Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2010-11 (1ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
His Airness
νξνθι
1911971
QUOTE(His Airness @ Oct 8 2010, 02:12 ) *

...ε οχι και νξνθι....ημαρτον πια.... w00t.gif

χθες, ΕΡΜΗΣ ΜΕΛ. - Ν. ΙΩΝΙΑ : 60-49.
Παιχνίδι που και οι δύο διαιτητές ήταν "απίθανοι" και εκνεύρισαν και τις δύο ομάδες. Σεβόμενος κυρίως την ιστορία αλλά και την εικόνα της Ν. Ιωνίας που συνάντησα πέρυσι, τολμώ να πω ότι φέτος ίσως είναι μία δύσκολη χρονιά για την ομάδα...
tas13
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΙΩΝΙΑ 60-49 (αν δε κανω λαθος)

Πολυ κακο παιχνιδι και απο τις δυο ομαδες με πολλα λαθη απο εμας και πολλες κακες προσπαθειες απο τον Ερμη.. Στο κακο θεαμα συνεβαλλαν και τα δυο γκρι ανθρωπακια.. Τραγικα και πραγματικα απιστευτα σφυριγματα και για τις δυο ομαδες προκαλεσαν εκνευρισμο στο παιχνιδι που νομιζω θα μπορουσε να εχει καλυτερο θεαμα.. Αν και πιστευω οτι σε κρισιμα σημεια αδικηθηκαμε περισσοτερο, μπροστα σε ολο αυτο που προκαλεσαν οι διαιτητες, δε μπορω να πω οτι χασαμε απο αυτο.. Οσο αφορα το παιχνιδι, αν και δε χωραει σχολιασμο λογο διαιτησιας παντα, στο πρωτο δεκαλεπτο τα πολλα δικα μας λαθη επετρεψαν στον Ερμη να παρει μια διαφορα, την οποια ομως καταφεραμε και καλυψαμε και κλεισαμε το ημιχρονο με δυο ποντους μπροστα.. Στο δευτερο ημιχρονο το παιχνιδι ηταν ντερμπι μεχρι το τελος οταν και πηρε μια καλη διαφορα ο Ερμης.. Δυστηχως πολλοι παιχτες μας (μεσα και εγω) βρεθηκαν σε κακη μερα και δε καταφεραμε να παρουμε τη νικη.. Συνεχιζουμε, θελουμε πολυ δουλεια, προπονηση και ο καθενας μας νομιζω να καταλαβει και το ρολο του μεσα στην ομαδα..
Τελος, πραγματικα απορω γιατι επιτρεπουν σε κατι τετοιους να σφυρανε.. Απορω αν υπαρχει καποιος να τους βλεπει.. Απορω γιατι εμεις που κανουμε το χομπι μας να ανεχομαστε αυτους τους ανθρωπους, που δεν παιξανε ποτε τους μπασκετ και με μια σφυριχτρα αποκτησαν δικαιωμα.. Πολλες αποριες θα μου πειτε και οτι τα εχουμε πει πολλες φορες, αλλα ειναι μεγαλο κριμα ρε παιδια και ειδικα αυτο που εζησα χτες ηταν λυπηρο για εμας που παιζουμε τοσα χρονια..
Να ειστε καλα και καλη συνεχεια..
assistant
QUOTE(His Airness @ Oct 8 2010, 02:12 ) *

Φιλαρακι καλος πολιτης κι ο,τι καλυτερο σου ευχομαι.Και παντα νικες........εκτος απο 2 παιχνιδια εννοειται.
shanti

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 60-49

ΕΦΟΑ ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 70-63
jhantzop

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ - ΑΜΙΛΛΑ 77-62
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 60-49
ΕΦΟΑ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 70-63
ΚΑΡΕΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ 77-72
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ - ΑΜΙΛΛΑ 77-62
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 56-57
ΣΠΑΤΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ 48-65
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 55-62
Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (αναβολή)


Θρακομακεδόνες – Άμιλλα 77-62 (37-35)
Διαιτητές: Μαγκούνης, Καλαϊτζάκης
Θρακομακεδόνες (Δαμιανίδης): Φώσκολος, Σιωράς 1, Μπαλτάς 7, Χόντος 2, Καρτάνος Ν 4, Αγγελόπουλος 16 (1), Φιλντίσης 11 (2), Ρεντίφης, Σιούτης 24, Καρτάνος Π 12 (3).
Άμιλλα (Γιαννικάκης): Μιχαλάρος 2, Τζήμας 2, Γκιάτας 4, Καβούρης 28 (3), Καμπίτης 4, Μαυράκης 8, Ιγγλέζος 8, Σιδέρης, Κωστελίδης 3, Παπαρίζος 4.

Ερμής Μελισσίων – Ν. Ιωνία 60-49 (23-25)
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Ρουμελιώτης
Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας, Καραπάνος, Κολοκυθάς, Παπαμιχαήλ 3, Σταφυλάς 12 (2), Βαρδάκας 2, Γεωργούσης 12 (1), Αναστασιάδης 3, Πέρβιι 11 (1), Τσιάτσιος 12 (1), Σαμαράς 5 (1).
Ν.Ιωνία (Θεολογίτης, Ακριβούλης): Χασαπόπουλος 3 (1), Κατιδάκης 4, Καβράκης 1, Ράλλης, Σπύρου 11, Ψαράκης, Σωτηράκης 12 (2), Μαντέλος, Τσιαντής 7, Φατούρος 7, Ελ Κάλι 2, Καραγιάννης 2.

ΕΦΟΑ-Σπ. Λούης – ΑΟΚ Χαλάνδρι 70-63 (38-26)
Διαιτητές: Ραχιώτης, Ορφανός
ΕΦΟΑ (Σεντούκας): Χρόνης 5 (1), Τριανταφύλλης, Αναγνώστου 6 (1), Παπαδρόσου 4, Χριστόπουλος 15, Τριγάζης 18 (2), Λούλας 5, Σιαμήτρος 7, Ντυφαντής 10.
Χαλάνδρι (Μπιτζάνης): Παπαζαφειρόπουλος 4, Βασιλάκος 16, Καραμπάς, Γαλάνης, Δημητριάδης 16 (2), Μορφονιός 5, Κούτουλας 2, Κορώνης 14 (1), Γιαννάκης 6.

Καρέας – Φίλιππος 77-72 (35-30)
Διαιτητές: Τραγάκης, Νικολόπουλος
Καρέας (Σούφλας): Νικολόης, Παπαδόπουλος 3, Χατζημωράκης 6, Ορφανός, Μαλούκος 13, Κρασσάς, Γκόφας Γρ 14, Γκόφας Γ 13 (1), Ντουμάνης 26 (1).
Φίλιππος (Καράμπελας): Τσιμπέρης 2, Καραγιαννιώτης 10 (2), Κοντάκης, Μανωλίτσης, Σιφναίος 18 (1), Γάρριος 4, Ζυγούρης 5 (1), Δημητρακόπουλος 18, Σπανός, Αναστασόπουλος 4, Τσολάκος Κ 11, Τσολάκος Λ.

Δάφνη Δαφνίου – Περισσός 56-57 (23-27)
Διαιτητές: Χρηστίδης Η, Τάτσης
Δάφνη Δαφνίου (Βουρλιάς): Ρήγγας 11 (2), Μαούνης 14 (1), Βοϊδήλος 11 (1), Μπίρμπας 3, Βελισσαράκος 12, Φράγκος, Πολίτης 2, Γράψας, Νικολετάκης 2, Δημητρίου 1.
Περισσός (Σωτηρίου-Βουτσελάς): Γκιζίλης 1, Κουκάκης, Καβράκης 6, Βλάσσης 9, Μπαρλάκος 11, Κουτσουμπάς 2, Νεοφύτου, Αρβανιτίδης, Καλτσής 17 (2), Βρεττός 7, Παπαδόπουλος 4.

Σπάτα – Απόλλωνας 48-65 (26-33)
Διαιτητές: Τσώνος, Πολυχρόνης
Σπάτα (Σωτηριάδης): Πολυχρόνης 2, Περγαντής 6, Γιαννακόπουλος 2, Νικολάκος 5 (1), Μπάτας 2, Μπούσουλας 22 (2), Τζουράς, Λεντάρης, Κελάδης 7, Παρχαρίδης 2, Χατζόπουλος.
Απόλλωνας (Δεσποτάκης): Μισσιακός 15 (1), Νίτσιος, Ταγκάς, Τσατσάνης 4, Χασαπόπουλος, Παγόπουλος 9, Σταθόπουλος, Ψάρρης 8 (1), Κονδύλης 27 (3), Ζερβολέας 2, Μανιάς, Κονταξής.

Κουκουβάουνες – Κερατέα 55-62 (29-31)
Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μπούκας
Κουκουβάουνες (Κουκλάκης): Τσάταλας 8 (1), Τσερμογιάννης 2, Φωτητζόγλου 2, Γιώτης 5 (1), Κόκκαλης 18 (1), Κλεφτόγιαννης, Μωραϊτης, Γραμμένος 5, Τσενές 4, Φώτης 2, Ράλλιος 9 (1).
Κερατέα (Κοντός): Γρηγοράσκος, Δαραμούσκας, Μαρκομιχάλης 14 (2), Κατσαπρακάκης 2, Γιαλλέλης 12 (1), Κατσίκης 11 (1), Γκούμας, Νικολόπουλος, Κοροβέσης 4, Κουσιώρης 15, Αμπλιανίτης 5, Πολίτης.

Το παιχνίδι του ΓΣ Χαλανδρίου με τα Βριλήσσια αναβλήθηκε, λόγω απεργίας των υπαλλήλων του γηπέδου Ν. Περκιζας.






Bet on B
jhantzop 6/7
azeppos 5/7
His Airness 5/7
Peritri 4/7
tas13 4/7
EAST END 4/7

shot.gif


jhantzop

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 60-49
http://www.ermisbc.gr/press.asp?id=PN00042

Ημέρα/Ώρα: 07/10/2010 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Ρουμελιώτης
Δεκάλεπτα: 11-9, 12-16, 19-13, 18-11
Ημίχρονο: 23-25

Πρώτη νίκη

Μετά την ήττα της πρεμιέρας, ο Ερμής πήρε το ροζ φύλλο στον πρώτο εντός έδρας αγώνα του για το πρωτάθλημα. Το ξεκίνημα ήταν καλό για τους γηπεδούχους που βρέθηκαν να προηγούνται με οκτώ πόντους διαφορά (21-13). Η Νέα Ιωνία ανέκαμψε και με ένα σερί 2-12 πήρε κεφάλι στο σκορ (23-25 στο ημίχρονο). Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον Ερμή (37-24 το επιμέρους σκορ) που έδειξε να έχει περισσότερες δυνάμεις από τον αντίπαλό του. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει σε διψήφιο νούμερο (60-49). Με λάθη η διαιτησία και για τις δύο ομάδες χωρίς όμως να επηρεάσουν το τελικό αποτέλεσμα.

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας, Πέρβιι 11 (1), Κολοκυθάς, Παπαμιχαήλ 3, Καραπάνος, Γεωργούσης 12 (1), Σαμαράς 5 (1), Αναστασιάδης 3, Γιαλιάς, Τσιάτσιος 12 (1), Σταφυλάς 12 (2), Βαρδάκας¨ 2

Νέα Ιωνία (Θεολογίτης-Ακριβούλης): Χασαπόπουλος 3 (1), Καντιδάκης 4, Καβράκης 1, Ράλλης, Σπύρου 11, Ψαράκης, Σωτηράκης 12 (2), Μαντέλλος, Τσιαντής 7, Φατούρος 7, Ελ Γκάλι 2, Καραγιάννης 2

Πηγή: www.ermisbc.gr
tas13
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 60-49


Ημέρα/Ώρα: 07/10/2010 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Ρουμελιώτης

Απλα ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΙ.. Οπου τους συναντατε, το σταυρο σας..
jhantzop

Μιας και είχα 6/7 την προηγούμενη αγωνιστική λέω να ξαναδοκιμάσω!

smiley.gif

Σε αυτήν την αγωνιστική βλέπω πέντε δύσκολα παιχνίδια!

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2: Επειδή είμαι Ερμής! Δεν είναι πρόβλεψη, είναι το "θέλω" μου!

ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2: Περίμενα χειρότερη την Κερατέα απ' όσα έχει δείξει μέχρι τώρα. Η νίκη της την προήγουμενη αγωνιστική ήταν το παιχνίδι που με έριξε στον κουβά! Το Χαλάνδρι πάλεψε στη δύσκολη έδρα του Περιστερίου (Φίλιππος) και πιστεύω πως τώρα θα τα καταφέρει να πάρει τη νίκη.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1: Δεν πιστεύω πως η Δάφνη Δαφνίου μπορεί να κερδίσει αυτό το παιχνίδι. Μου φαίνεται αδύναμη γενικά (την παρακολούθησα στο παιχνίδι κυπέλλου), πόσο μάλλον εκτός έδρας σε μία δύσκολη έδρα όπως αυτή.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1: Ανοικτό παιχνίδι. Δίνω προβάδισμα στον ΑΟΚ λόγω γηπέδου.

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 2: Βλέπω δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα (και τρίτη στο πρωτάθλημα) για τα Σπάτα με αντίπαλο και πάλι ομάδα που υποβιβάστηκε από την Α'.

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2: Η Νέα Ιωνία για να κερδίσει αυτό το παιχνίδι θα πρέπει να πιάσει πάρα πολύ καλή απόδοση σε όλους τους τομείς. Θα πάω υπέρ της ΕΦΟΑ.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2: Δύσκολο παιχνίδι. Γειτονικό ντέρμπυ. Θα γίνει δυνατό παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες προέρχονται από εκτός έδρας νίκη. Δίνω προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 2: Πιστεύω πως ο Καρέας λόγω κεκτημένης ταχύτητας θα κάνει το 3 στα 3 μέσα στα Βριλήσσια υποχρεώνοντας την τοπική ομάδα στη δεύτερή της ήττα και μάλιστα εντός έδρας.

Τα παραπάνω είναι απλά προβλέψεις χωρίς απαραίτητα να έχω δει όλες τις ομάδες. Απλά το αναλύω λίγο για να έχουμε όλοι ερεθίσματα να δώσουμε τα δικά μας προγνωστικά και για να παρακολουθούμε το πρωτάθλημα καλύτερα! Όσο περνάνε οι αγωνιστικές τόσο περισσότερα πράγματα θα μπορούμε να πούμε και μάλιστα πιο κοντά στην "πραγματικότητα".

blove.gif


tas13
Για να δουμε..Αν και πολυ νεκρα βλεπω μαγκες..

ΑΜΙΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2 (μου αρεσε ο Ερμης αν και νομιζω οτι θελει δουλεια ακομα, την Αμιλλα δεν την εχω δει οποτε παω καθαρα με μια ομαδα που συμπαθω)

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 (δεν τις ξερω τις ομαδες, απλα εμπνευση)

ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 (δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για τη Δαφνη, οποτε παω με την εδρα)

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1 (και εδω δε ξερω, παω με την εδρα)

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2 (πολυ καλη και δουλεμενη ομαδα οι Θρακομακεδονες, νομιζω ξεκαθαρο φαβορι)

Ν.ΙΩΝΙΑ - ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1 (αλλο ενα δυσκολο παιχνιδι ειδικα για μια ομαδα που θα παλεψει για σωτηρια, αν και ειναι νωρις ακομα, θελουμε πολυ τη νικη καθαρα για θεμα ψυχολογιας και δυναμης για τη συνεχεια)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2 (το Περισσο τον ξερω καλα, τον Απολλωνα τον ειδα σε ενα φιλικο τον Ιουνιο, νομιζω πιο εμπειρη και καλυτερη ομαδα ο Απολλωνας)

ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΚΑΡΕΑΣ 2 (ακουω καλα λογια για το Καρεα)
His Airness
ΑΜΙΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ - ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΚΑΡΕΑΣ 1
EAST END
QUOTE(His Airness @ Oct 14 2010, 15:10 ) *
ΑΜΙΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ - ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΚΑΡΕΑΣ 1

Δικά μου:

ΑΜΙΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΔΑΦΝΗ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΣΠΑΤΑ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΕΦΟΑ 2
ΠΕΡΙΣΣΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 2
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΚΑΡΕΑΣ 2
peja#10
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΒΛΕΠΩ!!!!

ΑΜΙΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ 2
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΔΑΦΝΗ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΣΠΑΤΑ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΕΦΟΑ 2
ΠΕΡΙΣΣΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΚΑΡΕΑΣ 2
assistant
QUOTE(peja#10 @ Oct 14 2010, 17:26 ) *
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΒΛΕΠΩ!!!!

ΑΜΙΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ 2
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΔΑΦΝΗ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΣΠΑΤΑ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΕΦΟΑ 2
ΠΕΡΙΣΣΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΚΑΡΕΑΣ 2

Aς κανω κι εγω μια προβλεψη αν και δεν εχω εικονα των ομαδων.Απ ο,τι ακουω λοιπον

Αμιλλα 1
Κερατεα 1
Φιλιππος 1
Κουκου 2(οπως ειπε και ο mod πιο πολυ ευχη για την ομαδα μου ειναι παρα προβλεψη)
Θρακες 2
ΕΦΟΑ 2
Απολλων 2(εαν και θα θελα Περισσο λογω του σπιτιου μου,και του φιλου Mike).
Καρεας 2

Στο προγραμμα της εσκα λεει οτι και η Ν.Ιωνια και ο Περισσος παιζουν στις 9.30 στο κλειστο Ν.Ιωνιας.Μπορει καποιος να διαφωτισει την κατασταση;;;
azeppos
ΑΜΙΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΔΑΦΝΗ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ1
ΣΠΑΤΑ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΕΦΟΑ 2
ΠΕΡΙΣΣΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 2
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΚΑΡΕΑΣ
bball.gif bball.gif
tas13
QUOTE(assistant @ Oct 14 2010, 15:36 ) *
Aς κανω κι εγω μια προβλεψη αν και δεν εχω εικονα των ομαδων.Απ ο,τι ακουω λοιπον

Αμιλλα 1
Κερατεα 1
Φιλιππος 1
Κουκου 2(οπως ειπε και ο mod πιο πολυ ευχη για την ομαδα μου ειναι παρα προβλεψη)
Θρακες 2
ΕΦΟΑ 2
Απολλων 2(εαν και θα θελα Περισσο λογω του σπιτιου μου,και του φιλου Mike).
Καρεας 2

Στο προγραμμα της εσκα λεει οτι και η Ν.Ιωνια και ο Περισσος παιζουν στις 9.30 στο κλειστο Ν.Ιωνιας.Μπορει καποιος να διαφωτισει την κατασταση;;;


Ειναι δυο τα κλειστα..Της Ιωνιας στα Πευκακια και του Περισσου μετα το σταθμο της Ν.Ιωνιας..
Peritri
ΑΜΙΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ 2
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΔΑΦΝΗ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΣΠΑΤΑ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΕΦΟΑ 2
ΠΕΡΙΣΣΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 2
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΚΑΡΕΑΣ 1
His Airness
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
nikefalin

ΑΜΙΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ 2, 78 - 84 στην παράταση, 72 - 72 κ.α.

δίκαιη νίκη του Ερμή σε αγώνα με πολλές συγκινήσεις , ένταση , μαχητικότητα.
veteranosaoth
ΣΠΑΤΑ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 55-86
nikefalin

ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1, +10

jhantzop
Με κάθε επιφύλαξη για τα σκορ των αγώνων.

3η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2010
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 78-84
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 62-71
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 68-54
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 55-86
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 57-53
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 45-61
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 62-80
assistant
Στο athlisi.com γραφει οτι οι Κουκου περασαν νικηφορα απ το Χαλανδρι.Μια ενημερωση παρακαλω.
jhantzop
QUOTE(assistant @ Oct 15 2010, 10:34 ) *
Στο athlisi.com γραφει οτι οι Κουκου περασαν νικηφορα απ το Χαλανδρι.Μια ενημερωση παρακαλω.


ΑΟΚ Χαλάνδρι - Κουκουβάουνες 68-54 (100%)

blove.gif


assistant
Ευχαριστω και τους δυο.
jhantzop
3η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2010
Β1-03 21:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 78-84
Β1-03 21:00 ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 62-71
Β1-03 21:00 ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΥ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 62-51
Β1-03 21:15 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 68-54
Β1-03 21:15 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 55-86
Β1-03 21:30 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 57-53
Β1-03 21:30 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β' ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 45-61
Β1-03 21:45 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 62-80

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 6 (3-0) +57
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 6 (3-0) +44

ΑΟ ΚΑΡΕΑ 6 (3-0) +31
AΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 5 (2-1) +15
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 5 (2-1) +14
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 5 (2-1) +9
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 5 (2-1) +8
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 4 (1-2) -10
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 4 (1-2) -13
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 4 (1-2) -18
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 4 (1-2) -20
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 4 (1-2) -23
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3 (1-1) +7
ΓΣ ΔΑΦΝΗΣ ΔΑΦΝΙΟΥ 3 (0-3) -23
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 3 (0-3) -59
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2 (0-2) -19


* ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ & ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Στις ισοβαθμίες έχω λάβει υπόψη τη συνολική διαφορά μιας που είμαστε ακόμα στην αρχή.

4η αγωνιστική - Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2010
Β1-04 21:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Β1-04 21:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β' ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ
Β1-04 21:15 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Β1-04 21:30 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
Β1-04 21:30 ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Β1-04 21:30 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β' ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
Β1-04 21:45 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
Β1-04 21:45 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
1911971
ΑΜΙΛΛΑ-ΕΡΜΗΣ 78-84

Το αποτέλεσμα και το σκορ σίγουρα όλοι είσαστε στο φόρουμ το ξέρετε ήδη...
Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι κάποιες παρατηρήσεις σε σχέση με όσα συναίβησαν χθες:
1. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας, που ακόμα και όταν έδειξε να αποπροσανατολίζεται στις αρχές του 2ου ημιχρόνου όταν δέχθηκε ένα σερί 7-0, κατάφερε να δείξει χαρακτήρα στο τέλος.
2. Συγχαρητήρια στον προπονητή και στους παίκτες της Αμιλλας για το καθαρό και όμορφο παιχνίδι τους. Τα παιδιά έδιναν και την ψυχή τους και έπαιξαν (αυτό κι αν το σέβομαι απόλυτα) 45' man to man....ούτε κάτι ζώνες διάρκειας 39', ούτε περίεργα πράγματα.
3. Οι διαιτητές έκαναν λάθη που κάποιες φορές σε μπέρδευαν....δεν ήξερες καν τι σφύριξαν...τέλος πάντων, ας τους αφήσουμε αυτούς...κάθε Πέμπτη όλοι τα ίδια βλέπουμε.
4. Δυστυχώς όμως, όλοι οι άνθρωποι που συμμετείχαν στο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και φρόντισαν πραγματικά να μας γεμίσουν το βράδυ μας, θα έχουν να θυμούνται και κάποιον "κύριο", ο οποίος ίσως να είναι (ο ίδιος έτσι είπε) ο πρόεδρος της Αμιλλας, ο οποίος βρίζοντας μας (κυριολεκτικά), γεμάτος από σύνδρομα και εγώ δεν ξέρω ποιου τύπου, νομίζω ότι ήταν η μελανή σελίδα του χθεσινού παιχνιδιού. Αυτοί οι άνθρωποι, ακόμα κι αν έχουν την όποια ιστορία στο χώρο, την πετάνε στον κάλαθο των αχρήστων....αλλά, αν είναι άνθρωποι που νομίζουν ότι με τέτοιους τρόπους παρέχουν φιλοξενία στην αντίπαλη ομάδα, το ΔΣ της και τους οπαδούς της, είναι ντροπή.
Τον κ. Γιαννικάκη τον ξέρουμε από παλιά, όταν ακόμα αγωνιζόμασταν αντίπαλοι και δίναμε πάντα το χέρι ο ένας στον άλλον, γιατί και καλός άνθρωπος είναι αλλά και καλός προπονητής και παίκτης παλαιότερα. Ισως όμως, σε σχέση ΜΟΝΟ με αυτόν τον άνθρωπο (όχι με την ομάδα), και εφόσον έχει και την ιδιότητα του προέδρου, νομίζω ότι πραγματικά, θέλει πολύ αγώνα....

Ευχαριστώ

ΥΓ : η φιλοξενία που θα παρέχουμε στα Μελίσσια θα είναι όπως πάντα ιδανική. Ακόμα και γι αυτόν τον "κύριο"....
jhantzop
Bet on B
tas13 8/8
jhantzop 7/8
EAST END 5/8
azeppos 5/8
peja#10 4/8
assistant 4/8
Peritri 4/8
His Airness 2/8

Μπράβο στον tas13, αλάνθαστος! icon_drunk.gif

Εγώ συνεχίζω να χάνω ένα παιχνίδι την αγωνιστική!

QUOTE(assistant @ Oct 14 2010, 17:36 ) *
Στο προγραμμα της εσκα λεει οτι και η Ν.Ιωνια και ο Περισσος παιζουν στις 9.30 στο κλειστο Ν.Ιωνιας.Μπορει καποιος να διαφωτισει την κατασταση;;;


Αν προσέξεις το γήπεδο του Περισσού λέει και ένα Β' στο τέλος!

smiley.gif


His Airness
Βριλήσσια - Καρέας 62-80 (23-38)
Διαιτητές: Θεονάς - Γολεγού.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος, Ζαρμπούτης 7, Χρυσάγης Ι. 18 (2), Νταούντ 13 (3), Σκλαβούνος 8 (2), Χρυσάγης Γ. 10 (1), Τσαρδούλιας, Κολιόπουλος 2, Κουτσοπέτρος 4, Σακελαρίδης.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας): Νικολόης 2, Παπαδόπουλος 2, Χατζημωράκης 4, Ορφανός 11, Κοκοτσάκης 2, Μαλούκος 18, Πρασσάς 4, Γκόφας Γρ. 12, Γκόφας Γεωρ. 5, Ντουμάνης 15, Σίσκος 5 (1).

Κερατέα - Χαλάνδρι 62-71 (32-42)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος - Ζυγκιρίδης.
ΚΕΡΑΤΕΑ (Κοντός): Γρηγοράκος, Σκλέπας, Γκούμας, Κατσαπρακάκης 4, Γιαλλέλης 20 (1), Κατσίκης 6, Νικολόπουλος 2, Κοροβέσης 4, Κουσιώρης 17, Αμπλιανίτης 6, Πολίτης 2.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Καρούζος): Μωραΐτης 17 (3), Ξαρχάς, Γραμματικόπουλος 13 (3), Παπαδέας 10 (2), Μπέος 5, Δημητριάδης 10, Κουτρούλης 16, Τριανταφύλλου.

Άμιλλα - Ερμής Μελισσίων 78-84 (32-44, 72-72 κ.α.)
Διαιτητές: Παυλόπουλος - Βασιλάκης.
ΑΜΙΛΛΑ (Γιαννικάκης): Τζήμας 7 (1), Γκιάτας 2, Καβούρης 27 (2), Τσαβαλιάς 6, Μαυράκης 2, Ιγκλέζος 16 (2), Καμπίτης 3, Κωστελίδης 11, Παπαρίζος 4.
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μαυρίδης): Κολοκυθάς 1, Παπαμιχαήλ 4, Σταφυλάς 5 (1), Περβίι 14 (1), Γεωργούσης 27 (7), Αναστασιάδης 9 (1), Τσιάτσιος 15 (1), Σαμαράς 7 (2).

Σπάτα - Θρακομακεδόνες 55-86 (28-39)
Διαιτητές: Σώμος - Βασσάλος.
ΣΠΑΤΑ (Σωτηριάδης): Καβαδάς, Πολυχρόνης 3 (1), Τζουράς 5, Γιαννακόπουλος 8 (2), Νικολάκος 10 (3), Μπάτας 3, Παπαχρήστου, Κελάδης 10, Περγαντής 14, Χατζόπουλος 2.
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Δαμιανίδης): Φώσκολος 1, Σιωράς 3, Μπαλτάς 9, Χόντος 4, Τάσσης 2, Καρτάνος Ν 12, Αγγελόπουλος 7, Φιλντίσης 11 (1), Ρεντίφης 5, Σιούτης 6, Καρτάνος Π. 26 (3).

Φίλιππος - Δάφνη Δαφνίου 62-51 (36-29)
Διαιτητές: Καραβίτης - Αντωνιάδης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Καράμπελας): Τσιμπέρης 9 (1), Σπανός, Κοντάκης 7 (1), Αναστασόπουλος 2, Σιφναίος 15 (2), Τσολάκος Ε 3, Γάριος 6, Ζυγούρης 10 (1), Δημητρόπουλος 4, Χαραλαμπόπουλος 2, Τσολάκος Κ 4.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Βουρλιάς): Ρήγγας 16 (2), Μαούνης 3 (1), Βοϊδήλος 15 (4), Μπίρμπας 4, Βελισσαράκος 5 (1), Φράγκος 2, Πολίτης 2, Γράψας, Νικολετάκης 2, Δημητρίου 2.

Περισσός - Απόλλων 46-61 (25-29)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος - Νικολόπουλος.
ΠΕΡΙΣΣΟΣ (Σωτηρίου): Κιζίλης, Σπάτα, Κουκάκης, Καβράκης 2, Βλάσσης 4, Μπαρδάκος 2, Κουτσούμπας 5 (1), Νεοφύτου 3 (1), Αρβανιτίδης, Καλτσής 4, Βρεττός 17, Παπαδόπουλος 7 (1).
ΑΠΟΛΛΩΝ (Δεσποτάκης): Μισιακός 11 (1), Τάγκας 5, Τσατσάνης 4, Αναγνωστόπουλος, Παγόπουλος 16 (1), Σταθόπουλος, Ψάρρης 13 (2), Κονδύλης 7 (1), Κονταξής 5.

ΑΟΚ Χαλάνδρι - Κουκουβάουνες 68-54 (34-22)
Διαιτητές: Αντωνόπουλος - Μηλαπίδης.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Μπιτζάνης): Παπαζαφειρόπουλος 6, Σταύρου, Βασιλάκος 13 (1), Καραμπάς 4, Γαλάνης, Δημητριάδης 14, Μορφονιός, Κοτούλας 5, Μπίνας 4, Κορώνης 12, Γιαννάκης 10 (1).
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης): Τσατάλας 5, Φωτητζόγλου 7, Γιώτης 10 (2), Κόκκαλης 13, Καραϊσκος, Μωραϊτης, Τσενές 7, Φώτης 12 (1), Ράλλιος.
jhantzop
QUOTE(His Airness @ Oct 15 2010, 20:38 ) *
...
Άμιλλα - Ερμής Μελισσίων 78-84 (32-44, 72-72 κ.α.)
Διαιτητές: Παυλόπουλος - Βασιλάκης.
ΑΜΙΛΛΑ (Γιαννικάκης): Τζήμας 7 (1), Γκιάτας 2, Καβούρης 27 (2), Τσαβαλιάς 6, Μαυράκης 2, Ιγκλέζος 16 (2), Καμπίτης 3, Κωστελίδης 11, Παπαρίζος 4.
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μαυρίδης): Κολοκυθάς 1, Παπαμιχαήλ 4, Σταφυλάς 5 (1), Περβίι 14 (1), Γεωργούσης 27 (7), Αναστασιάδης 9 (1), Τσιάτσιος 15 (1), Σαμαράς 7 (2).
...


Για να αποδώσουμε "τα του Καίσαρος τω Καίσαρι" να πούμε πως ο Γεωργούσης από τον Ερμή ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 29 πόντους και 7 τρίποντα και τον ακολούθησε ο Καβούρης της Άμιλλας με 27 και 2 τρίποντα (έχω το Φ.Α. στα χέρια μου).
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΕΦΟΑ 57 - 53

Πρωτη νικη και σας ριξαμε ολους στο κουβα.. smiley.gif

Μεγαλη νικη για την ομαδα μου, κυριως για ψυχολογια και δυναμη για τη συνεχεια οπως ειχα πει, απεναντι μαλιστα σε μια πολυ καλη ομαδα και απο τα φαβορι για ανοδο, αν αντεξει.. Το παιχνιδι ξεκινησε αρκετα καλα για εμας, παιρνοντας μια μικρη διαφορα, αλλα γρηγορα χαθηκε και μετα απο ενα κακο δευτερο δεκαλεπτο το ημιχρονο εκλεισε με +9 για την ΕΦΟΑ, 28-37.. Στο δευτερο ημιχρονο με οπλο τη καλη αμυνα, φαγαμε 16 ποντους μονο, τις καλες επιλογες και την αστοχια του αντιπαλου καταφεραμε και περασαμε μπροστα και μετα απο ενα τελευταιο διλεπτο φωτια, οσο αφορα την εκβαση του αγωνα, καταφεραμε και πηραμε τη νικη.. Συνεχιζουμε με αλλη ψυχολογια τωρα και πολυ δουλεια για μια δυσκολη συνεχεια..Οσο αφορα την ΕΦΟΑ οπως ειπα πολυ καλη ομαδα, αλλα με λιγες επιλογες 6-7 ατομα και αρκετα προβλεψιμη στις επιθεσεις της..
Οσο αφορα τις προβλεψεις μου καλα τα πηγα νομιζω.. Καλη συνεχεια να εχουμε..
1911971
QUOTE(tas13 @ Oct 15 2010, 21:30 ) *
ΙΩΝΙΑ - ΕΦΟΑ 57 - 53

Πρωτη νικη και σας ριξαμε ολους στο κουβα.. smiley.gif

Μεγαλη νικη για την ομαδα μου, κυριως για ψυχολογια και δυναμη για τη συνεχεια οπως ειχα πει, απεναντι μαλιστα σε μια πολυ καλη ομαδα και απο τα φαβορι για ανοδο, αν αντεξει.. Το παιχνιδι ξεκινησε αρκετα καλα για εμας, παιρνοντας μια μικρη διαφορα, αλλα γρηγορα χαθηκε και μετα απο ενα κακο δευτερο δεκαλεπτο το ημιχρονο εκλεισε με +9 για την ΕΦΟΑ, 28-37.. Στο δευτερο ημιχρονο με οπλο τη καλη αμυνα, φαγαμε 16 ποντους μονο, τις καλες επιλογες και την αστοχια του αντιπαλου καταφεραμε και περασαμε μπροστα και μετα απο ενα τελευταιο διλεπτο φωτια, οσο αφορα την εκβαση του αγωνα, καταφεραμε και πηραμε τη νικη.. Συνεχιζουμε με αλλη ψυχολογια τωρα και πολυ δουλεια για μια δυσκολη συνεχεια..Οσο αφορα την ΕΦΟΑ οπως ειπα πολυ καλη ομαδα, αλλα με λιγες επιλογες 6-7 ατομα και αρκετα προβλεψιμη στις επιθεσεις της..
Οσο αφορα τις προβλεψεις μου καλα τα πηγα νομιζω.. Καλη συνεχεια να εχουμε..

Συγχαρητήρια φίλε tas για την νίκη...και στο λέω με κάθε ειλικρίνεια, γιατί παρότι πιστεύω ότι η χρονιά θα είναι δύσκολη για όλους, οι άνθρωποι και οι καλοί αθλητές κάνουν την διαφορά...
Θα ήθελα να σε παρακαλέσω κάτι...επειδή η ΕΣΚΑ δεν έχει αναρτήσει το ΦΑ ακόμα του αγώνα σας με την ΕΦΟΑ, υπάρχει περίπτωση να μας το δώσεις;

ΥΓ : χαιρετίσματα στον Ακριβούλη...από τον Ben....
jhantzop

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1: Αμφίρροπη αναμέτρηση. Και οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει καλά. Πιστεύω πως ο Απόλλων θα επικρατήσει σε αυτήν την αναμέτρηση έστω και δύσκολα.

ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1: Οι Θρακομακεδόνες δείχνουν ασταμάτητοι. Μέχρι πότε;

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1: Τοπικό ντέρμπι. Όλα τα αποτελέσματα παίζουν. Θα πάω με τον άσσο λόγω διαίσθησης και μόνο.

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2: Μεγάλη νίκη για τη Νέα Ιωνία την προηγούμενη αγωνιστική. Οι Κουκουβάουνες έχουν ήδη μία ήττα στην έδρα τους από την Κερατέα. Δύο ομάδες που δεν ξεπερνούν (μέχρι τώρα) τους 60 πόντους είτε παίζουν στην έδρα τους είτε εκτός. Σε τέτοια παιχνίδια μου αρέσει να πηγαίνω με τους φιλοξενούμενους που πάνε να "κλέψουν" τη νίκη.

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1: Πρώτη νίκη για τη Δάφνη μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Δε νομίζω να κάνει και δεύτερη συνεχόμενη γκέλα στην έδρα της.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1: Βλέπω να διπλασιάζει τις νίκες του ο Περισσός με αντίπαλο, βάση αποτελεσμάτων, μία από τις αδύναμες ομάδες του ομίλου.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1: Δύσκολο παιχνίδι, σκληρή ομάδα η Άμιλλα. Βλέπω να επικρατεί η ΕΦΟΑ έστω και δύσκολα. Αν θα έπρεπε να δώσω και ένα δεύτερο διπλό αυτή την αγωνιστική θα έδινα αυτό το παιχνίδι.

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1: Δεν ξέρω πόση αντίσταση μπορεί να αντιμετωπίσει ο Καρέας από την Κερατέα. Τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα.

smiley.gif


jhantzop

Έλειπε η 1η αγωνιστική bball.gif

Bet on B1-01
azeppos 7/8
EAST END 6/8
tas13 4/8

Bet on B1-02
jhantzop 6/7
azeppos 5/7
His Airness 5/7
Peritri 4/7
tas13 4/7
EAST END 4/7

Bet on B1-03
tas13 8/8
jhantzop 7/8
EAST END 5/8
azeppos 5/8
peja#10 4/8
assistant 4/8
Peritri 4/8
His Airness 2/8


tas13
Για παμε να δουμε τι θα δουμε..

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 (το Φιλιππο δε τον εχω δει, αλλα επειδη ο Απολλωνας εχει πολυ καλη ομαδα, εχει και την εδρα, θα παρει τη νικη εστω και δυσκολα)

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2 (πιο καλο συνολο και καλυτερα δουλεμενη ομαδα για μενα οι Θρακομακεδονες τους δινω ενα μικρο προβαδισμα, αν και πιστευω οτι ειναι ενα παιχνιδι που θα κριθει στις λεπτομερειες)

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 (τοπικο ντερμπακι, δε ξερω καμια ομαδα, παω με το προαισθημα)

ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - Ν.ΙΩΝΙΑ 2 (μετα τη μεγαλη νικη τη προηγουμενη αγωνιστικη θελουμε να υπαρξει και συνεχεια, ελπιζω οτι θα βγουν ολα αυτα που δουλευουμε και με οπλο την αμυνα μας να καταφερουμε να παρουμε μια νικη πολυ σημαντικη για τη συνεχεια)

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1 (χωρις να ξερω, παω με τους γηπεδουχους)

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1 (ευκολα ή δυσκολα βλεπω Περισσο)

ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΜΙΛΛΑ 1 (πολυ καλη ομαδα η ΕΦΟΑ και δε νομιζω να κανει δευτερη συνεχομενη ηττα)

ΚΑΡΕΑΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1 (πιο δυνατος ο Καρεας, βλεπω ευκολη νικη)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε..
1911971
Ας τολμήσω να ρίξω και εγώ το δελτίο μου...
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου : 1
Απόλλων - Φίλιππος : 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες : 1 (έχουμε όλες τις βάσεις να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι, απέναντι σε μία ομάδα που έχει ξεκινήσει άψογα).
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία : 1
Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια : 2 (όποιος χάσει κατά την γνώμη μου, κάνει ρεζερβέ μία θέση στην ουρά...ακόμα κι αν είναι πολύ νωρίς...εδώ θα τζογάρω).
Περισσός - Σπάτα : 1
ΕΦΟΑ - Αμιλλα : 1
Καρέας - Κερατέα : 1

Καλή αγωνιστική!
EAST END
QUOTE(1911971 @ Oct 20 2010, 14:56 ) *
Ας τολμήσω να ρίξω και εγώ το δελτίο μου...
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου : 1
Απόλλων - Φίλιππος : 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες : 1 (έχουμε όλες τις βάσεις να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι, απέναντι σε μία ομάδα που έχει ξεκινήσει άψογα).
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία : 1
Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια : 2 (όποιος χάσει κατά την γνώμη μου, κάνει ρεζερβέ μία θέση στην ουρά...ακόμα κι αν είναι πολύ νωρίς...εδώ θα τζογάρω).
Περισσός - Σπάτα : 1
ΕΦΟΑ - Αμιλλα : 1
Καρέας - Κερατέα : 1

Καλή αγωνιστική!

Καλημέρα και καλά παιχνίδια να δούμε...
Ξεκινάω και εγώ :
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 (Τοπικό ντέρμπυ.Θα πάει στην δύναμη και στις περισσότερες επιλογές.)
ΑΠΟΛΛΩΝ-ΦΊΛΙΠΠΟΣ 1 (Δέν έχω εικόνα του Απόλλωνα αλλά ο Φίλιππος εκτός από την δύναμη που βγάζει σαν ομάδα δέν με έπεισε για τιν επιθετική του ικανότητα.Πολύ ζώνη σίγουρα στο παιχνίδι αυτό).
ΕΡΜΗΣ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2 (Δέν έχω εικόνα και για τις 2 ομάδες.)
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1 (Το ίδιο με το παραπάνω ζευγάρι).
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1 (Η Δάφνη παλεύει πολύ και δέν παρατάει τα παιχνίδια.Πιστεύω οτι στην έδρα της θα κερδίσει τα Βριλήσσια που είναι μια νέα ομάδα που ψάχνεται ακόμα)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ-ΣΠΑΤΑ 1 (Ποντάρω στην έδρα)
ΕΦΟΑ-ΑΜΙΛΛΑ 1 (Ποντάρω στην έδρα)
ΚΑΡΕΑΣ-ΚΕΡΑΤΕΑ 1 (Χωρίς προβλήματα ο Καρέας.Είναι καλύτερη ομάδα συνολικά)
veteranosaoth
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου : 1
Απόλλων - Φίλιππος : 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες :2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία : 2
Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια : 1
Περισσός - Σπάτα : 1
ΕΦΟΑ - Αμιλλα : 1
Καρέας - Κερατέα : 1
VRNLRS
QUOTE(veteranosaoth @ Oct 20 2010, 17:37 ) *
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου : 1
Απόλλων - Φίλιππος : 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες :2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία : 2
Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια : 1
Περισσός - Σπάτα : 2
ΕΦΟΑ - Αμιλλα : 1
Καρέας - Κερατέα : 1



ολα καλα εκτος απο τα σπατα - πιστευω διπλο
kurtinaitis
QUOTE(veteranosaoth @ Oct 20 2010, 17:37 ) *
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου : 1
Απόλλων - Φίλιππος : 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες :2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία : 2
Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια : 1
Περισσός - Σπάτα : 1
ΕΦΟΑ - Αμιλλα : 1
Καρέας - Κερατέα : 1


Να κάνω κι εγώ μια προσπάθεια.

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου 2
Απόλλων - Φιλιππος 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες 2 (χαλαρά)
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 1
Δάφνη - Βριλήσσια 1
Περισσός - Σπάτα 1
ΕΦΟΑ - Άμιλλα 2 (... για την έκπληξη)
Καρέας - Κερατέα 1 (μάλλον, αν και δε μου γεμίζει το μάτι ο Καρέας παρά τα αντιθέτως θρυλούμενα...)
assistant
QUOTE(kurtinaitis @ Oct 20 2010, 21:35 ) *
Να κάνω κι εγώ μια προσπάθεια.

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου 2
Απόλλων - Φιλιππος 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες 2 (χαλαρά)
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 1
Δάφνη - Βριλήσσια 1
Περισσός - Σπάτα 1
ΕΦΟΑ - Άμιλλα 2 (... για την έκπληξη)
Καρέας - Κερατέα 1 (μάλλον, αν και δε μου γεμίζει το μάτι ο Καρέας παρά τα αντιθέτως θρυλούμενα...)

ΑΟΚ Χαλανδρι 2
Απολλωνας 1
Θρακες 2
Κουκου 1
Δαφνη 1
Σπατα 2
Εφοα 1
Καρεας 1

Πιο πολυ απο διαισθηση αφου αυτην την Πεμπτη το μυαλο μου δε θα ναι καθολου στα γηπεδα........Καλη τυχη σε ολους και πιο πολυ στην ομαδα μου.
peja#10
ελπιζω να τα παω καλυτερα αυτη τη φορα!!!!

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου 2
Απόλλων - Φιλιππος 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες 1
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 2
Δάφνη - Βριλήσσια 1
Περισσός - Σπάτα 1
ΕΦΟΑ - Άμιλλα 1
Καρέας - Κερατέα 1

dirk_
QUOTE(kurtinaitis @ Oct 20 2010, 21:35 ) *
Να κάνω κι εγώ μια προσπάθεια.

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου 2
Απόλλων - Φιλιππος 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες 2 (χαλαρά)
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 1
Δάφνη - Βριλήσσια 1
Περισσός - Σπάτα 1
ΕΦΟΑ - Άμιλλα 2 (... για την έκπληξη)
Καρέας - Κερατέα 1 (μάλλον, αν και δε μου γεμίζει το μάτι ο Καρέας παρά τα αντιθέτως θρυλούμενα...)


για να καταλαβω..το (χαλαρα) στο Ερμής-Θρακομακεδονες απο που προκυπτει???? μηπως παιζουν Ερμής-Los Angeles Lakers και δε μας εχει ενημερωσει η εσκα????
azeppos
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου 1
Απόλλων - Φιλιππος 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες 2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 1
Δάφνη - Βριλήσσια 2
Περισσός - Σπάτα 1
ΕΦΟΑ - Άμιλλα 1
Καρέας - Κερατέα 1
bball.gif bball.gif

Peritri
QUOTE(azeppos @ Oct 21 2010, 03:43 ) *
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου 1
Απόλλων - Φιλιππος 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες 2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 1
Δάφνη - Βριλήσσια 2
Περισσός - Σπάτα 1
ΕΦΟΑ - Άμιλλα 1
Καρέας - Κερατέα 1
bball.gif bball.gif


Έτσι σε θέλω! shot.gif

Τα δικά μου:

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου 2
Απόλλων - Φιλιππος 2
Ερμής - Θρακομακεδόνες 2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 1
Δάφνη - Βριλήσσια 2
Περισσός - Σπάτα 2
ΕΦΟΑ - Άμιλλα 2
Καρέας - Κερατέα 1

Πάμε γερά για κουβά!
kurtinaitis
QUOTE(dirk_ @ Oct 21 2010, 02:34 ) *
για να καταλαβω..το (χαλαρα) στο Ερμής-Θρακομακεδονες απο που προκυπτει???? μηπως παιζουν Ερμής-Los Angeles Lakers και δε μας εχει ενημερωσει η εσκα????


Μπορεί να κάνω λάθος. Θα το διαπιστώσουμε σήμερα.
1911971
QUOTE(kurtinaitis @ Oct 21 2010, 08:54 ) *
Μπορεί να κάνω λάθος. Θα το διαπιστώσουμε σήμερα.

Αλήθεια φίλε μου, έχεις δει καθόλου τον Ερμή; εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι οι Θρακομακεδόνες έχουν καλή ομάδα και ότι το ματς θα είναι ντέρμπυ....τώρα, αν έχουν τέτοια υπερομάδα οι αντίπαλοί μας σήμερα, τότε καλώς να ορίσουν και να μας κερδίσουν (αλλά θα χρειαστεί πολύ ιδρώτας....μα πολύ ιδρώτας).
Εύχομαι, αν κερδίσει ο Ερμής, να σε ξαναδούμε και να πεις μια καλή κουβέντα για εμάς.
Duke78
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου : 2
Απόλλων - Φίλιππος : 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες :2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία : 2
Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια : 1
Περισσός - Σπάτα : 1
ΕΦΟΑ - Αμιλλα : 1
Καρέας - Κερατέα : 1


His Airness
ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟΚ Χαλανδρίου : 2
Απόλλων - Φίλιππος : 1
Ερμής - Θρακομακεδόνες :2
Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία : 1
Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια : 1
Περισσός - Σπάτα : 1
ΕΦΟΑ - Αμιλλα : 1
Καρέας - Κερατέα : 1
BOMBER FOR 3
Μηπως ειναι καλυτερο να αφήσουμε τα προγνωστικα και να μιλησουμε καθαρα μπασκετικα για την καθε ομάδα??? εννοω ύψη,σουτερ,ζωνη η οχι και τι ζώνη, πρεσσινγκ, γρηγορο αργο παιχνιδι..??? θα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον..

Ας ξεκινησω εγω..

Γ.Σ Βριλλησίων

Κοντη σχετικα ομαδα, οταν χαμηλώνει το σχημα με 5 κοντους ειναι πολυ ποιο επικινδυνοι, σουτάρουν σχσεδον ολοι ειδικα το 2αρη (νομιζω το 8 και ο 14) και κανουν πολυ καλα to pick στο κεντρο με το παιδι με το ξυρισμενο κεφαλι.. ζωνη παιζουν 2-1-2 και pressing μαλλον μαν το μαν..δεν ετρεχαν και τοσο...

.. περιμενω τα δικα σας..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.