Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Davetino
Ο πουλης με βουρτζουμη-λιουδακη στο προτελευταιο παιχνιδι με Ηρακλειο ειχε 1/5 και τωρα με κατσουνη στο ΔΑΣΑΛ ειχε 5/15..τρομερη απελευθερωση...ουτε εμεις απ τους τουρκους ετσι...ρε θα μας τρελανετε!!!απ την αρχη ειναι αορατος...
JINX13
QUOTE(Davetino @ Nov 25 2009, 13:47 ) *
Ο πουλης με βουρτζουμη-λιουδακη στο προτελευταιο παιχνιδι με Ηρακλειο ειχε 1/5 και τωρα με κατσουνη στο ΔΑΣΑΛ ειχε 5/15..τρομερη απελευθερωση...ουτε εμεις απ τους τουρκους ετσι...ρε θα μας τρελανετε!!!απ την αρχη ειναι αορατος...


Μέ τέτοια ποσοστά στα τρίποντα πρέπει να νιώθουν ανασφάλεια οι : Δρακόπουλος, Μπαλαμπάνης, Τσιριγωτάκης, Χαρακτινός, Κοντογιάννης, Μπάρτζος κλπ, κλπ,κλπ!!!!!
a bullet for your head
QUOTE(Davetino @ Nov 25 2009, 13:47 ) *
Ο πουλης με βουρτζουμη-λιουδακη στο προτελευταιο παιχνιδι με Ηρακλειο ειχε 1/5 και τωρα με κατσουνη στο ΔΑΣΑΛ ειχε 5/15..τρομερη απελευθερωση...ουτε εμεις απ τους τουρκους ετσι...ρε θα μας τρελανετε!!!απ την αρχη ειναι αορατος...

Η αληθεια ειναι πως δεν εχω πληρη εικονα για το φετινο πρωταθλημα,μιας και δεν το παρακολουθω και ιδιαιτερα...
Απλα με αφορμη τα προσφατα αποτελεσματα και βλεποντας το πως τα πηγε ο συγκεκριμμενος παικτης,κατεθεσα καποια προσωπικα σχολια..μιας και εχει τυχει να τον εχω παρακολουθησει και παλιοτερα και να εχω σχηματισει πολυ καλη εικονα..
Εσυ απ την αλλη,φαινεται πως εχεις οχι μονο καλυτερη εικονα για τα φετινα δρωμενα,αλλα και προσβαση στα στατιστικα των παικτων..του Νεοπεντελικου να υποθεσω?

QUOTE(JINX13 @ Nov 25 2009, 16:16 ) *
Μέ τέτοια ποσοστά στα τρίποντα πρέπει να νιώθουν ανασφάλεια οι : Δρακόπουλος, Μπαλαμπάνης, Τσιριγωτάκης, Χαρακτινός, Κοντογιάννης, Μπάρτζος κλπ, κλπ,κλπ!!!!!

Μηπως σου διεφυγαν και οι Καζιανης,Δευτεραιος,Κουκουζελης,Γεωργαλας,
Μποσγανας κ.α.(αναφερομαι καπως πιο διαχρονικα στην Α' ΕΣΚΑ).
...αντε να πω και κανεναν ''νεοτερο''..τον Καραλη ας πουμε?
Ο πιτσιρικας το εχει το σουτ...δεν χρειαζεται να νιωθει-σει κανενας,καμια ανασφαλεια..
#13.
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 25 2009, 18:56 ) *
Η αληθεια ειναι πως δεν εχω πληρη εικονα για το φετινο πρωταθλημα,μιας και δεν το παρακολουθω και ιδιαιτερα...
Απλα με αφορμη τα προσφατα αποτελεσματα και βλεποντας το πως τα πηγε ο συγκεκριμμενος παικτης,κατεθεσα καποια προσωπικα σχολια..μιας και εχει τυχει να τον εχω παρακολουθησει και παλιοτερα και να εχω σχηματισει πολυ καλη εικονα..
Εσυ απ την αλλη,φαινεται πως εχεις οχι μονο καλυτερη εικονα για τα φετινα δρωμενα,αλλα και προσβαση στα στατιστικα των παικτων..του Νεοπεντελικου να υποθεσω?


Μηπως σου διεφυγαν και οι Καζιανης,Δευτεραιος,Κουκουζελης,Γεωργαλας,
Μποσγανας κ.α.(αναφερομαι καπως πιο διαχρονικα στην Α' ΕΣΚΑ).
...αντε να πω και κανεναν ''νεοτερο''..τον Καραλη ας πουμε?
Ο πιτσιρικας το εχει το σουτ...δεν χρειαζεται να νιωθει-σει κανενας,καμια ανασφαλεια..


Μιλάμε για τον Ευθύμη πρώην Γκυζιακού Αμύντα κτλ;. Που παίζει αυτός φέτος;
#13.
QUOTE(#13. @ Nov 25 2009, 19:34 ) *
Μιλάμε για τον Ευθύμη πρώην Γκυζιακού Αμύντα κτλ;. Που παίζει αυτός φέτος;



sorry, κεκτημένηταχύτητα, το ερώτημα αναφερόταν στον Καραλή. Αν γνωρίζεις πες μου ευχαριστώ
JINX13
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 25 2009, 18:56 ) *
Η αληθεια ειναι πως δεν εχω πληρη εικονα για το φετινο πρωταθλημα,μιας και δεν το παρακολουθω και ιδιαιτερα...
Απλα με αφορμη τα προσφατα αποτελεσματα και βλεποντας το πως τα πηγε ο συγκεκριμμενος παικτης,κατεθεσα καποια προσωπικα σχολια..μιας και εχει τυχει να τον εχω παρακολουθησει και παλιοτερα και να εχω σχηματισει πολυ καλη εικονα..
Εσυ απ την αλλη,φαινεται πως εχεις οχι μονο καλυτερη εικονα για τα φετινα δρωμενα,αλλα και προσβαση στα στατιστικα των παικτων..του Νεοπεντελικου να υποθεσω?



Μηπως σου διεφυγαν και οι Καζιανης,Δευτεραιος,Κουκουζελης,Γεωργαλας,
Μποσγανας κ.α.(αναφερομαι καπως πιο διαχρονικα στην Α' ΕΣΚΑ).
...αντε να πω και κανεναν ''νεοτερο''..τον Καραλη ας πουμε?
Ο πιτσιρικας το εχει το σουτ...δεν χρειαζεται να νιωθει-σει κανενας,καμια ανασφαλεια..


Με την λέξη "ανασφάλεια" εννοούσα χαριτολογώντας την επαγγελματική τους αποκατάσταση...
Έχω όμως μια απορία : Αφού το έχει το σουτ wos_sport3.gif , πως ο Χολαργός (και ειδικά ο coach Παπαμάρκου που όλες του οι φετινές μεταγραφές τον δικαιώνουν βάσει αποτελεσμάτων) με υποχρεώσεις σε μια κατηγορία που οι "shooters" είναι αναγκαίοι τον άφησε να φύγει?
Jabar
QUOTE(JINX13 @ Nov 26 2009, 10:27 ) *
Με την λέξη "ανασφάλεια" εννοούσα χαριτολογώντας την επαγγελματική τους αποκατάσταση...
Έχω όμως μια απορία : Αφού το έχει το σουτ wos_sport3.gif , πως ο Χολαργός (και ειδικά ο coach Παπαμάρκου που όλες του οι φετινές μεταγραφές τον δικαιώνουν βάσει αποτελεσμάτων) με υποχρεώσεις σε μια κατηγορία που οι "shooters" είναι αναγκαίοι τον άφησε να φύγει?

Βγάζεις ένα έμμεσο συμπέρασμα, χρησιμοποιώντας το όνομα ενός ανθρώπου και την γνώμη του χωρίς να την έχεις ακούσει από τον ίδιο.
Μείνε στη δική σου γνώμη και σε αυτά που βλέπεις μόνος σου στο γήπεδο και μην μπερδεύεις ανθρώπους στα λεγόμενα σου.
Στο κάτω κάτω η σχέση του Ηλία και του πρώην προπονητή του είναι άριστη.
Αν τώρα θεωρείς ότι 27 πόντοι είναι εύκολο στην Α ΕΣΚΑ και παράλληλα να νικήσει η ομάδα σου, πολύ θα ήθελα να ήσουν παίκτης να έλθω να σε δω.Φαντάζομαι οι πόντοι που βάζεις θα είναι τριψήφιοι.
Μπορείς να μου λύσεις την απορία αν είσαι φίλαθλος,παίκτης, διοικητικός του Νεοπεντελικού η απλά εχθρός του Πουλή.
JINX13
QUOTE(Jabar @ Nov 26 2009, 12:33 ) *
Βγάζεις ένα έμμεσο συμπέρασμα, χρησιμοποιώντας το όνομα ενός ανθρώπου και την γνώμη του χωρίς να την έχεις ακούσει από τον ίδιο.
Μείνε στη δική σου γνώμη και σε αυτά που βλέπεις μόνος σου στο γήπεδο και μην μπερδεύεις ανθρώπους στα λεγόμενα σου.
Στο κάτω κάτω η σχέση του Ηλία και του πρώην προπονητή του είναι άριστη.
Αν τώρα θεωρείς ότι 27 πόντοι είναι εύκολο στην Α ΕΣΚΑ και παράλληλα να νικήσει η ομάδα σου, πολύ θα ήθελα να ήσουν παίκτης να έλθω να σε δω. Φαντάζομαι οι πόντοι που βάζεις θα είναι τριψήφιοι.
Μπορείς να μου λύσεις την απορία αν είσαι φίλαθλος,παίκτης, διοικητικός του Νεοπεντελικού η απλά εχθρός του Πουλή.


1. Δεν ανέφερα ότι υπάρχει πρόβλημα στις διμερείς σχέσεις Πουλή - Παπαμάρκου, αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα.

2. Το 80% των ομάδων της Α΄ΕΣΚΑ έχουν φέτος 1 Guard που βάζει σχεδόν σε κάθε παιχνίδι 25 - 30 πόντους και το 50% αυτών των ομάδων κερδίζουν! Αν θέλεις ονόματα μπες στο www.eskabasket.gr και δες απο μόνος σου! Για το πόσο εύκολο είναι ή όχι δεν έχω στατιστικά αλλά υποθέτω ότι θα παίρνουν αρκετές προσπάθειες.

3. Δεν έχω κάτι με το παιδί, ούτε καν τον ξέρω προσωπικά. Φίλαθλος είμαι και παραθέτω αυτό που έχω δει μέχρι σήμερα στους αγώνες...

4. Αν δεν κάνω λάθος και ο Μανιάτης στα παιχνίδια που κέρδισε ο Ν.Α.Ο. μέχρι σήμερα (πλην αυτού με τον ΔΑΣΑΛ) έβαζε 20-25 πόντους. Δεν έγινε όμως τόση πια αναφορά στο όνομά του ή μήπως έγινε?
Jabar
QUOTE(JINX13 @ Nov 26 2009, 12:59 ) *
1. Δεν ανέφερα ότι υπάρχει πρόβλημα στις διμερείς σχέσεις Πουλή - Παπαμάρκου, αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα.

2. Το 80% των ομάδων της Α΄ΕΣΚΑ έχουν φέτος 1 Guard που βάζει σχεδόν σε κάθε παιχνίδι 25 - 30 πόντους και το 50% αυτών των ομάδων κερδίζουν! Αν θέλεις ονόματα μπες στο www.eskabasket.gr και δες απο μόνος σου! Για το πόσο εύκολο είναι ή όχι δεν έχω στατιστικά αλλά υποθέτω ότι θα παίρνουν αρκετές προσπάθειες.

3. Δεν έχω κάτι με το παιδί, ούτε καν τον ξέρω προσωπικά. Φίλαθλος είμαι και παραθέτω αυτό που έχω δει μέχρι σήμερα στους αγώνες...

4. Αν δεν κάνω λάθος και ο Μανιάτης στα παιχνίδια που κέρδισε ο Ν.Α.Ο. μέχρι σήμερα (πλην αυτού με τον ΔΑΣΑΛ) έβαζε 20-25 πόντους. Δεν έγινε όμως τόση πια αναφορά στο όνομά του ή μήπως έγινε?

1.Αν κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγήσω.Αυτό που τόνισα δεν ήταν οι διμερείς σχέσεις,αλλά το συμπέρασμα που βγάζεις ότι δεν έμεινε άρα κακός παίκτης. Σε αυτό μπλέκεις άνθρωπο του οποίου την γνώμη δεν ξέρεις.Μείνε λοιπόν στα δικά σου λεγόμενα που σαν άποψη είναι αξιοσέβαστη.
2-4.Σαφώς και οι παίκτες που σε κάθε ομάδα που βάζουν αυτούς τους πόντους και ο Μανιάτης είναι καλοί παίκτες.
3.Φίλαθλος που βλέπει μόνιμα ΝΑΟ και εκτός έδρας γιατί εντός θα μπορούσε να βολεύει η περιοχή .Η εγγραφή βέβαια και η συμμετοχή στο φόρουμ συνέπεσε με την αλλαγή προπονητή του ΝΑΟ και την καλή εμφάνιση του Πουλή.Πράγμα που μπορεί να είναι τυχαίο ,αλλά γεννά και απορίες.
JINX13
QUOTE(Jabar @ Nov 26 2009, 13:44 ) *
1.Αν κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγήσω.Αυτό που τόνισα δεν ήταν οι διμερείς σχέσεις,αλλά το συμπέρασμα που βγάζεις ότι δεν έμεινε άρα κακός παίκτης. Σε αυτό μπλέκεις άνθρωπο του οποίου την γνώμη δεν ξέρεις.Μείνε λοιπόν στα δικά σου λεγόμενα που σαν άποψη είναι αξιοσέβαστη.
2-4.Σαφώς και οι παίκτες που σε κάθε ομάδα που βάζουν αυτούς τους πόντους και ο Μανιάτης είναι καλοί παίκτες.
3.Φίλαθλος που βλέπει μόνιμα ΝΑΟ και εκτός έδρας γιατί εντός θα μπορούσε να βολεύει η περιοχή .Η εγγραφή βέβαια και η συμμετοχή στο φόρουμ συνέπεσε με την αλλαγή προπονητή του ΝΑΟ και την καλή εμφάνιση του Πουλή.Πράγμα που μπορεί να είναι τυχαίο ,αλλά γεννά και απορίες.


1. Λοιπόν κ. ΗΡΑΚΛΗ ΠΟΥΑΡΩ, σε ενημερώνω ότι εκτός του Ν.Α.Ο. βλέπω μόνιμα live Β΄ - Γ΄ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ, Α΄- Β΄ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, Παιδικο-Εφηβικά και Α1, οπότε μην ψάχνεις φαντάσματα για σχέσεις με προπονητές ή παίκτες. Και αν αναρωτιέσαι που βρίσκω χρόνο, σου επισημαίνω ότι είναι το χόμπι μου. Εννοείται ότι άν χρειαστείς κάποια πληροφορία μπορείς να ρωτήσεις.

2. Δεν πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος παίκτης έφυγε από την προηγούμενη ομάδα του γιατί ήταν κακός (άλλωστε είμαι από αυτούς που δεν μου επιτρέπεται να έχω γνώμη). Απλά ξαφνικά από το πουθενά έχει γίνει τόση αναφορά σε αυτόν που μου είναι ανεξήγητη, οπότε και το σχολίασα.

3. Κλείνω λοιπόν το θέμα εδώ και όπως είπα ξανά ο χρόνος θα δείξει τι πουλιά πιάνει ο καθένας.

Jabar
QUOTE(JINX13 @ Nov 26 2009, 14:24 ) *
1. Λοιπόν κ. ΗΡΑΚΛΗ ΠΟΥΑΡΩ, σε ενημερώνω ότι εκτός του Ν.Α.Ο. βλέπω μόνιμα live Β΄ - Γ΄ ΕΣΚΑ ΑΝΤΡΩΝ, Α΄- Β΄ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, Παιδικο-Εφηβικά και Α1, οπότε μην ψάχνεις φαντάσματα για σχέσεις με προπονητές ή παίκτες. Και αν αναρωτιέσαι που βρίσκω χρόνο, σου επισημαίνω ότι είναι το χόμπι μου. Εννοείται ότι άν χρειαστείς κάποια πληροφορία μπορείς να ρωτήσεις.

2. Δεν πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος παίκτης έφυγε από την προηγούμενη ομάδα του γιατί ήταν κακός (άλλωστε είμαι από αυτούς που δεν μου επιτρέπεται να έχω γνώμη). Απλά ξαφνικά από το πουθενά έχει γίνει τόση αναφορά σε αυτόν που μου είναι ανεξήγητη, οπότε και το σχολίασα.

3. Κλείνω λοιπόν το θέμα εδώ και όπως είπα ξανά ο χρόνος θα δείξει τι πουλιά πιάνει ο καθένας.

1. Να σε καλωσορίσω λοιπόν στο φόρουμ,αφού είσαι νέος χρήστης.Λίγο πολύ όλοι εδώ έχουν το ίδιο χόμπι.Δεν απορώ που αφιερώνεις χρόνο και σίγουρα σε έχω δει σε κάποιο γήπεδο.
2. Αναφορά έγινε όπως γίνεται για πολλά θέματα και στο μυαλό του καθένα άλλα είναι σημαντικά και όλα όχι.Μάλλον κολλήσαμε περισσότερο από ότι πρέπει.
3.Πάντα ο χρόνος δείχνει και η διάρκεια είναι που μετρά.
dion
QUOTE(Jabar @ Nov 26 2009, 13:44 ) *
1.Αν κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγήσω.Αυτό που τόνισα δεν ήταν οι διμερείς σχέσεις,αλλά το συμπέρασμα που βγάζεις ότι δεν έμεινε άρα κακός παίκτης. Σε αυτό μπλέκεις άνθρωπο του οποίου την γνώμη δεν ξέρεις.Μείνε λοιπόν στα δικά σου λεγόμενα που σαν άποψη είναι αξιοσέβαστη.
2-4.Σαφώς και οι παίκτες που σε κάθε ομάδα που βάζουν αυτούς τους πόντους και ο Μανιάτης είναι καλοί παίκτες.
3.Φίλαθλος που βλέπει μόνιμα ΝΑΟ και εκτός έδρας γιατί εντός θα μπορούσε να βολεύει η περιοχή .Η εγγραφή βέβαια και η συμμετοχή στο φόρουμ συνέπεσε με την αλλαγή προπονητή του ΝΑΟ και την καλή εμφάνιση του Πουλή.Πράγμα που μπορεί να είναι τυχαίο ,αλλά γεννά και απορίες.


Οι αποψεις σου ειναι παντα ευστοχες και γι' αυτο εχουν βαρυνουσα σημασια,ωστοσο ειναι ιεροσυλια μια συγκριση Πουλη και Μανιατη.Ο Μανιατης ειναι κατα την γνωμη μου ο πολυτιμοτερος παικτης της Α ΕΣΚΑ .
Δεν σκοραρει απλα 15,20και 25 ποντους. Αν υπηρχε στατιστικη υπηρεσια στο πρωταθλημα αυτο,θα βλεπαμε οτι αυτος ο παικτης σκοραρει με απλησιαστα ποσοστα , ειναι πρωτος σε ρημπαουντ στην ομαδα του , ενω η αμυνα του και η ενεργεια που βγαζει ειναι συγκλονιστικη για οπαδους και φιλους της ΠΕΝΤΕΛΗΣ.
Εκτος αυτου τον εχω δει να αγωνιζεται απο 1 εως 4 .
Αυτα χωρις να θελησω να υποβαθμισω το ταλεντο του Πουλη που τον θεωρω πολυ εξελιξιμο αν αποφασισει να δουλεψει σε ορισμενους τομεις.
a bullet for your head
QUOTE(JINX13 @ Nov 26 2009, 14:24 ) *
2. Δεν πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος παίκτης έφυγε από την προηγούμενη ομάδα του γιατί ήταν κακός (άλλωστε είμαι από αυτούς που δεν μου επιτρέπεται να έχω γνώμη). Απλά ξαφνικά από το πουθενά έχει γίνει τόση αναφορά σε αυτόν που μου είναι ανεξήγητη, οπότε και το σχολίασα.

3. Κλείνω λοιπόν το θέμα εδώ και όπως είπα ξανά ο χρόνος θα δείξει τι πουλιά πιάνει ο καθένας.

Οσον αφορα το 1ο σκελος,νομιζω οτι υπερβαλλεις καπως..οτι δηλαδη απ το πουθενα εχει γινει τοση αναφορα στον συγκεκριμμενο παικτη..
Επαναλαμβανω πως με αφορμη τα προσφατα αποτελεσματα,προεβη σε καποια προσωπικα σχολια..και κανα-δυο αλλα παιδια επισης,απλα εσπευσαν για να συμφωνησουν...δεν νομιζω οτι υπηρξε υπερτονιση η' υπερπροβολη..και μιας και εισαι καινουργιος στο φορουμ,μπορω να σε διαβεβαιωσω(μιας και παρακολουθω αυτο το φορουμ και συμμετεχω ανελλειπως τους τελευταιους 20-21 μηνες..),οτι δεν θυμαμαι αλλοτε ξανα,να εχει ξανα-αναφερθει το ονομα του,οποτε να μιλαμε για ενα συχνα επαναλαμβανομενο φαινομενο..
Προσωπικα δε,αν και εχω υπερβει πλεον τις 6000 δημοσιευσεις...στην συγκεκριμμενη ενοτητα οπου ''στεγαζονται'' ολα αυτα τα τοπικ που σχετιζονται με τις τοπικες και λοιπες κατηγοριες,η γραπτη μου συμμετοχη ειναι παρα πολυ μικρη..εως ελαχιστη θα ελεγα..
Ο φιλτατος mod jabar,παραπανω ανεφερε οτι η εγγραφη σου συνεπεσε με την αλλαγη του προπονητη και την καλη αποδοση του πιτσιρικα..εγω θα ελεγα οτι συνεπεσε με τη συγκυρια του να προβω σε ενα θετικο σχολιο,για τον συγκεκριμμενο παικτη..και με καποιους αλλους να συμφωνουν..
Επαναλαμβανω πως δεν ηταν και κατι τοσο υπερβολικο...απεναντιας,εσυ,''με το καλημερα'',εδειξες αρκετα ευθικτος..και συναμα αρκετα ενημερωμενος απο αποψη στατιστικων..
Και βεβαια μπορεις να εχεις αποψη..δεν ειναι κακο αυτο.

Οσο για το 2ο σκελος,νομιζω οτι ειναι αυτονοητο αυτο που αναφερεις.
JINX13
QUOTE(Jabar @ Nov 26 2009, 15:01 ) *
1. Να σε καλωσορίσω λοιπόν στο φόρουμ,αφού είσαι νέος χρήστης.Λίγο πολύ όλοι εδώ έχουν το ίδιο χόμπι.Δεν απορώ που αφιερώνεις χρόνο και σίγουρα σε έχω δει σε κάποιο γήπεδο.
2. Αναφορά έγινε όπως γίνεται για πολλά θέματα και στο μυαλό του καθένα άλλα είναι σημαντικά και όλα όχι.Μάλλον κολλήσαμε περισσότερο από ότι πρέπει.
3.Πάντα ο χρόνος δείχνει και η διάρκεια είναι που μετρά.


Συμφωνά και επαυξάνω!
Αλλάζοντας θέμα άκουσα ότι ο ΓΡΥΛΛΙΩΝΑΚΗΣ σχοινοβατεί μετά τα τελευταία άσχημα αποτελέσματα. Ισχύει? Και αν ναί εκτιμάς ότι οι παράγοντες του Άρη θα πάρουν το ρίσκο για πρόσληψη προπονητή που να μην προέρχεται από τα περίχωρα?

QUOTE(a bullet for your head @ Nov 26 2009, 15:12 ) *
Οσον αφορα το 1ο σκελος,νομιζω οτι υπερβαλλεις καπως..οτι δηλαδη απ το πουθενα εχει γινει τοση αναφορα στον συγκεκριμμενο παικτη..
Επαναλαμβανω πως με αφορμη τα προσφατα αποτελεσματα,προεβη σε καποια προσωπικα σχολια..και κανα-δυο αλλα παιδια επισης,απλα εσπευσαν για να συμφωνησουν...δεν νομιζω οτι υπηρξε υπερτονιση η' υπερπροβολη..και μιας και εισαι καινουργιος στο φορουμ,μπορω να σε διαβεβαιωσω(μιας και παρακολουθω αυτο το φορουμ και συμμετεχω ανελλειπως τους τελευταιους 20-21 μηνες..),οτι δεν θυμαμαι αλλοτε ξανα,να εχει ξανα-αναφερθει το ονομα του,οποτε να μιλαμε για ενα συχνα επαναλαμβανομενο φαινομενο..
Προσωπικα δε,αν και εχω υπερβει πλεον τις 6000 δημοσιευσεις...στην συγκεκριμμενη ενοτητα οπου ''στεγαζονται'' ολα αυτα τα τοπικ που σχετιζονται με τις τοπικες και λοιπες κατηγοριες,η γραπτη μου συμμετοχη ειναι παρα πολυ μικρη..εως ελαχιστη θα ελεγα..
Ο φιλτατος mod jabar,παραπανω ανεφερε οτι η εγγραφη σου συνεπεσε με την αλλαγη του προπονητη και την καλη αποδοση του πιτσιρικα..εγω θα ελεγα οτι συνεπεσε με τη συγκυρια του να προβω σε ενα θετικο σχολιο,για τον συγκεκριμμενο παικτη..και με καποιους αλλους να συμφωνουν..
Επαναλαμβανω πως δεν ηταν και κατι τοσο υπερβολικο...απεναντιας,εσυ,''με το καλημερα'',εδειξες αρκετα ευθικτος..και συναμα αρκετα ενημερωμενος απο αποψη στατιστικων..
Και βεβαια μπορεις να εχεις αποψη..δεν ειναι κακο αυτο.

Οσο για το 2ο σκελος,νομιζω οτι ειναι αυτονοητο αυτο που αναφερεις.


Αν έχεις παρακολουθήσει τους αγώνες του Ν.Α.Ο. φέτος δεν μπορεί να μην σου έχει κάνει εντύπωση ότι στους περισότερους αγώνες οι περιφερειακοί του σουτάρουν τρίποντα με ποσοστά κάτω του 30%........??????!!!!!!!!
a bullet for your head
QUOTE(JINX13 @ Nov 26 2009, 15:23 ) *
Αν έχεις παρακολουθήσει τους αγώνες του Ν.Α.Ο. φέτος δεν μπορεί να μην σου έχει κάνει εντύπωση ότι στους περισότερους αγώνες οι περιφερειακοί του σουτάρουν τρίποντα με ποσοστά κάτω του 30%........??????!!!!!!!!

Να σου πω τη μικρη μου αμαρτια..τα τελευταια 2 χρονια,δεν παρακολουθω τοσο συχνα την Α'ΕΣΚΑ..φετος ειδικα εχω παει σε ενα παιχνιδι μονο..και εφυγα στο ημιχρονο,διοτι δεν αντεχα αλλο....
Θα κοιταξω παντως καποια στιγμη, να ερθω σε παιχνιδι του Ν.Α.Ο.... wink.gif...ελπιζοντας να το δω ολοκληρο το ματς.. rolleyes.gif
JINX13
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 26 2009, 15:28 ) *
Να σου πω τη μικρη μου αμαρτια..τα τελευταια 2 χρονια,δεν παρακολουθω τοσο συχνα την Α'ΕΣΚΑ..φετος ειδικα εχω παει σε ενα παιχνιδι μονο..και εφυγα στο ημιχρονο,διοτι δεν αντεχα αλλο....
Θα κοιταξω παντως καποια στιγμη, να ερθω σε παιχνιδι του Ν.Α.Ο.... wink.gif...ελπιζοντας να το δω ολοκληρο το ματς.. rolleyes.gif


Μια καλή αρχή μπορείς να κάνεις με το παιχνίδι της Δευτέρας με τους ΘΡΑΚΕΣ.....
larry33
Quiz: Ποιός είναι ο νέος προπονητής της ΦΕΑ με τα εξής χαρακτηριστικά:?

1) Είναι κολλητός-συνεργάτης με πρώην διεθνή παίχτη και πρωταθλητή Ευρώπης (με ΠΑΟ και ΟΣΦΠ)
2) Είχε προπονητή στα νιάτα του τον τίμιο γίγαντα - πρώην οικοδόμο Αργύρη Καμπούρη
3) Το παρατσούκλι του σαν παίχτης ήταν "είδωλο"

Ο νικητής κερδίζει season tickets διπλά στο team που θα κάνει καφριλίκια υπέρ του Άτταλου στα εντός έδρας ματς (η αφεντιά μου, mimos8, peter, ribo7, pointguard, Prokopis etc.)!!!
andreas koropi
QUOTE(pusher @ Nov 24 2009, 00:36 ) *
Αυτός είναι. Και τώρα μπορεί να μην παίζει καλά αλλά είναι απροπόνητος. Σε λίγο καιρό θα είναι πολύ καλός. Το ότι έπαιζε πέρσι και έβγαλε δελτίο πριν από 10 μέρες, μην μας προκαλεί έκπληξη. Απλώς συμπληρώνει το όλο "θέμα" κοιτάμε το ταβάνι μήπως θέλει βάψιμο. Πάντως από την στιγμή που η Ε.Ο.Κ. εξέδωσε το δελτίο του, όποιος ανακινήσει θέμα, να είναι έτοιμος να πάει μακριά την βαλίτσα... shot.gif

Να είσαι καλά...

ΥΓ. Κανένα αποτέλεσμα αποψινό???



Το κορωπι εξεταζει την περιπτωση ενστασης.....
Basket lover
το διαβασα στο basketblog.gr και στεναχωρηθηκα γιατι ο coach προσφερε παρα πολλα στο τμημα αντρών της ΦΕΑ. Όμως ολα τα καλα εχουν ενα τελος...

Στέργιε εσπασα τη σιωπη μου μονο για τωρα, γιατι πιστευω οτι ο coach Δεσποτάκης αξιζει μια εξαιρεση!

Της Λένας Καραλή
26/11/2009 (14:15)

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της ανδρικής ομάδας της ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. αποτελεί ο Μάριος Δεσποτάκης. Ο Ελληνας τεχνικός παίρνει "διαζύγιο" μόνο από τους άνδρες και αυτό γιατί θέλει να αφοσιωθεί περισσότερο στις γυναίκες τού συλλόγου. Σας μπερδέψαμε;

Ο Δεσποτάκης μέχρι αυτή τη στιγμή ήταν προπονητής και στις γυναίκες και στους άνδρες της ΦΕΑ, μάλιστα την ανδρική ομάδα πέρυσι την ανέβασε από την Β’ στην Α’ ΕΣΚΑ. Άνοδο είχε όμως και με τις γυναίκες από την Α2 στην Α1 εθνική κατηγορία και κάπου εκεί… μπλέκονται τα πράγματα.

Η πολύ καλή παρουσία των γυναικών στο πρωτάθλημα της Α1 και η συμμετοχή στο φάιναλ φορ του κυπέλλου (απέκλεισαν τον Παναθηναϊκό) σημαίνει αυξημένες υποχρεώσεις τις οποίες πλέον ο Δεσποτάκης δεν μπορούσε να καλύπτει εξίσου καλά και στα δύο τμήματα. Με κοινή απόφαση λοιπόν διοίκησης και τεχνικού, οι άνδρες… θυσιάστηκαν, προς όφελος των γυναικών.
Jabar
QUOTE(dion @ Nov 26 2009, 15:03 ) *
Οι αποψεις σου ειναι παντα ευστοχες και γι' αυτο εχουν βαρυνουσα σημασια,ωστοσο ειναι ιεροσυλια μια συγκριση Πουλη και Μανιατη.Ο Μανιατης ειναι κατα την γνωμη μου ο πολυτιμοτερος παικτης της Α ΕΣΚΑ .
Δεν σκοραρει απλα 15,20και 25 ποντους. Αν υπηρχε στατιστικη υπηρεσια στο πρωταθλημα αυτο,θα βλεπαμε οτι αυτος ο παικτης σκοραρει με απλησιαστα ποσοστα , ειναι πρωτος σε ρημπαουντ στην ομαδα του , ενω η αμυνα του και η ενεργεια που βγαζει ειναι συγκλονιστικη για οπαδους και φιλους της ΠΕΝΤΕΛΗΣ.
Εκτος αυτου τον εχω δει να αγωνιζεται απο 1 εως 4 .
Αυτα χωρις να θελησω να υποβαθμισω το ταλεντο του Πουλη που τον θεωρω πολυ εξελιξιμο αν αποφασισει να δουλεψει σε ορισμενους τομεις.

Πολύ σωστός.Γιαυτό τονίζω και την διάρκεια .Ο Μανιάτης είναι σταθερά καλός χρόνια τώρα.

QUOTE(larry33 @ Nov 26 2009, 16:12 ) *
Quiz: Ποιός είναι ο νέος προπονητής της ΦΕΑ με τα εξής χαρακτηριστικά:?

1) Είναι κολλητός-συνεργάτης με πρώην διεθνή παίχτη και πρωταθλητή Ευρώπης (με ΠΑΟ και ΟΣΦΠ)
2) Είχε προπονητή στα νιάτα του τον τίμιο γίγαντα - πρώην οικοδόμο Αργύρη Καμπούρη
3) Το παρατσούκλι του σαν παίχτης ήταν "είδωλο"

Ο νικητής κερδίζει season tickets διπλά στο team που θα κάνει καφριλίκια υπέρ του Άτταλου στα εντός έδρας ματς (η αφεντιά μου, mimos8, peter, ribo7, pointguard, Prokopis etc.)!!!

Σιδηροκέφαλος φίλε Καρατζά.Επάνοδος στη Φ.Ε.Α και σου εύχομαι ότι καλύτερο. Έσμιξαν τα αηδόνια με Bill Tsek.
Duke78
QUOTE(Basket lover @ Nov 26 2009, 17:23 ) *
Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της ανδρικής ομάδας της ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. αποτελεί ο Μάριος Δεσποτάκης. Ο Ελληνας τεχνικός παίρνει "διαζύγιο" μόνο από τους άνδρες και αυτό γιατί θέλει να αφοσιωθεί περισσότερο στις γυναίκες τού συλλόγου. Σας μπερδέψαμε;

Ο Δεσποτάκης μέχρι αυτή τη στιγμή ήταν προπονητής και στις γυναίκες και στους άνδρες της ΦΕΑ, μάλιστα την ανδρική ομάδα πέρυσι την ανέβασε από την Β’ στην Α’ ΕΣΚΑ. Άνοδο είχε όμως και με τις γυναίκες από την Α2 στην Α1 εθνική κατηγορία και κάπου εκεί… μπλέκονται τα πράγματα.

Η πολύ καλή παρουσία των γυναικών στο πρωτάθλημα της Α1 και η συμμετοχή στο φάιναλ φορ του κυπέλλου (απέκλεισαν τον Παναθηναϊκό) σημαίνει αυξημένες υποχρεώσεις τις οποίες πλέον ο Δεσποτάκης δεν μπορούσε να καλύπτει εξίσου καλά και στα δύο τμήματα. Με κοινή απόφαση λοιπόν διοίκησης και τεχνικού, οι άνδρες… θυσιάστηκαν, προς όφελος των γυναικών. [/b]

Ποιά είναι η καλή πορεία της ΦΕΑ στις γυναίκες ? Σε 6 παιχνίδια έχει 2-4...Καλά πλάκα μας κάνει ?
Φαντάζομαι το τι γνωριμίες πρέπει να έχει για να βρίσκεται εκέι που βρίσκεται...Και άστρο φυσικά...Γιατί από προπονητική, άστο καλύτερα...
Basket lover
QUOTE(Duke78 @ Nov 26 2009, 19:37 ) *
Ποιά είναι η καλή πορεία της ΦΕΑ στις γυναίκες ? Σε 6 παιχνίδια έχει 2-4...Καλά πλάκα μας κάνει ?
Φαντάζομαι το τι γνωριμίες πρέπει να έχει για να βρίσκεται εκέι που βρίσκεται...Και άστρο φυσικά...Γιατί από προπονητική, άστο καλύτερα...


Και οι καμια 15αρια ανοδοι που εχει αστρο είναι;

Και τα πρωταθληματα-κυπελλα Ελλάδας στην Α1 γυναικων άστρο ειναι;

Οσο για τις γυναικες δες το προγραμμα που ειχε η ΦΕΑ μεχρι τωρα και μετα μιλα.... Το 2-4 ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, αλλά μαλλον εισαι άσχετος/η απο γυναικειο...
Μηπως μάλιστα σε αυτο το 4 ήταν και η παραλιγο νικη με τον Αθηναικο, που ολα τα ματς τα κερδιζει με 30 ποντους;
Μηπως μάλιστα φετος κερδσε μεσα στον Ταφο του ινδου και πέρασε στο fanal 4 του κυπελλου...

Ιεροσυλία να μιλας ετσι για τον Δεσποτάκη! Πρέπει να εισαι πολυ άσχετος/η.........

Ή μάλλον κάποιος πελατάκος εισαι κι εσυ μου φαινεται... ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!
spyros diamantopoulos
QUOTE(larry33 @ Nov 26 2009, 16:12 ) *
Quiz: Ποιός είναι ο νέος προπονητής της ΦΕΑ με τα εξής χαρακτηριστικά:?

1) Είναι κολλητός-συνεργάτης με πρώην διεθνή παίχτη και πρωταθλητή Ευρώπης (με ΠΑΟ και ΟΣΦΠ)
2) Είχε προπονητή στα νιάτα του τον τίμιο γίγαντα - πρώην οικοδόμο Αργύρη Καμπούρη
3) Το παρατσούκλι του σαν παίχτης ήταν "είδωλο"

Ο νικητής κερδίζει season tickets διπλά στο team που θα κάνει καφριλίκια υπέρ του Άτταλου στα εντός έδρας ματς (η αφεντιά μου, mimos8, peter, ribo7, pointguard, Prokopis etc.)!!!

Στο τριτο σκελος σου προσθετω και 2 προσωνυμια ακομα....ηγετης και φυσικα γλυκουλης(αυτο ειναι περσινο)
!!!
nikefalin
οι προσωπικοί χαρακτηρισμοι απαγορεύονται, ως εκ τούτου ο χρηστης basket lover έχει φάουλ και προσωρινή απαγόρευση δυνατότητας δημοσιεύσεων.

ας είμαστε προσεκτικοί στους χαρακτηρισμούς!


Οποιαδήποτε συνέχεια πάνω σε αυτό επιτρέπεται μόνο με ΠΜ στους mod.

BILLTSEK
QUOTE(Duke78 @ Nov 26 2009, 20:37 ) *
Ποιά είναι η καλή πορεία της ΦΕΑ στις γυναίκες ? Σε 6 παιχνίδια έχει 2-4...Καλά πλάκα μας κάνει ?
Φαντάζομαι το τι γνωριμίες πρέπει να έχει για να βρίσκεται εκέι που βρίσκεται...Και άστρο φυσικά...Γιατί από προπονητική, άστο καλύτερα...

mr.duke 78 κανεις μεγαλο λαθος!αν ερθεις κ δεις τον τροπο που δουλευει ο δεσποτακης στο γηπεδο θα καταλαβεις οτι δεν ειναι τυχαιος.ειναι ενας παρα πολυ καλος προπονητης κ στο λεω εγω που ημουν παικτης του στο αντρικο κ επαιζα ελαχιστα..οσο για τον καρατζα ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι ειχαμε μια αριστη συνεργασια πριν 2 χρονια κ εχω τις καλυτερες εντυπωσεις..η καλυτερη επιλογη για την δυσκολη συνεχεια..
mimos8
εχω παρα πολυ καιρο να ποσταρω αλλα θελω να ευχηθω ολοψυχα καλη επιτυχια στην επανοδο του αλεξη καρατζα στον παγκο του ατταλου και να εκφρασω τη βεβαιοτητα μου οτι αν και η ομαδα βρισκεται στον πατο της βαθμολογιας , τελικα θα γινει το θαυμα και θα σωθει!ολοι τη δευτερα στο γηπεδο για το κρισιμο ματς με τον απολλωνα!
peter
QUOTE(mimos8 @ Nov 27 2009, 13:00 ) *
εχω παρα πολυ καιρο να ποσταρω αλλα θελω να ευχηθω ολοψυχα καλη επιτυχια στην επανοδο του αλεξη καρατζα στον παγκο του ατταλου και να εκφρασω τη βεβαιοτητα μου οτι αν και η ομαδα βρισκεται στον πατο της βαθμολογιας , τελικα θα γινει το θαυμα και θα σωθει!ολοι τη δευτερα στο γηπεδο για το κρισιμο ματς με τον απολλωνα!


Θα θαυμάσουμε πάλι το αμυντικό σύστημα (σήμα κατατεθέν).....100..100..100......ναι ρε ηγέτη...........
pusher
QUOTE(andreas koropi @ Nov 26 2009, 16:13 ) *
Το κορωπι εξεταζει την περιπτωση ενστασης.....


Δεν πρόκειται να κερδίσετε τίποτε περισσότερο από την "αντίσταση" κατά της αρχής.
Και πίστεψέ με, για μένα αυτό είναι πολύ σημαντικότερο από το να κερδίσετε τον αγώνα στα χαρτιά.
Όταν η ΕΟΚ εκδόσει δελτίο, η ΕΣΚΑ υποχρεούται να το κάνει δεκτό. Καλό θα ήταν να αντιδράσει με κάποιο έγγραφο, ή κάποια δημοσίευση (ας ήταν μόνο για να δηλώσει παρούσα ως διοργανώτρια αρχή) αλλά μεταξύ συνοδοιπόρων υπάρχει σύμπνοια.
Η περίπτωση ένστασης του Κορωπίου, τουλάχιστον θα ανοίξει ένα παράθυρο αισιοδοξίας, ότι δεν λείπουν όλοι και ότι κάποιοι δεν φοβούνται.
Παρ' όλα αυτά επειδή πρέπει να φτάσετε στο ΑΣΑΕΔ για να δικαιωθείτε, να περιμένεις ότι θα εισπράξετε και την μήνη shot.gif των απανταχού στηριζόντων το "σύστημα"...
Καλό κουράγιο και δύναμη

Να είσαι καλά...
JINX13
QUOTE(peter @ Nov 27 2009, 11:19 ) *
Θα θαυμάσουμε πάλι το αμυντικό σύστημα (σήμα κατατεθέν).....100..100..100......ναι ρε ηγέτη...........


Για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει ο coach να βρεί λύση στο θέμα Τσακίρης - Χαρακτινός.... Τα παιδιά με Δεσποτάκη σούταραν ασύστολα. Άραγε θα ισχύει και τώρα το ίδιο και άν όχι απο που θα βρεί λύσεις??????
lamar

QUOTE(mimos8 @ Nov 27 2009, 11:00 ) *
εχω παρα πολυ καιρο να ποσταρω αλλα θελω να ευχηθω ολοψυχα καλη επιτυχια στην επανοδο του αλεξη καρατζα στον παγκο του ατταλου και να εκφρασω τη βεβαιοτητα μου οτι αν και η ομαδα βρισκεται στον πατο της βαθμολογιας , τελικα θα γινει το θαυμα και θα σωθει!ολοι τη δευτερα στο γηπεδο για το κρισιμο ματς με τον απολλωνα!

πφφφφφ!!!!! οχι αλλες αμπουλες!!!!

QUOTE(JINX13 @ Nov 27 2009, 12:06 ) *
Για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει ο coach να βρεί λύση στο θέμα Τσακίρης - Χαρακτινός.... Τα παιδιά με Δεσποτάκη σούταραν ασύστολα. Άραγε θα ισχύει και τώρα το ίδιο και άν όχι απο που θα βρεί λύσεις??????

Μαλλον δεν εχεις δει ομαδες του Καρατζα. Στην επιθεση παιζουν run & gun και στην αμυνα πιεση μεχρι τελικης πτωσεως!!!!

JINX13
QUOTE(lamar @ Nov 27 2009, 13:37 ) *
πφφφφφ!!!!! οχι αλλες αμπουλες!!!!


Μαλλον δεν εχεις δει ομαδες του Καρατζα. Στην επιθεση παιζουν run & gun και στην αμυνα πιεση μεχρι τελικης πτωσεως!!!!


Τότε είναι σίγουρο ότι η απόδοση της ομάδας θα ανέβει. Θα τους βοηθήσει και η διακοπή των Χριστουγέννων....
kubuthug
ΚΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΛΕΞ...ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...(ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ)...ΦΙΛΙΑ
Trust
QUOTE(kubuthug @ Nov 27 2009, 14:51 ) *
ΚΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΛΕΞ...ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...(ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ)...ΦΙΛΙΑ

[size="4"][/size][color="#FF0000"][/color]
Να καλωσορισω και εγω τον φιλο μου Καρατζα και να εχει μια καλη πορια στην Α εσκα
και τωρα θα επιστρεψουν και παλι τα συνθηματα στο γηπεδο της Φεα και οχι φιλοξενομενη οπωσ εημασταν οταν ηταν πριν 2 χρονια
εεεεεεεε ααααααααααααα ρε τι ομαδα φτιαχνης Αλεξη Καρατζα
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
pusher
QUOTE
Μαλλον δεν εχεις δει ομαδες του Καρατζα. Στην επιθεση παιζουν run & gun και στην αμυνα πιεση μεχρι τελικης πτωσεως!!!!


Δικής τους, ή των αντιπάλων???

Αυτό με τις ομάδες του όποιου προπονητή (το συγκεκριμένο δεν τον καλογνωρίζω) "παίζουνε run and gun" ή "πιέζουν σαν τρελοί" κτλ. δεν μπορώ να το καταλάβω, από την στιγμή που πηγαίνει κανείς στα μισά της περιόδου σε ομάδα με στημένο roster.
Σε αυτή την περίπτωση, δεν είναι τι αρέσει στον κάθε προπονητή. Είναι τι παίκτες θα βρει στην ομάδα που αναλαμβάνει. Δηλαδή αν σε κάποιον αρέσει το set παιχνίδι και οι ζώνες και αναλάβει σήμερα τον Φιλαθλητικό, τι θα κάνει. Θα τους δέσει με λουριά να μην ξανοίγονται, ή θα τους δέσει βαρίδια να μην τρέχουν στον αιφνιδιασμό?
Δηλαδή ο Καρατζάς θα παίξει press του θανάτου με τον Χαρακτηνό και τον Πρας?
Άλλο τι μας αρέσει και άλλο τι μπορούμε. Η φιλοσοφία του προπονητή, είναι θεωρητική. Στην πράξη ο καλός προπονητής θα προσπαθήσει να προσαρμόσει την φιλοσοφία του στο υλικό της ομάδος και όχι το υλικό της ομάδος στην φιλοσοφία του...

Εύχομαι και γω με την σειρά μου καλή πορεία στον κόουτς.

Να είσαι καλά...

ΥΓ Κάποια πράγματα πρέπει να τα πιστέψεις για να τα δεις...
peter
Φίλε rusher.....
Απλά ΜΑΛΛΟΝ δεν γνωρίζεις οτι τους ίδιους παίχτες (εκτός Χαρακτηνού +1 ακόμη ) τους είχε ο coach στη Β ΕΣΚΑ πριν 2 χρόνια!ΙΔΙΟ ΡΟΣΤΕΡ!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΠΑΙΖΕ ΠΡΕΣ..ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑ(Σ)..ΤΣΕΚ..κτλ...Αυτός μάζεψε τότε αυτά τα παιδιά(Βιδάκη,Τσακίρη..πήγαινε και τους έπαιρνε απο το σπίτι)...Οπότε δε πάει σε "ένα στημένο ρόστερ"..πάει στο ρόστερ που έστησε ο ίδιος πριν 2 χρόνια....γιατί δεν ήταν εκεί πέρσι κ φέτος μόνο αυτός ξέρει!Ξέρει??
pusher
QUOTE(peter @ Nov 28 2009, 12:08 ) *
Φίλε rusher.....
Απλά ΜΑΛΛΟΝ δεν γνωρίζεις οτι τους ίδιους παίχτες (εκτός Χαρακτηνού +1 ακόμη ) τους είχε ο coach στη Β ΕΣΚΑ πριν 2 χρόνια!ΙΔΙΟ ΡΟΣΤΕΡ!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΠΑΙΖΕ ΠΡΕΣ..ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑ(Σ)..ΤΣΕΚ..κτλ...Αυτός μάζεψε τότε αυτά τα παιδιά(Βιδάκη,Τσακίρη..πήγαινε και τους έπαιρνε απο το σπίτι)...Οπότε δε πάει σε "ένα στημένο ρόστερ"..πάει στο ρόστερ που έστησε ο ίδιος πριν 2 χρόνια....γιατί δεν ήταν εκεί πέρσι κ φέτος μόνο αυτός ξέρει!Ξέρει??



Πρώτα απ' όλα το ψευδώνυμο είναι pusher!!! (πλάκα κάνω και το rusher μια χαρά είναι...)

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν γνώριζα πως είχε τους ίδιους παίκτες πριν από δύο χρόνια.
Απλά πιστεύω πως ο Χαρακτηνός, είναι ίσως το σημαντικότερο κομμάτι του παζλ επίθεση. Και χωρίς αυτόν ίσως να μπάινει δύσκολα μέσα η μπάλα. Στην άμυνα πάλι θα είναι ο αδύναμος κρίκος σε καταστάσεις press. Βέβαια για όλα υπάρχουν λύσεις και γι αυτό το λόγο υπάρχουν και οι προπονητές, σωστά?
Το post μου είχε να κάνει γενικότερα με αυτό που γράφεται περί φιλοσοφίας προπονητών και όχι μόνο για τη ΦΕΑ. Μακάρι να μπορούσαν όλοι να έπαιζε η ομάδα τους με βάση τη φιλοσοφία τους. Θα έπρεπε να τρώνε 45 πόντους με φανταστική άμυνα και να βάζουν 120 με παιχνίδι run and shoot. Αλλά καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι αδύνατο.

Να είσαι καλά...
andreas koropi
QUOTE(pusher @ Nov 27 2009, 11:44 ) *
Δεν πρόκειται να κερδίσετε τίποτε περισσότερο από την "αντίσταση" κατά της αρχής.
Και πίστεψέ με, για μένα αυτό είναι πολύ σημαντικότερο από το να κερδίσετε τον αγώνα στα χαρτιά.
Όταν η ΕΟΚ εκδόσει δελτίο, η ΕΣΚΑ υποχρεούται να το κάνει δεκτό. Καλό θα ήταν να αντιδράσει με κάποιο έγγραφο, ή κάποια δημοσίευση (ας ήταν μόνο για να δηλώσει παρούσα ως διοργανώτρια αρχή) αλλά μεταξύ συνοδοιπόρων υπάρχει σύμπνοια.
Η περίπτωση ένστασης του Κορωπίου, τουλάχιστον θα ανοίξει ένα παράθυρο αισιοδοξίας, ότι δεν λείπουν όλοι και ότι κάποιοι δεν φοβούνται.
Παρ' όλα αυτά επειδή πρέπει να φτάσετε στο ΑΣΑΕΔ για να δικαιωθείτε, να περιμένεις ότι θα εισπράξετε και την μήνη shot.gif των απανταχού στηριζόντων το "σύστημα"...
Καλό κουράγιο και δύναμη

Να είσαι καλά...



Σ ευχαριστω για την συμβουλη σου. Αν και δε συμφωνω , ο θωμας αν καποιος δεν του κανει ενσταση δε θα κερδιζει ολουσ τους αγωνες μεσα απο γραφειοκρατικη διαδικασια?

μηπως αυτη η διαδικασια πρεπει να ειναι η αρχη να υπαρχει μεταγραφικη περιοδος και στην μεση της χρονιας ?

ετσι ομαδες που δε βγαινει το μπατζετ θα μπ[ορουν να διωξουν μεγαλα συμβολαια, και αυτοι θα βρισκο9υν ομαδα,
παιχτες που δε πληρωνονται δε θα ειναι αιχμαλωτοι για μια χρονια

και τελος πιστευω πως ετσι θα εχουμε πιο καλο πρωταθλημα αφου οι ομαδες θα μπορουν να αναπληρωσουν τυχον κενα, λαθος επιλογες και να γινουν πιο ανταγωνιστικες?
a bullet for your head
QUOTE(pusher @ Nov 28 2009, 01:50 ) *
Άλλο τι μας αρέσει και άλλο τι μπορούμε. Η φιλοσοφία του προπονητή, είναι θεωρητική. Στην πράξη ο καλός προπονητής θα προσπαθήσει να προσαρμόσει την φιλοσοφία του στο υλικό της ομάδος και όχι το υλικό της ομάδος στην φιλοσοφία του...

Παρα πολυ ευστοχη αυτη σου η επισημανση... wink.gif

QUOTE(pusher @ Nov 28 2009, 14:19 ) *
Απλά πιστεύω πως ο Χαρακτηνός, είναι ίσως το σημαντικότερο κομμάτι του παζλ επίθεση. Και χωρίς αυτόν ίσως να μπάινει δύσκολα μέσα η μπάλα. Στην άμυνα πάλι θα είναι ο αδύναμος κρίκος σε καταστάσεις press. Βέβαια για όλα υπάρχουν λύσεις και γι αυτό το λόγο υπάρχουν και οι προπονητές, σωστά?

Οντως...γι'αυτο υπαρχουν οι προπονητες..(υποτιθεται)..για να παρεχουν λυσεις.
pusher
QUOTE(andreas koropi @ Nov 28 2009, 18:13 ) *
Σ ευχαριστω για την συμβουλη σου. Αν και δε συμφωνω , ο θωμας αν καποιος δεν του κανει ενσταση δε θα κερδιζει ολουσ τους αγωνες μεσα απο γραφειοκρατικη διαδικασια?

μηπως αυτη η διαδικασια πρεπει να ειναι η αρχη να υπαρχει μεταγραφικη περιοδος και στην μεση της χρονιας ?

ετσι ομαδες που δε βγαινει το μπατζετ θα μπ[ορουν να διωξουν μεγαλα συμβολαια, και αυτοι θα βρισκο9υν ομαδα,
παιχτες που δε πληρωνονται δε θα ειναι αιχμαλωτοι για μια χρονια

και τελος πιστευω πως ετσι θα εχουμε πιο καλο πρωταθλημα αφου οι ομαδες θα μπορουν να αναπληρωσουν τυχον κενα, λαθος επιλογες και να γινουν πιο ανταγωνιστικες?


Δεν είναι συμβουλή, είναι άποψη. Δεν είμαι σε θέση να συμβουλέψω, ειδικά σε ότι αφορά διοικητικά και θεσμικά θέματα. Μπορώ να διατυπώσω μια θέση (τη θέση που υποστηρίζω) με βάση τα όσα γνωρίζω...

Σχετικά με την μεταγραφική περίοδο στη μέση της χρονιάς... μου μυρίζει εκβιασμούς κατά παικτών και ομάδων, "άνοιξη" των μανατζαραίων, αυθαιρεσία παραγόντων.
Γνωρίζω τουλάχιστον 4 ομάδες από την περσινή χρονιά που χρωστάνε χρήματα ακόμη. Θα υπάρχουν κι άλλες. Σκέψου να πέφτει μια ομάδα και να μην έχει και τα χρήματα για την τρέχουσα σαιζόν. Θα πάρει κι άλλους παίκτες, καλύτερους κι ακριβότερους για να το σώσει? Θα πάρει... Το επόμενο καλοκαίρι? Θα ξαναπάρει παίκτες και θα μετακυλά τα χρέη.

Αν θέλουμε να σεβόμαστε τον ερασιτεχνικό αθλητισμό, πρέπει να στήνουμε ομάδες με προυπολογισμούς, αποδείξεις, ιδιωτικά συμφωνητικά και δομές (έχω αναφερθεί σε παλαιότερο post, να μην κουράσω τώρα). Να ξεκινήσει από τους παράγοντες η "αναδόμηση".
Απομακρύνετε τους μανατζαραίους. Μην αιτείστε δελτία μετά την λήξη των προθεσμιών. Δώστε όσα χρήματα μπορείτε (ας είναι λίγα δεν πειράζει) αρκεί να τα δίνετε στην ώρα τους. Μην τάζετε λαγούς και πετραχήλια. Δουλέψτε με τις ακαδημίες. Έχετε υπομονή για τα αποτελέσματα. Μία κατηγορία κάτω ή πάνω δεν αλλάζει τις ζωές μας. Η αξιοπρέπεια τις αλλάζει...

Οι παράγοντες μπροστάρηδες λοιπόν. Γιατί αυτοί επιλέγουν προπονητές, πληρώνουν παίκτες και προπονητές και φτιάχνουν τα οργανογράμματα των ομάδων. Οι παράγοντες όμως είναι πονηροί... Λειτουργούν με παραμέτρους το συμφέρον της ομάδος τους, ξεφεύγοντας πολύ συχνά από τα χρηστά ήθη. Προσοχή. Δεν είμαι παπαδοπαίδι. Αλλά και η πονηριά είναι κοντή κουβέρτα. Όταν προσπαθήσεις να κρύψεις το πρόσωπό σου, ξεσκεπάζονται τα πόδια σου...

Να είσαι καλά...
Καλό κουράγιο...
Trust
QUOTE(peter @ Nov 28 2009, 12:08 ) *
Φίλε rusher.....
Απλά ΜΑΛΛΟΝ δεν γνωρίζεις οτι τους ίδιους παίχτες (εκτός Χαρακτηνού +1 ακόμη ) τους είχε ο coach στη Β ΕΣΚΑ πριν 2 χρόνια!ΙΔΙΟ ΡΟΣΤΕΡ!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΠΑΙΖΕ ΠΡΕΣ..ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑ(Σ)..ΤΣΕΚ..κτλ...Αυτός μάζεψε τότε αυτά τα παιδιά(Βιδάκη,Τσακίρη..πήγαινε και τους έπαιρνε απο το σπίτι)...Οπότε δε πάει σε "ένα στημένο ρόστερ"..πάει στο ρόστερ που έστησε ο ίδιος πριν 2 χρόνια....γιατί δεν ήταν εκεί πέρσι κ φέτος μόνο αυτός ξέρει!Ξέρει??

λοιπον καποια πραγματα να τα γραφετε με το ονομα τουσ και να μην λετε πραγματα που δεν ισχυουν
απο την ομαδα που ειχε ο Καρατζας ειναι 4παιχτες το roster λοιπον ειναι αλλο αυτο που ειχε ο Καρατσας αλλο αυτο που ειχε ο Δεσποτακης στη Β εσκα και αλλο αυτο που εχει φετος στην Α εσκα.
Φετος εχει πολυ αθλιτικα παιδια εκτος Χαρακτινου,Φωτη και Τσεκουρα ολοι οι υπολιποι μπορουν να αντεξουν σε οτι ρυθμο θελει να κανει ο Καρατσας και ειναι σε ηλικια μεχρι 25 χρονων οι παιχτες και 3κατω το 20.αν και ο πρας ειναι 35αρης πια εχει παρα πολυ αντοχη και μπορει να παιξει και να αντεξει αρκετα ακομα
pusher
QUOTE(Trust @ Nov 29 2009, 00:35 ) *
λοιπον καποια πραγματα να τα γραφετε με το ονομα τουσ και να μην λετε πραγματα που δεν ισχυουν
απο την ομαδα που ειχε ο Καρατζας ειναι 4παιχτες το roster λοιπον ειναι αλλο αυτο που ειχε ο Καρατσας αλλο αυτο που ειχε ο Δεσποτακης στη Β εσκα και αλλο αυτο που εχει φετος στην Α εσκα.
Φετος εχει πολυ αθλιτικα παιδια εκτος Χαρακτινου,Φωτη και Τσεκουρα ολοι οι υπολιποι μπορουν να αντεξουν σε οτι ρυθμο θελει να κανει ο Καρατσας και ειναι σε ηλικια μεχρι 25 χρονων οι παιχτες και 3κατω το 20.αν και ο πρας ειναι 35αρης πια εχει παρα πολυ αντοχη και μπορει να παιξει και να αντεξει αρκετα ακομα


To post αυτό δεν μου λύνει την απορία όσο αφορά τον συνδυασμό press-Χαρακτηνός. Μάλλον μου την ενισχύει...

Να είσαι καλά...
Trust
QUOTE(pusher @ Nov 29 2009, 03:12 ) *
To post αυτό δεν μου λύνει την απορία όσο αφορά τον συνδυασμό press-Χαρακτηνός. Μάλλον μου την ενισχύει...

Να είσαι καλά...

Συνφονω δεν υπαρχει press με χαρακτινο απλα οταν εχεις καποιους αργους παιχτες κοιτας να κανεις αλλα πραγματα οταν εισαι προπονιτης ξερεις να αξιοποιης καποιους παιχτες.και ποιος σου ειπε οτι ο >χαρακτινος θα παιζει σιγα κολησες εκει υπαρχουν στην ομαδα καλητερη και ταλαντουχη παιχτες
N#15
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΕΤΟΣ 67-75
Trust
Νικη με φοβερο Χαρακτινο

Φεα-Απολλων 66-64

Επιστρεψαμε στις Νικες Με τον Καρατζα
neopen32
NAO - Θρακες 82-74
με εντυπωσιακό (χρόνια πολλά) Αττίκο και εξαιρετικό κοουτσάρισμα. Πρώτη φορά είδα τον Κατσούνη, νομίζω ότι έχει διαβάσει άριστα το υλικό του.
Με λίγη προσοχή, η διαφορά και το σκορ θα ήταν μεγαλύτερα.
Απο φαουλ, τι να λεμε, χριστουγεννιάτικο δεντρο ξανακάναμε το ταμπλό.
veteranosaoth
QUOTE(neopen32 @ Dec 1 2009, 00:06 ) *
NAO - Θρακες 82-74
με εντυπωσιακό (χρόνια πολλά) Αττίκο και εξαιρετικό κοουτσάρισμα. Πρώτη φορά είδα τον Κατσούνη, νομίζω ότι έχει διαβάσει άριστα το υλικό του.
Με λίγη προσοχή, η διαφορά και το σκορ θα ήταν μεγαλύτερα.
Απο φαουλ, τι να λεμε, χριστουγεννιάτικο δεντρο ξανακάναμε το ταμπλό.

Με όλη την καλή διάθεση να έχετε παράπονα απο αυτό το μάτς στα φάουλ είναι τουλάχιστον αστείο.....Δίκαια κερδίσατε αλλά το γεγονός ότι διαιτητής της αναμέτρησης είναι αυτός που σφυρίζει τα φιλικά σας και την ειρωνική του συμπεριφορά πρός την φιλοξενούμενη κερκίδα αφήνει κάποιες εντυπώσεις το λιγότερο..Πήρε 10 σφυρίγματα σε όλο το ματς και αυτά όλα σχεδόν υπέρ σας...
Καλή συνέχεια
gk65
Ξερη κανεις τη εγινε στο Γαλατσι-Αρης?
dm_7
QUOTE(gk65 @ Dec 1 2009, 01:21 ) *
Ξερη κανεις τη εγινε στο Γαλατσι-Αρης?


Γαλατσι - Αρης 2
mixalopoylos17
QUOTE(gk65 @ Nov 30 2009, 23:21 ) *
Ξερη κανεις τη εγινε στο Γαλατσι-Αρης?
κερδισε ο αρης με 10
dominik
νικη δασαλ(εναντιον ηρακλειο νομιζω)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.