Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group E
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
D-Wade
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 22 2014, 12:45 ) *
Δε βλεπω συγκριση μεταξυ της μετριας(για τις προσδοκιες που ειχαν) ομαδας της Φενερμπαχτσε και του μιγματος καουμποιδων και Ινδιανων του Μιλανο. Η Αρμανι ειναι για μενα η φουσκα της χρονιας και περιμενω να δω ποιος θα ειναι ο τυχερος που θα σκασει στα χερια του.

Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά έχει περάσει ήδη στους 8(θα κινδυνέψει μόνο αν κάνει 3 νίκες η Μάλαγα και ο ΠΑΟ).Για μένα με την πρόκριση στους 8 είναι απόλυτα επιτυχημένη η σεζόν της οπότε και 3-0 να χάσει στα play off δε νομίζω να τους πειράξει τόσο . . .Ούτε θα πω ότι έσκασε η φούσκα. Απλώς μεχρι εκεί είναι το επίπεδο τους.Από πουθενάδες έφτασαν να ανταγωνίζονται για την είσοδο στο final 4
Igor
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 22 2014, 12:45 ) *
Δε βλεπω συγκριση μεταξυ της μετριας(για τις προσδοκιες που ειχαν) ομαδας της Φενερμπαχτσε και του μιγματος καουμποιδων και Ινδιανων του Μιλανο. Η Αρμανι ειναι για μενα η φουσκα της χρονιας και περιμενω να δω ποιος θα ειναι ο τυχερος που θα σκασει στα χερια του.


Συμφωνω. Λογικα η μετρια φετινη Μακαμπι σε σειρα 5 αγωνων θα εχει το πανω χερι.
PanosIlio
Εγώ για αυτό τον όμιλο προβλέπω (θέλω) μια τέτοια κατάταξη:

FC BARCELONA 13 1
EA7 EMPORIO ARMANI MILAN 10 4
OLYMPIACOS PIRAEUS* 8 6
FENERBAHCE ULKER ISTANBUL 8 6
PANATHINAIKOS ATHENS* 7 7
UNICAJA MALAGA 5 9
ANADOLU EFES ISTANBUL 3 11
LABORAL KUTXA VITORIA 2 12

Δηλαδή ο Ολυμπιακός θα κάνει το 3x3 μέχρι και το ματς με τον ΠΑΟ, ο ΠΑΟ θα κάνει το 2-1 (διαβλέπω ήττα στην Βαρκελώνη παρόλου που είναι αδιάφορη η Μπάρτα) μέχρι εκείνο το ματς, η Αρμάνι νομίζω μια νίκη θα κάνει και θα είναι με την Barcelona.

Η Μάλαγα θα μείνει στις 5 νίκες νομίζω, δεν μπορεί να απειλήσει (θέλω να πιστεύω) ούτε εμάς, ούτε τον ΠΑΟ, ούτε και τη Φενέρ.

Τώρα η παραπάνω κατάταξη προϋποθέτει νίκη του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟ στο ΣΕΦ tongue.gif αν κερδίσει ο ΠΑΟ θα είναι ανάποδα η βαθμολογία , όλα εκεί οδηγούν θα είναι ίσως το μόνο (μέχρι το επόμενο) φετινό μας ματς με βαθμολογική σημασία, εκεί όντως θα πέσουν κορμιά, από όλες τις απόψεις. Πιο σημαντικό και από τον ημιτελικό κυπέλλου φυσικά.

Αυτό βλέπω, πεποίθησή μου είναι πως η Φενέρ θα βρει τρόπο να περάσει, και το πιο εύκολο θύμα για να γίνει αυτό είναι ο ΠΑΟ και μετά ο ΟΣΦΠ, άρα θεωρώ πως τα πάντα θα οδηγηθούν σε αυτό το τελευταίο παιχνίδι και ας κερδίσει ο καλύτερος tongue.gif
bbplayer
QUOTE (PanosIlio @ Mar 24 2014, 09:16 ) *
Δηλαδή ο Ολυμπιακός θα κάνει το 3x3 μέχρι και το ματς με τον ΠΑΟ, ο ΠΑΟ θα κάνει το 2-1 (διαβλέπω ήττα στην Βαρκελώνη παρόλου που είναι αδιάφορη η Μπάρτα) μέχρι εκείνο το ματς, η Αρμάνι νομίζω μια νίκη θα κάνει και θα είναι με την Barcelona.


εδώ κάτι δεν μου πάει καλά ( εκτός κι επειδή είμαι λιώμα από την κούραση, δεν καταλαβαίνω τι γράφεις ) smile.gif

kai 3Χ3 ο Ολυμπιακός και 2-1 εμείς (με ήττα στη Μπάρτσα) δε γίνεται, αφού θα έχουμε και μια δεύτερη στο ΣΕΦ. Εκτός κι εάν ήθελες να γράψεις 1-2. Τρία μάτς μένουν
Quincy
2 ήττες 1 νίκη εννοει
PanosIlio
QUOTE(bbplayer @ Mar 24 2014, 22:52 ) *
εδώ κάτι δεν μου πάει καλά ( εκτός κι επειδή είμαι λιώμα από την κούραση, δεν καταλαβαίνω τι γράφεις ) smile.gif

kai 3Χ3 ο Ολυμπιακός και 2-1 εμείς (με ήττα στη Μπάρτσα) δε γίνεται, αφού θα έχουμε και μια δεύτερη στο ΣΕΦ. Εκτός κι εάν ήθελες να γράψεις 1-2. Τρία μάτς μένουν


Τη Δευτέρα που τα έγραφα ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟ είχαν από 1 νίκη (Κούτσα και Φενέρ) και απέμεναν 3 παιχνίδια, θεωρούσα δηλαδή πως ο Ολυμπιακός για το 3x3 είχε ήδη τη μία νίκη και ο ΠΑΟ για το 2-1 επίσης μία νίκη. Αυτό.

Ότι λέει ο Quincy δηλαδή. tongue.gif
gspara
Παλικαρι ο Μελι κρατησε μονος του την Αρμανι στο 1ο δεκαλεπτο.Κακο παιχνιδι,μεγαλη αστοχια.
bbplayer
χάλια μαύρα στην 1η περίοδο και οι δυο στην Κων/πολη

@ Ο Λίνας από τον πολύ μπακλαβά τα παθαίνει αυτά? tongue.gif δεν έχουν όρεξη να παίξουν μπάσκετ οι Τούρκοι. Χάνει το σίγουρο ο Καγκούρ και ο Μπογκ καμαρώνει τον Τζεντίλε στο λέι απ του. Ντάξει ξεφτίλα
bbplayer
ο φουκαράς ο Ζόριτς τέτοιο εφιάλτη δεν πρέπει να έχε ξαναζήσει και μάλλον θα κάνει καιρό να του ξανασυμβεί ohmy.gif
sacarame
[9:05:00 μμ] Zoys : ο λαβαλ τους εχει καβαλησει
[9:05:10 μμ] sacarame: κυριολεκτικα
[9:05:13 μμ] sacarame: μολις το εκανε
[9:05:14 μμ] Zoys: χαχαχα


boumtze-boumtze
Αστεια ομαδα η Φενερ,καμμια συνοχη,οτι θελει κανει ο καθενας,δεν θα μου κανει εντυπωση αν σηκωθει και φυγει μονος του ο Ζοτς στο τελος της σεζον....
Η Αρμανι πολυ καλη,και δικαιωματικα θα καταλαβει τη δευτερη θεση του ομιλου μετα το σημερινο....
T.W.Is.M.
Τωρα θα βαλω να δω το υπολοιπο ματς στην Κωνσταντινουπολη για ζεσταμα πριν απο τον ΠΑΟ, αλλα με το σκορ που βλεπω στο πρωτο ημιχρονο αυτο που μου ηρθε στο μυαλο ειναι αυτο:


Ενα τσουρμο που ειναι λιγοτερο ομαδα απο τον ΠΑΟΚ του Σουλη Μαρκοπουλου(τον οποιο οπως εχω ξαναγραψει εχω σε μεγαλη εκτιμηση μεταξυ των Ελληνων προπονητων) θα παρει πλεονεκτημα εδρας για το φαιναλ φορ!!!
Αν κερδισει η Αρμανι, θα ειναι το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα και για τον Ολυμπιακο και για τον Παναθηναικο, αφου ο μεν Ολυμπιακος θα θελει μια νικη στην Κωνσταντινουπολη για να περασει, ενω ο Παναθηναικος μια νικη με τη Μαλαγα στο ΟΑΚΑ και το ντερμπι την τελευταια αγωνιστικη θα γινει μονο για το πλασαρισμα.
D-Wade
QUOTE(boumtze-boumtze @ Mar 28 2014, 21:03 ) *
Αστεια ομαδα η Φενερ,καμμια συνοχη,οτι θελει κανει ο καθενας,δεν θα μου κανει εντυπωση αν σηκωθει και φυγει μονος του ο Ζοτς στο τελος της σεζον....

Δεν έχει ευθύνη για τη συνοχή της ομάδας του και το μπάσκετ που παίζει?
yorgos
H Fener δεν παίζει άμυνα, δεν έχει πλάνο στην επίθεση και δεν έχει ψηλούς. Κατά τα άλλα μια χαρά, τρώει 9π. στο ημίχρονο από την Langford-less Αρμάνι που παίζει μεστά και σοβαρά, όπως κάνει εδώ και δυο μήνες, με τον Μπάνκι να τους έχει κάνει σοβαρή αμυντική ομάδα και να ξέρει να βάζει χαλινάρι στην επίθεση χωρίς να ευνουχίζει το αστείρευτο επιθετικό ταλέντο της ομάδας. Από και και πέρα βλέπει κανείς τι θα πει να έχεις διοίκηση που τα σπρώχνει: έκανε κρα ότι χρειαζόταν ένα Χάκετ η ομάδα και του τον πήραν αμέσως. Σε άλλα μαγαζιά, ο ένας έφερε τον ένα παίκτη του Κωλ...λινς και στον άλλο απαγόρευσαν τις μεταγραφές όταν ήδη από το καλοκαίρι φαινόταν ότι Λάσμε και Ούκιτς είναι σακατεμένοι.

Για τον Μπάνκι έχει γραφεί και ειπωθεί πολλαπλώς πως η ομάδα της Σιένα ήταν δικό του δημιούργημα κι όχι του γίγαντα Πιανιντζιάνι. Δεν είμαι μέσα για να ξέρω τι γίνεται αλλά θυμάμαι ότι όταν ρώτησαν το μάνατζερ της Σιένα για τη φυγή Πιανιντζάνι σε μία βράβευση είπε "μα ο προπονητής παρέμεινε, άλλος έφυγε!". Θεωρήθηκε πολύ ανφέρ και σχολιάστηκε ανρητικά, αλλά μάλλον δίκιο είχε.
boumtze-boumtze
QUOTE(D-Wade @ Mar 28 2014, 21:06 ) *
Δεν έχει ευθύνη για τη συνοχή της ομάδας του και το μπάσκετ που παίζει?

Σαφως,αλλα καποιοι παιχτες της συγκεκριμενης ομαδας δεν ειναι δα και ο ορισμος του παιχτη-στρατιωτη,που θελει ο Ομπραντοβιτς.....
yorgos
Αμφιβάλλω για το αν ο Ζοτς είχε το 100% των τραγικών επιλογών που έγιναν το καλοκαίρι κι ότι δεν του φόρτωσαν ταγάρια. Αλλά στους ψηλούς έχει την πλήρη ευθύνη, ειδικά όταν είχε την ευκαιρία να ανεβάσει επίπεδο την ομάδα κι έφερε το Σέκουλιτς. Στα λίγα συν πάντως η σοβαροποίηση του ΜακΚάλεμπ γενικώς, δε μιλάω για σήμερα. Θα εκπλαγώ αν φύγει το καλοκαίρι ο Μπο και φυσικά δεν πιστεύω ότι θα φύγει ο Ζοτς. Θα πεισμώσει, θα κάτσει και θα πετύχει, να φύγει έτσι ως απότυχος δεν πρόκειται να το κάνει.
Dancing Madly Backwards
Σόου Ομπράντοβιτς
D-Wade
QUOTE(boumtze-boumtze @ Mar 28 2014, 21:14 ) *
Σαφως,αλλα καποιοι παιχτες της συγκεκριμενης ομαδας δεν ειναι δα και ο ορισμος του παιχτη-στρατιωτη,που θελει ο Ομπραντοβιτς.....

Να μην τους έπαιρνε τότε. . . 'Η αν είχαν αγοραστεί πριν πάει αυτός να μην αναλάμβανε ομάδα που δε θα είχε εκείνος το 100% της διαχείρισης του ρόστερ όπως είχε συνηθίσει τόσα χρόνια. Το γεγονός ότι ανέλαβε τη Φενερ σημαίνει ότι πίστεψε ότι μπορεί να τους κάνει ομάδα. Δεν τα έχει καταφέρει μέχρι τώρα
Υ.Γ. Πιο πολλά νεύρα και από τον coach B . . . tongue.gif
Το 'καναν πόλεμο οι Τούρκοι
gspara
QUOTE (Dancing Madly Backwards @ Mar 28 2014, 21:20 ) *
Σόου Ομπράντοβιτς

Παλαιομοδιτικες συνταγες βγαλμενες απο το βιβλιο του μεγαλου Μπομπι Ναιτ.
bbplayer
πω πω προσωπικότητες στη γραμματεία....
T.W.Is.M.
QUOTE(gspara @ Mar 28 2014, 21:27 ) *
Παλαιομοδιτικες συνταγες βγαλμενες απο το βιβλιο του μεγαλου Μπομπι Ναιτ.


Αν εβγαζε και ξαναβαζε το σακακι, θα ηταν βγαλμενες απ το βιβλιο του υποψηφιου περιφερειαρχη Κεντρικης Μακεδονιας. tongue.gif
yorgos
Ναι αλλά θα έπρεπε να έχει τρακάρει και το αυτοκίνητό του στο ίδιο σημείο για γούρι... Και να βάλει και το μπλοκάκι στο πίσω αριστερά πόδι της καρέκλας.
D-Wade
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 28 2014, 21:29 ) *
Αν εβγαζε και ξαναβαζε το σακακι, θα ηταν βγαλμενες απ το βιβλιο του υποψηφιου περιφερειαρχη Κεντρικης Μακεδονιας. tongue.gif

24.gif 24.gif 24.gif
gspara
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 28 2014, 21:29 ) *
Αν εβγαζε και ξαναβαζε το σακακι, θα ηταν βγαλμενες απ το βιβλιο του υποψηφιου περιφερειαρχη Κεντρικης Μακεδονιας. tongue.gif

Δεν ηθελα να το πω μηπως και αρχισουν οι κοντρες......

Εστω και προσωρινα παντως εφερε αποτελεσμα.Δεν νομιζω βεβαια για πολυ.
T.W.Is.M.
QUOTE(gspara @ Mar 28 2014, 21:36 ) *
Δεν ηθελα να το πω μηπως και αρχισουν οι κοντρες......

Εστω και προσωρινα παντως εφερε αποτελεσμα.Δεν νομιζω βεβαια για πολυ.


Πως να φερει για πολυ? Αφου παιζουν σαν σκορποχωρι οι δικοι του. Τους εχει πιασει πανικος και τρεχουν να προλαβουν(δεν ξερω κι εγω τι).
gspara
Τελειωσε η παρωδια.Η Αρμανι προσπαθησε να χασει το παιχνιδι,αλλα ευτυχως μονο ο Μακαλεμπ το καταλαβε.
T.W.Is.M.
Τελικα αντι να παρει το σφυριγμα η Φενερμπαχτσε στο τελος το πηρε η Αρμανι. Οχι οτι θα γυριζε το ματς με αυτο, αλλα να χουμε να λεμε...
kotzito
Μας έκανε την χάρη η Αρμάνι. Τώρα κερδίζουν την άλλη βδομάδα Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός και παίζουν την τελευταία αγωνιστική στο ΣΕΦ απλά για την 3η θέση.

Πάντως είναι άξια της μοίρας της αυτή η Φενέρ. Στο πιο κρίσιμο ματς της χρονιάς τα έκανε θάλασσα. Να δούμε τώρα μετά τον αποκλεισμό από τους 8, πως θα κυλίσει η κατάσταση στην ομάδα. Για να πω και την άποψη μου, σύλλογος που δεν βασίζεται σε γηγενείς παίκτες δύσκολα μπορεί να έχει επιτυχία, και μάλιστα άμεση. Το μόνο καλό για τους Τούρκους είναι ότι έχουν μια γενιά νεαρών παικτών που σε κάποια χρόνια θα μπορεί να φτιάξει ομάδα πάνω τους.
D-Wade
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 28 2014, 22:04 ) *
Τελικα αντι να παρει το σφυριγμα η Φενερμπαχτσε στο τελος το πηρε η Αρμανι. Οχι οτι θα γυριζε το ματς με αυτο, αλλα να χουμε να λεμε...

Γιατί όμως? Δε μπορούσαν οι διαιτητές να δουν το replay?
yorgos
QUOTE
Το μόνο καλό για τους Τούρκους είναι ότι έχουν μια γενιά νεαρών παικτών που σε κάποια χρόνια θα μπορεί να φτιάξει ομάδα πάνω τους.


Η Εφές πάντως έχει κάνει καλύτερο παιδομάζωμα.
Η Φενέρ θα τα δώσει όλα για το πρωτάθλημα, θα το πάρει και θα λέει ότι η χρονιά δεν ήταν αποτυχημένη πετυχαίνοντας το μίνιμουμ στόχο και στοχεύοντας καλύτερα του χρόνου.
redleg7
Να ρωτησω κατι?Αν η Μαλαγα παρει τα επομενα 2 ματς περναει ως τεταρτη και φυσικα αν χασει ο Παο αποψε ?
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Mar 28 2014, 22:28 ) *
Να ρωτησω κατι?Αν η Μαλαγα παρει τα επομενα 2 ματς περναει ως τεταρτη και φυσικα αν χασει ο Παο αποψε ?

Αν ο Ολυμπιακός νικήσει τον ΠΑΟ ναι.Αν χάσει και δημιουργηθεί τριπλή με ΟΣΦΠ-ΠΑΟ-Μαλαγα ή τετραπλή μαζί με τη Φενερ μπορεί να μείνει έξω στις διαφορές γιατί την έχουμε κερδίσει με μεγάλες διαφορές
Φυσικά εμείς θα πρέπει να νικήσουμε τους Τούρκους
redleg7
Οκ thanx!Φυσικα προυποθεση ειναι να κανουμε το χρεος μας στην Πολη!
t0ny3
Κρατατε τον, γιατι ο Ζοτς εγινε Τουρκαλας! tongue.gif

http://lib.tilesport.tv/videos/14757/%CE%9...82-%CE%B1%CF%80

bbplayer
του τα χρώσταγε από το Βερολίνο...στη φάση που έγινε με τον Ζόριτς έχει δίκιο ο Μεγάλος αλλά πού να βγάλεις άκρη με τον Αρτεάγκα
koostas
ο ομπραντοβιτς δεν ειναι καλα γενικως στην τουρκια... πολλα νευρα τελευταια..
ετσι οπως συμπεριφερεται ,δειχνει οτι θελει να σηκωθει να φυγει το γρηγοροτερο απο εκει
T.W.Is.M.
QUOTE(redleg7 @ Mar 28 2014, 22:28 ) *
Να ρωτησω κατι?Αν η Μαλαγα παρει τα επομενα 2 ματς περναει ως τεταρτη και φυσικα αν χασει ο Παο αποψε ?



QUOTE(D-Wade @ Mar 28 2014, 22:42 ) *
Αν ο Ολυμπιακός νικήσει τον ΠΑΟ ναι.Αν χάσει και δημιουργηθεί τριπλή με ΟΣΦΠ-ΠΑΟ-Μαλαγα ή τετραπλή μαζί με τη Φενερ μπορεί να μείνει έξω στις διαφορές γιατί την έχουμε κερδίσει με μεγάλες διαφορές
Φυσικά εμείς θα πρέπει να νικήσουμε τους Τούρκους


Ακομα και σε πολλαπλη ισοβαθμια η Μαλαγα δεν ειναι εκτος. Παρα τις μεγαλες διαφορες που εχει χασει απο τον Ολυμπιακο εχει ελπιδες γιατι εχει κερδισει κι αυτη με μεγαλη διαφορα τον Παναθηναικο, ενω αν μπλεχτει στην ισοβαθμια κι η Φενερμπαχτσε, αυξανει κι αλλο τις ελπιδες της γιατι εχει καλο συντελεστη ποντων και με τους Τουρκους.
Ουσιαστικα σε τριπλη ή τετραπλη ισοβαθμια ο Ολυμπιακος βγαινει 3ος εκτος μεγαλου απροοπτου και ο Παναθηναικος με τη Μαλαγα διεκδικουν την 4η θεση. Πολλα θα παιχτουν στο ΟΑΚΑ την επομενη εβδομαδα, καθως και στο αν θα βρισκεται στην ισοβαθμια η Φενερμπαχτσε, που ουσιαστικα ομως ειναι αποκλεισμενη(περναει μονο αν ο ΠΑΟ κανει 2 ηττες και η Μαλαγα χασει απο το Μιλανο).
Ο Παναθηναικος βεβαια δε θελει τη Φενερμπαχτσε στην ισοβαθμια, αν χασει απο τη Μαλαγα(εχει +4 με τους Τουρκους, ενω η Ουνικαχα εχει +12). Τον Ολυμπιακο παλι νομιζω οτι τον συμφερει νικη του ΠΑΟ επι της Ουνικαχα, εφοσον κερδισει στην Κωνσταντινουπολη, γιατι εξασφαλιζει μαθηματικα την προκριση. Σε περιπτωση νικης των Ισπανων ο Ολυμπιακος μενει εξω αν χασει απο τον Παναθηναικο, η Μαλαγα χασει απο την Αρμανι και η Φενερμπαχτσε κανει 2 νικες.
klow13
παντως και να νικησει ο παναθηναικος τη μαλαγα δεν εχει περασει μαθηματικα..αμα χασει με πανω απο 21 ποντους στο σεφ και η φενερ κανει 2 στα 2 μενει εξω.δυσκολο να γινει αλλα φετος ολα τα περιμενουμε.
Quincy
QUOTE(klow13 @ Mar 29 2014, 06:42 ) *
παντως και να νικησει ο παναθηναικος τη μαλαγα δεν εχει περασει μαθηματικα..αμα χασει με πανω απο 21 ποντους στο σεφ και η φενερ κανει 2 στα 2 μενει εξω.δυσκολο να γινει αλλα φετος ολα τα περιμενουμε.


Γιατί αυτό; Αν ο Ολυμπιακός πάει τελικά στις 8 νίκες θα ισοβαθμούν στις 7 μόνο ο Παο κι η Φενερ, κι εκει έχει τη διαφορά ο Παναθηναικός.

νομίζω ότι σε αυτό το σενάριο που λες θα πρέπει ο Ολυμπιακός να χάσει απο την Εφες
boumtze-boumtze
Ουτε ο Ολυμπιακος θα χασει απο την Εφες,ουτε ο Παο απο τη Μαλαγα.Η καταταξη θα κριθει στο μεταξυ τους ματς,και πιστευω οτι εχουν ελπιδες προκρισης στο F4 και οι δυο(λιγοτερο ο Παο),εστω και με μειονεκτημα.
Δικαια η Αρμανι ειναι στη δευτερη θεση του ομιλου,αν και πιστευω οτι με την Μακαμπι θα εχει δυσκολο εργο...

klow13
ναι εχεις δικιο φιλε quincy,μονο σε τριπλη ισοβαθμια γινεται αυτο.λαθος δικο μου
AKRG
Το λογικό είναι στο ΣΕΦ να παλέψουν για την 3η θέση Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, αν στραβώσει κάτι και δεν νικήσουν Μάλαγα και Εφές αντίστοιχα ε τότε είναι άξιοι της μοίρας τους και καλύτερα να μην προκριθούν να του γίνει μάθημα..
Στο ΣΕΦ πιστεύω να δούμε για πρώτη φορά φέτος ένα ντέρμπι αιωνίων χωρίς άγχος και νευρά αν έχουν προκριθεί και οι δυο ήδη, άλλωστε λίγη σημασία έχει ΤΣΣΚΑ ή ΡΕΑΛ .. καμιά δεν ταιριάζει και στους δυο ..
redleg7
Η Τσσκα μια χαρα ταιριαζει στον Ολυμπιακο οπως και η Ρεαλ.Εμεις δεν ξερω αν τους ταιριαζουμε ειδικα στην πρωτη.Το θεμα ειναι η ομαδα να ειναι υγιης.Εκει θα παιξουν αλλα θεματα ρολο οπως η φανελα,η προσωπικοτητα αθλητων κλπ.Αλλωστε η Μοσχα δεν ειναι εδρα αλλα θεατρο.Με το καλο να περασουμε και τυπικα και τα αλλα τα βλεπουμε.Συν του οτι η Τσσκα πιστευω θα κανει τα παντα να μας αποφυγει.Θα ξυπνησουν εφιαλτες.Απο την στιγμη που τους εχει σπασει την εδρα και η Οκτιαμπρ δεν φοβαμαι τιποτα αρκει η ομαδα να ειναι υγιης και φορμαρισμενη.
AKRG
Θα διαφωνήσω μαζί σου Redleg7, ο κυρίως λόγος που κάνατε την υπέρβαση κόντρα στην ΤΣΣΚΑ ... λεγόταν ΧΑΙΝΣ και τώρα είναι παίχτης της..
redleg7
Σεβαστο αλλα ο κυριος λογος που ο Ολυμπιακος κερδισε την Τσσκα 2 φορες ειδικα την δευτερη ηταν γιατι ηταν προφανως καλυτερη ομαδα με μεγαλυτερες προσωπικοτητες.Οσον αφορα τον Χαινς σαφως υπερπολυτιμος αλλα αντικατασταθηκε επαξια.Ο δε Χαινς φετος στο 4 που παιζει ειναι μια σκαλα κατω σε σχεση με την περσινη σεζον(και σαφως χειροτερα νουμερα απο τον Ντανστον που διαπρεπει σε ολες τις στατιστικες κατηγοριες).Δεν λεω οτι αν περασουμε θα ειμαστε φαβορι να το ξεκαθαρισω αλλα θα γινουν πιστευω μεγαλα παιχνιδια και ο νικητης θα κριθει στις λεπτομερειες.Προσωπικα δεν μου προκαλει δεος ουτε ο ενας ουτε ο αλλος.
AKRG
Ο ΧΑΙΝΣ μπορούσε να ακολουθήσει τις αλλαγές στα μαρκαρίσματα και γιαυτό εξουδετερωθηκε η φροντ λάιν της ΤΣΣΚΑ, ο Ντάνστον κάλυψε επάξια το κενό του Χάινς αλλά δεν έχει την ίδια ευκολία στις αλλαγές στα μαρκαρίσματα. Μακάρι να βγω ψεύτης άλλα τα ψηλά κορμιά της ΤΣΣΚΑ δεν τα κερδίζεις σε μια σειρά 5 αγώνων με Ντανστον-Πετγουεϊ-Σερμαντίνι..
redleg7
QUOTE (andykrg @ Mar 29 2014, 11:17 ) *
Ο ΧΑΙΝΣ μπορούσε να ακολουθήσει τις αλλαγές στα μαρκαρίσματα και γιαυτό εξουδετερωθηκε η φροντ λάιν της ΤΣΣΚΑ, ο Ντάνστον κάλυψε επάξια το κενό του Χάινς αλλά δεν έχει την ίδια ευκολία στις αλλαγές στα μαρκαρίσματα. Μακάρι να βγω ψεύτης άλλα τα ψηλά κορμιά της ΤΣΣΚΑ δεν τα κερδίζεις σε μια σειρά 5 αγώνων με Ντανστον-Πετγουεϊ-Σερμαντίνι..

Η οποια υπεροχη (αν και προσωπικα τον Κρστς δεν του εχω την παραμικρη εκτιμηση και ο Καουν ειναι ενας συμπαθητικος ρολιστας) αντισταθμιζεται απο τις προσωπικοτητες των παιχτων μας στην γραμμη των γκαρντ και τα οποια θεωρω δινουν τις νικες στα μεγαλα ματς.Αnyway και για Ολυμπιακο και Παο θεωρω οτι τα ματς της 8δας(ξαναλεω να περασουμε πρωτα για να μην το ματιασουμε) ειναι τελειως μα τελειως διαφορετικη υποθεση.Και συμφωνω με τα παιδια που ειπαν οτι ουτε η Τσσκα ουτε η Ρεαλ θα νιωθουν τυχεροι αν βρουν Ολυμπιακο και Παο.
Οι ομαδες μας ηταν στον δυσκολοτερο ομιλο σε τοπ 16 εβερ και σκεψου την Ρεαλ και την Τσσκα να σκιζονται για να εχουν καλη διασταυρωση και να τους καθεται ξαφνικα ενας απο τους 2.Δεν το λες και τυχη.
Φυσικα στο παρκε τι εικονα θα βγαλουν οι ομαδες ειναι αλλη ιστορια.
Η Ρεαλ εχει χασει σε υποψια καθε σοβαρου ματς(με εξαιρεση την Τσσκα στην Μαδριτη) και η Τσσκα εχει κανει αρκετες τραγικες εμφανισεις.

Προσωπικα για να αναφερω ενα παραδειγμα η Μπαρτσελονα ειναι αηττητη.Καπου θα την κανει μια ηττα.Περσι πηγαινε και παλι τρενο και την εκανε την ηττα στον ημιτελικο.Δηλαδη εκει που δεν επρεπε.
Καλο το πλεονεκτημα αλλα οφειλεις να εισαι φορμαρισμενος ακριβως στο σημειο που πρεπει.Τα 10-0 και τα 14-0 στο Τοπ 16 λιγη σημασια εχουν αν μετα κανεις την ηττα που θα αποδειχτει και επωδυνη.

Ο Ολυμπιακος οπως και περσι αλλα και προπερσι φορμαριστηκε στα ματς που ηταν κοντα στην 8δα.Απο εκει και περα εφτασε στο πικ την ωρα που οι αλλοι σιγοεσβηναν (ενω πηγαιναν τρενο σχεδον σ ολη την διαρκεια της σεζον).

Υγεια να υπαρχει και μετα οτι και να γινει να απολαυσουμε τα ματσακια και να δουμε ωραιο μπασκετ.
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Mar 29 2014, 11:10 ) *
Σεβαστο αλλα ο κυριος λογος που ο Ολυμπιακος κερδισε την Τσσκα 2 φορες ειδικα την δευτερη ηταν γιατι ηταν προφανως καλυτερη ομαδα με μεγαλυτερες προσωπικοτητες.Οσον αφορα τον Χαινς σαφως υπερπολυτιμος αλλα αντικατασταθηκε επαξια.Ο δε Χαινς φετος στο 4 που παιζει ειναι μια σκαλα κατω σε σχεση με την περσινη σεζον(και σαφως χειροτερα νουμερα απο τον Ντανστον που διαπρεπει σε ολες τις στατιστικες κατηγοριες).Δεν λεω οτι αν περασουμε θα ειμαστε φαβορι να το ξεκαθαρισω αλλα θα γινουν πιστευω μεγαλα παιχνιδια και ο νικητης θα κριθει στις λεπτομερειες.Προσωπικα δεν μου προκαλει δεος ουτε ο ενας ουτε ο αλλος.

Ο Χαινς δεν είναι πεσμενος φέτος. Ο ρόλος του στην ομάδα έχει αλλάξει
Τώρα για την ΤΣΣΚΑ πιστεύω ότι ευκολότερα θα την περάσουμε αν δεν παίξει ο Μίλος(Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια πιθανότητα). Μπορεί με μας να έχει κάνει άσχημα παιχνίδια αλλά τους Τζάκσον και Πάργκο μπορούμε να τους κουμαντάρουμε.Μόνο ο Τεόντοσιτς μπορεί να τους δώσει το κάτι παραπάνω για να πάνε για την κούπα(Μέχρι στιγμής δεν το έχει καταφέρει)
Το κακό στο ματσάρισμα με τη ΤΣΣΚΑ όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω είναι ότι ο Superman είναι στη λάθος πλευρά 68.gif
Quincy
Σχετικά με την ΤΣΣΚΑ δεν θα χουν καμία σχέση τα προημιτελικά με τα πανυγηράκια που βλέπουμε τώρα με Ζαλγκίρις, Παρτιζάν και λοιπούς τυπικούς αγώνες.

Μόλις αρχίσουν τα ζόρια θα παγκώσει τους λουφαδόρους Κρστιτς, Μιλος, Παργκο ο Μεσινα και η άμυνά της θα σπάει κόκκαλα. Η ρακέτα προβλέπεται να γίνει ναρκοπέδιο με δίδυμο Χαινς-Καουν.

Η αδυναμία της είναι στο 1 και το 2 αλλά καμιά ελληνική δεν φαίνεται να μπορεί να κάνει τη διαφορά μόνο από εκεί.
redleg7
QUOTE (D-Wade @ Mar 29 2014, 11:49 ) *
Ο Χαινς δεν είναι πεσμενος φέτος. Ο ρόλος του στην ομάδα έχει αλλάξει
Τώρα για την ΤΣΣΚΑ πιστεύω ότι ευκολότερα θα την περάσουμε αν δεν παίξει ο Μίλος(Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια πιθανότητα). Μπορεί με μας να έχει κάνει άσχημα παιχνίδια αλλά τους Τζάκσον και Πάργκο μπορούμε να τους κουμαντάρουμε.Μόνο ο Τεόντοσιτς μπορεί να τους δώσει το κάτι παραπάνω για να πάνε για την κούπα(Μέχρι στιγμής δεν το έχει καταφέρει)
Το κακό στο ματσάρισμα με τη ΤΣΣΚΑ όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω είναι ότι ο Superman είναι στη λάθος πλευρά 68.gif


Ο Χαινς και απο τις δηλωσεις του δειχνει οτι δεν πολυγουσταρει και οτι του λειπει η ομαδα και η χημεια που υπηρχε(με οτι αυτο συνεπαγεται).Μπορει να ειναι πολυτιμη μοναδα αλλα σε ματς που η μπαλα θα καιει δεν θα εχει πλεον συμπαιχτες αυτους που μεχρι και το καλοκαιρι ειχε.Ο Τεοντοσιτς παντα μεχρι τα πλει οφ κανει καλες εμφανισεις.Απλα μετα τα θαλασσωνει και αυτο ξεχωριζει τους καλους παιχτες απο τους παιχτες ηγετες(Σπανουλης).
Η Τσσκα δεν εχει παιχτες που θα παρουν την μπαλα οταν καιει και αυτο ειναι μεγαλο μειον.Ειχε καποτε τον Κιριλενκο αλλα χαθηκε.Ο Ουιμς ειναι καλος αλλα για ματς που δεν εχουν χαρακτηρα do or die.Ο δε Παργκο δεν σχολιαζω καλυτερα ενω ο Τζακσον ειναι καπως πιο φιλοτιμος αλλα μεχρι εκει.

Προσωπικα ο Σπανουλης να ειναι υγιης και η ομαδα να σταματησει να ειναι ατυχη και θεωρω οτι θα τους χτυπησουμε οσο δεν παει.Οποιος θελει να αποκλεισει τον Ολυμπιακο πρεπει να δωσει το μαξιμουμ της αποδοσης του ειδικα σε τετοια ματς.Απο την αλλη σκεφτομαι οτι και η Ρεαλ που αμυντικα μπαζει δεν θα με χαλουσε για τους προημιτελικους.Ματς που βασιζονται αποκλειστικα στο fast break δεν τα φοβαμαι για τον Ολυμπιακο.Αλλωστε αν κοντραριστουν Ολυμπιακος και Ρεαλ μιλαμε για τις κορυφαιες ευρωπαικες ομαδες στο τρανζισιον.Στην μεν Τσσκα πιστευω οτι μας βολευει οτι υπερεχουμε στα γκαρντ που οπως ειπα η αποδοση των οποιων καθοριζουν και τετοιου ειδους ματς και απο την αλλη μας ταιριαζει και το αγωνιστικο στυλ της Ρεαλ.Ιδωμεν να περασουμε πρωτα και τα ολα τα αλλα στον καιρο τους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.