Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS A2 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jun 26 2013, 14:52 ) *
Συμφωνω με τα χιλια για τον Θοδωρη Βασιλοπουλο.Ημουνα σιγουρος μετα και την εξαιρετικη σεζον που εκανε σε συνδυασμο με την αναγκαστικη πολιτικη λιτοτητας θα παρεμενε κι μαλιστα 5αδατος.Εκτος απο πολυ καλος παιχτης ειναι και εξαιρετος χαρακτηρας.

Συμφωνώ 100% σε όλα, ειδικά σε αυτό που λες για το χαρακτήρα συμφωνώ και επαυξάνω, ίσως ένα από τα καλύτερα παιδιά που έχω δει στο ελληνικό μπάσκετ. Πραγματικά κρίμα, άνετα θα αποτελούσε το βασικό 3άρι φέτος στο Παγκράτι.
gratipa1929
Παρατηρώ ότι τα τελευταία 2 χρόνια οι παίκτες των εθνικών κατηγοριών, από τους οποίους πάρα πολλοί είναι σπουδαίοι παίκτες για το επίπεδο αυτό έχουν ολοένα και περισσότερο χαρακτηριστικά ερασιτεχνών ως προς τα συμβόλαια και την επιλογή των ομάδων.

Το βασικό στοιχείο είναι ότι διαλέγουν ομάδα με βάση την πόλη που διαμένουν, κάτι που δεν συνέβαινε παλιά, ακόμα και αν χρειαστεί να κατέβουν πολλές κατηγορίες, ενώ παράλληλα η πλειοψηφία έχει και δεύτερη δουλειά.

Τα συμβόλαια είναι μηδενικά στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, ενώ πάνω από 20.000 συμβόλαιο δεν υπάρχει καθόλου, όπως φαίνεται, σε αντίθεση με παλιά που έβλεπες στην Α2 συμβόλαια ακόμη και 80 και 90 χιλιάδων!!!

Ουσιαστικά η μόνη κατηγορία που θα μπορούσε πλέον να χαρακτηρίσει κανείς "επαγγελματική" είναι η Α1.
gratipa1929
Τελικά ο Μπουρδάνος υπέγραψε στην ΚΑΠ...
gspara
http://www.basketworld.gr/2013/06/blog-post_9460.html
Το Λαυριο απεκτησε τον Κωστα Μουμπαρακ,ο οποιος την σεζον που περασε πραγματοποιησε εξαιρετικες εμφανισεις με το Αιγαλεω.

Στα τελευταια νεα τωρα μαχη δινουν ΑΕΚ,Ψυχικο,Φιλιππος Βεροιας για τον Μοσχοβιτη.
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

?????????????????????????????????????????????????????????????????
Πολυ περιεργο.Αφηνεις ετσι ξαφνικα να φυγει ενας ταλαντουχος ασος που ειναι μαλιστα u-22????
Στο αρθρο του Νικολαου γραφει οτι "πληρωνει και το τιμημα της ηλικιας του''.Δε γνωριζα οτι στους 4 u-22 οι 2 πρεπει να ειναι u-20.Eτσι ειναι gratipa??
Με τον Π'διονυσιου(21) και τον νεοαποκτηθεντα Κωστα Παπαντωνακο(22) απο την Ερυθραια η ΑΕΚ θελει δυο 20αρηδες.
Μεγαλο unfair πιστευω για τον Βαγγελη.Θα μπορουσαν να βρουν ενα νεαροτερο 4αρι.

http://www.cobrasports.gr/index.php/faces/...-01-05-00-33-25
Εδω μια παλια του συνεντευξη στον Γιωργο Μπακολα.
Ελπιζω να τον παρουμε στο Περιστερι αν και πολυ δυσκολο καθως εχει ρητρα αποδεσμευσης.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jun 28 2013, 20:05 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

?????????????????????????????????????????????????????????????????
Πολυ περιεργο.Αφηνεις ετσι ξαφνικα να φυγει ενας ταλαντουχος ασος που ειναι μαλιστα u-22????
Στο αρθρο του Νικολαου γραφει οτι "πληρωνει και το τιμημα της ηλικιας του''.Δε γνωριζα οτι στους 4 u-22 οι 2 πρεπει να ειναι u-20.Eτσι ειναι gratipa??
Με τον Π'διονυσιου(21) και τον νεοαποκτηθεντα Κωστα Παπαντωνακο(22) απο την Ερυθραια η ΑΕΚ θελει δυο 20αρηδες.
Μεγαλο unfair πιστευω για τον Βαγγελη.Θα μπορουσαν να βρουν ενα νεαροτερο 4αρι.

http://www.cobrasports.gr/index.php/faces/...-01-05-00-33-25
Εδω μια παλια του συνεντευξη στον Γιωργο Μπακολα.
Ελπιζω να τον παρουμε στο Περιστερι αν και πολυ δυσκολο καθως εχει ρητρα αποδεσμευσης.

Από φέτος τελικά άλλαξε ο κανόνας με βάση ανακοίνωση της ΕΟΚ. Πλέον από τους 4 κάτω των 22 υποχρεωτικά οι 2 θα πρέπει να είναι και κάτω των 20 στη δωδεκάδα!!! Και παράλληλα υποχρεωτικά πρέπει να έχουν έστω 1 λεπτό συμμετοχής σε κάθε αγώνα 2 μαζί από αυτή την τετράδα παικτών. Μάλιστα όποια ομάδα παραβεί τα παραπάνω μηδενίζεται!!!

Στα μεταγραφικά, η ΚΑΠ μετά την απόκτηση του Μπουρδάνου, είναι πολύ κοντά και σε Φωτίου και Βούλγαρη, ενώ παράλληλα ενδιαφέρεται και για τον Κακιούζη!

Αν αποκτηθούν όλοι αυτοί σε συνδυασμό με την παραμονή Μάτου, Μαναβόπουλου, Ζερβού και Σίννη, κλείνη η 8άδα των άνω των 22 για την ΚΑΠ (δεν βλέπω να υπάρχει στα ονόματα καθαρός πλέι μέικερ).
gratipa1929
Στην ΑΕΚ υπέγραψαν και τυπικά τα συμβόλαιά τους οι Καράμπουλας, Φαλέκας, Πολυτάρχου, Δέσπος, Παπαντωνάκος και Στάθης Παπαδιονυσίου.

Πολύ δυνατή αρχή που την καθιστά ως το απόλυτο φαβορί (όπως αναμενόταν) για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α2.

Πλέον μένουν 4 θέσεις για μεγάλους (οι δύο είναι μάλλον ο Γκιζογιάννης και ο Κοψαύτης, μαζι με τον βασικό άσο και το βασικό πεντάρι που θα αποκτηθούν) και 2 θέσεις για μικρούς κάτω των 20 και κλείνει η δωδεκάδα.

Παράλληλα απέκτησαν και τεχνικό ειδικό για την ανάδειξη ταλέντων.

Πολύ οργανωμένη δουλειά από την ΑΕΚ σε όλα τα επίπεδα, πραγματικά μου αρέσει.
gratipa1929
Ανακοινώθηκε και επίσημα ο Μπουρδάνος από την ΚΑΠ, ενδιαφέρουσες οι δηλώσεις

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
gratipa1929
Το Ψυχικό ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτηση του Σαμοθράκη από τον Φιλαθλητικό.

Ο Φιλαθλητικός ξεμένει από παίκτες, ήδη έχουν αποχωρήσει Σαλούστρος, Γιάννης Αντετοκούμπο και Σαμοθράκης, ενώ σίγουρα θα αποχωρήσουν και οι Θανάσης Αντετοκούμπο, Γκίκας, Καμπερίδης και Ψαρόπουλος.
dapadoupas
πρόβλεψη : 1ο φαβορί για φούντο Ικαροι Σερρών.
gspara
QUOTE (dapadoupas @ Jul 1 2013, 21:22 ) *
πρόβλεψη : 1ο φαβορί για φούντο Ικαροι Σερρών.

κατι μου λεει οτι εχεις σε μεγαλη εκτιμηση τον Οικονομου smiley.gif
gspara
Στα 38 του χρονια κρεμασε τα παπουτσια ο Κωστας Πασχαλης και αναλαμβανει βοηθος του Χρηστου Σερελη στο Λαυριο.
gratipa1929
QUOTE (dapadoupas @ Jul 1 2013, 21:22 ) *
πρόβλεψη : 1ο φαβορί για φούντο Ικαροι Σερρών.

Μπορείς να μας πεις το σκεπτικό σου με βάση τις ικανότητες και την προϊστορία του Οικονόμου στην προπονητική? biggrin.gif
dapadoupas
QUOTE(gratipa1929 @ Jul 2 2013, 11:18 ) *
Μπορείς να μας πεις το σκεπτικό σου με βάση τις ικανότητες και την προϊστορία του Οικονόμου στην προπονητική? biggrin.gif


στην ποια ohmy.gif
gratipa1929
QUOTE (dapadoupas @ Jul 2 2013, 19:19 ) *
στην ποια ohmy.gif

Χαχαχα κατάλαβα...

QUOTE (gratipa1929 @ Jun 28 2013, 20:13 ) *
Από φέτος τελικά άλλαξε ο κανόνας με βάση ανακοίνωση της ΕΟΚ. Πλέον από τους 4 κάτω των 22 υποχρεωτικά οι 2 θα πρέπει να είναι και κάτω των 20 στη δωδεκάδα!!! Και παράλληλα υποχρεωτικά πρέπει να έχουν έστω 1 λεπτό συμμετοχής σε κάθε αγώνα 2 μαζί από αυτή την τετράδα παικτών. Μάλιστα όποια ομάδα παραβεί τα παραπάνω μηδενίζεται!!!

Στα μεταγραφικά, η ΚΑΠ μετά την απόκτηση του Μπουρδάνου, είναι πολύ κοντά και σε Φωτίου και Βούλγαρη, ενώ παράλληλα ενδιαφέρεται και για τον Κακιούζη!

Αν αποκτηθούν όλοι αυτοί σε συνδυασμό με την παραμονή Μάτου, Μαναβόπουλου, Ζερβού και Σίννη, κλείνη η 8άδα των άνω των 22 για την ΚΑΠ (δεν βλέπω να υπάρχει στα ονόματα καθαρός πλέι μέικερ).

Υπέγραψαν και τυπικά Σίννης και Μαναβόπουλος στην ΚΑΠ, ενώ θα ανανεώσου και ο Ζερβός και ο Καρτέρης. Επίσης θα αποκτηθεί και ο νεαρός Άρχος.

Ο Μάτος αποσύρθηκε από τις εθνικές κατηγορίες λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Ο Κακιούζης μάλλον παραμένει στο Λαύριο, το οποίο θα πάρει και τον Μανούσο από τη Λευκάδα.

Στο Ψυχικό ανανέωσε και ο Κολώκας.

Η Καβάλα μάλλον φτιάχνει πανίσχυρο ρόστερ αφού θέλει να κρατήσει Κρτσέφσκι και Στεφανίδης και να πάρει τον Καραποστόλου και τον Σίμτσακ!!!!! Αν πραγματοποιηθούν αυτές οι κινήσεις θα αποτελέσει ένα από τα δύο απόλυτα φαβορί για την άνοδο μαζί με την ΑΕΚ!
gspara
Παρα την κρουση που του εκανε η ΚΑΠ ο Κακιουζης ανανεωσε με το Λαυριο ακολουθωντας τους Γιαννακοπουλο,Ψωμαδερη,Τσιρο,Περρακη.

Απο την ΚΑΠ εχουν ανανεωσει Σιννης,Μαναβοπουλος,Καρτερης και κατα πασα πιθανοτητα το ιδιο θα κανει και ο αρχηγος Ζερβος.Αντιθετα αποχωρησε ο Ματος λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων.

Ο Φιλιππος Βεροιας ανανεωσε με τον σεντερ του Κασαμπαλη.
gspara
http://www.basketplus.gr/index.php/compone...-o-thomas-nikou
O Θωμας Νικου ανελαβε χεντ κοουτς στην Καβαλα.Να δουμε αν θα ειναι ισχυρο το ροστερ οπως ειχε δηλωσει ο προεδρος της Κωστας Π''κωνσταντινου.

Πολυ σωστη κινηση του Κοροιβου να ανανεωσει με τον Σακη Καρυδα και ελπιζει να κανει το ιδιο με τον Πετρο Νοεα.

Η ΑΕΚ τα δινει ολα για να κλεισει την 8αδα με δυο δυνατους παιχτες('1' και '5').Στην λιστα για ψηλο εκτος των αλλων υπαρχουν Τσιακος και ο Κροατης γιγαντας της Πατρας Ιβαν Κρολο.Τo basketworld γραφει ομως οτι ειναι κοντα στον Βοσνιο pf Igor Giosipovic(25,2.03).
Στον ασο απορω γιατι δεν κανει προταση στο Απολλωνα Τσοχλα που μαλλον αποχωρει απο το Ρεθυμνο.

http://basketball.eurobasket.com/player/Ig...or_Messer/72307
gratipa1929
Αποκτήσαμε στο Παγκράτι τον Σωκράτη Ψαρόπουλο από τον Φιλαθλητικό και τον Παναγιώτη Νικολακόπουλο από τα εφηβικά του Παναθηναϊκου!

Περιμένω τον φίλο μου και σκάουτερ gspara να μας πει τη γνώμη του για τον Ψαρόπουλο που τον ξέρει πολύ καλά!!!
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 4 2013, 20:46 ) *
Αποκτήσαμε στο Παγκράτι τον Σωκράτη Ψαρόπουλο από τον Φιλαθλητικό και τον Παναγιώτη Νικολακόπουλο από τα εφηβικά του Παναθηναϊκου!

Περιμένω τον φίλο μου και σκάουτερ gspara να μας πει τη γνώμη του για τον Ψαρόπουλο που τον ξέρει πολύ καλά!!!

Θελω να μου κρατησεις το πρωτο διαρκειας 77.gif 77.gif ας 77.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πολυ καλη κινηση καθως μεταξυ αλλων εχεις ενα u-22 για βασικο 2αρι.Σοβαρο παιδι,χαμηλων τονων.Καλος αμυντικος(ελεω Πεδουλακη),σπουδαια αθλητικα προσοντα,εξαιρετικος στο ενας εναντιον ενος.Το σουτ θελει δουλιτσα αλλα αυτο φτιαχνεται.

Πολυ καλος και ο Νικολακοπουλος απο το εφηβικο του ΠΑΟ.Ωραιο κορμι και δολοφονικο σουτ.Σιγα μην τον αφηνε ο Καλαμπακος.

Πολυ χαρηκα φιλε gratipa.Φανηκε φως στο τουνελ.Ευχομαι αναλογη συνεχεια και οσο το δυνατον συντομα στελεχωση του ροστερ.
gspara
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=168
Το αθληση γραφει για συμφωνια ΑΕΚ-Καμπεριδη.Δεν ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο.Παντως ολα αυτο εδειχναν.Θα δειξει....
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jul 4 2013, 23:00 ) *
Θελω να μου κρατησεις το πρωτο διαρκειας 77.gif 77.gif ας 77.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πολυ καλη κινηση καθως μεταξυ αλλων εχεις ενα u-22 για βασικο 2αρι.Σοβαρο παιδι,χαμηλων τονων.Καλος αμυντικος(ελεω Πεδουλακη),σπουδαια αθλητικα προσοντα,εξαιρετικος στο ενας εναντιον ενος.Το σουτ θελει δουλιτσα αλλα αυτο φτιαχνεται.

Πολυ καλος και ο Νικολακοπουλος απο το εφηβικο του ΠΑΟ.Ωραιο κορμι και δολοφονικο σουτ.Σιγα μην τον αφηνε ο Καλαμπακος.

Πολυ χαρηκα φιλε gratipa.Φανηκε φως στο τουνελ.Ευχομαι αναλογη συνεχεια και οσο το δυνατον συντομα στελεχωση του ροστερ.

Ευχαριστούμε πολύ φίλε μου! Και εγώ πάνω κάτω την ίδια αντίληψη είχα για τον παίκτη. Πέρυσι δεν πήρε πολύ χρόνο συμμετοχής στον Φιλαθλητικό αλλά φέτος θα δείξει περισσότερα πράγματα με βασικό ρόλο στο Παγκράτι. Και το σημαντικότερο είναι ότι δεν τον νοιάζουν τα χρήματα.

Αυτοί οι δύο παίκτες όπως και οι υπόλοιποι νεαροί που θα αποκτηθούν θα έρθουν ουσιαστικά χωρίς συμβόλαιο με κάλυψη μόνο των οδοιπορικών τους και αυτό βοηθά στη μείωση των εξόδων.

Θεωρώ πάντως ότι πρέπει να αποκτηθεί και μια πεντάδα έμπειρων παικτών στην Α2 που θα κρατήσει την ομάδα στις δύσκολες στιγμές και θα βοηθήσει και τους νεαρούς να προσαρμοστούν σταδιακά και όχι απότομα στις απαιτήσεις της Α2.
all news
[quote name='gratipa1929' date='Jul 5 2013, 11:36 ' post='608844']
Ευχαριστούμε πολύ φίλε μου! Και εγώ πάνω κάτω την ίδια αντίληψη είχα για τον παίκτη. Πέρυσι δεν πήρε πολύ χρόνο συμμετοχής στον Φιλαθλητικό αλλά φέτος θα δείξει περισσότερα πράγματα με βασικό ρόλο στο Παγκράτι. Και το σημαντικότερο είναι ότι δεν τον νοιάζουν τα χρήματα.

Αυτοί οι δύο παίκτες όπως και οι υπόλοιποι νεαροί που θα αποκτηθούν θα έρθουν ουσιαστικά χωρίς συμβόλαιο με κάλυψη μόνο των οδοιπορικών τους και αυτό βοηθά στη μείωση των εξόδων.

Θεωρώ πάντως ότι πρέπει να αποκτηθεί και μια πεντάδα έμπειρων παικτών στην Α2 που θα κρατήσει την ομάδα στις δύσκολες στιγμές και θα βοηθήσει και τους νεαρούς να προσαρμοστούν σταδιακά και όχι απότομα στις απαιτήσεις της Α2.
[/quote
Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΦΕΤΟΣ!ΠΕΡΥΣΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 12 ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ!
gratipa1929
Σε ποιούς παίκτες υπάρχουν οφειλές συγκεκριμένα? Γιατί εγώ ξέρω σίγουρα ότι τουλάχιστον ο Βασιλόπουλος (σύμφωνα με δήλωση του ίδιου) έχει πάρει γεμάτους 7-8 μήνες. Για τους άλλους δεν έμαθα, αλλά θεωρώ δύσκολο να υπάρχει μεγάλη απόκλιση. Εφόσον όμως ξέρεις μάλλον περισσότερα, ενδιαφέρομαι να μάθω για την ομάδα μου.
all news
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 6 2013, 18:06 ) *
Σε ποιούς παίκτες υπάρχουν οφειλές συγκεκριμένα? Γιατί εγώ ξέρω σίγουρα ότι τουλάχιστον ο Βασιλόπουλος (σύμφωνα με δήλωση του ίδιου) έχει πάρει γεμάτους 7-8 μήνες. Για τους άλλους δεν έμαθα, αλλά θεωρώ δύσκολο να υπάρχει μεγάλη απόκλιση. Εφόσον όμως ξέρεις μάλλον περισσότερα, ενδιαφέρομαι να μάθω για την ομάδα μου.

ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΦΥΓΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΕΙΧΑΝ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ,ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΕΤΟΣ!ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ...ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΕΣ
gratipa1929
QUOTE (all news @ Jul 7 2013, 20:26 ) *
ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΦΥΓΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΕΙΧΑΝ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ,ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΕΤΟΣ!ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ...ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΕΣ

Κατάλαβα, ευχαριστώ φίλε.

Πάντως έμαθα ότι γίνονται αποπληρωμές από τις διοικήσεις ακόμα και σε βάθος 2-3 ετών (τουλάχιστον σε 6-7 παίκτες που ξέρω σίγουρα) και ίσως γι'αυτό το λόγο τελικά φέτος το μπάτζετ δεν θα ξεπεράσει τις 30.000.

Δραματική η κατάσταση στα οικονομικά στην Α2, θα επιβεβαιώσω αυτό που λες. Παντού εκκρεμότητες. Και μάλιστα σε κάποιες η κατάσταση είναι δραματική!

Το ερώτημα είναι τι φταίει και υπάρχουν αυτά τα φαινόμενα?
all news
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 7 2013, 20:33 ) *
Κατάλαβα, ευχαριστώ φίλε.

Πάντως έμαθα ότι γίνονται αποπληρωμές από τις διοικήσεις ακόμα και σε βάθος 2-3 ετών (τουλάχιστον σε 6-7 παίκτες που ξέρω σίγουρα) και ίσως γι'αυτό το λόγο τελικά φέτος το μπάτζετ δεν θα ξεπεράσει τις 30.000.

Δραματική η κατάσταση στα οικονομικά στην Α2, θα επιβεβαιώσω αυτό που λες. Παντού εκκρεμότητες. Και μάλιστα σε κάποιες η κατάσταση είναι δραματική!

Το ερώτημα είναι τι φταίει και υπάρχουν αυτά τα φαινόμενα?

φταιει φιλε μου οτι παιχτες εμπιστευονται ξανα και ξανα ομαδες που ξερουν οτι δεν τα δινουν ολα τα χρηματα που συμφωνουν!!κανενα μα κανενα site ενω εχουν γνωση το τι ακριβως γινετε,τετοια εποχη για να τα διαβαζει ο κοσμος γραφουν πχ μεταγραφαρα η ταδε ομαδα...ποια μεταγραφη ρε γαμωτο?εδω χρωστανε σχεδον ολες οι ομαδες τι να λεμε?για αυτο και εγω πιστευω οτι πρεπει να υπαρχει ενημερωση ειτε απο εδω μεσα ειτε απο καπου αλλου τα οικονομικα της καθε ομαδας
gratipa1929
QUOTE (all news @ Jul 7 2013, 21:12 ) *
φταιει φιλε μου οτι παιχτες εμπιστευονται ξανα και ξανα ομαδες που ξερουν οτι δεν τα δινουν ολα τα χρηματα που συμφωνουν!!κανενα μα κανενα site ενω εχουν γνωση το τι ακριβως γινετε,τετοια εποχη για να τα διαβαζει ο κοσμος γραφουν πχ μεταγραφαρα η ταδε ομαδα...ποια μεταγραφη ρε γαμωτο?εδω χρωστανε σχεδον ολες οι ομαδες τι να λεμε?για αυτο και εγω πιστευω οτι πρεπει να υπαρχει ενημερωση ειτε απο εδω μεσα ειτε απο καπου αλλου τα οικονομικα της καθε ομαδας

Αυτό που λες σκεπτόμουν και εγώ. Πάντα οι παίκτες δελεάζονταν από μεγάλα συμβόλαια, παρόλο που πολύ σπάνια πληρώνονται το 100% των συμβολαίων αυτών.

Πάντως θεωρώ μεγάλο πρόβλημα και την απουσία σοβαρών εσόδων για τις ομάδες, ίσως θα έπρεπε να λειτουργεί ένα σοβαρό τμήμα μάρκετινγκ σε κάθε ομάδα που θα ψάχνει για χορηγούς, μικρούς και μεγάλους, που θα ενισχύουν την εκάστοτε ομάδα.

Ας μην γελιόμαστε, δεν υπάρχει ούτε 1 ομάδα αυτάρκης οικονομικά στο ελληνικό μπάσκετ επί χρόνια. Ποτέ δεν υπήρξε για την ακρίβεια.
all news
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 7 2013, 21:41 ) *
Αυτό που λες σκεπτόμουν και εγώ. Πάντα οι παίκτες δελεάζονταν από μεγάλα συμβόλαια, παρόλο που πολύ σπάνια πληρώνονται το 100% των συμβολαίων αυτών.

Πάντως θεωρώ μεγάλο πρόβλημα και την απουσία σοβαρών εσόδων για τις ομάδες, ίσως θα έπρεπε να λειτουργεί ένα σοβαρό τμήμα μάρκετινγκ σε κάθε ομάδα που θα ψάχνει για χορηγούς, μικρούς και μεγάλους, που θα ενισχύουν την εκάστοτε ομάδα.

Ας μην γελιόμαστε, δεν υπάρχει ούτε 1 ομάδα αυτάρκης οικονομικά στο ελληνικό μπάσκετ επί χρόνια. Ποτέ δεν υπήρξε για την ακρίβεια.

τουλαχιστον θα δουμε και παλι στην α2 καλες μαχες φετος!!αεκ ψυχικο και καβαλα θα παλεψουν πολυ δυνατα...αραγε τα 250 χιλ που πηρε ο φιλαθλητικος απο την σαραγοσα για τον γιαννη που πηγαν οεο?????????????????????
gratipa1929
QUOTE (all news @ Jul 7 2013, 22:02 ) *
τουλαχιστον θα δουμε και παλι στην α2 καλες μαχες φετος!!αεκ ψυχικο και καβαλα θα παλεψουν πολυ δυνατα...αραγε τα 250 χιλ που πηρε ο φιλαθλητικος απο την σαραγοσα για τον γιαννη που πηγαν οεο?????????????????????

Όντως αυτές οι 3 ομάδες φαίνονται αυτή τη στιγμή ότι θα παλέψουν άμεσα για την άνοδο, με διαφορά από τις υπόλοιπες!

Ο Φιλαθλητικός αυτή τη στιγμή δεν έχει κανέναν παίκτη στο ρόστερ του εκτός από κάποιους μικρούς! Αναμένουμε να δούμε πως θα κινηθεί.

Άραγε οι 250χιλ δώθηκαν μπροστά μετρητοίς ή θα δωθούν με δόσεις κατά τη διάρκεια της νέας αγωνιστικές περιόδου? Με τέτοιο έσοδο φτιάχνεις άνετα ομάδα για άνοδο!
gspara
Το Λαυριο απεκτησε τον Βαγγελη Σακελλαριου ο οποιος την σεζον που περασε ειχε αντικαταστησει τον Νικητακη στην ΑΕΝΚ οταν τραυματιστηκε.

Η ΚΑΠ απεκτησε τον πλει Στεφανο Αρχο(u-22) απο τον Χολαργο.

Σε ανανεωσεις ο Κοροιβος μετα τον Καρυδα κρατησε και τον Πετρο Νοεα,ενω ο Ερμης συμφωνησε με τον νεαρο πλει Γιαννη Καικλη και ριχνει το βαρος να κρατησει και τους Ιωακειμιδη-Πλιουκα.
dru_15
Τωρα που ο Μελισσανιδης ασχοληθηκε με την ποδοσφαιρικη ΑΕΚ δεν μπορει να βοηθησει λιγο κ την μπασκετικη..? μια χορηγια να ενισχυσει το μπατζετ της και να βρεθει η μπασκετικη ΑΕΚ εκει που πραγματικα ανηκει..? Εχει λειψει πολυ απο την Α1. Ετσι με αυτον τον τροπο θα ξεσηκωσει πολυ τους Αεκτζηδες.
gspara
http://www.basketplus.gr/index.php/compone...ranislav-tomits
Ο Φιλιππος Βεροιας απεκτησε τον Μπρανισλαβ Τομιτς απο τον Κοροιβο.Φοβερη κινηση με τον Σερβο που εκανε εξαιρετικο πρωταθλημα.Ο Φιλιππος εχει ηδη αποκτησει τους Γιωργο Μαυρογιαννη,Ανδρεα Σιζοπουλο και τον νεαρο(u-20) Στελιο Βασιλειου απο την Καλαμαρια.
barbarosa
QUOTE(vaggelis roum @ Jul 9 2013, 15:00 ) *
Τωρα που ο Μελισσανιδης ασχοληθηκε με την ποδοσφαιρικη ΑΕΚ δεν μπορει να βοηθησει λιγο κ την μπασκετικη..? μια χορηγια να ενισχυσει το μπατζετ της και να βρεθει η μπασκετικη ΑΕΚ εκει που πραγματικα ανηκει..? Εχει λειψει πολυ απο την Α1. Ετσι με αυτον τον τροπο θα ξεσηκωσει πολυ τους Αεκτζηδες.

Δεν παει ρε φίλε στους Αεκτίδες το παρακάλι.
Αν είναι να ξεσηκωθούνε κάποιοι αυτό θα γίνει έτσι και αλλιώς. Μην ξεχνάς όμως ότι την ομάδα δεν την στηρίξαν οι οπαδοί τον καιρό που έπρεπε επι εποχή γιαουρτά όταν και νοικοκυρεμένη ήταν αλλά και επιτυχίες έφερνε.
Καταλάβετέ το πως η ΑΕΚ δεν έχει μπασκετικό κοινό παρά τις μεγάλες επιτυχίες του παρελθόντος.
dru_15
QUOTE(barbarosa @ Jul 10 2013, 07:46 ) *
Δεν παει ρε φίλε στους Αεκτίδες το παρακάλι.
Αν είναι να ξεσηκωθούνε κάποιοι αυτό θα γίνει έτσι και αλλιώς. Μην ξεχνάς όμως ότι την ομάδα δεν την στηρίξαν οι οπαδοί τον καιρό που έπρεπε επι εποχή γιαουρτά όταν και νοικοκυρεμένη ήταν αλλά και επιτυχίες έφερνε.
Καταλάβετέ το πως η ΑΕΚ δεν έχει μπασκετικό κοινό παρά τις μεγάλες επιτυχίες του παρελθόντος.

Eνταχει δεν ειπα να τον παρακαλεσουν. Μια κινηση απο μονος του να δωσει ενα μικρο ποσο που επι της ουσιας θα ειναι μεγαλη βοηθεια να δειξει οτι βοηθησε τον ερασιτεχνη. ο ερασιτεχνης δεν την εχει..?
gratipa1929
Κοντά στον πλέι μέικερ Καρβούνη η ΚΑΠ, ο οποίος στα 40 του συνεχίζει!
gspara
Πολυ κοντα σε Πετρουλα-Παπανικολαου το Ψυχικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jul 10 2013, 23:20 ) *
Πολυ κοντα σε Πετρουλα-Παπανικολαου το Ψυχικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ δυνατό το Ψυχικό, το οποίο θα κλείσει και Μοσχοβίτη, ενώ έχει κρατήσει Πέττα και Κολώκα και έχει πάρει Σαμοθράκη και Καπινιάρη!!!
gspara
http://basketlavriofan.blogspot.gr/2013/07/blog-post_10.html
Το Λαυριο ανακοινωσε τον Σαββα Μανουσο(29,2.08) που εκανε πολυ καλη σεζον με την Δοξα Λευκαδας.
Ετσι συμπληρωσε την βασικη του 8αδα.Γιαννακοπουλος-Ψωμαδερης-Τσιρος-Περρακης-Κακιουζης-Μουμπαρακ-Σακελλαριου οι υπολοιποι.Φανταζομαι απο τους μικρους προτεραιοτητα θα δωσει σε ενα καλο πλει.
gspara
http://www.pagratiao.gr/
Ειπα να σε προλαβω φιλε gratipa rolleyes.gif
Toλης power!!!Σταθερη αξια εστω και στα 37 θα βοηθησει σε πολλους τομεις.Ασε που μοιαζει ακομα εφηβος.Θα τον προσεξει και ο Καλαμπακος.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jul 11 2013, 16:03 ) *
http://www.pagratiao.gr/
Ειπα να σε προλαβω φιλε gratipa rolleyes.gif
Toλης power!!!Σταθερη αξια εστω και στα 37 θα βοηθησει σε πολλους τομεις.Ασε που μοιαζει ακομα εφηβος.Θα τον προσεξει και ο Καλαμπακος.

Χαχαχα με πρόλαβες με άνεση! Για την αξία του Τόλη τα λόγια είναι περιττά, παρά την αναμενόμενη αγωνιστική κάμψη του στα 37 και το γεγονός ότι προέρχεται από απραξία μηνών, συνεχίζει να είναι ένας από τους καλύτερους ψηλούς της Α2. Αυτό όμως που πρέπει να τονίσω είναι ότι δέχτηκε να μείνει στην ομάδα μας χωρίς να τον νοιάζουν καθόλου τα χρήματα, δείχνοντας ότι πάνω από όλα είναι το "χόμπι" του το μπάσκετ!!!

Επίσης ο Φιλαθλητικός έκανε την πρώτη του μεταγραφή, παίρνοντας δανεικό τον 21χρονο σέντερ Ντιαλό από το Ρέθυμνο (πέρυσι ήταν δανικός στο Ηράκλειο).
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 11 2013, 17:24 ) *
Χαχαχα με πρόλαβες με άνεση! Για την αξία του Τόλη τα λόγια είναι περιττά, παρά την αναμενόμενη αγωνιστική κάμψη του στα 37 και το γεγονός ότι προέρχεται από απραξία μηνών, συνεχίζει να είναι ένας από τους καλύτερους ψηλούς της Α2. Αυτό όμως που πρέπει να τονίσω είναι ότι δέχτηκε να μείνει στην ομάδα μας χωρίς να τον νοιάζουν καθόλου τα χρήματα, δείχνοντας ότι πάνω από όλα είναι το "χόμπι" του το μπάσκετ!!!

Επίσης ο Φιλαθλητικός έκανε την πρώτη του μεταγραφή, παίρνοντας δανεικό τον 21χρονο σέντερ Ντιαλό από το Ρέθυμνο (πέρυσι ήταν δανικός στο Ηράκλειο).

Ο Ζηβας θα ετοιμασει τον νεο Αντετοκουνμπο.Δεν το εχω δει το παλικαρι περα απο κατι 2λεπτα σε φιλικα του ΑΓΟΡ.Εχουν ακουστει καλα λογια και εχει σιγουρα τα αθλητικα προσοντα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jul 11 2013, 18:27 ) *
Ο Ζηβας θα ετοιμασει τον νεο Αντετοκουνμπο.Δεν το εχω δει το παλικαρι περα απο κατι 2λεπτα σε φιλικα του ΑΓΟΡ.Εχουν ακουστει καλα λογια και εχει σιγουρα τα αθλητικα προσοντα.

Πολύ καλός παίκτης. Τον είδα πέρυσι σε stream στο Ηράκλειο-Παγκράτι. Παίκτης που μπορεί να σταθεί άνετα βασικός στην Α2 παρόλο που είναι μόλις 21 ετών! Θα έχει σίγουρα εξέλιξη.
gspara
Τελικα το Ψυχικο συμφωνησε με τον Νικο Παπανικολαου(28,2.05).
Ετσι η σουμα μεχρι τωρα βγαζει 6αδα(Πεττας-Κολωκας-Π''νικολαου-Σαμοθρακης-Αχης Κ-Αχης Π) και δυο u-22(Παππας-Καπινιαρης).
gspara
QUOTE (gspara @ Jul 11 2013, 19:14 ) *
Τελικα το Ψυχικο συμφωνησε με τον Νικο Παπανικολαου(28,2.05).
Ετσι η σουμα μεχρι τωρα βγαζει 6αδα(Πεττας-Κολωκας-Π''νικολαου-Σαμοθρακης-Αχης Κ-Αχης Π) και δυο u-22(Παππας-Καπινιαρης).

http://www.superbasket.gr/permalink/184918.html
Ασυγκρατητο το Ψυχικο συμφωνησε και με τον Αλεξανδρο Πετρουλα(35,2.02)!!!!!
gspara
QUOTE (gspara @ Jul 11 2013, 15:06 ) *
http://basketlavriofan.blogspot.gr/2013/07/blog-post_10.html
Το Λαυριο ανακοινωσε τον Σαββα Μανουσο(29,2.08) που εκανε πολυ καλη σεζον με την Δοξα Λευκαδας.
Ετσι συμπληρωσε την βασικη του 8αδα.Γιαννακοπουλος-Ψωμαδερης-Τσιρος-Περρακης-Κακιουζης-Μουμπαρακ-Σακελλαριου οι υπολοιποι.Φανταζομαι απο τους μικρους προτεραιοτητα θα δωσει σε ενα καλο πλει.

To Λαυριο ανανεωσε με τους Φιλιππος Κεσκινιδης(19,1.91),Χρηστο Κεσκινιδης(21,1.98) και προωθησε στο ανδρικο τον εφηβο Χασαπη.
giorgos14
Οι κινησεις στους ικαρους σερρων πως σας φαινονται;Το οτι οι περισσοτεροι που ηταν χρονια στην ομαδα φευγουν δεν με βρισκει συμφωνο.
gratipa1929
Σίγουρα αποδυναμώνονται σημαντικά οι Ίκαροι φέτος.

QUOTE (gspara @ Jul 12 2013, 11:20 ) *
To Λαυριο ανανεωσε με τους Φιλιππος Κεσκινιδης(19,1.91),Χρηστο Κεσκινιδης(21,1.98) και προωθησε στο ανδρικο τον εφηβο Χασαπη.

Το Λαύριο έγινε η πρώτη ομάδα στην Α2 που ολοκλήρωσε 100% το ρόστερ της, το οποίο μου φαίνεται αρκετά δυνατό! Ίσως να γίνει απόκτηση 1-2 μικρών ακόμη.

1: Γιαννακόπουλος, Β. Σακελλαρίου
2: Ψωμαδέρης, Τσίρος, Φ.Κεσκινίδης
3: Μουμπάρακ
4: Γ.Κακιούζης, Περράκης, Χ.Κεσκινίδης
5: Μανούσος
akratacity
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 12 2013, 12:30 ) *
Σίγουρα αποδυναμώνονται σημαντικά οι Ίκαροι φέτος.


Το Λαύριο έγινε η πρώτη ομάδα στην Α2 που ολοκλήρωσε 100% το ρόστερ της, το οποίο μου φαίνεται αρκετά δυνατό! Ίσως να γίνει απόκτηση 1-2 μικρών ακόμη.

1: Γιαννακόπουλος, Β. Σακελλαρίου
2: Ψωμαδέρης, Τσίρος, Φ.Κεσκινίδης
3: Μουμπάρακ
4: Γ.Κακιούζης, Περράκης, Χ.Κεσκινίδης
5: Μανούσος

σε αυτο το ροστερ ο μονος ασος ειναι ο τσιρος...γιαννακοπουλος παιζει κυριως στο 3 και ο σακελλαριου ειναι 2αρι...ο λυμπεροπουλος αποχωρησε???
gspara
QUOTE (akratacity @ Jul 12 2013, 12:50 ) *
σε αυτο το ροστερ ο μονος ασος ειναι ο τσιρος...γιαννακοπουλος παιζει κυριως στο 3 και ο σακελλαριου ειναι 2αρι...ο λυμπεροπουλος αποχωρησε???

Ετσι ειναι.Ο Λυμπερο αποχωρησε αλλα κιάυτος πιο πολυ 2αρι ειναι.Γιάυτο και εγω χθες εγραψα οτι πιθανως θα παρει και ενα u-22 στον ασο,πχ Λακκας.Ισως χρησιμοποιησει και τον Ψωμαδερη λιγο στον ασο.

QUOTE (giorgos14 @ Jul 12 2013, 11:38 ) *
Οι κινησεις στους ικαρους σερρων πως σας φαινονται;Το οτι οι περισσοτεροι που ηταν χρονια στην ομαδα φευγουν δεν με βρισκει συμφωνο.

Συνηθως νεος προπονητης φερνει και πολλες αλλαγες.Παντως Καπινιαρης-Κουκας ηθελαν να επιστρεψουν Αθηνα για προσωπικους λογους.Ο Καπινιαρης που ετυχα σε καποιο ματς εσταζε μελι για τους Ικαρους.Ο Τοτσιος ισως θεωρει οτι εκλεισε ο κυκλος του και ηθελε αλλαγη(μαλλον Ηρακλης).Ειναι και 35+.
Ο Οικονομου στην χθεσινη επισημη παρουσιαση δηλωσε οτι θα φτιαξει ανταγωνιστικο ροστερ.
http://www.superbasket.gr/permalink/184927.html
gratipa1929
QUOTE (akratacity @ Jul 12 2013, 12:50 ) *
σε αυτο το ροστερ ο μονος ασος ειναι ο τσιρος...γιαννακοπουλος παιζει κυριως στο 3 και ο σακελλαριου ειναι 2αρι...ο λυμπεροπουλος αποχωρησε???

Όντως στην ουσία καθαρός άσος κανένας, είναι ερωτηματικό να δούμε ποιούς θα χρησιμοποιήσει στον άσο φέτος το Λαύριο. Για τον Τσίρο δεν το ήξερα τον θεωρούσα 2άρι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.