Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γενικές Συζητήσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gabriel1981
QUOTE(Peritri @ Jul 5 2007, 12:31 AM) *
Κάτι άκουσα ότι έκλεισε Χέρμαν Μπούχερτ το Ψυχικό! blink.gif

Αν μάθει κανείς, επιβεβαιώνει...




peritriiiiiiiiiiiiii που τις βρισκεις παικταρα μου ολες αυτες τις πληροφοριες? Σε ολα μεσα εχεις πεσει :-)!!!!!!!! smiley.gif
verom14
Γιατι είχα την εντύπωση ότι ο Τσιλιβάκος ( Βουλιαγμένη ) πήγε στο Μοσχάτο...
Δεν έκλεισε τελικά εκεί ?

Σήμερα δεν είναι η τελευταία ημέρα μεταγραφών / αποδεσμεύσεων ?

Το 'ταλέντο' τι έχει να μας πει για την ΠΕΡΑ και τις μεταγραφές της ?
Θα κάνει τίποτα καλό φέτος, μια που η ΕΣΚΑ ακύρωσε τον αστείο κανονισμό
για τους 30άρηδες ? ? ?
scales84
verom ειναι ο αδερφος του τσιλιβακου απο μοσχατο!
leonkalf
Ο Θέμης Φωτόπουλος(πέρσι στον Άρη Νικαίας) χθες υπέγραψε στην Προοδευτική.
Μεγάλη μεταγραφή για την ομάδα, την κάνει πιστεύω βασική διεκδικήτρια της ανόδου.
arxiepiskopos
2 μεταγραφες στο παρα5 για την ομαδαρα μου τη ΝΙΚΗ.
Πηρε Βασιλακο απο Πορτο Ραφτη(1-2) και Υφαντη απο Φαρο Κερατσινιου(3αρι)
Peritri
QUOTE(gabriel1981 @ Jul 5 2007, 12:16 PM) *
peritriiiiiiiiiiiiii που τις βρισκεις παικταρα μου ολες αυτες τις πληροφοριες? Σε ολα μεσα εχεις πεσει :-)!!!!!!!! smiley.gif

Άστα να πάνε Gabriel, ξέρω όλες τις μεταγραφές της ΑΕΨ και σχεδόν καμμία των Βριλησσίων στην ομάδα που υποτίθεται ότι ανήκω laugh.gif

Και για να μείνω on topic μεταφέρω από την εφημερίδα ΦΩΣ τις μεταγραφές του Κορωπίου στο οποίο προπονητής είναι πλέον ο Καράμπελας (ο πέρσινός που ήτανΊλιον???):
- Μόσχου
- Δημητρόπουλος
- Δημητριάδης
Thunder
Και για να μείνω on topic μεταφέρω από την εφημερίδα ΦΩΣ τις μεταγραφές του Κορωπίου στο οποίο προπονητής είναι πλέον ο Καράμπελας (ο πέρσινός που ήτανΊλιον???)
- Μόσχου
- Δημητρόπουλος
- Δημητριάδης
[/quote]


Nαι εκει ηταν.
scales84
στις μεταγραφες της ελευθεριας βαλτε και τον σακη τον πεττα απο πορφυρα που παιζε πιο παλια φοινικα-ρεντη-αλιμο...πολυ καλη κινηση
triponter
QUOTE(v-span @ Jul 4 2007, 10:08 PM) *
Καλησπέρα κι από μένα. Επιβεβαιώνω την πληροφορία για τη συνεργασία Μπούχερτ και Ψυχικό, όπως και για Καλφόπουλο και Φίλιο. Όσο για το Μαρκόπουλο ξεκινάει από την αρχή με μόνους παλιούς Παπαγιάννη - Χανιώτη - Σκλαβούνο και πήρε Καραβασίλη στον άσο (χρόνια στο Λαύριο και πέρυσι νομίζω Πέραμα) Μισιακό στο δύο (επίσης Πέραμα πέρυσι) Μπέκιο (Παλατιανή) Κοσμίδη (Καλύβια) Βαζαίο και Μαργώνη. Πιατεύω θα καταφέρει τουλάχιστον την παραμονή


α ρε μαγειραααααα..παντα ενημερωμενος!!! αλλα δεν βλεπω να ασχολησε καθολου με την κατηγορια σου..εμαθες τιποτα για τους ανταγωνιστες???.....εσεις 2ο πλαυμεκερ εχετε ρε, ή θα την βγαλεις μονος σου την χρονια??καμια μεταγραφη κανατε???

γεια σου μεγαλε μανατζερ!!!!!!!!!
aionio talento
βλεπω τον μαγειρα να σου κλεβει την δοξα φετος στην Γ' ΕΣΚΑ ειδικα αν κληρωθειτε και στον ιδιο ομιλο

τοτε . . . δε σε βλεπω καλα ! ! ! εισαι τυχερος που παιζει ασσος και δε θα σε μαρκαρει ! !
Principle
QUOTE(v-span @ Jul 4 2007, 10:08 PM) *
Καλησπέρα κι από μένα. Επιβεβαιώνω την πληροφορία για τη συνεργασία Μπούχερτ και Ψυχικό, όπως και για Καλφόπουλο και Φίλιο. Όσο για το Μαρκόπουλο ξεκινάει από την αρχή με μόνους παλιούς Παπαγιάννη - Χανιώτη - Σκλαβούνο και πήρε Καραβασίλη στον άσο (χρόνια στο Λαύριο και πέρυσι νομίζω Πέραμα) Μισιακό στο δύο (επίσης Πέραμα πέρυσι) Μπέκιο (Παλατιανή) Κοσμίδη (Καλύβια) Βαζαίο και Μαργώνη. Πιατεύω θα καταφέρει τουλάχιστον την παραμονή

Kαλησπέρα v-span. Που έκλεισες φέτος; Τι λέει ο φίλος σου ο Αρτεμάκης; Σου εύχομαι καλό καλοκαίρι και καλή μπασκετική χρονιά. Συγνώμη που δε μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση που μου έχεις κάνει εδώ και καιρό.
Principle
QUOTE(gabriel1981 @ Jul 5 2007, 09:16 AM) *
peritriiiiiiiiiiiiii που τις βρισκεις παικταρα μου ολες αυτες τις πληροφοριες? Σε ολα μεσα εχεις πεσει :-)!!!!!!!! smiley.gif

gabriel1981 έμαθα ότι πηδάς πολύ ψηλά φέτος. Στο διάστημα σχεδόν. Τελικά το Ψυχικό απασχολεί κόσμο και κοσμάκη, έτσι; wink.gif
gabriel1981
QUOTE(Principle @ Jul 5 2007, 05:19 PM) *
gabriel1981 έμαθα ότι πηδάς πολύ ψηλά φέτος. Στο διάστημα σχεδόν. Τελικά το Ψυχικό απασχολεί κόσμο και κοσμάκη, έτσι; wink.gif



Οτι πηδαω...πηδαω. . . 41.gif

Ελπιζω οι απιστευτες προσθηκες που εγιναν στην ομαδα φετος (Μπουχερτ(!!!!!!!), Καλφοπουλος, Γεωργοπουλος,Φιλιος κλπ) να δεσουν με ολους μας....ωστε να εξαλολουθησει να πηδαει και η ομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρτεμινιο παικταρα που εισαι εσυ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;
Principle
QUOTE(gabriel1981 @ Jul 5 2007, 02:50 PM) *
Οτι πηδαω...πηδαω. . . 41.gif

Ελπιζω οι απιστευτες προσθηκες που εγιναν στην ομαδα φετος (Μπουχερτ(!!!!!!!), Καλφοπουλος, Γεωργοπουλος,Φιλιος κλπ) να δεσουν με ολους μας....ωστε να εξαλολουθησει να πηδαει και η ομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρτεμινιο παικταρα που εισαι εσυ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;

Aυτό είναι και δουλειά του προπονητή σας νομίζω. Πάντως είναι κίνητρο να παίζεις με καλούς συμπαίκτες που ανεβάζουν το επίπεδο της προπόνησης και κατα επέκταση της ομάδας γιατί αναγκάζεσαι να τελειώσεις η να αποτρέψεις φάσεις εναντίον πολύ δυνατών αθλητών. Σίγουρα θα γίνετε όλοι καλύτεροι. Εύχομαι να έχετε όλοι υγεία και όλα καλά θα πάνε.
v-span
Καλησπέρα Principle μεγώ αποφάσισα να παραμείνω στην Παλλήνη και να βοηθήσω στην προσπάθεια αναγέννησης που θα γίνει. Ελπίζω με την επιστροφή του κόουτς Ταμπάκη η Γ'ΕΣΚΑ να είναι μόνο για μια χρονιά. Αν και όπως βλέπω υπάρχουν ομάδες στον ίδιο όμιλο που εμφανίζονται αποφασισμένες για μεγάλα πράγματα όπως ο Κρόνος Γέρακα και τα Καλύβια. Θα έχει ενδιαφέρον η χρονιά. Όσο για το σχόλιο του aioniou talentou ποτέ μη λες ποτέ για μαρκαρίσματα ειδικά σε αυτές τις κατηγορίες... tongue.gif
v-span
Principle κάτι που ξέχασα. Τουλάχιστον μπορείς να μου πεις αν σε ξέρω εγώ? Έστω και με pm
aristotelis
παιδια στα ταταυλα πηγαν ακομα
ΜΟΥΡΤΖΟΥΚΟΣ(λαγονησι)
ΚΑΛΕΜΤΖΑΚΗΣ(Βουλιαγμενη)
ΡΕΝΕΣΗΣ(ΑΠΟΝ.Σμυρνης)
ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΣ(Ευρυαλη)
ΣΑΛΙΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ(επιστροφη περσι αιξωνη)

παρακαλω οποιοσ εχει νεα απο ομαδες β η γ εσκανα να γραψει! να ενημερωθουμε τι παιζει
Peritri
QUOTE(v-span @ Jul 5 2007, 09:06 PM) *
Principle κάτι που ξέχασα. Τουλάχιστον μπορείς να μου πεις αν σε ξέρω εγώ? Έστω και με pm

v-span στείλε μου pm αν θες σου λέω εγώ, το κατάλαβα από τη μπηχτή (και όχι μόνο wink.gif )

Και για να μείνω on topic έμαθα από Προμηθέα μεριά (Β' ΕΣΚΑ) ότι πήρανε 2 παίκτες από Καλύβια αλλά δε μπόρεσα να συγκρατήσω ονόματα. Γενικά μου είπανε ότι ενισχύθηκε αρκετά, μάλλον αυτός ο όμιλος της Β' ΕΣΚΑ θα είναι φωτιά...
kobra
Άγγελε ελπίζω να βοηθήσεις την Παλλήνη να ξανανέβει στα σαλόνια της Β να παίξουμε και αντίπαλοι επιτέλους..Ο Φίλιππος κράτησε όλους τους περσινούς εκτός από τον Λάπα(το βουνό μας),που πήγε Πέρα Κλούμπ..Δυνατή ομάδα και φέτος..+ 2 προσθήκες στην περιφέρεια (όπως έμαθα)που όμως δυστυχώς δεν ξέρω ονόματα..Όντως φωτιά ο όμιλος φέτος..
leonkalf
bball.gif Μελάς, Τσιτσεκίδης στον Αετό Γαλ. (Β'εσκα)

bball.gif Παπασταματίου(από Εθνικό), Κουφόγιαννης(από Ρέντη), Ρουμπελάκης(από Μέγαρα) στον Έσπερο.

bball.gif Χερχελεντζής (από Αετό Γαλ.) στον Εθνικό.

bball.gif Κρασαδάκης (από Ρέντη) στο Φάρο

bball.gif Γαλαράς (από Δάφνη Αγ. Δημητρίου) στην ΕΑ Νικαίας
leonkalf
Ήρθε και η ώρα της δικής μου ανακοίνωσης...

Η νέα μου ομάδα θα είναι -για την προσεχή αγωνιστική περίοδο 2007-08- ο Φοίνικας Πειραιά.
Ο Φοίνικας συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α

Χθες, τελευταία μέρα των μεταγραφών για τους αποδεσμευθέντες καλαθοσφαιριστές., έγινε το καθοριστικό ραντεβού όπου έπεσαν και οι σχετικές υπογραφές.

Πλέον την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο θα μπορείτε να με βλέπετε (όσοι θέλετε) στο κλειστό γήπεδο Π.Σαλπέας στο Χατζηκυριάκειο.
Φυσικά, θα σας περιμένω όλους κοντά μου στο νέο ξεκίνημα ... Όσοι πιστοί προσέλθετε!! thumbsup.gif


wos_sport3.gif
panaros
Λοιπόν έχουμε τελευταία νέα:


Φρίμας στο Γαλάτσι

Βασσάλος (ΑΟΜ) στον Αθηναικό

Μπουντραχάνης στον Χολαργό

Καραμαδούκης,Νατσίδης (Αρίων), Μπουζιάνης (ΔΑΣΑΛ) στον Αίολο-Ταύρο

Παναγιωτόπουλος (ΦΟΑ) στον Άρη Πετρούπολης
GR-HAMMER
QUOTE(leonkalf @ Jul 6 2007, 03:37 AM) *
Ήρθε και η ώρα της δικής μου ανακοίνωσης...

Η νέα μου ομάδα θα είναι -για την προσεχή αγωνιστική περίοδο 2007-08- ο Φοίνικας Πειραιά.
Ο Φοίνικας συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α

Χθες, τελευταία μέρα των μεταγραφών για τους αποδεσμευθέντες καλαθοσφαιριστές., έγινε το καθοριστικό ραντεβού όπου έπεσαν και οι σχετικές υπογραφές.

Πλέον την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο θα μπορείτε να με βλέπετε (όσοι θέλετε) στο κλειστό γήπεδο Π.Σαλπέας στο Χατζηκυριάκειο.
Φυσικά, θα σας περιμένω όλους κοντά μου στο νέο ξεκίνημα ... Όσοι πιστοί προσέλθετε!! thumbsup.gif
wos_sport3.gif


gratz λεωνιδα....
θα προσπαθησω να ερθω σε οσο το δυνατον περισσοτερα παιχνιδια...
ειδικα σε 2 παιχνιδια θα ερθω stadar ομως...
εντος και εκτος...
τα λεμε..
Thunder
Kαλοριζικος φιλε Leonkalf!Καλη επιτυχια στην νεα σου ομαδα!
leonkalf
QUOTE(GR-HAMMER @ Jul 6 2007, 01:00 PM) *
gratz λεωνιδα....
θα προσπαθησω να ερθω σε οσο το δυνατον περισσοτερα παιχνιδια...
ειδικα σε 2 παιχνιδια θα ερθω stadar ομως...
εντος και εκτος...
τα λεμε..

Ευχαριστώ πολύ Ηλία. Να είσαι καλά.
Όσα περισσότερα τόσο καλύτερα...
Eξυπακούεται ότι στα 2 συγκεκριμένα θα είσαι παρών... Δεν χάνονται!! tongue.gif


QUOTE(Thunder @ Jul 6 2007, 01:24 PM) *
Kαλοριζικος φιλε Leonkalf!Καλη επιτυχια στην νεα σου ομαδα!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!
tasos
Leon συγχαρητηρια για την μεταγραφη ,σου ευχομαι οτι το καλυτερο με την νεα σου ομαδα..και τι αλλο βεβαια απο την ανοδο !! bball.gif
ADMIRAL14
ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ: ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΩΡΩΠΟΥ ΓΚΑΝΑΣ ΜΕ ΤΣΙΡΙΔΗ ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΕΑ & ΚΕΡΑΤΣΑ ΠΕΥΚΗ ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ "ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ" ΣΤΗ Β, ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΜΟΥ ΟΜΑΔΑ ΤΟΝ ΑΕΤΟ(ΓΚΡΑΒΑ):
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΜΕΝΟΥΝ: ΡΑΔΗΣ,ΚΑΨΗΣ,ΤΣΙΓΩΝΑΚΗΣ
ΗΡΘΑΝ: ΚΑΡΚΑΝΙΑΣ(ΝΙΚΑΙΑ), ΜΕΛΑΣ(ΚΟΡΙΝΘΟΣ), ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙΑ(ΚΗΦΙΣΙΑ), ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ(ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ-ΓΑΛΑΤΣΙ), ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ(ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ), ΚΑΒΡΑΚΗΣ(ΙΛΙΟΝ), ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ(ΕΘΝΙΚΟΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ(ΑΕΝΚ),ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΑΙ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ(ΑΜΙΛΛΑ).
ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΟΙ.
ΕΠΙΣΗΣ, 15/9 ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟ '98 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!
leonkalf
QUOTE(tasos @ Jul 6 2007, 02:45 PM) *
Leon συγχαρητηρια για την μεταγραφη ,σου ευχομαι οτι το καλυτερο με την νεα σου ομαδα..και τι αλλο βεβαια απο την ανοδο !! bball.gif

Σ'ευχαριστώ πολύ Τάσο, να είσαι καλά!!!
Η υπόθεση άνοδος είναι πάρα πολύ δύσκολη για μένα φέτος. Ανεβαίνει μόνο ο πρώτος της κατηγορίας και τα φαβορί είναι -στα χαρτιά- άλλες ομάδες.
Βέβαια, δεν ξέρεις τι γίνεται. Μπάσκετ είναι.

Λες να συνεχίσω το σερί των τελευταίων χρόνων?
Καλά, αν γίνει αυτό ... smile.gif
arxiepiskopos
Στον ομιλο φωτια (1ος) στη Β΄ΕΣΚΑ ψαχτε για τον δευτερο.Η ομαδαρα μου η ΝΙΚΗ παει φουλ για πρωτια.Καρατζα κοιταξε να ερ8εις δευτερος, αν και δεν σε βλεπω.
Principle
QUOTE(Peritri @ Jul 5 2007, 11:02 PM) *
v-span στείλε μου pm αν θες σου λέω εγώ, το κατάλαβα από τη μπηχτή (και όχι μόνο wink.gif )

Και για να μείνω on topic έμαθα από Προμηθέα μεριά (Β' ΕΣΚΑ) ότι πήρανε 2 παίκτες από Καλύβια αλλά δε μπόρεσα να συγκρατήσω ονόματα. Γενικά μου είπανε ότι ενισχύθηκε αρκετά, μάλλον αυτός ο όμιλος της Β' ΕΣΚΑ θα είναι φωτιά...

Δε μου στέλνεις και μένα Peritri να δω αν με ξέρεις; Ποια ήταν η μπηχτή που σε έκανε να νομίζεις ότι με ξέρεις; Aν θες μη στείλεις pm. Γράψε το στο forum κανονικά.
vice
QUOTE(Peritri @ Jul 6 2007, 02:02 AM) *
Και για να μείνω on topic έμαθα από Προμηθέα μεριά (Β' ΕΣΚΑ) ότι πήρανε 2 παίκτες από Καλύβια αλλά δε μπόρεσα να συγκρατήσω ονόματα. Γενικά μου είπανε ότι ενισχύθηκε αρκετά, μάλλον αυτός ο όμιλος της Β' ΕΣΚΑ θα είναι φωτιά...


Μακούλης και Μαυραγάνης είναι οι παίκτες απο τα Καλύβια...
kobra
QUOTE(arxiepiskopos @ Jul 6 2007, 01:26 PM) *
Στον ομιλο φωτια (1ος) στη Β΄ΕΣΚΑ ψαχτε για τον δευτερο.Η ομαδαρα μου η ΝΙΚΗ παει φουλ για πρωτια.Καρατζα κοιταξε να ερ8εις δευτερος, αν και δεν σε βλεπω.

φοβού την Φιλιππάρα αρχιεπίσκοπε..είμαστε δυνατοί και φέτος..
kobra
QUOTE(arxiepiskopos @ Jul 6 2007, 01:26 PM) *
Στον ομιλο φωτια (1ος) στη Β΄ΕΣΚΑ ψαχτε για τον δευτερο.Η ομαδαρα μου η ΝΙΚΗ παει φουλ για πρωτια.Καρατζα κοιταξε να ερ8εις δευτερος, αν και δεν σε βλεπω.

φοβού την Φιλιππάρα αρχιεπίσκοπε..είμαστε δυνατοί και φέτος..
Thunder
Με τις μεταγραφες παντως κανεις δεν βγαινει πρωταθλητης...Δουλεια μεσα στο γηπεδο και χαμηλοι τονοι οδηγουν συνηθως στην επιτυχια...
billy_14
Αφού τα νέα γράφτηκαν πλέον και στο site, καιρός να σπάσω και εγώ τη σιωπή μου...
Φέτος λοιπόν ο Νεοπεντελικός απέκτησε τους:

Νίκο Ανδριόπουλο (από Νίκη Αμαρουσίου αλλά Νεοπεντελιώτης!)
Νίκο Βόσικα (από Βριλήσσια)
Μιχάλη Κουγιανό (από ΑΣ Κεφαλλονιάς, πρώην Απόλλωνα)
Γιώργο Μάγειρα (από ΦΟΑ)
Θοδωρή Μπαλαμπάνη (από Άρη Πετρούπολης)
Χρήστο Στράγκα (από ΦΟΑ)

Μπορεί οι δύο βετεράνοι-κολόνες να έφυγαν (Καλφόπουλος Ψυχικό, Γεωργαλάς Άρη Πετρούπολης), αλλά όσοι γνωρίζουν την κατηγορία μάλλον δεν θα διαφωνούν ότι ο ΝΑΟ ενισχύθηκε σημαντικά, κρατώντας μάλιστα εξ' ολοκλήρου τον ντόπιο κορμό του.

leonkalf καλή επιτυχία στη νέα σου ομάδα (αν και απ' ό,τι θυμάμαι έχεις το κοκαλάκι της νυχτερίδας και ανεβαίνεις κάθε χρόνο μπαγάσα, ίσως γι' αυτό να σε πήραν smiley.gif )

ΥΓ: Θέλω διακοπές!
ΥΓ-2: Τελικά ποιον παικταρά έκλεισε η γειτόνισσα Νίκη; Ακαδημαϊκό ενδιαφέρον και μόνο... Και χωρίς ίχνος ειρωνείας - για όσους δεν με ξέρουν...
kalfok
LEO ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΟΣΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΜΑΔΑ 41.gif 41.gif 41.gif ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΘΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΙΣΩΣ ΣΤΑΘΕΙΣ ΤΥΧΕΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΕ ΜΑΡΚΑΡΕΙΣ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΟΛΛΑ 68.gif ....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ BOMBER icon_wave.gif bball.gif






blove.gif
totis
O Φιλιππος Περιστεριου πηρε ενα παιχτη στην θεση ενα και ενα παιχτη στην θεση τρια.
Ονοματα δεν αποκαλυπτονται απο την διοικηση αλλα γνωριζουν καλα την κατηγορια.
Στους ψηλους η ομαδα εχασε σπουδαιο παιχτη αλλα θα βρεθει λυση εκ των εσω....
Επισης πηρε και εναν εφηβο απο το Περιστερι...

Καλο καλοκαιρι σε ολους
alexas10
λοιπον να πω και εγω 2-3 κουβεντες για τον ομιλο της φωτιας οπως τον αποκαλεσαν φιλοι εδω στο forum.
1) H νικη απεκτησε τον βασιλακη μετα τον βασιλακο... Πολυ καλη μεταγραφη. Αρχιεπισκοπε αρχιζω και ψιλο καταλαβαινω ποιος εισαι....
2) Ποτε δεν ειπα οτι ο ατταλος θα κανει πρωταθλητισμο του χρονου εγω το μονο που λεω ειναι πως η ομαδα κανει νεο ξεκινημα. Απο τη περυσινη ομαδα μειναν μολις 2 παιχτες, το καινουριο γηπεδο θα μας παραδωθει μεσα οκτωβρη(που σημαινει οτι η προετοιμασια θα γινει με πολυ δυσκολες συνθηκες), και τα πραγματα γιναν ακομη πιο δυσκολα γιατι ειδα συμφορηση καλων ομαδων στον ομιλο μας.
3)Για μενα ειναι ενα στοιχημα αυτη η χρονια που ξεκιναω προπονητικη ''καριερα΄' 69.gif σε αντρικο επιπεδο να ταιριαξω παιδια μικρης ηλικιας που καλως η κακως δεν παιξαν για διαφορους λογους στις ομαδες τους με πολυ ορεξη να παιξουν και να φανουν στις κατηγοριες της εσκα με καποια εμπειρα παιδια που ηρθαν στην ομαδα να βοηθησουν. Το μονο σιγουρο ειναι πως θα σηκωσω μαζι τους τα μανικια και θα δουλεψουμε σκληρα... Αυτο το λεω γιατι ακουω κατι πολυ περιεργα πραγματα του στυλ ο ατταλος φαβορι για ανοδο και κατι τετοια...
4) Χαιρομαι πολυ που θα συναντησω πολλους παλιους μου συμπαικτες στη κατηγορια... Τους ξερω πολυ καλα και ισως αυτο να ειναι στα υπερ της ομαδας μου... tongue.gif

Υ.Γ Αρχιεπισκοπε δεν ξερω αν υποφερω στο λουη, το σιγουρο ειναι οτι θα κανω οτι περναει απο το χερι μου να φυγω νικητης εκτος και αν το θελετε πολυ το ματς για την ανοδο.... 69.gif (πλακιτσα ε...)
swtos
μακουλης-μαυραγανης ειναι οι 2 που πηγαν προμηθέα ο οποιος αποκτα πολυ δυναμη στο περιφερειακο σουτ!!εμπειροι παιχτες και εξαιρετικα παιδια!!θα πρωταγωνιστησουν!!
arxiepiskopos
QUOTE(alexas10 @ Jul 6 2007, 09:59 PM) *
λοιπον να πω και εγω 2-3 κουβεντες για τον ομιλο της φωτιας οπως τον αποκαλεσαν φιλοι εδω στο forum.
1) H νικη απεκτησε τον βασιλακη μετα τον βασιλακο... Πολυ καλη μεταγραφη. Αρχιεπισκοπε αρχιζω και ψιλο καταλαβαινω ποιος εισαι....
2) Ποτε δεν ειπα οτι ο ατταλος θα κανει πρωταθλητισμο του χρονου εγω το μονο που λεω ειναι πως η ομαδα κανει νεο ξεκινημα. Απο τη περυσινη ομαδα μειναν μολις 2 παιχτες, το καινουριο γηπεδο θα μας παραδωθει μεσα οκτωβρη(που σημαινει οτι η προετοιμασια θα γινει με πολυ δυσκολες συνθηκες,) και τα πραγματα γιναν ακομη πιο δυσκολα γιατι ειδα συμφορηση καλων ομαδων στον ομιλο μας.
3)Για μενα ειναι ενα στοιχημα αυτη η χρονια που ξεκιναω προπονητικη ''καριερα΄' 69.gif σε αντρικο επιπεδο να ταιριαξω παιδια μικρης ηλικιας που καλως η κακως δεν παιξαν για διαφορους λογους στις ομαδες τους με πολυ ορεξη να παιξουν και να φανουν στις κατηγοριες της εσκα με καποια εμπειρα παιδια που ηρθαν στην ομαδα να βοηθησουν. Το μονο σιγουρο ειναι πως θα σηκωσω μαζι τους τα μανικια και θα δουλεψουμε σκληρα... Αυτο το λεω γιατι ακοθω κατι πολυ περιεργα πραγματα του στυλ ο ατταλος φαβορι για ανοδο και κατι τετοια...
4) Χαιρομαι πολυ που θα συναντησω πολλους παλιους μου συμπαικτες στη κατηγορια... Τους ξερω πολυ καλα και ισως αυτο να ειναι στα υπερ της ομαδας μου... tongue.gif

Υ.Γ Αρχιεπισκοπε δεν ξερω αν υποφερω στο λουη, το σιγουρο ειναι οτι θα κανω οτι περναει απο το χερι μου να φυγω νικητης εκτος και αν το θελετε πολυ το ματς για την ανοδο.... 69.gif (πλακιτσα ε...)

Λοιπον Αλεξη περα απο τη πλακιτσα, ειλικρινα θα ειμαι ο πρωτος που θα χαρω παρα πολυ να πετυχεις.αλωστε ξερεις οτι σου εχω αδυναμια και πιστευω στις ικανοτητες σου τις προπονητικες οσο και τις παικτηκες σου.Πιστευω οτι θα πετυχεις.Στο ευχομαι μεσα απ'τη καρδια μου.
ο Βασιλακης Αλεξη πηγε ΗΡΑΚΛΕΙΟ (μας πουλησε) αλλα ν/π.το μοναστηρι ναναι καλα.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ λοιπον.
arxiepiskopos
QUOTE(kobra @ Jul 6 2007, 08:17 PM) *
φοβού την Φιλιππάρα αρχιεπίσκοπε..είμαστε δυνατοί και φέτος..


το ξερω οτι ειστε δυνατοι.περα απο τη πλακα πιστευω πως θα γινει ενα πολυ καλο πρωταθλημα στον 1ο ομιλο.Στην ανοδο πολλα θα παιξουν το ρολο τους.Πολλες ομαδες καλες.Αυτος που θα εχει διαρκεια και σοβαροτητα θα ανεβει.
pcl
Quiz : ποια ομαδα του πρωτου ομιλου πηρε παικτη που εχει παιξει Α1 και 5αδα Α2 , οχι τελειωμενος , 30 ετων , που ομοιος του ΔΕΝ υπαρχει στην κατηγορια.
leonkalf
QUOTE(billy_14 @ Jul 7 2007, 12:24 AM) *
Αφού τα νέα γράφτηκαν πλέον και στο site, καιρός να σπάσω και εγώ τη σιωπή μου...
Φέτος λοιπόν ο Νεοπεντελικός απέκτησε τους:

Εγώ διαφωνώ με αυτό που έκανες. Γιατί δηλ. να τα κρύβεις μέχρι να ανακοινωθούν? Τι φοβόσουν, μήπως φύγει η υπογραφή από τα χαρτιά?
Πως γράφουμε οι υπόλοιποι αυτά που μαθαίνουμε?

QUOTE(billy_14 @ Jul 7 2007, 12:24 AM) *
leonkalf καλή επιτυχία στη νέα σου ομάδα (αν και απ' ό,τι θυμάμαι έχεις το κοκαλάκι της νυχτερίδας και ανεβαίνεις κάθε χρόνο μπαγάσα, ίσως γι' αυτό να σε πήραν smiley.gif )

Σ'ευχαριστώ πολύ Billy.
Λες γι'αυτό να με πήραν?? tongue.gif Αν είναι να φέρω και την αύρα της ανόδου δε θα είναι άσχημο... smile.gif
Για να δούμε του χρόνου τέτοια εποχή τι αποτέλεσμα θα έχουμε..

QUOTE(kalfok @ Jul 7 2007, 12:40 AM) *
LEO ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΟΣΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΜΑΔΑ 41.gif 41.gif 41.gif ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΘΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΙΣΩΣ ΣΤΑΘΕΙΣ ΤΥΧΕΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΕ ΜΑΡΚΑΡΕΙΣ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΟΛΛΑ 68.gif ....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ BOMBER icon_wave.gif bball.gif
blove.gif

Να'σαι καλά Φοκ. Σ'ευχαριστώ πολύ.
Αν τύχει και χρειαστεί να σε μαρκάρω... δε θα σε λυπηθώ...!!! wink.gif Ελπίζω να καταφέρω να σε περιορίσω αν γίνει αυτό... tongue.gif
Καλή χρονιά να έχουμε και θα τα πούμε στα μεταξύ μας ματς...
GR-HAMMER
QUOTE(leonkalf @ Jul 7 2007, 02:09 PM) *
Να'σαι καλά Φοκ. Σ'ευχαριστώ πολύ.
Αν τύχει και χρειαστεί να σε μαρκάρω... δε θα σε λυπηθώ...!!! wink.gif Ελπίζω να καταφέρω να σε περιορίσω αν γίνει αυτό... tongue.gif


λεωνιδα απλα στειλτον να ριξει ελευθερες βολες....
σιγουρες 0/2
οαχο0χα0οαχο0αχοο0αχ
απλα πραγματα....
kobra
QUOTE(arxiepiskopos @ Jul 7 2007, 05:56 AM) *
το ξερω οτι ειστε δυνατοι.περα απο τη πλακα πιστευω πως θα γινει ενα πολυ καλο πρωταθλημα στον 1ο ομιλο.Στην ανοδο πολλα θα παιξουν το ρολο τους.Πολλες ομαδες καλες.Αυτος που θα εχει διαρκεια και σοβαροτητα θα ανεβει.

Όντως..καλό πρωτάθλημα να έχουμε και θα τα πούμε και στα μεταξύ μας..
kobra
QUOTE(arxiepiskopos @ Jul 7 2007, 05:56 AM) *
το ξερω οτι ειστε δυνατοι.περα απο τη πλακα πιστευω πως θα γινει ενα πολυ καλο πρωταθλημα στον 1ο ομιλο.Στην ανοδο πολλα θα παιξουν το ρολο τους.Πολλες ομαδες καλες.Αυτος που θα εχει διαρκεια και σοβαροτητα θα ανεβει.

Όντως..καλό πρωτάθλημα να έχουμε και θα τα πούμε και στα μεταξύ μας..Θα χρειαστεί να σε μαρκάρω??Τι θέση παίζεις??
Peritri
Μόλις έμαθα και εγώ για τα Βριλήσσια από τον κόουτς, αν και όλοι οι συνφορουμίστες είναι στον άλλο όμιλο της Β' ΕΣΚΑ εκτός του κ. Παπαγιαννόπουλου (τι έγινε εκεί πέρα μαζεύτηκε όλοι η παλιά Κυπριάδου?)

Νέος προπονητής ο Μάριος Σπηλιωτόπουλος, πέρσι βοηθός στο Νεοπεντελικό και 1ος προπονητής στο ΠΑΚ Χαλάνδρι (Γ' ΕΣΚΑ)

Έμειναν στην ομάδα μόνο 4 παιδιά (!!! καλά όχι ότι είμασταν και πολλοί tongue.gif ): Γιαννακόπουλος, Αλεξόπουλος, Κολλιόπουλος (όλοι οι σε -πούλος δλδ) & Peritri. Ερωτηματικό οι φαντάροι Σκουρλής και Ζαφειράκης.

Έφυγαν: Βόσικας (Νεοπεντελικός), Φρίμας (Γαλάτσι), Παπαλουκάς (???), Γιόκαρης (???), Κίτσος (Άτταλο???), Σκροπολίθας (Ψυχικό)

Ήρθαν: Σγουρίτσας (ΠΑΚΧ), Κουράσης (Τούφα), 2 παιδιά από Αγία Παρασκευή (ένα 4άρι, ένα 2άρι), ένα πλέι μέικερ από Γκυζιακό, ένα τεσσάρι από Ανάληψη Βόλου και ένα δυάρι (?) από Πήγασο Κορυδαλλου.

Ήμουν σαφέστατος για αυτούς που ήρθαν, έτσι; tongue.gif

Παραμένει 1 εκκρεμότητα, Billy14 κάνε κάτι! biggrin.gif

Στόχος η αποφυγή του 2ου συνεχόμενου φούντου.
arxiepiskopos
QUOTE(kobra @ Jul 7 2007, 02:05 PM) *
Όντως..καλό πρωτάθλημα να έχουμε και θα τα πούμε και στα μεταξύ μας..Θα χρειαστεί να σε μαρκάρω??Τι θέση παίζεις??

δεν 8α χρειαστει να με μαρκαρεις,8α σε βλεπω απο την εξεδρα ναμαρκαρεις ......μηπως το Κοντογιαννη?τι θεση παιζεις?
spiderman
Καλησπέρα σε όλο το forum.Είμαι καινούργιο μέλος της παρέας.Θα ήθελα να συγχαρώ τον kobra που για άλλη μία χρονιά διάλεξε το σωστό στρατόπεδο.Γλίτωσες από μία δυνατή έδρα (επιστροφή στη χωράφα στην φυσική έδρα του φιλίππου) και μεις γλυτώσαμε από τα φαρμακερά σου τρίποντα.
Έχουν δίκιο όλοι οι συνομιλητές που λένε ότι ο 1ος όμιλος είναι φωτιά.Κάθε πέμπτη θα βλέπουμε ωραία παιχνιδια. Ο φίλιππος κράτησε τον ίδιο κορμό με μία σημαντική απώλεια (καλή τύχη φουρτούνα στην Πέρα Κλούμπ) και πιστεύω ότι και φέτος θα πρωταγωνιστήσει με την συμπαράσταση των φιλάθλων του.
Όσο για το περσινό πρωτάθλημα τα Σπάτα μπορεί ν΄ανέβηκαν κατηγορία αλλά τον φίλιππο δεν τον κέρδισαν.
Αρχιεπίσκοπε η άνοδος παίζεται στο γήπεδο όχι στις μεταγραφές.Θα χαρούμε να σε δούμε στο "καμίνι" της χωράφας.

Καλό καλοκαίρι σε όλους.
leonkalf
QUOTE(Peritri @ Jul 7 2007, 06:17 PM) *
Ήρθαν: Σγουρίτσας (ΠΑΚΧ), Κουράσης (Τούφα), 2 παιδιά από Αγία Παρασκευή (ένα 4άρι, ένα 2άρι), ένα πλέι μέικερ από Γκυζιακό, ένα τεσσάρι από Ανάληψη Βόλου και ένα δυάρι (?) από Πήγασο Κορυδαλλου.

Ήμουν σαφέστατος για αυτούς που ήρθαν, έτσι; tongue.gif

O παίκτης από τον Πήγασο Κορυδαλλού λέγεται Κώστας Αλιμπέρτης και είναι γεννηθείς το 1987. Παίζει στη θέση 2 (μέσα έπεσες smile.gif ). Ταλαντούχο παιδί που ουσιαστικά σε αντρικό δεν έχει παίξει ακόμα και ψάχνει την ευκαιρία του. Πολύ καλό παιδί, να τον προσέξετε εκεί οκ??
Τον ξέρω τον Κώστα από τα πρώτα του βήματα στο μπάσκετ, όταν ήμουν ακόμα στον Πήγασο και από τη γειτονιά εδώ στον Κορυδαλλό (τώρα μετακόμισε η οικογένεια στα βόρεια).
Καλή επιτυχία να έχει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.