Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αργύρης Πεδουλάκης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
more stars
Όσον αφορά το dna έχει δίκιο.
Παιγνίδια σαν αυτό με την Αλμπα είχε να χάσει η ομάδα απο την προηγούμενη δεκαετία.
Άντε να θυμηθώ τη χρονιά με Μαρούσι και Παρτιζάν...

Πάντως και επι των ημερών του άνω κάτω είχε γίνει η έλικα... κάναμε το σταυρό μας να βάλουμε 70 πόντους.
sni79per
1,2,3 up

Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον Αργύρη Πεδουλάκη για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας μέχρι το τέλος της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου με στόχο την κατάκτηση ενός ακόμη πρωταθλήματος.
j-kidd13
Ζουμε σουρεαλ στιγμες!Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν βαριεσαι ποτε με αυτη την ομαδα!
lightday
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 20 2016, 16:26 ) *
Ζουμε σουρεαλ στιγμες!Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν βαριεσαι ποτε με αυτη την ομαδα!


Τουλάχιστο είναι μέχρι το καλοκαίρι...κάτι είναι και αυτό.
Zoys
Η επιστροφή του Πεδουλάκη στον Παναθηναϊκό με την προ διετίας απόλυση του έχουν κοινή αιτία/αφορμή: μια εντός έδρας ήττα από τη Laboral Kutxa.
louie
Το κύριο πρόβλημα με την επιλογή πεδουλακη είναι ότι δύσκολα θα είναι μόνο μέχρι το καλοκαίρι. Αν πάρει το πρωτάθλημα θα αρχίσουν οι σκέψεις για το αν αξίζει την ευκαιρία να μείνει και του χρόνου ενώ κάποια θέματα που τον έκαναν να φύγει τότε δεν έχουν σταματήσει να ισχύουν. Είναι σαν να τα ξαναβρισκεις με την πρώην σου η όλη φάση.

Επίσης το ροστερ δεν του ταιριάζει τότε και δεν μπορείς να τους αλλάξεις την ταυτότητα τους 1 μήνα πριν τελειώσει η σεζόν
MaJesty23
Τουλάχιστον είναι 3 μήνες... rolleyes.gif
manos_89
Εγώ πιστεύω ότι μια χαρά του ταιριάζει το ρόστερ. Θα έχει Χάντερ σε ρόλο Λάσμε, και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα μπορέσει να έχει τα γρήγορα πόδια που δεν είχε στη πρώτη θητεία του, για να παίξει την άμυνα που θέλει. Επιθετικά δεν μας πολυνοιάζει βέβαια tongue.gif.
Κάποιο μαγικό θα σκαρφιστεί ο Μητσάρας
shtarkws
Με Σφαιροπουλο και Αργύρη θα κινδυνέψει το 42-40 του Σπορτινγκ
επαθα λαστιχο
Με τον Παππά τι γίνεται τώρα?Αν θέλει να τον τρολάρει κάποιος δημοσιογράφος,πρέπει να τον ρωτήσει την γνώμη του για αυτόν,να δω αν θα αναγκαστεί να κάνει την Κομανέτσι.
more stars
Ο Παππας προλαβαίνει να φάει τρία αρνιά, δυο κοκορέτσια και 7 σοκολατίνες ώστε να επανεμφανιστεί υπέρβαρος και να γλιτώσει τα χειρότερα απο τον RG. Πάμε γερά παναθα biggrin.gif

Ότι καλύτερο ο RG για δυο μήνες. επική κίνηση! (χωρίς πλάκα) Αν βρει και ένα πιο μόνιμο ρόλο (πχ σκάουτερ) στην ομάδα της καρδιάς του ακόμα καλύτερα.
TakeshyKurosawa
Ήρθε για να μας σκουπίσει πάλι ο γίγαντας! biggrin.gif
North_gato
QUOTE (shtarkws @ Apr 20 2016, 17:24 ) *
Με Σφαιροπουλο και Αργύρη θα κινδυνέψει το 42-40 του Σπορτινγκ


Προφανως μιλας για δυο παρατάσεις...
erasitehnis
Τώρα κατάλαβα γιατί οι ολυμπιακοί πίνουν νερό στο όνομα του τάκη λεμονή.
villiskabas
ελπιζω ο Πεδουλακης μην γινει μπασκετικος Ροτσα που οποτε τα ..κατωνε Ο τζιγκερ τον θυμοτανε!
A.CAB

Με το Σάλε και τον Ιβάνοβιτς οι φίλοι Ολυμπιακοί ήταν οι πρώτοι που στήριζαν (μετά τους παλαμάκηδες πάντα) και πως "ρε δεν έχετε καταλάβει το στυλ που θέλουν να παίξουν" και "φαίνονται τσακάλια" και "πολύ καλές επιλογές για τον Παναθηναικό" και "κρατήστε τους λίγο ακόμα και θα δείτε θα σας κάνουν ομαδάρα" και "δεν είναι κακοί προπονητές".
Κάποια από αυτά είναι σωστά βέβαια αλλά όταν βλέπεις πως για τον τρίτο της παρέας το τροπάριο αλλάζει και πετάνε τις μπηχτές και δεν ψήνονται για Πεδουλάκη καταλαβαίνεις πως κάτι καλό έγινε σήμερα...
spysta
να σ εχει διωξει ο Γιαννακοπουλος κακην κακως ενω του εχεις παρει 2 Κυπελλα και ενα Πρωταθλημα .. να τρως χλευασμο ακομα και απο πρασινους και να γυρνας τωρα για 2 μηνες ΧΩΡΙΣ καν εγγυημενο συμβολαιο για του χρονου.

ΞΕΦΤΙΛΑ ρε RG.
δεν το περιμενα


κατα τ αλλα .. ΚΑΛΗ κινηση για ΠΑΟ για τα δεδομενα της στιγμης και των περιστασεων.
shtarkws
Περί επιστροφης Πεδουλακη ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...c=18322&hl=
more stars
Για να πω τη μαύρη μου αλήθεια το ίδιο σκέφτηκα και εγώ.

Απο την άλλη, τόσο σύντομη συμφωνία, και μάλιστα άνευ όρων (μέχρι το καλοκαίρι υπόγραψαν, αν υπόγραψαν...) μου λέει τρία πράγματα:
1) υπήρχε επαφή και συζητήσεις απο καιρό
2) η προηγούμενη απομάκρυνση έγινε σε φιλικό κλίμα
3) είναι τέζα παναθα ο RG.

QUOTE (shtarkws @ Apr 20 2016, 18:27 ) *
Περί επιστροφης Πεδουλακη ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...c=18322&hl=


το είδαμε. για μένα είναι νωρίς.
εδώ αλλάζουμε μυαλά μέρα παρα μέρα, πόσο μάλλον μετά τόσο καιρό ο RG.
καλό είναι να τον δούμε πρώτα.
priest
QUOTE(more stars @ Apr 20 2016, 18:29 ) *
Για να πω τη μαύρη μου αλήθεια το ίδιο σκέφτηκα και εγώ.

Απο την άλλη, τόσο σύντομη συμφωνία, και μάλιστα άνευ όρων (μέχρι το καλοκαίρι υπόγραψαν, αν υπόγραψαν...) μου λέει τρία πράγματα:
1) υπήρχε επαφή και συζητήσεις απο καιρό
2) η προηγούμενη απομάκρυνση έγινε σε φιλικό κλίμα
3) είναι τέζα παναθα ο RG.
4) θα παρει αρκετα καλο μισθο

TakeshyKurosawa
Το θέμα με τον Άρτζι είναι αν θα καταφέρει να παίξει η ομάδα το μπάσκετ που θέλει αυτός μέχρι τους τελικούς, γιατί το διάστημα είναι πολύ μικρό. Επίσης την άμυνα επιπέδου 2013 δεν γίνεται να την παίξει γιατί δεν έχει πλέον τους κατάλληλους παίχτες.
Putnam

Πολύ καλή κίνηση η αλλαγή προπονητή, είναι δεδομένο ότι με Τζόρτζεβιτς ήμασταν χαμένοι από χέρι στους τελικούς.

Ο Τζόρτζεβιτς πέρα από την απειρία του πλήρωσε και το γεγονός ότι υπήρξε αλαζόνας.

Είχε στο μυαλό του το μεντάλιτι του νικητή που είχε και ως παίκτης αλλά ξεχνούσε ότι ο ίδιος δεν έπαιζε πια μέσα στο γήπεδο για να μπουμπουνάει τρίποντα και να παίρνει τα ματσάκια. Το άρθρο του Κώστα Σωτηρίου που φαντάζομαι θα έχετε διαβάσει όλοι (http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/article/192633/ta-epta-thanasima-amartimata-toy-sale) είναι υπεραποκαλυπτικό για το πώς προσέγγιζε τα παιχνίδια. Η ομάδα είχε μπει στον αυτόματο πιλότο και πίστευε ότι με την λάμψη του ονόματός του θα κέρδιζε τα τρόπαια. Αμ δε.

Ο Άρτζυ μακράν η πιο ενδεδειγμένη επιλογή για τώρα, χωρίς χρεία αναλύσεων.

Για τον Παππά που διάβασα παραπάνω, νομίζω σε συνέντευξη στην ΕΡΤ δεν είχε πει κάτι άσχημο για τον Άρτζυ σαν κόουτς, απλώς ότι δεν ταιριάξαν στην συνεργασία τους (τι περίεργο για Παππά).

Τέτοια δεύτερη ευκαιρία πάντως ουρανοκατέβατη για να σώσει την χρονιά μου φαίνεται αδύνατον να την αφήσει να πάει χαμένη ακόμα και τέτοιος που είναι ο Παππάς, λογικά θα συνεργαστούν και οι δύο, για το καλό τους.
επαθα λαστιχο
O Παππάς τα είχε πει σε οπαδική εκπομπή
bodiroga10
http://www.contra.gr/Longread/panathinaiko...ma.3846731.html

''Ιδιαίτερα καλός προπονητής. Θεωρώ ότι αγωνιστικά με δίδαξε πάρα πολλά πράγματα. Από κει και πέρα δε νομίζω ότι ταιριάζουν τα χνώτα μου με τέτοιους ανθρώπους.''

η συνεντευξη ηταν στο κοντρα και η φραση δεν ταιριαζουν τα χνωτα μου με τετοιους ανθρωπους ειναι αρκετα υποτιμητικη αλλα δεν νομιζω οτι και ο πεδουλακης θα επηρεαστει ιδιαιτερα απο μια βλακεια που ειπε ο παππας και αν πιστευει οτι ειναι σε θεση να προσφερει ο παππας μια χαρα θα τον αξιοποιησει....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.