Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ EΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
marina.prom
ΜΕΛΑΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΑΝΔΡΙΟΥ 41 - 50

Οι δυνατές παίκτριες του ΠΡΟΜΗΘΕΑ, αφού ξεπέρασαν το άγχος των πρώτων αγώνων, έδειξαν στο γήπεδο ότι είναι άξιες να ανταπεξέλθουν σε κάθε σχετικά δύσκολο παιχνίδι. Κέρδισαν έναν σημαντικό αγώνα εκτός έδρας και έσπασαν το αήττητο του ΜΕΛΑ, ο οποίος στα προηγούμενα παιχνίδια δεν είχε βρει τόσο δύσκολες αντιπάλους!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στις κορασίδες του ΠΡΟΜΗΘΕΑ και καλή συνέχεια!
exasteros13
QUOTE (lebronj @ Oct 30 2011, 14:02 ) *
1
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΟ ΤΑΙΜ ΣΤΟ 1 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΝΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΛΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΩΡΩΠΟ 40 ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΕ 120 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ?
ΑΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ .
ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ....
2
ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΤΙΤΛΟ.
ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ.....ΑΣΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
3
6 ΠΟΝΤΟΙ ΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟ ΟΜΑΔΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΘΕΣΗ.
ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΑΣΩΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ..
ΞΕΧΑΣΑΝ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ .
ΟΚ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ
4
ΕΝΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ ΚΕΡΔΙΖΑΝ ΜΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΓΕΝΗΜΕΝΕΣ ΣΤΑ ΓΑΛΟΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ,ΠΧ ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΥ
ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ?
5
ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΥΛΟΓΩΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
6
?

ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΩΜΑΣΤΕ

Εγω δεν είμαι Λιόσια και ούτε πρόκειτε να απαντήσω για Ιάσωνες, Ωρωπούς, Πατεράκη Καλαμπάκου κλπ. Αυτά ας τα απαντήσουν οι Λιοσιώτες. Εγώ ως ουδέτερος απαντήσεις στα θέματα που έβαλα δεν πήρα. Όταν χάνονται τόσα καλάθια από κάτω (τα περισσότερα χωρίς αντίπαλο) ευθύνεται αυτός που τα χάνει και όχι αυτός που δεν τα ενοχλεί. Για το σεβασμό είπε ο γάϊδαρος τον πετεινό κεφάλα. Και οι δύο τα ίδια είστε... Άσε που αυτοί στις νεάνιδες έβαλαν τις τελευταίες μέσα στο τέλος και μείωσες σε 17 τη διαφορά των 31π που έχανες στο 36'. Εσύ κυνηγούσες με τάιμ άουτ και βασικές ως το τέλος να κάνεις το 20 που κέρδιζες 28. Αλήθεια τί φοβόσουν; Οτι θα σε κερδίσουν στα Λιόσια πάνω από 20; Επίσης επειδή έχεις πάρει Ευρωπαϊκό γι αυτό ακριβώς μου κακοφαίνεται να σε βλέπω να πανηγυρίζεις γιατί κέρδισες ένα παιχνίδι κορασίδων...

ΥΓ. Τις πέτυχες και τις 3 "γαλουχημένες στο Ίλιον" πάντως.
lebronj
QUOTE(exasteros13 @ Oct 30 2011, 16:58 ) *
Εγω δεν είμαι Λιόσια και ούτε πρόκειτε να απαντήσω για Ιάσωνες, Ωρωπούς, Πατεράκη Καλαμπάκου κλπ. Αυτά ας τα απαντήσουν οι Λιοσιώτες. Εγώ ως ουδέτερος απαντήσεις στα θέματα που έβαλα δεν πήρα. Όταν χάνονται τόσα καλάθια από κάτω (τα περισσότερα χωρίς αντίπαλο) ευθύνεται αυτός που τα χάνει και όχι αυτός που δεν τα ενοχλεί. Για το σεβασμό είπε ο γάϊδαρος τον πετεινό κεφάλα. Και οι δύο τα ίδια είστε... Άσε που αυτοί στις νεάνιδες έβαλαν τις τελευταίες μέσα στο τέλος και μείωσες σε 17 τη διαφορά των 31π που έχανες στο 36'. Εσύ κυνηγούσες με τάιμ άουτ και βασικές ως το τέλος να κάνεις το 20 που κέρδιζες 28. Αλήθεια τί φοβόσουν; Οτι θα σε κερδίσουν στα Λιόσια πάνω από 20; Επίσης επειδή έχεις πάρει Ευρωπαϊκό γι αυτό ακριβώς μου κακοφαίνεται να σε βλέπω να πανηγυρίζεις γιατί κέρδισες ένα παιχνίδι κορασίδων...

ΥΓ. Τις πέτυχες και τις 3 "γαλουχημένες στο Ίλιον" πάντως.

ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΒΥΡΩΝΙΩΤΗΣ?
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ
ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΕ ΑΡΙΣΤΟΤΕΧΝΙΚΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ
ΤΙ ΕΝΝΟΩ.
ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.
ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΘΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ.
ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ,ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΕΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ,ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ.
ΚΑΙ ΠΑΠΑΛΑ.
ΟΙ ΠΑΡΟΙΚΟΥΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΠΙΤΙΑ ΝΟΙΚΙΑΖΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΝΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΛΛΑ
ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑΝ ΑΘΗΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ.
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ .
ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΝΕ.
ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΘΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ.
ΑΠ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΟΣΕΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΩΝ ?
ΟΤΑΝ ΔΗΛ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΝ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ?
ΛΙΓΕΣ ΜΗΠΩΣ ΩΣ ΚΑΜΙΑ?
ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΑΝΑ ΤΑΛΕΝΤΑΚΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ,ΠΑΡΕ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΕ ΕΜΑΣ.
ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ.
ΟΜΩΣ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΑΝ ΤΗΝ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ . ΤΗΝ ΚΑΚΙΣΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΟΤΑΝ ΠΙΕΖΕΙΣ 40 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΩΡΩΠΟΥ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ .
ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ FACEBOOK Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΛΕΕΙ¨¨H φετινή ομάδα των κορασίδων μας βέβαια δεν έχει καμία σχέση με

τις προηγούμενες τόσο σε εμπειρία όσο και σε προσωπικότητες ".
ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΡΟΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΓΙΑΝΟΥΛΑΚΗΣ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.
Η ΦΡΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΥΨΙΣΤΗ ΠΑΡΑΚΜΗ.
ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΚΘΕΤΕΙ ΜΕ ΧΗΔΑΙΟ ΤΡΟΠΟ .
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ.
exasteros13
QUOTE (lebronj @ Oct 30 2011, 20:41 ) *
ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΒΥΡΩΝΙΩΤΗΣ?
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ
ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΕ ΑΡΙΣΤΟΤΕΧΝΙΚΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ
ΤΙ ΕΝΝΟΩ.
ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.
ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΘΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ.
ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ,ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΕΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ,ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ.
ΚΑΙ ΠΑΠΑΛΑ.
ΟΙ ΠΑΡΟΙΚΟΥΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΠΙΤΙΑ ΝΟΙΚΙΑΖΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΝΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΛΛΑ
ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑΝ ΑΘΗΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ.
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ .
ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΝΕ.
ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΘΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ.
ΑΠ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΟΣΕΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΩΝ ?
ΟΤΑΝ ΔΗΛ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΝ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ?
ΛΙΓΕΣ ΜΗΠΩΣ ΩΣ ΚΑΜΙΑ?
ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΑΝΑ ΤΑΛΕΝΤΑΚΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ,ΠΑΡΕ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΕ ΕΜΑΣ.
ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ.
ΟΜΩΣ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΑΝ ΤΗΝ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ . ΤΗΝ ΚΑΚΙΣΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΟΤΑΝ ΠΙΕΖΕΙΣ 40 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΩΡΩΠΟΥ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ .
ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ FACEBOOK Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΛΕΕΙ¨¨H φετινή ομάδα των κορασίδων μας βέβαια δεν έχει καμία σχέση με

τις προηγούμενες τόσο σε εμπειρία όσο και σε προσωπικότητες ".
ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΡΟΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΓΙΑΝΟΥΛΑΚΗΣ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.
Η ΦΡΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΥΨΙΣΤΗ ΠΑΡΑΚΜΗ.
ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΚΘΕΤΕΙ ΜΕ ΧΗΔΑΙΟ ΤΡΟΠΟ .
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ.

Άντε πάλι. Έγραψες μια ολόκληρη σελίδα για να δικαιολογήσεις (κατά τη γνώμη μου) το άχτι που έχεις απέναντι στα Λιόσια.
Το βρίσκω φυσικό μετά από τόσα χρόνια που δυνάστευαν τα πάντα. Στα ερωτήματα που σου έβαλα θα απαντήσεις ή ο μόνος λόγος που γράφεις είναι για να περάσεις τα μυνήματα που σε βολεύουν;
Near_5
QUOTE(kasper7 @ Oct 30 2011, 16:33 ) *
Δυστυχώς όμως με... λάθος αντικείμενο συζήτησης!! 68.gif
Θα έπρεπε να σχολιάζεται από όλους... το ταλέντο των αθλητριών... το μπάσκετ που οι ομάδες έπαιξαν μέσα στις γραμμές του γηπέδου... η προοπτική που δημιουργεί η κάθε ομάδα για το μέλλον της, στηριζόμενη στην δουλειά της! Μικρότητες και κακίες δεν χωράνε στον χώρο μας... όσο κι αν δεν θα μπορέσουμε ποτέ να τα εξαλείψουμε!
Συγχαρητήρια στις 2 ομάδες για την δουλειά που κάνουν, για το μπάσκετ που έπαιξαν και για το γεγονός πως προσπαθούν να υποστηρίξουν, όσο μπορεί η κάθε ομάδα και με όποιο τρόπο μπορεί καλύτερα, το ...πολύπαθο, ...υποβαθμισμένο, δίχως προβολή γυναικείο μπάσκετ!!
Μην δηλητηριάζετε το μυαλό νεαρών κοριτσιών με πράγματα που δεν τις αφορούν... αφήστε τις να δουλέψουν και να μας δείξουν στο μέλλον πόσο μακριά μπορούν να φτάσουν!!
Οι γυναίκες έχουν ταλέντο... οι γυναίκες μπορούν να παίξουν μπάσκετ!!! blove.gif


Δεν διαφωνώ μαζί σου coach ! Αλλά από το να μην συζητάμε καθόλου, καλό είναι ακόμα και το λάθος αντικείμενο συζήτησης όπως λες ... κι από αυτό μπορεί να βγουν κάποια θετικά πράγματα στη πορεία της κουβέντας ... smile.gif
kasper7
QUOTE(Near_5 @ Oct 31 2011, 00:00 ) *
Δεν διαφωνώ μαζί σου coach ! Αλλά από το να μην συζητάμε καθόλου, καλό είναι ακόμα και το λάθος αντικείμενο συζήτησης όπως λες ... κι από αυτό μπορεί να βγουν κάποια θετικά πράγματα στη πορεία της κουβέντας ... smile.gif

Καταλαβαίνω τι λες και δεν θα διαφωνήσω απόλυτα μαζί σου... απλά με λυπεί το γεγονός πως όλοι σχολιάζουν μόνο σε αρνητικές αντιπαραθέσεις και... όχι για να αναπτύξουν μπασκετικές απόψεις. Απλά θεωρώ κακό το γεγονός, πως όλα αυτά επηρεάζουν πρωτίστως τα κορίτσια που παίζουν και τους αποσπούν την προσοχή της από εκεί που πρέπει να είναι... και αυτό είναι να δουλεύουν συνεχώς ώστε να βελτιώνονται!!
Near_5
QUOTE(exasteros13 @ Oct 30 2011, 17:58 ) *
Εγω δεν είμαι Λιόσια και ούτε πρόκειτε να απαντήσω για Ιάσωνες, Ωρωπούς, Πατεράκη Καλαμπάκου κλπ. Αυτά ας τα απαντήσουν οι Λιοσιώτες. Εγώ ως ουδέτερος απαντήσεις στα θέματα που έβαλα δεν πήρα. Όταν χάνονται τόσα καλάθια από κάτω (τα περισσότερα χωρίς αντίπαλο) ευθύνεται αυτός που τα χάνει και όχι αυτός που δεν τα ενοχλεί. Για το σεβασμό είπε ο γάϊδαρος τον πετεινό κεφάλα. Και οι δύο τα ίδια είστε... Άσε που αυτοί στις νεάνιδες έβαλαν τις τελευταίες μέσα στο τέλος και μείωσες σε 17 τη διαφορά των 31π που έχανες στο 36'. Εσύ κυνηγούσες με τάιμ άουτ και βασικές ως το τέλος να κάνεις το 20 που κέρδιζες 28. Αλήθεια τί φοβόσουν; Οτι θα σε κερδίσουν στα Λιόσια πάνω από 20; Επίσης επειδή έχεις πάρει Ευρωπαϊκό γι αυτό ακριβώς μου κακοφαίνεται να σε βλέπω να πανηγυρίζεις γιατί κέρδισες ένα παιχνίδι κορασίδων...

ΥΓ. Τις πέτυχες και τις 3 "γαλουχημένες στο Ίλιον" πάντως.



Να δώσω εγώ κάποιες απαντήσεις, αν μου επιτρέπεται, προς χάριν της κουβέντας ...

Οντως τα κορίτσια του ΔΑΣΑΛ έχασαν κάποια "εύκολα" καλαθια ... το ίδιο όμως συνέβη και με τα κορίτσια του Αθηναϊκού ... έγιναν αρκετά λάθη από την ομάδα μας και τα οποία έχει φυσικά επισημάνει ο coach και πάνω σε αυτά δουλεύει και θα δουλεύει για να διορθωθούν όσο γίνεται περισσότερο ... η ομάδα του Αθηναϊκού έχει αυτή τη στιγμή πολύ καλό υλικό και θα γίνεται όλο και καλύτερη από παιχνίδι σε παιχνίδι.

Για το θέμα των υποδομών να πω πως σε 2-3 χρόνια η ομάδα θα βασίζεται κυρίως σε "δικά της" κορίτσια, αφού σε ηλικίες 99 και κάτω έχει αρκετά μεγάλο αριθμό κοριτσιών και που κάθε χρόνο αυξάνεται. Λογικό να πραγματοποιεί τώρα κάποιες μεταγραφές, αφού το κομάτι των υποδομών του Αθηναϊκού άρχισε να λειτουργεί συστηματικά τα τελευταία χρόνια. Ελπίζω κι εύχομαι, το ίδιο συστηματικά να συνεχίσει να λειτουργεί και στο μέλλον.

Ο coach του Αθηναικού αξίζει συγχαρητηρίων για τον τρόπο που έχει μέχρι στιγμής διαχειριστεί τα παιχνίδια ... στα 3 πολύ εύκολα παιχνίδια που έχει παίξει (με Νήαρ Ηστ, Ωρωπό και Ιάσωνα), έπαιξε "ελεύθερο" παιχνίδι, χωρίς σκοπιμότητες και κυνήγι, αφήνοντας και τα κορίτσια των αντιπάλων ομάδων να παίξουν αυτό που μπορούσαν, χρησιμοποιώντας κυρίως τις 3 98άρες και τις 3 97άρες που διαθέτει στη 12άδα. Τις βασικές 96άρες τις χρησιμοποίησε 2-3 λεπτά στα παιχνίδια με Νήαρ και Ωρωπό ενώ στο παιχνίδι με τον Ιάσωνα δεν αγωνίστηκαν ούτε δευτερόλεπτο 2 από τις "βασικές" 96άρες.

Στο παιχνίδι των νεανίδων, ποιές τελευταίες εννοείς ; με την Καλαμπάκου, την Σιδέρη κλπ έπαιζε μέχρι το 40 ... ολη η Α' ομάδα 8 κορίτσια είναι, ποιές είναι οι τελευταίες και ποιές οι πρώτες ; Απλά χαλάρωσαν στα τελευταία λεπτά και ο Αθηναϊκός μπόρεσε να μειώσει κάπως στο τέλος.

Στο παιχνίδι των κορασίδων τέλος, η διαφορά ήταν πάνω από 30 πόντους και μειώθηκε στους 28, δεν κυνηγούσε τους 20 να τους κάνει 28 ...


Από το πολύ μπάσκετ και αυτό το Σ/Κ τα μάτια μου έχουν αρχίσει και βλέπουν σπυριάρες μπάλες ... καλή σας νύχτα ... smile.gif bball.gif
exasteros13
QUOTE (Near_5 @ Oct 30 2011, 23:52 ) *
Να δώσω εγώ κάποιες απαντήσεις, αν μου επιτρέπεται, προς χάριν της κουβέντας ...

Οντως τα κορίτσια του ΔΑΣΑΛ έχασαν κάποια "εύκολα" καλαθια ... το ίδιο όμως συνέβη και με τα κορίτσια του Αθηναϊκού ... έγιναν αρκετά λάθη από την ομάδα μας και τα οποία έχει φυσικά επισημάνει ο coach και πάνω σε αυτά δουλεύει και θα δουλεύει για να διορθωθούν όσο γίνεται περισσότερο ... η ομάδα του Αθηναϊκού έχει αυτή τη στιγμή πολύ καλό υλικό και θα γίνεται όλο και καλύτερη από παιχνίδι σε παιχνίδι.

Για το θέμα των υποδομών να πω πως σε 2-3 χρόνια η ομάδα θα βασίζεται κυρίως σε "δικά της" κορίτσια, αφού σε ηλικίες 99 και κάτω έχει αρκετά μεγάλο αριθμό κοριτσιών και που κάθε χρόνο αυξάνεται. Λογικό να πραγματοποιεί τώρα κάποιες μεταγραφές, αφού το κομάτι των υποδομών του Αθηναϊκού άρχισε να λειτουργεί συστηματικά τα τελευταία χρόνια. Ελπίζω κι εύχομαι, το ίδιο συστηματικά να συνεχίσει να λειτουργεί και στο μέλλον.

Ο coach του Αθηναικού αξίζει συγχαρητηρίων για τον τρόπο που έχει μέχρι στιγμής διαχειριστεί τα παιχνίδια ... στα 3 πολύ εύκολα παιχνίδια που έχει παίξει (με Νήαρ Ηστ, Ωρωπό και Ιάσωνα), έπαιξε "ελεύθερο" παιχνίδι, χωρίς σκοπιμότητες και κυνήγι, αφήνοντας και τα κορίτσια των αντιπάλων ομάδων να παίξουν αυτό που μπορούσαν, χρησιμοποιώντας κυρίως τις 3 98άρες και τις 3 97άρες που διαθέτει στη 12άδα. Τις βασικές 96άρες τις χρησιμοποίησε 2-3 λεπτά στα παιχνίδια με Νήαρ και Ωρωπό ενώ στο παιχνίδι με τον Ιάσωνα δεν αγωνίστηκαν ούτε δευτερόλεπτο 2 από τις "βασικές" 96άρες.

Στο παιχνίδι των νεανίδων, ποιές τελευταίες εννοείς ; με την Καλαμπάκου, την Σιδέρη κλπ έπαιζε μέχρι το 40 ... ολη η Α' ομάδα 8 κορίτσια είναι, ποιές είναι οι τελευταίες και ποιές οι πρώτες ; Απλά χαλάρωσαν στα τελευταία λεπτά και ο Αθηναϊκός μπόρεσε να μειώσει κάπως στο τέλος.

Στο παιχνίδι των κορασίδων τέλος, η διαφορά ήταν πάνω από 30 πόντους και μειώθηκε στους 28, δεν κυνηγούσε τους 20 να τους κάνει 28 ...


Από το πολύ μπάσκετ και αυτό το Σ/Κ τα μάτια μου έχουν αρχίσει και βλέπουν σπυριάρες μπάλες ... καλή σας νύχτα ... smile.gif bball.gif

Ανακριβέστατα αυτά που γράφεις. Στο παιχνίδι των νεανίδων από τις 9 που έπαιξαν στα τελευταία λεπτά υπήρχαν 3 που είχαν παίξει πολύ λίγο ή καθόλου ως τότε. Μοχράνη και Αντώνη θυμάμαι σίγουρα, ίσως και την άλλη ψηλή. Στο χτεσινό τα Λιόσια έβαλαν 4π όλους κι όλους στην τέταρτη περίοδο, η διαφορά δεν πήγε ποτέ 30, αντίθετα στο τάιμ άουτ 1:51 πριν το τέλος η διαφορά ήταν 23π. Κι επειδή τα Λιόσια έπαιζαν στο τέλος με το 10 και το 8 που μπήκαν στο τελευταίο δίλεπτο μας εξηγείς γιατί ο προπονητής του Αθηναϊκού που κάνει την τέλεια διαχείρηση υλικού και δεν μοιάζει σε τίποτε αυτού του αιμοσταγή των Λιοσίων, έπαιζε με Σιδεράκη, Νίξινα και Στεφάνου;
lebronj
QUOTE(exasteros13 @ Oct 30 2011, 22:39 ) *
Άντε πάλι. Έγραψες μια ολόκληρη σελίδα για να δικαιολογήσεις (κατά τη γνώμη μου) το άχτι που έχεις απέναντι στα Λιόσια.
Το βρίσκω φυσικό μετά από τόσα χρόνια που δυνάστευαν τα πάντα. Στα ερωτήματα που σου έβαλα θα απαντήσεις ή ο μόνος λόγος που γράφεις είναι για να περάσεις τα μυνήματα που σε βολεύουν;
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΗΜΕΝΑ ΠΛΗΝ ΜΙΑΣ ΕΡΩΤΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ .ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ.

QUOTE(exasteros13 @ Oct 31 2011, 00:42 ) *
Ανακριβέστατα αυτά που γράφεις. Στο παιχνίδι των νεανίδων από τις 9 που έπαιξαν στα τελευταία λεπτά υπήρχαν 3 που είχαν παίξει πολύ λίγο ή καθόλου ως τότε. Μοχράνη και Αντώνη θυμάμαι σίγουρα, ίσως και την άλλη ψηλή. Στο χτεσινό τα Λιόσια έβαλαν 4π όλους κι όλους στην τέταρτη περίοδο, η διαφορά δεν πήγε ποτέ 30, αντίθετα στο τάιμ άουτ 1:51 πριν το τέλος η διαφορά ήταν 23π. Κι επειδή τα Λιόσια έπαιζαν στο τέλος με το 10 και το 8 που μπήκαν στο τελευταίο δίλεπτο μας εξηγείς γιατί ο προπονητής του Αθηναϊκού που κάνει την τέλεια διαχείρηση υλικού και δεν μοιάζει σε τίποτε αυτού του αιμοσταγή των Λιοσίων, έπαιζε με Σιδεράκη, Νίξινα και Στεφάνου;

ΕΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΜΗΝΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΦΑΝΗΣ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ,ΑΡΩΣΤΙΕΣ ΚΤΛ .
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΝΤΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 2 ΟΜΑΔΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ....
jhantzop
QUOTE(lebronj @ Oct 31 2011, 08:14 ) *
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΗΜΕΝΑ ΠΛΗΝ ΜΙΑΣ ΕΡΩΤΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ .ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ.


ΕΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΜΗΝΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΦΑΝΗΣ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ,ΑΡΩΣΤΙΕΣ ΚΤΛ .
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΝΤΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 2 ΟΜΑΔΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ....


Αν ξαναγράψεις με κεφαλαία θα σβηστεί το αντίστοιχο post.


rassed
Για να αλλάξει λίγο το κλίμα, μήπως έχει κανείς τα πλήρη αποτελέσματα και τη βαθμολογία.
Αφού η ΕΣΚΑ αδιαφορεί ας το κάνουμε μόνοι μας.
Επίσης τώρα που έχουμε διανύσει τα μισά του πρώτου γύρου, έχει σχηματίσει κανείς άποψη για τη δυναμικότητα των ομάδων, να τη μοιραστεί μαζί μας;
Near_5
QUOTE(exasteros13 @ Oct 31 2011, 01:42 ) *
Ανακριβέστατα αυτά που γράφεις. Στο παιχνίδι των νεανίδων από τις 9 που έπαιξαν στα τελευταία λεπτά υπήρχαν 3 που είχαν παίξει πολύ λίγο ή καθόλου ως τότε. Μοχράνη και Αντώνη θυμάμαι σίγουρα, ίσως και την άλλη ψηλή. Στο χτεσινό τα Λιόσια έβαλαν 4π όλους κι όλους στην τέταρτη περίοδο, η διαφορά δεν πήγε ποτέ 30, αντίθετα στο τάιμ άουτ 1:51 πριν το τέλος η διαφορά ήταν 23π. Κι επειδή τα Λιόσια έπαιζαν στο τέλος με το 10 και το 8 που μπήκαν στο τελευταίο δίλεπτο μας εξηγείς γιατί ο προπονητής του Αθηναϊκού που κάνει την τέλεια διαχείρηση υλικού και δεν μοιάζει σε τίποτε αυτού του αιμοσταγή των Λιοσίων, έπαιζε με Σιδεράκη, Νίξινα και Στεφάνου;


Συγνώμη αν είμαι ανακριβέστατος, ειλικρινά προσπαθώ το αντίθετο και νομίζω πως έχω δώσει δείγματα κάμποσο καιρό στο φόρουμ αυτό. Eσύ, με εγγραφή μόλις χθες και με μόλις 4 ποστ, γιατί είσαι τόσο επιθετικός;

Στο παιχνίδι των νεανίδων όντως ο ΔΑΣΑΛ χρησιμοποίησε 9 παίκτριες, έκανα λάθος κι έγραψα 8 γιατί η μία δεν πέτυχε κάποιο πόντο και δεν τη μέτρησα. Λες λοιπόν ότι στα τελευταία λεπτά υπήρχαν 2 ίσως 3 δεύτερες και 2 ή 3 βασικές επομένως ... και μετά με ρωτάς γιατί ο Αθηναίκός στις κορασίδες στα τελευταία λεπτα έπαιζε με 3 βασικές και 2 δεύτερες; Με δουλεύεις; TOΣΗ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ είναι ; και τι τον νοιάζει τον coach του Αθηναϊκού ποιές χρησιμοποίησε στο τελευταίο 2λεπτο ο coach των Λιοσίων στις κορασίδες, ή τι τον νοιάζει τον coach των Λιοσίων αν στις νεάνιδες ο Αθηναϊκός χρησιμοποίησε και 3 κορασίδες; ή μήπως θες να πεις ότι ο Γιαννουλάκης έριξε λευκή πετσέτα; ... χαχαχα ... άσε βρε φίλε καλύτερα ...

Στις κορασίδες λοιπόν και στο παιχνίδι με τα Λιόσια, ο coach είχε στη διάθεσή του 12 κορίτσια. Χρησιμοποίησε τα 9, η μόνη που δεν έγινε αλλαγή σε όλο το παιχνίδι ήταν η Σιδεράκη, και τελείωσε με τις 3 που αναφέρεις έχοντας την 97άρα Στεφάνου μέσα. ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ KAI TO MEMΠΤΟ;

Ειλικρινά δεν θυμάμαι ακριβώς την διακύμανση του σκορ, θυμάμαι ομως πως καποια στιγμή ήταν 52-22 = 30 πόντοι διαφορά. Και όπως γράφει και ο φίλος πιό πάνω, στα παιχνίδια που παίζεις με με τις ομάδες που μαζί σου διεκδικούν την είσοδο στην 4άδα αλλά και την πρωτιά που σου δίνει κάποιο πλεονέκτημα, παίζεις με όλα τα όπλα σου και κυνηγάς τη μέγιστη διαφορά. Ο ίδιος ο coach των Λιοσίων γράφει : " Σ αυτό το φετινό πρωτάθλημα υπάρχει πολύς ακόμη δρόμος και όπως αποδείχτηκε κι από την εντός έδρας ήττα του Μελά από τον Προμηθέα οι αποστάσεις είναι μικρές και οι καταστάσεις αναστρέψιμες. " και με την άποψή του φυσικά και συμφωνώ.

Τη νίκη πρώτα και τη μέγιστη δυνατή διαφορά μετά κυνήγησε ο coach του Αθηναϊκού και στο παιχνίδι με το Γαλάτσι, το ίδιο (φαντάζομαι) θα κάνει και στα παιχνίδια με τον ΜΕΛΑΣ, με τον Παναθηναϊκό και με όποιες ομάδες τέλος πάντων θεωρεί ότι είναι για την 4άδα. Σε αυτά τα παιχνίδια έχει νόημα η διαφορά, σε κάποια άλλα όμως δεν έχει φίλε μου ...

Θα σου απαντήσω και σε κάποια άλλα που γράφεις σε άλλο ποστ σου, αλλά να κάνουμε και καμιά δουλίτσα και τα λέμε αργότερα.


Καλή σας μέρα !
exasteros13
QUOTE (lebronj @ Oct 31 2011, 07:14 ) *
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΗΜΕΝΑ ΠΛΗΝ ΜΙΑΣ ΕΡΩΤΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ .ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ.


ΕΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΜΗΝΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΦΑΝΗΣ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ,ΑΡΩΣΤΙΕΣ ΚΤΛ .
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΝΤΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 2 ΟΜΑΔΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ....

Αυτό ρωτάω από το πρώτο ποστ και έκανες μια μέρα να το παραδεχτείς. Για μένα και τον κάθε ουδέτερο που είδε το παιχνίδι, στην κακή μέρα του Αθηναϊκού και την τέλεια των Λιοσίων στο δεύτερο γύρο το ματς θα είναι 50-50. Αν πραγματικά πιστεύεις πως αυτή η ομάδα που είδα προχτες μπορεί να σε κερδίσει πάνω από 20π στα Λιόσια και γι αυτό κυνηγούσες με τα 1000 ζόρια να κάνεις το 20 σε 28 την ώρα που ο άλλος έβαλε τα δυο μικρά τι να συζητάμε... Για ποια σωστή και μεθοδική δουλειά, ποια ιδανική διαχείρηση υλικού μιλάμε και για ποια εμπιστοσύνη στα κορίτσια σου; Το μόνο που βλέπω είναι οτι πας να βγάλεις το άχτι σου για τα"στραβά" των άλλων. Και τώρα που τους πέτυχες με καλύτερη ομάδα πας να τους διασύρεις για να βγεις να καμαρώνεις όπως αυτός ο πιτσιρικάς που σκότωσε τις προάλλες τον Καντάφι.
Θα σου πω ένα τελευταίο γιατί γινόμαστε κουραστικοί εδώ πέρα. Τα Λιόσια τα ζήσαμε τόσα χρόνια. Έκαναν παιδωμάζωμα 10 χρόνια τώρα, αλλά πολλά παιδιά που παίζουν μπάσκετ δικά τους και αγορασμένα παίζουν μπάσκετ σε όλες τις κατηγορίες. Δεν μπορείς να πεις οτι δεν δούλεψαν, δεν μπορείς να πεις οτι δεν αξιοποίησαν αρκετά από τα παιδιά που διαχειρήστηκαν. Τουλάχιστον 5-6 απ αυτες που ειν στο ρόστερ πέρυσι και φετος ειναι στην ομάδα από 7 χρονών. Αν αυτό δεν είναι προστασία και υποστήριξη, τι θα μπορούσε να είναι; Όσο εύκολο είναι να λες ανακρίβειες όμως και να εξαμβλώνεις αυτά που λέει ο καθε Γιανουλακης άλλο τόσο δύσκολο για σένα που τώρα ξεκινάς είναι να καταφερεις να φτασεις στο επίπεδό τους. Αυτά και τέλος γιατί είπα δεν θέλω να απολογούμαι για άλλους αλλά δεν μπορώ να ανέχομαι και τον οποιονδήποτε να μου λέει πως δεν είδα ή οτι δεν θυμάμαι για να κάνει τη νύχτα μέρα.
Εύχομαι να γίνονται κάθε βδομάδα καλά παιχνίδια και να βγαίνουν καινούρια ταλέντα που θα συνεχίσουν το άθλημα. Επίσης περιμένω τα Λιόσια στη Λεωφόρο το Σάββατο για να δω αν μετά τα προχτεσινά θα αλλάξουν πρόσωπο ή αν θα καταφέρω να τα κερδίσω κι εγώ!
rassed
Εγώ θα συνεχίσω το βιολί μου κι ας είμαι εκτός κλίματος.
Έχω κατορθώσει να συλλέξω τα παρακάτω αποτελέσματα.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει τα υπόλοιπα ας βοηθήσει.

1η Αγωνιστική
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 0-0
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 103-12
ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 55-60
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 14-58
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 30-66
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 44-15

2η Αγωνιστική
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 29-47
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 47-35
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 61-50
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 41-31
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 32-34
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. 33-56

3η Αγωνιστική
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 6-105
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 40-47
ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 38-32
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 20-43
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. 33-60 (τι έγινε με την πλαστοπροσωπία)
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛ. 0-0


4η Αγωνιστική
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 100-38
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 46-39
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0-0
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 62-31
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 36-91
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 90-14

5η Αγωνιστική
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 34-42
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 0-0
ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 40-42
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 38-39
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 30-50
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 9-61

6η Αγωνιστική
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 48-41
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 41-50
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0-0
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 33-70
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 53-23
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 52-24
Near_5
1η Αγωνιστική
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 28-56

3η Αγωνιστική
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛ. 65-17

6η Αγωνιστική
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 23-98 νομίζω
marina.prom
QUOTE(Near_5 @ Oct 31 2011, 12:03 ) *
1η Αγωνιστική
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 28-56

3η Αγωνιστική
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛ. 65-17

6η Αγωνιστική
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 23-98 νομίζω


5η Αγωνιστική
Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2 - 1 (Για το σκορ θα ενημερωθώ λίγο αργότερα)
Near_5
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Βαθμολογία

Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυν Διαφ αγώνες αγώνες αγώνες
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 12 6 6 0 0 379 175 204 0 1,000 2,166
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ11 6 5 1 0 376 192 184 0 1,000 1,958
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ11 6 5 1 265 169 96 0 1,000 1,568
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 11 6 5 1 280 195 85 0 1,000 1,436
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 10 6 4 345 220 125 0 1,000 1,568
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 9 6 3 3 0 321 219 102 0 1,000 1,466
ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 9 6 3 3 0 339 241 98 0 1,000 1,407
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 8 6 2 4 0 141 212 -71 0 1,000 0,665
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 7 6 1 5 0 154 334 -180 0 1,000 0,461
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 6 6 0 6 0 167 313 -146 0 1,000 0,534
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 6 6 0 6 104 419 -315 0 1,000 0,248
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 4 6 2 3 162 344 -182 0 1,000 0,471

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑ
stev basket
QUOTE(rassed @ Oct 31 2011, 08:45 ) *
Εγώ θα συνεχίσω το βιολί μου κι ας είμαι εκτός κλίματος.
Έχω κατορθώσει να συλλέξω τα παρακάτω αποτελέσματα.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει τα υπόλοιπα ας βοηθήσει.

3η Αγωνιστική
...
[b]ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛ. 33-60 (τι έγινε με την πλαστοπροσωπία)


Βλέπω ένα μηδενισμό στη Βαθμολογία Κορασίδων για το Φιλαθλητικό και 4 βαθμούς σύνολο σε 6 αγώνες
rassed
QUOTE (Near_5 @ Oct 31 2011, 13:49 ) *
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Βαθμολογία

Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυν Διαφ αγώνες αγώνες αγώνες
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 12 6 6 0 0 379 175 204 0 1,000 2,166
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ11 6 5 1 0 376 192 184 0 1,000 1,958
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ11 6 5 1 265 169 96 0 1,000 1,568
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 11 6 5 1 280 195 85 0 1,000 1,436
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 10 6 4 345 220 125 0 1,000 1,568
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 9 6 3 3 0 321 219 102 0 1,000 1,466
ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 9 6 3 3 0 339 241 98 0 1,000 1,407
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 8 6 2 4 0 141 212 -71 0 1,000 0,665
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 7 6 1 5 0 154 334 -180 0 1,000 0,461
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 6 6 0 6 0 167 313 -146 0 1,000 0,534
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 6 6 0 6 104 419 -315 0 1,000 0,248
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 4 6 2 3 162 344 -182 0 1,000 0,471

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑ


Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ όλους για την προθυμία.
Πως βρήκες την βαθμολογία, αφού το site της ΕΣΚΑ δεν λειτουργεί;
Near_5
QUOTE(rassed @ Oct 31 2011, 16:21 ) *
Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ όλους για την προθυμία.
Πως βρήκες την βαθμολογία, αφού το site της ΕΣΚΑ δεν λειτουργεί;


Από τη σελίδα του Αθηναϊκού στο facebook. Προφανώς οι υπεύθυνοι της ομάδας ζήτησαν ενημέρωση.

Ο Φιλαθλητικός έχει 1 μηδενισμό και -2 βαθμούς.
sparkles
Από το επίσημο site της Ε.Ο.Κ.

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ U-16

Ενημέρωση

Η Εθνική ομάδα Κορασίδων-U16 αποτελείται από αθλήτριες που γεννήθηκαν το 1995 και νεώτερες και συμμετέχει στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κορασίδων 2011 (Κατηγορία Α).
ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
Κυρατζή Ελένη 1995 1.72 1-2 Απόλλων Πτολεμαΐδας
Σταμολάμπρου Αννα-Νίκη 1995 1.71 1-2 ΠΑΟΚ
Εμμανουηλίδη Κική 1995 1.63 1 Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Γούναρη Βικτωρία 1995 1.71 1-2 Ιπποκράτης Κω
Παυλοπούλου Πηνελόπη 1996 1.72 1-2 ΑΟΝΑ
Καλομητσίνη Ελευθερία 1995 1.76 3 Αμιλλα Τρίπολης
Γούλα Μαρία 1996 1.77 2 ΠΑΟΚ
Καρμίρη Ελίζα 1995 1.80 3 Παναθλητικός Συκεών
Φάρου Αγλαϊα 1995 1.82 4 ΔΑΣ Ανω Λιοσίων
Φουράκη Βάσω 1995 1.84 1-2-3 Γαλάτσι
Τσάβου Δήμητρα 1996 1.86 4-5 Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Γεωργιάδη Σοφία 1995 1.83 4 Σπόρτιγκ
Αγγελίδου Ραφαέλα 1995 1.82 4 ΠΑΟΚ
Κόλια Μελίνα 1995 1.86 5 Εσπερίδες
Κόνιαλη Νατάσα 1995 1.88 5 Πανιώνιος
Λούκα Βασιλική 1996 1.92 5 Εσπερίδες
Λογδανίδου Μαρία 1995 1.83 4 Απόλλων Πτολεμαΐδας
Προπονητής: Βελισσαράκος Γιώργος
Συνεργάτης: Αράπης Κυριάκος



ΝΕΑΝΙΔΩΝ U-18

Ενημέρωση

Η Εθνική ομάδα Νεανίδων-U18 αποτελείται από αθλήτριες που γεννήθηκαν το 1993 και νεώτερες και συμμετέχει στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων 2011 (Κατηγορία Β).
ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
1 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ)
2 ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ)
3 ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΔΑΣΑΛ)
4 ΣΠΑΝΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ (ROBERT MORRIS UNIV.)
5 ΚΑΝΤΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΗΡΑΚΛΗΣ)
6 ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
7 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (CANADA)
8 ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗ ΑΝΘΟΥΛΑ (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ)
9 ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΓΡΗΓΟΡΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
10 ΤΑΡΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΓΕΧ)
11 ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΔΑΣΑΛ)
12 ΓΙΑΜΑΠΑΝΗ ΖΑΦΕΙΡΙΑ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
13 ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (ΜΕΝΤ)
14 ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
Προπονητής: ΤΑΚΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΩΡΓΟΣ
Βοηθός Προπονητή: ΘΑΝΟΣ ΣΟΦΤΣΗΣ


ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U-20

Ενημέρωση

Η Εθνική ομάδα Νέων Γυναικών-U20 αποτελείται από αθλήτριες που γεννήθηκαν το 1991 και νεώτερες και συμμετέχει στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών 2011 (Κατηγορία Β).
ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
1 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ)
2 ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ)
3 ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΔΑΣΑΛ)
4 ΣΠΑΝΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ (ROBERT MORRIS UNIV.)
5 ΚΑΝΤΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΗΡΑΚΛΗΣ)
6 ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
7 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (CANADA)
8 ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗ ΑΝΘΟΥΛΑ (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ)
9 ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΓΡΗΓΟΡΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
10 ΤΑΡΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΓΕΧ)
11 ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΔΑΣΑΛ)
12 ΓΙΑΜΑΠΑΝΗ ΖΑΦΕΙΡΙΑ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
13 ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (ΜΕΝΤ)
14 ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
Προπονητής: ΤΑΚΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΩΡΓΟΣ
Βοηθός Προπονητή: ΘΑΝΟΣ ΣΟΦΤΣΗΣ
sparkles
Από το site της Ε.Ο.Κ. πάλι.
Η Εθνική ομάδα Γυναικών συμμετέχει στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών 2011.
ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
1 ΚΑΛΕΝΤΖΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ)
2 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΟΛΓΑ (ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ)
3 ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ)
4 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΠΕΛΑΓΙΑ (COTE D’OPALE CALAIS)
5 ΜΑΛΤΣΗ ΕΥΑΝΘΙΑ (USK PRAGUE)
6 ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗ ΑΝΘΗ (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ)
7 ΣΠΑΝΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ(ROBERT MORRIS UNIV.)
8 ΚΑΛΤΣΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (BOURGES)
9 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΖΩΗ (CHARLEVILLE)
10 ΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΪ (ΔΑΣΑΛ)
11 ΠΛΟΥΜΠΗ ΝΑΤΑΛΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
12 ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΓΡΗΓΟΡΙΑ (ΔΑΣΑΛ)
13 ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΥΔΟΞΙΑ (Φ.Ε.Α.)
14 ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ (ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
15 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)
16 ΚΑΣΑΠΟΓΛΟΥ ΘΑΛΕΙΑ (ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ)
Προπονητής: Μίσσας Κων/νος
Συνεργάτης: Κτιστάκης Ιωάννης
Βοηθός Προπονητή: Μαύρος Ανδρέας
exasteros13
QUOTE (lebronj @ Nov 1 2011, 07:08 ) *
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ.
ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΣΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ ,ΠΟΣΕΣ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΔΑΣΑΛ ΕΙΧΕ Ο ΜΙΣΣΑΣ?

Eτσι μπράβο, βρείτε τα μεταξύ σας να ησυχάσω... Που ήσουνα ρε sparkles τόσες μέρες που ο lebronj περνούσε την ομάδα σου και τον προπονητή σου γενεές 14; Τώρα για τις Εθνικές θίχτηκες; Η πρόβλεψή μου πάντως είναι πως αν τα Λιόσια δεν ξεμείνουν από "μαρούλι" και διαλυθούν, σε 2-3 χρόνια θα έχουν παίκτριες και στις γυναίκες. Εγώ όμως ζω και περιμένω την μέρα που ο lebronj θα δει παίκτρια από τις υποδομές του Αθηναϊκού (αγορασμένη ή από 7 χρονών) στην Εθνική γυναικών. Πόσα χρόνια θα περάσουν άραγε; Με τέλεια προπόνηση και ιδανική διαχείρηση φαντάζομαι όχι πολλά
jhantzop
QUOTE(jhantzop @ Oct 31 2011, 07:21 ) *
Αν ξαναγράψεις με κεφαλαία θα σβηστεί το αντίστοιχο post.


Να διαβάζετε τι γράφω...


rassed
QUOTE (Near_5 @ Oct 30 2011, 12:58 ) *
Νήαρ Ηστ - Καλύβια 33-70.

Μετά από τις πρώτες αγωνιστικές φαίνεται καθαρά ότι οι πιό αδύναμες ομάδες της κατηγορίας και αυτές που δεν θα μπορέσουν να σώσουν τη κατηγορία είναι η Νήαρ Ηστ, ο Ωρωπός και ο Ιάσων Κολωνού.


Θα συμφωνήσω εν μέρει.
Κι εγώ πιστεύω ότι η Νήαρ Ηστα και ο Ιάσων Κολωνού δεν θα καταφέρουν να σωθούν.
Όμως νομίζω ότι θα θα γίνει μάχη για την αποφυγή τως άλλων δύο θέσεων μεταξύ Σπόρτιγκ, Ωρωπού και Φιλαθλητικού με τις περισσότερες πιθανότητες παραμονής να έχει ο Σπόρτιγκ και λιγότερες ο Φιλαθλητικός.

Όσον αφορά τους υπόλοιπους ο Αθηναϊκός έχει προβάδισμα για την πρώτη θέση, με τρεις από τους ΔΑΣΑΛ, ΜΕΛΑΣ, Παναθηναϊκό και Γαλάτσι να συμπληρώνουν μάλλον την τετράδα.

Τέλος Προμηθέας και Καλύβια δείχνει ότι θα είναι στην 6η και 7η θέση αντίστοιχα, με τον Προμηθέα να έχει δυνατότητα για κάτι παραπάνω ενώ τα Καλύβια δείχνουν ότι θα σωθούν άνετα.
rassed
Θαύμα!!!
Λειτουργεί το site της ΕΣΚΑ!!
exasteros13
Τελικά είχα κάνει λάθος, παίζαμε στα Λιόσια, όχι στη Λεωφόρο. Εν πάσει περιπτώσει χάσαμε. Τα Λιόσια ήταν αρκετά καλύτερα από το προηγούμενο Σάββατο κι εμείς τα περιμέναμε όλα από την Χριστινάκη, η οποία κατέβαζε τη μπάλλα, σκόραρε, έπαιζε άμυνα, μοίραζε πάσες. Δεν πειράζει κοριτσάρες, πάμε για νίκη με Αθηναϊκό στο επόμενο!
sporting b.c.
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 16-47
stev basket
Ωρωπός - ΜΕΛΑΣ = 17-64, 5-Νοε

Near_5
Καλύβια - Αθηναϊκός 28-43

Γαλάτσι - Νήαρ Ηστ 52-37 νομίζω
rassed
Η γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού πήρε -4 βαθμούς λόγω δεύτερου μηδενισμού των κορασίδων και αποβολής από το πρωτάθλημα.
Ο πρώτος ήταν λόγω πλαστοπροσωπίας στο ματς με το ΜΕΛΑΣ, ο δεύτερος στο ματς με τον Προμηθέα αλλά δεν γνωρίζω το λόγο.
Ξέρει κανείς γιατί;
marina.prom
QUOTE(rassed @ Nov 7 2011, 10:36 ) *
Η γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού πήρε -4 βαθμούς λόγω δεύτερου μηδενισμού των κορασίδων και αποβολής από το πρωτάθλημα.
Ο πρώτος ήταν λόγω πλαστοπροσωπίας στο ματς με το ΜΕΛΑΣ, ο δεύτερος στο ματς με τον Προμηθέα αλλά δεν γνωρίζω το λόγο.
Ξέρει κανείς γιατί;



Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Η ομάδα του Φιλαθλητικού δεν προσήλθε το Σάββατο στον αγώνα με τον Προμηθέα Χαλανδρίου, χωρίς να έχει ενημερώσει.
gk65
QUOTE(rassed @ Nov 7 2011, 10:36 ) *
Η γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού πήρε -4 βαθμούς λόγω δεύτερου μηδενισμού των κορασίδων και αποβολής από το πρωτάθλημα.
Ο πρώτος ήταν λόγω πλαστοπροσωπίας στο ματς με το ΜΕΛΑΣ, ο δεύτερος στο ματς με τον Προμηθέα αλλά δεν γνωρίζω το λόγο.
Ξέρει κανείς γιατί;

Συμφωνα με πληροφοριες οι πλαστες στον αγωνα με το Γαλατσι ηταν τρεις. Γι αυτο και αποβληθηκε.
rassed
Ερώτηση (προς gk65, επειδή αν δεν κάνω λάθος είσαι και στην ΕΣΚΑ):
Η πλαστοπροσωπία παίκτριας τιμωρείται με μηδενισμό, η πλαστοπροσωπία προπονητή τιμωρείται και αν ναι με τι;
nikolasec
QUOTE(rassed @ Nov 7 2011, 16:41 ) *
Ερώτηση (προς gk65, επειδή αν δεν κάνω λάθος είσαι και στην ΕΣΚΑ):
Η πλαστοπροσωπία παίκτριας τιμωρείται με μηδενισμό, η πλαστοπροσωπία προπονητή τιμωρείται και αν ναι με τι;



QUOTE(soouza @ Nov 7 2011, 20:25 ) *
Kαλησπέρα. smiley.gif

Έχω απαντήσει και στο topic της Β Έσκα.Ο


Καλημέρα,
Νομίζω soouza ότι δεν κατάλαβες καλά.
Ο rassed μάλλον θέλει να ρωτήσει τι γίνεται, εάν ο προπονητής δεν δηλώνεται με το πραγματικό του όνομα (λόγω κωλύματος), αλλά με ψεύτικο....
soouza
QUOTE(nikolasec @ Nov 8 2011, 09:54 ) *
Καλημέρα,
Νομίζω soouza ότι δεν κατάλαβες καλά.
Ο rassed μάλλον θέλει να ρωτήσει τι γίνεται, εάν ο προπονητής δεν δηλώνεται με το πραγματικό του όνομα (λόγω κωλύματος), αλλά με ψεύτικο....

Καλησπέρα. smiley.gif

Περιμένω από κάποιον moderator να σβήσει το άρθρο μου καθώς ανέβηκε πριν το ολοκληρώσω.Εν συνεχεία έχω καταλάβει καλά πως όλα τα απίθανα συμβαίνουν στον Φοα.Δεν εκλπήσσομαι για τίποτα λόγω του προσώπου που τοποθετήθηκε προπονητής.Δε μου αρέσει να διασύρω κανέναν,απλά εδώ έχουμε αυτοδιασυρμό,πλην όμως την αποκλειστική ευθύνη την έχει η ομάδα του Φιλαθλητικού. bball.gif
rassed
Να επαναλάβω την ερώτηση, κάνοντας τα πιο λιανά:
Έχεις έναν προπονητή και στο φύλλο αγώνα συστηματικά δεν δηλώνεις το όνομα του, αλλά το όνομα αλλού!
Είναι αυτό πλαστοπροσωπία κατά την ΕΣΚΑ ή όχι; (προς gk65 η ερώτηση που και στην ΕΣΚΑ είναι και το γεγονός γνωρίζει)
Έστω ότι δεν θεωρείται πλαστοπροσωπία (όχι ότι δεν είναι), οι φύλακες της ηθικής που διέρρηξαν τα ιμάτια τους στην περίπτωση του Φιλαθλητικού, δεν θεωρούν ότι δίνει κάκιστο παράδειγμα στα παιδιά, μαθαίνοντας τα ότι μπορείς να εξαπατάς αρκεί να μην υπάρχει τιμωρία για αυτό;
Εκτός εάν η φιλοσοφία της ομάδας είναι ο αριβισμός.

Ευχαριστώ λαλίστατοι φίλοι για την μέχρι τώρα σιωπή σας.......
Αναμένοντας απάντηση, ελπίζω όχι μάταια...
soouza
QUOTE(rassed @ Nov 9 2011, 08:33 ) *
Να επαναλάβω την ερώτηση, κάνοντας τα πιο λιανά:
Έχεις έναν προπονητή και στο φύλλο αγώνα συστηματικά δεν δηλώνεις το όνομα του, αλλά το όνομα αλλού!
Είναι αυτό πλαστοπροσωπία κατά την ΕΣΚΑ ή όχι; (προς gk65 η ερώτηση που και στην ΕΣΚΑ είναι και το γεγονός γνωρίζει)
Έστω ότι δεν θεωρείται πλαστοπροσωπία (όχι ότι δεν είναι), οι φύλακες της ηθικής που διέρρηξαν τα ιμάτια τους στην περίπτωση του Φιλαθλητικού, δεν θεωρούν ότι δίνει κάκιστο παράδειγμα στα παιδιά, μαθαίνοντας τα ότι μπορείς να εξαπατάς αρκεί να μην υπάρχει τιμωρία για αυτό;
Εκτός εάν η φιλοσοφία της ομάδας είναι ο αριβισμός.

Ευχαριστώ λαλίστατοι φίλοι για την μέχρι τώρα σιωπή σας.......
Αναμένοντας απάντηση, ελπίζω όχι μάταια...

Καλησπέρα. smiley.gif

Έχεις πολύ δίκιο σε αυτά που λες.Εγώ απήντησα λέγοντας περί ενός ατόμου που αυτά κάνει όπου κι αν πάει.Βέβαια είναι δουλειά πλέον του Φιλαθλητικού. wink.gif bball.gif
rassed
QUOTE (soouza @ Nov 9 2011, 14:50 ) *
Καλησπέρα. smiley.gif

Έχεις πολύ δίκιο σε αυτά που λες.Εγώ απήντησα λέγοντας περί ενός ατόμου που αυτά κάνει όπου κι αν πάει.Βέβαια είναι δουλειά πλέον του Φιλαθλητικού. wink.gif bball.gif


Δίκιο έχω, απάντηση δεν παίρνω από αυτούς που πρέπει.....
rassed
Κι επειδή δεν παίρνω απάντηση από κανένα αρμόδιο, ας διευκρινίσω τι εννοώ:
Η προπονήτρια του Μελά είναι ίδια με πέρυσι.
Πέρυσι ονομαζόταν Μάλαμα, φέτος όταν συμμετέχει ως παίκτρια στην Α' Γυναικών ονομάζεται Μάλαμα, και όταν συμμετέχει ως προπονήτρια στην Α' Κορασίδων ονομαζεται Δεσσύλα.
Αυτό γίνεται γιατί υπάρχει το ασυμβίβαστο παίκτη - προπονητή.
Δεν θεωρείται πλαστοπροσωπία αυτό από την ΕΣΚΑ, πλαστοπροσωπία υπάρχει μόνο για τις παίκτριες;
Θα επιμείνω να περιμένω απάντηση από τον gk65, αφού γνωρίζει το θέμα και από τις δύο πλευρές...
Σημειωτέον ότι η ένσταση για την πλαστοπροσωπία της παίκτριας του Φιλαθλητικού έγινε στο παιχνίδι με το Μελά, ακολουθούμενη από ειρωνικά σχόλια:

QUOTE (stev basket @ Oct 8 2011, 21:43 ) *
3η Αγωνιστική
Φιλαθλητικός - ΜΕΛΑΣ = 33-60

Πάλι παρατράγουδα, ένσταση πλαστο προσωπείας, το κορίτσι σηκώθηκε και έφυγε γιατί είχε ... φροντιστήριο


Ουαί υμίν, γραμματείς και Φαρισαίοι υποκριταί.......
stev basket
QUOTE(rassed @ Nov 10 2011, 09:24 ) *
Κι επειδή δεν παίρνω απάντηση από κανένα αρμόδιο, ας διευκρινίσω τι εννοώ:
Η προπονήτρια του Μελά είναι ίδια με πέρυσι.
Πέρυσι ονομαζόταν Μάλαμα, φέτος όταν συμμετέχει ως παίκτρια στην Α' Γυναικών ονομάζεται Μάλαμα, και όταν συμμετέχει ως προπονήτρια στην Α' Κορασίδων ονομαζεται Δεσσύλα.
Αυτό γίνεται γιατί υπάρχει το ασυμβίβαστο παίκτη - προπονητή.
Δεν θεωρείται πλαστοπροσωπία αυτό από την ΕΣΚΑ, πλαστοπροσωπία υπάρχει μόνο για τις παίκτριες;
Θα επιμείνω να περιμένω απάντηση από τον gk65, αφού γνωρίζει το θέμα και από τις δύο πλευρές...
Σημειωτέον ότι η ένσταση για την πλαστοπροσωπία της παίκτριας του Φιλαθλητικού έγινε στο παιχνίδι με το Μελά, ακολουθούμενο από ειρωνικά σχόλια:

Ουαί υμίν, γραμματείς και Φαρισαίοι υποκριταί.......


Η Δεσύλλα είναι παρούσα στο πάγκο του ΜΕΛΑΣ
Μήπως να ξαναδείς τι σημαίνει πλαστοπροσωπεία ?
Τα σχόλιά μου για το κορίτσι του Φιλαθλητικού δεν ήταν ειρωνικά, αυτά απάντησαν και εγράφησαν στο φύλλο αγώνα
Αν είχαμε δίκιο ή άδικο, φαίνεται στην επανάληψη του φαινομένου από την ίδια ομάδα και την αποβολή της.
Κρίμα για το σωματείο, κρίμα και για τα παιδάκια
ΥΓ: τι σημαίνει το ''rassed'' ?
jhantzop
QUOTE(rassed @ Nov 10 2011, 11:24 ) *
...
Η προπονήτρια του Μελά είναι ίδια με πέρυσι.
Πέρυσι ονομαζόταν Μάλαμα, φέτος όταν συμμετέχει ως παίκτρια στην Α' Γυναικών ονομάζεται Μάλαμα, και όταν συμμετέχει ως προπονήτρια στην Α' Κορασίδων ονομαζεται Δεσσύλα.
...


Να κάνω μία "χαζή" ερώτηση. Υπάρχει όντως κάποια Δεσσύλα που υπογράφει στο ΦΑ ή υπογράφει η Μάλαμα ως Δεσσύλα και δεν είναι άλλη στον πάγκο του ΜΕΛΑΣ κατά τη διάρκεια του αγώνα;


rassed
QUOTE (jhantzop @ Nov 10 2011, 13:06 ) *
Να κάνω μία "χαζή" ερώτηση. Υπάρχει όντως κάποια Δεσσύλα που υπογράφει στο ΦΑ ή υπογράφει η Μάλαμα ως Δεσσύλα και δεν είναι άλλη στον πάγκο του ΜΕΛΑΣ κατά τη διάρκεια του αγώνα;


Μέχρι σήμερα δεν υπήρχε καμμία άλλη, αλλά υπέγραφε η Μάλαμα ως Δεσσύλα.
Από εδώ και στο εξής, σίγουρα θα υπάρχει αχυράνθρωπος.
Το ζήτημα δεν είναι τυπικό, αλλά ουσίας.
1ον : Τι παράδειγμα δίνεις στα παιδιά, για τα οποία πρέπει να είσαι πέρα από προπονητής και παιδαγωγός;
2ον : Αν δικαιούσαι να φωνάζεις για τους άλλους που κάνουν κάτι αντίστοιχο;

QUOTE (stev basket @ Nov 10 2011, 12:36 ) *
Η Δεσύλλα είναι παρούσα στο πάγκο του ΜΕΛΑΣ
Μήπως να ξαναδείς τι σημαίνει πλαστοπροσωπεία ?
Τα σχόλιά μου για το κορίτσι του Φιλαθλητικού δεν ήταν ειρωνικά, αυτά απάντησαν και εγράφησαν στο φύλλο αγώνα
Αν είχαμε δίκιο ή άδικο, φαίνεται στην επανάληψη του φαινομένου από την ίδια ομάδα και την αποβολή της.
Κρίμα για το σωματείο, κρίμα και για τα παιδάκια
ΥΓ: τι σημαίνει το ''rassed'' ?


Δεν υπήρχε έως σήμερα καμία άλλη στον πάγκο του Μελά.
Πλαστοπροσωπία είναι όταν παρουσιάζεσαι αντί άλλου, όπως η προπονήτρια σας.
Τα αποσιωπητικά τι δηλώνουν, αν όχι ειρωνεία; Είσαι είρων πάντοτε και απέναντι σε όλους, τώρα είσαι λίγο πιο μαζεμένος.
Δεν είπε κανείς ότι είχατε άδικο, απλά κάνετε κάτι αντίστοιχο.
Συμφωνώ απολύτως ότι είναι κρίμα και για το σωματείο και για τα παιδάκια.

ΥΓ. Το rassed σημαίνει ότι και το stev basket, είναι ένα ψευδώνυμο. Πως λέμε Δεσσύλα....
soouza
QUOTE(rassed @ Nov 10 2011, 12:18 ) *
Μέχρι σήμερα δεν υπήρχε καμμία άλλη, αλλά υπέγραφε η Μάλαμα ως Δεσσύλα.
Από εδώ και στο εξής, σίγουρα θα υπάρχει αχυράνθρωπος.
Το ζήτημα δεν είναι τυπικό, αλλά ουσίας.
1ον : Τι παράδειγμα δίνεις στα παιδιά, για τα οποία πρέπει να είσαι πέρα από προπονητής και παιδαγωγός;
2ον : Αν δικαιούσαι να φωνάζεις για τους άλλους που κάνουν κάτι αντίστοιχο;



Δεν υπήρχε έως σήμερα καμία άλλη στον πάγκο του Μελά.
Πλαστοπροσωπία είναι όταν παρουσιάζεσαι αντί άλλου, όπως η προπονήτρια σας.
Τα αποσιωπητικά τι δηλώνουν, αν όχι ειρωνεία; Είσαι είρων πάντοτε και απέναντι σε όλους, τώρα είσαι λίγο πιο μαζεμένος.
Δεν είπε κανείς ότι είχατε άδικο, απλά κάνετε κάτι αντίστοιχο.
Συμφωνώ απολύτως ότι είναι κρίμα και για το σωματείο και για τα παιδάκια.

ΥΓ. Το rassed σημαίνει ότι και το stev basket, είναι ένα ψευδώνυμο. Πως λέμε Δεσσύλα....

Καλησπέρα. smiley.gif

Αυτό το¨τι παράδειγμα δίνεις στα παιδιά¨και ¨παιδαγωγός¨πολύ μου άρεσε.Το χρησιμοποίησε ο συγκεκριμένος για να αυτοπεισθεί πως κάνει καλή δουλειά.Κάτι που φάνηκε και φέτος! shot.gif
stev basket
...
Δεν υπήρχε έως σήμερα καμία άλλη στον πάγκο του Μελά.
Πλαστοπροσωπία είναι όταν παρουσιάζεσαι αντί άλλου, όπως η προπονήτρια σας.
Τα αποσιωπητικά τι δηλώνουν, αν όχι ειρωνεία; Είσαι είρων πάντοτε και απέναντι σε όλους, τώρα είσαι λίγο πιο μαζεμένος.
Δεν είπε κανείς ότι είχατε άδικο, απλά κάνετε κάτι αντίστοιχο.
Συμφωνώ απολύτως ότι είναι κρίμα και για το σωματείο και για τα παιδάκια.

ΥΓ. Το rassed σημαίνει ότι και το stev basket, είναι ένα ψευδώνυμο. Πως λέμε Δεσσύλα....
[/quote]

Είσαι απλά ψεύτης, ίσως και τυφλός.
Μπορούν να το βεβαιώσουν οι προπονητές που αντιμετωπίσαμε μέχρι τώρα, τα βίντεο των αγώνων, οι φωτογραφίες του αρχείου μας. Ακόμη και στο ταξίδι στα Χανιά η κα Δεσύλλα ήταν εκεί, κοίτα τη σχετική φωτογραφία με τις δύο κυρίες μέλη του προπονητικού μας Team
Αν είμαι είρων, το ξέρω εγώ, όπως και αυτοί που νομίζουν ότι με κοροιδεύουν.
Κανείς δε με είπε όμως ψεύτη, ούτε ... μαζεμένο (έβαλα αποσιωπητικά μήπως και καταλάβεις τη χρήση)
Για να μη ψάχνεις και χαθείς, το link από τα Χανιά:
http://www.melasoagioseleutherios.gr/node/1617 , και βέβαια δεν είναι μονταζ
rassed
QUOTE (stev basket @ Nov 10 2011, 16:49 ) *
Είσαι απλά ψεύτης, ίσως και τυφλός.
Μπορούν να το βεβαιώσουν οι προπονητές που αντιμετωπίσαμε μέχρι τώρα, τα βίντεο των αγώνων, οι φωτογραφίες του αρχείου μας. Ακόμη και στο ταξίδι στα Χανιά η κα Δεσύλλα ήταν εκεί, κοίτα τη σχετική φωτογραφία με τις δύο κυρίες μέλη του προπονητικού μας Team
Αν είμαι είρων, το ξέρω εγώ, όπως και αυτοί που νομίζουν ότι με κοροιδεύουν.
Κανείς δε με είπε όμως ψεύτη, ούτε ... μαζεμένο (έβαλα αποσιωπητικά μήπως και καταλάβεις τη χρήση)
Για να μη ψάχνεις και χαθείς, το link από τα Χανιά:
http://www.melasoagioseleutherios.gr/node/1617 , και βέβαια δεν είναι μονταζ


Δηλαδή θέλεις τώρα να πείσεις όλον τον κόσμο ότι δεν είναι προπονήτρια σας η Μάλαμα;
Και είμαι εγώ ψεύτης και όχι εσύ;
Αν ρωτήσεις λοιπόν τους προπονητές των αντιπάλων ομάδων ποια είναι η προπονήτρια του Μελά, τι θα σου απαντήσουν;
Η Δεσσύλα;
Κλείνω εδώ τη συζήτηση γιατί είσαι .... ανίκητος.

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ (Λ.ΠΙΡΑΝΤΕΛΟ)

ΥΓ Ότι κι αν γράψεις δεν πρόκειται να απαντήσω, εξέθεσα την άποψη και τα επιχειρήματα μου και όποιος διαβάσει και τους δύο μπορεί να κρίνει. Δεν έχει κανένα νόημα η αντιπαράθεση μαζί σου.
stev basket
QUOTE(rassed @ Nov 10 2011, 14:01 ) *
Δηλαδή θέλεις τώρα να πείσεις όλον τον κόσμο ότι δεν είναι προπονήτρια σας η Μάλαμα;
Και είμαι εγώ ψεύτης και όχι εσύ;
Αν ρωτήσεις λοιπόν τους προπονητές των αντιπάλων ομάδων ποια είναι η προπονήτρια του Μελά, τι θα σου απαντήσουν;
Η Δεσσύλα;
Κλείνω εδώ τη συζήτηση γιατί είσαι .... ανίκητος.

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ (Λ.ΠΙΡΑΝΤΕΛΟ)

ΥΓ Ότι κι αν γράψεις δεν πρόκειται να απαντήσω, εξέθεσα την άποψη και τα επιχειρήματα μου και όποιος διαβάσει και τους δύο μπορεί να κρίνει. Δεν έχει κανένα νόημα η αντιπαράθεση μαζί σου.


Δε με προσέχεις, ίσως δε θες να καταλάβεις
Γράφω ότι και η Μάλαμα και η Δεσύλλα είναι μέλη του προπονητικού μας Team, μαζί με τη κα Γουναρά στις Κορασίδες Β'.
Η Μάλαμα είναι η επικεφαλής, υπεύθυνη σχεδιασμού, δε μπορεί να δηλωθεί ως κόουτς στην Α κατηγορία, αλλά τι θα έπρεπε να ρίξουμε την ομάδα κατηγορία ή να προσλάβουμε και άλλη με ειδικότητα το Μπάσκετ
Του χρόνου το προφίλμ της θα είναι προαπαιτούμενο για τους προπονητές των Ακαδημιών όλων των ομάδων. Διεθνής παίκτρια/κτης, Πτυχιούχος ΤΕΦΑΑ, με ειδικότητα Μπάσκετ.
Τότε έλα να μου πεις πόσες σαγιονάρες, θα βρίσκονται στους πάγκους

Αν συγκρίνεις τη Νεανίδα που χρησιμοποίησε η ομάδα του ΦΟΑ σε αγώνα Κορασίδων με το ποιός από τους προπονητές των Ακαδημιών υπέγραψε το φύλλο αγώνα, σου επιστρέφω το ανίκητος.
Και για το Πιραντέλο, Αγαπούλα πούλα
jhantzop
QUOTE(rassed @ Nov 10 2011, 11:24 ) *
...
Αυτό γίνεται γιατί υπάρχει το ασυμβίβαστο παίκτη - προπονητή.
...


Μπορείς σε παρακαλώ να μου κάνεις link τα άρθρα που υπάρχουν για το θέμα μιας και το έχεις ψάξει;


exasteros13
Το ίδιο γίνεται και στις νεάνιδες του Μελά όπου προπονητής δηλώνεται κάποιος Γιάκαλος ο οποίος λογικά είναι πατέρας κάποιας αθλήτριας ή έφορος. Η Μάλαμα κοουτσάρει βέβαια και εδώ αν και λογικά στο φύλλο αγώνος θα δηλώνεται μεν αλλά με άλλη ιδιότητα. Νομίζω όμως πως δεν υπάρχει θέμα πλαστοπροσωπίας. Απλά η Μάλαμα δεν πρέπει να είναι όρθια στον πάγκο, μόνο ο Γιάκαλος. Αλλιώς δεν μπορεί να είναι όρθιος κανείς. Σε κορασίδες και νεάνιδες δεν είναι απαραίτητη ακόμη η επίδειξη ταυτότητας προπονητή.
rassed
QUOTE (jhantzop @ Nov 10 2011, 20:47 ) *
Μπορείς σε παρακαλώ να μου κάνεις link τα άρθρα που υπάρχουν για το θέμα μιας και το έχεις ψάξει;


Δεν το έχω πρόχειρο, αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι στον αθλητικό νόμο και στον κανονισμό προπονητών.
Αν ρωτήσεις κάποιον προπονητή το ξέρει σίγουρα.

QUOTE (exasteros13 @ Nov 10 2011, 23:55 ) *
Απλά η Μάλαμα δεν πρέπει να είναι όρθια στον πάγκο.....


Ας δούμε λοιπόν τα βίντεο και τις φωτογραφίες των προηγουμένων αγώνων αν ήταν όρθια...
Και να δούμε και στους επόμενους αγώνες τι θα γίνει.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.