Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
m-papous
Έβγαλε προκήρυξη η ΕΣΚΑ για παμπαίδες Β και αναφέρει 5 οκτάλεπτα τα 3 ο χρόνος να μην σταματά και τα 2 καθαρός.
Ξέρει κάποιος αν το ίδιο κάνουν και οι άλλες ενώσεις ή ποιος ο λόγος;
Έντάξι πέρυσι στα μίνι το είχε ξεκινήσει ο PAOPC με το junior NBA και η ΕΣΚΑ που έβγαλε την προκήρυξη μετά ακολούθησε. Έτσι θα ζήτησε και ο υπεύθυνος του αναπτυξιακού...
Φέτος νομίζω πως το έκοψαν το junior NBA και γι αυτό δεν το έκανε και ο ΟΣΦΠ πέρυσι . Μόνο ο PAOBC πρόλαβε. Άρα τι σκέφτεται ο εγκέφαλος του αναπτυξιακού της ΕΣΚΑ.
fairbasket
QUOTE (m-papous @ Sep 5 2017, 19:56 ) *
Έβγαλε προκήρυξη η ΕΣΚΑ για παμπαίδες Β και αναφέρει 5 οκτάλεπτα τα 3 ο χρόνος να μην σταματά και τα 2 καθαρός.
Ξέρει κάποιος αν το ίδιο κάνουν και οι άλλες ενώσεις ή ποιος ο λόγος;
Έντάξι πέρυσι στα μίνι το είχε ξεκινήσει ο PAOPC με το junior NBA και η ΕΣΚΑ που έβγαλε την προκήρυξη μετά ακολούθησε. Έτσι θα ζήτησε και ο υπεύθυνος του αναπτυξιακού...
Φέτος νομίζω πως το έκοψαν το junior NBA και γι αυτό δεν το έκανε και ο ΟΣΦΠ πέρυσι . Μόνο ο PAOBC πρόλαβε. Άρα τι σκέφτεται ο εγκέφαλος του αναπτυξιακού της ΕΣΚΑ.

Δεν το είπες καλά!!Τι σκέφτεται ο ταραγμένος εγκέφαλος του αναπτυξιακού......!!! smiley.gif
Ktulu
Γιατί δεν μας λέτε εσείς που δεν έχετε ταραγμένο εγκέφαλο; smiley.gif smiley.gif

Ε ξερόλες; smiley.gif

blove.gif blove.gif
m-papous
QUOTE (Ktulu @ Sep 15 2017, 09:21 ) *
Γιατί δεν μας λέτε εσείς που δεν έχετε ταραγμένο εγκέφαλο; smiley.gif smiley.gif

Ε ξερόλες; smiley.gif

blove.gif blove.gif

Εγώ δεν έβαλα χαρακτηρισμό ταραγμένος. Σε κάθε περίπτωση, αν θα παρακολουθούσατε ένα αγώνα πέρυσι, κάθε διαιτητής και κάθε κριτής έκανε ότι ήθελε. Και στα παιδιά δεν μπορείς να παραπονεθείς που σε όλους τους αγώνες και τα τουρνουά σφυρίζουν αλλιώς και σε μόνο ένα σφυρίζουν αλλιώς. Και μάλιστα άλλα από ότι μαθαίνουν στις σχολές.
Μπορεί να είναι καλό αλλά δεν θα πρέπει να υπάρχει μια ενημέρωση. Και νομίζω πως οι άλλες ενώσεις όπως η ΕΣΚΑΝΑ (τουλάχιστον πέρυσι) δεν το ακολουθούν.
Ktulu
Οι κανονισμοί πρέπει να τηρούνται ανεξαιρέτως από όλους. Υπάρχουν όργανα που αποφασίζουν τους κανόνες και όργανα που τους εκτελούν.
Το εάν οι κανόνες είναι σωστοί ή λάθος είναι ένα πάρα-πάρα πολύ σοβαρό θέμα, που μόνο επιδερμικά δε μπορεί κάποιος να το ακουμπήσει.
Το άλλο θέμα, των οργάνων που εκτελούν τις αποφάσεις, -σωστές ή λάθος - , οφείλουν να είναι σωστά εκπαιδευμένοι, ενημερωμένοι για τις νέες αλλαγές και να εφαρμόζουν τον κανονισμό και τίποτε άλλο. Το ποιοί τους εκπαιδεύουν, ποιοί τους ενημερώνουν, ποιοί ζητάνε την γνώμη τους όταν παίρνονται κάοιες αποφάσεις, είναι και αυτό ένα άλλο θέμα.
Όλοι λοιπόν οι εμπλεκόμενοι, πρέπει να συνεργάζονται και να κάνουν κάλά την δουλεία τους, με μοναδικό στόχο την ανάπτυξη του αθλήματος. Τόσο απλά.
Είναι όλοι τους επαγγελματίες. Ούτε μιζέρια ούτε γκρίνιες. Δουλειά και μόνο δουλειά.

Τον χαρακτηρισμό το επιστέφω σε αυτόν που τον έκανε, όχι σε σένα smiley.gif

blove.gif
m-papous
H ΕΣΚΑ έβγαλε τις κλήσεις για τις μικτές αγοριών.
Αν κατάλαβα καλά για να σε καλέσουν θα έπρεπε να είχες πληρώσει το παράβολο για να πας στο Summer League της ΕΣΚΑ.
Βέβαια οι προκηρήξεις λέγανε πως οι αντίπαλοι προπονητές σε κάθε αγώνα θα διαλέγανε δύο ονόματα και από αυτά θα γινόταν οι επιλογές....

Καλή επιτυχία στα παιδιά.
Καλό νταβατζιλίκι στην ΕΣΚΑ.
tiramolas111
[quote name='m-papous' date='Sep 22 2017, 10:37 ' post='854802']
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΗΣ ΜΙΚΤΗΣ ΤΩΝ 2003
ΕΧΕΙ 10 ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 24 ΝΟΜΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑ????
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ Ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ??????
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.......
ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.
ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑ ΔΗΛΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ????????
ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑ..........ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΜΕΣΟΝΝΝΝΝΝΝ

AS1972
Λοιπόν.. πληροφοριακά...
Ο Παναθηναϊκός (triple crown) πέρσι κατέκτησε το πρωτάθλημα Παμπαίδων 2003... επίσης οι περισσότεροι παίζουν Παιδικό Α' κατηγορία φέτος στην triple crown... άρα κάτι θα κάνουν τα παιδιά... (και για να σε διορθώσω είναι 7 στους 26...)
Επίσης οι 2003 της Ακαδημίας πέρσι ήταν 4οι στην ΕΣΚΑ και πρόπερσι 3οι.. κι αυτοί λογικά, κάτι θα σκαμπάζουν...

Επιπλέον, για τους MVP που λέει ο άλλος παραπάνω...
Αντιγράφω κατά γράμμα, από την προκήρυξη της περσινής σεζόν 2016-17...

-Οι προπονητές της κάθε ομάδας, στο τέλος του κάθε αγώνα , υποχρεούνται να αναγράφουν στο πίσω μέρος του φύλλου αγώνα, τους δύο διακριθέντες αθλητές της αντιπάλου ομάδας.(MVP)

Αυτό μόνο γράφει.. τίποτα άλλο...
Δεν διαβάζω κάπου αυτό που λες εσύ: Βέβαια οι προκηρήξεις λέγανε πως οι αντίπαλοι προπονητές σε κάθε αγώνα θα διαλέγανε δύο ονόματα και από αυτά θα γινόταν οι επιλογές....

Νομίζω η ΕΣΚΑ, σαφώς λέει κάτι διαφορετικό από ότι εσύ... Βέβαια, παππούς είσαι, άρα πιο σοφός από μας, κάτι θα ξέρεις.. πρόσεχε όμως γιατί είσαι και σε ηλικία Αλτσχάιμερ...
Υ.Γ. (άσχετο;;) Νομίζω οτι έχουμε γεμίσει κλώνους στα τόπικ υποδομών..
m-papous
QUOTE (AS1972 @ Sep 22 2017, 14:41 ) *
-Οι προπονητές της κάθε ομάδας, στο τέλος του κάθε αγώνα , υποχρεούνται να αναγράφουν στο πίσω μέρος του φύλλου αγώνα, τους δύο διακριθέντες αθλητές της αντιπάλου ομάδας.(MVP)

Αυτό μόνο γράφει.. τίποτα άλλο...

Όντως έτσι λέει. Και το ίδιο έλεγε και πέρυσι και οι κλήσεις γίναν με τον τρόπο που ανέφερα. Απλά πέρυσι στο summer camp ενώ αρχικά είπαν πως θα πληρώνανε τα παιδιά για να πάνε, στο τέλος δεν πληρώσανε. Φέτος που τους τα πήραν, πρέπει να διαλέξουν από εκεί.
Και επειδή ανέφερες πολύ σωστά για τους αθλητές του 2003 ξέρεις και τι κατάταξη είχε κάθε ομάδα για τους 2004 σε σχέση με τις κλήσεις? Και να δεις που και στους 2005 που δεν ανακατώθηκαν ακόμα επειδή και αυτοί πληρώσαν,

Όσο για το Αλ...πως το λένε... αν όντως έχει ξεκινήσει θα είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος!!!
m-papous
QUOTE (m-papous @ Sep 22 2017, 16:04 ) *
Όντως έτσι λέει. Και το ίδιο έλεγε και πέρυσι και οι κλήσεις γίναν με τον τρόπο που ανέφερα. Απλά πέρυσι στο summer camp ενώ αρχικά είπαν πως θα πληρώνανε τα παιδιά για να πάνε, στο τέλος δεν πληρώσανε. Φέτος που τους τα πήραν, πρέπει να διαλέξουν από εκεί.
Και επειδή ανέφερες πολύ σωστά για τους αθλητές του 2003 ξέρεις και τι κατάταξη είχε κάθε ομάδα για τους 2004 σε σχέση με τις κλήσεις? Και να δεις που και στους 2005 που δεν ανακατώθηκαν ακόμα επειδή και αυτοί πληρώσαν,

Όσο για το Αλ...πως το λένε... αν όντως έχει ξεκινήσει θα είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος!!!

Και να θυμίσω ότι στους 2004
1. ΔΑΦΝΗ
2. ΔΟΥΚΑΣ
3. ΑΠΟΛΛΩΝ
4. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

Και 2005

1. ΠΑΓΚΡΑΤΙ
2 ΤΡΙΠΛΗ
3. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
4. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ
AS1972
QUOTE (m-papous @ Sep 22 2017, 16:26 ) *
Και να θυμίσω ότι στους 2004
1. ΔΑΦΝΗ
2. ΔΟΥΚΑΣ
3. ΑΠΟΛΛΩΝ
4. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

Και 2005

1. ΠΑΓΚΡΑΤΙ
2 ΤΡΙΠΛΗ
3. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
4. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ


Για το 2004 τα έγραψες σωστά.. νομίζω οτι και οι 4 ομάδες του F-4, έχουν αθλητές στις κλήσεις. Για το 2005 είναι ανούσιο να συζητάμε για 12χρονα... Οπότε, πάμε στο 2003 που είναι και η φετινή κύρια χρονιά για το αναπτυξιακό πανελληνίως. Πέρσι λοιπόν είχαμε:

1.ΤΡΙΠΛΗ
2.ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.
3.ΑΝΟΙΞΗ
4.ΑΚΑΔΗΜΙΑ

Νομίζω οτι και εδώ οι τέσσερις έχουν αθλητές, οπότε οκ... επίσης και στο 2003 και στο 2004 που ανακοινώθηκαν ονόματα (26 και 36 αντίστοιχα) υπάρχουν από πολλές ομάδες...
Και κάτι ακόμα που το ξέχασα πριν. Αν παρακολουθούσες προσεκτικά τις υποδομές, θα ήξερες οτι Μάιο-Ιούνιο, κλήθηκαν περίπου 70-80 παιδιά για δοκιμή στο 2003. Ήταν από τις τρίτες, τέταρτες, πέμπτες ομάδες των ομίλων του αντίστοιχου πρωταθλήματος, που αποκλείστηκαν και τα παιδιά κλήθηκαν βάσει των προτάσεων των προπονητών για τους "MVP". Α, και δοκιμάστηκαν δωρεάν.
Αυτά.. καλό Σαββατοκύριακο.
m-papous
QUOTE (AS1972 @ Sep 22 2017, 17:15 ) *
Για το 2004 τα έγραψες σωστά.. νομίζω οτι και οι 4 ομάδες του F-4, έχουν αθλητές στις κλήσεις. Για το 2005 είναι ανούσιο να συζητάμε για 12χρονα... Οπότε, πάμε στο 2003 που είναι και η φετινή κύρια χρονιά για το αναπτυξιακό πανελληνίως. Πέρσι λοιπόν είχαμε:

1.ΤΡΙΠΛΗ
2.ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.
3.ΑΝΟΙΞΗ
4.ΑΚΑΔΗΜΙΑ

Νομίζω οτι και εδώ οι τέσσερις έχουν αθλητές, οπότε οκ... επίσης και στο 2003 και στο 2004 που ανακοινώθηκαν ονόματα (26 και 36 αντίστοιχα) υπάρχουν από πολλές ομάδες...
Και κάτι ακόμα που το ξέχασα πριν. Αν παρακολουθούσες προσεκτικά τις υποδομές, θα ήξερες οτι Μάιο-Ιούνιο, κλήθηκαν περίπου 70-80 παιδιά για δοκιμή στο 2003. Ήταν από τις τρίτες, τέταρτες, πέμπτες ομάδες των ομίλων του αντίστοιχου πρωταθλήματος, που αποκλείστηκαν και τα παιδιά κλήθηκαν βάσει των προτάσεων των προπονητών για τους "MVP". Α, και δοκιμάστηκαν δωρεάν.
Αυτά.. καλό Σαββατοκύριακο.

Το έγραψα και πιο πάνω. Για το 2003 είσαι σωστός.
Για το 2004:
1. ΔΑΦΝΗ - 3
2. ΔΟΥΚΑΣ -2
3. ΑΠΟΛΛΩΝ - 2
4. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ -1


ΤΡΙΠΛΗ 5!, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΑΚΑΔΗΜΙΑ 3.
AS1972
QUOTE (m-papous @ Sep 22 2017, 17:21 ) *
Το έγραψα και πιο πάνω. Για το 2003 είσαι σωστός.
Για το 2004:
1. ΔΑΦΝΗ - 3
2. ΔΟΥΚΑΣ -2
3. ΑΠΟΛΛΩΝ - 2
4. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ -1


ΤΡΙΠΛΗ 5!, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΑΚΑΔΗΜΙΑ 3.


Τέλος πάντων, δεν είναι έτσι ακριβώς, αλλά βαριέμαι να σου εξηγώ...
m-papous
QUOTE (AS1972 @ Sep 22 2017, 17:24 ) *
Τέλος πάντων, δεν είναι έτσι ακριβώς, αλλά βαριέμαι να σου εξηγώ...

Δεν είναι έτσι ακριβώς? Νούμερα δίνω τα βλέπει ο καθένας που θα ανοίξει το site της ΕΣΚΑ. Αν βαριέσαι από τώρα που να φτάσεις στην ηλικία μου.
tiramolas111
[quote name='AS1972' date='Sep 22 2017, 14:41 ' post='854836']
Λοιπόν.. πληροφοριακά...
o αρτεμιαδης που αναφερεται ως ΔΟΥΚΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΟΥΚΑ και αυτος ειναι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ φιλε μου που τα ξερης.....αρα ενας παραπανω απο ΑΚΑΔΗΜΙΑ PAO BC H triple crown Η οπως αλλιως λεγεται..δηλαδη η ΑΕΚ δεν εχει κανεναν καλο [παικτη 2003 που να αξιζει???και σε πληροφορω κατω στο ταφο του ινδου
υπηρχε η περσινη ομαδα των 2003 Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΝΤΟΛΩΝ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑ ΕΦΟΡΟ ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΑΝ ...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΑΣ ΝΑ ΠΑΡΗ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ Β ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ ΣΑΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ(ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΑ)ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΤΟΥ ΑΛΒΕΡΤΗ??ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΕΡΟΣ ΕΜΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ?

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΗΣ ΟΛΑ......ΠΩΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΕΣΚΑ Η (ΟΜΑΔΑΡΑ) ΤΟΥ ΑΛΒΕΡΤΗ Η ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ????
ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΡΑΚΟ.......
ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ 80ΡΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.....
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ.....

Gkos
🙈🙈🙈🙄🙄
tenten1980
CODE
[/code][quote][/quote][quote name='tiramolas111' date='Sep 22 2017, 18:19 ' post='854865']
[quote name='AS1972' date='Sep 22 2017, 14:41 ' post='854836']
Λοιπόν.. πληροφοριακά...
o αρτεμιαδης που αναφερεται ως ΔΟΥΚΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΟΥΚΑ  και αυτος ειναι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ φιλε μου που τα ξερης.....αρα ενας παραπανω απο ΑΚΑΔΗΜΙΑ PAO BC H triple crown Η οπως αλλιως λεγεται..δηλαδη η ΑΕΚ  δεν εχει κανεναν καλο [παικτη 2003 που να αξιζει???και σε πληροφορω κατω στο ταφο του ινδου
υπηρχε η περσινη ομαδα των 2003 Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΝΤΟΛΩΝ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑ ΕΦΟΡΟ ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΑΝ ...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΑΣ ΝΑ ΠΑΡΗ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ Β ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ ΣΑΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ(ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΑ)ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΤΟΥ ΑΛΒΕΡΤΗ??ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΕΡΟΣ ΕΜΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ?

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΗΣ ΟΛΑ......ΠΩΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΕΣΚΑ Η (ΟΜΑΔΑΡΑ) ΤΟΥ ΑΛΒΕΡΤΗ Η ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ????
ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΡΑΚΟ.......
ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ 80ΡΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.....
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ.....
[/quote]

να σας πως πληροφοριακα οτι ο ΑΡΤΕΜΙΑΔΗΣ ηταν στην triple crown και πηρε υποτροφια στον ΔΟΥΚΑ, μετα ομως τα γεογονοτα του καλοκαιριου με τον ζερβο, τον πηρε ο ΠΑΤΑΒΟΥΚΑΣ στην ΑΚΑΔΗΜΙΑ. και βεβαια θα συμφωνησω μαζι σας οτι στην ΕΣΚΑ 2003 ειναι ολη η triple crown και παικτες που αξιζουν και παικτες που δεν αξιζουν

[code]
m-papous
QUOTE (AS1972 @ Sep 22 2017, 17:15 ) *
1.ΤΡΙΠΛΗ
2.ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.
3.ΑΝΟΙΞΗ
4.ΑΚΑΔΗΜΙΑ


1.ΤΡΙΠΛΗ - 7
2.ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. - 2
3.ΑΝΟΙΞΗ - 1
4.ΑΚΑΔΗΜΙΑ - 4+1

Λογικά μου φαίνονται!!!!
Ο Άρης και η Άνοιξη κερδίζαν επειδή είχαν αντετοκούμπο και διαιτητές!!!!

Η Ακαδημία πάλι 4+1 στους 2003 όντας τελευταία στο F4 και αφού πέρασε εκεί γιατί έπεσε σε εύκολο όμιλο.

Και στους 2004 3 χωρίς καν να πάει στο F4 όπως και τα Βριλλήσια.

Εγώ να τα εξηγήσω δεν ξέρω. Έτσι κι αλλιώς τα νούμερα δεν λένε ποτέ τίποτα!!!!

Όσο για την ΑΕΚ που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, πέρυσι δεν είχε ούτε 2003 ούτε 2004. Παίζαν μόνο στα τουρνουά του PAOBC
fairbasket
QUOTE (Ktulu @ Sep 15 2017, 09:21 ) *
Γιατί δεν μας λέτε εσείς που δεν έχετε ταραγμένο εγκέφαλο; smiley.gif smiley.gif

Ε ξερόλες; smiley.gif

blove.gif blove.gif

Kαι τρικυμιασμένο.........επιμένω γιατί το επίπεδο πέφτει κάθε χρόνο, ταλέντα δεν υπάρχουν, κανείς δε μαθαίνει στα παιδιά μπάσκετ και η ιστορία ΕΣΚΑ επιλογές ταλέντων μυρίζει......να μην πω τι.Συνεχίστε έτσι εσείς οι "αναπτυξιακοί"...μέχρι να σας σκουπίσει το ποτάμι της ιστορίας για την καταστροφή του μπάσκετ.
AS1972
QUOTE (tiramolas111 @ Sep 22 2017, 18:19 ) *
Λοιπόν.. πληροφοριακά...
o αρτεμιαδης που αναφερεται ως ΔΟΥΚΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΟΥΚΑ και αυτος ειναι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ φιλε μου που τα ξερης.....αρα ενας παραπανω απο ΑΚΑΔΗΜΙΑ PAO BC H triple crown Η οπως αλλιως λεγεται..δηλαδη η ΑΕΚ δεν εχει κανεναν καλο [παικτη 2003 που να αξιζει???και σε πληροφορω κατω στο ταφο του ινδου
υπηρχε η περσινη ομαδα των 2003 Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΝΤΟΛΩΝ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑ ΕΦΟΡΟ ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΑΝ ...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΑΣ ΝΑ ΠΑΡΗ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ Β ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ ΣΑΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ(ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΑ)ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΤΟΥ ΑΛΒΕΡΤΗ??ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΕΡΟΣ ΕΜΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ?

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΗΣ ΟΛΑ......ΠΩΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΕΣΚΑ Η (ΟΜΑΔΑΡΑ) ΤΟΥ ΑΛΒΕΡΤΗ Η ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ????
ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΡΑΚΟ.......
ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ 80ΡΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.....
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ.....


Καλό το παραμύθι σου, αλλά δεν έχει δράκο... Πληροφοριακά σου λέω οτι οι δύο ομάδες (οι 2003 της τριπλής και οι 2003 του παο που αποκαλείς υπερομάδα), έπαιξαν αντίπαλες στον ημιτελικό του elite και νίκησε η τριπλή με 13π διαφορά.. αν σου διαφεύγει... Ναι, οκ.. συνωμότησαν τα σκοτεινά κέντρα του μπάσκετ για να μην παίξει στο τουρνουά της ΕΣΚΑ ο Πατρινός, ο Παπαϊωάννου, ο Ντελα Κρούζ και ο Καμηλιέρης! Άμα όλοι οι γονείς τρώτε σανό, δεν σας φταίει κανείς...
Σου θυμίζω επιπλέον οτι στο 2002 έπαιξαν και οι δύο κανονικά και μάλιστα έφθασαν και αντίπαλοι στον τελικό. Στο 2004 επίσης έπαιξαν και οι δύο και μάλιστα μοιράστηκαν τις νίκες και με μεγάλες διαφορές με την τριπλή τελικά να βγαίνει πρώτη και ο παο δεύτερος. Εκεί δεν πήραν εντολές;;;; Μ' αρέσει ρε μεγάλε που γράφεις και ονόματα και κάνεις και χαρακτηρισμούς χωρίς να έχεις αποδείξεις...
να φας καμιά μήνυση σου αξίζει, αλλά ευτυχώς για σένα ζεις στην πιο γραφική χώρα του πλανήτη
Δεν πειράζει.. δεν σε παρεξηγώ.. ποιος ξέρει τι πίκρα έχεις φάει κι εσύ...
NoExcuses
Για τη διευκόλυνση της συζήτησης να υπενθυμίσω οτι στα κλιμάκια ΕΣΚΑ δε καλούνται και όσοι (2003 στη συγκεκριμένη περίπτωση) ειναι ηδη σε κάποιο κλιμάκιο Εθνικής. Επίσης αν κατάλαβα καλά ειναι μια πρωτη κλήση(2004) γιατι απο οτι γράφετε οσα παιδια συμμετειχαν στο summer league θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικά. Αυτο θελω να ελπίζω γιατι όντως λείπουν αρκετά αξιόλογα παιδιά(2-3 μου έρχονται αμέσως στο μυαλό αλλα δε θα μπω σε τέτοια συζήτηση).
ΥΓ: Καλο θα ήταν οταν θίγονται άνθρωποι με ονοματεπώνυμο να είμαστε απόλυτα βέβαιοι για τα γραφόμενα μας και εδω οχι απλα δε συνέβη κατι τέτοιο αλλα ητανε και κατι τελείως ανυπόστατο. Ο ΠΑΟ αν δε κάνω λάθος κατέβηκε ΣΕ ΟΛΕΣ τις διοργανώσεις της ΕΣΚΑ. Και μιλαω για αυτόν που ειναι στο τάφο.
Αυτά... καλη επιτυχία στα παιδιά όλων.
Και αν θυμάμαι καλά απο συγκεκριμένες και τρανταχτες περιπτωσεις η κλήση σε ενα κλιμάκιο 13χρόνων δε λεει και τοσα πολλά οσα κάποιος γονιός μπορεί να πιστεύει.
Να μη ξενερωνουν τα παιδια και να συνεχίζουν να δουλεύουν.
tiramolas111
ρωτησα ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ και σου απαντω λοιπον.....ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΠΕΡΥΣΙ ΟΙ 2003 ΔΕΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ(PAO BC) KAI ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΩ ΟΤΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ (ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ..... ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΗ ΜΟΝΟ Η ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Η PAO BC ΑΝ ΘΕΛΗΣ....ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΤΟΥ PAO BC ΟΠΟΥ ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΧΑΣΕ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΜΕ 13 ΠΟΝΤΟΥΣ (ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΗΣ..ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟ,,,,,,,ΑΛΛΟ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ...........ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.
ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ....ΤΟΝ ΕΦΥΓΑΝ......ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ??ΤΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΑΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.........
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΑΖΟΥΣ.........
ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΥΝΗΣΗ.,,,,,ΧΑΧΑΧΑΧ ΦΟΒΕΡΟ
ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.....ΜΠΑΝΑΝΙΑ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΗΣ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ......
AS1972
QUOTE (tiramolas111 @ Sep 23 2017, 18:36 ) *
ρωτησα ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ και σου απαντω λοιπον.....ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΠΕΡΥΣΙ ΟΙ 2003 ΔΕΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ(PAO BC) KAI ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΩ ΟΤΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ (ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ..... ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΗ ΜΟΝΟ Η ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Η PAO BC ΑΝ ΘΕΛΗΣ....ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΤΟΥ PAO BC ΟΠΟΥ ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΧΑΣΕ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΜΕ 13 ΠΟΝΤΟΥΣ (ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΗΣ..ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟ,,,,,,,ΑΛΛΟ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ...........ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.
ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ....ΤΟΝ ΕΦΥΓΑΝ......ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ??ΤΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΑΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.........
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΑΖΟΥΣ.........
ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΗΛΙΚΑΣ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΥΝΗΣΗ.,,,,,ΧΑΧΑΧΑΧ ΦΟΒΕΡΟ
ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.....ΜΠΑΝΑΝΙΑ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΗΣ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ......


Πόσο πιο επίσημο είναι το F-4 ενός επίσημου τουρνουά, στο οποίο ο άλλος ημιτελικός ήταν Πανιώνιος-Ολυμπιακός με τις πρώτες ομάδες τους στην συγκεκριμένη ηλικία;;;
πραγματικά σηκώνω τα χέρια ψηλά μ' αυτά που λες... μάθε τι ήταν το elite πέρσι και μετά μίλα...το παιχνίδι ήταν κάτι παραπάνω από επίσημο.. ημιτελικός.. αν εσένα σε χαλάει, δεν φταίω εγώ... Και ίσως και πιο δυνατό από το αντίστοιχο της ΕΣΚΑ ως τουρνουά γιατί είχε ομάδες και ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ.. Και μάλιστα πρώτης γραμμής..
Επίσης, μάθε να διαβάζεις.. τα ονόματα των παιδιών δεν αναφέρθηκαν υποτιμητικά, ούτε χαρακτηρίστηκαν! Αν δεν το κατάλαβες, ξαναδιάβασέ το!!!!
Και αν θες κάνε μήνυση, εδώ είμαι... σε αντίθεση με εσένα που άφησε σαφή υπονοούμενα για επώνυμους του χώρου και χαρακτηρίζεις ανθρώπους... δεν πειράζει, όσοι διαβάζουν, κατάλαβαν...
Γι' αυτό είπα την πρώτη φορά για "κλώνους".. και που είσαι.. μετά το "τιραμόλας", μπορείς να μπεις να γράψεις και ως "Σεραφίνο"... άλλωστε για κόμικ είσαι με αυτά που λες...
tiramolas111
ΚΩΜΙΚΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΧΑΖΟΥΛΗ.........
ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ......
ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2003 ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ 2004 ΚΑΙ 2002 ΠΟΥ ΑΡΑΔΙΑΖΕΣ ΕΣΥ........ΛΟΙΠΟΝ ΑΣΤΕΙΕ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ
ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΠΑΙΔΙ ΕΧΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΣΑΤΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ


AS1972
QUOTE (tiramolas111 @ Sep 23 2017, 19:42 ) *
ΚΩΜΙΚΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΧΑΖΟΥΛΗ.........
ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ......
ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2003 ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ 2004 ΚΑΙ 2002 ΠΟΥ ΑΡΑΔΙΑΖΕΣ ΕΣΥ........ΛΟΙΠΟΝ ΑΣΤΕΙΕ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ
ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΠΑΙΔΙ ΕΧΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΣΑΤΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ


Καληνύχτα Κεμάλ...
m-papous
Αλήθεια θα'θελα να ξέρω αν όντως έχουμε κάτι να χωρίσουμε.

Το θέμα είναι πως αν κάποιος θεσμικός με ή χωρίς εισαγωγικά κάνει κάτι άσχημο, βρίσκει και τα κάνει.

Κι αυτό λόγω της ματαιοδοξίας των γονέων.

Καλύτερα η όποια ένταση να κατευθύνεται εκεί για να καλυτερεύουν οι συνθήκες και όχι σε λάθος στόχους για να τα βλέπουν και να χαμογελούν στη γωνία.

Και μια παρατήρηση, καλοπροαίρετα πάντα. Όντως θεωρώ πως το elite ήταν πολύ καλό τουρνουά με ομάδες από όλη την Αττική. Αλλά δεν συμμετείχαν ομάδες που φθάσαν στο F4 της ΕΣΚΑ και ακόμα οι παίχτες παίζαν χωρίς δελτία (αν δεν υπήρχαν) με πιστοποιητικό γέννησης, φωτογραφία και πιστοποιητικό γιατρού. Γιατί το λέω αυτό. Παιδιά που παίζαν σε μία ομάδα στο elite (ακόμα και στους 2002) παίξαν μετά με άλλη ομάδα και δεν εννοώ "ενδοοικογενεακές" αλλαγές.
Ktulu
Άποψή μου την οποία έχω καταθέσει εξ αρχής σε αυτό το forum, είναι να μην αναφερόμαστε σε ανήλικους αθλητές με τα ονοματεπώνυμα τους, και οι οποίοι όπως καταλαβαίνετε, δεν είναι σε θέση να απαντήσουν το ίδιο επώνυμα σε εμάς τους ασφαλείς "ανώνυμους" ξερόλες.

Επίσης γνώμη μου είναι, ότι πρέπει επιτέλους να αφήσουμε τα παιδιά να παίξουν, να χαρούν και να διασκεδάσουν. Να γελάσουν και να κλάψουν. Να τους αφήσουμε ελεύθερα να διαχειριστούν (στο μέτρο που μπορούν) και την αδικία, και την απόρριψη, και την κοροϊδία. Όπου με καλή πρόθεση και διάθεση παρεμβαίνουμε για να τα "προστατέψουμε", τα ευνουχίζουμε και μόνο κακό μπορούμε να τους προκαλέσουμε. Μιλάμε για παιδιά, όχι για "νούμερα" και "στατιστική".

Οι νεαροί αθλητές είναι ενταγμένοι σε μία "αναπτυξιακή" διαδικασία, και είναι αποδέκτες των λαθών και παραλήψεων του θεσμικού-οργανωτικού και λειτουργικού πλαισίου, στο οποίο αυτή η διαδικασία λειτουργεί τα τελευταία πολλά χρόνια.

Ας στρέψουμε λοιπόν τα "βέλη" μας προς τα αίτια που προκαλούν όλα αυτά τα προβλήματα και όχι προς τα παιδιά και ας συμβάλει ο καθένας μας με τη άποψη του, σε μία κατεύθυνση που θα βελτιώνει τα πράγματα.

Υ.Γ την επόμενη φορά που θα διαβάσω επώνυμες αναφορές ανήλικων αθλητών, δεν θα είμαι τόσο γλυκός..... smiley.gif
Δεν είμαι αναγκασμένος να διαβάζω για τα παιδιά μου τη γνώμη του κάθε....... smiley.gif


blove.gif
m-papous
Το σύστημα juniorNBA η ΕΣΚΑ το εφαρμόζει μέχρι στιγμής σε πάνω από μία προκηρύξεις.

Προσπαθώντας να μπω στο μυαλό τους.
- Το παιχνίδι τελειώνει πιο γρήγορα.
- Τώρα κάναν συνεχόμενο χρόνο τα 3 και όχι τα 4 8λεπτα όπως πέρυσι. Άρα όσο μπαίνει όλος ο κόσμος υποχρεωτικά να τελειώνουμε γρήγορα, και μετά να παίξουμε με τα παιδιά που ξέρουν....
Ktulu
QUOTE(m-papous @ Oct 4 2017, 18:25 ) *
Το σύστημα juniorNBA η ΕΣΚΑ το εφαρμόζει μέχρι στιγμής σε πάνω από μία προκηρύξεις.

Προσπαθώντας να μπω στο μυαλό τους.
- Το παιχνίδι τελειώνει πιο γρήγορα.
- Τώρα κάναν συνεχόμενο χρόνο τα 3 και όχι τα 4 8λεπτα όπως πέρυσι. Άρα όσο μπαίνει όλος ο κόσμος υποχρεωτικά να τελειώνουμε γρήγορα, και μετά να παίξουμε με τα παιδιά που ξέρουν....



Δυστυχώς είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες.......

Δεν έχω αντιληφθεί (ίσως και να κάνω λάθος) κάποιους κανονισμούς μεταβατικού ή προπαρασκευαστικού χαρακτήρα, για το παιδικό που έπεται των αναπτυξιακών ηλικιών. Δε γνωρίζω το αντικείμενο. Αυτοί που είναι η δουλειά τους γνωρίζουν σίγουρα καλύτερα. Γεγονός είναι ότι εάν δεν υπάρξει μια πενταετία με ένα σταθερό πρόγραμμα, και κάθε χρόνο εμφανίζονται νεωτερισμοί, σίγουρα δεν μπορούν να βγουν ούτε ασφαλή συμπεράσματα, αλλά και όποια πρόοδος υπάρξει θα είναι μικρή.
Οψόμεθα !

blove.gif

Flinafim
Αλήθεια στο αναπτυξιακό είναι υπεύθυνος προπονητής ο Θωμοπουλος;;;;;;
m-papous
QUOTE (Flinafim @ Oct 5 2017, 19:49 ) *
Αλήθεια στο αναπτυξιακό είναι υπεύθυνος προπονητής ο Θωμοπουλος;;;;;;

Του 2003
Hip
Γμτ δεν ανοιγει και ενα αναλογο τοπικ για την ΕΣΚΑΝΑ να γελασουμε λιγο. Εσεις στην Αθηνα εχετε ολη την διασκεδαση smiley.gif
m-papous
http://eska.gr/?p=37428

Ανέβηκε το επίπεδο. Βάζουμε και το Σγουρίτσα στο κόλπο. (Πληρώνετε - παίζετε)
Flinafim
Ο Σγουριτσας πάντως είναι προπονητικά καλός...τουλάχιστον...για υποδομές μαζί με Παταβουκα,Παπαδόπουλο και Αγγέλου είναι επαρκεστατος!!!!
m-papous
http://ebasket.gr/2017/10/pedi-tis-diplanis-portas

Τα γράφουν και στα site τώρα.
Flinafim
QUOTE (m-papous @ Oct 24 2017, 09:19 ) *
http://ebasket.gr/2017/10/pedi-tis-diplanis-portas

Τα γράφουν και στα site τώρα.

εδω ο αλλος οργανωνει συνεχεια camp με την εθνικη για να καλει το γιο του....
wike side
ΑΥΤΆ γράφει προπονητής αναπτυξιακού :


Στους γονείς, αναφερθήκαμε… Για τα παιδιά, τα είπαμε. Για τους μάνατζερς, το ίδιο. Για προπονητές, τα είπαμε; Μήπως, έπρεπε να ξεκινάμε από εκεί; Μήπως έπρεπε να καταλήγουμε εκεί; Πιστεύω, ότι οι γονείς είναι πλέον η καινούρια μάστιγα του αθλητισμού. Ανακατεύονται με όλα, ξεφεύγοντας από τον ρόλο τους. Τίποτα λιγότερο. Πιστεύω, ότι οι μάνατζερς, στις μικρές ηλικίες, βρίσκουν χώρο, ελλείψει παιδείας. Μεσιτεύουν όνειρα παιδιών και γονιών, τις περισσότερες φορές, μόνο προς όφελός τους. Μήπως, όμως, οι γονείς και οι μάνατζερς βρίσκουν αυτό τον χώρο, αυτό το «κενό», γιατί το έχουν αφήσει να υπάρχει, οι προπονητές; Γιατί το «κενό» υπάρχει. Γιατί, όλοι το βλέπουμε. Το βιώνουμε καθημερινά.


σωστά,πολύ σωστά, αλλά

οι γονείς δεν ξέρουν,ή ξέρουν κατιτίς , θέλουν εκπαίδευση περισσότερο από τα παιδιά. Απο ποιόν θα την πάρουν; από τους προπονητές δύσκολα,από την ομοσπονδία αδύνατον, από τους ατζέντηδες και να γίνει θα αφορά μια μερίδα πολύ μικρή. Μόνο οι ομάδες θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό μέσο των υπεύθυνων σχεδιασμού και εξέλιξης του πλάνου τους. Αλλα ποιες ομάδες που οι περισσότερες είναι μαγαζάκια . Διακόσια + παιδάκια ,το τρακοσάρι να πέφτει και μιά χαρά όλα.Δεν υπάρχουν πλέον ρομαντικοί ονειροπόλοι που να αγαπάνε το μπάσκετ και να το προσφέρουν σε γονείς και παιδιά απλά την χαρά και τις αρχές του αθλητισμού. Αυτοί έπρεπε να σχεδιάζουν και να υλοποιούν .Να παίρνουν σωστούς προπονητές να τους εξηγούν τί θέλουν,να τους πληρώνουν καλά και να τους αφήνουν να δουλέψουν χωρίς παρεμβάσεις .Σε μία στιβαρή ομάδα που παρέχει αυτά που πρέπει σε γονείς και αθλητές ο μάνατζερ δεν θα κάνει πάρτι με αλισβερίσια υπόγεια και οι γονείς θα αισθάνονται πιο ασφαλείς για τα παιδιά τους. Το φαινόμενο της εμπορευματοποίησης των μικρών -έως πολύ μικρών- αθλητών είναι παράγωγο της ημιμάθειας των γονέων.Αν κάποιος τους εξηγούσε την διαδικασία ωρίμανσης των παιδιών τους σε πραγματικούς μπασκεμπολίστες ίσως να καταλαβαίνανε την πραγματικότητα. Η πλάκα η μεγάλη είναι ότι και οι μάνατζερ στον αέρα είναι για παιδιά κάτω των 18 .Στην ουσία στοχεύουν( δια της ποσοστιαίας μεθόδου συνήθως),σε μελλοντική εξέλιξη,χωρίς να παρέχουν συνήθως τίποτα απολύτως στην γαλούχηση του νεαρού αθλητή και του περιβάλλοντος του. Άρα όλα στον αέρα για αθλητές και γονείς. Το χειρότερο απο όλα είναι οτι η πλειοψηφία των μικρών γίνονται κακομαθημένοι και φαντάζονται πράγματα που μπορεί να μην γίνουν ποτέ!!!

Παιδεία λοιπόν ,εκπαίδευση σε γονείς και επίδοξους πρωταθλητές.Αυτός που κατέχει γνώση μπορεί να παίρνει σωστές αποφάσεις και να επιλέγει σωστά............Ομάδες,Προπονητές,Ατζέντηδες.
Ktulu
QUOTE(wike side @ Oct 30 2017, 10:08 ) *
ΑΥΤΆ γράφει προπονητής αναπτυξιακού :


Στους γονείς, αναφερθήκαμε… Για τα παιδιά, τα είπαμε. Για τους μάνατζερς, το ίδιο. Για προπονητές, τα είπαμε; Μήπως, έπρεπε να ξεκινάμε από εκεί; Μήπως έπρεπε να καταλήγουμε εκεί; Πιστεύω, ότι οι γονείς είναι πλέον η καινούρια μάστιγα του αθλητισμού. Ανακατεύονται με όλα, ξεφεύγοντας από τον ρόλο τους. Τίποτα λιγότερο. Πιστεύω, ότι οι μάνατζερς, στις μικρές ηλικίες, βρίσκουν χώρο, ελλείψει παιδείας. Μεσιτεύουν όνειρα παιδιών και γονιών, τις περισσότερες φορές, μόνο προς όφελός τους. Μήπως, όμως, οι γονείς και οι μάνατζερς βρίσκουν αυτό τον χώρο, αυτό το «κενό», γιατί το έχουν αφήσει να υπάρχει, οι προπονητές; Γιατί το «κενό» υπάρχει. Γιατί, όλοι το βλέπουμε. Το βιώνουμε καθημερινά.


σωστά,πολύ σωστά, αλλά

οι γονείς δεν ξέρουν,ή ξέρουν κατιτίς , θέλουν εκπαίδευση περισσότερο από τα παιδιά. Απο ποιόν θα την πάρουν; από τους προπονητές δύσκολα,από την ομοσπονδία αδύνατον, από τους ατζέντηδες και να γίνει θα αφορά μια μερίδα πολύ μικρή. Μόνο οι ομάδες θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό μέσο των υπεύθυνων σχεδιασμού και εξέλιξης του πλάνου τους. Αλλα ποιες ομάδες που οι περισσότερες είναι μαγαζάκια . Διακόσια + παιδάκια ,το τρακοσάρι να πέφτει και μιά χαρά όλα.Δεν υπάρχουν πλέον ρομαντικοί ονειροπόλοι που να αγαπάνε το μπάσκετ και να το προσφέρουν σε γονείς και παιδιά απλά την χαρά και τις αρχές του αθλητισμού. Αυτοί έπρεπε να σχεδιάζουν και να υλοποιούν .Να παίρνουν σωστούς προπονητές να τους εξηγούν τί θέλουν,να τους πληρώνουν καλά και να τους αφήνουν να δουλέψουν χωρίς παρεμβάσεις .Σε μία στιβαρή ομάδα που παρέχει αυτά που πρέπει σε γονείς και αθλητές ο μάνατζερ δεν θα κάνει πάρτι με αλισβερίσια υπόγεια και οι γονείς θα αισθάνονται πιο ασφαλείς για τα παιδιά τους. Το φαινόμενο της εμπορευματοποίησης των μικρών -έως πολύ μικρών- αθλητών είναι παράγωγο της ημιμάθειας των γονέων.Αν κάποιος τους εξηγούσε την διαδικασία ωρίμανσης των παιδιών τους σε πραγματικούς μπασκεμπολίστες ίσως να καταλαβαίνανε την πραγματικότητα. Η πλάκα η μεγάλη είναι ότι και οι μάνατζερ στον αέρα είναι για παιδιά κάτω των 18 .Στην ουσία στοχεύουν( δια της ποσοστιαίας μεθόδου συνήθως),σε μελλοντική εξέλιξη,χωρίς να παρέχουν συνήθως τίποτα απολύτως στην γαλούχηση του νεαρού αθλητή και του περιβάλλοντος του. Άρα όλα στον αέρα για αθλητές και γονείς. Το χειρότερο απο όλα είναι οτι η πλειοψηφία των μικρών γίνονται κακομαθημένοι και φαντάζονται πράγματα που μπορεί να μην γίνουν ποτέ!!!

Παιδεία λοιπόν ,εκπαίδευση σε γονείς και επίδοξους πρωταθλητές.Αυτός που κατέχει γνώση μπορεί να παίρνει σωστές αποφάσεις και να επιλέγει σωστά............Ομάδες,Προπονητές,Ατζέντηδες.



Εύγε !!!!
Προσυπογράφω.
blove.gif

takis-gsa
Όλα ξεκινούν από το απόλυτα φυσιολογικό ότι οι γονείς (που ασχολούντε ολοένα και περισσότερο με τα παιδιά τους), πολύ δύσκολα μπορούν να είναι αντικειμενικοί με τα παιδιά τους. Άλλωστε, βλέπουμε ομάδες που η πλειοψηφία των γονιών θεωρούν τα παιδιά τους ταλέντα (που εξ’ ορισμού είναι σπανιότατο φαινόμενο)!

Η ευθύνη είναι ξεκάθαρα στις ακαδημίες/ομάδες ή και κάποια μαγαζάκια όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε, οι οποίοι βρίσκουν έδαφος να διατηρούν ή και να αυξάνουν τον αριθμό "πελατών" και μάλιστα «πουλώντας τους» περισσότερα προϊόντα (ατομικές, camps κ.τ.λ.), αδιαφορώντας για το τι θα συμβεί σε παιδιά και γονείς όταν η πραγματικότητα πάρει την θέση του ονείρου.

Όμως ποια ομάδα/ακαδημία θα μπορούσε να εξηγήσει και κυρίως να κάνει πράξη «την διαδικασία ωρίμανσης των παιδιών τους σε πραγματικούς μπασκεμπολίστες», χωρίς να χάσει τουλάχιστον το 70% των αθλητών της? Ή ποιος προπονητής θα συνέχιζε να δουλεύει εάν προσπαθούσε να το κάνει ο ίδιος? Νομίζω κανείς και καμία ομάδα!

Θεωρώ ουτοπία οι ομάδες και παράγοντές τους να μπορέσουν να διορθώσουν αυτήν την κατάσταση και τείνω να πιστεύω ότι εφόσον μιλάμε και για το μεγαλύτερο άθλημα στην Ελλάδα θα έπρεπε η ομοσπονδία σε συνεργασία με τις ενώσεις να προσπαθήσουν να βρουν αποτελεσματικό τρόπο επικοινωνίας με τους γονείς την σωστή στιγμή.

Οι γονείς παίζουν τεράστιο ρόλο στην διαμόρφωση αθλητών κ πρωταθλητών, αρά θα έπρεπε να αποτελούν μέρος του αναπτυξιακού προγράμματος.
m-papous
Τώρα το ότι ξαναέγραψε βαθυστόχαστα ο αναπτυξιακός και μεις προσπαθούμε να τα επεκτείνουμε και να τα αποκρυπτογραφήσουμε, εμένα με ξεπερνάει.
wike side
QUOTE(m-papous @ Oct 30 2017, 12:43 ) *
Τώρα το ότι ξαναέγραψε βαθυστόχαστα ο αναπτυξιακός και μεις προσπαθούμε να τα επεκτείνουμε και να τα αποκρυπτογραφήσουμε, εμένα με ξεπερνάει.









είναι η ηλικία μάλλον smiley.gif
m-papous
Δήλωση Γιώργου Βασιλακόπουλου

"Στο πλαίσιο αυτό εντάσσεται και η προσπάθεια αλλαγής του τρόπου της κοινωνικοαθλητικής παραγωγικής διαδικασίας και αξιοποίησης νέων παικτών. Η επιδίωξη είναι να σταματήσει η ανάδειξη μέσα από τα αθλητικά σωματεία, όπως συμβαίνει παντού στον κόσμο πλην ΗΠΑ, και να επιβληθεί μέσω των διαρκώς αυξανόμενων δήθεν ινστιτούτων, ακαδημιών, καμπ και λοιπών υψηλού κόστους διαδικασιών που εμφανίζονται με ανεξιχνίαστα προγράμματα και δρουν ανεξέλεγκτα. Με απλά λόγια, ο απώτατος στόχος είναι πέραν των άλλων και η επιβολή και καθιέρωση των ΤΕΛΩΝ αθλητικής εκμάθησης και… παραπαιδείας.
Ήρθε επιτέλους η ώρα να δούμε την Πολιτεία να παρεμβαίνει δραστικά και να ανακόψει αυτό το σχέδιο εκφυλισμού που ξεδιπλώνεται με ταχύτητα."

http://basket.gr/eidhseis/7517-dilosi-giorgou-vasilakopoulou

Αλήθεια ποιός δίνει άδειες και επιτρέπει να συμετέχουν σαν σωματεία όλα αυτά τα μορφώματα και ποιος δίνει τα βοηθητικά του ΟΑΚΑ για personal??? και σε ομοσπονδιακούς??? Μήπως τα γραφεία δεν βλέπουν κατέυθείαν στα βοηθητικά για να έχει εικόνα.
dream04
QUOTE (Ktulu @ Sep 25 2017, 08:13 ) *
Άποψή μου την οποία έχω καταθέσει εξ αρχής σε αυτό το forum, είναι να μην αναφερόμαστε σε ανήλικους αθλητές με τα ονοματεπώνυμα τους, και οι οποίοι όπως καταλαβαίνετε, δεν είναι σε θέση να απαντήσουν το ίδιο επώνυμα σε εμάς τους ασφαλείς "ανώνυμους" ξερόλες.

Επίσης γνώμη μου είναι, ότι πρέπει επιτέλους να αφήσουμε τα παιδιά να παίξουν, να χαρούν και να διασκεδάσουν. Να γελάσουν και να κλάψουν. Να τους αφήσουμε ελεύθερα να διαχειριστούν (στο μέτρο που μπορούν) και την αδικία, και την απόρριψη, και την κοροϊδία. Όπου με καλή πρόθεση και διάθεση παρεμβαίνουμε για να τα "προστατέψουμε", τα ευνουχίζουμε και μόνο κακό μπορούμε να τους προκαλέσουμε. Μιλάμε για παιδιά, όχι για "νούμερα" και "στατιστική".

Οι νεαροί αθλητές είναι ενταγμένοι σε μία "αναπτυξιακή" διαδικασία, και είναι αποδέκτες των λαθών και παραλήψεων του θεσμικού-οργανωτικού και λειτουργικού πλαισίου, στο οποίο αυτή η διαδικασία λειτουργεί τα τελευταία πολλά χρόνια.

Ας στρέψουμε λοιπόν τα "βέλη" μας προς τα αίτια που προκαλούν όλα αυτά τα προβλήματα και όχι προς τα παιδιά και ας συμβάλει ο καθένας μας με τη άποψη του, σε μία κατεύθυνση που θα βελτιώνει τα πράγματα.

Υ.Γ την επόμενη φορά που θα διαβάσω επώνυμες αναφορές ανήλικων αθλητών, δεν θα είμαι τόσο γλυκός..... smiley.gif
Δεν είμαι αναγκασμένος να διαβάζω για τα παιδιά μου τη γνώμη του κάθε....... smiley.gif


blove.gif


Σύμφωνα απόλυτα με τον προλαλισαντα.
Ειναι ανήθικο και άδικο να αναφέρετε ονόματα ανηλίκων που δεν έχουν τη δυνατοτητα να απαντήσουν.
Αφήστε τα παιδιά να παίξουν και αυτοί που αγαπάνε το μπάσκετ και το γουστάρουνε και ειναι τρόπος ζωής τους , κάποια στιγμή θα δικαιωθούν.
Στρεψτε τα βέλη σας και την οργή σας στη περίφημη ΕΣΚΑ με τις ομορφιές που κάνει σε όλα τα επίπεδα.
dream04
QUOTE (dream04 @ Nov 19 2017, 07:25 ) *
Σύμφωνα απόλυτα με τον προλαλισαντα.
Ειναι ανήθικο και άδικο να αναφέρετε ονόματα ανηλίκων που δεν έχουν τη δυνατοτητα να απαντήσουν.
Αφήστε τα παιδιά να παίξουν και αυτοί που αγαπάνε το μπάσκετ και το γουστάρουνε και ειναι τρόπος ζωής τους , κάποια στιγμή θα δικαιωθούν.
Στρεψτε τα βέλη σας και την οργή σας στη περίφημη ΕΣΚΑ με τις ομορφιές που κάνει σε όλα τα επίπεδα.


Επίσης εαν γνωρίζει κάποιος να μου πει ,ποιος αφήνει προπονητές του αναπτυξιακού να κάνουν ατομικές προπονήσεις σε παιδιά την ώρα που
έπρεπε να ειναι στο σχολείο.
Μιλάμε για παιδιά 3ης Γυμνασίου και 1ης Λυκείου!!!!
Επίσης πως δικαιολογείται όλο αυτο το concept??
m-papous
QUOTE (dream04 @ Nov 26 2017, 13:40 ) *
Επίσης εαν γνωρίζει κάποιος να μου πει ,ποιος αφήνει προπονητές του αναπτυξιακού να κάνουν ατομικές προπονήσεις σε παιδιά την ώρα που
έπρεπε να ειναι στο σχολείο.

Οι γονείς
QUOTE (dream04 @ Nov 26 2017, 13:40 ) *
Μιλάμε για παιδιά 3ης Γυμνασίου και 1ης Λυκείου!!!!
Επίσης πως δικαιολογείται όλο αυτο το concept??

Δεν δικαιολογείται
dream04
QUOTE (m-papous @ Nov 26 2017, 16:27 ) *
Οι γονείς

Δεν δικαιολογείται


Η ΕΣΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ;;;;
ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ!!!!
ΟΙ γονείς πάντα στο κόσμο τους και τους εκμεταλλεύονται οι διάφοροι επιτήδειοι που ειναι διπλό-τριπλό θεσίτες!!!!!!
m-papous
QUOTE (dream04 @ Nov 26 2017, 21:23 ) *
Η ΕΣΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ;;;;
ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ!!!!

Γράφει βαθυστόχαστα άρθρα ο Βούδας... Συγνώμη ο... αναπτυξιακός
dream04
QUOTE (m-papous @ Nov 27 2017, 07:07 ) *
Γράφει βαθυστόχαστα άρθρα ο Βούδας... Συγνώμη ο... αναπτυξιακός


Καλημέρα.
Σε ενοχλεί μάλλον η αναφορά στην ΕΣΚΑ.
Μήπως έχεις δει κάτι πρωτοποριακό απο την Ένωση αυτή;;;
Νομίζω οτι βαδίζει ολοταχώς με ΒΗΜΑΤΑ προς το παρελθόν!!!!
Διαφωνείς;;;
m-papous
QUOTE (dream04 @ Nov 27 2017, 09:06 ) *
Καλημέρα.
Σε ενοχλεί μάλλον η αναφορά στην ΕΣΚΑ.
Μήπως έχεις δει κάτι πρωτοποριακό απο την Ένωση αυτή;;;
Νομίζω οτι βαδίζει ολοταχώς με ΒΗΜΑΤΑ προς το παρελθόν!!!!
Διαφωνείς;;;

Αν από αυτό που έγραψα κατάλαβες ότι με ενοχλεί η αναφορά στην ΕΣΚΑ ΟΚ.
Απλά διάβασε και μερικά posts πριν.
ak11596
Δεν ξέρω αν είμαι off topic (και αν είμαι συγχωρέστε με) αλλά σε αγώνα Παμπαιδικού Β' (για όσους δεν γνωρίζουν ισχύουν ιδιαίτεροι κανόνες ένας εκ των οποίων είναι να παίζουν όλα τα παιδιά τουλάχιστον 8') είναι λογικό στη φάση των ομίλων να κατεβάζει μια ομάδα 14 ή 15 παιδιά, αλλά την ώρα του αγώνα να 'δηλώνει-χρησιμοποιεί' μόνο τα 12, ώστε να έχει την δυνατότητα να παίξουν οι καλύτεροι της παίκτες περισσότερο ??? Μιλάμε για μεγάλη και γνωστή ομάδα των Β.Π. και τα παιδιά που αγωνίζονται είναι (το μεγαλύτερο) Β' Γυμνασίου (2004)...!!! Και δεν είναι η μόνη ομάδα που το κάνει αυτό ....!!! Δεν είναι κρίμα... ???

QUOTE (ak11596 @ Nov 27 2017, 12:42 ) *
Δεν ξέρω αν είμαι off topic (και αν είμαι συγχωρέστε με) αλλά σε αγώνα Παμπαιδικού Β' (για όσους δεν γνωρίζουν ισχύουν ιδιαίτεροι κανόνες ένας εκ των οποίων είναι να παίζουν όλα τα παιδιά τουλάχιστον 8') είναι λογικό στη φάση των ομίλων να κατεβάζει μια ομάδα 14 ή 15 παιδιά, αλλά την ώρα του αγώνα να 'δηλώνει-χρησιμοποιεί' μόνο τα 12, ώστε να έχει την δυνατότητα να παίξουν οι καλύτεροι της παίκτες περισσότερο ??? Μιλάμε για μεγάλη και γνωστή ομάδα των Β.Π. και τα παιδιά που αγωνίζονται είναι (το μεγαλύτερο) Β' Γυμνασίου (2004)...!!! Και δεν είναι η μόνη ομάδα που το κάνει αυτό ....!!! Δεν είναι κρίμα... ???


Η ΕΣΚΑ (που σε πολλά την κατακρίνω για τις επιλογές της) όρισε ένα σωστό κανόνα, η καταστρατήγιση του οφείλεται στην εφαρμογή του από τους προπονητές και από τους γονείς (όλους τους γονείς μιας ομάδας) που το αποδέχονται... και το αποδέχονται γιατί??? Για την νίκη...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.