Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ EΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
lebronj
Μελας-Αθηναικος 35-43
Με δεδομένο οτι την επόμενη εβδομαδα η ομαδα του Αθηναικου θα αγωνιζονταν με τον Φιλαθλητικό ,ο οποίος αποσυρθηκε, ο α γύρος
βρισκει τα κορίτσια μας,πρωταθλήτριες χειμώνα....
nikolasec
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 35-54
lebronj
QUOTE(nikolasec @ Nov 26 2011, 23:21 ) *
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 35-54

Τι ειπες τωρα?????????
Μραβο στα κοριτσια των καλυβιων. Πολυ μεγαλη νικη
lebronj
Α και κατι αλλο που το θυμηθηκα τωρα.
Εχθες στο παιχνιδι η Μάλαμα εδινε οδηγιες ,η Μάλαμα εδινε εντολες για αλλαγες , η Μάλαμα φωναξε στο τέλος στην σεντρα
η Μάλαμα εδωσε το χερι στο τέλος του αγωνα στον Αδαμοπουλο.
Η Δεσυλλα το μονο που εκανε ηταν να δωσει τα δελτια στην γραμματεια στην αρχη του αγωνα.
Ποια ειναι τελικά η προπονητρια του Μελας οεο?
stev basket
QUOTE(lebronj @ Nov 27 2011, 10:10 ) *
Α και κατι αλλο που το θυμηθηκα τωρα.
Εχθες στο παιχνιδι η Μάλαμα εδινε οδηγιες ,η Μάλαμα εδινε εντολες για αλλαγες , η Μάλαμα φωναξε στο τέλος στην σεντρα
η Μάλαμα εδωσε το χερι στο τέλος του αγωνα στον Αδαμοπουλο.
Η Δεσυλλα το μονο που εκανε ηταν να δωσει τα δελτια στην γραμματεια στην αρχη του αγωνα.
Ποια ειναι τελικά η προπονητρια του Μελας οεο?


Κοίτα την ομάδα σου και άσε τα αστεία, βαμένε Αθηναικέ της υποσχετικής ...
lebronj
.

Οτι μπορει κανει ο καθενας.
Αλλος υποσχετικες αλλος πλαστογραφειες προπονητων.
Στο παιχνιδι ειναι ολα....
stev basket
QUOTE(lebronj @ Nov 27 2011, 15:12 ) *
.

Οτι μπορει κανει ο καθενας.
Αλλος υποσχετικες αλλος πλαστογραφειες προπονητων.
Στο παιχνιδι ειναι ολα....


Πες μας που έπαιζες πέρυσι να σου πούμε ποιός είσαι lebron ε χα χα χα, με τα 20 post που έχεις
lebronj
QUOTE(stev basket @ Nov 27 2011, 22:36 ) *
Πες μας που έπαιζες πέρυσι να σου πούμε ποιός είσαι lebron ε χα χα χα, με τα 20 post που έχεις

Στη β ,ανεβηκα με Μ Ι Α ηττα σε ολο το πρωταθλημα τελευταια αγωνιστικη σε αδιαφορο παιχνιδι και σημερα ειμαι πρωτος στο πρωταθλημα της Α .
Αλλη ερωτηση,
lebronj
Να συμπληρωσω οτι ειμαι πρωτος κερδιζοντας παραδοσιακες δυναμεις οπως Γαλατσι εντος Μελα Προμηθεα εκτος ,συντριβοντας την ομαδα που σας εχει μονιμους πελατες(Δασαλ)και χανοντας δικαιως μονο απο τον Παο εκτος..
Παρολαυτα το θεμα ειναι ,που ειμαι και που ημουν η εαν η Μαλαμα ειναι η οχι ο προπονητρια του Μελα και ποιος υπογραφει και φένεται στο φυλλο αγώνα?
Ποια ειναι τελικα η κόουτς ΟΕΟ?
rassed
QUOTE (nikolasec @ Nov 26 2011, 23:21 ) *
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 35-54


ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ!
Μεγαλύτερη και από τη νίκη του Προμηθέα μέσα στο Αιγάλεω επί του Μελά.
Η νίκη των Καλυβίων πιστεύω ότι δεν ήταν αναμενόμενη από κανέναν, πόσο μάλλον με τέτοια ευρεία διαφορά!
marina.prom
QUOTE(rassed @ Nov 28 2011, 08:30 ) *
ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ!
Μεγαλύτερη και από τη νίκη του Προμηθέα μέσα στο Αιγάλεω επί του Μελά.
Η νίκη των Καλυβίων πιστεύω ότι δεν ήταν αναμενόμενη από κανέναν, πόσο μάλλον με τέτοια ευρεία διαφορά!


Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Ήταν έκπληξη σίγουρα. Η ήττα επετεύχθη με τη βοήθεια όμως και του διαιτητή, ο οποίος από την αρχή εκνεύρισε με τα φαλτσοσφυρίγματά του προπονητή, φιλάθλους, το σημαντικότερο όμως τις παίκτριες...
Όλως τυχαίως, πριν 2 βδομάδες περίπου ο ίδιος διαιτητής είχε σφυρίξει και τις νεάνιδες Προμηθέα - Καλυβίων, προκαλώντας και πάλι με τα ανάποδα σφυρίγματά του και υποχρεώνοντας τον Προμηθέα σε ήττα...

stev basket
QUOTE(lebronj @ Nov 28 2011, 05:50 ) *
Στη β ,ανεβηκα με Μ Ι Α ηττα σε ολο το πρωταθλημα τελευταια αγωνιστικη σε αδιαφορο παιχνιδι και σημερα ειμαι πρωτος στο πρωταθλημα της Α .
Αλλη ερωτηση,


Σε ποιά ομάδα έπαιζες πέρυσι παραδοσιακέ φίλαθλε του Αθηναικού εννοώ, όχι σε ποιά κατηγορία
Ξέρω ότι έπαιζες στη Β', εκεί σε αφήσαμε πριν 3 χρόνια που ανεβήκαμε, θυμάσαι ποιός σε απέκλεισε ?

Όσο για φέτος καλά κάνεις και είσαι πρώτος
Ο φίλος μου ο Τσ... προσπαθεί 4-χρόνια να κάνει μεταγραφές και φέτος το πέτυχε το παληκάρι, έφτοιαξε μια καλή πεντάδα. Μονοετή όμως.
Τη Κυριακή δε τον ένοιαξε, ποιός γράφεται στο φύλλο αγώνα αφού υπήρχε κανονικός προπονητής
Η Δεσύλλα παίρνει δύο χρόνια το σχολικό πρωτάθλημα της γ' Περιφέρειας Πρωτοβάθμιας εκπάιδευσης
Συνέχισε να γράφεις, την έχεις κάνει φίρμα.
Τη Μάλαμα δε την αγγίζεις, είσαι πολύ μικρός
lebronj
QUOTE(stev basket @ Nov 28 2011, 10:07 ) *
Σε ποιά ομάδα έπαιζες πέρυσι παραδοσιακέ φίλαθλε του Αθηναικού εννοώ, όχι σε ποιά κατηγορία
Ξέρω ότι έπαιζες στη Β', εκεί σε αφήσαμε πριν 3 χρόνια που ανεβήκαμε, θυμάσαι ποιός σε απέκλεισε ?

Όσο για φέτος καλά κάνεις και είσαι πρώτος
Ο φίλος μου ο Τσ... προσπαθεί 4-χρόνια να κάνει μεταγραφές και φέτος το πέτυχε το παληκάρι, έφτοιαξε μια καλή πεντάδα. Μονοετή όμως.
Τη Κυριακή δε τον ένοιαξε, ποιός γράφεται στο φύλλο αγώνα αφού υπήρχε κανονικός προπονητής
Η Δεσύλλα παίρνει δύο χρόνια το σχολικό πρωτάθλημα της γ' Περιφέρειας Πρωτοβάθμιας εκπάιδευσης
Συνέχισε να γράφεις, την έχεις κάνει φίρμα.
Τη Μάλαμα δε την αγγίζεις, είσαι πολύ μικρός
ΠΡΩΤΟ KAI KYΡΙΟ.Eγω ποτε δεν εφυγα απο ατον Αθηναικο .Απο το 1982 που εκανα το πρωτο μου δελτιο ειμαι εκει.
Σε ολα τα ποστα.Οπως και η κορη μου μου ειναι ΠΡΩΤΟ δελτιο στον Αθηναικο.
Λοιπόν στο θέμα μας .Μου ειναι παντελως αδιαφορο ποια ειναι και ποια δηλωνεται ως προπονητρια.
Ειπα και παραπανω σε προηγούμενο ποστ οτι διαφωνω με τον περιορισμό της εσκα αλλα διαφωνω και με τους μισους νομους
του ελληνικου κρτους ,οπωσ και εσυ με τους αλλους μισους φανταζομαι.Ομως ο ΝΟΜΟΣ ειναι ΝΟΜΟΣ και ισχυει για ολους.
Αλλο ειναι η παραβαση και αλλο η ποινη της παραβασεως.Και πως να το κανουμε εδω αν και ειναι βλακεια αρθρο του κανονισμου αλλη ειναι η προπονητρια ,αλλη δηλωνεται και σωστα κανουν οσοι κανουν τα στραβα ματια.
Τωρα για το αλλο που λες για τον ΤΣ .Λοιπον και περσυ ειχαμε μια ομάδα που ανεβηκε αητητη(πλην μιας τελευταιας αγωνιστικης σε παιχνιδι που ειχαμε κερισει εντος εδρασ 34 ποντους.
ΟΛΑ τα παιδια ειναι σημερα στην ομαδα των Νεανιδων οι οποιες εχοντας καλως θα τερματισουν στην τετραδα της εσκα.
Μια χαρα δηλ .Του χρονου οι κορασιδες θα ειναι νεανιδες .Φαντασου την δύναμικη αυτης της ομαδος.
Εαν νομιζεις οτι η επιτυχιες ερχονται ΜΟΝΟ με μεταγραφες κανεις πολυ μεγαλο λαθος.
Γνωριζεις οταν ολα τα παιδια ηταν διακοπες το καλοκαιρι οτι αυτα τα παιδια ¨οργωσαν¨τον Υμηττο?
Γνωριζεις οτι κανουν καθε μερα προπονηση και 2 φορες την εβδομαδα βαρη?
Οτι τα παρακολουθει Εργοφυσιολογος με τακτικες μετρησεις ο οποιος καθοριζει και τα προγραμματα ενδυναμωσεως τους για το καθενα χωριστα?
Οτι μεχρι και διατροφολογος παρεμβαινει οπου χρειαζεται?
Οτι ειναι ασφαλισμενα για κάθε σοβαρο τραυματισμό?
ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι τυχαιο φιλε μου .
Εαν νομιζεις οτι απλα μαζευουμε 5 παιδια την χρονια και τα αμολαμε στο γηπεδο εισαι μακρια νυχτωμενος......
stev basket
QUOTE(lebronj @ Nov 28 2011, 13:10 ) *
ΠΡΩΤΟ KAI KYΡΙΟ.Eγω ποτε δεν εφυγα απο ατον Αθηναικο .Απο το 1982 που εκανα το πρωτο μου δελτιο ειμαι εκει.
Σε ολα τα ποστα.Οπως και η κορη μου μου ειναι ΠΡΩΤΟ δελτιο στον Αθηναικο.
Λοιπόν στο θέμα μας .Μου ειναι παντελως αδιαφορο ποια ειναι και ποια δηλωνεται ως προπονητρια.
Ειπα και παραπανω σε προηγούμενο ποστ οτι διαφωνω με τον περιορισμό της εσκα αλλα διαφωνω και με τους μισους νομους
του ελληνικου κρτους ,οπωσ και εσυ με τους αλλους μισους φανταζομαι.Ομως ο ΝΟΜΟΣ ειναι ΝΟΜΟΣ και ισχυει για ολους.
Αλλο ειναι η παραβαση και αλλο η ποινη της παραβασεως.Και πως να το κανουμε εδω αν και ειναι βλακεια αρθρο του κανονισμου αλλη ειναι η προπονητρια ,αλλη δηλωνεται και σωστα κανουν οσοι κανουν τα στραβα ματια.
...
ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι τυχαιο φιλε μου .
Εαν νομιζεις οτι απλα μαζευουμε 5 παιδια την χρονια και τα αμολαμε στο γηπεδο εισαι μακρια νυχτωμενος......


Άλλα μου απαντάς, δεν είναι αντιπαράθεση συλλόγων ή προσφορών ή ποιος κάνει σωστά τη δουλειά του. Το καλά κάνεις και είσαι πρώτος το εννούσα και δεν είχε καμμία μομφή, τα νυχτωμένος τα αγνοώ.
Η συζήτηση ήταν γιατί επιμένεις εσύ και αρκετοί αν υπάρχει η όχι πλαστοπροσωπεία στο φύλλο αγώνα
Εμείς είπαμε εξ αρχής ότι είναι επικεφαλής του προπονητικού Team & κοουτσάρει τις ομάδες όποιος πρέπει και αυτός δηλώνεται. Καλά κάνεις και δε συμφωνεις με ένα χαζό νόμο, ούτε εμεις συμφωνούμε, αλλά χρησιμοποιούμε ότι μπορούμε για να είμαστε νόμιμοι
Κανείς βέβαια δεν ασχολείται με όλες τις άλλες ομάδες που χρησιμοποιούνται αθλήτριες του συυλλόγου στο πάγκο και δηλώνονται προπονητές που κάθονται στην Εξέδρα ή πραγματικά παρανομούν βάζοντας με τσαμπουκά το όνομά τους στο φύλλο αγώνα. Γιατί λοιπόν όλα αυτά
jedai
QUOTE(lebronj @ Nov 27 2011, 13:10 ) *
Α και κατι αλλο που το θυμηθηκα τωρα.
Εχθες στο παιχνιδι η Μάλαμα εδινε οδηγιες ,η Μάλαμα εδινε εντολες για αλλαγες , η Μάλαμα φωναξε στο τέλος στην σεντρα
η Μάλαμα εδωσε το χερι στο τέλος του αγωνα στον Αδαμοπουλο.
Η Δεσυλλα το μονο που εκανε ηταν να δωσει τα δελτια στην γραμματεια στην αρχη του αγωνα.
Ποια ειναι τελικά η προπονητρια του Μελας οεο?


..ο.κ Τέλος τα πράγματα είναι ξεκάθαρα πια.. Πιστεύαμε οτι είσαι απλά ένας γραφικός εριστικός που χρήζει ψυχανάλυσης.. Ομως τελικά έσυ πρέπει να είσαι μεγάλη ΚΑΨΟΥΡΑ με την Μάλαμα!!.. Sorry πρόλαβε άλλος (ξεπερασέ το) δες μπροστά ο κόσμος είναι γεμάτος από ωραίους ανθρώπους υπομονή θα βρεις και συ την Ιθάκη σου (αν ξεκολλήσεις) αντε και περαστικά και πρόσεχε γενικώς οι εμμονές δεν οδηγούν πάντα σε καλό.. Υ.Γ Πληροφορίες απο Δυτικά λένε ότι και τη Δεσύλλα την έχει προλάβει άλλος!!... ο οποιος δεν διακρίνεται για την ανέχεια την υπομονή του και την αυτοσυγκρατησή του.. Εγω είπας..
Near_5
QUOTE(lebronj @ Nov 28 2011, 14:10 ) *
ΠΡΩΤΟ KAI KYΡΙΟ.Eγω ποτε δεν εφυγα απο ατον Αθηναικο .Απο το 1982 που εκανα το πρωτο μου δελτιο ειμαι εκει.
Σε ολα τα ποστα.Οπως και η κορη μου μου ειναι ΠΡΩΤΟ δελτιο στον Αθηναικο.


χμμμ ... έπαιζες δηλαδή μπάσκετ στον Αθηναϊκό, τώρα είσαι στον Αθηναϊκό σε άλλο πόστο και η κόρη σου παίζει στον Αθηναϊκό ... μάλιστα ... για να καταλάβω ποιός είσαι δηλαδή .... ή μάλλον σε κατάλαβα ... χαχαχα
exasteros13
QUOTE (lebronj @ Nov 28 2011, 07:50 ) *
Στη β ,ανεβηκα με Μ Ι Α ηττα σε ολο το πρωταθλημα τελευταια αγωνιστικη σε αδιαφορο παιχνιδι και σημερα ειμαι πρωτος στο πρωταθλημα της Α .
Αλλη ερωτηση,

Δηλαδή θέλεις να πεις πως αν ήσουν τα προηγούμενα χρόνια στην Α κατηγορία εσύ δεν θα ήσουν "πελάτης" του Δασάλ; Είναι κακό πράγμα η έπαρση φίλε. Πρώτη χρονιά πρωταγωνιστείς σε αυτό το επίπεδο, δεν χρειάζεται ούτε να προκαλείς τους υπόλοιπους, ούτε να αναγάγεις τον Προμηθέα σε παραδοσιακή δύναμη στην κατηγορία για να δώσεις έμφαση στη νίκη σου. Δηλαδή εμείς που σε κερδίσαμε με μία μόνο παίκτρια από μεταγραφή (σε αντίθεση με τις 4 πενταδάτες δικές σου) πόσα χρόνια πρέπει να πανηγυρίζουμε; Πήγαινε ταπεινά καλύτερα και περίμενε να πας στο Πανελλήνιο τουλάχιστον, γιατί αν γίνει καμιά στραβή στα πλέυ οφ δεν θα ξέρεις που να κρυφτείς.
lebronj
QUOTE(exasteros13 @ Nov 30 2011, 11:44 ) *
Δηλαδή θέλεις να πεις πως αν ήσουν τα προηγούμενα χρόνια στην Α κατηγορία εσύ δεν θα ήσουν "πελάτης" του Δασάλ; Είναι κακό πράγμα η έπαρση φίλε. Πρώτη χρονιά πρωταγωνιστείς σε αυτό το επίπεδο, δεν χρειάζεται ούτε να προκαλείς τους υπόλοιπους, ούτε να αναγάγεις τον Προμηθέα σε παραδοσιακή δύναμη στην κατηγορία για να δώσεις έμφαση στη νίκη σου. Δηλαδή εμείς που σε κερδίσαμε με μία μόνο παίκτρια από μεταγραφή (σε αντίθεση με τις 4 πενταδάτες δικές σου) πόσα χρόνια πρέπει να πανηγυρίζουμε; Πήγαινε ταπεινά καλύτερα και περίμενε να πας στο Πανελλήνιο τουλάχιστον, γιατί αν γίνει καμιά στραβή στα πλέυ οφ δεν θα ξέρεις που να κρυφτείς.

Εσεις δεν μας κερδισατε μόνο επειδη πηρατε την εξαιρετικη αυτη σταληθεια αθλητρια.
Μας κερδισατε διοτι υπηρχαν και καποιες δεκαδες αληταραδες που τρομοκρατουσαν με χυδαιες βρισιες τα 15 χρονα .
Ειμαι σίγουρος οτι περα των δικαιολογιων του τύπου "τι να κανουμε δεν μπορουμε να μην τους αφησουμε να μπουν" σας εξυπηρετει αυτη η κατασταση.Εχετε μπερδεψει ομως τους καφρους αναμεσα στα παιδακια και θα ερθει η ωρα που θα το βρειτε μπροστα σας.

cherokee
QUOTE(lebronj @ Nov 30 2011, 18:22 ) *
Εσεις δεν μας κερδισατε μόνο επειδη πηρατε την εξαιρετικη αυτη σταληθεια αθλητρια.
Μας κερδισατε διοτι υπηρχαν και καποιες δεκαδες αληταραδες που τρομοκρατουσαν με χυδαιες βρισιες τα 15 χρονα .
Ειμαι σίγουρος οτι περα των δικαιολογιων του τύπου "τι να κανουμε δεν μπορουμε να μην τους αφησουμε να μπουν" σας εξυπηρετει αυτη η κατασταση.Εχετε μπερδεψει ομως τους καφρους αναμεσα στα παιδακια και θα ερθει η ωρα που θα το βρειτε μπροστα σας.

Αντι να κάθεστε να ''τα λέτε'' δεν λέτε καλύτερα τι θα γίνει με το κακόμοιρο μπασκετάκι?Ολες οι ομάδες έχουν τα πάνω και τα κάτω τους.....σημασία έχει η διάρκεια η νοοτροπεία και το τι παιδιά έχουν βγεί απο τις ακαδημίες της κάθε ομάδας και το κυριότερο να υπάρχουν ανθρωποι που να θέλουν να βοηθήσουν το αθλημα !Ελεος με τις ''παρατυπίες''των ομάδων και κοιτάχτε μακρύτερα.....καταντήσαμε να την λέμε ο ένας στον άλλο και νάσχολούμαστε με οπαδικά θέματα αντί να βλέπουμε την λαιλαπα που κατατρωει τον τοπο και το'' χομπυ μας '' γιατι κακά τα ψέματα ούτε που θάσχολούμασταν αν δεν παίζαν τα παιδιά μας....και ολα τάλλα τακούω ''βερεσε'',επειδή οι περισσότεροι απο μας που γράφουμε έχουμε και μια κόρη και τρέχουμε απο πίσω απο αυτήν και το αθλημα.Χτέςλοιπόν σε παιχνίδι του γυναικείου ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ με ΑΣΤΕΡΑ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ έπρεπε να δείτε συμπεριφορά φίλων του ΑΣΤΕΡΑ .....σχεδόν όλα τα σαιτ γράφουν για το πως συμπεριφέρθηκαν οι''οπαδοι, φίλοι'' οπως θέλετε πεστε το , και το πως αντιμετωπισαν
το παιχνίδι ,οι λεγόμενοι περιθωριακοί ,ανατρεπτικοί,κτλ οπως θέλει το σύστημα να τους ονομάζει!Εγώ το χάρηκα αν και ''ζαλιστικα''λίγο( πολύ ρίγανη μύριζε δεν ξερω γιατι....) και το επικροτησα γιατι έχω ζήσει και σε άλλα γήπεδα ''καταστάσεις'' ιδιαίτερες και θλιβερές με όλα τα συνακόλουθα .Τώρα αν δεν απομονωθούν τύποι σαν του ''Ινδού''που καθε άλλο παρα καλό κάνουν στην ομάδα τους είναι και θέμα των ομάδων , των παραγόντων, και των γονιών που βάζουν τα παιδιά τους σε αρένες......και μετα δεν συμφωνούν με τους οπαδούς και καταδικάζουν τις συμπεριφορές.Ας βγούν μπροστά και να ζητήσουν εξηγήσεις , ναπομονώσουν τα ''ιδιαίτερα στοιχεία'' καταλαβαίνετε τι λέω.......!ποιός ήρθε στην ''Εργάνη'' και είδε το παραμικρό σε συμπεριφορές κερκίδας?Να σκεφτείτε οτι μετά το παιχνίδι των κορασίδων που έγινε Κυριακή στο γήπεδο του ''Ινδού''και είχε τα γνωστά ''προβληματάκια''απο το εν χορώ αντε μ@μ@σου Χαρδαλιά και τ'αλλα που δεν αρμοζουν για συγκεκριμένα 15χρονα παιδιά κτλ......ήρθαν στην Εργάνη και δεν ειπώθηκε τα παραμικρό απο πλευράς Αθηναικού με τους ιδιους σχεδόν συντελεστές δηλαδή παραγοντες παίχτριες και ορισμένους γονείς.!Δεν θα μπορούσαν και αυτοί να ζητήσουν ''ρεστα''?Και όμως δεν το έκαναν......οχι απο αδυναμία αλλά απο νοοτροπεία!Τί να πω για άλλα σωματεία Μελά, Γαλάτσι,κτλ που όταν δεν έχουν την ίδια ώρα παιχνίδι πάμε και εμείς και έρχονται , απολαμβάνουμε το παιχνίδι εμείς και αυτοί και δεν υπαρχει κανένα θέμα πέρα απο τις φωνές για ενθάρυνση των παιδιών μας.Εσύ τουλάχιστον φίλε Εξάστερε θα μπορούσες να καταδικάσεις τάμαρτωλά στοιχεία της κερκίδας σου.....μην ξεχνάς οτι έχουμε και μεις Παναθηναικούς οργανωμένους οι οποίοι μας λένε τα πραγματα με τόνομά τους για την ''συμπαρασταση''των οργανωμένων!Απλά μήπως μένετε απομονωμένοι?.....σε μια πλευρα εσείς και όλοι οι αλλοι απο την αλλη?Μην κοιτάτε την ''τύποις ''παραβατηκότητα της προπονήτριας και ορισμένων που συντηρούν το θέμα απο ίδιον οφελος ή πλάκα ή και βλακεία....ετσι?Αυτό το θέμα δεν φέρνει κοσμο στα χέρια όσο όμορφη και να είναι......!Αυτο που μπορεί να έχει θύματα είναι η συμπεριφορά ''οπαδών κάφρων''.....προσεξε για να μην νομίζεις σε στοχοποιώ.....όπου και άν ανήκουν!Δεν πρέπει σε τέτοιου είδους δραστηριότητες να τρεχουμε απο ανεγκέφαλους....και να ζητάμε αστυνομική κάλυψη.Οσο για το πρωτάθλημα είναι μακρύτερο απο κάθε άλλη χρονιά και ο νικητής θα είναι αυτός που θα έχει τα λιγότερα προβλήματα....Υγεία λοιπόν σε όλα τα κοριτσια , κάθε Σάββατο βλέπουμε και μιά ανατροπή και την Δευτέρα κέφι να έχουμε να λεμε και να σχολιάζουμε ..............Καλό βραδυ.!
cherokee
QUOTE(exasteros13 @ Nov 30 2011, 11:44 ) *
Δηλαδή θέλεις να πεις πως αν ήσουν τα προηγούμενα χρόνια στην Α κατηγορία εσύ δεν θα ήσουν "πελάτης" του Δασάλ; Είναι κακό πράγμα η έπαρση φίλε. Πρώτη χρονιά πρωταγωνιστείς σε αυτό το επίπεδο, δεν χρειάζεται ούτε να προκαλείς τους υπόλοιπους, ούτε να αναγάγεις τον Προμηθέα σε παραδοσιακή δύναμη στην κατηγορία για να δώσεις έμφαση στη νίκη σου. Δηλαδή εμείς που σε κερδίσαμε με μία μόνο παίκτρια από μεταγραφή (σε αντίθεση με τις 4 πενταδάτες δικές σου) πόσα χρόνια πρέπει να πανηγυρίζουμε; Πήγαινε ταπεινά καλύτερα και περίμενε να πας στο Πανελλήνιο τουλάχιστον, γιατί αν γίνει καμιά στραβή στα πλέυ οφ δεν θα ξέρεις που να κρυφτείς.

Οπως και να το κάνουμε Ο ΔΑΣΑΛ έγραψε και γράφει ακόμα και σήμερα ιστορία με τις υποδομές τους γιατι απλά βρήκαν τον τρόπο,ήταν όπως και να το κάνουμε ποιό μπροστα απο όλους και σας και μάς και σόλη την Ελλάδα.Πάντα όμως υπάρχει και η επόμενη μέρα και ο καλύτερος θα βγεί μπροστα γιαυτο υπαρχει το πρωταθλημα!Το οτι βρέθηκε ανταγωνιστής και κάνει Και μεταγραφές γιατι σένοχλεί?Μήπως προσπάθησες και συ αλλά δεν το κατάφερες....άλλα έλεγε ο προπονητής σου πέρυσι το καλοκαίρι εξω απο γήπεδο της ΝΗΑΡ....Μάλλον δεν τα ξέρεις...δεν πειράζει.!Το ότι κερδισες μπράβο ήσουν καλύτερος αλλα υπάρχει και δευτερος αγώνας και εκει δεν θα είμαστε κακοι οσο στην έδρα σου....ετσι θελω να πιστευω . Οι δικές σου δηλ οι παιχτριες αν δεν είναι πενταδάτες τί είναι ? Οσο για το πρωτάθλημα εχει πολύ δρομο και οι ανατροπες αναμενόμενες.Μέχρι στιγμής εισαι τεταρτος και έχεις τρεις να υπερφαλαγγίσης μεχρι τα πλαυ οφ.....!Μετα βλέπουμε !
exasteros13
QUOTE (cherokee @ Nov 30 2011, 21:24 ) *
Οπως και να το κάνουμε Ο ΔΑΣΑΛ έγραψε και γράφει ακόμα και σήμερα ιστορία με τις υποδομές τους γιατι απλά βρήκαν τον τρόπο,ήταν όπως και να το κάνουμε ποιό μπροστα απο όλους και σας και μάς και σόλη την Ελλάδα.Πάντα όμως υπάρχει και η επόμενη μέρα και ο καλύτερος θα βγεί μπροστα γιαυτο υπαρχει το πρωταθλημα!Το οτι βρέθηκε ανταγωνιστής και κάνει Και μεταγραφές γιατι σένοχλεί?Μήπως προσπάθησες και συ αλλά δεν το κατάφερες....άλλα έλεγε ο προπονητής σου πέρυσι το καλοκαίρι εξω απο γήπεδο της ΝΗΑΡ....Μάλλον δεν τα ξέρεις...δεν πειράζει.!Το ότι κερδισες μπράβο ήσουν καλύτερος αλλα υπάρχει και δευτερος αγώνας και εκει δεν θα είμαστε κακοι οσο στην έδρα σου....ετσι θελω να πιστευω . Οι δικές σου δηλ οι παιχτριες αν δεν είναι πενταδάτες τί είναι ? Οσο για το πρωτάθλημα εχει πολύ δρομο και οι ανατροπες αναμενόμενες.Μέχρι στιγμής εισαι τεταρτος και έχεις τρεις να υπερφαλαγγίσης μεχρι τα πλαυ οφ.....!Μετα βλέπουμε !

Προσωπικά στο Δασαλ βγάζω το καπέλο. Αφού και με αυτή την ομάδα που είδα στο Βύρωνα καταφέρνει να είναι ακόμη στην κορυφή μπράβο του. Επίσης δεν μπορώ να μην παραδεχτώ πως τα καταφέρνουν και με μεταγραφές τα προηγούμενα χρόνια, και με τα δικά τους παιδιά πέρυσι και φέτος. Δεν πιστεύω πως θα τα καταφέρουν στα πλέυ οφ βέβαια, ίσως και να μην είναι καν στον τελικό. Είστε για μένα σούπερ φαβορί κι ας σας κερδίσαμε.
Αν διαβάσεις προηγούμενα ποστ μου και εδώ και στις νεάνιδες, έχω γράψει ουκ ολίγα για τους δικούς μου. Ενοείται δεν μου αρέσουν αυτά και τα καταδικάζω. Το βασικό πρόβλημα μου δεν είναι αυτοί που έρχονται και βρίζουν αλλά αυτοι που τους καλουν! Με το πενταδάτες ενοώ οτι ο Παναθηναϊκός έχει τη μεταγραφείσα από Κύπρο Χριστινάκη αλλά οι υπόλοιπες είναι παιδιά μεγαλωμένα στη Λεωφόρο, ενώ στον Αθηναϊκό οι 4 από τις 5 που ξεκινούν και η δεύτερη κοπέλα από τη Νηαρ είναι μεταγραφές. Δεν είναι το ίδιο.
Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνω τους οπαδούς της ομάδας μου και αυτούς του Αστέρα. Οι δικοί μου είναι κάφροι, κάποιοι έρχονται στο γήπεδο νομίζοντας οτι αυτοί κερδίζουν τα παιχνίδια, απειλώντας και βρίζοντας. Οι του Αστέρα ασχολούνται μόνο με την ομάδα τους, άντε και με κυβέρνηση-αστυνομία. Πίνουν, "καπνίζουν" αλλά στο τέλος χειροκροτούν και τον αντίπαλο αν έχει παίξει καλά. Θα το προτιμούσα να είναι και οι δικοί μου έτσι.
cherokee
QUOTE(exasteros13 @ Nov 30 2011, 23:00 ) *
Προσωπικά στο Δασαλ βγάζω το καπέλο. Αφού και με αυτή την ομάδα που είδα στο Βύρωνα καταφέρνει να είναι ακόμη στην κορυφή μπράβο του. Επίσης δεν μπορώ να μην παραδεχτώ πως τα καταφέρνουν και με μεταγραφές τα προηγούμενα χρόνια, και με τα δικά τους παιδιά πέρυσι και φέτος. Δεν πιστεύω πως θα τα καταφέρουν στα πλέυ οφ βέβαια, ίσως και να μην είναι καν στον τελικό. Είστε για μένα σούπερ φαβορί κι ας σας κερδίσαμε.
Αν διαβάσεις προηγούμενα ποστ μου και εδώ και στις νεάνιδες, έχω γράψει ουκ ολίγα για τους δικούς μου. Ενοείται δεν μου αρέσουν αυτά και τα καταδικάζω. Το βασικό πρόβλημα μου δεν είναι αυτοί που έρχονται και βρίζουν αλλά αυτοι που τους καλουν! Με το πενταδάτες ενοώ οτι ο Παναθηναϊκός έχει τη μεταγραφείσα από Κύπρο Χριστινάκη αλλά οι υπόλοιπες είναι παιδιά μεγαλωμένα στη Λεωφόρο, ενώ στον Αθηναϊκό οι 4 από τις 5 που ξεκινούν και η δεύτερη κοπέλα από τη Νηαρ είναι μεταγραφές. Δεν είναι το ίδιο.
Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνω τους οπαδούς της ομάδας μου και αυτούς του Αστέρα. Οι δικοί μου είναι κάφροι, κάποιοι έρχονται στο γήπεδο νομίζοντας οτι αυτοί κερδίζουν τα παιχνίδια, απειλώντας και βρίζοντας. Οι του Αστέρα ασχολούνται μόνο με την ομάδα τους, άντε και με κυβέρνηση-αστυνομία. Πίνουν, "καπνίζουν" αλλά στο τέλος χειροκροτούν και τον αντίπαλο αν έχει παίξει καλά. Θα το προτιμούσα να είναι και οι δικοί μου έτσι.

Επιτελους βρήκαμε ακρη και συνενοουμαστε.....κατι ειναι και αυτο!συμφωνουμε καλο βραδυ !
magickaminia
Αφου ευχηθω σε ολους και ολες καλο μηνα, θα ηθελα χωρις να σας κουρασω να παραθεσω μια υποκειμενικη αποψη σχετικα με το θεμα υποδομες. Με την μικρη μου εμπειρια στο χωρο του γυναικειου μπασκετ απο διαφορες θεσεις και βασικα στις υποδομες θα παρακαλεσω να κανουμε μια συζητηση για τις ομαδες που αναφερεστε αν ζουμε βεβαια σε 5 χρονια απο σημερα. Τοτε θα μιλησουμε και για διαρκεια και για βασεις και κυριως για βαρος της φανελλας εκαστου συλλογου. Η αποψη μου περι μεταγραφων στις μικρες ηλικιες ειναι δεδομενη αν και η δικη μου οπαδικη ομαδα ο Ατρομητος Πειραια το 1999 με μια μεταγραφη καταφερε να συμμετασχει στο φαιναλ φορ των Κορασιδων, την Αφροδιτη Κοσμα αν την ξερουν καποιοι εκει στο Βυρωνα. Μετα αομως ακολουθησε το χαος αγαπητοι μου. Καλο ειναι λοιπον να υπαρχει σεβασμος και εγκρατεια απεναντι σε σωματεια οπως ο ΔΑΣΑΛ , ο Μελας κ.α. που εδω και χρονια δημιουργουν υποδομες εκ των εσω και ευχομαι οπως ειχαεγω τοτε την τυχη με 11 γηγενεις -μια εξ αυτων η Εβινα Σταματη - πρεπει να την ξερετε παιζει στη ΦΕΑ να κερδιζεις την θεση σου σε Πανελληνιο Τουρνουα. Παρεπιμπτοντως για τους νεωτερους τοτε ειχε παρει το Τουρνουα η Ακαδημια Ηλιουπολης 1975 με Σπαθαρου και Καλοπιτα που πλεον υφισταται με αλλη ονομασια , ο Απολλων Καλαμαριας και η Αναληψη Βολου. blove.gif
cherokee
QUOTE(magickaminia @ Dec 1 2011, 11:38 ) *
Αφου ευχηθω σε ολους και ολες καλο μηνα, θα ηθελα χωρις να σας κουρασω να παραθεσω μια υποκειμενικη αποψη σχετικα με το θεμα υποδομες. Με την μικρη μου εμπειρια στο χωρο του γυναικειου μπασκετ απο διαφορες θεσεις και βασικα στις υποδομες θα παρακαλεσω να κανουμε μια συζητηση για τις ομαδες που αναφερεστε αν ζουμε βεβαια σε 5 χρονια απο σημερα. Τοτε θα μιλησουμε και για διαρκεια και για βασεις και κυριως για βαρος της φανελλας εκαστου συλλογου. Η αποψη μου περι μεταγραφων στις μικρες ηλικιες ειναι δεδομενη αν και η δικη μου οπαδικη ομαδα ο Ατρομητος Πειραια το 1999 με μια μεταγραφη καταφερε να συμμετασχει στο φαιναλ φορ των Κορασιδων, την Αφροδιτη Κοσμα αν την ξερουν καποιοι εκει στο Βυρωνα. Μετα αομως ακολουθησε το χαος αγαπητοι μου. Καλο ειναι λοιπον να υπαρχει σεβασμος και εγκρατεια απεναντι σε σωματεια οπως ο ΔΑΣΑΛ , ο Μελας κ.α. που εδω και χρονια δημιουργουν υποδομες εκ των εσω και ευχομαι οπως ειχαεγω τοτε την τυχη με 11 γηγενεις -μια εξ αυτων η Εβινα Σταματη - πρεπει να την ξερετε παιζει στη ΦΕΑ να κερδιζεις την θεση σου σε Πανελληνιο Τουρνουα. Παρεπιμπτοντως για τους νεωτερους τοτε ειχε παρει το Τουρνουα η Ακαδημια Ηλιουπολης 1975 με Σπαθαρου και Καλοπιτα που πλεον υφισταται με αλλη ονομασια , ο Απολλων Καλαμαριας και η Αναληψη Βολου. blove.gif

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%...%B4%CF%89%CE%BD
cherokee
Η αποψη μου περι μεταγραφων στις μικρες ηλικιες ειναι δεδομενη αν και η δικη μου οπαδικη ομαδα ο Ατρομητος Πειραια το 1999 με μια μεταγραφη καταφερε να συμμετασχει στο φαιναλ φορ των Κορασιδων, την Αφροδιτη Κοσμα αν την ξερουν καποιοι εκει στο Βυρωνα. Μετα ομως ακολουθησε το χαος αγαπητοι μου......................................!Επειδή γνωρίζεις λοιπόν καταστασεις magikaminia μπορείς να μας εξηγήσεις γιατι μετα την επιτυχία ήρθε το Χαος?Για να μαθαίνουμε και μεις οι νεώτεροι ασχολούμενοι με το χώρο!Θα συμφωνήσω μαζί σου για την αξιολογότατη και λαμπρή προσπάθεια σωματείων για υποδομές όπως Δασαλ,Μελάς,κτλ με μία παρατήρηση ερωτηση οτι οι συνθήκες εχουν αλλάξει δραματικά και σε λίγο δεν θα υπάρχουν ανθρωποι να ασχοληθουν με το άθλημα αν δεν αλλάξουν ριζικά τα πράγματα απο την διοργανώτρια αρχή τον τρόπο διεξαγωγής των πρωταθλημάτων,των πανελληνίων πρωταθλημάτων,των ομοσπονδιακών τα κίνητρα για τα παιδιά και και και ....Καό θα ήταν νάνηξουμε συζήτηση πάνω στα θεματα αυτα !Τι λές?
lebronj
Xρειαζομαι μια διευκρινηση.
Απο την σελ του ΜΕΛΑΣ πηρα αυτο το φετεινο ροστερ .
επειδη ειλικρινα δεν γνωριζω μπορει καποιος φιλος του ΜΕΛΑ να μου πει ,ποσα απο αυτα τα κοριτσια ως παγκορασιδες ,
ηταν τοτε στην ομαδα?






ΟΝΟΜ/ΜΟ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΘΕΣΗ ΗΛΙΚΙΑ ΥΨΟΣ
Γκόγκου Βίβιαν 2,3 39 1,78
Τσιφτελή Νατάσσα 1,2 28 1,70
Αθανασίου Έλλη 1,2 29 1,68
Μιχαήλ Βάλια 1,2 24 1,70
Φλίγκου Όλγα 1,2 29 1,68
Κερπέ Δήμητρα 2,3 25 1,74
Σταυράτη Σούλα 2,3 27 1,78
Μιχοπούλου Αλεξάνδρα 3,4 28 1,80
Λεκαράκου Μαρία 2,3,4 29 1,80
Λιαγκόζη Βάνα 5 33 1,85
Μακρυνίκα Ελευθερία 4,5 31 1,84
Θεοδωρακοπούλου Ευαγγελία 1,2, 22 1,70
Τσαπρούνη Μαρία 2,3 19 1,80
Γιακάλου Δέσποινα 2,3 17 1,76
Γιαννέλη Αθανασία 1,2 15 1,74
kasper7
QUOTE(lebronj @ Dec 2 2011, 10:21 ) *
Xρειαζομαι μια διευκρινηση.
Απο την σελ του ΜΕΛΑΣ πηρα αυτο το φετεινο ροστερ .
επειδη ειλικρινα δεν γνωριζω μπορει καποιος φιλος του ΜΕΛΑ να μου πει ,ποσα απο αυτα τα κοριτσια ως παγκορασιδες ,
ηταν τοτε στην ομαδα?






ΟΝΟΜ/ΜΟ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΘΕΣΗ ΗΛΙΚΙΑ ΥΨΟΣ
Γκόγκου Βίβιαν 2,3 39 1,78
Τσιφτελή Νατάσσα 1,2 28 1,70
Αθανασίου Έλλη 1,2 29 1,68
Μιχαήλ Βάλια 1,2 24 1,70
Φλίγκου Όλγα 1,2 29 1,68
Κερπέ Δήμητρα 2,3 25 1,74
Σταυράτη Σούλα 2,3 27 1,78
Μιχοπούλου Αλεξάνδρα 3,4 28 1,80
Λεκαράκου Μαρία 2,3,4 29 1,80
Λιαγκόζη Βάνα 5 33 1,85
Μακρυνίκα Ελευθερία 4,5 31 1,84
Θεοδωρακοπούλου Ευαγγελία 1,2, 22 1,70
Τσαπρούνη Μαρία 2,3 19 1,80
Γιακάλου Δέσποινα 2,3 17 1,76
Γιαννέλη Αθανασία 1,2 15 1,74

Δεν ισχύει αυτό το ρόστερ... είναι της περασμένης σεζόν.
stev basket
QUOTE(lebronj @ Dec 2 2011, 07:21 ) *
Xρειαζομαι μια διευκρινηση.
Απο την σελ του ΜΕΛΑΣ πηρα αυτο το φετεινο ροστερ .
επειδη ειλικρινα δεν γνωριζω μπορει καποιος φιλος του ΜΕΛΑ να μου πει ,ποσα απο αυτα τα κοριτσια ως παγκορασιδες , ηταν τοτε στην ομαδα?

ΟΝΟΜ/ΜΟ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΘΕΣΗ ΗΛΙΚΙΑ ΥΨΟΣ
Γκόγκου Βίβιαν 2,3 39 1,78,
Τσιφτελή Νατάσσα 1,2 28 1,70
Αθανασίου Έλλη 1,2 29 1,68
Μιχαήλ Βάλια 1,2 24 1,70
Φλίγκου Όλγα 1,2 29 1,68
Κερπέ Δήμητρα 2,3 25 1,74
Σταυράτη Σούλα 2,3 27 1,78
Μιχοπούλου Αλεξάνδρα 3,4 28 1,80
Λεκαράκου Μαρία 2,3,4 29 1,80
Λιαγκόζη Βάνα 5 33 1,85
Μακρυνίκα Ελευθερία 4,5 31 1,84
Θεοδωρακοπούλου Ευαγγελία 1,2, 22 1,70
Τσαπρούνη Μαρία 2,3 19 1,80
Γιακάλου Δέσποινα 2,3 17 1,76
Γιαννέλη Αθανασία 1,2 15 1,74


Δε κατάλαβα ακριβώς τι ρωτάς, σε ποιά χρονιά αναφέρεσαι, το ρόστερ είναι Γυναικών το περυσινό αλλά
έχουν αγωνιστεί διαδοχικά στα τμήματα Παγκορασίδων, Κορασίδων, Γυναικών του ΜΕΛΑΣ οι κάτωθι :
Τσιφτελή, 15 χρόνια στο ΜΕΛΑΣ, έχει αγωνισθεί και σε Ελευθερία Μοσχάτου-Α2, Αστέρα Εξαρχείων-Α1
Μακρυνίκα , επί 15 συνεχόμενα χρόνια στο ΜΕΛΑΣ
Μάλαμα, 15 χρόνια στο ΜΕΛΑΣ, έχει αγωνισθεί και σε Εσπερίδες Α1, ΓΑΣ Κομοτηνή Α2
Μιχοπούλου , επί 15 συνεχόμενα χρόνια στο ΜΕΛΑΣ
Λεκαράκου Μαρία, επί 17-18 συνεχόμενα χρόνια στο ΜΕΛΑΣ
Κερπέ Δήμητρα, επί 18 συνεχόμενα χρόνια στο ΜΕΛΑΣ
Γιακάλου Δέσποινα, επί 8 συνεχόμενα χρόνια στο ΜΕΛΑΣ
Γιαννέλη Αθανασία, επί 11 συνεχόμενα χρόνια στο ΜΕΛΑΣ

Αν ήθελες το ρόστερ των Κορασίδων 2011 και πόσες ήταν πέρυσι ή πρόπερσι παγκορασίδες στείλε μου Personal Message ή κοίταξε στο site του συλλόγου μας για τα 4 τελευταία χρόνια

Καλή σου μέρα,
Πιστεύω να σε εξυπηρέτησα


magickaminia
QUOTE(cherokee @ Dec 1 2011, 14:38 ) *
Η αποψη μου περι μεταγραφων στις μικρες ηλικιες ειναι δεδομενη αν και η δικη μου οπαδικη ομαδα ο Ατρομητος Πειραια το 1999 με μια μεταγραφη καταφερε να συμμετασχει στο φαιναλ φορ των Κορασιδων, την Αφροδιτη Κοσμα αν την ξερουν καποιοι εκει στο Βυρωνα. Μετα ομως ακολουθησε το χαος αγαπητοι μου......................................!Επειδή γνωρίζεις λοιπόν καταστασεις magikaminia μπορείς να μας εξηγήσεις γιατι μετα την επιτυχία ήρθε το Χαος?Για να μαθαίνουμε και μεις οι νεώτεροι ασχολούμενοι με το χώρο!Θα συμφωνήσω μαζί σου για την αξιολογότατη και λαμπρή προσπάθεια σωματείων για υποδομές όπως Δασαλ,Μελάς,κτλ με μία παρατήρηση ερωτηση οτι οι συνθήκες εχουν αλλάξει δραματικά και σε λίγο δεν θα υπάρχουν ανθρωποι να ασχοληθουν με το άθλημα αν δεν αλλάξουν ριζικά τα πράγματα απο την διοργανώτρια αρχή τον τρόπο διεξαγωγής των πρωταθλημάτων,των πανελληνίων πρωταθλημάτων,των ομοσπονδιακών τα κίνητρα για τα παιδιά και και και ....Καό θα ήταν νάνηξουμε συζήτηση πάνω στα θεματα αυτα !Τι λές?

Το χαος ακολουθησε φιλε ή φιλη γιατι την επομενη χρονια απο τα 12 κοριτσια που ελαβαν μερος στο εν λογω Τουρνουα τα 9 σταματησαν λογω ηλικιας και επειδη ειχε αλλαξει η φιλοσοφια στο συλλογο και ειχε γινει πανακεια μονο η ανοδος τοτε στην Β Εθνικη ουδεις φροντισε να διατηρησει υψηλο το επιπεδο των υποδομων. Συνδυαστικα επαιξε ρολο και το γεγονος οτι οι γειτονικες Εσπεριδες Καλλιθεας καθως και ο Πανιωνιος αποφασισαν να δωσουν βαρος στο θεμα υποδομες οποτε ο ανταγωνισμος μαζις τους χωρις να υπαρχει καν κλειστο γηπεδο για τις υποδομες του Ατρομητου ηταν ανισος. Παντως ο Συλλογος συνεχισε να βγαζει καποια μεμονωμενα φυντανια που ομως δεν εφτασαν ποτε σε υψηλο επιπεδο ενω και λογω των οικονομικων προβληματων απο το 2004 και μετα που η γυναικεια ομαδα υποβιβαστηκε απο την Α2 δεν υπηρχε διοικητικη σταθεροτητα που να βοηθησει στο κτισιμο ισχυρων υποδομων. Για τα υπολοιπα θεματα που θετεις περι κινητρων των παιδιων, πρεπει να δεχτουμε οτι λιγο πολυ πισω απ ολα κρυβεται η ματαιοδοξια των γονιων και λιγοτερο η θεληση και το ταλεντο των παιδιων. Το χω ζησει στο πετσι μου. Πολλοι γονεις δημιουργουν μια αυταπατη οτι το παιδι τους ειναι το σουπερ ταλεντο, η μετεμψυχωση του θηλυκου Γκαλη και επιδιωκουν ακομα και την προσωπικη τους προβολη μεσα απ αυτο. Αν λοιπον δεν κοιταξουμε ολοι τα παιδια μας ως αθλητες και οχι ως ιδιοκτησιες η καταληξη θα ειναι το χαος. Το θεμα μας δεν ειναι αν η α ή η β ομαδα θα ειναι αηττητη , πολυνικης , πολυτροπαιουχα. Το θεμα ειναι αν θα υπαρχει αντιπαλος για να κερδισει. Που στο φιναλε ομως τι σημασια εχει η νικη και το μεταλλιο αν ο αθλητης δεν εχει μπασκετικη παιδεια και δεν μαθει οτι παιζει κυριως για να ευχαριστηθει. Γιατι απο τα 12 παιδια που ξεκινουν στο υψηλο επιπεδο περνουν μονο 1 ή 2 καθε φορα. blove.gif
Near_5
QUOTE(magickaminia @ Dec 2 2011, 14:03 ) *
Για τα υπολοιπα θεματα που θετεις περι κινητρων των παιδιων, πρεπει να δεχτουμε οτι λιγο πολυ πισω απ ολα κρυβεται η ματαιοδοξια των γονιων και λιγοτερο η θεληση και το ταλεντο των παιδιων. Το χω ζησει στο πετσι μου. Πολλοι γονεις δημιουργουν μια αυταπατη οτι το παιδι τους ειναι το σουπερ ταλεντο, η μετεμψυχωση του θηλυκου Γκαλη και επιδιωκουν ακομα και την προσωπικη τους προβολη μεσα απ αυτο. Αν λοιπον δεν κοιταξουμε ολοι τα παιδια μας ως αθλητες και οχι ως ιδιοκτησιες η καταληξη θα ειναι το χαος. Το θεμα μας δεν ειναι αν η α ή η β ομαδα θα ειναι αηττητη , πολυνικης , πολυτροπαιουχα. Το θεμα ειναι αν θα υπαρχει αντιπαλος για να κερδισει. Που στο φιναλε ομως τι σημασια εχει η νικη και το μεταλλιο αν ο αθλητης δεν εχει μπασκετικη παιδεια και δεν μαθει οτι παιζει κυριως για να ευχαριστηθει. Γιατι απο τα 12 παιδια που ξεκινουν στο υψηλο επιπεδο περνουν μονο 1 ή 2 καθε φορα. blove.gif


Και μακάρι από τα 12 παιδιά, 1-2 να καραφέρουν να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο ...

Πολύ σωστός, συμφωνώ μαζί σου 100% !
nikolasec
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 52-39
sparkles
ΔΑΣΑΛ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 68-34

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΔΑΣΑΛ Β΄ 47-53
Near_5
Μιας και ο Αθηναϊκός είχε ρεπό σήμερα (λόγω Φιλαθλητικού) είπαμε μερικοί φίλοι να πάμε να δούμε το ντέρμπυ της ημέρας στη Λεωφόρο ... και δικαιωθήκαμε αφού παρακολουθήσαμε ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Ο ΜΕΛΑΣ ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν συνέχεια, έδειξε καλό αγωνιστικό χαρακτήρα όταν ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά μέχρι 3 πόντους αρχές 4ου δεκαλέπτου (αν θυμάμαι καλά), και παίζοντας πολύ καλή άμυνα κι ευστοχώντας σε κρίσιμα σουτ (κυρίως με το νο. 5 της ομάδας) κατάφερε τελικά να πάρει δίκαια και καθαρά τη νίκη με σκορ 48-38.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των δύο ομάδων για την προσπάθειά τους !



Είδαμε και κάτι κουφά σήμερα ... δύο φορές και μπροστά στον ρεφ, έγινε επαναφορά της μπάλας από από το άουτ ενώ η παίκτρια ήταν μέσα στο γήπεδο κι όχι πίσω από τη γραμμή ..... το κουφό είναι ότι τη μία φορά ο ρεφ έδωσε επανάληψη !!!!!!!!!!!!!!! ενώ τη 2η φορά δεν έδωσε τίποτα κι άφησε το παιχνίδι να εξελιχθεί !!!!!!!!!!!!!!!!!!
cherokee
QUOTE(Near_5 @ Dec 4 2011, 00:28 ) *
Μιας και ο Αθηναϊκός είχε ρεπό σήμερα (λόγω Φιλαθλητικού) είπαμε μερικοί φίλοι να πάμε να δούμε το ντέρμπυ της ημέρας στη Λεωφόρο ... και δικαιωθήκαμε αφού παρακολουθήσαμε ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Ο ΜΕΛΑΣ ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν συνέχεια, έδειξε καλό αγωνιστικό χαρακτήρα όταν ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά μέχρι 3 πόντους αρχές 4ου δεκαλέπτου (αν θυμάμαι καλά), και παίζοντας πολύ καλή άμυνα κι ευστοχώντας σε κρίσιμα σουτ (κυρίως με το νο. 5 της ομάδας) κατάφερε τελικά να πάρει δίκαια και καθαρά τη νίκη με σκορ 48-38.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των δύο ομάδων για την προσπάθειά τους !



Είδαμε και κάτι κουφά σήμερα ... δύο φορές και μπροστά στον ρεφ, έγινε επαναφορά της μπάλας από από το άουτ ενώ η παίκτρια ήταν μέσα στο γήπεδο κι όχι πίσω από τη γραμμή ..... το κουφό είναι ότι τη μία φορά ο ρεφ έδωσε επανάληψη !!!!!!!!!!!!!!! ενώ τη 2η φορά δεν έδωσε τίποτα κι άφησε το παιχνίδι να εξελιχθεί !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα και απο μένα.Πραγματικά πολύ καλό παιχνίδι και δίκαια κέρδισε ο ΜΕΛΑΣ τον ΠΑΟ.Απόδείχτηκε για μια ακόμη φορά οτι το μπάσκετ είναι ομαδικό παιχνίδι και οτι όσο και αν ο Παο έψαχνε την πραγματικά εξαιρετική Χριστινάκη χάνανε το νόημα του παιχνιδιού.Δεν μου άρεσε ο Παο ειδικά αυτός ο τρόπος παιχνιδιού με εναν παίχτη.Καλή παρα πολύ καλή αλλα αν εξακολουθεί να παίζει κατ αυτο τον τρόπο είναι προβλέψιμη και αυτή και η ομαδα της.Απο τον ΜΕΛΆ πήγαν σχεδόν όλες καλά ισως έκαναν το καλύτερο παιχνίδι τους εφέτος!Μπράβο στα κορίτσια!Εντύπωση έκανε επίσης η χρησιμοποίηση της Χριστινάκη νωρίτερα στο παιχνίδι του γυναικείου του ΠΑΟ και στον αγώνα των κορασίδων κάτι που δεν είναι διευκρινισμένο και αν μπορεί να μας διαφωτίση κάποιος θα ήταν ευχής έργο,δεδομένου οτι κάτι τέτοιο απαγορεύεται σε νεάνιδες κορασίδες.......και ίσως και για αυτό να μην έκανε ένσταση ο ΜΕΛΑΣ.Για τον διαιτητή δεν συζητάω το πλάγιασε το γήπεδο ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο......έλεος !
gk65
Αθλήτρια ΝΕΑΝΙΔΑ ή ΚΟΡΑΣΙΔΑ δικαιούται να λάβει μέρος και στην γυναικεία ομάδα του σωματείου της.
Σωματείο που μετέχει και στα δύο Πρωταθλήματα (Νεανίδων & Κορασίδων), μπορεί να χρησιμοποιεί μέχρι τρεις (3) Κορασίδες στην ομάδα Νεανίδων, απαγορευόμενης όμως της συμμετοχής τους και στην ομάδα Κορασίδων, την ίδια ημέρα.

Προβλημα δεν υπαρχει για συμμετοχη στην Γυναικεια ομαδα την ιδια μερα.
Αρκει το παιδι να αντεχει.
dikaios
QUOTE (gsd @ Dec 6 2011, 03:51 ) *
Γιατί διαμαρτύρεσαι για τέτοιες συμπεριφορές΄; Νόμιζα οτι τις έχετε υοθετήσει στην όμαδα σου σαν μέθοδο διαπαιδαγώγησης και προπονητικής τακτικής για να περνάτε οτι θέλετε.Aνάλογη συμπεριφορά δεν έχουν και προπονητές του συλλόγου σου απέναντι σε μανάδες και παίχτριες αν δεν περνάνε τα ιδιοτελή και καιροσκοπικά πλάνα τους;Ανάλογο ήθος δεν διδάσκετε στα παιδιά; icon_wave.gif icon_wave.gif


Gsd, από το ποστ σου φαίνετε να έχεις διαπιστώσει εσωτερικά μυστικά των προπονητικών μεθόδων του ΔΑΣΑΛ, μήπως θες να τα μοιραστείς ώστε και οι υπόλοιποι να βελτιώσουμε την απόδοση των ομάδων μας.
Τα περισσότερα από τα γραπτά σου είναι ανοησίες και κακίες. Δε κατάλαβα αν αναφέρεσαι στον SPARKLES, τον οποίο μόνο «άμυνα», και «πάμε κορίτσια» τον έχω ακούσει να λέει, ή στο ΔΑΣΑΛ που δεν είναι και η ποιο σκληρή και βρόμικη ομάδα στην Ελλάδα. Πότε έβρισε παίκτρια αντίπαλης ομάδας κάποιος από το ΔΑΣΑΛ; Πότε αποδοκίμασε και έβρισε φίλαθλο αντίπαλης ομάδας κάποιος από το ΔΑΣΑΛ.
Να δικαιολογηθείς μεταφέροντας και υπογραμμίζοντας κακή συμπεριφορά σε άλλους είναι ένας πολύ άνανδρος τρόπος αποφυγής.
Εύχομαι ένα δικό σου πρόσωπο να είναι σε ομάδα αντίπαλη του ΠΑΟ και να ακούς αυτά που άκουσαν ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και ΔΑΣΑΛ, να δούμε αν έχεις τότε την ίδια άποψη……
geogian13
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 29-80
gsd
QUOTE (dikaios @ Dec 6 2011, 13:42 ) *
Gsd, από το ποστ σου φαίνετε να έχεις διαπιστώσει εσωτερικά μυστικά των προπονητικών μεθόδων του ΔΑΣΑΛ, μήπως θες να τα μοιραστείς ώστε και οι υπόλοιποι να βελτιώσουμε την απόδοση των ομάδων μας.
Τα περισσότερα από τα γραπτά σου είναι ανοησίες και κακίες. Δε κατάλαβα αν αναφέρεσαι στον SPARKLES, τον οποίο μόνο «άμυνα», και «πάμε κορίτσια» τον έχω ακούσει να λέει, ή στο ΔΑΣΑΛ που δεν είναι και η ποιο σκληρή και βρόμικη ομάδα στην Ελλάδα. Πότε έβρισε παίκτρια αντίπαλης ομάδας κάποιος από το ΔΑΣΑΛ; Πότε αποδοκίμασε και έβρισε φίλαθλο αντίπαλης ομάδας κάποιος από το ΔΑΣΑΛ.
Να δικαιολογηθείς μεταφέροντας και υπογραμμίζοντας κακή συμπεριφορά σε άλλους είναι ένας πολύ άνανδρος τρόπος αποφυγής.
Εύχομαι ένα δικό σου πρόσωπο να είναι σε ομάδα αντίπαλη του ΠΑΟ και να ακούς αυτά που άκουσαν ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και ΔΑΣΑΛ, να δούμε αν έχεις τότε την ίδια άποψη……

Εχεις δίκαιο ξέρω πολλά περισσότερα απ' όσα μπορούσες να φανταστείς.Αν υοθετήσετε τις προπονητικές μεθόδους του ΔΑΣΑΛ απο τα τμήματα υποδομής δεν θα έχετε καμία μέχρι το γυναικείο τμήμα.Θα ψάχνετε για μεταγραφές . Κανένα παιδί που ξεκινάει 8-9 χρονων δεν αντέχει τη σωματική και ψυχική καταπόνεση την καθημερινή πίεση όσο ταλέντο κι αν έχει.Μήπως ξέρεις καμία που να ξεκίνησε απο παιδική ηλικία στο ΔΑΣΑΛ και να κατέληξε στην γυναικεία ομάδα τα τελευταία χρόνια;Έγώ δεν αναφέρομαι στο 'φαίνεσθαι' αλλά στο τι συμβαίνει εκ των έσω.Δεν βρίζονται παιδία αντίπαλων ομάδων γιατι υπάρχει απαξίωση για αυτά -γατάκια-αποδοκιμαζονται τα παιδιά που στελεχώνουν το ΔΑΣΑΛ . Εύχομαι κι εγώ να μην βρεθεί δικό σου πρόσωπο σ' αυτή την ομάδα γιατί θα το πάρεις λιωμένο σωματικά και ψυχικά Δεν ξέρω αν αξίζουν όλα αυτά που περνούν τα παιδιά για ενα μετάλλιο ή αθελα τους αλλα εις βάρος τους κάνουν μάγκες όσους δεν αξίζουν!!!!!!!
lebronj
QUOTE(gsd @ Dec 6 2011, 22:53 ) *
Δεν βρίζονται παιδία αντίπαλων ομάδων γιατι υπάρχει απαξίωση για αυτά -γατάκια-αποδοκιμαζονται τα παιδιά που στελεχώνουν το ΔΑΣΑΛ .
Δεν βγαζει νοημα η προταση.Μπορεις να εξηγησεις τι εννοεις?
dikaios
QUOTE (gsd @ Dec 8 2011, 01:45 ) *
........Για τα κορίτσια της ομάδας σου απο τα βόρεια προάστια Αγία Παρασκευή,Θρακομακεδόνες,Νέα Σμύρνη και απο όλο το λεκανοπέδιο που υπήρχαν και υπάρχουν,δεν λέμε κουβέντα.ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ. Τα δικά μας είναι καλά,των άλλων μας πειράζουνε. Περαστικά σου με τα μυαλά που κουβαλάς αλλά να ξέρεις οτι τίποτα δεν μένει κρυφό για πολύ καιρό,όσο και αν προσπαθούμε.


Από ότι ξέρω ήταν επιλογή των παικτριών και των γονέων τους να παίξουν για το ΔΑΣΑΛ ή για το Αθλητικό Λύκιο Άνω Λιοσίων. Φαντάζομε είναι δική τους επιλογή να παραμείνουν μέχρι τις γυναίκες, αν είναι αρκετά καλές και ταιριάζουν στην φιλοσοφία της ομάδας !!!!!
Ο ανταγωνισμός σε κάθε θέση είναι μεγάλος και μόνο αυτοί που αντέχουν και θέλουν να είναι στην ομάδα παραμένουν. Η ανάμειξη γονέων και οι προσωπικές τους προσδοκίες δεν θα πρέπει να επηρεάζει την συνολική πορεία της αθλήτριας ή την συμμετοχή / απόρριψη της από την ομάδα.
gsd
QUOTE(dikaios @ Dec 8 2011, 14:26 ) *
Από ότι ξέρω ήταν επιλογή των παικτριών και των γονέων τους να παίξουν για το ΔΑΣΑΛ ή για το Αθλητικό Λύκιο Άνω Λιοσίων. Φαντάζομε είναι δική τους επιλογή να παραμείνουν μέχρι τις γυναίκες, αν είναι αρκετά καλές και ταιριάζουν στην φιλοσοφία της ομάδας !!!!!
Ο ανταγωνισμός σε κάθε θέση είναι μεγάλος και μόνο αυτοί που αντέχουν και θέλουν να είναι στην ομάδα παραμένουν. Η ανάμειξη γονέων και οι προσωπικές τους προσδοκίες δεν θα πρέπει να επηρεάζει την συνολική πορεία της αθλήτριας ή την συμμετοχή / απόρριψη της από την ομάδα.

Eχεις απόλυτο δίκιο αλλά το παιχνίδι πρέπει να παίζετε τίμια με σεβασμό στα παιδιά της ηλικίας που απευθύνεσαι
nikolasec
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 55-21
Αριστείδης
QUOTE (nikolasec @ Dec 10 2011, 22:29 ) *
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 55-21

Καλησπέρα σας,
Στα Λιόσια, στο ντέρμπυ, το Γαλάτσι (δουλεύοντας σεμνά και ταπεινά χρόνια τώρα, χωρίς χρήματα και βοήθειες) δίδαξε μπάσκετ παίρνοντας άνετα την νίκη με 15 πόντους διαφορά η οποία δείχνει και την πραγματική απόσταση των δυο ομάδων.
Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για διαιτησίες, για απουσίες, για βρώμικα παιχνίδια,για κακούς φιλάθλους ,για προπονητές που κάθονται στον πάγκο χωρίς να είναι προπόνητές αλλά άλλοι είναι οι πραγματικοί προπονητές και όλα αυτά που διαβάζω τόσο καιρό στο forum και που δεν έχουν σχέση με το άθλημα.

Ημουν τυχερός που είδα αυτή την ομάδα του Γαλατσίου να κάνει ολόκληρες επιθέσεις και να βάζει καλάθι χωρίς ντρίπλα, να αλληλοκαλύπτεται στην άμυνα,να μην καταλαβαίνει τίποτα απο το pressing του ΔΑΣΑΛ, να δείχνει ότι με την σημερινή της εμφάνιση θέτει υποψηφιότητα για τον τίτλο της κατηγορίας.
Η προσωπική μου άποψη έχοντας δεί 2-3 παιχνίδια από τις 5 υποψήφιες πρωταθλήτριες είναι ότι το Γαλάτσι άσχετα αν θα πάρει η όχι το πρωτάθλημα παίζει το καλύτερο και πιο ώριμο μπάσκετ της κατηγορίας.
Μπράβο τους (παίκτες - προπονητές).
gsd
QUOTE(Αριστείδης @ Dec 10 2011, 23:17 ) *
Καλησπέρα σας,
Στα Λιόσια, στο ντέρμπυ, το Γαλάτσι (δουλεύοντας σεμνά και ταπεινά χρόνια τώρα, χωρίς χρήματα και βοήθειες) δίδαξε μπάσκετ παίρνοντας άνετα την νίκη με 15 πόντους διαφορά η οποία δείχνει και την πραγματική απόσταση των δυο ομάδων.
Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για διαιτησίες, για απουσίες, για βρώμικα παιχνίδια,για κακούς φιλάθλους ,για προπονητές που κάθονται στον πάγκο χωρίς να είναι προπόνητές αλλά άλλοι είναι οι πραγματικοί προπονητές και όλα αυτά που διαβάζω τόσο καιρό στο forum και που δεν έχουν σχέση με το άθλημα.

Ημουν τυχερός που είδα αυτή την ομάδα του Γαλατσίου να κάνει ολόκληρες επιθέσεις και να βάζει καλάθι χωρίς ντρίπλα, να αλληλοκαλύπτεται στην άμυνα,να μην καταλαβαίνει τίποτα απο το pressing του ΔΑΣΑΛ, να δείχνει ότι με την σημερινή της εμφάνιση θέτει υποψηφιότητα για τον τίτλο της κατηγορίας.
Η προσωπική μου άποψη έχοντας δεί 2-3 παιχνίδια από τις 5 υποψήφιες πρωταθλήτριες είναι ότι το Γαλάτσι άσχετα αν θα πάρει η όχι το πρωτάθλημα παίζει το καλύτερο και πιο ώριμο μπάσκετ της κατηγορίας.
Μπράβο τους (παίκτες - προπονητές).
Πραγματικά έχει ήδη "ζεσταθεί" η ομάδα του Γαλατσίου και είναι έτοιμη για μεγάλα παιχνίδια .Χαίρεσαι να τη βλέπεις στο παρκέ(παραδοσιακή δύναμη).Εντυπωσιακά εύστοχη, γρήγορη και συντονισμένη με το προπονητη να αξιοποιεί τις ικανότητες των παικτριών του στο κατάλληλο χρόνο. Συγχαρητήρια στα κορίτσια και στο προπονητικό team για τη δουλεία που έχουν κάνει
dikaios
QUOTE (Αριστείδης @ Dec 10 2011, 23:17 ) *
Καλησπέρα σας,
Ημουν τυχερός που είδα αυτή την ομάδα του Γαλατσίου να κάνει ολόκληρες επιθέσεις και να βάζει καλάθι χωρίς ντρίπλα, να αλληλοκαλύπτεται στην άμυνα,να μην καταλαβαίνει τίποτα απο το pressing του ΔΑΣΑΛ, .......
Η προσωπική μου άποψη έχοντας δεί 2-3 παιχνίδια από τις 5 υποψήφιες πρωταθλήτριες είναι ότι το Γαλάτσι άσχετα αν θα πάρει η όχι το πρωτάθλημα παίζει το καλύτερο και πιο ώριμο μπάσκετ της κατηγορίας.
Μπράβο τους (παίκτες - προπονητές).



Μπράβο στα κορίτσα του Γαλατσιου, μπράβο στον προπονητή και μπράβο στους φίλαθλους που ήταν εκεί. Είδαμε ένα παιχνίδι όπου η καλύρερη ομάδα της ημέρας νίκησε καθαρά χωρίς την βοήθεια διαιτητών κλπ. Αξιζουν να ειναι στο τελίκο της κατηγορίας.
geogian13
QUOTE(geogian13 @ Dec 6 2011, 19:26 ) *
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 29-80



Ακόμα μία νίκη για τις κορασίδες


ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 29-80 (ημ. 8-42)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Κορασίδων - Β' Κατηγορία (6ος Όμιλος)
Ημερομηνία: 3/12/2011 και ώρα 16:00
Γήπεδο: Κλειστό Πολιτείας
Διαιτητές: Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 2-24, 6-18, 8-16, 13-22

Ακόμα μία νίκη για τις κορασίδες μας που έφτασαν τις πέντες νίκες σε ισάρθιμους αγώνες. Υπολείπεται ακόμα ένας αγώνας για την ολοκλήρωση της Α' Φάσης του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας.

Σχολή Μωραίτη (Χατζάτογλου): Λαμνίδη 4, Στρατάκη 3, Μπενοπούλου 4, Καττάμη 5, Κοντιλιέρη, Μιχαλοπούλου, Τσακωνιάτη 2, Μπούμπου, Βασιλειάδη 4, Γερουλάνου 5 (1), Πάγκαλου, Αναγνώστου 2

Μελίσσια (Ζήσης): Δεσποτίδη 16, Τσαταλιού 2, Δούρου 14, Καραμπάτσα 4, Πολύζου 16, Κοτζαγεώργη, Πατουχέα, Ξουρίδα 9, Βαγδατλή, 8 Τζίβα 11

Επόμενος αγώνας στις 17/12 και ώρα 14:00 στο Κλειστό του Σπύρου Λούη με αντίπαλο το Μαρούσι.

stev basket
QUOTE(Near_5 @ Sep 23 2011, 09:33 ) *
Αρχίζουν αύριο Σάββατο 24/9 τα πρωταθλήματα Α' και Β' κατηγορίας Κορασίδων.

Μέσα στις τόσο δύσκολες μέρες που περνάμε όλοι μας, με την αβεβαιότητα και το άγχος να ταλαιπωρούν τη ζωή μας, τα πρωταθλήματα αυτών των ηλικιών αποτελούν μία όαση, που μπορεί να μας προσφέρει κάποιες στιγμές χαλάρωσης, ξενοιασιάς και αισιοδοξίας. Ας χαρούμε όλοι μας, αθλήτριες, προπονητές, παράγοντες και γονείς τα παιχνίδια αυτά, χωρίς φανατισμούς και ακρότητες, επιβραβεύοντας την προσπάθεια των πρωταγωνιστών στα παρκέ, προωθώντας το "ευ αγωνίζεσθαι" και την "ευγενή άμιλλα" σε πείσμα των καιρών μας.

Καλό πρωτάθλημα λοιπόν, καλή δύναμη στα κορίτσια μας, χωρίς τραυματισμούς και άλλα δυσάρεστα και ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ σε όλες τις ομάδες ! smile.gif


10-Δεκ-2011
A κατηγορία, Σπόρτιγκ-ΜΕΛΑΣ=22-36
Β κατηγορία, ΜΕΛΑΣ - Τρεις Αστέρες= 72-20
Αριστείδης
Είχα πάει στο Γαλάτσι περιμένοντας να δώ ένα καλό παιχνίδι και απογοητεύτηκα.Καλά που δεν είχαν έρθει και οι εκλέκτορες της ΕΣΚΑ να χάσουν την ώρα τους !!!!!!!!!
Ενα κακό Γαλάτσι κέρδισε δίκαια τον Αθηναϊκό.
Θέλω να σχολιάσω ένα παρά λίγο επεισόδιο μεταξύ γονιών του Αθηναϊκού και ενός ανεγκέφαλου του Γαλατσίου που έβηχε στις βολές.
Βρέ παιδιά πρώτη φορά σας τυχαίνει αυτό?
Συμφωνώ πολύ άσχημο να αποδοκιμάζεις μικρά παιδιά που κάνουν την προσπάθεια τους αλλα στο Γαλάτσι σας ενόχλησε αυτό ? Στην Εργάνη η χορωδία στην δεξιά κάτω εξέδρα δεν σας έχει ενοχλήσει ποτέ. Εγώ την έχω δει να κράζει εν χορώ σε πολλά παιχνίδια. Και σύ ρε πατέρα (και είσαι και καινούργιος στον Αθηναϊκό παρότι είσαι παληός στο μπάσκετ) που πήγες να τσαμπουκαλευτείς με τον ανεγκέφαλο σκέφτηκες τι θα γινόταν αν σηκωνόντουσαν καναδυό και απο το Γαλάτσι. Τα παιδιά σας απέναντι δεν τα ντραπήκατε.
Κατά τα άλλα όπως μου είπε κάποιος γονιός του Γαλατσίου δεν τους ένοιαζε το συγκεκριμένο παιχνίδι τόσο πολύ, όσο η νίκη με το ΔΑΣΑΛ την προηγούμενη εβδομάδα."Ημασταν για χρόνια πελάτες του ΔΑΣΑΛ και τους το σπάσαμε" μου είπε "Αθηναϊκός, Παναθηναϊκός,Μελάς είναι καινούργιοι στο μπάσκετ αυτών των κατηγοριών, δεν έχουμε προϊστορία .Τον Αθηναϊκό τον ξέραμε απο το handball , τώρα τα λεφτά πήγαν στο μπάσκετ, να δούμε που θα πάνε μετά"μονολόγησε και να σας πώ δεν μπορώ να διαφωνήσω. Σημασία έχει το ταξείδι στο κάθε άθλημα (Οχι το ταξείδι απο την μιά άκρη της Αθήνας στην άλλη για προπόνηση) Χρόνια πολλά και καληνύχτα σας γιατί άργησα και αύριο δουλεύω.
Near_5
Γαλάτσι - Αθηναϊκός 43-41 σε ένα καλό γενικά παιχνίδι χθες βράδυ ... ένα παιχνίδι κλασικό ντέρμπυ, που τελικά το πήρε το Γαλάτσι, που θα μπορούσε να το πάρει και ο Αθηναϊκός ...

Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των δύο ομάδων για την προσπάθειά τους στο παρκέ !
geogian13


Με το απόλυτο στην επόμενη φάση


ΜΑΡΟΥΣΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 34-52 (ημ. 16-19)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Κορασίδων - Β' Κατηγορία (6ος Όμιλος)
Ημερομηνία: 17/12/2011 και ώρα 12:00
Γήπεδο: Κλειστό Σπύρου Λούη
Διαιτητές: Βασιλάκης
Δεκάλεπτα: 8-9, 8-10, 6-18, 12-15

Την έκτη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες πέτυχαν οι κορασίδες μας και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας της ΕΣΚΑ.

Μαρούσι (Κωνσταντίνου): Γεωργίου 3, Χριστοδούλου 2, Παλαιοκρασσά Α 6, Μπλόσκα 15, Παλαιοκρασσά Αι, Κωνσταντίνου, Παπανικολάου 6, Τσιουμπλέκτση 2

Μελίσσια (Ζήσης): Σέββα 8 (1), Δεσποτίδη 9 (1), Τσαταλιού, Δούρου 4, Πολύζου 20, Κοτζαγεώργη 2, Ξουρίδα, Θεοδωράκη 1, Βαγδατλή, Τζίβα 8
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.