Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
dm_7
Νίκη Αμαρουσίου – ΕΦΟΑ Σπύρος Λούης 52-57

Διαιτητές: Θεονάς – Καραβίτης

Νίκη Αμαρουσίου(Κοσμίδης): Κουτσώνας 2, Δημητριάδης 2, Γιαννάκης 7, Κοντογιάννης 6, Γιατράκος Χ. 2, Υφαντής 7, Τάσιος 5, Στασινόπουλος 5, Τσέκενης, Γιατράκος Α., Λαμπρόπουλος 2, Καλαντωνέας 14.
ΕΦΟΑ Σπύρος Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 7, Παπαδρόσου, Καρκαβίλας, Αντωνόπουλος 13, Λουφόπουλος 4, Τριγάλης 9, Καραγεώργος, Πηγάδης, Κατσόγιαννος, Μπίτσικας 13, Κοψιδάς 2, Ντιφαντής 9, Τσιάτσιος.

Κορωπί – Απόλλωνας 78-70

Διαιτητές: Βορεάδης –Τσάτσης

Κορωπί (Μακρυδήμας): Παπαποστόλου, Δρακόπουλος 29 (5), Παπαδόπουλος 3 (1), Κελέσης 6, Μπούσουλας 13 (1), Τσιλιβάκος, Παπαλουκάς 13, Βλάχος 11, Λούκος, Καραβασίλης 3.
Απόλλωνας (Παναγιωτόπουλος): Ρηγόπουλος 2, Ζέρβας 10 (2), Τζανετάκος, Μπάρτζος 13 (2), Παγόπουλος 9, Παπαγιαννακόπουλος 13 (1), Σολομωνίδης 4, Τάγκας, Τζανετάκος 5, Κονταξής 6, Παπαδιονυσίου 8 (2).

Ζωγράφου – Θρακομακεδόνες 88-65

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης – Καλαϊτζάκης

Ζωγράφου (Τσίκος - Τσιούμας): Ντάφλος 3 (1), Παρβαντώνης 10, Αλεξόπουλος 7, Καλοβυρνάς 17, Αργυρόπουλος 4, Φοσσές 9, Κοντόπουλος, Ξενάκης 17, Αλιτζόγλου 9, Παπαϊωάννου, Καναβός 10, Καλογερόπουλος 2, Τσαπατσάρης.
Θρακομακεδόνες (Δαμιανίδης-Λιαδέλης): Αυγενικού 6, Σιωράς, Σουλεϊδής Α. 5, Μαχαίρας, Σιούτης Δ., Μαθιόπουλος 6 (2), Σιούτης 6, Χονδροματίδης, Αγγελόπουλος 7, Μπαλτάς, Σαραντόπουλος 8, Καρτάνος 25 (4), Τσαρδούλιας.

Ατταλος - ΔΑΣΑΛ 63-64

Διαιτητές: Δημπινούδης - Χρηστίδης Π.

Ατταλος (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος, Ρωμοσιός 7, Σωτηράκης, Γιοβάνης, Τσακίρης 18 (3), Πρας 17 (3), Κρητικός 7 (1), Χαρακτηνός 14 (3), Τσεκούρας.
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Κριτούλης 14 (1), Καραγρηγορίου 12 (4), Μπάτος, Τσιρόπουλος, Δήμας 14 (1), Αρτεμάκης 2, Αντωνίου 12 (4), Καρακώστας 6, Φραγκούλης 4, Δημόπουλος.

Νεοπεντελικός – Ενωση Ηρακλείου Τυφώνας 59-66

Διαιτητές: Βαρδάλος – Κανακάρης

Νεοπεντελικός (Βουρτζούμης-Λιουδάκης): Μάντζιος 6, Παναγιωτόπουλος 5 (1), Σοφαδίτης 2, Μανιάτης 23 (1), Ρεντίφης 2, Καττής 2, Πουλής 6 (1), Αττίκος 4, Λυγγερίδης 2, Κόρβινγκτον 7.
Ενωση Ηρακλείου Τυφώνας (Ταμπάκης): Λουίζος 1, Ασημακόπουλος, Παπαδόπουλος Σπ. 7, Κουκουζέλης 11 (2), Πισιτέλης, Χριστοφάκης 15 (1), Καλφόπουλος 7, Πετριανίδης 11 (1), Λεγάτος 14 (1).

Γαλάτσι Κυπριάδου – Φιλαθλητικός 63-70

Διαιτητές: Μαλανδρής – Ραχιώτης

Γαλάτσι Κυπριάδου (Νικητόπουλος): Κουτσκούκος 10 (1), Λαδικός 2, Λαούδης 4, Σιδέρης 1, Αθανασιάδης, Τσιρόπουλος 3 (1), Φρίμας, Βούζας 12 (2), Ανδρουλάκης 11 (3), Κομματάς 4, Νικητόπουλος, Βήχος 16 (1).
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Μακρής, Κουμπούρας 16, Λιακόπουλος, Γκίκας 6 (2), Μπαζιώτης, Γρύλης, Διαλινάς, Γεωργιάδης 5, Βαρυπάτης 21 (3), Ντυφαντής 22.

Αργοναύτης Τριγλίας – Αετός 102-97

Διαιτητές: Σώμος – Τεφτίκης

Αργοναύτης Τριγλίας (Μάντης): Προκόπης 12 (2), Μπαλαμπάνης 26 (5), Κορκοσούρας 13 (1), Ζωϊτσάκος 5 (1), Κιούσης 5 (1), Στράγκας 21, Δαγκλής 6, Σκορδίλης 1, Τσιριγωτάκης 14 (2).
Αετός (Διδάχος - Γεωργίου): Πετρόπουλος, Πλατής 14 (1), Βελιζιώτης 12, Κατσαρός 24, Διαμαντής 24 (1), Μουχίμογλου, Ζαμπάρας, Παπαδολιάς, Σκούταρης 16 (1), Κουφόπουλος, Δαρμογιάννης 4, Ζάχαρης 3.

Αγιος Θωμάς – Αρης Πετρούπολης 85-83

Διαιτητές: Παυλόπουλος – Σεληνάς

Αγιος Θωμάς (Μαντζιώρης): Καλούδης 2, Κόκκινος 25, Γεωργουδάκης 3 (1), Ιατρού 25 (3), Κρασσάς 5 (1), Λάβαρης 8 (1), Τασσιόπουλος 12, Χατζηχρήστος 5.
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Κομματάνος, Βενιτουράκης 8 (2), Λιάπουρης 13 (1), Γεωργαλάς 10 (1), Καρτσωνάκης 23 (3), Βασιλείου 17, Κονδύλης 4, Ρήγος, Μητρόπουλος 3 (1) Γεωργοπαπαδάκος 5.
pusher
QUOTE(dominik @ Nov 17 2009, 14:57 ) *
ξαναδιαβασε το ποστ μου γιατι και γω αυτο εγραψα..
οσο για τους οπαδους συμφωνω και επαυξανω.αλλωστε οσες φορες εχω
ανεβει στη πεντελη,θεωρω οτι ειναι απο τις πιο ωραιες εδρες για να παιξει κανεις
μπασκετ.οσο για ''προηγουμενο'',εχει και μαλιστα πολυ χειροτερα!!!!!


Έγραψες αυτό, αλλά δεν έγραψες το άλλο. Η Πεντέλη παίζει πολύ φυσικό παιχνίδι. Πιέζει πολύ ειδικά τους περιφερειακούς και η λογική είναι "πάμε το παιχνίδι όσο δυνατά μας παίρνει και οι διαιτητές δεν είναι δυνατόν να τα σφυρίξουν όλα".

Προκύψανε όμως δύο προβλήματα. Το πρώτο είναι πως ο Τυφώνας είναι επίσης ομάδα που στηρίζεται στο φυσικό παιχνίδι και στην άμυνα. Δεν αναφέρθηκε πουθενά ότι και ο Τυφώνας χρεώθηκε με 35 φάουλ. Αλλά δεν άφησε την Πεντέλη να πάρει το ματς τσαμπουκά.
Το δεύτερο είναι ότι οι διαιτητές αυτή τη φορά, ναι τα σφυρίξανε όλα. Έφτασαν στο σημείο να σφυρίξουν τρεις φορές "διπλό" φάουλ (σε επιθετικό και αμυντικό ταυτόχρονα).
Οι πολλές βολές (και για τις δύο ομάδες) είναι απόρροια του ότι συμπληρώνονταν τα 4 ομαδικά στις αρχές κάθε δεκαλέπτου (και για τις δύο ομάδες).

Ήμουν στο γήπεδο και πραγματικά αυτό που μπορώ να καταθέσω σαν άποψη είναι ότι είδαμε έναν αγώνα από δύο ομάδες που τα έδωσαν όλα για να νικήσουν. Μεγάλη ένταση, πολύ πάθος και κακό παιχνίδι ως θέαμα. Αλλά σε "τράβαγε" τόσο η δύναμη των δύο αντιπαλων που μόνο μετά τη λήξη μπορούσες να σκεφτείς ότι δεν είχε πολύ ωραίες φάσεις. Προσωπικά το ευχαριστήθηκα, ίσως γιατί το έβλεπα χωρίς συναισθηματική φόρτιση, ουδέτερος γαρ.

Η αλήθεια κατά την άποψή μου είναι πως ο Τυφώνας το ήθελε πιο πολύ. Πως η Πεντέλη δεν έπαιξε καλά. Πως εάν είχε λίγο μεγαλύτερη ευστοχία στα τρίποντα, δεν έχανε με τίποτε.

Ας μην ασχολούμαστε με τους διαιτητές. Αυτοί που δεν σου κάνουν το χατήρι σήμερα, στο κάνανε σε παρελθοντικό αγώνα, ή θα στο κάνουνε μετά. Αν δεν ασχοληθούμε τουλάχιστον θα κρατάμε την ουσία, που είναι το παιχνίδι. Εξάλλου, όποιος μπει στην διαδικασία να ανοίξει την κάνουλα, χαλάλι του να ανέβει κατηγορία. Και οι παίκτες του και ο προπονητής και οι ίδιοι οι παράγοντες θα ξέρουν πως αξίζουν λιγότερο από τα κατορθώματά τους. Και θα ξέρουν ότι κλέψανε την νίκη, την κατηγορία, από αυτούς που το αξίζανε περισσότερο.
Ας κρατήσουμε εδώ, σ' αυτό το φόρουμ την ουσία. Να γράφουμε για τα παιχνίδια, ποιοι παίκτες και προπονητές μας αρέσουν, ποιες ομάδες αξίζει να παρακολουθούμε κτλ. Ας κάνουμε το φόρουμ το χώρο επιβράβευσης όσων καλών συμβαίνουν στο παιχνίδι. Κι ας αγνοήσουμε τα άσχημα...

Να είσαι καλά...
ΥΓ. Συγγνώμη εάν κούρασα.

neopen32
QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 20:53 ) *
Έγραψες αυτό, αλλά δεν έγραψες το άλλο. Η Πεντέλη παίζει πολύ φυσικό παιχνίδι. Πιέζει πολύ ειδικά τους περιφερειακούς και η λογική είναι "πάμε το παιχνίδι όσο δυνατά μας παίρνει και οι διαιτητές δεν είναι δυνατόν να τα σφυρίξουν όλα".

Προκύψανε όμως δύο προβλήματα. Το πρώτο είναι πως ο Τυφώνας είναι επίσης ομάδα που στηρίζεται στο φυσικό παιχνίδι και στην άμυνα. Δεν αναφέρθηκε πουθενά ότι και ο Τυφώνας χρεώθηκε με 35 φάουλ. Αλλά δεν άφησε την Πεντέλη να πάρει το ματς τσαμπουκά.


Click to view attachment

QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 20:53 ) *
Το δεύτερο είναι ότι οι διαιτητές αυτή τη φορά, ναι τα σφυρίξανε όλα. Έφτασαν στο σημείο να σφυρίξουν τρεις φορές "διπλό" φάουλ (σε επιθετικό και αμυντικό ταυτόχρονα).
Οι πολλές βολές (και για τις δύο ομάδες) είναι απόρροια του ότι συμπληρώνονταν τα 4 ομαδικά στις αρχές κάθε δεκαλέπτου (και για τις δύο ομάδες).


QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 20:53 ) *
Ήμουν στο γήπεδο και πραγματικά αυτό που μπορώ να καταθέσω σαν άποψη είναι ότι είδαμε έναν αγώνα από δύο ομάδες που τα έδωσαν όλα για να νικήσουν. Μεγάλη ένταση, πολύ πάθος και κακό παιχνίδι ως θέαμα. Αλλά σε "τράβαγε" τόσο η δύναμη των δύο αντιπαλων που μόνο μετά τη λήξη μπορούσες να σκεφτείς ότι δεν είχε πολύ ωραίες φάσεις. Προσωπικά το ευχαριστήθηκα, ίσως γιατί το έβλεπα χωρίς συναισθηματική φόρτιση, ουδέτερος γαρ.

Η αλήθεια κατά την άποψή μου είναι πως ο Τυφώνας το ήθελε πιο πολύ. Πως η Πεντέλη δεν έπαιξε καλά. Πως εάν είχε λίγο μεγαλύτερη ευστοχία στα τρίποντα, δεν έχανε με τίποτε.


QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 20:53 ) *
Ας μην ασχολούμαστε με τους διαιτητές. Αυτοί που δεν σου κάνουν το χατήρι σήμερα, στο κάνανε σε παρελθοντικό αγώνα, ή θα στο κάνουνε μετά. Αν δεν ασχοληθούμε τουλάχιστον θα κρατάμε την ουσία, που είναι το παιχνίδι. Εξάλλου, όποιος μπει στην διαδικασία να ανοίξει την κάνουλα, χαλάλι του να ανέβει κατηγορία. Και οι παίκτες του και ο προπονητής και οι ίδιοι οι παράγοντες θα ξέρουν πως αξίζουν λιγότερο από τα κατορθώματά τους. Και θα ξέρουν ότι κλέψανε την νίκη, την κατηγορία, από αυτούς που το αξίζανε περισσότερο.
Ας κρατήσουμε εδώ, σ' αυτό το φόρουμ την ουσία. Να γράφουμε για τα παιχνίδια, ποιοι παίκτες και προπονητές μας αρέσουν, ποιες ομάδες αξίζει να παρακολουθούμε κτλ. Ας κάνουμε το φόρουμ το χώρο επιβράβευσης όσων καλών συμβαίνουν στο παιχνίδι. Κι ας αγνοήσουμε τα άσχημα...

Να είσαι καλά...
ΥΓ. Συγγνώμη εάν κούρασα.

neopen32
QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 20:53 ) *
Έγραψες αυτό, αλλά δεν έγραψες το άλλο. Η Πεντέλη παίζει πολύ φυσικό παιχνίδι. Πιέζει πολύ ειδικά τους περιφερειακούς και η λογική είναι "πάμε το παιχνίδι όσο δυνατά μας παίρνει και οι διαιτητές δεν είναι δυνατόν να τα σφυρίξουν όλα".

Προκύψανε όμως δύο προβλήματα. Το πρώτο είναι πως ο Τυφώνας είναι επίσης ομάδα που στηρίζεται στο φυσικό παιχνίδι και στην άμυνα. Δεν αναφέρθηκε πουθενά ότι και ο Τυφώνας χρεώθηκε με 35 φάουλ. Αλλά δεν άφησε την Πεντέλη να πάρει το ματς τσαμπουκά.


Πως να αναφερθεί, αφού χρεωθηκε με 25.

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...ost&id=3998

QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 20:53 ) *
Το δεύτερο είναι ότι οι διαιτητές αυτή τη φορά, ναι τα σφυρίξανε όλα. Έφτασαν στο σημείο να σφυρίξουν τρεις φορές "διπλό" φάουλ (σε επιθετικό και αμυντικό ταυτόχρονα).
Οι πολλές βολές (και για τις δύο ομάδες) είναι απόρροια του ότι συμπληρώνονταν τα 4 ομαδικά στις αρχές κάθε δεκαλέπτου (και για τις δύο ομάδες).

Τα διπλά φάουλ έγιναν όλα σε επιθέσεις του ΝΑΟ (ο τυφώνας είχε ένα και έφτασε τα τέσσερα, χωρίς ανανέωση χρόνου, τι να λέμε τώρα)
Δεν γίνεται καμμία αναφορά σε τρείς μεταφορές του ΝΑΟ (σε κατέβασμα χωρίς πίεση!!! και χωρίς απόκτηση οποιουδήποτε πλεονεκτήματος), τρία δευτερα σε παίκτη που είχε το ένα πόδι στο ζωγραφιστό, κλπ. Πολλές βολές... 16 για το ΝΑΟ και 48 για το ΤΥΦΩΝΑ, (35 απο του 66 πόντους προήλθαν απο βολές)

Αν τα σφύριζαν όλα, το φυσικό παιχνίδι του τυφώνα όπως λες δεν θα έβγαινε με έξι/επτά παίκτες
pusher
QUOTE(neopen32 @ Nov 17 2009, 22:29 ) *
Πως να αναφερθεί, αφού χρεωθηκε με 25.

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...ost&id=3998


Τα διπλά φάουλ έγιναν όλα σε επιθέσεις του ΝΑΟ (ο τυφώνας είχε ένα και έφτασε τα τέσσερα, χωρίς ανανέωση χρόνου, τι να λέμε τώρα)
Δεν γίνεται καμμία αναφορά σε τρείς μεταφορές του ΝΑΟ (σε κατέβασμα χωρίς πίεση!!! και χωρίς απόκτηση οποιουδήποτε πλεονεκτήματος), τρία δευτερα σε παίκτη που είχε το ένα πόδι στο ζωγραφιστό, κλπ. Πολλές βολές... 16 για το ΝΑΟ και 48 για το ΤΥΦΩΝΑ, (35 απο του 66 πόντους προήλθαν απο βολές)

Αν τα σφύριζαν όλα, το φυσικό παιχνίδι του τυφώνα όπως λες δεν θα έβγαινε με έξι/επτά παίκτες



Εγώ μπορώ να καταλάβω την στεναχώρια κάποιου για ένα κακό αποτέλεσμα της ομάδος του. Αλλά την κακή απόδοση της ομάδος του να την φορτώνει εξ ολοκλήρου στη διαιτησία δεν το δέχομαι.

Είμαι πολύ πιο ψύχραιμος από σένα προφανώς και σου επαναλαμβάνω την άποψή μου. Ο Νεοπεντελικός έπαιξε ανακόλουθα προς το επίπεδο των παικτών του. Ίσως κακή βραδυά, ίσως λάθος επιλογές... Σημασία έχει ότι σε ένα παιχνίδι εναντίον μιας ομάδας που δεν φαίνεται να έχει τρελές δυνατότητες, δεν κατάφερε να παίξει τόσο όσο χρειάζεται.

Θέλεις να πούμε ότι οι διαιτητές σε αδίκησαν? ΟΚ. Σε αδίκησαν. Εσύ τι έκανες για να το αποτρέψεις? Κανένα παιχνίδι δεν τελειώνει στο πρώτο δεκάλεπτο, ή στο πρώτο ημίχρονο. Ούτε καν τρία λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι. Τι έκανες όλη αυτή την ώρα. Πως έπαιξες? Εξέθεσες τους διαιτητές με την απόδοσή σου? Ή γκρίνιαζες και προκαλούσες τους διαιτητές από το πρώτο δεκάλεπτο. Έπαιξες άσχημα και το ξέρεις. Έπαιξες όσο χρειαζόταν για να μπορείς να γκρινιάζεις σήμερα...

Εμένα είτε κέρδιζε ο ένας, είτε ο άλλος μου έκανε το ίδιο. Ήρθα να δω μπάσκετ. Και μου άρεσε η δύναμη του αγώνα...Εσύ το βλέπεις από τη δική σου σκοπιά και το φίλτρο της οπτικής σου είναι το αποτέλεσμα.
Αυτή είναι και η διαφορά μας. Στο post μου έγραψα τα αυτονόητα. Εάν σου φαίνεται λάθος η τοποθέτησή μου μπορείς να μην την λάβεις υπ' όψιν σου.

Το παράδοξο είναι ότι την προηγούμενη εβδομάδα, ο πρόεδρος της ΦΕΑ έψαχνε το dvd του αγώνα για να καταθέσει διαμαρτυρία για την διαιτησία. Και εγώ που είχα δει το παιχνίδι ζωντανά, ήξερα πως η διαιτησία ήταν μια χαρά και δεν έπαιξε ρόλο στο αποτέλεσμα. Εσύ πιστεύεις ότι την προηγούμενη εβδομάδα η ΦΕΑ αδικήθηκε? Εγώ όχι... Αλλά εγώ δεν παίζω στη ΦΕΑ ούτε στο ΝΑΟ. Έχω την ατυχία να μην είμαι αρκετά ικανός να παίζω και την τύχη να έχω πιο ψύχραιμη γνώμη.
Μην ασχολείσαι με τους διαιτητές. Ποτέ δεν θα κερδίσεις.Πάντα θα βρίσκουν τρόπους να σε πιέζουν. Και συ πρέπει να βρίσκεις τρόπους να τους εκθέτεις.
Περιμένω την γνώμη σου για την απόδοσή σας, για την απόδοση των αντιπάλων σας. Αγνόησε την διαιτησία.Ακόμη κι αν πιστεύεις πως σου στέρησε τη νίκη...

Να είσαι καλά...
pusher
QUOTE(terastios @ Nov 18 2009, 00:52 ) *
Φίλε pusher έχεις απόλυτο δίκιο με τη φράση "Μην ασχολείσαι με τους διαιτητές. Ποτέ δεν θα κερδίσεις.Πάντα θα βρίσκουν τρόπους να σε πιέζουν. Και συ πρέπει να βρίσκεις τρόπους να τους εκθέτεις".....
Απλώς αυτή τη φορά που και οι δύο ομάδες έπαιξαν street basket νομίζω ότι η διαφορά των φάουλ έδειξε και τον νικητή.
Και αυτό που αναφέρεις για τις διαμαρτυρίες της ΦΕΑ στον προηγούμενο αγώνα έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο στο τι σφύριζαν οι διαιτητές στο χθεσινό παιχνίδι.
Αφήστε τους διατητές και ασχοληθείτε με την ομάδα σας. bball.gif



Σωστός!
Δεν διεκδικώ δάφνες αναλυτή μπάσκετ. Την γνώμη μου καταθέτω. Η τοποθέτησή σου όμως μου αρέσει. Έχει βάση...

Να είσαι καλά...
neopen32
QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 23:22 ) *
Εγώ μπορώ να καταλάβω την στεναχώρια κάποιου για ένα κακό αποτέλεσμα της ομάδος του. Αλλά την κακή απόδοση της ομάδος του να την φορτώνει εξ ολοκλήρου στη διαιτησία δεν το δέχομαι.

Είμαι πολύ πιο ψύχραιμος από σένα προφανώς και σου επαναλαμβάνω την άποψή μου. Ο Νεοπεντελικός έπαιξε ανακόλουθα προς το επίπεδο των παικτών του. Ίσως κακή βραδυά, ίσως λάθος επιλογές... Σημασία έχει ότι σε ένα παιχνίδι εναντίον μιας ομάδας που δεν φαίνεται να έχει τρελές δυνατότητες, δεν κατάφερε να παίξει τόσο όσο χρειάζεται.

Θέλεις να πούμε ότι οι διαιτητές σε αδίκησαν? ΟΚ. Σε αδίκησαν. Εσύ τι έκανες για να το αποτρέψεις? Κανένα παιχνίδι δεν τελειώνει στο πρώτο δεκάλεπτο, ή στο πρώτο ημίχρονο. Ούτε καν τρία λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι. Τι έκανες όλη αυτή την ώρα. Πως έπαιξες? Εξέθεσες τους διαιτητές με την απόδοσή σου? Ή γκρίνιαζες και προκαλούσες τους διαιτητές από το πρώτο δεκάλεπτο. Έπαιξες άσχημα και το ξέρεις. Έπαιξες όσο χρειαζόταν για να μπορείς να γκρινιάζεις σήμερα...

Εμένα είτε κέρδιζε ο ένας, είτε ο άλλος μου έκανε το ίδιο. Ήρθα να δω μπάσκετ. Και μου άρεσε η δύναμη του αγώνα...Εσύ το βλέπεις από τη δική σου σκοπιά και το φίλτρο της οπτικής σου είναι το αποτέλεσμα.
Αυτή είναι και η διαφορά μας. Στο post μου έγραψα τα αυτονόητα. Εάν σου φαίνεται λάθος η τοποθέτησή μου μπορείς να μην την λάβεις υπ' όψιν σου.

Το παράδοξο είναι ότι την προηγούμενη εβδομάδα, ο πρόεδρος της ΦΕΑ έψαχνε το dvd του αγώνα για να καταθέσει διαμαρτυρία για την διαιτησία. Και εγώ που είχα δει το παιχνίδι ζωντανά, ήξερα πως η διαιτησία ήταν μια χαρά και δεν έπαιξε ρόλο στο αποτέλεσμα. Εσύ πιστεύεις ότι την προηγούμενη εβδομάδα η ΦΕΑ αδικήθηκε? Εγώ όχι... Αλλά εγώ δεν παίζω στη ΦΕΑ ούτε στο ΝΑΟ. Έχω την ατυχία να μην είμαι αρκετά ικανός να παίζω και την τύχη να έχω πιο ψύχραιμη γνώμη.
Μην ασχολείσαι με τους διαιτητές. Ποτέ δεν θα κερδίσεις.Πάντα θα βρίσκουν τρόπους να σε πιέζουν. Και συ πρέπει να βρίσκεις τρόπους να τους εκθέτεις.
Περιμένω την γνώμη σου για την απόδοσή σας, για την απόδοση των αντιπάλων σας. Αγνόησε την διαιτησία.Ακόμη κι αν πιστεύεις πως σου στέρησε τη νίκη...

Να είσαι καλά...


Αν διάβασες το ποστ μου, αναφέρεται μόνο στις ανακρίβειες. Δηλαδή,
(1) 25 αντί 35 φάουλ για τον Τυφώνα(που κατά τη γνώμη σου, σωστά, έπαιζε δυνατά)
(2) Άλλο 8 πόντοι από βολές και άλλο τριανταπέντε.

Τα άλλα πονηρά σφυρίγματα, που τρελλαίνουν τους "άπειρους" παίκτες και δεν αντιμετωπίζονται από τον πάγκο, θόλωσαν την ομάδα.
Συμφωνώ στα υπόλοιπα αλλά το κοουτσάρισμα (ή την έλλειψη του) δεν τα σχολιάζω.


nikefalin
QUOTE(pusher @ Nov 17 2009, 20:53 ) *
Ας κρατήσουμε εδώ, σ' αυτό το φόρουμ την ουσία. Να γράφουμε για τα παιχνίδια, ποιοι παίκτες και προπονητές μας αρέσουν, ποιες ομάδες αξίζει να παρακολουθούμε κτλ. Ας κάνουμε το φόρουμ το χώρο επιβράβευσης όσων καλών συμβαίνουν στο παιχνίδι. Κι ας αγνοήσουμε τα άσχημα...

Να είσαι καλά...
ΥΓ. Συγγνώμη εάν κούρασα.

τετοια πόστ σπάνια κουράζουν.
το φόρουμ είναι ανοιχτό στα πάντα που συμφωνούν με τον κανονισμό λειτουργίας, ακόμα και στη γκρίνια. Δείκτη "ποιότητας" δεν μπορούμε όμως να καταθέσουμε. Αυτή ορίζεται κυρίως από τους χρήστες.
και ακόμα και στη γκρίνια μπορεί να υπάρξει ποιότητα. Δεν χρειάζονται μόνο τα καλά του χωρού , και ότι μας στραβώνει να το λέμε αρκεί να συμβαδίζουμε με τον κανονισμό και κυρίως να μην το θυμoμαστε αποκλειστικά όταν παίζει η ομάδα μας ή ο κολλητός μας.
pusher
QUOTE(neopen32 @ Nov 18 2009, 09:49 ) *
Συμφωνώ στα υπόλοιπα αλλά το κοουτσάρισμα (ή την έλλειψη του) δεν τα σχολιάζω.



Δεν έχω γράψει ούτε λέξη για το κοουτσάρισμα.Είπα για κακή βραδυά και κακές επιλογές (για τις επιλογές των παικτών την ώρα του αγώνα).
Το κοουτσάρισμα θα το κρίνουν οι υπεύθυνοι του συλλόγου. Η προσπάθειά μου ήταν να σας βάλω στη λογική της ευθύνης που έχει μια ομάδα όταν κάνει ένα κακό παιχνίδι.
Το να κρίνεις έναν προπονητή ειδικά όταν έχει χάσει η ομάδα του είναι άνανδρο.
Και θα το δεις στην πάροδο του χρόνου ότι τέτοια ιδιότητα δεν με χαρακτηρίζει.
Καμμία κακία, αντιθέτως συμπάθεια για τον Νεοπεντελικό (έχω δει και τα δύο τελευταία σας παιχνίδια).
Καλή επιτυχία στη συνέχεια.

Να είσαι καλά...
3d-razen
QUOTE(neopen32 @ Nov 17 2009, 22:29 ) *
Πως να αναφερθεί, αφού χρεωθηκε με 25.

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...ost&id=3998


Τα διπλά φάουλ έγιναν όλα σε επιθέσεις του ΝΑΟ (ο τυφώνας είχε ένα και έφτασε τα τέσσερα, χωρίς ανανέωση χρόνου, τι να λέμε τώρα)
Δεν γίνεται καμμία αναφορά σε τρείς μεταφορές του ΝΑΟ (σε κατέβασμα χωρίς πίεση!!! και χωρίς απόκτηση οποιουδήποτε πλεονεκτήματος), τρία δευτερα σε παίκτη που είχε το ένα πόδι στο ζωγραφιστό, κλπ. Πολλές βολές... 16 για το ΝΑΟ και 48 για το ΤΥΦΩΝΑ, (35 απο του 66 πόντους προήλθαν απο βολές)

Αν τα σφύριζαν όλα, το φυσικό παιχνίδι του τυφώνα όπως λες δεν θα έβγαινε με έξι/επτά παίκτες

Μια ερωτηση μονο:
Ποσα απο τα φαουλ που σφυριχτηκαν στην Πεντελη ΔΕΝ ηταν;
neopen32
Στο σημερινό αγώνα
20/11/2009 21:00:00 ΖΩΦΡΙΑΣ ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ
o NAO θα κατέβει με νέο προπονητή (νομίζω Τσιούμας -πέρσι στου Ζωγράφου)
dion
QUOTE(neopen32 @ Nov 20 2009, 11:08 ) *
Στο σημερινό αγώνα
20/11/2009 21:00:00 ΖΩΦΡΙΑΣ ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ
o NAO θα κατέβει με νέο προπονητή (νομίζω Τσιούμας -πέρσι στου Ζωγράφου)


Δεν υπαρχει τετοιος προπονητης φιλε neopen32 . Στον ΖΩΓΡΑΦΟΥ περυσι προπονητης ηταν ο Τσικος και ειναι μεχρι σημερα.
DORIAN
QUOTE(neopen32 @ Nov 20 2009, 11:08 ) *
Στο σημερινό αγώνα
20/11/2009 21:00:00 ΖΩΦΡΙΑΣ ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ
o NAO θα κατέβει με νέο προπονητή (νομίζω Τσιούμας -πέρσι στου Ζωγράφου)

Μη κουραζεσαι ο Βουρτζουμης θα φυγει μονο αν φυγει ο Προεδρος.
dion
QUOTE(DORIAN @ Nov 20 2009, 12:13 ) *
Μη κουραζεσαι ο Βουρτζουμης θα φυγει μονο αν φυγει ο Προεδρος.

Kαι ομως ο neopen32 εχει δικιο η ΠΕΝΤΕΛΗ αλλαξε προπονητη .
Το ονομα του ειναι Κατσουνης περασε απο ΖΩΓΡΑΦΟΥ αλλα οχι περυσι. Νομιζω οτι η αλλαγη ηταν αναποφευκτη .
Τωρα αν θα οφελησει η οχι την ΠΕΝΤΕΛΗ θα το δειξει ο χρονος. Εγω παντως για σημερα θα επαιζα σιγουρα ΔΑΣΑΛ .
bavarian
QUOTE(DORIAN @ Nov 20 2009, 12:13 ) *
Μη κουραζεσαι ο Βουρτζουμης θα φυγει μονο αν φυγει ο Προεδρος.

φιλε dorian μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην λες.θυμησου τι ειχε παθει ο billy14 προπερσι οταν ειχαν γραφτει κατι για κριτς -κρατς στην Πεντελη και τα διεψευδε συνεχως και μετα απο 12 ωρες απολυθηκε ο τοτε κοουτς.
DORIAN
QUOTE(bavarian @ Nov 20 2009, 13:57 ) *
φιλε dorian μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην λες.θυμησου τι ειχε παθει ο billy14 προπερσι οταν ειχαν γραφτει κατι για κριτς -κρατς στην Πεντελη και τα διεψευδε συνεχως και μετα απο 12 ωρες απολυθηκε ο τοτε κοουτς.

Πραγματικα αν ισχυει αυτη η αλλαγη πεφτω απο τα συνεφα γνωριζοντας πολυ καλα την σχεση Προεδρου - Βουρτζουμη και την βαθεια εκτιμηση που τρεφει γι' αυτον.
neopen32
QUOTE(DORIAN @ Nov 20 2009, 14:51 ) *
Πραγματικα αν ισχυει αυτη η αλλαγη πεφτω απο τα συνεφα γνωριζοντας πολυ καλα την σχεση Προεδρου - Βουρτζουμη και την βαθεια εκτιμηση που τρεφει γι' αυτον.

Ποιός μίλησε για διαταραχή στις σχέσεις προέδρου-προπονητή και για τη βαθειά και ειλικρινή εκτίμηση που τρέφει ο πρόεδρος για τον Βουρτζούμη.

Sorry και απο το β' προπονητή του Ζωγράφου που τον έφερα στο ΝΑΟ, αλλά έγραψα νομίζω!!
Jabar
Είναι μεγάλη επιτυχία η πρόσληψη του Κατσούνη αν τελικά πρόκειται για αυτόν.Η διαφορά στον τρόπο παιχνιδιού μετά από εύλογο χρονικό διάστημα θα είναι παραπάνω από εμφανής.Ανθρωπος που του αρέσει να δουλεύει με νέους και να τους αναδεικνύει και παράλληλα να κάνει πρωταθλητισμό.Είναι ο προπονητής που ανέβασε τον Ζωγράφου στην Γ Εθνική και με ιδιαίτερα χαμηλό μπάζετ τον έφερε στη δεύτερη θέση πέρυσι δοκίμασε στο Παγκράτι στην Α2 αλλά εκεί βρήκε περιεργες συνθήκες και αποχώρησε την πρώτη αγωνιστική.Με την κατάλληλη στήριξη,νομίζω ότι το καλοκαίρι μπορεί να στήσει την ομάδα του ΝΑΟ που θα ικανοποιεί τους φιλάθλους του.
hidalgo
QUOTE(DORIAN @ Nov 20 2009, 14:51 ) *
Πραγματικα αν ισχυει αυτη η αλλαγη πεφτω απο τα συνεφα γνωριζοντας πολυ καλα την σχεση Προεδρου - Βουρτζουμη και την βαθεια εκτιμηση που τρεφει γι' αυτον.

με τοσο κραξιμο που επεσε δε γινοταν αλλιως,αλλωστε εδω κ πολλα χρονια παντα μεσα στα
πρωτα φαβορι για αλλαγη προπονητη ει ναι η πεντελη κ παντα δικαιωνει τα προγνωστικα
ανεξαρτητως του ποιος ξεκιναει
terastios
QUOTE(hidalgo @ Nov 20 2009, 17:44 ) *
με τοσο κραξιμο που επεσε δε γινοταν αλλιως,αλλωστε εδω κ πολλα χρονια παντα μεσα στα
πρωτα φαβορι για αλλαγη προπονητη ει ναι η πεντελη κ παντα δικαιωνει τα προγνωστικα
ανεξαρτητως του ποιος ξεκιναει

πάντα με το καλό σου λόγο !!!!!

QUOTE(Jabar @ Nov 20 2009, 17:35 ) *
Είναι μεγάλη επιτυχία η πρόσληψη του Κατσούνη αν τελικά πρόκειται για αυτόν.Η διαφορά στον τρόπο παιχνιδιού μετά από εύλογο χρονικό διάστημα θα είναι παραπάνω από εμφανής.Ανθρωπος που του αρέσει να δουλεύει με νέους και να τους αναδεικνύει και παράλληλα να κάνει πρωταθλητισμό.Είναι ο προπονητής που ανέβασε τον Ζωγράφου στην Γ Εθνική και με ιδιαίτερα χαμηλό μπάζετ τον έφερε στη δεύτερη θέση πέρυσι δοκίμασε στο Παγκράτι στην Α2 αλλά εκεί βρήκε περιεργες συνθήκες και αποχώρησε την πρώτη αγωνιστική.Με την κατάλληλη στήριξη,νομίζω ότι το καλοκαίρι μπορεί να στήσει την ομάδα του ΝΑΟ που θα ικανοποιεί τους φιλάθλους του.

Πάντα καλά ενημερωμένος.... θα συμφωνήσω μαζί σου και να ευχηθώ καλή επιτυχία !!!!
N#15
ΑΡΗΣ-ΡΑΦΗΝΑ 2

ΑΕΤΟΣ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1
pusher
QUOTE(N#15 @ Nov 21 2009, 00:14 ) *
ΑΡΗΣ-ΡΑΦΗΝΑ 2

ΑΕΤΟΣ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1



Και ΔΑΣΑΛ - Νεοπεντελικός 2
Όντως στον πάγκο του ΝΑΟ ήταν ο Σάββας Κατσούνης.
Αξιόλογος προπονητής αλλά και πολύ σοβαρό παιδί.
Καλή επιτυχία...
a bullet for your head
QUOTE(Jabar @ Nov 20 2009, 17:35 ) *
Είναι μεγάλη επιτυχία η πρόσληψη του Κατσούνη αν τελικά πρόκειται για αυτόν.Η διαφορά στον τρόπο παιχνιδιού μετά από εύλογο χρονικό διάστημα θα είναι παραπάνω από εμφανής.Ανθρωπος που του αρέσει να δουλεύει με νέους και να τους αναδεικνύει και παράλληλα να κάνει πρωταθλητισμό.Είναι ο προπονητής που ανέβασε τον Ζωγράφου στην Γ Εθνική και με ιδιαίτερα χαμηλό μπάζετ τον έφερε στη δεύτερη θέση πέρυσι δοκίμασε στο Παγκράτι στην Α2 αλλά εκεί βρήκε περιεργες συνθήκες και αποχώρησε την πρώτη αγωνιστική.Με την κατάλληλη στήριξη,νομίζω ότι το καλοκαίρι μπορεί να στήσει την ομάδα του ΝΑΟ που θα ικανοποιεί τους φιλάθλους του.

Oταν λες οτι βρηκε περιεργες συνθηκες στο Παγκρατι, τι εννοεις?
Ρωτω,γιατι απ τον τροπο που το διατυπωσες,φανηκε οτι γνωριζεις καποια πραγματα παραπανω..η' ενδεχομενως και τον ιδιο..
Μετα το Παγκρατι δεν πηγε Γ' Εθνικη στα Δειλινα?
apkos
QUOTE (pusher @ Nov 21 2009, 00:48 ) *
Και ΔΑΣΑΛ - Νεοπεντελικός 2
Όντως στον πάγκο του ΝΑΟ ήταν ο Σάββας Κατσούνης.
Αξιόλογος προπονητής αλλά και πολύ σοβαρό παιδί.
Καλή επιτυχία...

καλησπέρα, το σκορ ΔΑΣΛ-ΝΑΟ?
pusher
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 21 2009, 01:01 ) *
Oταν λες οτι βρηκε περιεργες συνθηκες στο Παγκρατι, τι εννοεις?
Ρωτω,γιατι απ τον τροπο που το διατυπωσες,φανηκε οτι γνωριζεις καποια πραγματα παραπανω..η' ενδεχομενως και τον ιδιο..
Μετα το Παγκρατι δεν πηγε Γ' Εθνικη στα Δειλινα?



Όταν προσλαμβάνεσαι προπονητής σε μία ομάδα και σε βρίζει η μισή εξέδρα από το πρώτο φιλικό προετοιμασίας, σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα.
Όχι για τον τρόπο που δούλευε ο Κατσούνης. Την άποψή μου την έχω διατυπώσει ήδη.Αλλά γιατί ο κόσμος του Παγκρατίου ήθελε κάτι διαφορετικό. Και επειδή σε μερικές γειτονιές η γνώμη του κόσμου μετράει, τον Κατσούνη τον "φάγανε" πριν δείξει την δουλειά του...
Αυτά εν συντωνυμία...

Να είσαι καλά...
hidalgo
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 21 2009, 01:01 ) *
Oταν λες οτι βρηκε περιεργες συνθηκες στο Παγκρατι, τι εννοεις?
Ρωτω,γιατι απ τον τροπο που το διατυπωσες,φανηκε οτι γνωριζεις καποια πραγματα παραπανω..η' ενδεχομενως και τον ιδιο..
Μετα το Παγκρατι δεν πηγε Γ' Εθνικη στα Δειλινα?

σωστος ανελαβε τα δειλινα αλλα παροτι προσπαθησε,υποβιβασθηκαν αφου το υλικο που
ειχε δε τον βοηθουσε,ειχε κανει κ αναλογες δηλωσεις μετα απο εναν αγωνα στο κρετα τβ
terastios
QUOTE(apkos @ Nov 21 2009, 01:45 ) *
καλησπέρα, το σκορ ΔΑΣΛ-ΝΑΟ?

ΔΑΣΑΛ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 58-73
apkos
QUOTE(terastios @ Nov 21 2009, 10:13 ) *
ΔΑΣΑΛ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 58-73



41.gif Ευχαριστώ. Σχεδόν αναπάντεχο (με τα έως τώρα δεδομένα) σωστά;
Jabar
QUOTE(apkos @ Nov 21 2009, 14:11 ) *
41.gif Ευχαριστώ. Σχεδόν αναπάντεχο (με τα έως τώρα δεδομένα) σωστά;

Το υλικό του Νεοπεντελικού είναι από τα καλά για την κατηγορία και η θέση του δεν είναι αντίστοιχη της ποιότητας του.Από ένα σημείο και μετά είναι και θέμα ψυχολογίας.Βρισκόντουσαν σε ένα οριακό σημείο που και με ομάδα Γ ΕΣΚΑ να έπαιζαν,
θα ζοριζόντουσαν να κερδίσουν.Με την αλλαγή προπονητή και με την ψυχολογική ανάταση που κάποιες φορές επιφέρει, ήλθε το φυσιολογικό αποτέλεσμα.Αποτέλεσμα που υπό άλλες συνθήκες θα ήταν διαφορετικό.Δεν σημαίνει βέβαια ότι από την μία στιγμή στην άλλη η ομάδα θα παίζει μπασκετάρα θα έρθουν και τα στραβά αποτελέσματα.Απλά μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα η ομάδα θα έχει ξεκάθαρους προσανατολισμούς σε άμυνα η οποία είχε πρόβλημα, άσχετα αν δεν φαινόταν τόσο και δεν Εύρισκε ρυθμό και στην επίθεση.
O Kατσούνης είχε πάει στα Δειλινά σε μία mission impossible.Αρκετά μετά την έναρξη του πρωταθλήματος όταν είχε διαφανεί η πτώση.Δεν έστησε την ομάδα,που έπασχε από βάθος.Η δήλωση για το ελλιπές ρόστερ έγινε από τον πρόεδρο των Δειλινών παίρνοντας τον λόγο από τον προπονητή μετά από κάποιον αγώνα.
a bullet for your head
QUOTE(pusher @ Nov 21 2009, 01:48 ) *
Όταν προσλαμβάνεσαι προπονητής σε μία ομάδα και σε βρίζει η μισή εξέδρα από το πρώτο φιλικό προετοιμασίας, σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα.
Όχι για τον τρόπο που δούλευε ο Κατσούνης. Την άποψή μου την έχω διατυπώσει ήδη.Αλλά γιατί ο κόσμος του Παγκρατίου ήθελε κάτι διαφορετικό. Και επειδή σε μερικές γειτονιές η γνώμη του κόσμου μετράει, τον Κατσούνη τον "φάγανε" πριν δείξει την δουλειά του...
Αυτά εν συντωνυμία...

Να είσαι καλά...

Αν συνεβαινε κατι τετοιο,τοτε ναι,ειναι δυσκολες αυτες οι συνθηκες για καποιον νεο προπονητη..(αν και υποθετω, πως θα υπαρχουν και τα χειροτερα..)..
Ξερεις μηπως τον λογο, του γιατι αντιμετωπισε μια τετοιου τυπου εχθρικοτητα?
Θα συμφωνησω πως σε μερικες γειτονιες η γνωμη του κοσμου μετραει...μερικες φορες μαλιστα,μια αρχικα διαμορφωθεισα γνωμη απο μια Χ γειτονια για εναν προπονητη,μεταφερεται και στις υπολοιπες...ειτε ειναι καλη,ειτε δεν ειναι..
Βεβαια,ποτε στη ζωη μου δεν σταθηκα σε τετοιου ειδους γνωμες..μιας και μπορω να κρινω και μονος μου,χωρις μαλιστα να μου παρει και παρα πολλη ωρα,για το αν καποιος προπονητης ειναι καλος η' οχι..
The Grey
Νίκη της Ραφήνας εκτός με Αρη Πετρουπολης 67-71 (εμφανής τα σημάδια κόποσης της Ραφήνας μετά το ντέρμπι με Αετό)
Jabar
9η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
23/11/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
23/11/2009 20:30:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
23/11/2009 21:30:00 ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ ΚΛ. ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.
23/11/2009 21:00:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
samios25
ρε παιδια αυτος ο χατζηχρηστος που παιζει στον αγ. θωμα μηπως ειναι αυτος που ηταν στν περασμ σεζον στον αια ευοσμου?λεω εγω...
pusher
QUOTE(samios25 @ Nov 23 2009, 16:20 ) *
ρε παιδια αυτος ο χατζηχρηστος που παιζει στον αγ. θωμα μηπως ειναι αυτος που ηταν στν περασμ σεζον στον αια ευοσμου?λεω εγω...



Αυτός είναι. Και τώρα μπορεί να μην παίζει καλά αλλά είναι απροπόνητος. Σε λίγο καιρό θα είναι πολύ καλός. Το ότι έπαιζε πέρσι και έβγαλε δελτίο πριν από 10 μέρες, μην μας προκαλεί έκπληξη. Απλώς συμπληρώνει το όλο "θέμα" κοιτάμε το ταβάνι μήπως θέλει βάψιμο. Πάντως από την στιγμή που η Ε.Ο.Κ. εξέδωσε το δελτίο του, όποιος ανακινήσει θέμα, να είναι έτοιμος να πάει μακριά την βαλίτσα... shot.gif

Να είσαι καλά...

ΥΓ. Κανένα αποτέλεσμα αποψινό???
provokatoras
QUOTE(pusher @ Nov 24 2009, 00:36 ) *
Αυτός είναι. Και τώρα μπορεί να μην παίζει καλά αλλά είναι απροπόνητος. Σε λίγο καιρό θα είναι πολύ καλός. Το ότι έπαιζε πέρσι και έβγαλε δελτίο πριν από 10 μέρες, μην μας προκαλεί έκπληξη. Απλώς συμπληρώνει το όλο "θέμα" κοιτάμε το ταβάνι μήπως θέλει βάψιμο. Πάντως από την στιγμή που η Ε.Ο.Κ. εξέδωσε το δελτίο του, όποιος ανακινήσει θέμα, να είναι έτοιμος να πάει μακριά την βαλίτσα... shot.gif

Να είσαι καλά...

ΥΓ. Κανένα αποτέλεσμα αποψινό???


γιατι δε κανει η εοκ ελευθερη μετακινηση παιχτων σε ολες τις ερασιτεχνικες κατηγοριες παρα να ξεφτιλιζεται καθε εβδομαδα?
shanti
ΕΦΟΑ ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ - ΚΟΡΩΠΙ 75-53

Εύκολη νίκη
dimmar
τυφωνας-Αγιος θωμας 74-69
3d-razen
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 21 2009, 17:06 ) *
Αν συνεβαινε κατι τετοιο,τοτε ναι,ειναι δυσκολες αυτες οι συνθηκες για καποιον νεο προπονητη..(αν και υποθετω, πως θα υπαρχουν και τα χειροτερα..)..
Ξερεις μηπως τον λογο, του γιατι αντιμετωπισε μια τετοιου τυπου εχθρικοτητα?
Θα συμφωνησω πως σε μερικες γειτονιες η γνωμη του κοσμου μετραει...μερικες φορες μαλιστα,μια αρχικα διαμορφωθεισα γνωμη απο μια Χ γειτονια για εναν προπονητη,μεταφερεται και στις υπολοιπες...ειτε ειναι καλη,ειτε δεν ειναι..
Βεβαια,ποτε στη ζωη μου δεν σταθηκα σε τετοιου ειδους γνωμες..μιας και μπορω να κρινω και μονος μου,χωρις μαλιστα να μου παρει και παρα πολλη ωρα,για το αν καποιος προπονητης ειναι καλος η' οχι..

Γιατι στο Παγκρατι,πολυ απλα, η εξεδρα κανει κουμαντο παντα.εχουν μεινει ακομα στο παλαι ποτε και γιαυτο αν δεν αλλαξουν νοοτροπια,δεν προκειται να ζησουν ξανα στιγμες σαν αυτου του ενδοξου παρελθοντος...και το σκηνικο με το Κατσουνη,ειναι ενα αναμεσα στα πολλα παρομοια...
lamar
Θρακομακεδονες - ΦΕΑ 1
kastanietas
QUOTE(lamar @ Nov 24 2009, 04:03 ) *
Θρακομακεδονες - ΦΕΑ 1

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΦΕΑ 65-63 (37-33)
loufer
QUOTE(kastanietas @ Nov 24 2009, 10:01 ) *
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΦΕΑ 65-63 (37-33)


Το τσίμπησε πάλι το ματσάκι ο χασοδίκης, τσούκου τσούκου μαζεύεις τις νίκες στην έδρα σου...
nikefalin
basketblog.gr

QUOTE
ΕΣΚΑ 9η αγωνιστική
Της Ειρήνης Βουροπούλου
24/11/2009 (15:34)

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης – Κορωπί 75-53
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος – Γολεγού.
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος, Παπαδρόσου, Καρκάβιλας, Αντωνόπουλος 9, Λουφόπουλος 6, Καραγιώργος, Πηγάδης ????, Κατσογιάννης, Μπίτσικας 20, Κοψιδάς 21, Ντιφαντής 10, Τσιάτσιος, Τριγάζης 9.
Κορωπί (Μακρυδήμας): Παπαποστόλου 5, Δρακόπουλος 4, Μουρτζούκος, Παπαδόπουλος 3, Κελέσης 2, Μπούσουλας 3, Τσιλιβάκος, Παπαλουκάς 13, Βλάχος 19, Λούκος 4, Καραβασίλης.

Απόλλωνας – Ζωγράφου 81-73
Διαιτητές: Σέρρας Π. – Καλογερόπουλος
Απόλλωνας (Παναγιωτόπουλος - Ασημακόπουλος): Ρηγόπουλος 6 (1), Τζανετάκος 5, Μπάρτζος 20 (4), Παγόπουλος 9, Σολωμονίδης 4, Ζέρβας 6 (1), Τάγκας 1, Κονταξής 12, Παπαγιαννακόπουλος 13 (1), Παπαδιονυσίου 5 (1).
Ζωγράφου (Τσίκος - Τσιούμας): Καλοβυρνάς 15 (2), Φοσσές 6, Κοντόπουλος 6, Παπαδημητράκης 2, Παπαϊωάννου, Αργυρόπουλος 9 (1), Σπυρόπουλος 2, Καναβός 8 (1), Παρβαντώνης 20 (5), Ντάφλος 5, Τσαπατσάρης.

Θρακομακεδόνες - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-63
Διαιτητές: Καπνιά – Κονταράτος.
Θρακομακεδόνες (Δαμιανίδης): Σιωράς 2, Σουλεϊδής Α.8, Μαχαίρας 3 (1), Σιούτης Δ., Μαθιόπουλος, Χονδροματίδης, Αγγελόπουλος 18 (3), Μπαλτάς 7 (1), Σαραντόπουλος 6, Καρτάνος 21 (2), Τσαρδούλιας.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος, Ρωμοσιός, Βιδάκης 4, Σωτηράκης 15 (2), Γιοβάνης, Τσακίρης 10 (2), Αθανασόπουλος 4, Πρας 11, Αναστασόπουλος, Κρητικός, Χαρακτινός 19 (3), Τσεκούρας.

ΔΑΣΑΛ – Νεοπεντελικός 58-73
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης – Μαγγουνής.
ΔΑΣΑΛ (Γκανάς): Κριτούλης 14 (2), Καραγρηγορίου 6 (2), Μπάτος 3 (1), Αρτεμάκης 10, Τσιρόπουλος, Δήμας 12 (1), Αντωνίου, Καρακώστας 3, Φραγκούλης 8, Δημόπουλος 2.
Νεοπεντελικός (Κατσούνης): Φώσκολος 2, Μάντζιος 5, Παναγιωτόπουλος 3 (1), Σοφαδίτης 5 (1), Μανιάτης 15 (1), Ρεντίφης 6 (2), Καττής, Πουλής 27 (5), Αττίκος, Λυγγερίδης 10, Κόρβινγκτον.

Έν. Ηρακλείου Τ. – Άγιος Θωμάς 74-69
Διαιτητές: Παπαδημητρίου – Παπαγιαννόπουλος.
Εν. Ηρακλείου Τ. (Ταμπάκης): Λουίζος 2, Ασημακόπουλος 3, Παπαδόπουλος 11, Κουκουζέλης, Πισιτέλης 10 (2), Καλφόπουλος 19 (2), Πετριανίδης 12 (1), Παπαβασιλείου 8, Λεγάτος 9.
Άγιος Θωμάς (Μαντζιώρης): Καλούδης, Κόκκινος 22 (1), Γεωργουδάκης 5 (1), Ιατρού 10, Σωτηρόπουλος 2, Κρασσάς 4, Λάβαρης 5 (1), Τασσιόπουλος 21 (5).

Φιλαθλητικός – Νίκη Αμαρουσίου 71-66
Διαιτητές: Τραγάκης - Παυλόπουλος.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Ρούσης 13 (3), Μακρής, Κουμπούρας 18 (1), Λιακόπουλος 6, Γκίκας 9 (2), Μπαζιώτης, Γρύλης, Γεωργιάδης 8, Βαρυπάτης 5, Ντυφαντής 12.
Νίκη Αμαρουσίου (Κοσμίδης): Κουτσώνας 3 (1), Δημητριάδης 4, Γιαννάκης 2, Κοντογιάννης 25 (4), Γιατράκος Χ. 6, Υφαντής 6, Τάσιος 7 (1), Στασινόπουλος 3, Καλαντωνέας 10.

Αετός – Γαλάτσι Κυπρ. 64-59
Διαιτητές: Αντεριώτης – Καραβίτης.
Αετός (Διδάχος - Γεωργίου): Πετρόπουλος, Πλατής 16, Βελιζιώτης 15 (2), Κατσαρός 20, Διαμαντής 7 (1), Παπαδολιάς, Σκούταρης 4, Κουφόπουλος, Δαρμογιάννης, Ζάχαρης 2.
Γαλάτσι Κυπρ. (Νικητόπουλος): Κουτσκούκος 10, Λαδικός 4, Λαούδης, Σιδέρης, Αθανασιάδης, Τσιρόπουλος 16 (4), Βούζας 4, Κομματάς 8, Νικητόπουλος, Βήχος 3 (1), Ανδρουλάκης 14.

Άρης Πετρούπολης – Αργοναύτης Τρ. 67-71
Διαιτητές: Ντάβαρης - Ελευθεριάδης.
Άρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Κομματάνος 5, Βενιτουράκης 2, Λιάπουρης 1, Γεωργαλάς 13 (3), Καρτσωνάκης 10 (2), Βασιλείου 10 (1), Κονδύλης 2, Ρήγος 6, Γεωργοπαπαδάκος 16 (2), Νικολόπουλος 2.
Αργοναύτης Τρ. (Μάντης): Προκόπης 5 (1), Μπαλαμπάνης 20, Κορκοσούρας 7, Ζωϊτσάκος, Κιούσης, Στραγκάς 16, Δαγκλής, Σκορδύλης 6, Τσιριγωτάκης 17 (4).

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Φιλαθλητικός 17, Αργοναύτης Τρ. 17, Αετός 17, Νίκη Αμαρουσίου 15, Έν. Ηρακλείου Τ. 14, Γαλάτσι Κυπρ. 13, Ζωγράφου 13, Νεοπεντελικός 13, ΔΑΣΑΛ 13, Κορωπί 13, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 13, Άρης Πετρούπολης 12, Απόλλωνας 12, Θρακομακεδόνες 12, Άγιος Θωμάς 11, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 11.

Επόμενη αγωνιστική (30/11): Ζωγράφου-ΕΦΟΑ ΣΠ. Λούης, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Απόλλωνας, Νεοπεντελικός-Θρακομακεδόνες, ΔΑΣΑΛ-Έν. Ηρακλείου Τ., Κορωπί-Φιλαθλητικός, Νίκη Αμαρουσίου-Αετός, Γαλάτσι Κυπρ.-Άρης Πετρούπολης, Αργοναύτης Τρ.-Άγιος Θωμάς.


Μια ερώτηση μόνο προς αυτούς που στα site και τις εφημερίδες πέρνουν τα Φ.Α. από τις ομάδες .... κι έχει να κάνει με το κομμάτι που έβαλα με μπόλντ.

Κοιτάτε καθόλου τι παίρνετε στα χέρια σας ?
Ποιός είναι ο Πηγάδης ? Και γιατί ο ΕΦΟΑ φέρεται να έχει 13 παίκτες ?

Το πολύ copy paste βλάπτει....


a bullet for your head
Βλεπω πως ο Πουλης τα πηγε πολυ καλα..27π και 5 τριποντα..
Τον θυμαμαι απ τις μικρες ηλικιες στα παιδικο-εφηβικα του Αμαρουσιου,ΟΣΦΠ & του Χολαργου..οτι ειχε πολυ καλα στοιχεια..ψηλο G-F,με καλη επαφη με το καλαθι και πολυ καλος σουτερ..
Στο ανδρικο του Χολαργου,αργησαν να τον καθιερωσουν(κακως κατ'εμε..)..αν και θυμαμαι πως προπερσι,στην τελευταια αγωνιστικη του πρωταθληματος στη Γκραβα,& ενω ο Χολαργος κινδυνευε να υποβιβαστει,εβαλε στο τελευταιο 2'λεπτο κανα-δυο τριποντακια και κερδισε τελικα η ομαδα του..και σωθηκε αν θυμαμαι καλα μεσω 3πλης ισοβαθμιας..(αν εχω κανει καποιο λαθος και δεν θυμαμαι καλα,παρακαλω διορθωστε με..μιας και τα τοπικα δεν ειναι το ''φορτε'' μου..)..
Γνωμη μου ειναι πως θα επρεπε να αγωνιζεται σε υψηλοτερη κατηγορια..
a bullet for your head
QUOTE(3d-razen @ Nov 24 2009, 02:23 ) *
Γιατι στο Παγκρατι,πολυ απλα, η εξεδρα κανει κουμαντο παντα.εχουν μεινει ακομα στο παλαι ποτε και γιαυτο αν δεν αλλαξουν νοοτροπια,δεν προκειται να ζησουν ξανα στιγμες σαν αυτου του ενδοξου παρελθοντος...και το σκηνικο με το Κατσουνη,ειναι ενα αναμεσα στα πολλα παρομοια...

Φιλε μου,ειλικρινα εχω ακουσει για πολυ χειροτερες καταστασεις απ'αυτες που μου περιγραφεις..(χωρις να μειωνω τη σημασια ολων οσων αναφερεις-τονιζεις & εφοσον ισχυουν..)..
Βιβλιο θα μπορουσε να γραφτει με τετοιες ιστοριες....
tessari
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 24 2009, 18:28 ) *
Βλεπω πως ο Πουλης τα πηγε πολυ καλα..27π και 5 τριποντα..
Τον θυμαμαι απ τις μικρες ηλικιες στα παιδικο-εφηβικα του Αμαρουσιου,ΟΣΦΠ & του Χολαργου..οτι ειχε πολυ καλα στοιχεια..ψηλο G-F,με καλη επαφη με το καλαθι και πολυ καλος σουτερ..
Στο ανδρικο του Χολαργου,αργησαν να τον καθιερωσουν(κακως κατ'εμε..)..αν και θυμαμαι πως προπερσι,στην τελευταια αγωνιστικη του πρωταθληματος στη Γκραβα,& ενω ο Χολαργος κινδυνευε να υποβιβαστει,εβαλε στο τελευταιο 2'λεπτο κανα-δυο τριποντακια και κερδισε τελικα η ομαδα του..και σωθηκε αν θυμαμαι καλα μεσω 3πλης ισοβαθμιας..(αν εχω κανει καποιο λαθος και δεν θυμαμαι καλα,παρακαλω διορθωστε με..μιας και τα τοπικα δεν ειναι το ''φορτε'' μου..)..
Γνωμη μου ειναι πως θα επρεπε να αγωνιζεται σε υψηλοτερη κατηγορια..

Συμφωνώ και εγώ ότι είναι παίκτης για υψηλότερη κατηγορία. Ίσως τώρα με την αλλαγή προπονητή να απελευθερώθηκε και να δείξει την πραγματική του αξία. Και πέρσι είχε κάνει πολύ καλή χρονιά στην Α ΕΣΚΑ.
a bullet for your head
QUOTE(tessari @ Nov 24 2009, 19:08 ) *
Συμφωνώ και εγώ ότι είναι παίκτης για υψηλότερη κατηγορία. Ίσως τώρα με την αλλαγή προπονητή να απελευθερώθηκε και να δείξει την πραγματική του αξία. Και πέρσι είχε κάνει πολύ καλή χρονιά στην Α ΕΣΚΑ.

Και περσι στον Χολαργο δεν επαιζε?
Αν ναι,αφου ο Χολαργος ανεβηκε κατηγορια,γιατι δεν τον υπολογιζαν για φετος?Εκριναν οτι δεν κανει για την κατηγορια?
Στον Νεοπεντελικο πως πηγε?
Με μεταγραφη η' υποσχετικη?
Αν δεν κανω λαθος & την προ-προηγουμενη σεζον,δεν ειχε δοθει δανεικος στον Αρδηττο,στη Γ' εθνικη?
tessari
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 24 2009, 19:13 ) *
Και περσι στον Χολαργο δεν επαιζε?
Αν ναι,αφου ο Χολαργος ανεβηκε κατηγορια,γιατι δεν τον υπολογιζαν για φετος?Εκριναν οτι δεν κανει για την κατηγορια?
Στον Νεοπεντελικο πως πηγε?
Με μεταγραφη η' υποσχετικη?
Αν δεν κανω λαθος & την προ-προηγουμενη σεζον,δεν ειχε δοθει δανεικος στον Αρδηττο,στη Γ' εθνικη?

Υποθέτω ότι με υποσχετική θα πήγε.
a bullet for your head
QUOTE(tessari @ Nov 24 2009, 19:32 ) *
Υποθέτω ότι με υποσχετική θα πήγε.

Πολυ καλα εκανε και τον πηρε ο Νεοπεντελικος..αν μπορουσε να τον αποκτησει και εξ'ολοκληρου, θα ηταν ακομα καλυτερα..
Να υποθεσω οτι στις περιπτωσεις των δανεισμων η' των μεταγραφων,πως δεν υπαρχει καποιο χρηματικο κοστος..πως ειναι μηδαμινο..για τις ομαδες που αποκτουν καποιον παικτη απο καποια αλλη ομαδα,μιας και προκειται για 100% ερασιτεχνικα σωματεια,που στηριζονται αποκλειστικα στις επιχορηγησεις και τις συνδρομες των μελων & των εσοδων απ τις υποδομες...ετσι δεν ειναι?
dominik
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 24 2009, 19:46 ) *
Πολυ καλα εκανε και τον πηρε ο Νεοπεντελικος..αν μπορουσε να τον αποκτησει και εξ'ολοκληρου, θα ηταν ακομα καλυτερα..
Να υποθεσω οτι στις περιπτωσεις των δανεισμων η' των μεταγραφων,πως δεν υπαρχει καποιο χρηματικο κοστος..πως ειναι μηδαμινο..για τις ομαδες που αποκτουν καποιον παικτη απο καποια αλλη ομαδα,μιας και προκειται για 100% ερασιτεχνικα σωματεια,που στηριζονται αποκλειστικα στις επιχορηγησεις και τις συνδρομες των μελων & των εσοδων απ τις υποδομες...ετσι δεν ειναι?

ο Πουλης ειναι ενα παλικαρι γυρω στα 21 και περιπου 1.95-2 μετρα??αν ναι πραγματι προκειται
για καλο παικτη που απο τα εφηβικα,που παιζαμε αντιπαλοι,ειχε αξιολογα χαρακτηρηστικα..
rock
QUOTE(dominik @ Nov 25 2009, 02:11 ) *
ο Πουλης ειναι ενα παλικαρι γυρω στα 21 και περιπου 1.95-2 μετρα??αν ναι πραγματι προκειται
για καλο παικτη που απο τα εφηβικα,που παιζαμε αντιπαλοι,ειχε αξιολογα χαρακτηρηστικα..

σε ποια ομαδα ησουν;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.