Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS A2 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
RAPTOR
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 1 2013, 17:03 ) *
Έγινε λοιπόν η κλήρωση και για την ομάδα μου οι πρώτες αγωνιστικές είναι τρομερά δύσκολες, ενώ και στο κύπελλο πέσαμε πάνω στον Φιλαθλητικό.

Με αφορμή την κλήρωση και λίγο καιρό πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων για την Παγκρατάρα, θέλω να γράψω κάποιες σκέψεις σχετικά με την ομάδα μου.

Φέτος κάνουμε μια νέα προσπάθεια υπό πολύ πιο δύσκολες συνθήκες οικονομικά σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, με τους πόρους να αγγίζουν το μηδέν, με αποτέλεσμα το ρόστερ μας να απαρτίζεται μόλις από 3 έμπειρους παίκτες της κατηγορίας, πολλούς νεαρούς αλλά και κάποιους παίκτες κατώτερων κατηγοριών που θέλουν να κάνουν νέο ξεκίνημα.

Γι'αυτό το λόγο η φετινή χρονιά θέλει μεγάλη προσοχή για να μην υπάρξει πρόβλημα με την παραμονή μας στην κατηγορία, καθώς τα πράγματα είναι τρομερά δύσκολα. Είναι σημαντικό να ορθοποδήσουμε φέτος ώστε σε βάθος χρόνου και με έμφαση και στις ακαδημίες να ενισχυθεί η βάση της ομάδας μας.

Μεγάλο μειονέκτημα είναι και η φετινή συγκυρία, στην οποία αυξήθηκαν ραγδαία οι ομάδες που είτε έχουν τις οικονομικές δυνατότητες είτε τάζουν πολλά χρήματα στους παίκτες, δημιουργώντας πάρα πολύ πιο ισχυρά ρόστερ σε σχέση με το παρελθόν. Υπάρχουν 4 πανίσχυρες ομάδες (Ψυχικό, ΑΕΚ, Καβάλα, Κόροιβος) που δύσκολα μπορούν να νικηθούν έστω 1 φορά από τις ομάδες της ουράς και μαζί άλλοι 4 ισχυροί αντίπαλοι (Ηρακλής, Φίλιππος Βέροιας, Λαύριο, Φιλαθλητικός). Μας μένουν 6 ομάδες, η ΚΑΠ και οι Ίκαροι που θα έχουν καλά ρόστερ, ο ΟΦΗ που δυναμώνει σιγά σιγά, ο Ερμής Λαγκαδά που βρήκε μεγάλο χορηγό και από εκει που ήταν πρώτο φαβορί για Β, έκανε σημαντικές μεταγραφές (Ηλιάδης, Σιγκούνας, κοντά σε Γαλιώτο και άλλους 3 παίκτες!!!) και δυνάμωσε επικίνδυνα, ενώ ο Αρκαδικός είναι θεωρητικά η πιο αδύναμη ομάδα μέχρι στιγμής, αλλά αρχίζει και ενισχύεται. Δυστυχώς, με βάση αυτά τα δεδομένα, αν καταφέρουμε να σωθούμε τελικά, θα είναι θαύμα. Εκτός και αν κάνουμε άλλες 2 μεταγραφές, που απ'ότι μαθαίνω δεν προβλέπεται...

Δυστυχώς ούτε φέτος εξέλειψαν τα αρνητικά φαινόμενα από την ομάδα μας, με το σχεδιασμό πάλι να είναι γραμμένος στο τεφτέρι, ενώ παράλληλα το να βαφτίζουν κάποιοι το κρέας ψάρι για να σώσουν τα προσχήματα και να ρίξουν τις ευθύνες αλλού, χρυσώνοντας το χάπι με χιλιάδες δικαιολογίες είναι μια καταστροφική τακτική που μόνο κακό μπορεί να κάνει. Η ομάδα χρειάζεται ρεαλισμό και ιδρώτα για να στηθεί, όχι δικαιολογίες.

Το χειρότερο είναι ότι τα λάθη που συνεχίζονται και φέτος, σε συνδυασμό και με την γενική οικονομική συγκυρία της χώρας και την αποψίλωση της ομάδας, έχουν έντονα αρνητικό αντίκτυπο στα διαρκείας, που παραμένουν μηδενικά. Είναι απίστευτο αλλά μέχρι στιγμής έχει πωληθεί μόνο 1 διαρκείας και αυτό από συγγενή αθλητή του συλλόγου (άντε κάντε τα 2 σε λίγο με εμένα μέσα biggrin.gif )!!!

Όπως και να έχει πάντως, εμείς θα είμαστε και πάλι εκεί για να ξελαρυγγιαζόμαστε για την Παγκρατάρα μας και ελπίζω οι υπεύθυνοι να σεβαστούν τον κόσμο και να βάλουν έστω και καθυστερημένα μυαλό. Καλή αρχή να έχουμε!!!

Καλημερα και απο μενα.Διαβαζω πολλες ενδιαφερουσες τοποθετησεις για τις κινησεις των ομαδων την δυναμικοτητα τους αλλα και τα
budget τους.Πολλες ομαδες π.χ Αγια,Ερμης και αλλες ξεκινησαν με ελαχιστα χρηματα και στην πορεια ξαφνικα πλουτισαν!Δεν ειναι μακρινες οι εποχες που αθλητες ομαδων δεν κατεβαιναν σε προπονησεις και φιλικα λογω χρεων,μεταξυ αυτων και παικτες του Παγκρατιου.Ερχομαστε τωρα στο Παγκρατι.Απο την αρχη δηλωσε οτι θα περιοριστει σε μικρο budget .Για μενα αυτο αποτελει μια
τιμια τοποθετηση αρκει να τηρηθει.Οσον αφορα την δυνατοτητα της ομαδας να αντεπεξελθει στο πρωταθλημα,ειναι σιγουρο οτι η μαχη
θα ειναι παρα πολυ δυσκολη και το βαρος θα πρεπει να επωμισθουν 5-6 παικτες με την βοηθεια των μικρων.Αν στην πορεια βγουν
2-3 θα ειναι το ιδανικο.Εδω τωρα μπαινει το θεμα κοσμος.Ολοι πρεπει να κατανοησουν οτι η προσπαθεια που θα γινει απο παικτες και
προπονητες θα ειναι υπερανθρωπη και θα τον χρειαστουν διπλα τους.
Αλλωστε η δυναμικη του Παγκρατιου ειναι τεραστια και τα περισσοτερα παιδια που πηγαν αυτο ειχαν σαν κινητρο.
Κατα τα αλλα θα συμφωνησω για την δεδομενη δυναμικοτητα 4-5 ομαδων αλλα απο εκει και κατω ο χρονος θα δειξει.
Ας κραταμε λοιπον μικρο καλαθι και οποιος ανεξει!!!!!Καλη αγωνιστικη χρονια με υγεια πρωτα απ ολα.
nbayer
QUOTE (RAPTOR @ Sep 4 2013, 07:16 ) *
Καλημερα και απο μενα.Διαβαζω πολλες ενδιαφερουσες τοποθετησεις για τις κινησεις των ομαδων την δυναμικοτητα τους αλλα και τα
budget τους.Πολλες ομαδες π.χ Αγια,Ερμης και αλλες ξεκινησαν με ελαχιστα χρηματα και στην πορεια ξαφνικα πλουτισαν!Δεν ειναι μακρινες οι εποχες που αθλητες ομαδων δεν κατεβαιναν σε προπονησεις και φιλικα λογω χρεων,μεταξυ αυτων και παικτες του Παγκρατιου.Ερχομαστε τωρα στο Παγκρατι.Απο την αρχη δηλωσε οτι θα περιοριστει σε μικρο budget .Για μενα αυτο αποτελει μια
τιμια τοποθετηση αρκει να τηρηθει.Οσον αφορα την δυνατοτητα της ομαδας να αντεπεξελθει στο πρωταθλημα,ειναι σιγουρο οτι η μαχη
θα ειναι παρα πολυ δυσκολη και το βαρος θα πρεπει να επωμισθουν 5-6 παικτες με την βοηθεια των μικρων.Αν στην πορεια βγουν
2-3 θα ειναι το ιδανικο.Εδω τωρα μπαινει το θεμα κοσμος.Ολοι πρεπει να κατανοησουν οτι η προσπαθεια που θα γινει απο παικτες και
προπονητες θα ειναι υπερανθρωπη και θα τον χρειαστουν διπλα τους.
Αλλωστε η δυναμικη του Παγκρατιου ειναι τεραστια και τα περισσοτερα παιδια που πηγαν αυτο ειχαν σαν κινητρο.
Κατα τα αλλα θα συμφωνησω για την δεδομενη δυναμικοτητα 4-5 ομαδων αλλα απο εκει και κατω ο χρονος θα δειξει.
Ας κραταμε λοιπον μικρο καλαθι και οποιος ανεξει!!!!!Καλη αγωνιστικη χρονια με υγεια πρωτα απ ολα.

Φίλε gratipa1929 και επίσημα ο Θοδωρής Βασιλόπουλος έκλεισε στην ΚΑΠ...με αφορμή αυτην την μεταγραφή θέλω να θέσω ένα ερώτημα...από την στιγμή που το Παγκράτι είχε σαν στόχο ένα νεανικο ρόστερ με κάποιες βοήθειες απο τους 2-3 έμπειρους ηλικιακά...γιατί δεν κράτησε και τον Θοδωρή;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Sep 4 2013, 20:33 ) *
Φίλε gratipa1929 και επίσημα ο Θοδωρής Βασιλόπουλος έκλεισε στην ΚΑΠ...με αφορμή αυτην την μεταγραφή θέλω να θέσω ένα ερώτημα...από την στιγμή που το Παγκράτι είχε σαν στόχο ένα νεανικο ρόστερ με κάποιες βοήθειες απο τους 2-3 έμπειρους ηλικιακά...γιατί δεν κράτησε και τον Θοδωρή;

Πολύ καλά τα λες... Και εγώ την ίδια απορία έχω, γιατί παίκτες σαν τον Θοδωρή δεν υπάρχουν πολλοί στο ελληνικό μπάσκετ, τόσο ως ταλέντο όσο και ως χαρακτήρας. Οι υπεύθυνοι αντί να ασχολούνται με πικρόχολα σχόλια και γελοία υπονοούμενα, ο ένας εις βάρος τους άλλου, όφειλαν να προστατεύσουν το μέλλον της ομάδας. Αντί λοιπόν να ψάχνουμε με την απόχη βερεσέ τελειωμένους παίκτες, έπρεπε να φροντίσουμε να κρατήσουμε τον Βασιλόπουλο ως βασικό τριάρι της ομάδας και ας του δίναμε και ένα μικρό συμβόλαιο. Το άξιζε με όλη την παρουσία του. Τώρα δεν έχουμε καθαρό τριάρι και τρέχουμε με λύσεις εκ των έσω. Θεωρώ την απώλειά του ως τη μεγαλύτερη σφαλιάρα της νέας μας προσπάθειας και το μεγαλύτερο ξενέρωμα προσωπικά για εμένα... Με λύπη μου διαπιστώνω ότι μάλλον οι υποσχέσεις περί νεανικού ρόστερ ήταν το πρόσχημα για να καλυφθεί η αφραγκία, λόγω απουσίας σοβαρής και οργανωμένης προσπάθειας για εξεύρεση πόρων και σε καμία περίπτωση δεν αποτελούσε επιθυμία για ενίσχυση των υποδομών και ανάδειξη ταλέντων... Νεανικό ρόστερ θεωρούνται οι ηλικίες 37,32,30,29,27,26,25 και με σοβαρότατους τραυματισμούς ή τεμπελιά στις προπονήσεις που κόβουν κάθε ελπίδα για υποτυπώδη μπασκετική εξέλιξη? Μοναδική ελπίδα οι 6 ταλαντούχοι αθλητές 19-23 ετών οι οποίοι όμως είναι αδούλευτοι και προερχόμενοι από ελάχιστο χρόνο συμμετοχής στις ομάδες τους, που σημαίνει ότι δεν έχουμε χρόνο για χάσιμο και πρέπει να τους προσέξουμε πολύ για να αναδείξουμε το ταλέντο τους!

Γενικά πάντως, η έννοια επένδυση σε νεανικό ρόστερ ουδεμία σχέση έχει με τις φετινές μεταγραφικές επιλογές και τη φιλοσοφία. Καμία σχέση, εντελώς άλλη φιλοσοφία η μία και άλλη η άλλη. Επένδυση σε νεανικό ρόστερ σημαίνει δυνατές υποδομές, άριστη οργάνωση στην ομάδα και ρόστερ που απαρτίζεται αποκλειστικά από την αφρόκρεμα των ταλαντούχων παικτών 20-22 ετών (βλέπε Φιλαθλητικός).

Πάντως δεν θεωρώ σωστό να τα βάψουμε από τώρα μαύρα, ας περιμένουμε να δούμε πως θα αγωνιστεί η ομάδα στις πρώτες επίσημες υποχρεώσεις και εκ του αποτελέσματος θα κριθούν όλες οι επιλογές. Όπως και να έχει πρέπει όλοι να είμαστε κοντά στην ομάδα!!!

Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό που είπε ο RAPTOR στον επίλογο, το Παγκράτι είναι τεράστιος σύλλογος, πάνω από πρόσωπα και καταστάσεις και πρέπει επιτέλους αυτή η δυναμική να αξιοποιηθεί σωστά ώστε το σωματείο να γίνει αυτόνομος οργανισμός με μακροπρόθεσμο στόχο την επιστροφή στην μεγάλη κατηγορία και την ανάδειξη πολλών παικτών της περιοχής μας.
nbayer
Θα συμφωνήσω απόλυτα...με κάλυψες με την απάντησή σου...Πάντως πιστεύω πως καλό είναι να κριτικάρουμε λίγο το ρόστερ και τις προθέσεις της διοίκησης για να αφυπνύσουμε μερικούς που επαναπάυονται πίσω από φτηνές δικαιολογίες του τυπου νεανικό ροστερ....όπως πολύ σωστά είπες γιατί αν αρχίσουν οι επίσημες υποχρεώσεις και δεν πάμε καλά....ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!!!!!!!!!!!!
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Sep 5 2013, 12:18 ) *
Θα συμφωνήσω απόλυτα...με κάλυψες με την απάντησή σου...Πάντως πιστεύω πως καλό είναι να κριτικάρουμε λίγο το ρόστερ και τις προθέσεις της διοίκησης για να αφυπνύσουμε μερικούς που επαναπάυονται πίσω από φτηνές δικαιολογίες του τυπου νεανικό ροστερ....όπως πολύ σωστά είπες γιατί αν αρχίσουν οι επίσημες υποχρεώσεις και δεν πάμε καλά....ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο ακριβώς αυτός είναι και ο δικός μου σκοπός. Δεν γίνεται δουλειά σε μια ομάδα με μετάθεση ευθυνών και δικαιολογίες. Πρέπει να σοβαρευτούμε τώρα, πριν αρχίσει το πρωτάθλημα και να διορθώσει η διοίκηση έστω και καθυστερημένα τις (πολλές αν μη τι άλλο) παραλείψεις της. Δεν νοείται σύλλογος σαν το Παγκράτι να έχει πουλήσει 1 διαρκείας σε 2 εβδομάδες, δεν νοείται να μην έχουμε βρει χορηγίες για να ενισχύσουμε το σύλλογο από τη στιγμή που ομάδες όπως ο Ερμής Λαγκαδά βρίσκουν μεγάλες χορηγίες που καλύπτουν εξολοκλήρου συμβόλαια πρωτοκλασάτων παικτών!!!

Το έλεγα και πέρυσι, αλλά δυστυχώς ούτε φέτος άλλαξε. Θα το πω και με συγχωρείται αν γίνομαι κουραστικός. Ομάδα δεν φτιάχνεται δεξιά και αριστερά στους καφενέδες και το τεφτέρι, ούτε με πισώπλατα μαχαιρώματα, μικροσυμφέροντα, υπονοούμενα και παιχνίδια λέξεων. Αυτά είναι τακτικές της πεντάρας που κάνουν κάτι κουτσομπόλες γριές και δυστυχώς συμβαίνουν πάνω από 10 χρόνια στην ομάδα μας. Πρέπει επιτέλους κάποιοι καρεκλοκένταυροι να σοβαρευτούν, να ωριμάσουν (μεσήλικοι είστε έλεος!!!) και να φανούν αντάξιοι της ιστορίας του συλλόγου. Και αν δεν μπορούν να πάνε σπίτια τους γιατί μόνο κακό κάνουν στην αγαπημένη μας ομάδα.

Ο κόσμος του Παγκρατίου θέλει αλλαγές για να αγκαλιάσει την ομάδα. Ο κόσμος κουράστηκε με τον απύθμενο παραλογισμό και γι'αυτό δεν αγοράζει διαρκείας. Αν θέλετε διαρκείας, βάλτε μυαλό και δεν θα πέφτει καρφίτσα στο ΜΕΤΣ!
RAPTOR
Θα συμφωνησω σε καποιες αποψεις και με τους δυο σας σε καποιες αλλες οχι.Οσον αφορα τους παικτες ειναι αδικο να τους
θεωρειται τελειωμενους γιατι αυτοι θα τραβηξουν το μεγαλυτερο κουπι.Οι ηλικιες μεταξυ 25 και 32 σημερα θεωρουνται οι ποιο ωριμες σε εναν παικτη αρκει να υπαρχει εγωισμος και φιλοδοξια.Απο εκει και περα το κοματι των υποδομων ειναι επιστημη και
χρειαζεται πρωτα απο ολα γηπεδα/καταρτηση/και προπονητες με γνωση- διαθεση.Επισης κεφαλαιωδες η προτεραιοτητα που θα δωσουν γονεις και παιδια σε αυτην την προσπαθεια.
Αν ολα τα παραπανω μπορει να τα διαθεσει το Παγκρατι πιστευω οτι μπορει να γινει μια καλη αρχη και σε βαθος χρονου να
υπαρξουν αποτελεσματα.Οσον αφορα το roster υπαρχει μια αξιοπρεπης πενταδα με τον Δεδε στο 3(ειναι καθαρο 3αρι και λιγοτερο2)
αλλα πασχει στον παγκο οσον αφορα αλλαγες και ενδεχομενους τραυματισμους.
gratipa1929
Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα αναφέρεις RAPTOR. Μακάρι να αποδειχθεί το ρόστερ ακριβώς όπως το λες και να έχουμε μια αξιοπρεπή πορεία. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τους παίκτες είτε τελειωμένους είτε άχρηστους, γενικά δεν μου αρέσει να προσβάλλω κανέναν παίκτη, σε όποια κατηγορία και αν αγωνίζεται. Όμως δεν τους λες και νεαρούς σε αυτή την ηλικία, όπως διατυμπάνιζε στις αρχές η διοίκηση περί νεανικού ρόστερ... Εγώ τουλάχιστον άλλα ονειρευόμουν για την ομάδα μου όταν άκουσα μεγαλοστομίες για εξυγίανση και ανάδειξη ταλέντων.

Περίμενα να ακολουθήσουμε το μοντέλο του Φιλαθλητικού που όλοι οι παίκτες του είναι κάτω των 23-22 και όλοι θεωρούνται μεγάλα ταλέντα (με σημαντικότερους τους Καμπερίδης, Ντιαλό, Γ.Παπαδιονυσίου, Λάκκας, Τζόλος, Χ.Σκάνδαλος, Πρέκας) ενώ ακόμη και τώρα ψάχνει για ταλέντα (πχ Μοτσενίγκο, Σπυρόπουλο σε ανταλλαγή με Θανάση Αντετοκούμπο). Παράλληλα έχει φοβερές υποδομές, όπου σε 2-3 χρόνια υπάρχουν τουλάχιστον 5 παίκτες που θα κάνουν θραύση και στην αντρική ομάδα!!! Δηλαδή αυτάρκες και οικονομικά και εξασφαλισμένο αγωνιστικά το παρόν και το μέλλον της ομάδας!!!

Εμείς σε ποιά ταλέντα θα δώσουμε ευκαιρίες και τι υποδομές έχουμε?

Ευκαιρία τώρα να κάνω και την σύνοψη στο ρόστερ μας:

Οι παίκτες που έχουμε στο ρόστερ έχουν ταλέντο, είναι αξιόλογοι αλλά αμφιβάλλω πλήρως για την ετοιμότητά τους. Η βασική μας πεντάδα περιλαμβάνει 3 παίκτες πρωτοκλασάτους για την Α2 (Κουτρούλιας, Ράπτης, Φ.Βασιλόπουλος), οι οποίοι όμως βρίσκονται στο ναδίρ της φυσικής τους κατάστασης! Κουτρούλιας λόγω ηλικίας αν και αντέχει ακόμα, Βασιλόπουλος σκιά του εαυτού του και σε κάκιστη φυσική κατάσταση (με βάση όσα είδα πέρυσι, φέτος δεν ξέρω πως θα εμφανιστεί), Ράπτης εξαιρετικός παίκτης αλλά προερχόμενος από σοβαρό τραυματισμό και πολύμηνη απουσία. Πέρυσι ακόμη και έτσι αυτοί οι παίκτες έκαναν τη διαφορά χάρη στο σπουδαίο ταλέντο και την προσωπικότητά τους. Φέτος όμως το επίπεδο της Α2 είναι 2 φορές πιο δυνατό και δεν αρκούν αυτά μόνο αλλά πρέπει και οι 3 να παρουσιαστούν και στην καλύτερη δυνατή φυσική κατάσταση γιατί θα αποτελέσουν τις 3 κολόνες της φετινής ομάδας... Από εκεί και πέρα έχουμε έναν πραγματικά πολύ καλό και εξελίξιμο νεαρό παίκτη, τον Σωκράτη Ψαρόπουλο για βασικό στο 2 (ίσως η μόνη μεταγραφή της ομάδας που με ικανοποίησε πλήρως), ο οποίος όμως δεν πήρε ευκαιρίες στον Φιλαθλητικό και πρέπει να δουλέψει πολύ φέτος. Στο 3 έχουμε τον Δέδε ο οποίος είναι ωραίος παίκτης και σταθερή αξία στις εθνικές κατηγορίες αλλά χωρίς παραστάσεις Α2. Τέλος στο 4 έχουμε τον Δερμιτζάκη, δεύτερη πολύ καλή περίπτωση ταλέντου, μου αρέσει πολύ σαν παίκτη και πέρυσι έκανε παπάδες σε σχέση με την ηλικία του. Πρέπει να πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής και φέτος και τον βλέπω να εξελίσεται σε πρωτοκλασάτο της Α2! Από εκεί και πέρα τα πράγματα δυσκολεύουν. Για δεύτερο σέντερ έχουμε τον Δήμο Αγγελόπουλο που θεωρήθηκε πολύ καλός παίκτης και ταλέντο, αλλά απογοήτευσε πλήρως, ενώ βρίσκεται και σε απραξία ετών λόγω σοβαρού τραυματισμού. Φέτος είναι η ευκαιρία του να κάνει μια μεγάλη επιστροφή. Πόσο πιθανή είναι όμως? Ο Μιχάλογλου μου αρέσει πολύ αλλά δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα εμφανιστεί μετά την πολύμηνη απουσία του λόγω σοβαρού τραυματισμού. Ο Μπουραζάνης σύμφωνα με τα λεγόμενα του προπονητή θα έχει καθαρά συμπληρωματικό ρόλο.

Για το τέλος άφησα τα 5 μεγάλα στοιχήματα της ομάδας. Καλής, Πετρόπουλος, Νικολακόπουλος, Θώδος, Κακαργίας, όλοι ταλαντούχοι και νεαροί παίκτες αλλά με ελάχιστο έως μηδαμινό χρόνο συμμετοχής σε εθνικές κατηγορίες. Θεωρώ ότι αν δουλευτούν με προσοχή σε 1-2 χρόνια, σίγουρα κάποιοι από αυτούς θα μπορούν να σταθούν με αξιοπρέπεια στο επίπεδο της Α2.
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 5 2013, 11:23 ) *
Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα αναφέρεις RAPTOR. Μακάρι να αποδειχθεί το ρόστερ ακριβώς όπως το λες και να έχουμε μια αξιοπρεπή πορεία. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τους παίκτες είτε τελειωμένους είτε άχρηστους, γενικά δεν μου αρέσει να προσβάλλω κανέναν παίκτη, σε όποια κατηγορία και αν αγωνίζεται. Όμως δεν τους λες και νεαρούς σε αυτή την ηλικία, όπως διατυμπάνιζε στις αρχές η διοίκηση περί νεανικού ρόστερ... Εγώ τουλάχιστον άλλα ονειρευόμουν για την ομάδα μου όταν άκουσα μεγαλοστομίες για εξυγίανση και ανάδειξη ταλέντων.

Περίμενα να ακολουθήσουμε το μοντέλο του Φιλαθλητικού που όλοι οι παίκτες του είναι κάτω των 23-22 και όλοι θεωρούνται μεγάλα ταλέντα (με σημαντικότερους τους Καμπερίδης, Ντιαλό, Γ.Παπαδιονυσίου, Λάκκας, Τζόλος, Χ.Σκάνδαλος, Πρέκας) ενώ ακόμη και τώρα ψάχνει για ταλέντα (πχ Μοτσενίγκο, Σπυρόπουλο σε ανταλλαγή με Θανάση Αντετοκούμπο). Παράλληλα έχει φοβερές υποδομές, όπου σε 2-3 χρόνια υπάρχουν τουλάχιστον 5 παίκτες που θα κάνουν θραύση και στην αντρική ομάδα!!! Δηλαδή αυτάρκες και οικονομικά και εξασφαλισμένο αγωνιστικά το παρόν και το μέλλον της ομάδας!!!

Εμείς σε ποιά ταλέντα θα δώσουμε ευκαιρίες και τι υποδομές έχουμε?

Ευκαιρία τώρα να κάνω και την σύνοψη στο ρόστερ μας:

Οι παίκτες που έχουμε στο ρόστερ έχουν ταλέντο, είναι αξιόλογοι αλλά αμφιβάλλω πλήρως για την ετοιμότητά τους. Η βασική μας πεντάδα περιλαμβάνει 3 παίκτες πρωτοκλασάτους για την Α2 (Κουτρούλιας, Ράπτης, Φ.Βασιλόπουλος), οι οποίοι όμως βρίσκονται στο ναδίρ της φυσικής τους κατάστασης! Κουτρούλιας λόγω ηλικίας αν και αντέχει ακόμα, Βασιλόπουλος σκιά του εαυτού του και σε κάκιστη φυσική κατάσταση (με βάση όσα είδα πέρυσι, φέτος δεν ξέρω πως θα εμφανιστεί), Ράπτης εξαιρετικός παίκτης αλλά προερχόμενος από σοβαρό τραυματισμό και πολύμηνη απουσία. Πέρυσι ακόμη και έτσι αυτοί οι παίκτες έκαναν τη διαφορά χάρη στο σπουδαίο ταλέντο και την προσωπικότητά τους. Φέτος όμως το επίπεδο της Α2 είναι 2 φορές πιο δυνατό και δεν αρκούν αυτά μόνο αλλά πρέπει και οι 3 να παρουσιαστούν και στην καλύτερη δυνατή φυσική κατάσταση γιατί θα αποτελέσουν τις 3 κολόνες της φετινής ομάδας... Από εκεί και πέρα έχουμε έναν πραγματικά πολύ καλό και εξελίξιμο νεαρό παίκτη, τον Σωκράτη Ψαρόπουλο για βασικό στο 2 (ίσως η μόνη μεταγραφή της ομάδας που με ικανοποίησε πλήρως), ο οποίος όμως δεν πήρε ευκαιρίες στον Φιλαθλητικό και πρέπει να δουλέψει πολύ φέτος. Στο 3 έχουμε τον Δέδε ο οποίος είναι ωραίος παίκτης και σταθερή αξία στις εθνικές κατηγορίες αλλά χωρίς παραστάσεις Α2. Τέλος στο 4 έχουμε τον Δερμιτζάκη, δεύτερη πολύ καλή περίπτωση ταλέντου, μου αρέσει πολύ σαν παίκτη και πέρυσι έκανε παπάδες σε σχέση με την ηλικία του. Πρέπει να πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής και φέτος και τον βλέπω να εξελίσεται σε πρωτοκλασάτο της Α2! Από εκεί και πέρα τα πράγματα δυσκολεύουν. Για δεύτερο σέντερ έχουμε τον Δήμο Αγγελόπουλο που θεωρήθηκε πολύ καλός παίκτης και ταλέντο, αλλά απογοήτευσε πλήρως, ενώ βρίσκεται και σε απραξία ετών λόγω σοβαρού τραυματισμού. Φέτος είναι η ευκαιρία του να κάνει μια μεγάλη επιστροφή. Πόσο πιθανή είναι όμως? Ο Μιχάλογλου μου αρέσει πολύ αλλά δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα εμφανιστεί μετά την πολύμηνη απουσία του λόγω σοβαρού τραυματισμού. Ο Μπουραζάνης σύμφωνα με τα λεγόμενα του προπονητή θα έχει καθαρά συμπληρωματικό ρόλο.

Για το τέλος άφησα τα 5 μεγάλα στοιχήματα της ομάδας. Καλής, Πετρόπουλος, Νικολακόπουλος, Θώδος, Κακαργίας, όλοι ταλαντούχοι και νεαροί παίκτες αλλά με ελάχιστο έως μηδαμινό χρόνο συμμετοχής σε εθνικές κατηγορίες. Θεωρώ ότι αν δουλευτούν με προσοχή σε 1-2 χρόνια, σίγουρα κάποιοι από αυτούς θα μπορούν να σταθούν με αξιοπρέπεια στο επίπεδο της Α2.

Συμφωνώ απόλυτε gratipa1929 ...φίλε RAPTOR παρεξήγησες γτα λόγια μας...ΔΕΝ βρίσαμε κάποιο παίκτη...και ΔΕΝ κρίνουμε τους παίκτες της ομάδας...ο οποιοσδήποτε στην θέση τους θα εχόταν σε μια μεγάλη ομάδα...την διοίκηση κρίνουμε που για να καλύψει την έλλειψη κινητικότητας βρήκαν την δικαιολογία περί νεανικού ρόστερ.Νεανικό ρόστερ όπως πολύ σωστά ανέφερε ο gratipa1929 είναι το ρόστερ του Φιλαθλητικού που με την πώληση του Γιαννη Αντετοκούμπο στην Ισπανική Μάλαγα...στα μέσα της χρονιάς έβγαλε ουσιαστικά το μπάτζετ της φετινής χρονιάς...εκτός αυτου...μην ξεχνάς ότι και οι Γκίκας,Σαλούστρος,Σαμοθράκης πήραν μεταγραφή σε πρωτοκλασσάτες ομάδες της Α1...Τα συμπεράσματα δικά σου τώρα
RAPTOR
Θα συμφωνησω απολυτα και με τους δυο σας.Μπορει να μην καταλαβα καποια πραγματα αλλα δεν μπορω να ξερω τα ενδοτερα
της ομαδας σας.Οσον αφορα το μοντελο του Φηλαθλητικου ειναι μια φιλοσοφια που την ακολουθει με ευλαβια απο τις τοπικες
κατηγοριες και δεν την αλλαξε ακομη και περυσι που εχασε την ανοδο στο παρα πεντε.
Οποτε εχουμε μια ομαδα που εχει τον ιδιο προεδρο τον ιδιο προπονητη κοινη γραμη εδω και 20 χρονια δωρεαν ακαδημιες και ευκαιριες σε αυτους που αξιζουν ανεξαρτητως κοστους.
Με αυτα θελω να πω οτι για να κανεις κατι τετοιο χρειαζεται πρωτα διαθεση ανθρωποι με οραμα και τεραστια υπομονη και επιμονη
απο ολους σας.
gspara
To Λαυριο μετα τις τελευταιες προσθηκες(Βανδωρος,Χατζοπουλος) και αποχωρησεις(Κεσκινιδης Χρ) εχει διαμορφωσει το ροστερ του ως εξης...

Τσιρος-Βανδωρος(u-20)
Σακελλαριου-Ψωμαδερης-Κεσκινιδης(u-20)-Φραντζεσκος(u-20)
Γιαννακουλος-Μουμπαρακ-Χατζοπουλος(u-20)
Κακιουζης
Μανουσος-Περρακης

Εχουμε ξαναπει για το κενο στον ασο.Καπου διαβασα οτι ο Σερελης προοριζει για την θεση τον Σακελλαριου(????).
Επισης χρειαζεται ακομα εναν ψηλο.Ισως αποκτησει ακομα καποιον u-22.
akratacity
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

παει για χαριτοπουλο ο φιλιππος βεροιας κανοντας του προταση για δυο χρονια

μετα και την συμπληρωση του μεγαλυτερου μερους των ροστερ ολων των ομαδων απο οτι φαινεται η αεκ δεν θα εχει καθολου ευκολο εργο στη φετινη Α2 η οποια ειναι πιο ανταγωνιστικη απο ποτε

αεκ: σιγουρα και λογω κοσμου και φανελας ειναι το πρωτο φαβορι αλλα αν συγκρινουμε το ροστερ της με αυτο των αλλων διεκδικητων της ανοδου δεν θα βρουμε μεγαλες διαφορες

καβαλα: με καλαιτζιδη τοτσιο κατσαρε και καραποστολου η περιφερεια της ειναι πυραυλοκινητη για τα δεδομενα της κατηγοριας

ψυχικο: παπανικολαου πετρουλας σαμοθρακης καπινιαρης πεττας κολωκας=ροστερ γεματο εμπειρια με κενο ομως στο 5

φιλιππος βερ.: σιζοπουλος τομιτς κιτσουλης και ακεψιμαιδης σε συνδυασμο με την ενδεχομενη αποκτηση του χαριτοπουλου συνθετουν την καλυτερη πενταδα της κατηγοριας αλλα ο παγκος δεν μοιαζει τοσο γεματος οσο των αλλων ομαδων

κοροιβος αμαλ.: η τριαδα των τρικαλων (κακλαμανος-χαρισμιδης και γκιουλεκας) μαζι με τους περσινους καρυδα νοεα και τσοσιτς φτιαχνουν ενα ισχυρο συνολο παιχτων...και εδω ο παγκος δεν μοιαζει τοσο γεματος


αγια παρασκευη-λαυριο-ερμης λαγκ.-ικαροι σερρων-φιλαθλητικος θα ειναι ισχυροι αντιπαλοι για τους πρωτους πεντε

αρκαδικος-οφη-παγκρατι-ηρακλης φαινονται να ειναι οι πιο αδυναμες ομαδες


gratipa1929
Αν προστεθεί και ο Χαριτόπουλος στο ρόστερ του Φιλίππου, έχουμε 5 πανίσχυρες ομάδες για την άνοδο όπως πολύ σωστά είπε o acratacity!!! Πολύ πιο δυνατό το φετινό πρωτάθλημα και ίσως από τα δυνατότερα γενικά στην Α2!!!

Αυτά βλέπω και απογοητεύομαι ολοένα και περισσότερο... Εμείς δυστυχώς στο Παγκράτι παραμείναμε θεατές στην φετινή άνοδο του επιπέδου του πρωταθλήματος και εύχομαι να μην το πληρώσουμε ακριβά. Bad timing για "εξυγείανση" (ο Θεός να την κάνει).....
Reporter1983
Ενα καλο που εχει κανει αυτο το 8+4 ειναι οτι δημιουργουνται πολλες καλες ομαδες! Πραγματικα τοσο ενδιαφερον και απροβλεπτο πρωταθλημα εχει παρα πολλα χρονια να γινει στην Α2. Δε θυμαμαι απο ποτε ειχαν να δημιουργηθουν 5 σχεδον ισαξιες ομαδες για την ανοδο ΑΕΚ-Καβαλα-Φιλιππος-Ψυχικο-Κοροιβος, αν και θεωρω οτι ΑΕΚ και Καβαλα θα παρουν εν τελει τα 2 εισητηρια, με τον Φιλιππο νομιζω να ναι ενα κλικ πιο κατω απο τους υπολοιπους.
Σερρες-Ερμης-Φιλαθλητικος-Λαυριο-Αγια λογικα πανε για μια ευκολη παραμονη με ενα ερωτηματικο τη νεα φουρνια νεων του Φιλαθλητικου πως μπορει να δεσει. Σερρες Ερμης και Λαυριο ικανοι για να μπουν αναμεσα στη πρωτη πενταδα οχι να καταφερουν ανοδο ομως. Η Αγια ειναι επιφοβη να κινδυνευσει αναλογα πως θα παει τις πρωτες αγωνιστικες, το υλικο της ειναι πολυ μετριο και αν δεν γινουν ομαδα θα χουν προβλημα.
Αρκαδικος-ΟΦΗ-Παγκρατι-Ηρακλης οι πιο αδυναμοι με το Παγκρατι νομιζω σιγουρα στη Β'. Ο Αρκαδικος αν κανει τις περσινες εμφανισεις θα μπορεσει να ξανακανει την εκπληξη και να σωθει και εδω θα φανει οτι ειναι ενας παρα πολυ αξιολογος προπονητης. Οφη και Ηρακλης δε μου γεμιζουν καθολου το ματι δε ξερω αν μπορουν να κυνηγησουν τον καλο Αρκαδικο η να πιασουν την Αγια.
gspara
http://serresbasket.blogspot.gr/2013/09/2_9.html
http://basketball.eurobasket.com/Greece/ne...i_Serron/332201

Oι Ικαροι Σερρων απεκτησαν τους Γκιοργκι Κιντερ(25,2.13,5),Αποστολο Ναουμη(20,1.97,2-3) απο Δοξα Λευκαδας,Χρηστο Μαρινο(24,1.86,1) απο το Παγκρατι και Τασο Μαυροκεφαλιδη(19,2.00,3-4) απο τον Ερμη Λαγκαδα.
ANDHLI
QUOTE (gspara @ Sep 6 2013, 21:02 ) *
To Λαυριο μετα τις τελευταιες προσθηκες(Βανδωρος,Χατζοπουλος) και αποχωρησεις(Κεσκινιδης Χρ) εχει διαμορφωσει το ροστερ του ως εξης...

Τσιρος-Βανδωρος(u-20)
Σακελλαριου-Ψωμαδερης-Κεσκινιδης(u-20)-Φραντζεσκος(u-20)
Γιαννακουλος-Μουμπαρακ-Χατζοπουλος(u-20)
Κακιουζης
Μανουσος-Περρακης

Εχουμε ξαναπει για το κενο στον ασο.Καπου διαβασα οτι ο Σερελης προοριζει για την θεση τον Σακελλαριου(????).
Επισης χρειαζεται ακομα εναν ψηλο.Ισως αποκτησει ακομα καποιον u-22.

Ο Φραντζέσκος πήγε Γαλάτσι και έχει ανέβει από το εφηβικό ο Χασάπης
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
Τελικα ο Τσοτσος δεν εχει κλεισει στην ΚΑΠ.Βρισκεται στο στοχαστρο του Ηρακλη.

Eπισης ο Ερμης Λαγκαδα ειναι κοντα σε συμφωνια με τον Σερβο φοργουορντ Milan Trtic(27,2.01).
http://basketball.eurobasket.com/player/Milan_Trtic/110374
gspara
http://www.basketworld.gr/2013/09/blog-post_977.html
Σπουδαια κινηση για τον Αρκαδικο καθως συμφωνησε με τον Γιαννη Καραμαλεγκο.
Επισης προσπαθει και για τον πρωην φοργουορντ του Κοροιβου,Γιαννη Αντωνιαδη.
gratipa1929
Παγκράτι-Ένωση Ιλίου 64-65 σε φιλικό στο ΜΕΤΣ
gratipa1929
Τελικά ανακοινώθηκε και επίσημα ο Τρτιτς από τον Ερμή Λαγκαδά, o οποίος αγωνίζεται στη θέση 3.
gspara
Πλουσιο το ρεπορταζ σημερα απο τα φιλικα σε Ζωγραφου και Αγια Παρασκευη.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 74-76παρ(65-65κα,32-35ημιχ).
Μπορει να εχασα τον θριαμβο της Εθνικης αλλα δεν μπορουσα να αφησω τον φιλο gratipa να παιξει κυπελο το Σαββατο χωρις την απαραιτητη κατασκοπεια wink.gif
Φιλικη ματσαρα απο δυο ομαδαρες δυο εξαιρετικων κοουτς παρα τις απουσιες τους.
Απο τον Ιωνικο δεν αγωνιστηκαν Κουτουλας,Τασσοπουλος,Θυμνιος,Λολας και απο τον Φιλαθλητικο Μουρικης-Καμπεριδης.
Αρχικες 5αδες...

Λακκας-Βιδαλης
Τζολος-Ντακουλιας
Αντετοκουνμπο Θ-Βεσκουκης
Χαλαρης-Βλαχος
Ντιαλο-Κουκουνιας

Το ματς πηγε στην παραταση με 3ποντα απο Παπαδιονυσιου και Βεσκουκη,ενω την νικη εδωσε ενας ακομη πρωην εφηβος του Δουκα,ο Παλαιοχωριτης.
Ο Φιλαθλητικος πιο ανετοιμος με τον Ζηβα να κανει πολλες αλλαγες,ενω ειναι αγνωστο ακομα τιθα γινει με τον Θαναση.
Κορυφαιος του ηταν ο επομενος μεγαλος Ελληνας πλειμεικερ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΙΟΝΥΣΙΟΥ!!!!Επαιξε περισσοτερο απο ολους καθως ο κοουτς του δειχνει μεγαλη εμπιστοσυνη.
Ο Ντιαλο σκετο νταμαρι μεσα στην ρακετα δυσκολο να τον σπρωξεις.
Στο προσωπο του ταχυτατου Χρηστου Σκανδαλου ο Ζηβας βρηκε τον νεο Γκικα(μοιαζουν και φυσιογνωμικα).
Ο πρωην Περιστεριωτης Πρεκας ανεβηκε στο β'.Προσωπικα πιστευω οτι ισως πρεπει να δοκιμασει να παιξει και στο 3.
Νομιζω οτι χρειαζεται ακομα ενα καθαρο γκαρντ.
Για τον Ιωνικο στο τοπικ της Β'.

Την τριτη ξεκιναει το εφηβικο με το ντερμπι Φιλαθλητικου-Παο.Οσοι πιστοι....


ΚΑΠ-ΑΓΟΡ 80-96(17-21,19-27,16-20,28-28).

Παραπανω απο αξιοπρεπης σταθηκε η ΚΑΠ απεναντι σε μια ανωτερη ομαδα.

Καρτερης-Προυιτ
Μπουρδανος-Καλαμποκης
Βασιλοπουλος-Χαρτ
Μαντζιωρης-Αλεξαντερ
Γκολουμποβιτς-Αγγελοπουλος

Εξαιρετικη παρουσια ο Τασος Καρτερης που θα ειναο ο βασικος ποιντ.Απαραιτητη η εμπειρια και η ποιοτητα του Καρβουνη,ενω ο Αρχος θα ειναι μπαλαντερ στο ασοδυο.
Ο Μπουρδανος φυσικα θα ειναι το σημειο αναφορας στην επιθεση και θα τραβαει ολες τις αμυνες.Σημερα επαιξε αρκετα στο 3.
Φοβερη δ περιοδο ο Ψαροπουλος,ενω θετικες εντυπωσεις αφησε ο νεαρος αριστεροχειρας παουερ Αναγνωστοπουλος απο το εφηβικο του Ικαρου.
Πιστευω θα κλεισει και ο Σερβος Γκολουμποβιτς(31,2.06).Δυνατο κορμι,τελειωνει φασεις κοντα αλλα και με σουτ απο τα 4-5 μετρα(θυμιζει στο στυλ Πετροδημοπουλο).
Θα χρειαστουν 1-2 προσθηκες.Ενας ψηλος και ενας γκαρντ(Βασδεκης?).

Αυτα τα λιγα για την ωρα tongue.gif .Μην μου πειτε οτι καταφερε κανεις να τα διαβασει blink.gif ???
gratipa1929
Πω πω πω έγραψε ο gspara πάλι, πολλά συγχαρητήρια για την σούπερ ανάλυση. Πραγματικά πολύ κατατοπιστική και απόλαυση να διαβάζει κανείς!

Νωρίς νωρίς τα πιτσιρίκια του Φιλαθλητικού δείχνουν να έχουν μεγάλες δυνατότητες!!!
gratipa1929
Στο χθεσινό φιλικό Μαρούσι-Παγκράτι 75-68

0-2 στα φιλικά μέχρι στιγμής με ομάδες Β'Εθνικής, χρειαζόμαστε πολλή δουλειά για να δέσουμε.

Αύριο παίζουμε εκτός έδρας με το Φιλαθλητικό για το κύπελλο και ελπίζω να παρουσιαστούμε ανταγωνιστικοί! shot.gif
d.fosses
QUOTE(gspara @ Sep 13 2013, 00:55 ) *
Πλουσιο το ρεπορταζ σημερα απο τα φιλικα σε Ζωγραφου και Αγια Παρασκευη.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 74-76παρ(65-65κα,32-35ημιχ).
Μπορει να εχασα τον θριαμβο της Εθνικης αλλα δεν μπορουσα να αφησω τον φιλο gratipa να παιξει κυπελο το Σαββατο χωρις την απαραιτητη κατασκοπεια wink.gif
Φιλικη ματσαρα απο δυο ομαδαρες δυο εξαιρετικων κοουτς παρα τις απουσιες τους.
Απο τον Ιωνικο δεν αγωνιστηκαν Κουτουλας,Τασσοπουλος,Θυμνιος,Λολας και απο τον Φιλαθλητικο Μουρικης-Καμπεριδης.
Αρχικες 5αδες...

Λακκας-Βιδαλης
Τζολος-Ντακουλιας
Αντετοκουνμπο Θ-Βεσκουκης
Χαλαρης-Βλαχος
Ντιαλο-Κουκουνιας

Το ματς πηγε στην παραταση με 3ποντα απο Παπαδιονυσιου και Βεσκουκη,ενω την νικη εδωσε ενας ακομη πρωην εφηβος του Δουκα,ο Παλαιοχωριτης.
Ο Φιλαθλητικος πιο ανετοιμος με τον Ζηβα να κανει πολλες αλλαγες,ενω ειναι αγνωστο ακομα τιθα γινει με τον Θαναση.
Κορυφαιος του ηταν ο επομενος μεγαλος Ελληνας πλειμεικερ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΙΟΝΥΣΙΟΥ!!!!Επαιξε περισσοτερο απο ολους καθως ο κοουτς του δειχνει μεγαλη εμπιστοσυνη.
Ο Ντιαλο σκετο νταμαρι μεσα στην ρακετα δυσκολο να τον σπρωξεις.
Στο προσωπο του ταχυτατου Χρηστου Σκανδαλου ο Ζηβας βρηκε τον νεο Γκικα(μοιαζουν και φυσιογνωμικα).
Ο πρωην Περιστεριωτης Πρεκας ανεβηκε στο β'.Προσωπικα πιστευω οτι ισως πρεπει να δοκιμασει να παιξει και στο 3.
Νομιζω οτι χρειαζεται ακομα ενα καθαρο γκαρντ.
Για τον Ιωνικο στο τοπικ της Β'.

Την τριτη ξεκιναει το εφηβικο με το ντερμπι Φιλαθλητικου-Παο.Οσοι πιστοι....


ΚΑΠ-ΑΓΟΡ 80-96(17-21,19-27,16-20,28-28).

Παραπανω απο αξιοπρεπης σταθηκε η ΚΑΠ απεναντι σε μια ανωτερη ομαδα.

Καρτερης-Προυιτ
Μπουρδανος-Καλαμποκης
Βασιλοπουλος-Χαρτ
Μαντζιωρης-Αλεξαντερ
Γκολουμποβιτς-Αγγελοπουλος

Εξαιρετικη παρουσια ο Τασος Καρτερης που θα ειναο ο βασικος ποιντ.Απαραιτητη η εμπειρια και η ποιοτητα του Καρβουνη,ενω ο Αρχος θα ειναι μπαλαντερ στο ασοδυο.
Ο Μπουρδανος φυσικα θα ειναι το σημειο αναφορας στην επιθεση και θα τραβαει ολες τις αμυνες.Σημερα επαιξε αρκετα στο 3.
Φοβερη δ περιοδο ο Ψαροπουλος,ενω θετικες εντυπωσεις αφησε ο νεαρος αριστεροχειρας παουερ Αναγνωστοπουλος απο το εφηβικο του Ικαρου.
Πιστευω θα κλεισει και ο Σερβος Γκολουμποβιτς(31,2.06).Δυνατο κορμι,τελειωνει φασεις κοντα αλλα και με σουτ απο τα 4-5 μετρα(θυμιζει στο στυλ Πετροδημοπουλο).
Θα χρειαστουν 1-2 προσθηκες.Ενας ψηλος και ενας γκαρντ(Βασδεκης?).

Αυτα τα λιγα για την ωρα tongue.gif .Μην μου πειτε οτι καταφερε κανεις να τα διαβασει blink.gif ???

Για μένα είναι έκπληξη το ότι χρησιμοποιήθηκε έστω και σε φιλικό ο Θανασοκούμπο αφού το παλικάρι είναι σίγουρο ότι την νέα χρονιά δεν θα αγωνίζεται με τον ΦΟΑ ή κάνω λάθος??
gspara
QUOTE (d.fosses @ Sep 13 2013, 13:08 ) *
Για μένα είναι έκπληξη το ότι χρησιμοποιήθηκε έστω και σε φιλικό ο Θανασοκούμπο αφού το παλικάρι είναι σίγουρο ότι την νέα χρονιά δεν θα αγωνίζεται με τον ΦΟΑ ή κάνω λάθος??

Και μαλιστα επαιξε αρκετα.Ασε που δυσκολευτηκα να τον γνωρισω.Σε τρομερη σωματικη κατασταση ακομα πιο γραμμωμενος.Και φυσικα η ταχυτητα του μοναδικη.Εριξε κατι τρελα τουρμπισματα!!!!
Ηταν και ο Γιαννης εκει.Ειχα να τον δω λαιβ απο το ντερμπι με την ΑΕΝΚ και μου φανηκε οτι πηρε κιαλλο υψος!!!
gspara
http://www.gentikoule.gr/basket/72457-ston...-giannis-tozios
Ο ΟΦΗ απεκτησε απο τον Μαντουλιδη με υποσχετικη ενος ετους τον Γιαννη Τοζιο(23,2.09,4-5).
Ilariwn Poulidis
QUOTE (gspara @ Sep 19 2013, 16:17 ) *
http://www.gentikoule.gr/basket/72457-ston...-giannis-tozios
Ο ΟΦΗ απεκτησε απο τον Μαντουλιδη με υποσχετικη ενος ετους τον Γιαννη Τοζιο(23,2.09,4-5).

Ο Κοροιβος ανακοινωσε τον Νικο Στυλιανου, γκαρντ-φοργουορντ 25 ετων 1.98 ,περυσι στην Α1 με την Καβαλα....αθλητικος παικτης που νομιζω οτι συμπληρωνει ιδανικα τον Σωτηρη Γκιουλεκα στο 3.... Η ομαδα δειχνει ιδαιτερα δυνατη ,ηταν παρα πολυ καλη για αρχη της σεζον στην νικη προκριση με την ΑΕΚ στο κυπελο και με πολυ δουλεια και συγκεντρωση νομιζω οτι θα παει πολυ καλα φετος....τελικο ,εκτος εκπληξεων,ροστερ
1. Καρυδας-Τσοσιτς-Κλαδης U20
2.Κακλαμανος-ΘανοπουλοςU22
3.Γκιουλεκας-Στυλιανου
4.Νοεας-ΔημακοςU20
5.Χαρισμιδης-Λυμπαρης
gspara
QUOTE (Ilariwn Poulidis @ Sep 20 2013, 17:16 ) *
Ο Κοροιβος ανακοινωσε τον Νικο Στυλιανου, γκαρντ-φοργουορντ 25 ετων 1.98 ,περυσι στην Α1 με την Καβαλα....αθλητικος παικτης που νομιζω οτι συμπληρωνει ιδανικα τον Σωτηρη Γκιουλεκα στο 3.... Η ομαδα δειχνει ιδαιτερα δυνατη ,ηταν παρα πολυ καλη για αρχη της σεζον στην νικη προκριση με την ΑΕΚ στο κυπελο και με πολυ δουλεια και συγκεντρωση νομιζω οτι θα παει πολυ καλα φετος....τελικο ,εκτος εκπληξεων,ροστερ
1. Καρυδας-Τσοσιτς-Κλαδης U20
2.Κακλαμανος-ΘανοπουλοςU22
3.Γκιουλεκας-Στυλιανου
4.Νοεας-ΔημακοςU20
5.Χαρισμιδης-Λυμπαρης

Αν πας με τον Κολοσσο γραψε μας εντυπωσεις...
Ilariwn Poulidis
QUOTE (gspara @ Sep 20 2013, 17:40 ) *
Αν πας με τον Κολοσσο γραψε μας εντυπωσεις...

καλα να ειμαστε ...θα ειμαι εκει και οτι μπορεσω θα το μεταφερω...κατα πασα πιθανοτητα δεν θα παιξει ο Χαρισμιδης καθως υπεστη διαστρεμμα σε χθεσινο φιλικο....το παιχνιδι με την ΑΕΚ ηταν πολυ καλο ματς με τον Κοροιβο να ξεκινα εντυπωσιακα φτανοντας στο 14 διαφορα 14 ποντων ,την Αεκ να ανακαμπτει και να περναει μπροστα στο 32 με 2 ποντους και μετα να καθαριζει ο Κακλαμανος με την βοηθεια του Καρυδα....καθοριστικοτατο τριποντο ο Λυμπαρης 1 λεπτο πριν την ληξη....στα τελευταια 4 λεπτα ο Κοροιβος επαιζε χωρις τους αποβληθεντες με 5 Νοεα,Τσοσιτς,Χαρισμιδη...μια μικρη γευση εδω χαρη στο Ηλεια|-σπορτ
http://www.youtube.com/watch?v=nEXYaenJQRE
gspara
QUOTE (Ilariwn Poulidis @ Sep 20 2013, 17:49 ) *
καλα να ειμαστε ...θα ειμαι εκει και οτι μπορεσω θα το μεταφερω...κατα πασα πιθανοτητα δεν θα παιξει ο Χαρισμιδης καθως υπεστη διαστρεμμα σε χθεσινο φιλικο....το παιχνιδι με την ΑΕΚ ηταν πολυ καλο ματς με τον Κοροιβο να ξεκινα εντυπωσιακα φτανοντας στο 14 διαφορα 14 ποντων ,την Αεκ να ανακαμπτει και να περναει μπροστα στο 32 με 2 ποντους και μετα να καθαριζει ο Κακλαμανος με την βοηθεια του Καρυδα....καθοριστικοτατο τριποντο ο Λυμπαρης 1 λεπτο πριν την ληξη....στα τελευταια 4 λεπτα ο Κοροιβος επαιζε χωρις τους αποβληθεντες με 5 Νοεα,Τσοσιτς,Χαρισμιδη...μια μικρη γευση εδω χαρη στο Ηλεια|-σπορτ
http://www.youtube.com/watch?v=nEXYaenJQRE

Ωραια ατμοαφαιρα και αρκετος κοσμος και απο ΑΕΚ.
Καθοριστικο καλαθι ο Καρυδας και αμυνα στο τελος με τον Λυμπαρη.
Ο Νικολιτς πως σου φανηκε?Στο βιντεακι εδειξε κυριως διδυμο Τσιοτρα-Πολυταρχου και στους ψηλους ο Δεσπος πρεπει να επαιξε περισσοτερο απο τον Τσιακο.
Καλη επιτυχια σημερα.
akratacity
QUOTE (Ilariwn Poulidis @ Sep 20 2013, 17:16 ) *
Ο Κοροιβος ανακοινωσε τον Νικο Στυλιανου, γκαρντ-φοργουορντ 25 ετων 1.98 ,περυσι στην Α1 με την Καβαλα....αθλητικος παικτης που νομιζω οτι συμπληρωνει ιδανικα τον Σωτηρη Γκιουλεκα στο 3.... Η ομαδα δειχνει ιδαιτερα δυνατη ,ηταν παρα πολυ καλη για αρχη της σεζον στην νικη προκριση με την ΑΕΚ στο κυπελο και με πολυ δουλεια και συγκεντρωση νομιζω οτι θα παει πολυ καλα φετος....τελικο ,εκτος εκπληξεων,ροστερ
1. Καρυδας-Τσοσιτς-Κλαδης U20
2.Κακλαμανος-ΘανοπουλοςU22
3.Γκιουλεκας-Στυλιανου
4.Νοεας-ΔημακοςU20
5.Χαρισμιδης-Λυμπαρης

μηπως εχει θεμα με τους μικρους ο κοροιβος με βαση τους καινουργιους κανονισμους και την υποχρεωτικη συμμετοχη τους
ο κλαδης και ο δημακος μπορουν να σταθουν σε επιπεδο Α2???
Ilariwn Poulidis
QUOTE (akratacity @ Sep 21 2013, 12:02 ) *
μηπως εχει θεμα με τους μικρους ο κοροιβος με βαση τους καινουργιους κανονισμους και την υποχρεωτικη συμμετοχη τους
ο κλαδης και ο δημακος μπορουν να σταθουν σε επιπεδο Α2???


τα παιδια αυτα δεν μπορουν να σταθουν σε αυτο το επιπεδο...ομως δεν νομιζω οτι θα αποτελεσει προβλημα ,μιας και συμφωνα με τον κανονισμο χρειαζεται να παιξει 1 λεπτο ο ενας απο τους 2.....
Μολις γυρισα απο το Κοροιβος-Κολοσσος....δικαιη και δυσκολη νικη της Ροδου...λεπτομερειες λιγο αργοτερα αν μπορεσω
gspara
Οι Ικαρι Σερρων απεκτησαν τον Χρηστο Λυμπεροπουλο!!!
gspara
http://www.ermislagada.gr/
O Eρμης Λαγκαδα ανανεωσε με τον πλειμεικερ Θαναση Ιωακειμιδη(22,1.87).

Επισης ο Αρκαδικος ειναι πολυ κοντα στην αποκτηση του Γιαννη Αντωνιαδη(26,2.01) απο τον Κοροιβο.
gspara
H Καβαλα ειναι κοντα στην αποκτηση του Μαρμαρινου.

Ο Αρκαδικος εκτος απο τον Αντωνιαδη απεκτησε και τον Μιλος Σακοτα(29,2.05)

Ποπαντιτς-Καραμαλεγκος(u-20)-Γκοβας
Κοψαυτης-Πινης(u-20)
Προδρομου-Αντωνιαδης-Mπουρης(u-22)
Σακοτα-Γατσοπουλος(u-20)
Γιαννουλακος-Πανου

Με εναν ψηλο ακομα θα ηταν σουπερ.Θεωρητικα παει για καλυτερη χρονια.
gratipa1929
Τελικά δύσκολα να γίνει πραγματικότητα η μεταγραφή ενός ακόμη γκαρντ για το Παγκράτι λόγω οικονομικής στενότητας... Προχωράμε ως έχουμε.
gspara
http://www.ermislagada.gr/
To φετινο ροστερ του Ερμη Λαγκαδα

Νο5 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 22 1.90 play maker ΕΡΜΗΣ
Νο4 ΚΑΙΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 27 1.78 play maker ΕΡΜΗΣ
Νο17 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 17 189 play maker ΑΡΗΣ U18
Νο8 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 19 1.91 guard ΕΡΜΗΣ
Νο10 ΗΛΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 33 1.92 guard ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Νο16 ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΑΡΗΣ 18 1.98 guard ΕΡΜΗΣ U 18
Νο9 ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 19 2.01 guard ΕΡΜΗΣ U18
Νο12 ΒΡΑΓΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 18 2.00 small forward ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Νο6 TRTIC MILAN 26 2.03 small forward BORAC
Νο14 ΠΑΡΙΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 19 2.00 small forward ΕΡΜΗΣ
Νο15 ΤΣΙΟΓΚΑΣ ΗΛΙΑΣ 18 2.00 power forward ΕΡΜΗΣ U18
Νο7 ΣΙΓΚΟΥΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 25 2.02 power forward ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
Νο13 ΣΙΚΑΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 21 2.02 power forward ΗΡΑΚΛΗΣ
Νο11 ΠΙΛΚΟΥΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 17 2.07 center ΕΡΜΗΣ U18




ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΞΟΥΡΙΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΒΟΗΘΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΕΡΟΦΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΒΟΗΘΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΑΣΙΚΗΣ ΛΑΚΗΣ

Πιθανη πενταδα

Ιωακειμιδης-Ηλιαδης-Τριτιτς-Σιγκουνας-Σικαλιδης.

Αισθητη η ελλειψη σεντερ.

Πολλα βλεματα στραμενα στον ταλαντουχο Καμαριωτη!!
gratipa1929
gspara ξέρεις αν ο σέντερ Γκολούμποβιτς που απέκτησε η ΚΑΠ φέτος είναι αυτός εδώ?

http://basketball.eurobasket.com/player/Miko_Golubovic/27387
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 10 2013, 13:54 ) *
gspara ξέρεις αν ο σέντερ Γκολούμποβιτς που απέκτησε η ΚΑΠ φέτος είναι αυτός εδώ?

http://basketball.eurobasket.com/player/Miko_Golubovic/27387

Εισαι γιγαντας wink.gif
Αυτος ειναι.Κιεγω δυσκολευτηκα να τον αναγνωρισω.Τωρα εχει πιο κοντο μαλλι και γενεια.
Καλος ειναι.Καλο κορμι,ξερει τα βασικα και εχει και καλο σουτακι.Οπως ειχα γραψει μου θυμιζει Πετροδημοπουλο.


Σε τελευταιες προσθηκες ο Ερμης Λαγκαδα δεν καταφερε να κλεισει σεντερ,αλλα ανακοινωσε τον Σιμο Ιωακειμιδη(23,1.98,2-3) αδελφο του Θαναση που ειναι ηδη στο ροστερ.Συμμετειχε στην πρετοιμασια του Αρη.
Η μεταγραφη ηρθε την στιγμη που τραυματιστηκε ο Παριτσης στο ματι στο τελευταιο φιλικο με το Στρατωνι,ενω και ο Σικαλιδης ειναι αμφιβολος για την πρεμιερα.


Ο ΟΦΗ εκανε την επισημη παρουσιαση της ομαδας του.Το ροστερ ειναι το εξης

POINT GUARD

No 14 Γιουσεφ Κυριτσης(19,1.85)
Νο 6 Χριστοφορος Ραζης(24,1.94)
Νο 8 Απολλωνας Δεληγιωργης(20,1.92)

SHOOTING GUARD

Νο 11 Γιαννης Καραγκιολιδης(24,1.95)
Νο 7 Τασος Τραιανος(26,1.95)
Νο 13 Δημητρης Σταθακης(20,1.92)

SMALL FORWARD

Νο 5 Παρης Μαρτζος(28,1.97)
Νο 12 Σπυρος Γρυλλης(21,1.98)

POWER FORWARD

Νο 10 Χαρης Πλιουκας(24,2.00)
Νο 4 Βασιλης Βαγενας(33,2.01)

CENTER

Νο 9 Στεφαν Τζορτζεβιτς(24,2.06)
Νο 15 Γιαννης Τοζιος(23,2.09)
daniel10
Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ.Μ.Ο ΗΛΙΚΙΑΣ 22 ΧΡΟΝΩΝ Ο COACH ΖΗΒΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gspara
ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ 14 ΟΜΑΔΩΝ

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

4.Στέφανος Αρχος 21 1.90 1
5.Παύλος Καρβούνης 40 1.80 1
6.Τάσος Καρτέρης 20 1.88 1-2
7.Σωτήρης Μπουρδάνος 26 1.94 2
8.Θοδωρής Βασιλόπουλος 21 2.00 3
9.Χρήστος Λαμπρόπουλος 18 1.83 2
10.Γιώργος Ζερβός 36 1.95 3-4
11.Μίκο Γκολούμποβιτς 31 2.06 5
12.Χρήστος Σβάρνας 19 1.98 3-4
13.Γιάννης Αναγνωστόπουλος 19 2.06 4-5
14.Ανδρέας Ψαρόπουλος 24 2.03 3-4
15.Νίκος Ματζιώρης 30 2.00 4


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Νίκος Χατζηπανηγύρης – Νίκος Διδάχος



ΑΕΚ

4.Αλέξης Φαλέκας 37 1.90 1
5.Στέφαν Νίκολιτς 26 1.93 1-2
6.Σπύρος Παναγιωταράς 20 1.90 1
7.Μιχάλης Πολυτάρχου 30 1.90 2
8.Θοδωρής Τσιότρας 26 1.90 2-1
9.Βαγγέλης Καράμπουλας 32 1.98 3
10.Στάθης Παπαδιονυσίου 21 1.96 3-2
11.Βαγγέλης Δρόσος 20 2.00 3
12.Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης 30 2.00 4
13.Κώστας Παπαντωνάκος 22 2.05 4-5
14.Νίκος Ζεγκίνογλου 25 2.02 4-5
15.Γιάννης Στούκας 22 2.01 4
16.Δημήτρης Δέσπος 37 2.09 5
17.Γιώργος Τσιάκος 31 2.05 5


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Βαγγέλης Ζιάγκος
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Παναγιωτης Χατζηελευθερίου



ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

4.Γιάννης Καραμαλέγκος 19 1.92 1-2
5.Δημήτρης Πίνης 19 1.90 1-2
6.Ευθύμης Γατσόπουλος 16 1.85 1
7.Γρηγόρης Τζάτζας 20 1.97 2-3
8.Γιώργος Κοψαύτης 31 1.92 1-2
9.Γιάννης Προδρόμου 26 1.96 2-3
10.Γιώργος Λαμπράκος 35 2.00 4
11.Μάρκο Πόπαντιτς 24 1.90 2-3
12.Μίλος Σάκοτα 29 2.05 4
13.Θεοδόσης Γκόβας 31 1.83 1
14.Βασίλης Γιαννουλάκος 29 2.17 5
15.Σπύρος Πάνου 21 2.07 5
16.Γιάννης Αντωνιάδης 26 2.01 2-3
17.Βαγγέλης Σταματόπουλος 15 1.96 1-2


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Γιάννης Καστρίτης
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Φώτης Αλεξόπουλος



ΕΡMΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

4.Γιάννης Καϊκλής 27 1.78 1
5. Θανάσης Ιωακειμίδης 22 1.90 1
6.Μίλαν Τρτιτς 26 2.03 4
7. Αλέξαδρος Σιγγούνας 25 2.02 4
8.Φίλιππος Καλογιαννίδης 19 1.91 2
9.Θανάσης Καμαριώτης 19 2.01 2
10.Σάββας Ηλιάδης 33 1.92 2
11.Αναστάσιος Πιλκούδης 17 2.07 5
12.Γιώργος Βράγγας 18 2.00 3
13.Μπάμπης Σικαλίδης 21 2.02 4
14.Χαράλαμπος Παρίτσης 19 2.00 3
15.Ηλίας Τσιόγκας 18 2.00 4
16.Αρης Στεφανίδης 18 1.98 2
17.Γιώργος Ελευθεριάδης 17 1.89 1
-Σίμος Ιωακειμίδης 23 1.98 1-2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Τάκης Ξουρίδης
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Δημήτρης Γεροφώτης



ΗΡΑΚΛΗΣ

Μιρόσλαβ Τσουμπρίλο 31 2.03 4
Κώστας Τσότσος 33 2.05 4-5
Γιάννης Μαλτέσιος 28 2.04 5
Αλέξανδρος Μήτσιαλος 19 2.01 3-4
Κώστας Μπεχλιβάνης 39 1.77 1
Ευθύμης Κόθρας 31 1.93 1-2
Δημήτρης Σιόλογκας 19 2.00 3
Άκης Αποστολίδης 21 1.90 1-2
Πέτρος Παπαδόπουλος 21 1.88 2
Μιχαήλ Καζάκος 22 1.92 2
Γιώργος Θεοδωράκος 25 1.95 3
Σάββας Χρυσόπουλος 24 1.95 3-4
Θανάσης Τοπούζης 36 2.03 4-5
Άγγελος Καραϊσκάκης 19 1.90 2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Στέφανος Πρέκoς
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ: Γιάννης Δαμαλής



ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

4.Νίκος Μποχωρίδης 24 1.89 1
5.Πέτρος Γρίψιος 21 2.01 3
6.Τάσος Δήμας 25 1.94 2
7.Παντελής Γεωργιανός 22 1.86
8.Ηλίας Τράκας 22 1.85 1
9. Θανάσης Κουτίνας 26 1.95 3-4
10.Φίλιππος Συμεωνίδης 33 2.05 4-5
11.Αργύρης Σιώπης 21 2.04 3
12.Στέλιςο Χορτομάρης 18 1.88 3
13.Γκιόργκι Κιντέρ 23 2.13 5
14.Χρήστος Λυμπερόπουλος 25 1.91 1-2
15.Γιάννης Σταμπουλής 23 2.02 4-5
-Απόστολος Ναούμης 20 1.97 1-2
-Τάσος Μαυροκεφαλίδης 19 2.00 3


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Νίκος Οικονόμου




ΚΑΒΑΛΑ

Μπόγιαν Κρστέβσκι 23 2.06 5
Θωμάς Αράπης 20 1.95 1-2
Βασίλης Αγγελακόπουλος 34 2.03 4
Σωτήρης Καραποστόλου 35 1.94
Σωκράτης Γκέλιος 24 2.06
Γιάννης Καραθανάσης 22 2.03 3-4
Πέτρος Βελισσαρίου 20 1.93 1
Δημήτρης Καλαϊτζίδης 28 1.96
Κώστας Τότσιος 35 1.90 1
Νίκος Κατσαρές 30 1.85 1
Δημήτρης Καλαμπάκας 24 2.02 3
Νίκος Παπαρέγκας 19 2.00
Νικόλαος Πιεβάλιτσα 19 1.96 2


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Θωμάς Νίκου



ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

4.Αλέξανδρος Αντωνόπουλος 18 1.90 1-2
5.Πέτρος Νοέας 26 2.03 3
6.Φώτης Κλαδής 18 1.82 1
7.Σάκης Καρύδας 34 1.85 1
8.Σωτήρης Γκιουλέκας 34 2.01 4
9.Γιάννης Θανόπουλος 22 1.95 2
10.Νίκος Κακλαμάνος 32 1.89 1
11.Νίκος Δημάκος 18 2.02 4
12. Νίκος Στυλιανού 24 2.00 3
13.Τάσος Χαρισμίδης 31 2.03 4
14.Νίκος Ψωμάς-Λυμπάρης 28 2.08 5
15. Πέταρ Τσόσιτς 28 1.85 1-2
16.Γιώργος Σεϊντής 1.95 1-2
17.Γιώργος Κοντόγιωργας 1.91 1-2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Βασίλης Νιπεργιάλης
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Παναγιώτης Ανδρουτσόπουλος

ΛΑΥΡΙΟ

4. Γιάννης Κακιούζης 35 2.05 4
5. Κώστας Μουμπάρακ 25 1.92 3
6. Χρήστος Χασάπης 18 1.88 2-3
7. Παναγιώτης Τσίρος 30 1.82 1
8. Σάββας Μανούσος 28 2.08 5
9. Βαγγέλης Σακελλαρίου 24 1.95 1
10. Σάκης Γιανακόπουλος 30 1.97 2-3
11. Φίλιππος Κεσκινίδης 19 1.91 2
12. Μιχάλης Περράκης 27 2.06 5
13. Δημήτρης Βανδώρος 20 1.90 1
14. Γιώργος Ψωμαδέρης 32 1.90 2
15.Μιχάλης Χατζόπουλος 20 1.98 4

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Χρήστος Σερέλης
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Κώστας Πασχάλης



ΟΦΗ

4.Βασίλης Βαγενάς 32 2.02 4
5.Πάρης Μάρτζος 28 1.98 3
6.Χριστόφορος Ραζής 24 1.92 1
7.Τάσος Τραϊανός 26 1.96 1
8.Απόλλωνας Δεληγιώργης 19 1.89 1
9.Στέφαν Τζόρτζεβιτς 24 2.06 5
10.Χάρης Πλιούκας 24 1.99 2
11.Γιάννης Καραγκιολίδης 24 2.00 4
12.Σπύρος Γρύλλης 21 1.98 3-4
13.Δημήτρης Σταθάκης 20 1.90 1-2
14.Γιούσι Κυρίτσης 19 1.92 1-2
15.Γιάννης Τόζιος 23 2.09 4-5
-Μάνος Τζουλάκης 16 1.89 2


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Φώτης Τακιανός
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Γιώργος Γωνιωτάκης



ΠΑΓΚΡΑΤΙ

Φώτης Βασιλόπουλος 27 1.88 1
Ανδρέας Μπουραζάνης 27 1.84 1
Μιχάλης Καλλής 23 1.78 1
Σωκράτης Ψαρόπουλος 21 1.91 2
Κώστας Κακαργιάς 20 1.92 2
Κώστας Δέδες 27 1.85 2
Ανδρέας Πετρόπουλος 19 1.96 3
Παναγιώτης Νικολακόπουλος 19 1.96 3
Μάριος Δερμιτζάκης 19 2.00 3
Αντώνη Μιχάλογλου 25 2.02 4
Αλέξης Ράπτης 32 2.00 4
Τόλης Κουτρούλιας 38 2.03 5
Δήμος Αγγελόπουλος 29 2.11 5
Θάνος Θώδος 22 2.15 5


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Ντίνος Καλαμπάκος
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Κώστας Κατωπόδης



ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ

Θανάσης Αντετοκούνμπο 21 2.01 2-3
Χρήστος Λάκκας 22 1.87 1
Βαγγέλης Τζόλος 22 1.87 1
Γιώργος Παπαδημητρίου 20 1.93 2
Γιώργος Παπαδιονυσίου 18 1.87 1
Χρήστος Σκάνδαλος 18 1.85 1
Μιχάλης Καμπερίδης 19 2.04 3-4
Δημήτρης Χείλαρης 23 2.02 3-4
Στέλιος Χάλαρης 21 2.04 3-4
Τρύφωνας Πρέκας 19 2.13 5
Γιώργος Μουρίκης 23 2.07 5
Αλφα Ντιαλλό 21 2.10 5
Γιώργος Πολιτόπουλος 18 2.02 3-4
Δημήτρης Σμυρλής 17 1.95 1
Ευθύμης Καρτερολιώτης 17 1.91 2
Μάριος Δόξας 17 2.05 5
Λευτέρης Κριτσωτάκης 17 2.01 2


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Τάκης Ζήβας
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Γιάννης Μάνος



ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

4.Στυλιανός Βασιλείου 20 1.91 4
5.Μπράντισλαβ Τόμιτς 33 2.06 5
6.Δημήτρης Σαμαράς 23 1.94 4
7.Λευτέρης Ακεψιμαϊδης 28 1.87 1-2
8.Νίκος Κούρτης 36 1.97 2
9.Ανδρέας Σιζόπουλος 30 1.90 1
10.Βασίλης Κιτσούλης 30 2.00 3
11.Τάσος Κασαμπαλής 29 2.08 5
12.Γιώργος Μαυρογιάννης 21 1.94
13.Γιώργος Τριχόπουλος 26 1.96 3
14.Γιώργος Μπρόζος 25 2.00 4
15.Αλέξανδρος Βαρυτιμιάδης 19 2.02 4
-Γιώργος Μοτσιόπουλος 16 1.94 1-2
-Δημήτρης Λιόλος 16 1.94 1-2


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Δημήτρης Γκίμας



ΨΥΧΙΚΟ

Ντίνος Αχής 27 1.85 1-2
Φίλιππος Μοσχοβίτης 35 1.84 1
Διονύσης Καπινιάρης 22 1.90 1
Νίκος Παπανικολάου 28 2.05 4-5
Μπάμπης Σαμοθράκης 30 1.87 2
Νίκος Πέττας 32 1.95 3
Παύλος Αχής 24 1.90 2-3
Μάρκος Κολώκας 36 2.03 4-5
Στέφανος Σκολούδης 19 2.04 5
Γρηγόρης Παππάς 22 2.03 3-4
Αλέξης Πέτρουλας 35 2.02 5
Πάνος Φιλιππάκος 19 2.03 5

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Γιώργος Ρεμεντέλας
ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ: Κώστας Θαλασσινός
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.