωστε αναφερόμαστε σε παίχτες διαφορετικών θέσεων με εξαίρεση Ντράζεν και Νικ ως ενός σημείου. Γι' αυτό μην σκάτε αν δεν τα πολυβρίσκετε... smiley.gif




Air and King
To οτι θεωρω τον Νοβιτσκι τον κορυφαιο μακραν για μενα Ευρωπαιο ολων Των Εποχων δεν σημαινει οτι δεν σεβομαι και δεν εκτιμω τον Νικο Γκαλη.Ουτως η αλλως στα δικα μου στανταρ ειναι στην 5η θεση των Ευρωπαιων ολων των εποχων.
Οι αναφορες απο Hall of Famers που κανω συχνα πυκνα δεν νομιζω οτι ειναι κακο να λεγοντε απο την στιγμη που η δηλωση του Ντραζεν και του Μακαντου(πολυ τιμητικη) εχουν χιλιοειπωθει και χιλιογραφτει οχι μονο στο Φορουμ αλλα εδω και πολλα χρονια.
Η διαφορα μου ειναι οτι οταν κρινω παιχτες προσπαθω να αφηνω στη ακρη τα συναισθηματα και τον πατριωτησμο!Στην Ευρωπη και σε οποιο σημειο παιζεται μπασκετ στον Πλανητη αποκλειεται ο Γκαλης να θεωρηθει ανωτερος απο τον Νοβιτσκι εκτος απο την Ελλαδα!Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια και το ξερουν ολοι κατα βαθος.
Τωρα εσυ ΛΥΚΟΣ που παιζεις και 20 χρονια μπασκετ και μιλας ετσι για τον Νοβιτσκι τι να σου πω εκτειθεσαι μονος σου!Τα επιχειρηματα του τυπου "σιγα τον παιχτη" ειναι απλα ανυπαρκτα.Στην ειρωνεια οταν δεν συμφωνεις με κατι εισαι πρωτος απο μπασκετ ομως τελευταιος!Αυτα δεν τα λενε ουτε παιδακια που εσκασαν πρωτη φορα μπαλα στην ζωη τους!Ακου σιγα τον παιχτη.

Ο Σαμπονις προ τραυματισμου ηταν σουπερ ταλεντο αλλα τραυματιστηκε.Αρα ο Νοβιτσκι ειναι ο καλυτερος.
Και ο Λεν Μπαιας στο κολλεγιο ηταν μεγαλυτερο ταλεντο απο τον Τζορνταν αλλα πεθανε απο κοκαινη.Τι παει να πει προ τραυματισμου.Μιλαμε για καριερα οχι για ταλεντο.
Ταλεντο ειχε και ο Ραλφ σαμπσον(φαινομενο).Και τι εγινε?Σακατευτηκε και αυτος.

Ο Γκαλης στο ΝΒΑ δεν θα επιανε η για να μην ειμαι απολυτος το βλεπω εξαιρετηκα δυσκολο.Τα στοιχεια του τα εχουν/ειχαν πολλοι παιχτες και σε ανωτερο και ταχυτερο ρυθμο!

Να σημειωσω οτι δεν ειμαι κανενας μεγαλος φαν του Νοβιτσκι απλα εχω μαθει να αναγνωριζω αξιες.Τον Γκαλη και τον Κουκοτς προτιμουσα να τους βλεπω να αγωνιζονται ηταν πιο χαρησματικοι αλλα οχι καλυτεροι.Αλλο το ενα και αλλο το αλλο!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 03:02 ) *
To οτι θεωρω τον Νοβιτσκι τον κορυφαιο μακραν για μενα Ευρωπαιο ολων Των Εποχων δεν σημαινει οτι δεν σεβομαι και δεν εκτιμω τον Νικο Γκαλη.Ουτως η αλλως στα δικα μου στανταρ ειναι στην 5η θεση των Ευρωπαιων ολων των εποχων.
Οι αναφορες απο Hall of Famers που κανω συχνα πυκνα δεν νομιζω οτι ειναι κακο να λεγοντε απο την στιγμη που η δηλωση του Ντραζεν και του Μακαντου(πολυ τιμητικη) εχουν χιλιοειπωθει και χιλιογραφτει οχι μονο στο Φορουμ αλλα εδω και πολλα χρονια.
Η διαφορα μου ειναι οτι οταν κρινω παιχτες προσπαθω να αφηνω στη ακρη τα συναισθηματα και τον πατριωτησμο!Στην Ευρωπη και σε οποιο σημειο παιζεται μπασκετ στον Πλανητη αποκλειεται ο Γκαλης να θεωρηθει ανωτερος απο τον Νοβιτσκι εκτος απο την Ελλαδα!Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια και το ξερουν ολοι κατα βαθος.
Τωρα εσυ ΛΥΚΟΣ που παιζεις και 20 χρονια μπασκετ και μιλας ετσι για τον Νοβιτσκι τι να σου πω εκτειθεσαι μονος σου!Τα επιχειρηματα του τυπου "σιγα τον παιχτη" ειναι απλα ανυπαρκτα.Στην ειρωνεια οταν δεν συμφωνεις με κατι εισαι πρωτος απο μπασκετ ομως τελευταιος!Αυτα δεν τα λενε ουτε παιδακια που εσκασαν πρωτη φορα μπαλα στην ζωη τους!Ακου σιγα τον παιχτη.

Ο Σαμπονις προ τραυματισμου ηταν σουπερ ταλεντο αλλα τραυματιστηκε.Αρα ο Νοβιτσκι ειναι ο καλυτερος.
Και ο Λεν Μπαιας στο κολλεγιο ηταν μεγαλυτερο ταλεντο απο τον Τζορνταν αλλα πεθανε απο κοκαινη.Τι παει να πει προ τραυματισμου.Μιλαμε για καριερα οχι για ταλεντο.
Ταλεντο ειχε και ο Ραλφ σαμπσον(φαινομενο).Και τι εγινε?Σακατευτηκε και αυτος.

Ο Γκαλης στο ΝΒΑ δεν θα επιανε η για να μην ειμαι απολυτος το βλεπω εξαιρετηκα δυσκολο.Τα στοιχεια του τα εχουν/ειχαν πολλοι παιχτες και σε ανωτερο και ταχυτερο ρυθμο!

Να σημειωσω οτι δεν ειμαι κανενας μεγαλος φαν του Νοβιτσκι απλα εχω μαθει να αναγνωριζω αξιες.Τον Γκαλη και τον Κουκοτς προτιμουσα να τους βλεπω να αγωνιζονται ηταν πιο χαρησματικοι αλλα οχι καλυτεροι.Αλλο το ενα και αλλο το αλλο!

Στο εχω πει και θα στο ξαναπω.
Δεν μπορω δυστυχως να σε παρω στα σοβαρα
γιατι το μπασκετ το εχεις μαθει απο την μεγαλη συλλογη dvd που εχεις.
Δυστυχως δεν το μυριζεις καν το αθλημα.

Ο Νοβιτσκι ειναι σουπερ-σταρ τωρα γιατι πολυ απλα το ΝΒΑ ειναι στο χειροτερο σημειο
που υπηρξε ποτε, με αποτελεσμα παιχτες της σειρας οπως ο Γερμανος,
να φαινονται σουπερ, γιατι δεν υπαρχουν αλλοι.
Ποιους εχει αντιπαλους?? Τον Γιαο ή τον Γκαζολ???
Ποιοι ειναι οι σουπερ-σταρ ψηλοι σημερα στο ΝΒΑ???
Ενας μονο και αυτος παει για συνταξη ΣΑΚΙΛ.

Δεν υπαρχουν ουτε Τζαμπαρ, ουτε Χακιμ, ουτε Ρομπινσον, ουτε Γιουιν,
ουτε καν Μπιλ Λαμπιρ, Μουτομπο, Νταγκγουορθ.

Ο Ροντμαν αν κατεβει να παιξει να παιξει τωρα στα 45 του,
ολους αυτους που παιζουν τωρα θα τους κανει να βαλουν τα κλαμματα.

Βρηκε και τα κανει ο Γερμανος.
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 03:25 ) *
Στο εχω πει και θα στο ξαναπω.
Δεν μπορω δυστυχως να σε παρω στα σοβαρα
γιατι το μπασκετ το εχεις μαθει απο την μεγαλη συλλογη dvd που εχεις.
Δυστυχως δεν το μυριζεις καν το αθλημα.

Ο Νοβιτσκι ειναι σουπερ-σταρ τωρα γιατι πολυ απλα το ΝΒΑ ειναι στο χειροτερο σημειο
που υπηρξε ποτε, με αποτελεσμα παιχτες της σειρας οπως ο Γερμανος,
να φαινονται σουπερ, γιατι δεν υπαρχουν αλλοι.
Ποιους εχει αντιπαλους?? Τον Γιαο ή τον Γκαζολ???
Ποιοι ειναι οι σουπερ-σταρ ψηλοι σημερα στο ΝΒΑ???
Ενας μονο και αυτος παει για συνταξη ΣΑΚΙΛ.

Δεν υπαρχουν ουτε Τζαμπαρ, ουτε Χακιμ, ουτε Ρομπινσον, ουτε Γιουιν,
ουτε καν Μπιλ Λαμπιρ, Μουτομπο, Νταγκγουορθ.

Ο Ροντμαν αν κατεβει να παιξει να παιξει τωρα στα 45 του,
ολους αυτους που παιζουν τωρα θα τους κανει να βαλουν τα κλαμματα.

Βρηκε και τα κανει ο Γερμανος.

Εχεις παιξει 20 χρονια μπασκετ αλλα εγω το εχω μαθει απο τα dvd?Μαλιστα εκτος απο μπασκεμποληστας εισαι και μεντιουμ?
Λοιπον ακου να σου πω.Καταρχας οταν μου αναφερεις τον Λαιμπιρ και τον Ντακγουερθ τον συγχωρεμενο φαινεται οτι εισαι ασχετος απο ΝΒΑ.Ενα το κρατουμενο.Ο Λαιμπιρ και ο Ντακγουερθ ουτε στους 20 κορυφαιους σεντερ ολων των εποχων δεν ειναι!
Ο Τζαμπαρ οταν ξεκιναγαν οι Χακιμ,Ρομπινσον και Γιουινγκ αυτος ηταν στα γεραματα.Ο Νοβιτσκι τα βαζει με τον κορυφαιο 4αρι ολων των εποχων τον Ντανκαν(ο ιδιος ο Μπαρκλει το παραδεχεται αυτο) και ενα απο τα κορυφαια τον Γκαρνετ.
Το ΝΒΑ υστερει μονο στην θεση του Σεντερ αυτο ειναι αληθεια.Αλλα σε ολες τις αλλες θεσεις εχει ποιοτητα εφαμμηλη και γιατι οχι καλυτερη απο το παρελθον!Και αδικως μου αναφερεις Γιουινγκ και Ρομπινσον.Εχουν καμια σχεση αυτοι με τον Τζαμπαρ της δεκαετιας του 70 και με τον Τσαμπερλαιν και τον Ρασσελ του 60.Ακομα και ο Χακιμ δεν τους φτανει αυτους.
Ο Νοβιτσκι καταρχας παιζει πιο πολυ μακρια απο ατ ακαλαθι οποτε ουτως η αλλως ειπες για μια ακομα φορα κατι που δεν στεκει.Οι σεντερ που αναφερεις δεν προκειται να τραβιοντουσαν ποτε μακρια απο το καλαθι.Δεν θα τον μαρκαραν αυτοι!Εχεις παιξει 20 χρονια μπασκετ?????Απο τον Γιουινγκ και ο Θερμοντ και ο Γκιλμορ ηταν καλυτεροι τι μου τον αναφερεις.Ο Ροντμαν εχει και Μπεν Γουαλας και Αρτεστ που ειναι σκληροι παιχτες και ο δευτερος ξερει και μπασκετ.
Λοιπον δεν θα κατσω να ασχολειθω αλλο μαζι σου διοτι δεν ξερεις τιποτα τα επιχειρηματα ειναι για να γελανε και τα τσημεντα.Οσο για τον εχω παιξει μπασκετ σιγουρα σε πολυ ανωτερο επιπεδο απο εσενα.Χαοτικα ανωτερο!Το ποιος εχει παιξει η οχι φαινεται!

Υ.Γ Το ΝΒΑ ειναι σε παρα πολυ καλη φαση!Τρομερη ποιοτητα!Εσενα θα σου στειλω τον Λαιμπιρ και τον Ντακγουερθ σε dvd να τους θαυμασεις.Στο χειροτερο σημειο δεν ειναι σε καμια περηπτωση.Εσυ σιγουρα εισαι ο τελευταιος που θα το κρινει διοτι δεν γνωριζεις!
Ξερεις αν με πιασει θα την παω μακρια την βαλιτσα!Αν θες να μιλησεις για μπασκετ καλως!Το αν εχω παιξει μπασκετ η οχι σιγουρα δεν το γνωριζεις!
Εχω ενα κακο νευριαζω ευκολα.Και αυτο δεν ειναι καλο!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 03:44 ) *
Εχεις παιξει 20 χρονια μπασκετ αλλα εγω το εχω μαθει απο τα dvd?Μαλιστα εκτος απο μπασκεμποληστας εισαι και μεντιουμ?
Λοιπον ακου να σου πω.Καταρχας οταν μου αναφερεις τον Λαιμπιρ και τον Ντακγουερθ τον συγχωρεμενο φαινεται οτι εισαι ασχετος απο ΝΒΑ.Ενα το κρατουμενο.Ο Λαιμπιρ και ο Ντακγουερθ ουτε στους 20 κορυφαιους σεντερ ολων των εποχων δεν ειναι!
Ο Τζαμπαρ οταν ξεκιναγαν οι Χακιμ,Ρομπινσον και Γιουινγκ αυτος ηταν στα γεραματα.Ο Νοβιτσκι τα βαζει με τον κορυφαιο 4αρι ολων των εποχων τον Ντανκαν(ο ιδιος ο Μπαρκλει το παραδεχεται αυτο) και ενα απο τα κορυφαια τον Γκαρνετ.
Το ΝΒΑ υστερει μονο στην θεση του Σεντερ αυτο ειναι αληθεια.Αλλα σε ολες τις αλλες θεσεις εχει ποιοτητα εφαμμηλη και γιατι οχι καλυτερη απο το παρελθον!Και αδικως μου αναφερεις Γιουινγκ και Ρομπινσον.Εχουν καμια σχεση αυτοι με τον Τζαμπαρ της δεκαετιας του 70 και με τον Τσαμπερλαιν και τον Ρασσελ του 60.Ακομα και ο Χακιμ δεν τους φτανει αυτους.
Ο Νοβιτσκι καταρχας παιζει πιο πολυ μακρια απο ατ ακαλαθι οποτε ουτως η αλλως ειπες για μια ακομα φορα κατι που δεν στεκει.Οι σεντερ που αναφερεις δεν προκειται να τραβιοντουσαν ποτε μακρια απο το καλαθι.Δεν θα τον μαρκαραν αυτοι!Εχεις παιξει 20 χρονια μπασκετ?????Απο τον Γιουινγκ και ο Θερμοντ και ο Γκιλμορ ηταν καλυτεροι τι μου τον αναφερεις.Ο Ροντμαν εχει και Μπεν Γουαλας και Αρτεστ που ειναι σκληροι παιχτες και ο δευτερος ξερει και μπασκετ.
Λοιπον δεν θα κατσω να ασχολειθω αλλο μαζι σου διοτι δεν ξερεις τιποτα τα επιχειρηματα ειναι για να γελανε και τα τσημεντα.Οσο για τον εχω παιξει μπασκετ σιγουρα σε πολυ ανωτερο επιπεδο απο εσενα.Χαοτικα ανωτερο!Το ποιος εχει παιξει η οχι φαινεται!

Υ.Γ Το ΝΒΑ ειναι σε παρα πολυ καλη φαση!Τρομερη ποιοτητα!Εσενα θα σου στειλω τον Λαιμπιρ και τον Ντακγουερθ σε dvd να τους θαυμασεις.Στο χειροτερο σημειο δεν ειναι σε καμια περηπτωση.Εσυ σιγουρα εισαι ο τελευταιος που θα το κρινει διοτι δεν γνωριζεις!

Ειναι τοση τρομερη η ποιοτητα του σημερινου ΝΒΑ που οι ιδιοι οι Αμερικανοι
δεν το παρακολουθουν.
Ευτυχως που ο γερο-Στερν ειναι μεγαλη γατα και εβαλε στο παιχνιδι
Κινεζους, Ευρωπαιους και νοτιοΑμερικανους.

Ο Νοβιτσκι θα πρεπει να αναβει μια λαμπαδα καθε μερα που ηταν τοσο τυχερος.
Επεσε ακριβως στην εποχη που επρεπε να βρεθει καποιος Ευρωπαιος
για να τον κανουν σουπερ-σταρ και να ανοιξει η Ευρωπαικη αγορα.
Ειναι επισης 2 φορες τυχερος γιατι ειναι και Εβραιος,
οποτε ειχε σιγουρα την υποστηριξη του λομπι.

Δεν πηγαινει κοντα στο καλαθι, γιατι για να πας εκει θελει κακαλα.
Για κανα σουτακι απο τα 5-6 μετρα καλος ειναι, αλλα ως εκει.
Μονο αυτο μπορει να κανει, τιποτε αλλα.
Ο Ντανκαν σαφως και ειναι πολυ καλυτερος, οπως και ο Γκαρνετ.

Οσο για το οτι εχεις παιξει σε πολυ μεγαλυτερο επιπεδο,
θα συμφωνησω αφου εχω δεν εχω παιξει ποτε NBA LIVE Playstation.
Σε αυτο εισαι σιγουρα κορυφη.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 03:44 ) *
Εχω ενα κακο νευριαζω ευκολα.Και αυτο δεν ειναι καλο!

Σιγουρα δεν ειναι καλο..
Αν υποθετικα παιζαμε εναν αγωνα μπασκετ και εσυ ησουν ο σταρ της μιας ομαδας κ εγω ημουν ο κοουτς της αλλης,με το ΛΥΚΟ παικτη μου,για ενα πραγμα να εισαι σιγουρος...
Οτι θα τον εβαζα να σε μαρκαρει..ξερεις πως... wink.gif
Νομιζω οτι δεν συντρεχει σοβαρος λογος για να οξυνονται τα πνευματα..ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του..
ΥΓ:
Σημειωτεον,ο Λαιμπιρ ηταν ενας απ τους αγαπημενους μου παικτες παλια..Μπορει να μην ειχε το ταλεντο κ τις ικανοτητες των αλλων μεγαλων σεντερ,ηταν ομως απ τους βασικους συντελεστες της μεγαλης ομαδας των κακων παιδιων του Ντητροιτ.
The man of war... 77.gif 77.gif
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:01 ) *
Ειναι τοση τρομερη η ποιοτητα του σημερινου ΝΒΑ που οι ιδιοι οι Αμερικανοι
δεν το παρακολουθουν.
Ευτυχως που ο γερο-Στερν ειναι μεγαλη γατα και εβαλε στο παιχνιδι
Κινεζους, Ευρωπαιους και νοτιοΑμερικανους.

Ο Νοβιτσκι θα πρεπει να αναβει μια λαμπαδα καθε μερα που ηταν τοσο τυχερος.
Επεσε ακριβως στην εποχη που επρεπε να βρεθει καποιος Ευρωπαιος
για να τον κανουν σουπερ-σταρ και να ανοιξει η Ευρωπαικη αγορα.
Ειναι επισης 2 φορες τυχερος γιατι ειναι και Εβραιος,
οποτε ειχε σιγουρα την υποστηριξη του λομπι.

Δεν πηγαινει κοντα στο καλαθι, γιατι για να πας εκει θελει κακαλα.
Για κανα σουτακι απο τα 5-6 μετρα καλος ειναι, αλλα ως εκει.
Μονο αυτο μπορει να κανει, τιποτε αλλα.
Ο Ντανκαν σαφως και ειναι πολυ καλυτερος, οπως και ο Γκαρνετ.

Οσο για το οτι εχεις παιξει σε πολυ μεγαλυτερο επιπεδο,
θα συμφωνησω αφου εχω δεν εχω παιξει ποτε NBA LIVE Playstation.
Σε αυτο εισαι σιγουρα κορυφη.

Το ΝΒΑ φετος εσπασε καθε ρεκορ τηλεθεασης!Κατι βεβαια που δεν γνωριζεις.Ξεπερασε και το Ματζικ vs Tζορνταν!
Λοιπον κοψε την ειρωνια για να μην στην κοψω εγω!!Τελος η κουβεντα!Αν θες να μιλησεις για μπασκετ καλως αλλιως για Playstation μηλα με κανενα παιδακι!Εχεις παιξει 20 χρονια μπασκετ......
a bullet for your head
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:01 ) *
Ειναι επισης 2 φορες τυχερος γιατι ειναι και Εβραιος,
οποτε ειχε σιγουρα την υποστηριξη του λομπι.

Ειναι οντως Εβραιος?
Και αν ναι,που το εμαθες ρε τερας..??
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 22 2009, 04:04 ) *
Σιγουρα δεν ειναι καλο..
Αν υποθετικα παιζαμε εναν αγωνα μπασκετ και εσυ ησουν ο σταρ της μιας ομαδας κ εγω ημουν ο κοουτς της αλλης,με το ΛΥΚΟ παικτη μου,για ενα πραγμα να εισαι σιγουρος...
Οτι θα τον εβαζα να σε μαρκαρει..ξερεις πως... wink.gif
Νομιζω οτι δεν συντρεχει σοβαρος λογος για να οξυνονται τα πνευματα..ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του..
ΥΓ:
Σημειωτεον,ο Λαιμπιρ ηταν ενας απ τους αγαπημενους μου παικτες παλια..Μπορει να μην ειχε το ταλεντο κ τις ικανοτητες των αλλων μεγαλων σεντερ,ηταν ομως απ τους βασικους συντελεστες της μεγαλης ομαδας των κακων παιδιων του Ντητροιτ.
The man of war... 77.gif 77.gif

Θα ειχα αποβληθει σιγουρα!Το εχω παθει αρκετες φορες wink.gif Ξεδινα στην πυγμαχια ομως!Ηταν το αλλο αγαπημενο αθλημα που ασχοληθηκα!
Ο Λαιμπιρ ηταν στελεχος σημαντικο στην ομαδα του Ντειλι αλλα δεν ειναι ουτε στην 20αδα των κορυφαιων ever Σεντερ φιλε μου Bullet!
stefan
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 04:05 ) *
Το ΝΒΑ φετος εσπασε καθε ρεκορ τηλεθεασης!Κατι βεβαια που δεν γνωριζεις.Ξεπερασε και το Ματζικ vs Tζορνταν!
Λοιπον κοψε την ειρωνια για να μην στην κοψω εγω!!Τελος η κουβεντα!Αν θες να μιλησεις για μπασκετ καλως αλλιως για Playstation μηλα με κανενα παιδακι!Εχεις παιξει 20 χρονια μπασκετ......


Ωπα air and king.
Δεν ειναι αλανα εδω,μην το ξεφτιλιζετε.

Κοψτο και εσυ ρε Λυκε.
Αφου βλεπετε οτι δεν συμφωνειται.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 04:08 ) *
Ο Λαιμπιρ ηταν στελεχος σημαντικο στην ομαδα του Ντειλι αλλα δεν ειναι ουτε στην 20αδα των κορυφαιων ever Σεντερ φιλε μου Bullet!

Το ξερω..δεν νομιζω οτι ειπα κατι διαφορετικο..
Τον συμπαθουσα παντως..πολυ μεγαλο ''μουτρο'' και μεγαλος πολεμιστης..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 22 2009, 04:04 ) *
Σιγουρα δεν ειναι καλο..
Αν υποθετικα παιζαμε εναν αγωνα μπασκετ και εσυ ησουν ο σταρ της μιας ομαδας κ εγω ημουν ο κοουτς της αλλης,με το ΛΥΚΟ παικτη μου,για ενα πραγμα να εισαι σιγουρος...
Οτι θα τον εβαζα να σε μαρκαρει..ξερεις πως... wink.gif
Νομιζω οτι δεν συντρεχει σοβαρος λογος για να οξυνονται τα πνευματα..ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του..
ΥΓ:
Σημειωτεον,ο Λαιμπιρ ηταν ενας απ τους αγαπημενους μου παικτες παλια..Μπορει να μην ειχε το ταλεντο κ τις ικανοτητες των αλλων μεγαλων σεντερ,ηταν ομως απ τους βασικους συντελεστες της μεγαλης ομαδας των κακων παιδιων του Ντητροιτ.
The man of war... 77.gif 77.gif

Δεν θα χρειαζοταν να τον μαρκαρω.
Στο πραγματικο μπασκετ δεν εχει χειριστηριο, ουτε ντριπλαρει μονοε του ο παιχτης.

Το οτι ειναι Εβραιος ο Νοβιτσκι ειναι γνωστο.
Με ριζες απο την Πολωνια.

QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 04:05 ) *
Το ΝΒΑ φετος εσπασε καθε ρεκορ τηλεθεασης!Κατι βεβαια που δεν γνωριζεις.Ξεπερασε και το Ματζικ vs Tζορνταν!
Λοιπον κοψε την ειρωνια για να μην στην κοψω εγω!!Τελος η κουβεντα!Αν θες να μιλησεις για μπασκετ καλως αλλιως για Playstation μηλα με κανενα παιδακι!Εχεις παιξει 20 χρονια μπασκετ......

Οπως ακριβως το λεω.
Το μπασκετ το ξερεις μονο με αριθμους και στατιστικα.
Δυστυχως δεν ειναι ετσι.
Και οποτε θες ελα να μου την κοψεις, πολυ θα γουσταρω.
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:16 ) *
Δεν θα χρειαζοταν να τον μαρκαρω.
Στο πραγματικο μπασκετ δεν εχει χειριστηριο, ουτε ντριπλαρει μονοε του ο παιχτης.

Το οτι ειναι Εβραιος ο Νοβιτσκι ειναι γνωστο.
Με ριζες απο την Πολωνια.


Οπως ακριβως το λεω.
Το μπασκετ το ξερεις μονο με αριθμους και στατιστικα.
Δυστυχως δεν ειναι ετσι.
Και οποτε θες ελα να μου την κοψεις, πολυ θα γουσταρω.

Προσεχε τι ευχεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ειναι πολυ ευκολο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Apr 22 2009, 04:12 ) *
Ωπα air and king.
Δεν ειναι αλανα εδω,μην το ξεφτιλιζετε.

Κοψτο και εσυ ρε Λυκε.
Αφου βλεπετε οτι δεν συμφωνειται.

Γιατι πρεπει να συμφωνουμε οποσδηποτε???

Εχουμε μια εποικοδομιτικη διαφωνια.
a bullet for your head
Παιδια... peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif .... biggrin.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 04:17 ) *
Προσεχε τι ευχεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βαλε μερικα θαυμαστικα παραπανω μηπως και με πεισεις.
Σε ποια πιστα εισαι τωρα???
a bullet for your head
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:17 ) *
Εχουμε μια εποικοδομιτικη διαφωνια.

Διαφωνια ναι,εποικοδομητικη οχι.. rolleyes.gif
Air and King
Δεν εχει να κανει bullet μαγκιες και ειρωνιες πισω απο τον υπολογιστη εγω δεν τις ανεχομαι!Αλλωστε εξαιτιας του ΛΥΚΟΥ εχω φαει δυο μπαν.Ε θα φαω και αλλη δεν πειραζει!Δεν ειναι τυχαιο οτι παντα με αυτον βγαινω απο τα ρουχα μου.Αν θελει να κανει κουβεντα με επιχειρηματα εχει καλως αλλιως ειρωνιες και Playstation να τα λεει με τους φιλους του!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 22 2009, 04:20 ) *
Διαφωνια ναι,εποικοδομητικη οχι.. rolleyes.gif

Που λεει ο λογος tongue.gif

Η αποψεις ειναι σαν τις μυτες. Ολοι εχουν απο μια.
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:19 ) *
Βαλε μερικα θαυμαστικα παραπανω μηπως και με πεισεις.
Σε ποια πιστα εισαι τωρα???


Ελα ρε συ.Μην το παρατραβας.
Σαν παιδια κανετε ρε συ δεν το καταλαβαινεις?
Γ@#$ε το και μην το συνεχιζεις.
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:19 ) *
Βαλε μερικα θαυμαστικα παραπανω μηπως και με πεισεις.
Σε ποια πιστα εισαι τωρα???

Θα σε πεισω εννοια σου μην φοβασαι!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 04:22 ) *
Δεν εχει να κανει bullet μαγκιες και ειρωνιες πισω απο τον υπολογιστη εγω δεν τις ανεχομαι!Αλλωστε εξαιτιας του ΛΥΚΟΥ εχω φαει δυο μπαν.Ε θα φαω και αλλη δεν πειραζει!Δεν ειναι τυχαιο οτι παντα με αυτον βγαινω απο τα ρουχα μου.Αν θελει να κανει κουβεντα με επιχειρηματα εχει καλως αλλιως ειρωνιες και Playstation να τα λεει με τους φιλους του!

Εχεις φαει 2 μπαν εξαιτιας μου?????????? huh.gif huh.gif
Ποτε και γιατι???

Η γνωμη μου ειναι οτι το μπασκετ το εμαθες μεσα απο τα dvd kai to NBA LIVE
και αυτο δεν αλλαζει,
αλλα δεν καταλαβαινω το λογο που πρεπει να φας παλι μπαν.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 04:22 ) *
Δεν εχει να κανει bullet μαγκιες και ειρωνιες πισω απο τον υπολογιστη εγω δεν τις ανεχομαι!Αλλωστε εξαιτιας του ΛΥΚΟΥ εχω φαει δυο μπαν.Ε θα φαω και αλλη δεν πειραζει!Δεν ειναι τυχαιο οτι παντα με αυτον βγαινω απο τα ρουχα μου.Αν θελει να κανει κουβεντα με επιχειρηματα εχει καλως αλλιως ειρωνιες και Playstation να τα λεει με τους φιλους του!

Και εγω εχω φαει 2...αλλα προσπαθω να μην ξαναδωσω δικαιωματα..
Μπορει να διαφωνεις εντονα,μπορει να τσαντιζεσαι ακομη περισσοτερο,παρολα αυτα θα πρεπει να διαχειριζεσαι το θυμο σου καλυτερα..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Apr 22 2009, 04:22 ) *
Ελα ρε συ.Μην το παρατραβας.
Σαν παιδια κανετε ρε συ δεν το καταλαβαινεις?
Γ@#$ε το και μην το συνεχιζεις.

Ελα ρε στεφαν, απλα διαφωνουμε, μην στεναχωριεσαι.
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα.



a bullet for your head
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:22 ) *
Που λεει ο λογος tongue.gif

Η αποψεις ειναι σαν τις μυτες. Ολοι εχουν απο μια.

Ο Κλιντ Ιστγουντ ειχε πει μια παρομοια ατακα,αλλα οχι για μυτη.. rolleyes.gif
Προτεινω να σταματησετε αυτη τη διαμαχη.. wink.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 22 2009, 04:27 ) *
Ο Κλιντ Ιστγουντ ειχε πει μια παρομοια ατακα,αλλα οχι για μυτη.. rolleyes.gif
Προτεινω να σταματησετε αυτη τη διαμαχη.. wink.gif

Το ξερω, αλλα δεν μπορουσα να το γραψω.

Δεν εχει πλακα ρε αν συμφωνουνε ολοι μεταξυ τους.

a bullet for your head
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:30 ) *
Το ξερω, αλλα δεν μπορουσα να το γραψω.

Δεν εχει πλακα ρε αν συμφωνουνε ολοι μεταξυ τους.

Εδω εχεις γραψει τοσα και τοσα.. icon_drunk.gif
Σιγουρα δεν ειναι εφικτο η' λογικο ολοι να συμφωνουμε σ'ολα...απλα θεωρω οτι ειναι καλο, ο ενας να μην τσιτωνει τον αλλο..ισως και σκοπιμα..
Μπορουμε να εχουμε οποιες αποψεις μας εκφραζουν..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 22 2009, 04:34 ) *
Εδω εχεις γραψει τοσα και τοσα.. icon_drunk.gif
Σιγουρα δεν ειναι εφικτο η' λογικο ολοι να συμφωνουμε σ'ολα...απλα θεωρω οτι ειναι καλο, ο ενας να μην τσιτωνει τον αλλο..ισως και σκοπιμα..
Μπορουμε να εχουμε οποιες αποψεις μας εκφραζουν..

Ενταξει εχεις δικιο ισως να το παρατραβηξαμε λιγακι.
Δεν θα ξανασυμβει αν ειναι να μου στεναχωριεσαι.
a bullet for your head
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:35 ) *
Ενταξει εχεις δικιο ισως να το παρατραβηξαμε λιγακι.
Δεν θα ξανασυμβει αν ειναι να μου στεναχωριεσαι.

Προσωπικα δεν στεναχωριεμαι.
Απλα ανεφερα οτι ανεφερα μιας κ βρισκομαστε ολοι σε ενα φορουμ κ ανταλλασουμε αποψεις μεταξυ μας.
Για ολες αυτες τις κατα καιρους εξαψεις,δεν νομιζω στη τελικη οτι συντρεχει και κανενας σοβαρος λογος,ετσι δεν ειναι?
Προσωπικα παρακολουθω τις αποψεις σου(οπως κ των περισσοτερων βεβαια),κ με καποιες ταυτιζομαι..
Στη προκειμενη,θεωρησα οτι επρεπε να παιξω το ρολο του ''πυροσβεστη''..
Air and King
Εγω θα ζητησω συγνωμη απο τους υπολοιπους.Δεν φταινε σε τιποτα!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 22 2009, 04:41 ) *
Προσωπικα δεν στεναχωριεμαι.
Απλα ανεφερα οτι ανεφερα μιας κ βρισκομαστε ολοι σε ενα φορουμ κ ανταλλασουμε αποψεις μεταξυ μας.
Για ολες αυτες τις κατα καιρους εξαψεις,δεν νομιζω στη τελικη οτι συντρεχει και κανενας σοβαρος λογος,ετσι δεν ειναι?
Προσωπικα παρακολουθω τις αποψεις σου(οπως κ των περισσοτερων βεβαια),κ με καποιες ταυτιζομαι..
Στη προκειμενη,θεωρησα οτι επρεπε να παιξω το ρολο του ''πυροσβεστη''..

Σιγουρα δεν συντρεχει κανενας σοβαρος λογος για να τσακωνομαστε,
απλα καμια φορα λιγο η προχωρημενη ωρα, λιγο το ουισκι,
λες και μια κουβεντα παραπανω.
Δεν χαλασε ο κοσμος, ολοι φιλοι ειμαστε παλι.
a bullet for your head
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:50 ) *
Σιγουρα δεν συντρεχει κανενας σοβαρος λογος για να τσακωνομαστε,
απλα καμια φορα λιγο η προχωρημενη ωρα, λιγο το ουισκι,
λες και μια κουβεντα παραπανω.
Δεν χαλασε ο κοσμος, ολοι φιλοι ειμαστε παλι.

thumbsup.gif thumbsup.gif biggrin.gif
Εγω παντως το ουισκι δεν το μπορω με τιποτα...με χαλαει τελειως.. tongue.gif
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:50 ) *
Σιγουρα δεν συντρεχει κανενας σοβαρος λογος για να τσακωνομαστε,
απλα καμια φορα λιγο η προχωρημενη ωρα, λιγο το ουισκι,
λες και μια κουβεντα παραπανω.
Δεν χαλασε ο κοσμος, ολοι φιλοι ειμαστε παλι.


Αυτο που επρεπε να το πειτε παρα τεταρτο
το ειπατε ακριβως.
Ολοκληρη διαδικασια για το τιποτα.
Παλι καλα.
slasher
QUOTE(Air and King @ Apr 22 2009, 02:02 ) *
To οτι θεωρω τον Νοβιτσκι τον κορυφαιο μακραν για μενα Ευρωπαιο ολων Των Εποχων δεν σημαινει οτι δεν σεβομαι και δεν εκτιμω τον Νικο Γκαλη.Ουτως η αλλως στα δικα μου στανταρ ειναι στην 5η θεση των Ευρωπαιων ολων των εποχων.
Οι αναφορες απο Hall of Famers που κανω συχνα πυκνα δεν νομιζω οτι ειναι κακο να λεγοντε απο την στιγμη που η δηλωση του Ντραζεν και του Μακαντου(πολυ τιμητικη) εχουν χιλιοειπωθει και χιλιογραφτει οχι μονο στο Φορουμ αλλα εδω και πολλα χρονια.
Η διαφορα μου ειναι οτι οταν κρινω παιχτες προσπαθω να αφηνω στη ακρη τα συναισθηματα και τον πατριωτησμο!Στην Ευρωπη και σε οποιο σημειο παιζεται μπασκετ στον Πλανητη αποκλειεται ο Γκαλης να θεωρηθει ανωτερος απο τον Νοβιτσκι εκτος απο την Ελλαδα!Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια και το ξερουν ολοι κατα βαθος.
Τωρα εσυ ΛΥΚΟΣ που παιζεις και 20 χρονια μπασκετ και μιλας ετσι για τον Νοβιτσκι τι να σου πω εκτειθεσαι μονος σου!Τα επιχειρηματα του τυπου "σιγα τον παιχτη" ειναι απλα ανυπαρκτα.Στην ειρωνεια οταν δεν συμφωνεις με κατι εισαι πρωτος απο μπασκετ ομως τελευταιος!Αυτα δεν τα λενε ουτε παιδακια που εσκασαν πρωτη φορα μπαλα στην ζωη τους!Ακου σιγα τον παιχτη.

Ο Σαμπονις προ τραυματισμου ηταν σουπερ ταλεντο αλλα τραυματιστηκε.Αρα ο Νοβιτσκι ειναι ο καλυτερος.
Και ο Λεν Μπαιας στο κολλεγιο ηταν μεγαλυτερο ταλεντο απο τον Τζορνταν αλλα πεθανε απο κοκαινη.Τι παει να πει προ τραυματισμου.Μιλαμε για καριερα οχι για ταλεντο.
Ταλεντο ειχε και ο Ραλφ σαμπσον(φαινομενο).Και τι εγινε?Σακατευτηκε και αυτος.

Ο Γκαλης στο ΝΒΑ δεν θα επιανε η για να μην ειμαι απολυτος το βλεπω εξαιρετηκα δυσκολο.Τα στοιχεια του τα εχουν/ειχαν πολλοι παιχτες και σε ανωτερο και ταχυτερο ρυθμο!

Να σημειωσω οτι δεν ειμαι κανενας μεγαλος φαν του Νοβιτσκι απλα εχω μαθει να αναγνωριζω αξιες.Τον Γκαλη και τον Κουκοτς προτιμουσα να τους βλεπω να αγωνιζονται ηταν πιο χαρησματικοι αλλα οχι καλυτεροι.Αλλο το ενα και αλλο το αλλο!


Ρε μάγκες 2 ώρες έλειψα και το διαλύσατε το θέμα... icon_drunk.gif Τέλος πάντων, αυτό είναι το αλατοπίπερο του φόρουμ...

Air and King με βάση αυτά που έγραψες παραπάνω βλέπω ότι δεν διαφωνούμε πουθενά κάθετα. Φυσικά και ο Γκάλης με βάση το σκεπτικό που ανέλυσα παραπάνω, δηλαδή την επιρροή του στον παγκόσμιο χάρτη του αθλήματος που είναι αντικειμενικά μικρότερη από Ντράζεν, Σαμπόνις σίγουρα δεν μπορεί να μπεί πριν από αυτούς κατά την γνώμη μου. Και φυσικά ο Ντίρκ είναι μια τρίχα (ένα σημαντικό διεθνές τρόπαιο) κυριολεκτικά μακρυά από την κορυφή της λίστας. Ο Τόνι από την άλλη ήταν πίσω από τον Ντράζεν στην ενωμένη Γιουγκοσλαβία οπότε...

Δεν μπορώ ωστόσο να συμφωνήσω με το επιχείρημα περί πατριωτισμού όπως και για το ότι ο τρίτος σκόρερ του NCAA στην σημερινή Big East θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο να πιάσει στο ΝΒΑ, σε μια εποχή μάλιστα όπου οι ομάδες είχαν ΜΟ 120 πόντους, ο ρυθμός ήταν ακόμα πιο γρήγορος και οι άμυνες ακόμα πιο χαλαρές. Όσο για το γεγονός ότι τα στοιχεία του τα έχουν η είχαν και άλλοι σε ανώτερο βαθμό, θεωρώ πως όντως αυτό ισχυεί πλην όμως μιλάμε για μικρή διαφορά η οποία θα καλύπτετο και με το (πολύ) παραπάνω από δύο σπάνια προσόντα που δεν εξαγοράζονται και είναι ανεξάρτητα των αθλητικών προσόντων: Την προσωπικότητα και την επαφή με το καλάθι.

Τώρα σε ότι αφορά τον πατριωτισμό Ο Γκάλης απλά πέτυχε επιδόσεις ατομικές κυρίως και συλλογικές αξεπέραστες. Δεν αποτελεί πιστεύω θράσος να θεωρεί ένας Έλληνας που γνωρίζει καλά το Νικ ότι παικτικά μπορούσε να κάνει πράγματα που ο Γερμανός δεν θα μπορούσε, όπως φυσικά ισχύει και το αντίθετο. Έχεις δίκιο με λίγα λόγια για το αποτέλεσμα μιας υποτιθέμενης σύγκρισης Νικ-Ντιρκ στο εξωτερικό με την μόνη διαφορά ότι οι ΄Ελληνες στην προκειμένη περίπτωση ξέρουν καλύτερα τις δυνατότητες του Νικ λόγω της λατρείας τους προς τον μεγάλο αυτό παίκτη.
Igor
Ποιος Γκαλης και Νοβιτσκι ρε.. Τσακωνεστε για κατι ανυπαρκτους !!
Μαθετε μπαλιτσα που λεει και ο Αλεφαντος...

afro.gif
gallistis
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 22 2009, 04:16 ) *
Το οτι ειναι Εβραιος ο Νοβιτσκι ειναι γνωστο.
Με ριζες απο την Πολωνια.


αυτο δεν ειναι απολυτο.αυτο που σημερα ειναι γνωστο σαν δυτικη πολωνια μεχρι το 1945 ηταν η πρωσσια και ανηκε στη γερμανια.οταν χαθηκε ο δευτερος παγκοσμιος πολεμος για τους γερμανους,οι σοβιετικη ενωση(που ειχε εισβαλλει το 1939 στη πολωνια 2 εβδομαδες μετα την επιθεση των γερμανων) προσαρτησε με το ετσι θελω 140.000 τετρ.χλμ πολωνικου εδαφους απο την ανατολικη πολωνια στο εδαφος της.για ανταλαγμα της εδωσε 120.000 τετρ.χλμ ανατολικου γερμανικου εδαφους(τη πρωσσια ουσιαστικα).δηλαδη γερμανοι πολιτες βρεθηκαν υπο πολωνικη διοικηση κατ'επιθυμια των σοβιετικων.γι αυτο και υπαρχουν στη γερμανια πληθος ανθρωπων με φαινομενικα πολωνικα ονοματα(νοβιτσκυ,ποντολσκι στο ποδοσφαιρο κ.α).ουσιαστικα εχουν γερμανικη καταγωγη που λογω πολιτικοστρατιωτικων γεγονοτων βρεθηκαν να ειναι μειονοτητα σε δικο τους εδαφος σε μια αλλη χωρα.ειναι κατ'επεκταση σα να θεωρουμε οτι ο μηνας γκεκος ειναι τουρκος επειδη ηρθε το 1977 απο τη τουρκια
Marciulionis
@Air and King: Ok ξέρεις πολλά από NBA άλλα το ύφος σου (που κακά τα ψέμματα θυμίζει Συρίγο που διορθώνει συμπαρουσιαστή) δεν ευνοεί τον όποιον διάλογο εποικοδομητικό ή μη. Επίσης σου αρέσει πάρα πολύ να διαφωνείς παρουσιάζοντας επιχειρήματα (συχνά άσχετα) ακόμα και όταν κάποιος... συμφωνεί μαζί σου (πχ για το Σρέμπφ)! Όλοι κάποια πράγματα, πρόσωπα κλπ τα αγαπάμε λίγο παραπάνω και τα υπερασπιζόμαστε άλλα μη παθιάζεσαι τόσο πολυ και μη τα παίρνεις τόσο της μετροιτής όλα! (δεν κάνω υποδείξεις προς αποφυγή παρεξηγήσεων κι επιδείξεων πυγμαχικών ικανοτήτων tongue.gif)

@ΛΥΚΟΣ: μη τον τσιτώνεις κι εσύ τόσο! Πάντως το ότι ο Νοβίτσκι είναι παίκτης της σειράς κι έφτασε εκεί που είναι χάρη στο εβραϊκό (!!!) λόμπι έθεσε νέα στάνταρ γραφικότητας που δύσκολα θα υπερβώ! tongue.gif
Υπόσχομαι να προσπαθήσω πάντως smiley.gif smiley.gif

Πάντως για εμένα ο Γκάλης υπήρξε μεγαλύτρο μέγεθος από ότι του αναγνωρίζουν οι Έλληνες και ασύλληπτα μεγαλύτερο από ότι του αναγνωρίζουν οι ξένοι. Και να μην παραβλέπουμε το γεγονός ότι παίζοντας στο NBA με τους καλύτερους θα ήταν κι αυτός ακόμα καλύτερος, οπότε θεωρώ ότι όχι απλά θα έπιανε άλλα θα ήταν κι από "τους καλούς".

Τον επαγγελματισμό και την αφοσίωσή του στο μπάσκετ δε, είναι κάτι που δύσκολα συναντάς σε παίκτες. Και σε international επίπεδο αντιμετώπισε παίκτες επιπέδου NBA με μεγάλη επιτυχία. Όποιος κοιτάξει ρόστερ Γιουγκοσλαβίας και ΕΣΣΔ το '87 και '89 θα ζαλιστεί.
virgin13
για μενα οι κορυφαιοι 10 ειναι οι εξης:

1.Petrovic(σαν αυτόν κανενας)
2.Sabonis
3.Nowitzki(αδικια που δεν εχει παρει ακομα πρωταθλημα)
4.Kukoc
5.Galis
6.Jasikevicius
7.Bodiroga
8.Divac
9.Gasol
10.Jamchi
Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18#
Κατ εμε οι κορυφαιοι 5...

1. Ντραζεν
2. Γκαλης
3. Σαμπονις
4. Ντιβατς
5. Νοβιτσσκι

Βεβαια αφηνω εξω ιερα τερατα ετσι...αλλα αυτοι ειναι οι τοπ οφ δε τοπ!!! rolleyes.gif

Δ.
ilovekasth
DRAZEN
NIK
JURI
iron80
1. Toni Kukoč
2. Arvydas Sabonis
3. Dražen Petrović
playmaker raketas
Ο Κορυφαίος Ευρωπαίος παίκτης όλων των εποχών είναι ένας. Ντιρκ Νοβίτσκι.

Μετά θα έβαζα Γκασόλ, Πέτροβιτς, Γκάλη, Ράτζα, Κούκοτς, Σαμπόνις, Κιριλένκο, Μαρτσουλιόνις, Στογιάκοβιτς. Από τους μη ΝΒΑερς μόνο το Γκάλη συμπεριέλαβα γιατί αυτά που έκανε ήταν εξωπραγματικά. Κατά τα άλλα θεωρώ ότι για να θεωρείσαι μες στους κορυφαίους πρέπει να έχεις δοκιμάσει να παίξεις με τους κορυφαίους (ΝΒΑ).
morrison
Ντραζεν Πετροβιτς 22 Οκτωβρίου 1964 – 7 Ιουνίου 1993.

Περασαν 17 χρονια απο τοτε...Ουτε καταλαβα ποτε...
Θυμαμαι να διαβαζω την συνενετευξη του στο ''Τριποντο'' της 7ης Ιουνιου και να ακουω απο την τηλεοραση την ειδηση του θανατου του.Το τευχος μου επεσε απο τα χερια...
Θυμαμαι ακομα το αφιερωμα της επομενης εβδομαδας απο τον Βασιλη Σκουντη...

Δειτε και συγκινηθειτε οποιοι ετυχε να εχετε τα συγκεκριμενα τευχη...

http://gatti-squared.blogspot.com/2008/06/in-memoriam.html

υγ:Δεν βρηκα καποιο καταλληλοτερο τοπικ για το ποστ.Ισως να μπορουσε και να μπει αλλου ή και να φτιαχτει ειδικο τοπικ για τον Ντραζεν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.