Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Gkos
Εγώ σε ένα που τον είχα δει στο Μαρούσι,ήταν οριακά να περάσει όμιλο.
Τίποτα παραπάνω.
tiramolas111
[quote name='erasitexnis' date='May 7 2018, 14:26 ' post='888751']
Φιλε μου απο Νεα σμυρνη ηρθα να δω το παιχνιδι και εγω ειδα ενα πραγματικο ντερμπυ
τωρα που τα ειδες εσυ αυτα τα ταμπουρια και αλλα τετοια μαλλον αλλου θα......εβλεπες....
ασε που ο κοουτς της ολυμπιαδας θα επρεπε να ειχε φαει 2 τουλαχιστον τεχνικες ποινες....
αλλα απο οτι λενε.....εχει κονε...χαχαχαχα
στο ημιχρονο η ολυμπιαδα ηταν πισω με 8 η 9 αν θυμαμαι καλα....
της εντυπωσεις της ειχε ο Δουκας γιατι επαιζε πολυ καλα,στην τριτη περιοδο ο Δουκας με 10 ποντους μπροστα.....
στην τεταρτη περιοδο και αφου ειχε βγει ο βασικος σουτερ του Δουκα με 5 φαουλ η Ολυμπιαδα ειχε....το εξωπραγματικο
5 στα 5 τριποντα και γυρισε το παιχνιδι ,ειχε το μομεντουμ του αγωνα και μερικα......σφυριγματακια αφου........μαλωσε ο κοουτς της ολυμπιαδας τους.....διαιτητες.....χαχαχαχ...φοβερη φαση επρεπε να τον βλεπατε πως φωναζε στους διαιτητες....χαχαχαχαχ......βεβαια για μενα ρολο επαιξε η εμμονη του κοουτς του Δουκα για παιχνιδι με τριποντα αφου εβλεπε πως δεν τπυ βγαινει,αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου μονο.
64-64 1.38 νομιζω πριν τελειωσει εκει ε τριποντο μαχαιρια και τερμα......
καλη αποδοση απο τον δουκα ειχε το ν.8 αρεσε πολυ και απο ολυμπιαδα το ν.11 και το ν.4
Αυτα ειδα και χαρηκα γιατι ηταν ωραιο και πολυ καλο παιχνιδι
ΑΞΙΕΣ και οι δυο ομαδες και ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΣ θα ελεγα.
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ May 7 2018, 17:17 ) *
Φιλε μου απο Νεα σμυρνη ηρθα να δω το παιχνιδι και εγω ειδα ενα πραγματικο ντερμπυ
τωρα που τα ειδες εσυ αυτα τα ταμπουρια και αλλα τετοια μαλλον αλλου θα......εβλεπες....
ασε που ο κοουτς της ολυμπιαδας θα επρεπε να ειχε φαει 2 τουλαχιστον τεχνικες ποινες....
αλλα απο οτι λενε.....εχει κονε...χαχαχαχα
στο ημιχρονο η ολυμπιαδα ηταν πισω με 8 η 9 αν θυμαμαι καλα....
της εντυπωσεις της ειχε ο Δουκας γιατι επαιζε πολυ καλα,στην τριτη περιοδο ο Δουκας με 10 ποντους μπροστα.....
στην τεταρτη περιοδο και αφου ειχε βγει ο βασικος σουτερ του Δουκα με 5 φαουλ η Ολυμπιαδα ειχε....το εξωπραγματικο
5 στα 5 τριποντα και γυρισε το παιχνιδι ,ειχε το μομεντουμ του αγωνα και μερικα......σφυριγματακια αφου........μαλωσε ο κοουτς της ολυμπιαδας τους.....διαιτητες.....χαχαχαχ...φοβερη φαση επρεπε να τον βλεπατε πως φωναζε στους διαιτητες....χαχαχαχαχ......βεβαια για μενα ρολο επαιξε η εμμονη του κοουτς του Δουκα για παιχνιδι με τριποντα αφου εβλεπε πως δεν τπυ βγαινει,αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου μονο.
64-64 1.38 νομιζω πριν τελειωσει εκει ε τριποντο μαχαιρια και τερμα......
καλη αποδοση απο τον δουκα ειχε το ν.8 αρεσε πολυ και απο ολυμπιαδα το ν.11 και το ν.4
Αυτα ειδα και χαρηκα γιατι ηταν ωραιο και πολυ καλο παιχνιδι
ΑΞΙΕΣ και οι δυο ομαδες και ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΣ θα ελεγα.

Για βάφλες που σου είπα στην Πεντέλη πήγες?
Για να δω τι γνώμη σχημάτισες για την άλλη ομάδα του Σγουρίτσα.
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ May 7 2018, 17:17 ) *
Φιλε μου απο Νεα σμυρνη ηρθα να δω το παιχνιδι και εγω ειδα ενα πραγματικο ντερμπυ
τωρα που τα ειδες εσυ αυτα τα ταμπουρια και αλλα τετοια μαλλον αλλου θα......εβλεπες....
ασε που ο κοουτς της ολυμπιαδας θα επρεπε να ειχε φαει 2 τουλαχιστον τεχνικες ποινες....
αλλα απο οτι λενε.....εχει κονε...χαχαχαχα
στο ημιχρονο η ολυμπιαδα ηταν πισω με 8 η 9 αν θυμαμαι καλα....
της εντυπωσεις της ειχε ο Δουκας γιατι επαιζε πολυ καλα,στην τριτη περιοδο ο Δουκας με 10 ποντους μπροστα.....
στην τεταρτη περιοδο και αφου ειχε βγει ο βασικος σουτερ του Δουκα με 5 φαουλ η Ολυμπιαδα ειχε....το εξωπραγματικο
5 στα 5 τριποντα και γυρισε το παιχνιδι ,ειχε το μομεντουμ του αγωνα και μερικα......σφυριγματακια αφου........μαλωσε ο κοουτς της ολυμπιαδας τους.....διαιτητες.....χαχαχαχ...φοβερη φαση επρεπε να τον βλεπατε πως φωναζε στους διαιτητες....χαχαχαχαχ......βεβαια για μενα ρολο επαιξε η εμμονη του κοουτς του Δουκα για παιχνιδι με τριποντα αφου εβλεπε πως δεν τπυ βγαινει,αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου μονο.
64-64 1.38 νομιζω πριν τελειωσει εκει ε τριποντο μαχαιρια και τερμα......
καλη αποδοση απο τον δουκα ειχε το ν.8 αρεσε πολυ και απο ολυμπιαδα το ν.11 και το ν.4
Αυτα ειδα και χαρηκα γιατι ηταν ωραιο και πολυ καλο παιχνιδι
ΑΞΙΕΣ και οι δυο ομαδες και ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΣ θα ελεγα.


Για το Δούκα πιστεύω και εγω πως οι ομάδες είναι ισοδύναμες. Κι ας με κοροϊδεύουν. Το πρόβλημα του Δούκα είναι πως οι 2003 είναι ομάδα λούζερ. Τα πιο πολλά παιδιά είναι χρόνια μαζί, δεν κάναν τίποτε και δεν θα κάνουν. Όπως είπε ένας φίλος και για τα Βριλήσσια.

Όσον αφορά την εμμονή του Δημητρίου για τρίποντο, αυτό είχε αυτό έκανε. Δεν έχει ούτε ένα αξιόπιστο και γουίνερ για ένα προς ένα όταν η μπάλα καίει. Και εδώ φταίει γιατί θα μπορούσε να έχει τέτοιον του 2004 (άνετα με αυτή την Ολυμπιάδα) αλλά αυτά είναι θέματα επιλογών και ισορροπιών.
tiramolas111
ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ rolleyes.gif
ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΝΕ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΗΤΑΝ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ(ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ)
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΤΡΕΧΑΝΤΗΡΙΑ

ΜΑ ΚΑΛΑ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΣΓΟΥΡΙΤΣΑΣ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ???ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ??
ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΘΕΣ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ
ΚΑΙ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΣΓΟΥΡΙΤΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΒΕΒΑΙΑ)
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΙΑ....

ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΒΑΦΛΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.... rolleyes.gif 69.gif rolleyes.gif

QUOTE (m-papous @ May 7 2018, 18:16 ) *
Για το Δούκα πιστεύω και εγω πως οι ομάδες είναι ισοδύναμες. Κι ας με κοροϊδεύουν. Το πρόβλημα του Δούκα είναι πως οι 2003 είναι ομάδα λούζερ. Τα πιο πολλά παιδιά είναι χρόνια μαζί, δεν κάναν τίποτε και δεν θα κάνουν. Όπως είπε ένας φίλος και για τα Βριλήσσια.

Όσον αφορά την εμμονή του Δημητρίου για τρίποντο, αυτό είχε αυτό έκανε. Δεν έχει ούτε ένα αξιόπιστο και γουίνερ για ένα προς ένα όταν η μπάλα καίει. Και εδώ φταίει γιατί θα μπορούσε να έχει τέτοιον του 2004 (άνετα με αυτή την Ολυμπιάδα) αλλά αυτά είναι θέματα επιλογών και ισορροπιών.



ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΛΟΥΖΕΡ Η ΓΟΥΙΝΕΡ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΑΠΛΑ
ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ Ο Ν.8ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΤΟ Ν.11 ΚΑΙ ΤΟ Ν.4ΣΗΜΕΙΩΣΑΜΕΠΩΣ Ο Ν.8 ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΕΒΑΛΕ 2 ΝΤΡΑΙΒ 2 ΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΛΟ ΤΡΙΠΟΝΤΑ,ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΧΡΗΣΤΕΨΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ 2004 ΑΘΛΗΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΑΝ Η ΜΠΑΛΑ ΕΚΑΙΓΕ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.....ΛΟΥΖΕΡ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΧΑΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ 2 ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΗΤΤΑ icon_drunk.gif
GGA
αυριο λετε η τριπλη να νικησει ευκολα?
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ May 7 2018, 22:21 ) *
ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ rolleyes.gif
ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΝΕ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΗΤΑΝ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ(ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ)
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΤΡΕΧΑΝΤΗΡΙΑ

ΜΑ ΚΑΛΑ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΣΓΟΥΡΙΤΣΑΣ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ???ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ??
ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΘΕΣ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ
ΚΑΙ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΣΓΟΥΡΙΤΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ (ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΒΕΒΑΙΑ)
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΙΑ....

ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΒΑΦΛΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.... rolleyes.gif 69.gif rolleyes.gif




ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΛΟΥΖΕΡ Η ΓΟΥΙΝΕΡ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΑΠΛΑ
ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ Ο Ν.8ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΤΟ Ν.11 ΚΑΙ ΤΟ Ν.4ΣΗΜΕΙΩΣΑΜΕΠΩΣ Ο Ν.8 ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΕΒΑΛΕ 2 ΝΤΡΑΙΒ 2 ΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΛΟ ΤΡΙΠΟΝΤΑ,ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΧΡΗΣΤΕΨΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ 2004 ΑΘΛΗΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΑΝ Η ΜΠΑΛΑ ΕΚΑΙΓΕ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.....ΛΟΥΖΕΡ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΧΑΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ 2 ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΗΤΤΑ icon_drunk.gif

Για αποκατάσταση της αλήθεια ο Σγουρίτσας δεν ήταν στον πάγκο στην Πεντέλη. Αλλά είναι ο υπεύθυνος εδώ και χρόνια στον Πλάτωνα.
Τα "σκυλιά" της Πεντέλης χάσαν ένα δικό τους παιχνίδι.
Ο Δημητρίου έχει αποδείξει ότι ξέρει να νικάει, αλλά φαίνεται, όπως έχει γραφεί και αλλού, στο Δούκα έχει πολλές "δουλείες".

QUOTE (GGA @ May 7 2018, 22:28 ) *
αυριο λετε η τριπλη να νικησει ευκολα?

Αν χάσει και η τριπλή και μάλιστα χωρίς τον Καλαϊτζή προπονητή, τότε με τρολάρει η ΕΣΚΑ άγρια. smiley.gif
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ May 7 2018, 18:16 ) *
Όσον αφορά την εμμονή του Δημητρίου για τρίποντο, αυτό είχε αυτό έκανε. Δεν έχει ούτε ένα αξιόπιστο και γουίνερ για ένα προς ένα όταν η μπάλα καίει. Και εδώ φταίει γιατί θα μπορούσε να έχει τέτοιον του 2004 (άνετα με αυτή την Ολυμπιάδα) αλλά αυτά είναι θέματα επιλογών και ισορροπιών.


Του 2004 τον κρύβουν τόσο καιρό; smiley.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ May 8 2018, 07:05 ) *
Του 2004 τον κρύβουν τόσο καιρό; smiley.gif

Επειδή είσαι γιατρός, θα καταλάβεις εύκολα την παθογένεια.
Όλες οι ομάδες 2003 ακόμα και αυτές που πρωταγωνιστούν (ή που θα) έχουν 2004 όχι για να γεμίζουν πάγκο, αλλά να δίνουν λύσεις και να υπάρχει συνέχεια.
Ο Δούκας με 2004 2ους πέρυσι και 3ους φέτος φαίνεται πως είχε 2003 πολύ καλύτερους άρα δεν τους έχει ανάγκη. Το αποτέλεσμα άλλα δείχνει, που σημαίνει πως είτε δεν ξέρουν τι τους γίνεται (παλιές καραβάνες οπότε δεν το νομίζω) είτε ότι όπου θα προσθέσουν θα το κόψουν από κάπου. Και μάλλον δεν το θέλουν. Αυτό είναι παθογένεια.
Εκτός αν μου πεις πως οι συνεχόμενες επιτυχίες γίνονται τυχαία, και εφόσον δεν σε ξέρει ο ΚαλαΙτζής (υποδομές), ή οι personal δεν υπάρχεις.
Gkos
QUOTE (tiramolas111 @ May 7 2018, 17:17 ) *
Φιλε μου απο Νεα σμυρνη ηρθα να δω το παιχνιδι


Με άκουσες και πήγες ;
Είχες πει Πεντέλη θα πήγαινες ,όχι εκειsmile.gif

Μην ανησυχείτε για Δημητριου,θα κάνει μεταγραφούλες.

QUOTE (m-papous @ May 7 2018, 17:58 ) *
Για βάφλες που σου είπα στην Πεντέλη πήγες?
Για να δω τι γνώμη σχημάτισες για την άλλη ομάδα του Σγουρίτσα.


Πήγα εγώ για βάφλα.
Γεμάτος ο κήπος.
Μετά έπιασε η μπόρα . . .
Ο κος Σγουρίτσας δεν ήταν στο κλειστό όπως ήδη αναφέρθηκε άλλωστε . . .

m-papous
QUOTE (Gkos @ May 8 2018, 12:07 ) *
Μην ανησυχείτε για Δημητριου,θα κάνει μεταγραφούλες.


Άντε να ξαναζωντανέψει το ... topic που έχει αραχνιάσει από το Σεπτέμβριο!!!
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ May 8 2018, 09:21 ) *
Επειδή είσαι γιατρός, θα καταλάβεις εύκολα την παθογένεια.
Όλες οι ομάδες 2003 ακόμα και αυτές που πρωταγωνιστούν (ή που θα) έχουν 2004 όχι για να γεμίζουν πάγκο, αλλά να δίνουν λύσεις και να υπάρχει συνέχεια.
Ο Δούκας με 2004 2ους πέρυσι και 3ους φέτος φαίνεται πως είχε 2003 πολύ καλύτερους άρα δεν τους έχει ανάγκη. Το αποτέλεσμα άλλα δείχνει, που σημαίνει πως είτε δεν ξέρουν τι τους γίνεται (παλιές καραβάνες οπότε δεν το νομίζω) είτε ότι όπου θα προσθέσουν θα το κόψουν από κάπου. Και μάλλον δεν το θέλουν. Αυτό είναι παθογένεια.
Εκτός αν μου πεις πως οι συνεχόμενες επιτυχίες γίνονται τυχαία, και εφόσον δεν σε ξέρει ο ΚαλαΙτζής (υποδομές), ή οι personal δεν υπάρχεις.


Επί της αρχής συμφωνώ στο σκεπτικό σου και ότι έτσι θα πρέπει να συμβαίνει (και συμβαίνει σε αρκετές ομάδες είτε Α' είτε Β' κατηγορίας, η προσθήκη 2004 που μπορούν αν δώσουν λύσεις σε τμήματα 2003).
Απλά η απορία μου είναι εάν έχουν ή όχι στο Δούκα τέτοιες λύσεις και αποτελεί επιλογή τους η μη χρησιμοποίησή των 2004. Εάν αυτό συμβαίνει (σύμφωνα με την άποψή σου), τότε στην ιατρική μιλάμε για λάθος διάγνωση, λάθος αγωγή και αντιμετώπιση, που αντί να οδηγήσει σε κάτι ιάσιμο, μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι ανίατο δυστυχώς . Τώρα εάν αυτό γίνεται από συνειδητή επιλογή, τότε τα πράγματα σίγουρα δεν είναι ευοίωνα....
Gkos
QUOTE (m-papous @ May 8 2018, 12:18 ) *
Άντε να ξαναζωντανέψει το ... topic που έχει αραχνιάσει από το Σεπτέμβριο!!!



Μην περιμένεις από μένα συγκεκριμενα αγαπητέ,μια γενική αναφορά έκανα. . .
m-papous
Άλλη μια ταχυδακτυλουργία του Α Ν Α Π Τ Υ Ξ Ι Α Κ Ο Υ coach Κ Α Λ Α Ϊ Τ Ζ Η.

ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Jr. NBA WORLD CHAMPIONSHIP EUROPE CAMP

Για τη Σλοβενία αναχώρησε το πρωί της Κυριακής (29/4) ο νεαρός αθλητής της ακαδημίας μας, Μάνος Δήμου συνοδευόμενος από τον Head Coach της PAO BC Academy, Γιώργο Καλαϊτζή.

Ο 14χρονος αθλητής μας, είχε αναδειχθεί MVP του Jr. NBA Panathinaikos League κερδίζοντας έτσι το «εισιτήριο» για το Jr. NBA World Championship Europe Camp, το οποίο θα διεξαχθεί από τις 30 Απριλίου ως τις 4 Μαΐου στη Ρόγκλα. Οι καλύτεροι αθλητές και αθλήτριες του camp θα εκπροσωπήσουν την Ευρώπη στο Jr. NBA World Championship, το οποίο θα λάβει χώρα στο Ορλάντο των Η.Π.Α τον Αύγουστο του 2018.

http://www.paobcacademy.gr/news/club-news/...ideskupelloeska

Και πρίν από ένα χρόνο:

MVP του Τελικού αναδείχθηκε ο Γιώργος Βαρδής από την ομάδα των νικητών και παρέλαβε το βραβείο του από τα χέρια του Ευθύμη Ρεντζιά.
http://nba.sport24.gr/article/4561244/olok...hinaikos-league

Ο Δήμου στο τουρνουά ήταν 3ος με την ομάδα του.
Αλλά τώρα ανήκει στην Τριπλή κορώνα.

Καλαϊτζής. Διδάσκει ήθος και αξιοκρατία.
Gkos
Πραγματικα δεν έχω ιδέα,αλλα επειδη μου φαίνεται πολύ χοντρό να εγινε κάτι τέτοιο, μήπως άλλος ήταν ο mvp του τελικου αλλος της διοργάνωσης ολακερης ;
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ May 10 2018, 00:04 ) *
Πραγματικα δεν έχω ιδέα,αλλα επειδη μου φαίνεται πολύ χοντρό να εγινε κάτι τέτοιο, μήπως άλλος ήταν ο mvp του τελικου αλλος της διοργάνωσης ολακερης ;


καλημερα σας πραγματικα πολυ χοντρο αν εγινε αλλα με τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ δεν θα μου εκανε και εντυπωση......
αλλα και η ΕΣΚΑ.....ποσο ακριβοδικαιη ε? ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ Α ΚΑΙ ΕΦΗΒΙΚΟ Α ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ,,,,,,,
ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΙΑ???? ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑΟ ΟΝΟΜΑ.....ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΞΑΣΤΕΡΟΣ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΙΑ....ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΑ....ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...
m-papous
QUOTE (Gkos @ May 10 2018, 00:04 ) *
Πραγματικα δεν έχω ιδέα,αλλα επειδη μου φαίνεται πολύ χοντρό να εγινε κάτι τέτοιο, μήπως άλλος ήταν ο mvp του τελικου αλλος της διοργάνωσης ολακερης ;

Σ' ολόκληρη τη διοργάνωση η Δάφνη εκτός από τον ημιτελικό ξαναέχασε από το Δούκα. Ο απόλλωνας πήγε τραίνο. Και από όσο θυμάμαι δεν ανακοινώθηκε mvp διοργάνωσης.
Τώρα με τον Καλαϊτζή γιατί σου φαίνεται χοντρό εκπλήσσομαι.
Αυτοί δεν λένε πως δεν κάνουν παιδομάζωμα και κάθε χρόνο τσιμπάνε από δω και από κει.
Αυτοί δεν ήταν που δεν δίναν υποτροφίες και τώρα τους έπιασε ο πόνος για τη μόρφωση των παιδιών.
Τώρα εγώ γιατί έχω την εντύπωση πως θα μπει και ο Δούκας στο παιχνίδι?
Gkos
Σε ποιο παιγχνιδι θα μπει;
Γιατι στων υποτροφιών ειναι πρώτος διδάξας. . .
m-papous
QUOTE (Gkos @ May 10 2018, 09:59 ) *
Σε ποιο παιγχνιδι θα μπει;
Γιατι στων υποτροφιών ειναι πρώτος διδάξας. . .

Των υποτροφιών του PAOBCACADEMY. Έτσι κι αλλιώς κάποιοι πριν πάνε εκεί είχαν εξασφαλισμένη υποτροφία στο Δούκα μην τη χάσουν. Και νομίζω κι ο Καλαϊτζής πατέρας είναι. Τα παιδιά δεν τα έχει στο ΔΟύκα?
Doctor Snitch
Νομίζω ότι παρεκτρέπεσετε αγαπητοί. Θα σας αφήσω να συνεχίσετε να το κάνετε.
Γιατρικό για αυτό δεν έχω. Σηκώνω τα χέρια ψηλά.
Καλή δύναμη.
ΣΟΥΛΗΣ
Ίδιον του Έλληνα..........
gspara
+1 φαουλ στον m-papous συμφωνα με τον κανονισμο,για αναφορα σε προσωπικα δεδομενα.
Προσεχουμε πολύ τι γραφουμε,ποσο μαλλον όταν αναφερόμαστε σε ανηλικα παιδια.
m-papous
Μαθεύτηκε ποιοι δίνουν υποτροφίες που?
Doctor Snitch
Σήμερα
m-papous
Try out και η ΑΈΝΚ. Θα κάνουν και προπονήσεις στο ΌΑΚΑ? Να μην χάνουν χρόνο και οι προπονητές.
Gkos
http://www.aekbc.gr/el/articles-2339/anako...ts-sto-oaka.htm

Στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚαρα.
m-papous
QUOTE (Gkos @ May 19 2018, 17:10 ) *

H AEKαρα ψάχνει από 25/04
http://aek24hours.gr/?p=131421
tenten1980
Δυνατό παιχνίδι σήμερα στις 16:00 στην Ελληνογερμανική.
Θα γίνει η έκπληξη?
Gkos
Όσοι πάτε να μας πειτε 😘
Doctor Snitch
57-67
Πολύ εύκολα....
Gkos
Άκουσα πως δεν ήταν και τόσο ευκολο. .
Με ισόπαλο ημιχρονο και διαιτητικά παράπονα από BAC

Δίκαιη νίκη για Παναθηναικό με 58-47 που εκμεταλλευτηκε την τεραστια διαφορά των ομάδων στην γραμμή των ψηλών (πάρα παρα πολλες τάπες και κοψίματα) και προκρίθηκε στο F4.
Στην τελευταια περίοδο το Deree αγχώθηκε υπερβολικά και επαιζε πολύ βιαστικά.
Πάντως δεν ειμαι σιγουρος αν ο ΠΑΟ θα νικουσε αν ξαναπαίζανε αυριο ή αν είχαν παίξει στο Ντιρι . . .

ΠΑΟ-Deree 58-47(14-10,28-21,43-37,58-47)



Στον εμφύλιο στα βουνά του Παπάγου ,η Ολυμπιάδα πήρε την πρόκριση για το F4 !
Doctor Snitch
QUOTE (Gkos @ May 20 2018, 22:44 ) *
Άκουσα πως δεν ήταν και τόσο ευκολο. .
Με ισόπαλο ημιχρονο και διαιτητικά παράπονα από BAC



Καλά ναι, τι θα πούνε, ....αφού οι πράσινοι χάσανε 18 βολές τους δώσαν το δικαίωμα...

Αλήθεια ο Δούκας τι κάνει, πως είναι; προκρίθηκε;

Για αυτά που γίνανε στο Περιστέρι, κανείς αντικειμενικός ;

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Gkos
Το Περιστέρι επικράτησε του Αρη Πετρουπόλεως στην παράταση(τι άλλο έγινε δεν έχω ιδέα) και έτσι έχουμε την 4άδα του F4 ,που κατά τα 3/4 είναι ίδια με την περσινή με Ολυμπιάδα στην θέση της ΑΕΝΚ(και θα έχουμε και τον ίδιο νικητή με πέρυσι επισης)!
Νομιζω το Σαλουν ειναι άχαστο,καθότι περυσι η διοργάνωση φιλοξενήθηκε στο Περιστερι και πρόπερσι στον Τάφο...
ΟΑΚΑ μόνο στην κεντρικη σάλα θα μπορουσε να γίνει. . .



Και τα 4 ντερμπάκια ήταν,κρίμα που το ένα ήταν ώρα τελευταίας αγωνιστικής Β και Γ Εθνικής,και τα άλλα 3 γίνανε ίδια ώρα και βράδυ Κυριακής ,που είχε και τελικό Εuroleague μάλιστα το συγκεκριμένο.

Δεν ξέρω για τα άλλα βραδινά,μα στον Τάφο πάντως είχε πολύ λίγο κόσμο για την κρισιμότητα της αναμέτρησης.Και πολύ λιγότερο (στα όρια του μισού) απότι με Νέα Ιωνία μια βδομάδα νωρίτερα (για να λέμε και του στραβού το δίκιο πάντως,οι Ιωνες είχαν φέρει πάρα πολύ κόσμο!)

Υ.γ. Στην ανάπαυλα του αγώνα ήμουνα στο φουαγιέ και έβλεπα Ευρωλίγκα και ήταν δυο κύριοι δίπλα μου και μπήκαν στο bf να διαβασουν κάτι που γράφτηκε χτες και είχε αναστατώσει πολύ τον έναν.
Τι γράψατε πάλι ρε κακούργοι;😂
Αν και το πιο πιθανό να ήταν και για το γυναικειο topic,γιατι συζητάνε αρκετα τον Παναθηναικό απότι εχω παρατηρήσει smile.gif

Καλημέρες.
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ May 20 2018, 23:35 ) *
Καλά ναι, τι θα πούνε, ....αφού οι πράσινοι χάσανε 18 βολές τους δώσαν το δικαίωμα...

Αλήθεια ο Δούκας τι κάνει, πως είναι; προκρίθηκε;

Για αυτά που γίνανε στο Περιστέρι, κανείς αντικειμενικός ;

smiley.gif smiley.gif smiley.gif


δηλαδη εσυ εισαι αντικειμενικος????ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Η ΤΡΙΠΛΗ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΛΕΜΕ
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ......
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ......
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.....ΧΑΧΑΧΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΨΗ ΤΗΝ ΓΟΥΝΑ,,,,ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΑΣ ...ΕΙΡΩΝΙΚΑ......
ΜΟΥ ΑΡΕΣΗ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ.....ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.....
east17
QUOTE (tiramolas111 @ May 21 2018, 07:23 ) *
δηλαδη εσυ εισαι αντικειμενικος????ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Η ΤΡΙΠΛΗ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΛΕΜΕ
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ......
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ......
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.....ΧΑΧΑΧΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΨΗ ΤΗΝ ΓΟΥΝΑ,,,,ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΑΣ ...ΕΙΡΩΝΙΚΑ......
ΜΟΥ ΑΡΕΣΗ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ.....ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.....

Tα είπες όλα ..!!! Ετσι ακριβώς είναι..!!!
Οσο για το ματς εχθές και εγω μέσα ήμουν και συμφωνώ μαζί σου πως αν δεν τους βοηθούσαν δεν κέρδιζαν. Η Τριπλή ήταν σε κακή μέρα και αν στα τελευταία 5 λεπτά οι ρέφ δεν τα έβλεπαν όλα πράσινα, ίσως το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό...!!!
erasitexnis
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΛΑΤΩΝ 65-60
20-5, 29-22, 44-42, 65-60

Μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο, σε ένα εξαιρετικό κλίμα, με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, όπου υπήρχε μόνο μία ομάδα και που η διαφορά θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερη, έγινε ένα πολύ όμορφο και ενδιαφέρον παιχνίδι.
Δίκαιη η νίκη/πρόκριση της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ, δικαιότατα ο ΠΛΑΤΩΝ στους 8 της διοργάνωσης.
Εξαιρετική εμφάνιση από αθλητές, προπονητές, φιλάθλους και των δύο ομάδων.
Ραντεβού στο επόμενο πρωτάθλημα παίδων Α΄κατηγορίας.
Doctor Snitch
Ψυχραιμία αδέρφια.....δεν προσβάλω, ούτε μειώνω την προσπάθεια, τον ιδρώτα και των κόπο αθλητών και προπονητών, όποιες ομάδες και να αγωνίζονται.
Αφού είμαστε όλοι παρόντες, στηλιτεύω συμπεριφορές και δηλώσεις, του περιβάλλοντα χώρου γενικότερα και ειδικότερα. Αν θέλετε να βάλετε στην εξίσωση και την διαιτησία, κανένα πρόβλημα, έχω και εγώ την άποψή μου που είναι διαφορετική. Μπορώ να την έχω; Μπορώ !
Όσο αφορά τον Δούκα, ας φροντίσει να προστατέψει την γούνα των γονέων που διαλέγουν το σχολείο και όχι το προπονητικό του πρόγραμμα, αλλά και των αθλητών του που απομακρύνονται κάθε φορά και ο καθένας ξεχωριστά με αποκαΐδια.
Εγώ αγαπητέ, δεν έχω ανάγκη κανέναν. Τους άλλους που έχουν την ανάγκη του και εξαρτώνται , να τους κλαις
Την καλημέρα μου.
champ2011
QUOTE (Doctor Snitch @ May 21 2018, 10:56 ) *
Ψυχραιμία αδέρφια.....δεν προσβάλω, ούτε μειώνω την προσπάθεια, τον ιδρώτα και των κόπο αθλητών και προπονητών, όποιες ομάδες και να αγωνίζονται.
Αφού είμαστε όλοι παρόντες, στηλιτεύω συμπεριφορές και δηλώσεις, του περιβάλλοντα χώρου γενικότερα και ειδικότερα. Αν θέλετε να βάλετε στην εξίσωση και την διαιτησία, κανένα πρόβλημα, έχω και εγώ την άποψή μου που είναι διαφορετική. Μπορώ να την έχω; Μπορώ !
Όσο αφορά τον Δούκα, ας φροντίσει να προστατέψει την γούνα των γονέων που διαλέγουν το σχολείο και όχι το προπονητικό του πρόγραμμα, αλλά και των αθλητών του που απομακρύνονται κάθε φορά και ο καθένας ξεχωριστά με αποκαΐδια.
Εγώ αγαπητέ, δεν έχω ανάγκη κανέναν. Τους άλλους που έχουν την ανάγκη του και εξαρτώνται , να τους κλαις
Την καλημέρα μου.


Να συμφωνήσω με τις αναφορές του προλαλήσαντος!
Το BAC γενικά διαμαρτύρεται για την διατησία είτε χάνει είτε κερδίζει!
Η Ολυμπιάδα έδειξε έτοιμη για όλα, ειδικά μετά τη νίκη επί του ΔΟΥΚΑ - (σε άλλες εποχές τετοια νίκη δεν θα την ξαναέβλεπε...)

Θα γίνει ένα καλό FF με μεγάλο φαβορί, και όχι μόνο, την Τριπλή!!! bball.gif

Μεγάλος απών ο ΔΟΥΚΑΣ που πληρώνει τη διαχείριση των παικτών και τις πολλές (μα πάρα πολλές) εμμονές...(όπως και στο παιδικό).
Αν συνεχιστεί η ίδια πρακτική μόνο θα χανει! για να δούμε αν θα το καταλάβουν και οι ιθύνοντες.... και να εχουν προπονητικό πλάνο αλλά και προπονητικό team!!!!.. 41.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ May 21 2018, 10:56 ) *
ας φροντίσει να προστατέψει την γούνα των γονέων που διαλέγουν το σχολείο και όχι το προπονητικό του πρόγραμμα, αλλά και των αθλητών του που απομακρύνονται κάθε φορά και ο καθένας ξεχωριστά με αποκαΐδια.

Γιατρέ μου έγινες πιο δυσνόητος κι από μένα.
erasitexnis
FINAL 4
Παρ 25/5 και Σαββ 26/5 στο Περιστέρι
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 18:00 ή 18:30
ΠΑΟ - ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 20:00 ή 20:30
Doctor Snitch
Στο διπλανό γραφείο δεν προλάβαν να το αναρτήσουνε;

smiley.gif

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Gkos
Απότι βλέπω(δεν έχει ανεβει ακόμα άρθρο στο σαιτ ενώ για παγκορασίδες έχει),το Περιστέρι θα ξαναφιλοξενήσει το F4 (ωιμέ).
Το Σαλούν δεν δηλώθηκε καν απότι ενημερώθηκα ,λόγω έλλειψης διαθέσιμων ωρών . . .

(Κανονίστε @@@ να δω πάλι τίποτα 10 το πρωί του Σαββάτου .
Σαν τώρα το θυμάμαι το περσινό, Κυριακή πρωι με καταιγιδα! )
Doctor Snitch
F4 U-15 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (ΑΝ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/5/2018
ΠΑΟ - ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 18:30
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 20:30

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/5/2018
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 18:00
ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 20:00


ΑΠΟ ΕΣΚΑ
storm2
.
tenten1980
Λίγες σκέψεις για το χθεσινό BAC-Τριπλή:Η Τριπλή, με μεγαλύτερο ρόστερ και παιδιά με μεγαλύτερη εμπειρία νίκησε δίκαια. Η BAC προσπάθησε να κλεψει την νίκη και έφτασε πολύ κοντά, αφού 7 λεπτά πρίν το τέλος ήταν μπροστά 5 ή 6 πόντους. Κατόπιν, η κούραση των 2-3 παιδιών που κουβαλούν την ομάδα και 2 σοβαρά λάθη των διαιτητών έστρεψαν την νίκη προς την Τριπλή.
Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικής ποιότητας. 2-3 παιδιά από κάθε ομάδα, έδειξαν σπουδαία δείγματα σωστού μπάσκετ και δώσαν παρακαταθήκη για του χρόνου. Ελπίζω και οι άλλες ομάδες, όπως η Ολυμπιάδα, ο ΠΑΟ και το Περιστέρι να παίξουν το ίδιο σοβαρά και δυνατά. Με μεγάλη χαρά θα τους τους δω στο F4. Και μια ερώτηση για την Τριπλή. Απο την ομάδα που πήρε το περσινό πρωτάθλημα του Παμπαιδικού Β της ΕΣΚΑ, μόνο δύο παιδιά μπορούν να παίξουν ουσιαστικά και να έχουν ρόλο στο Παμπαιδικό Α?
Αναφέρομαι στο νούμερο 7 της Τριπλής και το νούμερο 16 της BAC που πέρσι ήταν βασικός συντελεστής της ομάδας της Τριπλής.
Όλα τα άλλα αξιόλογα παιδιά τι έγιναν? Γιατί δεν τα χρησιμοποίησε ο προπονητής τους? Γιατί όσα έπαιξαν δεν είχαν ουσιαστικό ρόλο? Θα δουλευτούν ποτέ ή φέτος θα φέρουν άλλα και αυτά ούτε πάγκο δεν θα βλέπουν? Είναι δυνατόν παιδιά που σηκώνουν τις ομάδες τους στους ώμους τους να μην καλούνται στην Εθνική και ταυτόχρονα να καλούνται παιδιά που λειτουργούν, στις ίδιες ομάδες, εντελώς συμπληρωματικά και όταν σφίγγει το rotation ξεχνιούνται από τον ίδιο τους τον προπονητή?
Falcon
BAC vs PAO BC 57-67

H Τριπλή με καλύτερο και βαθύτερο roster "έπιασε" μέτρια προς κακή απόδοση.

Το BAC που το ήθελε πιο πολύ, έδωσε προπονητικές λύσεις εξουδετερώνοντας τα όπλα της τριπλής από το 5ο λεπτό του αγώνα έως και το 3ο δεκάλεπτο, παίζοντας κλειστή άμυνα με παγίδες ενώ "σάρωσε" τα rebounds κερδίζοντας πολλές δεύτερες ευκαιρίες.

Λίγο πριν το τέλος με βελτίωση απόδοσης των «ψηλών» αλλά και της ευστοχίας στις βολές, η Τριπλή πήρε τον αγώνα και δικαίως πάει F4.

Πολλά και υπερβολικά σφυρίγματα και για τις δύο ομάδες.

Τουλάχιστον 3-4 παιδιά με παρόν και προοπτικές και από τις δύο ομάδες.
Gkos
Να ρωτησω μια χαζομαρα ;
Γιατι ενω υπάρχει τοπικ παμπαιδων τα γράφουμε εδω; 😂

Ο tenten τα φταίει ολα απότιβλεπω😁😂
tenten1980
Εγώ!
m-papous
Θα παρακαλέσω όλους τους συνforυmίτες να βοηθήσουν στην κατάστρωση ενός πλήρους και έγκυρου προγράμματος διεξαγωγής try out ομάδων.

Έτσι θα βοηθήσουμε όλοι να αναπτυχθεί περαιτέρω το άθλημα που αγαπάμε τόσο πολύ και που μας έκανε περήφανους τόσες φορές.

Έχουν σταματήσει και τα καλλιστεία του ΑΝΤ1. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
goodfor

την ΠΕΜΠΤΗ 31 ΜΑΙΟΥ 2018, στα γραφεία της Ε.Σ.Κ.Α.στις 14.30 θα γινει η κλήρωση των ομίλων της Β΄κατηγορίας Παίδων και Εφήβων για την νέα αγωνιστική περίοδο 2018-2019.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.