Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group E
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
yorgos
Πολύ μεγάλη βελτίωση πάντως και οι δύο κι έχουν πολλά περιθώρια. Προτιμώ Μαριάνοβιτς κι ας είναι μέτριας αντίληψης.

Ε εντάξει για τον Γκολούμποβιτς έχει βουίξει ο τόπος. Τόσο που λένε ότι η Φενέρ τον ζήτησε από το Νοέμβριο, αλλά έφαγε -δικαιολογημένη- πόρτα. Δεν τον έχω δει πάντως εκτεταμένα. Στο μεταξύ στη Βιτόρια παίζει η Αρμάνι απέναντι στον Πλάις.
colonel gomelsky
QUOTE(yorgos @ Mar 13 2014, 22:38 ) *
Redleg κάπου λέγαμε για ψηλούς που να παίζουν πλάτη. Με όλα τα στραβά που έχουν, Μαριάνοβιτς και Πλάις αυτή τη στιγμή θα ανέβαζαν αισθητά επίπεδο Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Κάτι τέτοιο σκεφτόταν κι ο Μπαρτζώκας για τον Μπέγκιτς αλλά δεν...


Πες μου ότι υπάρχει και δεύτερος σεντερ με το ίδιο όνομα γιατί είμαι σίγουρος ότι δεν μπορεί να εννοείς αυτόν που ξέρω. Γιατί αν εννοείς αυτόν, μετά να ψάξουμε που παιζει και το παλληκάρι ο Ντανιέλ Σαντιάγκο.

Σόρυ αν φαίνεται επιθετικό, δεν είναι. Απλά έφαγα χοντρό φλας. Και οι καλύτεροι ποστερς έχουν στιγμές αδυναμίας αλλά με αυτό το τερμάτισες ρε συ.
redleg7
QUOTE (Zoys @ Mar 13 2014, 22:54 ) *
Κάνει μεγάλα άλματα κάθε χρόνο πάντως κι εγώ νομίζω ότι είναι ήδη ικανός να σταθεί στο top επίπεδο. Και η ομάδα του δηλαδή και σαν club, αλλά και σαν υλικό top θα έπρεπε να παρουσιάζεται, αλλά φέτος ψώνισαν Σέρτζιο...

Κανει πολυ καλη σεζον οντως.Αλλα νομιζω πρεπει αμυντικα να βελτιωθει παρα πολυ.Εχει πολλες αδυναμιες.Αν τις βελτιωσει τοτε ναι εχει θεση στην 3δα των Σεντερ ολων των τοπ ομαδων.Αν δεν κανω λαθος ειχε γινει ντραφτ απ τους Νετς παλιοτερα.
Προς το παρον εχουμε τετοιο στυλ παιχτη στην ομαδα(Σερμα) που εχει και πολλα περιθωρια βελτιωσης και εκανε και εξαιρετικη σεζον στην Σαραγοσα(ομως ξαναλεω και αυτος πρεπει να βελτιωθει ακομα παραπανω και πιστευω οτι μπορει).

Γιωργο εγω τον Γκολου τον θυμαμαι που επαιξε λιγο περσι στην Σαραγοσα και μετα επεστρεψε Τουρκια.Με τον Παοκ στο πρωτο ματς των 2 ομαδων εκανε πολυ καλο ματς.Νομιζω θα γινει σφαγη για την υπογραφη του.Για τον Πλαις τωρα προσωπικα τον προτιμω χιλιες φορες σε σχεση με τον Σερβο.
yorgos
Ε το χόντρυνες τώρα, ο Σαντιάγο δεν μπορεί να στρίψει. Ούτε ο Μαριάνοβιτς, αλλά δε χρειάζεται να στρίψει κιόλς, ούτε καν να πηδήξει. Και ναι, έχει βελτιωθεί πολύ ακόμη και μέσα στην ίδια σαιζόν.
Zoys
Να αποφεύγουμε εκφράσεις τύπου "το τερμάτισες" παιδιά, μπορεί να δημιουργηθούν εντάσεις χωρίς λόγο.

peace.gif
Quincy
Ο Μαριάνοβιτς εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι το ύψος του θα τον προδώσει σε βάθος χρόνου. Δεν ξέρω αν θα αντέχουν τα γόνατά του σε μερικά χρονάκια.

Για τον Πλαις συμφωνώ. Στο μέλλον θα είναι σουπερ
Dancing Madly Backwards
QUOTE (bbplayer @ Mar 13 2014, 22:05 ) *
Ο Λαμόνικα, αποφάσισε το 2011 ότι στο ΟΑΚΑ θα έπρεπε να αντιμετωπίσουμε τη Μπάρτσα χωρίς το Μήτσο...γιατί έτσι και ακολούθησαν τα όργια στο Βερολίνο και το σφαγείο της Κων/πολης. Και τις 3 χρονιές ο Ομπράντοβιτς ήταν στον πάγκο μας. Πολύ επιλεκτική μνήμη εχετε μερικοί


Έχουμε τελείως διαφορετική άποψη για τα "όργια" και το "σφαγείο" όσον αφορά το μπάσκετ και ας μην πάμε τη συζήτηση εκεί γιατί όταν ακούτε αυτές τις λέξεις για εγχώρια ματς, μιλάτε για "παραμύθια". Το σχόλιο ήταν γιατί ο Ομπράντοβιτς το παίζει κλαίουσα ιτιά με το παραμικρό αλλά όχι μόνο δεν τον χαλάει, προφανώς, να ευνοείται κατάφωρα αλλά καμιά φορά τρολάρει και όλας όταν γίνεται.
bbplayer
Για τα εγχώρια ματς τα έχουμε ξαναπεί. Ο Ολυμπιακός κερδίζει στα ίσα και χάνει από τη διαιτησία. Μην ξαναλέμε τα ίδια.

Και με τη Μπάρτσα εδώ και με την ΤΣΣΚΑ δύο φορές, έγιναν πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Μπορείς να έχεις όποια άποψη θες φυσικά
Quincy
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Mar 13 2014, 21:21 ) *
δεν τον χαλάει, προφανώς, να ευνοείται κατάφωρα



Ποιόν θα τον χαλούσε δηλαδή;;
Dancing Madly Backwards
QUOTE (bbplayer @ Mar 13 2014, 23:34 ) *
Για τα εγχώρια ματς τα έχουμε ξαναπεί. Ο Ολυμπιακός κερδίζει στα ίσα και χάνει από τη διαιτησία. Μην ξαναλέμε τα ίδια.

Και με τη Μπάρτσα εδώ και με την ΤΣΣΚΑ δύο φορές, έγιναν πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Μπορείς να έχεις όποια άποψη θες φυσικά


Με τη Μπάρτσα και την ΤΣΣΚΑ είναι συγκεκριμένα πράγματα, στα εγχώρια είναι "ειρωνεία". Ε για αυτό σου λέω άστο για "σφαγές" κλπ.



QUOTE (Quincy @ Mar 13 2014, 23:40 ) *
Ποιόν θα τον χαλούσε δηλαδή;;


Μα λέω "προφανώς". Και μίλησα για έναν συνδυασμό πραγμάτων, μην απομονώνεις αυτό. Ο Ομπράντοβιτς έχει κλαφτεί ένα σωρό φορές για διαιτησία και έχει μπει χοντρά πράματα ακόμα και μετά από ματς που έχασε με κάτω τα χέρια. Από την άλλη δεν κόλλαγε να πει "αυτό το σουτ γύρισε το ματς" ενώ εν γνώση του το εν λόγω σουτ δεν έπρεπε να μετρήσει.
Quincy
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Mar 13 2014, 21:49 ) *
Μα λέω "προφανώς". Και μίλησα για έναν συνδυασμό πραγμάτων, μην απομονώνεις αυτό. Ο Ομπράντοβιτς έχει κλαφτεί ένα σωρό φορές για διαιτησία και έχει μπει χοντρά πράματα ακόμα και μετά από ματς που έχασε με κάτω τα χέρια. Από την άλλη δεν κόλλαγε να πει "αυτό το σουτ γύρισε το ματς" ενώ εν γνώση του το εν λόγω σουτ δεν έπρεπε να μετρήσει.


Το απομόνωσα επειδή έτσι όπως το γράφεις είναι λες και υπάρχει και η αντίθετη περίπτωση.

Κανένας κορυφαίος προπονητής δεν θυμάμαι να χει πει ότι ευνοήθηκε, και επίσης ελάχιστοι είναι αυτοί που δεν έχουν πει ότι αδικήθηκαν.

Εμένα μου φαίνεται λογικό να αντιδρά έτσι. Τι θα έπρεπε να κάνει δηλαδή; Να πει : "Ναι ευνοήθηκαμε, δεν έπρεπε να κερδίσει η ομαδα μου" ή "δεν παίξαμε καλά αλλά μας σφυρίξανε"; Δεν γίνεται ποτέ να το πει κανείς αυτό όταν έχεις τόσους φιλάθλους μια ομάδα, τόσο καλούς παίκτες, τόσο μεγάλο μπατζετ. Είναι σαν να ακυρώνει όλη τη δουλειά που έκανε μέχρι τώρα στην ομάδα αυτή.
Dancing Madly Backwards
QUOTE (Quincy @ Mar 14 2014, 00:04 ) *
Το απομόνωσα επειδή έτσι όπως το γράφεις είναι λες και υπάρχει και η αντίθετη περίπτωση.

Κανένας κορυφαίος προπονητής δεν θυμάμαι να χει πει ότι ευνοήθηκε, και επίσης ελάχιστοι είναι αυτοί που δεν έχουν πει ότι αδικήθηκαν.

Εμένα μου φαίνεται λογικό να αντιδρά έτσι. Τι θα έπρεπε να κάνει δηλαδή; Να πει : "Ναι ευνοήθηκαμε, δεν έπρεπε να κερδίσει η ομαδα μου" ή "δεν παίξαμε καλά αλλά μας σφυρίξανε"; Δεν γίνεται ποτέ να το πει κανείς αυτό όταν έχεις τόσους φιλάθλους μια ομάδα, τόσο καλούς παίκτες, τόσο μεγάλο μπατζετ. Είναι σαν να ακυρώνει όλη τη δουλειά που έκανε μέχρι τώρα στην ομάδα αυτή.


Εγώ δεν κάνω λόγο για το τι δεν λέει, αλλά για το τι έχει πει και λέει κατά καιρούς. Μιλάμε για τον άνθρωπο που είπε "οι διαιτητές ήρθαν εδώ με συγκεκριμένο στόχο" σε ματς που έχασε με 15 (μπορεί περισσότερο) πόντους στην έδρα του, ενώ έχει γκρινιάξει ακόμα και όταν διαιτητής πήρε τη σωστή απόφαση, απλά επειδή ο συγκεκριμένος διαιτητής αποφάσισε πως δεν χρειάζεται replay.. Συνδυασμένα όλα αυτά με το απίστευτο σπρώξιμο που τρώει φέτος η Φενέρ και που χωρίς αυτό, πιθανώς να ήταν ήδη εκτός 8άδας, ε ναι, έκανα το σχόλιο που έκανα πριν.
yorgos
QUOTE
με το απίστευτο σπρώξιμο που τρώει φέτος η Φενέρ και που χωρίς αυτό, πιθανώς να ήταν ήδη εκτός 8άδας


Ε καλά, απλά μαθηματικά είναι: εντός μόνο να είχε χάσει από τον Παναθηναϊκό ήταν με ενάμησι πόδι έξω. Αν της βγάλεις και το σημερινό όργιο, άντε γεια.
Neondreamer
Έχω την αίσθηση πως είναι πλέον φανερό ότι η τουρκική μπασκετική αγορά "πρέπει" όπως και δήποτε να ανοίξει γιατί έχει πολύ ψαχνό απ΄ όλες τις απόψεις στο όχι και τόσο μακρινό μέλλον. Και αυτό δεν θα συμβεί στην περίπτωση που το πλουσιότερο πρόσπεκτ της τρώει τη μία σφαλιάρα μετά την άλλη σε απανωτές χρονιές και μείνει πάλι έξω απ΄ την οχτάδα.
Dancing Madly Backwards
QUOTE (yorgos @ Mar 14 2014, 00:31 ) *
Ε καλά, απλά μαθηματικά είναι: εντός μόνο να είχε χάσει από τον Παναθηναϊκό ήταν με ενάμησι πόδι έξω. Αν της βγάλεις και το σημερινό όργιο, άντε γεια.


Ε είπα "πιθανώς" γιατί μη τυχόν και ειρωνευτούμε το σπρώξιμο που τρώει ο Ζότσαρος, απαπαπαπα!
επαθα λαστιχο
με 8-6 νικες υπαρχει καμια περιπτωση να μεινει εξω ομαδα?
bbplayer
Μάλαγα vs Μπάρτσα είναι όλα τα λεφτά. Σταυρόλεξο κανονικό
T.W.Is.M.
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Mar 14 2014, 23:32 ) *
με 8-6 νικες υπαρχει καμια περιπτωση να μεινει εξω ομαδα?


Θεωρητικα ναι. Για παραδειγμα, η Μαλαγα κανει 3 νικες, αλλα χανει απο τον Ολυμπιακο, ο οποιος κερδιζει και τα υπολοιπα παιχνιδια του. Ταυτοχρονα η Φενερμπαχτσε κερδιζει Αρμανι, Λαμποραλ, Εφες και ισοβαθμουν ολοι στις 8 νικες στην 3η θεση. Οι Ισπανοι μενουν εξω με 8 νικες στην τριπλη ισοβαθμια, ενω αν και η Αρμανι χασει απο την Μπαρτσελονα, εχουμε τετραπλη ισοβαθμια, στην οποια παλι μενει εξω η Μαλαγα. Στο ιδιο σεναριο η Μαλαγα μπορει να περασει, αν αντι για τον Ολυμπιακο βρεθει στην ισοβαθμια ο Παναθηναικος! Για να γινει αυτο θα πρεπει ο ΠΑΟ να κερδισει στη Βαρκελωνη και στο ΣΕΦ(αφου θα εχει χασει απο την Ουνικαχα), ομως τοτε μενει αυτος εξω με 8-6!
Γενικα νομιζω πως υπαρχουν σεναρια αποκλεισμου με 8-6 αν μπλεξουμε με πολλαπλη ισοβαθμια. Για να γινει αυτο, πρεπει ο 6ος να μην ξεπερασει τις 6 νικες.
Quincy
Σε ισοβαθμία Μάλαγα-Φενερ-Ολυμπιακός αν δεν κερδίσουμε την Μάλαγα με λιγότερους από 14 μένει εκτός η Φενερ 19.gif
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Mar 15 2014, 01:38 ) *
Σε ισοβαθμία Μάλαγα-Φενερ-Ολυμπιακός αν δεν κερδίσουμε την Μάλαγα με λιγότερους από 14 μένει εκτός η Φενερ 19.gif

Σε ισοβαθμία Μαλαγα-Φενερ-Ολυμπιακός(που για να έρθει πρέπει να κερδίσει ο Ολυμπιακός τη Μάλαγα) μένει εκτός η Μάλαγα γιατί θα έχει 2 ήττες από τον Ολυμπιακο
Quincy
QUOTE(D-Wade @ Mar 14 2014, 23:48 ) *
Σε ισοβαθμία Μαλαγα-Φενερ-Ολυμπιακός(που για να έρθει πρέπει να κερδίσει ο Ολυμπιακός τη Μάλαγα) μένει εκτός η Μάλαγα γιατί θα έχει 2 ήττες από τον Ολυμπιακο


Δεν μετράει σ αυτήν την περίπτωση το +- στα μεταξύ παιχνίδια των τριών που ισοβαθμούν;

Πολύπλοκες αυτές οι ισοβαθμίες wacko.gif
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Mar 15 2014, 01:53 ) *
Δεν μετράει σ αυτήν την περίπτωση το +- στα μεταξύ παιχνίδια των τριών που ισοβαθμούν;

Πρώτα μετράνε οι νίκες των ομάδων που ισοβαθμούν και μετά οι διαφορές. Ο ΟΣΦΠ θα είναι πρώτος με 3 νίκες, η Φενέρ 2η με 2 και η Μάλαγα 3η με 1.Ολα αυτά αν κερδίσει ο ΟΣΦΠ στη Μάλαγα.
Quincy
QUOTE(D-Wade @ Mar 15 2014, 00:57 ) *
Πρώτα μετράνε οι νίκες των ομάδων που ισοβαθμούν και μετά οι διαφορές. Ο ΟΣΦΠ θα είναι πρώτος με 3 νίκες, η Φενέρ 2η με 2 και η Μάλαγα 3η με 1.Ολα αυτά αν κερδίσει ο ΟΣΦΠ στη Μάλαγα.



A οκ. Λαθος μου τοτε. Thanks smile.gif
Vagrant
QUOTE(D-Wade @ Mar 13 2014, 20:43 ) *
Συμφωνώ. Πάντως και στην Ευρώπη θα έπρεπε να είχαμε τον κανονισμό του ΝΒΑ που δίνουν τεχνική ποινή αν κάνεις φάουλ πριν μπει η μπάλα μέσα στην επαναφορά . . .


Υπάρχει αυτό στον ορισμό της τεχνικής ποινής... Μπορεί να το δει ο καθένας στο site της FIBA.

• Delaying the game by deliberately touching the ball after it passes through the
basket or by preventing a throw-in from being taken promptly.

wink.gif
bbplayer
Το επίμαχο βιντεάκι

http://www.youtube.com/watch?v=izZ7a0H1ovk#t=172

στο 2:32 είναι . Ο Σουάρεζ χτυπιέται χωρίς να έχει σαφή άποψη της φάσης. Το είδα πάνω από 20 φορές. Ειλικρινά μιλώντας μου φαίνεται για φάουλ.

Τείνω πάντως να συμφωνήσω με αυτό που έγραψε ο Quincy
bbplayer
O Tόμιτς βγήκε τραυματισμένος λίγο πριν τελειώσει η 1η περίοδος. Του έδεσαν τον αριστερό αστράγαλο αλλά , μπορεί και να κάνω λάθος, δεν είδα πάγο. Περίεργο
Zoys
Τα 2/12 δίποντα της Μάλαγα διαμορφώνουν μέχρι στιγμής και τη διαφορά με την Μπαρτσελόνα να φαίνεται ορεξάτη.
bbplayer
QUOTE (Zoys @ Mar 21 2014, 21:55 ) *
Τα 2/12 δίποντα της Μάλαγα διαμορφώνουν μέχρι στιγμής και τη διαφορά με την Μπαρτσελόνα να φαίνεται ορεξάτη.


Ο Τόμιτς το "φυλάει" το πόδι του ή μου φαίνεται?
Zoys
QUOTE(bbplayer @ Mar 21 2014, 22:05 ) *
Ο Τόμιτς το "φυλάει" το πόδι του ή μου φαίνεται?

Τι εννοείς;

Στο +10 στο μεταξύ οι φιλοξενούμενοι που παίζουν πολύ σοβαρά.
bbplayer
QUOTE (Zoys @ Mar 21 2014, 22:09 ) *
Τι εννοείς;

Στο +10 στο μεταξύ οι φιλοξενούμενοι που παίζουν πολύ σοβαρά.


με το που το έγραψα τον έβγαλε. μου φάνηκε σα να ψιλοκουτσαίνει
Quincy
Κέρδα ρε Αγγέλου μπας και βγούμε δεύτεροι shot.gif
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Mar 21 2014, 22:26 ) *
Κέρδα ρε Αγγέλου μπας και βγούμε δεύτεροι shot.gif

ή 5οι που λέγαμε και το μεσημέρι . . . rolleyes.gif
Quincy
QUOTE(D-Wade @ Mar 21 2014, 21:29 ) *
ή 5οι που λέγαμε και το μεσημέρι . . . rolleyes.gif


Γι αυτό θα ανησυχήσω αν κερδίσει την Μπάρτσα ο ΠΑΟ. tongue.gif Προς το παρόν θέλω να ελπίζω σε 2η θέση

Η Αρμάνι χωρίς τον Λανγκφορντ έτσι και χάσει σήμερα είναι πολύ πιθανό να χάσει και όλα τα υπόλοιπα. Πάμε μωρη Εφες λεμε
bbplayer
ένα 3ποντο έχουν βάλει όλο κι όλο εκεί που γύρισαν τη μπάλα Χάκετ-Τζεντίλε και βγήκε ο Καγκουρ μόνος του. Γενικά πολύ μέτριο ματς
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Mar 21 2014, 22:35 ) *
Γι αυτό θα ανησυχήσω αν κερδίσει την Μπάρτσα ο ΠΑΟ. tongue.gif Προς το παρόν θέλω να ελπίζω σε 2η θέση

Η Αρμάνι χωρίς τον Λανγκφορντ έτσι και χάσει σήμερα είναι πολύ πιθανό να χάσει και όλα τα υπόλοιπα. Πάμε μωρη Εφες λεμε

Σωστός είσαι . . . Μάλλον εγώ φοβάμαι περισσότερο απ'όσο πρέπει . . .Πάμε μωρη Αγγέλου smiley.gif
bbplayer
ένα περίεργο πράμα με αυτόν τον Γκρέηντζερ και σήμερα...όλο του κλειδώνουν το χέρι οι αντίπαλοι και όλο κάτω βρίσκονται...αλλά δεν κάνει φάουλ
bbplayer
άσε μας ρε Τζέρελς
Quincy
Από 0/3 ο Τζερελς άρχισε να τα στάζει από τα 8 μέτρα στην 4η 68.gif
Zoys
Η αλήθεια είναι ότι μπήκε επάξια στα παπούτσια του Langford απόψε και έσωσε την Ολίμπια από την γκέλα.
bbplayer
ε ναι, αφού επιμένει να του έχει ψηλό παίχτη! συνέχεια τον χορεύει , έχει βάλει και δύο ντράιβ έτσι
T.W.Is.M.
Δεν υπαρχει χειροτερη ομαδα απο την Αρμανι. Η Λαμποραλ ειναι εκτος συναγωνισμου, γιατι δεν ειναι καν ομαδα. Μεχρι κι η Εφες καλυτερη ειναι απο το θιασο του Μπανκι. Απλα ειναι τοσο loser οι Τουρκοι που δεν μπορουν να κερδισουν κλειστα παιχνιδια. Οι αλλοι ομως ειναι πραγματικο καφενειο κι ας λεει οτι θελει η βαθμολογια. Καποια στιγμη τα τριποντα θα στερεψουν και θα πεσει σκουπα.
Αντε με την ομαδουλα της σειρας που πανε να μας τη βγαλουν και φαβορι για το φαιναλ φορ. Τυχαρπαστοι...
bbplayer
τους θέλει πολύ όμως...το άλλο το πυροβολημένο στα 2 λεπτά και στο +5 αμολάει 3ποντο airball στα 8-9 δευτερόλεπτα και μετά η Εφές αντί να ηρεμήσει πάει και κάνει εντελώς λάθος επολογή
T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Mar 21 2014, 23:38 ) *
τους θέλει πολύ όμως...το άλλο το πυροβολημένο στα 2 λεπτά και στο +5 αμολάει 3ποντο airball στα 8-9 δευτερόλεπτα και μετά η Εφές αντί να ηρεμήσει πάει και κάνει εντελώς λάθος επολογή


Ε, καποια στιγμη θα σταματησει να τους θελει. Κι η Σιενα περσι ετσι ειχε ξεκινησει και στο τελος μαζευε ηττες και εμεινε 6η. Οπως θα εμενε κι η Αρμανι, αν εχανε σημερα.
bbplayer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 21 2014, 23:39 ) *
Ε, καποια στιγμη θα σταματησει να τους θελει. Κι η Σιενα περσι ετσι ειχε ξεκινησει και στο τελος μαζευε ηττες και εμεινε 6η. Οπως θα εμενε κι η Αρμανι, αν εχανε σημερα.


ξέρω κι εγώ...και η Μακάμπι που θα σταυρώσουν δε μου εμπνέει και πολλή εμπιστοσύνη
T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Mar 21 2014, 23:42 ) *
ξέρω κι εγώ...και η Μακάμπι που θα σταυρώσουν δε μου εμπνέει και πολλή εμπιστοσύνη


Με τη Μακαμπι θα παιξουν αν ο Ολυμπιακος κερδισει τη Μαλαγα και τον Παναθηναικο. Αν χασει ενα απ τα δυο, θα παιξουν με την ΤΣΣΚΑ ή τη Ρεαλ...
ssoulliss
Ο Αγγέλου χάνει το τρίτο ματς στο τέλος και ενώ κέρδιζε(Μπάρτσα-Πάο εντός, Μιλάνο εκτός). Η Αρμάνι κέρδισε λόγω των προσευχών αφενός αλλά στο τέλος πίεσαν πολύ στην άμυνα και οι Τούρκοι κουτούλαγαν

Υ.Γ. Ο Σαβάνοβιτς βρίσκεται κατακόρυφη πτώση φέτος

QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 21 2014, 23:49 ) *
Με τη Μακαμπι θα παιξουν αν ο Ολυμπιακος κερδισει τη Μαλαγα και τον Παναθηναικο. Αν χασει ενα απ τα δυο, θα παιξουν με την ΤΣΣΚΑ ή τη Ρεαλ...


Είμαστε σίγουροι ότι η Μακάμπι δεν θα κάνει τρεις ήττες...και θα καταλήξει ίσως και τέταρτη; smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(ssoulliss @ Mar 21 2014, 23:52 ) *
Είμαστε σίγουροι ότι η Μακάμπι δεν θα κάνει τρεις ήττες...και θα καταλήξει ίσως και τέταρτη; smiley.gif


Οχι, καθολου σιγουροι. Εγω εγραψα για τα σεναρια της θεσης της Αρμανι, οχι για τον αλλο ομιλο. smile.gif
bbplayer


θεωρητικά η Φενέρ έχει ελπίδες ακόμα και για την 2η θέση icon_drunk.gif αφού άλλη ήττα δεν κάνει και επίσης δεν κάνει άλλη νίκη το Μιλάνο. Εάν της πάρει τη διαφορά +5 / +6 κάπου εκεί ήταν νομίζω

Για τον Ολυμπιακό το βλέπω δύσκολο να κάνει το 3/3 και το ίδιο ισχύει και για εμάς.

Εάν μείνουμε έξω από την ήττα με την Κάχα, του Πεδουλάκη πρέπει να του απαγορευτεί να περνάει πάνω από το φανάρι της Φιλοθέης. Μιλάμε για έγκλημα!
Quincy
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 21 2014, 21:49 ) *
Με τη Μακαμπι θα παιξουν αν ο Ολυμπιακος κερδισει τη Μαλαγα και τον Παναθηναικο. Αν χασει ενα απ τα δυο, θα παιξουν με την ΤΣΣΚΑ ή τη Ρεαλ...


Τόσο σίγουρη την έχεις τη νίκης της Φενερ και μάλιστα με τη διαφορά ή ότι δεν θα κερδίσουν την -αδιάφορη- Μάλαγα στο τέλος;

Δεν την χάνει την 2η θέση η Αρμάνι

@ bbplayer Αν μείνει έξω ο Παναθηναικός, ευθύνεται 100% αυτή η ήττα αφού με 8 νίκες θα πετούσατε έξω τη Φενερ χωρίς να σας νοιάζουν καν το ΣΕΦ και η Βαρκελώνη παρά μόνο το εντός με την Μάλαγα
T.W.Is.M.
QUOTE(Quincy @ Mar 22 2014, 00:28 ) *
Τόσο σίγουρη την έχεις τη νίκης της Φενερ και μάλιστα με τη διαφορά ή ότι δεν θα κερδίσουν την -αδιάφορη- Μάλαγα στο τέλος;

Δεν την χάνει την 2η θέση η Αρμάνι

@ bbplayer Αν μείνει έξω ο Παναθηναικός, ευθύνεται 100% αυτή η ήττα αφού με 8 νίκες θα πετούσατε έξω τη Φενερ χωρίς να σας νοιάζουν καν το ΣΕΦ και η Βαρκελώνη παρά μόνο το εντός με την Μάλαγα


Δε βλεπω συγκριση μεταξυ της μετριας(για τις προσδοκιες που ειχαν) ομαδας της Φενερμπαχτσε και του μιγματος καουμποιδων και Ινδιανων του Μιλανο. Η Αρμανι ειναι για μενα η φουσκα της χρονιας και περιμενω να δω ποιος θα ειναι ο τυχερος που θα σκασει στα χερια του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.