Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
calderon87
QUOTE(Crete78 @ Oct 25 2011, 22:06 ) *
Τα φάουλ ένα λεπτό πριν το τέλος ήταν σε λογικά πλαίσια για μια ομάδα που πιέζει 40 λεπτά 15 υπερ 23 κατά ..Από εκεί και πέρα κάνατε 5 σκόπιμα φάουλ για να μας πάτε στις βολές και πήγαν στα 15-28!!!!Καμιά φορά παίζει σημασία το πως παρουσιάζει κανείς τα γεγονότα, ελπίζω και με αυτό το ποστ όλες οι απορίες να λύθηκαν και να ξεχάσουμε όλοι μαζί αυτό το παιχνίδι και να αρχισούμε να ασχολούμαστε με την απόμενη αγωνιστική γιατι κουραστήκαμε και κουράσαμε smile.gif

Επειδή στην Αττική υπάρχουν δύο Σύνδεσμοι Διαιτητών κι επειδή ένα χωριό είμαστε όλοι,σήμερα θα σας διηγηθώ ένα ωραίο παραμύθι...
Μια φορά κι έναν καιρό λοιπόν,ήταν ένας μεγάλος και τρανός Σύνδεσμος...Ο Σύνδεσμος Διαιτητών της Αθήνας...Κι ήταν κι ένας μεγάλος και τρανός παράγοντας της ΕΟΚ,ο συγχωρεμένος Πέτρος Καπαγέρωφ...Ο οποίος,αν και ήταν μεγάλος και τρανός,ΔΕΝ ήταν πρόεδρος...Κι αποφάσισε να κάνει την δικιά του Ένωση,την ΕΣΚΑΝΑ για να γίνει κι αυτός -επιτέλους- πρόεδρος...Το κακό δεν ήταν όμως αυτό,αλλά το ότι βάσει νόμου,κάθε Ένωση πρέπει να έχει δικό της Σύνδεσμο Διαιτητών...Και εγένετο ο ΣΥΔΚΝΑ...Με αποτυχημένους διαιτητές από την Αθήνα,ανθρώπους που έστηναν για μια φόρμα κι ένα ταψί γλυκά...Ανθρώπους που δεν είχαν μέλλον,ούτε καν παρελθόν και παρόν...Και όμως,είχαν δικό τους Σύνδεσμο...Τα ονόματα γνωστά,οι παλιότεροι ξέρουν...
Μέχρι και σήμερα,ο ΣΥΔΚΝΑ παραμένει έρμαιο των ίδιων,ανύπαρκτων διαιτητικά ανθρώπων...Αν και κατέχει τη πρωτιά του πιο χοντρού (με διαφορά) προέδρου-διαιτητή,ο συγκεκριμένος Σύνδεσμος δεν έχει να επιδείξει τίποτα άλλο...Διαιτητές ανίκανοι να βγάλουν σε πέρας αγώνες παιδικών και εφηβικών πρωταθλημάτων,διαμαρτυρίες μετά από κάθε αγώνες ανεξαιρέτως κατηγορίας,παράπονα και αντιδικίες...Καλά όλα αυτά...Αλλά εύλογα θα αναρωτηθεί κάποιος...Γιατί δεν το κλείνουν το μαγαζί αφού δε μπορούν???Και μετά τι θα κάνει ο κύριος Μακεδονόπουλος?Ο κύριος Ντζαμάρας?Ο κύριος Μέλης?Ο κύριος Βίλιας και ο κύριος Ουσταμπασίδης?Ο κύριος Φασόλης?Ποιους θα σφάζουν μετά???Αλλά αυτά είναι δευτερεύουσας σημασίας...Αυτό που μας νοιάζει τώρα,είναι πως θα γίνει διεθνής ο υιός Σιώκας και γι'αυτό παλεύουν τα παληκάρια...Ο μπαμπάς και ο παππούς έχουν βάλει λυτούς και δεμένους και τώρα όλοι περιμένουμε με αγωνία....Θα επανέλθουμε..
ZEKO
Μετά το 7 στα 8 της προηγούμενης εβδομάδας (θα είχα το απόλυτο αλλά ο αδερφός Μάριος μου είχε τάξει την πρώτη νίκη του Ατρόμητου μέσα στην Αμφιάλη και τον εμπιστεύτηκα), λέω να συνεχίσω τα προγνωστικά μου αν και αυτη η αγωνιστική έχει πιο αμφίρροπα ματς..

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ-ΑΙΞΩΝΗ -1- θα μιλήσει η έδρα..

ΓΛΥΦΑΔΑ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -2- το ντερμπυ της αγωνιστικής, σίγουρα η Γλυφάδα καίγεται για την νίκη καθώς αν χάσει πέφτει απο την τριάδα της ανόδου αλλά κ εμείς θέλουμε πολύ την νίκη για να παραμείνουμε στην κορυφή..σίγουρα πάντως προκείται για ένα ματς που θα μπορούσε να γινόταν σε μεγαλύτερη κατηγορία, εύχομαι να γίνει μπροστα σε πολύ κόσμο και να το ευχαριστηθούμε όλοι..

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΑΡΗΣ ΓΛ.-2- καλύτερη ομάδα ο Άρης με υψηλούς στόχους.

ΣΑΡΩΝΙΔΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-1- κρίνοντας απο το μεταξύ μας ματς με την Σαρωνίδα πρόκειται για σκληρή ομάδα με γεμάτο ροστερ που στην έδρα της δύσκολα χάνει.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ-ΑΜΦΙΑΛΗ-1- θα μιλήσει η έδρα

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΓΑΣΕ-1- ομάδες που ισοβαθμούν στην 5η θέση οπότε με νίκη πλησιάζουν την τριάδα, θεωρώ θα γίνει δυνατό ματς αλλά πιστεύω ο Πήγασος θα το πάρει..

ΔΑΦΝΗ-ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ -1- θεωρώ εύκολο βράδυ για την Δάφνη

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ.-ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ-1- λογικά επίσης εύκολο βράδυ για τον Ερμή..

Συνεχίζεται και η ψηφοφορία στο www.aopanneapolikos.blogspot.com για το ποιός πιστεύτε θα είναι ο φετινός πρωτάθλητης στην Δ...

Καλούς αγώνες χωρίς τραυματισμούς..

BlackHeart
Νίκη για το Σαρωνικό στο ματς με την Αιξωνή σήμερα.Γεμάτο γήπεδο και πάλι.Η ομάδα μας είχε μικρή βελτίωση επιθετικά(βρήκε πόντους από όλους τους παίκτες που έπαιξαν),βέβαια έχασε πολλά ριμπάουντ(υπερβολικά πολλά θα έλεγα).Έχω ενστάσεις για την ικανότητα του κόουτς να ηρεμεί την ομάδα και να ξεκουράζει τους παίκτες μέσα στο ματς.Οι πάικτες κουράζονται πολύ και στα τελευταία λεπτά κάνουν λάθος επιλογές.Χρειάζονται αλλαγές και ας μην είναι ισάξιοι στον επιθετικό τομέα οι αναπληρωματικοί.5-6 παίκτες δεν μπορούν να πάρουν το ματς μόνοι τους.Δεν είναι τυχαίο το ότι η ομάδα δυσκολεύεται να κρατήσει διαφορές 10-15 που παίρνει στα εντός έδρας ματς.
Οι διαιτητές ήταν τραγικοί.Η διαιτητής είχε έρθει με άγριες διαθέσεις και μοίραζε συνεχώς τεχνικές ποινές.Εκνευρίστηκαν κάποιοι παίκτες της Αιξωνής και γενικά έγινε αναταραχή.Ο άλλος δε σφύριζε σχεδόν καθόλου.Αλλά....Η συμπεριφορά του Νο9 ήταν τραγική.Το παιδί μάλλον είναι προβληματικό.Έβαζε καλάθι και γυρνώντας έσπρωχνε με τον ώμο του τον αντίπαλό του για να δημιουργήσει τσαμπουκά και γενικά ήταν προκλητικός.Έφτασε σε σημείο να κλωτσήσει μακρυά τη μπάλα.Πέρα από τις χειρονομίες που έκανε προς την εξέδρα,μόλις φωνάξαμε και τον βρίσαμε για τους ψευτοτσαμπουκάδες του.Ο Νο8 στο τέλος βγήκε εκτός εαυτού.Βέβαια,απ'ότι μας είπαν κάποια παιδιά της Αιξωνής,ίσως έφταιγε το γεγονός ότι η ομάδα τους αντιμετώπισε άσχημη διαιτησία στο ματς της Δευτέρας.Εκεί οφείλει να επεμβαίνει ο κόουτς να τους ηρεμεί,γιατί οι παίκτες λόγω της έντασης του αγώνα είναι πιο λογικό να εκνευρίζονται εύκολα.
Ο Νο12 της Αιξωνής(ο σέντερ) δεν έχανε μάχη και ήταν πολύ δυνατός.Έπρεπε βέβαια να αντιμετωπιστεί με άμυνα από μπροστά με βοήθειες.Έβαλε πολλούς πόντους και κόντεψε να γυρίσει το ματς μόνος του.
Negro8
Νίκη για εμάς απόψε..σχετικά εύκολα θα έλεγα..δεν βρήκαμε κάποια αντίσταση απο την ομάδα της Σαρωνίδας.Ετσι δώθηκε η ευκαιρία να παίξουν αρκετά παιδιά που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής μέχρι τώρα...
ΣΑΡΩΝΙΔΑ - Α.Σ.Η. 44-56

Τώρα η συνταγή για τον εργένη αρχηγό μας....κατι εύκολο και γρήγορο απόψε...


Τηγανιτές πατάτες

Πως το κάνουμε:

1.Καθαρίζετε και πλένετε τις πατάτες.
2.Τις κόβετε σε στρογγυλά κομμάτια.
3.Τις βάζετε μέσα σε ένα μπολ και τις πάσπαλίζετε με τους κόκκους του σκόρδου και το αλάτι.
4.Μετά τις βάζεται μέσα το λάδι με το τηγάνι μέχρι να ροδοκοκκινήσουν και είναι έτοιμες.


και..

Αυγά τηγανητά μάτια

Βάζουμε στη φωτιά το τηγάνι με το βούτυρο ή το λάδι, αφήνουμε να κάψει καλά και σπάμε μέσα - ένα ένα - τ' αυγά, προσέχοντας να μη σπάσει ο κρόκος τους (χρειάζονται πολύ φρέσκα αυγά και προσοχή στο σπάσιμο και στο ρίξιμο) και να μην κολλήσουν το ένα με τ' άλλο.

Παίρνουμε κουταλιές από το καυτό βούτυρο ή λάδι και ζεματάμε μ' αυτές, από πάνω, τους κρόκους των αυγών.

Αλατοπιπερώνουμε και, μόλις πιάσουν μια λεπτή άσπρη πέτσα - από πάνω - οι κρόκοι των αυγών, παρα­μένοντας όμως μέσα μελάτοι, κατεβάζουμε το τηγάνι από τη φωτιά και σερβίρουμε τ' αυγά στα πιάτα, βγά­ζοντάς τα προσεχτικά με μια σπάτουλα


Καλή σου όρεξη Μεγάλε Αρχηγέ..Α''
blazer8
Κάποια στιγμή, κάποια άτομα πρέπει να το πάρουν απόφαση ότι το συγκεκριμένο άθλημα δε τους πάει.Όσο και να προσπαθούν οι προσπάθειές τους δεν καρποφορούν.ΈΛΕΟΣ πρέπει να υπάρχει κι αυτογνωσία!!!
ZEKO
Πάλι 7/8 την προηγούμενη εβδομάδα και εύχομαι να μην τριτώσει..

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΠΗΓΑΣΟΣ 1 Ίσως να εξελιχθεί σε ντέρμπι αν ο Πήγασος θέλει κάτι παραπάνω απο μια καλή πορεία φέτος αλλά νομίζω ότι η Ηλεκτούπολη θα το πάρει

ΑΜΦΙΑΛΗ-ΣΑΡΩΝΙΔΑ 1 Παίζω έδρα

ΑΡΗΣ ΓΛ.-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1 Λογικά εύκολο ματς για τον Άρη

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΔΑΦΝΗ 2 Επίσης θεωρητικά εύκολο βράδυ για την Δάφνη αν και ο Ατρόμητος πρέπει να κάνει μια νίκη...φόρτσα Μάριε.. icon_drunk.gif

ΓΑΣΕ-ΕΡΜΗΣ 1 Καθαρά λόγω έδρας

ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ-ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ 1 Δεν ξέρω αν έγινε και πόσο ήρθε, ποντάρω 1

ΑΙΞΩΝΗ-ΓΛΥΦΑΔΑ 2 Εύκολο βράδυ λογικά

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 1 Άλεξ σε περιμένω... 69.gif

Ας γράψει και κανείς άλλος κάνενα προγνωστικό ρε παιδιά να ζωντανέψει λίγο το topic.. smiley.gif

Επίσης η ψηφοφορία (www.aopanneapolikos.blogspot.com -Πρωτάθλητης Δ ΕΣΚΑΝΑ-) είναι στην τελική ευθεία και έχουμε ανατροπές...
BlackHeart
Απρόβλεπτοι-Σαρωνικός 70-63(34-29)
Συνεχίζουμε τις ήττες μετά από το διάλειμμα με την τελευταία νίκη επί της Αιξωνής
Don
QUOTE(BlackHeart @ Nov 28 2011, 00:28 ) *
Απρόβλεπτοι-Σαρωνικός 70-63(34-29)
Συνεχίζουμε τις ήττες μετά από το διάλειμμα με την τελευταία νίκη επί της Αιξωνής

Καλήμερα σε όλα τα παιδιά που αγωνίζονται σε αυτή την κατηγορία.Εύχομαι καλή σημερινή αγωνιστική για κάποιους και αυριανή για όλους τους άλλους.Το mybasketball.gr ήδη έχει κάνει την προεσκόπιση της αγωνιστικής και περιμένει με αγωνία τα αποτελέσματα και τις δηλώσεις προπονητών και παιχτών των αγώνων.Είμαι στην δάθεση σας για οτιδήποτε θέλετε να ρωτήσετε-δηλώσετε.

Με εκτίμηση στο Basketforum.gr που μας φιλοξενεί και σε όλους εσάς.
Θεόδωρος Καρατζής
BlackHeart
Σαρωνικός-ΓΑΣΕ 55-69(26-36)
Νέα ήττα σήμερα,με "κάτω τα χέρια".Η ομάδα του ΓΑΣΕ έφερε 6 παίκτες και κατάφερε να αντέξει πιο πολύ από την ομάδα μας.Τρομερή αστοχία και κακές επιλογές.Δεν ξέρω γιατί δεν μπορούμε να εκμεταλευτούμε σε ΚΑΝΕΝΑΝ αγώνα τα μειονεκτήματα του αντιπάλου.π.χ.η ομάδα του ΓΑΣΕ είχε μόνο 1 παίκτη στους ψηλούς και δεν μπορέσαμε καθόλου να περάσουμε την μπάλα κοντά στο καλάθι.Μια παρατήρηση για τον κόουτς:Κάνει παρατηρήσεις σε όσους παίζουν άμυνα και κάνουν καλές ενέργειες και αφήνει ασχολίαστους άλλους.Σα να στοχοποιεί παίκτες.Δεν ξέρω τι κλίμα υπάρχει ακριβώς,αλλά αυτή η αίσθηση μου έχει δημιουργηθεί.Επίσης έχει "εκτελέσει" τον ψηλό μας.Τον αφήνει 40λεπτα μέσα και κουράζεται φυσιολογικά.Ο νο 11 του ΓΑΣΕ ήταν πολύ καλός και κράταγε το σκοράρισμα σχεδόν μόνος του,αλλά ακόμα και όταν κουράστηκε δεν καταφέραμε να το εκμεταλευτούμε.
papias
ΜΠΑΣΚΕΤ vs ΞΥΛΟ 73-55 σήμερα στο Κλειστό της Θεομυτορος.

Τελοσπάντων, για να μαι και μέσα στο κλιμα της ΑΣΗ, ας ανεβασω και εγω μια συνταγη.

Για τα κορνέ:
1 φύλλο σφολιάτας, βουτύρου
1 αυγό, ελαφρώς χτυπηµένο

Για την κρέµα:
300 ml γάλα φρέσκο
200 ml κρέµα γάλακτος, 35% λιπαρά
1 κλωναράκι βανίλιας, σχισµένο κάθετα στη µέση, ή 1 βανιλίνη
100 γρ. ζάχαρη
40 γρ. κορν φλάουρ
1 αυγό
κρόκοι από 3 αυγά


Κορνέ: Προθερµαίνουµε τον φούρνο στους 170οC. Κόβουµε το φύλλο σε λωρίδες των 3-4 εκ. και τις αλείφουµε µε το αυγό. Παίρνουµε µεταλλικά κορνέ* και τα τυλίγουµε µε τις λωρίδες, αφήνοντας ένα µικρό κενό στο κάτω µέρος. Στρώνουµε µία λαδόκολλα σε ένα ταψί, τα αραδιάζουµε και τα ψήνουµε για περίπου 25-30 λεπτά, µέχρι να πάρουν χρυσαφί χρώµα. Τα αφήνουµε να κρυώσουν και αφαιρούµε τη µεταλλική φόρµα.

Κρέµα: Σε µια κατσαρόλα ζεσταίνουµε το γάλα, την κρέµα γάλακτος και το κλωναράκι βανίλιας. Σε ένα µπολ ανακατεύουµε τη ζάχαρη µε το κορν φλάουρ και τα αυγά και µόλις πάρει βράση το γάλα µε την κρέµα αποσύρουµε από τη φωτιά και ρίχνουµε λίγο στα αυγά, ανακατεύοντας συνεχώς. Μόλις πάρουν τη θερµοκρασία του γάλακτος τα αδειάζουµε στο υπόλοιπο γάλα, ξαναβάζουµε την κατσαρόλα στη φωτιά και συνεχίζουµε το ανακάτεµα έως ότου η κρέµα αρχίσει να κοχλάζει. Μεταφέρουµε την κρέµα σε ένα ταψί για να κρυώσει, σκεπάζοντάς την µε µεµβράνη για να µην κάνει κρούστα. Αφαιρούµε το κλωναράκι βανίλιας και τη χτυπάµε µε το σύρµα ή στο µίξερ για να γίνει λεία και µαλακή. Γεµίζουµε τα κορνέ µε την κρέµα, πασπαλίζουµε µε άχνη και σερβίρουµε.

* Μεταλλικά κορνέ βρίσκουµε σε καταστήµατα µε είδη κουζίνας.
katestramenos
Οσο μεγαλωνεις ...ωριμαζεις....,σωστος? Θα δουμε!

Καλησπερα.Το ονομα μου αναφερεται στο τελος του ποστ αρα δε το γραφω για ακομη μια φορα εδω.Εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μην ποσταρω θεματα που αφορουν την ομαδα που αγωνιζομαι.Την υποσχεση αυτη τη κρατω οσο μπορω καθε χρονο και θα προσπαθησω και φετος να τη κρατησω επισης. Αυτα που θα πω στη συνεχεια εκφραζουν εμενα αμεσα και ισως και καποιους ακομη της ιδιας φιλοσοφιας.
Εχτες φορουσα την εμφανιση με το Νο5 του Παννεαπολικου.Δε θα αναφερω ουτε για αποδοση των ομαδων ουτε παικτων ουτε διαιτητων.Εχουν σταματησει καιρο τωρα να με απασχολουν τετοια ζητηματα , ανευ σημασιας.Θα αναφερθω σε ενα γεγονος που εππηρεασε εμενα.Σε παιχνιδι που η ομαδα μου βρισκεται πισω στο σκορ με 20 ποντους,ειναι λογικο οι διαιτητες να ειναι πιο χαλαροι και να αφηνουν το παιχνιδι να εξελιχθει χωρις πολλα σφυριγματα.Εχει μια λογικη.Αυτη ομως η λογικη ηταν η κυρια αιτια να μη παω σημερα στη δουλεια μου.
Πιο συγκεκριμενα, ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ παικτης των χθεσινων αντιπαλων μου, ο οποιος παρα την προχωρημενη εμφανως ηλικια του φορωντας το Νο 12 ειχε συνεχως λογομαχια με τη κερκιδα,αποφασισε τα νευρα του να τα ξεσπασει στου αντιπαλους.Για αρκετες φασεις χτυπουσε οποιον αντιπαλο ειχε κοντα του.Αντι οι ΜΕΝ ΙΝ GREY να τον σταματησουν εκαναν οτι δε το εβλεπανω. Ετσι λοιπον σε ενα σκρην στο high post,προσπαθωντας να περασω με τη μεθοδο της σκιας(για οσους γνωριζουν) ετσι ωστε να ακολουθησω τον αντιπαλο μου ο Νο12 εκανε ενα εξτρα βημα ΜΕ ΔΟΛΟ
και προτεινοντας το δεξι μερος του σωματος του με χτυπησε στον ωμο με αποτελεσμα να βρεθω στο παρκε για κανα λεπτο περιπου ενω οι διαιτητες επιμονα δε σφυριζαν οχι μονο φαουλ αλλα ουτε να διακοπει ο αγωνας για να με βοηθησει καποιος.Τελικα σφυριξαν για καλη μου τυχη....μια τεχνικη ποινη στο παγκο μου για διαμαρτυρια του εν λογω γεγονοτος.
Εκεινη την ωρα το χερι μου ηταν ζεστο και πηρα τη λαθος αποφαση να συνεχισω να παιξω.Οταν κρυωσε ομως δε μπορουσα ουτε να το κουνησω,πραγμα που συμβαινει και τωρα.
Θελω προσωπικα και εκ μερους της οικογενειας μου,την οποια συντηρω οικονομικα, να συγχαρω το Νο12 και τους διαιτητες για την χθεσινη τους φιλοσοφια,η οποια ειναι η αιτια να μη μπορω να παω στη δουλεια μου για τις επομενες δεκα μερες.Και καποιοι θα πουν σιγα μωρε παρε αδεια.Για πληροφορηση τους θα αναφερω οτι ειμαι Ελευθερος επαγγελματιας με αποτελεσμα να μην εχω καποιον να με πληρωνει την ωρα που καθομαι.
Το γαμωτο ειναι και αυτο οποιος θελει μπορει να το διαπιστωσει οτι δεν συνηθιζω να τσακωνομαι και οποτε καποιος αντιπαλος μου κανει μια καλη προσπαθεια δινω παντα το χερι μου για συγχαρητηρια,η οταν κανω καποιο φαουλ ζητω παντα συγνωμη,πραγμα που μπορουν να επιβεβαιωσουν και οι υπολοιποι χθεσινοι μου αντιπαλοι.
Θεωρω οτι οσο μεγαλωνεις ωριμαζεις και σκεφτεσαι διαφορετικα και σωστα. Το λαθος μου ειναι οτι ως ευκολοπιστος περιμενω οτι ειναι αμοιβαιο απο ολους...
Καλη συνεχεια.
ΜΕ τιμη
Αντωνακος Θεοδωρος

υσ. Επειδη καποιοι δυσπιστοι μπορει να πουν οτι λεω ψεματα περι τραυματισμου κτλ,πραγμα που ειπωθηκε εχτες απο την εξεδρα η ακτινογραφια του δεξιου μου ωμου,ειναι στη διαθεση τους.Αν θελουν την αναρτω και εδω.
Crete78
Όσον αφορά το χθεσινό παιχνίδι της ομάδας μου με την Δάφνη θέλω να πω κάποια πράγματα που θα βοηθήσουν πολύ όσους δεν ήταν στο γήπεδο να καταλάβουν τι έγινε... Στο αγωνιστικό μέρος μια ψυχωμένη Δάφνη με τρομερά ποσοστά έξω από την γραμμή των 6.75 (πρέπει να είχαν πάνω από 12)επέβαλε από την αρχή το παιχνίδι της και κέρδισε δίκαια.
Μετά από δέκα σερί νίκες το αήτητο έσπασε χωρίς να καταφέρουμε να βρούμε λύσεις για να αντρέψουμε την εις βάρος μας κατάσταση. Όπως τόσο καιρό ξέρουμε να κερδίζουμε έτσι ξέρουμε και να χάνουμε και παρά την πίκρα μας και τα όποια παράπονα είχαμε για την αντιμετώπιση που είχαμε από την διαιτησία δώσαμε τα χέρια στα παιδία της Δάφνης.
-Από εκέι και πέρα θέλω να πω στο Νο9 ότι όσο μεγάλος πάικτης έδειξε να είναι εντός αγωνιστικού χώρου τόσο τοσοδούλης είναι εκτός με την συμπεριφορά του. Το να πηγαίνεις στον παίκτη που έχει δεμένο το κεφάλι του μετά από φονική αγκωνιά συμπαίκτη σου και να του λες ειρωνικά "σε πονάει ε;" είναι επίδειξη μαγκιάς φαντάζομαι στα μέρη σου.Είσαι πολυ τυχερός που δεν το έκανες σε μένα γιατί δεν θα είχες φύγει ακόμα από το γήπεδο!!!!!
-Στον παλαιστή με το νο12 που έστειλε δύο παίκτες μας στο νοσοκομείο με χτυπήματα που αν τα έβλεπε ο Βαρεζάο θα ένοιωθε πολύ καλύτερα για το χτύπημα στον Ζήση θέλω να του ευχηθώ καλές γιορτές σε αυτόν και την οικογένεια του και τον περιμένω με ανυπομονησία στον Β' γύρο..
-Είμαι πολύ περιέργος αν κάποιος από την Εσκανά μπορεί να μας πει γιατί σε έναν αγώνα μεταξύ δύο από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος έστειλαν να μας σφυρίξει στην θέση του Γάρδελη που είναι ένας έμπειρος διαιτητής έναν πιτσιρικά που δεν έχει καμία εμπειρία. Εκ του αποτελέσματος θέλω να πω ότι ο μικρός σφύριζε ότι έβλεπε και προς τιμήν του. Στον αντίποδα ο Μαυρέλης σε ένα αγώνα 40 λεπτών κατάφερε να μας σφυρίξει ένα φάουλ υπέρ και να μην δει καμία από τις φάσεις που στοίχισαν στην ομάδα μου απώλεια δύο παικτών για δέκα μέρες .Ακόμα και με το ματς στο +20 συνέχιζε προκλητικά να σφυρίζει έδρα.Το παιχνίδι θα το έπαιρνε η Δάφνη έτσι και αλλίως αφού ήταν καλύτερη, δεν χρειαζόταν να σφυρίζεις έτσι και να εκτίθεσαι, αυτό μόνο έχω να σου πω. Το πως δεν έβλεπες τις εν ψυχρώ αγκωνίες και έδινες κάτι βουτίες από την άλλη πλευρά μόνο εσύ το ξέρεις.
Το πρωτάθλημα συνεχίζεται, δεν ήρθε η καταστροφή με μια ήττα, σηκώνουμε ξανά τα μανίκια και πάμε δυνατά έχοντας μόνο στο μυαλό μας το επόμενο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αιξωνή.
Υ.Γ. Κάναμε και το χατήρι του attikabasket που τόσο καιρό μας βάζει δεύτερους στη βαθμολογία!!!!
just basketball
QUOTE(katestramenos @ Dec 6 2011, 16:03 ) *
Οσο μεγαλωνεις ...ωριμαζεις....,σωστος? Θα δουμε!

Καλησπερα.Το ονομα μου αναφερεται στο τελος του ποστ αρα δε το γραφω για ακομη μια φορα εδω.Εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μην ποσταρω θεματα που αφορουν την ομαδα που αγωνιζομαι.Την υποσχεση αυτη τη κρατω οσο μπορω καθε χρονο και θα προσπαθησω και φετος να τη κρατησω επισης. Αυτα που θα πω στη συνεχεια εκφραζουν εμενα αμεσα και ισως και καποιους ακομη της ιδιας φιλοσοφιας.
Εχτες φορουσα την εμφανιση με το Νο5 του Παννεαπολικου.Δε θα αναφερω ουτε για αποδοση των ομαδων ουτε παικτων ουτε διαιτητων.Εχουν σταματησει καιρο τωρα να με απασχολουν τετοια ζητηματα , ανευ σημασιας.Θα αναφερθω σε ενα γεγονος που εππηρεασε εμενα.Σε παιχνιδι που η ομαδα μου βρισκεται πισω στο σκορ με 20 ποντους,ειναι λογικο οι διαιτητες να ειναι πιο χαλαροι και να αφηνουν το παιχνιδι να εξελιχθει χωρις πολλα σφυριγματα.Εχει μια λογικη.Αυτη ομως η λογικη ηταν η κυρια αιτια να μη παω σημερα στη δουλεια μου.
Πιο συγκεκριμενα, ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ παικτης των χθεσινων αντιπαλων μου, ο οποιος παρα την προχωρημενη εμφανως ηλικια του φορωντας το Νο 12 ειχε συνεχως λογομαχια με τη κερκιδα,αποφασισε τα νευρα του να τα ξεσπασει στου αντιπαλους.Για αρκετες φασεις χτυπουσε οποιον αντιπαλο ειχε κοντα του.Αντι οι ΜΕΝ ΙΝ GREY να τον σταματησουν εκαναν οτι δε το εβλεπανω. Ετσι λοιπον σε ενα σκρην στο high post,προσπαθωντας να περασω με τη μεθοδο της σκιας(για οσους γνωριζουν) ετσι ωστε να ακολουθησω τον αντιπαλο μου ο Νο12 εκανε ενα εξτρα βημα ΜΕ ΔΟΛΟ
και προτεινοντας το δεξι μερος του σωματος του με χτυπησε στον ωμο με αποτελεσμα να βρεθω στο παρκε για κανα λεπτο περιπου ενω οι διαιτητες επιμονα δε σφυριζαν οχι μονο φαουλ αλλα ουτε να διακοπει ο αγωνας για να με βοηθησει καποιος.Τελικα σφυριξαν για καλη μου τυχη....μια τεχνικη ποινη στο παγκο μου για διαμαρτυρια του εν λογω γεγονοτος.
Εκεινη την ωρα το χερι μου ηταν ζεστο και πηρα τη λαθος αποφαση να συνεχισω να παιξω.Οταν κρυωσε ομως δε μπορουσα ουτε να το κουνησω,πραγμα που συμβαινει και τωρα.
Θελω προσωπικα και εκ μερους της οικογενειας μου,την οποια συντηρω οικονομικα, να συγχαρω το Νο12 και τους διαιτητες για την χθεσινη τους φιλοσοφια,η οποια ειναι η αιτια να μη μπορω να παω στη δουλεια μου για τις επομενες δεκα μερες.Και καποιοι θα πουν σιγα μωρε παρε αδεια.Για πληροφορηση τους θα αναφερω οτι ειμαι Ελευθερος επαγγελματιας με αποτελεσμα να μην εχω καποιον να με πληρωνει την ωρα που καθομαι.
Το γαμωτο ειναι και αυτο οποιος θελει μπορει να το διαπιστωσει οτι δεν συνηθιζω να τσακωνομαι και οποτε καποιος αντιπαλος μου κανει μια καλη προσπαθεια δινω παντα το χερι μου για συγχαρητηρια,η οταν κανω καποιο φαουλ ζητω παντα συγνωμη,πραγμα που μπορουν να επιβεβαιωσουν και οι υπολοιποι χθεσινοι μου αντιπαλοι.
Θεωρω οτι οσο μεγαλωνεις ωριμαζεις και σκεφτεσαι διαφορετικα και σωστα. Το λαθος μου ειναι οτι ως ευκολοπιστος περιμενω οτι ειναι αμοιβαιο απο ολους...
Καλη συνεχεια.
ΜΕ τιμη
Αντωνακος Θεοδωρος

υσ. Επειδη καποιοι δυσπιστοι μπορει να πουν οτι λεω ψεματα περι τραυματισμου κτλ,πραγμα που ειπωθηκε εχτες απο την εξεδρα η ακτινογραφια του δεξιου μου ωμου,ειναι στη διαθεση τους.Αν θελουν την αναρτω και εδω.


φίλε katestramenos από ότι μας περιγράφεις δεν φταίνε οι διαιτητές που δεν θα πας στη δουλειά σου για τις επόμενες 10 μέρες αλλά αποκλειστικά και μόνο ο παίχτης.. και φάουλ να σφυρίζανε οι διαιτητές πάλι το ίδιο πρόβλημα θα είχες. Τώρα αν έπρεπε να δοθεί φάουλ ή όχι είναι μια άλλη ιστορία και δεν μπορώ να πάρω θέση γιατί δεν είδα το παιχνίδι. Την παρέμβαση αυτή στο post σου την έκανα μόνο και μόνο για να μην καταλογίζουμε άδικα πράγματα στους διαιτητές, παραπάνω από όσα κάνουν. Περαστικά σου και το συντομότερο πάλι στα γήπεδα.. bball.gif
(δεν είμαι διαιτητής tongue.gif)
soter
QUOTE(just basketball @ Dec 6 2011, 20:24 ) *
φίλε katestramenos από ότι μας περιγράφεις δεν φταίνε οι διαιτητές που δεν θα πας στη δουλειά σου για τις επόμενες 10 μέρες αλλά αποκλειστικά και μόνο ο παίχτης.. και φάουλ να σφυρίζανε οι διαιτητές πάλι το ίδιο πρόβλημα θα είχες. Τώρα αν έπρεπε να δοθεί φάουλ ή όχι είναι μια άλλη ιστορία και δεν μπορώ να πάρω θέση γιατί δεν είδα το παιχνίδι. Την παρέμβαση αυτή στο post σου την έκανα μόνο και μόνο για να μην καταλογίζουμε άδικα πράγματα στους διαιτητές, παραπάνω από όσα κάνουν. Περαστικά σου και το συντομότερο πάλι στα γήπεδα.. bball.gif
(δεν είμαι διαιτητής tongue.gif)

επιτρεψε μου φιλε να διαφωνισω με την τοποθετηση σου...απο οτι καταλαβαινω διοτι δεν ειδα το παιχνιδι οι διαιτητες αφηναν το παιχνιδι να εξεληχθει στα ορια σκληρου-αντιαθλητικου...οποτε ευθυνη εχουν αφου αυτοι εδωσαν το δικαιωμα στον εν λογω παιχτη να κανει ο,τι εκανε...αν ηταν εξω με 5 φαουλ η με 2 αντιαθλητικα ισως προλαβαιναν καταστασεις...συμφωνω να μην τους καταλογιζουμε αδικα πραγματα αλλα οταν μιλαμε για τη σωματικη ακεραιοτητα των παιχτων ΟΦΕΙΛΟΥΝ να ειναι πολυ προσεχτικοι..
just basketball
QUOTE(soter @ Dec 6 2011, 22:05 ) *
επιτρεψε μου φιλε να διαφωνισω με την τοποθετηση σου...απο οτι καταλαβαινω διοτι δεν ειδα το παιχνιδι οι διαιτητες αφηναν το παιχνιδι να εξεληχθει στα ορια σκληρου-αντιαθλητικου...οποτε ευθυνη εχουν αφου αυτοι εδωσαν το δικαιωμα στον εν λογω παιχτη να κανει ο,τι εκανε...αν ηταν εξω με 5 φαουλ η με 2 αντιαθλητικα ισως προλαβαιναν καταστασεις...συμφωνω να μην τους καταλογιζουμε αδικα πραγματα αλλα οταν μιλαμε για τη σωματικη ακεραιοτητα των παιχτων ΟΦΕΙΛΟΥΝ να ειναι πολυ προσεχτικοι..


ok..Δεν το είχα σκεφτεί έτσι να σου πω την αλήθεια...έχεις δίκιο..thumbs up..
Negro8
QUOTE(papias @ Dec 6 2011, 05:46 ) *
ΜΠΑΣΚΕΤ vs ΞΥΛΟ 73-55 σήμερα στο Κλειστό της Θεομυτορος.

Τελοσπάντων, για να μαι και μέσα στο κλιμα της ΑΣΗ, ας ανεβασω και εγω μια συνταγη.

Για τα κορνέ:
1 φύλλο σφολιάτας, βουτύρου
1 αυγό, ελαφρώς χτυπηµένο

Για την κρέµα:
300 ml γάλα φρέσκο
200 ml κρέµα γάλακτος, 35% λιπαρά
1 κλωναράκι βανίλιας, σχισµένο κάθετα στη µέση, ή 1 βανιλίνη
100 γρ. ζάχαρη
40 γρ. κορν φλάουρ
1 αυγό
κρόκοι από 3 αυγά


Κορνέ: Προθερµαίνουµε τον φούρνο στους 170οC. Κόβουµε το φύλλο σε λωρίδες των 3-4 εκ. και τις αλείφουµε µε το αυγό. Παίρνουµε µεταλλικά κορνέ* και τα τυλίγουµε µε τις λωρίδες, αφήνοντας ένα µικρό κενό στο κάτω µέρος. Στρώνουµε µία λαδόκολλα σε ένα ταψί, τα αραδιάζουµε και τα ψήνουµε για περίπου 25-30 λεπτά, µέχρι να πάρουν χρυσαφί χρώµα. Τα αφήνουµε να κρυώσουν και αφαιρούµε τη µεταλλική φόρµα.

Κρέµα: Σε µια κατσαρόλα ζεσταίνουµε το γάλα, την κρέµα γάλακτος και το κλωναράκι βανίλιας. Σε ένα µπολ ανακατεύουµε τη ζάχαρη µε το κορν φλάουρ και τα αυγά και µόλις πάρει βράση το γάλα µε την κρέµα αποσύρουµε από τη φωτιά και ρίχνουµε λίγο στα αυγά, ανακατεύοντας συνεχώς. Μόλις πάρουν τη θερµοκρασία του γάλακτος τα αδειάζουµε στο υπόλοιπο γάλα, ξαναβάζουµε την κατσαρόλα στη φωτιά και συνεχίζουµε το ανακάτεµα έως ότου η κρέµα αρχίσει να κοχλάζει. Μεταφέρουµε την κρέµα σε ένα ταψί για να κρυώσει, σκεπάζοντάς την µε µεµβράνη για να µην κάνει κρούστα. Αφαιρούµε το κλωναράκι βανίλιας και τη χτυπάµε µε το σύρµα ή στο µίξερ για να γίνει λεία και µαλακή. Γεµίζουµε τα κορνέ µε την κρέµα, πασπαλίζουµε µε άχνη και σερβίρουµε.

* Μεταλλικά κορνέ βρίσκουµε σε καταστήµατα µε είδη κουζίνας.




χαχαχαχα..χαίρομαι που μπήκες στο κλίμα...
Λοιπόν για τα δικά μας τώρα...χθές όλα πήγαν ρολόι..
Αν και με αρκετές απουσίες παίξαμε καλό μπάσκετ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα με αποτέλεσμα να μεγαλώνει σιγά σιγά η διαφορά...νομίζω οτι πέρα απο τη νίκη χαρήκαμε και την απόδοση όλων των παιδιών..
Τώρα την επόμενη κυριακή έχουμε παιχνίδι με Σαρωνικό το οποίο ελπίζουμε να είναι γεμάτο το γήπεδο λόγω ώρας΄.

και τώρα η συνταγή μας για σήμερα μιας και την χρωστάω στον αρχηγό Α' που με την αποδοσή του κατάφερε και έκανε το παιχνίδι ενα και το αυτό smiley.gif

Ιμαμ μπαιλντι

Υλικά
6-8 μακρόστενες μελιτζάνες

6-8 μεγάλα κρεμμύδια σε φέτες

6-8 σκελίδες σκόρδου ολόκληρα

6-8 ντομάτες για σάλτσα στο μουλτι

1 ματσάκι μαϊντανό ψιλοκομμένο

λίγο ελαιόλαδο

αλάτι

πιπέρι

ζάχαρη




Εκτέλεση

κόβουμε το κοτσάνι από τις μελιτζάνες και τις καθαρίζουμε τη φλούδα κάθετα σε τρεις λωρίδες.

Χαράζουμε, εκεί που δεν έχει φλούδα και την αλατίζουμε και μέσα-έξω και τις αφήνουμε να σταθούν κάνα μισάωρο.

Τις ξεπλένουμε και τις στύβουμε να φύγουν τα νερά και τις τηγανίζουμε να μαλακώσουν.

Τις αφήνουμε σε τρυπητό να στραγγίσουν τα πολλά λάδια.

Στο μεταξύ τσιγαρίζουμε τα κρεμμύδια και το σκόρδο και προσθέτουμε την ντομάτα, τη ζάχαρη, αλάτι και πιπέρι και το αφήνουμε να σιγοβράζει για 10-15 λεπτά.

Βάζουμε τις μελιτζάνες στο ταψί και με την ανάποδη του κουταλιού πατάμε λίγο την εσωτερική ψίχα της μελιτζάνας να γίνει σαν βαρκούλα.

Γεμίζουμε τις μελιτζάνες με σάλτσα και κρεμμύδια, και βάζουμε και ανάμεσα από τις μελιτζάνες στο ταψί.

Τις ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 200 βαθμούς στις αντιστάσεις μέχρι να παρουν χρωμα.




Δεν ξεχνώ

Αν και γίνεται πολύ ελαφρύ έτσι, μπορούμε αν θέλουμε να μην τις τηγανίσουμε αλλά να τις λαδώσουμε και να τς ψήσουμε στο γκριλ του φούρνου μέχρι να μαλακώσουν.

Πριν γεμίσω τις μελιτζάνες ψαρεύω τα σκόρδα από τη σάλτσα και τα αφαιρώ από το φαΐ.

Μπορούμε να βάλουμε ένα μπαστουνάκι τυρί σε κάθε μελιτζάνα για ποιο πικάντικο αποτέλεσμα.




Καλή επιτυχία
ringo
καλημερα σε ολους και ιδιαιτερα στην ομαδα του πανεαπολικου γιατι απ οτι φαινεται οσο και να λενε οτι ξερουν να χανουν το μονο που βλεπω οτι ξερουν καλα να κανουν ειναι να κλαιγονται και να διαμαρτυρωνται.παντως απο την εξεδρα δεν φανηκαν ολα αυτα που γραφεις φιλε μου το μονο που φαινοταν ηταν μια διαφορα που ξεπερασε και τους εικοσι ποντους αν για αυτη τη διαφορα θεωρειτε οτι φταινε μια δυο ατσαλες φασεις μπραβο καλη συνεχεια...οσο πιανατε κορυφη τα παντα ηταν ωραια τουπε και παμε yea men...τωρα δακρυα κλαψα και μιζερια...κουραγιο υπομονη σας περιμενει και η ηλεκτρουπολη με συνταγη τουλουμπα...φαντασου να χανατε απο την αρχη του πρωταθληματος θα ειχε ηδη το forum 50 σελιδες απο ολα τα νοσοκομεια της αθηνας και ιατρικες βεβαιωσεις... μπασκετ ειναι αντρικο αθλημα αλλες φορες ατσαλο και αλλες οχι με τραυματισμους....


ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ας ΚΡΑΤΑΓΑΤΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟΙ, ΣΑΝ ΠΡΩΤΟΙ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΑΖΑΤΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ...

ΦΑΙΝΕΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΟΣΟΔΟΥΛΙΔΕΣ....ΜΟΝΟ ΕΦΕ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ....

Crete78
QUOTE (ringo @ Dec 8 2011, 08:21 ) *
καλημερα σε ολους και ιδιαιτερα στην ομαδα του πανεαπολικου γιατι απ οτι φαινεται οσο και να λενε οτι ξερουν να χανουν το μονο που βλεπω οτι ξερουν καλα να κανουν ειναι να κλαιγονται και να διαμαρτυρωνται.παντως απο την εξεδρα δεν φανηκαν ολα αυτα που γραφεις φιλε μου το μονο που φαινοταν ηταν μια διαφορα που ξεπερασε και τους εικοσι ποντους αν για αυτη τη διαφορα θεωρειτε οτι φταινε μια δυο ατσαλες φασεις μπραβο καλη συνεχεια...οσο πιανατε κορυφη τα παντα ηταν ωραια τουπε και παμε yea men...τωρα δακρυα κλαψα και μιζερια...κουραγιο υπομονη σας περιμενει και η ηλεκτρουπολη με συνταγη τουλουμπα...φαντασου να χανατε απο την αρχη του πρωταθληματος θα ειχε ηδη το forum 50 σελιδες απο ολα τα νοσοκομεια της αθηνας και ιατρικες βεβαιωσεις... μπασκετ ειναι αντρικο αθλημα αλλες φορες ατσαλο και αλλες οχι με τραυματισμους....


ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ας ΚΡΑΤΑΓΑΤΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟΙ, ΣΑΝ ΠΡΩΤΟΙ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΑΖΑΤΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ...

ΦΑΙΝΕΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΟΣΟΔΟΥΛΙΔΕΣ....ΜΟΝΟ ΕΦΕ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ....


Πόσο πιο μικρός θα γίνεις τοσοδούλη; Κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε για την ήττα αλλά για τα άτσαλα=δολοφονικά χτυπήματα που λες εσύ τόσο αθώα και στέρησαν από δύο ανθρώπους την δυνατότητα να πάνε στη δουλειά τους την άλλη μέρα. Ίσως τα Ελληνικά να σου είναι δύσκολο να τα καταλάβεις, αλλά αν διαβάσεις το post μου εγώ μιλησα για δίκαιη επικράτηση σας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχετε το δικαιώμα να χτυπάτε εν ψυχρώ όποιον γουστάρετε...Αν εσύ είσαι άνεργος και ήρθες απλά στην Ελλάδα να ξοδέψεις τα λεφτά των γονιών σου σίγουρα δεν σε αγγίζει το θέμα.Αν πάλι δεν έχεις δουλειά και η Δάφνη σου πληρώνει τα τσιγάρα σου τότε πάλι δεν πρέπει να σε νοιάζει γιατί μόνο με αυτά μπορείς να ζήσεις. Εμείς λοιπόν κάνουμε και άλλες δουλειές εκτός από το μπάσκετ θέλω να σε ενημερώσω και δεν ζούμε από αυτό, αλλά για αυτό!!!!
Δεν περίμενα μετά από αυτά που έλεγες στον νο 11 μετά τον τραυματισμό του να έβγαινες να έλεγες κάτι διαφορετικό. Τζάμπα μάγκες ξέρω πολλούς, μπορείς αν θέλεις να υποστηρίξεις την Ηλεκτρούπολη μιας και εσείς είστε 3 βαθμούς πίσω ή και όποια ομάδα θέλεις....Αφού το μπάσκετ είναι αντρικό άθλημα γιατί κάνατε βουτιές; Από ότι θυμάμαι το κολυμβητήριο δεν είναι τόσο κοντά στο γήπεδο..
Στο παιχνίδι με την Σαρωνίδα χτύπησε ο μικρός της και όλη η ομάδα πέρασε και του ευχήθηκε περαστικά...και δεν τον είχε χτυπήσει κανείς από εμάς.Αν το είχε κάνει κάποιος από την ομάδα μου το λιγότερο που θα είχαμε κάνει είναι να ζητήσουμε ένα συγνώμη. Δεν περιμένω να καταλάβεις όλα αυτά που έγραψα απλά θέλω να πω ότι οι απόψεις μου είναι καθαρά προσωπικές και δεν είναι μια συνέχεια του post του συμπαίκτη μου που χτύπησε...
Καλή μπασκετική εβδομάδα να έχουμε χωρίς τραυματισμούς για να μπορούμε ολοι να χαρούμε αυτό που αγαπάμε και την επομένη να γυρίσουμε στις δουλειές μας για να βγάλουμε τα προς το ζην!!!!
magickaminia
QUOTE(ringo @ Dec 8 2011, 08:21 ) *
καλημερα σε ολους και ιδιαιτερα στην ομαδα του πανεαπολικου γιατι απ οτι φαινεται οσο και να λενε οτι ξερουν να χανουν το μονο που βλεπω οτι ξερουν καλα να κανουν ειναι να κλαιγονται και να διαμαρτυρωνται.παντως απο την εξεδρα δεν φανηκαν ολα αυτα που γραφεις φιλε μου το μονο που φαινοταν ηταν μια διαφορα που ξεπερασε και τους εικοσι ποντους αν για αυτη τη διαφορα θεωρειτε οτι φταινε μια δυο ατσαλες φασεις μπραβο καλη συνεχεια...οσο πιανατε κορυφη τα παντα ηταν ωραια τουπε και παμε yea men...τωρα δακρυα κλαψα και μιζερια...κουραγιο υπομονη σας περιμενει και η ηλεκτρουπολη με συνταγη τουλουμπα...φαντασου να χανατε απο την αρχη του πρωταθληματος θα ειχε ηδη το forum 50 σελιδες απο ολα τα νοσοκομεια της αθηνας και ιατρικες βεβαιωσεις... μπασκετ ειναι αντρικο αθλημα αλλες φορες ατσαλο και αλλες οχι με τραυματισμους....


ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ας ΚΡΑΤΑΓΑΤΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟΙ, ΣΑΝ ΠΡΩΤΟΙ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΑΖΑΤΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ...

ΦΑΙΝΕΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΟΣΟΔΟΥΛΙΔΕΣ....ΜΟΝΟ ΕΦΕ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ....

Δεν θελω να μπω σε διαδικασια να κρινω ουσιαστικα ενα τιποτα δηλαδη ενα αγωνα Δ ΕΣΚΑΝΑ δηλαδη της κατωτερης κατηγοριας στην διαβαθμιση του Ερασιτεχνικου μπασκετ. Ομως φιλε μου αν σε οποιοδηποτε ματς εχουμε τραυματισμο ειτε δικου μας ειτε αντιπαλου αθλητη με υπαιτιοτητα ή μη, αυτο το γεγονος αποτελει προβλημα. Σε μια κατηγορια που οι αγωνες γινονται χωρις παρουσια ιατρου, που τα παιδια που παιζουν αγωνιζονται απο την αγαπη τους για το αθλημα και μονο, δεν μπορεις να μιλας για αντρικο αθλημα. Γιατι αν εγω που ειμαι πατερας 2 παιδιων και δουλευω οικοδομη δεν μπορω να παω για μεροκαματο την αλλη μερα , θα ρθεις εσυ φιλε μου να με ταισεις; Κατεβαστε λιγο την ενταση σας ολοι γιατι ενα ατυχημα δεν ειναι το θεμα οτι σε φερνει πισω σωματικα αλλα το τι ζημια σου επιφερει στην προσωπικη σου και οικογενειακη ζωη. blove.gif
Natm
QUOTE(magickaminia @ Dec 8 2011, 15:15 ) *
Δεν θελω να μπω σε διαδικασια να κρινω ουσιαστικα ενα τιποτα δηλαδη ενα αγωνα Δ ΕΣΚΑΝΑ δηλαδη της κατωτερης κατηγοριας στην διαβαθμιση του Ερασιτεχνικου μπασκετ.


για να μη διαβασεις τιποτα πολυ χοντρο, και φαω αιωνιο ban, μπορεις αφ'ενος να μην ξαναπας σε ματς Δ' ΕΣΚΑΝΑ, αφ'ετερου να μην ξαναδιαβασεις το συγκεκριμενο topic.


ringo
Πραγματικα δεν ειχα σκοπο να γραψω τιποτα αλλα ειναι αστειο,πρωτον να γραφεις και να αναφερεσαι σε μενα νομιζοντας οτι ειμαι ο συγκεκριμενος παιχτης που λες να αναφερεσαι στα ελληνικα μου η ακομα στα λεφτα γονιων.ακομα και στο σωματειο της Δφνης που στην τελικη δεν σου πεφτει λογος τι κανει με τους παιχτες της...απλα ειναι κριμα να συνεχιζεις να αναφερεσαι σε παλαιστες ενω δεν εχεις ιδεα για τι πραγματικα ανθρωπο μιλας...ισως απο τους λιγους με αυτο το ηθος την μπασκετικη παιδεια και τον χαρακτηρα εντος και εκτος γηπεδου ενα πολυ σωστο ατομο και ισως σου ριχνει και αρκετα χρονακια μπασκετικα..εσυ εκρινες απο δυο φασεις ενος παιχνιδιου.δηλαδη αν στο επομενο σας παιχνιδι γινει παλι το ιδιο με καποιον αλλον δεν θα γραψεις παλι τα ιδια???οσο για την ηλεκτρουπολη αναφερθηκα γιατι εμεις παιξαμε και ειναι ενα απο τα σοβαρα σωματεια της κατηγοριας οπως και η γλυφαδα και το δειχνει...εσεις δεν παιξατε ακομα και ισως σας στοιχισει το αποτελεσμα...αν θες να μαθεις για τις βουτιες μας οπως λες ξεκινησαμε απο το κυπελο με τραυματισμους και αυτο κοστισε τα στραβοπατηματα.

επειδη ολοι δουλευουμε δεν νομιζω για καποιον να μην ειναι ρισκο που παιζει φοβουμενος πιθανο τραυματισμο ελαφρυ η βαρυ εις γνωση του οτι θα μεινει εκτος δουλειας αν παθει κατι οποτε τον ιδιο φοβο εχω και εγω.ετσι δεν θα μπορεσω να σε ταισω.

και βεβαια θα ευχηθει περαστικα καποιος στον αλλον αμα χτυπησει και συγνωμη αν χρειαστει αλλα οχι να βγαινει ο καθενας να λεει οτι θελει για παλαιστες και φονικα χτυπηματα δεν ειναι κ1 μπασκετ ειναι και ας ειναι δ εσκανα...
Teo28april
Παιδιά ας το θεωρήσετε εκατέρωθεν μια άτυχη στιγμή το περιστατικό στον Άγιο Δημήτριο, και ας προχωρήσουμε παρακάτω. Είναι κρίμα όλο αυτό που γίνεται. Καταρχάς περαστικά στα 2 παιδιά που τραυματίστηκαν. Ο εφιάλτης κάθε αθλητή είναι ο τραυματισμός και δη από παιδιά που παίζουν για το μεράκι τους(όπως εγώ) χωρίς οικονομικές απολαβές, που την επόμενη μέρα θα σηκωθούμε νωρίς νωρίς να πάμε στην δουλειά μας. Επειδή όμως σας έχω αντιμετωπίσει και τις 2 ομάδες, μόνο καλά λόγια έχω να πω για όλους σας, και όσον αφορά τα μαρκαρίσματα και τα matchup που είχαμε (και με τις 2 ομάδες) όλοι ήσασταν "καθαροί" στις επαφές και δεν είδα σκοπιμότητα για ύπουλα χτυπήματα. Ας βοηθήσουμε το άθλημα στις τοπικές κατηγορίες να γίνεται ομορφότερο εντός κ εκτός παρκέ!

peace.gif

rolleyes.gif bball.gif rolleyes.gif

Με εκτίμηση,
Νο 10 - Αρης
magickaminia
QUOTE(Natm @ Dec 8 2011, 19:36 ) *
για να μη διαβασεις τιποτα πολυ χοντρο, και φαω αιωνιο ban, μπορεις αφ'ενος να μην ξαναπας σε ματς Δ' ΕΣΚΑΝΑ, αφ'ετερου να μην ξαναδιαβασεις το συγκεκριμενο topic.

Σ ευχαριστω για τις υποδειξεις σου. Απλα θα σου πω οτι εγω ασχολουμαι με την Δ ΕΣΚΑΝΑ τουλαχιστον τα τελευταια 10 χρονια και ο απαξιωτικος χαρακτηρισμος μου αναφερεται στις συνθηκες διεξαγωγης των αγωνων. Αν εσυ εισαι ικανοποιημενος ειναι δικαιωμα σου. Οσον αφορα το συγκεκριμενο τοπικ εχει ανοιχθει για να εκφραζουμε ελευθερα τις αποψεις μας. Δημοκρατια υπαρχει αγαπητε. Αν θεωρεις οτι το πρωταθλημα ειναι υψηλου επιπεδου δικαιωμα σου, ασε με ομως να εχω προσωπικη γνωμη. Εγω την δικη σου ουτως ή αλλως δεν την κριτικαρω.Και αν εισαι αρκετα χρονια στο χωρο και σε ικανοποιει το φετινο επιπεδο της κατηγοριας επετρεψε μου να σου πω οτι δεν ειναι και το υψηλοτερο των τελευταιων ετων, υπηρξαν και καλυτερες χρονιες. Κλεινοντας εγω απο περσι συνηθως πηγαινω μονο σε αγωνες των Κυριαρχων στα Καμινια και κοντα στη γειτονια μας, καθομαι μαλιστα στο παγκο. Ελπιζω να μου επιτρεψεις να συνεχισω να το κανω. blove.gif :

QUOTE(goos @ Oct 5 2011, 13:05 ) *
το επιπεδο ενος πρωταθλημα ανεβενει απο τους παιχτες που συμετεχουν σε αυτο και οχι απαραιτητα αποτο ποσο καλοι ειναι αγωνιστηκα.το ποσο το αγαπουν,το ποσο διασκεδαζουν με αυτο που κανουν και γενικα ποσο βοηθουν να γινει καλυτερο.εχουν περασει 2 αγωνιστικες και τα μισα ποστ ειναι γκρινια για τους διαιτητες.η δ'εσκανα αν δεν το εχει παρει χαμπαρι κανεις ειναι η τελευταια κατηγορια που υπαρχει στην ελλαδα.τι να κανουμε δεν μπορει σε ενα παιχνιδι που χανονται απο τους παιχτες μπασιματα χωρις αντιπαλο.σουτ απομισο μετρο κατω απο το καλαθι ,που γινονται 30 λαθοι απο καθε ομαδα και γενικα που βλεπεις παιχνιδια που σε περνει ο υπνος αν εισαι θεατης να εχεις και τους καλυτερους διαιτητες που υπαρχουν.οπως εσυ χανεις ενα μπασιμο ολομοναχος ετσι και ο διαιτητης που ειναι κακος σαν και εσενα δεν θα δει καποιο φαουλ η στην χειροτερη θα κανει κ αυτος 20 λαθοι.τι να κανουμε και αυτοι το χομπι τους κανουν ,δεν ξυπνανε και λενε παω στο γηπεδο για να με βρηζουν ολοι.ας δει ο καθενας τη καμπουρα του ,να δει τι δεν κανει σωστα και μετα ας ασχοληθει και με τα αλλα.Στο κατω κατω ρε παιδια αν εχεις καλη ομαδα και εισαι καλυτερος απο τον αλλον 9 στις 10 φορες θα νικησεις και να χασεις εχει αλλες 20 αγωνιστικες ωστε να πετυχεις τον στοχο σου,δηλ σε ολο το πρωθλημα θα κυνηγανε εσενα;;;σταματηστε την γκρινια και οποιος θελει να ποσταρει ας γραφει για αγωνιστηκα θεμματα

Φιλε natm σου παραθετω αυτη την καταχωρηση για να δεις οτι δεν ειμαι ο μονος που εχει ιδια αποψη για το θεμα. Και μπορεις να δεις και την απαντηση του μοντερειτορ. blove.gif
ZEKO
QUOTE(Teo28april @ Dec 9 2011, 11:49 ) *
Παιδιά ας το θεωρήσετε εκατέρωθεν μια άτυχη στιγμή το περιστατικό στον Άγιο Δημήτριο, και ας προχωρήσουμε παρακάτω. Είναι κρίμα όλο αυτό που γίνεται. Καταρχάς περαστικά στα 2 παιδιά που τραυματίστηκαν. Ο εφιάλτης κάθε αθλητή είναι ο τραυματισμός και δη από παιδιά που παίζουν για το μεράκι τους(όπως εγώ) χωρίς οικονομικές απολαβές, που την επόμενη μέρα θα σηκωθούμε νωρίς νωρίς να πάμε στην δουλειά μας. Επειδή όμως σας έχω αντιμετωπίσει και τις 2 ομάδες, μόνο καλά λόγια έχω να πω για όλους σας, και όσον αφορά τα μαρκαρίσματα και τα matchup που είχαμε (και με τις 2 ομάδες) όλοι ήσασταν "καθαροί" στις επαφές και δεν είδα σκοπιμότητα για ύπουλα χτυπήματα. Ας βοηθήσουμε το άθλημα στις τοπικές κατηγορίες να γίνεται ομορφότερο εντός κ εκτός παρκέ!

peace.gif

rolleyes.gif bball.gif rolleyes.gif

Με εκτίμηση,
Νο 10 - Αρης

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif Πολλά μπράβο για την τοποθετησή σου....καλή συνέχεια!!!
Crete78
QUOTE (ringo @ Dec 9 2011, 07:20 ) *
Πραγματικα δεν ειχα σκοπο να γραψω τιποτα αλλα ειναι αστειο,πρωτον να γραφεις και να αναφερεσαι σε μενα νομιζοντας οτι ειμαι ο συγκεκριμενος παιχτης που λες να αναφερεσαι στα ελληνικα μου η ακομα στα λεφτα γονιων.ακομα και στο σωματειο της Δφνης που στην τελικη δεν σου πεφτει λογος τι κανει με τους παιχτες της...απλα ειναι κριμα να συνεχιζεις να αναφερεσαι σε παλαιστες ενω δεν εχεις ιδεα για τι πραγματικα ανθρωπο μιλας...ισως απο τους λιγους με αυτο το ηθος την μπασκετικη παιδεια και τον χαρακτηρα εντος και εκτος γηπεδου ενα πολυ σωστο ατομο και ισως σου ριχνει και αρκετα χρονακια μπασκετικα..εσυ εκρινες απο δυο φασεις ενος παιχνιδιου.δηλαδη αν στο επομενο σας παιχνιδι γινει παλι το ιδιο με καποιον αλλον δεν θα γραψεις παλι τα ιδια???οσο για την ηλεκτρουπολη αναφερθηκα γιατι εμεις παιξαμε και ειναι ενα απο τα σοβαρα σωματεια της κατηγοριας οπως και η γλυφαδα και το δειχνει...εσεις δεν παιξατε ακομα και ισως σας στοιχισει το αποτελεσμα...αν θες να μαθεις για τις βουτιες μας οπως λες ξεκινησαμε απο το κυπελο με τραυματισμους και αυτο κοστισε τα στραβοπατηματα.

επειδη ολοι δουλευουμε δεν νομιζω για καποιον να μην ειναι ρισκο που παιζει φοβουμενος πιθανο τραυματισμο ελαφρυ η βαρυ εις γνωση του οτι θα μεινει εκτος δουλειας αν παθει κατι οποτε τον ιδιο φοβο εχω και εγω.ετσι δεν θα μπορεσω να σε ταισω.

και βεβαια θα ευχηθει περαστικα καποιος στον αλλον αμα χτυπησει και συγνωμη αν χρειαστει αλλα οχι να βγαινει ο καθενας να λεει οτι θελει για παλαιστες και φονικα χτυπηματα δεν ειναι κ1 μπασκετ ειναι και ας ειναι δ εσκανα...


-Ο άνθρωπος που αναφέρεσαι και μιλάς με τα καλύτερα λόγια, αυτός που έχει το ήθος και την μπασκετική παιδεία αλλά και τον χαρακτήρα και εντός και εκτός γηπέδου έχει καμία σχέση με τον πρώην παίκτη του Πήγασου Χατζηνάνο που στο παιχνίδι της Δευτέρας διαπληκτίστηκε και λεκτικά με την εξέδρα και έδινε ραντεβού για ξύλο έξω; Είναι ο ίδιος που παρότι χτύπησε δύο παίκτες και τους προκάλεσε τραυματισμό έστω και άθελα του όπως λες, δεν ζήτησε ποτέ συγνώμη αλλά πέρασε και στην επίθεση και βρίστηκε και με τον ένα εκ των δύο. Μπάσκετ παίζω από το 1986 αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το πόσα χρόνια παίζει ο καθένας από εμάς ..Μήπως μετράει περισσότερο η άποψη μας αν έχουμε μισό χρόνο παραπάνω μπάσκετ ; (αν και από ότι ξέρω ο παίκτης της Δάφνης το είχε "κόψει" μερικά χρόνια ). Όπως και να έχει τέτοια μπασκετική παιδεία σας την χαρίζουμε!!!!!!!!!!!
-Χαίρομαι που και εσύ λες ότι θα ζητούσατε συγνώμη και θα ευχόσασταν περαστικά αλλά μέχρι να το κάνετε θα έχει φτάσει ο νέος γύρος...Εκτός αν το έχετε προγραμματίσει για το 2012 και βιαστήκα να σας κακολογήσω...
Το παιχνίδι τελείωσε πάμε παρακάτω, χαίρομαι που υπάρχουν παιδιά όπως αυτό του Άρη Γλυφάδας..
Έυχομαι καλή συνέχεια σε όλους και πάνω από όλα χωρίς τραυματισμούς!!!
PAN123
QUOTE(Crete78 @ Dec 10 2011, 14:01 ) *
-Ο άνθρωπος που αναφέρεσαι και μιλάς με τα καλύτερα λόγια, αυτός που έχει το ήθος και την μπασκετική παιδεία αλλά και τον χαρακτήρα και εντός και εκτός γηπέδου έχει καμία σχέση με τον πρώην παίκτη του Πήγασου Χατζηνάνο που στο παιχνίδι της Δευτέρας διαπληκτίστηκε και λεκτικά με την εξέδρα και έδινε ραντεβού για ξύλο έξω; Είναι ο ίδιος που παρότι χτύπησε δύο παίκτες και τους προκάλεσε τραυματισμό έστω και άθελα του όπως λες, δεν ζήτησε ποτέ συγνώμη αλλά πέρασε και στην επίθεση και βρίστηκε και με τον ένα εκ των δύο. Μπάσκετ παίζω από το 1986 αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το πόσα χρόνια παίζει ο καθένας από εμάς ..Μήπως μετράει περισσότερο η άποψη μας αν έχουμε μισό χρόνο παραπάνω μπάσκετ ; (αν και από ότι ξέρω ο παίκτης της Δάφνης το είχε "κόψει" μερικά χρόνια ). Όπως και να έχει τέτοια μπασκετική παιδεία σας την χαρίζουμε!!!!!!!!!!!
-Χαίρομαι που και εσύ λες ότι θα ζητούσατε συγνώμη και θα ευχόσασταν περαστικά αλλά μέχρι να το κάνετε θα έχει φτάσει ο νέος γύρος...Εκτός αν το έχετε προγραμματίσει για το 2012 και βιαστήκα να σας κακολογήσω...
Το παιχνίδι τελείωσε πάμε παρακάτω, χαίρομαι που υπάρχουν παιδιά όπως αυτό του Άρη Γλυφάδας..
Έυχομαι καλή συνέχεια σε όλους και πάνω από όλα χωρίς τραυματισμούς!!!

Ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω ποιος ο λόγος που αναφέρεται η ομάδα του Πήγασου σε έναν αγώνα άλλων ομάδων. Ο συγκεκριμένος παίκτης ανήκει στη Δάφνη και αγωνίζεται για αυτήν την ομάδα, ο Πήγασος που κολλάει;;; Εκτός αν αναφέρουμε που έχει παίξει ο κάθε παίκτης. Αν είναι έτσι να κάνουμε ένα βιογραφικό για κάθε παίκτη κ να το παρουσιάζουμε κάθε εβδομάδα εδώ. Καλή ιδέα θα ήταν.
Στο καθαρά αγωνιστικο μέρος, Άρης Γλυφαδας - Πήγασος 52-55...
Teo28april
Άρης Γλυφάδας - Πήγασος 52-55

Κακό παιχνίδι κάναμε χτες, και παρόλο που πήγαμε να το πάρουμε στο τέλος το ματσάκι (περάσαμε προς στιγμή μπροστά 51-50) δεν τα καταφέραμε. Αντρίκια νίκη από τον Πήγασο μέσα στην έδρα μας, μια έδρα που αποτελεί παραδοσιακά το μεγάλο μας όπλο.

Δυστυχώς δεν καταφέραμε να περιορίσουμε αμυντικά το Νο 13 από τους φιλοξενούμενους, ο οποίος έβαλε σχεδόν τους μισούς πόντους της ομάδας του.

Πάμε την άλλη βδομάδα στην Αργυρούπολη να τα δώσουμε όλα με τον Ερμή, διότι περιθώρια για άλλα στραβοπατήματα δεν έχουμε. Φέτος πρέπει να τα δώσουμε όλα για να διεκδικήσουμε την άνοδο.

Καμία ομάδα στο τέλος δεν βγήκε χαμένη από μια άτυχη βραδιά και μια ήττα. Ας δούμε γρήγορα τι φταίει, να το διορθώσουμε και προχωράμε.

Καλή συνέχεια στο Πήγασο και στον πολύ συμπαθή Γαρμπιδάκη.

Νο 10 - Αρης




Κούκουρα
Τελευταία αγωνιστική του έτους,πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων.Σίγουρα όλες οι ομάδες θέλουν να κλείσουν με νίκη τις υποχρεώσεις τους για το 2011.

Κυριακή 18/12/2011 - Δευτέρα 19/12/2011

13η Αγωνιστική
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ......................1
Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ................................2
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ..............1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.............................1
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ..................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.............................2
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ.......................................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ.......................1
Teo28april
QUOTE(Κούκουρα @ Dec 15 2011, 00:48 ) *
Τελευταία αγωνιστική του έτους,πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων.Σίγουρα όλες οι ομάδες θέλουν να κλείσουν με νίκη τις υποχρεώσεις τους για το 2011.

Κυριακή 18/12/2011 - Δευτέρα 19/12/2011

13η Αγωνιστική
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ......................1
Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ................................2
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ..............1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.............................1
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ..................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.............................2
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ.......................................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ.......................1


Εγω πιστεύω οτι οι ομάδες από την Γλυφάδα θα επικρατήσουν απέναντι αυτών της Αργυρούπολης. Η Ηλεκτρούπολη μέχρι στιγμής είναι αήττητη και παρουσιάζεται σαν το απόλυτο φαβορί για την 1η θέση αλλά η Γλυφάδα έχει σοβαρό κίνητρο να πάρει το ματσ για να διατηρηθεί σε τροχιά ανόδου. Όπως άλλωστε και ο Άρης, που μετά το σοκ της προηγούμενης αγωνιστικής, θα τα δώσει όλα για να πάρει το ματσ.Σίγουρα σε αυτά τα 2 παιχνίδια θα πέσουν κορμιά.

blazer8
Η Γλυφάδα στο ντέρμπι της Δευτέρας με τους πρωτοπόρους, εύκολα ή δύσκολα θα επικρατήσει για να ισορροπήσει λίγο την κατάσταση στην κορυφή και να μην καταφέρει κάποια ομάδα να ξεφύγει από τώρα βαθμολογικά.
Crete78
QUOTE (blazer8 @ Dec 15 2011, 13:21 ) *
Η Γλυφάδα στο ντέρμπι της Δευτέρας με τους πρωτοπόρους, εύκολα ή δύσκολα θα επικρατήσει για να ισορροπήσει λίγο την κατάσταση στην κορυφή και να μην καταφέρει κάποια ομάδα να ξεφύγει από τώρα βαθμολογικά.


Λίγο δύσκολο να επικρατήσει την Δευτέρα γιατί το παιχνίδι θα γίνει την Κυριακή στις 18:00 smiley.gif
Κούκουρα
Στο site της ΕΣΚΑΝΑ το εχει το παιχνιδι Κυριακη 21:00 στο ΕΑΚ Γλυφαδας
Crete78
Έχεις δίκιο κατά το ήμισι..Το παιχνίδι το έχει ανακοινώσει η ΕΣΚΑΝΑ για Δευτέρα 21:00
( ΔΕΥΤΕΡΑ 19/12/11 ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Καρακωνστ/λος Γεώργου Βεμβέτσος Φεστερίδης) αν και η Γλυφάδα όλα τα εντός τα έχει δώσει Κυριακή 18:00...Μόνο κάποιος που αγωνίζεται σε μια από τις δύο ομάδες μπορεί να μας λύσει την απορία για το τι ισχύει.... Blazer παρασύρθηκα ..κοίτα να δεις που θα έχεις δίκιο τελικά για την μέρα..
ZEKO
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ -1- Εύκολο βράδυ για τον Πήγασο

Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ -2- Δύσκολη πρόβλεψη αφού δεν ξέρουμε πόσα παιδιά του Τελαμώνα θα καταίβουν και απο την άλλη η Σαρωνίδα έχει τελείως διαφορετικό πρόσωπο απο αυτό που ξεκίνησε.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -1- Ανοδική πορεία η Δάφνη δεν νομίζω να σταματήσει με την Αιξωνή

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -2- Έυκολα ή δύσκολα ο Άρης θα περάσει απο τον Ερμή

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ -1- Λόγω έδρας...

ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -2- Το ντέρμπι της αγωνιστικής..θεωρώ η Γλυφάδα έχει μεγαλύτερο κίνητρο για την νίκη αλλά η Ηλ/πολη νομίζω είναι πιο σταθερή ομάδα οπότε πάω προς το 2 αλλά αν υπήρχε χ εκεί θα πόνταρα..(Δευτέρα 9 πρέπει να είναι το ματς αν ισχύει αυτο που γράφει στο site της Γλυφάδας)

Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ -2- Θεωρητικά εύκολα για τον ΓΑΣΕ

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ -1- θέλουμε να κάνουμε καλές γιορτές...... smiley.gif

Καλούς αγώνες....
BlackHeart
Χαίρομαι που ακόμα θεωρούν τα παιδιά από τις άλλες ομάδες ότι η Αίγινα είναι έδρα,αν και αυτό τείνει να χαθεί σιγά σιγά λόγω της κακής πορείας της ομάδας.Με την αλλαγή προπονητή,ας ελπίσουμε ότι θα επέλθιε μια ανάκαμψη και ηρεμία και ότι θα πα΄ρουμε στη συνέχεια κάποιες νίκες,τουλάχιστον με οάδες που δε διεκδικούν άνοδο.
BlackHeart
Σαρωνικός-Αμφιάλη 64-72.Καλό ματς με εναλλαγές στο σκοράρισμα και σασπένς στο τέλος.Η ομάδα ξεκίνησε κάπως άσχημα και έμεινε πίσω στο ημίχρονο έως και 10 πόντους.Στο τέταρτο δεκάλεπτο με καλή άμυνα και εύστοχα σουτ,η διαφορά καλύφθηκε και περάσαμε μπροστά 64-62.Εκεί έγιναν κάποια λάθη καθώς και λάθος αλλαγές και δεχτήκαμε 2 καλάθια.Με 64-66 το σκορ δεχτήκαμε μια χαζή τεχνική ποινή.Από τη μία,η κυρία διαιτητής στο χρονικό σημείο εκείνο(1.06'' πριν τη λήξη) μπορούσε να μην πάρει την απόφαση αυτή απλά για διαμαρτυρίες.Από την άλλη με το σκορ να είναι στους 2 πόντους δε χρειαζόταν να πιέσει ο πάγκος την κατάσταση(μια που είχε δεχτεί προειδοποίηση προηγουμένως).Τέλος πάντων,έγινε μια καλύτερη προσπάθεια,ο κόουτς έκανε καλύτερη διαχείρηση και ήταν σαφώς πιο μαχητικός από τον "απερχόμενο".Η ομάδα θέλει δουλειά βέβαια,αν θέλει να πετύχει νίκες(πέρα από την ατομική βελτίωση ορισμένων παικτών).Στα συν ήταν η καλή αμυντική προσπάθεια.Ίδωμεν,στη συνέχεια.
Για την ομάδα της Αμφιάλης:Δεμένη ομάδα με δυνατά παιδιά.Ο Νο6 πολύ καλός σουτέρ και γενικά πολύ καλή η εμφάνισή του.Επίσης πολύ μαχητικός ο Νο10.
Ήρθε κόσμος και πάλι,καλή ατμόσφαιρα.
zarko_paspalj
[quote name='BlackHeart' date='Dec 18 2011, 16:30 ' post='525289']
Σαρωνικός-Αμφιάλη 64-72.Καλό ματς με εναλλαγές στο σκοράρισμα και σασπένς στο τέλος.Η ομάδα ξεκίνησε κάπως άσχημα και έμεινε πίσω στο ημίχρονο έως και 10 πόντους.Στο τέταρτο δεκάλεπτο με καλή άμυνα και εύστοχα σουτ,η διαφορά καλύφθηκε και περάσαμε μπροστά 64-62.Εκεί έγιναν κάποια λάθη καθώς και λάθος αλλαγές και δεχτήκαμε 2 καλάθια.Με 64-66 το σκορ δεχτήκαμε μια χαζή τεχνική ποινή.Από τη μία,η κυρία διαιτητής στο χρονικό σημείο εκείνο(1.06'' πριν τη λήξη) μπορούσε να μην πάρει την απόφαση αυτή απλά για διαμαρτυρίες.Από την άλλη με το σκορ να είναι στους 2 πόντους δε χρειαζόταν να πιέσει ο πάγκος την κατάσταση(μια που είχε δεχτεί προειδοποίηση προηγουμένως).Τέλος πάντων,έγινε μια καλύτερη προσπάθεια,ο κόουτς έκανε καλύτερη διαχείρηση και ήταν σαφώς πιο μαχητικός από τον "απερχόμενο".Η ομάδα θέλει δουλειά βέβαια,αν θέλει να πετύχει νίκες(πέρα από την ατομική βελτίωση ορισμένων παικτών).Στα συν ήταν η καλή αμυντική προσπάθεια.Ίδωμεν,στη συνέχεια.
Για την ομάδα της Αμφιάλης:Δεμένη ομάδα με δυνατά παιδιά.Ο Νο6 πολύ καλός σουτέρ και γενικά πολύ καλή η εμφάνισή του.Επίσης πολύ μαχητικός ο Νο10.
Ήρθε κόσμος και πάλι,καλή ατμόσφαιρα.
[/quote δηλαδη για να το καταλαβω τωρα ο προηγουμενος κοουτς δεν το χε ?αυτος εφταιξε γιατα αποτελεσματα γιατο μπασκετ που παιζουμε εδω και 3 χρονια παροχυμενο βγαλμενο απο αλλες δεκαετιες και εντελως λαθος νοωτροπια και μιλαω για ολους μας για να μην παρεξειγουμε ο καθενας με το δικο του μεριδιο βεβαια λιγο να χαλαρωνουμε ομως παταμε ενα εντερ και τα γαμ..... ολα και κατι αλλο αν θες να εχεις αποψη για μια ομαδα πρεπει να εχεις εικονα απο την δοθλεια ενος προπονητη στισ προπονησεις νομιζω και οχι απο 40 λεπτα αγωνα 2 φορες το μηνα νομιζω την αποψη μου λεω με καλη διαθεση λεω και τιποτα αλλο ....................εσυ δηλαδη σημερα τα ειδεσ ολα καλα ετσι .
Κούκουρα
Συγχαρητήρια στη Γλυφάδα που κέρδισε και ''έσπασε'' το αήττητο της Ηλεκτρούπολης,όπως είχε κάνει και η Δάφνη Αγίου Δημητρίου με τον Παννεαπολικό.Πολύ καλη νίκη και για τον Ερμή Αργυρούπολης.Ακάθεκτη συνέχισε και η Δάφνη Αγίου Δημητρίου όπου κέρδισε την Αιξωνή!!Περιμένω ''ρεπορτάζ'' απο Γλυφάδα,Αργυρούπολη και Άγιο Δημητριο!!
blazer8
H Γλυφάδα στο χθεσινό ντέρμπι κορυφής επικράτησε δίκαια και χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, κάνοντας ένα μικρό δώρο στον Παν/κο.Κάτα την γνώμη μου η ομάδα της Γλυφάδας έχει το πιο πλήρες ρόστερ στην κατηγορία, αρκεί να γίνεται σωστή διαχείριση.Ο Άρης έκανε γκέλα και αρχίζει να ξεχωρίζει η πρώτη τριάδα από τώρα.Η Δάφνη είναι η ευχάριστη έκπληξη της κατηγορίας αλλά κάποια στιγμή θα ξεφουσκώσει.
Κούκουρα
Κι εγω πιστεύω πως η Γλυφάδα είναι μια έμπειρη ομάδα,με εναν πολύ καλό παίχτη για την κατηγορία.Όσο για τη Δάφνη,δεν νομίζω πως πρόκειται για έκπληξη διότι,στα έξι τελευταία παιχνίδια που έχουν κερδίσει,έχουν κερδίσει με μεγάλες διαφορές. Άλλωστε μιλάμε για τις δύο ομάδες που έχουν τις δύο καλύτερες επιθέσεις στο πρωτάθλημα.Εγώ εύχομαι να παραμείνει το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.Άλλωστε υπάρχει πιθανότητα να ανέβουν ακόμη και 5 ομάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 ομάδες όπως προβλέπεται απο την προκύρηξη
1 ομάδα αν δεν πέσει ομάδα της ΕΣΚΑΝΑ από την Γ΄ Εθνική
1 ομάδα αν αληθεύουν οι φήμες περι συγχωνεύσεως ΑΟΝΑ-Ελληνικού
Σύνολο 5 ομάδες
Teo28april
QUOTE(blazer8 @ Dec 20 2011, 08:57 ) *
H Γλυφάδα στο χθεσινό ντέρμπι κορυφής επικράτησε δίκαια και χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, κάνοντας ένα μικρό δώρο στον Παν/κο.Κάτα την γνώμη μου η ομάδα της Γλυφάδας έχει το πιο πλήρες ρόστερ στην κατηγορία, αρκεί να γίνεται σωστή διαχείριση.Ο Άρης έκανε γκέλα και αρχίζει να ξεχωρίζει η πρώτη τριάδα από τώρα.Η Δάφνη είναι η ευχάριστη έκπληξη της κατηγορίας αλλά κάποια στιγμή θα ξεφουσκώσει.



Ο Άρης έκλεισε με το χειρότερο τρόπο την χρονιά, και καλό είναι να μην μιλήσουμε για το χτεσινό παιχνίδι μες στον Ερμή, διότι ότι ατυχίες και αναποδιές κι αν είχαμε, εφόσον θέλουμε άνοδο θα πρέπει να τα καθαρίζουμε τα ματς αυτά. Δυστυχώς η νοοτροπία της ομάδας μας δεν συμβαδίζει με το πως πρέπει να παίζεις σε αυτή την κατηγορία. Θα πρέπει να γίνουμε ίσως πιο σκληροί κι εμείς απέναντι σε σκληρό παιχνίδι, διότι αλλιώς θα χάνουμε διαφορές όπως χτες και πολύτιμους βαθμούς.

Τώρα όσον αφορά την πρώτη τριάδα, με 1 πόντο διαφορά ο τέταρτος από τον τρίτο πως γίνεται να ξεχώρισε από τόσο νωρίς η πρώτη τριάδα μόνο ο φίλος Blazer μπορεί να μας το εξηγήσει. Εάν παρατηρήσει κανείς το πρόγραμμα, η Γλυφάδα παίζει την επόμενη αγωνιστική με Αμφιάλη εκτός ενώ ο Άρης με Σαρωνικό εντός, και κλείνει ο 1ος γύρος με το ντέρμπι Άρης - Γλυφάδα στην κοινή έδρα στο ΕΑΚ. Που αν η Γλυφάδα χάσει, ισοβαθμεί και πάει 4η...Αυτά για να μην προτρέχουμε, και κυρίως στον αθλητισμό που όλα είναι ρευστά...

Καλές γιορτές σε όλους σας με υγεία πάνω από όλα!
Κούκουρα
Συμφωνώ απόλυτα.Δεν έχει τελειώσει ακόμη ο πρωτος γύρος και έχει πολύ δρόμο ακόμα το πρωτάθλημά σας!!!Αλλωστε βλέποντας το προγραμμα βλέπω τελευται αγωνιστική να παιζουν 1ος-2ος και 3ος-4ος.Αυτό το πρωτάθλημα φαινεται να είναι πιο ενδιαφέρον απο το περσινό,με πολύ καλύτερες ομάδες απο τις περσινές!!
goos
ναι το πρωταθλημα εχει ενδιαφερων απο την 3 θεση και κατω αλλα οι ομαδες ειναι πολυ χειροτερες απο περσυ οχι πολυ καλυτερες.ο φοινικας περσυ ,ο ερμης πειραια ,το ικονιο,ηταν πολυ πιο καλες ομαδες απο τις 3 φετος και αν επαιζαν στο πρωταθλημα θα ηταν παλι με διαφορα μακρυα απο τον 4ο.η ηλεκτρουπολη ιδια ομαδα με περσυ καμια βελτιωση, ο αρης τα ιδια,η δαφνη,η αμφιαλη περσυ ειχε καλυτερο ροστερ,ο πηγασος το ιδιο και απο την μεση κ κατω περσυ ηταν πιο ανταγωνιστικες οι ομαδες.απλα ο παννεαπολικος και η αργυρουπολη ως τωρα ειναι σοβαρες ομαδες με ροστερ καλυτερο απο τους αλλους,οργανωση και αυτο βγαινει και στο γηπεδο.
blazer8
Καταρχήν δε θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα, απλά την γνώμη μου εκφράζω. Πρώτον αν με ρωτούσε κάποιος για την εξέλιξη του πρωταθλήματος, αυτές τις 3 ομάδες που είναι στην κορυφή θα έλεγα. Δεύτερον δεν είναι ακόμα αρχή, είμαστε σχεδόν στα μισά του πρωταθλήματος και οι ομάδες έχουν δείξει το μπασκετικό τους ''προσωπο. Τρίτον στο υποτιθέμενο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής, επειδή ξέρω και τις δύο ομάδες η Γλυφάδα δε θα δυσκολευτεί να κερδίσει. Την Αμφιάλη δε την έχω δεί οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.Όποιος ασχολείται χρόνια με τις κατηγορίες αυτές θα ξέρει πολύ κάλα την ποιότητα των παικτών της Γλυφάδας, αν και η ομάδα βρισκόταν σε μεγαλύτερες κατηγορίες.Δυστυχώς τα διοικιτικά έπαιξαν πολύ σημαντικό ρόλο για την πορεία της ομάδας(αυτό είναι ένα άλλο μέγάλο θέμα).Βέβαια μόνο με πολύ καλούς παίκτες δεν κάνεις ομάδα κι αυτό πλήρωσε η Γλυφάδα με 3 ήττες.Πιστεύω ότι απ' τα λάθη σου μαθαίνεις και η ομάδα δείχνει να βρίσκει τον εαυτό της και το ρυθμό της. Καλές γιορτές και με λιγότερους τραυματισμούς τον νέο χρόνο!!!
Χορευτης
QUOTE(Κούκουρα @ Dec 20 2011, 03:32 ) *
Κι εγω πιστεύω πως η Γλυφάδα είναι μια έμπειρη ομάδα,με εναν πολύ καλό παίχτη για την κατηγορία.Όσο για τη Δάφνη,δεν νομίζω πως πρόκειται για έκπληξη διότι,στα έξι τελευταία παιχνίδια που έχουν κερδίσει,έχουν κερδίσει με μεγάλες διαφορές. Άλλωστε μιλάμε για τις δύο ομάδες που έχουν τις δύο καλύτερες επιθέσεις στο πρωτάθλημα.Εγώ εύχομαι να παραμείνει το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.Άλλωστε υπάρχει πιθανότητα να ανέβουν ακόμη και 5 ομάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 ομάδες όπως προβλέπεται απο την προκύρηξη
1 ομάδα αν δεν πέσει ομάδα της ΕΣΚΑΝΑ από την Γ΄ Εθνική
1 ομάδα αν αληθεύουν οι φήμες περι συγχωνεύσεως ΑΟΝΑ-Ελληνικού
Σύνολο 5 ομάδες


Συμφωνω πως η Γλυφαδα εχει τον καλυτερο παιχτη για την κατηγορια, αλλα η ηλεκτρουπολη δειχνει να ειναι πιο ομαδα.. Κ η διαφορα της με περισυ ειναι οτι ολοι οι παιχτες δειχνουν μεγαλη σοβαροτητα, κ οι μικροι εχουν ωριμασει περισσοτερο.
Οπως κ να εχει ειναι οι 2 καλυτερες ομαδες της κατηγοριας..
Κούκουρα
Καλή χρονία σε όλους με υγεία και αισιοδοξία!!!
Πρώτη αγωνιστική μετά την δικοπή του πρωταθλήματος για τις γιορτές.Πάντα τα προγνωστικά σε τέτοιες αγωνιστικές είναι επικίνδυνα,διότι κρύβουν παγίδες!!!
Θα το τολμήσω όμως:

ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ..........1
Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ............2
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ.................2
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ................1
ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ..................2
Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ...............1
ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ...........................2
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ - Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ...........2
Κούκουρα
Τελικά οι ομάδες απέφυγαν τις γκέλες και πέρασαν τα φαβορί με τον Πήγασο να με στέλνει στον ''κουβά''
ZEKO
Έυκολο βράδυ για την ομάδα μας απέναντι στον ΓΑΣΕ, η ομάδα έδειξε έτοιμη μετά την διακοπή λόγω των γιορτών ενώ κατα διαστήματα έπαιξε ωραίο μπασκετ. Οι προπονητές είχαν την δυνατότητα να δοκιμάσουν πράγματα έχοντας μπροστά μας το ματς με ΑΣΗ, μελανό σημείο ο τραυματισμός του αρχηγού μας που ευτυχώς δεν είναι σοβαρός..

Καλή συνέχεια σε όλους και καλή χρονιά...Βαγγέλη γρήγορα κοντά μας... cool.gif
Κούκουρα
Τελευταία αγωνιστική πρώτου γύρου με δυο παιχνίδια να τραβούν την προσοχή, του 2ου με τον 1ο και του 3ου με τον 4ο της βαθμολογίας!!!Πολύ σημαντική αγωνιστική για την μάχη των εισητηρίων ανόδου στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ!!

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.....................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ................................1
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ..................1
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ..................1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ........................1
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ.....................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.............2
Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ.........................1
BlackHeart
Σαρωνικός-Ατρόμητος αναβολή.Δυστυχώς μας πρόδωσε το ανοιχτό γήπεδο για μία ακόμη φορά...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.