Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group E
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
bbplayer
QUOTE (Quincy @ Mar 7 2014, 10:44 ) *
Σε περίπτωση τριπλή ισοβαθμίας δεν ξέρω πως ακριβώς μετράνε οι διαφορές. Αλλά επειδή μιλάς για τον Ολυμπιακό, ακόμα κι αν δεν καλύψει τη διαφορά των 4αρων με τον Παναθηναικό, έχω την εντύπωση ότι απλά θα του φτάνει να βάλει ο Παναθηναικός τη Φενερ καλύπτωντας το +5.

Έτσι η Φενερ θα χάνει και από τους 2 τις διαφορές, θα αποκλειστεί, και οι θέσεις 3-4 θα καθοριστούν από την διαφορά του ΣΕΦ στο ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, ενώ αν πάρει η Φενερ τη διαφορά και την πάρει και ο Ολυμπιακός από τον ΠΑΟ θα μείνουν εκτός οι πράσινοι. Το σενάριο που μένει εκτός ο Ολυμπιακός απ αυτήν την ισοβαθμία ποιό είναι;

Αν ξέρει κάποιος ακριβώς πως μετράνε οι διαφορές σε τριπλή ισοβαθμία ας το γράψει.




Χαχα. Πλάκα θα χει η ΤΣΣΚΑ να συναντήσει Ομπράντοβιτς ή Ολυμπιακό. Λες να κατέβουν στο γήπεδο; 19.gif 24.gif

Με ποιό σενάριο παιρνάει τρίτη η Φενερ; Και ποιός απ τους δικούς μας μένει έξω;


δε γνωρίζω ακριβώς να σου πω. αν κάνει μια μόνο ήττα στο ΟΑΚΑ και οι 2 δικές μας χάσουν σε Μπάρτσα δε βγαίνει τρίτη η Φενέρ? όχι?
Quincy
Αρα ο Ολυμπιακός περνάει σίγουρα με 8 νίκες, και το πιθανότερο είναι και να περάσει ως 3ος. Ενώ για Φενέρ και Παναθηναικό θα μετρήσει η διαφορά με την οποία θα χουν χάσει οι Τουρκοι στο ΟΑΚΑ και ο Παναθηναικός στο ΣΕΦ.

Thanks για την επεξήγηση smile.gif
bbplayer
QUOTE (Quincy @ Mar 7 2014, 11:33 ) *
Αρα ο Ολυμπιακός περνάει σίγουρα με 8 νίκες, και το πιθανότερο είναι και να περάσει ως 3ος. Ενώ για Φενέρ και Παναθηναικό θα μετρήσει η διαφορά με την οποία θα χουν χάσει οι Τουρκοι στο ΟΑΚΑ και ο Παναθηναικός στο ΣΕΦ.

Thanks για την επεξήγηση smile.gif


ετσι είναι τα πράγματα? και τότε γιατί έχετε κατεβάσει πλερέζες στο δικό σας αφού η μόνη σίγουρη ήττα είναι μες στη Μπάρτσα??? ohmy.gif
doctorjekil
QUOTE(Quincy @ Mar 7 2014, 11:33 ) *
Αρα ο Ολυμπιακός περνάει σίγουρα με 8 νίκες, και το πιθανότερο είναι και να περάσει ως 3ος. Ενώ για Φενέρ και Παναθηναικό θα μετρήσει η διαφορά με την οποία θα χουν χάσει οι Τουρκοι στο ΟΑΚΑ και ο Παναθηναικός στο ΣΕΦ.

Thanks για την επεξήγηση smile.gif

Ναι,ο οσφπ με 8 νικες και αν υπαρξει τριπλη ισοβαθμια περναει,εκτος αν η μια ηττα που θα κανει στα επομενα 5 ματς ειναι με τον παο...παντως ο παο αν κερδισει την φενερ θα ρεπει να προσπαθησει να παρει και οσο μεγαλυτερη διαφορα μπορει και οχι μονο 5 ποντους που ειχε χασει στο πρωτο ματς
yorgos

QUOTE
εσύ και 2-3 άλλοι με το ανέκδοτο Φενέρ έχετε τελειώσει πριν καν αρχίσει η διοργάνωση για εμφανέστατους και προφανέστατους λόγους.

Επειδή για μένα ζχτυπάει η καμπάνα για τους "άλλους 2-3", τα ξαναγράφω:
-Ποτέ δεν είπα ότι η Φενέρ είναι ανέκδοτο, είπα ότι είναι υπερτιμημένη και ειδικά οι προβλέψεις ότι είναι φαβορί για Φ4, πωπω μην πέσουμε στον όμιλο μαζί της κλπ ήταν αδικαιολόγητες
-Ποτέ δεν τελείωσα τη Φενέρ, πάνω-κάτω τον ίδιο συντελεστή με μας έχει
- Αυτό που είπα και εισέπραξες ως εμπάθεια είναι ότι αν δεν είχε ευνοηθεί θα ήταν εκτός. Και είναι απλά μαθηματικά, όχι εμπάθεια: δώσε στον Παναθηναϊκό τη νίκη στην Πόλη και βγάλε τη από τη Φενέρ και ιδού
- Ποτέ δεν είπα ότι ο Ζοτς είναι κακός προπονητής. Το αντίθετο, για μένα είναι ο καλύτερος. Αλλά μου προκαλεί έκπληξη το μπάσκετ που παίζει φέτος, δε θυμίζει σε τίποτε το μπάσκετ που επαιζε στον Παναθηναϊκό. Η ομάδα είναι τόσο άσχημα δομημένη που α) ανγκάζεται να στηριχτεί σε ένα στιλ που ποτέ του δεν έχει παίξει, γιατί τέτοια είναι τα χαρακτηριστικά των παικτών του β) αδυνατώ να πιστέψω ότι την έχτισε αυτός, θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι του φόρτωσαν τον Κλέιζα και μάλλον έβαλε βέτο για τον Τούρκογλου γ) μεγάλο μέρος της κακής δόμησης διορθωνόταν αν η αλλαγή του Σέκουλτς γινόταν με άλλον παίκτη, πιο ΜΑΠ, έστω και μέτριο. Εκεί ναι, έχει ευθύνη ο Ζοτς, αλλά ανέκαθεν με τους ΜΑΠ είχε θέμα (και παρόλα αυτά δικαιωνόταν, οπότε τι να πούμε και μεις από τη ζωή μας)

Αν δεκ κερδίσουμε τη Φενέρ εντός, απλά δεν αξίζουμε να είμαστε στην οκτάδα, εκτός κι αν το αποδείξουμε με άλλη μεγάλη νίκη, π.χ. κανένα διπλό σε Βαρκελώνη, ΣΕΦ.
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Mar 7 2014, 11:45 ) *
ετσι είναι τα πράγματα? και τότε γιατί έχετε κατεβάσει πλερέζες στο δικό σας αφού η μόνη σίγουρη ήττα είναι μες στη Μπάρτσα??? ohmy.gif

Γιατί χάσαμε τη δεύτερη θέση και το πλεονέκτημα,γιατί αν περάσουμε θα αντιμετωπίσουμε μία εκ των Ρεαλ,ΤΣΣΚΑ με μειονέκτημα,γιατί ο Σπανούλης είναι τραυματίας και αν δεν επανέλθει γρήγορα και σε καλή κατάσταση θα έχουμε και άλλες σίγουρες ήττες πέρα από τη Μπάρτσα . . .
yorgos
QUOTE
ετσι είναι τα πράγματα? και τότε γιατί έχετε κατεβάσει πλερέζες στο δικό σας αφού η μόνη σίγουρη ήττα είναι μες στη Μπάρτσα??? ohmy.gif

Γιατί το σενάριο να παίζει ο Ολυμπιακός την πρόκρισή του απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που έστω με μειονέκτημα έδρας θα έχει προκριθεί και άρα θα έχει μηδαμινό άγχος, είναι το λιγότερο ανησυχητικό.
Quincy
QUOTE(yorgos @ Mar 7 2014, 17:45 ) *
Γιατί το σενάριο να παίζει ο Ολυμπιακός την πρόκρισή του απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που έστω με μειονέκτημα έδρας θα έχει προκριθεί και άρα θα έχει μηδαμινό άγχος, είναι το λιγότερο ανησυχητικό.



Όχι! Γι αυτό που λέει ο D-Wade είναι. Μηδαμηνό άγχος σε αγώνα (κι ενώ ΔΕΝ θα χει προκριθεί ακόμα) ο Παναθηναικός δεν παίζει να έχει. Ούτε χαλαρός θα είναι, ειδικά αν πχ παίζει κανα σενάριο να μένει εκτός αν χάσει με 7-8 πόντους.

Χαλαρός σε ντέρμπυ δεν υπάρχει ούτε σε φιλικό
bbplayer
παλεύει με αξιοπρέπεια η Εφες. δε νομίζω να τη γλιτώσει τελικά, είναι καλύτερη η Μάλαγα αλλά τους έχει συμμαζέψει ο Αγγέλου
Quincy
QUOTE(bbplayer @ Mar 7 2014, 20:44 ) *
παλεύει με αξιοπρέπεια η Εφες. δε νομίζω να τη γλιτώσει τελικά, είναι καλύτερη η Μάλαγα αλλά τους έχει συμμαζέψει ο Αγγέλου



Ισχυει. Ειδικά αν σκεφτείς ότι ήταν 15-1 στο πρώτο 5λεπτο. Η παλιά Εφες θα τρωγε 30 σε τέτοια περίπτωση
bbplayer
έλα Quincy δευρω έξω smiley.gif

Το αποτέλεσμα βοηθάει τη Μάλαγα και θα σκοτωθείτε εσείς με τη Φενέρ για άλλη μια θέση?


QUOTE (manj13 @ Mar 7 2014, 00:12 ) *
Οπως εγραψα κι αλλου να τελειωνουμε με το ΑΝΕΚΔΟΤΟ για ΣΟΒΑΡΕΣ ομαδες που λεγεται ΦΕΝΕΡ...


όταν μας περάσει (άσε μην πω τι) κάνουμε μια κουβέντα περί "ΑΝΕΚΔΟΤΩΝ" και μάλιστα διαχρονικών απαλλαγμένοι από -όσο γίνεται-συναισθηματισμούς. Και πάντως όχι απόψε smile.gif
T.W.Is.M.
Τοσο μπαχαλο ο ομιλος, που πια δεν αποκλειεται να περασει ομαδα με 7 νικες.
Που δεν αποκλειεται ο Ολυμπιακος να προκριθει ακομα και με ηττα στη Μαλαγα.
Που δεν αποκλειεται ο Παναθηναικος να παρει πλεονεκτημα εδρας με νικη στο ΣΕΦ.
Και που μετα το σημερινο διπλο των Σκαριολων δεν αποκλειω αν με καποιο τροπο κανουμε 5 νικες να βγουμε ακομα και 2οι.
Η Λαμποραλ Κουτσα ζει! Για την Εφες το εχουμε καταλαβει ηδη. Οι αλλες ετσι κι αλλιως προκριση χτυπανε, εκτος απο την Μπαρτσελονα που παιζει με τις ταπες των βαρελιων περιμενοντας το ουισκι να ωριμασει και τον αντιπαλο στους προημιτελικους να μπει στο Μπλαουγκρανα.
Quincy
Τι να πω... Σοκαρίστικα... είχα παίξει και -12.5 τον Παο σήμερα, καλό το στανταράκι δε λεω icon_drunk.gif ... μάλλον η έκπληξη της σεζόν το σημερινό blink.gif

Το πιο άσχημο σενάριο μοιάζει να είναι ήττα του Ολυμπιακού από τη Μάλαγα, και τριπλή ισοβαθμία ΠΑΟ-Μαλαγα-ΟΣΦΠ και να περάσει ο ΟΣΦΠ χάρη στο +16 της Μάλαγα επί του ΠΑΟ. Πάντως σ αυτή την περίπτωση αν δεν κερδίσει με 30 ο Παο τους Ισπανούς δεν έχουν ελπίδα να βγουν από πάνω σε τέτοια ισοβαθμία.

Δεν ξέρω αν μπορεί η Μάλαγα να κάνει 7 νίκες, αλλά έχει 3 παιχνίδια στην έδρα της, και μετά το σημερινό σοκ τα περιμένω όλα. Στη θεωρία παίζουν και για 2η θέση ακόμα .. λέτε; icon_drunk.gif

Για τους υπόλοιπους δεν αλλάζει κάτι. Η Μάλαγα αναμενόταν να κερδίσει σήμερα αλλά τα δύσκολα είναι μπροστά της και πολύ πιθανόν να έκανε την τελευταία νίκη της για φέτος. Για ΟΣΦΠ-Φενερ ισχύουν τα ίδια σενάρια με τις 8 νίκες. Αλλά είναι καλύτερα για τον Ολυμπιακό που σ αυτήν την περίπτωση δεν θα είναι μέσα στην ισοβαθμία ο Παναθηναικός να μας "ριξει". Κι αν όλα πάνε κατ ευχήν θα γλιτώσουμε την ρεαλ και θα αποκλειστούμε από την τσσκα biggrin.gif

Απλά όπως πολύ σωστά ανέφερε ο twism ίσως και οι 7 να φτάνουν για πρόκριση.

Με διπλό στην Μπαρτσα ο Παο τα φέρνει πάλι στα ίσα τους τα σενάρια. Αλλά 2η θέση πλέον δεν βλέπει.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 7 2014, 23:21 ) *
Που δεν αποκλειεται ο Παναθηναικος να παρει πλεονεκτημα εδρας με νικη στο ΣΕΦ.


Εννοείς με 5/5 και στο τέλος ισοβαθμία με την Αρμάνι με 9 που έχεις τις διαφορές ε; Χλωμό, αλλά μετά το σημερινό μετανόησε το σύμπαν λέμε
ssoulliss
Να γράψω και εγώ το κουλό μου. Αν κερδίσει η Εφές και η Λαμποράλ την επόμενη εβδομάδα 69.gif και χάσει ο Ολυμπιακός και η Φενερ...ελπίζει ο Σέρτζιο και ο Βαγγελάκης; smiley.gif
Quincy
Θεωρητικά αφού 7 νίκες ίσως σημαίνουν πρόκριση. Αλλά πρέπει να γίνουν θαύματα, όπως να παίξουν μπάσκετ για παράδειγμα.

Πάντως πέρα απ την πλάκα, αρχίζω και την ψιλοφοβάμαι μια πιθανή "κηδεία" στην Τουρκία. Η Εφες εχει και ΟΣΦΠ και ΠΑΟ μέσα, κι έχει γίνει αρκετά ανταγωνιστικη πλέον
gspara
Ζοριζεται στο α ημιχρονο(33-30) η Φενερ απεναντι στη ζωνη της Μαλαγα που εχει υπομονη και ελεγχει τον ρυθμο.
bbplayer
νευρικό αλλά με ρυθμό το ματσάκιον μέχρι στιγμής στην Κω/πολη. Χαμηλό σκορ που δεν έχει να κάνει τόσο με τις άμυνες όσο με την μεγάλη αστοχία.

Η μεγάλη απελπισία λέγεται Ζόριτς. Ο άνθρωπος έχει τον απάλευτο. Μιλάμε για δράμα μεγάλο. Κλέιζα με το που μπήκε τους κόστισε 7 κατοχές μετρημένες! αλλά στο τέλος του ημιχρόνου ισσορόπησε κάπως.

Μπιέλιτσα απλά θες πολλά μάτια να τον βλέπεις ώρες ώρες.

Θα έχει ενδιαφέρον, δε μπορεί να ξεφύγει πολύ η Φενέρ. Καλή ομάδα η Μάλαγα, κάνουν κάτι τραβηγμένα ώρες ώρες αλλά και ποιος δεν κάνει. Ντράγκιτς συνεπής μπροστά και πίσω
gspara
Mυριζει 2πλο το ματσακι.Ο Πρελντζιτς τον εχασε εντελως τον Κουζμισκανς.
Zoys
Where Lamonica happens...
Quincy
Τραβηγμένο . . .
gspara
Θεος ο Λαμονικα,αντι να δωσει τεχνικη στον Μακαλεμπ αποφασισε να το καθαρισει το ματσακι.......
bbplayer
QUOTE (gspara @ Mar 13 2014, 21:30 ) *
Θεος ο Λαμονικα,αντι να δωσει τεχνικη στον Μακαλεμπ αποφασισε να το καθαρισει το ματσακι.......


για πείτε μου κι εμένα ρε παιδιά, γιατί στο δικό μου το λινκ ο Γκρέιντζερ καλύπτει τον Μακάλεμπ , το πλάνο δεν είναι κοντινό και εγώ δε είδα τι ακριβώς έγινε...
Anubis
βουτια καραγκουνη ο μακαλεμπ
Quincy
Πάντως εδώ που τα λέμε η Μάλαγα έπαιξε πολύ ασχημα τα τελευταία 20''. Δεν έκαναν, φάουλ στον Κλέιζα, έφαγαν κάρφωμα, και μετά πήγαν χαλαρά στην επίθεση λες και είχε 1 λεπτό ακόμα. Δεν θα την άξιζαν την νίκη, έπαιξε πιο μυαλωμένα η Φενερ στο τέλος.
Dancing Madly Backwards
Ανυπέρβλητος Λαμόνικα, μιλάμε για ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ σφύριγμα. Ζοτς μόνιμα αδικημένος δεν αντέχει άλλο.
gspara
QUOTE (bbplayer @ Mar 13 2014, 21:31 ) *
για πείτε μου κι εμένα ρε παιδιά, γιατί στο δικό μου το λινκ ο Γκρέιντζερ καλύπτει τον Μακάλεμπ , το πλάνο δεν είναι κοντινό και εγώ δε είδα τι ακριβώς έγινε...

ο μακαλεμπ περασε το χερι του μεσα στου γκρειντζερ και την καταλληλη στιγμη βουτηξε
Quincy
Ακόμα και να ήταν, (εγώ ακόμα δεν είμαι σίγουρος), δεν δίνεις τέτοιο σφύριγμα σ'αυτό το σημείο του αγώνα αν είναι αμφιλεγόμενο κι όχι 100% σωστό, για να τελειώσεις έτσι τον αγώνα.

Δεν μπορούσε να δώσει απλό φάουλ έστω;;
bbplayer
οκ, δεν επιμενω. λογικά θα βγει αυτή η φάση και θα τη δούμε. εγώ δε μπορώ να καταλάβω από τη λήψη, τι ακριβώς έγινε και το replay το κοντινό που έδειξαν δεν είναι διαφωτιστικό γιατί απλώς δείχνει το Μακάλεμπ ξάπλα. Θα δούμε.

Πάντως στα 3.21 η Μάλαγα πήρε πρώτη το μπόνους των βολών με το φάουλ που έγινε στον Τούλσον 2 δευτ πριν τελειώσει η επίθεση. Εάν ήθελε δεν το έδινε, μπροστά του ήταν
gspara
QUOTE (Quincy @ Mar 13 2014, 21:33 ) *
Πάντως εδώ που τα λέμε η Μάλαγα έπαιξε πολύ ασχημα τα τελευταία 20''. Δεν έκαναν, φάουλ στον Κλέιζα, έφαγαν κάρφωμα, και μετά πήγαν χαλαρά στην επίθεση λες και είχε 1 λεπτό ακόμα. Δεν θα την άξιζαν την νίκη, έπαιξε πιο μυαλωμένα η Φενερ στο τέλος.

επαθε γερο μπλακαουτ η Μαλαγα οταν προσπερασε 47-56(18-3).......αρχικα με τα γιουρια του Οναν και επειτα με τον Ζοριτς να κανει παρτι στη ρακετα.
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Mar 13 2014, 21:39 ) *
Ακόμα και να ήταν, (εγώ ακόμα δεν είμαι σίγουρος), δεν δίνεις τέτοιο σφύριγμα σ'αυτό το σημείο του αγώνα αν είναι αμφιλεγόμενο κι όχι 100% σωστό, για να τελειώσεις έτσι τον αγώνα.

Δεν μπορούσε να δώσει απλό φάουλ έστω;;

Συμφωνώ. Πάντως και στην Ευρώπη θα έπρεπε να είχαμε τον κανονισμό του ΝΒΑ που δίνουν τεχνική ποινή αν κάνεις φάουλ πριν μπει η μπάλα μέσα στην επαναφορά . . .
bbplayer
ναι όντως ο Ζόριτς ιθμήθηκε τι σημαίνει να προσπαθείς και όχι να κοιταζεις που σε κάνουν ρόμπα οι αντίπαλοι αλλα εάν δεν ήταν ο Μπιέλιτσα , ειδικά στο 4ο θα είχε χαιρετήσει η Φενέρ.

Από την άλλη ο Μπογκ, έκανε ότι έπρεπε για να το δώσει στους Ισπανούς ...ο μαυρούκος θα φύγει νύχτα, δεν ξέρω τι έκανε στο Αμέρικα αλλά δε μπορει να παίξει Ευρωλίγκα
Quincy
QUOTE(D-Wade @ Mar 13 2014, 20:43 ) *
Συμφωνώ. Πάντως και στην Ευρώπη θα έπρεπε να είχαμε τον κανονισμό του ΝΒΑ που δίνουν τεχνική ποινή αν κάνεις φάουλ πριν μπει η μπάλα μέσα στην επαναφορά . . .



Ναι αλλά η τεχνική είναι 1 βολή, το αντιαθλητικό 2.

Πάντως με τέτοιο μπλακ αουτ της Μάλαγα σπάνια κερδίζεις εκτός έδρας και με δυνατότερο αντίπαλο. Αυτό που μένει είναι ότι η Φενερ πήρε άλλο ένα σφύριγμα που χρειαζόταν rolleyes.gif

Σχετικά με την βαθμολογία και τον Ολυμπιακό δεν μας χάλασε καθόλου
yorgos
QUOTE
Αυτό που μένει είναι ότι η Φενερ πήρε άλλο ένα σφύριγμα που χρειαζόταν rolleyes.gif

Στα πόσα καίγεσαι; Γιατί τα 31 τα έχει περάσει προ πολλού. Φτάσαμε στον άλλον όμιλο να λένε "μη διασταυρωθώ με τη Φενέρ γιατί τα δύο εκτός τα έχω χαμένα μαρς"...
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Mar 13 2014, 21:50 ) *
Ναι αλλά η τεχνική είναι 1 βολή, το αντιαθλητικό 2.

Πάντως με τέτοιο μπλακ αουτ της Μάλαγα σπάνια κερδίζεις εκτός έδρας και με δυνατότερο αντίπαλο. Αυτό που μένει είναι ότι η Φενερ πήρε άλλο ένα σφύριγμα που χρειαζόταν rolleyes.gif

Σχετικά με την βαθμολογία και τον Ολυμπιακό δεν μας χάλασε καθόλου

Ναι αλλά πρέπει να πάρουμε και τα 4 ματσάκια(εκτός από το αυριανό που λογικά θα φάμε 20+) που δεν είμαι σίγουρος ότι μπορούμε αν δεν είναι ο Σπανούλης καλά . . .
redleg7
Η σημερινη νικη μας ευνοει.Με 4 νικες ειμαστε ΣΙΓΟΥΡΑ τριτοι (εκτος αν η Φενερ κανει το απολυτο μεχρι το τελος)και με 3 νικες κατα πολυ μεγαλο ποσοστο περναμε στην 8δα.Σε καθε περιπτωση ισοβαθμιας με Φενερ και Μαλαγα ειμαστε απο πανω.Δεν χρειαζομαστε Σπανουλη για να κερδισουμε Λαμποραλ Εφες Μαλαγα θεωρω με την παρουσια της ομαδας χωρις τον αρχηγο σε πολυ πιο δυσκολα ματς οπως με Φενερ και Μιλανο.Ομως την αλλη βδομαδα λογικα θα ειναι πληρης η ομαδα.
Δεν ειδα το ματς αποψε αλλα ακουσα για οργια.Θα προσπαθησω να βρω τις φασεις αργοτερα.
Quincy
QUOTE(yorgos @ Mar 13 2014, 19:53 ) *
Στα πόσα καίγεσαι; Γιατί τα 31 τα έχει περάσει προ πολλού. Φτάσαμε στον άλλον όμιλο να λένε "μη διασταυρωθώ με τη Φενέρ γιατί τα δύο εκτός τα έχω χαμένα μαρς"...


Άλλο Μάλαγα και Πεδουλάκης. Άλλο ΤΣΣΚΑ και Μεσίνα. Με το σημερινό χαμένο η Φενερ χαιρετούσε. Καλά της είναι μέχρι τους 8.

QUOTE(D-Wade @ Mar 13 2014, 19:54 ) *
Ναι αλλά πρέπει να πάρουμε και τα 4 ματσάκια(εκτός από το αυριανό που λογικά θα φάμε 20+) που δεν είμαι σίγουρος ότι μπορούμε αν δεν είναι ο Σπανούλης καλά . . .



Ε κάτι πρέπει να πάρουμε κι εμείς ρε φίλε laugh.gif . Αν έχουμε αμφιβολίες με Κούτσα-Εφες-Μάλαγα και do or die στο ΣΕΦ με ΠΑΟ ας μείνουμε Ελλάδα να γλιτώσουμε και τους διασυρμούς tongue.gif
bbplayer
Ο Λαμόνικα, αποφάσισε το 2011 ότι στο ΟΑΚΑ θα έπρεπε να αντιμετωπίσουμε τη Μπάρτσα χωρίς το Μήτσο...γιατί έτσι και ακολούθησαν τα όργια στο Βερολίνο και το σφαγείο της Κων/πολης. Και τις 3 χρονιές ο Ομπράντοβιτς ήταν στον πάγκο μας. Πολύ επιλεκτική μνήμη εχετε μερικοί
D-Wade
Καλο ξεκίνημα από τους Ιταλούς για να καθαρίσουν την 2η θέση
Zoys
QUOTE(bbplayer @ Mar 13 2014, 22:05 ) *
Ο Λαμόνικα, αποφάσισε το 2011 ότι στο ΟΑΚΑ θα έπρεπε να αντιμετωπίσουμε τη Μπάρτσα χωρίς το Μήτσο...γιατί έτσι και ακολούθησαν τα όργια στο Βερολίνο και το σφαγείο της Κων/πολης. Και τις 3 χρονιές ο Ομπράντοβιτς ήταν στον πάγκο μας. Πολύ επιλεκτική μνήμη εχετε μερικοί

Ο Obradovic γιατί πρέπει να κολλάει ακόμα και στο θέμα της διαιτητικής εύνοιας της Φενέρ; tongue.gif
bbplayer
QUOTE (Zoys @ Mar 13 2014, 22:07 ) *
Ο Obradovic γιατί πρέπει να κολλάει ακόμα και στο θέμα της διαιτητικής εύνοιας της Φενέρ; tongue.gif


γιατί είναι ο 666 του μπάσκετ για κάποιους blink.gif

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=651898 wink.gif
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Mar 13 2014, 21:58 ) *
Η σημερινη νικη μας ευνοει.Με 4 νικες ειμαστε ΣΙΓΟΥΡΑ τριτοι (εκτος αν η Φενερ κανει το απολυτο μεχρι το τελος)και με 3 νικες κατα πολυ μεγαλο ποσοστο περναμε στην 8δα.Σε καθε περιπτωση ισοβαθμιας με Φενερ και Μαλαγα ειμαστε απο πανω.Δεν χρειαζομαστε Σπανουλη για να κερδισουμε Λαμποραλ Εφες Μαλαγα θεωρω με την παρουσια της ομαδας χωρις τον αρχηγο σε πολυ πιο δυσκολα ματς οπως με Φενερ και Μιλανο.Ομως την αλλη βδομαδα λογικα θα ειναι πληρης η ομαδα.
Δεν ειδα το ματς αποψε αλλα ακουσα για οργια.Θα προσπαθησω να βρω τις φασεις αργοτερα.

Δεν χρειαζόμαστε τον Σπανούλη για να κερδίσουμε τη Μάλαγα στην Ισπανία?
bbplayer
QUOTE (D-Wade @ Mar 13 2014, 22:10 ) *
Δεν χρειαζόμαστε τον Σπανούλη για να κερδίσουμε τη Μάλαγα στην Ισπανία?


αν έπαιζε ο Μεντελεϋ θα είχαμε καλύτερο "δείγμα" απόψε. Καλή ομάδα φαίνεται πάντως αλλά δε νμίζω να τα καταφέρει

έχει και φαρδος ρε παιδί μου όμως!!! αυτό το 3ποντο που την ξανάβαλε στο ματς του Σουάρεζ απλά δεν υπάρχει, δε γίνεται και δεν έπρεπε να συμβεί ohmy.gif αν ήταν κανένας σεντερ φορ στους 30 πόντους από το καλάθι ναι. Λογικό. Αλλά όχι από τα 7,5 μέτρα

QUOTE (redleg7 @ Mar 13 2014, 21:58 ) *
Δεν ειδα το ματς αποψε αλλα ακουσα για οργια.Θα προσπαθησω να βρω τις φασεις αργοτερα.


όταν κερδίζει η Φενέρ συνήθως όργια γίνονται. Όταν χάνει πάλι όργια γίνονται υπέρ της αλλά δεν πιάνουν τόπο
redleg7
QUOTE (D-Wade @ Mar 13 2014, 22:10 ) *
Δεν χρειαζόμαστε τον Σπανούλη για να κερδίσουμε τη Μάλαγα στην Ισπανία?
Θεωρω οτι ο Ολυμπιακος του πρωτου ημιχρονου με την Φενερ και αυτος του α και δ δεκαλεπτου με την Μιλανο μπορει να περασει απο εκει μεσα.Ναι αρκετα δυσκολη εδρα αντικειμενικα αλλα θεωρω οτι υπερισχυουμε σ ολες τις θεσεις.Ομως νομιζω ειναι ατοπη η συζητηση και αυτο γιατι παιζουμε σε 2 εβδομαδες που σημαινει οτι ο Σπανουλης θα εχει επανελθει.Στο Σεφ αν θυμαμαι καλα στον α γυρο δεν επαιξε πανω απο 16-17 λεπτα ο Σπανουλης χωρις να ειμαι σιγουρος.

QUOTE (bbplayer @ Mar 13 2014, 22:12 ) *
αν έπαιζε ο Μεντελεϋ θα είχαμε καλύτερο "δείγμα" απόψε. Καλή ομάδα φαίνεται πάντως αλλά δε νμίζω να τα καταφέρει


Ο Μεντλευ γνωριζουμε ποσο θα λειψει?
bbplayer
QUOTE (redleg7 @ Mar 13 2014, 22:15 ) *
Ο Μεντλευ γνωριζουμε ποσο θα λειψει?



σύμφωνα με το injury report της Ευρωλίγκας, τον περίμεναν και απόψε να παίξει αλλά μάλλον δε θα ήταν έτοιμος 100%


εν τω μεταξύ, το 12-24 στη Βιτόρια έγινε 28-31, η αποθέωση του μπάσκετ πάλι. tongue.gif Θα βαλω να το δω από περιέργεια
redleg7
QUOTE (bbplayer @ Mar 13 2014, 22:18 ) *
σύμφωνα με το injury report της Ευρωλίγκας, τον περίμεναν και απόψε να παίξει αλλά μάλλον δε θα ήταν έτοιμος 100%

Χμμμ οποτε λογικα θα ειναι ετοιμος στα επομενα ματς.Καλος παιχτης...
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Mar 13 2014, 22:15 ) *
Θεωρω οτι ο Ολυμπιακος του πρωτου ημιχρονου με την Φενερ και αυτος του α και δ δεκαλεπτου με την Μιλανο μπορει να περασει απο εκει μεσα.Ναι αρκετα δυσκολη εδρα αντικειμενικα αλλα θεωρω οτι υπερισχυουμε σ ολες τις θεσεις.Ομως νομιζω ειναι ατοπη η συζητηση και αυτο γιατι παιζουμε σε 2 εβδομαδες που σημαινει οτι ο Σπανουλης θα εχει επανελθει.Στο Σεφ αν θυμαμαι καλα στον α γυρο δεν επαιξε πανω απο 16-17 λεπτα ο Σπανουλης χωρις να ειμαι σιγουρος.



Ο Μεντλευ γνωριζουμε ποσο θα λειψει?

Μωρέ και πολύ κακός ήταν στο ΣΕΦ αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία.Χωρίς αυτόν δε νομίζω να έχουμε πάνω από 10-20% να κερδίσουμε στην Ισπανία. Φέτος έχουμε δείξει ότι μας ταιριάζει η Μάλαγα σαν ομάδα αλλά με την άμυνα μας τελευταία φοβάμαι μην κάνουν κανα παιχνίδι όπως με τον ΠΑΟ που τα έβαζαν όλα
redleg7
QUOTE (D-Wade @ Mar 13 2014, 22:21 ) *
Μωρέ και πολύ κακός ήταν στο ΣΕΦ αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία.Χωρίς αυτόν δε νομίζω να έχουμε πάνω από 10-20% να κερδίσουμε στην Ισπανία. Φέτος έχουμε δείξει ότι μας ταιριάζει η Μάλαγα σαν ομάδα αλλά με την άμυνα μας τελευταία φοβάμαι μην κάνουν κανα παιχνίδι όπως με τον ΠΑΟ που τα έβαζαν όλα

Ενταξει αν κανει ματς αναλογο αυτου με τον Παο οκ η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.Προφανως και θα χασουμε εκτος αν πλησιασουμε σε ποσοστο ευστοχιας.Ομως με βαση την λογικη τετοιο ματς δεν επαναλαμβανεται.Στην τελικη οκ καλη,οργανωμενη ομαδα και στην εδρα της ειναι ακομα καλυτερη αλλα θεωρω οτι η ομαδα εχει πολυ μεγαλυτερο βαθος απ τους Ισπανους και μπορει σε ματς ζωης και θανατου να το παρει.Ελπιζω μεχρι τοτε να ειναι κομπλε η ομαδα.Ευτυχως μεσολαβει το ματς με την Λαμποραλ που ομως ας μην λεμε πολλα γιατι και ο Παο την πατησε.Ομως με μια σοβαρη επαγγελματικη εμφανιση τους καθαριζουμε ανετα αυτους.
yorgos
H Φενέρ δεν παίρνει τα σφυρίγματα λόγω Ομπράντοβιτς, οι προπονητές δεν παίρνουν σφυρίγματα, τα "μαγαζιά" τα παίρνουν. Πώς να το κάνουμε, η Φενέρ είναι το μεγάλο πρότζεκτ της Ευρωλίγκας, εκεί που οι άλλοι ρίχνουν μπάτζετ αυτοί τα σπρώχνουν χοντρά και μιλάμε και για τεράστιο κοινό από πίσω, η αλήθεια είναι πως τέτοια μαγαζιά τα χρειάζεται η Ευρωλίγκα. Και γω θεωρώ πως πια στους 8 δε θα γίνονται αυτά που έγιναν μέχρι τώρα, αλλά έχει παρατραβήξει το αστείο, ειδικά επειδή τα ματς της εντός παίζονται και στον πόντο και δικαίως φωνάζουν όλοι, ε φτάνει. Κι η Μπάγερν νέο πρότζεκτ είναι αλλά δεν κάνει έτσι, η Μιλάνο είναι διοργανώτρια, αλλά αυτό με τη Φενέρ παραπάει πια.

Ωραίο μπάσκετ από την Αρμάνι και καλοί στην άμυνα. Κολλάει τραγικά το λινκ, αλλά χορταίνει το μάτι σου ρε παιδί μου, δε σε πάει να το αφήσεις.

Redleg κάπου λέγαμε για ψηλούς που να παίζουν πλάτη. Με όλα τα στραβά που έχουν, Μαριάνοβιτς και Πλάις αυτή τη στιγμή θα ανέβαζαν αισθητά επίπεδο Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Κάτι τέτοιο σκεφτόταν κι ο Μπαρτζώκας για τον Μπέγκιτς αλλά δεν...
redleg7
QUOTE (yorgos @ Mar 13 2014, 22:38 ) *
Redleg κάπου λέγαμε για ψηλούς που να παίζουν πλάτη. Με όλα τα στραβά που έχουν, Μαριάνοβιτς και Πλάις αυτή τη στιγμή θα ανέβαζαν αισθητά επίπεδο Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Κάτι τέτοιο σκεφτόταν κι ο Μπαρτζώκας για τον Μπέγκιτς αλλά δεν...


Τον οποιο Πλαις ο Μπεγκιτς τον περιορισε στους 3 ποντους στο μεταξυ μας ματς.Θεωρω οτι ο Πλαις ειναι πολυ καλυτερος του Μαριανοβιτς αλλα και αυτος οχι για ομαδα τοπ επιπεδου.Ειναι πολυ ασταθης.

Το επομενο σοβαρο προτζεκτ σε παιχτες δεινοσαυρους που ξερει ομως αρκετο μπασκετ ειναι αυτος...

Δες λιγο τα rnk του και τι εκανε χτες.Προσφατα εκανε rnk πανω απο 50.Νομιζω οτι οποιος τον προλαβει θα εχει μια πολυ αξιοπιστη λυση.(Μεσο ορο στο Γιουροκαπ σε ranking εχει 28.2!)

http://basketball.eurobasket.com/player/Vl...er_Ankara/53586
Zoys
QUOTE(redleg7 @ Mar 13 2014, 22:44 ) *
Τον οποιο Πλαις ο Μπεγκιτς τον περιορισε στους 3 ποντους στο μεταξυ μας ματς.Θεωρω οτι ο Πλαις ειναι πολυ καλυτερος του Μαριανοβιτς αλλα και αυτος οχι για ομαδα τοπ επιπεδου.Ειναι πολυ ασταθης.

Κάνει μεγάλα άλματα κάθε χρόνο πάντως κι εγώ νομίζω ότι είναι ήδη ικανός να σταθεί στο top επίπεδο. Και η ομάδα του δηλαδή και σαν club, αλλά και σαν υλικό top θα έπρεπε να παρουσιάζεται, αλλά φέτος ψώνισαν Σέρτζιο...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.