Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
pivot
Είμαι περίεργος να δω πως θα αντιδράσει ο κόσμος του ΠΑΟΚ σε αυτές τις εξελίξεις και τι στάση θα κρατήσει από δω και πέρα.

Θα ήθελα οι φίλοι του Παοκ από την Θεσσαλονίκη να μας μεταφέρουν το κλίμα που έχει δημιουργηθεί.
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/?p=7676 huh.gif icon_drunk.gif
Mας δουλευουν;Δεν ξερω αν θα μεινουν τελικα η οχι αλλα εγω πιστευω οτι φανηκε ποιος ειναι ο Δροσος ακομη και αν κρατησει το τεχνικο τιμ.
Ειμαι της αποψης πως αν ραγισει το γυαλι δεν ξανακολλαει.Μηπως ομως δε ραγισε ποτε και ολα τα προηγουμενα ηταν λαικισμοι;Ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα γινει μετα τον αυριανο αγωνα κυπελλου με την Ολυμπια 39.gif
sacarame
Στροφή 180 μοιρών έκανε την Τρίτη (4/11) ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Δημήτρης Δρόσος, σχετικά με το θέμα της απομάκρυνσης του Αργύρη Πεδουλάκη από τον πάγκο της ομάδας. Τη Δευτέρα (3/11) το βράδυ ο ισχυρός άντρας του Δικεφάλου ανακοίνωσε την απόφασή του να λύσει τη συνεργασία του με τον έλληνα τεχνικό, αλλά την Τρίτη (4/11) άλλαξε γνώμη και ο "Αρτζι" θα παραμείνει στην ομάδα.
Στη συνάντηση της Δευτέρας (3/11) ο γενικός διευθυντής της ομάδας, Νίκος Μπουντούρης και ο τιμ μάνατζερ, Γιώργος Μπαλογιάννης, εξέφρασαν τις αντιρρήσεις τους για την απομάκρυνση του Πεδουλάκη, ωστόσο, ο Δρόσος δεν έκανε πίσω και έτσι οι δύο άντρες υπέβαλαν την παραίτησή τους.

Ο Δρόσος, αν και αρχικά ήταν ανένδοτος σχετικά με το μέλλον του Πεδουλάκη στην ομάδα φαίνεται πως θορυβήθηκε από την παραίτηση των Μπουντούρη και Μπαλογιάννη. Αυτός είναι και ένας από τους λόγους, που αποφάσισε να δώσει μία δεύτερη ευκαιρία στον έλληνα τεχνικό. Ρόλο έπαιξε ασφαλώς και η αποζημίωση που θα έπρεπε να καταβάλει η ΚΑΕ ΠΑΟΚ στον "Αρτζι", ο οποίος αρνήθηκε να παραιτηθεί.

Μετά από αυτή την εξέλιξη φυσικά, οι Μπουντούρης και Μπαλογιάννης παραμένουν στις θέσεις τους και μαζί με τον Πεδουλάκη θα συνεχίσουν τη δουλειά για να βελτιωθεί η αγωνιστική εικόνα του ΠΑΟΚ.

Πηγή www.sport.gr

Δεν ξέρω αν ισχύει,αλλά αν είναι όντως αλήθεια τότε ο Δρόσος είναι τραγικός.Για ποιό λόγο τα έκανε όλα αυτά ?Με τι ψυχολογία θα συνεχίσει ο πεδουλάκης σαν προπονητής της ομάδας?
EXPLOITED ARIS
Eν τω μεταξυ ξερετε τι σκεφτομαι;Οτι με την πρωτη γκελα εκτος απο τον Πεδουλακη που απο δω και περα καθεται πανω σε ηλεκτρικη καρεκλα το κραξιμο του κοσμου στο προσωπο του Δροσου θα ειναι ανεπαναληπτο.Ο ανθρωπος ειναι τραγικος!!!Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα.Ειδικα δε αν οπως αναφερει το αρθρο αλλαξε σταση λογω της αποζημιωσης που επρεπε να καταβαλει...Δηλαδη τι περιμενε;Να του πει και ευχαριστω ο Πεδουλακης; blink.gif.
the hoop
αν ημουν παοκτσης θα ενιωθα πολυ αβολα με τον δροσο για προεδρο..

δεν ξερεις τι σε περιμενει..

το να θελεις να σουταρεις τον προπονητη με μια ολοκαινουρια ομαδα κι επειδη εχασε απο τον ολυμπιακο ειναι ειτε δουλεια του ποδαριου(δειγμα ασχετοσυνης) ειτε προμελετημενο.. για το ξεκαρφωμα δηλαδη.

μηπως δεν εγιναν τα ιδια και με την αεκ περσυ? εκει βεβαια εγιναν με το καλημερα αλλα δεν ειναι οτι δεν τα ξερανε οι παοκτσηδες..
the hoop
QUOTE(pivot @ Nov 4 2008, 16:16 ) *
Νομίζω ότι προσδίδεις στον Δρόσο αξία, ιδιότητες και χαρακτηρισμούς που δεν τους αξίζει. Δεν πιστεύω με τίποτα για παράδειγμα ότι είναι "μεγάλος" στον κόσμο των επιχειρήσεων. Τουλάχιστον σε επιχειρήσεις όπως τις αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον.

Είναι προς τιμήν του Μπουντούρη και του Μπαλογιάννη που παραιτήθηκαν και δεν δέχτηκαν να συνεχίσουν να παριστάνουν τις μαριονέτες του Δρόσου.

Κάτι μου λέει ότι θα επανέλθει ο πατέρας Κυρίτσης σε διοικητική θέση.


για τον δροσο μπορεις να εισαι για σιγουρος για 2 πραγματα..

1. ξερει πολυ καλα τι κανει
2. ολα γινονται για το ξεκαρφωμα
captain charisma
εμεινε τελικα ο πεδουλακης...ενω εχτες ηταν παρελθον....ο δροσος τραγικος με αυτα που κανει
για τομασεβιτς ακουγεται οτι θα φυγει και θα ρθει ο αντριου μπετς
McRae
QUOTE(the hoop @ Nov 4 2008, 19:13 ) *
για τον δροσο μπορεις να εισαι για σιγουρος για 2 πραγματα..

1. ξερει πολυ καλα τι κανει
2. ολα γινονται για το ξεκαρφωμα



φιλε μου συμφωνω,απο την πρωτη μερα που ηρθε γκρινιαζει για διαφορα θεματα (διαρκειας,αγωνιστικα θεματα,παλαιοτερα χρεη) σα να μετανιωσε που ανελαβε..και εγω νομιζα οτι η απολυση της τριαδας ηταν μια προσπαθεια να ξενερωσει τον κοσμο και να βρεθει μια καλη αφορμη για να αποχωρησει αργοτερα..ειναι σα να μην θελει να πετυχει η επενδυση του...προσωπικα εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι οτι το καλοκαιρι θα αφησει το καραβι,μακαρι να διαψευστω φυσικα αλλα δεν το βλεπω..βεβαια εδω μπαινει και το ερωτημα γιατι μπαινει σε ολο αυτον τον κοπο να παιρνει ομαδες,να πληρωνει εκκατομυρια ευρω απο την τσεπη του μονο και μονο για τις παραταει μετα απο λιγους μηνες..το σεναριο του ξεπλυματος δεν μου καθεται καλα...

υγ τι θα γινει με Τομασεβιτς,Μπετς κλπ..εχεις καμια πληροφορια?
the hoop
QUOTE(McRae @ Nov 4 2008, 20:46 ) *
φιλε μου συμφωνω,απο την πρωτη μερα που ηρθε γκρινιαζει για διαφορα θεματα (διαρκειας,αγωνιστικα θεματα,παλαιοτερα χρεη) σα να μετανιωσε που ανελαβε..και εγω νομιζα οτι η απολυση της τριαδας ηταν μια προσπαθεια να ξενερωσει τον κοσμο και να βρεθει μια καλη αφορμη για να αποχωρησει αργοτερα..ειναι σα να μην θελει να πετυχει η επενδυση του...προσωπικα εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι οτι το καλοκαιρι θα αφησει το καραβι,μακαρι να διαψευστω φυσικα αλλα δεν το βλεπω..βεβαια εδω μπαινει και το ερωτημα γιατι μπαινει σε ολο αυτον τον κοπο να παιρνει ομαδες,να πληρωνει εκκατομυρια ευρω απο την τσεπη του μονο και μονο για τις παραταει μετα απο λιγους μηνες..το σεναριο του ξεπλυματος δεν μου καθεται καλα...

υγ τι θα γινει με Τομασεβιτς,Μπετς κλπ..εχεις καμια πληροφορια?


ο μπετς ειναι ακριβος παικτης, σχεδον οσο και ο τομασεβιτς. εχει προταθει αλλα κολλανε στην αποζημιωση του τομασεβιτς. αν τον διωξουν μπορει να διεκδικησει αρκετα λεφτα κι ο μανατζερ να τους κανει χουνερι σαν αυτο που επαθε η αεκ με τον παβιτς(ασχετα αν δικαιωθηκε). ειναι πολυ θολο το τοπιο σχετικα με το συμβολαιο του τομασεβιτς.. μεγαλο ρισκο οταν τον κλεισανε.
laklaklak
QUOTE(Ginobili @ Nov 2 2008, 13:40 ) *
Μπετς???? Ισπανία τον θυμάμαι αυτόν τελευταία φορά....ψιλοάμπαλος είναι...αλλά είναι και 2.17.....για ΠΑΟΚ καλός είναι.


Μίλα λίγο καλύτερα για τον ΠΑΟΚ φίλε μου. Μη χρησιμοποιείς τέτοια υποτιμητικά λόγια...

Όσο για αυτούς που λένε ότι οι ΠΑΟΚτσήδες πρέπει να νοιώθουν άβολα με την παρουσία του Δρόσου στην προεδρία της ομάδας, να τους θυμίσω το που ήταν ο ΠΑΟΚ 2,5 μήνες πριν, ένα βήμα από το γκρεμό, χωρίς ομάδα χωρίς τίποτα. Βέβαια τα όσα συμβαίνουν δεν είναι σοβαρά, αλλά περιμένω να δω το αποτέλεσμα. Δε μπορεί να κριθεί μια ομάδα που ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το ρόστερ της, που ψάχνεται ακόμη να μπορεί να κοντράρει ομάδες έτοιμες και συμπαγείς όπως ο Πανιώνιος και ο Πανελλήνιος. Πιστεύω ότι με μια καλή προσθήκη στο "5" και λίγη υπομονή, η ομάδα μπορεί να στρώσει και να παίξει καλύτερα στο δεύτερο γύρο. Και στα playoffs κάτι γίνεται. Υπομονή μέχρι τότε!
a bullet for your head
QUOTE(the hoop @ Nov 4 2008, 19:10 ) *
το να θελεις να σουταρεις τον προπονητη με μια ολοκαινουρια ομαδα κι επειδη εχασε απο τον ολυμπιακο ειναι ειτε δουλεια του ποδαριου(δειγμα ασχετοσυνης) ειτε προμελετημενο.. για το ξεκαρφωμα δηλαδη.

Μαλλον το δευτερο..

Απο οτι βλεπω,φοβερες ανακαταταξεις μεσα σε ενα 24ωρο...Σιγουρα δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα,ουτε μπορουν ετσι να δημιουργηθουν ικανες συνθηκες,ωστε να τεθουν οι βασεις πανω στις οποιες θα κτιστει ο νεος ΠΑΟΚ..Εχω αρχισει να πιστευω,οτι αυτη η εξελιξη που κοντεψε να ολοκληρωθει(απομακρυνση Πεδουλακη),ηταν ευθυς-εξαρχης το plan b...(για την περιπτωση που ο Πεδουλακης δεν ξεκινουσε καλα),βγαλμενο απ τα think tank,που βρισκονται κοντα στον Δροσο,τον οποιο σιγουρα τον ''πιπιλιζουν'' απ την αρχη για εξοδο στην Ευρωλιγκα...και που απ'οτι φαινεται ειτε δεν συμπαθουν τον Πεδουλακη,ειτε τα συμφεροντα τους,τους υποδεικνυουν αλλες περιπτωσεις..ειτε κ τα δυο μαζι..Δεν ξερω,αν μετα απ'αυτα τα αδειασματα,μπορει να τσουλησει πλεον το πραγμα..Κατ'εμε,εκτος του ''βασιλια'',πρεπει να αναζητησουμε κ τον ρολο των ''ανθρωπων του βασιλια''...



Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ,ανακοινωσε οτι επηλθε συμφωνια με τον Μουλαομεροβιτς.
the hoop
ο ορισμος της κωλοτουμπας ηταν αυτο που εκανε ο δροσος..
celtic_pride
Mία φράση πρέπει (μάλλον καλύτερα έπρεπε) να έχουν στο μυάλο τους οι διοικούντες του Παοκ... "Χαμηλά την μπάλα...". Όταν ξεκινάς τη χρονιά δημιουργώντας προσδοκίες Ευρωλίγκα στον κόσμο μόνο και μόνο για να πουλήσεις διαρκείας, αγνόωντας το γεγονός ότι έχεις μια ομάδα των 45ημερών και ύστερα έρχεται η "κατραπακιά", πρέπει να ανησυχεί τους φίλους παοκτσήδες.....
a bullet for your head
Ο Δροσος δηλωσε στο basketblog.gr,μεταξυ αλλων ''Ο Αργυρης Πεδουλακης,ειναι προπονητης εως το τελος της σεζον..θα ειναι ο τελευταιος που θα φυγει..αυτος θα ειναι το αφεντικο κ θα αποφασιζει για ολα..αν μεχρι χθες πιστευα 60 τον Πεδουλακη κ τον στηριζα 50,απο σημερα δεν θα πω σε κανεναν ποσο τον πιστευω,αλλα θα τον στηριζω 101%..!''.Πραγματικη κωλοτουμπα..μακαρι να επελθει μια σχετικη ηρεμια,μιας κ υπαρχει πολλη δουλεια που πρεπει να γινει ακομα μεσ' το γηπεδο..
pivot
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 6 2008, 05:09 ) *
Ο Δροσος δηλωσε στο basketblog.gr,μεταξυ αλλων ''Ο Αργυρης Πεδουλακης,ειναι προπονητης εως το τελος της σεζον..θα ειναι ο τελευταιος που θα φυγει..αυτος θα ειναι το αφεντικο κ θα αποφασιζει για ολα..αν μεχρι χθες πιστευα 60 τον Πεδουλακη κ τον στηριζα 50,απο σημερα δεν θα πω σε κανεναν ποσο τον πιστευω,αλλα θα τον στηριζω 101%..!''.Πραγματικη κωλοτουμπα..μακαρι να επελθει μια σχετικη ηρεμια,μιας κ υπαρχει πολλη δουλεια που πρεπει να γινει ακομα μεσ' το γηπεδο..



Δεν του βγήκε η κίνηση του Δρόσου και τώρα θέλει να τα φορτώσει όλα στον Πεδουλάκη, λέγοντας ότι "αυτός θα είναι το αφεντικό και θα αποφασίζει για όλα".

Προς το παρών του φόρτωσε άλλον έναν παίκτη της επιλογής του (ή των συμβούλων του).
Mamuwalde
από αυτά που έκανε πέρσυ στην αεκ ο άνθρωπος είναι πλέον απολύτως αφερέγγυος .

δεν ξέρω ποιοι του έδωσαν την ομάδα και με ποιο τίμημα , ούτε πόσο καλά το σκέφτηκαν [η αίσθησή μου ήταν ότι θέλαν απλά να ξεφορτωθούνε την ομάδα]

αν περίμενε κανείς ότι ο δρόσος θα έκανε τον παοκ ομάδα ευρωλίγκας είναι μάλλον πολύ αφελής . η δυναμική ενός γεμάτου γηπέδου δε φάνει. ο παοκ δυστυχώς είναι πολύ πίσω από πολλές άλλες ομάδες , που αν το έλεγες πριν από μερικά χρόνια θα σε παίρνανε για τρελό .

απλά, είναι προτιμότερο να έχεις το περσινό αγωνιστικό χάλι μέχρι να βρεις κάποιους σοβαρούς ανθρώπους να ασχοληθούν ή να βρεις τον πρώτο τυχόντα μεσσία με τα γνωστά επακόλουθα [αφερεγγυότητας, ασόβαρων καταστάσεων , ασεβών πράξεων ,κλπ]

απλά απορία ... dry.gif
laklaklak
QUOTE(giopride @ Nov 6 2008, 14:02 ) *
από αυτά που έκανε πέρσυ στην αεκ ο άνθρωπος είναι πλέον απολύτως αφερέγγυος .

δεν ξέρω ποιοι του έδωσαν την ομάδα και με ποιο τίμημα , ούτε πόσο καλά το σκέφτηκαν [η αίσθησή μου ήταν ότι θέλαν απλά να ξεφορτωθούνε την ομάδα]

αν περίμενε κανείς ότι ο δρόσος θα έκανε τον παοκ ομάδα ευρωλίγκας είναι μάλλον πολύ αφελής . η δυναμική ενός γεμάτου γηπέδου δε φάνει. ο παοκ δυστυχώς είναι πολύ πίσω από πολλές άλλες ομάδες , που αν το έλεγες πριν από μερικά χρόνια θα σε παίρνανε για τρελό .

απλά, είναι προτιμότερο να έχεις το περσινό αγωνιστικό χάλι μέχρι να βρεις κάποιους σοβαρούς ανθρώπους να ασχοληθούν ή να βρεις τον πρώτο τυχόντα μεσσία με τα γνωστά επακόλουθα [αφερεγγυότητας, ασόβαρων καταστάσεων , ασεβών πράξεων ,κλπ]

απλά απορία ... dry.gif

Το θέμα είναι ότι δεν υπήρχε τίποτα στον ορίζοντα για τον ΠΑΟΚ. Με τα "αν" φυσικά δε μπορείς να μιλάς, αλλά ΑΝ ο Δρόσος δεν υπήρχε ίσως η ομάδα δεν έπαιζε αυτή τη στιγμή στην Α1. Ας μην ξεχνάμε ότι αρχές Αυγούστου ο ΠΑΟΚ δεν είχε ούτε φροντιστή...Σίγουρα έγιναν κάποιες λάθος κινήσεις, σίγουρα ο Δρόσος λόγω αυθορμητισμού κάνει λάθη, σίγουρα το πισωγύρισμα με τον Πεδουλάκη ήταν ασόβαρο, αλλά ας του δώσουμε κάποια πίστωση χρόνου και σε αυτόν και στην ομάδα. Προσωπικά πιστεύω στην ομάδα, πιστεύω ότι έχει τις δυνατότητες για πολλά πράγματα (ακόμη και φέτος), πιστεύω στον Πεδουλάκη (παρότι διαφωνώ με πολλούς ΠΑΟΚτσήδες για αυτό) και θέλω να πιστεύω ότι ο Δρόσος δε θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια του χρόνου. Εξάλλου μέχρι στιγμής έχει ρίξει πολύ χρήμα και έχει αποπληρώσει μέρος των χρεών. Αν κάποιος έχει μια καλύτερη διοικητική πρόταση παρακαλείται να απευθυνθεί στην ΚΑΕ. Μέχρι τότε στήριξη σε όλους για να δούμε επιτέλους τον ΠΑΟΚ εκεί όπου ήταν επί πολλά χρόνια...
Mamuwalde
αν κάνει κάτι καλό ο παοκ φέτος , θα οφείλεται αποκλειστικά στον πεδουλάκη και στους μπαλογιάννη , μπουντούρη . καθαρά αγωνιστικά έχει τις ικανότητες . χάρη σε αυτούς τους 3 και σε κάποιος πραγματικά καλούς παίκτες .

αλλά η ιστορία με τέτοιου είδους ηγέτες-παράγοντες , μου έχει δείξει ότι ΧΩΡΙΣ εξαίρεση οι ομάδες αυτές αποτυγχάνουν

σόρυ αλλά είμαι πολύ απαισιόδοξος sleep.gif
thrylos7
Κι ας αποτύχει... το θέμα είναι ότι θα έχει ελαφρύνει από τα οικονομικά χρέη και θα υπάρχουν στέρεες βάσεις για τη δημιουργία μιας σοβαρής (όχι μόνο αγωνιστικά) ομάδας. Είναι τυχερός ο ΠΑΟΚ που βρήκε το Δρόσο (αν και μάλλον το ανάποδο έγινε), ως προς αυτό... Τώρα το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα, σε όλα τα επίπεδα είναι άλλο θέμα, πάντως η κατάσταση όπως και να 'χει θα είναι καλύτερη, κατά πάσα πιθανότητα.
a bullet for your head
QUOTE(thrylos7 @ Nov 6 2008, 17:33 ) *
Κι ας αποτύχει... το θέμα είναι ότι θα έχει ελαφρύνει από τα οικονομικά χρέη και θα υπάρχουν στέρεες βάσεις για τη δημιουργία μιας σοβαρής (όχι μόνο αγωνιστικά) ομάδας. Είναι τυχερός ο ΠΑΟΚ που βρήκε το Δρόσο (αν και μάλλον το ανάποδο έγινε), ως προς αυτό... Τώρα το πως θα εξελιχθούν τα πράγματα, σε όλα τα επίπεδα είναι άλλο θέμα, πάντως η κατάσταση όπως και να 'χει θα είναι καλύτερη, κατά πάσα πιθανότητα.

Θα συμφωνησω με αυτα που λες εσυ κ ο φιλος λακλακλακ,η δικια μου ενσταση ειναι,οτι δεν υπαρχει σαφης καθορισμος των οριων κ των αρμοδιοτητων των εμπλεκομενων πλευρων.Ο καθενας πρεπει να λειτουργει κ να αποδιδει απ το μετεριζι του,τον τομεα του και ολοι μαζι προς το συνολικο οφελος της ομαδας.Ο Πεδουλακης δηλαδη,να ειναι ο καθαρα υπευθυνος στο αγωνιστικο κομματι,οι Μπουντουρης,Μπαλογιαννης να εχουν την γενικοτερη εποπτεια στο αγωνιστικο τμημα,και ο Δροσος ως προεδρος-εργοδοτης,να εχει τον τελευταιο λογο,οχι απαραιτητα και τον πρωτο..και να παρεμβαινει στα ''χωραφια'' των αλλων..Το να υπαρξει μια εξομαλυνση στο θεμα οικονομικα χρεη,οπως επισης μια φερεγγυοτητα στις καταβολες δεδουλευμενων κ λοιπων υποχρεωσεων,ειναι σιγουρα πολυ θετικο,οσον αφορα την δημιουργια στερεων βασεων,για τον ΠΑΟΚ ως καλαθοσφαιρικη ανωνυμη εταιρια,ομως για την δημιουργια στερεων βασεων ωστε να φτιαχτει μια καλη κ ανταγωνιστικη ομαδα,πρεπει να τηρουνται οι στοιχειωδεις προυποθεσεις που ανεφερα,συν την εκπονηση ενος προγραμματισμου-πλανου που να χει ενα σχετικο βαθος χρονου,και να τηρηθει ευλαβικα κ με ...υπομονη..Με ολους αυτους τους ''ακροβατισμους'' που ειδαμε τα τελευταια 24ωρα,δεν μπορει να υπαρξει η απαραιτητη προσοχη κ συγκεντρωση,ωστε οι παικτες κ ο προπονητης,να καθησουν να δουλεψουν μες στο γηπεδο..
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 6 2008, 18:07 ) *
Με ολους αυτους τους ''ακροβατισμους'' που ειδαμε τα τελευταια 24ωρα,δεν μπορει να υπαρξει η απαραιτητη προσοχη κ συγκεντρωση,ωστε οι παικτες κ ο προπονητης,να καθησουν να δουλεψουν μες στο γηπεδο..

Μεσ'την ''δινη'' των τελευταιων εξελιξεων ηρθε καπακι κ η ηττα απ την Ολυμπια..σιγουρα οι παντες, προπονητης κ παικτες θα ηταν πολυ επηρρεασμενοι..και σε αντιθεση με το ματς με τον ΟΣΦΠ,δεν ηταν μια ''ηττα εντος προγραμματος''..
pivot
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 6 2008, 18:07 ) *
Θα συμφωνησω με αυτα που λες εσυ κ ο φιλος λακλακλακ,η δικια μου ενσταση ειναι,οτι δεν υπαρχει σαφης καθορισμος των οριων κ των αρμοδιοτητων των εμπλεκομενων πλευρων.Ο καθενας πρεπει να λειτουργει κ να αποδιδει απ το μετεριζι του,τον τομεα του και ολοι μαζι προς το συνολικο οφελος της ομαδας.Ο Πεδουλακης δηλαδη,να ειναι ο καθαρα υπευθυνος στο αγωνιστικο κομματι,οι Μπουντουρης,Μπαλογιαννης να εχουν την γενικοτερη εποπτεια στο αγωνιστικο τμημα,και ο Δροσος ως προεδρος-εργοδοτης,να εχει τον τελευταιο λογο,οχι απαραιτητα και τον πρωτο..και να παρεμβαινει στα ''χωραφια'' των αλλων..Το να υπαρξει μια εξομαλυνση στο θεμα οικονομικα χρεη,οπως επισης μια φερεγγυοτητα στις καταβολες δεδουλευμενων κ λοιπων υποχρεωσεων,ειναι σιγουρα πολυ θετικο,οσον αφορα την δημιουργια στερεων βασεων,για τον ΠΑΟΚ ως καλαθοσφαιρικη ανωνυμη εταιρια,ομως για την δημιουργια στερεων βασεων ωστε να φτιαχτει μια καλη κ ανταγωνιστικη ομαδα,πρεπει να τηρουνται οι στοιχειωδεις προυποθεσεις που ανεφερα,συν την εκπονηση ενος προγραμματισμου-πλανου που να χει ενα σχετικο βαθος χρονου,και να τηρηθει ευλαβικα κ με ...υπομονη..Με ολους αυτους τους ''ακροβατισμους'' που ειδαμε τα τελευταια 24ωρα,δεν μπορει να υπαρξει η απαραιτητη προσοχη κ συγκεντρωση,ωστε οι παικτες κ ο προπονητης,να καθησουν να δουλεψουν μες στο γηπεδο..



Από την αρχή φοβόμουν αυτό ακριβώς, ο ένας να μπαίνει στα πόδια του άλλου και ο Δρόσος στα πόδια όλων, εκτός των άλλων "προσόντων" του!

Πάντως αυτή η ηρεμία θεωρώ ότι είναι εντελώς επιφανειακή και οι σχέσεις έχουν διαταραχθεί ανεπανόρθωτα. Υπογείως κάποιοι θα δρουν προκειμένου να δικαιωθούν άσχετα αν αυτό αποβεί σε βάρος της ομάδας.

a bullet for your head
QUOTE(pivot @ Nov 6 2008, 19:18 ) *
Από την αρχή φοβόμουν αυτό ακριβώς, ο ένας να μπαίνει στα πόδια του άλλου και ο Δρόσος στα πόδια όλων, εκτός των άλλων "προσόντων" του!

Πάντως αυτή η ηρεμία θεωρώ ότι είναι εντελώς επιφανειακή και οι σχέσεις έχουν διαταραχθεί ανεπανόρθωτα. Υπογείως κάποιοι θα δρουν προκειμένου να δικαιωθούν άσχετα αν αυτό αποβεί σε βάρος της ομάδας.

Και εμενα μου φαινεται ''φαινομενικη κ επικοινωνιακη'' αυτη η ηρεμια..Το προβλημα σε πολλες ομαδες ειναι οτι πολλοι λειτουργουν με γνωμονα το προσωπικο τους συμφερον..ειμαι της αποψης οτι αν δεν συμβαινουν ''σημεια κ τερατα'',οι επιλογες προπονητων κ παικτων πρεπει να στηριζονται...ως το τελος..
themoss
Ο Δροσος εδωσε μια πολυ αποκαλυπτικη συνεντευξη στο ραδιοφωνο του λιμπερο. Μιλησε για ολα χωρις να φοβαται. Οτι και να γινει πρεπει να αφησουμε στη ακρη τα προβληματα και να βοηθησουμε οπως και οσο μπορουμε. Η ομαδα παιζει ασχημο μπασκετ , πολλες μεταγραφες δε βγαινουν αλλα μν ξεχναει κανεις το πως ημασταν και το οτι σαυτον τον ανθρωπο χρωσταμε το οτι παιζουμε αυτη τη στιγμη στην α1 και μαλιστα εχουμε και απαιτησεις(οσο ασχημο και αν ακουγεται.). Το αν θα αποδεχθει τελικως τυχοδιοκτης θα φανει.
pmam
Συμφωνώ και εγώ απόλυτα με τον θρύλο και τον laklaklak. Μέχρι να πάρει ο Δρόσος τον ΠΑΟΚ κανένας (μη οπαδός) δεν ασχολιόταν με την ομάδα. Η κατάσταση ήταν τραγική. Το γεγονός ότι η ομάδα φτιάχτηκε σε ένα μήνα, ελάχιστα πριν την έναρξη των υποχρεώσεων οφείλεται στο ότι βαρούσε διάλυση. Όπως είπε και ο laklaklak:
QUOTE(laklaklak)
αρχές Αυγούστου ο ΠΑΟΚ δεν είχε ούτε φροντιστή...

Aκόμα και να έβρισκε η ομάδα παίκτες θα είχε κατά πάσα πιθανότητα την έκβαση που είχε ο Μακεδονικός πριν λίγα χρόνια με την ομάδα να πέφτει μεσούσης της χρονιάς λόγω χρεών... Επομένως, και μόνο που ο ΠΑΟΚ παίζει αυτή τη σεζόν στην Α1 (και θα τελειώσει τη χρονιά εκεί) και λογικά θα παίζει και τα επόμενα χρόνια το οφείλει σε αυτόν τον άνθρωπο. Τώρα το ότι πληγώθηκε η υπερηφάνεια της ομάδας και έγινε περίγελος είναι άλλο θέμα... Πιστεύω πάντως πως είναι καλύτερα να σε κοροϊδεύουν (το οποίο ίσως και να σημαίνει ότι σε φοβούνται), παρά να σε λυπούνται (και να σε θυμούνται)
a bullet for your head
Ο ''Αρτζι'',αναλυοντας το Αιγαλεω τονισε πως ειναι πολυ πειθαρχημενη ομαδα,που χρησιμοποιει πολλα ημιψηλα σχηματα κ συγκεκριμμενες τακτικες μεσα στο γηπεδο,και πως πρεπει να ειναι πολυ προετοιμασμενοι..και συνεστησε ''να ειμαστε πολυ συγκεντρωμενοι,για να μπορεσουμε να φτασουμε στο επιθυμητο αποτελεσμα,αλλα και να βγαλουμε πολυ ενεργεια μεσα στο γηπεδο''.
thrylos7
ΠΑΟΚ - Αιγάλεω 88-65

Άνετη επικράτηση του δικεφάλου, αρκετοί παίκτες βρέθηκαν σε καλή μέρα, σ' αντίθεση με την ομάδα του Αιγάλεω. Απ' την αρχή οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με αιχμή του δόρατος (σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού) τον Βασιλειάδη που τελείωσε τον αγώνα με 6/6 τρίποντα. Μεγάλη η συνεισφορά του Γκρέγκορυ σε διάφορους τομείς (κι ένα εκπληκτικό κάρφωμα μετά από ασσίστ του Μούλα), όπως και άλλων παικτών, λίγο, ή περισσότερο, όπως του Καυκή, του Ντιαρά, του Κυρίτση, του Τσιάρα, του Μούλα. Ο τελευταίος έδειξε σε καλή (όχι όμως ιδανική) κατάσταση κι έτοιμος να βοηθήσει. Με αυτόν στο παρκέ ο ΠΑΟΚ είχε αρκετά καλό πρόσωπο.

Το Αιγάλεω έδειξε χτυπητές αδυναμίες, τις οποίες εκμεταλλεύθηκαν οι γηπεδούχοι (ειδικά από ένα σημείο και μετά η ρακέτα έμπαζε από παντού). Ο Πάτερσον διεκδικεί όσκαρ γκαντεμιάς, πάλι χτύπησε σε μια φάση, αλλά ξαναπέρασε στο παρκέ αργότερα, δίχως να προσφέρει. Η ομάδα κατάφερε να πλησιάσει στο τέλος του ημιχρόνου (44-38) με τους Γκάμπρανς και Αγγελόπουλο να πυροβολούν από την περιφέρεια. Στην επανάληψη όμως, μόνο ο πρώτος διασώθηκε από μια πολύ άσχημη εμφάνιση της ομάδας.

Ήρθε κόσμος στο γήπεδο (αν υπολογίσουμε τα τελευταία γεγονότα και την εμπορικότητα του αντιπάλου), περίπου 3000+ άτομα βρέθηκαν στο Παλατάκι.

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment
a bullet for your head
Απο οτι ειδα στην στατιστικη,ο Βασιλειαδης ειχε σε 26:11 χρονο συμμετοχης,24π,6ρ,2ασ,με 6|6 3ποντα,4|5 1π,1|2 2ποντα,ενω στο συστημα tentex βαθμολογηθηκε με 1.069..Παρα πολυ καλη εμφανιση του.. thumbsup.gif
a bullet for your head
Ο ΠΑΟΚ ενδιαφερεται για τον 26χρονο Ουρος Μιρκοβιτς(2.06,F-C),ο οποιος αγωνιζεται στην Μασινατς Κραλιεβο,πραγματοποιωντας εξαιρετικες εμφανισεις εχοντας 20.7π,10.4ρ με 75% στα 2ποντα!Αν αποκτηθει θα αντικαταστησει τον Τομασεβιτς,ο οποιος δεν εχει ικανοποιησει καθολου με τις εμφανισεις του.Οσον αφορα την προετοιμασια για το ντερμπι με τον Αρη,ο Βασιλειαδης υπεστη ενα ελαφρυ διαστρεμμα και ακολουθει προγραμμα θεραπειας.Αν καταφερει να προπονηθει κανονικα στην προπονηση της Πεμπτης,τοτε θα ειναι στα πλανα του Πεδουλακη.Οι Ντιαρα,Γκρεγκορι, ξεπερασαν καποια προβληματα που αντιμετωπιζαν.
themoss
Aπο που προερχεται αυτη η πληροφορια για τον παικτη? Γνωριζει καποιος κατι παραπανω γι'αυτον?
a bullet for your head
QUOTE(themoss @ Nov 13 2008, 15:53 ) *
Aπο που προερχεται αυτη η πληροφορια για τον παικτη? Γνωριζει καποιος κατι παραπανω γι'αυτον?

Basketblog.gr.Γραφει επισης οτι μετα απο 7 αγωνιστικες στο πρωταθλημα της Σερβιας,ειναι 3ος σκορερ,1ος ρημπαουντερ κ 1ος στα ποσοστα στα διποντα
EXPLOITED ARIS
Δεν θα δοθει αποζημιωση στον Τομασεβιτς;Και αν ναι τι υψους θα ειναι;
themoss
Ο Τομασεβιτς θα παρει αποζημειωση και γι'αυτο δεν εχει αποδεσμευτει ακομα απ'την ομαδα. Προσπαθουν να βρουν μια λυση που δε θα κοστισει κανα 250αρι χιλιαρικα. Ο Τομασεβιτς λογικα δε θα χαρισει λεφτα γιατι με βαση την κατασταση στην οποια βρισκεται δε θα παρει συμβολαιο απο πουθενα. Η αποψη μου ειναι οτι αν δε βρεθει κατι εξαιρετικο και ο Τομασεβιτς δε βαζει νερο στο κρασι του θα πρεπει να παραμεινει στην ομαδα και να του δωθουν μερικες ευκαιριες με πλειμεικερ τον Μουλα που του ταιριαζει πιο πολυ. Αμφιβαλω πολυ βεβαια αν υπαρχει εστω και σαν 1 στις 1000 η πιθανοτητα να παραμεινει στην ομαδα.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(themoss @ Nov 14 2008, 21:58 ) *
Ο Τομασεβιτς θα παρει αποζημειωση και γι'αυτο δεν εχει αποδεσμευτει ακομα απ'την ομαδα. Προσπαθουν να βρουν μια λυση που δε θα κοστισει κανα 250αρι χιλιαρικα. Ο Τομασεβιτς λογικα δε θα χαρισει λεφτα γιατι με βαση την κατασταση στην οποια βρισκεται δε θα παρει συμβολαιο απο πουθενα. Η αποψη μου ειναι οτι αν δε βρεθει κατι εξαιρετικο και ο Τομασεβιτς δε βαζει νερο στο κρασι του θα πρεπει να παραμεινει στην ομαδα και να του δωθουν μερικες ευκαιριες με πλειμεικερ τον Μουλα που του ταιριαζει πιο πολυ. Αμφιβαλω πολυ βεβαια αν υπαρχει εστω και σαν 1 στις 1000 η πιθανοτητα να παραμεινει στην ομαδα.

Ναι αλλα αν η απομακρυνση κοστισει τοσα χρηματα οσα να παρεις τον Κουφο απο τους Τζαζ τοτε τον κρατας και βλαστημας angry_red.gif την ωρα και τη στιγμη που εκανες τετοιου ειδος συμβολαιο σε εναν 35αρη τελειωμενο...Συγγνωμη αλλα αν ηταν σε καλη κατασταση λετε ο Ομπραντοβιτς να τον ειχε αφησει;Και δεν ειναι οτι εχει καποιο κολλημα στην ηλικια.Ειχε και Ροτζερς και Μιντλετον
a bullet for your head
Ο Μουλα παραδεχθηκε οτι ''ο ΠΑΟΚ εχει δικαιωμα να ελπιζει στην νικη.Κανουμε καλη προπονηση κ θα παλαιψουμε ως το τελευταιο λεπτο'',ενω για την δικη του προσαρμογη στην ομαδα υπογραμμισε πως '' ειναι σιγουρα λιγος ο χρονος που ειμαι με την ομαδα,αλλα δεν ειναι κατι αγνωστο για μενα,διοτι κ τον ΠΑΟΚ ξερω καλα,αλλα κ τον προπονητη κ τον τροπο που παιζει.Θα χρειαστω λιγο χρονο,για να φτασω στον ρυθμο της''.
themoss
Το οτι τον αφησε ο Ομπραντοβιτς δε μου λεει κατι. Και τον Ντικουδη αφησε αλλα δε θα με χαλουσε , και ο Χατζηβρετας δεν παιζει ποτε αλλα επισης δε θα με χαλουσε. Δε θελω να πω κατι για τον Ομπραντοβιτς -ο οποιος ειναι ο κορυφαιος κατα τη γνωμη μου- αλλα για τη διαφορα επιπεδου που χωριζει τις δυο ομαδες. Πιστευψ οτι ο Τομασεβιτς εχει να δωσει αλλα το θεμα ειναι οτι ο Παοκ δεν εχει περιθωρια για να τον περιμενει.
Andrew19
Ο Τομάσεβιτς καλό είναι να μείνει στον ΠΑΟΚ για 2η λύση. Το λάθος βεβαια ήταν ότι τον πήραν για 1η λύση και με ισχυρό συμβόλαιο ενώ ήταν γνωστό ότι είναι μεγάλος και με προβλήματα τα οποία σέρνει από μια καριέρα τόσων χρόνων. Τελευταίο του συμβόλαιο είναι αυτό και θα φροντίσει να το εισπράξει.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(themoss @ Nov 15 2008, 15:19 ) *
Το οτι τον αφησε ο Ομπραντοβιτς δε μου λεει κατι. Και τον Ντικουδη αφησε αλλα δε θα με χαλουσε , και ο Χατζηβρετας δεν παιζει ποτε αλλα επισης δε θα με χαλουσε. Δε θελω να πω κατι για τον Ομπραντοβιτς -ο οποιος ειναι ο κορυφαιος κατα τη γνωμη μου- αλλα για τη διαφορα επιπεδου που χωριζει τις δυο ομαδες. Πιστευψ οτι ο Τομασεβιτς εχει να δωσει αλλα το θεμα ειναι οτι ο Παοκ δεν εχει περιθωρια για να τον περιμενει.

Ναι αλλα τον Ντικουδη τον αφησε για να παρει τον Φωτση!!!Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι αν ειχε κατι να δωσει ο Τομασεβιτς θα τον κρατουσε οπως κραταει και τον Χατζηβρετα τον οποιο εφερες για παραδειγμα.Αποδειξε και περυσι ο Τομασεβιτς οτι δεν μπορει να παιζει εστω και 25 λεπτα ποιοτικου μπασκετ το οποιο θα βοηθησει τον ΠΑΟΚ να υλοποιησει τους στοχους του ΠΑΟΚ οι οποιοι φετος ειναι υψηλοτεροι.Το λαθος αυτο χρεωνεται εξ ολοκληρου στον Δροσο επειδη τον πηρε μονο και μονο ως κινηση εντυπωσιασμου sleep.gif
a bullet for your head
Ο Ντεγιαν μετα το τελος του ντερμπι,ειχε μια ολιγολεπτη συνομιλια με τον Μπουντουρη,ενω στην συνεχεια ερωτηθεις για το τι συμβαινει απαντησε,πως δεν ειναι αρμοδιος να σχολιασε ποιος πρεπει να παιζει κ ποιος οχι..κ αποχωρησε απ το Αλεξανδρειο με το αυτοκινητο του,ενω ολη η υπολοιπη αποστολη εφυγε με το πουλμαν..ισχυρη ενδειξη οτι μαλλον ηταν το τελευταιο του παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ..
Giorgos#4
Συγγνωμη αλλα δεν φταει μονο ο τομο για την εικονα της φροντ λαιν του παοκ μιας και εκτος του ουεσον οι αλλοι δεν βοηθανε ιδιαιτερα.

Τσιαρας περισσοτερο τριαρι παρα τεσσαρι το ιδιο και ο ντιαρα
Μαρμαρινος Συμτσακ μου φαινεται υπερβολικο μια ομαδα με τετοιους στοχους να εχει δυο τετοιους παικτες που απλως ριχνουν ξυλο
τομασεβιτς πολυ μετριες εμφανισεις αλλα και μονο με την εμπειρια του πιστευω οτι βοηθα.

επεισης κατι που προσεξα ειναι οτι ο παοκ ειναι πολυ προβλεψιμος στο παιχνδι του πικ εντ ρολ με ουεσον και στην συνεχεια πασαρει εξω για τριποντο ο ουεσον.
themoss
Sto Basketblog.gr γινεται αναφορα σε πιθανη αποκτηση του Κλιμαβιτσιους που επαιζε στην αελ την περασμενη χρονια. Προσωπικα βρισκω την κινηση πολυ καλη με τα δεδομενα που υπαρχουν.
a bullet for your head
QUOTE(themoss @ Nov 17 2008, 14:09 ) *
Sto Basketblog.gr γινεται αναφορα σε πιθανη αποκτηση του Κλιμαβιτσιους που επαιζε στην αελ την περασμενη χρονια. Προσωπικα βρισκω την κινηση πολυ καλη με τα δεδομενα που υπαρχουν.

Καλη περιπτωση ο Κλιμαβιτσιους,αν κ πιστευω οτι αν αντικατασταθει ο Ντεγιαν,θα πρεπει να παρθουν 2 παικτες στην front line,μιας κ οι Μαρμαρηνος,Σιμιτσακ ειναι ''λιγοι'' για τον ΠΑΟΚ,ενω ο Τσιαρας ειναι ενα shooting all arround forward..
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 16 2008, 10:13 ) *
Ο Ντεγιαν μετα το τελος του ντερμπι,ειχε μια ολιγολεπτη συνομιλια με τον Μπουντουρη,ενω στην συνεχεια ερωτηθεις για το τι συμβαινει απαντησε,πως δεν ειναι αρμοδιος να σχολιασε ποιος πρεπει να παιζει κ ποιος οχι..κ αποχωρησε απ το Αλεξανδρειο με το αυτοκινητο του,ενω ολη η υπολοιπη αποστολη εφυγε με το πουλμαν..ισχυρη ενδειξη οτι μαλλον ηταν το τελευταιο του παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ..

Ενω ο παροπλισμος του και οι φημολογιες για μεταγραφικους στοχους,ηταν ισχυρες ενδειξεις οτι ο Ντεγιαν θα αποχωρουσε,τελικα μετα απο συναντηση Ντεγιαν,Πεδουλακη,Μπουντουρη,Μπαλογιαννη,β
γηκε η αποφαση που ελεγε οτι ο Ντεγιαν συνεχιζει κανονικα..
CHATZI
Βαρύ το κλίμα για Πεδουλάκη
Του Θωμά Αυγέρη
20/11/2008 (18:18)

Τις τελευταίες του ώρες στον πάγκο του ΠΑΟΚ ενδέχεται να διανύει ο Αργύρης Πεδουλάκης. Ο προπονητής των "ασπρόμαυρων" είναι -εδώ και αρκετό καιρό-σε δυσχερή θέση κι αυτό είναι κάτι που το γνωρίζει πολύ καλά παρά τις δηλώσεις στήριξής του που έκανε ο Δημήτρης Δρόσος. Πλέον εκτός από τον πρόεδρο της ομάδας, φαίνεται πως έχει εξαντληθεί και η υπομονή των φιλάθλων της ομάδας. Χθες το βράδυ ορισμένοι εξ αυτών πήγαν στο κλειστό της Πυλαίας κι έγραψαν διάφορα συνθήματα με σπρέι στους τοίχους του γηπέδου, με τα οποία ζητούν επιτακτικά την απομάκρυνση τόσο του Πεδουλάκη όσο και του Μπουντούρη.

Βέβαια άνθρωποι της ομάδας έσπευσαν σήμερα το πρωί να τα σβήσουν όμως αυτά είχαν γίνει ήδη γνωστά σε αρκετό κόσμο. Φυσικά εκτός από τον "Άρτζι" κοντά στην πόρτα της εξόδου είναι και ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας, ο οποίος πιστώνεται την επιλογή του Έλληνα τεχνικού. Όσο για τον Δημήτρη Δρόσο, αυτός ενδέχεται να βρίσκεται καθοδόν για την Θεσσαλονίκη και πλέον αναμένονται ραγδαίες εξελίξεις.

basketblog.gr


Τι θα γινει πια? Δεν προκειται να την αφησουν την ομαδα να ηρεμησει...Πως ειναι δυνατον να χουμε απαιτησεις και υψηλους στοχους οταν καθε βδομαδα τιθεται θεμα προπονητη????!!!!Και μαλιστα πριν απο ενα τοσο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ και ΚΑΙΡΙΟ σημειο του πρωταθληματος για τον ΠΑΟΚ....
Ετσι που το βλεπω...καλυτερα να φυγει ο Πεδουλακης μπας και ηρεμησει και ο Δροσος και οι...οπαδοι και η ομαδα!
pmam
"Καλάφας" προ των πυλών

Επιμέλεια: Πάρης Τσελεπίδης
Δημοσίευση: 20 Νοεμβρίου 2008 17:31

Η λύση της συνεργασίας της ΚΑΕ ΠΑΟΚ με τον Αργύρη Πεδουλάκη - δέκα μέρες μετά την πρώτη φημολογία που είχε αναπτυχθεί με τις δύο πλευρές να είχαν συμφωνήσει να συνεχίσουν μαζί - είναι γεγονός και o Γιώργος Καλαφατάκης οδεύει προς τη Θεσσαλονίκη προκειμένου να αναλάβει.
Ο Δημήτρης Δρόσος βρέθηκε στην απογευματινή προπόνηση της Πέμπτης (20/11) και ανακοίνωσε στους παίκτες ότι ο Αργύρης Πεδουλάκης αποτελεί παρελθόν.

sport24.gr

Aκόμη το άρθρο λέει ότι το ίδιο θα γίνει και με Μπουντούρη-Μπαλογιαννη.
Φαίνεται το γυαλί ράγισε την προηγούμεη βδομάδα και δεν ήταν δυνατό να ξανακολλήσει... Τουλάχιστον ας επέλθει επιτέλους ηρεμία στην ομάδα.
QUOTE
με τα οποία ζητούν επιτακτικά την απομάκρυνση τόσο του Πεδουλάκη όσο και του Μπουντούρη.

Kαλά, ποιοι είναι αυτοί που θέλουν να φύγει ο Μπουντούρης??? blink.gif Αυτό βέβαια θα συμβεί μάλλον άμεσα, αλλά άλλο αυτό. Αυτοί οι "οπαδοί" (???) θέλουν να φύγει ένας άνθρωπος ΠΑΟΚτσης απο τη διοίκηση και να μείνει ανεξέλεγκτος ο Δρόσος?? Εσείς πιστεύετε ότι είναι λογική αντίδραση αυτή??
McRae
QUOTE(pmam @ Nov 20 2008, 22:42 ) *
Kαλά, ποιοι είναι αυτοί που θέλουν να φύγει ο Μπουντούρης??? blink.gif Αυτό βέβαια θα συμβεί μάλλον άμεσα, αλλά άλλο αυτό. Αυτοί οι "οπαδοί" (???) θέλουν να φύγει ένας άνθρωπος ΠΑΟΚτσης απο τη διοίκηση και να μείνει ανεξέλεγκτος ο Δρόσος?? Εσείς πιστεύετε ότι είναι λογική αντίδραση αυτή??


ο ιδιος ο Δροσος εβαλε δικους του ανθρωπους να γραψουν αυτα τα συνθηματα.Εδω τοσα χρονια κανενας δεν ξεσηκωθηκε για να φυγει πχ ο Πανελουδης και θελουν να πιστεψουμε οτι ξαφνικα δημιουργηθηκε κινημα εναντιον του..Μπαλογιαννη?..κωμικοτραγικες καταστασεις
thrylos7
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 6 2008, 03:09 ) *
Ο Δροσος δηλωσε στο basketblog.gr,μεταξυ αλλων ''Ο Αργυρης Πεδουλακης,ειναι προπονητης εως το τελος της σεζον..θα ειναι ο τελευταιος που θα φυγει..αυτος θα ειναι το αφεντικο κ θα αποφασιζει για ολα..αν μεχρι χθες πιστευα 60 τον Πεδουλακη κ τον στηριζα 50,απο σημερα δεν θα πω σε κανεναν ποσο τον πιστευω,αλλα θα τον στηριζω 101%..!''.



24.gif


QUOTE
Kαλά, ποιοι είναι αυτοί που θέλουν να φύγει ο Μπουντούρης??? blink.gif Αυτό βέβαια θα συμβεί μάλλον άμεσα, αλλά άλλο αυτό. Αυτοί οι "οπαδοί" (???) θέλουν να φύγει ένας άνθρωπος ΠΑΟΚτσης απο τη διοίκηση και να μείνει ανεξέλεγκτος ο Δρόσος?? Εσείς πιστεύετε ότι είναι λογική αντίδραση αυτή??


24.gif


Το να είναι τόσο σημαντική η άποψη 5-10 οπαδών που εκφράζουν τις, αποτέλεσμα βαθειάς σκέψης και προβληματισμού φαντάζομαι, απόψεις τους μ' αυτόν τον τρόπο και αυτό να χρησιμοποιείται ως έρεισμα για να δικαιολογηθούν τα αδικαιολόγητα, δείχνει τι σύγχυση επικρατεί για το τι συμβαίνει στον ΠΑΟΚ...

Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργο να πήγαν κάποιοι οπαδοί αυθόρμητα, όση τρέλα κι αν έχουν για την ομάδα τους, ως το Παλατάκι για να γράψουν με σπρέι στους τοίχους... μέσα σ' αυτό το κρύο κι ενώ είχαμε κατά κάποιο τρόπο ποδοσφαιρική (και όχι μόνο) βραδιά. Πόσο μάλλον να έγιναν γνωστά και σε αρκετό κόσμο μάλιστα, κατά τη διάρκεια της νύχτας...

Βρε μυστήρια πράγματα που συμβαίνουν τη νύχτα...

Δεν αμφισβητώ το ρεπορτάζ... ο υγιής τρόπος που λαμβάνονται οι αποφάσεις στην ομάδα με προβληματίζει... rolleyes.gif
ashton
QUOTE
Ανακοίνωση ΚΑΕ ΠΑΟΚ (20/11/2008)
Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει τη διακοπή της συνεργασίας της με τον προπονητή της ομάδας Αργύρη Πεδουλάκη. Ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Δημήτρης Δρόσος, ενημέρωσε τους καλαθοσφαιριστές της ομάδας για την απόφασή του, αμέσως μετά το τέλος της απογευματινής προπόνησης. Στους καλαθοσφαιριστές μίλησε και ο Τεχνικός Διευθυντής Νίκος Μπουντούρης, που ανακοίνωσε την απόφασή του να αποχωρήσει από την ομάδα.


paokbc.gr

πέρσι από Κορωνιό σε Αγγέλου
φέτος από Πεδουλάκη σε Καλαφατάκη.
gikos
ΠΑΙΔΙΑ ΓΑΥΡΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΠΑΟΚ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΕΤΑΡΤΕΣ ΚΙΑ ΠΕΜΠΤΕΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΠΑΝΕ,ΤΟ ΜΠΕΡΥ,ΤΟ ΛΕΒΙΝΓΚΣΤΟΝ,ΤΟ ΣΑΒΙΤΣ ΚΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΟΡΑΤΣ,ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ,ΤΕΤΡΑΔΑ ΣΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΡΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ ΟΠΩΣ Ο ΔΡΟΣΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ,ΤΟ ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗ. ΕΠΕΙΤΑ ΗΡΘΑΝ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΚΥΡΙΕ ΔΡΟΣΕ!!! ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ Η ΑΠΟΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΡΓΟ Σ'ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΚΕ. ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΒΙΑΣΥΝΗ; ΤΩΡΑ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ; ΜΕ ΠΟΙΟΝ;ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΑΦΑ;Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΗΝ ΚΡΙΝΩ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΩΔΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. ΑΛΗΘΙΝΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ; ΧΤΙΣΑΝ ΜΙΑ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΠΕΤΑΕΙ; ΚΡΙΜΑ...
apkat
Δροσο γελιοποιησε..Παρτο χαμπαρι..!!

ο πλεον ασοβαρος παραγοντας αυτην την στιγμη στην Ελλαδα..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.