Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ EΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
cherokee
QUOTE(I.L.B. @ Apr 25 2012, 23:06 ) *
Παιδιά άλλα θέλω να πω και άλλα καταλαβαίνετε. Βλέπω συγκρίσεις της σημερινής ή πριν 2 χρόνια γυναικείας ομάδας του Αθηναικού με την Εθνική ομάδα ανδρών με τα ρεκόρ του Άρη κλπ.
Ήθελα να πώ ότι "αγοράζοντας" καλούς παίχτες, προπονητές, γυμναστές κλπ δηλαδή ουσιαστικά τίτλους δεν το φχαριστιέσαι σ΄αυτό το επίπεδο το άθλημα.
Και για να γίνω πιο σκληρός όλες αυτές οι κοπέλες του Αθηναικού που παίζουν στις κορασίδες και στις νεάνιδες όταν θα γίνουν γυναίκες δηλαδή σε 3-4 το πολύ χρόνια με τα σημερινά δεδομένα καμμιά δεν έχει θέση στην 1η 8άδα της γυναικείας ομάδας του. Καμμιά απ΄αυτές όμως δεν θα είναι ευχαριστημένη να είναι στον πάγκο και να κάνει ωραίες προπονήσεις.Πρέπει λοιπόν κατά την γνώμη μου να οργανωθούν οι υποδομές ώστε να γίνει εστία παραγωγής νέων παιχτριών που να ξέρουν καλά τα βασικά πράγματα και σιγά σιγά και με την προσθήκη 1-2 παιχτριών να φτάσουν σε ένα υψηλό επίπεδο.Οταν ο Δασάρχης εισέπρατε αγκαλιές και φιλιά απο τις αθλήτριές του ,δεν συνέβαινε αυτό επειδή δούλεψε μ΄αυτά τα παιδιά 1-2 χρόνια ,αλλά γιατί υπήρχε τίμια κατάθεση ψυχής για πολλά χρόνια και τα παιδιά αντιλαμβάνονται πολύ καλύτερα απο μας τι εκπέμπει ο άλλος. Χρειάζεται επιμονή , υπομονή και προ πάντων αγάπη για ένα άθλημα που στο κάτω κάτω δεν είναι και το απόλυτα γυναικείο άθλημα.

Το τί θα κάνει σε τρία τέσσερα χρόνια ένα δεκαπεντάχρονο κορίτσι δεν το ξέρει κανείς.Το γεγονός οτι του παρέχονται οι συνθήκες να δουλέψει δεν είναι αρκετο?Δηλαδή και όσοι είναι στις ακαδημίες του ΠΑΟ η του ΟΣΦΠ αφού δεν έχουν προοπτική αραγε γιατι ασχολούνται?Αυτό μας λές?Και ποιός διαφωνεί οτι χρειάζεται χρόνος υπομονη και επιμονή?Αυτο πάλι με τον Γιανουλάκη τί είναι? Εξήγησέ το καλύτερα.....!Οπως και το απόλυτα γυναικείο άθλημα....!
Cobra
QUOTE(cherokee @ Apr 14 2012, 11:54 ) *
Σου απαντώ λοιπόν φίλε σε ένα ένα τα ερωτήματα :Αν δεν έπαιρνε ο Αθηναικος τις συγκεκριμένες παιχτριες απλα θα έπαιρνε άλλες και είχε λιστα προταιρεότητας.Δεν στόχευε πρωτάθλημα αλλα τετραδα αλλα με προοπτικες χρονων.Θα παίρνει ότι του λείπει και για όσο χρονια χρειάζεται εφ οσον η φιλοσοφία ειναι να είναι πρωταγωνιστης οχι απαραιτητα πρωταθλητης.Παιρνε εσυ πρωταθληματα του τουρνουά παγκορασίδων δεν τρελενόμαστε, εμεις εκει στο φυτώριο που έχουμε, θέλουμε να κερδίσουμε παιδιά που να μπορούν να σταθουν στο τμήμα κορασίδων !Οσο για το αν βελτιώθηκαν παιδιά ......τι να πω !Το λέει όλος ο κόσμος....


Πρώτα απ'όλα έλω να πω ένα γεια στην παρέα που την παρακολουθώ όπως πολλοί άλλοι έβλεπα σχεδόν αδιάφορα αλλα τώρα που μάκουμπά ομάδα με κάκιστο τρόπο, ΠΡΕΠΕΙ να απαντήσω... ***********
Near_5
QUOTE(Cobra @ May 6 2012, 18:51 ) *
Πρώτα απ'όλα έλω να πω ένα γεια στην παρέα που την παρακολουθώ όπως πολλοί άλλοι έβλεπα σχεδόν αδιάφορα αλλα τώρα που μάκουμπά ομάδα με κάκιστο τρόπο, ΠΡΕΠΕΙ να απαντήσω... ***********


To τηλέφωνο του συγκεκριμένου παράγοντα υπάρχει δημοσιευμένο και στο fb και στο επίσημο site της ομάδας. Μπορείς να τον βρείς και στο κλειστό της Εργάνης κάθε απόγευμα. Πάρτον ένα τηλέφωνο ρε μάγκα ή έλα από το γήπεδο και μίλα του και μην ανακατεύεις ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με το παραγοντιλίκι και με τα διάφορα ζωολογικά που αναφέρεις ... από λόγια και μαγκιές έχουμε χορτάσει, κάντε και τίποτα ουσιαστικό ...
lebronj
QUOTE(Cobra @ May 6 2012, 18:51 ) *
Πρώτα απ'όλα έλω να πω ένα γεια στην παρέα που την παρακολουθώ όπως πολλοί άλλοι έβλεπα σχεδόν αδιάφορα αλλα τώρα που μάκουμπά ομάδα με κάκιστο τρόπο, ΠΡΕΠΕΙ να απαντήσω... ************


Εαν έχεις το οποιοδήποτε πρόβλημα με το σωματειο η με τον συγκεκριμένο παράγοντα ξέρεις που θα βρεις και αυτόν και τους προϊσταμένους του.Οι ανώνυμοι λεονταρισμοι πίσω απο μια ιστοσελίδα μόνο γελωτα προκαλούν.
cherokee
QUOTE(Cobra @ May 6 2012, 19:51 ) *
Πρώτα απ'όλα έλω να πω ένα γεια στην παρέα που την παρακολουθώ όπως πολλοί άλλοι έβλεπα σχεδόν αδιάφορα αλλα τώρα που μάκουμπά ομάδα με κάκιστο τρόπο, ΠΡΕΠΕΙ να απαντήσω... **********


**********
I.L.B.
QUOTE (Cobra @ May 6 2012, 19:51 ) *
Πρώτα απ'όλα έλω να πω ένα γεια στην παρέα που την παρακολουθώ όπως πολλοί άλλοι έβλεπα σχεδόν αδιάφορα αλλα τώρα που μάκουμπά ομάδα με κάκιστο τρόπο, ΠΡΕΠΕΙ να απαντήσω... ***********

Επειδή είμαστε μακρυά νυχτωμένοι μπορείς σε παρακαλώ με κόσμιο τρόπο να μας ενημερώσεις γι΄αυτά που έχουν συμβεί γιατί δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.
Ή όποιος άλλος γνωρίζει.
lebronj
QUOTE(lebronj @ Apr 13 2012, 15:45 ) *
Συμπέρασμα δεύτερο .
Δεν φτάνουν μόνο τα χρήματα ,χρειάζονται και πεντακόσια αλλα πράγματα ,τα εχω αναλύσει σε προηγούμενα πόστ μου και δεν χρειαζεται να τα επαναλάβω .Εαν έφταναν μόνο αυτα η Τσελσυ του Αμπραμοβιτς δεν έπρεπε να είχε χάσει πρωτάθλημα τα τελευταία δέκα χρόνια .

Ευχαριστώ τον Θρύλο που με δικαίωσε"..............
rassed
Οι πρώτες μεταγραφές για φέτος


Μεταγραφές από Αθηναϊκό σε Εσπερίδες

rassed
Η απάντηση του Αθηναϊκού.
Κάποιος είχε καλές πληροφορίες, αφού το είχε υπαινιχθεί σε κάποιο post.

Μεταγραφή από ΜΕΛΑΣ σε Αθηναϊκό (1)

Μεταγραφή από ΜΕΛΑΣ σε Αθηναϊκό (2)
Αριστείδης
QUOTE (rassed @ Jun 15 2012, 11:31 ) *
Η απάντηση του Αθηναϊκού.
Κάποιος είχε καλές πληροφορίες, αφού το είχε υπαινιχθεί σε κάποιο post.

Μεταγραφή από ΜΕΛΑΣ σε Αθηναϊκό (1)

Μεταγραφή από ΜΕΛΑΣ σε Αθηναϊκό (2)

Καλησπέρα,
Εγώ το είχα υπαινιχθεί πριν καιρό διότι αυτό λέγαν οι πληροφορίες μου και αυτό μου δίνει την ευκαιρία για κάποιες "διαπιστώσεις":
- Οι συκεκριμένες κοπέλες πάνε στον Αθηναϊκό για να ανέβουν επίπεδο όπως έχουν ισχυριστεί στο παρελθόν οι άνθρωποι του Αθηναϊκού κλπ , κλπ. Ομως η ομάδα που όλοι είδαμε στο τουρνουά των πανκορασίδων ,οι μελλοντικές κορασίδες, μόνο υψηλό επίπεδο δεν είχε.
- Γιατί δεν πήγαν σε καλύτερες ομάδες όπως π.χ. το Γαλάτσι ή ο Κρόνος ή ακόμα ακόμα και ο Δασάλ που είναι και γεωγραφικά πιο κοντά ??
- Γιατί έφυγε η καθ΄ομολογία καλύτερη μακράν πανκορασίδα του Αθηναϊκού και άλλη μια σημαντική πανκορασίδα για τις Εσπερίδες και δεν κάθησαν να ανεβάσουν κι άλλο το επιπεδό τους ??
- Γιατί ο Μελάς άφησε να φύγουν 2 παιδιά δικά του και να κάνουν καθημερινά 1 και μισή ώρα ταξίδι για προπόνηση ??
Δεν μπόρεσε να τα κρατήσει ο σύλλογος? Οι προπονητές?

Αν κάποιος τα σκεφτεί λίγο περισσότερο γελάει με τα χάλια μας.
Περιμένω μια σοβαρή απάντηση απο τον Stev basket και όποιον άλλον νομίζει ότι μπορει να με βοηθήσει να καταλάβω.
Χαιρετισμούς στον "πρώην Δασάρχη"

Καληνύχτα σας
stev basket
QUOTE(Αριστείδης @ Jun 15 2012, 21:40 ) *
Καλησπέρα,
Εγώ το είχα υπαινιχθεί πριν καιρό διότι αυτό λέγαν οι πληροφορίες μου και αυτό μου δίνει την ευκαιρία για κάποιες "διαπιστώσεις":
- Οι συκεκριμένες κοπέλες πάνε στον Αθηναϊκό για να ανέβουν επίπεδο όπως έχουν ισχυριστεί στο παρελθόν οι άνθρωποι του Αθηναϊκού κλπ , κλπ. Ομως η ομάδα που όλοι είδαμε στο τουρνουά των πανκορασίδων ,οι μελλοντικές κορασίδες, μόνο υψηλό επίπεδο δεν είχε.
- Γιατί δεν πήγαν σε καλύτερες ομάδες όπως π.χ. το Γαλάτσι ή ο Κρόνος ή ακόμα ακόμα και ο Δασάλ που είναι και γεωγραφικά πιο κοντά ??
- Γιατί έφυγε η καθ΄ομολογία καλύτερη μακράν πανκορασίδα του Αθηναϊκού και άλλη μια σημαντική πανκορασίδα για τις Εσπερίδες και δεν κάθησαν να ανεβάσουν κι άλλο το επιπεδό τους ??
- Γιατί ο Μελάς άφησε να φύγουν 2 παιδιά δικά του και να κάνουν καθημερινά 1 και μισή ώρα ταξίδι για προπόνηση ??
Δεν μπόρεσε να τα κρατήσει ο σύλλογος? Οι προπονητές?

Αν κάποιος τα σκεφτεί λίγο περισσότερο γελάει με τα χάλια μας.
Περιμένω μια σοβαρή απάντηση απο τον Stev basket και όποιον άλλον νομίζει ότι μπορει να με βοηθήσει να καταλάβω.
Χαιρετισμούς στον "πρώην Δασάρχη"

Καληνύχτα σας


Πολύ σοβαρή απάντηση για ένα παιχνίδι μεταγραφών κορασίδων / νεανίδων, μη περιμένεις να βρεις.
Όσο για να καταλάβεις:

Οι μεταγραφές από ΜΕΛΑΣ σε Αθηναικό δεν είναι δύο είναι τρεις, σε λίγο θα ανακοινώσει και τη Κορρέ Αθ(μετά το Περιστέρι, θα δοκιμάσει και στον Αθηναικό)
Δεν έφυγαν οι αθλήτριες γιατί θα πάνε σε μια καλύτερη ομάδα, φύγαν γιατί ήθελαν να φύγουν
Δε σημαίνει ότι ο ΜΕΛΑΣ του χρόνου θα είναι αδύνατος, σίγουρα ο Αθηναικός ενισχύεται
Ευχόμαστε στα κορίτσια μας, καλή συνέχεια, δύναμη και υγεία και μακάρι να μαθαίνουμε νέα τους ότι διαπρέπουν
Κάποιε άλλες δε πήγαν όπου δε πήγαν, είτε γιατί δεν ήθελαν, είτε γιατί δε τις ζήτησαν, δικαίωμα στην επιλογή
Ούτε ο Κρόνος είναι κοντά, ούτε ο ΔΑΣΑΛ, ούτε το Γαλάτσι, όλα έχουν από 3/4 της ώρας και πάνω διαδρομή

Το ΚΟΜΒΙΚΟ σημείο δεν είναι τι θέλουν τα παιδιά, ο σύλλογος, οι προπονητές, οι δύο ομάδες αλλά αν ο γονιός μπορεί να υποστηρίξει τη μετακίνηση και μετά οι σπουδές.

Δε ξέρω αν και πόσο σε βοήθησα, τα ίδια ισχύουν πιστεύω και για τα κορίτσια του Αθηναικού που πήγαν στις Εσπερίδες και για όσα φύγουν και πάνε αλλού(Πανιώνιο, Κρόνος Αγ. Δημητρίου, Φάρο)

Καλό μεσημέρι σε όλους
cherokee
QUOTE(stev basket @ Jun 16 2012, 13:58 ) *
Πολύ σοβαρή απάντηση για ένα παιχνίδι μεταγραφών κορασίδων / νεανίδων, μη περιμένεις να βρεις.
Όσο για να καταλάβεις:

Οι μεταγραφές από ΜΕΛΑΣ σε Αθηναικό δεν είναι δύο είναι τρεις, σε λίγο θα ανακοινώσει και τη Κορρέ Αθ(μετά το Περιστέρι, θα δοκιμάσει και στον Αθηναικό)
Δεν έφυγαν οι αθλήτριες γιατί θα πάνε σε μια καλύτερη ομάδα, φύγαν γιατί ήθελαν να φύγουν
Δε σημαίνει ότι ο ΜΕΛΑΣ του χρόνου θα είναι αδύνατος, σίγουρα ο Αθηναικός ενισχύεται
Ευχόμαστε στα κορίτσια μας, καλή συνέχεια, δύναμη και υγεία και μακάρι να μαθαίνουμε νέα τους ότι διαπρέπουν
Κάποιε άλλες δε πήγαν όπου δε πήγαν, είτε γιατί δεν ήθελαν, είτε γιατί δε τις ζήτησαν, δικαίωμα στην επιλογή
Ούτε ο Κρόνος είναι κοντά, ούτε ο ΔΑΣΑΛ, ούτε το Γαλάτσι, όλα έχουν από 3/4 της ώρας και πάνω διαδρομή

Το ΚΟΜΒΙΚΟ σημείο δεν είναι τι θέλουν τα παιδιά, ο σύλλογος, οι προπονητές, οι δύο ομάδες αλλά αν ο γονιός μπορεί να υποστηρίξει τη μετακίνηση και μετά οι σπουδές.

Δε ξέρω αν και πόσο σε βοήθησα, τα ίδια ισχύουν πιστεύω και για τα κορίτσια του Αθηναικού που πήγαν στις Εσπερίδες και για όσα φύγουν και πάνε αλλού(Πανιώνιο, Κρόνος Αγ. Δημητρίου, Φάρο)

Καλό μεσημέρι σε όλους

Αγαπητέ Αριστείδη ποιό είναι το δικό σου ζόρι? Στόν Αθηναικό και στο Μελάς κόσμος παει κ'ερχεται....όποιος θέλει έρχεται αλλά και όποιος θέλει φεύγει....σαν τα φροντιστήρια....αμα θές μένεις άμα θες φεύγεις.Εχεις δικαίωμα επιλογής.....!Συμφωνώ με την αιτιολογία του Μελάς(stev basket)...ειδικά με την μετακίνηση και τις σπουδές....αλλά το κυριότερο είναι τι θέλουν πρώτα τα παιδιά .Αν είσαι γονιός το καταλαβαίνεις.....!Αλλά και οι ομάδες που θέλουν να πρωταγωνιστίσουν σίγουρα όταν αποδυναμώνονται θα δούν πως θα ενισχυθούν και δεν θα κάτσουν με σταυρωμένα χερια !Οσο για την Κορρέ την ζήτησε ο Αθηναικός (και δεν δοκιμάζει ) φ'ιλε stev ,πιστεύω οτι έχει να δώσει αλλά και να πάρει πολλά αρκεί να δουλέψει όπως δείχνει στίς προπονήσεις.
lebronj
QUOTE(Αριστείδης @ Jun 15 2012, 23:40 ) *
Καλησπέρα,
Εγώ το είχα υπαινιχθεί πριν καιρό διότι αυτό λέγαν οι πληροφορίες μου και αυτό μου δίνει την ευκαιρία για κάποιες "διαπιστώσεις":
- Οι συκεκριμένες κοπέλες πάνε στον Αθηναϊκό για να ανέβουν επίπεδο όπως έχουν ισχυριστεί στο παρελθόν οι άνθρωποι του Αθηναϊκού κλπ , κλπ. Ομως η ομάδα που όλοι είδαμε στο τουρνουά των πανκορασίδων ,οι μελλοντικές κορασίδες, μόνο υψηλό επίπεδο δεν είχε.
Η ομαδα που ειδαμε στο τουρνουα των παγκορασιδων τερματισε δευτερη.
Εαν η δευτερη δεν ειχε υψηλο επιπεδο δεν μπορω να φανταστω πως χαρακτηριζεις τις υπόλοιπες
.
- Γιατί δεν πήγαν σε καλύτερες ομάδες όπως π.χ. το Γαλάτσι ή ο Κρόνος ή ακόμα ακόμα και ο Δασάλ που είναι και γεωγραφικά πιο κοντά ??
Καλυτερες ομάδες?
Βαση τελικης καταταξης μονο το Γαλάτσι ειχε καλυτερη ομάδα.
Διακρίνω ένα πρόβλημα στην διατύπωση των χρόνων της γραμματικης.

- Γιατί έφυγε η καθ΄ομολογία καλύτερη μακράν πανκορασίδα του Αθηναϊκού και άλλη μια σημαντική πανκορασίδα για τις Εσπερίδες και δεν κάθησαν να ανεβάσουν κι άλλο το επιπεδό τους ??
Ο Αθηναικος δεν κραταει με το ζορι κανενα παιδι που για τον οποιοδήποτε λογο θελει να αποδεσμευτει.
Εάν κοιταξεις τα προηγούμενα χρονια θα το καταλαβεις .
Μπορεις βεβαίως και να περιμενεις την περίοδο των μεταγραφων όπου ο Αθηναικος θα ανακοινωσει τισ αποδεσμευσεις του.
Και σου υπόσχομαι ότι θα είναι πολλες.

- Γιατί ο Μελάς άφησε να φύγουν 2 παιδιά δικά του και να κάνουν καθημερινά 1 και μισή ώρα ταξίδι για προπόνηση ??
Δεν μπόρεσε να τα κρατήσει ο σύλλογος? Οι προπονητές?
Προφανως και εκ του αποτελέσματος ΟΧΙ.
Μπορεις βεβαίως με μια επισκεψη στο γήπεδο του Βύρωνα όπου τα κοριτσια προπονούνται ,να ερθεις και να ρωτήσεις τους Γονείς τους για ποιον λόγο προτίμησαν τονΑθηναικο και οχι το μέχρι εχθες Σωματείο τους.
Με την δεσμευση ομως οτι θα γραψεις στο Φόρουμ την ακριβη και χωρις να αλλαξεις τιποτα απάντηση τους.

Αν κάποιος τα σκεφτεί λίγο περισσότερο γελάει με τα χάλια μας.
Εγω τα σκεφτηκα και δεν γελαω...
Περιμένω μια σοβαρή απάντηση απο τον Stev basket και όποιον άλλον νομίζει ότι μπορει να με βοηθήσει να καταλάβω.
Χαιρετισμούς στον "πρώην Δασάρχη"

Καληνύχτα σας



Με δυο μονο μεταγραφες και αρχισαν τα οργανα .
Δεν μπορω να φανταστω τι θα γίνει όταν ανακοινώσουμε και τις άλλες.
Κ ό λ α σ η................
Αριστείδης
QUOTE (lebronj @ Jun 16 2012, 21:21 ) *
Με δυο μονο μεταγραφες και αρχισαν τα οργανα .
Δεν μπορω να φανταστω τι θα γίνει όταν ανακοινώσουμε και τις άλλες.
Κ ό λ α σ η................

Κατ΄αρχήν καλησπέρα σε όλους.
Δέχομαι ανεπιφύλακτα αυτά που λέει ο Stev και δεν "τραβάω" όπως επιθετικά και ειρωνικά διατυπώνουν οι φίλοι του Αθηναϊκού "κανένα ζόρι"ούτε με τις μεταγραφές τους,ούτε με τους χρόνους της γραμματικής έχω πρόβλημα αγαπητέ φίλε, παρά μόνο με τους για χρόνια πολλά ακατοίκητους.
Μόνο ο Stev κατάλαβε και είπε αυτά που έπρεπε και μπορούσε να πεί , ο δε φιλόλογος ο τελευταίος (lebronj) είναι αλλού γι΄αλλού.
Επειδή δεν σκοπεύω να ασχοληθώ με συνοθυλεύματα (συνονθυλεύματα=παραγεμίσματα) αλλά με ομάδες με ιστορία με παρελθόν αλλά ιδίως με μέλλον και επειδή χρόνια πολλά βλέπουμε τις ίδιες πομφόλυγες (φούσκες) με άλλα ονόματα και επειδή δεν μου αρέσει το κλίμα που τείνει να δημιουργηθεί θα σας ευχηθώ ολόψυχα καλό καλοκαίρι και θα τα πούμε στο μέλλον.

Χαιρετισμούς στον πρώην Δασάρχη και νομίζω ότι θα τον ακολουθήσω λίαν συντόμως.
Near_5
Να συμπληρώσω τον φίλο stev basket ...

QUOTE(stev basket @ Jun 16 2012, 12:58 ) *
Δε ξέρω αν και πόσο σε βοήθησα, τα ίδια ισχύουν πιστεύω και για τα κορίτσια του Αθηναικού που πήγαν στις Εσπερίδες και για όσα φύγουν και πάνε αλλού(Πανιώνιο, Κρόνος Αγ. Δημητρίου, Φάρο, ΜΕΛΑΣ, Γαλάτσι, Παναθηναϊκό, Κρόνο Γέρακα, Λιόσια, Καλύβια, Αμύντα, κλπ κλπ)


... γιατί απλά στις περισσότερες ομάδες γίνονταν και γίνονται μετακινήσεις/μεταγραφές (πες το όπως θέλεις) χρόνια τώρα αλλά κάποιοι έχουν κολλήσει με τον Αθηναϊκό ...

Καλό βόλι αδέρφια ! smile.gif
THE BOSS
QUOTE(Near_5 @ Jun 17 2012, 13:55 ) *
Να συμπληρώσω τον φίλο stev basket ...

Μηπως εεπειδή άλλο μετακίνηση και αλλο μεταγραφες που κυνηγανε καποιες ομαδες οπως πχ ο Αθηναϊκός....ειναι γνωστό ότι προσεγγίζει παίχτες και ομάδες

... γιατί απλά στις περισσότερες ομάδες γίνονταν και γίνονται μετακινήσεις/μεταγραφές (πες το όπως θέλεις) χρόνια τώρα αλλά κάποιοι έχουν κολλήσει με τον Αθηναϊκό ...

Καλό βόλι αδέρφια ! smile.gif

anggia12
QUOTE (Αριστείδης @ Jun 17 2012, 01:18 ) *
Κατ΄αρχήν καλησπέρα σε όλους.
Δέχομαι ανεπιφύλακτα αυτά που λέει ο Stev και δεν "τραβάω" όπως επιθετικά και ειρωνικά διατυπώνουν οι φίλοι του Αθηναϊκού "κανένα ζόρι"ούτε με τις μεταγραφές τους,ούτε με τους χρόνους της γραμματικής έχω πρόβλημα αγαπητέ φίλε, παρά μόνο με τους για χρόνια πολλά ακατοίκητους.
Μόνο ο Stev κατάλαβε και είπε αυτά που έπρεπε και μπορούσε να πεί , ο δε φιλόλογος ο τελευταίος (lebronj) είναι αλλού γι΄αλλού.
Επειδή δεν σκοπεύω να ασχοληθώ με συνοθυλεύματα (συνονθυλεύματα=παραγεμίσματα) αλλά με ομάδες με ιστορία με παρελθόν αλλά ιδίως με μέλλον και επειδή χρόνια πολλά βλέπουμε τις ίδιες πομφόλυγες (φούσκες) με άλλα ονόματα και επειδή δεν μου αρέσει το κλίμα που τείνει να δημιουργηθεί θα σας ευχηθώ ολόψυχα καλό καλοκαίρι και θα τα πούμε στο μέλλον.

Χαιρετισμούς στον πρώην Δασάρχη και νομίζω ότι θα τον ακολουθήσω λίαν συντόμως.

Φίλε Αριστείδη ευχαριστώ για τους χαιρετισμούς. Από το Πανελλήνιο των κορασίδων κι έπειτα επέλεξα να μην συμετέχω στις κουβέντες σας γιατί δεν είχα προσωπική άποψη και εικόνα από τα παιχνίδια των παγκορασίδων και μίνι που έγιναν. Έχω αναφέρει αρκετές φορές τις απόψεις μου για τις μεταγραφές και επιμένω σε κάποια θέματα ανεξάρτητα με τα επαγγελματικά μου.
Τώρα που δεν υπάρχουν χρήματα το κίνητρο για μια παίκτρια που αλλάζει ομάδα είναι μόνο η εξεύρεση μιας ομάδας που μπορεί να προσφέρει καλύτερες συνθήκες δουλειάς, περισσότερες πιθανότητες βελτίωσης και ίσως και τα μπόνους 10, 8 ή 7% που δίνουν οι πρώτες τρεις θέσεις στα Πανελλήνια. Τις καλύτερες μεταγραφές πλέον τις κάνουν τα παιδιά μόνα τους, και ειδικά αυτά που με τις φιλίες ή τις αντιπάθειές τους στις μικτές, μπορούν να αλλάξουν το στάτους των ομάδων τους από τα επίπεδα των αντίστοιχων βαθμολογιών τους στις παγκορασίδες.
Στο θέμα των κοριτσιών του Μελά από πέρυσι υπήρχε η τάση εκεί να φύγουν κάποια παιδιά από την ομάδα, αλλά η δυνατότητα που υπήρχε να είναι η ομάδα ανταγωνιστική στην τελευταία χρονιά των περισσοτέρων στις κορασίδες τελικά τις κράτησε εκεί. Τώρα για να αποφασίσουν να κάνουν το δρόμο ως το Βύρωνα κάθε μέρα, προφανώς αυτά που ελπίζουν οτι θα κερδίσουν εκεί είναι πολύ περισσότερα από την καθημερινή τους ταλαιπωρία. Εγώ σέβομαι τις αθλήτριες που μπροστά στην μπασκετική τους πρόοδο βάζουν σε δεύτερη μοίρα την ευκολία τους και εξαντλούν τους γονείς τους οικονομικά και χρονικά. Για τον Μελά νομίζω πως η μετακόμιση στο γήπεδο του Αιγάλεω δημιούργησε περισσότερα προβλήματα από αυτά που έλυσε και ίσως οι άνθρωποί του θα πρέπει να ξανασκεφτούν τα δεδομένα για να διατηρηθεί η ομάδα σε ένα πολύ καλό επίπεδο.
Γενικότερα όταν υπάρχουν αποχωρήσεις από ομάδες αυτό εμένα μου λέει πως κάτι πάει στραβά μέσα στο σύλογο που χάνει τα παιδιά. Και στον Μελά και στον Αθηναϊκό δεν μπορεί όλα να ήταν τέλεια και ξαφνικά οι αθλήτριες να έφυγαν. Είν εύκολο να λες οτι δεν κρατάς καμία με το ζόρι. Το δύσκολο είναι να δημιουργήσεις τις συνθήκες που χρειάζονται για να την κρατήσεις και ειδικά όταν η παρουσία της σε ανεβάζει επίπεδο. Το σημαντικότερο σε αυτές τις ηλικίες είναι να υπάρχει κλίμα οικογένειας και προπονητές και έφοροι, πέρα από τα αγωνιστικά να φροντίζουν για πειθαρχία, δικαιοσύνη και ίσες αποστάσεις απέναντι στις αθλήτριες. Με αυτούς που λένε οτι στις ομάδες που διαθέτουν ποιοτικές αθλήτριες όλα είναι εύκολα και ο ρόλος του προπονητή μηδαμινός, διαφωνώ κάθετα. Ακόμη δυσκολότερα είναι τα πράγματα όταν κάθε χρόνο έχεις 4-5 προσθήκες και πρέπει να βρεις ρόλους, να δώσεις κίνητρα και να κρατήσεις ισοροπίες και να βρεις τον τρόπο να αποροφηθούν οι διαφορές χαρακτήρα και νοοτροπίας.
Η πρώτη κατηγορία φέτος περιμένω να είναι αρκετά δυνατή και ενδιαφέρουσα. Ανταλλάσετε απόψεις χωρίς να τσακώνεστε. Αριστείδη να μείνεις και να λες πάντα την άποψή σου. Καλό καλοκαίρι σε όλους...
I.L.B.
QUOTE (lebronj @ Jun 16 2012, 21:21 ) *
Με δυο μονο μεταγραφες και αρχισαν τα οργανα .
Δεν μπορω να φανταστω τι θα γίνει όταν ανακοινώσουμε και τις άλλες.
Κ ό λ α σ η................

Επειδή δεν ξέρω τους γονείς των κοριτσιών του ΜΕΛΑΣ μπορώ να πάω στο γήπεδο των Εσπερίδων να βρώ τους γονείς των πρώην αθλητριών του Αθηναϊκού, να ρωτήσω γιατί έφυγαν και να δημοσιεύσω χωρίς περικοπές την απάντηση στο forum ?
Νομίζω οτι είναι το ίδιο. Να το κάνω τώρα ,ή να περιμένω να τελειώσει η μεταγραφική περίοδος !!!!!!!!!!!!!
Near_5
QUOTE(I.L.B. @ Jun 18 2012, 09:14 ) *
Επειδή δεν ξέρω τους γονείς των κοριτσιών του ΜΕΛΑΣ μπορώ να πάω στο γήπεδο των Εσπερίδων να βρώ τους γονείς των πρώην αθλητριών του Αθηναϊκού, να ρωτήσω γιατί έφυγαν και να δημοσιεύσω χωρίς περικοπές την απάντηση στο forum ?
Νομίζω οτι είναι το ίδιο. Να το κάνω τώρα ,ή να περιμένω να τελειώσει η μεταγραφική περίοδος !!!!!!!!!!!!!


Kαι βέβαια μπορείς να το κάνεις όποτε θέλεις. Αλλά για να είσαι 100% αντικειμενικός, από κάτω θα πρέπει να δημοσιεύσεις και τις απόψεις των υπευθύνων του Αθηναϊκού ... γιατί συνήθως το νόμισμα έχει 2 όψεις ...

Επίσης μπορείς να ρωτήσεις και τα παιδιά/γονείς που έμειναν ... μπορεί να έφυγαν 2 παιδιά (για τους όποιους λόγους τους) αλλά κάποια άλλα παιδιά έμειναν και συνεχίζουν στην ομάδα ...
STEFANOU IASON
QUOTE (Near_5 @ Jun 18 2012, 13:17 ) *
Kαι βέβαια μπορείς να το κάνεις όποτε θέλεις. Αλλά για να είσαι 100% αντικειμενικός, από κάτω θα πρέπει να δημοσιεύσεις και τις απόψεις των υπευθύνων του Αθηναϊκού ... γιατί συνήθως το νόμισμα έχει 2 όψεις ...

Επίσης μπορείς να ρωτήσεις και τα παιδιά/γονείς που έμειναν ... μπορεί να έφυγαν 2 παιδιά (για τους όποιους λόγους τους) αλλά κάποια άλλα παιδιά έμειναν και συνεχίζουν στην ομάδα ...


Καλησπέρα σε όλους
Ονομάζομαι Στεφάνου Ιάσων και είμαι ο πατέρας της μίας εκ των δυο αθλητριών που έφυγαν απο τον Αθηναικό και πήγαν Εσπερίδες.ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΕΠΩΝΥΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ
Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός να αφήνονται υπονοούμενα για την κόρη μου που είχε υποδειγματική συμπεριφορά και αγωνιστικά και προσωπικά ολη την προηγούμενη σεζόν στόν Αθηναικό, αλλά και σε όλους τούς άλλους συλλόγους που έπαιξε!
ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Ο NEAR5 KΡΥΒΟΜΕΝΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΤΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΕΧΕΙ 2 ΟΨΕΙΣ::ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ;;ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 15 ΕΤΩΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΝΕΑR5 ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ;;ΝΤΡΟΠΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΙΜΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ!!ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ, ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ, ΑΞΙΖΕΙ ΜΟΝΟ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΑΣ!ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ NEAR 5 TI ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΟΗΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΝΟΜΟΣ92Ν/2101/92 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ: "το συμφέρον του παιδιού πρέπει να λαμβάνεται υπόψη σε όλες τις αποφάσεις που το αφορούν" "κανείς δεν μπορεί να επεμβαίνει αυθαίρετα στήν ιδιωτική ζωή των παιδιών ούτε να προσβάλει την τιμή και την υποληψή τους"!!!!!!!!!!!!!!!!
ΖΗΤΩ ΛΟΙΠΟΝ AMEΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ NEAR5 ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣEI ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΔΙΟΤΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤAI ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΔΑΛΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΙΚΑ ΜΕΣΑ!!
SOMOS
QUOTE (STEFANOU IASON @ Jun 18 2012, 18:05 ) *
Καλησπέρα σε όλους
Ονομάζομαι Στεφάνου Ιάσων και είμαι ο πατέρας της μίας εκ των δυο αθλητριών που έφυγαν απο τον Αθηναικό και πήγαν Εσπερίδες.ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΕΠΩΝΥΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ
Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός να αφήνονται υπονοούμενα για την κόρη μου που είχε υποδειγματική συμπεριφορά και αγωνιστικά και προσωπικά ολη την προηγούμενη σεζόν στόν Αθηναικό, αλλά και σε όλους τούς άλλους συλλόγους που έπαιξε!
ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Ο NEAR5 KΡΥΒΟΜΕΝΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΤΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΕΧΕΙ 2 ΟΨΕΙΣ::ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ;;ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 15 ΕΤΩΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΝΕΑR5 ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ;;ΝΤΡΟΠΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΙΜΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ!!ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ, ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ, ΑΞΙΖΕΙ ΜΟΝΟ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΑΣ!ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ NEAR 5 TI ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΟΗΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΝΟΜΟΣ92Ν/2101/92 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ: "το συμφέρον του παιδιού πρέπει να λαμβάνεται υπόψη σε όλες τις αποφάσεις που το αφορούν" "κανείς δεν μπορεί να επεμβαίνει αυθαίρετα στήν ιδιωτική ζωή των παιδιών ούτε να προσβάλει την τιμή και την υποληψή τους"!!!!!!!!!!!!!!!!
ΖΗΤΩ ΛΟΙΠΟΝ AMEΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ NEAR5 ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣEI ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΔΙΟΤΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤAI ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΔΑΛΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΙΚΑ ΜΕΣΑ!!

ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΣΩΜΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΦΗΣ ΣΩΜΟΥ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ .. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΥΝ. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ .,.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ..... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ 'EKDHKHTHS' ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΘΕΛΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΛΟΓΩ ΜΗ ΕΠΑΡΚΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...... ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΙΓΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ. ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ I.L.B. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ !!!!! ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ!
I.L.B.
QUOTE (SOMOS @ Jun 18 2012, 18:53 ) *
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΣΩΜΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΦΗΣ ΣΩΜΟΥ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ .. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΥΝ. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ .,.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ..... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ 'EKDHKHTHS' ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΘΕΛΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΛΟΓΩ ΜΗ ΕΠΑΡΚΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...... ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΙΓΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ. ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ I.L.B. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ !!!!! ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ!

Κύριε Σώμο λυπάμαι πολύ με την τροπή που πήραν τα πράγματα, αλλά μας έχουν για ηλίθιους . Την ανοχή του καθενός απο μας και την ευγένεια, την εκλαμβάνουν σαν αδυναμία. Δεν θέλω να με ευχαριστείτε αλλά φέρθηκα σαν γονιός -εσείς προλάβατε εγώ δυστυχώς όχι-.
Καλά κάνατε και εσείς και ο κ. Στεφάνου που μας ενημερώνετε γιατί δεν έχουν καταλάβει οτι τους εμπιστευόμαστε ότι πολυτιμότερο έχουμε και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί.
Σταματείστε όμως εδώ σας παρακαλώ πολύ ,τα μηνύματά σας τα πήραν.
Το επίπεδο σας (και των δύο) δεν νομίζω ότι επιτρέπει να ταλαιπωρηθείτε ψυχολογικά και άλλο. Ευχαριστώ πολύ.
Near_5
Λυπάμαι ειλικρινά για την τροπή που πήρε η κουβέντα που ξεκίνησε ο κύριος ILB. Είναι φανερό πως κάπου αποσκοπούσε - και ίσως το πέτυχε τελικά - με το «απειλητικό» του ύφος περί "αποκαλύψεων χωρίς περικοπές" και μάλιστα ρωτώντας να κάνει τις αποκαλύψεις πριν ή μετά τις μεταγραφές !!! Δεν ήθελα να γράψω πιό πάνω για το υφάκι του, αλλά όχι να απειλεί και ο οποιοσδήποτε για δημιουργήσει αρνητικό κλίμα για τον Αθηναϊκό, χρησιμοποιώντας τα παιδιά !!!

Στις δημοκρατίες υπάρχει ο λόγος κι ο αντίλογος. Το νόμισμα πάντα έχει δύο πλευρές. Παραθέτεις λοιπόν και τις 2 απόψεις και ο 3ος , ο αναγνώστης που δεν γνωρίζει τα όποια συμβάντα, βγάζει το συμπέρασμά του. Εγώ πουθενά δεν ανέφερα τα δικά μου συμπεράσματα.

Σχετικά με τον κο Σώμο, τον οποίο σέβομαι κι εκτιμώ.
Λάμπρο, εγώ ποτέ δεν αναφέρθηκα προσωπικά στην κόρη σου και είναι λάθος αυτό που κατάλαβες από το ποστάρισμά μου. Νομίζω με ξέρεις κάποια χρόνια και μου κάνει εντύπωση να θεωρείς ότι είχα την πρόθεση να προσβάλω τον οποιοδήποτε. Αλλος δυστυχώς ήθελε να δημιουργήσει θέμα χρησιμοποιώντας τα παιδιά !
Όποτε θέλεις μπορούμε να τα πούμε κι από κοντά πίνοντας καφέ.

Τέλος, ζητώ από τον moderator του forum να μου υποδείξει που προσέβαλα ή έθιξα κάποιο παιδί ή τον οποιοδήποτε άλλο με το συγκεκριμένο ποστάρισμά μου ή με οποιοδήποτε ποστάρισμά μου τα 3 χρόνια που συμμετέχω στο basketforum.

ΥΓ. Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν και δεν χρήζουν καν σχολιασμού.
rassed
QUOTE (Αριστείδης @ Jun 16 2012, 00:40 ) *
Καλησπέρα,
Εγώ το είχα υπαινιχθεί πριν καιρό διότι αυτό λέγαν οι πληροφορίες μου ......


Εφ' όσον , από ότι αποδεικνύεται έχεις καλές και έγκυρες πληροφορίες, μπορείς να μας ενημερώσεις για άλλες μεταγραφές που δεν έχουν γραφτεί ακόμα στα site των ομάδων;
magickaminia
Παρακαλω να μου επιτραπει ενα μικρο σχολιο σαν ουδετερος παρατηρητης. Το να κανει μια ομαδα προσθηκες σε ομαδες υποδομων ειτε μεσω μεταγραφων ειτε μεσω υποσχετικων θεωρω οτι ειναι δικαιωμα της. Αρκει να φερεται αναλογα και στα παιδια που πανε σ αυτην. Σε αυτες τις ηλικιες παιζει πολυ μεγαλο ρολο ο σεβασμος στο προσωπο των παιδιων και των γονεων αυτων. Αλλωστε αυτο ειναι ισως και το βασικοτερο κριτηριο μιας μετακινησης. Καλο θα ηταν λοιπον να υπαρχει ενας σεβασμος προς ολους τους ανθρωπους. Καλως ή κακως τα παιδια μας δεν φυτρωσαν αλλα καποιοι τα φερανε στο κοσμο αυτο. Και αν για τον εκαστοτε Προεδρο ή προπονητη το παιδι μας ειναι το νουμερο ταδε για εμας τους γονεις ειναι ολη μας η ζωη. Ο γονιος δεν θελει να βλεπει το παιδι του ουτε κλαμενο ουτε προβληματισμενο. Στο φιναλε δεν τρεχει κανεις απ το πρωι ως το βραδυ για να δει το παιδι του να διακρινεται και καποιος να το υποβιβαζει στα ματια του. Το χω ξανατονισει οτι ουτε εγω ειμαι υπερμαχος των μεταγραφων στις μικρες ηλικιες αλλα αν μπορει ενα κοριτσι να πεταξει σε μια πιο μεγαλη ομαδα γιατι να το κρατησει κανεις στο κλουβι; Ισως μια μερα αυτο το παιδι να δωσει χαρα στους γονεις και τους φιλους με το να πετυχει στο μπασκετ, να παρει τιτλους, να παιξει στις Εθνικες ομαδες , να παιξει στο Εξωτερικο κ.ο.κ. Εγω το 1998 οταν πρωτοδα ενα παιδι σε τουρνουα Κορασιδων των ενωσεων ειχα πει τοτε οτι αυτο το παιδι ο κοσμος να χαλασει θα παιξει πολυ υψηλο επιπεδο μπασκετ. Μετα απο 13 χρονια νιωθω δικαιωμενος για το κοριτσι αυτο. Ευχομαι το ιδιο να πετυχουν και τα παιδια των κυριων που ευθαρσως εγραψαν με το ονομα τους τις αποψεις τους. Επειδη δεν τους γνωριζω προσωπικα , εγω λεγομαι Μιχαλης Σταμοπουλος ημουν επι σειρα ετων παραγοντας του γυναικειου Ατρομητου Πειραια και ειμαι και εγω πατερας 2 παιδιων και σας καταλαβαινω απολυτα. blove.gif
D.P.
Καλησπερα σε ολους...

Βλεπω καιρο τωρα το φιασκο με τα μυνηματα που πανε και ερχονται και πραγματικα δεν ηθελα να ασχοληθω...αλλα βλεπω πως τα πραγματα ξεφυγαν και πανε να δημιουργηθουν εντυπωσεις ανουσιες...

Πρωτα απο ολα να συγχαρω τους δυο γονεις που επωνυμα βγηκαν και πηραν θεση για το θεμα που υπηρχε...σας ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο για τις μικρες σας....το αξιζουν γιατι ειναι δυο εξαιρετα παιδια....

Δευτερον...φιλε near....

QUOTE (Near_5 @ Jun 18 2012, 21:38 ) *
Λυπάμαι ειλικρινά για την τροπή που πήρε η κουβέντα που ξεκίνησε ο κύριος ILB. Είναι φανερό πως κάπου αποσκοπούσε - και ίσως το πέτυχε τελικά - με το «απειλητικό» του ύφος περί "αποκαλύψεων χωρίς περικοπές" και μάλιστα ρωτώντας να κάνει τις αποκαλύψεις πριν ή μετά τις μεταγραφές !!! Δεν ήθελα να γράψω πιό πάνω για το υφάκι του, αλλά όχι να απειλεί και ο οποιοσδήποτε για δημιουργήσει αρνητικό κλίμα για τον Αθηναϊκό, χρησιμοποιώντας τα παιδιά !!!


τωρα που δυσκολεψαν τα πραγματα νομιζω πως αρχισε η "συνομωσιολογια" κατα του Αθηναικου. το φανερο δεν ειναι οτι αποσκοπουσε καπου ο I.L.B. αλλα οτι υπαρχει προσπαθεια δικαιολογησης των αδικαιολογητων... Αληθεια..δεν νομιζω να ειδα την ιδια θεση οταν προκληθηκε ο ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ απο τον lebronj περι αναλογων ερωτησεων....
Μπορεις βεβαίως με μια επισκεψη στο γήπεδο του Βύρωνα όπου τα κοριτσια προπονούνται ,να ερθεις και να ρωτήσεις τους Γονείς τους για ποιον λόγο προτίμησαν τονΑθηναικο και οχι το μέχρι εχθες Σωματείο τους.
Με την δεσμευση ομως οτι θα γραψεις στο Φόρουμ την ακριβη και χωρις να αλλαξεις τιποτα απάντηση τους.

προφανως και δεν υπηρχε διοτι οι ερωτησεις αυτες και το "κλιμα που θα δημιουργουσε" θα ηταν "υπερ" του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ....μαλλον αλλοι προσπαθουν να φτιαξουν κλιμα και δρουν σαν παραγωντες ( αν δεν ειναι ) στην πλατη των παιδιων.....αν και εχω μια απορια....οι γονεις προτιμισαν????? !!!!!!
Το ζουμι της ιστοριας το αφηνω μονο και μονο επεδη εχω μαθει να σεβομαι τα παιδια....

Τριτον

QUOTE (lebronj @ Jun 16 2012, 21:21 ) *
Με δυο μονο μεταγραφες και αρχισαν τα οργανα .
Δεν μπορω να φανταστω τι θα γίνει όταν ανακοινώσουμε και τις άλλες.
Κ ό λ α σ η................


Μαλιστα..ως εκ τουτου μπορουμε να αντιληφηουμε πως η δουλεια που γινεται καποια χρονια τωρα στα φυτωρια του Αθηναικου ειναι ειτε ελειπης ειτε ειναι καλη και την απαξιωνει το ιδιο το σωματειο...
Αν αυτη ειναι η αποψη των Ανθρωπων του Βυρωνα για τα τμηματα υποδομης τοτε η ομαδα θα εχει την ιδια καταληξη με ολες τις ομαδες που στηριχτικαν κατα καιρους στον παραγοντα χρηματα και σε καποιες περιπτωσεις στο "ψηστηρι" που κανει καποιους γονεις να τσιμπανε..
( σε ολα τα αθληματα σε ολες τις κατηγοριες ειτε αγοριων ειτε κοριτσιων )


ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....
Near_5
Σεβαστές οι απόψεις όλων. Εχεις δίκιο DP για το ποστ του lebronj, ισχύει ότι έγραψα στον ILB και για το ποστ του lebronj (αν και τελείως διαφορετικού ύφους), χωρίς ούτε ένα κόμμα αλλαγή.

Να ξεκαθαρίσω, αν και οι περισσότεροι το γνωρίζουν, πως δεν είμαι (ούτε το παίζω) παράγοντας, ούτε εκπρόσωπος κάποιας ομάδας. Γονιός είμαι κι εγώ κι έχω τις ίδιες ανησυχίες και προβληματισμούς όπως έχουν όλοι οι γονείς.

Ο moderator δεν βλέπω να παίρνει θέση στο αίτημά μου, δεν πειράζει.

Καλό καλοκαίρι σε όλους.
jhantzop
QUOTE(Near_5 @ Jun 20 2012, 21:04 ) *
...
Ο moderator δεν βλέπω να παίρνει θέση στο αίτημά μου, δεν πειράζει.
...


Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να απαντήσει κάποιος από τους moderators στο συγκεκριμένο. Αν είχε υποπέσει κάτι στην αντίληψη τους, θα είχαν λάβει μέτρα. Από εκεί και πέρα όμως, το τι θα σκεφτεί κάποιος διαβάζοντας ένα post, είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Αν δεν κρύβεται κάτι από πίσω, δίνονται οι αμοιβαίες εξηγήσεις και το θέμα τελειώνει εκεί.


lebronj
QUOTE(D.P. @ Jun 20 2012, 17:53 ) *
Μαλιστα..ως εκ τουτου μπορουμε να αντιληφηουμε πως η δουλεια που γινεται καποια χρονια τωρα στα φυτωρια του Αθηναικου ειναι ειτε ελειπης ειτε ειναι καλη και την απαξιωνει το ιδιο το σωματειο...
Αν αυτη ειναι η αποψη των Ανθρωπων του Βυρωνα για τα τμηματα υποδομης τοτε η ομαδα θα εχει την ιδια καταληξη με ολες τις ομαδες που στηριχτικαν κατα καιρους στον παραγοντα χρηματα και σε καποιες περιπτωσεις στο "ψηστηρι" που κανει καποιους γονεις να τσιμπανε..
( σε ολα τα αθληματα σε ολες τις κατηγοριες ειτε αγοριων ειτε κοριτσιων )

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....


Δεν είναι θέμα δουλειάς και παραγωγης.Δεν υπάρχει καμία ομάδα σε κανενα άθλημα σε καμία ηλικία που να είναι πλήρης.Εαν θέλεις να πρωταγωνίστεις, πρέπει αναγκαστικά να ενισχυθεις για να καλύψεις τις αδυναμίες σου.Εαν θέλεις απλα να έχεις τα παιδια για να μαζέυεις συνδρομές ούτε μεταγραφές χρειάζεσαι ούτε γήπεδο ούτε
magickaminia
QUOTE(lebronj @ Jun 26 2012, 15:49 ) *
Δεν είναι θέμα δουλειάς και παραγωγης.Δεν υπάρχει καμία ομάδα σε κανενα άθλημα σε καμία ηλικία που να είναι πλήρης.Εαν θέλεις να πρωταγωνίστεις, πρέπει αναγκαστικά να ενισχυθεις για να καλύψεις τις αδυναμίες σου.Εαν θέλεις απλα να έχεις τα παιδια για να μαζέυεις συνδρομές ούτε μεταγραφές χρειάζεσαι ούτε γήπεδο ούτε
ρ
Να διαφωνησω στο θεμα αυτο αγαπητε φιλε ή φιλη. Αν ο πραγματικος σκοπος σου οταν δημιουργεις ενα τμημα υποδομης ειναι να φτιαξεις μια ομαδα με ετοιμα κοριτσια απο αλλα σωματεια και να παιρνεις πρωταθληματα ,εχω την εντυπωση οτι πολυ λιγο σε ενδιαφερει το καλο του συλλογου σου. Αν δηλαδη το ονειρο αυτων που το 2004 πηραν τον Αθηναικο απο τη Β ΕΣΚΑ και τον εφτασαν να παιρνει τριπλ κραουν το 2010 ηταν η προσκολληση παιδιων για αυτο το λογο και μονο , πρεπει να σου πω εκ πειρας οτι το σωματειο θα εχει ημερομηνια ληξης. Και αν για παραδειγμα ο Σπορτιγκ που ηταν καποτε ο αυτοκρατορας του γυναικειου μπασκετ φυτοζωει στην Α2 ,εσυ που θα εισαι υποχρεωμενος να αγοραζεις συνεχεια παικτριες μιας και δεν θελεις νααποκτησεις δικα σου γηγενη φυντανια σε 5 χρονια απο σημερα θα φανταζεις κατι σαν τον Θριαμβο Αθηνων. Η διαρκεια μιας ομαδας εξαρταται αποκλειστικα απο τις υποδομες της. Το οτι ο ΔΑΣΑΛ για παραδειγμα αντεξε οπως αντεξε μεχρι σημερα το οφειλει καθαρα στις ισχυρες υποδομες που εκτισε την δεκαετια που περασε. Η εικονα που παρουσιασε ο Απολλων Πτολεμαιδας φετος με τις νεανιδες του να παιζουν στην Α1 και να κατακτουν το Πανελληνιο Πρωταθλημα της ηλικιας τους το καταφεραν επειδη ειναι ολες γηγενεις. Ποιο ειναι το κινητρο του χρονου να φερει καποιος γονιος το παιδι του στο Βυρωνα αν π.χ. δεν παρετε φετος το Πανελληνιο Κορασιδων; Τα παιδια δεν τα εχεις για να μαζευεις συνδρομες φιλε ή φιλη , τα εχεις για να εχεις μια δεξαμενη απο οπου θα αντλεις συνεχεια σε βαθος χρονου 1 ή 2 κοριτσια ανα φουρνια για να μειωσεις το κοστος συντηρησης της ομαδας σου. Και κυριως για να εχεις παιδια που θα φιλαν το σημα της φανελλας απο αγαπη και μονο και οχι γιατι απο κατω θα εχει το Ευρω. Το Ευρω τελειωνει και γρηγορα , η αγαπη για το σωματειο ειναι παντοτινη. blove.gif
lebronj
QUOTE(magickaminia @ Jun 30 2012, 13:25 ) *
ρ

Καλο πολυ το κείμενο σου αλλα εκτός πραγματικότητας .
Θα σου εξηγήσω γιατι.
Χρησιμοποιείς ως παράδειγμα το Δασαλ την ομάδα που με το δέλεαρ των πανελληνίων πρωταθλημάτων για δεκαπέντε περίπου χρόνια μάζευε ότι περπατούσε και ότι κολυμπουσε στην Ελλάδα σε δώδεκαχρονα μέχρι δεκαπενταχρονα .
Μόλις ο νομος αυτος που έδινε στα παιδια την δυνατότητα της ελεύθερης εισόδου στα Πανεπιστήμια καταργήθηκε ,μας τελείωσε και η ομάδα.
Προσοχή δεν εξέταζω Εαν κάνανε καλα η άσχημα απλα στο αναφέρω σαν γεγονός.
Γιαυτο μην μου χρησιμοποιείς την συγκεκριμένη ομάδα σαν παραδειγμα.
Μετα μου αναφέρεις τον Απόλλωνα πτολεμαιδος .
Έχεις ιδέα σε τι γεωγραφική δεξαμενή απευθύνεται αυτη η ομάδα?
Μήπως νομίζεις ότι τα κορίτσια του Απόλλωνα είναι όλα γείτονοπουλα που κατοικούν στην ίδια γειτονιά γύρω απο το κλειστό γυμναστήριο και είναι μαζι απο τα προμινι?
Μετα αναφέρεις τον Σπορτινγκ .
Μιλάς δηλ για μια ομάδα που για είκοσι χρόνια ήταν κόρυφη .Μεγαλυτερη διάρκεια και απο τον ΠΑΟ του Γιανακοπουλου.
Μακάρι ο Αθηναικος και ο καθε αθηναικος να έχει την μισή της διάρκεια .
Καλοί οι ρομαντισμοι καλα τα ευχολογια αλλα η πραγματικότητα είναι πολυ διαφορετική .
Εαν θέλεις να ξέφυγεις απο την ομάδα της γειτονιάς είσαι υποχρεωμένος να ενισχύεσαι.
Αρκεί βέβαια να μπορείς .
Κοιτα τι μεταγραφές μέχρι τώρα έχουν κάνει οι άλλες ομάδες.
Κοιτα τις Εσπεριδες κοιτα τον Κρόνο Αγίου Δημήτριου κοιτα το ελληνικό και περίμενε να ακούσεις και για τον Πρωτεα Βουλας,κοιτα ακόμα τι έχει κάνει εφέτος ο Ηρακλής σε αυτες τι ηλικίες.
Δεν κατάλαβα δηλ γιατι το πρόβλημα όλων είναι ο Αθηναικος όταν γύρω του όλοι κάνουν τα ίδια.
Και οσοι δεν το κάνουν δεν γιατι δεν θέλουν είναι απλα γιατι δεν μπορούν.
magickaminia
Η αναφορα μου στον Αθηναικο ειναι εν τη ριμη του λογου. Το προβλημα μου δεν ειναι ο Αθηναικος. Επειδη ασφαλως εισαι πιο νεος απο μενα στα του Αθηναικου , θελω να σου πω οτι και προσωπικα ποικιλοτροπως εχω βοηθησει εμμεσα ή και αμεσα στο να χτιστει η ομαδα του Βυρωνα σε διαφορα επιπεδα. Οσον αφορα το εκτος πραγματικοτητας εμεις στον Πειραια πριν 13 χρονια χτισαμε σε μια γειτονια ολοι μαζι μια ομαδα απο κοριτσια που ξεκινησαν απο το 1995 να παιζουν παρεα και το 1999 με μια μονο προσθηκη την Αφροδιτη Κοσμα απο τον Ερμη Περαματος σαρωσαμε τα παντα στο περασμα μας και παιξαμε φαιναλ φορ Κορασιδων Πανελληνιο. 11 γηγενεις στις 12 . Απ αυτες βεβαια σημερα παιζουν μονο δυο. Η Κοσμα και η Σταματη. Πες μου λοιπον αν κανουμε την ιδια κουβεντα μετα απο 10 χρονια εμεις οι δυο απο την ομαδα των Κορασιδων του Αθηναικου που επαιξε φετος στο Πανελληνιο ποσες θα εχουν παιξει Α1 και Εθνικη ομαδα; Αυτο ειναι το κερδος του ανθρωπου που ασχολειται με το παιχνιδι για το παιχνιδι. Οι ομαδες που αναφερεις στην ΕΣΚΑΝΑ Κρονος , Πρωτεας , Ελληνικο , Τερψιθεα , Ικαρος θα θελα να δουμε σε κανα 2 χρονια που θα βρισκονται. Τα ουαν μαν σοου στην Ελλαδα ελαβαν τελος. Εγω το μονο που θελω να μου πεις ειναι ποια παικτρια απο τον συλλογο του Βυρωνα ειναι γηγενης; Και ας παιζει στηνν ομαδα απο τη Συρο, τη Πτολεμαιδα ή την Ροδο. Μια μπορεις να μου αναφερεις. Γηγενης για να σου δωσω ενα παραδειγμα οπως η Καλογηρου στις Εσπεριδες που παιζει 19 χρονια. blove.gif
lebronj
QUOTE(magickaminia @ Jul 3 2012, 13:13 ) *
Η αναφορα μου στον Αθηναικο ειναι εν τη ριμη του λογου. Το προβλημα μου δεν ειναι ο Αθηναικος. Επειδη ασφαλως εισαι πιο νεος απο μενα στα του Αθηναικου , θελω να σου πω οτι και προσωπικα ποικιλοτροπως εχω βοηθησει εμμεσα ή και αμεσα στο να χτιστει η ομαδα του Βυρωνα σε διαφορα επιπεδα. Οσον αφορα το εκτος πραγματικοτητας εμεις στον Πειραια πριν 13 χρονια χτισαμε σε μια γειτονια ολοι μαζι μια ομαδα απο κοριτσια που ξεκινησαν απο το 1995 να παιζουν παρεα και το 1999 με μια μονο προσθηκη την Αφροδιτη Κοσμα απο τον Ερμη Περαματος σαρωσαμε τα παντα στο περασμα μας και παιξαμε φαιναλ φορ Κορασιδων Πανελληνιο. 11 γηγενεις στις 12 . Απ αυτες βεβαια σημερα παιζουν μονο δυο. Η Κοσμα και η Σταματη. Πες μου λοιπον αν κανουμε την ιδια κουβεντα μετα απο 10 χρονια εμεις οι δυο απο την ομαδα των Κορασιδων του Αθηναικου που επαιξε φετος στο Πανελληνιο ποσες θα εχουν παιξει Α1 και Εθνικη ομαδα; Αυτο ειναι το κερδος του ανθρωπου που ασχολειται με το παιχνιδι για το παιχνιδι. Οι ομαδες που αναφερεις στην ΕΣΚΑΝΑ Κρονος , Πρωτεας , Ελληνικο , Τερψιθεα , Ικαρος θα θελα να δουμε σε κανα 2 χρονια που θα βρισκονται. Τα ουαν μαν σοου στην Ελλαδα ελαβαν τελος. Εγω το μονο που θελω να μου πεις ειναι ποια παικτρια απο τον συλλογο του Βυρωνα ειναι γηγενης; Και ας παιζει στηνν ομαδα απο τη Συρο, τη Πτολεμαιδα ή την Ροδο. Μια μπορεις να μου αναφερεις. Γηγενης για να σου δωσω ενα παραδειγμα οπως η Καλογηρου στις Εσπεριδες που παιζει 19 χρονια. blove.gif

Eαν ειχες οπως λες την παραμικρη επαφη με τον Αθηναικο θα ηξερες οτι η Κατερινα Χαλκια ξεκινησε να παιζει μπασκετ στα μινι πριν απο αρκετα χρονια.Οποτε λυθηκε αυτο το θεμα.
Με ρωτας σε δεκα χρονια ποσες θα παιξουν Α1 και Εθνικη.Ελπιζω ολες .Αλλη απαντηση δεν εχω .Σε δεκα χρονια θα τα ξαναπουμε.
Λες Οι ομαδες που αναφερεις στην ΕΣΚΑΝΑ Κρονος , Πρωτεας , Ελληνικο , Τερψιθεα , Ικαρος θα θελα να δουμε σε κανα 2 χρονια που θα βρισκονται.
Ειμαι σιγουρος οτι σε δυο χρονια θα ειναι εδω....
magickaminia
Επειδη ουσιαστικα δειχνουμε να μην εχουμε τις ιδιες γνωσεις πανω στο αντικειμενο , απλα θα σε πληροφορησω οτι η Κατερινα Χαλικια μονο γηγενης δεν θεωρειται. Γηγενης υπηρξε για λιγο η μικρη η Βελουδιου που επαιξε για 2 συνεχεις σεζον στην γυναικεια ομαδα και προερχοταν απο τμημα υποδομων εστω και με μεταγραφη. Σημαια του συλλογου του Βυρωνα θα μπορουσε να ειναι η Αφροδιτη Κοσμα που αποκτηθηκε το 2007 απο το συλλογο του Βυρωνα απο την Ακαδημια Ηλιουπολης και αποτελει την παλαιοτερη παικτρια του συλλογου για οσους δεν το γνωριζουν. Ο συλλογος του Βυρωνα απο το 2004 που ξεκινησε να ασχολειται πιο ενεργα με το γυναικειο μπασκετ με το προπονητικο διδυμο Καλογεροπουλου - Γκαρανε στο παγκο του πετυχε σειρα ανοδων κυριως στηριζομενο σε ετοιμες παικτριες απο συλλογους που ηταν σε πτωση οπως η Καστορια, ο Πειραικος, το Παγκρατι κ.α. Η συνεισφορα δε του Ατρομητου ηταν 2 συγκεκριμενες παικτριες το καλοκαιρι του 2004 η Ναυσικα Δημακοπουλου και η Βασιλικη Βατση. Στις δε υποδομες η πρωην παικτρια του Ατρομητου Αννα Γωνιωτακη σαν προπονητρια , συζυγος του Βαγγελη Βλαχου γνψστου μπασκετικου προπονητη. Τελος η εκφραση σε 2 χρονια δεν ειναι αδοκιμη , απλως θα σου πω οτι το 2009-2010 το Π.Φαληρο επαιζε Α1 ξερεις τωρα που παιζει Α ΕΣΚΑΝΑ. Ο Πειραικος επαιζε Α1 πολυ πριν μαθει το μπασκετ ο Βυρωνας και ηταν και πρωταθλητης Ελλαδας , τωρα πια δεν υφισταται. Το Ελληνικο μεχρι προπερσι ηταν μια μετρια ομαδα της ΕΣΚΑΝΑ. Ο Πρωτεας με τις γηγενεις παικτριες του η μεγαλυτερη επιτυχια του ηταν η συμμετοχη στην Α2 το 2003-2004 οταν και επεσε μαζι με τον Ατρομητο στα τοπικα. Μην το συνεχισουμε αγαπητε, εγω ασχολουμαι με το χωρο ενεργα απο 1994 σε υψηλα ανταγωνιστικα επιπεδα τοσο υποδομων οσο και γυναικειων τμηματων. Συγνωμη αλλα δεν εχουμε την ιδια βαση δεδομενων προς συζητηση.Για την Τερψιθεα δε στην τελευταια μου ενασχοληση το 2009-2010 με τον Ατρομητο καταφερε να ανεβει στην Α2 . Αν αυριο λοιπον παρει το Πρωταθλημα θα την καθιστα αμεσως ιστορικο σωματειο; Συγνωμη για την καταχρηση του τοπικ. blove.gif
ntimat
QUOTE(magickaminia @ Jul 4 2012, 12:00 ) *
Επειδη ουσιαστικα δειχνουμε να μην εχουμε τις ιδιες γνωσεις πανω στο αντικειμενο , απλα θα σε πληροφορησω οτι η Κατερινα Χαλικια μονο γηγενης δεν θεωρειται. Γηγενης υπηρξε για λιγο η μικρη η Βελουδιου που επαιξε για 2 συνεχεις σεζον στην γυναικεια ομαδα και προερχοταν απο τμημα υποδομων εστω και με μεταγραφη. Σημαια του συλλογου του Βυρωνα θα μπορουσε να ειναι η Αφροδιτη Κοσμα που αποκτηθηκε το 2007 απο το συλλογο του Βυρωνα απο την Ακαδημια Ηλιουπολης και αποτελει την παλαιοτερη παικτρια του συλλογου για οσους δεν το γνωριζουν. Ο συλλογος του Βυρωνα απο το 2004 που ξεκινησε να ασχολειται πιο ενεργα με το γυναικειο μπασκετ με το προπονητικο διδυμο Καλογεροπουλου - Γκαρανε στο παγκο του πετυχε σειρα ανοδων κυριως στηριζομενο σε ετοιμες παικτριες απο συλλογους που ηταν σε πτωση οπως η Καστορια, ο Πειραικος, το Παγκρατι κ.α. Η συνεισφορα δε του Ατρομητου ηταν 2 συγκεκριμενες παικτριες το καλοκαιρι του 2004 η Ναυσικα Δημακοπουλου και η Βασιλικη Βατση. Στις δε υποδομες η πρωην παικτρια του Ατρομητου Αννα Γωνιωτακη σαν προπονητρια , συζυγος του Βαγγελη Βλαχου γνψστου μπασκετικου προπονητη. Τελος η εκφραση σε 2 χρονια δεν ειναι αδοκιμη , απλως θα σου πω οτι το 2009-2010 το Π.Φαληρο επαιζε Α1 ξερεις τωρα που παιζει Α ΕΣΚΑΝΑ. Ο Πειραικος επαιζε Α1 πολυ πριν μαθει το μπασκετ ο Βυρωνας και ηταν και πρωταθλητης Ελλαδας , τωρα πια δεν υφισταται. Το Ελληνικο μεχρι προπερσι ηταν μια μετρια ομαδα της ΕΣΚΑΝΑ. Ο Πρωτεας με τις γηγενεις παικτριες του η μεγαλυτερη επιτυχια του ηταν η συμμετοχη στην Α2 το 2003-2004 οταν και επεσε μαζι με τον Ατρομητο στα τοπικα. Μην το συνεχισουμε αγαπητε, εγω ασχολουμαι με το χωρο ενεργα απο 1994 σε υψηλα ανταγωνιστικα επιπεδα τοσο υποδομων οσο και γυναικειων τμηματων. Συγνωμη αλλα δεν εχουμε την ιδια βαση δεδομενων προς συζητηση.Για την Τερψιθεα δε στην τελευταια μου ενασχοληση το 2009-2010 με τον Ατρομητο καταφερε να ανεβει στην Α2 . Αν αυριο λοιπον παρει το Πρωταθλημα θα την καθιστα αμεσως ιστορικο σωματειο; Συγνωμη για την καταχρηση του τοπικ. blove.gif


παρακολουθω τη συζητηση που γινεται μεσα απο εδω για σοβαρα θεματα που εχουν να κανουν με τις υποδομες κυριως των ομαδων και κατα ποσο αυτες βοηθουν τα σωματεια στο δυσκολο ταξιδι τους στο χρονο.Θελω να προσθεσω οτι οι υποδομες πρεπει να υπαρχουν γιατι πανω σε αυτες οφειλουν και πρεπει να στηριζονται οι συλλογοι...αλλα το αν θα συνεχισουν να υπαρχουν σε πρωταγωνιστικο ρολο καποιες ομαδες μεσα στο χρονο δεν εξαρταται μονο απο τις υποδομες,θα ελεγα πολυ λιγο εξαρταται απο αυτες!!! η διοικηση του καθε σωματειου ειναι αυτη που δινει το στιγμα και το παλμο!!!οσο καλες υποδομες και αν εχει μια ομαδα με κακη διοικηση δεν κανει τιποτα,πολυ πιθανον να χασει και τις υποδομες της.Για μενα ο πρωτος και κυριος λογος σε μια ομαδα ειναι η διοικηση της!!!!απο εκει ξεκινουν ΟΛΑ!!!!
magickaminia
QUOTE(lebronj @ Jul 3 2012, 13:38 ) *
Eαν ειχες οπως λες την παραμικρη επαφη με τον Αθηναικο θα ηξερες οτι η Κατερινα Χαλκια ξεκινησε να παιζει μπασκετ στα μινι πριν απο αρκετα χρονια.Οποτε λυθηκε αυτο το θεμα.
Με ρωτας σε δεκα χρονια ποσες θα παιξουν Α1 και Εθνικη.Ελπιζω ολες .Αλλη απαντηση δεν εχω .Σε δεκα χρονια θα τα ξαναπουμε.
Λες Οι ομαδες που αναφερεις στην ΕΣΚΑΝΑ Κρονος , Πρωτεας , Ελληνικο , Τερψιθεα , Ικαρος θα θελα να δουμε σε κανα 2 χρονια που θα βρισκονται.
Ειμαι σιγουρος οτι σε δυο χρονια θα ειναι εδω....

Κλεινοντας ολοκληρωτικα το θεμα 2007-2008 Αθηναικος πρωτη συμμετοχη στην Α1 τιμης ενεκεν . Νο 4 Βασω Δασκαλοπουλου, Νο 5 Μαρια Μανωλη, Νο 6 Αφεντουλα Μαγαλιου, Νο 7 Αθηνα Τσουρη, Νο 8 Ευα Εμμανουηλ, Νο 9 Λορι Νερο, Νο 10 Βασιλεια Γκουζινη, Νο 11 Βιβη Κλαντζου, Νο 12 Λιζα Γουιλις, Νο 13 Αφροδιτη Κοσμα, Νο 14 Αντριανα Χαικαλη, Νο15 Λιτσα Κουντουρα, Νο 16 Νικολ Σουλις. Βλεπεις εσυ καμμια γηγενη παικτρια ή Βυρωνιωτισσα σ αυτην την ομαδα; Η Κατερινα Χαλικια πηγε το 2010 στην ομαδα .... Ουδεν ετερο σχολιο και απο εμενα. blove.gif
lebronj
QUOTE(magickaminia @ Jul 9 2012, 10:37 ) *
Κλεινοντας ολοκληρωτικα το θεμα 2007-2008 Αθηναικος πρωτη συμμετοχη στην Α1 τιμης ενεκεν . Νο 4 Βασω Δασκαλοπουλου, Νο 5 Μαρια Μανωλη, Νο 6 Αφεντουλα Μαγαλιου, Νο 7 Αθηνα Τσουρη, Νο 8 Ευα Εμμανουηλ, Νο 9 Λορι Νερο, Νο 10 Βασιλεια Γκουζινη, Νο 11 Βιβη Κλαντζου, Νο 12 Λιζα Γουιλις, Νο 13 Αφροδιτη Κοσμα, Νο 14 Αντριανα Χαικαλη, Νο15 Λιτσα Κουντουρα, Νο 16 Νικολ Σουλις. Βλεπεις εσυ καμμια γηγενη παικτρια ή Βυρωνιωτισσα σ αυτην την ομαδα; Η Κατερινα Χαλικια πηγε το 2010 στην ομαδα .... Ουδεν ετερο σχολιο και απο εμενα. blove.gif

Tην τελευταια δεκαετεια ο Θρυλοσ εχει κατακτησει 9 Πρωταθληματα .Πες μου εναν παιχτη απο τους διακοσιους που αγωνιστικαν ο οποιος να προερχεται απο τισ ακαδημιες
magickaminia
QUOTE(lebronj @ Jul 11 2012, 12:04 ) *
Tην τελευταια δεκαετεια ο Θρυλοσ εχει κατακτησει 9 Πρωταθληματα .Πες μου εναν παιχτη απο τους διακοσιους που αγωνιστικαν ο οποιος να προερχεται απο τισ ακαδημιες

Γιατι δεν καταλαβαινομαστε . Γιατι σου ειναι τοσο δυσκολο να νιωσεις οτι ομαδα χωρις γηγενεις αγωνιζομενους δεν μπορει να κερδισει σε διαρκεια ζωης. Γιατι δεν καταλαβαινεις οτι εχουμε ακρως αντιθετη αποψη για το τροπο δομησης ενος σωματειου. Γιατι μου μπλεκεις το μπασκετ με το ποδοσφαιρο; Δεν το ξερεις οτι στο ποδοσφαιρο ειναι υποχρεωτικο να εχεις ακαδημιες που χωριζονται ηλικιακα ανα ετος και δυο επισημες ομαδες στο πρωταθλημα εφηβων και νεων. Δεν γνωριζεις οτι τα τελευταια 10 χρονια στις Ελληνικες ομαδες αγωνιζονται τουλαχιστον 5 γηγενεις αθλητες; Δεν γνωριζεις οτι η ΟΥΕΦΑ και η ΦΙΦΑ εχει βγαλει ειδικες διαταξεις για το θεμα των γηγενων παικτων; Το μονο που σου πα ειναι αυτο που ειναι το αυτονοητο. Επειδη τα λεφτα καλως ή κακως τελειωσανε , δεν θα ηταν ωραια να εχεις 5 , 6 κοριτσακια που θα σου παιξουν στα τμηματα υποδομων και στην γυναικεια σου ομαδα; Αυτο δεν κανουν ηδη αρκετες ομαδες επενδυοντας σε νεαρα κοριτσια. Δεν το ειδες στο πρωταθλημα φετος; Οι μοναδικες ομαδες που δεν ειχαν νεαρα κοριτσια στην 12αδα τους ηταν ο Αατερας Εξαρχειων και ο Αθηναικος. Στο ξαματαλεω δεν τα χω με τον Αθηναικο. Προχτες στον αγωνα της Εθνικης με την Λεττονια μ ολα τα κοριτσια απο την Τουλα , την Λολιτα, την Ολγα , την Κατερινα , την Πελη , την Ναυσικα , την Σπαθαρου αγκαλιες και φιλια ειμασταν. Μη μεστενοχωρεις αλλο. Καλο καλοκαιρι. blove.gif
I.L.B.
QUOTE (lebronj @ Jul 11 2012, 13:04 ) *
Tην τελευταια δεκαετεια ο Θρυλοσ εχει κατακτησει 9 Πρωταθληματα .Πες μου εναν παιχτη απο τους διακοσιους που αγωνιστικαν ο οποιος να προερχεται απο τισ ακαδημιες

Θέλω επίσης να προσθέσω στο τόσο πετυχημένο παράδειγμα σου και την μακράν καλύτερη ομάδα ομάδα του πλανήτη την Barcelona με 14 ποδοσφαιριστές από τους 22 να προέρχονται απο τις ακαδημίες της. Επίσης έχει άλλους 50 πρωτοκλασάτους απο τις ακαδημίες της να παίζουν σε όλες τις ομάδες που πρωταγωνιστούν στην Ευρώπη.
Τώρα πες μας τι σχέση έχουν όλα αυτά με την δουλειά που πρέπει να γίνεται στις ακαδημίες του ερασιτεχνικού γυναικείου basket ?
Προσπαθεί ο φίλος να σου εξηγήσει, αλλά δεν έχει καταλάβει ότι "καλημέρα Γιάννη - Κουκιά σπέρνω".
lebronj
QUOTE(I.L.B. @ Jul 12 2012, 06:49 ) *
Θέλω επίσης να προσθέσω στο τόσο πετυχημένο παράδειγμα σου και την μακράν καλύτερη ομάδα ομάδα του πλανήτη την Barcelona με 14 ποδοσφαιριστές από τους 22 να προέρχονται απο τις ακαδημίες της. Επίσης έχει άλλους 50 πρωτοκλασάτους απο τις ακαδημίες της να παίζουν σε όλες τις ομάδες που πρωταγωνιστούν στην Ευρώπη.
Τώρα πες μας τι σχέση έχουν όλα αυτά με την δουλειά που πρέπει να γίνεται στις ακαδημίες του ερασιτεχνικού γυναικείου basket ?
Προσπαθεί ο φίλος να σου εξηγήσει, αλλά δεν έχει καταλάβει ότι "καλημέρα Γιάννη - Κουκιά σπέρνω".

Τι δουλειά έχει τώρα η μπαρτσελονα του ποδοσφαίρου με τις κορασίδες του Αθηναϊκού?
Ανομια μεγέθη .
magickaminia
Τελικα με συγχωρεις αλλα εσυ το χαβα σου. Καλε μου ποιος σου ειπε οτι οι κορασιδες του Αθηναικου ειναι το κεντρο του κοσμου; Αυτο καταλαβες τοσο καιρο που ανταλλασσουμε αποψεις; Τα παιδια μας ειναι το θεμα. Ετσι ξεκινησα να σου δωσω καποια τοποθετηση. Για την αγαπη τους για το σωματειο της γειτονιας τους, την φανελλα της, την ενασχοληση τους με το μπασκετ απο αγνη αγαπη και μονο και οχι γιατι θα παρουν το χρυσο μεταλλιο. Καλος ο εγωισμος και ο πρωταθλητισμος, αλλα οταν δεν εχεις αντιπαλο πως θα κρινεις την δικη σου ανωτεροτητα; Χρειαζεσαι αντιπαλο για να λες οτι εισαι ακατανικητος, ο μεγαλος , ο δυνατος. Χωρις αντιπαλο εισαι τιποτα... Καλο ειναι λοιπον να χαιρεσαι οπως και εγω που ολα τα σωματεια πλεον κινουνται στην κατευθυνση ενισχυσης τους με νεαρα κοριτσια που θα τους δωθει και η ευκαιρια να τεσταρουν τις δυναμεις τους και στις γυναικειες ομαδες των συλλογων τους . Ενα απο αυτα ειναι πλεον και ο Αθηναικος. Ομως να δινουν ευκαιριες και στα δικα τους παιδια , τα γειτονακια που οταν παιζουν το κανουν απο αγαπη για την ομαδα και κουβαλουν μαζι τους και τα φιλαρακια τους απ το σχολειο που ισως και αυτα ζηλεψουν και ερθουν να παιξουν. Αυτη ειναι η δικη μου θεωρια για το μπασκετ. Αυτη τιμησα στα χρονια ενασχολησης μου. Γι αυτο και αποχωρησα απο μονος μου οταν ειδα οτι εκπροσωπουσα μια ομαδα που ενω ξεκινησε γεμιζοντας γηπεδα κατεληξε στο να την παρακουλουθουν κανα δυο γονεις και φιλοι επειδη η ματαιοδοξια καποιων να την κανουν μεγαλη εδιωξε τα γηγενη παιδια της και εφερε λεγεωναριους που οταν το χρημα κοπηκε εγιναν καπνος. Ελπιζω τωρα να καταλαβες τι εννοω. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.