Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Doctor Snitch
QUOTE (Gkos @ Feb 24 2018, 21:45 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/basket/o-up...ai-katw/3502034


Δεν ξερω αν ειναι το κατάλληλο μερος ,σκεφτηκα και το τοπικ της Εθνικης Παμπαιδων!

Παρτε και αυτο που ειδα προχτες στο ιντερνετ !

http://www.lifemagazine.gr/prwto-all-star-...rwpikos-agwnas/



Πολύ ενδιαφέρον,

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση !
Gkos
Παρακαλώ.


Στην επόμενη φάση ,για να κάνει παρέα στο αδερφάκι του,και ο Παναθαηναικός ΑΟ,που απέδρασε από την ζόρικη (και καυτή θα έλεγα) έδρα της Μεταμόρφωσης.
Οι γηπεδούχοι κάνανε μεγάλη προσπάθεια στα τελευταία λεπτά για την ανατροπή μα οι πράσινοι δεν είχαν διάθεση να παραδώσουν τα κεκτημένα.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά.
Doctor Snitch
Πέρασε και ο Δούκας από τον Αμύντα με σκορ 33-49. Το ενδιαφέρον πλέον στρέφεται στην Άνοιξη που υποδέχεται τον Νικηφόρο (19:30) για να μάθουμε και τον τελευταίο της πεντάδας

Καλή συνέχεια smiley.gif
Doctor Snitch
Πέρασε και ο Νικηφόρος στην Άνοιξη με 58-59, μετά από ένα συγκλονιστικό φινάλε, και σε έναν αγώνα με συνεχείς ανατροπές στο σκορ, Συμπληρώθηκε λοιπόν το quinteto και εις αύριο τα σπουδαία στη κλήρωση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για την προσπάθειά τους smiley.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 25 2018, 22:33 ) *
Πέρασε και ο Νικηφόρος στην Άνοιξη με 58-59, μετά από ένα συγκλονιστικό φινάλε, και σε έναν αγώνα με συνεχείς ανατροπές στο σκορ, Συμπληρώθηκε λοιπόν το quinteto και εις αύριο τα σπουδαία στη κλήρωση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για την προσπάθειά τους smiley.gif

Να πέσεις μέσα και στην αυριανή κλήρωση και πες μου μετά ότι δεν είσαι δελτίο τύπου της ΕΣΚΑ.

By the way μετά τις κουβέντες που κάναμε, η ΕΣΚΑ δίνει λεπτομερή αναφορά στο site. Θυμήθηκε και τις προηγούμενες κληρώσεις. Και στα νέα τουρνουά φαίνεται να τις κάνει εκ των υστέρων.

Ο Δούκας πάντως περιμένει παγωμένα μπαλάκια και Τριπλή.
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Feb 25 2018, 23:13 ) *
Να πέσεις μέσα και στην αυριανή κλήρωση και πες μου μετά ότι δεν είσαι δελτίο τύπου της ΕΣΚΑ.

By the way μετά τις κουβέντες που κάναμε, η ΕΣΚΑ δίνει λεπτομερή αναφορά στο site. Θυμήθηκε και τις προηγούμενες κληρώσεις. Και στα νέα τουρνουά φαίνεται να τις κάνει εκ των υστέρων.

Ο Δούκας πάντως περιμένει παγωμένα μπαλάκια και Τριπλή.


Μπορείς να πιστεύεις ότι πέρα από δελτίο της ΕΣΚΑ, είμαι και κουπόνι του ΚΚΕ.

Η ΕΣΚΑ θυμάται, γιατί ή ΕΣΚΑ ξέρει.....

Κάθε φορά που ο Δούκας αισθάνεται την αδικία, ένα κίτρινο φύλλο αγώνα στο ΔΑΪΣ, κοκκινίζει από ντροπή και γίνεται ροζ ! (η ατάκα μου που θα έχει γίνει viral μέσα σε λίγες ώρες) smiley.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 26 2018, 09:22 ) *
Μπορείς να πιστεύεις ότι πέρα από δελτίο της ΕΣΚΑ, είμαι και κουπόνι του ΚΚΕ.

Η ΕΣΚΑ θυμάται, γιατί ή ΕΣΚΑ ξέρει.....

Κάθε φορά που ο Δούκας αισθάνεται την αδικία, ένα κίτρινο φύλλο αγώνα στο ΔΑΪΣ, κοκκινίζει από ντροπή και γίνεται ροζ ! (η ατάκα μου που θα έχει γίνει viral μέσα σε λίγες ώρες) smiley.gif

Αυτό με το ΚΚΕ μου άρεσε πάρα πολύ.

Οι επόμενες παράγραφοι όλα τα λεφτά.

Όσο για το viral με την αξία σου.
Doctor Snitch
Knock out
ΣΑ 03/03/2018 12:45 ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ



FINAL FOUR
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΙΚΗΤΗΣ 1

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 1 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 2
ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ 1 ΝΙΚΗΤΗΣ 2

Καλή επιτυχία σε όλους ! smiley.gif
Gkos
Συνήθως ένα παιδί ξεκινάει την ενασχόληση του με το άθλημα του μπάσκετ στις ακαδημίες των συλλόγων που βρίσκονται στη μέρος στο οποίο ζει.

Γράφει ο coach Γιάννης Τσουμπρής / info@jumpshot.gr

Η ηλικία της εισαγωγής στη προπόνηση του μπάσκετ είναι περίπου τα 9 με 12 έτη. Υπάρχουν και οι περιπτώσεις παιδιών που ξεκινούν σε ακόμη μικρότερη ηλικία από τα 9 έτη, πολλές φορές στη δοκιμή τους να ασχοληθούν με διάφορα σπορ και να καταλήξουν σε αυτό που τα ελκύει περισσότερο.

Το στάδιο λοιπόν από τα 6 έως τα 9 μπορούμε να το χαρακτηρίσουμε ως μία δραστήρια περίοδο γνωριμίας του παιδιού με τα στοιχεία του αθλήματος, τη ντρίπλα, το σουτ στο καλάθι, την πάσα στο συμπαίκτη, την προσπάθεια για να παίξει άμυνα στον αντίπαλο με τη μπάλα, κατανοώντας τους πρώτους κανονισμούς.

Μετά τα 9 έτη και μέχρι τα 12 το παιδί που παίζει μπάσκετ μαθαίνει να εκπαιδεύεται στις πρώτες μορφές συνεργασίας κυρίως των 3 παικτών και σε πολλές περιοχές στα μεγάλα αστικά κέντρα να συμμετέχει σε τουρνουά 5 εναντίον 5. Τουρνουά που κατά τη προσωπική μου άποψη δεν εξυπηρετούν τη σωστή μεθοδολογία της διδασκαλίας.

Σε αυτή την ηλικιακή περίοδο τα παιδιά πρέπει να παίζουν σε πολλά παιχνίδια 3 με 3 και ιδιαίτερα σε μικρές μπασκέτες. Τα δε χαρισματικά παιδιά που η αναπτυξιακή τους ηλικία δεν συμβαδίζει με την βιολογική, μπορούν να προωθούνται σε μεγαλύτερο ηλικιακό προπονητικό επίπεδο.

Στο μεγαλύτερο ηλικιακό επίπεδο τα παιδιά από 12 έως 15 ετών μπορούν να εκπαιδευτούν στην προπονητική που αντιστοιχεί στην εισαγωγή του ανταγωνισμού. Προσέξτε όμως, στην εισαγωγή του ανταγωνισμού και όχι στον ίδιο τον ανταγωνισμό που αποτελεί διδασκαλία του επόμενου σταδίου από 16 έως 19 ετών.

Στο ευαίσθητο αυτό στάδιο των 12 έως 15 ετών σε αρκετές περιπτώσεις υπάρχουν στην ομάδα παιδιά που έχουν μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ αναπτυξιακής και βιολογικής ηλικίας ή αυτό μπορεί να συμβαίνει και μεταξύ ομάδων που συμμετέχουν σε καλαθοσφαιρικά τουρνουά παίδων, κορασίδων ή και μικρότερων ηλικιακών τμημάτων.

Στη προπόνηση που τα παιδιά έχουν αναπτυξιακές αποκλίσεις, ο προπονητής πρέπει να κάνει συνεχώς προσαρμογές στα προπονητικά περιεχόμενα για το όφελος όλων των παιδιών.

Τι γίνεται όμως στα παιχνίδια μεταξύ ομάδων με τεράστιες διαφορές στην αναπτυξιακή διαμόρφωση των ρόστερ τους. Παρατηρείται σε πολλά παιχνίδια να καταγράφονται μεγάλες διαφορές στα σκορ με συνακόλουθες ανακοινώσεις στα διαδικτυακά ΜΜΕ γεμάτες υπερηφάνεια για τη συντριβή του αντιπάλου.

Πού; σε μικρές ηλικίες όπου η διδασκαλία πρέπει να περιλαμβάνει άλλες κατευθύνσεις. Δηλ. την ανάδειξη του αθλητικού σεβασμού και της συνεργασίας των προπονητών αλλά και των συλλόγων για το κοινό μπασκετικό καλό!

Πολλές φορές λοιπόν, κατά τη διάρκεια αγώνων σε αναπτυξιακές ηλικίες, έχει τεθεί το ερώτημα της μεγάλης διαφοροποίησης του σκορ και τα συναισθήματα που δημιουργούνται μεταξύ των παιδιών κάθε ομάδας.

Σε χώρες του εξωτερικού όπου η διδασκαλία του αθλήματος έχει εδώ και πολλά χρόνια αρχές και μεθοδολογία, υπάρχει ο κανόνας «20-Point Rule».

Σύμφωνα με τον κανόνα αυτό, μία ομάδα μπορεί να εφαρμόσει πιεστικές άμυνες μέχρι το σημείο που η διαφορά του σκορ θα ξεπεράσει το όριο των 20 πόντων. Στο σημείο αυτό δεν επιτρέπεται καμία μορφή πιεστικής άμυνας σε ολόκληρο ή ακόμη και στο μισό γήπεδο.

Οι αντίπαλοι προπονητές συνεργάζονται μέσα από έναν επιπλέον κανόνα της υποχρεωτικής συμμετοχής στον αγώνα και των παικτών του πάγκου.

Αν μάλιστα η διαφορά αυτή του σκορ δημιουργηθεί κατά τη 4η περίοδο, η πρώτη πεντάδα της ομάδας πρέπει να βγει από το γήπεδο και να αγωνιστεί η αναπληρωματική για την ομάδα που προηγείται στο σκορ. (Όλα αυτά δηλώνονται στο φύλλο αγώνα).

Όταν η διαφορά του σκορ πέσει κάτω από τους 10 πόντους, τότε ο προπονητής μπορεί να επαναφέρει τη βασική του πεντάδα μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Αυτή η διαχείριση του έμψυχου υλικού μέσα από απλούς κανόνες συμμετοχής, προσδιορίζουν τη συνεργασία των ακαδημιών καλαθοσφαίρισης. Οι μικρές ηλικίες δεν αποτελούν μικρογραφία των μεγάλων ηλικιών.

Η προπονητική στοχεύει στη διδασκαλία του αθλήματος, αλλά και στην ανάπτυξη συναισθημάτων συνεργασίας ανάμεσα και στα παιδιά των αντιπάλων ομάδων. Σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπονται αγωνιστικές συμπεριφορές που δεν έχουν σεβασμό, φιλία και λογική διαχείριση της διαφοράς δυναμικότητας.

Αυτό το σκεπτικό αφορά και τους γονείς. Η παρουσία στην κερκίδα, το χειροκρότημα για όλα τα παιδιά, η συναισθηματική αθλητική διαχείριση παιδιών αθλητών, διαμορφώνει τους σωστούς αυριανούς φιλάθλους, τους γονείς του μέλλοντος, τη συνέχεια του αθλητισμού της καλαθοσφαίρισης.

Εύχομαι ο κανόνας των 20 πόντων να προστεθεί σε όλα τα τουρνουά αναπτυξιακών ηλικιών και να προσδιοριστούν οι κοινοί στόχοι για την ανάπτυξη των νεαρών καλαθοσφαιριστών.



http://jumpshot.gr/2018/02/19/ο-κανό...των-σε-α/

Πως σας φαίνεται σαν ιδέα ;
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 1 2018, 01:13 ) *
Εύχομαι ο κανόνας των 20 πόντων να προστεθεί σε όλα τα τουρνουά αναπτυξιακών ηλικιών και να προσδιοριστούν οι κοινοί στόχοι για την ανάπτυξη των νεαρών καλαθοσφαιριστών.



http://jumpshot.gr/2018/02/19/ο-κανό...των-σε-α/

Πως σας φαίνεται σαν ιδέα ;


Μη βάζεις ιδέες.
Θα το πάρει ο Καλαϊτζής που είναι και ιδεολόγος και θα το προσαρμόσει.
Στο ένα 7 λεπτο 15 διαφορά. Στο άλλο 9 λεπτο 21 διαφορά. Άλλα στη μία ηλικία, άλλα στην άλλη.

Και ο άνθρωπος πρέπει να καταλάβει και τι του έκανε ο Κούκης. Ένα μυαλό είναι αυτό. Θα καεί. Και είναι κρίμα.
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Mar 1 2018, 09:23 ) *
Μη βάζεις ιδέες.
Θα το πάρει ο Καλαϊτζής που είναι και ιδεολόγος και θα το προσαρμόσει.
Στο ένα 7 λεπτο 15 διαφορά. Στο άλλο 9 λεπτο 21 διαφορά. Άλλα στη μία ηλικία, άλλα στην άλλη.

Και ο άνθρωπος πρέπει να καταλάβει και τι του έκανε ο Κούκης. Ένα μυαλό είναι αυτό. Θα καεί. Και είναι κρίμα.



smiley.gif
Gkos
Το διασκεδάζω,δεν θα πω ψέματα,μα τον έχετε γλωσσοφάει τον καημένο . . .

m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 1 2018, 16:59 ) *
Το διασκεδάζω,δεν θα πω ψέματα,μα τον έχετε γλωσσοφάει τον καημένο . . .

Να πω ότι δεν δίνει ευκαιρίες θα πω ψέμματα.

Πάντως αν και off topic η πρόβλεψη -επιθυμία-όνειρο μάλλον θα πάρει μετάθεση για του χρόνου απέναντι στον Καλαμπόκη.
Gkos
http://www.kathimerini.gr/951099/gallery/e...rin-apo-to-soyt

Μου τα βγαζει στην κεντρική μου στο fb,δεν φταίω. . .
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 2 2018, 12:09 ) *
http://www.kathimerini.gr/951099/gallery/e...rin-apo-to-soyt

Μου τα βγαζει στην κεντρική μου στο fb,δεν φταίω. . .

Εδώ φαίνεται πόσο νωρίς και σωστά γίνεται η διαφήμηση για τη νέα σεζόν που πρέπει να μάθουμε όλες τις παροχές που κάνουν και τη διαφορά με τους άλλους. Σε άλλη στιγμή θα μιλήσει και ο ...οδοντίατρος.
http://www.paobcacademy.gr/associates/academy-associates
Gkos
Ίσως πιο δυσκολα απότι αναμενόταν ,ο  PAO BC πήρε το εισητηριο για το F4 επικρατώντας με 58-50 του Νικηφόρου.
Doctor Snitch
Χαλάσανε τα γούρια, για αυτό !

smiley.gif
Doctor Snitch
ΠΑΠΜΠΑΙΔΩΝ 2003

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ:76-42

smiley.gif
Gkos
Ε θα κατεβασε του παιδικου η Τριπλη ενω ο Δουκας που εχει ματς αυριο θα φυλαξε ...
Doctor Snitch
Η Τριπλή ναι, για τους άλλους δεν ξέρω. Οι άλλοι έκαναν μια τραγική εμφάνιση, ζωγραφιστό για αυτούς δεν υπήρχε, η μπάλα ανήκε μόνο σε έναν, στον εκλεκτό, και συνολικά είχαν 5 στα 42 τρίποντα. Αααα και κατέβηκαν με πολύ-πολύ "ύφος", παρουσία στις εξέδρες υψηλών προσκεκλημένων..... Κρίμα στα υπόλοιπα παιδάκια...πραγματικά κρίμα....

m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Mar 4 2018, 21:40 ) *
Η Τριπλή ναι, για τους άλλους δεν ξέρω. Οι άλλοι έκαναν μια τραγική εμφάνιση, ζωγραφιστό για αυτούς δεν υπήρχε, η μπάλα ανήκε μόνο σε έναν, στον εκλεκτό, και συνολικά είχαν 5 στα 42 τρίποντα. Αααα και κατέβηκαν με πολύ-πολύ "ύφος", παρουσία στις εξέδρες υψηλών προσκεκλημένων..... Κρίμα στα υπόλοιπα παιδάκια...πραγματικά κρίμα....

Με όλους έπαιζε. Απλά η ομάδα σε σχέση με την Τριπλή είναι τουλάχιστον ένα επίπεδο πιο κάτω.
Τώρα ποιους θεωρείς υψηλούς προσκεκλημένους και τι ύφος κατάλαβες....
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Mar 4 2018, 21:58 ) *
Τώρα ποιους θεωρείς υψηλούς προσκεκλημένους και τι ύφος κατάλαβες....


Έχεις δίκαιο, ζητάω ταπεινά συγνώμη.
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ Mar 4 2018, 21:40 ) *
Η Τριπλή ναι, για τους άλλους δεν ξέρω. Οι άλλοι έκαναν μια τραγική εμφάνιση, ζωγραφιστό για αυτούς δεν υπήρχε, η μπάλα ανήκε μόνο σε έναν, στον εκλεκτό, και συνολικά είχαν 5 στα 42 τρίποντα. Αααα και κατέβηκαν με πολύ-πολύ "ύφος", παρουσία στις εξέδρες υψηλών προσκεκλημένων..... Κρίμα στα υπόλοιπα παιδάκια...πραγματικά κρίμα....


φιλος προπονητης μου μετεφερε της εντυπωσεις απο το παιχνιδι αυτο.Ο δουκας μπηκε μουδιασμενος(απο πληροφοριες μαθαμε πως ειχε να κανει προπονηση 1.5 εβδομαδα πριν το παιχνιδι λογω γηπεδου)και ο παναθηναικος ηταν μπροστα με 12 ποντους μεχρι 4 ,λεπτα πριν τελειωσει το ημιχρονο.Κανει ενα καλο διλεπτο ο Δουκας και το παει στο -2,με πολυ καλο τον playmaker N.8,αμεσως time out ο φασουλοπουλος βαζει γκαζια και πολλες φωνες στους αθλητες για την αμυνα τους.Πανεξυπνος κοουτς ο Φασουλοπουλος αλλαζε συνεχεια παικτες στο ν.8 playmaker του Δουκα με αποτελεσμα να κερδισει πολλα φαουλ ο παικτης αλλα να κουραστει παρα πολυ απο το ασφυκτικο πρεσινγκ του Παναθηναικου(να τονισουμε,πως ο Παναθηναικος ειχε τρομερη φυσικη κατασταση)ΟΙ Ψηλοι του Δουκα ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ενω του Παναθηναικου εκαναν παρτυ στο ζωγραφιστο και ,απο την ωρα που κουραστηκε ο playmaker του Δουκα,και τελος 3ης και 4η περιοδο ο κοουτς Δημητριου το παρατησε(φανηκε αυτο σε ολους)με το ν.8 στον παγκο δεν μπορουσε να δημιουργησει κανενας,οποτε εκαναν μονο σουτ....
δυο σουτερ καλους του Δουκα το ν.7 και ν.13 αστοχοι και χωρις ενεργεια.Γενικα φανηκε μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας,διοτι
ο παναθηναικος(τριπλη κορωνα Α) ΕΙΝΑΙ απο οτι μου ειπε ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ολες της.....Τριπλες κορωνες(απο ξυλοκαστρο και απο αλλες πολεις παιδεια)και επαιξαν και ΠΑΙΔΙΚΟ Α φετος και μαλιστα ειναι τοσο καλη ομαδα που βγηκε 5Η στην Α ΠΑΙΔΩΝ.
οποτε ηταν εκ των προτερων δυσκολα για τον Δουκα.
Doctor Snitch
QUOTE (tiramolas111 @ Mar 5 2018, 10:47 ) *
φιλος προπονητης μου μετεφερε της εντυπωσεις απο το παιχνιδι αυτο.Ο δουκας μπηκε μουδιασμενος(απο πληροφοριες μαθαμε πως ειχε να κανει προπονηση 1.5 εβδομαδα πριν το παιχνιδι λογω γηπεδου)και ο παναθηναικος ηταν μπροστα με 12 ποντους μεχρι 4 ,λεπτα πριν τελειωσει το ημιχρονο.Κανει ενα καλο διλεπτο ο Δουκας και το παει στο -2,με πολυ καλο τον playmaker N.8,αμεσως time out ο φασουλοπουλος βαζει γκαζια και πολλες φωνες στους αθλητες για την αμυνα τους.Πανεξυπνος κοουτς ο Φασουλοπουλος αλλαζε συνεχεια παικτες στο ν.8 playmaker του Δουκα με αποτελεσμα να κερδισει πολλα φαουλ ο παικτης αλλα να κουραστει παρα πολυ απο το ασφυκτικο πρεσινγκ του Παναθηναικου(να τονισουμε,πως ο Παναθηναικος ειχε τρομερη φυσικη κατασταση)ΟΙ Ψηλοι του Δουκα ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ενω του Παναθηναικου εκαναν παρτυ στο ζωγραφιστο και ,απο την ωρα που κουραστηκε ο playmaker του Δουκα,και τελος 3ης και 4η περιοδο ο κοουτς Δημητριου το παρατησε(φανηκε αυτο σε ολους)με το ν.8 στον παγκο δεν μπορουσε να δημιουργησει κανενας,οποτε εκαναν μονο σουτ....
δυο σουτερ καλους του Δουκα το ν.7 και ν.13 αστοχοι και χωρις ενεργεια.Γενικα φανηκε μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας,διοτι
ο παναθηναικος(τριπλη κορωνα Α) ΕΙΝΑΙ απο οτι μου ειπε ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ολες της.....Τριπλες κορωνες(απο ξυλοκαστρο και απο αλλες πολεις παιδεια)και επαιξαν και ΠΑΙΔΙΚΟ Α φετος και μαλιστα ειναι τοσο καλη ομαδα που βγηκε 5Η στην Α ΠΑΙΔΩΝ.
οποτε ηταν εκ των προτερων δυσκολα για τον Δουκα.


O φίλος σου προπονητής που στα είπε (γιατί υπήρχαν πολλοί στο γήπεδο, φίλοι βρε), ενδέχεται να ήταν αυτός που έως πέρυσι ήταν στο Δούκα ή μήπως όχι, και δεν στα είπε όλα για όλα αλλά όπως τον βολεύει, φυσικά για ευνόητους λόγους. Φρόντισε να μην συμπεριλάβει στην κριτική του και να"καλύψει" τον......
Όπως ακριβώς και τίποτε δεν ισχύει από αυτά που σου είπε για τους αθλητές της Πολλαπλής-περιφερειακής-πανελλαδικής κορώνας . Είναι ακριβώς οι ίδιοι αθλητές που κατέβηκαν και στο παιδικό. Αυτά.
smiley.gif
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ Mar 5 2018, 11:17 ) *
O φίλος σου προπονητής που στα είπε (γιατί υπήρχαν πολλοί στο γήπεδο, φίλοι βρε), ενδέχεται να ήταν αυτός που έως πέρυσι ήταν στο Δούκα ή μήπως όχι, και δεν στα είπε όλα για όλα αλλά όπως τον βολεύει, φυσικά για ευνόητους λόγους. Φρόντισε να μην συμπεριλάβει στην κριτική του και να"καλύψει" τον......
Όπως ακριβώς και τίποτε δεν ισχύει από αυτά που σου είπε για τους αθλητές της Πολλαπλής-περιφερειακής-πανελλαδικής κορώνας . Είναι ακριβώς οι ίδιοι αθλητές που κατέβηκαν και στο παιδικό. Αυτά.
smiley.gif


Απο οτι καταλαβαινω ησουν στο παιχνιδι και μαλλον εχεις παιδι στην Τριπλη κορωνα η στον Δουκα......Λοιπον ο φιλος μου δεν εχει δουλεψει στον δουκα(μαλλον τον....μπερδευεις με αλλον)και δεν μου ειπε τιποτα για εκλεκτους και τετοια ειλικρινα....ισως ξερης κατι παραπανω εσυ βεβαια,αλλα δεν θα μου αρεσε να μιλαμε για τετοια σε ενα φορουμ μπασκετικο,δεν ειναι σωστο κατα την γνωμη μου.Εγω απλα
μετεφερα αυτα που μιλησαμε για τον αγωνα.Αν διαβασεις το ποστ μου στο τελος αναφερω και εγω πως αυτοι οι 3αδες του παναθηναικου(τριπλης)
επαιξαν στην Α παιδων και μαλιστα και την θεση που κατεταγησαν.
στο διαταυτα Νομιζω πως ΑΥΤΗ η κορωνα η Παναθηναικος 3αδες ειναι σουπερ ομαδα και φαβορι για τον τιτλο.

Doctor Snitch
QUOTE (tiramolas111 @ Mar 5 2018, 12:14 ) *
Απο οτι καταλαβαινω ησουν στο παιχνιδι και μαλλον εχεις παιδι στην Τριπλη κορωνα η στον Δουκα......Λοιπον ο φιλος μου δεν εχει δουλεψει στον δουκα(μαλλον τον....μπερδευεις με αλλον)και δεν μου ειπε τιποτα για εκλεκτους και τετοια ειλικρινα....ισως ξερης κατι παραπανω εσυ βεβαια,αλλα δεν θα μου αρεσε να μιλαμε για τετοια σε ενα φορουμ μπασκετικο,δεν ειναι σωστο κατα την γνωμη μου.Εγω απλα
μετεφερα αυτα που μιλησαμε για τον αγωνα.Αν διαβασεις το ποστ μου στο τελος αναφερω και εγω πως αυτοι οι 3αδες του παναθηναικου(τριπλης)
επαιξαν στην Α παιδων και μαλιστα και την θεση που κατεταγησαν.
στο διαταυτα Νομιζω πως ΑΥΤΗ η κορωνα η Παναθηναικος 3αδες ειναι σουπερ ομαδα και φαβορι για τον τιτλο.


Έχω παιδιά παντού όχι μόνο σε ομάδες....τι γιατρός θα ήμουν άλλωστε; smiley.gif
Doctor Snitch
Στο κυνήγι των σπουδών και της πορτοκαλής Θεάς στην άλλη άκρη του ατλαντικού, πληροφοριακά και προς ενημέρωση, διοργανώνονται camp στην Αθήνα που πέσαν στην αντίληψή μου:

NCAA showcase Tournament
Νίκος Μπουντούρης-Basketball4U και Mark Cook NCAA / camp 2-3/4/2018 στον Κρόνο Γέρακα

Hoop Camp
Άρης Μανιάτης- Hoop Camp και Bob Hurley -St. Anthony High School / camp 11-14/4/2018 στον Deree


smiley.gif
Gkos
Πρώτος φιναλιστ ο Παναθηναικός,που επικράτησε με 46-39 του Δουκα στον πρώτο ημιτελικό.
Gkos
Όσο και να προσπαθώ ,δεν μπορώ να καταννοήσω την χρησιμότητα της χαζομάρας με τον μεικτό χρόνο.
Και το ανησυχητικό είναι πως δεν είμαι ο μόνος.
Κανείς δεν έχει αντιληφθεί το κρυφό νόημα . . .

Κατά τα άλλα δεν γίνεται να το χάσει και αυτό ο Καλαιτζης.
Χαώδης διαφορά σε κορμιά(και μαχαίρια-που άμα πεσουνε σε λαθος χέρια ξερουμε τι συμβαίνει) πάλεψε όσο μπορουσε ο Απόλλωνας μα δεν. . .
Αμα βάζανε καμιά βολη,άμα παίζανε κομπλέ,άμα,άμα. . .

Απόλλων-PAO BC 42-54

( 2-10,6-17,10-32,24-40,42-54 )

Υ.γ.
Μου έκανε τρομερή εντύπωση πως ανάμεσα στους 2 αγώνες μεσολάβησαν 34 λεπτά !!!
19:41 με 20:15 !
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 10 2018, 21:16 ) *
Όσο και να προσπαθώ ,δεν μπορώ να καταννοήσω την χρησιμότητα της χαζομάρας με τον μεικτό χρόνο.
Και το ανησυχητικό είναι πως δεν είμαι ο μόνος.
Κανείς δεν έχει αντιληφθεί το κρυφό νόημα . . .

Μόνο ο αναπτυξιακός μπορεί να απαντήσει, αν θυμάται τι έκανε.
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Mar 10 2018, 21:16 ) *
Όσο και να προσπαθώ ,δεν μπορώ να καταννοήσω την χρησιμότητα της χαζομάρας με τον μεικτό χρόνο.
Και το ανησυχητικό είναι πως δεν είμαι ο μόνος.
Κανείς δεν έχει αντιληφθεί το κρυφό νόημα . . .

Κατά τα άλλα δεν γίνεται να το χάσει και αυτό ο Καλαιτζης.
Χαώδης διαφορά σε κορμιά(και μαχαίρια-που άμα πεσουνε σε λαθος χέρια ξερουμε τι συμβαίνει) πάλεψε όσο μπορουσε ο Απόλλωνας μα δεν. . .
Αμα βάζανε καμιά βολη,άμα παίζανε κομπλέ,άμα,άμα. . .

Απόλλων-PAO BC 42-54

( 2-10,6-17,10-32,24-40,42-54 )

Υ.γ.
Μου έκανε τρομερή εντύπωση πως ανάμεσα στους 2 αγώνες μεσολάβησαν 34 λεπτά !!!
19:41 με 20:15 !


ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΣΤΑ 2004 ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ........ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ......ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΕΣΚΑ???ΑΛΛΑ....ΞΕΧΑΣΑ.....ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ Η ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ.....Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ.....ΣΕ ΛΙΓΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ .......ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ Η ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ ΤΟ..ΣΚΕΦΤΕΤΕ....
ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑ.....
ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΙΟΣ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ........
Gkos
Ο PAO BC θα το πάρει.
Σκέτο.
Με τόσους που μάζεψε,χαίρω πολύ ,και γω θα το έπαιρνα (που'μαι οριακά χειρότερος του κου Καλαιτζη) !😂

Έλεγα να πάω να δω τον τελικό σήμερα μα δεν υπάρχει λόγος,θα δω κάτι σε αντρικό !
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 11 2018, 14:10 ) *
Με τόσους που μάζεψε,χαίρω πολύ ,και γω θα το έπαιρνα (που'μαι οριακά χειρότερος του κου Καλαιτζη) !😂

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Doctor Snitch
Όσοι ήταν παρόντες απόλαυσαν υψηλής ποιότητας μπάσκετ. Συγχαρητήρια στους αθλητές και προπονητές όλων των ομάδων.

smiley.gif
fairbasket
QUOTE (tiramolas111 @ Mar 11 2018, 09:50 ) *
ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΣΤΑ 2004 ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ........ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ......ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΕΣΚΑ???ΑΛΛΑ....ΞΕΧΑΣΑ.....ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ Η ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ.....Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ.....ΣΕ ΛΙΓΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ .......ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ Η ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ ΤΟ..ΣΚΕΦΤΕΤΕ....
ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑ.....
ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΙΟΣ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ........

Ο Τριφύλλης μπορεί να έχει δύο μαγαζιά, αλλά να σου θυμίσω ότι παίζουν κοντά 30 παιδιά, σε δύο ομάδες υψηλού επιπέδου. Το θέμα είναι άλλο. 1. Ο προπονηταράς, ο οποίος οφείλω να ομολογήσω έχει καλούς συνεργάτες (και δεν εννοώ το κοοτσάρισμα)που παράγουν έργο. Το ζητούμενο από πολλούς θέμα των τίτλων είναι λίγο αστείο και ιδιαίτερα στους παμπαίδες. Το αστείο ποιο είναι; Ναι το αστείο είναι το ποντάρισμα σε νευρολογικά και σωματικά άρτια παιδιά τα οποία στο εφηβικό , ναι μεν θα παίξουν λόγω πείρας και εκπαίδευσης, αλλά κάπου εκεί θα τελειώσουν για το μπάσκετ. Για μένα σε αυτές τις ηλικίες μετράει πρωτίστως το μυαλό και η ταχεία αντίληψη. Το καραγκιοζιλίκι που είδα στην ΕΣΚΑ με τα ώριμα παιδιά να μπάίνουν στο καλάθι αβέρτα δε μου έκανε καλή εντύπωση, ιδιαίτερα για τους προπονητές που το ενθάρρυναν. Οι παίκτες είτε είχαν είτε δεν είχαν πλεονέκτημα έμπαιναν. Το αποτέλεσμα είπαμε, τελειώνουν τα παιδιά αυτά σύντομα, χάνουμε και πολλά από τα άλλα που απογοητεύονται και θα μπορούσαν να ανεβούν πολλά σκαλοπάτια.
Doctor Snitch
QUOTE (fairbasket @ Mar 11 2018, 23:39 ) *
Ο Τριφύλλης μπορεί να έχει δύο μαγαζιά, αλλά να σου θυμίσω ότι παίζουν κοντά 30 παιδιά, σε δύο ομάδες υψηλού επιπέδου. Το θέμα είναι άλλο. 1. Ο προπονηταράς, ο οποίος οφείλω να ομολογήσω έχει καλούς συνεργάτες (και δεν εννοώ το κοοτσάρισμα)που παράγουν έργο. Το ζητούμενο από πολλούς θέμα των τίτλων είναι λίγο αστείο και ιδιαίτερα στους παμπαίδες. Το αστείο ποιο είναι; Ναι το αστείο είναι το ποντάρισμα σε νευρολογικά και σωματικά άρτια παιδιά τα οποία στο εφηβικό , ναι μεν θα παίξουν λόγω πείρας και εκπαίδευσης, αλλά κάπου εκεί θα τελειώσουν για το μπάσκετ. Για μένα σε αυτές τις ηλικίες μετράει πρωτίστως το μυαλό και η ταχεία αντίληψη. Το καραγκιοζιλίκι που είδα στην ΕΣΚΑ με τα ώριμα παιδιά να μπάίνουν στο καλάθι αβέρτα δε μου έκανε καλή εντύπωση, ιδιαίτερα για τους προπονητές που το ενθάρρυναν. Οι παίκτες είτε είχαν είτε δεν είχαν πλεονέκτημα έμπαιναν. Το αποτέλεσμα είπαμε, τελειώνουν τα παιδιά αυτά σύντομα, χάνουμε και πολλά από τα άλλα που απογοητεύονται και θα μπορούσαν να ανεβούν πολλά σκαλοπάτια.



77.gif 77.gif 77.gif
Hip
QUOTE (fairbasket @ Mar 11 2018, 23:39 ) *
Ο Τριφύλλης μπορεί να έχει δύο μαγαζιά, αλλά να σου θυμίσω ότι παίζουν κοντά 30 παιδιά, σε δύο ομάδες υψηλού επιπέδου. Το θέμα είναι άλλο. 1. Ο προπονηταράς, ο οποίος οφείλω να ομολογήσω έχει καλούς συνεργάτες (και δεν εννοώ το κοοτσάρισμα)που παράγουν έργο. Το ζητούμενο από πολλούς θέμα των τίτλων είναι λίγο αστείο και ιδιαίτερα στους παμπαίδες. Το αστείο ποιο είναι; Ναι το αστείο είναι το ποντάρισμα σε νευρολογικά και σωματικά άρτια παιδιά τα οποία στο εφηβικό , ναι μεν θα παίξουν λόγω πείρας και εκπαίδευσης, αλλά κάπου εκεί θα τελειώσουν για το μπάσκετ. Για μένα σε αυτές τις ηλικίες μετράει πρωτίστως το μυαλό και η ταχεία αντίληψη. Το καραγκιοζιλίκι που είδα στην ΕΣΚΑ με τα ώριμα παιδιά να μπάίνουν στο καλάθι αβέρτα δε μου έκανε καλή εντύπωση, ιδιαίτερα για τους προπονητές που το ενθάρρυναν. Οι παίκτες είτε είχαν είτε δεν είχαν πλεονέκτημα έμπαιναν. Το αποτέλεσμα είπαμε, τελειώνουν τα παιδιά αυτά σύντομα, χάνουμε και πολλά από τα άλλα που απογοητεύονται και θα μπορούσαν να ανεβούν πολλά σκαλοπάτια.

Τελικα για την ηλικια ειναι χρησιμο το 1vs 1 ή πρεπει να μαθουν να διαβαζουν απο τετοιες ηλικιες το παιχνιδι ; Κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει σωστη απαντηση. Η μαλλον η σωστη απαντηση ειναι και τα δυο, αλλα μαλλον οι συνθηκες δεν το επιτρεπουν. Χρειαζονται γηπεδα, καλοι προπονητες, ωρες που τα παιδια λογο του φορτου απο τις σχολικες αναγκες δεν βρισκουν. Σε σχεση με αυτο που λες για τα ηδη σωματικα ανεπτυγμενα παιδια, σως θα επρεπε να υπαρχει αλλη διαχειρηση απο τις ομαδες. Η ημερολογιακη ηλικια δεν ειναι παντα σωστη στον διαχωρισμο των ομαδων. Γνωμη μου ειναι πως τα παιδια αυτα θα επρεπε να αγωνιζονται εκει που το σωμα τους το επιτρεπει και οχι η ηλικια τους. Βεβαια αυτο μπορει να εχει κοστος για την ομαδα (εννοω απο πλευρας αποτελεσματων, αν και δεν θα επρεπε να ειναι αυτη η σκεψη των). Πιστευω πως οι κατηγοριες θα επρεπε να ειναι ανα δυο χρονια και τα πρωταθληματα-τουρνουα το ιδιο. Προμινι-Μινι μαζι, Παμπαιδες μια κατηγορια οχι Α και Β ηλικιακα, Παιδικο δυο χρονια και εφηβικο αλλα 2 χρονια για να μην πω και τρια αφου δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα πρωταθλημα νεων U20 ή κατι τετοιο. Ενταξει ειναι προχειρη σκεψη, δεν νομιζω πως λεω καμια μεγαλη σοφια και επισης θα μπορουσε να γινει το ιδιο χωρις να χρειαζεται να "θεσμοθετηθει". Αλλα προφανως οι ομαδες για καποιο λογο δεν θελουν να το κανουν μονες τους. Τα αποτελεσματα που λεγαμε. Εχω εικονα των ομαδωντου φαιναλ φορ αν και δεν ειδα τα παιχνιδια αυτο το ΣΚ. Καποια παιδια ειναι πραγματικα σε σχεση με αλλα σαν να ειναι διαφορετικη ηλικια και αυτο παραγει μια κατασταση μη ευκολα διαχειρισημη απο τους προπονητες που το υφιστανται. νομιζω πως αυτο τελικα κανει και στις δυο κατηγοριες κακο. Και τα μεν νιωθουν να ειναι καλυτερα απ αυτο που τελικα θα καταληξουν με το τελος της αναπτυξης τους να ειναι και τα αλλα νιωθουν σαν να μην εχουν καμια σημασια οι προσπαθειες τους. Σε κανενος το μυαλο δεν κανει καλο αυτο για λογους νομιζω που ειναι προφανεις. Εν κατακλειδι συμφωνω με το σχολιο σου,υπαρχει θεμα.
Wilson
Συμφωνώ απόλυτα με τα σχόλια σας. Για πια πρωταθλήματα μιλάμε! Το μαγαζί ναν καλά. Ποιος όμως πραγματικά χαίρεται από την κατάκτηση ενός τροπαίου?
Πάντως όποιος θέλει να γίνει πρωταθλητής ξέρει τι να κάνει!
Doctor Snitch
QUOTE (Hip @ Mar 12 2018, 02:34 ) *
Τελικα για την ηλικια ειναι χρησιμο το 1vs 1 ή πρεπει να μαθουν να διαβαζουν απο τετοιες ηλικιες το παιχνιδι ; Κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει σωστη απαντηση. Η μαλλον η σωστη απαντηση ειναι και τα δυο, αλλα μαλλον οι συνθηκες δεν το επιτρεπουν. Χρειαζονται γηπεδα, καλοι προπονητες, ωρες που τα παιδια λογο του φορτου απο τις σχολικες αναγκες δεν βρισκουν. Σε σχεση με αυτο που λες για τα ηδη σωματικα ανεπτυγμενα παιδια, σως θα επρεπε να υπαρχει αλλη διαχειρηση απο τις ομαδες. Η ημερολογιακη ηλικια δεν ειναι παντα σωστη στον διαχωρισμο των ομαδων. Γνωμη μου ειναι πως τα παιδια αυτα θα επρεπε να αγωνιζονται εκει που το σωμα τους το επιτρεπει και οχι η ηλικια τους. Βεβαια αυτο μπορει να εχει κοστος για την ομαδα (εννοω απο πλευρας αποτελεσματων, αν και δεν θα επρεπε να ειναι αυτη η σκεψη των). Πιστευω πως οι κατηγοριες θα επρεπε να ειναι ανα δυο χρονια και τα πρωταθληματα-τουρνουα το ιδιο. Προμινι-Μινι μαζι, Παμπαιδες μια κατηγορια οχι Α και Β ηλικιακα, Παιδικο δυο χρονια και εφηβικο αλλα 2 χρονια για να μην πω και τρια αφου δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα πρωταθλημα νεων U20 ή κατι τετοιο. Ενταξει ειναι προχειρη σκεψη, δεν νομιζω πως λεω καμια μεγαλη σοφια και επισης θα μπορουσε να γινει το ιδιο χωρις να χρειαζεται να "θεσμοθετηθει". Αλλα προφανως οι ομαδες για καποιο λογο δεν θελουν να το κανουν μονες τους. Τα αποτελεσματα που λεγαμε. Εχω εικονα των ομαδωντου φαιναλ φορ αν και δεν ειδα τα παιχνιδια αυτο το ΣΚ. Καποια παιδια ειναι πραγματικα σε σχεση με αλλα σαν να ειναι διαφορετικη ηλικια και αυτο παραγει μια κατασταση μη ευκολα διαχειρισημη απο τους προπονητες που το υφιστανται. νομιζω πως αυτο τελικα κανει και στις δυο κατηγοριες κακο. Και τα μεν νιωθουν να ειναι καλυτερα απ αυτο που τελικα θα καταληξουν με το τελος της αναπτυξης τους να ειναι και τα αλλα νιωθουν σαν να μην εχουν καμια σημασια οι προσπαθειες τους. Σε κανενος το μυαλο δεν κανει καλο αυτο για λογους νομιζω που ειναι προφανεις. Εν κατακλειδι συμφωνω με το σχολιο σου,υπαρχει θεμα.


Πιστεύω ότι το σκεπτικό σου είναι στη σωστή βάση και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Πρέπει όλος ο αναπτυξιακός σχεδιασμός να αλλάξει δομικά και από τις βάσεις του, γιατί οι επί μέρους αλλαγές και παρεμβάσεις, που πολλές φορές είναι συνδεδεμένοι με θεσμούς που καταρρέουν και προσπαθούν να κρατηθούν από πρόχειρους νεωτερισμούς, περισσότερο σύγχυση προκαλούν παρά καλό. Ένα ενιαίο σχέδιο που θα υλοποιείται απαρέκλιτα από όλες τις ενώσεις, με όσες ιδιαιτερότητες έχουν Αθήνα, Πειραιάς, και Θεσσαλονίκη. Θέλει υπομονή, επιμονή και πολύ δουλειά. Και φυσικά πρόσωπα που θα μπορούν να το υποστηρίξουν. Αλλά όσο στην κοινωνία μας, οι πελατειακές σχέσεις και ο ραγιαδισμός καλά κρατούν, κάτι τέτοιο φαντάζει ονειρικό.....
Ας πάρω το κουβαδάκι μου λοιπόν.... smiley.gif
Gkos
http://eska.gr/?p=41295
m-papous
Ο ομοσπονδιακός U14 παρακολούθησε το F4 της ΕΣΚΑ το ΣΚ και όλους τους αγώνες;

Ή τα ξέρει τα παιδιά μιας και έχει φάει τα γήπεδα με τους 2004 με το κουτάλι όλη τη χρονιά.

Θα του δώσει και το σκονάκι ο ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΣ που είναι και ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΣ.
Gkos
Θα σου απαντησω αφου το θες τόσο.
Σαββατο σχεδόν όλα,Κυριακή σιγουρα οχι μικρό τελικό,αν πηγε σφαιρα ναι τον μεγάλο.
Hip
QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 19:23 ) *
Θα σου απαντησω αφου το θες τόσο.
Σαββατο σχεδόν όλα,Κυριακή σιγουρα οχι μικρό τελικό,αν πηγε σφαιρα ναι τον μεγάλο.

Παντως στην ΕΣΚΑΝΑ ουτε κατ οψιν δεν τον ξερουμε. Απο δω μερια στελνει το μαγαζακι της μικτης παιχτες, στα πλαισια των P.R. παντα. Γιατι ξεραμε πως δεν παιρνουν κοντους στην εθνικη, αλλα καποιες ομαδες εχουν στειλει και κοντους με "ψηλα" ονοματα. Ισως τον δουμε στο Elite ομως, θα δειξει. tongue.gif
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Mar 12 2018, 18:11 ) *
Ο ομοσπονδιακός U14 παρακολούθησε το F4 της ΕΣΚΑ το ΣΚ και όλους τους αγώνες;

Ή τα ξέρει τα παιδιά μιας και έχει φάει τα γήπεδα με τους 2004 με το κουτάλι όλη τη χρονιά.

Θα του δώσει και το σκονάκι ο ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΣ που είναι και ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΣ.



Παππού του γράφω εγώ τη συνταγή....μόνο μη μου αγχώνεσαι και πάθεις τίποτε. Αν θες σε αναλαμβάνω εγώ. 50 ευρώ ! smiley.gif
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 19:23 ) *
Θα σου απαντησω αφου το θες τόσο.
Σαββατο σχεδόν όλα,Κυριακή σιγουρα οχι μικρό τελικό,αν πηγε σφαιρα ναι τον μεγάλο.

Όταν λες σχεδόν όλα εννοείς την Τριπλή που την έχει ξαναδεί και το τέλος του ΠΑΟ.
Την Κυριακή αφού δεν ήσουν αποφάσισε κι αυτός να μην πάει, μετά την τόσο αγχωτική πρόκριση.

QUOTE (Doctor Snitch @ Mar 12 2018, 20:07 ) *
Παππού του γράφω εγώ τη συνταγή....μόνο μη μου αγχώνεσαι και πάθεις τίποτε. Αν θες σε αναλαμβάνω εγώ. 50 ευρώ ! smiley.gif

Αν είχα 50 ευρώ θα τάδηνα για Personal (ότι καταλαβαίνεις)
Gkos
QUOTE (m-papous @ Mar 12 2018, 20:23 ) *
Όταν λες σχεδόν όλα εννοείς την Τριπλή που την έχει ξαναδεί και το τέλος του ΠΑΟ.
Την Κυριακή αφού δεν ήσουν αποφάσισε κι αυτός να μην πάει, μετά την τόσο αγχωτική πρόκριση.
 



Αναγκαστικά. . .αφου ειχε υποχρεώσεις στον Πλάτωνα και τις δυο μέρες. . .
Τι να κάνει;

QUOTE (m-papous @ Mar 12 2018, 20:23 ) *
Αν είχα 50 ευρώ θα τάδηνα για Personal (ότι καταλαβαίνεις)


Αμα βλέπετε στον Τάφο έναν να γελάει μόνος,εγώ είμαι !
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Mar 12 2018, 20:23 ) *
Αν είχα 50 ευρώ θα τάδηνα για Personal (ότι καταλαβαίνεις)


Και καλά θα κάνεις, ....έρχονται και οι 2003, προλαβαίνεις δε προλαβαίνεις..... smiley.gif
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 20:49 ) *
Αναγκαστικά. . .αφου ειχε υποχρεώσεις στον Πλάτωνα και τις δυο μέρες. . .
Τι να κάνει;

Επειδή δεν μπορώ να το αφήσω αναπάντητο, αλλά ήθελα να δεις το ματσ με την ησυχία σου.
Μ' αυτά που γράφεις μπορεί να νομίσει κάποιος πως είναι προπονητής του Πλάτωνα. Και μετά από τον ΠΑΟ που είναι ο πρώτος σύλλογος με δύο ομάδες του χρόνου θα είναι ο πρώτος προπονητής με δύο ομάδες.

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα. Αφού είδε το Σάββατο στο F4 ότι ήταν να δει, πήγε στον αγώνα την Κυριακή, γιατί έχει υπ' όψιν του ένα πολύ καλό 2004 του Πλάτωνα που είχε πληροφορίες πως θα έπαιζε να τον δει σε αγώνα μεγαλύτερης κατηγορίας και με μεγάλη πίεση γιατί τον υπολογίζει σοβαρά για Ισπανία το καλοκαίρι.
Gkos

 
QUOTE (m-papous @ Mar 12 2018, 21:38 ) *
Επειδή δεν μπορώ να το αφήσω αναπάντητο, αλλά ήθελα να δεις το ματσ με την ησυχία σου.


Ευχαριστώ.

QUOTE (m-papous @ Mar 12 2018, 21:38 ) *
Μ' αυτά που γράφεις μπορεί να νομίσει κάποιος πως είναι προπονητής του Πλάτωνα. Και μετά από τον ΠΑΟ που είναι ο πρώτος σύλλογος με δύο ομάδες του χρόνου θα είναι ο πρώτος προπονητής με δύο ομάδες.



Με συγχωρείς αλλα στον πάγκο του Πλάτωνα καθότανε ,άρα ΚΑΤΙ είναι στον Πλάτωνα !😂😂😂
Εστω φροντιστής!


smiley.gif
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 12 2018, 22:09 ) *
 
Με συγχωρείς αλλα στον πάγκο του Πλάτωνα καθότανε ,άρα ΚΑΤΙ είναι στον Πλάτωνα !😂😂😂
Εστω φροντιστής!

smiley.gif

Καλά και συ. Πες ότι δεν ήσουν εκεί. Ότι κάτι άκουσες , σου είπαν κλπ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.