Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
77m
QUOTE(BlackHeart @ Jan 15 2012, 15:00 ) *
Σαρωνικός-Ατρόμητος αναβολή.Δυστυχώς μας πρόδωσε το ανοιχτό γήπεδο για μία ακόμη φορά...

kala den mporoun na piesoun na dwsh to EPAL tin ai8ousa na mpoune 2 mpasketes einai ntropi na ginetai auto
peace.gif
SpIlIoS3pts
Καλησπέρα δεν θέλω να σπαμάρω το φόρουμ, απλά θέλω να προωθήσω το μπασκετικό μπλογκ που έφτιαξα, θα εκτιμήσω πολύ να το επισκεφθείτε και να σχολιάσετε ότι σας αρέσει ή δεν σας αρέσει. Το λινκ είναι αυτό http://bbloggervic.blogspot.com/ και ελπίζω να το ευχαριστηθείτε σαν μπασκετικοι φαν! Ευχαριστώ!
blazer8
Μετά τα τελευταία αποτελέσματα αρχίζει και αποκτάει ενδιαφέρων το πρωτάθλημα για την πρώτη θέση.Κανένα νέο απ' τον αγώνα χθές στην Νεάπολη?
Κούκουρα
Τέλος πρώτου γύρου με τον Παννεαπολικό να με στέλνει στον κουβά!!Πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα της Νίκαιας που τελείωσε τον πρώτο γύρο έχοντα μόνο μια ήττα από την Δάφνη Αγίου Δημητρίου,η οποία κέρδισε εύκολα τους Απρόβλεπτους και πάει στο derby της Δευτέρας με τον Πήγασο Κορυδαλού.Ο Πήγασος κέρδισε δύσκολα την Σαρωνίδα και όλα δείχνουν οτι στον Άγιο Δημήτριο θα γίνει ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.Τα άλλα παιχνίδια κύλησαν φυσιολογικά!!Περιμένω απολογισμό του πρώτου γύρου!!Μέσα στην βδομάδα θα κάνω κι εγώ,βάσει αυτών που έχω δει..... μαζί με τις προβλέψεις για την ερχόμενη αγωνιστική,την πρώτη του δεύτερου γύρου!
Crete78
Αποθέωση του μπάσκετ χθές στο μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Παννεαπολικό και Ηλεκτρούπολη...
Όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο από νωρίς και παρακολούθησαν και το παιχνίδι που προηγήθηκε ανάμεσα σε Ιωνικό και Δραπετσώνα και έμειναν να δουν κ το δεύτερο αγώνα διαπίστωσαν οτί δεν είχε τίποτα να ζηλέψει σε σχέση με ένα αγώνα Α' ΕΣΚΑΝΑ..
Στο αγωνιστικό μέρος είμασταν συνέχεια ένα βήμα μπροστά στο πρώτο ημίχρονο με το παιχνίδι παρόλα αυτά να πηγαίνει πόντο-πόντο..Στο Β' μέρος η Ηλεκτρούπολη ήταν πολύ καλύτερη, επέβαλε το παιχνίδι της και μας στρίμωξε πολύ άσχημα διατηρώντας μάλιστα και μια διαφορά της τάξης των 5-8 πόντων..Με τόσο κακή εμφάνιση από την πλευρά μας κανείς δεν πίστευε ότι μπορεί να γυρίσει η εις βάρος μας κατάσταση..
Αν τα θυμάμαι καλά γιατί ήταν και η ένταση του παιχνιδιού τέτοια:
-2 λεπτά πριν από το τέλος χάναμε με 7-8 πόντους
- με αντεπίθεση διαρκειάς και τον κόσμο να σπρώχνει την ομάδα φτάσαμε 19'' δεύτερα πριν το τέλος να χάνουμε με 3 πόντους
-Στα 2.4 δεύτερα κερδίσαμε βολές, ευστοχήσαμε στην πρώτη και την δεύτερη θέλαμε να πάει στο σίδερο για να πάρουμε το ριμπάουντ και να παλέψουμε να το στείλουμε στην παράταση με ένα καλάθι ακόμα.
-Εύστοχη κ η δεύτερη βολή με τον Στεφανή που την σούταρε να τραβάει τα μαλλία του και το σκορ 54-55
-Αουτ από κάτω για την Ηλεκτρούπολη με τον χρόνο στα 2.4 δεύτερα και τον παίκτη που κάνει το αόυτ να την πετάει με όλη του την δύναμη μέσα και η μπάλα να καταλήγει απευθείας στον πάγκο μας.
-Ο χρόνος κύλησε στα 1.7 κακώς γιατί ο παίκτης της Ηλεκτρουπολής που προσπάθησε να την γυρίσει στον αγωνιστικο χώρο ήρθε σε επαφή με την μπάλα όταν πατούσε και με τα δύο πόδια εκτός γηπέδου. (Οι διαιτητές δεν εκτίμησαν καλά τη φάση:αν ο παίκτης είχε προλάβει την μπάλα και απλά πάτησε έξω έπρεπε το άουτ να γίνει μπροστά από τον πάγκο μας , διαφορετικά έπρεπε το χρονόμετρο να μην κυλήσει καθόλου..)
-Επαναφορά κάτω από την μπασκέτα της Ηλεκτρούπολης και φάουλ στον Στεφανή ...Χάνει την πρώτη και όλο το γήπεδο παγώνει και βάζει την δεύτερη και στέλνει το ματς στην παράταση!!!
-Στον έξτρα χρόνο με την ψυχολογία με το μέρος μας, τον κόσμο να φωνάζει,τρομέρο τρίποντο από τον Στεφανή αλλά και ψυχραιμία στις βολές καταλήξαμε στο 69-65!!!
Ο κόσμος ήταν φανταστικός καταχειροκρότησε την Ηλεκτρούπολη στο τέλος και αναγνώρισε ότι ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.Ουσιαστικά πλήρωσε το γεγονός οτί πίστεψε ότι το παιχνίδι τελείωσε..Στην κυριολεξία το κλέψαμε το ροζ φύλλο αγώνος με τον Στεφανή να σηκώνει στις πλάτες του την ομάδα στα δύσκολα. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά της Ηλεκτρούπολης και να τους ευχηθώ καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα...
***Όσον αφόρα το κομμάτι που με αφορά στο περασμένο παιχνίδι με την Ελευσίνα αποχώρησα με διάστρεμμα Β' βαθμού και ενώ όλες οι προβλέψεις έλεγαν 15 μέρες έξω με την βοήθεια του κ. Ζήση βρέθηκα στο παρκέ να παίζω μέσα σε 7 μέρες με μοναδική γυμναστική ένα ζεϊμπέκικο που χόρεψα την Παρασκευή στο τραπέζι της ομάδας. Έσφιξα τα δόντια ήθελα πολύ να παίξω και να βοηθήσω αλλά παρότι έπαιξα δεν έκανα και πολλά που βοήθησαν την ομάδα..Η ομάδα έχει 15 παίκτες που μπορούν να παίξουν όλοι και δεν στήριζεται σε 1-2 πρόσωπα και αυτό φαίνεται στο γήπεδο..Συγχαρητήρια σε όλους για την υπερπροσπάθεια και ένα μεγάλω ευχαριστώ στον κόσμο που ήταν συγκλονιστικός!!!!
Συνέχεια με επίκινδυνο παιχνίδι με Αμφιάλη και τα μάτια μας 400 για να μην χάσουμε ότι με τόσο κόπο χτίσαμε!!!
Negro8
QUOTE(Crete78 @ Jan 17 2012, 14:34 ) *
Αποθέωση του μπάσκετ χθές στο μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Παννεαπολικό και Ηλεκτρούπολη...
Όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο από νωρίς και παρακολούθησαν και το παιχνίδι που προηγήθηκε ανάμεσα σε Ιωνικό και Δραπετσώνα και έμειναν να δουν κ το δεύτερο αγώνα διαπίστωσαν οτί δεν είχε τίποτα να ζηλέψει σε σχέση με ένα αγώνα Α' ΕΣΚΑΝΑ..
Στο αγωνιστικό μέρος είμασταν συνέχεια ένα βήμα μπροστά στο πρώτο ημίχρονο με το παιχνίδι παρόλα αυτά να πηγαίνει πόντο-πόντο..Στο Β' μέρος η Ηλεκτρούπολη ήταν πολύ καλύτερη, επέβαλε το παιχνίδι της και μας στρίμωξε πολύ άσχημα διατηρώντας μάλιστα και μια διαφορά της τάξης των 5-8 πόντων..Με τόσο κακή εμφάνιση από την πλευρά μας κανείς δεν πίστευε ότι μπορεί να γυρίσει η εις βάρος μας κατάσταση..
Αν τα θυμάμαι καλά γιατί ήταν και η ένταση του παιχνιδιού τέτοια:
-2 λεπτά πριν από το τέλος χάναμε με 7-8 πόντους
- με αντεπίθεση διαρκειάς και τον κόσμο να σπρώχνει την ομάδα φτάσαμε 19'' δεύτερα πριν το τέλος να χάνουμε με 3 πόντους
-Στα 2.4 δεύτερα κερδίσαμε βολές, ευστοχήσαμε στην πρώτη και την δεύτερη θέλαμε να πάει στο σίδερο για να πάρουμε το ριμπάουντ και να παλέψουμε να το στείλουμε στην παράταση με ένα καλάθι ακόμα.
-Εύστοχη κ η δεύτερη βολή με τον Στεφανή που την σούταρε να τραβάει τα μαλλία του και το σκορ 54-55
-Αουτ από κάτω για την Ηλεκτρούπολη με τον χρόνο στα 2.4 δεύτερα και τον παίκτη που κάνει το αόυτ να την πετάει με όλη του την δύναμη μέσα και η μπάλα να καταλήγει απευθείας στον πάγκο μας.
-Ο χρόνος κύλησε στα 1.7 κακώς γιατί ο παίκτης της Ηλεκτρουπολής που προσπάθησε να την γυρίσει στον αγωνιστικο χώρο ήρθε σε επαφή με την μπάλα όταν πατούσε και με τα δύο πόδια εκτός γηπέδου. (Οι διαιτητές δεν εκτίμησαν καλά τη φάση:αν ο παίκτης είχε προλάβει την μπάλα και απλά πάτησε έξω έπρεπε το άουτ να γίνει μπροστά από τον πάγκο μας , διαφορετικά έπρεπε το χρονόμετρο να μην κυλήσει καθόλου..)
-Επαναφορά κάτω από την μπασκέτα της Ηλεκτρούπολης και φάουλ στον Στεφανή ...Χάνει την πρώτη και όλο το γήπεδο παγώνει και βάζει την δεύτερη και στέλνει το ματς στην παράταση!!!
-Στον έξτρα χρόνο με την ψυχολογία με το μέρος μας, τον κόσμο να φωνάζει,τρομέρο τρίποντο από τον Στεφανή αλλά και ψυχραιμία στις βολές καταλήξαμε στο 69-65!!!
Ο κόσμος ήταν φανταστικός καταχειροκρότησε την Ηλεκτρούπολη στο τέλος και αναγνώρισε ότι ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.Ουσιαστικά πλήρωσε το γεγονός οτί πίστεψε ότι το παιχνίδι τελείωσε..Στην κυριολεξία το κλέψαμε το ροζ φύλλο αγώνος με τον Στεφανή να σηκώνει στις πλάτες του την ομάδα στα δύσκολα. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά της Ηλεκτρούπολης και να τους ευχηθώ καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα...
***Όσον αφόρα το κομμάτι που με αφορά στο περασμένο παιχνίδι με την Ελευσίνα αποχώρησα με διάστρεμμα Β' βαθμού και ενώ όλες οι προβλέψεις έλεγαν 15 μέρες έξω με την βοήθεια του κ. Ζήση βρέθηκα στο παρκέ να παίζω μέσα σε 7 μέρες με μοναδική γυμναστική ένα ζεϊμπέκικο που χόρεψα την Παρασκευή στο τραπέζι της ομάδας. Έσφιξα τα δόντια ήθελα πολύ να παίξω και να βοηθήσω αλλά παρότι έπαιξα δεν έκανα και πολλά που βοήθησαν την ομάδα..Η ομάδα έχει 15 παίκτες που μπορούν να παίξουν όλοι και δεν στήριζεται σε 1-2 πρόσωπα και αυτό φαίνεται στο γήπεδο..Συγχαρητήρια σε όλους για την υπερπροσπάθεια και ένα μεγάλω ευχαριστώ στον κόσμο που ήταν συγκλονιστικός!!!!
Συνέχεια με επίκινδυνο παιχνίδι με Αμφιάλη και τα μάτια μας 400 για να μην χάσουμε ότι με τόσο κόπο χτίσαμε!!!



Όντως το παιχνίδι κύλησε με αυτό τον τρόπο...στο μπάσκετ τα μικρά λάθη δίνουν τη νίκη στον αντίπαλο...Καλή συνέχεια να έχουμε,ακολουθεί ολόκληρος 2ος γύρος..Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πανεαπολλικού.
Νο 8 Α.Σ.Η.
ηλιας
Αγωνας για γερα νευρα χτες στην Νεαπολη...Η Ηλεκτρουπολη εχασε τον αγωνα μεσα απο τα χερια της!Μια ομαδα που ηταν πολυ καλα στημενη και ηξερε τι ζητουσε...Στην επιθεση τα drive που επιχειρουσαν οι παικτες της κατεληγαν σε ελευθερα σουτ και στην αμυνα οι αλλαγες και οι πολλες βοηθειες δεν μας επετρεψαν να κανουμε το παιχνιδι μας...Εμεις απο τη μερια μας ειχαμε σε μετρια μερα βασικους παικτες αλλα ευτυχως ο Στεφανης ηταν σε πολυ καλη μερα και μας ξελασπωσε επιθετικα.Πολλα συγχαρητηρια σε ολους τους συμπαικτες μου παρ' ολα αυτα. Πολλα μπραβο και στον κοσμο που ηρθε χτες να δει τον αγωνα παρα το κρυο...μας εδωσε κουραγιο και δυναμη ωστε να γυρισουμε τον αγωνα και τελικα να κερδισουμε!!!Η πορεια της ομαδας ειναι συνολικη επιτυχια και μενει ενας ολοκληρος γυρος ωστε να αποδειξουμε οτι αξιζουμε το εισητηριο της ανοδου.Καλη συνεχεια και στους χθεσινους αντιπαλους μας και ευχομαι να κανουμε φιεστα παρεα στον τελευταιο αγωνα του πρωταθληματος!!!
blazer8
[quote name='Κούκουρα' date='Jan 17 2012, 13:08 ' post='530198']
Τέλος πρώτου γύρου με τον Παννεαπολικό να με στέλνει στον κουβά!!Πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα της Νίκαιας που τελείωσε τον πρώτο γύρο έχοντα μόνο μια ήττα από την Δάφνη Αγίου Δημητρίου,η οποία κέρδισε εύκολα τους Απρόβλεπτους και πάει στο derby της Δευτέρας με τον Πήγασο Κορυδαλού.Ο Πήγασος κέρδισε δύσκολα την Σαρωνίδα και όλα δείχνουν οτι στον Άγιο Δημήτριο θα γίνει ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.Τα άλλα παιχνίδια κύλησαν φυσιολογικά!!Περιμένω απολογισμό του πρώτου γύρου!!Μέσα στην βδομάδα θα κάνω κι εγώ,βάσει αυτών που έχω δει..... μαζί με τις προβλέψεις για την ερχόμενη αγωνιστική,την πρώτη του δεύτερου γύρου!
[/quote

Θεωρώ κι αυτή είναι προσωπική άποψη και το έχω ξαναπεί ότι αυτή θα είναι η τριάδα της ανόδου κι απλά θα παλέψουν οι ομάδες για την 1 θέση, με τον Παν/ικο να έχει σαφές προβάδισμα.Αν και το πιο πιθανό είναι να ανέβουν 4 ομάδες στην Γ' ΕΣΚΑΝΑ.Όσο για τις ομάδες έχω να πω τα εξείς:
Παννεαπολικός: Δυνατή ομάδα με πάθος και σκοπό, έχει και λίγο την εύνοια της διαιτησίας ως Πειραιώτικη ομάδα.
Ηλεκτρούπολη: Δεμένη ομάδα και πολύ καλά οργανομένο σωματείο για την κατηγορία.
Γλυφάδα: Ιστορική ομάδα με το καλύτερο ρόστερ της κατηγορίας.
Δάφνη Α.Δ. : Πολύ καλή έδρα αλλά ως εκεί.
Άρης : Κι αυτή πολύ δεμένη ομάδα με πολύ καλή αμυντική λειτουργία.
Για τις υπόλοιπες ομάδες δεν έχω να πώ κάτι γιατί λίγο-πολύ στο ίδιο μήκος κύμματος βρίσκονται, εκτός κι αν εξαιρέσουμε την Αμφιάλη που είναι λίγο καλύτερη απ' τις υπόλοιπες.
Crete78
QUOTE (blazer8 @ Jan 18 2012, 12:48 ) *
Θεωρώ κι αυτή είναι προσωπική άποψη και το έχω ξαναπεί ότι αυτή θα είναι η τριάδα της ανόδου κι απλά θα παλέψουν οι ομάδες για την 1 θέση, με τον Παν/ικο να έχει σαφές προβάδισμα.Αν και το πιο πιθανό είναι να ανέβουν 4 ομάδες στην Γ' ΕΣΚΑΝΑ.Όσο για τις ομάδες έχω να πω τα εξείς:
Παννεαπολικός: Δυνατή ομάδα με πάθος και σκοπό, έχει και λίγο την εύνοια της διαιτησίας ως Πειραιώτικη ομάδα.
Ηλεκτρούπολη: Δεμένη ομάδα και πολύ καλά οργανομένο σωματείο για την κατηγορία.
Γλυφάδα: Ιστορική ομάδα με το καλύτερο ρόστερ της κατηγορίας.
Δάφνη Α.Δ. : Πολύ καλή έδρα αλλά ως εκεί.
Άρης : Κι αυτή πολύ δεμένη ομάδα με πολύ καλή αμυντική λειτουργία.
Για τις υπόλοιπες ομάδες δεν έχω να πώ κάτι γιατί λίγο-πολύ στο ίδιο μήκος κύμματος βρίσκονται, εκτός κι αν εξαιρέσουμε την Αμφιάλη που είναι λίγο καλύτερη απ' τις υπόλοιπες.


Κάθισα και διάβασα όλα τα φετινά post σου και πραγματικά δεν μπορώ να σε καταλάβω:
1.Σε μια παλιότερη διαφωνία που είχαμε με τα παιδιά της Σαρωνίδας βγήκες σωστά και είπες ότι κούρασε το θέμα με την διαιτησία και να μην ασχολούμαστε και σε 3-4 post σου αναφέρεσαι στη διατησία ...
2.Από πότε ο Παννεαπολικός που έχει πέσει δύο κατηγορίες σερί με διατησίες απίστευτες (χωρίς να σημαίνει ότι αν η διατησία μας έπαιζε 50-50 θα γλιτώναμε τον υποβιβασμό, απλά η ομάδα ήταν εκτός στόχων και όλοι σφύριζαν κλέφτικα όταν μας έβλεπαν) έχει την εύνοια των διαιτητών και πως γίνεται το 14-1 με καθαρές διαφορές σε όλα τα παιχνίδια εκτός του ντέρμπι να το έχει διαμορφώσει η διαιτησία;Πρέπει να σταματήσει αυτό το παραμύθι με τα Πειραϊκά σωματεία που έχουν συμπάθειες στον διαιτητικό χώρο αλλά όλοκληρος Πειραιάς παρακαλάει να μην βρέχει για να κάνει πρόπονηση γιατί τα κλειστα είναι σαν της καρέτα καρέτα στην περιοχή και στα Καμίνια έχουν έδρα "40" ομάδες..
3.Μας τονίζεις συνέχεια το ρόστερ της Γλυφάδας και το ότι είναι το καλύτερο στην κατηγοριά και εν μέρει συμφωνώ μαζί σου. Έχει πολύ καλή ομάδα αλλά εκτός από Τσιούμα και Σπυριδάκη που κάνουν την διαφορά ποιούς άλλους έχει ;
4. Την Αμφιάλη από ότι γράφεις δεν την έχεις δει ποτέ αλλά λες ότι είναι καλύτερη από τις υπόλοιπες με κριτήριο την βαθμολογία φαντάζομαι..Δεν διαφωνώ στο ότι είναι καλή ομάδα αλλά δεν γίνεται να μιλάς και να υποστηρίζεις ότι είναι καλύτερη από τις άλλες χωρίς να την έχεις δει καν..
5. Για την Ηλεκτρούπολη θέλω να πω ότι μου έκανε την καλύτερη εντύπωση σαν ομάδα, θεωρώ ότι θα είναι στην τριάδα και την τελευταία αγωνιστική πολύ πιθανόν να παίζουμε την πρωτιά στο μεταξύ μας αγώνα αν δεν κάνει κάποιος από του δύο μια ήττα εκτός προγράμματος.
6. Όσον αφορά την Δάφνη και τον Άρη νομίζω ότι θα είναι κοντά μέχρι το τέλος και έχω πολύ καλή άποψη και για τους δύο αν κ με τους πρώτους ανοίξαμε λογαριασμό στο πρώτο παιχνίδι..
7.Αδίκησες με το να μην αναφέρεις τον Πήγασο που είναι πολύ καλή ομάδα και είναι και πολύ ψηλά στην βαθμολογία..
Από εκεί και πέρα μου άρεσε και ο Έρμης που στην έδρα του είναι δυνατός..
Έχει ακόμα πολύ δρόμο, όποιος νομίζει οτί έχει ανέβει ήδη είναι γελασμένος, για αυτό χαμηλά το κεφάλι.Νομίζω ότι είναι πολύ δυνατό το πρωτάθλημα και πρέπει να το στηρίξουμε όλοι..

***Το φόρουμ δεν είναι μόνο για να τσακωνόμαστε και να παινεύουμε τα γένια μας αλλά και για να ανταλλάσουμε απόψεις.Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε μεταξύ μας πάντα..Βοηθήστε όλοι ο καθένας με τον τρόπο του να ζωντανέψει λίγο και πείτε και καμία καλή κουβέντα και για τους αντίπαλους, δεν είναι κακό... Θέλω να κλείσω με μια τρομερή στιγμή που την έχω αναφέρει ξανά αλλά μου έχει μείνει σαν εικόνα..Το παιχνίδι με την Ηλεκτρούπολη έχει τελειώσει , η ομάδα της Αργυρούπολης έχει χάσει και στο γνωστό επιφώνημα "ΑΣΗ" όλο το γήπεδο έχει μείνει όρθιο και χειροκροτεί.Δεν μιλάμε για 20 άτομα αλλά για 100+..Αυτό είναι το μπάσκετ που γουστάρουμε όλοι μας πιστεύω.Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες στον Β' γύρο και μακριά από τραυματισμούς και ακρότητες!!!
ZEKO
QUOTE(Crete78 @ Jan 18 2012, 17:24 ) *
Κάθισα και διάβασα όλα τα φετινά post σου και πραγματικά δεν μπορώ να σε καταλάβω:
1.Σε μια παλιότερη διαφωνία που είχαμε με τα παιδιά της Σαρωνίδας βγήκες σωστά και είπες ότι κούρασε το θέμα με την διαιτησία και να μην ασχολούμαστε και σε 3-4 post σου αναφέρεσαι στη διατησία ...
2.Από πότε ο Παννεαπολικός που έχει πέσει δύο κατηγορίες σερί με διατησίες απίστευτες (χωρίς να σημαίνει ότι αν η διατησία μας έπαιζε 50-50 θα γλιτώναμε τον υποβιβασμό, απλά η ομάδα ήταν εκτός στόχων και όλοι σφύριζαν κλέφτικα όταν μας έβλεπαν) έχει την εύνοια των διαιτητών και πως γίνεται το 14-1 με καθαρές διαφορές σε όλα τα παιχνίδια εκτός του ντέρμπι να το έχει διαμορφώσει η διαιτησία;Πρέπει να σταματήσει αυτό το παραμύθι με τα Πειραϊκά σωματεία που έχουν συμπάθειες στον διαιτητικό χώρο αλλά όλοκληρος Πειραιάς παρακαλάει να μην βρέχει για να κάνει πρόπονηση γιατί τα κλειστα είναι σαν της καρέτα καρέτα στην περιοχή και στα Καμίνια έχουν έδρα "40" ομάδες..
3.Μας τονίζεις συνέχεια το ρόστερ της Γλυφάδας και το ότι είναι το καλύτερο στην κατηγοριά και εν μέρει συμφωνώ μαζί σου. Έχει πολύ καλή ομάδα αλλά εκτός από Τσιούμα και Σπυριδάκη που κάνουν την διαφορά ποιούς άλλους έχει ;
4. Την Αμφιάλη από ότι γράφεις δεν την έχεις δει ποτέ αλλά λες ότι είναι καλύτερη από τις υπόλοιπες με κριτήριο την βαθμολογία φαντάζομαι..Δεν διαφωνώ στο ότι είναι καλή ομάδα αλλά δεν γίνεται να μιλάς και να υποστηρίζεις ότι είναι καλύτερη από τις άλλες χωρίς να την έχεις δει καν..
5. Για την Ηλεκτρούπολη θέλω να πω ότι μου έκανε την καλύτερη εντύπωση σαν ομάδα, θεωρώ ότι θα είναι στην τριάδα και την τελευταία αγωνιστική πολύ πιθανόν να παίζουμε την πρωτιά στο μεταξύ μας αγώνα αν δεν κάνει κάποιος από του δύο μια ήττα εκτός προγράμματος.
6. Όσον αφορά την Δάφνη και τον Άρη νομίζω ότι θα είναι κοντά μέχρι το τέλος και έχω πολύ καλή άποψη και για τους δύο αν κ με τους πρώτους ανοίξαμε λογαριασμό στο πρώτο παιχνίδι..
7.Αδίκησες με το να μην αναφέρεις τον Πήγασο που είναι πολύ καλή ομάδα και είναι και πολύ ψηλά στην βαθμολογία..
Από εκεί και πέρα μου άρεσε και ο Έρμης που στην έδρα του είναι δυνατός..
Έχει ακόμα πολύ δρόμο, όποιος νομίζει οτί έχει ανέβει ήδη είναι γελασμένος, για αυτό χαμηλά το κεφάλι.Νομίζω ότι είναι πολύ δυνατό το πρωτάθλημα και πρέπει να το στηρίξουμε όλοι..

***Το φόρουμ δεν είναι μόνο για να τσακωνόμαστε και να παινεύουμε τα γένια μας αλλά και για να ανταλλάσουμε απόψεις.Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε μεταξύ μας πάντα..Βοηθήστε όλοι ο καθένας με τον τρόπο του να ζωντανέψει λίγο και πείτε και καμία καλή κουβέντα και για τους αντίπαλους, δεν είναι κακό... Θέλω να κλείσω με μια τρομερή στιγμή που την έχω αναφέρει ξανά αλλά μου έχει μείνει σαν εικόνα..Το παιχνίδι με την Ηλεκτρούπολη έχει τελειώσει , η ομάδα της Αργυρούπολης έχει χάσει και στο γνωστό επιφώνημα "ΑΣΗ" όλο το γήπεδο έχει μείνει όρθιο και χειροκροτεί.Δεν μιλάμε για 20 άτομα αλλά για 100+..Αυτό είναι το μπάσκετ που γουστάρουμε όλοι μας πιστεύω.Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες στον Β' γύρο και μακριά από τραυματισμούς και ακρότητες!!!



77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Κούκουρα
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.......1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ......................2
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ....................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ...............................1
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ............................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ..........1
Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.........1
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ.............................2

Πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου με το μοναδικό derby να γίνεται στον Αγιο Δημήτριο.Πολύ περίεργο παιχνίδι θα γίνει και στην Άνω Γλυφάδα με την Αιξωνή,αν εκμεταλευτεί την πιθανή απογοήτευση των παιχτών της Ηλεκτρούπολης και το πολύ κακο γήπεδο,στο οποίο αγωνίζονται,μπορεί να κάνουν το τεράστιο μπαμ!!!!
Teo28april
QUOTE(Κούκουρα @ Jan 19 2012, 12:52 ) *
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.......1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ......................2
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ....................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ...............................1
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ............................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ..........1
Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.........1
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ.............................2

Πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου με το μοναδικό derby να γίνεται στον Αγιο Δημήτριο.Πολύ περίεργο παιχνίδι θα γίνει και στην Άνω Γλυφάδα με την Αιξωνή,αν εκμεταλευτεί την πιθανή απογοήτευση των παιχτών της Ηλεκτρούπολης και το πολύ κακο γήπεδο,στο οποίο αγωνίζονται,μπορεί να κάνουν το τεράστιο μπαμ!!!!



ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.......1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ......................1
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ....................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.............................. 1
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ............................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ..........1
Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.........2
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ.............................1

Κατά τη γνώμη μου, το πιο αμφίρροπο παιχνίδι από τα παραπάνω θα ναι το ματς
μεταξύ των δύο νησιών, αλλά θα δώσω ένα μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους.
kouloupis
QUOTE(Teo28april @ Jan 20 2012, 13:48 ) *
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.......1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ......................1
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ....................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.............................. 1
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ............................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ..........1
Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.........2
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ.............................1

Κατά τη γνώμη μου, το πιο αμφίρροπο παιχνίδι από τα παραπάνω θα ναι το ματς
μεταξύ των δύο νησιών, αλλά θα δώσω ένα μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους.


ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΝ/ΚΟΣ-ΑΜΦΙΑΛΗ ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΤΕΡΜΠΥ?
Teo28april
QUOTE(kouloupis @ Jan 20 2012, 15:33 ) *
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΝ/ΚΟΣ-ΑΜΦΙΑΛΗ ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΤΕΡΜΠΥ?



προσωπικά όχι, δεν μου φαίνεται ντέρμπι. Καλή ομάδα η Αμφιάλη και επικίνδυνη
σε όποιον την υποτιμήσει, αλλά δεν το θεωρώ ντέρμπι σε καμία περίπτωση βάση της εικόνας των
2 ομάδων μέχρι στιγμής.

Είναι σαν να παίζει ΠΑΟ-Κολοσσός, που ξέρεις ότι θα νικήσει ο ΠΑΟ, παρόλο που ο Κολοσσός είναι μία εξαιρετική ομάδα.

kouloupis
QUOTE(Teo28april @ Jan 20 2012, 18:47 ) *
προσωπικά όχι, δεν μου φαίνεται ντέρμπι. Καλή ομάδα η Αμφιάλη και επικίνδυνη
σε όποιον την υποτιμήσει, αλλά δεν το θεωρώ ντέρμπι σε καμία περίπτωση βάση της εικόνας των
2 ομάδων μέχρι στιγμής.

Είναι σαν να παίζει ΠΑΟ-Κολοσσός, που ξέρεις ότι θα νικήσει ο ΠΑΟ, παρόλο που ο Κολοσσός είναι μία εξαιρετική ομάδα.



ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ

ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ.
kouloupis
ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.......1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΑΟ - Ν.Ο. ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ......................1
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ....................1
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. - ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.............................. 1
Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ............................2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚ. - ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ..........2
Α.Ε. ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.........2
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ.............................2

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΑΝΤΕ ΡΕ ΑΜΦΙΑΛΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!
BlackHeart
Σαρωνικός-Τελαμώνας 87-54
Το ματς ήταν λίγο παρωδία γιατί ο Τελαμώνας κατέβασε 6 παίκτες(ο 6ος ήταν ένα πολύ μικρό παιδί).Δεν έχω να πω επομένως κάτι για την ομάδα.Δεν μπορούν να βγουν συμπεράσματα.Μια παρατήρηση μόνο:Το γεγονός ότι οι αντίπαλοι δεν έφεραν αξιόμαχη ομάδα,δε σημαίνει ότι οι διαιτητές έπρεπε να μη σφυρίζουν τίποτα εναντίον τους.Μια επιείκια στα φάουλ(ώστε να μη μείνουν λιγότεροι) δικαιολογείται,αλλά πρέπει να άφησαν τουλάχιστον 25 φορές τους αντιπάλους να κάνουν βήματα και το Νο 12 πάμπολες φορές να χρησιμοποιεί τους αγκώνες του.Αυτά..
blazer8
Περιμένουμε νίκη έκπληξη της Αμφιάλης απόψε, αν και λιγάκι δύσκολο.
just basketball
Πιστευω οτι σε ενα απο τα 2 παιχνιδια εκ των Αιξωνη-Ηλεκτρουπολη,Παννεαπολικος-Αμφιαλη θα εχουμε την εκπληξη σε αυτη την αγωνιστικη καθως και η Αιξωνη ειναι ικανη για την εκπληξη αλλα και η Αμφιαλη..με λιγοτερες πιθανοτητες να δινω στην Αμφιαλη καθως ειναι εκτος εδρας και ο Παννεαπολικος δυσκολα θα χασει στην εδρα του.
απο την αλλη το κακο κλειστο γηπεδο του Αγ.Τρυφωνα σε συνδυασμο με μια καλη εμφανιση της Αιξωνης μπορει να κανουν την εκπληξη απεναντι στην πολυ καλη ομαδα της Ηλεκτρουπολης.
Για να δουμε αν θα το διαψευσουν με την εμφανιση τους οι 2 πρωτοποροι..

Ο Σαρωνικος απο την αλλη κερδισε τον Τελαμωνα στην εδρα του δειχνοντας οτι στην εδρα του μπορει και νικαει..
Απο την αλλη ο Αρης Γλυφαδας δεν δυσκολευτηκε απεναντι στους Κυριαρχους.

Η Ελευσινα,Γλυφαδα και οΕρμης Αργυρουπολης αναμενεται να εχουν ευκολο εργο απεναντι στους αντιπαλους τους, ενω ντερμπι αναμενεται το παιχνιδι της Δαφνης με τον Πηγασο το οποιο εχει μεγαλο βαθμολογικο ενδιαφερον. Θα πονταρω στην επικρατηση του Πηγασου αν και οι 2 ομαδες ειναι ικανες για την νικη και δεν μπορεις να πεις ποιος ειναι το φαβορι για την νικη..

Enjoy the game.. blove.gif
dallas
QUOTE(just basketball @ Jan 23 2012, 15:12 ) *
Πιστευω οτι σε ενα απο τα 2 παιχνιδια εκ των Αιξωνη-Ηλεκτρουπολη,Παννεαπολικος-Αμφιαλη θα εχουμε την εκπληξη σε αυτη την αγωνιστικη καθως και η Αιξωνη ειναι ικανη για την εκπληξη αλλα και η Αμφιαλη..με λιγοτερες πιθανοτητες να δινω στην Αμφιαλη καθως ειναι εκτος εδρας και ο Παννεαπολικος δυσκολα θα χασει στην εδρα του.
απο την αλλη το κακο κλειστο γηπεδο του Αγ.Τρυφωνα σε συνδυασμο με μια καλη εμφανιση της Αιξωνης μπορει να κανουν την εκπληξη απεναντι στην πολυ καλη ομαδα της Ηλεκτρουπολης.
Για να δουμε αν θα το διαψευσουν με την εμφανιση τους οι 2 πρωτοποροι..

Ο Σαρωνικος απο την αλλη κερδισε τον Τελαμωνα στην εδρα του δειχνοντας οτι στην εδρα του μπορει και νικαει..
Απο την αλλη ο Αρης Γλυφαδας δεν δυσκολευτηκε απεναντι στους Κυριαρχους.

Η Ελευσινα,Γλυφαδα και οΕρμης Αργυρουπολης αναμενεται να εχουν ευκολο εργο απεναντι στους αντιπαλους τους, ενω ντερμπι αναμενεται το παιχνιδι της Δαφνης με τον Πηγασο το οποιο εχει μεγαλο βαθμολογικο ενδιαφερον. Θα πονταρω στην επικρατηση του Πηγασου αν και οι 2 ομαδες ειναι ικανες για την νικη και δεν μπορεις να πεις ποιος ειναι το φαβορι για την νικη..

Enjoy the game.. blove.gif

η αποψη μου ειναι οτι δυσκολα η αμφιαλη θα κανει την εκπληξη σημερα.....παρολο που η ομαδα της αμφιαλης ενιαχυθηκε με εναν αρκετα καλο σουτερ(λεοντιαδης) ο παννεαπολικος εχει καλυτερο υλικο και δυσκολα χανει μεσα στην εδρα του ειδικα τωρα που παει φουλ και για πρωταθλημα/.......
BlackHeart
Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση ακόμα.Θεωρώ ότι είναι λίγο ασέβεια να κατεβαίνουν οι ομάδες στην Αίγινα με 5 ή 6 παίκτες,λόγω του ταξιδιου κλπ κλπ..Ο Σαρωνικός έχει κατέβει σε όλους τους αγώνες με πλήρη ομάδα.Το ταξίδι είναι δικαιολογία κατά την άποψή μου,γιατί η δική μας ομάδα έχει 14 ταξίδια να κάνει κάθε σεζόν και όχι 1 όπως οι υπόλοιπες ομάδες.Το επισημαίνω γιατί δυστυχώς δημιουργούνται φαινόμενα όπως προχθές όπου ο αγώνας ήταν λίγο παρωδία...
kouloupis
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΥΦΤΩ ΧΑΣΑΜΕ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΠΑ[ΧΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝ/ΚΟΥ

ΚΑΙ Να ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ.ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΛΛΟΘΙ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ{69-42} ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ

ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝ/ΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΛΕΙΠΩ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ

ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Negro8
Mετά την ήττα την προηγούμενη βδομάδα πιστέυω πως σήμερα ξεσπάσαμε και αποδώσαμε πολύ όμορφο μπάσκετ για άλλη μια φορά.Καλό ξεκίνημα στον 2ο γύρο και με ευρεια νίκη στο γήπεδο της Αιξωνής με 72-93.(ημίχρονο 30-41).Καλή συνέχεια να έχουμε χώρις απουσίες και τραυματισμούς του 1ου γύρου.

Νο 8 Α.Σ.Η.
ηλιας
Παννεαπολικος - Αμφιαλη 69 - 42.
Σ'εναν αγωνα που για μας εκρυβε παγιδες καταφεραμε να παρουσιαστουμε σοβαροι.Δεν μειναμε στην μεγαλη νικη της προηγουμενης βδομαδας και καταφεραμε να κρατησουμε σε χαμηλο σκορ την ομαδα της Αμφιαλης..Το μεγαλο βαθος της ομαδας φανηκε και χτες, οταν στο πρωτο μισο του αγωνα ειχαμε τον Κουμανζελη να οργανωνει και να εκτελει...Ηταν ενας αγωνας στον οποιο ο χρονος συμμετοχης μοιραστηκε σε ολους τους παικτες και πλεον κοιταμε τον επομενο δυσκολο αγωνα στην Γλυφαδα με τον Αρη.Και παλι συγχαρητηρια σε ολους τους φιλαθλους που στηριζουν την προσπαθεια που κανουμε....

Υ.Γ. Φιλε κουλουπη για την διαιτησια δεν εχω να σου πω κατι...Οταν απο το 2ο δεκαλεπτο η διαφορα εχει εδραιωθει στους 20 ποντους νομιζω ειναι λιγο γραφικο να εχεις παραπονα απο την διαιτησια και να λες οτι η διαφορα ειναι εικονικη...Καλο και θεμιτο ειναι που πιστευεις την ομαδα σου αλλα το να μιλαμε συνεχεια για την διαιτησια δεν βγαζει πουθενα(εκτος αν το κανεις για τις εντυπωσεις...)Θεωρω οτι ησουν ακομα σε υπερενταση οταν τα εγραφες και οτι το ληγουμε εδω το θεμα....
VERONIKA
Κάτι τρέχει … κάτι τρέχει … !
Εδώ και λίγους μήνες παρακολουθούμε – με ανοικτό το στόμα – το θέατρο του π α ρ α λ ό γ ου!
Κινήσεις συνομωσίας που εξελίσσονται γοργά με σκοπό……. Τι άραγε;
Ανίερες συμμαχίες σε σκοτεινές αίθουσες…. Γιατί στο σκοτάδι;
Υπόγειες διαδρομές επωνύμων κι ανωνύμων.
Πιέσεις που δημιουργούν ερωτηματικά σε αθλητικούς και πολιτικούς χώρους.
Συμφωνίες κάτω απ΄ το τραπέζι αλλά και καταπάτηση άλλων. Τι σκοπό είχαν κι έχουν;
Ποιος γνωρίζει να μας πει ποια ήταν η συμφωνία-συνεργασία Κρόνου-Δάφνης; Γιατί χάλασε; Πού βρίσκονται, σήμερα και υπό ποίο καθεστώς, οι ανταλλαγέντες αθλητές εκείνης της συμφωνίας; Ήταν έγγραφη η συμφωνία; Έγινε κατόπιν απόφασης των Δ.Σ. των δύο σωματείων; Υπάρχουν πρακτικά; Ή μήπως όσα έγιναν ήσαν εν αγνοία των Δ.Σ.;
Ποιος αθλητής ήταν η αιτία να σπάσει η συμφωνία και πού βρίσκεται, σήμερα, αυτός ο αθλητής; Έγιναν νόμιμα ή παράνομα; Τι γνωρίζει επ΄ αυτού ο πρόεδρος και το λοιπό Δ.Σ.; Ποιος υπέγραψε;
Ο πρόεδρος εμφανίζεται (έγγραφα) να πιέζει αφόρητα το δήμο για μεγαλύτερο μερίδιο της «πίττας» των γηπέδων στο σωματείο του, είναι αλήθεια και …. Τι είδους πιέσεις δέχεται ο πρόεδρος της Δάφνης (εσωτερικές κι εξωτερικές) για ηπιότερη αντίδραση στο θέμα γηπέδων και υποχώρηση των θέσεων του σωματείου;
Γνωρίζει ο πρόεδρος και το Δ.Σ. του σωματείου τις κινήσεις των ανθρώπων του μπάσκετ με τα γήπεδα στην πόλη μας;
Ποιος κινεί τα νήματα στο μπάσκετ της Δάφνης; Γιατί αλληλοσπαράσσονται (χάθηκαν αξιόλογοι παράγοντες την τελευταία 4ετία); Ποιοι είναι οι νέοι άνθρωποι που ασχολούνται με το μπάσκετ και γιατί διατυμπανίζουν παντού πως ήρθαν για να «βοηθήσουν»; Τι κρύβεται πίσω από αυτή τη «βοήθεια»;
Ποιος έχει σειρά να «φαγωθεί»; Μήπως ο πρόεδρος; Γι΄ αυτό ήρθε η «βοήθεια»;
Ποιος μπορεί να σκεφθεί κάτι τέτοιο; πολύ περισσότερο δε να κάνει για έναν άνθρωπο - πρόεδρο που η πορεία της ζωής του είναι συνυφασμένη με την ύπαρξη και εξέλιξη της πορείας ενός σωματείου που μετράει 40 χρόνια και που έχει αποδείξει την αγάπη του για το παιδί και τον αθλητισμό.
Θα επανέλθω, όμως, γιατί υπάρχουν πολλές απορίες με τα όσα διαδραματίζονται στο σωματείο Δάφνη Αγ. Δημητρίου . Μα παρα πολλές. Όπως:
Οι προπονητές: Βερύκιος, Θεοφανίδης, Αναγνωστόπουλος, Πούγγουρας, Μυλωνάς
Τα σωματεία: Κρόνος, Αστέρας
Ο δήμος: Ο.Π.Α.Π., (Πρόεδρος κι Αντιπρόεδρος)
Μπάσκετ: Τα νέα «φυντάνια» αλλά και οι δυσαρεστημένοι παράγοντες και με ποιον;
Εκδηλώσεις: Ο χορός στο «κουτούκι του Νικόλα» 15/1/2012. Μέσα ήμουν. Ξέρω τι άκουσα και τι είδα. Θα κλάψουν μανούλες….


atromitos13
ο ατρομητος τελικά θα βγει απο το πρωτάθλημα; διαλυση εντελώς;
geo9
QUOTE (atromitos13 @ Jan 24 2012, 16:16 ) *
ο ατρομητος τελικά θα βγει απο το πρωτάθλημα; διαλυση εντελώς;

oxi oxi min mou anisixeis...
atromitos13
QUOTE (geo9 @ Jan 24 2012, 17:12 ) *
oxi oxi min mou anisixeis...


μακάρι φίλε μου, κρίμα είναι να διασύρετε μία ομάδα ετών.

VERONIKA
Γιατί εξεδιώχθη ο Αναγνωστόπουλος ενώ είχε την ομάδα Πρώτη;
Ποιος υπεύθυνος του μπάσκετ το αποφάσισε και πώς το δικαιολόγησε στη διοίκηση; Πού απέβλεπε μ΄ αυτήν την απομάκρυνση;
Έχει μήπως σχέση – η απομάκρυνσή του – με το «σπάσιμο» της συμφωνίας με τον Κρόνο; Μήπως προλείανε το έδαφος;
Γιατί η αιτιολόγηση της απομάκρυνσης δεν έπεισε κανέναν στο Δ.Σ.
Γιατί προσελήφθη ο Πούγγουρας; Ποιον παράγοντα εξυπηρετούσε προπονώντας το παιδί του; Παρ΄ όλη την σφοδρή αντίδραση του μισού Δ.Σ.;
Γιατί παραιτήθηκε ο Βαγγέλης Κακαράτζας – από το μπάσκετ - ενώ κατά γενική ομολογία ήταν άξιος διοργανωτής και πολύ χρήσιμος για το τμήμα, ιδιαίτερα στο οικονομικό; Και γιατί το Δ.Σ. απεδέχθη την παραίτηση με σπουδή; Ποιος καιροφυλακτούσε για τη θέση του;
Γιατί ο Μυλωνάς απέσυρε την υποψηφιότητά του στο παρά 5’ στις εκλογές του 2008; Είχε να κάνει με την ανάληψή του ως προπονητής, αργότερα;
Γιατί απεμακρύνθη η Βιτσετζάτου από τη γραμματεία του μπάσκετ μήπως για προσληφθεί η σύζυγος του Μυλωνά;
Ποια ήταν η μηνιαία αμοιβή ου ζεύγους;
Γιατί προσελήφθη ο Θεοφανίδης; Μήπως για ν΄ ανοίξει το δρόμο στο γνωστό «προπονητή» με την προφανή αποτυχία του;
Γιατί δεν εξηγούν στον κόσμο τους λόγους που χάλασαν οι από 20ετίας άριστες και αδελφοποιημένες σχέσεις με τον Κρόνο; Τι πραγματικά κρύβεται πίσω από την ανταλλαγή αθλητών με δανεισμό; Γιατί νεαρός ταλαντούχος καλαθοσφαιριστής της Δάφνης και γιος παράγοντα, από τον Κρόνο, βρέθηκε σε ομάδα Α1; Πώς δόθηκε: Μ’ ελευθέρας, μ’ αποδέσμευση και πώς ωφελήθηκε η Δάφνη; Ή με δανεισμό και πότε επιστρέφει; Ποιοι υπέγραψαν την μετακίνηση; Τι γνωρίζει το Δ.Σ.;
Ας βγει κάποιος από τη Δάφνη και τον Κρόνο να εξηγήσει στον κόσμο την αλήθεια.
Καλούμε τους προέδρους των δύο σωματείων να μας πουν τι έγινε και χάλασε μια φιλία και συνεργασία 10ετιών!
Continue…
Teo28april
QUOTE(VERONIKA @ Jan 25 2012, 13:04 ) *
Γιατί εξεδιώχθη ο Αναγνωστόπουλος ενώ είχε την ομάδα Πρώτη;
Ποιος υπεύθυνος του μπάσκετ το αποφάσισε και πώς το δικαιολόγησε στη διοίκηση; Πού απέβλεπε μ΄ αυτήν την απομάκρυνση;
Έχει μήπως σχέση – η απομάκρυνσή του – με το «σπάσιμο» της συμφωνίας με τον Κρόνο; Μήπως προλείανε το έδαφος;
Γιατί η αιτιολόγηση της απομάκρυνσης δεν έπεισε κανέναν στο Δ.Σ.
Γιατί προσελήφθη ο Πούγγουρας; Ποιον παράγοντα εξυπηρετούσε προπονώντας το παιδί του; Παρ΄ όλη την σφοδρή αντίδραση του μισού Δ.Σ.;
Γιατί παραιτήθηκε ο Βαγγέλης Κακαράτζας – από το μπάσκετ - ενώ κατά γενική ομολογία ήταν άξιος διοργανωτής και πολύ χρήσιμος για το τμήμα, ιδιαίτερα στο οικονομικό; Και γιατί το Δ.Σ. απεδέχθη την παραίτηση με σπουδή; Ποιος καιροφυλακτούσε για τη θέση του;
Γιατί ο Μυλωνάς απέσυρε την υποψηφιότητά του στο παρά 5’ στις εκλογές του 2008; Είχε να κάνει με την ανάληψή του ως προπονητής, αργότερα;
Γιατί απεμακρύνθη η Βιτσετζάτου από τη γραμματεία του μπάσκετ μήπως για προσληφθεί η σύζυγος του Μυλωνά;
Ποια ήταν η μηνιαία αμοιβή ου ζεύγους;
Γιατί προσελήφθη ο Θεοφανίδης; Μήπως για ν΄ ανοίξει το δρόμο στο γνωστό «προπονητή» με την προφανή αποτυχία του;
Γιατί δεν εξηγούν στον κόσμο τους λόγους που χάλασαν οι από 20ετίας άριστες και αδελφοποιημένες σχέσεις με τον Κρόνο; Τι πραγματικά κρύβεται πίσω από την ανταλλαγή αθλητών με δανεισμό; Γιατί νεαρός ταλαντούχος καλαθοσφαιριστής της Δάφνης και γιος παράγοντα, από τον Κρόνο, βρέθηκε σε ομάδα Α1; Πώς δόθηκε: Μ’ ελευθέρας, μ’ αποδέσμευση και πώς ωφελήθηκε η Δάφνη; Ή με δανεισμό και πότε επιστρέφει; Ποιοι υπέγραψαν την μετακίνηση; Τι γνωρίζει το Δ.Σ.;
Ας βγει κάποιος από τη Δάφνη και τον Κρόνο να εξηγήσει στον κόσμο την αλήθεια.
Καλούμε τους προέδρους των δύο σωματείων να μας πουν τι έγινε και χάλασε μια φιλία και συνεργασία 10ετιών!
Continue…




Γιατί δεν στέλνεις το βιβλίο σου στις εκδόσεις ΨΥΧΟΓΙΟΣ και μας το παραθέτεις κομμάτι κομμάτι στο forum? Γιατί θα πρέπει να με απασχολεί εμένα και άλλους τόσους δεκάδες φίλους η τύχη της γραμματέως Βιτσετζάτου? Πάντως Veronika έχεις τα φόντα να γίνεις ο νέος Dan Brown.





i_like_it
QUOTE(VERONIKA @ Jan 25 2012, 14:04 ) *
Γιατί εξεδιώχθη ο Αναγνωστόπουλος ενώ είχε την ομάδα Πρώτη;
Ποιος υπεύθυνος του μπάσκετ το αποφάσισε και πώς το δικαιολόγησε στη διοίκηση; Πού απέβλεπε μ΄ αυτήν την απομάκρυνση;
Έχει μήπως σχέση – η απομάκρυνσή του – με το «σπάσιμο» της συμφωνίας με τον Κρόνο; Μήπως προλείανε το έδαφος;
Γιατί η αιτιολόγηση της απομάκρυνσης δεν έπεισε κανέναν στο Δ.Σ.
Γιατί προσελήφθη ο Πούγγουρας; Ποιον παράγοντα εξυπηρετούσε προπονώντας το παιδί του; Παρ΄ όλη την σφοδρή αντίδραση του μισού Δ.Σ.;
Γιατί παραιτήθηκε ο Βαγγέλης Κακαράτζας – από το μπάσκετ - ενώ κατά γενική ομολογία ήταν άξιος διοργανωτής και πολύ χρήσιμος για το τμήμα, ιδιαίτερα στο οικονομικό; Και γιατί το Δ.Σ. απεδέχθη την παραίτηση με σπουδή; Ποιος καιροφυλακτούσε για τη θέση του;
Γιατί ο Μυλωνάς απέσυρε την υποψηφιότητά του στο παρά 5’ στις εκλογές του 2008; Είχε να κάνει με την ανάληψή του ως προπονητής, αργότερα;
Γιατί απεμακρύνθη η Βιτσετζάτου από τη γραμματεία του μπάσκετ μήπως για προσληφθεί η σύζυγος του Μυλωνά;
Ποια ήταν η μηνιαία αμοιβή ου ζεύγους;
Γιατί προσελήφθη ο Θεοφανίδης; Μήπως για ν΄ ανοίξει το δρόμο στο γνωστό «προπονητή» με την προφανή αποτυχία του;
Γιατί δεν εξηγούν στον κόσμο τους λόγους που χάλασαν οι από 20ετίας άριστες και αδελφοποιημένες σχέσεις με τον Κρόνο; Τι πραγματικά κρύβεται πίσω από την ανταλλαγή αθλητών με δανεισμό; Γιατί νεαρός ταλαντούχος καλαθοσφαιριστής της Δάφνης και γιος παράγοντα, από τον Κρόνο, βρέθηκε σε ομάδα Α1; Πώς δόθηκε: Μ’ ελευθέρας, μ’ αποδέσμευση και πώς ωφελήθηκε η Δάφνη; Ή με δανεισμό και πότε επιστρέφει; Ποιοι υπέγραψαν την μετακίνηση; Τι γνωρίζει το Δ.Σ.;
Ας βγει κάποιος από τη Δάφνη και τον Κρόνο να εξηγήσει στον κόσμο την αλήθεια.
Καλούμε τους προέδρους των δύο σωματείων να μας πουν τι έγινε και χάλασε μια φιλία και συνεργασία 10ετιών!
Continue…


Καλό θα είναι όταν αναφέρεις τοοοοοόσα ονόματα και τόσες λεπτομέρειες να υπογράφεις.
Ζητάς να βγούν συγκεκριμένα άτομα και να σου δώσουν απαντήσεις για συγκεκριμένα θέματα, αποκαλύπτεις θέματα, αποκαλύπτεις ονόματα σε τυχαία χρονική στιγμή χωρίς να βλέπω στο forum κάτι αντίστοιχο και κάποιο παράπονο απο κανέναν.
Και στο κάτω κάτω όλα αυτά που αναφέρεις δεν ξέρει κανένας σε τί αποσκοπούν και για πιό λόγο το κάνεις.
Και επίσης με τις τόσες απορίες που έχεις για πολύ συγκεκριμένα πράγματα δε μπορεί να μην γνωρίζεις τίποτα και εσύ.
Μήπως θα πρέπει να αναφέρεις κάτι ως κατάφαση και να σταματήσεις τα ερωτήματα
Μήπως θα πρέπει να υπογράψεις και ποιος / α είσαι???

Ευχαριστώ...

Υ.Γ. Μην μου πεις γιατί δεν υπογράφω. Δεν θίγω σωματεία , ονόματα και καταστάσεις...
Goofy-shot
QUOTE(i_like_it @ Jan 26 2012, 16:38 ) *
Καλό θα είναι όταν αναφέρεις τοοοοοόσα ονόματα και τόσες λεπτομέρειες να υπογράφεις.
Ζητάς να βγούν συγκεκριμένα άτομα και να σου δώσουν απαντήσεις για συγκεκριμένα θέματα, αποκαλύπτεις θέματα, αποκαλύπτεις ονόματα σε τυχαία χρονική στιγμή χωρίς να βλέπω στο forum κάτι αντίστοιχο και κάποιο παράπονο απο κανέναν.
Και στο κάτω κάτω όλα αυτά που αναφέρεις δεν ξέρει κανένας σε τί αποσκοπούν και για πιό λόγο το κάνεις.
Και επίσης με τις τόσες απορίες που έχεις για πολύ συγκεκριμένα πράγματα δε μπορεί να μην γνωρίζεις τίποτα και εσύ.
Μήπως θα πρέπει να αναφέρεις κάτι ως κατάφαση και να σταματήσεις τα ερωτήματα
Μήπως θα πρέπει να υπογράψεις και ποιος / α είσαι???

Ευχαριστώ...

Υ.Γ. Μην μου πεις γιατί δεν υπογράφω. Δεν θίγω σωματεία , ονόματα και καταστάσεις...


Σωστοοοοός!!!!!
magickaminia
QUOTE(atromitos13 @ Jan 24 2012, 16:16 ) *
ο ατρομητος τελικά θα βγει απο το πρωτάθλημα; διαλυση εντελώς;

Γιατι να μην βγει απ το πρωταθλημα ρε παληκαρια ; 2 μηδενισμοι δενσημαινουν αυτοματη αποβολη απ το πρωταθλημα. Γιατι αφου υπαρχει ο κανονισμος να μην τηρηθει; Και το λεω εγω που προσωπικα εχω σκασει απ την πληρη απαξιωση του συλλογου σε ολα τα επιπεδα. Που ακουστηκε να εχει ο συλλογος 3 μηδενισμους σε μια χρονια; Γιατι υπαρχει και μηδενισμος και στο γυναικειο τμημα. Δηλαδη τι πρεπει να γινει για να παραιτηθει ως ανικανος αυτος που κανει οτι διοικει τον συλλογο και συν αυτω; Ποσο ακομα πρεπει να ξεφτιλισθει αυτο το σωματειο; Οι γονεις που πληρωνουν για να παιζουν τα παιδια τους γιατι αδιαφορουν τοσο ; Εγω δεν μπορω να ασχοληθω ξανα με το συλλογο , αλλα αν υπαρχουν ανθρωποι που αγαπουν τον Ατρομητο πρεπει να δρασουν επιτελους. Ο συλλογος πλεει τα λοισθια. Και αν δεν μπορει κανεις να βοηθησει ας σταματησουν τα αγωνιστικα τμηματα και να ασχοληθουν με τις υποδομες του συλλογου. Ουτως ή αλλως απο το 2004 και μετα ή τελευταιος 'η προτελευταιος τερματιζει στην ΔΕΣΚΑΝΑ. Μην ξεφτιλιζουν την φανελλα μιας ομαδας που την εχουν τιμησει μεγαλοι παικτες και προπονητες στο παρελθον και εγω στα πρωτα του βηματα πριν 30 χρονια. Ας αφησουν την φανελλα αυτη να θυμιζει σε καποιους οτι υπηρξε καποτε μια ομαδα με το ονομα Ατρομητος που την σεβονταν σε ολο το Πειραια. blove.gif
kouloupis
QUOTE(ηλιας @ Jan 24 2012, 14:19 ) *
Παννεαπολικος - Αμφιαλη 69 - 42.
Σ'εναν αγωνα που για μας εκρυβε παγιδες καταφεραμε να παρουσιαστουμε σοβαροι.Δεν μειναμε στην μεγαλη νικη της προηγουμενης βδομαδας και καταφεραμε να κρατησουμε σε χαμηλο σκορ την ομαδα της Αμφιαλης..Το μεγαλο βαθος της ομαδας φανηκε και χτες, οταν στο πρωτο μισο του αγωνα ειχαμε τον Κουμανζελη να οργανωνει και να εκτελει...Ηταν ενας αγωνας στον οποιο ο χρονος συμμετοχης μοιραστηκε σε ολους τους παικτες και πλεον κοιταμε τον επομενο δυσκολο αγωνα στην Γλυφαδα με τον Αρη.Και παλι συγχαρητηρια σε ολους τους φιλαθλους που στηριζουν την προσπαθεια που κανουμε....

Υ.Γ. Φιλε κουλουπη για την διαιτησια δεν εχω να σου πω κατι...Οταν απο το 2ο δεκαλεπτο η διαφορα εχει εδραιωθει στους 20 ποντους νομιζω ειναι λιγο γραφικο να εχεις παραπονα απο την διαιτησια και να λες οτι η διαφορα ειναι εικονικη...Καλο και θεμιτο ειναι που πιστευεις την ομαδα σου αλλα το να μιλαμε συνεχεια για την διαιτησια δεν βγαζει πουθενα(εκτος αν το κανεις για τις εντυπωσεις...)Θεωρω οτι ησουν ακομα σε υπερενταση οταν τα εγραφες και οτι το ληγουμε εδω το θεμα....



ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΕΡΕΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ

ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟΥΣ 20 ΠΟΝΤΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΠΩΣ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΣΤΟΝ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΣ...ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

BlackHeart
Σαρωνίδα-Σαρωνικός 56-59 με τρίποντο του Μπήτρου από το κέντρο!!!!
Κάναμε την πρώτη εκτός έδρας νίκη.Η ομάδα έχει βελτίωση και έχουν έρθει και νίκες.Συνεχίζουμε...
leonkalf
Το σημερινό πρόγραμμα:

21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ.

21.15 ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ.

21.00 ΚΛ. ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

21.30 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ

20.30 ΚΛ. Α. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΓΑΣΕ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

20.30 ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ
blazer8
Μεγάλη νίκη του Άρη χθές που ταρακουνάει λίγο τους πρωτοπόρους!
harristheo
QUOTE (BlackHeart @ Jan 29 2012, 21:40 ) *
Σαρωνίδα-Σαρωνικός 56-59 με τρίποντο του Μπήτρου από το κέντρο!!!!
Κάναμε την πρώτη εκτός έδρας νίκη.Η ομάδα έχει βελτίωση και έχουν έρθει και νίκες.Συνεχίζουμε...



μια μικρη διόρθωση...
το σουτ ηταν πολυ πιο πισω απο το κέντρο smiley.gif
υπήρχει και άμυνα πανω στον παίχτη (όχι στο σουτ για να μην γίνει φάουλ...)
Ο Μπήτρος πολύ σωστά ζήτησε και συγνώμη για το εύστοχο σουτ...
και εμείς ( εγώ προσωπικά Νο7 αν και λιγο πριν ειχα ισοφαρίσει με τριποντα στα τελευταια δευτερόλεπτα με την χαρά να πάμε στην παράταση) τον χειροκρότησα...

άξιος παίχτης και τεχνικά και ηθικά

τετοια παιχνίδια με ανατροπή -18 πόντων ( η ομαδα τησ Σαρωνίδας ήταν πίσω στο σκορ) σε ισοφάριση 56-56 λιγα δευτερα πριν το τέλος και με λήξη με ένα τόσο μακρυνο σουτ προσφέρουν ιδιαίτερες συγκινήσεις.

μπράβο στα παιδιά του Σαρωνικού

καλή συνέχεια
reggie miller 7
καλημερα σε ολους..ειλικρινα λυπαμαι για ολα αυτα που γινονται στον ατρομητο..ασχετος κ αδιαφορος σε σημειο προκλητικο προεδρος που φερνει ανικανους προπονητες κ διαλυουν την ομαδα αλλα πιο πολυ εμας που αγωνιζομαστε κ παραταμε την δουλεια μας για την καυλα μας..μετανοιωσαμε σχεδον ολοι που πηγαμε στην ομαδα κ αλλοι που κατσανε κ φετος αλλα μονο αδιαφορει δεν ειμασταν παρα τα προβληματα..0 προπονησεις-0 διαθεση πια-κατω απο το 0 προεδρος-πολυ πιο κατω προπονητης..βαρεσαμε διαλυση !!(ουτε για τα τελευταια ενσημα δεν κανει η ομαδα)
geo9
QUOTE (magickaminia @ Jan 27 2012, 13:48 ) *
Γιατι να μην βγει απ το πρωταθλημα ρε παληκαρια ; 2 μηδενισμοι δενσημαινουν αυτοματη αποβολη απ το πρωταθλημα. Γιατι αφου υπαρχει ο κανονισμος να μην τηρηθει; Και το λεω εγω που προσωπικα εχω σκασει απ την πληρη απαξιωση του συλλογου σε ολα τα επιπεδα. Που ακουστηκε να εχει ο συλλογος 3 μηδενισμους σε μια χρονια; Γιατι υπαρχει και μηδενισμος και στο γυναικειο τμημα. Δηλαδη τι πρεπει να γινει για να παραιτηθει ως ανικανος αυτος που κανει οτι διοικει τον συλλογο και συν αυτω; Ποσο ακομα πρεπει να ξεφτιλισθει αυτο το σωματειο; Οι γονεις που πληρωνουν για να παιζουν τα παιδια τους γιατι αδιαφορουν τοσο ; Εγω δεν μπορω να ασχοληθω ξανα με το συλλογο , αλλα αν υπαρχουν ανθρωποι που αγαπουν τον Ατρομητο πρεπει να δρασουν επιτελους. Ο συλλογος πλεει τα λοισθια. Και αν δεν μπορει κανεις να βοηθησει ας σταματησουν τα αγωνιστικα τμηματα και να ασχοληθουν με τις υποδομες του συλλογου. Ουτως ή αλλως απο το 2004 και μετα ή τελευταιος 'η προτελευταιος τερματιζει στην ΔΕΣΚΑΝΑ. Μην ξεφτιλιζουν την φανελλα μιας ομαδας που την εχουν τιμησει μεγαλοι παικτες και προπονητες στο παρελθον και εγω στα πρωτα του βηματα πριν 30 χρονια. Ας αφησουν την φανελλα αυτη να θυμιζει σε καποιους οτι υπηρξε καποτε μια ομαδα με το ονομα Ατρομητος που την σεβονταν σε ολο το Πειραια. blove.gif

den ine dio midenismoi akrivos.... gia na midenisti mia omada prepi na ine idias etias oi midenizmoi opote adika xerese oso iparxoun pextes ston atromito me kotsia den tha afinoun etsi tin omada!!!!

QUOTE (reggie miller 7 @ Jan 31 2012, 08:24 ) *
καλημερα σε ολους..ειλικρινα λυπαμαι για ολα αυτα που γινονται στον ατρομητο..ασχετος κ αδιαφορος σε σημειο προκλητικο προεδρος που φερνει ανικανους προπονητες κ διαλυουν την ομαδα αλλα πιο πολυ εμας που αγωνιζομαστε κ παραταμε την δουλεια μας για την καυλα μας..μετανοιωσαμε σχεδον ολοι που πηγαμε στην ομαδα κ αλλοι που κατσανε κ φετος αλλα μονο αδιαφορει δεν ειμασταν παρα τα προβληματα..0 προπονησεις-0 διαθεση πια-κατω απο το 0 προεδρος-πολυ πιο κατω προπονητης..βαρεσαμε διαλυση !!(ουτε για τα τελευταια ενσημα δεν κανει η ομαδα)

kalimera ke se sena.... ilikrina lipame pou ksipnises to proi ke mas ixes proti enia...!!! ilikrina lipame pou vgazeis ta aplita tis omadas se ena foroum pou pragmatika afta pou grafis den niazoun kanenan edw. para prokaloun gelio ke xara se adipalous..!!!! an ise pextis tou atromitou ke exeis filotimo kalo ine na min katevis stin epomeni proponisei tis omadas sou!!! tous kaneis kako ke me afta pou grafis ginese ke epikindinos.!!!!! NOMOS: gia na krinis enan proponiti ke idika ton sigekrimeno prepei na ise PEXTIS!!! ke tis omades tis kanoune oi pextes ke meta oi proponites!!!! opote kalitera na diagrapsis o idios to postarisma sou prin arxiseis na diasirese se oli tin attiki!!!! EFXARISTW
magickaminia
QUOTE(geo9 @ Jan 31 2012, 15:38 ) *
den ine dio midenismoi akrivos.... gia na midenisti mia omada prepi na ine idias etias oi midenizmoi opote adika xerese oso iparxoun pextes ston atromito me kotsia den tha afinoun etsi tin omada!!!!


kalimera ke se sena.... ilikrina lipame pou ksipnises to proi ke mas ixes proti enia...!!! ilikrina lipame pou vgazeis ta aplita tis omadas se ena foroum pou pragmatika afta pou grafis den niazoun kanenan edw. para prokaloun gelio ke xara se adipalous..!!!! an ise pextis tou atromitou ke exeis filotimo kalo ine na min katevis stin epomeni proponisei tis omadas sou!!! tous kaneis kako ke me afta pou grafis ginese ke epikindinos.!!!!! NOMOS: gia na krinis enan proponiti ke idika ton sigekrimeno prepei na ise PEXTIS!!! ke tis omades tis kanoune oi pextes ke meta oi proponites!!!! opote kalitera na diagrapsis o idios to postarisma sou prin arxiseis na diasirese se oli tin attiki!!!! EFXARISTW

Για το παληκαρι που αναφερεσαι με απειλητικο σχεδον τροπο ,αν ειστε ειδικα συμπαικτες βρειτε τα. Εγω ομως σαν Μιχαλης γιατι σου φανηκε οτι χαιρομαι ρε ανθρωπε; Ειναι δυνατον με 1 νικη και2 μηδενισμους να μιλαει λογικος ανθρωπος για τμημα ανδρικο στον Ατρομητο; Ξερεις αγορι μου ποιοι εχουν φορεσει την φανελλα που εσυ φορας και λες οτι τιμας το συλλογο; Εγω που ειμαι απ ταιδρυτικα μελη της ομαδας μπασκετ θεωρω τον εαυτο μου πολυ λιγο μπασκετικα μπροστα σε ονοματα οπως ο Κουρεντζης, ο Γερολυματος, ο Μουστακος, ο Ανδρεαδακης , ο Κολινιατης, ο Γκαρωνης , ο Τσαπακης, ο Ντζοιδος κ.α. που φορεσαν την φανελλα αυτη. Μη παρεξηγεισαι χωρις λογο . Εσυ τωρα κανεις θεμα την ομαδα του Ατρομητου, γιατι δειχνεις οτι δεν εχεις αυτογνωσια αγαπητε. Οσον αφορα το θεμα προπονητη στο τμημα απο που θες να αρχισω απο τον Ραμμο,απ τον Μπρουστα, απ το Νανακο.... Δεν βαλλεστε φιλε μου απο εξω απο μεσα ειναι το προβλημα σας. Εχεις ακομα στην ομαδα παιδια που ειχαν εμενα εφορο στο ανδρικο του Ατρομητου. Ρωτα το Σπυρο το Γκανη ,τι εκανα εγω για την ομαδα ; Ρωτα το Σπυρο το Γκικα τι εκανα ; Ασε με στην απ εξω. blove.gif
reggie miller 7
ρε μεγαλε εγω ξυπνησα πρωι κ εγραψα αυτα που ζω στον ατρομητο,εσυ αν εισαι μελος της ομαδας κ βλεπεις κοτσια τσαμπουκα προπονηταραδες κ προεδραρες..τοτε κοιμασαι ακομα κ πολυ βαθια μαλιστα !!αντε καληνυχτα..
geo9
QUOTE (reggie miller 7 @ Jan 31 2012, 17:07 ) *
ρε μεγαλε εγω ξυπνησα πρωι κ εγραψα αυτα που ζω στον ατρομητο,εσυ αν εισαι μελος της ομαδας κ βλεπεις κοτσια τσαμπουκα προπονηταραδες κ προεδραρες..τοτε κοιμασαι ακομα κ πολυ βαθια μαλιστα !!αντε καληνυχτα..

den me niazei pion exw proedro...den me niazei pion exw proponiti.... !!! me niazei omos na min grafoun tetia pragmata meloi tis omadas,,an ise melos diladi... tetia pragmata mono an thelis to kako tis omadas tha ta egrafes... !!! ta parapona sou me tous simpextes sou..ke sto kato kato an den sou kanoun afinis fanela ke pas spiti sou!!!
akakios
Kalipera apo ena kainourio melos!!!tha ithela na anaferthw kai gw ligo sto thema tou ATROMITOU ,mia apo tis istorikoteres omades, dioti diavasa kapia prammata kai me kapia simfwnw kai me kapia oxi!!!giati kirioi na min apovlithei o atromitos efoson exei dio midenismous kai o kanonismos rita leei oti automata apovalete kai ipovivazete dio katigories(stin prokeimeni den ginete to deutero dioti den iparxei pio katw)opia omada exei dio midenismous (aneksartita an einai giaton idio logo opws graftike se proigoumeno post)giati oi kiriarxoi paiksan me ton atromito kai den ekanan repo?giati kapioi den tiroun tous nomous?DEN THELW NA ASXOLITHW ME TA ESWTERIKA TOU SWMATEIOU DIOTI DEN GNWRIZW APLWS APO MIA PRWTI MATIA OTAN PAIKSAME ANTIPALOI I OMADA ITAN IPERPLIREIS(12 ATOMA SIMPATHESTATA KAI KATHOLOU ANTIATHLITIKA) KAI GIA KAPIO DIASTIMA ITAN ANTAGWNISTIKI!!!Episis ithela na anaferthw sto thema tou gipedou...me anagkazeis kirie proedre an den apovlithei o atromitos na paw na paiksw se ena gipedo to opio einai entelws akatallilo gia opiadipote athlopedia...na ksekinisw apo ton agwnistiko xwro o opios einai aparadektos mesa sto xwma kai tin vrwmia na sinexisw me ta apoditiria kai tis toualetes pou oute ston strato den einai toso vromeres kai na kataliksw sto oti an paw gia mpasimo kai me sprwksei kapios tha fovamai min xtipisw panw sta kagkela!!!pou einai i asfaleia gia tous athlites kathe fora se auta ta gipeda , to opio parepiptontws an den kanw lathos diorthwste me anakainistike kai propersi,girnane ta podia tous athlites xtipane kai tourtourizoun apo to krio!!!!
TWRA DIO LOGIA NA PW KAI GIA TO PRWTATHLIMA!!!
me to telos tou prwtou girou kai exontas paiksei 2 agwnes ston deutero vlepoume ilektroupoli paneapoliko na exoun mia mikri iperoxi se sxesi me tous allous diekdikites poli kales omades poli kala sinola kai apo pisw na akolouthoun glyfada,aris,dafni ,pigasos,!!!!i ILEKTROUPOLI einai kali omada me kapies nees prosthikes alla o vasikos kormos exei kratithei pragma pou tin kanei poli dinati kai opws deixnei i vathmologia megalo favori gia anodo!!!O PANEAPOLIKOS kali omada athlitika swmata organomenos sillogos proxthes omws ta ekane mantara me ari skampanevasmata teleutaia pesmeni!!!I GLYFADA tin exw dei duo tries fores einai mia omada pou den sou gemizei to mati vasizete kiriws se dio paixtes to 5ari tis kai to triari tis pou einai kai skorer an apokopoun autoi oi dio nomizw den einai kati to idiaitero an omws paiksoun mporoun na kerdisoun ton opiodipote!!!O ARIS einai mia neaniki omada ws epi to pleiston me poli dinati edra poli kali amina exei nomizw tin kaliteri se oli tin eskana paixtes pou voithane oloi epithetika alla einai mia apo tis omades pou ama kerdizei 15 pontous kai thelei dio lepta einai ikani na xasei tin pianei trikimia en kraniw xalarwmei kai afinete(ena paixnidi pou eida kiriaki eida polla paidia apo akadimies sigxaritiria ston sillogo prepei na ginete poli kali doulia)!!!!i DAFNI an kai den ksekinise kala pisteuw oti paei gia kati kalo fetos me ekseplikse i itta tin proigoumeni vdomada poli dinati edra poli diskola pernaei kapios apo kei tha einai apo tous ipopsifious gia anodo!!!O PIGASOS kako ksekinima entipwsiase apo ta misa kai meta kakki itta proxthes kaloi paixtes eidika o mikros kai to 5ari tou idia periptwsi peripou me glifada!!!

AYTA PISTEUW NA MIN KOURASA STIS ALLES OMADES DEN ANAFEROMAI DIOTI KAI DEN MOU POLI GEMIZOUN TO MATI AN KAI KAPIES GKELES THA GINOUN VLEPE SE KAMIA ELEYSINA SALAMINA KAI AIGINA STA KRIAAAAAAAA!!!KAI GIATI VARETHIKA NA GRAFW!!!

KALO PRWTATHLIMA NA EXOUME!!!

YG:OPIOS KSEREI AS APANTISEI TELIKA I PARAGRAFOS TIS PROKIRIKSIS POU LEEI OTI APO TOU XRONOU I D ESKANA THA APOTELEITAI MONO APO ATHLITES EWS 22 ETWN ISXIEI?OI IPOLOIPOI TI KANOUME?
leonkalf
Προς όλους:

Παρακαλούμε μην γράφετε greeklish greeklish.jpeg

ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ γράμματα

Είναι κανονισμός του basketforum και θα έπρεπε να τον ξέρετε (όταν γραφτήκατε, και αν δεν τον διαβάσετε κάντε κλικ στο link στην υπογραφή μου).

Ευχαριστώ
akakios
QUOTE (leonkalf @ Jan 31 2012, 18:59 ) *
Προς όλους:

Παρακαλούμε μην γράφετε greeklish greeklish.jpeg

ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ γράμματα

Είναι κανονισμός του basketforum και θα έπρεπε να τον ξέρετε (όταν γραφτήκατε, και αν δεν τον διαβάσετε κάντε κλικ στο link στην υπογραφή μου).

Ευχαριστώ

γνωριζω τους κανονισμους πολυ καλα απλως ηθελα να δωσω εμφαση σε καπια πραγματα τωρα οσον αφορα τα αγγλικα αν το εγραφα ολο αυτο στα ελληνικα θα εκανα μια μερα!!!τελοσπαντων δεν προκειται να ξαναγινει!!!
leonkalf
Για την έμφαση που λες δεν το κατάλαβα, δεν είπα κάτι πάνω σε αυτό, αλλά τέλος πάντων.

Για τα ελληνικά και την καθυστέρηση που λες, κάνε το εξής: Γύρνα το πληκτρολόγιο στα ελληνικά, και γράφε όπως θα έγραφες σε greeklish. Κι ας είναι χωρίς τόνους και ίσως με κάποια λάθη. Πίστεψέ με θα είναι πολύ καλύτερο και πιο ευανάγνωστο από ότι με greeklish.


Και φυσικά, το είπα όχι μόνο για σένα. Γενικά ισχύει, κι άλλοι το κάνουν και πρέπει να το αλλάξουν.

Ευχαριστώ.
blazer8
QUOTE(leonkalf @ Jan 31 2012, 18:59 ) *
Προς όλους:

Παρακαλούμε μην γράφετε greeklish greeklish.jpeg

ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ γράμματα

Είναι κανονισμός του basketforum και θα έπρεπε να τον ξέρετε (όταν γραφτήκατε, και αν δεν τον διαβάσετε κάντε κλικ στο link στην υπογραφή μου).

Ευχαριστώ

Σωστός!!!Ρε μάγκες γράψτε ελληνικά, τα λάθη συγχωρούνται.
BlackHeart
Σαρωνικός-Πήγασος 52-58 Τσάμπα ήττα για Σαρωνικό σήμερα.Το ματς πήγαινε πόντο-πόντο σε όλο το ματς,αλλά στο τέλος χάθηκαν κρίσιμα ριμπάουντ και έγιναν κάποια φτηνά λάθη στην επίθεση και ο Πήγασος έβαλε τις βολές και κέρδισε.Γενικά το ματς ήταν νευρικό,με πολλά λάθη και άστοχα σουτ(βοηθούσε και ο αέρας σ'αυτό).
Η ομάδα έπαιξε καλή άμυνα και είναι βελτιωμένη γενικά,αλλά είναι κρίμα η καλή αμυντική προσπάθεια να μη φέρνει νίκες λόγω της τρομερής αδυναμίας στα ριμπάουντ.Ένα άλλο αρνητικό ήταν οι πάρα πολλές λάθος πάσες που οδήγησαν σε εύκολους αιφνιδιασμούς και καλάθια.Από τον Πήγασο ξεχώρισαν οι Νο12(πήρε πολλά κρίσιμα ριμπάουντ) και Νο13(πολύ αλτικός και έβγαλε αιφνιδιασμούς).
Ο κόουτς του Πήγασου διαμαρτυρόταν όλη την ώρα,ακόμα και σε φάσεις που γίνονταν στην απέναντι πλευρά του,δηλαδή φάσεις που δεν έβλεπε καθαρά.Πολύ κακή νοοτροπία,δυστυχώς.Έχουμς ξαναπεί ότι οι παίκτες έχουν πολλή ένταση και σωματικές επαφές και δικαιολογούνται να γκρινιάξουν και λίγο παραπάνω.Οι προπονητές έχουν άλλο ρόλο!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.