Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2010-11 (1ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
jhantzop

Με μεγάλη δόση χιούμορ και ένα μεγάλο χαμόγελο, να πω πως τη νίκη σήμερα την πήρε -χαλαρά- ο Ερμής!

smiley.gif

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 50-40 (ημ. 27-22)

blove.gif


dirk_
ε ναι κι εγω θελω να ζητησω συγγνωμη γιατι αμεσως πηγα να τον κακολογησω για το χαλαρα που οντως ηταν χαλαρα τελικα αλλα απ την αναποδη!!!!! tongue.gif
EAST END
QUOTE(dirk_ @ Oct 22 2010, 00:58 ) *
ε ναι κι εγω θελω να ζητησω συγγνωμη γιατι αμεσως πηγα να τον κακολογησω για το χαλαρα που οντως ηταν χαλαρα τελικα αλλα απ την αναποδη!!!!! tongue.gif

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
kurtinaitis
QUOTE(dirk_ @ Oct 21 2010, 02:34 ) *
για να καταλαβω..το (χαλαρα) στο Ερμής-Θρακομακεδονες απο που προκυπτει???? μηπως παιζουν Ερμής-Los Angeles Lakers και δε μας εχει ενημερωσει η εσκα????



Σόρι guys!!!
Mea culpa.
jhantzop

Αποτελέσματα (χωρίς σκορ)
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΕΦΟΑ - ΑΜΙΛΛΑ 1
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1

Ξέρει κανείς ΚΑΡΕΑΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ;


C_DM
QUOTE(jhantzop @ Oct 22 2010, 01:54 ) *
Αποτελέσματα (χωρίς σκορ)
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΕΦΟΑ - ΑΜΙΛΛΑ 1
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1

Ξέρει κανείς ΚΑΡΕΑΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ;

http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=105
jhantzop

Αποτελέσματα (χωρίς σκορ)
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΕΦΟΑ - ΑΜΙΛΛΑ 1
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1
ΚΑΡΕΑΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

Για τα σκορ θα περιμένω τα επίσημα από ΕΣΚΑ γιατί στο www.athlisi.com κάνουν πολύ συχνά λάθη σε σκορ, πόντους για να μην πω και νικητή...

Μόνος αήττητος ο Καρέας πλέον.


veteranosaoth
QUOTE(dirk_ @ Oct 22 2010, 00:58 ) *
ε ναι κι εγω θελω να ζητησω συγγνωμη γιατι αμεσως πηγα να τον κακολογησω για το χαλαρα που οντως ηταν χαλαρα τελικα αλλα απ την αναποδη!!!!! tongue.gif



χαλαρα????αναμένω την συνέχεια που θα δείξει που θα κάτσει η μπίλια...μην βιάζεστε...στο χειρότερο παιχνίδι μας τα τελευταία 2 χρόνια χάσαμε δίκαια,αλλά μόνο τέτοια ομάδα δεν είμαστε....
VRNLRS
QUOTE(jhantzop @ Oct 22 2010, 00:20 ) *
Με μεγάλη δόση χιούμορ και ένα μεγάλο χαμόγελο, να πω πως τη νίκη σήμερα την πήρε -χαλαρά- ο Ερμής!

smiley.gif

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 50-40 (ημ. 27-22)

blove.gif

θελω να πω επειδη ημουν στο γηπεδο οτι το μπασκετ που παιχτηκε ηταν απο τραγικο εως απαραδεκτο
και οι γηπεδουχοι και οι φιλοξενουμενοι θα πρεπει να κοιταξουν λιγο να φτιαξουν το παιχνιδι τους και να δουμε λιγο μπασκετ και οχι σκοπιμοτητα απο τη μια και γιουρουσια απο την αλλη. το σκορ τα λεει ολα
κακη διαιτησια ακομη και σε αυτο το παιχνιδι
dirk_
QUOTE(veteranosaoth @ Oct 22 2010, 02:45 ) *
χαλαρα????αναμένω την συνέχεια που θα δείξει που θα κάτσει η μπίλια...μην βιάζεστε...στο χειρότερο παιχνίδι μας τα τελευταία 2 χρόνια χάσαμε δίκαια,αλλά μόνο τέτοια ομάδα δεν είμαστε....


οταν προηγεισαι απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελος χωρις να κινδυνευσεις ουσιαστικα καθολου νομιζω χαλαρα ειναι!!! επειδη περσι επαιζα Α εσκα και σας ειχα δει ειχατε κανει και πολυ χειροτερα παιχνιδια...anyway θα δειξει...
shanti
Aπλα.....

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 50-40

keep it up! icon_drunk.gif
1911971
QUOTE(VRNLRS @ Oct 22 2010, 02:46 ) *
θελω να πω επειδη ημουν στο γηπεδο οτι το μπασκετ που παιχτηκε ηταν απο τραγικο εως απαραδεκτο
και οι γηπεδουχοι και οι φιλοξενουμενοι θα πρεπει να κοιταξουν λιγο να φτιαξουν το παιχνιδι τους και να δουμε λιγο μπασκετ και οχι σκοπιμοτητα απο τη μια και γιουρουσια απο την αλλη. το σκορ τα λεει ολα
κακη διαιτησια ακομη και σε αυτο το παιχνιδι

Καταρχάς να πούμε ότι το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ σε όλο το πρώτο ημίχρονο και μόνο στο δεύτερο καταφέραμε να πάρουμε διαφορά μέχρι και 11π που κάποια στιγμή στην 4η περίοδο μειώθηκε στους 3π. Παρόλα αυτά, νομίζω από την εικόνα του 2ου ημιχρόνου, ότι δεν υπήρχε περίπτωση να χάσουμε το παιχνίδι.
Δεν ξέρω σε ποιους πάνε οι όροι "σκοπιμότητα" και "γιουρούσια", αλλά εμείς προσπαθούμε να είμαστε ανταγωνιστικοί παίζοντας ταυτόχρονα και καλό μπάσκετ. Κάποιες φορές το δεύτερο δεν βγαίνει...παρά τις νίκες. Χαίρομαι όμως όταν βλέπω δυνατά παιχνίδια σαν το χθεσινό, και κυρίως την ομάδα μου να συνεχίζει την παράδοση της πολύ καλής άμυνας.
Καλή συνέχεια.

77.gif ΕΡΜΗΣ 77.gif
jhantzop
4η αγωνιστική - Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2010
Β1-04 21:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 67-70
Β1-04 21:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β' ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 50-40
Β1-04 21:15 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 60-74
Β1-04 21:30 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 62-45
Β1-04 21:30 ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 76-57
Β1-04 21:30 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β' ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 69-54
Β1-04 21:45 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 74-62
Β1-04 21:45 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 84-69
tas13
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΙΩΝΙΑ 62-45

Μια λεξη φτανει.. ΤΡΑΓΙΚΟΙ.. Αθλιο παιχνιδι, με πολυ κακες επιλογες, χωρις αρχη και τελος, πολυ κακοι αμυντικα, με τουλαχιστον 20 χαμενες βολες και μετα απο ολα αυτα που ειπα δε νομιζω οτι ειχαμε την απαιτηση να παρουμε το παιχνιδι.. Δε καταφεραμε να μπουμε καθολου στο παιχνιδι και δυστηχως, ενω περιμεναμε να παρουσιαστουμε καλυτεροι μετα και τη τελευταια καλη εμφανιση και νικη, δε το καταφεραμε.. Δε πειραζει, ετσι ειναι το μπασκετ.. Συνεχιζουμε και ελπιζω η διακοπη που ερχεται να μας κανει καλο, γιατι ακολουθει πολυ δυσκολο προγραμμα.. Επισης να αναφερω τη πολυ καλη διαιτησια που ειχαμε.. Αξιζει να λεμε και τα καλα τους.. Να ειστε καλα..
Duke78
QUOTE(1911971 @ Oct 22 2010, 10:12 ) *
Καταρχάς να πούμε ότι το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ σε όλο το πρώτο ημίχρονο και μόνο στο δεύτερο καταφέραμε να πάρουμε διαφορά μέχρι και 11π που κάποια στιγμή στην 4η περίοδο μειώθηκε στους 3π. Παρόλα αυτά, νομίζω από την εικόνα του 2ου ημιχρόνου, ότι δεν υπήρχε περίπτωση να χάσουμε το παιχνίδι.
Δεν ξέρω σε ποιους πάνε οι όροι "σκοπιμότητα" και "γιουρούσια", αλλά εμείς προσπαθούμε να είμαστε ανταγωνιστικοί παίζοντας ταυτόχρονα και καλό μπάσκετ. Κάποιες φορές το δεύτερο δεν βγαίνει...παρά τις νίκες. Χαίρομαι όμως όταν βλέπω δυνατά παιχνίδια σαν το χθεσινό, και κυρίως την ομάδα μου να συνεχίζει την παράδοση της πολύ καλής άμυνας.
Καλή συνέχεια.

77.gif ΕΡΜΗΣ 77.gif


Λοιπόν, εχθές οι Θράκες έκαναν το χειρότερο τους παιχνίδι την τελευταία 3ετία που τους παρακολουθώ...Από την άλλη όμως, εαν καλή άμυνα θεωρείται το αφήνω ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ όλα τα σουτ 3 πόντων και κάνω δέηση στον πανάγαθο να μην είναι εύστοχα, τότε ναι ο Ερμής έπαιξε άμυνα για σεμινάριο...
Ταμπούρι από το 1 μέχρι το 40 και άγιος ο θεός...Και δε νομίζω οτι έδειξε κάτι το ιδιαίτερο σαν ομάδα...Όσο για τους Θράκες και τον φίλο που μίλησε για γιουρούσια μάλλον σε άλλο γήπεδο πρέπει να ήταν...Και εαν ήσουν και στα προηγούμενα 3 παιχνίδια τους θα διαπίστωνες οτι και συστήματα υπάρχουν και μπάσκετ προσπαθούν να παίξουν...Γι αυτό μη λέμε οτι θέλουμε...

Ακόμα είναι αρχή και υπάρχει πολύς δρόμος μέχρι το τέλος...ΓΕΡΑ ΡΕ ΘΡΑΚΕΣ !!!!
jhantzop
QUOTE(Duke78 @ Oct 22 2010, 17:33 ) *
Λοιπόν, εχθές οι Θράκες έκαναν το χειρότερο τους παιχνίδι την τελευταία 3ετία που τους παρακολουθώ...Από την άλλη όμως, εαν καλή άμυνα θεωρείται το αφήνω ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ όλα τα σουτ 3 πόντων και κάνω δέηση στον πανάγαθο να μην είναι εύστοχα, τότε ναι ο Ερμής έπαιξε άμυνα για σεμινάριο...
Ταμπούρι από το 1 μέχρι το 40 και άγιος ο θεός...Και δε νομίζω οτι έδειξε κάτι το ιδιαίτερο σαν ομάδα...Όσο για τους Θράκες και τον φίλο που μίλησε για γιουρούσια μάλλον σε άλλο γήπεδο πρέπει να ήταν...Και εαν ήσουν και στα προηγούμενα 3 παιχνίδια τους θα διαπίστωνες οτι και συστήματα υπάρχουν και μπάσκετ προσπαθούν να παίξουν...Γι αυτό μη λέμε οτι θέλουμε...

Ακόμα είναι αρχή και υπάρχει πολύς δρόμος μέχρι το τέλος...ΓΕΡΑ ΡΕ ΘΡΑΚΕΣ !!!!


Ήσουν στο γήπεδο;


nikefalin
QUOTE(jhantzop @ Oct 22 2010, 17:59 ) *
Ήσουν στο γήπεδο;


παίζει στους θράκες !
jhantzop
QUOTE(nikefalin @ Oct 22 2010, 18:00 ) *
παίζει στους θράκες !


"When you win, say nothing. When you lose, say less."

Paul Brown



Duke78
QUOTE(jhantzop @ Oct 22 2010, 18:17 ) *
"When you win, say nothing. When you lose, say less."

Paul Brown

Ήμουν στο γήπεδο και δεν παίζω στους Θράκες...Εσύ ήσουν ????
Και που διαφωνείς ????
babos
QUOTE(Duke78 @ Oct 22 2010, 19:04 ) *
Ήμουν στο γήπεδο και δεν παίζω στους Θράκες...Εσύ ήσουν ????
Και που διαφωνείς ????

το παιχνίδι ήταν τραγικό. Η ομάδα μου κακοποίησε το άθλημα και έχασε δίκαια. Αν είχα την δυνατότητα θα έφευγα απο το γήπεδο!! Την μεγαλύτερη ευθύνη για το απαράδεκτο θέαμα την έχει ο προπονητής. Οι διαιτητές δεν ήταν κακοί σ ένα τόσο άθλιο παιχνίδι κ νομίζω οτι κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε να τους ασκούμε τόσο μεγάλη πίεση.
Θα προσπαθήσουμε στη συνέχεια να παίξουμε καλύτερα κ να διορθώσουμε κάποια πράγματα.
Οσο για το "χαλαρα" απευθύνομαι κ στους δύο φίλους που το ανέφεραν ,όσοι ασχολούνται με τον αθλητισμό πρέπει να γνωρίζουν οτι και η νίκη που φαίνεται πανεύκολη απο πίσω της κρύβει πολύ ιδρώτα κ αγώνα για να επιτευχθεί!!
παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό αλλά ειναι η πρώτη φορα που ποστάρω.
Φίλε duke η τακτική κρίνεται απο το αποτέλεσμα (δυστυχως ή ευτυχώς) νικάς είσαι στρατηγός-χανεις είσαι μαγειρας!!! Αρα πιστεύω οτι η τακτική που ακολούθησε ο Ερμής ήταν πολύ καλή γιατι κατάφεραν να νικήσουν.
Καλα ποσταρίσματα σε όλους κ καλή συνέχεια- κ να μην ξεχνάμε οτι πανω απο όλους είναι το παιχνίδι!!
His Airness
Απόλλωνας - Φίλιππος 67 - 70 (30 - 35)
Διαιτητές: Αποστολίδης - Ραχιώτης.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Δεσποτάκης): Μισιακός 13 (3), Νίτσιος, Τάγκας, Τσατσάνης 2, Παγόπουλος 15 (1), Σταθόπουλος, Ψάρρης 14 (2), Κονδύλης 7, Κονταξής 16.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Καράμπελας): Τσιμπέρης 5, Σπανός, Κοντάκης 7 (1), Καραγιαννιώτης 3 (1), Μανωλίτσης, Σιφναίος 10 (1), Τσολάκος Ε, Γάριος 14 (2), Ζυγούρης 7, Δημητρόπουλος 11, Χαραλαμπόπουλος 7 (1), Τσολάκος Κ 6.

Ερμής Μελισσίων - Θρακομακεδόνες 50 - 40 (27 - 22)
Διαιτητές: Ρίζος - Μακρής.
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μαυρίδης): Καραπάνος, Κολοκυθάς, Παπαμιχαήλ 4, Σταφυλάς, Πέρβιι 13, Γεωργούσης 3, Αναστασιάδης 9, Τσιάτσιος 13, Σαμαράς 8 (1)
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Δαμιανίδης): Φώσκολος, Σιώρας 2, Χόντος 3 (1), Μπαλτάς 3, Τάσσης, Καρτάνος Ν 2, Αγγελόπουλος, Φίλντισης 8 (2), Ρεντίφης 12 (2), Σιούτης 8, Καρτάνος Π 2

Κουκουβάουνες - Ν. Ιωνία 62 - 45 (33 - 25)
Διαιτητές: Παπαθανασίου - Σιδερής.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης): Τσατάλας 7, Φωτητζόγλου 11 (1), Γιώτης 6 (2), Κόκκαλης 5, Γραμμένος 8, Τσενές 6, Φωτής 3, Ράλλιος 16.
Ν. ΙΩΝΙΑ (Θεολογίτης, Ακριβούλης): Χασαπόπουλος 5, Καντιδάκης 9 (2), Σπύρου 2, Ψαράκης 4, Σωτηράκης 4, Μαντέλος 1, Τσιάντης 2, Φατούρος 15, Ελ Κάλι 3.

Δάφνη Δαφνίου - Βριλήσσια 76 - 57 (36 - 31)
Διαιτητές: Σέλληνας - Λύρας.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Βουρλιάς): Ρήγγας 2, Μαούνης 2, Βοϊδήλος 18 (4), Μπίρμπας 20 (3), Βελισσαράκος 8 (1), Φράγκος, Πολίτης, Γράψας 5 (1), Νικολετάκης 19, Δημητρίου 2.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος 11, Ζαρμπούτης 4, Χρυσάγης Ι 5 (1), Νταούντ 25 (2), Σκλαβούνος 2, Χρυσάγης Γ, Τσαρδούλιας 2, Κολιόπουλος, Κουτσοπέτρος 4 (1), Σακελαρίδης 4.

Περισσός - ΑΟΚ Σπάτων 69 - 54 (39 - 20)
Διαιτητές: Ρουμελιώτης - Αργυρούδης.
ΠΕΡΙΣΣΟΣ (Σωτηρίου): Καζίλης 3, Σπάτα, Νεσλεχανίδης, Κουκάκης, Βλάσσης 13, Μπαρδάκος 12, Κουτσούμπας 7, Νεοφύτου 4, Αρβανιτίδης, Καλτσής 11 (1), Βρεττός 10, Παπαδόπουλος 9 (1).
ΣΠΑΤΑ (Σωτηριάδης): Καβαδάς 3, Πολυχρόνης 2, Τζουράς 3, Γιαννακόπουλος 7, Νικολάκος 13, Μπάτας, Κελάδης 16 (1), Περγαντής 10, Χατζόπουλος.

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης - ΠκΑΟ Άμιλλα 74 - 62 (30 - 31)
Διαιτητές: Μανδρέκας - Λαζαρίδης.
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Χρόνης 11 (2), Αποστολίδης, Ομπιντάια 6, Παπαδρόσου 6, Χριστόπουλος 15 (1), Τριγάζης 18 (1), Λούλας 6, Φέσκος, Ντυφαντής 12.
ΆΜΙΛΛΑ (Γιαννικάκης): Τζήμας 13, Γκιάτας, Καβούρης 18 (3), Τσαβαλιάς, Μαυράκης 25 (2), Ιγκλέζος, Καμπίτης, Κωστελίδης 4, Ζορμπάς 2, Παπαρίζος.

Καρέας - Κερατέα 84 - 69 (41 - 28)
Διαιτητές: Διμπινούδης - Κατωτικίδης.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας): Νικολόης 12 (3), Παπαδόπουλος 8, Χατζημωράκης 13, Ορφανός, Κοκοτσάκης 11, Μαλούκος 5 (1), Πρασσάς, Γκόφας Γρ. 11, Γκόφας Γεωρ. 8, Ντουμάνης 6, Σίσκος.
ΚΕΡΑΤΕΑ (Κοντός): Γρηγοράκος, Σκλέπας 12 (3), Γκούμας, Κατσαπρακάκης, Γιαλλέλης 17, Κατσίκης 15 (2), Νικολόπουλος 10, Κοροβέσης 8 (1), Κουσιώρης, Αμπλιανίτης 7, Πολίτης.
dirk_
QUOTE(Duke78 @ Oct 22 2010, 17:33 ) *
Λοιπόν, εχθές οι Θράκες έκαναν το χειρότερο τους παιχνίδι την τελευταία 3ετία που τους παρακολουθώ...Από την άλλη όμως, εαν καλή άμυνα θεωρείται το αφήνω ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ όλα τα σουτ 3 πόντων και κάνω δέηση στον πανάγαθο να μην είναι εύστοχα, τότε ναι ο Ερμής έπαιξε άμυνα για σεμινάριο...
Ταμπούρι από το 1 μέχρι το 40 και άγιος ο θεός...Και δε νομίζω οτι έδειξε κάτι το ιδιαίτερο σαν ομάδα...Όσο για τους Θράκες και τον φίλο που μίλησε για γιουρούσια μάλλον σε άλλο γήπεδο πρέπει να ήταν...Και εαν ήσουν και στα προηγούμενα 3 παιχνίδια τους θα διαπίστωνες οτι και συστήματα υπάρχουν και μπάσκετ προσπαθούν να παίξουν...Γι αυτό μη λέμε οτι θέλουμε...

Ακόμα είναι αρχή και υπάρχει πολύς δρόμος μέχρι το τέλος...ΓΕΡΑ ΡΕ ΘΡΑΚΕΣ !!!!


Αν το χειροτερο τους παιχνιδι το κανανε χθες οι Θρακες τοτε περσι που μεσο ορο χανανε ολα τα παιχνιδια με 30 ποντους τι γινοταν??? την δεηση στον παναγαθο την κανατε εσεις να μπουν τα σουτ γιατι πιο κοντα απο τα 8 μετρα επρεπε να κοψετε εισητηριο για να βαλετε καλαθι...οντως ο ερμης δεν εδειξε τιποτα σαν ομαδα ενω εσεις με τους αυτοματισμους της μπαρτσα ηταν κριμα απ το θεο που χασατε!!!!
totis
Μεγάλο μπάσκετ απο τον Φιλιππο, που οσο περναει ο καιρος η ομαδα στρωνει!!!
Προβλέπονται μεγάλα πραγματα φέτος!!!!
jhantzop
QUOTE(Duke78 @ Oct 22 2010, 19:04 ) *
Ήμουν στο γήπεδο και δεν παίζω στους Θράκες...Εσύ ήσουν ????
Και που διαφωνείς ????


Το πως βλέπει και το πως αντιλαμβάνεται κάποιος ένα παιχνίδι μπάσκετ είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Η κάθε άποψη είναι υποκειμενική, ακριβώς επειδή είναι άποψη. Δε θα σε πείσω εγώ για το αν έχεις δίκιο ή άδικο. Μπορώ απλά να σου πω τη δικιά μου γνώμη και ότι θέλεις κρατάς, ότι θέλεις πετάς.

Πιστεύω πως όντως οι Θρακομακεδόνες έκαναν το πιο άσχημο παιχνίδι τους (αναφέρομαι στο φετινό πρωτάθλημα). Αν ήταν της διετίας ή της τριετίας εσύ θα το ξέρεις καλύτερα μιας και παρακολουθείς την ομάδα τους όλα αυτά τα χρόνια. Το πως όμως έπαιξε η ομάδα μου, επέτρεψέ μου να το ξέρω καλύτερα από σένα γιατί την παρακολουθώ 7 χρόνια. Θα μπορούσα πολύ εύκολα να πω πως ο Ερμής "ανάγκασε" τους Θρακομακεδόνες να παίξουν τόσο άσχημα με τη σκληροτράχηλη άμυνά του, την πίεση των περιφερειακών σε όλο το γήπεδο, με αποτέλεσμα την αστοχία των παικτών των φιλοξενούμενων που επιπλέον βρέθηκαν και σε άσχημη μέρα. Αλλά δεν θα το πω. Αυτό που μπορώ να πω είναι πως δεν υπήρχε καμία οδηγία για αυτό που λες και λέξεις όπως "προκλητικά" και "δέηση" είναι πολύ μακριά από την πραγματικότητα που εγώ ξέρω καλύτερα από εσένα όταν μιλάμε για την ομάδα μου. Σκέψου πως ο Ερμής μπορεί να μην έπαιξε καλή άμυνα και να μην είχε τις βοήθειες που έπρεπε ώστε να σταματήσει αυτά τα σουτ. Πολλά μπορούμε να πούμε και να αναλύσουμε. Άρα μία διαφωνία/διαφορά μας, και ίσως η μοναδική, είναι πως εγώ θέλω να ασχολούμε με την ομάδα μου και εσύ και με τις δύο ομάδες.

Και με αυτό περνάω στο επόμενο...

Μειώνοντας την αξία του νικητή, αυτομάτως μειώνεις και την αξία του ηττημένου. Όσο άσχημο παιχνίδι και να έκανε η ομάδα που έχασε. Χθες είδαμε ένα παιχνίδι, ο Ερμής ήταν καλύτερος και κέρδισε δίκαια. Στο σύνολο των αγώνων του πρωταθλήματος, οι Θρακομακεδόνες μπορεί να είναι πάνω από τον Ερμή αν αποδείξουν και στο γήπεδο πως όντως έχουν καλύτερη ομάδα, όχι μόνο από τον Ερμή αλλά από όλους τους αντιπάλους τους (για να μην το προσωποποιούμε).

Κανείς δεν είπε λοιπόν πως οι Θρακομακεδόνες δεν ξέρουν να παίζουν μπάσκετ ή οτιδήποτε άλλο. Απλά χθες δεν τα κατάφεραν. Οι λόγοι πολλοί. Ο καθένας μας μπορεί να δει διαφορετικούς λόγους. Think about it.

Και για να κλείσω. Ναι, ήμουν στο γήπεδο, και πολύ κοντά μάλιστα. Σπάνια αναλύω παιχνίδι και πιστεύω πως ούτε και τώρα δεν το έκανα. Το πήγα γύρω γύρω για να καταλάβεις τι εννοώ όταν λέω...

"When you win, say nothing. When you lose, say less."

Καλή συνέχεια στην ομάδα σου.

Υ.Γ. Το "χαλαρά" είναι απλά μία λέξη παιχνίδι μεταξύ μας μιας και την αναφέρουμε μόνο χιουμοριστικά αν δείτε και τα ανάλογα προσωπάκια και λεγόμενα. Το λέω για όσους "ενοχλούνται" ή "ασχολούνται" με τη λέξη!

smiley.gif




QUOTE(totis @ Oct 22 2010, 22:28 ) *
Μεγάλο μπάσκετ απο τον Φιλιππο, που οσο περναει ο καιρος η ομαδα στρωνει!!!
Προβλέπονται μεγάλα πραγματα φέτος!!!!


Συγχαρητήρια! Όντως πολύ καλή αρχή. Έβαλα και το site σας στο πρώτο post του topic.
assistant
QUOTE(tas13 @ Oct 22 2010, 15:53 ) *
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΙΩΝΙΑ 62-45

Μια λεξη φτανει.. ΤΡΑΓΙΚΟΙ.. Αθλιο παιχνιδι, με πολυ κακες επιλογες, χωρις αρχη και τελος, πολυ κακοι αμυντικα, με τουλαχιστον 20 χαμενες βολες και μετα απο ολα αυτα που ειπα δε νομιζω οτι ειχαμε την απαιτηση να παρουμε το παιχνιδι.. Δε καταφεραμε να μπουμε καθολου στο παιχνιδι και δυστηχως, ενω περιμεναμε να παρουσιαστουμε καλυτεροι μετα και τη τελευταια καλη εμφανιση και νικη, δε το καταφεραμε.. Δε πειραζει, ετσι ειναι το μπασκετ.. Συνεχιζουμε και ελπιζω η διακοπη που ερχεται να μας κανει καλο, γιατι ακολουθει πολυ δυσκολο προγραμμα.. Επισης να αναφερω τη πολυ καλη διαιτησια που ειχαμε.. Αξιζει να λεμε και τα καλα τους.. Να ειστε καλα..

Φιλε μου με ολη την εκτιμηση στην ομαδα σου να σου πω εστω και εκ των υστερων το μυστικο που δεν ειχατε καμια τυχη στο συγκεκριμενο παιχνιδι.Το πρωι της ιδιας μερας ηρθε στον κοσμο μια ψυχουλα που ενα απ τα πρωτα πραγματα που της ειπε ο χαζομπαμπας της στ αυτι ηταν ''ο Ολυμπιακος κι οι Κουκουβαουνες να κερδανε''.Οπως καταλαβαινεις τα ''vibes'' που ερχοντουσαν την ωρα του αγωνα προς την ομαδα σου ηταν ακρως αρνητικα.............

FORZA KOYKOY-CITY OEOEOE..........
geogian
Καμία ομάδα φέτος δεν θα περάσει χαλαρά κανείς από καμία έδρα. Όσο για το παιχνίδι του Ερμή με τους θράκες έπρεπε να κόψετε εισιτήριο για να βάλετε τρίποντο καθώς βάλατε 3 στα 13.
1911971
QUOTE(Duke78 @ Oct 22 2010, 17:33 ) *
Λοιπόν, εχθές οι Θράκες έκαναν το χειρότερο τους παιχνίδι την τελευταία 3ετία που τους παρακολουθώ...Από την άλλη όμως, εαν καλή άμυνα θεωρείται το αφήνω ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ όλα τα σουτ 3 πόντων και κάνω δέηση στον πανάγαθο να μην είναι εύστοχα, τότε ναι ο Ερμής έπαιξε άμυνα για σεμινάριο...
Ταμπούρι από το 1 μέχρι το 40 και άγιος ο θεός...Και δε νομίζω οτι έδειξε κάτι το ιδιαίτερο σαν ομάδα...Όσο για τους Θράκες και τον φίλο που μίλησε για γιουρούσια μάλλον σε άλλο γήπεδο πρέπει να ήταν...Και εαν ήσουν και στα προηγούμενα 3 παιχνίδια τους θα διαπίστωνες οτι και συστήματα υπάρχουν και μπάσκετ προσπαθούν να παίξουν...Γι αυτό μη λέμε οτι θέλουμε...

Ακόμα είναι αρχή και υπάρχει πολύς δρόμος μέχρι το τέλος...ΓΕΡΑ ΡΕ ΘΡΑΚΕΣ !!!!

Εχουν ήδη μιλήσει πολλοί για το θέμα και ειδικά οι DUKE και JHANTZOP έχουν πει πράγματα που με καλύπτουν απόλυτα. Τα περί "δεήσεων" και "ταμπουρωμάτων" μάλλον αναγάγονται το πρώτο σε εκκλησίες και το δεύτερο στην επανάσταση του '21...όχι σε μπάσκετ.
Ακόμα κι αν καμία από τις δύο ομάδες δεν έπαιξε μπάσκετ - γιατί έτσι πήγε το παιχνίδι - δεν σημαίνει ότι σε κάποια πράγματα δεν υπήρχε ή δεν πρέπει να υπάρχει και τακτική. Και σίγουρα τακτική χρειάζεται κάποιες φορές για να κρατήσεις μία ομάδα, η οποία μόλις υποβιβάστηκε από την Α', έχει εμφανείς στόχους επανόδου, έχει καλή ομάδα και προπονητή αλλά παίζει και καλό μπάσκετ. Εκτός αν θέλεις ντε και καλά να υποβιβάσεις την αμυντική προσπάθεια του Ερμή και το κατόρθωμα να κρατήσει μία ομάδα σαν τους Θρακομακεδόνες στους 40π.
Εγώ, με το χέρι στην καρδιά, σου απαντώ ότι αν πραγματικά το αποδείξει οποιαδήποτε ομάδα, ότι αξίζει να ανέβει, θα πρέπει όλοι αργότερα να της πούμε μπράβο...όποια κι αν είναι αυτή...χωρίς όμως να υποβιβάζουμε την προσπάθεια των υπολοίπων. Και εμείς, οι φίλοι του Ερμή, θα το κάνουμε...
Σε ευχαριστώ.
stefan
QUOTE(assistant @ Oct 22 2010, 22:41 ) *
Φιλε μου με ολη την εκτιμηση στην ομαδα σου να σου πω εστω και εκ των υστερων το μυστικο που δεν ειχατε καμια τυχη στο συγκεκριμενο παιχνιδι.Το πρωι της ιδιας μερας ηρθε στον κοσμο μια ψυχουλα που ενα απ τα πρωτα πραγματα που της ειπε ο χαζομπαμπας της στ αυτι ηταν ''ο Ολυμπιακος κι οι Κουκουβαουνες να κερδανε''.Οπως καταλαβαινεις τα ''vibes'' που ερχοντουσαν την ωρα του αγωνα προς την ομαδα σου ηταν ακρως αρνητικα.............

FORZA KOYKOY-CITY OEOEOE..........


Μεγαλος assistant..Παρα πολυ μεγαλος!!!
Να σου ζησει!!Μακαρι να παρει τις μπασκετικες σου γνωσεις και την ομορφια σου.. tongue.gif wink.gif
peja#10
QUOTE(Duke78 @ Oct 22 2010, 17:33 ) *
Λοιπόν, εχθές οι Θράκες έκαναν το χειρότερο τους παιχνίδι την τελευταία 3ετία που τους παρακολουθώ...Από την άλλη όμως, εαν καλή άμυνα θεωρείται το αφήνω ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ όλα τα σουτ 3 πόντων και κάνω δέηση στον πανάγαθο να μην είναι εύστοχα, τότε ναι ο Ερμής έπαιξε άμυνα για σεμινάριο...
Ταμπούρι από το 1 μέχρι το 40 και άγιος ο θεός...Και δε νομίζω οτι έδειξε κάτι το ιδιαίτερο σαν ομάδα...Όσο για τους Θράκες και τον φίλο που μίλησε για γιουρούσια μάλλον σε άλλο γήπεδο πρέπει να ήταν...Και εαν ήσουν και στα προηγούμενα 3 παιχνίδια τους θα διαπίστωνες οτι και συστήματα υπάρχουν και μπάσκετ προσπαθούν να παίξουν...Γι αυτό μη λέμε οτι θέλουμε...

Ακόμα είναι αρχή και υπάρχει πολύς δρόμος μέχρι το τέλος...ΓΕΡΑ ΡΕ ΘΡΑΚΕΣ !!!!


τι σε κανει να πιστευεις δλδ οτι ο ερμης εκανε το καλυτερο του παιχνιδι ?? η οτι αυτο μπορει να παιξει???
συνηθως πρεπει να βοηθησουν και οι 2 ομαδες για να παιχτει ωραιο παιχνιδι!!!
και εχω την εντυπωση πωσ δινοντας την μπαλλα στο 15 ο οποιος περνει φορα απο το κεντρο και κουτουλαει ή μπαλλα στο ποστ και διαγωνια πασα ή μπαλλα στο χαι και χιαστει κοψιμο δεν νομιζω πως ειναι κατι το φοβερα δουλεμενο ωστε να αποδιδει σε δυσκολα παιχνιδια για αυτο λοιπον προτεινω να αφησουμε της αναλυσεις και να πουμε απλα οτι ηταν ενα δυσκολο παιχνιδι με δυνατες φασεις και απλα κερδισε η ομαδα που ηταν καλυτερη εκεινη την ημερα!!!
assistant
QUOTE(stefan @ Oct 25 2010, 01:41 ) *
Μεγαλος assistant..Παρα πολυ μεγαλος!!!
Να σου ζησει!!Μακαρι να παρει τις μπασκετικες σου γνωσεις και την ομορφια σου.. tongue.gif wink.gif

Και το 2ο να παρει μονο θα ναι υπεραρκετο για τη ζωη της..............Φιλια,ευχαριστω πολυ.
jhantzop
Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2010 (αναβληθέν 2ης αγωνιστικής)
Β1-02 21:45 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
jhantzop

Bet on B1-04
peja#10 6/8
His Airness 6/8
jhantzop 5/8
1911971 5/8
EAST END 5/8
kurtinaitis 5/8
assistant 5/8
Duke78 5/8
tas13 4/8
veteranosaoth 4/8
azeppos 4/8
Peritri 4/8
VRNLRS 3/8


MENEGIN11
QUOTE(jhantzop @ Oct 26 2010, 13:55 ) *
Bet on B1-04
peja#10 6/8
His Airness 6/8
jhantzop 5/8
1911971 5/8
EAST END 5/8
kurtinaitis 5/8
assistant 5/8
Duke78 5/8
tas13 4/8
veteranosaoth 4/8
azeppos 4/8
Peritri 4/8
VRNLRS 3/8

αυτος δεν ηταν κουβας,μιλαμε για καζανι....για λιγο περισσοτερη συγκεντρωση!!!
jhantzop

ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 50-40
(Β’ ΕΣΚΑ - 1ος όμιλος - 4η αγωνιστική)

http://www.ermisbc.gr/press.asp?id=PN00044
http://www.ermisbc.gr/team_league.asp

Ημέρα/Ώρα: 21/10/2010 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Ρίζος, Μακρής
Δεκάλεπτα: 11-13, 16-9, 8-5, 15-13
Ημίχρονο: 27-22

Άμυνα «γρανίτης» έδωσε τη νίκη

Μετά από ένα δυνατό, αλλά όχι τόσο ποιοτικό, παιχνίδι, ο Ερμής υποχρέωσε τους Θρακομακεδόνες στην πρώτη τους φετινή ήττα. Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ (11-13 στο 10’). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν αέρα πέντε πόντων (ημίχρονο 27-22) με τη διαφορά ολοένα να μεγαλώνει (35-27 στο 30’ και 43-32 στο 33’) κυρίως χάρη στην αποτελεσματική άμυνα του Ερμή. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων έφερε το σκορ στο 43-40 λίγο πριν τη λήξη του αγώνα και το παιχνίδι φαινόταν ότι θα κριθεί στον πόντο. Παρόλ’ αυτά, οι παίκτες του Ερμή δεν δέχθηκαν ούτε πόντο στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα, και έτσι το τελικό αποτέλεσμα (50-40) υπέρ των γηπεδούχων ήρθε φυσιολογικά. Αξιοσημείωτη η δυναμική παρουσία αρκετών φίλων του Ερμή στις κερκίδες, οι οποίοι πανηγύρισαν έξαλλα τη νίκη επί ενός αντιπάλου που θα διεκδικήσει την άνοδο στην Α' ΕΣΚΑ.

Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Καραπάνος, Κολοκυθάς, Παπαμιχαήλ 4, Σταφυλάς, Πέρβιι 13, Γεωργούσης 3, Αναστασιάδης 9, Τσιάτσιος 13, Σαμαράς 8 (1)

Θρακομακεδόνες (Δαμιανίδης): Φώσκολος, Σιώρας 2, Χόντος 3 (1), Μπαλτάς 3, Τάσσης, Καρτάνος Ν 2, Αγγελόπουλος, Φίλντισης 8 (2), Ρεντίφης 12 (2), Σιούτης 8, Καρτάνος Π 2

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 4/11 και ώρα 21:15 στο Κλειστό Σπάτων με αντίπαλο τον ΑΟΚ Σπάτων. Σας περιμένουμε!

Πηγή: www.ermisbc.gr


1911971
Χθες, στο εξ' αναβολής παιχνίδι,
ΓΣΧ- Βριλήσσια : 1

0-4 για τα Βριλήσσια, που συνεχίζουν να προβληματίζουν....

...και το κουπονάκι της εβδομάδας

ΑΟΚΧ - Καρέας : 2
Αμιλλα - Κουκουβάουνες : 1
Κερατέα - Δάφνη Δ : 1
Φίλιππος - Περισσός : 1
Σπάτα - Ερμής : 2
Ν. Ιωνία - ΓΣΧ : 2
Θρακομακεδόνες - ΕΦΟΑ : 1
Βριλήσσια - Απόλλων : 2
topten

ΑΟΚΧ - Καρέας : 1
Αμιλλα - Κουκουβάουνες : 2
Κερατέα - Δάφνη Δ : 1
Φίλιππος - Περισσός : 1
Σπάτα - Ερμής : 2
Ν. Ιωνία - ΓΣΧ : 1
Θρακομακεδόνες - ΕΦΟΑ : 1
Βριλήσσια - Απόλλων : 2
EAST END
QUOTE(topten @ Nov 2 2010, 10:55 ) *
ΑΟΚΧ - Καρέας : 1
Αμιλλα - Κουκουβάουνες : 2
Κερατέα - Δάφνη Δ : 1
Φίλιππος - Περισσός : 1
Σπάτα - Ερμής : 2
Ν. Ιωνία - ΓΣΧ : 1
Θρακομακεδόνες - ΕΦΟΑ : 1
Βριλήσσια - Απόλλων : 2


Δικά μου:
ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 2
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2

Καλή επιτυχία....
VRNLRS
ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 1
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 1
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2

Παιζω εδρα.... και θα δουμε
jhantzop

5η αγωνιστική

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1: Παιχνίδι για το γηπεδούχο. Δύσκολα θα κάνουν την έκπληξη οι Κουκουβάουνες. Αν την κάνουν θα είναι η δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα για την Άμιλλα. Δύσκολο.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1: Μεγάλο ταξίδι για τη Δάφνη, στην άλλη άκρη της Αττικής. Δεν πιστεύω πως θα κερδίσει κάτι από το παιχνίδι.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1: Δε βλέπω άλλο αποτέλεσμα πέρα από τον άσσο. Καλύτερη ομάδα ο Φίλιππος, εντός έδρας αγώνας, όχι στην καλύτερη κατάσταση οι φιλοξενούμενοι παρά τη νίκη επί των Σπάτων την προηγούμενη αγωνιστική.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1: Βλέπω πρώτη ήττα για τον Καρέα. Έτσι, για να ανάψει ακόμα περισσότερο το πρωτάθλημα!

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2: Πρέπει να κερδίσουμε για να αποκτήσει αξία η νίκη επί των Θρακομακεδόνων.

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2: Ντέρμπι που θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Θα πάω κόντρα στον φίλο tas13 για να κάνει αυτός το 8/8 βάζοντας τον άσσο!

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1: Δύο ομάδες από την περσινή Α' ΕΣΚΑ κοντράρονται για να κρατήσουν επαφή με την κορυφή. Δίνω προβάδισμα στους γηπεδούχους που πιστεύω θα θέλουν περισσότερο τη νίκη σε αυτόν τον αγώνα.

ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1: Ας παίξουμε και την έκπληξη της αγωνιστικής σύμφωνα με τα μέχρι τώρα αποτελέσματα. Πρώτη νικη για Βριλήσσια, δεν πρέπει να έρθει; Γιατί όχι;

smiley.gif


Peritri
ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 2
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 2
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 1
Duke78
ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 2
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1 (κάτι χρωστάμε από πέρσυ...Ελπίζω να θυμούνται πως κερδίσανε μέσα στο γήπεδο του ΑΟΘ)
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2

kurtinaitis
QUOTE(Duke78 @ Nov 3 2010, 20:58 ) *
ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 2
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1 (κάτι χρωστάμε από πέρσυ...Ελπίζω να θυμούνται πως κερδίσανε μέσα στο γήπεδο του ΑΟΘ)
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2



ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 1. Πρώτη ήττα για τον Καρέα σήμερα.
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1. Ίσως η καλύτερη ομάδα από 4-5 που έχω δει μέχρι σήμερα.
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2 χωρίς να είμαι πολύ σίγουρος
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2 αλίμονο τους αν χάσουν

loufer
QUOTE(Duke78 @ Nov 3 2010, 19:58 ) *
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1 (κάτι χρωστάμε από πέρσυ...Ελπίζω να θυμούνται πως κερδίσανε μέσα στο γήπεδο του ΑΟΘ)


Δεν έχουν μείνει και πολλοί από την περσυνή ομάδα φίλτατε DUKE, νομίζω 2 θα βρεις από τους 12 και μαζί με τον κόουτσ 3 smiley.gif smiley.gif smiley.gif
tas13
Παμε να δουμε τι θα δουμε μετα τη διακοπη..

ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 2 (ντερμπακι εχουμε εδω, το Χαλανδρι δε το ξερω, παω με το διπλο γιατι νομιζω οτι ο Καρεας εχει καλυτερο συνολο και πιο εμπειρο)

ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1 (δε νομιζω και αλλη ηττα για την Αμιλλα)

ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 (δεν τις ξερω καθολου τις ομαδες, παω με την εδρα)

ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1 (με τη πορεια του ο Φιλιππος με κανει να τον πονταρω)

ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2 (ευκολα ή δυσκολα θα κερδισει ο Ερμης)

Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 (παιχνιδι μονοδρομος για εμας με τη νικη να αποτελει μοναδικο στοχο, δυστηχως ομως σε αυτη τη "μαχη" παμε με αρκετα προβληματα και τραυματιες, θα το παλεψουμε παντως και οτι βγει)

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1 (ντερμπι, παιχνιδι που θα κριθει στις λεπτομερειες, δε νομιζω να κανουν τοσο κακο επιθετικα παιχνιδι παλι οι Θρακες και με την εδρα θα το παρουν το παιχνιδι)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2 (μαλλον ευκολο βραδυ για τον Απολλων, μαλλον)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε..
His Airness
-ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 2
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2
peja#10

ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 1
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ 2
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ 2

azeppos
ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΚΑΡΕΑΣ 1
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1
ΣΠΑΤΑ - ΕΡΜΗΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΕΦΟΑ1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΑΠΟΛΛΩΝ bball.gif bball.gif
His Airness
ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΕΡΙΣΟΣ 1 5 ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΝΤΟΙ
ΑΜΙΛΛΑ - ΚΟΥΚΟΥ 1 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΔΑΦΝΗ 2 ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ
ΙΩΝΙΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ 2
MENEGIN11
QUOTE(His Airness @ Nov 5 2010, 01:49 ) *
ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΕΡΙΣΟΣ 1 5 ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΝΤΟΙ
ΑΜΙΛΛΑ - ΚΟΥΚΟΥ 1 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΔΑΦΝΗ 2 ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ
ΙΩΝΙΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ 2

θρακομακεδωνες-εφοα 64-63
σπατα ερμη41-58
αοκ-καρεας 59-70
Pau Gasol
Ο Καρέας νίκησε με 70-59 εκτός έδρας τον ΑΟΚ Χαλανδρίου και παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα του πρώτου ομίλου της δεύτερης κατηγορίας έπειτα και από την ολοκλήρωση της πέμπτης αγωνιστικής.


ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 59 (28)
ΚΑΡΕΑΣ 70 (39)
Διαιτητές: Αντερριώτης, Κονταράτος
Χαλάνδρι (Μπιτζάνης): Παπαζαφειρόπουλος 10, Σταύρου 2, Βασιλάκος, Καραμπάς 2, Γαλάνης 6, Δημητριάδης 1, Μορφονιός, Κοτούλας 5 (1), Μπίνας 13, Κορώνης 18, Μπατάκης 2, Γιαννάκης.
Καρέας (Σούφλας): Νικολόης 9, Παπαδόπουλος, Χατζημωράκης, Ορφανός 4, Κοκοτσάκης, Ζαβαράμ 2, Μαλούκος 6, Πρασσάς 3 (1), Γκόφας Γρ. 8, Γκόφας Γεωρ. 8, Ντουμάνης 20 (2), Σίσκος 9 (2).

ΑΜΙΛΛΑ 62 (31)
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 55 (30)
Διαιτητές: Τεφτίκης, Καλογερόπουλος
Άμιλλα (Γιαννικάκης): Τζήμας 8 (2), Γκιάτας, Καβούρης 6 (1), Τσαβαλιάς 6, Μαυράκης 12, Ιγκλέζος 8 (2), Καμπίτης 15 (2), Κωστελίδης 7, Γκιάτας.
Κουκουβάουνες (Κουκλάκης): Τσατάλας 8, Φωτητζόγλου 12 (1), Γιώτης 12 (2), Κόκκαλης 5, Ράλλιος, Τσενές, Φώτης 18 (1).

ΚΕΡΑΤΕΑ 60 (33)
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 62 (33)
Διαιτητές: Αναγνώστου, Αργυρούδης
Κερατέα (Κοντός): Γρηγοράσκος, Γκούμας, Μαρκομιχάλης 10 (1), Κατσαπρακάκης 14 (2), Γιαλλέλης 10 (2), Κατσίκης 8, Νικολόπουλος 3, Κοροβέσης 5, Αμπλιανίτης 8, Πολίτης 2.
Δάφνη Δαφνίου (Βουρλιάς): Ρήγγας 8 (1), Μαούνης 3, Μπίρμπας 14 (2), Βελισσαράκος 17 (3), Πολίτης 2, Γράψας 2, Νικολετάκης 10, Δημητρίου 3.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ 64 (28)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ 59 (35)
Διαιτητές: Θεονάς, Γιακείμη
Φίλιππος (Καράμπελας): Τσιμπέρης 10, Καραγιαννιώτης 16 (1), Κοντάκης 9 (1), Αναστασόπουλος 3 (1), Σιφναίος 3, Τσολάκος Ε, Γάριος 3, Ζυγούρης 6 (2), Δημητρόπουλος 11, Σπανός, Χαραλαμπόπουλος 3, Τσολάκος Κ.
ΠΕΡΙΣΣΟΣ (Σωτηρίου): Κιζίλης 3 (1), Σπάτα, Κουκάκης, Βλάσσης 3, Μπαρδάκος 18, Κουτσούμπας 6, Νεοφύτου 2, Αρβανιτίδης, Καλτσής 2, Βρεττός 15, Παπαδόπουλος 10.


ΣΠΑΤΑ 41 (17)
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 58 (35)
Διαιτητές: Κανακάρης, Τσολάκος
Σπάτα (Σωτηριάδης): Καβαδάς, Πολυχρόνης, Τζουράς, Γιαννακόπουλος 4, Νικολάκος 7 (1), Μπάτας 6 (1), Παπαευσταθίου 11 (1), Κελάδης 2, Περγαντής 11, Χατζόπουλος, Λεντάρης.
Ερμής Μελισσίων (Μαυρίδης): Κασκούρας, Καραπάνος 2, Κολοκυθάς, Παπαμιχαήλ 4 , Σταφυλάς 7, Βαρδάκας, Περβίι 14, Γεωργούσης 12 (2), Αναστασιάδης 9 (1), Τσιάτσιος 8, Σαμαράς 2.

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 66 (38)
ΕΦΟΑ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ 63 (27)
Διαιτητές: Ζερβούδης, Μουρμούρης
Θρακομακεδόνες: (Δαμιανίδης): Φώσκολος 2, Σιωράς, Σιλντίσης 11 (2), Μπαλτάς 6, Τάσσης, Καρτάνος Ν 6, Αγγελόπουλος 19 (1), Ρεντίφης 10 (2), Σιούτης, Καρτάνος Π 12 (2).
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Χρόνης 8, Αποστολίδης, Ομπιντάια 6, Παπαδρόσου 5, Χριστόπουλος 8, Τριγάζης 15 (5), Λούλας 2, Ντυφαντής 16.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 56 (24)
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 77 (55)
Διαιτητές: Μαλανδρής, Γρίβα
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος 4, Ζαρμπούτης, Χρυσάγης Ι 7, Νταούντ 9 (2), Ρήγος 6, Καραγιάννης 5 (1), Χρυσάγης Γ 11 (1), Γεωργούσης 3, Τσαρδούλιας 2, Σακελαρίδης 8.
Απόλλωνας (Δεσποτάκης): Μισιακός 22 (2), Νίτσιος 2, Τάγκας, Τσατσάνης 10, Αναγωνστόπουλος, Παγόπουλος 1, Σταθόπουλος 9, Ψάρρης 16 (4), Κονδύλης 11, Κονταξής 5, Μανιάς 1, Ζερβολέας.


Πηγή: eska.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.