Help - Search - Members - Calendar
Full Version: UEFA EURO 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
sarounas
πως βλέπετε το EURO;

στον πρώτο όμιλο Πορτογάλοι και Τσέχοι νομίζω θα έχουν εύκολο έργο με αντιπάλους Τούρκους και Ελβετούς

τα ίδια για Κροάτες και Γερμανούς στον δεύτερο με Πολωνούς και Αυστριακούς να μην τους απειλούν

τώρα ο τρίτος θα είναι ο όμιλος του θανάτου, προβλέπω την μεγάλη επιστροφή των φοβερών και τρομερών Ρουμάνων, οι διάδοχοι του Χάτζι 77.gif 77.gif 77.gif έχουν τις δυνατότητες να επαναφέρουν την χώρα τους στο προσκήνιο, προβλέπω ότι η Γαλλία θα έχει το μεγάλο πρόβλημα

από τον τέταρτο τον όμιλο της εθνικής μας θα πάρω Ρωσία και Σουηδία, οι Ισπανοί δεν μου γεμίζουν το μάτι ενώ και για την Ελλάδα δεν μου φαίνεται να γυαλίζουν τα μάτια των διεθνών, αυτά με τις συμμετοχές τους σε 100 αφιερώματα, τις συνεντεύξεις, τις δεξιώσεις κλπ δεν μου αρέσουν καθόλου, κάτι σε μουντιάλ ‘94 παραπέμπουν και όχι στους παίκτες κομάντο που κατέκτησαν το προηγούμενο EURO.

μεγάλο φαβορί για να φτάσει στον τελικό νομίζω είναι η Πορτογαλία γιατί και σπουδαία ομάδα έχει αλλά και βατό πρόγραμμα αφού στην χειρότερη θα πρέπει να υπερβεί τα εμπόδια Γερμανών και Τσέχων
για τον άλλο φιναλίστ, αν η Ιταλία βγει από τον όμιλο του θανάτου θα έχει πολλές ελπίδες να φτάσει στον τελικό

αυτά προς το παρών...
Weekendman
QUOTE
στον πρώτο όμιλο Πορτογάλοι και Τσέχοι νομίζω θα έχουν εύκολο έργο με αντιπάλους Τούρκους και Ελβετούς

Για τους Πορτογάλους είμαι σχετικά σίγουρος ότι θα περάσουν για τους Τσέχους δεν βλέπω τόσο εύκολο έργο απέναντι στους οικοδεσπότες Ελβετούς που δεν είναι τόσο κακή ομάδα και θα έχει και κανένα σφυριγματάκι παραπάνω για να εκμεταλλευτεί, οι Τούρκοι δεν τρομάζουν με την ομάδα τους ,αλλά δεν θέλει και πολύ για να αλλάξουν οι ισορροπίες στον όμιλο και με την πιθανή συμπαράσταση χιλιάδων Τούρκων γιατί όχι;
Ποντάρω όμως σε Πορτογαλία,Ελβετία.
QUOTE
τα ίδια για Κροάτες και Γερμανούς στον δεύτερο με Πολωνούς και Αυστριακούς να μην τους απειλούν

Αν και παικτικά οι Πολωνοί μπορεί να απειλήσουν τους Κροάτες βλέπω και εγώ Γερμανία-Κροατία, για την Αυστρία παρόλου γηπεδούχος δεν βλέπω τον τρόπο να προκριθούν.
QUOTE
τώρα ο τρίτος θα είναι ο όμιλος του θανάτου, προβλέπω την μεγάλη επιστροφή των φοβερών και τρομερών Ρουμάνων, οι διάδοχοι του Χάτζι έχουν τις δυνατότητες να επαναφέρουν την χώρα τους στο προσκήνιο, προβλέπω ότι η Γαλλία θα έχει το μεγάλο πρόβλημα

Προβλέπω Γαλλία σαν πρώτη και Ιταλία να ακολουθεί, με την Ρουμανία να την απειλεί περισσότερο απο οτι η Ολλανδία.
QUOTE
από τον τέταρτο τον όμιλο της εθνικής μας θα πάρω Ρωσία και Σουηδία, οι Ισπανοί δεν μου γεμίζουν το μάτι ενώ και για την Ελλάδα δεν μου φαίνεται να γυαλίζουν τα μάτια των διεθνών, αυτά με τις συμμετοχές τους σε 100 αφιερώματα, τις συνεντεύξεις, τις δεξιώσεις κλπ δεν μου αρέσουν καθόλου, κάτι σε μουντιάλ ‘94 παραπέμπουν και όχι στους παίκτες κομάντο που κατέκτησαν το προηγούμενο EURO.

Αν πάμε με ψηλά την μύτη ασφαλώς δεν θα περάσουμε ευχάριστα δίωρα με την Εθνική Ελλάδος,οι Ισπανοί είναι οι κλασσικοί αποτυχημένοι και τους βλέπω να μένουν έξω απο τους 8 με τους Ρώσους να περνάνε εκεί, Οσο αφορά για την Ελλάδα μπορεί να πάρει την δεύτερη θέση τουλάχιστον , οπότε θα καταλήξω στην Πρόβλεψη να περάσουν Ρωσία, Ελλάδα.
Το σίγουρο είναι οτι θεωρητικά έχουμε καλύτερη ομάδα απο την αντίστοιχη του 2004, και μας σέβονται σε μεγαλύτερο βαθμό, εγω πιστεύω οτι το λογικό ταβάνι είναι οι προημιτελικοί αλλά δεν πιστεύω οτι και με τρείς αξιοπρεπείς εμφανίσεις στην φάση των ομίλων και αποκλεισμό θα μείνουν πραγματικά δυσαρεστημένοι οι Ελληνες φίλαθλοι, μόνο με μεγάλες σε έκταση ήττες μπορεί να αλλάξει το κλίμα.
Warrior
Συνεχιζουμε εδω την συζητηση για το EURO... smile.gif
Vaggelis
Τι εμφανηση χθες η εθνηκης??που νομιζουν οτι παιζουν??πιο πολλες διαφημησεις και απο τον ντειβιντ??!!τους βλεπω και κριτες στα επομενα καλλιστεια!!!!Θελουν και 150 χιλ. πριμ...Και εμεις μιλαμε για εθνικο πνευμα και εθνικη υπεριφανεια....???καλα...
Rondo
QUOTE(Vaggelis @ Jun 2 2008, 13:46 ) *
Τι εμφανηση χθες η εθνηκης??που νομιζουν οτι παιζουν??πιο πολλες διαφημησεις και απο τον ντειβιντ??!!τους βλεπω και κριτες στα επομενα καλλιστεια!!!!Θελουν και 150 χιλ. πριμ...Και εμεις μιλαμε για εθνικο πνευμα και εθνικη υπεριφανεια....???καλα...

Μην βιάζεστε...Τα ίδια λέγαμε και για τα φιλικά πριν 4 χρόνια...Για το πριμ έχεις δίκιο...Αγωνιστικά δεν έχεις όμως!!! Ήρεμα όλα θα φανούν την άλλη Τρίτη
klearxos
Το 2004 ειχαμε φαει μια ξεσυγιρισμενη 4αρα απο την Ολλανδια...
Παντως θεωρω ταβανι της ομαδας την προκριση στα προημιτελικα. Οτιδηποτε πανω απο αυτο θα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχια ενω τυχον μη προκριση θα θεωρηθει αποτυχια αναλογα με τα αποτελεσματα.
kotzito
Καλα,δεν νομιζω κιολας να το παρουμε παλι.Αυτα με τα πριμ ειναι βλακειες.Βγενουν οι ιδιοι οι παικτες και λενε οτι παιζουμε για την Ελλαδα.Εφοσον το κανεις αυτο δεν πρεπει να απαιτεις λεφτα.Υποχρεωση σου ειναι να την εκπροσωπησεις.Παντως σοβαρα τωρα,πιστευω οτι θα εχουμε προβλημα.Οι παικτες σιγουρα δειχνουν αρκετοι απο αυτους εναν κορεσμο,ενω δεν εχουμε και καθαρο,καλο αριστερο μπακ.
Vaggelis
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 15:46 ) *
Μην βιάζεστε...Τα ίδια λέγαμε και για τα φιλικά πριν 4 χρόνια...Για το πριμ έχεις δίκιο...Αγωνιστικά δεν έχεις όμως!!! Ήρεμα όλα θα φανούν την άλλη Τρίτη


Φιλε μου δεν εξεταζω τα αγωνιστικα προσοντα των παικτων,(που πολυ αμφιβαλω για μερικουσ οτι τα εχουν) αλλα βλεπω τη νοοτροπια,και το πως αντιμετωπιζουν ομαδες , υποδεεστερς,απο αυτους,και οχι μονο...Υπαρχει μια απιστευτη αλαζωνια και ενα αισθημα (ουτοπικης,παντα κατα τη γνωμη μου) ανωτεροτητας σ' αυτη την ομαδα...Τον γιαννακοπουλο που τον ξεθαψανε???? 68.gif μηπως γιατι δεν εχει ομαδα και πρεπει ν' ακουγεται το ονομα του???Γιατι δεν πηρε τον παπασταθοπουλο και πηρε τον γκουμα??? 68.gif (λογω εμπειριας?)Αλλα η εθνικη αντιπροσωπευει πολυεθνικες και οι παικτες αγωνιζονται για τα παχυλα συμβολαια με τη Vod@fon,την addidas,κ.α..Το 2004 ηταν διαφορετικα... sad.gif
giannis_
Συμφωνω απολυτα με τον βαγγελη το εχουν δει πολυ χαρα και διαφημιση κ απο ουσια τιποτα!Περα απο το γεγονος οτι ολο αυτο το τζερτζελο με τις διαφημισεις που 5 λεπτα τηλεοραση να δεις πεφτεις πανω τους,ειναι η πληρης εμπορευματοποιηση κ εκμεταλλευση,ενταξει καλοι ο χαριστεας ο δελλας κ ο stelios(ελεος) τους ευχαριστουμε για αυτα που μας εδωσαν το 2004 αλλα η αποψη μου ειναι οτι υπηρχαν καλυτεροι ποδοσφαιριστες!Μακαρι να διαψευστω και να παμε πολυ καλα αλλα πολυ στο χαλαρο το εχουμε παρει λες κ ειμαστε η βραζιλια!
Επισης το χθεσινο με την αρμενια το αφηνω ασχολιαστο οσο ειδα κατα τη διαρκεια της διακοπης του μπασκετ τη σεντρα με το ζορι την περναγαμε
Πραγματικα ελεος με τις διαφημισεις εχω χασει το μετρημα... 68.gif 68.gif
Rondo
Τα δέχομαι όλα αυτά αλλά εγώ μένω στααγωνιστικά, είτε κάνουν είτε δεν κάνουν διαφημίσεις εγώ δεν θα έχω όφελος...Οπότε δεν με απασχολούν οι διαφημίσεις που κάνουν...Πάντως που ξέθαψε τους παίκτες αφήστε το να φανεί στους αγώνες...Εγώ πιστεύω δεν θα πάμε καλά αλλά όχι γι'αυτούς τους λόγους, αλλά γιατί οι άλλες ομάδες είναι καλύτερς και πάνω απ'όλα υποψιασμένες...

Kojito μια χαρά αριστερό μπακ είναι ο Σπυρόπουλος, αντί για τον Τοροσίδη που είναι μια χαρά παίκτης αλλά όχι αριστερό μπακ...
NBAer
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 19:52 ) *
Kojito μια χαρά αριστερό μπακ είναι ο Σπυρόπουλος, αντί για τον Τοροσίδη που είναι μια χαρά παίκτης αλλά όχι αριστερό μπακ...

Σιγα τον μια χαρα αριστερο μπακ. Καλος ειναι δεν λεω αλλα δεν ειναι αυτο που θελει ο Ρεχαγκελ. Δεν μαρκαρει τοσο καλα οσο ο Τοροσιδης και ειναι και νανος. wink.gif Ο Ρεχαγκελ θελει τα μπακ του να ειναι ικανα να πηδανε στις στημενες φασεις και να διωχνουν. Ο Σπυροπουλος δεν μπορει να παρει κεφαλια ουτε απο τον Νικ-Νακ. tongue.gif

Τωρα που βλεπω τα υψη, Τοροδισης 1.88, Σπυροπουλος 1.72. Καλα μιλαμε για τεραστια διαφορα!!!!
Σιγα μην τον βαλει να παιξει τον Σπυροπουλο αντι του Τοροσιδη. Τοροσιδης για παντα.....
Rondo
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 20:00 ) *
Σιγα τον μια χαρα αριστερο μπακ. Καλος ειναι δεν λεω αλλα δεν ειναι αυτο που θελει ο Ρεχαγκελ. Δεν μαρκαρει τοσο καλα οσο ο Τοροσιδης και ειναι και νανος. wink.gif Ο Ρεχαγκελ θελει τα μπακ του να ειναι ικανα να πηδανε στις στημενες φασεις και να διωχνουν. Ο Σπυροπουλος δεν μπορει να παρει κεφαλια ουτε απο τον Νικ-Νακ. tongue.gif

Τωρα που βλεπω τα υψη, Τοροδισης 1.88, Σπυροπουλος 1.72. Καλα μιλαμε για τεραστια διαφορα!!!!
Σιγα μην τον βαλει να παιξει τον Σπυροπουλο αντι του Τοροσιδη. Τοροσιδης για παντα.....

χαχαχα, νομίζω ότι έχεις μπερδέψει το ποδόσφαιρο με το μπάσκετ...Τα υπόλοιπα περιττεύουν...χαχαχα
NBAer
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 20:08 ) *
χαχαχα, νομίζω ότι έχεις μπερδέψει το ποδόσφαιρο με το μπάσκετ...Τα υπόλοιπα περιττεύουν...χαχαχα

Δεν εχω μπερδεψει τιποτα..... Αν δεν ξερεις πως λειτουργει το Ποδοσφαιρο σημερα και ποσο μετρανε ολα αυτα δεν φταιω εγω. biggrin.gif
ΙΜΟ anyway.....

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι ο ΠΑΟ πηγε τοσο "καλα" απο τη στιγμη που πηρε τον Σπυροπουλο? wink.gif (Και δεν εννοω φυσικα οτι αυτο εγινε λογω υψους, απλα ειναι ενας παραγοντας και αυτο)
Αν εχεις εναν ψηλο αμυντικο θα επιλεξεις αυτον και οχι εναν κοντο. Το συγχρονο ποδοσφαιρο το επιβαλει!
Rondo
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 20:14 ) *
Δεν εχω μπερδεψει τιποτα..... Αν δεν ξερεις πως λειτουργει το Ποδοσφαιρο σημερα και ποσο μετρανε ολα αυτα δεν φταιω εγω. biggrin.gif
ΙΜΟ anyway.....

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι ο ΠΑΟ πηγε τοσο "καλα" απο τη στιγμη που πηρε τον Σπυροπουλο? wink.gif (Και δεν εννοω φυσικα οτι αυτο εγινε λογω υψους, απλα ειναι ενας παραγοντας και αυτο)
Αν εχεις εναν ψηλο αμυντικο θα επιλεξεις αυτον και οχι εναν κοντο. Το συγχρονο ποδοσφαιρο το επιβαλει!

Δεκτή εννοείται η άποψή σου, απλά δεν χρειάζεται να είναι ψηλό το πλάγιο μπακ...Να μου έλεγες για το σέντερ μπακ θα το δεχόμουν με τα χίλια, όχι όμως για πλάγιο μπακ...Ο Ντάνιελ Άλβες που είναι κατά γενική ομολογία ο καλύτερος ακραίος φουλ μπακ αυτή τη στιγμή στον κόσμο, μπορείς να μου πεις τί ύψος έχει???

Σε συγκεκριμένες θέσεις θεωρώ πως χρειάζεται το ύψος στο ποδόσφαιρο...Δηλαδή ο Μέσσι που είναι παικταράς, επειδή δεν μπορεί να πάρει κεφαλιά δεν έχει θέση???
NBAer
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 20:18 ) *
Δεκτή εννοείται η άποψή σου, απλά δεν χρειάζεται να είναι ψηλό το πλάγιο μπακ...Να μου έλεγες για το σέντερ μπακ θα το δεχόμουν με τα χίλια, όχι όμως για πλάγιο μπακ...

Τι πλαγιο και ξεπλαγιο? biggrin.gif Για αμυντικο μπακ τον θελουμε. Και φυσικα και καλυτερα να ειναι ψηλος απο το να ειναι κοντος, αν ξερουν την ιδια μπαλα.
Αν ο κοντος ξερει πολυ καλυτερη μπαλα τοτε φυσικα και να παιξει αυτος. Ή πχ αν μπορει να μαρκαρει πολυ καλυτερα. Αλλα ο Σπυροπουλος ουτε να μαρκαρει μπορει καλυτερα απο τον Τοροσιδη, ειναι και νανος μπροστα του οποτε....

QUOTE
Ο Ντάνιελ Άλβες που είναι κατά γενική ομολογία ο καλύτερος ακραίος φουλ μπακ αυτή τη στιγμή στον κόσμο, μπορείς να μου πεις τί ύψος έχει???

Ωραιο παραδειγμα. tongue.gif Ο Αλβες κανει 10 ντριμπλες το λεπτο και περναει σαν αερας τους αμυντικους, τι να συγκρινουμε τωρα..... Και οσον αφορα την αμυνα του Αλβες, ε δεν την λες και φοβερη.

QUOTE
Σε συγκεκριμένες θέσεις θεωρώ πως χρειάζεται το ύψος στο ποδόσφαιρο...Δηλαδή ο Μέσσι που είναι παικταράς, επειδή δεν μπορεί να πάρει κεφαλιά δεν έχει θέση???

Μα δεν μιλησα για επιθετικο πλαγιο παικτη!
Για αμυντικο πλαγιο παικτη μιλαω τοση ωρα.....

Και δεν ειπα οτι οι κοντοι δεν εχουν θεση, αμυντικα ή επιθετικα. Αμα ξερουν την μπαλα του Μεσι ή και πολυ λιγοτερο(μιας και ο Μεσι ειναι ακραιο παραδειγμα) εχουν και παραεχουν προφανως.....

Απλα λεω οτι ο Σπυροπουλος ειναι μια τρυπα στην αμυνα, κατι που δεν ειναι ο Τοροσιδης και ειναι και πολυ πιο κοντος, οποτε υπερκαλυπτεται το γεγονος οτι ο Τοροσιδης δεν ειναι αριστερος(ποδι) ενω ο Σπυροπουλος ειναι (αφου η θεση που προοριζονται ειναι η αριστερη).
Rondo
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 20:33 ) *
Τι πλαγιο και ξεπλαγιο? biggrin.gif Για αμυντικο μπακ τον θελουμε. Και φυσικα και καλυτερα να ειναι ψηλος απο το να ειναι κοντος, αν ξερουν την ιδια μπαλα.
Αν ο κοντος ξερει πολυ καλυτερη μπαλα τοτε φυσικα και να παιξει αυτος. Ή πχ αν μπορει να μαρκαρει πολυ καλυτερα. Αλλα ο Σπυροπουλος ουτε να μαρκαρει μπορει καλυτερα απο τον Τοροσιδη, ειναι και νανος μπροστα του οποτε....
Ωραιο παραδειγμα. tongue.gif Ο Αλβες κανει 10 ντριμπλες το λεπτο και περναει σαν αερας τους αμυντικους, τι να συγκρινουμε τωρα..... Και οσον αφορα την αμυνα του Αλβες, ε δεν την λες και φοβερη.
Μα δεν μιλησα για επιθετικο πλαγιο παικτη!
Για αμυντικο πλαγιο παικτη μιλαω τοση ωρα.....

Και δεν ειπα οτι οι κοντοι δεν εχουν θεση, αμυντικα ή επιθετικα. Αμα ξερουν την μπαλα του Μεσι ή και πολυ λιγοτερο(μιας και ο Μεσι ειναι ακραιο παραδειγμα) εχουν και παραεχουν προφανως.....

Απλα λεω οτι ο Σπυροπουλος ειναι μια τρυπα στην αμυνα, κατι που δεν ειναι ο Τοροσιδης και ειναι και πολυ πιο κοντος, οποτε υπερκαλυπτεται το γεγονος οτι ο Τοροσιδης δεν ειναι αριστερος(ποδι) ενω ο Σπυροπουλος ειναι (αφου η θεση που προοριζονται ειναι η αριστερη).

Διαφωνούμε ακόμα οπότε ας μην το συνεχίσουμε γιατί είμαστε και λίγο οφ τόπικ...Δεν ξέρω προς τι τέτοια χαμηλή εκτίμηση στον Σπυρόπουλο, γιατί το ότι είναι κοντός απλά δεν υπάρχει και ότι είναι τρύπα στην άμυνα είναι σχετικά με το πως το βλέπει κανείς...Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο αν δεν σε βοηθάει το χαφ της πλευράς σου και ο καλύτερος αμυντικός να είσαι φαίνεσαι τρύπας...Επίσης θα είμαστε η μοναδική ομάδα με δεξιοπόδαρο αριστερό μπακ...Θα γελάει ο κόσμος... wink.gif

ΥΓ: Μια χαρά είναι η άμυνα του Άλβες wink.gif

ΥΓ2: Θεωρώ σίγουρα καλύτερο ποδοσφαιριστή τον Τοροσίδη, αλλά όχι στη θέση του αριστερού μπακ...
NBAer
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 20:38 ) *
Διαφωνούμε ακόμα οπότε ας μην το συνεχίσουμε γιατί είμαστε και λίγο οφ τόπικ...Δεν ξέρω προς τι τέτοια χαμηλή εκτίμηση στον Σπυρόπουλο, γιατί το ότι είναι κοντός απλά δεν υπάρχει

Υπαρχει και παραυπαρχει. smile.gif Ρωτα τον Εσιεν που πηδηξε να φτασει τον Ροναλντο στον τελικο αλλά.....

Οσον αφορα την εκτιμηση μου στον Σπυροπουλο, απλως δεν πιστευω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο και οτι ο Τοροσιδης ειναι πολυ προτιμοτερος να μπει στην θεση αυτη. Ο Σπυροπουλος δεν κανει για το στυλ αυτης της εθνικης. Το ιδιο πιστευω πιστευει και ο Ρεχαγκελ.... Θα το δουμε....


QUOTE
και ότι είναι τρύπα στην άμυνα είναι σχετικά με το πως το βλέπει κανείς...Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο αν δεν σε βοηθάει το χαφ της πλευράς σου και ο καλύτερος αμυντικός να είσαι φαίνεσαι τρύπας...

Σαφως αλλα αυτο δεν εχει σχεση με τα υπο συζητησιν προαναφερθεντα....


QUOTE
Επίσης θα είμαστε η μοναδική ομάδα με δεξιοπόδαρο αριστερό μπακ...Θα γελάει ο κόσμος... wink.gif

Οπως γελουσε οταν εβαλε τον δεξιοποδαρο Γιαννακοπουλο, αριστερα? icon_wave.gif
Αν ειναι να γελαμε τοσο πολυ τοτε μακαρι. tongue.gif
Rondo
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 20:47 ) *
Υπαρχει και παραυπαρχει. smile.gif Ρωτα τον Εσιεν που πηδηξε να φτασει τον Ροναλντο στον τελικο αλλά.....

Οσον αφορα την εκτιμηση μου στον Σπυροπουλο, απλως δεν πιστευω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο και οτι ο Τοροσιδης ειναι πολυ προτιμοτερος να μπει στην θεση αυτη. Ο Σπυροπουλος δεν κανει για το στυλ αυτης της εθνικης. Το ιδιο πιστευω πιστευει και ο Ρεχαγκελ.... Θα το δουμε....

Σαφως αλλα αυτο δεν εχει σχεση με τα υπο συζητησιν προαναφερθεντα....
Οπως γελουσε οταν εβαλε τον δεξιοποδαρο Γιαννακοπουλο, αριστερα? icon_wave.gif
Αν ειναι να γελαμε τοσο πολυ τοτε μακαρι. tongue.gif

Μάλιστα, εγώ μία ομάδα θυμάμαι να παίζει με αριστερό μπακ δεξιοπόδαρο και αυτός είναι ο Παναθηναϊκός που το είχε κάνει με Βύντρα και Νίλσον 68.gif 68.gif 68.gif ...Στα χαφ είναι διαφορετικό, μπορώ να βρω αρκετές περιπτώσεις που παίζουν παίκτες σε μία πλευρά ενώ έχουν αντίθετο καλό πόδι...

Μακάρι να πάμε καλά, αλλά δεν το πιστεύω όχι για τον Τοροσίδη, αλλά γενικά είπα παραπάνω το γιατί...
NBAer
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 20:51 ) *
Στα χαφ είναι διαφορετικό, μπορώ να βρω αρκετές περιπτώσεις που παίζουν παίκτες σε μία πλευρά ενώ έχουν αντίθετο καλό πόδι...

Γιατι ειναι διαφορετικο ομως?

QUOTE
Μακάρι να πάμε καλά, αλλά δεν το πιστεύω όχι για τον Τοροσίδη, αλλά γενικά είπα παραπάνω το γιατί...

Μου εδωσες καλη πασα στο να πω:

Η εθνικη Ελλαδας στο Euro 2008, ειτε παει φοβερα, ειτε παει χάλια, ειτε φαει 10 γκολ απο καθε ομαδα ειτε χασει 100-0 απο Ισπανια και 35-0 απο Σουηδια και δεν βαλει κανενα γκολ, θα ειναι ΠΑΝΤΑ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΟ Euro 2004!!!! Can you fuckin believe it????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
ΠΗΡΕ ΤΟ EURO 2004 και ο,τι και να γινει η τρομαχτικα, φοβερα, τρομερα, τεραστια αυτη επιτυχια δεν αλλαζει και προσωπικα ευχαριστω τον μεγα Ρεχαγκελ, τον Τοπαλιδη και ολους τους παικτες για αυτες τις στιγμες το 2004. Και ο,τι αποτελεσμα και να φερουν τωρα παλι θα τους ευχαριστω χωρις καμια γκρινια.


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Χαστε 10-0 ολα τα ματς! No problem..... cool.gif
Rondo
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 21:09 ) *
Γιατι ειναι διαφορετικο ομως?

Ένας πολύ απλός λόγος που είναι διαφορετικό είναι γιατί πολλές φορές οι ακραίοι χαφ παίζουν στην πλευρά τους για να μπορούν να σουτάρουν πιο εύκολα, καθώς σουτάρεις πιο εύκολα με εσωτερικό παρά με εξωτερικό φάλτσο...
NBAer
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 21:16 ) *
Ένας πολύ απλός λόγος που είναι διαφορετικό είναι γιατί πολλές φορές οι ακραίοι χαφ παίζουν στην πλευρά τους για να μπορούν να σουτάρουν πιο εύκολα, καθώς σουτάρεις πιο εύκολα με εσωτερικό παρά με εξωτερικό φάλτσο...

Ναι αλλα πιο σημαντικο(απο το οτι αποκτουν πλεονεκτημα στο σουτ) ειναι η ικανοτητα σεντρας που χανουν!
Αμα εχεις παιξει ποδοσφαιρο σε παρομοια θεση(εγω εχω) θα ξερεις οτι αν σε βαλουν σε πλευρα αντιθετη με του ποδιου σου, και δεν εχεις καλο αλλο ποδι, τοτε δεν μπορει να βγαλεις σεντρα με τιποτα. Μονο με προσποιηση, αλλα αυτο δεν ειναι και το επιθυμητο. Πανω στην κινηση σου σεντρα, με τιποτα!

Οποτε το γεγονος οτι αποκτουν πλεονεκτημα στο σουτ χανεται απο το οτι δεν μπορουν να κανουν σεντρα.

Διαφορετικος ειναι ο λογος που μπαινουν χαφ σε αντιθετη πλευρα. Anyone? biggrin.gif

Αντε να το πω: Γιατι οι ντριμπλες γινονται πιο ευκολα αν παιζεις στην αντιθετη πλευρα του ποδιου σου. Εχεις μεγαλυτερη ευελιξια και περιθωρια κινησης. Και παλι οποιος εχει παιξει μπαλα σε πλαγια θεση το ξερει αυτο.....
Rondo
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 21:33 ) *
Ναι αλλα πιο σημαντικο(απο το οτι αποκτουν πλεονεκτημα στο σουτ) ειναι η ικανοτητα σεντρας που χανουν!
Αμα εχεις παιξει ποδοσφαιρο σε παρομοια θεση(εγω εχω) θα ξερεις οτι αν σε βαλουν σε πλευρα αντιθετη με του ποδιου σου, και δεν εχεις καλο αλλο ποδι, τοτε δεν μπορει να βγαλεις σεντρα με τιποτα. Μονο με προσποιηση, αλλα αυτο δεν ειναι και το επιθυμητο. Πανω στην κινηση σου σεντρα, με τιποτα!

Οποτε το γεγονος οτι αποκτουν πλεονεκτημα στο σουτ χανεται απο το οτι δεν μπορουν να κανουν σεντρα.

Διαφορετικος ειναι ο λογος που μπαινουν χαφ σε αντιθετη πλευρα. Anyone? biggrin.gif

Αντε να το πω: Γιατι οι ντριμπλες γινονται πιο ευκολα αν παιζεις στην αντιθετη πλευρα του ποδιου σου. Εχεις μεγαλυτερη ευελιξια και περιθωρια κινησης. Και παλι οποιος εχει παιξει μπαλα σε πλαγια θεση το ξερει αυτο.....

Δεκάρι έπαιζα...Αλλά τώρα που το σκέφτομαι έχεις δίκιο...Τα πλάγια μπακ όμως παίζουν πάντα ανάλογα με το καλό τους πόδι και στην ανάλογη πλευρά...
NBAer
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 21:35 ) *
Δεκάρι έπαιζα...Αλλά τώρα που το σκέφτομαι έχεις δίκιο...Τα πλάγια μπακ όμως παίζουν πάντα ανάλογα με το καλό τους πόδι και στην ανάλογη πλευρά...

Εννοειται.
Γιατι ενω στα χαφ υπαρχουν μειονεκτηματα(σεντρα που ειναι πολυ σπουδαιο μειονεκτημα) να παιζεις σε πλευρα απο το αντιθετο ποδι, υπαρχουν ομως και πλεονεκτηματα(πιο μεγαλη ευχερεια ντριμπλας, και πιο ευκολο σουτ).
Αντιθετα στα μπακ, το σημαντικο που ειναι να διωχνεις σωστα τη μπαλα(σημαδευοντας αν γινεται) και να βγαζεις μακρινες μπαλιες, αμα παιζεις με αντιθετο ποδι τα χειροτερευεις ολα αυτα.

Αλλα με μια σωστη οργανωση ομαδας, οπως ειναι η Ελλαδα, μπορουν να καλυφθουν αυτα και ετσι στην συγκριση Τοροσιδη-Σπυροπουλου να υπερτερουν τα αλλα χαρακτηριστικα τους:
Δηλαδη ο ενας ειναι πολυ καλυτερος αμυντικος αλλα και πολυ πιο ψηλος. Αρα Τοροσιδης..... Ποσες φορες το ειπα αυτο? biggrin.gif
kotzito
Καταρχας ουτε ο Τοροσιδης,ουτε ο Σπυροπουλος ιδιαιτερα εχουν μεγαλη εμπειρια.
mojotzotzo
αριστερο μπακ με δεξι ποδι?
τοσα χρονια ο τζαμπροτα στη γιουβεντους που επαιζε? tongue.gif
και στην εθνικη αριστερο μπακ επαιζε μεχρι το αυτογκολ του τζακαρντο στο μουντιαλ
Φιλιπ λαμ...μονο φετος αρχισε να παιζει παλι και στα δεξια αλλα τοσα χρονια αριστερο μπακ επαιζε

μαλλον ο τοροσιδης δεν νιωθει τοσο μονος ως δεξιοποδαρος αριστερος μπακ tongue.gif

peace.gif


υ.γ.ενας ακομη:Χρηστος Μπουρμπος 77.gif
tongue.gif
leelo15
Συμφωνω με NBAer το υψος παιζει καθοριστικο ρολο στους αμυντικους πολυ απλα επειδη δινει δυναμη και φυσικα διευκολυνει την κεφαλια. Ειδικα στην εθνικη μας αυτα τα 2 ειναι τροπος παιχνιδιου μας, αρα ο Τοροσιδης εχει καθαρο προβαδισμα για την βασικη θεση.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι ο Ramos της Αεκ που επιθετικα ειναι αψογος αλλα αμυντικα ειναι μαυρο χαλι. Φυσικα σε αυτο οφειλεται το σωμα του, ετσι ευτασε στο σημειο να τον βαλει μπαγκο ο Πλιατσικας...

Οσο για την εθνικη χθες πηγα και στο παιχνιδι και πραγματικα καναν αγγαρεια. Δεν λεμε να τα δωσουν ολα αλλα ενα ποιοτικο 20λεπτο δεν ειναι και πολυ.. sad.gif

Σε 10 μερουλες θα μας δειξουν καλυτερα σε τι κατασταση βρισκονται, και γιατι οχι, εαν μπορουν να υπερασπιστουν τον τιτλο τους!! smilie_schal1.gif
msg
QUOTE
Καταρχας ουτε ο Τοροσιδης,ουτε ο Σπυροπουλος ιδιαιτερα εχουν μεγαλη εμπειρια.


ο τόρο έχει αρκετή εμπειρία από τσ.λ. και από προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

όσο για το θέμα αριστεροπόδαρου και δεξιοπόδαρου συνήθως τα αντίθετα πόδια χρησιμοποιούνται στα εξτρέμ γιατί χρειάζεσαι μπάσιμο και σουτ ενώ στην περιοχή έχεις μόνο ένα σέντερ φορ το οποίο ανοίγει χώρους. όταν παίζεις 4-4-2 επιβάλλεται να χρησιμοποιείς παίκτες που έχουν το πόδι της πλευράς που παίζουν για να εκμεταλλευτείς τα δύο σέντερ φορ στην περιοχή. όπως και να έχει πάντως θεωρώ απαράδεκτο παίκτες που πληρώνονται τόσα λεφτα και έχουν το ποδόσφαιρο ως επάγγελμα να μην έχουν και τα δύο πόδια έστω για σέντρα ή πάσα... ο τόρο κάτι πάει να κάνει με το αριστερό...έχει βγάλει και μερικές ασιστ με αυτο, αλλά θέλει δουλειά. με το δεξί αφήστε το καλύτερα. όταν πάει να βγάλει σέντρα τον βρίζω κάθε φορά... tongue.gif
όλα είναι θέμα προπόνησης και θέλησης. για π.χ. ο λεονάρντο του οσφπ όταν ήρθε δεν ήξερε να βγάζει σέντρα και μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος βελτιώθηκε αισθητά σερβίροντας μάλιστα και μερικά γκολ.
center
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 21:09 ) *
Η εθνικη Ελλαδας στο Euro 2008, ειτε παει φοβερα, ειτε παει χάλια, ειτε φαει 10 γκολ απο καθε ομαδα ειτε χασει 100-0 απο Ισπανια και 35-0 απο Σουηδια και δεν βαλει κανενα γκολ, θα ειναι ΠΑΝΤΑ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΟ Euro 2004!!!! Can you fuckin believe it????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
ΠΗΡΕ ΤΟ EURO 2004 και ο,τι και να γινει η τρομαχτικα, φοβερα, τρομερα, τεραστια αυτη επιτυχια δεν αλλαζει και προσωπικα ευχαριστω τον μεγα Ρεχαγκελ, τον Τοπαλιδη και ολους τους παικτες για αυτες τις στιγμες το 2004. Και ο,τι αποτελεσμα και να φερουν τωρα παλι θα τους ευχαριστω χωρις καμια γκρινια.




77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Χαστε 10-0 ολα τα ματς! No problem..... cool.gif

Σωστός!!!
41.gif 41.gif
Πάμε ρε Ελλαδάρα... Και στις χαρές και στις λύπες όλοι μαζί!!!
rolleyes.gif
kemp




ΠΑΜΕ ΡΕ ΟΜΑΔΑΡΑ
Rondo
QUOTE(kemp @ Jun 4 2008, 15:58 ) *

ΠΑΜΕ ΡΕ ΟΜΑΔΑΡΑ

Άθλιοι, άμπαλοι και βρώμικοι παίκτες...Μόνο το πάθος τους αξίζει...Πού πας με τον Κουράνι και τον Κλόζε??? 68.gif 68.gif 68.gif Η ομάδα του 1996 με τον Μπέρτι Φογκτς στον πάγκο το πήρε χάρη σε ένα εντελώς γελοίο λάθος του Κούμπα(τερμτοφύλακα της Τσεχίας) σε αδύναμο σουτ του Μπίρχοφ και για πρώτη φορά ίσχυσε το 96 το χρυσό γκολ...Σαν τώρα το θυμάμαι, επίσης είχαν στο κέντρο τον παικταρά Αντρέας Μέλερ 77.gif 77.gif 77.gif ενώ στην άμυνα δέσποζε η παρουσία του Ματίας Ζάμερ που πήρε και τη χρυσή μπάλα εκείνης της χρονιάς...Δεν ξεχνώ και τον Κλίνσμαν...Ο Κέπκε στο τέρμα ήταν ο ήρωας της ομάδας στον ημιτελικό με την Αγγλία όταν είχε πιάσει το πέναλτυ του Σάουθγκέιτ...
Gravedigger
QUOTE(Rondo @ Jun 4 2008, 16:06 ) *
Πού πας με τον Κουράνι και τον Κλόζε???

Εδώ Η Ελλάδα πήρε Euro με τον Χαριστέα και τον Βρύζα.Μπροστά τους οι 2 Γερμανοί είναι Christiano Ronaldo και Drogba.
nikolas12
QUOTE(NBAer @ Jun 2 2008, 21:09 ) *
Γιατι ειναι διαφορετικο ομως?
Μου εδωσες καλη πασα στο να πω:

Η εθνικη Ελλαδας στο Euro 2008, ειτε παει φοβερα, ειτε παει χάλια, ειτε φαει 10 γκολ απο καθε ομαδα ειτε χασει 100-0 απο Ισπανια και 35-0 απο Σουηδια και δεν βαλει κανενα γκολ, θα ειναι ΠΑΝΤΑ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΟ Euro 2004!!!! Can you fuckin believe it????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
ΠΗΡΕ ΤΟ EURO 2004 και ο,τι και να γινει η τρομαχτικα, φοβερα, τρομερα, τεραστια αυτη επιτυχια δεν αλλαζει και προσωπικα ευχαριστω τον μεγα Ρεχαγκελ, τον Τοπαλιδη και ολους τους παικτες για αυτες τις στιγμες το 2004. Και ο,τι αποτελεσμα και να φερουν τωρα παλι θα τους ευχαριστω χωρις καμια γκρινια.



:

:
Χαστε 10-0 ολα τα ματς! No problem..... cool.gif



Αυτος εισαι! icon_drunk.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Ας τους ευχαριστησουμε για μια επιτυχια.
Το 2004 η Ελλαδα εκανε το απιστευτο,εκανε τα αδυνατα δυνατα,εκανε οτι δε θα μπορουσε καποια τοσο μικρη και για ολους τους αντιπαλους που ξεσκισε μηδαμινη ομαδα,ξεφυγε απο τα ορια της λογικης.Αυτο να σκεφτεστε.Το οτι ημασταν πρωτοι στην Ευρωπη.Και συγγνωμη αλλα χ$στ$ το τι θα κανουμε φετος.
Καλα εφυγαν παικτες οπως ο Ζαγορακης αλλα μπηκαν νεα ταλεντα στην ομαδα.Και αυτο ειναι το Euro.Οχι να πηγαινουν οι σταρ της Ευρωπης και να το παιρνουν αλλα η αναδειξη νεων ταλεντων!
Keyser_Soze
Αυτό το σκεπτικό είναι ακριβώς ο λόγος που ποτέ δεν πρόκειται να χαρακτηριστούμε "μεγάλη" ομάδα. Λέτε δηλαδή ότι πριν 4 χρόνια κοιμήθηκε ο θεός και το σηκώσαμε, άρα δεν υπάρχει πρόβλημα να ξαναγίνουμε η ομάδουλα που είμασταν, του κλώτσου και του μπάτσου δηλαδή.
Δεν είναι έτσι. Η Εθνική μας νίκησε επειδή έπαιξε εξαιρετικά (η άμυνα της θα πρέπει να διδάσκεται σε σχολές προπονητών) και το κατέκτησε με την αξία της. Ανεβήκαμε αγωνιστικά και έτσι ανέβηκαν και οι απαιτήσεις. Δεν απαιτώ να το ξαναπάρουμε φυσικά αλλά τουλάχιστον να πρωταγωνιστούμε και να παίζουμε στα ίσα όλες τις ομάδες των "μεγάλων" χώρων.
Αν δεν γίνει αυτό, αποδεικνύεται ότι το μόνο που είμασταν ήταν μια τεράστια φούσκα που δεν αξίζαμε σε καμία περίπτωση το κύπελλο που σηκώσαμε.
leelo15
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 4 2008, 20:50 ) *
Δεν είναι έτσι. Η Εθνική μας νίκησε επειδή έπαιξε εξαιρετικά (η άμυνα της θα πρέπει να διδάσκεται σε σχολές προπονητών) και το κατέκτησε με την αξία της. Ανεβήκαμε αγωνιστικά και έτσι ανέβηκαν και οι απαιτήσεις. Δεν απαιτώ να το ξαναπάρουμε φυσικά αλλά τουλάχιστον να πρωταγωνιστούμε και να παίζουμε στα ίσα όλες τις ομάδες των "μεγάλων" χώρων.
Αν δεν γίνει αυτό, αποδεικνύεται ότι το μόνο που είμασταν ήταν μια τεράστια φούσκα που δεν αξίζαμε σε καμία περίπτωση το κύπελλο που σηκώσαμε.

Ακομα και αν δεν κανουμε νικη δεν αποδεικνυεται οτι το σηκωσαμε επειδη μας εκατσαν καποια παιχνιδια.
Δηλαδη η Γαλλια με την πατατα του 2002 θα πρεπει να πουμε οτι δεν αξιζε τις υπολοιπες επιτυχιες?
Μπορει να μην εχουμε μεγαλα ονοματα, γιαυτο ακομα και μετα απο ευρωπαικο κυπελο κανενας δεν μας παιρνει στα σοβαρα, αλλα μπαλα παιξαμε και παιζουμε.
Αν δεν κανω λαθος περιπου ενα χρονο χωρις ηττα δεν ημασταν?
Ευχομαι να ξανακλεισουν στοματα (οπως του Ανρι... icon_drunk.gif ) και σε αυτο το ευρωπαικο..
Dominique
Αρχικα θα ηθελα να παρω θεση στο διλημμα Τοροσιδης-Σπυροπουλος,αν και νομιζω οτι υφισταται μονο για ορισμενους οπαδους.Στο μυαλο του Ρεχαγκελ καταλληλος για τη θεση ειναι μονο ο Τορο και αυτη η επιλογη με βρισκει απολυτα συμφωνο.Ο Σπυροπουλος ναι μεν γνωριζει καλυτερη μπαλα αλλα δεν εχει τα στοιχεια που θελει ο Γερμανος για την ομαδα του,δηλαδη ενα μπακ που να κραταει τη θεση του,να ειναι δυνατο για τις προσωπικες μονομαχιες και να εχει πολυλειτουργικοτητα:να μπορει να μαρκαρει στα χαφ οταν ο αντιπαλος επιτιθεται απ τον αξονα και ο Κατσουρανης παιζει λιμπερο,αλλα κυριως να μπορει να παιξει το ρολο του δευτερου η τριτου στοπερ αναλογα με τις προωθησεις Σειταριδη και του ενος σεντερ μπακ.Οπως καταλαβαινεις Ροντο το υψος παιζει καθοριστικο ρολο για τη δουλεια που θελει να φερει εις περας ο Ρεχαγκελ.Ο Σπυροπουλος θα χρησιμοποιηθει οσο επιτρεπει το ροτεισον το οποιο πιστευω θα εφαρμοσει αρκετα ο Οτο,οταν θα θελει να επιτεθει,ενω μην εκπλαγειτε αν τον βαλει σε θεση αριστερου χαφ εξτρεμ αντι του Αμανατιδη επι παραδειγματι.
Τα μπακ κατα τεκμηριο παιζουν απ την πλευρα του καλου τους ποδιου αφου ζητουμενο ειναι σε πρωτη φαση να μπορουν να κοψουν μπαλες(ειναι πιο δυσκολο απ το να σεντραρεις),και κατα δευτερο λογο ενα συγχρονισμενο overlapping και μια καλη σεντρα.Αυτο δεν ισχυει σε τετοιο βαθμο για τα χαφ αλλα φυσικα εξαρταται απο τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα του καθε παιχτη.Ενα ακραιο χαφ που αρεσκεται να παιζει στη γραμμη,που δεν παταει ιδιαιτερα περιοχη,δεν "εχει" την ντριμπλα και σεντραρει καλα θα παιξει στη μερια του καλου του ποδιου οπως πχ.ο Γκαγετι που ειναι κλασικος εξω δεξια.Αντιθετα ποδοσφαιριστες ντριμπλαδοροι που "εχουν" τη μπουκα και το γκολ οπως ο Κριστιανο Ροναλντο(χωρις βεβαια να χαρακτηριζεται μεσα αριστερα)παιζουν αναποδα.Ακομα κι αυτοι οι διαχωρισμοι βεβαια δεν ειναι απολυτοι οπως στην περιπτωση του Μεσι ο οποιος ομως δε θεωρειται ουτε χαφ ουτε εξτρεμ.
Ξεκαθαρο φαβορι για το Γιουρο δεν υπαρχει.Οι περισσοτερες ομαδες εχουν τα χαλια τους και απορω που η Γερμανια εχει τις χαμηλοτερες αποδοσεις στις διαφορες στοιχηματικες εταιριες.Αν επρεπε να πονταρω θα το εκανα ειτε για την Πορτογαλια ειτε για τη Γαλλια αν και ο προπονητης της συνιστα ανασχετικο παραγοντα προς την επιτυχια.Η Ιταλια εχει πιθανοτητες αν και ο τραυματισμος του Καναβαρο αναμφισβητητα προκαλει σοκ.Ακομα δε γινεται να εχουμε σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα επαναληψη του σεναριου "ο κατοχος Μουντιαλ παιρνει Γιουρο".
Οσον αφορα την ομαδα μας εγω θα διαφωνησω με τους περισσοτερους.Αφου πρωτα επισημανω οτι τα συγκεκριμενα φιλικα δε λενε απολυτως τιποτα θα υπερασπιστω τους διεθνεις μιας και κατα τη γνωμη μου παρουσιαζονται ανελπιστα σοβαροι και προσηλωμενοι,ισως λιγο πιο αγχωμενοι απ οτι θα επρεπε.Πιστευω οτι μετα τη Ρωσια εχουν ισχνη προτεραιοτητα για προκριση και θα κονταροχτυπηθουν με την Ισπανια.Ακομα και τελευταια να βγει ομως ειμαι σιγουρος οτι θα το κανει με αξιοπρεπεστατο τροπο.Παντως δεν ειμαι υπερ της
αποψης οτι αφου κανατε ο,τι κανατε το 2004 δε τρεχει καστανο απο εδω και περα.
kotzito
Θεωρο φαβορι για την εκπληξη(οχι απαραιτητα να το παρουν) την Ρουμανια η οποια εχει ανεβει πολυ τα τελευταια χρονια και την Τσεχια.Επισης και η Ρωσια θα μπορουσε να κανει την εκπληξη.
Rondo
QUOTE(kojito @ Jun 6 2008, 10:39 ) *
Θεωρο φαβορι για την εκπληξη(οχι απαραιτητα να το παρουν) την Ρουμανια η οποια εχει ανεβει πολυ τα τελευταια χρονια και την Τσεχια.Επισης και η Ρωσια θα μπορουσε να κανει την εκπληξη.

Αν η Ρουμανία ήταν σε πιο εύκολο όμιλο θα την πίστευα κι εγώ ότι θα περάσει...Τώρα μάλλον για 4η θέση πάει...
Ο πιο περίεργος όμιλος είναι ο πρώτος γιατί τους Ελβετούς τους έχω σε κάποια εκτίμηση, είναι διοργανωτές και θα σπρωχτούν και λίγο οπότε μπορούν να μπούνε σφήνα σε Πορτογαλία και Τσεχία, ενώ και οι Τούρκοι μπορούν να κόψουν βαθμούς...
kemp
ειμαστε φτιαγμενοι ο ενας για τον αλλο ...τέλος wub.gif


captain charisma
o ιμπραιμοβιτς τραυματιστηκε και μαλλον δεν παιζει με μας.επισης απ τη προποηση της σουηδιας απηχαν οι αλμπακ και λαρσον...
Rondo
QUOTE(big dirk @ Jun 6 2008, 18:52 ) *
o ιμπραιμοβιτς τραυματιστηκε και μαλλον δεν παιζει με μας.επισης απ τη προποηση της σουηδιας απηχαν οι αλμπακ και λαρσον...

Παίζει κανονικότατα ο Ιμπραϊμοβιτς, αν και δεν θα έπρεπε να μας νοιάζει γιατί με την εθνική του έχει να βάλει γκολ από τον Οκτώβρη του 2005!!!!!!!!!!!!
Παίζει και ο Ελμάντερ κανονικά...
treathitch
Πρόωρες προβλέψεις:

Group A:

1. Ελβετία
2. Πορτογαλία
3. Τσεχία
4. Τουρκία

Group B:

1. Γερμανία
2. Κροατία
3. Αυστρία
4. Πολωνία

Group C:

1. Ιταλία
2. Ολλανδία
3. Γαλλία
4. Ρουμανία

Group D:

1. Ρωσία
2. Ισπανία
3. Σουηδία
4. Ελλάδα

Αυτά για τον 1ο γύρο. Θέλω να δω πόσο έξω θα πέσω tongue.gif
Pierce
Oι αγαπημενες μου ομαδες ειναι στον ιδιο ομιλο ,ελπιζω να περασουν και οι δυο (ατζουρι-ορανιε). Θεωρω οτι τελικα το κυπελλο θα παει σε εναν εκ των δυο πρωτων του τριτου ομιλου...
Για την Ελλαδα κλειδι ειναι το ματς με τους Σουηδους. Αν το παρουμε εχουμε περασει κατα ενα μεγαλο ποσοστο(θελω να πιστευω tongue.gif )
mojotzotzo
πιστευω πολυ στην πολωνια αλλα νομιζω οτι τελικα θα το σηκωσουν οι κροατες

υ.γ.δινω ελπιδες και στους γερμανους
υ.γ.2 μαλλον πιστευω οτι ο ομιλος Β ειναι ο ομιλος φωτια tongue.gif
Keyser_Soze
Φέτος πιστεύω ή ότι θα είναι η χρονιά των Πορτογάλων και θα το σηκώσουν ή θα αποκλειστούν από τους ομίλους.
Weekendman
Και εγώ πιστεύω στους Πορτογάλους για νικητές ,και Γάλλους για φιναλίστ(δεν θα με χάλαγε και η Ελλάδα...αλλά ας μείνω στον λογικό στόχο των 8) , απο τα παραδοσιακά φαβορί δεν μπορώ να πώ οτι με τρομάζουν ,να ξεκινήσω απο Ιταλία και Γαλλία που μετά το Μουντιάλ εμφάνισαν μετριότατη εικόνα και παραλίγο να αποκλειστεί μια απο αυτές απο την ομάδα της Σκωτίας, η μήπως οι Γερμανοί φαίνονται τόσο ανίκητοι; ένας παίκτης παίζει στα τρία προηγμένα Ευρωπαικά πρωταθλήματα(Μπάλακ) και οι υπόλοιποι βολεύονται στην Μπάγιερν και στις άλλες γερμανικές ομάδες καλοί παίκτες αναμφίβολα αλλά δεν είναι και στο ανώτατο επίπεδο παικτών όπως του Ρονάλντο η του Τόνι.
Η Ολλανδία είχε πιο πολλές προσδοκίες με ομάδες της που έπαιζαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο απο ότι φέτος παρόλου αυτό είμαι περίεργος τι θα παρουσιάσουν φέτος , για την Ισπανία είναι ικανή και για το τρόπαιο αλλά αυτοί και οι απόντες απο αυτή την διοργάνωση Άγγλοι δεν στέκονται τυχεροί στο τέλος των διοργανώσεων με λίγες εξαιρέσεις και απογοητεύουν τους φιλάθλους τους οπότε δεν θα ποντάρω πάνω τους.
Και βέβαια αφού είδα την Ελλάδα το 2004 να το σηκώνει δεν θα αποτελέσει έκπλήξη για μένα μια καλή πορεία απο ομάδες όπως η Κροατία η η Ρωσία.
τις προβλέψεις τις έχω δώσει και νωρίτερα για να δούμε πόσο μέσα η έξω θα πέσω, είναι ωραία πολυτέλεια να έχεις και την Εθνική ομάδα της χώρας σου να παίζει σε δύο συνεχόμενα EURO απο εκεί που έπαiζε σε διεθνείς διοργανώσεις απο σπάνια μέχρι καθόλου.
Rondo
Θέλω να το πάρουν οι Ολλανδοί αν όχι εμείς tongue.gif tongue.gif tongue.gif ...Πιστεύω πως φαβορί δεν υπάρχει και καλά θα πάνε οι Ελβετοί και οι Ρώσοι από ομάδες που δεν πολυπεριμένουμε...Αν και η Ρωσιά δείχνει τα δόντια της τώρα τελευταία...Επίσης δεν ξεχνάω Κροατία που έχει ομαδάρα...Για πρώτο σκόρερ ποιον βλέπετε??? Εγώ Ρουντ αν κατορθώσουν και περάσουν οι Οράνιε τη φάση των ομίλων...
treathitch
Απαράδεκτοι οι Ελβετοί. Ούτε μια ευκαιρία δεν υλοποίησαν και μου κόστισαν και χρήματα
68.gif

Οι φίλτατοι Τούρκοι υπερασπίζονται μια χαρά το ωραιότατο Χ που έχω παίξει στον αγώνα με αντίπαλο τους αντιπαθείς Πορτογάλους... 41.gif
nikolas12
QUOTE(treathitch @ Jun 7 2008, 13:17 ) *
Πρόωρες προβλέψεις:

Group A:

1. Ελβετία
2. Πορτογαλία
3. Τσεχία
4. Τουρκία

Group B:

1. Γερμανία
2. Κροατία
3. Αυστρία
4. Πολωνία

Group C:

1. Ιταλία
2. Ολλανδία
3. Γαλλία
4. Ρουμανία

Group D:

1. Ρωσία
2. Ισπανία
3. Σουηδία
4. Ελλάδα

Αυτά για τον 1ο γύρο. Θέλω να δω πόσο έξω θα πέσω tongue.gif



Group A:
1.Πορτογαλια
2.Τσεχια
3.Τουρκια
4.Ελβετια

Group B:
Τα ιδια με του treathitch tongue.gif

Group C:
1.Ιταλια
2.Γαλλια
3.Ολλανδια
4.Ρουμανια

Group D:
1.Ισπανια
2.Ελλαδα
3.Ρωσια
4.Σουηδια

Να δω εγω ποσο εξω θα πεσω tongue.gif
captain charisma
2-0 χασαν οι τουρκοι απ τη πορτογαλια! icon_joy.gif

φαινεται εμαθαν οι πορτογαλοι απ το παθημα με την ελλαδα και κερδισαν τη πρεμιερα
B for Basketball
QUOTE(hip-hop @ Jun 7 2008, 20:21 ) *
Group D:
1.Ισπανια
2.Ελλαδα
3.Ρωσια
4.Σουηδια

Να δω εγω ποσο εξω θα πεσω tongue.gif

Εξω θα πεσεις εδω...

Group D
1.Spain
2.Russia
3.Sweden
4.Greece
biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.