Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
m-papous
Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου 12/01

http://www.basket.gr/eidhseis/7735-pampaid...-klimakio-notou

Βέβαια η νέα μόδα επιτάσει σημασία να μην έχει ποια ονόματα γράφονται αλλά ποιοι δεν γράφονται και πάνε.
Οι μαύροι. Όπως λέμε μαύρο χρήμα.
m-papous
2 ερωτήσεις.

1. Ο Καλαϊτζής σαν υπεύθυνος αναπτυξιακού έχει γράψει τις περίεργες προκηρύξεις για 5 8λεπτα και συνεχόμενο χρόνο;

2. Αν τις έγραψε, ξέρει τι λένε;
Doctor Snitch
Παρακαλώ απευθύνετε τα ερωτήματά σας στον (υπεύθυνο) Πρόεδρο επιτροπής πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ, που είναι και προϊστάμενός του και καθ ύλην αρμόδιος να απαντήσει.
Gkos
Για μια στιγμή πίστεψα πως εσύ είσαι ο υπεύθυνος γιατρε 🤔
Doctor Snitch
ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Καλό !!! smiley.gif

77.gif
dream04
QUOTE (Doctor Snitch @ Jan 14 2018, 16:44 ) *
Παρακαλώ απευθύνετε τα ερωτήματά σας στον (υπεύθυνο) Πρόεδρο επιτροπής πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ, που είναι και προϊστάμενός του και καθ ύλην αρμόδιος να απαντήσει.

Ο κύριος αυτός γνωρίζει την έννοια της λέξης " διαφάνεια".
Κοιτάξτε τι ωραία που "φτιάχνει" τα πράγματα κατα το δοκούν στη Γ φάση για την άνοδο στην Α κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ και Εφήβων.
Με κληρώσεις αμφιβόλου πιστότητας και ποιότητας!!!!
m-papous
QUOTE (m-papous @ Jan 14 2018, 15:53 ) *
2 ερωτήσεις.

1. Ο Καλαϊτζής σαν υπεύθυνος αναπτυξιακού έχει γράψει τις περίεργες προκηρύξεις για 5 8λεπτα και συνεχόμενο χρόνο;

2. Αν τις έγραψε, ξέρει τι λένε;

Σε συνέχεια της παραπάνω ανάρτησης ετοιμάζω φωτορεπορτάζ σε συνέχειες.

Εισαγωγικά, στο αναπτυξιακό της ΕΣΚΑ και μόνο από όσο ξέρω, τα παιχνίδια δεν είναι 4χ10 λεπτά, αλλά 5χ8.
Δεν φτάνει μόνο αυτό, αλλά δεν ισχύουν και οι ίδιοι κανονισμοί.
Για να διευκολύνω ισχύουν τα παρακάτω.



Φανταστείτε τώρα να είστε διαιτητής ή γραμματεία.
jhantzop
QUOTE(m-papous @ Jan 17 2018, 22:22 ) *
Σε συνέχεια της παραπάνω ανάρτησης ετοιμάζω φωτορεπορτάζ σε συνέχειες.

Εισαγωγικά, στο αναπτυξιακό της ΕΣΚΑ και μόνο από όσο ξέρω, τα παιχνίδια δεν είναι 4χ10 λεπτά, αλλά 5χ8.
Δεν φτάνει μόνο αυτό, αλλά δεν ισχύουν και οι ίδιοι κανονισμοί.
Για να διευκολύνω ισχύουν τα παρακάτω.



Φανταστείτε τώρα να είστε διαιτητής ή γραμματεία.


http://fbm.es/images/documentos/temp1718/R...lesFBM_1718.pdf

αλλά είναι μεγάλη συζήτηση...
GGA
Ξερετε κανενα απο τα παιδια που πηγαν στις Σερρες να ξεχωριζει?
m-papous
Επεισόδιο 1.
Αγώνας παμπαίδων Β' (2004)



Αρχή του αγώνα. 1ο οκτάλεπτο.
Ο κ. Καλαϊτζής κοιτάζει τον πίνακα και βλέπει ότι ο χρόνος στις βολές έχει σταματήσει.
m-papous
Επεισόδιο 2.



Ο κ. Καλαϊτζής πετάγεται σαν ελατήριο από τον πάγκο.
m-papous
Επεισόδιο 3.



Ο κ. Καλαϊτζής πηγαίνει στη γραμματεία.

ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ: Γιατί σταματάτε το χρόνο;
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: Έτσι λέει η προκήρυξη.
ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ: Τι λέτε, κάνετε λάθος. ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ.
m-papous
Επεισόδιο 4.



Ο κ. Καλαϊτζής κάθεται στην καρέκλα και ψάχνει τα πράγματά του.
m-papous
Επεισόδιο 5.



Ο κ. Καλαϊτζής ξανακάθεται στον πάγκο και κάτι διαβάζουν με το συνεργάτη του.
m-papous
Επεισόδιο 6.



Ο κ. Καλαϊτζής ξαναπηγαίνει στη γραμματεία και τους λέει πως είχαν δίκαιο.
m-papous
Μερικά σχόλια στα παραπάνω.

1. Ο κ. Καλαϊτζής παρ' όλη την έπαρση (ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ), παραδέχτηκε στη γραμματεία πως είχε δίκαιο.

2. Μάλλον υπάρχει "πρόθεση" για καψόνι σε διαιτητές και κριτές. Γιατί αν δεν θυμάται τις προκηρύξεις αυτός που τις έγραψε και έχει στο μυαλό του και όλο το σκεπτικό κάτω από το οποίο βγήκαν, φανταστείτε αυτούς που μπορεί να έχουν 2 συνεχόμενα παιχνίδια με διαφορετικούς κανονισμούς.

3. Αν ο σκοπός του αναπτυξιακού είναι η ανάπτυξη των παιδιών τότε θα πρέπει να μπορούν να έχουν χρόνο συμμετοχής και προσπάθειες. Αν στις προσπάθειες που παίρνει κάθε παιδί είναι δύσκολο να μπει κανόνας ο χρόνος των 10 λεπτών (καθαρός) που ίσχυε είναι σχεδόν αν όχι διπλάσιος από τα 8 λεπτά μεικτό με τα παιδιά να περιμένουν στη γραμμή να τους φέρει τη μπάλα το "ball boy" και ο χρόνος να τρέχει. Ο επιπλέον χρόνος για τα "καλά" παιδιά φτάνει από μέγιστο 20 λεπτά τα 24 λεπτά, δηλαδή τριπλασιάζεται από διπλάσιος. Δηλαδή όπως γράφτηκε και σε προηγούμενες αναρτήσεις είναι πολύ πιο εύκολο κάποιο παιδί να μπει και να βγει χωρίς να έχει ακουμπήσει καν τη μπάλα, απλώς τρέχοντας από τη μία πλευρά του γηπέδου στην άλλη.

m-papous
Και το έπος συνεχίζεται:

Προκήρυξη Τουρνουά Junior 2017-2018

Ο αγώνας του τουρνουά θα διαρκεί συνολικά 40 (σαράντα) λεπτά δηλαδή πέντε 8λεπτα μικτού χρόνου.
Στα 8λεπτα που ο χρόνος είναι μικτός
(υπάρχουν και άλλα;!!!!), μόνο ο διαιτητής θα αποφασίζει σε ποιες ειδικές περιπτώσεις θα σταματήσει το χρονόμετρο. Στη περίπτωση time out ο χρόνος θα σταματάει.
- Απαγορεύονται όλων των ειδών τα screen : στη μπαλα, χέρι-χέρι, μακριά απ αυτήν(pick and roll, hand off, screen away)

- Απαγορεύεται η χρησιμοποίηση οποιαδήποτε μορφής άμυνας ζώνης και πίεσης σε ολο το γήπεδο.(foul court press & zone press,man to man press).

- Επιτρέπεται μόνον προσωπική άμυνα (man to man max απόσταση αμυντικού από επιθετικού 1 μέτρο)
!?!?!?!?!?!?!?! στο μισό γήπεδο ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ.
dream04
QUOTE (m-papous @ Jan 23 2018, 13:32 ) *
Και το έπος συνεχίζεται:

Προκήρυξη Τουρνουά Junior 2017-2018

Ο αγώνας του τουρνουά θα διαρκεί συνολικά 40 (σαράντα) λεπτά δηλαδή πέντε 8λεπτα μικτού χρόνου.
Στα 8λεπτα που ο χρόνος είναι μικτός
(υπάρχουν και άλλα;!!!!), μόνο ο διαιτητής θα αποφασίζει σε ποιες ειδικές περιπτώσεις θα σταματήσει το χρονόμετρο. Στη περίπτωση time out ο χρόνος θα σταματάει.
- Απαγορεύονται όλων των ειδών τα screen : στη μπαλα, χέρι-χέρι, μακριά απ αυτήν(pick and roll, hand off, screen away)

- Απαγορεύεται η χρησιμοποίηση οποιαδήποτε μορφής άμυνας ζώνης και πίεσης σε ολο το γήπεδο.(foul court press & zone press,man to man press).

- Επιτρέπεται μόνον προσωπική άμυνα (man to man max απόσταση αμυντικού από επιθετικού 1 μέτρο)
!?!?!?!?!?!?!?! στο μισό γήπεδο ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ.

Γνωρίζετε ποιος έχει γράψει αυτή τη ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ;;
Μου φαίνεται αδιανόητο να ειναι κάποιος μπασκετικός!!
nikolas_asteri
QUOTE (m-papous @ Jan 23 2018, 16:32 ) *
- Επιτρέπεται μόνον προσωπική άμυνα (man to man max απόσταση αμυντικού από επιθετικού 1 μέτρο)[/i] !?!?!?!?!?!?!?! στο μισό γήπεδο ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ.


Μόνο ο Gary Payton αυτά rolleyes.gif
fairbasket
QUOTE (nikolas_asteri @ Jan 23 2018, 22:11 ) *
Μόνο ο Gary Payton αυτά rolleyes.gif

Έπρεπε να προσθέσει και το εξής: "ο αμυνόμενος να μην κοιτάζει στα μάτια τον αντίπαλο".... smiley.gif
Doctor Snitch
Ας μεταφέρει κάποιους στους αρμόδιους υπεύθυνους της ΕΟΚ (εάν ήδη δεν το γνωρίζουν), ότι το θέαμα να στοιβάζονται γονείς στον διάδρομο των προπονητηρίων του ΟΑΚΑ για να παρακολουθήσουν τις προπονήσεις όλων ανεξαρτήτως των κλιμακίων της Εθνικής, από «ανοικτά παράθυρα», είναι τουλάχιστον γελοίο σαν εικόνα.
Και ότι ο κανόνας του οι προπονήσεις να είναι «κλειστές», πρέπει να ισχύει το ίδιο και για διάφορους διερχόμενους περιπατητές «προπονητές-παράγοντες-μάνατζερ» και οι οποίοι φροντίζουν επιδεικτικά και με ύφος χιλίων καρδιναλίων να τον καταπατούν, αντί να αποτελούν παράδειγμα προς μίμηση για αυτό για το οποίο οι ίδιοι φέρουν την ευθύνη της εφαρμογής του.
Ας το μαζέψουν λίγο ρε παιδί μου….αν δεν μπορούν το «όλον», τουλάχιστον το φαίνεσθαι που είναι και εύκολο…..
Άντε μπράβο τα παιδάκιααα…. smiley.gif
dream04
QUOTE (Doctor Snitch @ Jan 29 2018, 08:20 ) *
Ας μεταφέρει κάποιους στους αρμόδιους υπεύθυνους της ΕΟΚ (εάν ήδη δεν το γνωρίζουν), ότι το θέαμα να στοιβάζονται γονείς στον διάδρομο των προπονητηρίων του ΟΑΚΑ για να παρακολουθήσουν τις προπονήσεις όλων ανεξαρτήτως των κλιμακίων της Εθνικής, από «ανοικτά παράθυρα», είναι τουλάχιστον γελοίο σαν εικόνα.
Και ότι ο κανόνας του οι προπονήσεις να είναι «κλειστές», πρέπει να ισχύει το ίδιο και για διάφορους διερχόμενους περιπατητές «προπονητές-παράγοντες-μάνατζερ» και οι οποίοι φροντίζουν επιδεικτικά και με ύφος χιλίων καρδιναλίων να τον καταπατούν, αντί να αποτελούν παράδειγμα προς μίμηση για αυτό για το οποίο οι ίδιοι φέρουν την ευθύνη της εφαρμογής του.
Ας το μαζέψουν λίγο ρε παιδί μου….αν δεν μπορούν το «όλον», τουλάχιστον το φαίνεσθαι που είναι και εύκολο…..
Άντε μπράβο τα παιδάκιααα…. smiley.gif


Με ποια λογική επιτρέπονται οι μανατζάρεοι στις προπονησεις των κλιμακίων;;
Απο ποια ηλικία προβλέπεται απο τη νομοθεσία να έχει καποιο παιδί μάνατζερ;;
Οι υπογραφές ανηλίκων δεσμεύουν τα παιδιά η υπογράφουν και οι γονείς για να έχουν ισχύ;;;
Ποιοι βάζουν τα χέρια τους και βγάζουν τα μάτια τους;;
Οι γονείς!!!!!!
Gkos
 
QUOTE (dream04 @ Jan 29 2018, 10:35 ) *
Με ποια λογική επιτρέπονται οι μανατζάρεοι στις προπονησεις των κλιμακίων;;
 



Υποθέτω πως τελειώνουν τις ατομικές από το ένα βοηθητικό και πετάγονται στο διπλανό να δουν την προπόνηση καθότι φιλαράκια με τους ομοσπονδιακούςwink.gif
Τα υπόλοιπα δεν στα απαντάω,είναι ρητορικα αλλωστε.
m-papous
QUOTE (Gkos @ Jan 29 2018, 12:15 ) *
 
Υποθέτω πως τελειώνουν τις ατομικές από το ένα βοηθητικό και πετάγονται στο διπλανό να δουν την προπόνηση καθότι φιλαράκια με τους ομοσπονδιακούςwink.gif

Μήπως εκτός από "φιλαράκια" είναι και εκλέκτορες. Κάνουν τη βρόμικη δουλειά για τους ομοσπονδιακούς.
m-papous
Σήμερα τελειώνει η πρώτη φάση στους 2004.
Δε ξέρω αν μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει επειδή η ΕΣΚΑ δεν το ανακοινώνει στο site αλλά ακούω για νοκ άουτ παιχνίδια και συμμετοχή στο F4 με κλήρωση. Αν ισχύουν θα είναι μια νέα σημαντική καινοτομία του αναπτυξιακού που αφού πήρε τους καλύτερους από τους περσινούς φιναλίστ σχεδιάζει να φτάσει (και να κατακτήσει με τους 2004 γιατι με τους εφήβους ποιος ξέρει) το τουρνουά. Αν δούμε και την ολυμπιάδα εκτός μένει αυτός και ο απόλλωνας αν έχουν σχεδιαστεί καλά οι διασταυρώσεις. Άντε να σπρώξουμε λίγο και το bountouris bc.

Τώρα που το είπα αυτό τα καλάμια του αναπτυξιακού και του Μπουντούρη πρέπει να έχουν το ίδιο μέγεθος.
Μπορεί να κερδίζει με 60 πόντους αλλά θα πρέπει να φωνάζει στους διαιτητές τονίζοντας ποιος είναι αυτός και ότι ξέρει τον Κορομηλά τον τον τον και μπλα μπλα μπλα.
Αντε και ομοσπονδιακός.
Doctor Snitch
Παπούκα, βλέπεις παντού εφιάλτες με τον αναπτυξιακό.
Βγάλε τις παρωπίδες σου, και για τις διασταυρώσεις ρώτα καλύτερα τον Δούκα που έκατσε και μηδενίστηκε εχθές το βράδυ, με 20-0 από τους τελευταίους του ομίλου του, για να έχει ευκολότερη διαδρομή προς το F4. Υπομονή, θα τα δεις τα σταυρώματα αύριο στην ΕΣΚΑ. Ήταν όλοι τους σήμερα στο Σύνταγμα.
Την Ολυμπιάδα ας την στην άκρη, γιατί δεν έχει μαντήλι να κλάψει. Οι καλύτεροι από τους περσινούς φιναλίστ παίζουν στο παιδικό. Ο Μπουντούρης με τους Νορβηγούς που έχει, δεν περνάει τα σύνορα. Ο Απόλλωνας είναι εξαιρετικός.
Αγωνιστικούς χαιρετισμούς smiley.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 4 2018, 21:01 ) *
Παπούκα, βλέπεις παντού εφιάλτες με τον αναπτυξιακό.
Βγάλε τις παρωπίδες σου, και για τις διασταυρώσεις ρώτα καλύτερα τον Δούκα που έκατσε και μηδενίστηκε εχθές το βράδυ, με 20-0 από τους τελευταίους του ομίλου του, για να έχει ευκολότερη διαδρομή προς το F4. Υπομονή, θα τα δεις τα σταυρώματα αύριο στην ΕΣΚΑ. Ήταν όλοι τους σήμερα στο Σύνταγμα.
Την Ολυμπιάδα ας την στην άκρη, γιατί δεν έχει μαντήλι να κλάψει. Οι καλύτεροι από τους περσινούς φιναλίστ παίζουν στο παιδικό. Ο Μπουντούρης με τους Νορβηγούς που έχει, δεν περνάει τα σύνορα. Ο Απόλλωνας είναι εξαιρετικός.
Αγωνιστικούς χαιρετισμούς smiley.gif

Το αν θα μηδενιστεί ο ΔΟΥΚΑΣ θα το δούμε αύριο. Δεν θα είναι και ο πρώτος αγώνας με λιγότερους από 12 παίκτες που δεν έχουμε μηδενισμό. Αλλά ότι και να γίνει δεν νομίζω πως θα περάσει τα νοκ άουτ.
Αυτοί που όντως παίζουν παιδικό δεν νομίζω πως πιστεύεις πως δεν θα παίξουν τώρα επειδή δεν παίξαν τα παιχνίδια της πρώτης φάσης.
Την Ολυμπιάδα μην την κλαις. Ο προπονητή της εκτός από την εξαιρετική δουλειά που έχει κάνει τόσα χρόνια, τώρα έχει και τα κονε. Εντάξει δεν πηγε το 2004 τόσο καλά, αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι.
Για τον Απόλλωνα ουδεν σχόλιο η διάρκεια μιλάει.
Όσο για τις εμμονές είναι λόγω ηλικίας. Αλλά το τουρνουά θα το πάρει. Για τους εφήβους δεν ξέρω. Και βέβαια είναι άλλο νικητής τουρνουά με τριπλή κορώνα όσα τρυφίλια νάχει πάνω και άλλο με Παναθηναϊκό
Doctor Snitch
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΣΑ 03/02/2018 13:30 ΛΑΥΡΙΟΥ ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 44 - 56
ΣΑ 03/02/2018 15:45 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 12 - 67
ΣΑ 03/02/2018 20:30 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 20 - 0
ΚΥ 04/02/2018 17:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Γ 42 - 52


ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ

ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 26 14 12 2 0 0 811 515 296 0 1,000
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 25 14 12 1 1 0 807 492 315 4 1,272
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 25 14 11 3 0 0 765 558 207 2 0,786
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Γ 22 14 8 6 0 0 689 615 74 0 1,000
ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 20 14 6 8 0 0 531 581 -50 0 1,000
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. 18 14 4 10 0 0 538 625 -87 0 1,000
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 15 14 2 11 1 0 391 691 -300 4 1,762
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 15 14 1 13 0 0 318 773 -455 2 0,568



Wise people learn when they can; fools learn when they must
Duke of Wellington

smiley.gif
jhantzop
QUOTE(Doctor Snitch @ Feb 4 2018, 21:01 ) *
... Βγάλε τις παρωπίδες σου, και για τις διασταυρώσεις ρώτα καλύτερα τον Δούκα που έκατσε και μηδενίστηκε εχθές το βράδυ, με 20-0 από τους τελευταίους του ομίλου του, για να έχει ευκολότερη διαδρομή προς το F4. Υπομονή, θα τα δεις τα σταυρώματα αύριο στην ΕΣΚΑ ...

Η ευκολότερη διαδρομή έχει να κάνει με την κλήρωση και όχι με την 1η ή 2η θέση. Κάνω λάθος;
Doctor Snitch
QUOTE (jhantzop @ Feb 5 2018, 13:12 ) *
Η ευκολότερη διαδρομή έχει να κάνει με την κλήρωση και όχι με την 1η ή 2η θέση. Κάνω λάθος;


Σωστά, στη κλήρωση αναφέρομαι.....
smiley.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 5 2018, 15:24 ) *
Σωστά, στη κλήρωση αναφέρομαι.....
smiley.gif

Η πρώτη φάση είναι ουσιαστικά ορισμός.
Το πως θα πάει η Β' φάση μέχρι F4 είναι στη διακριτική ευχέρεια της ΕΣΚΑ αν θα ξαναπαίξουν σε ομίλους αν είναι νοκ αουτ αν είναι με κλήρωση, και όλα αυτά έχουν γίνει.
Όλα λοιπόν ανάλογα με το τι σχεδιάζει ο επικεφαλής.

Και όταν βρομάει το κεφάλι δεν μπορεί να μας πιάνει ο πόνος για τη μπόχα από τα πόδια. Άλλωστε η μύτη είναι ψηλά.
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Feb 5 2018, 17:35 ) *
Η πρώτη φάση είναι ουσιαστικά ορισμός.
Το πως θα πάει η Β' φάση μέχρι F4 είναι στη διακριτική ευχέρεια της ΕΣΚΑ αν θα ξαναπαίξουν σε ομίλους αν είναι νοκ αουτ αν είναι με κλήρωση, και όλα αυτά έχουν γίνει.
Όλα λοιπόν ανάλογα με το τι σχεδιάζει ο επικεφαλής.

Και όταν βρομάει το κεφάλι δεν μπορεί να μας πιάνει ο πόνος για τη μπόχα από τα πόδια. Άλλωστε η μύτη είναι ψηλά.



Ο καλύτερός μου πελάτης είναι αυτός με την κακοσμία στα πόδια. Χρόνια τώρα του έχω βρει το φάρμακο και τον κουράρω, αλλά αυτός εκεί βρε παιδί μου, επιμένει να κάνει το δικό του. Τι να κάνω και εγώ......σαν γιατρός κάνω αυτό που επιτάσσει το καθήκον.
Όσο για το κεφάλι στο οποίο αναφέρεσαι δεν βρωμάει, απλά μυρίζει την μπόχα των υπολοίπων και ανάλογα πράττει. Και δεν χρειάζεται κάθε φορά να αναφέρω ποιος είναι ο επικεφαλής.....έχεις καιρό μου φαίνεται να επισκεφτείς την ένωση.....

Wise people learn when they can; fools learn when they must
Duke of Wellington


smiley.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 6 2018, 09:43 ) *
Ο καλύτερός μου πελάτης είναι αυτός με την κακοσμία στα πόδια. Χρόνια τώρα του έχω βρει το φάρμακο και τον κουράρω, αλλά αυτός εκεί βρε παιδί μου, επιμένει να κάνει το δικό του. Τι να κάνω και εγώ......σαν γιατρός κάνω αυτό που επιτάσσει το καθήκον.
Όσο για το κεφάλι στο οποίο αναφέρεσαι δεν βρωμάει, απλά μυρίζει την μπόχα των υπολοίπων και ανάλογα πράττει. Και δεν χρειάζεται κάθε φορά να αναφέρω ποιος είναι ο επικεφαλής.....έχεις καιρό μου φαίνεται να επισκεφτείς την ένωση.....

Wise people learn when they can; fools learn when they must
Duke of Wellington


smiley.gif

Εκτός από γιατρός που μεγαλόψυχα θεραπεύει τους από κάτω φαίνεται πως είσαι και Πάπας που μοιράζει συγχωροχάρτια στους από πάνω.

Ένας ηλίθιος που παρά τα χρόνια που πέρασαν από πάνω του δεν έχει μάθει τίποτα.
Gkos
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 4 2018, 21:01 ) *
ρώτα καλύτερα τον Δούκα που έκατσε και μηδενίστηκε εχθές το βράδυ, με 20-0 από τους τελευταίους του ομίλου του, για να έχει ευκολότερη διαδρομή προς το F4. Υπομονή, θα τα δεις τα σταυρώματα αύριο στην ΕΣΚΑ. Ήταν όλοι τους σήμερα στο Σύνταγμα.



Τώρα κοιτούσα διασταυρώσεις. . .
Θελανε να αποφυγουν Αρη Πετρούπολης που τους απέκλεισε πέρυσι στην ίδια ηλικιακή κατηγορία ;

Σατανικό. . . smiley.gif
jhantzop
Το να έχασε επίτηδες για να βγει 2ος με το να έχει ευνοϊκότερη κλήρωση, δεν συμβαδίζει...

Το να μην υπάρχουν προκαθορισμένα ζευγάρια (κακώς) και το να θέλει να αποφύγει κάποιος κάτι, δεν συμβαδίζει...

Σκεφτείτε τι θέλετε να πείτε, δείτε αν στέκει και πείτε το.
m-papous
Το τουρνουα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει πως δεν θα το πάρει η Τριπλή όχι λόγω κληρώσεων ή ορισμών αλλά λόγω ομάδας.

Από κει και πέρα η ΕΣΚΑ χθες αφού είχαν βγει τα παιχνίδια της Β' φάσης ανακοίνωσε για μας τους μη μυημένους πως πάει μέχρι στο F4.
Και εκεί έχει μόνο 2 νοκ άουτ και κλήρωση για τις 3 από τις 4 ομάδες του F4.
Ας με διορθώσουν οι παλαιώτεροι στο site αλλά νομίζω στις ηλικίες αυτές τουλάχιστον (13-15) αν γινόταν κλήρωση θα ήταν μετά την Α' φάση και μετά δύο ή τέσσερις όμιλοι για να βγουν οι ομάδες του F4.

Τι θέλω να πω. Θα αλλάξει τον νικητή; Όχι. Τις υπόλοιπες ομάδες που θα πάνε; Μάλλον όχι.
Αλλά διακρύνω υπάρχει μια μανία να αλλάξουν (χωρίς λόγο) κανονισμούς τρόπο διεξαγωγής κλπ για ποιό λόγο. Εκτός από να μπερδεύονται προπονητές, παίκτες, διαιτητές, κριτές, να λέμε πως κάτι κάναμε. Κάτι καινούργιο. Και ας είναι μια τρύπα στο νερό.
Gkos
Γενικώς (δια)βλέπω μια πολυ έντονη και αυστηρή κριτική στον κο Καλαιτζη και νομιζω είναι άδικη.
Δεν λέω πως έχει το αλάθητο,και φυσικα θα κριθεί όπως το κάθε δημόσιο προσωπο για λάθη ,παραλείψεις και . . . αστοχιες,απλά νομιζω έχουμε φτασει στο σημείο να  κατηγορείται για ότι συμβαινει σε αυτη την δυσμοιρη χώρα των Βαλκανίων.
Που οι χειρισμοί του στο Μακεδονικό ήταν πολύ λάθος ,αυτό ειναι μια πραγματικότητα 😎
m-papous
QUOTE (Gkos @ Feb 7 2018, 16:11 ) *
Γενικώς (δια)βλέπω μια πολυ έντονη και αυστηρή κριτική στον κο Καλαιτζη και νομιζω είναι άδικη.
Δεν λέω πως έχει το αλάθητο,και φυσικα θα κριθεί όπως το κάθε δημόσιο προσωπο για λάθη ,παραλείψεις και . . . αστοχιες,απλά νομιζω έχουμε φτασει στο σημείο να  κατηγορείται για ότι συμβαινει σε αυτη την δυσμοιρη χώρα των Βαλκανίων.
Που οι χειρισμοί του στο Μακεδονικό ήταν πολύ λάθος ,αυτό ειναι μια πραγματικότητα 😎

Εγώ το περιορίζω σε αστοχίες.
Αλλά θα πάρει ένα τίτλο (2004) για να βάλει στο βιογραφικό του και ίσως ηρεμήσει. Πέρασαν τόσα χρόνια στον PAO bC και ως και ο Δημητρίου έχει πάρει, αυτός τίποτε.
tiramolas111
QUOTE (m-papous @ Feb 7 2018, 16:41 ) *
Εγώ το περιορίζω σε αστοχίες.
Αλλά θα πάρει ένα τίτλο (2004) για να βάλει στο βιογραφικό του και ίσως ηρεμήσει. Πέρασαν τόσα χρόνια στον PAO bC και ως και ο Δημητρίου έχει πάρει, αυτός τίποτε.



ΣΕΒΑΣΤΕ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΔΑΣΚΑΛΕ.....ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΤΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΔΑΙΣ
Ο ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ.........ΤΩΡΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΠΡΩΤΟΣ.......
ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ......ΝΟΗΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..... rolleyes.gif

Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΣΚΑΝΑ?ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ ΒΟΥΛΑΣ ΠΟΤΕ?Η ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ?
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?ΑΠΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΤΗΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ.....
ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟ BC?
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ Feb 7 2018, 18:22 ) *
ΣΕΒΑΣΤΕ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΔΑΣΚΑΛΕ.....ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΤΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΔΑΙΣ
Ο ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ.........ΤΩΡΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΠΡΩΤΟΣ.......
ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ......ΝΟΗΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..... rolleyes.gif

Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΣΚΑΝΑ?ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ ΒΟΥΛΑΣ ΠΟΤΕ?Η ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ?
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?ΑΠΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΤΗΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ.....
ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟ BC?

Ήταν και έφυγε
Doctor Snitch
Την ημέρα που έγινε η κλήρωση της Α' Φάσης των 2004 δηλαδή την Τετάρτη 27/9/2018 το απόγευμα, έγινε και η κλήρωση με τις διασταυρώσεις της Β' και της Γ' φάσης και όχι προχθές.
Τον τρόπο διεξαγωγής ΟΛΩΝ των τουρνουά της ΕΣΚΑ το επιλέγει-αποφασίζει η επιτροπή διεξαγωγής πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ.
Τώρα όσο θέλουν να το καταλάβουν, το καταλαβαίνουν. Όσοι δεν θέλουν πάλι, οκ. Είκοσι χρόνια τα ίδια και τα ίδια.......
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 8 2018, 07:08 ) *
Την ημέρα που έγινε η κλήρωση της Α' Φάσης των 2004 δηλαδή την Τετάρτη 27/9/2018 το απόγευμα, έγινε και η κλήρωση με τις διασταυρώσεις της Β' και της Γ' φάσης και όχι προχθές.
Τον τρόπο διεξαγωγής ΟΛΩΝ των τουρνουά της ΕΣΚΑ το επιλέγει-αποφασίζει η επιτροπή διεξαγωγής πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ.
Τώρα όσο θέλουν να το καταλάβουν, το καταλαβαίνουν. Όσοι δεν θέλουν πάλι, οκ. Είκοσι χρόνια τα ίδια και τα ίδια.......

Εγώ δεν κατάλαβα να είπε κάποιος κάτι διαφορετικό. Εκτός αν είμαι τόσο ηλίθιος.
Όσο για τα είκοσι χρόνια νομίζω το forum έχει πολύ λιγότερα χρόνια λειτουργίας και εσύ ακομα πιο λίγα σ' αυτό.
Doctor Snitch
Εντάξει σταματάω εδώ, παραδίνομαι.
Κέρδισες !
GGA
Μαθαμε τιποτα απο νοκ αουτ?
Doctor Snitch
Εάν έχω πληροφορηθεί σωστά οι νικητές από τα πρώτα knock out παιχνίδια του Σ/Κ και τα ζευγάρια που διαμορφώνονται (για τα δεύτερα knock out παιχνίδια) είναι :

1. ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
2. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
3. Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
4. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
5. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

Αν κάτι το έχω λάθος, θα το πληροφορηθούμε αύριο επίσημα από την ΕΣΚΑ

smiley.gif
GGA
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 11 2018, 22:07 ) *
Εάν έχω πληροφορηθεί σωστά οι νικητές από τα πρώτα knock out παιχνίδια του Σ/Κ και τα ζευγάρια που διαμορφώνονται (για τα δεύτερα knock out παιχνίδια) είναι :

1. ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
2. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
3. Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
4. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
5. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

Αν κάτι το έχω λάθος, θα το πληροφορηθούμε αύριο επίσημα από την ΕΣΚΑ

smiley.gif

Kαμια πρόβλεψη?
Doctor Snitch
QUOTE (GGA @ Feb 22 2018, 17:33 ) *
Kαμια πρόβλεψη?


Με το δεδομένο ότι δεν έχω παρακολουθήσει φέτος τους "4ρηδες", και με ότι πληροφορίες έχω μαζέψει δεξιά & αριστερά, θα διακινδυνέψω μία πρόβλεψη.

1. ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ -Διπλό
2. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - Άσσος
3. Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ -Διπλό
4. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - Διπλό
5. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ -Άσσος

Και επειδή έχει πλάκα και δεν έχω ν χάσω τίποτε, το πάω και παρακάτω.....

Περνούν απ ευθείας στο F4: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ, ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ, και κληρώνεται για knock out αγώνα
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ και πενάει ο ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ.

Μετά από κλήρωση το γήπεδο του F4 είναι της ΑΓ. Βαρβάρας και οι δύο ημιτελικοί είναι:

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

Και ο τελικός,
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

smiley.gif

Υ.Γ και εάν πετύχω τίποτις να μου γράψετε...... 69.gif
Gkos
Μετά από 2 παρατάσεις , ο Απόλλωνας έκαμψε την αντίσταση της Ενωσης Ιλιου με 49-47 και  τσέκαρε το πρώτο(αν και παίζει το ματς στο ΟΑΚΑ να χε λήξει νωρίτερα 😂 ) εισητήριο  για την επόμενη φάση.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά.
Doctor Snitch

ΣΑ 24/02/2018 12:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 49 - 47
ΣΑ 24/02/2018 12:45 ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 73 - 48

ΚΥ 25/02/2018 15:00 ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΚΥ 25/02/2018 17:00 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΚΥ 25/02/2018 19:30 Σ.Κ ΑΝΟΙΞΗΣ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

Καλή συνέχεια σε όλους ! smiley.gif
Gkos
http://www.sport-fm.gr/article/basket/o-up...ai-katw/3502034


Δεν ξερω αν ειναι το κατάλληλο μερος ,σκεφτηκα και το τοπικ της Εθνικης Παμπαιδων!

Παρτε και αυτο που ειδα προχτες στο ιντερνετ !

http://www.lifemagazine.gr/prwto-all-star-...rwpikos-agwnas/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.