Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS A2 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gratipa1929
QUOTE (basketikos @ May 31 2013, 13:34 ) *
Καλησπερα, δεν εννοουσα εσας παιδια - σε καμια περιπτωση.

Απλά βλέπω εκτος απο τα σιγουρα οι ρεπορτερς να ειναι μερικες φορες δαιμονιοι, ή καποιοι (μανατζερς/παικτες) να τους χρησιμοποιουν... Στα ελληνικά αυτο λέγεται "πληθωρισμος τιμών" ή μου φαινεται...

Συμφωνώ απόλυτα φίλε! Το κακό έχει παραγίνει με τα παιχνίδια των μάνατζερ. Και οι χειρότερες όλων είναι η περιπτώσεις δημοσιογράφων-μάνατζερ! Ναι, υπάρχει και αυτό στο ελληνικό μπάσκετ!!!
Hakeem
Εμενα μου ειπανε και για παίκτες-μανατζερ... Μαγικό; smiley.gif
gratipa1929
QUOTE (Hakeem @ May 31 2013, 22:28 ) *
Εμενα μου ειπανε και για παίκτες-μανατζερ... Μαγικό; smiley.gif

Χαχαχαχα σωστός!!! smiley.gif
gratipa1929
Στις προπονήσεις της ομάδας μας συμμετέχει και ο μεγάλος αρχηγός Βούλγαρης, ενώ ο Ψαρόπουλος αποχώρησε καθώς απέρριψε την ιδέα να αγωνιστεί στο Παγκράτι, επειδή θέλει να αγωνιστεί μόνο σε ομάδα Α1.
akratacity
ο οφη συμφωνησε με τους κιτσουλη και καραδολαμη για τη νεα σεζον αφου δεχτηκαν το διακανονισμο που τους προταθηκε για τα οφειλομενα...
nbayer
Ρε μαγκες...κανενα νεο για Παγκρατι εκτος απο τους μικρους και τον Βουλγαρη;;;;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Jun 3 2013, 11:36 ) *
Ρε μαγκες...κανενα νεο για Παγκρατι εκτος απο τους μικρους και τον Βουλγαρη;;;;

Δυστυχώς κανένα νεότερο μέχρι στιγμής...

Απ'ότι φαίνεται μετά τις μεταβατικές προπονήσεις θα ενταχθούν στο ρόστερ κάποιοι από τους Δερμιτζάκη, Νικολακόπουλο, Αναγνωστάκη, Δρακόπουλο, Κοκορόγιαννη, Θεόδωρο Βασιλόπουλο, ίσως και όλοι μαζί με 4 παίκτες από την εφηβική ομάδα.

Φέτος θα έχουμε κυρίως νέους παίκτες στο ρόστερ και εφήβους μαζί με 4 έμπειρους.

Ο Κουκάς ήταν καλή περίπτωση αλλά υπέγραψε στον Εθνικό. Ο Βούλγαρης αν έρθει θα είναι ο βασικός στο 2 και ο ένας από τους τέσσερις έμπειρους. Άρα θα μένουν άλλοι 3. Αν μείνει και ο Φωτίου (δύσκολο) συμπληρώνεται και η θέση 3. Άρα λογικά θα κοιτάξουμε για τον βασικό πλέι μέικερ και τον σέντερ.

Επίσης από τη νέα χρονιά υποχρεωτικά στην δωδεκάδα κάθε ομάδας πρέπει να υπάρχουν 2 παίκτες κάτω των 22 και 2 παίκτες κάτω των 20 τουλάχιστον. Δηλαδή κάθε ομάδα θα μπορεί να έχει το μέγιστο 8 έμπειρους παίκτες, στους οποίους θα επιτρέπεται να περιλαμβάνεται μόνο ένας κοινοτικός. Αν και οι περισσότερες ομάδες της Α2 εδώ και 2-3 χρόνια δεν έχουν κανένα κοινοτικό στο ρόστερ τους.
nbayer
Ευτυχως που βγηκε και αυτος ο κανονισμος για τους μικρους και θα πεσουν ταα μπατζετ αρκετα γιατι αλλιως καμια ομαδα δεν θα ηταν φερεγγυα η δεν θα εκαναν πρωταθλητισμο
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Jun 3 2013, 18:29 ) *
Ευτυχως που βγηκε και αυτος ο κανονισμος για τους μικρους και θα πεσουν ταα μπατζετ αρκετα γιατι αλλιως καμια ομαδα δεν θα ηταν φερεγγυα η δεν θα εκαναν πρωταθλητισμο

Πολύ σωστός, δυστυχώς η απαξίωση του ελληνικού μπάσκετ, η οποία φυσικά προϋπήρχε ακόμα και την εποχή της οικονομικής ευφορίας, εντάθηκε με την οικονομική κρίση και πλέον οδήγησε στον μαρασμό των εθνικών κατηγοριών.
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 3 2013, 19:10 ) *
Πολύ σωστός, δυστυχώς η απαξίωση του ελληνικού μπάσκετ, η οποία φυσικά προϋπήρχε ακόμα και την εποχή της οικονομικής ευφορίας, εντάθηκε με την οικονομική κρίση και πλέον οδήγησε στον μαρασμό των εθνικών κατηγοριών.

Εδω το αθροισμα των μισων και βαλε ομαδων της Α2 μην σου πω και της Α1 κανουν μονο για τον Σπανουλη...πως θα προχωρησει ετσι το αθλημα που λεγεται μπασκετ;
gratipa1929
Τέλος και ο Φωτίου που αποχώρησε από τις προπονήσεις, γνωστοποιώντας ότι δεν θα συνεχίσει στην ομάδα μας...
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 6 2013, 15:58 ) *
Τέλος και ο Φωτίου που αποχώρησε από τις προπονήσεις, γνωστοποιώντας ότι δεν θα συνεχίσει στην ομάδα μας...

Ενδιαφερεται για τον Μπουρδανο το Παγκρατι.Πολυ δυσκολο βεβαια καθως ειναι περιζητητος.

Η ΑΕΚ εκλεισε τελικα τον Σταθη Παπαδιονυσιου απο τον Δουκα και ειναι μια ανασα απο τον Καραμπουλα.
mamlfe
QUOTE (gspara @ Jun 6 2013, 23:26 ) *
Ενδιαφερεται για τον Μπουρδανο το Παγκρατι.Πολυ δυσκολο βεβαια καθως ειναι περιζητητος.

Η ΑΕΚ εκλεισε τελικα τον Σταθη Παπαδιονυσιου απο τον Δουκα και ειναι μια ανασα απο τον Καραμπουλα.




Αυτα που λες για την ΑΕΚ το ξερεις σιγουρα οτι ισχυουν ή ειναι απο αυτα που γραφουν στα μπασκετικα sites...??
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jun 6 2013, 23:26 ) *
Ενδιαφερεται για τον Μπουρδανο το Παγκρατι.Πολυ δυσκολο βεβαια καθως ειναι περιζητητος.

Η ΑΕΚ εκλεισε τελικα τον Σταθη Παπαδιονυσιου απο τον Δουκα και ειναι μια ανασα απο τον Καραμπουλα.

Απ'όσο ξέρω δύσκολα να ισχύει ότι υπήρξε επίσημη επαφή της ομάδας μας με τον Μπουρδάνο. Μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο αλλά δυστυχώς έχει ανέβει η αξία του και θα μπει σε "πλειστηριασμό" ανάμεσα σε Φιλαθλητικό και Ψυχικό, οπότε δύσκολα θα ακολουθήσουμε κάτι τέτοιο με το μπάτζετ φέτος περιορισμένο.

Πάντως αν ερχόταν θα ανεβαίναμε επίπεδο αυτή τη δύσκολη χρονιά!!!
gspara
QUOTE (mamlfe @ Jun 7 2013, 11:21 ) *
Αυτα που λες για την ΑΕΚ το ξερεις σιγουρα οτι ισχυουν ή ειναι απο αυτα που γραφουν στα μπασκετικα sites...??

Tα εμαθα στο φιλικο με τη Νηαρ.Αν ειναι απο σαιτ αναφερω το λινκ.
gratipa1929
Η Αγία Παρασκευή ενδιαφέρεται για τον Βούλγαρη...
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 8 2013, 16:15 ) *
Η Αγία Παρασκευή ενδιαφέρεται για τον Βούλγαρη...

Κριμα και ηταν καλη κινηση για το Παγκρατι...
gspara
QUOTE (nbayer @ Jun 9 2013, 15:37 ) *
Κριμα και ηταν καλη κινηση για το Παγκρατι...

Πιστευω οτι το Παγκρατι θα κανει κινηση για τον Ευθυμιο Καραλη που εμεινε ελευθερος απο τον Πολις.
Ο Καλαμπακος αν θυμαμαι καλα τον ειχε στο Περαμα στην Α2 το 2009.Σοβαρο παιδι και δολοφονικο σουτ!!!!
gratipa1929
Τελικά ο Κάραλης μάλλον πάει Φάρο. Όντως από τους λίγους με τόσο καλό σουτ. Αν και νομίζω ότι για το επίπεδο της Α2 θέλει δουλειά για να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο. Για την Γ Εθνική όμως είναι πρωτοκλασάτος και σούπερ μεταγραφή για το Κερατσίνι.

http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_5365.html
akratacity
http://www.basketworld.gr/

υψηλες βλεψεις και για την καβαλα...

http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_2389.html

http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_9209.html
nbayer
Αν και νωρις στην μεταγραφικη περιοδο οι ομαδες δεν προχωρουν στον μεταγραφικο σχεδιασμενω ομαδες στην Β και στην Γ εχουν φτιαξει κιολας ομαδα...Μακαρι να αρχισουν και στην Α2 δυναμικα γιατι βλεπω στο τελος να μην προλαβαινουν και να κατεβαινουν με τους μισους στο κυπελλο...οπως εγινε περσι με το Παγκρατι!!!!!
gspara
Συνεχισε τις δοκιμες νεαρων παιχτων η ΑΕΚ και στο σημερινο αρκετα δυνατο φιλικο με το Γαλατσι(νικησε 81-70).
Με μεγαλη μου χαρα ειδα να δοκιμαζεται η μεγαλη μου αδυναμια,ο κορυφαιος εφηβος του Παναθηναικου ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ!!!
Ο Ζιαγκος τον εριξε στα βαθια να μαρκαρει τον εμπειρο Σπηλιοπουλο.Ο Ανδρεας γενικα αφου ξεπερασε το αρχικο φυσιολογικο τρακ εδειξε το ταλεντο του.Πραγματικο σκυλι του πολεμου σε αμυνα και επιθεση.Απιστευτο διαμαντακι!!!Στοιχηματιζω οτι ο κοουτς θα του δωσει μια απο τις 4 θεσεις μικρων.

Αγωνιστηκε ο νεοαποκτηθεις Σταθης Π''διονυσιου,ενω ο Σωκρατης Ψαροπουλος πιστευω θα ειναι εκπληξη αν δεν αποκτηθει.

Εξαιρετικες εντυπωσεις αφησε το γελαστο παιδι,ο νεαρος πλει Σπυρος Παναγιωταρας(Ικαρος,Πανιωνιος) οπως και ο γκαρντ του Αρη Αλεξης Βασιλειαδης με τα πλουσια αθλητικα προσοντα.

Ο Βαγγελης Δροσος που εκανε ελπιδοφορα σεζον με τον Ιωνικο ΝΦ ηταν θετικος,αλλα δυσκολο να αποκτηθει καθως στο '3' υπαρχουν Κοψαυτης,Π''διονυσιου και εκτος συγκλονιστικου απροοπτου ο Καραμπουλας.

Πιθανον να αποκτηθει και ο Στελιος Χαλαρης(Αιγαλεω,Ελευσινα,Δουκας) για μπακαπ του Ανδρονικου.
gratipa1929
To Ψυχικό πολύ κοντά σε Πανο Φιλιππάκο από Δούκα! (δεν θα έφευγε εξωτερικό?)

QUOTE (gspara @ Jun 11 2013, 22:45 ) *
Συνεχισε τις δοκιμες νεαρων παιχτων η ΑΕΚ και στο σημερινο αρκετα δυνατο φιλικο με το Γαλατσι(νικησε 81-70).
Με μεγαλη μου χαρα ειδα να δοκιμαζεται η μεγαλη μου αδυναμια,ο κορυφαιος εφηβος του Παναθηναικου ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ!!!
Ο Ζιαγκος τον εριξε στα βαθια να μαρκαρει τον εμπειρο Σπηλιοπουλο.Ο Ανδρεας γενικα αφου ξεπερασε το αρχικο φυσιολογικο τρακ εδειξε το ταλεντο του.Πραγματικο σκυλι του πολεμου σε αμυνα και επιθεση.Απιστευτο διαμαντακι!!!Στοιχηματιζω οτι ο κοουτς θα του δωσει μια απο τις 4 θεσεις μικρων.

Αγωνιστηκε ο νεοαποκτηθεις Σταθης Π''διονυσιου,ενω ο Σωκρατης Ψαροπουλος πιστευω θα ειναι εκπληξη αν δεν αποκτηθει.

Εξαιρετικες εντυπωσεις αφησε το γελαστο παιδι,ο νεαρος πλει Σπυρος Παναγιωταρας(Ικαρος,Πανιωνιος) οπως και ο γκαρντ του Αρη Αλεξης Βασιλειαδης με τα πλουσια αθλητικα προσοντα.

Ο Βαγγελης Δροσος που εκανε ελπιδοφορα σεζον με τον Ιωνικο ΝΦ ηταν θετικος,αλλα δυσκολο να αποκτηθει καθως στο '3' υπαρχουν Κοψαυτης,Π''διονυσιου και εκτος συγκλονιστικου απροοπτου ο Καραμπουλας.

Πιθανον να αποκτηθει και ο Στελιος Χαλαρης(Αιγαλεω,Ελευσινα,Δουκας) για μπακαπ του Ανδρονικου.

Πανίσχυρη και στους νεαρούς η ΑΕΚ λοιπόν!!! Ειδικά ο Παπαδιονυσίου έκανε παπάδες με τον Δούκα! Επίσης πολύ κοντά σε Καράμπουλα.
akratacity
το ψυχικο θελει και τον σαμοθρακη του φιλαθλητικου αναμενεται πολυ δυνατο φετος. γενικα με βαση οσα εχουν ακουστει εως τωρα μπορουμε να κατηγοριοποιησουμε τις ομαδες ως εξης:

α' γκρουπ
αεκ το μεγαλο φαβορι
καβαλα
φιλαθλητικος
κοροιβος

β' γκρουπ
ψυχικο
λαυριο
ικαροι σερρων

γ' γκρουπ
ερμης λαγκ.
ηρακλης*
φιλιππος βερ.

δ΄γκρουπ
οφη
παγκρατι
καπ
αρκαδικος

η προσεγγιση αυτη ειναι εντελως θεωρητικη και πολλα μπορει να αλλαξουν εως την εναρξη του πρωταθληματος αλλα ειναι η γενικη αισθηση που εχω για την δυναμικη των ομαδων
το σιγουρο ειναι οτι θα γινει ενα ακομα πολυ ανταγωνιστικο και ενδιαφερον για το κοινο πρωταθλημα...
gratipa1929
Συμφωνώ απόλυτα σχεδόν σε όλα μαζί σου με κάποιες μικρές διαφορές.

Εδώ είναι και η δική μου άποψη, αν και είναι ακόμη νωρίς:

ΑΝΟΔΟΣ
ΑΕΚ
Φιλαθλητικός
Ψυχικό
ΕΚ Καβάλας (ίσως να μην έχει τελικά τόσο ανταγωνιστικό ρόστερ που θα χτυπήσει άνοδο άμεσα)
Κόροιβος Αμαλιάδας

ΣΤΗ ΜΕΣΗ
Φίλιππος Βέροιας
Λαύριο
Ίκαροι Σερρών
Ηρακλής (ίσως να πάει και για άνοδο άμεσα με μεταγραφές)

ΑΠΟΦΥΓΗ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ
Ερμής Λαγκαδά
Παγκράτι
Αρκαδικός
ΚΑΠ
ΟΦΗ

mamlfe
Τον Φιλαθλητικο γιατι τον βαζετε μαζι με τα φαβορι για ανοδο...??
Γιαννης Αντετοκουμπο εφυγε...Γκικας θα φυγει λογικα....Καμπεριδης μαλλον δεν θα μεινει...Σαμοθρακης ακουγεται για Ψυχικο...

Πρεπει να κανει γερες προσθηκες αν φυγουν οι παραπανω
gratipa1929
QUOTE (mamlfe @ Jun 15 2013, 13:26 ) *
Τον Φιλαθλητικο γιατι τον βαζετε μαζι με τα φαβορι για ανοδο...??
Γιαννης Αντετοκουμπο εφυγε...Γκικας θα φυγει λογικα....Καμπεριδης μαλλον δεν θα μεινει...Σαμοθρακης ακουγεται για Ψυχικο...

Πρεπει να κανει γερες προσθηκες αν φυγουν οι παραπανω

Εγώ τον έβαλα κυρίως επειδή έχει οικονομική ευρωστία από την πώληση του Γιάννη Αντετοκούμπο, άρα λογικά θα φτιάξει ανταγωνιστικό ρόστερ και δεύτερον επειδή το επίπεδο πολλών ομάδων θα χαμηλώσει δραματικά με μπάτζετ της τάξης 30-40 χιλ που δεν αρκούν για ανταγωνιστική παρουσία ούτε στη Β.
gspara
http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_6408.html
Πιθανη αποχωρηση Κουκουραβα απο την ΑΕΚ λογω κανονισμου για 4 παιχτες κατω των 22.Ετσι ανοιγει ο δρομος για τον νεαρο Παναγιωταρα που εχει κλεψει τις εντυπωσεις.
nbayer
QUOTE (mamlfe @ Jun 15 2013, 10:26 ) *
Τον Φιλαθλητικο γιατι τον βαζετε μαζι με τα φαβορι για ανοδο...??
Γιαννης Αντετοκουμπο εφυγε...Γκικας θα φυγει λογικα....Καμπεριδης μαλλον δεν θα μεινει...Σαμοθρακης ακουγεται για Ψυχικο...

Πρεπει να κανει γερες προσθηκες αν φυγουν οι παραπανω

Φιλε μου επειδη πολλα εχουν ακουστει για τον Καμπεριδη...ΔΕΝ φευγει απο Φιλαθλητικο το παιδι.
mamlfe
QUOTE (nbayer @ Jun 16 2013, 12:19 ) *
Φιλε μου επειδη πολλα εχουν ακουστει για τον Καμπεριδη...ΔΕΝ φευγει απο Φιλαθλητικο το παιδι.




Μπορει να μην φυγει αυτος, αλλα και σημερα ακουγεται οτι ειναι πιθανο να φυγει και ο Σαλουστρος και ο Θ.Αντετοκουνμπο...

gratipa1929
Το Παγκράτι ενδιαφέρεται για Καπινιάρη και Μπουρδάνο, δύο πολύ δύσκολες περιπτώσεις.
gratipa1929
Τελικά ο Καπινιάρης μάλλον θα κλείσει στο Ψυχικό
akratacity
επειδη αυτη τη χρονια πολλα θα εξαρτηθουν απο την παρουσια των U-22 στα ροστερ της καθε ομαδας πρεπει να πουμε οτι στις συγκεκριμενες θεσεις κανουν πολυ σωστες κινησεις εως τωρα η ΑΕΚ και το ψυχικο

το ψυχικο με καπινιαρη (πολυ καλος με τους ικαρους-περιμενα να βρει συμβολαιο στην Α1 ευκολα), λακκα και φιλιππακο εχει βρει 3 παιχτες που μπορουν να σταθουν στο επιπεδο της Α2

ο φιλαθλητικος φαινεται οτι θα χασει πολλους παιχτες αλλα οπως και να εχει θα βρει παιχτες ωστε να κατεβασει μια νεανικη-αθλητικη ομαδα η οποια θα παιζει με ενα πολυ γρηγορο στυλ μπασκετ το οποιο θα δυσκολεψει ολες τις ομαδες τις κατηγοριας
και τη χρονια που μας περασε αλλωστε στη αρχη δεν υπολογιζοταν ιδιαιτερα...
gspara
http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_9095.html
Καντε καμμια προβλεψη,ετσι για την ιντριγκα.... νομιζω εννοει Ψυχικο-Βαρδαβα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jun 16 2013, 21:04 ) *
http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_9095.html
Καντε καμμια προβλεψη,ετσι για την ιντριγκα.... νομιζω εννοει Ψυχικο-Βαρδαβα.

Λέει ότι πέρυσι πανηγύρισε άνοδο. Ο Βαρδαβάς έπαιζε στην ΚΑΠ.

Έχω την αίσθηση ότι λέει για Φίλιππο Βέροιας και Χαρισμίδη (πέρυσι ανέβηκαν τα Τρίκαλα, ενώ έχει παίξει και σε Α1 και σε Β'Εθνική), κάτι που είχε ακουστεί και πριν από ένα μήνα.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 16 2013, 21:58 ) *
Λέει ότι πέρυσι πανηγύρισε άνοδο. Ο Βαρδαβάς έπαιζε στην ΚΑΠ.

Έχω την αίσθηση ότι λέει για Φίλιππο Βέροιας και Χαρισμίδη (πέρυσι ανέβηκαν τα Τρίκαλα, ενώ έχει παίξει και σε Α1 και σε Β'Εθνική), κάτι που είχε ακουστεί και πριν από ένα μήνα.

Εχεις δικιο φιλε.Μπερδευτηκα με την περσινη ανοδο της ΚΑΠ αλλα ξεχασα οτι ο Βαρδαβας ηρθε φετος.Αλλωστε θεωρω οτι ο Χαρισμιδης σε αντιθεση με τον Βαρδαβα μπορει να αλλαξει τις ισορροπιες οπως γραφει το αρθρο.

Στα μεταγραφικα σας τωρα μακαρι να κλεισετε τον Μπουρδανο,ενω αφου χαθηκε ο Καπινιαρης ισως θα ηταν μια συνετη επιλογη ο Κουκουραβας αν μεινει τελικα ελευθερος.Και για κατω των 22 στον ασο ΠΑΝΑΓIΩΤΑΡΑΣ!!!Ξερω εχω γινει κουραστικος αλλα εχω φαει κολλημα με τον νεαρο.Πιστεψε με ειναι all the money!!!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jun 17 2013, 00:29 ) *
Εχεις δικιο φιλε.Μπερδευτηκα με την περσινη ανοδο της ΚΑΠ αλλα ξεχασα οτι ο Βαρδαβας ηρθε φετος.Αλλωστε θεωρω οτι ο Χαρισμιδης σε αντιθεση με τον Βαρδαβα μπορει να αλλαξει τις ισορροπιες οπως γραφει το αρθρο.

Στα μεταγραφικα σας τωρα μακαρι να κλεισετε τον Μπουρδανο,ενω αφου χαθηκε ο Καπινιαρης ισως θα ηταν μια συνετη επιλογη ο Κουκουραβας αν μεινει τελικα ελευθερος.Και για κατω των 22 στον ασο ΠΑΝΑΓIΩΤΑΡΑΣ!!!Ξερω εχω γινει κουραστικος αλλα εχω φαει κολλημα με τον νεαρο.Πιστεψε με ειναι all the money!!!!

Πάντως δεν είμαι και σίγουρος για Χαρισμίδη, καθώς είχα ακούσει ότι μάλλον μένει Τρίκαλα. Πολύ πιθανόν πάντως να εννοεί αυτόν όπως το βλέπω γραμμένο το κουίζ.

Ο Μπουρδάνος πλέον έχει εξελιχθεί σε μεγάλο πολυβόλο, αν και τον θεωρώ δύσκολη περίπτωση και αυτόν!!! Πολύ σωστή η ιδέα για Κουκουράβα αλλά δεν έχει ακουστεί ενδιαφέρον από την ομάδα μας!

Θεωρώ επίσης λάθος ότι δεν έγινε πρόταση στον Βούλγαρη με αποτέλεσμα να καταλήξει στην ΚΑΠ!

Έχεις απόλυτο δίκιο που επιμένεις για Παναγιωταρά. Και εμένα μου φαίνεται πολύ καλό ταλέντο!

Επίσης η ΑΕΚ θέλει να αποκτήσει τον Κυριακόπουλο.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 17 2013, 13:38 ) *
Πάντως δεν είμαι και σίγουρος για Χαρισμίδη, καθώς είχα ακούσει ότι μάλλον μένει Τρίκαλα. Πολύ πιθανόν πάντως να εννοεί αυτόν όπως το βλέπω γραμμένο το κουίζ.

Ο Μπουρδάνος πλέον έχει εξελιχθεί σε μεγάλο πολυβόλο, αν και τον θεωρώ δύσκολη περίπτωση και αυτόν!!! Πολύ σωστή η ιδέα για Κουκουράβα αλλά δεν έχει ακουστεί ενδιαφέρον από την ομάδα μας!

Θεωρώ επίσης λάθος ότι δεν έγινε πρόταση στον Βούλγαρη με αποτέλεσμα να καταλήξει στην ΚΑΠ!

Έχεις απόλυτο δίκιο που επιμένεις για Παναγιωταρά. Και εμένα μου φαίνεται πολύ καλό ταλέντο!

Επίσης η ΑΕΚ θέλει να αποκτήσει τον Κυριακόπουλο.

H επιλογη Κυριακοπουλου μου φαινεται μαλλον σαν μινι-ξενερωμα.Οχι οτι δεν ειναι καλος παιχτης.Αλλα μετα τα ονοματα που διαβαζαμε(Κουμπουρας,Γκικας,Νικου) μου μοιαζει με συμβιβασμο.Οπως λενε πες μου τι ασο και 5αρι εχεις να σου πω τι ομαδα εχεις.
Με τον Φαλεκα στα 37 και τον εξαιρετικα ταλαντουχο Τζολο να μην εχει σηκωσει μεγαλο βαρος μεχρι τωρα καθως δεν πηρε φετος πολλες ευκαιριες,χρειαζεται πιστευω κατι καλυτερο.Εξυπνος παιχτης ο Κυριακοπουλος,δεινος σουτερ αλλα ασταθης,θελει πολυ ωρα την μπαλα και κακος αμυντικος.

Συνεχιζοντας να σε ζαλιζω gratipa με τις μανατζαροδουλειες μου smiley.gif εμεινε ελευθερος ο Τασος Παπαιωσηφ απο τον Ιωνικο.Εκανε βεβαια μετρια χρονια αλλα μπορει να φανει χρησιμος σαν αλλαγη στο 4-5 και νομιζω εχει ξανασυνεργαστει με Καλαμπακο.Πολυ δυνατο παιδι σε αμυνα και ριμπαουντ που δεν φοβαται απο αντιπαλους.
sporting b.c.
superbasket.gr

«Κλείνει» Σαμοθράκη το Ψυχικό

Η νέα σεζόν θα βρει το Ψυχικό να αγωνίζεται για πρώτη φορά στην ιστορία του στην Α2 και η ομάδα των βορείων προαστίων είναι έτοιμη να πραγματοποιήσει ένα πολύ δυνατό μεταγραφικό «χτύπημα».

Ο Μπάμπης Σαμοθράκης - ο οποίος την περσινή σεζόν εντυπωσίασε με τα χρώματα του Φιλαθλητικού – βρίσκεται στο στόχαστρο του Ψυχικού και οι δύο πλευρές είναι κοντά στο να ολοκληρώσουν την συμφωνία τους, που θα έχει ως αποτέλεσμα ο άλλοτε παίκτης του Αμύντα να αγωνίζεται τη νέα σεζόν υπό τις οδηγίες του Γιώργου Ρεμεντέλα.
nbayer
QUOTE (gspara @ Jun 17 2013, 20:33 ) *
H επιλογη Κυριακοπουλου μου φαινεται μαλλον σαν μινι-ξενερωμα.Οχι οτι δεν ειναι καλος παιχτης.Αλλα μετα τα ονοματα που διαβαζαμε(Κουμπουρας,Γκικας,Νικου) μου μοιαζει με συμβιβασμο.Οπως λενε πες μου τι ασο και 5αρι εχεις να σου πω τι ομαδα εχεις.
Με τον Φαλεκα στα 37 και τον εξαιρετικα ταλαντουχο Τζολο να μην εχει σηκωσει μεγαλο βαρος μεχρι τωρα καθως δεν πηρε φετος πολλες ευκαιριες,χρειαζεται πιστευω κατι καλυτερο.Εξυπνος παιχτης ο Κυριακοπουλος,δεινος σουτερ αλλα ασταθης,θελει πολυ ωρα την μπαλα και κακος αμυντικος.

Συνεχιζοντας να σε ζαλιζω gratipa με τις μανατζαροδουλειες μου smiley.gif εμεινε ελευθερος ο Τασος Παπαιωσηφ απο τον Ιωνικο.Εκανε βεβαια μετρια χρονια αλλα μπορει να φανει χρησιμος σαν αλλαγη στο 4-5 και νομιζω εχει ξανασυνεργαστει με Καλαμπακο.Πολυ δυνατο παιδι σε αμυνα και ριμπαουντ που δεν φοβαται απο αντιπαλους.

Ο Φιλιππος Βεροιας ανεβαζει ψηλα τον πηχη και ψαχνει για κοινοτικο παικτη που θα κανει την διαφορα.Εκανε κρουση και στον δικο μας Νεμανια Βρανιες αλλα μαλλον φαινεται πως ειναι αλμυρος στην τιμη του.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jun 17 2013, 23:33 ) *
H επιλογη Κυριακοπουλου μου φαινεται μαλλον σαν μινι-ξενερωμα.Οχι οτι δεν ειναι καλος παιχτης.Αλλα μετα τα ονοματα που διαβαζαμε(Κουμπουρας,Γκικας,Νικου) μου μοιαζει με συμβιβασμο.Οπως λενε πες μου τι ασο και 5αρι εχεις να σου πω τι ομαδα εχεις.
Με τον Φαλεκα στα 37 και τον εξαιρετικα ταλαντουχο Τζολο να μην εχει σηκωσει μεγαλο βαρος μεχρι τωρα καθως δεν πηρε φετος πολλες ευκαιριες,χρειαζεται πιστευω κατι καλυτερο.Εξυπνος παιχτης ο Κυριακοπουλος,δεινος σουτερ αλλα ασταθης,θελει πολυ ωρα την μπαλα και κακος αμυντικος.

Συνεχιζοντας να σε ζαλιζω gratipa με τις μανατζαροδουλειες μου smiley.gif εμεινε ελευθερος ο Τασος Παπαιωσηφ απο τον Ιωνικο.Εκανε βεβαια μετρια χρονια αλλα μπορει να φανει χρησιμος σαν αλλαγη στο 4-5 και νομιζω εχει ξανασυνεργαστει με Καλαμπακο.Πολυ δυνατο παιδι σε αμυνα και ριμπαουντ που δεν φοβαται απο αντιπαλους.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ο Κυριακόπουλος είναι πολύ καλός σκόρερ αλλά το παρακάνει μερικές φορές στις προσπάθειες που παίρνει, καταδικάζοντας πολλές φορές την ομάδα του!

Εννοείται ότι περιμένω άπειρες προτάσεις από τον manager gspara και αν η διοίκηση του Παγκρατίου διαβάζει basketforum σίγουρα τις έχουν λυθεί τα χέρια με τις πολύ εύστοχες και τεκμηριωμένες επιλογές σου!!!

Τον Παπαϊωσήφ πάντα τον θεωρούσα δυνατό παίκτη. Το ότι πέρυσι είχε μετριότητα χρονιά δεν σημαίνει κάτι. Είναι πολύ ανταγωνιστικός στις θέσεις των ψηλών και ειδικά στην άμυνα.

Πάντως 2 καταστάσεις αυτή τη στιγμή με προβληματίζουν στο Παγκράτι. Πρώτον ότι πάλι αργούμε απελπιστικά στις κινήσεις μας και δεύτερον ότι οι πραγματικοί υπαίτιοι επί μια δεκαετία ψάχνουν άλλοθι για να δικαιολογήσουν αυτή την αργοπορία σε χίλια δυο πράγματα, μεταθέτοντας τις ευθύνες μπαλάκι από τον ένα στον άλλον και σπιλώνοντας την υπόληψη ατόμων που δεν έχουν την παραμικρή ευθύνη, με αισχρές συκοφαντίες, κάτι που δεν θα το χαρακτήριζα έντιμο και δυστυχώς συμβαίνει και φέτος. Ξυπνάτε γιατί πάλι θα τρέχουμε!!!
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 21 2013, 08:01 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ο Κυριακόπουλος είναι πολύ καλός σκόρερ αλλά το παρακάνει μερικές φορές στις προσπάθειες που παίρνει, καταδικάζοντας πολλές φορές την ομάδα του!

Εννοείται ότι περιμένω άπειρες προτάσεις από τον manager gspara και αν η διοίκηση του Παγκρατίου διαβάζει basketforum σίγουρα τις έχουν λυθεί τα χέρια με τις πολύ εύστοχες και τεκμηριωμένες επιλογές σου!!!

Τον Παπαϊωσήφ πάντα τον θεωρούσα δυνατό παίκτη. Το ότι πέρυσι είχε μετριότητα χρονιά δεν σημαίνει κάτι. Είναι πολύ ανταγωνιστικός στις θέσεις των ψηλών και ειδικά στην άμυνα.

Πάντως 2 καταστάσεις αυτή τη στιγμή με προβληματίζουν στο Παγκράτι. Πρώτον ότι πάλι αργούμε απελπιστικά στις κινήσεις μας και δεύτερον ότι οι πραγματικοί υπαίτιοι επί μια δεκαετία ψάχνουν άλλοθι για να δικαιολογήσουν αυτή την αργοπορία σε χίλια δυο πράγματα, μεταθέτοντας τις ευθύνες μπαλάκι από τον ένα στον άλλον και σπιλώνοντας την υπόληψη ατόμων που δεν έχουν την παραμικρή ευθύνη, με αισχρές συκοφαντίες, κάτι που δεν θα το χαρακτήριζα έντιμο και δυστυχώς συμβαίνει και φέτος. Ξυπνάτε γιατί πάλι θα τρέχουμε!!!

Συμφωνω μαζι σου gratipa1929. Μακαρι να διαβαζουν το basketforum και καταλαβουν οτι αργουν επικυνδινα.
gratipa1929
Και η ΚΑΠ έκανε πρόταση στον Μπουρδάνο, προσεγγίζοντας τον "επίσημα" πλέον.

Επίσης το Λαύριο ενδιαφέρεται για τον Μανούσο από τη Δόξα Λευκάδας.
gspara
http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_1597.html
Ανακοινωσε επισημα τον Διονυση Καπινιαρη το Ψυχικο.Ο εξαιρετικος πλει μαλιστα καλυπτει μια απο τις 4 θεσεις κατω των 22.Εφοσον κλεισει και τον Λακκα θα εχει δυο ασους στην συγκεκριμενη 4αδα.
Με το νεο κανονισμο θα ειναι πολυ σημαντικη η δυναμικη των νεαρων για καθε ομαδα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jun 21 2013, 22:36 ) *
http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_1597.html
Ανακοινωσε επισημα τον Διονυση Καπινιαρη το Ψυχικο.Ο εξαιρετικος πλει μαλιστα καλυπτει μια απο τις 4 θεσεις κατω των 22.Εφοσον κλεισει και τον Λακκα θα εχει δυο ασους στην συγκεκριμενη 4αδα.
Με το νεο κανονισμο θα ειναι πολυ σημαντικη η δυναμικη των νεαρων για καθε ομαδα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Λανθασμένες επιλογές στους μικρούς μπορεί να δημιουργήσουν "τρύπα" σε σχήματα της πεντάδας, εφόσον είναι υποχρεωτική η συμμετοχή τους.
akratacity
http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_6663.html

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

καλες κινησεις για τη βεροια η οποια εχει κανει προταση και σε ενα 4αρι U-22...ειναι καλο ομαδες τις περιφερειας οπως ο φιλιπππος ο κοροιβος οι σερρες ο αρκαδικος κ.α. να εχουν δυνατες ομαδες και να μην ειναι κομπαρσοι στην κατηγορια ετσι ωστε να ανεβαινει ακομα περισσοτερο το επιπεδο της κατηγοριας...
gratipa1929
Η ΚΑΠ θέλει να κρατήσει Μάτο, Μαναβόπουλο, Ζερβό και Σίννη.
gratipa1929
Τέλος από την ομάδα μας ο Θοδωρής Βασιλόπουλος. Πραγματικά κρίμα, γιατί ήταν από τους παίκτες που εκτιμούσα περισσότερο. Μεγάλο ταλέντο, θα έχει κατά την εκτίμησή μου πολύ καλή εξέλιξη.

Θα ανανεώσουν Δρακόπουλος και Μαρίνος ενώ θα αποκτηθεί και ο Νικολακόπουλος που δοκιμαζόταν.

Η παραμονή του Δερμιτζάκη είναι 50-50 ανάλογα με τις σπουδές του, κάτι που θα ξεκαθαρίσει σύντομα.

Η απόκτηση του Μπουρδάνου δυσκολεύει, αλλά ελπίζουμε σε αίσιο τέλος, με την απάντηση του παίκτη να μην αργεί.
gratipa1929
Τελικά ο Μπουρδάνος μάλλον καταλήγει στην ΚΑΠ...
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 25 2013, 20:07 ) *
Τέλος από την ομάδα μας ο Θοδωρής Βασιλόπουλος. Πραγματικά κρίμα, γιατί ήταν από τους παίκτες που εκτιμούσα περισσότερο. Μεγάλο ταλέντο, θα έχει κατά την εκτίμησή μου πολύ καλή εξέλιξη.

Θα ανανεώσουν Δρακόπουλος και Μαρίνος ενώ θα αποκτηθεί και ο Νικολακόπουλος που δοκιμαζόταν.

Η παραμονή του Δερμιτζάκη είναι 50-50 ανάλογα με τις σπουδές του, κάτι που θα ξεκαθαρίσει σύντομα.

Η απόκτηση του Μπουρδάνου δυσκολεύει, αλλά ελπίζουμε σε αίσιο τέλος, με την απάντηση του παίκτη να μην αργεί.

Συμφωνω με τα χιλια για τον Θοδωρη Βασιλοπουλο.Ημουνα σιγουρος μετα και την εξαιρετικη σεζον που εκανε σε συνδυασμο με την αναγκαστικη πολιτικη λιτοτητας θα παρεμενε κι μαλιστα 5αδατος.Εκτος απο πολυ καλος παιχτης ειναι και εξαιρετος χαρακτηρας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.