Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
stathismag
Αγαπητε jna23 δεν εχουμε να αλλοιοσουμε τιποτα....αλλωστε παρον και μαρτυρας ηταν ο ιδιος ο προεδρος της ΕΣΚΑΝΑ οσο για τον nba23 δεν μπορω να καταλαβω το υφακι του.Αν συνεβαινε αυτο στην ΤΕΡΨΙΘΕΑ δεν θα εκανε το ιδιο;;;και θα ελεγε για στημενες διαιτησιες κτλ..Μαλλον ναι οποτε καλυτερα μην λεει διαφορες αερολογιες και ας κοιταξει λιγο την ομαδα του .
referee
Καλησπέρα κι από μένα...Δεν θα πω για το παιχνίδι,τα είπε ο jna εξάλλου και πολύ αναλυτικά.Θα πω μόνο για την επίμαχη φάση των 24''.Βάσει κανονισμού,τα 8'' για να περάσει η μπάλα τη σέντρα τα μετράει καθαρά ο διαιτητής.Ούτε το χρονόμετρο των 24'',ούτε το χρονόμετρο του αγώνα.Ο,τι και να δείχνει το χρονόμετρο των 24'',αν ο διαιτητής έχει μετρήσει 8'',τότε αυτό μετράει...Ξέρω ότι δεν είναι δυνατόν ο παίκτης να μετράει κι αυτός τα 8'' από μέσα του,αλλά αυτός είναι ο κανονισμός και αυτό ισχύει.Απλά είναι πιο σύνηθες να συμπλέουν τις περισσότερες φορές τα 8'' του διαιτητή με το τι δείχνει το χρονόμετρο των 24''.

Για τη φάση του αγώνα της Ευρυάλης με τον Έσπερο,ο κανονισμός λέει ότι ένα λάθος είναι διορθώσιμο μέχρι το δεύτερο ζωντάνεμα της μπάλας.Από εκεί κι έπειτα,παύει να είναι διορθώσιμο.Οπότε,έτσι όπως τα λέει ο φίλος esperos2009,όταν ανακαλύφθηκε το λάθος ήταν μη διορθώσιμο,οπότε καλώς συνεχίστηκε ο αγώνας. peace.gif
stathismag
φιλε ΕΣΠΕΡΕ το λαθος το εκανε η γραμματεια και ηταν πολυ μεγαλο αν κοιταξει το σκορ κανεις αλλα και τις συνθηκες οπου αγωνιστηκαμε εχτες.Το καλυτερο λοιπον θα ηταν να χουμε σουταρει τις βολες μας και ειτε ευστοχουσαμε ειτε αστοχουσαμε το παιχνιδι θα ειχε τη σωστη του ροη.Η ενσταση ειναι σωστη...και σεις θα κανατε το ιδιο πιστευω.....απο κει και περα το λογο και την αποφαση αν θα γινει δεκτη η οχι η ενσταση τον εχει η ομοσπονδια
mike-23
Καλησπέρα,είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να πω τις απόψεις για το φετινό πρωτάθλημα,ειμαι προπονητης,αυτή την στιγμή δεν εργάζομαι κάπου λόγω ξεκούρασης αλλά επειδη παρακολουθώ και λόγο δουλειάς και λόγο ότι λατρεύω το μπάσκετ έχω δει πολλές από τις φετινές ομάδες της Β και Α ΕΣΚΑΝΑ.
Να πω φυσικά ότι το επίπεδο το φετινό στην Β είναι πολύ ανεβασμένο και πολύ ανώτερο εδώ και πολλά χρόνια,παιζουν παίκτες Α1 και όχι μόνο κατηγορίας,βλεπουμε καλές ομάδες με σχέδιο και καλούς προπονητές ήθελα να γράψω την γνώμη μου για τι ομάδες φέτος και αν γίνεται να το σχολιάσουμε κιόλας.
ΑΟΝΑ- Στην αρχή πίστευα ότι θα πρωταγωνιστούσε αλλά με απογοήτευσε πολύ,αν λείψει ο Παγώνης φαίνονται ομάδα Γ ΕΣΚΑΝΑ,χωρις κάποιο σχέδιο στο παιχνίδι της με έναν πολύ καλό ψηλό τον Παρασκευόπουλο που όμως δεν το εκμεταλλεύεται και προβλήματα στο πάγκο,δεν έχει πολλές λύσεις,ελαχιστες θα έλεγα.
ΕΣΠΕΡΟΣ-Πολύ καλή ομάδα,πολύ νεανική με έναν πιτσιρίκα τον Μανσαράι και τους έμπειρους Βλασόπουλο και Παναγόπουλο να πυροβολούνε και να κρατάνε τον ρυθμό,μείον της οι ψηλοί αλλά τρέχει και πιέζει και μέχρι τώρα έχει παρά πολύ καλά αποτελέσματα και με έναν προπονητή έμπειρο καλό και φαίνεται ότι η ομάδα είναι δουλεμένη.Δυσκολα για άνοδο αλλά πιστεύω ότι θα παραμείνει στην κατηγορία άνετα.
ΙΚΑΡΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ-Η μεγάλη απογοήτευση ως τώρα,το καλοκαίρι λέγανε όλοι πως είναι από τα φαβορί για την άνοδο αλλά απ’ότι μαθαίνω το κακό κλίμα και οι δουλειές μερικών παικτών που παίζουν μεγάλο ρόλο,δυστηχως ο σοβαρός τραυματισμός του Μούτσιου θα τους στοιχίσει για την συνέχεια,Ντεροχονεσιαν-Πιτροπάκης και Λοιζίδης μ’αρέσουν πολύ σαν παίκτες και αν παίξουν σαν ομάδα που δεν έχουν παίξει μέχρι τώρα θα διεκδικήσουν πολλά. Ο coach Χαριτάτος δυστυχώς δεν τα καταφέρνει καλά στην συγκεκριμένη ομάδα.
ΕΝ.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ.Εχει 2 παικταράδες τους Προσελέντη και Ανθρακόπουλο που στην καλή τους μέρα μπορούν να διαλύσουν κάθε αντίπαλο μετά από εκεί υπάρχει πρόβλημα και γι’αυτό πιστεύω ότι θα δυσκολευτούν για την άνοδο,καλώς έγινε η αλλαγή προπονητή για μένα,μεσα στην έδρα της πολύ δύσκολα θα χάσει,και η μοναδική της ήττα ήταν λογο διαιτησίας καθαρά.Αν καταφέρουν και σταθεροποιηθούν εκτός τότε είναι μια από τις ομάδες για πάνω.
ΟΚΕ-Δεν την έχω δει ούτε μια φορά αλλά με αυτά που διαβάζω οι άνθρωποι της περιμένανε πολύ περισσότερα,παραξενο για μένα που ο Λυγκος είναι μέτριος,καλα που υπάρχει ο Στεφάνου γιατί θα ήταν ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-Με τα προβλήματα που έχουν αυτά τα παιδιά για μένα είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος,χωρις έδρα και χωρίς γήπεδο για προπονήσεις έχουν πετύχει ήδη πάρα πολλα,ο coach Μελέτης πολύ καλος και έχει δώσει την ταυτότητα του στην ομάδα,είναι καθαρά ομάδα προπονητή με νέα και παιδιά που γουστάρουν να παίζουν μπασκετ,επειδη όμως έχουν γηπεδικο πρόβλημα δεν ξέρω αν θα αντέξουν τις ψηλές θέσεις της βαθμολογίας.
ΒΑΡΗ-Η ομάδα που έχει μαζί με την Βουλιαγμένη τους καλύτερους ψηλούς αλλά από εκεί και πέρα το χαος,θα σωθούν πιστεύω εύκολα αλλά δυσκολα για παραπάνω,καλο προπονητής που έχει χρόνια στην ομάδα.αν βρει λύσεις στην περιφέρει τότε θα πάνε πολύ καλύτερα
ΤΕΡΨΙΘΕΑ-Ομαδα με πολλούς και καλούς παίκτες και έμπερους(Χιουτακάκος,Γεωργούτσος,Βλουτης,Μ
ουκοβίνας,Χατζηδακης,Λουλουδάκης) δεν έχει άλλη ομάδα πιστεύω τέτοιο ρόστερ αλλα όσα είδα με απογοήτευσαν και αν συνεχίσει έτσι δεν τους βλέπω καλά,αν όμως βρουν την χημεία τους τότε αμέσως γίνονται το μεγάλο φαβορί ακόμη για το πρωτάθλημα,παίζουν αργό μπάσκετ και κακό,δεν ξέρω αν είναι λόγο προπονητή αλλά πιστεύω ότι αν αλλάζανε το στυλ τους θα είχανε περισσότερες ευκαιρίες για καλάθι.
ΕΥΡΥΑΛΗ-Ομαδα με όλη την σημασία της λέξης,τους έχω δει 2 φορές και είναι απίστευτη η πίεση και οι παγίδες που κάνον για 40 λεπτά,για όποιον παίζει μπάσκετ καταλαβαίνει πόσο δύσκολο είναι αυτό,εχουνε πολύ καλό προπονητή τον coach Σίμο και αν καταφέρουν να αποφύγουν τις ήττες Εσπέρου τότε μαζί με την Βουλιαγμένη είναι τα μεγάλα φαβορί για το πρωτάθλημα,εχει πολύ καλό ρόστερ και γεμάτο με έμπειρους (Τσιούμα,Βαφειάδη,Καμπούρη,Μαγγιώρο)και πολύ καλούς μικρούς.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-Και μόνο που έχει στο ροστερ της τον Γιαννούλη τότε οι κουβέντες περιτέυουν,μαζι με Φωτόπουλο κάνουν δίδυμο για πολύ ψηλότερη κατηγορία,Μαγγωνάκης σκόρερ απ’έξω.Μακράν του δευτέρου τα καλύτερα ονόματα στην κατηγορία,δεν ξέρω γιατί έχει 2 ήττες,πιστευα ότι θα το πάρει αήττητη το πρωτάθλημα,μειον τη ςγαι μένα ο πάγκος,και παικτικως και προπονητικος,όταν έχεις όμως αυτούς τους 3 τότε δεν θες και τίποτα άλλο στην Β ΕΣΚΑΝΑ.
ΤΑΤΑΥΛΑ-ομαδα περιφερεικη,πολοι καλοί σκόρερ οι Μαραγκοπουλος και Διαμαντής αλλά τίποτα άλλο,μέχρι εκει,δυσκολα για ανοδο,αν της μπυνε τα σουτ θα νικήσει και εύκολα,αλλιώς δύσκολα τα πράγματα.
ΜΕΓΑΡΑ-Πολύ έμπειρη ομάδα αλλά όταν φεύγει από τα Μέγαρα κάτι παθαίνει,δεν την έχω δει φέτος αλλά πιστεύω πως θα είναι μια από τις ομάδες που διεκδικήσουν μέχρι τέλος την άνοδο.
ΙΑΣΩΝΑ-ΑΕΤΟ-ΑΣΤΕΡΑΣ Δεν τους έχω δει ούτε έχω καποι άποψη για αυτές τις ομάδες.
giorgos10
QUOTE(mike-23 @ Nov 26 2010, 21:43 ) *
Καλησπέρα,είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να πω τις απόψεις για το φετινό πρωτάθλημα,ειμαι προπονητης,αυτή την στιγμή δεν εργάζομαι κάπου λόγω ξεκούρασης αλλά επειδη παρακολουθώ και λόγο δουλειάς και λόγο ότι λατρεύω το μπάσκετ έχω δει πολλές από τις φετινές ομάδες της Β και Α ΕΣΚΑΝΑ.
Να πω φυσικά ότι το επίπεδο το φετινό στην Β είναι πολύ ανεβασμένο και πολύ ανώτερο εδώ και πολλά χρόνια,παιζουν παίκτες Α1 και όχι μόνο κατηγορίας,βλεπουμε καλές ομάδες με σχέδιο και καλούς προπονητές ήθελα να γράψω την γνώμη μου για τι ομάδες φέτος και αν γίνεται να το σχολιάσουμε κιόλας.
ΑΟΝΑ- Στην αρχή πίστευα ότι θα πρωταγωνιστούσε αλλά με απογοήτευσε πολύ,αν λείψει ο Παγώνης φαίνονται ομάδα Γ ΕΣΚΑΝΑ,χωρις κάποιο σχέδιο στο παιχνίδι της με έναν πολύ καλό ψηλό τον Παρασκευόπουλο που όμως δεν το εκμεταλλεύεται και προβλήματα στο πάγκο,δεν έχει πολλές λύσεις,ελαχιστες θα έλεγα.
ΕΣΠΕΡΟΣ-Πολύ καλή ομάδα,πολύ νεανική με έναν πιτσιρίκα τον Μανσαράι και τους έμπειρους Βλασόπουλο και Παναγόπουλο να πυροβολούνε και να κρατάνε τον ρυθμό,μείον της οι ψηλοί αλλά τρέχει και πιέζει και μέχρι τώρα έχει παρά πολύ καλά αποτελέσματα και με έναν προπονητή έμπειρο καλό και φαίνεται ότι η ομάδα είναι δουλεμένη.Δυσκολα για άνοδο αλλά πιστεύω ότι θα παραμείνει στην κατηγορία άνετα.
ΙΚΑΡΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ-Η μεγάλη απογοήτευση ως τώρα,το καλοκαίρι λέγανε όλοι πως είναι από τα φαβορί για την άνοδο αλλά απ’ότι μαθαίνω το κακό κλίμα και οι δουλειές μερικών παικτών που παίζουν μεγάλο ρόλο,δυστηχως ο σοβαρός τραυματισμός του Μούτσιου θα τους στοιχίσει για την συνέχεια,Ντεροχονεσιαν-Πιτροπάκης και Λοιζίδης μ’αρέσουν πολύ σαν παίκτες και αν παίξουν σαν ομάδα που δεν έχουν παίξει μέχρι τώρα θα διεκδικήσουν πολλά. Ο coach Χαριτάτος δυστυχώς δεν τα καταφέρνει καλά στην συγκεκριμένη ομάδα.
ΕΝ.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ.Εχει 2 παικταράδες τους Προσελέντη και Ανθρακόπουλο που στην καλή τους μέρα μπορούν να διαλύσουν κάθε αντίπαλο μετά από εκεί υπάρχει πρόβλημα και γι’αυτό πιστεύω ότι θα δυσκολευτούν για την άνοδο,καλώς έγινε η αλλαγή προπονητή για μένα,μεσα στην έδρα της πολύ δύσκολα θα χάσει,και η μοναδική της ήττα ήταν λογο διαιτησίας καθαρά.Αν καταφέρουν και σταθεροποιηθούν εκτός τότε είναι μια από τις ομάδες για πάνω.
ΟΚΕ-Δεν την έχω δει ούτε μια φορά αλλά με αυτά που διαβάζω οι άνθρωποι της περιμένανε πολύ περισσότερα,παραξενο για μένα που ο Λυγκος είναι μέτριος,καλα που υπάρχει ο Στεφάνου γιατί θα ήταν ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-Με τα προβλήματα που έχουν αυτά τα παιδιά για μένα είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος,χωρις έδρα και χωρίς γήπεδο για προπονήσεις έχουν πετύχει ήδη πάρα πολλα,ο coach Μελέτης πολύ καλος και έχει δώσει την ταυτότητα του στην ομάδα,είναι καθαρά ομάδα προπονητή με νέα και παιδιά που γουστάρουν να παίζουν μπασκετ,επειδη όμως έχουν γηπεδικο πρόβλημα δεν ξέρω αν θα αντέξουν τις ψηλές θέσεις της βαθμολογίας.
ΒΑΡΗ-Η ομάδα που έχει μαζί με την Βουλιαγμένη τους καλύτερους ψηλούς αλλά από εκεί και πέρα το χαος,θα σωθούν πιστεύω εύκολα αλλά δυσκολα για παραπάνω,καλο προπονητής που έχει χρόνια στην ομάδα.αν βρει λύσεις στην περιφέρει τότε θα πάνε πολύ καλύτερα
ΤΕΡΨΙΘΕΑ-Ομαδα με πολλούς και καλούς παίκτες και έμπερους(Χιουτακάκος,Γεωργούτσος,Βλουτης,Μ
ουκοβίνας,Χατζηδακης,Λουλουδάκης) δεν έχει άλλη ομάδα πιστεύω τέτοιο ρόστερ αλλα όσα είδα με απογοήτευσαν και αν συνεχίσει έτσι δεν τους βλέπω καλά,αν όμως βρουν την χημεία τους τότε αμέσως γίνονται το μεγάλο φαβορί ακόμη για το πρωτάθλημα,παίζουν αργό μπάσκετ και κακό,δεν ξέρω αν είναι λόγο προπονητή αλλά πιστεύω ότι αν αλλάζανε το στυλ τους θα είχανε περισσότερες ευκαιρίες για καλάθι.
ΕΥΡΥΑΛΗ-Ομαδα με όλη την σημασία της λέξης,τους έχω δει 2 φορές και είναι απίστευτη η πίεση και οι παγίδες που κάνον για 40 λεπτά,για όποιον παίζει μπάσκετ καταλαβαίνει πόσο δύσκολο είναι αυτό,εχουνε πολύ καλό προπονητή τον coach Σίμο και αν καταφέρουν να αποφύγουν τις ήττες Εσπέρου τότε μαζί με την Βουλιαγμένη είναι τα μεγάλα φαβορί για το πρωτάθλημα,εχει πολύ καλό ρόστερ και γεμάτο με έμπειρους (Τσιούμα,Βαφειάδη,Καμπούρη,Μαγγιώρο)και πολύ καλούς μικρούς.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-Και μόνο που έχει στο ροστερ της τον Γιαννούλη τότε οι κουβέντες περιτέυουν,μαζι με Φωτόπουλο κάνουν δίδυμο για πολύ ψηλότερη κατηγορία,Μαγγωνάκης σκόρερ απ’έξω.Μακράν του δευτέρου τα καλύτερα ονόματα στην κατηγορία,δεν ξέρω γιατί έχει 2 ήττες,πιστευα ότι θα το πάρει αήττητη το πρωτάθλημα,μειον τη ςγαι μένα ο πάγκος,και παικτικως και προπονητικος,όταν έχεις όμως αυτούς τους 3 τότε δεν θες και τίποτα άλλο στην Β ΕΣΚΑΝΑ.
ΤΑΤΑΥΛΑ-ομαδα περιφερεικη,πολοι καλοί σκόρερ οι Μαραγκοπουλος και Διαμαντής αλλά τίποτα άλλο,μέχρι εκει,δυσκολα για ανοδο,αν της μπυνε τα σουτ θα νικήσει και εύκολα,αλλιώς δύσκολα τα πράγματα.
ΜΕΓΑΡΑ-Πολύ έμπειρη ομάδα αλλά όταν φεύγει από τα Μέγαρα κάτι παθαίνει,δεν την έχω δει φέτος αλλά πιστεύω πως θα είναι μια από τις ομάδες που διεκδικήσουν μέχρι τέλος την άνοδο.
ΙΑΣΩΝΑ-ΑΕΤΟ-ΑΣΤΕΡΑΣ Δεν τους έχω δει ούτε έχω καποι άποψη για αυτές τις ομάδες.

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΙΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΣΑΙ??
Bet
QUOTE(giorgos10 @ Nov 27 2010, 20:33 ) *
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΙΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΣΑΙ??

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
tsili82
QUOTE(Bet @ Nov 28 2010, 17:13 ) *
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

Etore Messina??
mike-23
QUOTE (tsili82 @ Nov 28 2010, 17:28 ) *
Etore Messina??

Συγνώμη αν πρόσβαλα κάποιους,νομιζα πως σε αυτο το forum ο καθένας μπορουσε να πει ελευθερα την αποψη του..δεν θα ξαναασχοληθω και θα ηθελα αν γίνεται να διαγραφει το σχολιο μου που εκανα για τις ομαδες,δεν θα ξαναγραψω τιποτα,και οσο για τις ειρωνιες δεν εχω προβλημα να πω το ονομα μου αλλα νομιζω πως σχεδον ολοι ειναι ανωνυμοι,συγνωμη και παλι..μετα τιμης ZELICO OBRADOVIC....!
referee
QUOTE(mike-23 @ Nov 29 2010, 13:15 ) *
Συγνώμη αν πρόσβαλα κάποιους,νομιζα πως σε αυτο το forum ο καθένας μπορουσε να πει ελευθερα την αποψη του..δεν θα ξαναασχοληθω και θα ηθελα αν γίνεται να διαγραφει το σχολιο μου που εκανα για τις ομαδες,δεν θα ξαναγραψω τιποτα,και οσο για τις ειρωνιες δεν εχω προβλημα να πω το ονομα μου αλλα νομιζω πως σχεδον ολοι ειναι ανωνυμοι,συγνωμη και παλι..μετα τιμης ZELICO OBRADOVIC....!


Κι όμως coach,εγώ θα ήθελα να ξανασχοληθείς....Οι απόψεις σου φαίνονται εμπεριστατωμένες και μπασκετικές.Μην ασχολείσαι με τους υπόλοιπους,κάνουν τη πλάκα τους.Πιστεύω τα σχόλια ήταν χάρην αστεϊσμού...Όχι τίποτα άλλο,ένας άνθρωπος βρέθηκε να πει δυο καλές κουβέντες για τη Βουλιαγμένη και θα σε χάσουμε κιόλας?

Κι όσο για την ανωνυμία ή την επωνυμία καθενός,είναι δικαίωμα του...
leonkalf
QUOTE (mike-23 @ Nov 29 2010, 13:15 ) *
Συγνώμη αν πρόσβαλα κάποιους,νομιζα πως σε αυτο το forum ο καθένας μπορουσε να πει ελευθερα την αποψη του..δεν θα ξαναασχοληθω και θα ηθελα αν γίνεται να διαγραφει το σχολιο μου που εκανα για τις ομαδες,δεν θα ξαναγραψω τιποτα,και οσο για τις ειρωνιες δεν εχω προβλημα να πω το ονομα μου αλλα νομιζω πως σχεδον ολοι ειναι ανωνυμοι,συγνωμη και παλι..μετα τιμης ZELICO OBRADOVIC....!

Δε νομίζω ότι πρόσβαλλες κανέναν. Το σχόλιό σου δε θα σβηστεί αφού είναι χρήσιμο στο topic της κατηγορίας και μπορεί να γίνει συζήτηση πάνω σε αυτό. Μάλλον τα άλλα πρέπει να σβηστούν με τα ονόματα των προπονητών..

Συνέχισε στο forum, με παρόμοια μπασκετικά σχόλια και συζητήσεις με μέλη που θέλουν να συμμετέχουν.
Και όσο για το όνομά σου, όποιος θέλει δηλώνει ποιος είναι. Όποιος δε θέλει δικαίωμά του, απλά αν γράψει κάτι που χρήζει επωνυμίας (καταγγελίες, κριτική στα όρια προσβολής κάποιου άλλου κλπ.) πρέπει να γράφει ποιος είναι.

Καλή συνέχεια..
Bet
QUOTE(mike-23 @ Nov 29 2010, 13:15 ) *
Συγνώμη αν πρόσβαλα κάποιους,νομιζα πως σε αυτο το forum ο καθένας μπορουσε να πει ελευθερα την αποψη του..δεν θα ξαναασχοληθω και θα ηθελα αν γίνεται να διαγραφει το σχολιο μου που εκανα για τις ομαδες,δεν θα ξαναγραψω τιποτα,και οσο για τις ειρωνιες δεν εχω προβλημα να πω το ονομα μου αλλα νομιζω πως σχεδον ολοι ειναι ανωνυμοι,συγνωμη και παλι..μετα τιμης ZELICO OBRADOVIC....!

Coach με συγχωρεις αλλα δεν σε ειρωνευτηκα μια πλακα εκανα,αν δεν παιρνεις καθολου απο αστεια σου ζηταω συγνωμη
και υποσχομαι οτι δν θα ξανασχολιασω κανενα post σου..



Υ.Σ Ο προπονητης της Βουλιαγμενης ειναι παρα πολυ καλος και θα ειναι μαζι μας για πολλα χρονια ακομα..!!
jna23
QUOTE(Bet @ Nov 29 2010, 14:20 ) *
Coach με συγχωρεις αλλα δεν σε ειρωνευτηκα μια πλακα εκανα,αν δεν παιρνεις καθολου απο αστεια σου ζηταω συγνωμη
και υποσχομαι οτι δν θα ξανασχολιασω κανενα post σου..
Υ.Σ Ο προπονητης της Βουλιαγμενης ειναι παρα πολυ καλος και θα ειναι μαζι μας για πολλα χρονια ακομα..!!


Αρκεί να παίζω το 20' που αναφέρεται στο συμβόλαιο του smile.gif



QUOTE(mike-23 @ Nov 29 2010, 13:15 ) *
Συγνώμη αν πρόσβαλα κάποιους,νομιζα πως σε αυτο το forum ο καθένας μπορουσε να πει ελευθερα την αποψη του..δεν θα ξαναασχοληθω και θα ηθελα αν γίνεται να διαγραφει το σχολιο μου που εκανα για τις ομαδες,δεν θα ξαναγραψω τιποτα,και οσο για τις ειρωνιες δεν εχω προβλημα να πω το ονομα μου αλλα νομιζω πως σχεδον ολοι ειναι ανωνυμοι,συγνωμη και παλι..μετα τιμης ZELICO OBRADOVIC....!

Επειδη ξερω και τους δυο που σου απαντησαν σίγουρα το ειπαν χιουμοριστικα. Αλλωστε οπως σωστα αναφέρθηκε δεν προσβαλες κανένα και η αποψη σου οπως ειπε και ο ασχετος smile.gif ηταν εμπεριστατωμένη.

Keep walking Johny smile.gif
tsili82
QUOTE(jna23 @ Nov 29 2010, 15:36 ) *
Αρκεί να παίζω το 20' που αναφέρεται στο συμβόλαιο του smile.gif




Επειδη ξερω και τους δυο που σου απαντησαν σίγουρα το ειπαν χιουμοριστικα. Αλλωστε οπως σωστα αναφέρθηκε δεν προσβαλες κανένα και η αποψη σου οπως ειπε και ο ασχετος smile.gif ηταν εμπεριστατωμένη.

Keep walking Johny smile.gif

Με τη σειρα μου να πω οτι και το δικο μου σχολιο δεν ειχε καθολου ειρωνια!Ηταν καθαρα χιουμοριστικο!Ισα-ισα που το σχολιο σου ηταν καθαρα μπασκετικο σε αντιθεση με πολλα που διαβαζονται εδω!Συγγνωμη αν σε προσεβαλα!Δεν ειχα τετοιο σκοπο!Η απαντηση μου απευθυνοταν κατα βαση σε αυτον που ρωτησε ποιος προπονητης εισαι...
jna 23, πως θα παιζεις ρε φιλαρακι 20'???Εφερες μαζι σου μαντζουνια απο την Ανατολη???
jhantzop
8η αγωνιστική - Πέμπτη 25 Νοεμβρίου 2010
Β1-08 20.00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 70-66
Β1-08 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 49-58
Β1-08 20.30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 66-64
Β1-08 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΒΑΡΗ ΑΟ 68-72
Β1-08 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 49-58
Β1-08 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 78-66
Β1-08 21.30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 45-50
Β1-08 21.30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 39-65

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 14 (6-2)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 13 (6-1) *
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 13 (5-3)

ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 12 (5-2) *
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 12 (4-4)
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 12 (4-4)
ΤΑΤΑΥΛΑ 11 (4-3) *
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 11 (4-3) *
ΒΑΡΗ ΑΟ 11 (4-3) *
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 11 (3-5)
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 10 (3-4) *
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 10 (3-4) *
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 10 (3-4) *
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 10 (2-6)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 8 (0-8)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) εκτός συναγωνισμού **


* Ομάδες με αγώνα λιγότερο

** Τα αποτελέσματα των παιχνιδιών στα οποία θα παίζει ο Πανιώνιος δεν θα μετράνε στην βαθμολογία, θα είναι δηλαδή σαν φιλικά και για να μην υπάρχει ρεπό στις αγωνιστικές

9η αγωνιστική - Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου 2010
Β1-09 20.00 ΑΡΓ/ΛΗΣ ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ
Β1-09 20.30 2o ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΤΑΤΑΥΛΑ
Β1-09 20.30 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ
Β1-09 21.00 ΒΑΡΗΣ ΚΛ ΒΑΡΗ ΑΟ - ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ
Β1-09 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ
Β1-09 21.30 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ
Β1-09 21.30 ΕΣΠΕΡΟΥ ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ
Β1-09 21.30 ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ)
mike-23
QUOTE (tsili82 @ Nov 29 2010, 18:52 ) *
Με τη σειρα μου να πω οτι και το δικο μου σχολιο δεν ειχε καθολου ειρωνια!Ηταν καθαρα χιουμοριστικο!Ισα-ισα που το σχολιο σου ηταν καθαρα μπασκετικο σε αντιθεση με πολλα που διαβαζονται εδω!Συγγνωμη αν σε προσεβαλα!Δεν ειχα τετοιο σκοπο!Η απαντηση μου απευθυνοταν κατα βαση σε αυτον που ρωτησε ποιος προπονητης εισαι...
jna 23, πως θα παιζεις ρε φιλαρακι 20'???Εφερες μαζι σου μαντζουνια απο την Ανατολη???

ΟΚ παιδια,και εγω ζητάω συγνώμη που παρεξήγησα την πλάκα σας,ειμαι καινουργιος στο forum κα δεν γνωριζω καλα προσωπα και πράγματα,θέλω να πω οτι εγω μπορει να κρινω η να σχολιάζω παικτες-ομαδες και προπονητες αλλα να πω κιολας οτι ειμαι χειρότερος προπονητης απο ολους τους συναδελφους.εχω κοουτσάρει μεχρι Γ Εσκανα και Γ Εσκα,σαν παίκτης αστα να πάνε,Πορφύρας,Ατρόμητος και στα τελειώματα Ερμης Π....
Αντε να σχολιάσουμε μπασκετικά τα παιχνίδια που ερχονται.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ ο ΑΟΝΑ πιστέυω οτι θα εχει δύσκολο εργο γιατι τα παιδια του Αετου είναι σε δύσκολη θέση,αν παίξει ο Τζανης ολα αλλάζουν διαφορετικα,οι γηπεδούχοι θα έχουν τον πρώτο λόγο,ο Αετος για να εχει τύχει πρεπει να σταματησει τα drive Tου Παγώνη και να τον πιέσει παρα πολυ και επειδη δεν εχει ψηλούς απ'ότι ξέρω μαλλον για παγίδες θα παει στον πιτσιρικά ψηλο,επίσης πρέπει να προσέξουν τον Κουγιούφα γιατι δεν εχει πολλα καλά παιχνίδια φέτος και κάπου θα ξεσπάσει,οσο για τον Αετο Μυλωνας-Καραγιαννίδης και Γκιοβάσο πρέπει να προσεχθούν ιδιαίτερα και ο Αετος κανει καλά παιχνίδια οταν οι 2 απο τους 3 πανε καλά,αν αυτα τα παιδια πάρουν ρυθμό δυσκολα σταματιούνται,στην μάχη των Προπονητών ο Σκληρός είναι πιο γάτα και πιο έμπειρος απο τον Γκαναβία αλλα ο Γκαναβίας εχει περισότερες λύσεις στον πάγκο του.Προβλέπω δυσκολο 1
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ Αν ο Χαριτάτος λείπει παλι στην Κόρινθο τότε βλέπω ευκολο 1...αστειεύομαι,τον εχω σε μεγάλη εκτίμηση τον coach αλλα νομίζω πως αυτη η ομάδα με αυτούς τους παίκτες που δεν είναι επαγγελματιές και πρέπει να τους προσεγγισεις πιο πολυ και οχι να τους αγχώνεις και να τους ρίχνει,ς την ψυχολογία,δεν παει καλά ο coach,η ΝΕΜ είναι πιο εμπειρη ομάδα και υπερτερει κατω απο τα καλάθι αλλα ο Ικαρος αν του μπουν τα μακρινα σουτ τοτε θα εχει μεγάλη τύχη,αν το παιχνίδι παει σε κοντρολ η ΝΕΜ θα νικήσει,αν το παιχνίδι ανοίξει και στο σκορ και μέσα στο παρκέ τοτε Ικαρος θα νικήσει και ευκολα.Προπονητες σημειώασατε ΧΧΧΧΧΧ
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ -ΤΑΤΑΥΛΑ Παράξενο παιχνίδι,θέλω να πιστεύω οτι ο ΟΚΕ κάποτε θα ξυπνήσει και θα παίξουν τα παιδιά,τα Ταταύλα μακρυα απο την εδρα τους εχουν προβληματάκι και οι 2 ηττες συνεχόμενες που κανανε απο Ευρυάλη και Βαρη μαλλον καποιο καμπανάκι χτυπάνε,αν Διαμαντής-Μαραγκόπουλος βαλουνε πανω απο 20 εκαστος τοτε το 2 είναι πιο aοντά,αν τι παιχνίδι παει στην δυναμη και στο χαμηλό σκόρ τοτε ο ΟΚΕ εχειπολυ μεγλα τύχη να το πάρει το παιχνιδάκι για να ανασάνει λιγάκι.Στους πάγκους νομίζω πως ο coach Βρεττος υπερτερείαπο τον Καραχάλιο που θέλιει χρόνο για αν περάσει την δική του φιλοσοφία.
ΒΑΡΗ ΑΟ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ Το πιο αμφίροπο παιχίδι της αγωνιστικής,η Βάρη προέρχεται απο τηνμεγάλη νίκη μεσα στα Ταταύλα και η Ευρυάλη απο την ηττα μεγάλη εκπληξη απο τον Εσπερο στην εδρα της,πολυ ωραίο παιχνιδάκι με 2 ομαδες ακριβώς αντίθετες στον τρόπο παινχνιδιού,πολύ σημαντικο είναι αν παίξουν Τσιούμας και Μαγγιώρος απο την Ευρυάλη αν οχι τοτε η Βάρη που εχει την δυναμη στους ψηλούς θα εχει ενα προβαδισμα γιατι δεν εχει την λυση του Τσιούμα απο την περιφέρεια,ειδικα αν αντέξει την πολυ πιεστικη αμυνα της Ευρυάλης η Βάρη πράγμα δύσκολο και να της κόψει τους αιφνιδιασμούς τοτε εχει σημαντικο προβάδισμα.Η Ευρυάλη τωρα αν βρει λύση στους ψηλούς και επιβάλει τον ρυθμό της τοτε θα είναι εύκολα τα πράγμα γι'αύτην.Στους προπονητες πιστεύω οτι ο Σιμος ειναι μια σκάλα ανώτερος στο θέμα τακτικης και δουλεμένης ομάδας απο τον Παγίδα.
Επειδη εγραψα πολλα και φωναζουν απο το γραφείο το απογευμα η αυριο θα γραψω για τους εναπομείναντες αγώνες.
ZELICO OBRADOVIC.....
giorgos10
QUOTE(mike-23 @ Nov 30 2010, 15:07 ) *
ΟΚ παιδια,και εγω ζητάω συγνώμη που παρεξήγησα την πλάκα σας,ειμαι καινουργιος στο forum κα δεν γνωριζω καλα προσωπα και πράγματα,θέλω να πω οτι εγω μπορει να κρινω η να σχολιάζω παικτες-ομαδες και προπονητες αλλα να πω κιολας οτι ειμαι χειρότερος προπονητης απο ολους τους συναδελφους.εχω κοουτσάρει μεχρι Γ Εσκανα και Γ Εσκα,σαν παίκτης αστα να πάνε,Πορφύρας,Ατρόμητος και στα τελειώματα Ερμης Π....
Αντε να σχολιάσουμε μπασκετικά τα παιχνίδια που ερχονται.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ ο ΑΟΝΑ πιστέυω οτι θα εχει δύσκολο εργο γιατι τα παιδια του Αετου είναι σε δύσκολη θέση,αν παίξει ο Τζανης ολα αλλάζουν διαφορετικα,οι γηπεδούχοι θα έχουν τον πρώτο λόγο,ο Αετος για να εχει τύχει πρεπει να σταματησει τα drive Tου Παγώνη και να τον πιέσει παρα πολυ και επειδη δεν εχει ψηλούς απ'ότι ξέρω μαλλον για παγίδες θα παει στον πιτσιρικά ψηλο,επίσης πρέπει να προσέξουν τον Κουγιούφα γιατι δεν εχει πολλα καλά παιχνίδια φέτος και κάπου θα ξεσπάσει,οσο για τον Αετο Μυλωνας-Καραγιαννίδης και Γκιοβάσο πρέπει να προσεχθούν ιδιαίτερα και ο Αετος κανει καλά παιχνίδια οταν οι 2 απο τους 3 πανε καλά,αν αυτα τα παιδια πάρουν ρυθμό δυσκολα σταματιούνται,στην μάχη των Προπονητών ο Σκληρός είναι πιο γάτα και πιο έμπειρος απο τον Γκαναβία αλλα ο Γκαναβίας εχει περισότερες λύσεις στον πάγκο του.Προβλέπω δυσκολο 1
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ Αν ο Χαριτάτος λείπει παλι στην Κόρινθο τότε βλέπω ευκολο 1...αστειεύομαι,τον εχω σε μεγάλη εκτίμηση τον coach αλλα νομίζω πως αυτη η ομάδα με αυτούς τους παίκτες που δεν είναι επαγγελματιές και πρέπει να τους προσεγγισεις πιο πολυ και οχι να τους αγχώνεις και να τους ρίχνει,ς την ψυχολογία,δεν παει καλά ο coach,η ΝΕΜ είναι πιο εμπειρη ομάδα και υπερτερει κατω απο τα καλάθι αλλα ο Ικαρος αν του μπουν τα μακρινα σουτ τοτε θα εχει μεγάλη τύχη,αν το παιχνίδι παει σε κοντρολ η ΝΕΜ θα νικήσει,αν το παιχνίδι ανοίξει και στο σκορ και μέσα στο παρκέ τοτε Ικαρος θα νικήσει και ευκολα.Προπονητες σημειώασατε ΧΧΧΧΧΧ
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ -ΤΑΤΑΥΛΑ Παράξενο παιχνίδι,θέλω να πιστεύω οτι ο ΟΚΕ κάποτε θα ξυπνήσει και θα παίξουν τα παιδιά,τα Ταταύλα μακρυα απο την εδρα τους εχουν προβληματάκι και οι 2 ηττες συνεχόμενες που κανανε απο Ευρυάλη και Βαρη μαλλον καποιο καμπανάκι χτυπάνε,αν Διαμαντής-Μαραγκόπουλος βαλουνε πανω απο 20 εκαστος τοτε το 2 είναι πιο aοντά,αν τι παιχνίδι παει στην δυναμη και στο χαμηλό σκόρ τοτε ο ΟΚΕ εχειπολυ μεγλα τύχη να το πάρει το παιχνιδάκι για να ανασάνει λιγάκι.Στους πάγκους νομίζω πως ο coach Βρεττος υπερτερείαπο τον Καραχάλιο που θέλιει χρόνο για αν περάσει την δική του φιλοσοφία.
ΒΑΡΗ ΑΟ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ Το πιο αμφίροπο παιχίδι της αγωνιστικής,η Βάρη προέρχεται απο τηνμεγάλη νίκη μεσα στα Ταταύλα και η Ευρυάλη απο την ηττα μεγάλη εκπληξη απο τον Εσπερο στην εδρα της,πολυ ωραίο παιχνιδάκι με 2 ομαδες ακριβώς αντίθετες στον τρόπο παινχνιδιού,πολύ σημαντικο είναι αν παίξουν Τσιούμας και Μαγγιώρος απο την Ευρυάλη αν οχι τοτε η Βάρη που εχει την δυναμη στους ψηλούς θα εχει ενα προβαδισμα γιατι δεν εχει την λυση του Τσιούμα απο την περιφέρεια,ειδικα αν αντέξει την πολυ πιεστικη αμυνα της Ευρυάλης η Βάρη πράγμα δύσκολο και να της κόψει τους αιφνιδιασμούς τοτε εχει σημαντικο προβάδισμα.Η Ευρυάλη τωρα αν βρει λύση στους ψηλούς και επιβάλει τον ρυθμό της τοτε θα είναι εύκολα τα πράγμα γι'αύτην.Στους προπονητες πιστεύω οτι ο Σιμος ειναι μια σκάλα ανώτερος στο θέμα τακτικης και δουλεμένης ομάδας απο τον Παγίδα.
Επειδη εγραψα πολλα και φωναζουν απο το γραφείο το απογευμα η αυριο θα γραψω για τους εναπομείναντες αγώνες.
ZELICO OBRADOVIC.....

ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΟΥ!ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΣΕ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΙ!
Bet
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ !!!

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΤΑΤΑΥΛΑ 1
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 1 χαλαει το σερι
ΒΑΡΗ ΑΟ - ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 2 αν τα βγαλουν περα οι ψηλοι της Ευρυαλης
ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ 1 ευκολα
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ δεν εχω ιδεα smiley.gif
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 2 ευκολα η δυσκολα


Καλη αγωνιστικη!! peace.gif
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Νίκη όπως στο Κύπελλο!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_2044.html
allen10
9η αγωνιστική - Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου 2010
Β1-09 20.00 ΑΡΓ/ΛΗΣ ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 1
Β1-09 20.30 2o ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΤΑΤΑΥΛΑ 1
Β1-09 20.30 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 1
Β1-09 21.00 ΒΑΡΗΣ ΚΛ ΒΑΡΗ ΑΟ - ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 2
Β1-09 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 1
Β1-09 21.30 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 1
Β1-09 21.30 ΕΣΠΕΡΟΥ ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 2
Β1-09 21.30 ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) X 69.gif
blove.gif
mike-23
QUOTE (mike-23 @ Nov 30 2010, 14:07 ) *
ΟΚ παιδια,και εγω ζητάω συγνώμη που παρεξήγησα την πλάκα σας,ειμαι καινουργιος στο forum κα δεν γνωριζω καλα προσωπα και πράγματα,θέλω να πω οτι εγω μπορει να κρινω η να σχολιάζω παικτες-ομαδες και προπονητες αλλα να πω κιολας οτι ειμαι χειρότερος προπονητης απο ολους τους συναδελφους.εχω κοουτσάρει μεχρι Γ Εσκανα και Γ Εσκα,σαν παίκτης αστα να πάνε,Πορφύρας,Ατρόμητος και στα τελειώματα Ερμης Π....
Αντε να σχολιάσουμε μπασκετικά τα παιχνίδια που ερχονται.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ ο ΑΟΝΑ πιστέυω οτι θα εχει δύσκολο εργο γιατι τα παιδια του Αετου είναι σε δύσκολη θέση,αν παίξει ο Τζανης ολα αλλάζουν διαφορετικα,οι γηπεδούχοι θα έχουν τον πρώτο λόγο,ο Αετος για να εχει τύχει πρεπει να σταματησει τα drive Tου Παγώνη και να τον πιέσει παρα πολυ και επειδη δεν εχει ψηλούς απ'ότι ξέρω μαλλον για παγίδες θα παει στον πιτσιρικά ψηλο,επίσης πρέπει να προσέξουν τον Κουγιούφα γιατι δεν εχει πολλα καλά παιχνίδια φέτος και κάπου θα ξεσπάσει,οσο για τον Αετο Μυλωνας-Καραγιαννίδης και Γκιοβάσο πρέπει να προσεχθούν ιδιαίτερα και ο Αετος κανει καλά παιχνίδια οταν οι 2 απο τους 3 πανε καλά,αν αυτα τα παιδια πάρουν ρυθμό δυσκολα σταματιούνται,στην μάχη των Προπονητών ο Σκληρός είναι πιο γάτα και πιο έμπειρος απο τον Γκαναβία αλλα ο Γκαναβίας εχει περισότερες λύσεις στον πάγκο του.Προβλέπω δυσκολο 1
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ Αν ο Χαριτάτος λείπει παλι στην Κόρινθο τότε βλέπω ευκολο 1...αστειεύομαι,τον εχω σε μεγάλη εκτίμηση τον coach αλλα νομίζω πως αυτη η ομάδα με αυτούς τους παίκτες που δεν είναι επαγγελματιές και πρέπει να τους προσεγγισεις πιο πολυ και οχι να τους αγχώνεις και να τους ρίχνει,ς την ψυχολογία,δεν παει καλά ο coach,η ΝΕΜ είναι πιο εμπειρη ομάδα και υπερτερει κατω απο τα καλάθι αλλα ο Ικαρος αν του μπουν τα μακρινα σουτ τοτε θα εχει μεγάλη τύχη,αν το παιχνίδι παει σε κοντρολ η ΝΕΜ θα νικήσει,αν το παιχνίδι ανοίξει και στο σκορ και μέσα στο παρκέ τοτε Ικαρος θα νικήσει και ευκολα.Προπονητες σημειώασατε ΧΧΧΧΧΧ
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ -ΤΑΤΑΥΛΑ Παράξενο παιχνίδι,θέλω να πιστεύω οτι ο ΟΚΕ κάποτε θα ξυπνήσει και θα παίξουν τα παιδιά,τα Ταταύλα μακρυα απο την εδρα τους εχουν προβληματάκι και οι 2 ηττες συνεχόμενες που κανανε απο Ευρυάλη και Βαρη μαλλον καποιο καμπανάκι χτυπάνε,αν Διαμαντής-Μαραγκόπουλος βαλουνε πανω απο 20 εκαστος τοτε το 2 είναι πιο aοντά,αν τι παιχνίδι παει στην δυναμη και στο χαμηλό σκόρ τοτε ο ΟΚΕ εχειπολυ μεγλα τύχη να το πάρει το παιχνιδάκι για να ανασάνει λιγάκι.Στους πάγκους νομίζω πως ο coach Βρεττος υπερτερείαπο τον Καραχάλιο που θέλιει χρόνο για αν περάσει την δική του φιλοσοφία.
ΒΑΡΗ ΑΟ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ Το πιο αμφίροπο παιχίδι της αγωνιστικής,η Βάρη προέρχεται απο τηνμεγάλη νίκη μεσα στα Ταταύλα και η Ευρυάλη απο την ηττα μεγάλη εκπληξη απο τον Εσπερο στην εδρα της,πολυ ωραίο παιχνιδάκι με 2 ομαδες ακριβώς αντίθετες στον τρόπο παινχνιδιού,πολύ σημαντικο είναι αν παίξουν Τσιούμας και Μαγγιώρος απο την Ευρυάλη αν οχι τοτε η Βάρη που εχει την δυναμη στους ψηλούς θα εχει ενα προβαδισμα γιατι δεν εχει την λυση του Τσιούμα απο την περιφέρεια,ειδικα αν αντέξει την πολυ πιεστικη αμυνα της Ευρυάλης η Βάρη πράγμα δύσκολο και να της κόψει τους αιφνιδιασμούς τοτε εχει σημαντικο προβάδισμα.Η Ευρυάλη τωρα αν βρει λύση στους ψηλούς και επιβάλει τον ρυθμό της τοτε θα είναι εύκολα τα πράγμα γι'αύτην.Στους προπονητες πιστεύω οτι ο Σιμος ειναι μια σκάλα ανώτερος στο θέμα τακτικης και δουλεμένης ομάδας απο τον Παγίδα.
Επειδη εγραψα πολλα και φωναζουν απο το γραφείο το απογευμα η αυριο θα γραψω για τους εναπομείναντες αγώνες.
ZELICO OBRADOVIC.....

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ ...Ο Εσπερος μετα τις 3 παρα πολυ καλες νίκες που εκανε με Τερψιθέα-Ευρυάλη στο πρωτάθλημα και Φοίνικα στο κύπελο θα εχει αλλη μια ακόμη πιο δύσκολη αποστολη και αυτο το λέω γιατι η Βουλιαγμένη υπερτερει απ'ολες τις ομάδες για μένα στην ΕΣΚΑΝΑ στους ψηλούς και ο Εσπερος αυτο είναι απολυτος το αδυνατο του σημείο,δεν βλέπω με πιο τρόπο θα μπορέσει να νικήσει ο Εσπερος η αλλιώς να χάσει η Βουλιαγμένη,ειδικα αν παίξει και ο Μαγγωνάκης ολα θα είναι ιδανικα για την ομάδα του Αλεξόπουλου,μόνο στο πολυ τρέξιμο και σε κακη μερα των Φωτόπουλο και Γιαννούλη θα εχει τύχη ο Εσπερος που φυσικά δεν έχει τίποτα να χάσει.πιστεύω οτι θα είναι ενας εύκολος αγώνας γιαην Βουλιαγμένη και αυτό γιατι πάνε υποψιασμένοι με τις νίκες του Εσπέρου,αλλιώς κακό του κεφαλιού τους.Για τους coach εχω να πω οτι μ'αρέσει σαν προπονητής ο Θεοδοσίου ενω ο Αλεξόπουλος το είχα γράψει οτι εχει το καλύτερο υλικο μακράν του δευτέρου και αυτο δεν ειναι και πολύ βολικο μερικές φορές.
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ-ΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ Ισχύει οτι παραπάνω,μεγάλες οι διαφορές των 2 ομάδων,αλλα ο Ιάσωνας έρχεται απο 3 συνεχόμενες νίκες και η Ενωση δεν μπορει παλι να στραβοπατήσει και ειδικα μέσα στην εδρα της γιατί θα μείνει πολυ πίσω,ο Ιασωνας ξερουμεοτι θα παίξει 40 λεπτα ζωνη,αν η Ενωση βρει τις λύσεις τοτε θα έχει ευκολο βράδυ,αλλιώς.....το βλέπω χλομό.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ ...Πρεπει να έρθουν τα πάνω κάτω σε αυτο το παιχνίδι για να νικήσει ο Αστέρας.....Πιστεύω οτι οτι και να κάνουν τα παιδια του Αστέρα ευκολα η δύσκολα η Τερψιθέα θα νικήσει γιατι αλλιώς χάνεται.
esperos2009
Ωραίο παιχνίδι στην Καλλιθέα. Η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ προηγήθηκε 2-0 και για τα επόμενα τριανταεννιάμιση λεπτά κοιτούσε την πλάτη του ΕΣΠΕΡΟΥ, περιμένοντας κάποιον από μηχανής θεό για να περάσει μπροστά. Ο «θεός» έκανε ό,τι μπορούσε. Άλλοι έχαναν και πίεζαν, σε άλλους χρέωνε τα φάουλ. Στο 37’ το σκορ ήταν 60-51. Κάπου εκεί ο «θεὀς» αποφάσισε να πάρει το παιχνίδι πάνω του. Το είχε σχεδόν καθαρίσει 10’’ πριν το τέλος: 66-67.

Τότε όμως έφυγε στον αιφνιδιασμό ο Βασιλάκης και το τελείωσε. Το τελείωσε; Όχι !!! Τον κατέβασαν δύο της ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και ο «θεός» σφύριξε … βήματα ή επιθετικό φάουλ ή κάτι τέτοιο. Στα 3’’ που απέμεναν η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ έπαιξε τη μπάλα απ’ ἐξω, ο ΕΣΠΕΡΟΣ έκανε φάουλ για να σταματήσει τον χρόνο, ο Μαγγωνάκης ευστόχησε στις βολές, ο ΕΣΠΕΡΟΣ αστόχησε στο τρίποντο με τη λήξη του αγώνα και το ταμπλώ έγραψε τελικό σκορ 66-69.

Τα ίδια πάνω-κάτω είχαν συμβεί στο ίδιο γήπεδο με τον ίδιο «θεό» στα τελευταία λεπτά του αγώνα ΕΣΠΕΡΟΣ-Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ/ΜΕΓΑΡΑ. Το όνομά του δεν το αναφέρω κάν. Δουλειά μου δεν είναι να προσφέρω διασημότητα στους no name.

Καλή συνέχεια σε όλους και ο θεός να μας φυλάει από τους «θεούς» της ΕΣΚΑΝΑ…

ΥΓ: Συγχαρητήρια στους μικρούς μας. Υπομονή κι επιμονή. Βρίσκονται σε ΠΟΛΥ καλό δρόμο.
kek
QUOTE (esperos2009 @ Dec 3 2010, 03:30 ) *
Ωραίο παιχνίδι στην Καλλιθέα. Η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ προηγήθηκε 2-0 και για τα επόμενα τριανταεννιάμιση λεπτά κοιτούσε την πλάτη του ΕΣΠΕΡΟΥ, περιμένοντας κάποιον από μηχανής θεό για να περάσει μπροστά. Ο «θεός» έκανε ό,τι μπορούσε. Άλλοι έχαναν και πίεζαν, σε άλλους χρέωνε τα φάουλ. Στο 37’ το σκορ ήταν 60-51. Κάπου εκεί ο «θεὀς» αποφάσισε να πάρει το παιχνίδι πάνω του. Το είχε σχεδόν καθαρίσει 10’’ πριν το τέλος: 66-67.

Τότε όμως έφυγε στον αιφνιδιασμό ο Βασιλάκης και το τελείωσε. Το τελείωσε; Όχι !!! Τον κατέβασαν δύο της ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και ο «θεός» σφύριξε … βήματα ή επιθετικό φάουλ ή κάτι τέτοιο. Στα 3’’ που απέμεναν η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ έπαιξε τη μπάλα απ’ ἐξω, ο ΕΣΠΕΡΟΣ έκανε φάουλ για να σταματήσει τον χρόνο, ο Μαγγωνάκης ευστόχησε στις βολές, ο ΕΣΠΕΡΟΣ αστόχησε στο τρίποντο με τη λήξη του αγώνα και το ταμπλώ έγραψε τελικό σκορ 66-69.

Τα ίδια πάνω-κάτω είχαν συμβεί στο ίδιο γήπεδο με τον ίδιο «θεό» στα τελευταία λεπτά του αγώνα ΕΣΠΕΡΟΣ-Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ/ΜΕΓΑΡΑ. Το όνομά του δεν το αναφέρω κάν. Δουλειά μου δεν είναι να προσφέρω διασημότητα στους no name.

Καλή συνέχεια σε όλους και ο θεός να μας φυλάει από τους «θεούς» της ΕΣΚΑΝΑ…

ΥΓ: Συγχαρητήρια στους μικρούς μας. Υπομονή κι επιμονή. Βρίσκονται σε ΠΟΛΥ καλό δρόμο.


Kαλημέρα σε όλους.....

Βρέθηκα και εγώ εχτές στον έσπερο. Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και μας κράτησε σε αγωνία. Η βουλιαγμένη ποιο έμπειρη πήρε στο τέλος το παιχνίδι. Θα ήθελα να σταθώ σε κάποια σημεία. Καταρχήν δεν τιμάει καθόλου τον ιστορικό σύλλογο του εσπέρου να έχει μερικούς οπαδούς, μεγάλους σε ηλικία που να βρίζουν με τέτοιες χηδαίες εκφράσεις μέσα στο γήπεδο. Ο έσπερος εχτές στο τέλος προσπάθησε με τρίποντα να πάρει το παιχνίδι και με τη βοήθεια του εκπληκτικού σέργιου παραλίγο να το κάνει. Το τρίτο τάιμ άουτ το πήρε άσκοπα χρονικά ο έσπερος 3μιση λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα....αφήνοντας τη βουλιαγμένη με 2 ταιμ άουτ για το τέλος...και δυστυχώς όταν στα τελευταία δευτερόλεπτα το χρειαζόντουσαν δεν το είχαν.Όσο για την τελευταία φάση δεν υπήρχε τίποτα και σωστά ο διαιτητής έδωσε την μπάλα για τη βουλιαγμένη. Φάνηκε εχτές ότι κάποιοι οπαδοί του εσπέρου ήταν προκατελημένοι από προηγούμενο παιχνίδι (στο οποίο δεν ήμουν παρών δυστυχώς και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη) που σύμφωνα με τα λεγόμενα τους τους αδίκησε ο συγκεκριμένος διαιτητής. Χαρακτηριστικό είναι ότι τα παιδιά του εσπέρου δεν διαμαρτυρήθηκαν για την τελευταία φάση.Εν κατακλείδι...ο έσπερος μου άρεσε πάρα πολύ..πολλά νέα παιδιά συνεχές τρέξιμο, θα κάνουν πολλές ζημίες φέτος...κάπου στο τέλος φάνηκε να μένουν από δυνάμεις...η βουλιαγμένη ομάδα με ποιότητα...με το γιαννούλη γίνεται ποιο βαριά σαν ομάδα...πιστεύω ότι αν δεν προσέξει..μπορέι η άνοδος να μην είναι τόσο εύκολη υπόθεση τελικά.
mike-23
Εχτες βρέθηκα στο Εσπερος-Βουλιαγμένη,καλύτερη ομάδα ο Εσπερος επρεπε να κερδίσει αναλογα με την εμφάνιση που έκανε,η Βουλιαγμένη απογοήτευση τελείος,εκτος του δικαιολογημένα ανέτοιμου Μαγγωνάκη δεν ήταν ομάδα,το παιχνίδι το πήρανε καθαρά απο ατομικές πρωτοβουλίες του Γιαννούλη και Φωτόπουλου,οταν όμως είναι και οι 2 μαζί στην πεντάδα η ομάδα γίνεται πολύ αργή,θα έπρεπε να παίζουν πολύ καλύτερο μπάσκετ ανάλογα με το υλικό που εχουνε,ο Εσπερος ηταν πολυ καλός με λαθάκια στην επίθεση λόγω του ενθουσιασμού των πιτσιρικάδων,δεν το πιστέψανε στο τέλος,οσο για την διαιτησία και οι 2 ηταν πολυ κακοί και τα πιο πολλα σφυρίγματα εις βάρος του Εσπέρου,η τελευταία φάση όμως φαινόταν καθαρή.
paradin
QUOTE(esperos2009 @ Dec 3 2010, 02:30 ) *
Ωραίο παιχνίδι στην Καλλιθέα. Η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ προηγήθηκε 2-0 και για τα επόμενα τριανταεννιάμιση λεπτά κοιτούσε την πλάτη του ΕΣΠΕΡΟΥ, περιμένοντας κάποιον από μηχανής θεό για να περάσει μπροστά. Ο «θεός» έκανε ό,τι μπορούσε. Άλλοι έχαναν και πίεζαν, σε άλλους χρέωνε τα φάουλ. Στο 37’ το σκορ ήταν 60-51. Κάπου εκεί ο «θεὀς» αποφάσισε να πάρει το παιχνίδι πάνω του. Το είχε σχεδόν καθαρίσει 10’’ πριν το τέλος: 66-67.

Τότε όμως έφυγε στον αιφνιδιασμό ο Βασιλάκης και το τελείωσε. Το τελείωσε; Όχι !!! Τον κατέβασαν δύο της ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και ο «θεός» σφύριξε … βήματα ή επιθετικό φάουλ ή κάτι τέτοιο. Στα 3’’ που απέμεναν η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ έπαιξε τη μπάλα απ’ ἐξω, ο ΕΣΠΕΡΟΣ έκανε φάουλ για να σταματήσει τον χρόνο, ο Μαγγωνάκης ευστόχησε στις βολές, ο ΕΣΠΕΡΟΣ αστόχησε στο τρίποντο με τη λήξη του αγώνα και το ταμπλώ έγραψε τελικό σκορ 66-69.

Τα ίδια πάνω-κάτω είχαν συμβεί στο ίδιο γήπεδο με τον ίδιο «θεό» στα τελευταία λεπτά του αγώνα ΕΣΠΕΡΟΣ-Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ/ΜΕΓΑΡΑ. Το όνομά του δεν το αναφέρω κάν. Δουλειά μου δεν είναι να προσφέρω διασημότητα στους no name.

Καλή συνέχεια σε όλους και ο θεός να μας φυλάει από τους «θεούς» της ΕΣΚΑΝΑ…

ΥΓ: Συγχαρητήρια στους μικρούς μας. Υπομονή κι επιμονή. Βρίσκονται σε ΠΟΛΥ καλό δρόμο.


Απ' όλα αυτά εγώ κρατάω την τελευταία πρόταση. Ας μη βιαζόμαστε. Θυμηθείτε πως είμασταν το καλοκαίρι.

Υγεία σε όλους και καλή αντάμωση. Είναι δύσκολα μακριά σας.
jna23
  

QUOTE(esperos2009 @ Dec 3 2010, 03:30 ) *
Ωραίο παιχνίδι στην Καλλιθέα. Η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ προηγήθηκε 2-0 και για τα επόμενα τριανταεννιάμιση λεπτά κοιτούσε την πλάτη του ΕΣΠΕΡΟΥ, περιμένοντας κάποιον από μηχανής θεό για να περάσει μπροστά. Ο «θεός» έκανε ό,τι μπορούσε. Άλλοι έχαναν και πίεζαν, σε άλλους χρέωνε τα φάουλ. Στο 37’ το σκορ ήταν 60-51. Κάπου εκεί ο «θεὀς» αποφάσισε να πάρει το παιχνίδι πάνω του. Το είχε σχεδόν καθαρίσει 10’’ πριν το τέλος: 66-67.

Τότε όμως έφυγε στον αιφνιδιασμό ο Βασιλάκης και το τελείωσε. Το τελείωσε; Όχι !!! Τον κατέβασαν δύο της ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και ο «θεός» σφύριξε … βήματα ή επιθετικό φάουλ ή κάτι τέτοιο. Στα 3’’ που απέμεναν η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ έπαιξε τη μπάλα απ’ ἐξω, ο ΕΣΠΕΡΟΣ έκανε φάουλ για να σταματήσει τον χρόνο, ο Μαγγωνάκης ευστόχησε στις βολές, ο ΕΣΠΕΡΟΣ αστόχησε στο τρίποντο με τη λήξη του αγώνα και το ταμπλώ έγραψε τελικό σκορ 66-69.

Τα ίδια πάνω-κάτω είχαν συμβεί στο ίδιο γήπεδο με τον ίδιο «θεό» στα τελευταία λεπτά του αγώνα ΕΣΠΕΡΟΣ-Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ/ΜΕΓΑΡΑ. Το όνομά του δεν το αναφέρω κάν. Δουλειά μου δεν είναι να προσφέρω διασημότητα στους no name.

Καλή συνέχεια σε όλους και ο θεός να μας φυλάει από τους «θεούς» της ΕΣΚΑΝΑ…

ΥΓ: Συγχαρητήρια στους μικρούς μας. Υπομονή κι επιμονή. Βρίσκονται σε ΠΟΛΥ καλό δρόμο.


Αλλο παιχνίδι έβλεπες γιατι αν δεις τα δεκάλεπτα του αγωνα μόνο στο πρώτο κερδίσατε. Ξεχνας βέβαια αλλα μάλλον θα είχες πάει για τσιγάρο έξω οτι προηγηθήκαμε και με 4 πόντους στις αρχες του 4ου δεκαλέπτου και οτι στο παιχνίδι σας κρατησαν μόνο τα 4 συνεχόμενα τρίποντα που βάλατε. Με αυτο δεν θέλω να μειώσω την προσπάθεια της ομάδας σου που μου άρεσε πάρα πολύ αλλα να σου δείξω οτι κανένας  ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΈΒΗΚΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. 


Οσο για τα φάουλ πόσα έγιναν στους ψηλούς μας και δεν σφυριχτηκαν λογικό αλλωστε καθώς σε ένα σκληρό παιχνιδι δεν σφυρίζονται όλα και στην τελευταία φαση κανένας απο τους παίκτες  δεν διαμαρτυρηθηκε εκτός απο τους φιλάθλους σας.

Επίσης είναι κακο να παραλληλίζεις ενα παιχνίδι με ένα άλλο και δεν ξέρω προσωπικά τι έγινε στο εν λόγο παιχνίδι αλλα στο χθεσινό η διαιτησία δεν έκρινε το αποτέλεσμα.

Επίσης να σου αναφέρω οτι αν βάζαμε τα 2 λειαπ πουχασαμε στο τέλος (το ένα ηταν και φάουλ) δεν θα μιλάγαμε για τελευταία φάση.



QUOTE(kek @ Dec 3 2010, 08:47 ) *
Kαλημέρα σε όλους.....

Βρέθηκα και εγώ εχτές στον έσπερο. Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και μας κράτησε σε αγωνία. Η βουλιαγμένη ποιο έμπειρη πήρε στο τέλος το παιχνίδι. Θα ήθελα να σταθώ σε κάποια σημεία. Καταρχήν δεν τιμάει καθόλου τον ιστορικό σύλλογο του εσπέρου να έχει μερικούς οπαδούς, μεγάλους σε ηλικία που να βρίζουν με τέτοιες χηδαίες εκφράσεις μέσα στο γήπεδο. Ο έσπερος εχτές στο τέλος προσπάθησε με τρίποντα να πάρει το παιχνίδι και με τη βοήθεια του εκπληκτικού σέργιου παραλίγο να το κάνει. Το τρίτο τάιμ άουτ το πήρε άσκοπα χρονικά ο έσπερος 3μιση λεπτά πρίν το τέλος του αγώνα....αφήνοντας τη βουλιαγμένη με 2 ταιμ άουτ για το τέλος...και δυστυχώς όταν στα τελευταία δευτερόλεπτα το χρειαζόντουσαν δεν το είχαν.Όσο για την τελευταία φάση δεν υπήρχε τίποτα και σωστά ο διαιτητής έδωσε την μπάλα για τη βουλιαγμένη. Φάνηκε εχτές ότι κάποιοι οπαδοί του εσπέρου ήταν προκατελημένοι από προηγούμενο παιχνίδι (στο οποίο δεν ήμουν παρών δυστυχώς και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη) που σύμφωνα με τα λεγόμενα τους τους αδίκησε ο συγκεκριμένος διαιτητής. Χαρακτηριστικό είναι ότι τα παιδιά του εσπέρου δεν διαμαρτυρήθηκαν για την τελευταία φάση.Εν κατακλείδι...ο έσπερος μου άρεσε πάρα πολύ..πολλά νέα παιδιά συνεχές τρέξιμο, θα κάνουν πολλές ζημίες φέτος...κάπου στο τέλος φάνηκε να μένουν από δυνάμεις...η βουλιαγμένη ομάδα με ποιότητα...με το γιαννούλη γίνεται ποιο βαριά σαν ομάδα...πιστεύω ότι αν δεν προσέξει..μπορέι η άνοδος να μην είναι τόσο εύκολη υπόθεση τελικά.


Συμφωνω μαζί σου ως προς του φιλαθλους πιστευω οτι ειχαν προκατάληψη ειδικα σε μερικες φασεις που οι αποφασεις τον διατητων ηταν σωστες αλλα σε εκείνους δεν άρεσαν.


Σωστός επίσης και στα ταιμ αουτ που σημαινει ότι έβλεπες αμερόληπτα το παιχνίδι smile.gif

Επίσης επειδή έχουν γνώση οι φυλακες σε ενημερώνω οτι ρο ξέρουμε ότι η άνοδος είναι ακόμα πολύ μα παρα πολύ μακριά smile.gif 

Τώρα όσο αφορα το θέμα ψηλών και ότι η ομάδα είνα βαριά έχεις καποιο δίκιο αλλα σε εκείνα τα σημεία παίζουμε και ζώνη με ότι σημαινιε αυτό που πιστεύω οτι εσυ το καταλαβαίνεις smile.gif



QUOTE(mike-23 @ Dec 3 2010, 10:02 ) *
Εχτες βρέθηκα στο Εσπερος-Βουλιαγμένη,καλύτερη ομάδα ο Εσπερος επρεπε να κερδίσει αναλογα με την εμφάνιση που έκανε,η Βουλιαγμένη απογοήτευση τελείος,εκτος του δικαιολογημένα ανέτοιμου Μαγγωνάκη δεν ήταν ομάδα,το παιχνίδι το πήρανε καθαρά απο ατομικές πρωτοβουλίες του Γιαννούλη και Φωτόπουλου,οταν όμως είναι και οι 2 μαζί στην πεντάδα η ομάδα γίνεται πολύ αργή,θα έπρεπε να παίζουν πολύ καλύτερο μπάσκετ ανάλογα με το υλικό που εχουνε,ο Εσπερος ηταν πολυ καλός με λαθάκια στην επίθεση λόγω του ενθουσιασμού των πιτσιρικάδων,δεν το πιστέψανε στο τέλος,οσο για την διαιτησία και οι 2 ηταν πολυ κακοί και τα πιο πολλα σφυρίγματα εις βάρος του Εσπέρου,η τελευταία φάση όμως φαινόταν καθαρή.

Ομαδα που χανει 2 φορες με 9-10 ποντους κανει και τις δυο came back μετα περναει και με 5 και χανει με 5 3 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνίδι και στο τελος καταφέρνει να το κερδίσει γιοα εμενα λέγεται ΟΜΑΔΑ.

Συγκέντρωση εμπειρία σωστή διαχείριση υλικού (τραυματίες απουσίες) σωστό κουτσάρισμα (ταιμ αουτ) ειναι αυτα που μας χαρακτηρίζουν φέτος και χαιρόμαστε που τα καταφέρνουμε μεχρι στιγμής.


ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Το πρόδωσαν οι δυνάμεις του, Ο.Κ.Ε.-Ταταύλα 69-77!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/2010/12/69-77.html
mike-23
QUOTE (jna23 @ Dec 3 2010, 12:56 ) *
  



Αλλο παιχνίδι έβλεπες γιατι αν δεις τα δεκάλεπτα του αγωνα μόνο στο πρώτο κερδίσατε. Ξεχνας βέβαια αλλα μάλλον θα είχες πάει για τσιγάρο έξω οτι προηγηθήκαμε και με 4 πόντους στις αρχες του 4ου δεκαλέπτου και οτι στο παιχνίδι σας κρατησαν μόνο τα 4 συνεχόμενα τρίποντα που βάλατε. Με αυτο δεν θέλω να μειώσω την προσπάθεια της ομάδας σου που μου άρεσε πάρα πολύ αλλα να σου δείξω οτι κανένας  ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΈΒΗΚΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. 


Οσο για τα φάουλ πόσα έγιναν στους ψηλούς μας και δεν σφυριχτηκαν λογικό αλλωστε καθώς σε ένα σκληρό παιχνιδι δεν σφυρίζονται όλα και στην τελευταία φαση κανένας απο τους παίκτες  δεν διαμαρτυρηθηκε εκτός απο τους φιλάθλους σας.

Επίσης είναι κακο να παραλληλίζεις ενα παιχνίδι με ένα άλλο και δεν ξέρω προσωπικά τι έγινε στο εν λόγο παιχνίδι αλλα στο χθεσινό η διαιτησία δεν έκρινε το αποτέλεσμα.

Επίσης να σου αναφέρω οτι αν βάζαμε τα 2 λειαπ πουχασαμε στο τέλος (το ένα ηταν και φάουλ) δεν θα μιλάγαμε για τελευταία φάση.





Συμφωνω μαζί σου ως προς του φιλαθλους πιστευω οτι ειχαν προκατάληψη ειδικα σε μερικες φασεις που οι αποφασεις τον διατητων ηταν σωστες αλλα σε εκείνους δεν άρεσαν.


Σωστός επίσης και στα ταιμ αουτ που σημαινει ότι έβλεπες αμερόληπτα το παιχνίδι smile.gif

Επίσης επειδή έχουν γνώση οι φυλακες σε ενημερώνω οτι ρο ξέρουμε ότι η άνοδος είναι ακόμα πολύ μα παρα πολύ μακριά smile.gif 

Τώρα όσο αφορα το θέμα ψηλών και ότι η ομάδα είνα βαριά έχεις καποιο δίκιο αλλα σε εκείνα τα σημεία παίζουμε και ζώνη με ότι σημαινιε αυτό που πιστεύω οτι εσυ το καταλαβαίνεις smile.gif




Ομαδα που χανει 2 φορες με 9-10 ποντους κανει και τις δυο came back μετα περναει και με 5 και χανει με 5 3 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνίδι και στο τελος καταφέρνει να το κερδίσει γιοα εμενα λέγεται ΟΜΑΔΑ.

Συγκέντρωση εμπειρία σωστή διαχείριση υλικού (τραυματίες απουσίες) σωστό κουτσάρισμα (ταιμ αουτ) ειναι αυτα που μας χαρακτηρίζουν φέτος και χαιρόμαστε που τα καταφέρνουμε μεχρι στιγμής.

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκο αν αυτά συνέβαιναν με ομάδες ιδιου διαμετρήματος και ισάξιες,εσεις είσαστε η βιτρίνα και το καμάρι της κατηγορίας λογο παικτών,δεν μπορείς να λές ειμασταν πισω......,δεν μπορείς να είσαι πίσω πως το λένε με αυτό το υλικό,είναι σαν να παίζουνε Παναθηναικός-Καβάλα και επειδή γύρισε το παιχνίδι στο τέλος ο Παναθηναικος αν και εχανε 2-3 φορες με 9-10 πόντους παει να πει οτι είναι ευχαριστημένοι η οτι ο πρπονητής εκανε καλά την δουλειά του επειδη πήρε σωστά time out.
jna23
QUOTE(mike-23 @ Dec 5 2010, 19:28 ) *
Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκο αν αυτά συνέβαιναν με ομάδες ιδιου διαμετρήματος και ισάξιες,εσεις είσαστε η βιτρίνα και το καμάρι της κατηγορίας λογο παικτών,δεν μπορείς να λές ειμασταν πισω......,δεν μπορείς να είσαι πίσω πως το λένε με αυτό το υλικό,είναι σαν να παίζουνε Παναθηναικός-Καβάλα και επειδή γύρισε το παιχνίδι στο τέλος ο Παναθηναικος αν και εχανε 2-3 φορες με 9-10 πόντους παει να πει οτι είναι ευχαριστημένοι η οτι ο πρπονητής εκανε καλά την δουλειά του επειδη πήρε σωστά time out.


Το μπάσκετ είναι ένα άθλημα που κερδίζει ο καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο και όχι με τα ονόματα. Και επειδή μιλάς για ονόματα σε ενημερώνω οτι το βασικό μας 3η έπαιζε τραυματίας (προσαγωγούς) και ειχε να κάνει προπόνηση 2 εβδομάδες. Ξέρουμε την υπεροπλία μας στου ψηλούς αλλά οι 4 κοντοί μας έχουν μέσο όρο ηληκίας 21 με ότι αυτό συνεπάγεται. Ειναι επιλογή μας βέβαια αυτό αλλα δείχνει πόσο λάθος είσαι στο να παρουσιάζει εμάς σαν Παναθηναϊκό και τον Έσπερο σαν Καβάλα. Δεν έχει όλη η ομαδα μας την εμπειρία η τις ικανότητες του Γιαννούλη του Φωτόπουλου η του Μαγγωνάκη Πανω απ όλα στην δικιά μας ομάδα επειδή λειτουργούμε ως οικογένεια μας αρέσει απλα να ευχαριστιόμαστε καθε αγώνα ξεχωριστά.

Ελπίζω να σε κάλυψα
mike-23
QUOTE (jna23 @ Dec 6 2010, 11:10 ) *
Το μπάσκετ είναι ένα άθλημα που κερδίζει ο καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο και όχι με τα ονόματα. Και επειδή μιλάς για ονόματα σε ενημερώνω οτι το βασικό μας 3η έπαιζε τραυματίας (προσαγωγούς) και ειχε να κάνει προπόνηση 2 εβδομάδες. Ξέρουμε την υπεροπλία μας στου ψηλούς αλλά οι 4 κοντοί μας έχουν μέσο όρο ηληκίας 21 με ότι αυτό συνεπάγεται. Ειναι επιλογή μας βέβαια αυτό αλλα δείχνει πόσο λάθος είσαι στο να παρουσιάζει εμάς σαν Παναθηναϊκό και τον Έσπερο σαν Καβάλα. Δεν έχει όλη η ομαδα μας την εμπειρία η τις ικανότητες του Γιαννούλη του Φωτόπουλου η του Μαγγωνάκη Πανω απ όλα στην δικιά μας ομάδα επειδή λειτουργούμε ως οικογένεια μας αρέσει απλα να ευχαριστιόμαστε καθε αγώνα ξεχωριστά.

Ελπίζω να σε κάλυψα

Απολύτως δεκτά τα επιχειρηματά σου σκεψου όμως οτι η ομάδα του Εσπέρου δεν εχει ούτε εναν απο τους 3 και επίσης οι υπόλοιποι παίκτες του ειναι αρκετα κατω απο 21.
allen10
ΝΕ Μεγαρίδος –ΑΟΝΑ , 1 λογω εδρας
Ταταύλα –Ίκαρος /Ακαδημία , 1 μπαχαλο ο ικαρος
Ευρυάλη – ΟΚΕ , ευκολος 1
Βάρη –Έσπερος ,ντερμπυ θα παει στην λεπτομερεια και τη δυναμη υπερεχει η βαρη δυσκολα ο εσπερος 1
Αετός Καλλ. -Εν. Περάμου/Μεγάρων , εστω και δυσκολα πιο ποιοτικη η περαμος 2
Ιάσωνας Νικ. –Θεμιστοκλής , ντερμπυ στα σημεια 2
Πανιώνιος Νέοι –Τερψιθέα , αδιαφορο (2)
Αστέρας Αγ. Δημ. –Βουλιαγμένη, ευκολο 2
ΓΚΑΛΗΣ
O.K.E.

Μεγάλο παιχνίδι στη Γλυφάδα!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_07.html
Bet
QUOTE(mike-23 @ Dec 6 2010, 17:15 ) *
Απολύτως δεκτά τα επιχειρηματά σου σκεψου όμως οτι η ομάδα του Εσπέρου δεν εχει ούτε εναν απο τους 3 και επίσης οι υπόλοιποι παίκτες του ειναι αρκετα κατω απο 21.

Coach εχεις φαγωθει με τη Βουλιαγμενη δεν εχεις τιποτα αλλο να γραψεις?
#Paixtoura#
QUOTE(mike-23 @ Dec 6 2010, 17:15 ) *
Απολύτως δεκτά τα επιχειρηματά σου σκεψου όμως οτι η ομάδα του Εσπέρου δεν εχει ούτε εναν απο τους 3 και επίσης οι υπόλοιποι παίκτες του ειναι αρκετα κατω απο 21.


Ναι, αλλα η ομάδα του Εσπέρου έχει ένα "βαρύ πυροβολικό"... shot.gif Μήπως να το χρησιμοποιήσουμε
επιτέλους σωστά???? Μήπως να πάψουμε να ασχολούμαστε με τα ρόστερ των άλλων ομάδων και να
επικεντρωθούμε στο δικό μας??? Μήπως??? 69.gif
tatauliotis
Ταταύλα γερά !!!! Πάμε για νίκη το βράδυ !!! Όλοι στο Βυζαντινό Αθλητικό Κέντρο !!!
leonkalf
To σημερινό πρόγραμμα: http://attikabasket.gr/index.php?option=co...3&Itemid=53

patrasche
Βάρη – Έσπερος 2 (καμιά 20αρια πόντοι)


Πολύ ωραίο παιχνίδι χτες το βράδυ στην Βάρη. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο πρώτο 10λεπτο. Από εκεί και πέρα ο Έσπερος έσφιξε την άμυνα του, πήρε τα ριμπάουντ και έτρεξε στον αιφνιδιασμό. Έκτισε μια διαφορά που δεν έπεσε κάτω από τους 10 πόντους στο υπόλοιπο παιχνίδι. Πολλές ωραίες φάσεις και από τις δυο ομάδες αλλά κυρίως από τον Έσπερο που οι περισσότεροι πόντοι του μπήκαν με λει-απ.

ΥΓ Υπάρχουν κάποιοι παίχτες πραγματικά στολίδια για την κατηγορία, που ακόμα και σε μια μέτρια μέρα τους ξεχωρίζουν και φτιάχνουν πολύ όμορφες φάσεις που τόσο πολύ τις χρειαζόμαστε. Μπράβο !! 41.gif
POWER_KF
Άλλα αποτελέσματα και σχολιασμοί δεν υπάρχουν από τα χθεσινά ματς;
CRAZYBOYY
ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΤΟ ΟΚΕ ΕΦΕΡΕ ΤΑ ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ(2 ΗΤΤΕΣ),ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΕΦΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
Nowitzki41
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΤΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΝΕΜ-ΑΟΝΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΜ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΜΕ +10 2 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΟΝΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΜΕ 9 ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΟΙ 2 ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ
stathismag
Καλησπερα απο μενα.... 2 λογια για το ματς ΕΥΡΥΑΛΗ-ΟΚΕ.Το ματς στην αρχη ηταν δυνατο με τον ΟΚΕ να εχει ενα ελαφρυ προβαδισμα και εμεις να ανεβαζουμε σταδιακα την αποδοση μας.Περασαμε μπροστα και Χωρις να εχουμε τις σωστοτερες επιλογες αλλα με πολυ καλη αμυνα η διαφορα ανεβαινε διαρκως{εφτασε εως και 22;;ποντους αν θυμαμαι καλα στα μεσα του τριτου 10λεπτου}.Απο κει και περα χαλαρωσαμε...κακως..,χασαμε το ρυθμο μας και οι παιχτες του ΟΚΕ τα δωσαν ολα για τη νικη παρα τη δυσκολη θεση που βρισκοντουσαν εκεινη τη στιγμη και τους αξιζουν πολλα συγχαρητηρια για αυτο.Απο τη μερια μας κραταμε ΜΟΝΟ τη νικη η οποια ηταν πολυ σημαντικη μετα και τα χτεσινα αποτελεσματα.Συγχαρητηρια στους συμπαιχτες μου και στο τεχν.τιμ
leonkalf
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής :

ΝΕ Μεγαρίδος –ΑΟΝΑ 57-56,
Ταταύλα –Ίκαρος /Ακαδημία 52-68
Ευρυάλη – ΟΚΕ 66-63
Βάρη –Έσπερος 52-74
Αετός Καλλ. -Εν. Περάμου/Μεγάρων 89-69
Ιάσωνας Νικ. –Θεμιστοκλής 67-52
Πανιώνιος Νέοι –Τερψιθέα 68-54
Αστέρας Αγ. Δημ. –Βουλιαγμένη 50-75



ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ –ΑΟΝΑ 57-56(35-31)
Διαιτητές: Μαραβέλιας , Κιουλάφας
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης , Ανδρουλάκης): Θεοδωρικάκος 2, Κουλουριώτης 15(1), Γιαννακής 11(3), Τσολιάκος 5(1), Παπαδόπουλος , Θεοδόσης 6, Μαζιώτης 18(1) Κόντσης
ΑΟΝΑ (Γκαναβίας , Χαρεράς ): Κουνενής , Τσεπαπαδάκης , Παγώνης 19(2), Παπαδόπουλος , Κιουγιούφας 2, Χατζηρόδος 1, Τσώκος 22, Παρασκευόπουλος 12(2)

*ΤΑΤΑΥΛΑ -ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 52-68(22-33)
Διαιτητές : Λάτσης , Καρότσης
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Μεϊμάρογλου): Καραπιπέρης 2 Αγγελόπουλος 3(1), Μαραγκόπουλος 28(1), Χατζόγλου 2 , Διαμαντής 11(1), Κακαβάνος , Δελλής 6 , Κόντης , Βασιλόπουλος
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος, Φαζός): Λύτρας 9, Πιτροπάκης 4 , Αναστασόπουλος 19(1), Σίμογλου 4, Παζαράς 3, Μπαλαούρας 21(5) , Λοιζίδης 8(1)

*ΕΥΡΥΑΛΗ- ΟΚΕ 66-63 (39-27)
Διαιτητές : Φασόλης , Δελαγραμμάτικας
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Φελεκίδης): Σταμάτης 9, Βασιλόπουλος 9, Καμπούρης 6, Βαφειάδης 4, Γκονουλού 4, Βατιμπέλας , Τσιούμας 16(1) , Μαγγιώρος 7, Μήτσου 9(1), Δαγτζής 2, Σκουλούδης
ΟΚΕ ( Καραχάλιος, Μπαλάφας): Παπαχριστοδούλου 6, Στεφάνου 19(4) ,Αντωνάρας 7, Βογιατζής Λ. 5, Ρεντούμης 5(1), Λύγκος 12, Ντόμαλης 3(1), Πέππας 6, Βογιατζής Ε.

*ΒΑΡΗ –ΕΣΠΕΡΟΣ 52-74(28-34)
Διαιτητές : Στρέμπας , Ντζαμάρας
ΒΑΡΗ (Παγίδας): Βιδάκης 23(2), Παπαγεωργίου , Τζουμάνης 5, Παπακωνσταντίνου 1, Παπασταματίου 6, Ασπράς 5, Γύφτος , Κατσιούλης 2 , Βουγιουκλάκης , Ιερωνυμάκης 3, Κόρβιγκτον 7(1)
ΕΣΠΕΡΟΣ (Θεοδοσίου, Κωσταρέλος): Μπακάλης 9(1), Βλασσόπουλος 7, Πανόπουλος 6(1), Ηλιόπουλος 7(1), Μιχαλάς Αλ. 3, Καπώνης , Πλακογιαννάκης 25 , Παντελάκης , Μανσαράϊ 8, Γραμματικός 7(1), Χαρούνι , Πυλαρινός 2

*ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 50-75(31-41)
Διαιτητές : Αρφαρά , Δανιήλ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Καλογρίδης , Τερκεσίδης): Κουντούρης 6 , Γόντικας 11(1), Στεφανής 15(2), Κουμιτζέλης 2, Σιγάλας 3(1), Πετρογεωργάκης Ε. 6, Τσάγκας ,Τζιμουράγκας 7(1) Μανωλαράκης
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Αλεξόπουλος): Αναστόπουλος 10 , Βουρβούλιας 9, Μπέττας 2, Γιαννούλης 13 , Φωτόπουλος 10 , Καλούδης Π. 6, Καλούδης Ν. 9(3), Ναθαναήλ,13, Τσιλιβάκος 3(1)

*ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΕΟΙ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ 68-54(32-18)
Διαιτητές: Βουράκης, Γεώργου
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΕΟΙ (Δεγαΐτας , Καψοκέφαλος): Φραντζής 14(2), Σμυρνής 8(2), Γεωργιάδης Χ, Κουλουμπής, Πλέστης 2, Βρικός, Μπελίτσης 6, Παπαζαφειρόπουλος 7(1), Βλάχος 5(1), Μούστα 5, Μελισσουργός 7(1), Πέτσας 14(1).
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λαμπρόπουλος – Ζλάτης): Γεωργούτσος 14, Βλουτής 4, Γιαχνάκης, Γιαχαλής, Μουκοβίνας 5(1), Χιουτακάκος 6, Σταυρόπουλος 2, Χατζηδάκης 15(1), Αποστολάκης 2, Αρώνης, Μπουγάτσος 2, Παπαδόπουλος 4.

*ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. -ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 67-52(34-16)
Διαιτητές : Γαρδέλης , Καρακωνσταντόπουλος
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. (Παύλος, Παπαδημητρόπουλος): Μπάγιας , Λαυρέντζος 9(1),Μαυρίκος 2, Κογιώνης 9, Μιχάλης 24(1), Αθηναίος 13(1), Σταυριδάκης 2, Μυστεγνιώτης , Χάλαρης , Μεντής 5, Διαθεσόπουλος 3
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Μελέτης Γ., Παπαδόπουλος): Βαρδάλος 10(1), Δοροβίτσας 7, Ρένεσης 3(1), Κουτσουβάς 10(2), ,Αξιώτης 3, Αποστόλου , Μαστρογιάννης 6, Αλεξιάδης 2, Τρυφωνόπουλος 11 , Μάρας

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. –ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓ. 89-69(39-49)

Διαιτητές: Νανούρης, Κάρδαρης
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. (Σκληρός): Σταυρακόπουλος 17(2), Χατζηγιακουμής 7(1) , Τριάντης 5(1), Χανιωτάκης , Μυλωνάς 13(2), Κόντος 1, Χαλκιαδάκης 4, Γκιοβάσο 14 , Μπάρδης 2, Τρουπής 6 , Καραγιαννίδης 16(2), , Κελέσης 4
ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος): Προσελέντης 5, Χρυσούλης 5(1), Σούρδης 1 , Τουμπανιάρης , Μαργώνης 13 , Κολοβός 6(2), Ανθρακόπουλος 24(4), Καραίσκος 2, Τσέλιος 3, Μουστόπουλος , Σκαρβέλας 10

Η επόμενη αγωνιστική (16/12) :
ΑΟΝΑ-Ταταύλα
Ίκαρος /Ακαδημία - Ευρυάλη
ΟΚΕ-Βάρη
Έσπερος–Αστέρας Αγ. Δημ.
Εν. Περάμου/Μεγάρων–ΝΕ Μεγαρίδος
Θεμιστοκλής–Αετός
Τερψιθέα–Ιάσωνας Νικ.
Βουλιαγμένη–Πανιώνιος νέοι
andreas koropi
QUOTE(jna23 @ Dec 6 2010, 11:10 ) *
Το μπάσκετ είναι ένα άθλημα που κερδίζει ο καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο και όχι με τα ονόματα. Και επειδή μιλάς για ονόματα σε ενημερώνω οτι το βασικό μας 3η έπαιζε τραυματίας (προσαγωγούς) και ειχε να κάνει προπόνηση 2 εβδομάδες. Ξέρουμε την υπεροπλία μας στου ψηλούς αλλά οι 4 κοντοί μας έχουν μέσο όρο ηληκίας 21 με ότι αυτό συνεπάγεται. Ειναι επιλογή μας βέβαια αυτό αλλα δείχνει πόσο λάθος είσαι στο να παρουσιάζει εμάς σαν Παναθηναϊκό και τον Έσπερο σαν Καβάλα. Δεν έχει όλη η ομαδα μας την εμπειρία η τις ικανότητες του Γιαννούλη του Φωτόπουλου η του Μαγγωνάκη Πανω απ όλα στην δικιά μας ομάδα επειδή λειτουργούμε ως οικογένεια μας αρέσει απλα να ευχαριστιόμαστε καθε αγώνα ξεχωριστά.

Ελπίζω να σε κάλυψα



Αν ειναι 21 , εσυ γιατι δε παιζεις? αφου κανεις για 2 απο αυτους που εχεις....41/2=20.5....ριχνεις και το μεσο ορο icon_drunk.gif



QUOTE(tsili82 @ Nov 29 2010, 18:52 ) *
Με τη σειρα μου να πω οτι και το δικο μου σχολιο δεν ειχε καθολου ειρωνια!Ηταν καθαρα χιουμοριστικο!Ισα-ισα που το σχολιο σου ηταν καθαρα μπασκετικο σε αντιθεση με πολλα που διαβαζονται εδω!Συγγνωμη αν σε προσεβαλα!Δεν ειχα τετοιο σκοπο!Η απαντηση μου απευθυνοταν κατα βαση σε αυτον που ρωτησε ποιος προπονητης εισαι...
jna 23, πως θα παιζεις ρε φιλαρακι 20'???Εφερες μαζι σου μαντζουνια απο την Ανατολη???



κατι ξερεις εσυ απο ματζουνια smiley.gif
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Λύγισε στο τέλος!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_13.html
jhantzop
9η αγωνιστική - Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου 2010
Β1-09 20.00 ΑΡΓ/ΛΗΣ ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 76-59
Β1-09 20.30 2o ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΤΑΤΑΥΛΑ 69-77
Β1-09 20.30 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 79-61
Β1-09 21.00 ΒΑΡΗΣ ΚΛ ΒΑΡΗ ΑΟ - ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ (διεκόπη)
Β1-09 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 67-37
Β1-09 21.30 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 69-60
Β1-09 21.30 ΕΣΠΕΡΟΥ ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 66-69
Β1-09 21.30 ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) 68-81

10η αγωνιστική - Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2010
Β1-10 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 89-69
Β1-10 20.00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 67-52
Β1-10 20.30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 57-56
Β1-10 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 52-68
Β1-10 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 66-63
Β1-10 21.00 ΒΑΡΗΣ ΚΛ ΒΑΡΗ ΑΟ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 52-74
Β1-10 21.30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 68-54
Β1-10 21.30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 50-75

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 18 (8-2)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 15 (7-1) **
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 15 (6-3) *

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 15 (5-5)
ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 15 (6-3) *
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 14 (5-4) *
ΤΑΤΑΥΛΑ 14 (5-4) *
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 14 (5-4) *
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 14 (4-6)
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 13 (4-5) *
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 13 (4-5) *
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 13 (3-7)
ΒΑΡΗ ΑΟ 12 (4-4) **
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 12 (3-6) *
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 10 (0-10)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) εκτός συναγωνισμού ***

* Ομάδες με αγώνα λιγότερο
** Ομάδες με δύο αγώνες λιγότερους
*** Τα αποτελέσματα των παιχνιδιών στα οποία θα παίζει ο Πανιώνιος δεν θα μετράνε στην βαθμολογία, θα είναι δηλαδή σαν φιλικά και για να μην υπάρχει ρεπό στις αγωνιστικές

11η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2010
Β1-11 20.00 ΑΡΓ/ΛΗΣ ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΤΑΤΑΥΛΑ
Β1-11 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ
Β1-11 20.30 2o ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΒΑΡΗ ΑΟ
Β1-11 20.30 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ
Β1-11 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ
Β1-11 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ)
Β1-11 21.30 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ
Β1-11 21.30 ΕΣΠΕΡΟΥ ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Ο.Κ.Ε.-Βάρη: ''Μάχη επιβίωσης''-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_2384.html
ZeLL
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 62-67 ... Η διαφορα στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα ήταν στους 10-14 ποντους ...
22ιος
Καλησπέρα σε όλους...

Μετά από αρκετό καιρό απουσίας θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη χθεσινή κωμωδία που ζήσαμε στο κλειστό της Αργυρούπολης για 15 περίπου λεπτά!!

Το κλειστό της Αργυρούπολης σε περίπτωση ακόμα και ασθενούς βροχής παρουσιάζει προβλήματα στεγανότητας στην οροφή με αποτέλεσμα σε αρκετά σημεια το παρκε να είναι βρεγμένο. Πρέπει να σημειώσω πως αυτό το φαινόμενο δεν είναι τωρινό αλλά παρουσιάστηκε από την αρχή της λειτουργίας του κλειστού κάπου το 2004.

Χθες που ψιλοέβρεχε στην Αργυρούπολη εμφανίστηκε εκ νέου το πρόβλημα, εντοπισμένο στην κορυφή του τριπόντου και λιγο πιο έξω. Το ζέσταμα ξεκίνησε κανονικά με την ελπίδα ότι η βροχή θα σταματούσε. Η βροχή όμως δε σταματησε ποτέ και αντί να μη διεξαχθεί το ματς οι διαιτήτες ξεκίνησαν το παιχνίδι κανονικά, ενώ το γήπεδο σε εκείνο το σημείο ήταν σχεδόν λίμνη. Παρά το γεγονός ότι το ματς σταμάτησε πολλές φορές για να σκουπίσουμε όσο ήταν δυνατόν το παρκέ οι διαιτήτες...πέρα βρέχει. Ώσπου στο 15΄ σωριαστηκε ο Αγγελόπουλος από τα Ταταύλα και κάπου έκει προβληματίστηκαν. Το αστείο όμως της υπόθεσης είναι πως αντί να αποφασίσουν άμεσα διακοπή του ματς σκέφτηκαν στην αρχή να βάλουν πανιά στα σημεία, που έσταζε και να μείνουν τα πάνια μέσα στο γήπεδο για όσο χρειαστεί, ενώ οι 10 αθλητές θα συνεχιζαν κανονικά τον αγώνα. Σε αυτή τη σκέψη υπήρξε έντονη αντίδραση και τελικά το ματς διεκόπη οριστικά.

Για να αναφέρω όλη την αλήθεια πρέπει να τονίσω πως κακώς, κατά τη γνώμη μου, και οι 2 ομάδες κράτησαν ουδέτερη στάση από την αρχή του ματς όσον αφορά να γίνει ή να μη γίνει τελικά. Εντούτοις θεωρώ πως θα έπρεπε οι διαιτητές από την αρχή να μην επιτρέψουν να ξεκινήσει το ματς διότι ο κίνδυνος να χτυπήσει κάποιος ήταν πολύ πιθανός!!!

Συγνώμη αν κουρασα, τα συμπεράσματα δικά σας, καλή συνέχεια σε όλους!

Υ.Γ. Για το παιχνίδι θα πω μόνο πως η καλαθομηχανή που ακούει στο όνομα Σπήλιος Δελλής δεν καταλαβαίνει ούτε από βροχή...Σε 15 λεπτά 11 πόντους.......Σκέφτομαι να τον μαρκάρω εγώ την επόμενη φορά!!




thlgs
QUOTE(22ιος @ Dec 17 2010, 17:52 ) *
Υ.Γ. Για το παιχνίδι θα πω μόνο πως η καλαθομηχανή που ακούει στο όνομα Σπήλιος Δελλής δεν καταλαβαίνει ούτε από βροχή...Σε 15 λεπτά 11 πόντους.......Σκέφτομαι να τον μαρκάρω εγώ την επόμενη φορά!!


ο παίκτης,ο άνθρωπος,ο Κύριος Σπήλιος Δελλής που έχει σαν μότο του το "winners don't care about circumstanses" ,δεν καταλαβαίνει από βροχές και κρύα.απαύγασμα του επαγγελματισμού του,της αυταπάρνησης και του τρόπου που προπονείται είναι η φετινή σεζον,οπου εχει εκτοξεύσει τα νούμερά του.....1ος έρχεται στο γήπεδο,τουλάχιστον 45 λεπτα πριν την προκαθορισμενη ωρα προπονησης για βαρη και διατασεις,και τελευταιος φευγει μετα απο τουλαχιστον 300 επιπλεον σουτ...ειναι αυτος που ζητα επιπλεον προπονησεις και αυτος που παρακινει ολη την ομαδα....δεν περιμεναμε τιποτα λιγοτερο απο τον power forward-center του 2015 οταν τον υπογραφαμε....αυτος ειναι ο ΣΠΗΛΙΟΣ ΔΕΛΛΗΣ και τον ευχαριστουμε για την τιμη που μας κανει ,να κοσμει τα παρκε της Β εσκανα με την παρουσια του
Panthironios
QUOTE(thlgs @ Dec 20 2010, 15:57 ) *
ο παίκτης,ο άνθρωπος,ο Κύριος Σπήλιος Δελλής που έχει σαν μότο του το "winners don't care about circumstanses" ,δεν καταλαβαίνει από βροχές και κρύα.απαύγασμα του επαγγελματισμού του,της αυταπάρνησης και του τρόπου που προπονείται είναι η φετινή σεζον,οπου εχει εκτοξεύσει τα νούμερά του.....1ος έρχεται στο γήπεδο,τουλάχιστον 45 λεπτα πριν την προκαθορισμενη ωρα προπονησης για βαρη και διατασεις,και τελευταιος φευγει μετα απο τουλαχιστον 300 επιπλεον σουτ...ειναι αυτος που ζητα επιπλεον προπονησεις και αυτος που παρακινει ολη την ομαδα....δεν περιμεναμε τιποτα λιγοτερο απο τον power forward-center του 2015 οταν τον υπογραφαμε....αυτος ειναι ο ΣΠΗΛΙΟΣ ΔΕΛΛΗΣ και τον ευχαριστουμε για την τιμη που μας κανει ,να κοσμει τα παρκε της Β εσκανα με την παρουσια του



Πραγματικα νιωθω τοσο υπερηφανος που φετος μας στολιζει με την παρουσια του!!!!

πραγματικα γεματος φιλοδοξιες στοχους κ επαγγελματισμο!!!!

Χιλια Μπραβο σε αυτους που τον επελεξαν κ τον Πιστεψαν!!!!
esperos2009
Διαβάζω σήμερα στο site της ΕΣΚΑΝΑ και αλλού ότι

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. που συνεδρίασε την Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2010 αποφάσισε τα κάτωθι:

................................................

5) Μηδενισμό της αντρικής ομάδας του σωματείου Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ ΒΑΡΗ.
6) Παραπομπή του διαιτητή κ. ΦΑΣΟΛΗ Βασίλη στην Κ.Ε.Δ./Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. για πλημμελή σύνταξη του φύλλου αγώνα.

................................................

Μπορεί να μας πει κάποιος σε ΠΟΙΟΝ αγώνα της Β' ΕΣΚΑΝΑ μηδενίζεται η ομάδα της ΒΑΡΗΣ και ΓΙΑΤΙ;


Συνδυάζω τις παραπάνω 5 και 6 αποφάσεις με αυτά που γνωρίζαμε, ότι δηλαδή:

"...το παιχνίδι ΒΑΡΗΣ-ΕΥΡΥΑΛΗΣ διεκόπη 6' 40'' πριν την λήξη του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 16-22, λόγω τραυματισμού του 1ου διαιτητή (Σιώκας), ο οποίος έπαθε διάστρεμμα. Ο 2ος διαιτητής (ΦΑΣΟΛΗΣ) πρότεινε την συνέχεια του παιχνιδιού με έναν διαιτητή, όμως δεν έγινε αποδεκτό από την Βάρη εν αντιθέση με την ομάδα της Ευρυάλης. Ως εκ τούτου ο αγώνας διεκόπη οριστικά και οι δύο ομάδες θα ανανεώσουν το ραντεβού τους σε νέα ημερομηνία που θα ορίσει η επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΝΑ και ξεκινώντας από το σημείο που σταματήσανε".

Να υποθέσω ότι μου ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ κάποιος ΝΕΟΣ κανονισμός;

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.