Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
calderon87
QUOTE(pan @ Oct 15 2011, 13:47 ) *
προγνωστικά για την 4η αγωνιστική

Γλυφάδα - Πήγασος 1 πιστεύω όχι ιδιαίτερα δύσκολα
Κυρίαρχοι - Σαρωνίδα 2 η σαρωνίδα φαίνεται δυνατή φέτος
Πανεαπολικός - Τελαμώνας 1 χάρη στην άμυνα του
Αιξωνή - Ατρόμητος 1 πιστεύω καλύτεροι οι γηπεδούχοι
Απρόβλεπτοι - Άρης 2 για να μείνει κοντά στην κορυφή
Ηλεκτρούπολη - Δάφνη 1 σχετικά εύκολα
Σαρωνικός - Ερμής 1 φέτος ο ερμής είναι αποδυναμωμένος


Γλυφάδα - Πήγασος 1 δυσκολα και με σφυριγματα
Κυρίαρχοι - Σαρωνίδα 2 με ιδρωτα
Πανεαπολικός - Τελαμώνας 2 αν σκοραρει πανς απο 55 ποντουσ ο τελαμωνασ κερδιζει
Αιξωνή - Ατρόμητος 2 ντερμπι χωρις ουσια
Απρόβλεπτοι - Άρης 2 σχετικα ευκολα
Ηλεκτρούπολη - Δάφνη 1 χαλαρα
Σαρωνικός - Ερμής 1 με συμμαχο το γηπεδο
αμφιαλη - ΓΑΣΕ 1 ντερμπι αλλα παω με την εδρα

QUOTE(calderon87 @ Oct 16 2011, 00:19 ) *
Γλυφάδα - Πήγασος 1 δυσκολα και με σφυριγματα
Κυρίαρχοι - Σαρωνίδα 2 με ιδρωτα
Πανεαπολικός - Τελαμώνας 2 αν σκοραρει πανς απο 55 ποντουσ ο τελαμωνασ κερδιζει
Αιξωνή - Ατρόμητος 2 ντερμπι χωρις ουσια
Απρόβλεπτοι - Άρης 2 σχετικα ευκολα
Ηλεκτρούπολη - Δάφνη 1 χαλαρα
Σαρωνικός - Ερμής 1 με συμμαχο το γηπεδο
αμφιαλη - ΓΑΣΕ 1 ντερμπι αλλα παω με την εδρα

γασε - αμφιαλη λαθος μου
BlackHeart
Σαρωνικός-Ερμής 59-71(ημίχ.37-45)
Το παιχνίδι έγινε παρά τη συνεχόμενη ψιχάλα.Οι συνθήκες ήταν επικίνδυνες για τους παίκτες που γλιστρούσαν συνεχώς,οπότε και επιδόθηκαν αναγκαστικά σε "διαγωνισμό τριπόντων".Ο Νο5 του Ερμή δεν έχανε σουτ,ο Σαρωνικός παίζει με 6-7 παίκτες,η άμυνα δε λειτουργεί καλά(συνεχόμενα κοψίματα μέσα) και στα ριμπάουντ μεγάλο πρόβλημα.3/3 ήττες λοιπόν και καλό χειμώνα.
Ο Ερμής κατέβασε μόνο 6 παίκτες.Ο κόουτς τους είναι μορφή,με το χαλαρό στυλ του.Ο Νο6(Αντρέας νομίζω) παίζει με την εμπειρία του και με ψυχραιμία,παρόλο που κάθε χρόνο μου φαίνεται πιο βαρύς.Αυτά τα λίγα.
Crete78
Η Σαρωνίδα κέρδισε τους Κυριάρχους στα Καμίνια με σούπερ Κατσίγαρη που πέτυχε 20 πόντους με 6 τρίποντα.
Στο αγωνιστικό μέρος και με το γήπεδο να μην βοηθάει να παιχτεί αξιόλογο μπάσκετ, η Σαρωνίδα πήρε τα ηνία του αγώνα από την αρχή και δεν τα έχασε ποτέ...Διατήρησε μια διαφορά που κυμαινόταν από 6-12 πόντους και κάποια στιγμή όταν οι Κυριάρχοι έπαιξαν το τελευταίο τους χαρτί παίζοντας ζώνη τους "εκτέλεσε" ο Κατσίγαρης από τα 6,75.Δεν το παράτησαν οι γηπεδούχοι το ματς και το πάλεψαν μέχρι το τέλος αλλά δεν έφτανε για να τους δώσει κάτι καλύτερο από το τελικό 50-60!!!
aeginabasket
QUOTE (BlackHeart @ Oct 16 2011, 14:49 ) *
Σαρωνικός-Ερμής 59-71(ημίχ.37-45)
Το παιχνίδι έγινε παρά τη συνεχόμενη ψιχάλα.Οι συνθήκες ήταν επικίνδυνες για τους παίκτες που γλιστρούσαν συνεχώς,οπότε και επιδόθηκαν αναγκαστικά σε "διαγωνισμό τριπόντων".Ο Νο5 του Ερμή δεν έχανε σουτ,ο Σαρωνικός παίζει με 6-7 παίκτες,η άμυνα δε λειτουργεί καλά(συνεχόμενα κοψίματα μέσα) και στα ριμπάουντ μεγάλο πρόβλημα.3/3 ήττες λοιπόν και καλό χειμώνα.
Ο Ερμής κατέβασε μόνο 6 παίκτες.Ο κόουτς τους είναι μορφή,με το χαλαρό στυλ του.Ο Νο6(Αντρέας νομίζω) παίζει με την εμπειρία του και με ψυχραιμία,παρόλο που κάθε χρόνο μου φαίνεται πιο βαρύς.Αυτά τα λίγα.



Καλά τι έγινε από το δεύτερο γύρο πέρσι με την ομάδα.Εκέι που είχε κάποιους παίκτες που παίζαν αμυνα,κόντραραν,άκαναν τους αντιπάλους να υποφέρουν,τώρα κάνουμε τους τροχονόμους.Βέβαια η άμυνα θέλει θέληση και έλεος ρε παιδιά ένα playmaker!!. Αυτά για τώρα..

akridas
φιλε ζουμε στην ελλαδα και η διαιτησια πλεον καλος ή κακος ειναι αυτη που πολλες φορες δημιουργη αποτελεσματα.
Καλο θα ηταν να μην ασχολουμασταν ελα μου ομως που τα εχουν κανει σ....!Αν ειχαμε διαιτησια που το 90%το αποφασεων της θα ηταν σωστες και το 10% θα ηταν λαθος τοτε δεν νομιζω μιλαγε κανεις
BASKETFAN1979
QUOTE (akridas @ Oct 17 2011, 15:50 ) *
φιλε ζουμε στην ελλαδα και η διαιτησια πλεον καλος ή κακος ειναι αυτη που πολλες φορες δημιουργη αποτελεσματα.
Καλο θα ηταν να μην ασχολουμασταν ελα μου ομως που τα εχουν κανει σ....!Αν ειχαμε διαιτησια που το 90%το αποφασεων της θα ηταν σωστες και το 10% θα ηταν λαθος τοτε δεν νομιζω μιλαγε κανεις

Αν οι περισσοτεροι κοιταγαν την ομαδα τους και δεν ασχολουνται καθολου με την διαιτησια,τοτε δεν θα μιλαγε κανεις...
Δεν λεω οτι οι διαιτητες ειναι αλανθαστοι,αλλά ακομα και σε παιχνιδι με μεγαλη διαφορα στο σκορ,οι προπονητες-παικτες-φιλαθλοι βριζουν σε οποιαδηποτε λαθος αποφαση...λες και φταιει ο διαιτητης που χανεις με 20 ποντους....κοιτα πρωτα τα χάλια της ομαδας σου και μετα ασχολησου με διαιτησια...(αυτο που γραφω το λεω γενικα,δεν κανω προσωπικη επιθεση,ελπιζω να το καταλαβαινουν οσοι το διαβαζουν.....)
Πες μου 1 φορα που ενας προπονητης ή παραγοντας,ειπε μπραβο σε διαιτητη ακομα και οταν κερδισε με 30 ποντους...Ολοι μα ολοι δινουν απλα το χερι τους και μετα τους λενε "γιατι δεν μου εδωσες το φαουλ σε εκεινη τη φαση" ή οποιαδηποτε παπαρια τους κατεβει στο κεφαλι....
Και προσωπικα,δεν πιστευω καθολου οτι υπαρχουν στημενα παιχνιδια σε καμμια κατηγορια....
Χεστηκε ο καθε διαιτητης αν μια ομαδα παει για ανοδο ή αν κινδυνευει να πεσει....
Negro8
Καλησπέρα...
Α.Σ.Η. - ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 65 - 60
δυνατό παιχνίδι σε όλους τους τομείς.....ξεκινήσαμε καλά αλλά κάπου κοντά στο ημίχρονο τα κάναμε μαντάρα και έτσι πήγαμε αποδυτήρια ισόπαλοι 33-33.
Στο 2ο ελέγξαμε το ρυθμό και πηραμε μια σταθερή διαφορά 8-10 πόντων..κάπου στο τέλος το παιχνίδι πήγε στις βολές wos_sport3.gif και εκεί χάθηκε αυτή η διαφορά που είχαμε...τέλος καλό, όλα καλά....
Πάμε τώρα την επόμενη βδομάδα στην παλιά μου ομάδα την αμφιάλη για ένα δυνατό ματσάκι.. wav.gif
Ελπίζω να μην με περιμένετε ολοί ετσι torture.gif χαχαχαχαχα
Καλό βράδυ..

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ...

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΗΓΑΣΟΣ 75 - 57
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΙΞΩΝΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 68 - 43
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 57 - 73
ΓΑΣΕ - ΑΜΦΙΑΛΗ 69 - 54
Α.Σ.Η. - ΔΑΦΝΗ 65 - 60
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 59 - 71
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΣΑΡΩΝΙΔΑ 50 - 60
pan
προγνωστικά 5ης αγωνιστικής

Πήγασος - Κυρίαρχοι 1
Σαρωνίδα - Παννεαπολικός 2
Τελαμώνας - Αιξωνή 1
Ατρόμητος - Απρόβλεπτοι 2
Άρης - ΓΑΣΕ 1
Αμφιάλη - Ηλεκτρούπολη 2
Δάφνη - Σαρωνικός 1
Ερμής - Γλυφάδα 2

τη προηγούμενη βδομάδα είχα 5/7 μιας κ δεν έγινε ένα ματς .
calderon87
QUOTE(pan @ Oct 22 2011, 14:03 ) *
προγνωστικά 5ης αγωνιστικής

Πήγασος - Κυρίαρχοι 1
Σαρωνίδα - Παννεαπολικός 2
Τελαμώνας - Αιξωνή 1
Ατρόμητος - Απρόβλεπτοι 2
Άρης - ΓΑΣΕ 1
Αμφιάλη - Ηλεκτρούπολη 2
Δάφνη - Σαρωνικός 1
Ερμής - Γλυφάδα 2

τη προηγούμενη βδομάδα είχα 5/7 μιας κ δεν έγινε ένα ματς .


Πήγασος - Κυρίαρχοι 1
Σαρωνίδα - Παννεαπολικός 1
Τελαμώνας - Αιξωνή 1
Ατρόμητος - Απρόβλεπτοι 2
Άρης - ΓΑΣΕ 1
Αμφιάλη - Ηλεκτρούπολη 2
Δάφνη - Σαρωνικός 2
Ερμής - Γλυφάδα 2
Crete78
Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε σε αγωνία τους θεατές ο Παννεαπολικός πέρασε δύσκολα από το Λαγόνησι όπου και επιβλήθηκε της Σαρωνίδας με 69-61..Στο αγωνιστικό μέρος είμασταν μπροστά σε όλη την διάρκεια του αγώνα αν και στο τέλος παρολίγο να γυρίσει το ματς..Δυστυχώς οι διαιτητές άφησαν το σκληρό παιχνίδι με αποτέλεσμα να πέφτουν κορμιά στο παρκέ και να υπάρχει κίνδυνος να χτυπήσει κάποιος.
Η Σαρωνίδα μέσα στο Λαγονήσι είναι πολύ δυνατή και πολύ λίγες ομάδες θα περάσουν με διπλό!!!
Captain Kouk
Πήγασος - Κυρίαρχοι : 61:30
Σαρωνίδα - Παννεαπολικός : 61-69
Τελαμώνας - Αιξωνή : Αναβολή
Ατρόμητος - Απρόβλεπτοι :
Άρης - ΓΑΣΕ : 64-58
Αμφιάλη - Ηλεκτρούπολη : 59-62
Δάφνη - Σαρωνικός : Αναβολή
Ερμής - Γλυφάδα : 58-74
harristheo
QUOTE (Crete78 @ Oct 25 2011, 00:35 ) *
Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε σε αγωνία τους θεατές ο Παννεαπολικός πέρασε δύσκολα από το Λαγόνησι όπου και επιβλήθηκε της Σαρωνίδας με 69-61..Στο αγωνιστικό μέρος είμασταν μπροστά σε όλη την διάρκεια του αγώνα αν και στο τέλος παρολίγο να γυρίσει το ματς..Δυστυχώς οι διαιτητές άφησαν το σκληρό παιχνίδι με αποτέλεσμα να πέφτουν κορμιά στο παρκέ και να υπάρχει κίνδυνος να χτυπήσει κάποιος.
Η Σαρωνίδα μέσα στο Λαγονήσι είναι πολύ δυνατή και πολύ λίγες ομάδες θα περάσουν με διπλό!!!


συγχαρητήρια στον Παννεαπολικό για την νίκη του,

θα ηθελα μόνο να αναφέρω τα εξής

Σαρωνίδα βολές 6 σύνολο
Παννεαπολικός βολές 51 σύνολο


Σαρωνίδα φάουλ 30 συνολο
Παννεαπολικός φάουλ 14 σύνολο

σημειώνω ότι όντως τα παιχνίδι έγινε σκληρό προς το τέλος

καλή συνέχεια σε όλους
Crete78
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Ε.Σ.Η. - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 46 - 60
Captain Kouk
Πήγασος - Κυρίαρχοι : 61:30
Σαρωνίδα - Παννεαπολικός : 61-69
Τελαμώνας - Αιξωνή : Αναβολή
Ατρόμητος - Απρόβλεπτοι : 46:60
Άρης - ΓΑΣΕ : 64-58
Αμφιάλη - Ηλεκτρούπολη : 59-62
Δάφνη - Σαρωνικός : Αναβολή
Ερμής - Γλυφάδα : 58-74

Τα πλήρη αποτελέσματα.
calderon87
απαραδεκτα πραγματα εγιναν στο κλειστο του λαγονησιου απο τους διαιτητες φραγκιαδακη και καραμανωλη!!!δωσαν το ροζ φυλλο αγγωνα στον παννεαπολικο με το ετσι θελω κανωντας δωρο 52!!! ελευθερες βολες (6 εκτελεσε η σαρωνιδα) και αφηνοντας τους να παιζουν ξυλο με τη ανεχεια τον διαητητων....και οταν στο τελευταιο λεπτο η σαρωνιδα περασε μπροστα δνξαναχρεωσαν ουτε ενα φαουλ την ομαδα του παννεαπολικου!!!!καλυτερα να βρουν κατι αλλο να ασχολουνται κ οχι να συνεχισουν να σφυρανε!!!
Crete78
QUOTE (calderon87 @ Oct 25 2011, 01:34 ) *
απαραδεκτα πραγματα εγιναν στο κλειστο του λαγονησιου απο τους διαιτητες φραγκιαδακη και καραμανωλη!!!δωσαν το ροζ φυλλο αγγωνα στον παννεαπολικο με το ετσι θελω κανωντας δωρο 52!!! ελευθερες βολες (6 εκτελεσε η σαρωνιδα) και αφηνοντας τους να παιζουν ξυλο με τη ανεχεια τον διαητητων....και οταν στο τελευταιο λεπτο η σαρωνιδα περασε μπροστα δνξαναχρεωσαν ουτε ενα φαουλ την ομαδα του παννεαπολικου!!!!καλυτερα να βρουν κατι αλλο να ασχολουνται κ οχι να συνεχισουν να σφυρανε!!!



Πέρα από το αγωνιστικό μέρος που ο καθένας το βλέπει από την δικιά του πλευρά και κάθε άποψη είναι δεκτή, θα ήθελα να μας πεις γιατί ο βοηθός προπονητή σας έφυγε από τον πάγκο κάποια στιγμή και πήγε στην κερκίδα?
1. Να ξεσηκώσει τους πιτσιρικάδες που ήταν μόνιμα στα κάγκελα και είχαν πάρει αλφαβητικά όλες τις βρισιές...
2.Να δώσει το καλό παράδειγμα στους υπόλοιπους της κερκίδας με κάθε λογής μπινελίκι!!!!
3.Πήγε να δει το ματς από ψηλά γιατί βλέπει καλύτερα απέξω...
Αυτά είναι απαράδεκτα φίλε μου, ο βοηθός προπονητή που πρέπεί να δίνει το καλό παράδειγμα και στους υπόλοιπους να γίνεται "χούλιγκαν" με σκοπό να κερδίσει η ομάδα κανένα σφύριγμα.....

Στο αγωνιστικό κομμάτι επειδή δημιουργείς εντυπώσεις θα ήθελα να πω σε όσους δεν ήταν στο γήπεδο ότι ο Παννεαπολικός ζήτημα είναι να έπαιξε 4 φορές κάποιο σύστημα γιατί οι γηπεδούχοι έπαιζαν 39:30 πίεση στα 3/4 με παγίδες.Τρείς παίκτες έπεφταν με δύναμη στην μπάλα και όπως καταλαβαίνετε τα φάουλ ξέφυγαν. Οι γηπεδούχοι έκλεψαν κάποιες μπάλες αλλά έκαναν και πολλά φάουλ με αποτέλεσμα να πηγαίνουμε συνέχεια σε βολές. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αφού βάζαμε πόντους μόνο με βολές δεν έπαιξαν κανονική άμυνα αλλά συνέχισαν την πίεση...
Έγιναν πολλά φάουλ εκτός φάσης εκατέρωθεν που άλλα δόθηκαν και αλλά δεν δόθηκαν, το πρόβλημα με τους διαιτητές ήταν ότι δεν αποφάσιζαν πως θέλουν να σφυρίξουν:Την μια έδιναν τις επαφές και την άλλη έπεφταν μπουνιές και δεν έδιναν τίποτα..Έμας πάντως μας συνέφερε να τα σφυράνε όλα γιατί θεωρώ οτί έχουμε μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο.
Από εκέι και πέρα μπορεί όποιος θέλει να του παραθέσω το ρόστερ της ομάδας και να μας πει ποιός από τους παίκτες που έχουμε παίζει σκλήρα και αντιαθλητικά στα τόσα χρόνια που παίζει μπάσκετ, γιατί δεν μπορεί να έπαιξε σε αυτό το παιχνίδι μόνο, όποιος παίζει έτσι το κάνει συνέχεια και το έχει εντάξει στον τρόπο παιχνιδίου του.
Συγχαρητήρια στην πολύ καλή ομάδα της Σαρωνίδας , παίζει σε ωραίο γήπεδο (δεν ξέρω κατά πόσο έχουν πολλές ώρες για προπόνηση) και από ότι φαίνεται έχει και καλό προπονητή . Έμεις με τα παιδιά δώσαμε τα χέρια , τον πιτσιρικά σας που χτύπησε πρέπει να πέρασε σχεδόν όλη η ομάδα κατά την διάρκεια του αγώνα και στο ημίχρονο αλλά και στο τέλος για να του ευχηθεί περάστικα και να τον ρώτησει πως είναι..Σας ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και να ξέρετε οτί απάντησα μόνο και μόνο για να υπάρχει και αντίλογος και εκφράζω καθαρά την άποψη μου και θέλω να πιστεύω και αρκετών από τους συμπαίκτες μου.
ZEKO
Ο Crete78 αποτυπώνει απόλυτα ότι συνέβει χθές στο λαγονήσι..τρομερό πάθος απο τα παιδιά της Σαρωνίδας που όμως 8 στις 10 φορές ήταν αντιαθλητικό με αποτέλεσμα να πηγαίνουμε στις βολές. Το ματς 6 λεπτά πριν τελειώσει ήταν 39-52 και ενώ είχαμε τον έλεγχο του αγώνα σε όλο το ματς..δυστυχώς τα τελευταία λεπτά κ υπο τις απειλές της κερκίδας προσωπικά ένιωσα ότι οι διαιτητές φοβήθηκαν κ το ματς έγινε ροντέο ή ράγκμπι πάντως όχι μπάσκετ...τέλος καλό όλα καλά για την ομάδα μου που σαφώς έχει πιο έμπειρο ροστερ και κατάφερε να ανταποκριθεί κάτω απο αυτές τις πρωτόγνωρες συνθήκες..συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίχτες μου και τους προπονητές, επίσης συγχαρητήρια στους αντιπάλους κ καλή συνέχεια με υγεία...περαστικά στο Νο15

ΣΑΡΩΝΙΔΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 61-69 (27-30)
ΣΑΡΩΝΙΔΑ (ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ- ΜΠΕΚΙΟΣ) : ΤΣΑΚΑΡΙΣΙΑΝΟΣ,ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 4,ΝΟΤΑΡΑΣ 10,ΓΑΛΑΝΗΣ 4,ΚΑΤΣΙΓΑΡΗΣ 14(4) , ΚΑΒΑΛΙΑΝΗΣ 7 , ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ 6,ΓΟΝΙΔΗΣ 4,ΓΟΝΙΔΑΚΗΣ 1,ΒΑΡΙΑΣ 9(1),ΜΕΧΜΕΤ,ΤΖΟΛΗΣ 2


ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ-ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ,ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ 8,ΤΣΟΜΙΔΗΣ 4,ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 9,ΚΟΥΜΑΝΖΕΛΗΣ 2, ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 18(2),ΤΣΟΥΡΟΥΣ 9,ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 6,ΠΑΡΑΔΙΑΣ 4,ΠΑΥΛΙΔΗΣ 9,ΠΑΠΠΑΣ
harristheo
ZEKO
πάντα στα πλαίσια της κόσμιας απάντησης που δίνουμε όλοι μας σχετικά με τον αγώνα που και οι 2 μας αγωνιστήκαμε χθες..
αναφορικά και μόνο...επειδή έθιξες ένα θέμα περί φόβου των διαιτητών..
θα δεις εάν μελετήσεις το φύλλο αγώνα ότι από την στιγμή που το σκορ έγινε από 39-52..ήρθε στα ίσα...έκτοτε δεν σφυρίχτηκε ΚΑΝΕΝΑ φάουλ υπέρ της ομάδας μου...
τέλος το παιχνίδι ήρθε στα ίσα διότι μας μπήκαν κάποια σουτ..και μάλιστα 3ποντα,
αυτό είναι όλο.

αν φοβόντουσαν οι διαιτητές τα δικά μας φάουλ θα ήταν σχετικά κοντά στα δικά σας και όχι παραπάνω από τα διπλά

Σαρωνίδα φάουλ 30 σύνολο
Παννεαπολικός φάουλ 14 σύνολο

συγχαρητήρια στον Παννεαπολικό
και πάλι ( και το εννοώ)

καλή συνέχεια σε όλους μας




BASKETFAN1979
QUOTE (harristheo @ Oct 25 2011, 15:49 ) *
ZEKO
πάντα στα πλαίσια της κόσμιας απάντησης που δίνουμε όλοι μας σχετικά με τον αγώνα που και οι 2 μας αγωνιστήκαμε χθες..
αναφορικά και μόνο...επειδή έθιξες ένα θέμα περί φόβου των διαιτητών..
θα δεις εάν μελετήσεις το φύλλο αγώνα ότι από την στιγμή που το σκορ έγινε από 39-52..ήρθε στα ίσα...έκτοτε δεν σφυρίχτηκε ΚΑΝΕΝΑ φάουλ υπέρ της ομάδας μου...
τέλος το παιχνίδι ήρθε στα ίσα διότι μας μπήκαν κάποια σουτ..και μάλιστα 3ποντα,
αυτό είναι όλο.

αν φοβόντουσαν οι διαιτητές τα δικά μας φάουλ θα ήταν σχετικά κοντά στα δικά σας και όχι παραπάνω από τα διπλά

Σαρωνίδα φάουλ 30 σύνολο
Παννεαπολικός φάουλ 14 σύνολο

συγχαρητήρια στον Παννεαπολικό
και πάλι ( και το εννοώ)

καλή συνέχεια σε όλους μας

φιλε harristheo

Απλα να σου υπενθυμισω οτι το φυλλο αγωνα εχει αλλαξει εδω και παρα πολλα χρονια και πλεον δεν μπορεις να δεις πολλες λεπτομερειες....τωρα βλεπεις μονο το τρεχον σκορ και τα φαουλ του καθε παικτη...τοτε,μπορουσες να δεις ακομα και το ποσοστο στις βολες του καθε παικτη και σε ποιο λεπτο εκανε το καθε φαουλ....ακομα και τις εναλλαγες στο σκορ,μπορουσες να δεις....
magickaminia
Επειδη ετυχε να παιξουν οι Κυριαρχοι προσφατα με την Σαρωνιδα εκτιμω οτι τα παιδια της Σαρωνιδας πραγματι παιζουν ενα πολυ δυνατο μπασκετ , αλλα μηπως ολες οι ομαδες δεν παιζουν πολυ στο λεγομενο φιζικαλ γκειμ. Η ποιοτητα δεν ειναι και το καλυτερο στοιχειο της κατηγοριας. Αληθεια 52 βολες δοθηκαν ποσες ηταν οι ευστοχες; Γιατι αν ηταν πχ 40 στις 52 και εβαλε ολη η ομαδα 69 , σημαινει οτι το παιχνιδι κερδιθηκε απο τις βολες. Τελος κατι για τους Κυριαρχους . Ενω στα παιχνιδια με Σαρωνιδα και Τελαμωνα τα παιδια καναν σημαντικη προσπαθεια παρ ολο που δεν συνοδευθηκε με νικη , στον αγωνα με τον Πηγασο τα θαλασσωσαν. Απο 24-20 υπερ του Πηγασου , το τελικο σκορ εληξε 61-30. Ελπιζω να ανασυνταχθουν και να διεκδικησουν κατι απο τους αγωνες με Ερμη Αργ. και Σαρωνικο. blove.gif
harristheo
@ BASKETFAN1979

φυλλο αγώνα τρόπος του λέγειν. εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες. όπως και να έχει πάντως η ουσία είναι ότι από την στιγμή που το σκορ έγινε από 39-52..ήρθε στα ίσα...έκτοτε δεν σφυρίχτηκε ΚΑΝΕΝΑ φάουλ υπέρ της ομάδας μου...


@ magickaminia

νομίζω 32 'η 33 στις 52 βολές

το παιχνίδι δεν κρίθηκε από τις βολές και μόνο.

στις δικές μας κατηγορίες δεν κρίνονται τα παιχνίδια στις λεπτομέρειες.
το επίπεδο μας δεν είναι αυτό που θα ψάξει να βρει εκείνη την λεπτομέρεια που θα της δώσει την νίκη.
σε γενικές γραμμές όταν υπάρχουν κραυγαλέα (εκκατεροθεν σε πολλά σημεία όχι μόνο άδικα προς την ομάδα μου την Σαρωνίδα) τότε υπάρχει εκνευρισμός. ο εκνευρισμός αποσπά την προσοχή. και εκεί έρχεται το μπερδεμένο μυαλό σε σχέση με την κούραση και την βίαιη σωματική επαφή.

αυτά σε γενικές γραμμές....


calderon87
λοιπον τα φαουλ ηταν 29-14!!!με 29 φαουλ εκτελεσατε 52 βολες,το maximum θα ηταν 58,αρα αυτοματως σημαινει οτι μονο σε 3 φαουλ δεν πηγατε στην γραμμη!!!!αρα μν ακουω μαλ.....!!!θελετε να μου πειτε οτι εσεισ πεζατε την πιο καθαρη αμυνα της κατηγοριας?????δεν το ειδα...οι διαιτητες σφυριαζαν με 2 κριτηρια και αυτο φανηκε!!!οσο για τις χαζομαρεσ και για τον εκφοβισμο απο την κερκιδα αυτες ειναι σκετες μπουρδες γιατι αν γινοταν αυτο θα ειχαμε παρει και το παιχνιδι και επισης σε γηπεδο πηγατε οχι σε εκκλησια!!!τι περιμενατε δλδ να βλεπουν ολοι αυτα που γινονται και να μην μιλαει κανεισ????το νουμερο 10 του παννεαπολικου που επαιζε αμυνα τραβωντας χερια ,φανελες και οτι αλλο μπορουσε δεν χρεωθηκε ουτε με ενα φαουλ....αν ειναι δυνατον ρε παιδια????
Crete78
QUOTE (calderon87 @ Oct 25 2011, 19:38 ) *
λοιπον τα φαουλ ηταν 29-14!!!με 29 φαουλ εκτελεσατε 52 βολες,το maximum θα ηταν 58,αρα αυτοματως σημαινει οτι μονο σε 3 φαουλ δεν πηγατε στην γραμμη!!!!αρα μν ακουω μαλ.....!!!θελετε να μου πειτε οτι εσεισ πεζατε την πιο καθαρη αμυνα της κατηγοριας?????δεν το ειδα...οι διαιτητες σφυριαζαν με 2 κριτηρια και αυτο φανηκε!!!οσο για τις χαζομαρεσ και για τον εκφοβισμο απο την κερκιδα αυτες ειναι σκετες μπουρδες γιατι αν γινοταν αυτο θα ειχαμε παρει και το παιχνιδι και επισης σε γηπεδο πηγατε οχι σε εκκλησια!!!τι περιμενατε δλδ να βλεπουν ολοι αυτα που γινονται και να μην μιλαει κανεισ????το νουμερο 10 του παννεαπολικου που επαιζε αμυνα τραβωντας χερια ,φανελες και οτι αλλο μπορουσε δεν χρεωθηκε ουτε με ενα φαουλ....αν ειναι δυνατον ρε παιδια????



-Θα με κάνετε να βάλω φωτογραφία από το φύλλο αγώνος..Τα φάουλ ήταν 28-15 αλλά με τις απαραίτητες σάλτσες έγιναν όσα νομίζετε και οι βολές που ευστοχήσαμε 33/50.
-Ούτε στην Ζιμπάμπουε φίλε μου φεύγει ο βοηθός προπονητή να παέι στην εξέδρα να βρίζει αντιπαλους και διαιτητές..
-Τα παιδία της κερκίδας ζωντανεύουν την ατμόσφαιρα αν ξεφεύγουν λίγο δεν πειράζει smile.gif
-Έχεις δίκιο για το 10 έπρεπε να έχει χρεωθεί 2-3 φάουλ αλλά η συζήτηση αυτή δεν βγάζει πουθενά..
-Τα πραγματα είναι απλά ,ξεκινήσατε να πιέζετε είδατε στην αρχή ότι οι διαιτητές άφηναν το σκληρό παιχνίδι και το συνεχίσατε αλλά δεν είχατε υπολογίσει οτί οι διαιτητές άλλαζαν φιλοσοφία σφυριγμάτων σε κάθε φάση smile.gif , μια έδιναν την επαφή φάουλ και την άλλη δεν έδιναν τίποτα σε αγκαλιές ...
-Το παιχνίδι πέρασε στην ιστορία και το αποτέλσμα δεν αλλάζει ,έχετε πολύ καλή ομάδα και θα είστε σίγουρα στην πρώτη εξάδα,καλή συνέχεια..
calderon87
QUOTE(Crete78 @ Oct 25 2011, 20:50 ) *
-Θα με κάνετε να βάλω φωτογραφία από το φύλλο αγώνος..Τα φάουλ ήταν 28-15 αλλά με τις απαραίτητες σάλτσες έγιναν όσα νομίζετε και οι βολές που ευστοχήσαμε 33/50.
-Ούτε στην Ζιμπάμπουε φίλε μου φεύγει ο βοηθός προπονητή να παέι στην εξέδρα να βρίζει αντιπαλους και διαιτητές..
-Τα παιδία της κερκίδας ζωντανεύουν την ατμόσφαιρα αν ξεφεύγουν λίγο δεν πειράζει smile.gif
-Έχεις δίκιο για το 10 έπρεπε να έχει χρεωθεί 2-3 φάουλ αλλά η συζήτηση αυτή δεν βγάζει πουθενά..
-Τα πραγματα είναι απλά ,ξεκινήσατε να πιέζετε είδατε στην αρχή ότι οι διαιτητές άφηναν το σκληρό παιχνίδι και το συνεχίσατε αλλά δεν είχατε υπολογίσει οτί οι διαιτητές άλλαζαν φιλοσοφία σφυριγμάτων σε κάθε φάση smile.gif , μια έδιναν την επαφή φάουλ και την άλλη δεν έδιναν τίποτα σε αγκαλιές ...
-Το παιχνίδι πέρασε στην ιστορία και το αποτέλσμα δεν αλλάζει ,έχετε πολύ καλή ομάδα και θα είστε σίγουρα στην πρώτη εξάδα,καλή συνέχεια..

βγαλτο φωτοτυπια και δες οτι ειναι 52....οι 2 βολες σε πειραξαν δλδ???εχω δικιο για το 10???ουτε στν ζιμπαουε ομωσ σε παιχνιδι που ειναι ποντο ποντο δεν θα υπηρχε τοσο μεγαλη διαφορα στις βολες....αν καθοταν κατω να εισαι σιγουροσ οτι ακομα εκει 8α ειμασταν...!!!!!
Crete78
QUOTE (calderon87 @ Oct 25 2011, 21:03 ) *
βγαλτο φωτοτυπια και δες οτι ειναι 52....οι 2 βολες σε πειραξαν δλδ???εχω δικιο για το 10???ουτε στν ζιμπαουε ομωσ σε παιχνιδι που ειναι ποντο ποντο δεν θα υπηρχε τοσο μεγαλη διαφορα στις βολες....αν καθοταν κατω να εισαι σιγουροσ οτι ακομα εκει 8α ειμασταν...!!!!!



Όταν κάνεις παράπονο για κάτι έχει σημασία και το μισό φάουλ και πίστεψε με το 30-14 δεν έχει καμία σχέση με το 28-15...
Στο τελευταίο λεπτό περάσατε μπροστά για 5 δεύτερα (νομίζω είχατε προηγηθεί και μια φορά στην αρχή του παιχνιδιού για μισό λεπτό)..Στην επίθεση μας βάλαμε καλάθι και φάουλ αν δεν κάνω λάθος και περάσαμε μπροστά, δεν καταφέρατε να ευστοχήσετε και μετά πήγαμε στην διαδικασία των βολών..Κάνατε φάουλ μήπως αστοχήσουμε και βάλετε ένα τρίποντο και μπείτε ξανά στο ματς, οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν είχαμε λόγο να κάνουμε φάουλ εμείς που κερδίζαμε τότε 4-5 πόντους...Να μην δεχθούμε τρίποντο μόνο θέλαμε ...Οπότε το επίχειρημα σας ότι από την στιγμή που περάσατε ένα πόντο μπροστά δεν πήρατε άλλο φάουλ δεν ευσταθεί...
Crete78
Τα φάουλ ένα λεπτό πριν το τέλος ήταν σε λογικά πλαίσια για μια ομάδα που πιέζει 40 λεπτά 15 υπερ 23 κατά ..Από εκεί και πέρα κάνατε 5 σκόπιμα φάουλ για να μας πάτε στις βολές και πήγαν στα 15-28!!!!Καμιά φορά παίζει σημασία το πως παρουσιάζει κανείς τα γεγονότα, ελπίζω και με αυτό το ποστ όλες οι απορίες να λύθηκαν και να ξεχάσουμε όλοι μαζί αυτό το παιχνίδι και να αρχισούμε να ασχολούμαστε με την απόμενη αγωνιστική γιατι κουραστήκαμε και κουράσαμε smile.gif
calderon87
QUOTE(Crete78 @ Oct 25 2011, 23:06 ) *
Τα φάουλ ένα λεπτό πριν το τέλος ήταν σε λογικά πλαίσια για μια ομάδα που πιέζει 40 λεπτά 15 υπερ 23 κατά ..Από εκεί και πέρα κάνατε 5 σκόπιμα φάουλ για να μας πάτε στις βολές και πήγαν στα 15-28!!!!Καμιά φορά παίζει σημασία το πως παρουσιάζει κανείς τα γεγονότα, ελπίζω και με αυτό το ποστ όλες οι απορίες να λύθηκαν και να ξεχάσουμε όλοι μαζί αυτό το παιχνίδι και να αρχισούμε να ασχολούμαστε με την απόμενη αγωνιστική γιατι κουραστήκαμε και κουράσαμε smile.gif

για ππες μου σε παρακαλω την αμυνα που παιζατε πανω στν φιλο σου και τι ξυλο εφαγε ωστε να μην βγει να σουταρει!!!!θες να μου πεις οτι η αμυνα που παιζεται ειναι για σεμιναριο????χωρις φαουλ??χωρις αγκωνιεσ???χωρις σπρωξιματα????σε ππαρακαλω πολυ δλδ.....κ εγω αν ειχα σουταρει 50 βολες και κερδιζα θα εψαχνα ενα σωρο μαλλ.....να πω!!!απλα προειδοποιω διαιτητες και εσκανα....
blazer8
QUOTE(calderon87 @ Oct 26 2011, 05:18 ) *
για ππες μου σε παρακαλω την αμυνα που παιζατε πανω στν φιλο σου και τι ξυλο εφαγε ωστε να μην βγει να σουταρει!!!!θες να μου πεις οτι η αμυνα που παιζεται ειναι για σεμιναριο????χωρις φαουλ??χωρις αγκωνιεσ???χωρις σπρωξιματα????σε ππαρακαλω πολυ δλδ.....κ εγω αν ειχα σουταρει 50 βολες και κερδιζα θα εψαχνα ενα σωρο μαλλ.....να πω!!!απλα προειδοποιω διαιτητες και εσκανα....

Ρε παιδιά έλεος.Έχετε γράψει 2 σελίδες για τους διαιτητές και τα φάουλ στον αγώνα σας χωρίς καμία μπασκετική ουσία.Ξέρω ότι την ώρα που παίζεις η αδρεναλίνη είναι ανεβασμένη και βράζει το αίμα σου, μέτα όμως δε γίνεται να μην ασχολούμαστε με ανόητα πραγματα?Εγώ π.χ. γουστάρω (αν και αρχή ακόμα) που στις πρώτες θέσεις είναι 5 καλές ομάδες και θα υπάρχει ανταγωνισμός στην κατηγορία.
harristheo
QUOTE (blazer8 @ Oct 28 2011, 13:37 ) *
Ρε παιδιά έλεος.Έχετε γράψει 2 σελίδες για τους διαιτητές και τα φάουλ στον αγώνα σας χωρίς καμία μπασκετική ουσία.Ξέρω ότι την ώρα που παίζεις η αδρεναλίνη είναι ανεβασμένη και βράζει το αίμα σου, μέτα όμως δε γίνεται να μην ασχολούμαστε με ανόητα πραγματα?Εγώ π.χ. γουστάρω (αν και αρχή ακόμα) που στις πρώτες θέσεις είναι 5 καλές ομάδες και θα υπάρχει ανταγωνισμός στην κατηγορία.


πολύ σωστό αυτό που λες και συμφωνώ,
όσον αφορά στον ανταγωνισμό της κατηγορίας, όμως....
πίστεψε με όσα γράφτηκαν εδώ, γράφτηκαν μετά τον αγώνα και σε πλήρη ηρεμία.
άλλωστε συζήτηση κάνουμε και μάλιστα σε πολιτισμένο επίπεδο.
κρίνω πως δεν ήταν και τόσο ανόητα αυτά που γράφτηκαν...
τόσο από εμένα προσωπικά αν και χαμένος...
αλλά και από τον crete78 από τους κερδισμένους...

απόψεις εκφράζουμε...
calderon87
QUOTE(blazer8 @ Oct 28 2011, 13:37 ) *
Ρε παιδιά έλεος.Έχετε γράψει 2 σελίδες για τους διαιτητές και τα φάουλ στον αγώνα σας χωρίς καμία μπασκετική ουσία.Ξέρω ότι την ώρα που παίζεις η αδρεναλίνη είναι ανεβασμένη και βράζει το αίμα σου, μέτα όμως δε γίνεται να μην ασχολούμαστε με ανόητα πραγματα?Εγώ π.χ. γουστάρω (αν και αρχή ακόμα) που στις πρώτες θέσεις είναι 5 καλές ομάδες και θα υπάρχει ανταγωνισμός στην κατηγορία.

πολυ σωστα αναφερεισ για ανταγωνιστικο πρωωταθλημα αλλα καποιοι θελουν να το κανουν μη ανταγωνιστικο!!!!
pan
πρόβλεψη 6ης αγωνιστικής

Παννεαπολικός - Πήγασος 1
Αιξωνή - Σαρωνίδα 2
Απρόβλεπτοι - Τελαμώνας 2
ΓΑΣΕ - Ατρόμητος 1
Ηλεκτρούπολη - Άρης 2
Αμφιάλη - Δάφνη 1
Κυρίαρχοι - Ερμής 2
Γλυφάδα - Σαρωνικός 1
Negro8
Τελικά μας πάνε τα δυνατά παιχνίδια...βγάζουμε τον καλό μας εαυτό!!!! icon_headbang.gif
Α.Σ.Η. - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 61 - 50
Μόνο στο 1ο δεκάλεπτο είμασταν κακοί...στη συνέχεια πήραμε κεφάλι στο σκόρ και ποτέ δεν το χάσαμε. sport-smiley-017.gif
Καλή συνέχεια στον ΑΡΗ,εμείς κοιτάμε το επόμενο μέσα στα καμίνια με ατρόμητο shot.gif
BlackHeart
Η κακή πορεία του Σαρωνικού συνεχίστηκε με τη συντριβή από τη Γλυφάδα 88-47(52-31).Ας ελπίσουμε σε βελτίωση γιατί η ομάδα δείχνει ότι έχει φθίνουσα πορεία σε σύγκριση με την περσινή σεζόν...
Teo28april
QUOTE(Negro8 @ Nov 1 2011, 00:39 ) *
Τελικά μας πάνε τα δυνατά παιχνίδια...βγάζουμε τον καλό μας εαυτό!!!! icon_headbang.gif
Α.Σ.Η. - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 61 - 50
Μόνο στο 1ο δεκάλεπτο είμασταν κακοί...στη συνέχεια πήραμε κεφάλι στο σκόρ και ποτέ δεν το χάσαμε. sport-smiley-017.gif
Καλή συνέχεια στον ΑΡΗ,εμείς κοιτάμε το επόμενο μέσα στα καμίνια με ατρόμητο shot.gif



Συγχαρητηρια στην Ηλεκτρουπολη για την δίκαιη νίκη της. Εμείς ήμασταν καλοί μόνο στο 1ο δεκάλεπτο, ενώ βρισκόμασταν κοντά στο σκορ μέχρι το τέλος της 2ης περιόδου. Καθοριστικής σημασίας για την έκβαση του αγώνα ήταν η 3η περίοδος που πάθαμε ολοκληρωτικό black ouτ και η Ηλεκτρούπολη πήρε μια σημαντική διαφορά.

Αρνητικά επέδρασαν στην ψυχολογία μας και τα 2 τρίποντα που δεχτήκαμε στην εκπνοή της 1ης κ 2ης περιόδου (ειδικά το πρώτο).

Ωραία ατμόσφαιρα στο γήπεδο από φιλάθλους του μπάσκετ.

Εμείς συνεχίζουμε με σοβαρότητα και σκληρή δουλεια, από το επόμενο παιχνίδι με Αμφιάλη εντος.

Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες.

Νο 10



ZEKO
Σκληρό και δυνατό παιχνίδι χθές στο κλειστό της Νεάπολης απο δύο ομάδες που έχουν υψήλους στόχους. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ντερμπι αν και καταφέραμε να πάμε στο ημίχρονο με μια μικρή διαφορά. Η τρίτη περίοδος ήταν δική μας ολοκληρωτικά αφου κάποια στιγμή το σκορ έφτασε 53-31 ωστόσο χαλαρώσαμε και ο Πήγασος μείωσε την διαφορά χωρίς όμως να απειλήσει ως το τέλος..πλέον κοιτάμε το αναβληθέν ματς της παρασκευής με μια εξίσου δυνατή ομάδα τον Τελαμώνα..καλή συνέχεια σε όλους

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 71-56 (34-25)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ-ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ,ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ 6,ΤΣΟΜΙΔΗΣ 8,ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 21(3),ΚΟΥΜΑΝΖΕΛΗΣ 3,ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ 13(2),ΣΤΕΦΑΝΗΣ 12,ΤΣΟΥΡΟΥΣ,ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 6,ΠΑΡΑΔΙΑΣ 2,ΠΑΥΛΙΔΗΣ, ΜΑΛΕΒΙΤΗΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.(ΚΟΥΚΙΑΣ-ΓΚΟΓΚΟΓΛΟΥ) : ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 1,ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 6,ΣΕΡΓΗΣ 8(2),ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 4,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 3,ΜΑΖΑΡΑΚΑΣ,ΓΑΡΜΠΙΔΑΚΗΣ 22,ΛΑΖΑΚΗΣ 12(1)


Crete78
Λίγα λόγια για το χθεσινό γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Παννεαπολικό και Πήγασο.... Το παιχνίδι είχε μια ιδιαιτερότητα πέρα από το γεγονός ότι οι ομάδες βρέθηκαν αντιμέτωπες και την Κυριακή στα παιδικό-εφηβικά (με νικητή τον Πήγασο). Οι φιλοξενούμενοι ήξεραν πολύ καλά το τι μπορεί να κάνει ο καθένας από εμάς αλλά και πολλές από τις κινήσεις μας αλλά ακόμα και σε αυτό το επίπεδο όσο διαβασμένος και να είσαι δεν φτάνει για να κερδίσεις όταν απέναντι σου έχεις μια καλύτερη ομάδα.

Στο αγωνιστικό μέρος επιβάλαμε τον ρυθμό μας σε όλο τον αγώνα εκτός το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο και με τον Γαρμπιδάκη να παλεύει μόνος του να κρατήσει τον Πήγασο στο παιχνίδι, ή νίκη ήρθε σχετικά εύκολα. Κάποια μικροπροβλήματα τραυματισμών και το επερχόμενο παιχνίδι με τον Τελαμώνα μας ανάγκασαν να κατεβάσουμε ταχύτητα και να αρκεστούμε στην νίκη.
Εύχομαι καλή συνέχεια στον Πήγασο!!!

Κλείνω με μια παρατήρηση για την διαιτησία γενικότερα και όχι του συγκεκριμένου παιχνιδιού.Υπάρχει μια διάθεση να το πεις, γραμμή από την Εσκανά να το πεις, φιλοσοφία των διαιτητών ίσως, να σφυράνε όλες τις επαφές φάουλ με αποτέλεσμα σε κάθε αγώνα το θέαμα για τον κόσμο που έρχεται να είναι πολύ άσχημο. Πολλές διακοπές και αντί για μπάσκετ διαγωνισμός βολών..
Σαν ομάδα που θεωρώ οτί έχει βάθος στο ρόστερ της μας συμφέρει να δίνονται όλα από την μια, αλλά από την άλλη με τα πολλά σφυρίγματα δεν μπορεί να βρει ρυθμό το παιχνίδι..
Συνεχίσουμε με χαμηλά το κεφάλι και στο μυαλό μας είναι μόνο ο Τελαμώνας που παίζουμε την Παρασκευή..
blazer8
Αν κι έχω πεί ότι δεν πρέπει να ασχολιόμαστε με τους διαιτητές, θέλω να πώ κάτι που με προβληματίζει και μ' εκνευρίζει.Καταλαβαίνω ότι άνθρωποι είναι κι αυτοί και θα κάνουν λάθη, αυτό μου μ' εξοργίζει όμως είναι το υπεροπτικό ύφος ορισμένων.Πάς να τους πείς κάτι είτε λίγο θυμωμένα, είτε πολιτισμένα και ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ είτε σε γράφουν, είτε σε απειλούν με τεχνική ποινή.Μ' ένα τρόπο σαν να σου λένε...Εγώ εδώ γα.... και δέρνω.Βέβαία αυτό το φαινόμενα συναντάται σε όλους τους κλάδους που κάποιος έχει εξουσία.Το άλλο θέμα που θέλω να θίξω είναι αυτό με τις επαφές στην άμυνα και τα αλόγιστα φάουλ σε κάθε αγώνα.Τσαντιζόμουν με κάποιους που έλεγαν το μπάσκετ αδερφίστικο άθλημα, αλλά πλέον δεν μπορώ να τους κατηγορίσω.Θυμάστε την έκφραση που μας έλεγαν οι προπονητές όταν είμασταν μικροί (αν κι ακόμα το λένε): Καλά με τα μάτια παίζεις άμυνα εσύ?Έτσι θα μας καταντήσουν, σαν τον Νικοπολίδη στο EURO 2004, θα υπνοτίζουμε τον αντίπαλο ή την μπάλα.
Crete78
Με ξέσπασμα διαρκείας στο Β ημίχρονο κερδίσαμε τον Τελαμώνα με 87-53.Το μυαλό μας πλέον στο σημαντικό εκτός έδρας παιχνίδι της Δευτεράς με τον Ερμή στην Αργυρούπολη.Συνεχίζουμε...

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ(ΚΑΝΔΥΛΗΣ-ΤΙΤΑΚΗΣ) : ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ 6,ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ,ΤΣΟΜΙΔΗΣ 9,ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 21(2),ΚΟΥΜΑΝΖΕΛΗΣ 3,ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ 2,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 15,ΤΣΟΥΡΟΥΣ 7,ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 8,ΠΑΡΑΔΙΑΣ 5(1),ΠΑΥΛΙΔΗΣ 1,ΠΑΠΠΑΣ 10

ΤΕΛΑΜΩΝ(ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ) :ΔΑΜΑΛΙΤΗΣ 12,ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ 6,ΣΠΑΘΗΣ,ΤΟΜΠΡΟΣ 4,ΓΚΙΝΗΣ 18,ΓΚΕΚΑ 9,ΜΠΟΥΤΑΛΗΣ,ΤΟΜΠΡΟΣ 4
don3pleta
Εξαιρετική δουλειά απο ένα καινούργιο site που ασχολείται αποκλειστικά με την εσκανά ενημερώνει πολύ γρήγορα και έχει πολλές ειδήσεις...!!
mybasketball.gr ΟΤΑΝ Η ΝΟΤΙΑ ΑΤΤΙΚΗ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ...,,
BlackHeart
Επιτέλους νίκη για το Σαρωνικό σήμερα με αντίπαλο τους Κυρίαρχους.Η ομάδα ξεκίνησε άσχημε με νωθρή άμυνα.Στο β' ημίχρονο η άμυνα έγινε καλύτερη,ο Θ.Σολωμός έβαλε όλα τα τρίποντα(πρέπει να έβαλε 9,αν δεν έχασα το μέτρημα) και ήρθε η νίκη με περίπου 10 πόντους.Έχασα το ακριβές σκορ γιατί την ώρα που τέλειωνε ο αγώνας,εξελισσόταν δίπλα στα αποδυτήρια του ποδοσφαίρου μια αλητεία,με καμια εικοσαριά κάφρους που έιχε φέρει η ποδοσφαιρική ομάδα του Πανεαπολικού με μοναδικό σκοπό τη δημιουργία επεισοδίων.Έλεος!!!!!
Ανεξήγητα έμεινε σχεδόν όλο τον αγώνα στον πάγκο ο Νο11 της ομάδας μας ο Μπήτρος.Κι ενώ η ομάδα στις θέσεις 4-5 δεν έχει και πολλές λύσεις και είχε ανάγκη να μεταφέρει το παιχνίδι μέσα στη ρακέτα...Τέλος πάντων,βλέπουμε και στη συνέχεια!!
Negro8
7η αγωνιστική και μια ακόμα νίκη για εμάς αν και είχαμε αρκετές ελείψεις σήμερα,είμασταν και αρκετά νωθροί σε μεγάλο διάστημα του αγώνα..τέλος καλό όλα καλά...ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - Α.Σ.Η. 41 - 53

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ...

Σαρωνικός - Κυρίαρχοι 79-66
Άρης Γλυφάδας - Εν. Αμφιάλης 60-41
Ατρόμητος - Ηλεκτρούπολη 41-53
Σαρωνίδα - Απρόβλεπτοι 49-53
Τελαμών - ΓΑΣΕ 65-66
Πήγασος - Αιξωνή 70-75
Δάφνη Αγ.Δημητρίου - Γλυφάδα Ε.Σ 57-56
Ερμής Αργ. - Παννεαπολικός 54-59
ZEKO
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 54-59 (26 - 23 )
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. (ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ) : ΠΑΠΠΑΣ 16(1) , ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ 4, ΛΟΗΣ,ΛΙΑΚΟΣ 7,ΣΤΑΥΡΟΠΙΕΡΑΚΟΣ 10, ΠΕΛΙΒΑΝΙΔΗΣ 5, ΒΛΑΧΟΣ 12,ΒΑΖΑΙΟΥ


ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (ΚΑΝΔΥΛΗΣ - ΤΙΤΑΚΗΣ ) : ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ,ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ 6,ΤΣΟΜΙΔΗΣ 6,ΑΝΤΥΠΑΤΗΣ 24(1) ,ΚΟΥΜΑΝΖΕΛΗΣ ,ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ 2 ,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 7,ΤΣΟΥΡΟΥΣ 4,ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗΣ 2, ΠΑΡΑΔΙΑΣ 2, ΠΑΥΛΙΔΗΣ 6,ΠΑΠΠΑΣ


Εκτός έδρας νίκη με αντίπαλο τον Ερμή Αργυρουπολης που διατηρεί την ομάδα στην κορυφή της Δ ΕΣΚΑΝΑ. Σ' ένα πολύ δυνατό παιχνίδι η ομάδα έδειξε χαρακτήρα και παρά την μέτρια εμφάνιση κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να κάμψει την αντίσταση του αντιπάλου.Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 13/11 στις 12.30 με αντίπαλο τον Σαρωνικό στο 2ο Δ.Α.Κ.Α.Ν "ΚΑΡΑΜΠΙΝΙ".
ZEKO
Ας κάνω προγνωστικά για πρώτη φορά να δω τι θα πιάσω...

ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ-ΠΗΓΑΣΟΣ 2
ΓΑΣΕ-ΣΑΡΩΝΙΔΑ 1
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1
ΑΜΦΙΑΛΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2
ΑΡΗΣ ΓΛ.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 1
ΑΙΞΩΝΗ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. 2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ 1
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΓΛΥΦΑΔΑ 2

Τρέχει και ψηφοφορία στο www.aopanneapolikos.blogspot.com για το ποιος πιστεύετε θα είναι πρωταθλητής στην Δ΄ΕΣΚΑΝΑ..καταγράψτε την άποψη σας!
PAN123
QUOTE(Crete78 @ Nov 1 2011, 18:11 ) *
Λίγα λόγια για το χθεσινό γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Παννεαπολικό και Πήγασο.... Το παιχνίδι είχε μια ιδιαιτερότητα πέρα από το γεγονός ότι οι ομάδες βρέθηκαν αντιμέτωπες και την Κυριακή στα παιδικό-εφηβικά (με νικητή τον Πήγασο). Οι φιλοξενούμενοι ήξεραν πολύ καλά το τι μπορεί να κάνει ο καθένας από εμάς αλλά και πολλές από τις κινήσεις μας αλλά ακόμα και σε αυτό το επίπεδο όσο διαβασμένος και να είσαι δεν φτάνει για να κερδίσεις όταν απέναντι σου έχεις μια καλύτερη ομάδα.

Στο αγωνιστικό μέρος επιβάλαμε τον ρυθμό μας σε όλο τον αγώνα εκτός το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο και με τον Γαρμπιδάκη να παλεύει μόνος του να κρατήσει τον Πήγασο στο παιχνίδι, ή νίκη ήρθε σχετικά εύκολα. Κάποια μικροπροβλήματα τραυματισμών και το επερχόμενο παιχνίδι με τον Τελαμώνα μας ανάγκασαν να κατεβάσουμε ταχύτητα και να αρκεστούμε στην νίκη.
Εύχομαι καλή συνέχεια στον Πήγασο!!!


Δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αλλα θα το κάνω ύστερα απο κάποια πράγματα που έμαθα...
Επειδή σίγουρα ξέρεις ποιος είμαι κ δεν πρόκειται να κρυφτω, δεν θα ασχοληθώ καθόλου με τα παιδικοεφηβικα, αν κ θα με βόλευε αφού απο την ομάδα έφυγα σαν αποτυχημένος...
Όσον αφορά το ανδρικο, σίγουρα δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τις δυο ομάδες, αφού οι παίκτες του παννε είναι σίγουρα πιο έμπειροι με παραστάσεις απο μεγαλύτερες κατηγορίες. Το γνωρίζεις άλλωστε καλύτερα απο εμένα...
Κ δεν θα μπω σε ονόματα, γιατί είναι μάταιο.
Απο την άλλη, ακόμα κ αν ήξερα τα συστηματα σας κ τις κινήσεις σας όπως αναφέρεις,, πάλι αυτο είναι μηδαμινό σε μια κατηγορία όπως η Δ εσκανα, όπως κ ο ίδιος αναφέρεις. Άλλωστε κ ο προπονητής σας απο ότι είδα δεν άλλαξε σχεδόν τίποτα στο συγκεκριμένο παιχνίδι...
Για να μην πάμε στον προϋπολογισμό της κάθε ομάδας...εκει ξεφευγουμε αφού πιστεύω ότι η ομάδα σας έχει τον μεγαλύτερο απο όλη την κατηγορία... Ίσως κ απο την Γ εσκανα...
Αυτο που έμαθα κ με πείραξε ήταν ότι είχε δοθεί εντολή να χτυπηθεί συγκεκριμένος παίκτης της ομάδας σας. Αυτο ειπώθηκε...
Κ αν είναι αλήθεια, συγνώμη αλλα όλη την κ...α μας κάνουμε κ δεν είναι δυνατόν να πιστεύετε κάτι τέτοιο. Άλλωστε υπάρχει κ ένα βίντεο που δείχνει ποιος χτυπάει ποιον...
Κ για να τελειωνω, αν κ μακριά κ σε άλλη ομάδα φέτος για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρόνια, πιστεύω οτι είμαι περισσότερο παννεαπολικος απο πολλούς που βρίσκονται εκει...
Συγνώμη αν σας κουρασα με κάτι προσωπικό.
Crete78
QUOTE (PAN123 @ Nov 13 2011, 01:01 ) *
Δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αλλα θα το κάνω ύστερα απο κάποια πράγματα που έμαθα...
Επειδή σίγουρα ξέρεις ποιος είμαι κ δεν πρόκειται να κρυφτω, δεν θα ασχοληθώ καθόλου με τα παιδικοεφηβικα, αν κ θα με βόλευε αφού απο την ομάδα έφυγα σαν αποτυχημένος...
Όσον αφορά το ανδρικο, σίγουρα δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τις δυο ομάδες, αφού οι παίκτες του παννε είναι σίγουρα πιο έμπειροι με παραστάσεις απο μεγαλύτερες κατηγορίες. Το γνωρίζεις άλλωστε καλύτερα απο εμένα...
Κ δεν θα μπω σε ονόματα, γιατί είναι μάταιο.
Απο την άλλη, ακόμα κ αν ήξερα τα συστηματα σας κ τις κινήσεις σας όπως αναφέρεις,, πάλι αυτο είναι μηδαμινό σε μια κατηγορία όπως η Δ εσκανα, όπως κ ο ίδιος αναφέρεις. Άλλωστε κ ο προπονητής σας απο ότι είδα δεν άλλαξε σχεδόν τίποτα στο συγκεκριμένο παιχνίδι...
Για να μην πάμε στον προϋπολογισμό της κάθε ομάδας...εκει ξεφευγουμε αφού πιστεύω ότι η ομάδα σας έχει τον μεγαλύτερο απο όλη την κατηγορία... Ίσως κ απο την Γ εσκανα...
Αυτο που έμαθα κ με πείραξε ήταν ότι είχε δοθεί εντολή να χτυπηθεί συγκεκριμένος παίκτης της ομάδας σας. Αυτο ειπώθηκε...
Κ αν είναι αλήθεια, συγνώμη αλλα όλη την κ...α μας κάνουμε κ δεν είναι δυνατόν να πιστεύετε κάτι τέτοιο. Άλλωστε υπάρχει κ ένα βίντεο που δείχνει ποιος χτυπάει ποιον...
Κ για να τελειωνω, αν κ μακριά κ σε άλλη ομάδα φέτος για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρόνια, πιστεύω οτι είμαι περισσότερο παννεαπολικος απο πολλούς που βρίσκονται εκει...
Συγνώμη αν σας κουρασα με κάτι προσωπικό.


http://aopanneapolikos.blogspot.com/2011/11/61-49-41-21.html
PAN123
QUOTE(Crete78 @ Nov 14 2011, 11:33 ) *


Δεν κατάλαβα, γιατί με παραπεμπεις εκει...αυτο το blog το ξέρω πριν απο εσένα, αφου το δημιούργησε πατέρας παίκτη που είχα κ το παρακολουθώ αρκετά συχνά.
Τώρα αν εννοείς για να δω βαθμολογίες,σχόλια κ τα σχετικά τα γνωρίζω κ αυτα πολυ καλα κ δεν αμφισβητώ τίποτα. Είστε δικαιοτατα πρώτοι. Κ για του λόγου το αληθές ρωτά τον προπονητή σου τι του είπα μετα το τέλος του παιχνιδιού...
Μάλλον δεν κατάλαβες γιατί τα έγραψα όλα αυτα κ τι με πείραξε...
BlackHeart
Μάλλον σε παραπέμπει εκεί γιατί έχει το πρόσφατο αποτέλεσμα... rolleyes.gif
PAN123
QUOTE(BlackHeart @ Nov 14 2011, 21:05 ) *
Μάλλον σε παραπέμπει εκεί γιατί έχει το πρόσφατο αποτέλεσμα... rolleyes.gif



Και;;;;
Τα ξέρω τα αποτελέσματα, εγω αλλού αναφέρθηκα...

QUOTE(ZEKO @ Nov 12 2011, 13:10 ) *
Ας κάνω προγνωστικά για πρώτη φορά να δω τι θα πιάσω...

ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ-ΠΗΓΑΣΟΣ 2
ΓΑΣΕ-ΣΑΡΩΝΙΔΑ 1
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 1
ΑΜΦΙΑΛΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2
ΑΡΗΣ ΓΛ.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 1
ΑΙΞΩΝΗ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. 2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ 1
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΓΛΥΦΑΔΑ 2

Τρέχει και ψηφοφορία στο www.aopanneapolikos.blogspot.com για το ποιος πιστεύετε θα είναι πρωταθλητής στην Δ΄ΕΣΚΑΝΑ..καταγράψτε την άποψη σας!



Θα διαφωνησω σε δυο...
Αμφιαλη 1
Αιξωνη 1 και μάλλον εύκολα...
Negro8
Α.Σ.Η. - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 60 - 54

Δύσκολη βδομάδα για εμάς με τραυματισμούς, ιώσεις με αποτέλεσμα να μην παίζουμε ούτε ενα διπλό στις προπονήσεις..
Καταφέραμε να πάρουμε και αυτό το ματσάκι με μπάσκετ-τόμπολα οπως αποδείχτηκε..πέρα απο το 1ο 10λεπτο που ήμασταν ισόπαλοι μετά κρατήσαμε μια διαφορά περίπου στους 7-10 πόντους.Καλή συνέχεια να έχουμε με λιγότερες άτυχες στιγμές..

Και κάτι άλλο που ενδιαφέρει τον αρχηγό μας...Αγορίνα τα σουτζουκάκια για να μην σου βγουν ξανά γιουβαρλάκια πρέπει να ακολουθήσεις τα εξής βηματα... ugly_tocktock.gif

Πως το κάνουμε:

1.Ζυμώνουμε καλά τον κιμά με το κρεμύδι,σκόρδο,το κίμινο,το αλάτι-πιπέρι και το λάδι προσθέτουμε στο τέλος λίγη φρυγανιά. Ζυμώνουμε για 10 λεπτά περίπου. Αφήνουμε στο ψυγείο για 1/2 ωρίτσα.
2.Πλάθουμε σουτζουκάκια μεγέθους περίπου 2 δακτύλων και τα τηγανίζουμε από όλες τις πλευρές (τα σουτζουκάκια μαζεύουν στο τηγάνισμα). Τα βγάζουμε σε πιατέλα με απορροφητικό χαρτί.
3.Ρίχνουμε 3 κουταλιές καθαρό λάδι σε βαθύ τηγάνι και τσιγαρίζουμε ελαφρά την πιπεριά. Ρίχνουμε τη ντομάτα και αφήνουμε να βράσει δυνατά σκεπασμένο για 1/4 της ώρας,ρίχνουμε στη σάλτσα λίγο κίμινο,σκόρδο τριμμένο, αλάτι πιπέρι, λίγο ταμπάσκο και την κέτσαπ. Ελέγχουμε το φαί μη σωθεί το νερό του.
4.Στο τέλος ρίχνουμε και τα τηγανιτά σουτζουκάκια στη σάλτσα να πάρουν 2-3 βράσεις.
Καλή σου όρεξη.....

Χορευτης
QUOTE(Negro8 @ Nov 14 2011, 16:50 ) *
Α.Σ.Η. - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 60 - 54

Δύσκολη βδομάδα για εμάς με τραυματισμούς, ιώσεις με αποτέλεσμα να μην παίζουμε ούτε ενα διπλό στις προπονήσεις..
Καταφέραμε να πάρουμε και αυτό το ματσάκι με μπάσκετ-τόμπολα οπως αποδείχτηκε..πέρα απο το 1ο 10λεπτο που ήμασταν ισόπαλοι μετά κρατήσαμε μια διαφορά περίπου στους 7-10 πόντους.Καλή συνέχεια να έχουμε με λιγότερες άτυχες στιγμές..

Και κάτι άλλο που ενδιαφέρει τον αρχηγό μας...Αγορίνα τα σουτζουκάκια για να μην σου βγουν ξανά γιουβαρλάκια πρέπει να ακολουθήσεις τα εξής βηματα... ugly_tocktock.gif

Πως το κάνουμε:

1.Ζυμώνουμε καλά τον κιμά με το κρεμύδι,σκόρδο,το κίμινο,το αλάτι-πιπέρι και το λάδι προσθέτουμε στο τέλος λίγη φρυγανιά. Ζυμώνουμε για 10 λεπτά περίπου. Αφήνουμε στο ψυγείο για 1/2 ωρίτσα.
2.Πλάθουμε σουτζουκάκια μεγέθους περίπου 2 δακτύλων και τα τηγανίζουμε από όλες τις πλευρές (τα σουτζουκάκια μαζεύουν στο τηγάνισμα). Τα βγάζουμε σε πιατέλα με απορροφητικό χαρτί.
3.Ρίχνουμε 3 κουταλιές καθαρό λάδι σε βαθύ τηγάνι και τσιγαρίζουμε ελαφρά την πιπεριά. Ρίχνουμε τη ντομάτα και αφήνουμε να βράσει δυνατά σκεπασμένο για 1/4 της ώρας,ρίχνουμε στη σάλτσα λίγο κίμινο,σκόρδο τριμμένο, αλάτι πιπέρι, λίγο ταμπάσκο και την κέτσαπ. Ελέγχουμε το φαί μη σωθεί το νερό του.
4.Στο τέλος ρίχνουμε και τα τηγανιτά σουτζουκάκια στη σάλτσα να πάρουν 2-3 βράσεις.
Καλή σου όρεξη.....


Αγαπαμε NEGRO8 τωρα με εκανες κ πεινασα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.