Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
themis7
Δεν θα πρεπει να μεινει ασχολιαστη η μεχρι στιγμης πορεια του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ.... Τα παιδια του Γιωργου Μελετη με προβληματα που αλλες ομαδες θα λυγιζαν εχουν κανει απιστευτες σε ψυχη εμφανισεις.... Εχουν ηδη 3 νικες και εχασαν μεσα στην καλλιθεα απο τον Εσπερο στην παραταση.... Αυτη η ομαδα που δεν εχει εδρα που τα παιδια δεν πληρωνονται που ο προπονητης λαμβανει συνεχεια ψευτικες υποσχεσεις αλλα ποτε δεν τηρουνται ειναι παραδειγμα προς μιμηση για πολλους....
Επειδη ξερω πολλα απο τα προβληματα τους πραγματικα παραδεχομαι τον Γιωργο Μελετη και τα παιδια του ....
Εχουν μεγαλη ψυχη......
jhantzop
6η αγωνιστική - Πέμπτη 11 Νοεμβρίου 2010
Β1-06 20:00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 69-63
Β1-06 20:00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΒΑΡΗ ΑΟ 56-64
Β1-06 20:30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 61-66
Β1-06 21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 76-72
Β1-06 21:00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 71-68
Β1-06 21:00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 43-53
Β1-06 21:30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 37-59
Β1-06 21:30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 77-70

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 11 (5-1)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 10 (5-0) *
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 10 (4-2)

ΤΑΤΑΥΛΑ 9 (4-1) *
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 9 (3-3)
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 9 (3-3)
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 9 (3-3)
ΒΑΡΗ ΑΟ 8 (3-2) *
ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 8 (3-2) *
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 8 (2-4)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 8 (2-4)
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 7 (2-3) *
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 7 (2-3) *
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 7 (1-5)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 6 (0-6)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) εκτός συναγωνισμού **


* Ομάδες με αγώνα λιγότερο

** Τα αποτελέσματα των παιχνιδιών στα οποία θα παίζει ο Πανιώνιος δεν θα μετράνε στην βαθμολογία, θα είναι δηλαδή σαν φιλικά και για να μην υπάρχει ρεπό στις αγωνιστικές

7η αγωνιστική - Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2010
Β1-07 20.00 ΑΡΓ/ΛΗΣ ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ)
Β1-07 20.30 2o ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ
Β1-07 20.30 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ
Β1-07 21.00 ΒΑΡΗΣ ΚΛ ΒΑΡΗ ΑΟ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ
Β1-07 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΤΑΤΑΥΛΑ
Β1-07 21.30 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ
Β1-07 21.30 ΕΣΠΕΡΟΥ ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ
Β1-07 21.45 ΚΛ. ΤΑΥΡΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ
ΓΚΑΛΗΣ
QUOTE(jhantzop @ Nov 12 2010, 13:46 ) *
6η αγωνιστική - Πέμπτη 11 Νοεμβρίου 2010
Β1-06 20:00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 69-63
Β1-06 20:00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΒΑΡΗ ΑΟ 56-64
Β1-06 20:30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 61-66
Β1-06 21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 76-72
Β1-06 21:00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 71-68
Β1-06 21:00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 43-53
Β1-06 21:30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 37-59
Β1-06 21:30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 77-70

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 11 (5-1)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 10 (5-0) *
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 10 (4-2)

ΤΑΤΑΥΛΑ 9 (4-1) *
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 9 (3-3)
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 9 (3-3)
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 9 (3-3)
ΒΑΡΗ ΑΟ 8 (3-2) *
ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 8 (3-2) *
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 8 (2-4)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 8 (2-4)
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 7 (2-3) *
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 7 (2-3) *
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 7 (1-5)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 6 (0-6)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) εκτός συναγωνισμού **


* Ομάδες με αγώνα λιγότερο

** Τα αποτελέσματα των παιχνιδιών στα οποία θα παίζει ο Πανιώνιος δεν θα μετράνε στην βαθμολογία, θα είναι δηλαδή σαν φιλικά και για να μην υπάρχει ρεπό στις αγωνιστικές

7η αγωνιστική - Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2010
Β1-07 20.00 ΑΡΓ/ΛΗΣ ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ)
Β1-07 20.30 2o ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ
Β1-07 20.30 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ
Β1-07 21.00 ΒΑΡΗΣ ΚΛ ΒΑΡΗ ΑΟ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ
Β1-07 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΤΑΤΑΥΛΑ
Β1-07 21.30 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ
Β1-07 21.30 ΕΣΠΕΡΟΥ ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ
Β1-07 21.45 ΚΛ. ΤΑΥΡΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ


Τελικά, πόσες ομάδες υποβιβάζονται από την Β' ΕΣΚΑΝΑ, αν εξαιρέσουμε τον Πανιώνιο? και Πόσες από την Γ' ΕΣΚΑΝΑ?
stathismag
Καλησπερα σας....θα θελα να κανω μια διευκρινηση σχετικα με το αρθρο που αναρτηθηκε στο ATTICA BASKET και αναφερεται στον τραυματισμο μου..θελω να πω λοιπον οτι καταρχην δεν ειναι κατι σοβαρο..οπως οι πιο πολυ ερασιτεχνες αθλητες ετσι και εγω δουλευω{εγκαταστασεις ανελκυστηρων να μου κανω και λιγο διαφημιση}..αντιλαμβανεστε οτι ειναι μια δουλεια οχι και τοσο...χαλαρη;πως να το πω;Ετσι λοιπον στα τοσα χρονια οπου αγωνιζομαι και δουλευω ταυτοχρονα πρεπει να ξεκουρασω λιγο το γονατο μου.Δεν εχω ουτε ριξη ουτε τιποτα αλλο και το γραφω αυτο για να προλαβω τις τυχον κακες γλωσσες.Συγνωμη που κουρασα.Καλο βραδυ
nba23
Επειδη την τελευταία φορα πηγα στον κουβα ελπιζω οι προβλέψεις μου να ειναι πιο σωστές.
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ -ΑΟ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1 ευκολος
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
ΒΑΡΗ ΑΟ ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 1
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ -ΤΑΤΑΥΛΑ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 2
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 1
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ- ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 1 αν παίξει η διαιτησια 50-50
jna23
QUOTE(nba23 @ Nov 16 2010, 11:25 ) *
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ- ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 1 αν παίξει η διαιτησια 50-50


Χωρίς παρεξήγηση έχεις δει τους διαιτητές ?
BILLY9
QUOTE(jna23 @ Nov 16 2010, 16:34 ) *
Χωρίς παρεξήγηση έχεις δει τους διαιτητές ?


Πές τα ρε φίλε Γιάννη........ Τι έχουνε με την ομάδα μας και αναφέρουν την διαιτησία??????
Έυκολα θα κερδίσει η Βουλιαγμένη με +20.

Καλή αγωνιστική
stathismag
Φιλε nba23 πρεπει να σκετφτεσαι πριν γραψεις γιατι αυτα που λες τα βλεπει κοσμος και εκτιθεσαι.Καταρχην προκαλεις και εκθετεις τους φιλους σου της ομαδας της ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ μετα απο μια ηττα που κανατε και βγαζεις τετοια....πικρια;;πως να το πω;;;Που να μην ανεβει και η ομαδα σου δηλαδη..θα χεις να πεις οτι αερολογια σου ρθει στο κεφαλι.Το οτι ειδε ο coach ΣΙΜΟΣ και οποιοσδηποτε ΣΙΜΟΣ ενα γνωστο του....το ΜΑΓΓΩΝΑΚΗ στη προκειμενη περιπτωση και χαιρετηθηκανε..παει να πει οτι η ομαδα της ΕΥΡΥΑΛΛΗΣ ευνοειτε απο τη διαιτησια;;;Για σκεψου λιγο .. Μιλαω καλοπροαιρετα παντα.Κοιτα τα προβληματα που χει η ομαδα σου...αν εχει και ασε τις αλλες.
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Να επιστρέψει στις νίκες-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_16.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!
allen10
Καλη αγωνιστηκη...!
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ -ΑΟ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1
ΒΑΡΗ ΑΟ ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 1
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ -ΤΑΤΑΥΛΑ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 2
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 1
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1
Bet
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ -ΑΟ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1
ΒΑΡΗ ΑΟ ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 1
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ -ΤΑΤΑΥΛΑ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 1
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 1
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2
stathismag
ΕΥΡΥΑΛΛΗ-ΤΑΤΑΥΛΑ 1 86-63.Καλη συνεχεια στην ομαδα των ΤΑΤΑΥΛΩΝ οπου αγωνιζεται και ο περσινος μου συμπαιχτης στη ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΣΩΖΩΝ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ και δυστυχως δεν καταφερα να τον αντιμετωπισω αφου ειμαι τραυματιας.Συμφωνα με πληροφοριες ΕΣΠΕΡΟΣ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 1 +8
stathismag
......ΙΚΑΡΟΣ-ΙΑΣΩΝΑΣ 2 +5
ZeLL
Παλι κουβα σας πηγε ο Ιασωνας ... 52-55 τελικα οχι +5 ! Συγγνώμη Στάθη για τη παραπληροφόρηση smile.gif
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(stathismag @ Nov 18 2010, 23:30 ) *
ΕΥΡΥΑΛΛΗ-ΤΑΤΑΥΛΑ 1 86-63.Καλη συνεχεια στην ομαδα των ΤΑΤΑΥΛΩΝ οπου αγωνιζεται και ο περσινος μου συμπαιχτης στη ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΣΩΖΩΝ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ και δυστυχως δεν καταφερα να τον αντιμετωπισω αφου ειμαι τραυματιας.Συμφωνα με πληροφοριες ΕΣΠΕΡΟΣ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 1 +8

Καλως γυρισες κολλητε μου παντελακη...σου ευχομαι τα καλυτερα και υγεια πανω απο ολα
Bet
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2
jhantzop
7η αγωνιστική - Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2010
Β1-07 20.00 ΑΡΓ/ΛΗΣ ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) 67-48
Β1-07 20.30 2o ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 59-56
Β1-07 20.30 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΚΛ ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 87-59
Β1-07 21.00 ΒΑΡΗΣ ΚΛ ΒΑΡΗ ΑΟ - ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 56-59
Β1-07 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΤΑΤΑΥΛΑ 86-63
Β1-07 21.30 ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΛ ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 52-55
Β1-07 21.30 ΕΣΠΕΡΟΥ ΚΛ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 65-57
Β1-07 21.45 ΚΛ. ΤΑΥΡΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 52-55

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 12 (6-0) *
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 12 (5-2)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 12 (5-2)

ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 11 (4-3)
ΤΑΤΑΥΛΑ 10 (4-2) *
ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 10 (4-2) *
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 10 (3-4)
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 10 (3-4)
ΒΑΡΗ ΑΟ 9 (3-3) *
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 9 (3-3) *
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 9 (3-3) *
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 9 (2-5)
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 9 (2-5)
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 8 (2-4) *
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 7 (0-7)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) εκτός συναγωνισμού **


* Ομάδες με αγώνα λιγότερο

** Τα αποτελέσματα των παιχνιδιών στα οποία θα παίζει ο Πανιώνιος δεν θα μετράνε στην βαθμολογία, θα είναι δηλαδή σαν φιλικά και για να μην υπάρχει ρεπό στις αγωνιστικές

8η αγωνιστική - Πέμπτη 25 Νοεμβρίου 2010
Β1-08 20.00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ
Β1-08 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ
Β1-08 20.30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ
Β1-08 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΒΑΡΗ ΑΟ
Β1-08 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ
Β1-08 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ
Β1-08 21.30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ
Β1-08 21.30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ
jna23
Θεμιστοκλής – Βουλιαγμένη 52-55

Ένα περίεργο παιχνίδι το χτεσινό αν και πήγαμεαπόλυτα διαβασμένοι. Πολύ καλή ομάδα ο Θεμιστοκλής με σωστό τρόπο παιχνιδιού (πίεσησε όλο το γήπεδο) που θα τους επιφέρει πολλές νίκες με ομάδες που θα τους  υποτιμήσουν. Έχει 2 καλούς σουτέρ και πολύκαλή κίνηση με την μπάλα στους κενούς χώρους. Μειονέκτημα του η χρησιμοποίηση μόνο7 παικτών με αποτέλεσα να υπάρχει φυσιολογική κούραση.

Εμείς ξεκινήσαμε νωθρά με αποτέλεσμα να είμαστεπίσω στο σκορ σε όλο το 1ο δεκάλεπτο. Στο τέλος όμως του 2ουκαι στις αρχές του 3ου καταφέραμε με εύκολα καλάθια να σπάσουμε τοπρες και να προηγηθούμε με 10 πόντους μέχρι και 3 λεπτά πριν το τέλος. Τοπαιχνίδι δεν έδειχνε καθόλου ότι θα κατέληγε στον πόντο αλλά κάτι τα παιδαριώδηλάθη μας κάτι τα θανατηφόρα τρίποντα του  Κουτσουβά έφεραν τον Θεμιστοκλή να προηγείται1 πόντο 45΄ πριν την λήξη. Μετά το τάιμ άουτ εκτελώντας πιστά τις εντολές τουκόουτς η μπάλα έφτασε στον Γιαννούλη που με δεύτερη προσπάθεια μετά το πρώτοτου χαμένο σουτ μας έβαλε μπροστά. Η καλή άμυνα του Μαγγωνάκη (ογκόλιθος χτες )είχε ως αποτέλεσμα το εντελώς άστοχο σουτ του Τρυφωνόπουλου και στην επόμενηφάση με 2 βολές του καταπληκτικού Βουρβούλια να περάσουμε με 3 πόντους 6΄πριντο τέλος. Ο Θεμιστοκλής δεν πήγε για τρίποντο και το λέι απ τους κόπηκε από τοΒουρβούλια με τάπα 0,9΄πριν το τέλος και το παιχνίδι τελείωσε εκεί.

Ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά της ομάδας μου καθώςκατάφεραν να φύγουν νικητές σε μία πολύ  δύσκοληέδρα και με τα όσα προβλήματα και απουσίες έχουμε.

Επίσης ένα μεγάλο μπράβο και στους δύο διαιτητέςπου χάρηκαν μαζί και με τις δύο ομάδες το παιχνίδι αλλά ειδικότερα στονΜαραβέλια που με εξέπληξε ευχάριστα δείχνοντας ότι τα περσινά ανήκουν στοπαρελθόν.

P.S. The day to come back is coming

 



thlgs
QUOTE(jna23 @ Nov 19 2010, 12:36 ) *
P.S. The day to come back is coming

 

ΩΧ! smiley.gif
tsili82
QUOTE(jna23 @ Nov 19 2010, 12:36 ) *
P.S. The day to come back is coming

 

βρεθηκε το εληξιριο της νιοτης....Βρισκεται στη Σανγκαη!!!
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Επέστρεψε στις νίκες!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_5477.html

Στροφή στο Κύπελλο, με στόχο την έκπληξη!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_4253.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Απολύθηκε ο Λιαδάκης!- (Σύντομα αναλυτικό ρεπορτάζ)


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Αποκλείστηκε με ψηλά το κεφάλι!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_19.html
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Επιστρέφει ο Ηλιάδης, με απουσία 8 μηνών!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/2010/11/8_23.html

Απολύθηκε ο Λιαδάκης!!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_9707.html

Τοπικό ντέρμπι!!!- (Ν.Ε.Μ.-Ο.Κ.Ε.)
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_7884.html
CRAZYBOYY
Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥΣ ΕΦΤΑΙΓΕ ΣΤΟ ΟΚΕ?ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥΣ!ΔΗΛ Ο ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΡΓΟ?ΜΗ ΓΕΛΑΣΩ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΙ ΟΙ ΚΛΙΚΕΣ.ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΘΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΤΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ.
LOWBAPER
Θεωρω οτι πρεπει να δωσουμε την ευκαιρια στον Ματθαιο τον Καραχαλιο για να αποδειξει αν ειναι ικανος η οχι. Στις ακαδημιες εχει κανει εκπληκτικη δουλεια και αυτο οφειλουν ολοι να του το αναγνωρισουν. Μην ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΠΕΡΥΣΙ σε συνεργασια με τον Προκο μας ανεβασε κατηγορια.... 77.gif

Για κοουτς Λιαδακη, ροστερ και αποδυτηρια δε μιλαω εγω, δεν ειμαι αρμοδιος. peace.gif
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Χαμόγελα για Καρρά στον Ο.Κ.Ε.-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_24.html
allen10
Β1-08 20.00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 1 δυσκολο γηπεδο,ζωνη, 3χ3
Β1-08 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 2 ανακαμψης?
Β1-08 20.30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 1 λογω εδρας
Β1-08 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΒΑΡΗ ΑΟ 1 ντερμπυ και αυτο παλι εδρα, αγυμναστη η βαρη...
Β1-08 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ αμφιρροπο ματς δυσκολευεται ο εσπερος εκτος μαλλον 1
Β1-08 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 1 ξεφουσκωνει η τερψιθεα
Β1-08 21.30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 2
Β1-08 21.30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 2 καπου θα κανουν νικη αλλα μαλλον οχι σ αυτο το ματς
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Στέφανος Στεφάνου: ''Αξίζει την ευκαιρία ο Καραχάλιος''-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_4635.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!
nba23
Τα προγνωστικά μου για σήμερα,ββλέπω πολλα δίπλα για σήμερα και ανακατατάξεις.
Β1-08 20.00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 2,αν και ανεβασμενος με την 40 λεπτα ζωνη του ο Ιασωνας δεν νομίζω πως θα συνεχιστεί το σερί του
Β1-08 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 1 Ζωης και Θανάτου,αν και πολυ νωρις ο χαμένος θα αρχίσει να δυσκολεύεται
Β1-08 20.30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 1Γειτονικο ντέρμπι,αλλα τα Μεγαρα είναι πιο ομάδα
Β1-08 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΒΑΡΗ ΑΟ 2 Ντερμπαρα,νομίζω πως η Βαρη θα νικήσει
Β1-08 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 2,με τους πολλους τραυματισμους που έχει η Ευρυάλη και επειδη ο Εσπερος είναι πολυ ανεβασμένος νομίζω πως ήρθε η ώρα η Ευρυάλη να χάσει το πρώτο της παιχνίδι.
Β1-08 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 2,η Ομάδα μου εστω και δύσκολα και με κόντρα διατησία ελεο Μαγγωνάκη θα πάρει τον διπλό και θα μείνει μόνη πρώτη,ντερμπάρα αλλα θα νικήσουμε.
Β1-08 21.30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 2Β1-08 21.30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 2,ο Θεμιστοκλής είναι πολύ ανώτερος.
referee
QUOTE(nba23 @ Nov 25 2010, 11:26 ) *
Τα προγνωστικά μου για σήμερα,ββλέπω πολλα δίπλα για σήμερα και ανακατατάξεις.
Β1-08 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 2,η Ομάδα μου εστω και δύσκολα και με κόντρα διατησία ελεο Μαγγωνάκη θα πάρει τον διπλό και θα μείνει μόνη πρώτη,ντερμπάρα αλλα θα νικήσουμε.


Οπότε άμα χάσετε είσαι ήδη καλυμένος..Τη βρήκες τη δικαιολογία...Γιατί ο Γιαννούλης,ο Φωτόπουλος και όλοι οι υπόλοιποι είναι άμπαλοι και δε μπορούν να κερδίσουν αλλιώς...Εύγε... icon_drunk.gif
jna23
QUOTE(nba23 @ Nov 25 2010, 11:26 ) *
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 2,η Ομάδα μου εστω και δύσκολα και με κόντρα διατησία ελεο Μαγγωνάκη θα πάρει τον διπλό και θα μείνει μόνη πρώτη,ντερμπάρα αλλα θα νικήσουμε..



Πάλι τα ίδια με την διαιτησία. Απλά να σε ενημερώσω ότι από την αρχή της χρονιάς κάναμε αίτημα να μας σφυρίζουν διαιτητές άλλης ένωσης αλλά απάντηση δεν λάβαμε ποτέ. Από την αρχή λοιπόν μας σφυρίζουν διαιτητές της ένωσης χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι καλές οι διαιτησίες τους απλός δίνουν την δυνατότητα σε κάποιους να έχουν να λένε. 

Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος 

allen10
QUOTE(allen10 @ Nov 24 2010, 19:20 ) *
Β1-08 20.00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 1 δυσκολο γηπεδο,ζωνη, 3χ3
Β1-08 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 2 ανακαμψης?
Β1-08 20.30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 1 λογω εδρας
Β1-08 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΒΑΡΗ ΑΟ 1 ντερμπυ και αυτο παλι εδρα, αγυμναστη η βαρη...
Β1-08 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ αμφιρροπο ματς δυσκολευεται ο εσπερος εκτος μαλλον 1
Β1-08 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 1 ξεφουσκωνει η τερψιθεα
Β1-08 21.30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 2
Β1-08 21.30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 2 καπου θα κανουν νικη αλλα μαλλον οχι σ αυτο το ματς

μια διορθωση για μενα 2πλο του εσπερου και απο μενα, μαλλον ηρθε η ωρα...
ZeLL
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 70-66
stathismag
Kαλησπερα απο μενα οπως ηδη θα εχετε διαβασει ΕΥΡΥΑΛΛΗ-ΕΣΠΕΡΟΣ 49-58.Συγχαρητηρια στον ΕΣΠΕΡΟ για τη νικη που πραγατοποιησε και καλη συνεχεια του ευχομαι.Πιστευω οτι σημερα πληρωσαμε 1.απουσιες 2.κουραση{αγωνιστηκαμε δευτερα για το κυπελλο}3.ενα τρομερο και απιστευτο λαθος της γραμματειας.Συγκεκριμενα 1 περιπου λεπτο πριν τη ληξη και το σκορ 49-48 κερδιζουμε φαουλ και αντι να εκτελλεσουμε βολες η γραμματεια κανει το σκορ 49-49...δυστυχως κατα τις διαμαρτυριες η μπαλλα παιχτηκε απο εμας....αστοχουμε στην προσπαθεια και στο κατεβασμα ο ΕΣΠΕΡΟΣ κερδιζει φαουλ και σουταρει βολες.Εκει οι διαιτητες καταλλαβαν τι εγινε αλλα δυστυχως δεν μπορουσαν να κανουν κατι.Ασχετα με το τι εγινε στο τελευταιο λεπτο πιστευω οτι το ματς το χανουμε εμεις οι ιδιοι χωρις να θελω να μειωσω τη προσπαθεια του ΕΣΠΕΡΟΥ.Στο τελος του αγωνα εγινε ενσταση για αλλοιωση αποτελεσματος και υπαρχει και σκεψη να σταλλει και το βιντεο του αγωνα.Θελω να δωσω πολλα συγχαρητηρια στους συμπαιχτες μου και το τεχν.τιμ για τη πολυ μεγαλη προσπαθεια που κατεβαλλαν....ηταν μια ηττα..καλο θα ηταν να μην ερθει αλλα ηρθε.Ψηλα το κεφαλι δεν τρεχει τιποτα ειμαστε ενωμενοι και ψυχωμενοι οχι μονο για την ανοδο αλλα για τη κατακτηση του πρωταθληματος.Ευχομαι να τα καταφερουμε.Πολλα ειπα καλο σας βραδυ
nba23
QUOTE(stathismag @ Nov 26 2010, 00:06 ) *
Kαλησπερα απο μενα οπως ηδη θα εχετε διαβασει ΕΥΡΥΑΛΛΗ-ΕΣΠΕΡΟΣ 49-58.Συγχαρητηρια στον ΕΣΠΕΡΟ για τη νικη που πραγατοποιησε και καλη συνεχεια του ευχομαι.Πιστευω οτι σημερα πληρωσαμε 1.απουσιες 2.κουραση{αγωνιστηκαμε δευτερα για το κυπελλο}3.ενα τρομερο και απιστευτο λαθος της γραμματειας.Συγκεκριμενα 1 περιπου λεπτο πριν τη ληξη και το σκορ 49-48 κερδιζουμε φαουλ και αντι να εκτελλεσουμε βολες η γραμματεια κανει το σκορ 49-49...δυστυχως κατα τις διαμαρτυριες η μπαλλα παιχτηκε απο εμας....αστοχουμε στην προσπαθεια και στο κατεβασμα ο ΕΣΠΕΡΟΣ κερδιζει φαουλ και σουταρει βολες.Εκει οι διαιτητες καταλλαβαν τι εγινε αλλα δυστυχως δεν μπορουσαν να κανουν κατι.Ασχετα με το τι εγινε στο τελευταιο λεπτο πιστευω οτι το ματς το χανουμε εμεις οι ιδιοι χωρις να θελω να μειωσω τη προσπαθεια του ΕΣΠΕΡΟΥ.Στο τελος του αγωνα εγινε ενσταση για αλλοιωση αποτελεσματος και υπαρχει και σκεψη να σταλλει και το βιντεο του αγωνα.Θελω να δωσω πολλα συγχαρητηρια στους συμπαιχτες μου και το τεχν.τιμ για τη πολυ μεγαλη προσπαθεια που κατεβαλλαν....ηταν μια ηττα..καλο θα ηταν να μην ερθει αλλα ηρθε.Ψηλα το κεφαλι δεν τρεχει τιποτα ειμαστε ενωμενοι και ψυχωμενοι οχι μονο για την ανοδο αλλα για τη κατακτηση του πρωταθληματος.Ευχομαι να τα καταφερουμε.Πολλα ειπα καλο σας βραδυ

Αντε γιατι μας πρήξατε με το αηττητο και αηττητο,τωρα θα δεις κατρακύλα που εχετε να φάτε,οσο για την Βουλιαγμένη να ξέρετε οτι υπάρχει και δευτερος γύρος,πρωταθλημα η Τερψιθέα και μετα οι Βουλιαγμένη και Ευρυάλη,να το θυμάστε αυτο...
tsili82
QUOTE(nba23 @ Nov 26 2010, 00:23 ) *
Αντε γιατι μας πρήξατε με το αηττητο και αηττητο,τωρα θα δεις κατρακύλα που εχετε να φάτε,οσο για την Βουλιαγμένη να ξέρετε οτι υπάρχει και δευτερος γύρος,πρωταθλημα η Τερψιθέα και μετα οι Βουλιαγμένη και Ευρυάλη,να το θυμάστε αυτο...

Και σεις μας πρηξατε με τη διαιτησια αλλα τελικα χασατε ενω αν καποιον αδικησε η διαιτησια αυτη ηταν η Βουλιαγμενη..!Οσο για το 2ο γυρο,μεχρι τοτε θα εχεις κι αλλες ηττες χωρις Λουλουδακη...Καλυτερα εσυ να το θυμασε αυτο γιατι σημερα εχασες και ευκολα μαλιστα!!Οσο για την τριαδα που λες με τα σημερινα δεδομενα ειναι Ευρυαλη, Βουλιαγμενη και αρκετα πιο πισω εσεις...
Υ.ΓΟ Μελλης ειναι οτι χειροτερο εχω δει διαιτητικα!Ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ, το παλικαρι απλα δεν κανει!!Ας μας κανει τη χαρη να σταματησει!Σημερα αντιμετωπιστηκε σχετικα χαλαρα και με χαβαλε εκτος απο μια φαση που πραγματικα δειχνει το επιπεδο του(ως διαιτητης)!Δεινει 8 δευτερολεπτα, δλδ οτι δεν περασε η μια ομαδα τη σεντρα στα 8 δευτερα ενω το 24αρι δειχνει.....18!!!!!!!!!!!Το παλικαρι απλα δεν κανει...Δεν ειχε δολο σημερα ειναι απλα ασχετος....
basket4life
QUOTE(tsili82 @ Nov 26 2010, 01:58 ) *
Και σεις μας πρηξατε με τη διαιτησια αλλα τελικα χασατε ενω αν καποιον αδικησε η διαιτησια αυτη ηταν η Βουλιαγμενη..!Οσο για το 2ο γυρο,μεχρι τοτε θα εχεις κι αλλες ηττες χωρις Λουλουδακη...Καλυτερα εσυ να το θυμασε αυτο γιατι σημερα εχασες και ευκολα μαλιστα!!Οσο για την τριαδα που λες με τα σημερινα δεδομενα ειναι Ευρυαλη, Βουλιαγμενη και αρκετα πιο πισω εσεις...
Υ.ΓΟ Μελλης ειναι οτι χειροτερο εχω δει διαιτητικα!Ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ, το παλικαρι απλα δεν κανει!!Ας μας κανει τη χαρη να σταματησει!Σημερα αντιμετωπιστηκε σχετικα χαλαρα και με χαβαλε εκτος απο μια φαση που πραγματικα δειχνει το επιπεδο του(ως διαιτητης)!Δεινει 8 δευτερολεπτα, δλδ οτι δεν περασε η μια ομαδα τη σεντρα στα 8 δευτερα ενω το 24αρι δειχνει.....18!!!!!!!!!!!Το παλικαρι απλα δεν κανει...Δεν ειχε δολο σημερα ειναι απλα ασχετος....


Δεν ξερω τι εγινε στο σημερινο παιχνιδι αλλα γενικα η Βουλιαγμενη μια ευνοια απο την διαιτησια την εχει.Δεν ξερω αν γινετε ηθελημενα η οχι, ειτε λογω Μαγγωνακη ειτε για τον Γιαννουλη, γιατι δεν ειναι λιγο ενα τετοιο ονομα στη β,παντως παιρνει καποια σφυριγματα.Ισως η Τερψιθεα να χασει και αλλα παιχνιδια χωρις Λουλουδακη αν και δεν νομιζω γιατι τωρα εχει ευκολο προγραμμα και θα μπορεισει πιοστευω να ανεβει και αγωνιστικα και ψυχολογικα.Παντως 6 αγωνιστικες τιμωρια ειναι πολλες.Συγχαρητηρια στον Εσπερο για την νκη και πολλα μπραβο γιατι ειναι η πιο νεανικη ομαδα και παιζει ωραιο μπασκετ.
allen10
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΙΑ ΣΥΝΟΨΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ: ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΒΑΡΟΜΕΤΡΟ ΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΨΗΛΟΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ) ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΛΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΑΒΟΡΙ, ΕΥΡΙΑΛΗ ΠΛΗΡΗΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΗΤΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΤΥΧΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΘΑ ΚΑΠΑΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΤΗΣ ΟΧΙ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΝΤΩΣ, ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΕ ΚΑΠΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΤΙΜΩΡΙΜΕΝΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ ΨΗΛΑ, ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΛΗ ΜΑΓΙΑ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΘΑ ΔΙΕΚΔΗΚΟΥΣΑΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΦΟΒΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ 2 ΣΚΟΡΕΡ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΛΕΥΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ, ΝΕΜ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΝ ΕΔΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΟΙΟΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΟΡΜΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΟΗΘΑΝΕ, ΕΣΠΕΡΟΣ ΜΕ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ Η ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΤΑΤΑΥΛΑ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ 2 ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥς ΣΚΟΡΕΡ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΠΕΡΑΜΟΣ 3 ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΑΒΑΝΕ ΚΟΥΠΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ ΑΝ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ, ΒΑΡΗ ΤΟ 4ΑΡΙ ΚΑΙ 5ΑΡΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΝΑΤΑ ΚΟΡΜΙΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΝΟς ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΥ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥς ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ, ΙΑΣΩΝΑΣ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΑΡΔΗΝ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΝΙΚΕΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ ΓΚΕΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ ΑΝ ΠΕΣΟΥΝ 5 ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ 5ΑΡΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ, ΑΟΝΑ ΣΥΜΠΑΓΗΣ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΥΝΔΙΝΕΥΣΕΙ,ΟΚΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΣΩΘΕΙ, ΑΕΤΟΣ ΕΠΑΝΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΦΡΟΥΡΑ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΞΕΛΑΣΠΩΝΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΔΥΣΚΟΛΑ..., ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΓΚΕΛΑΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.
ΑΥΤΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ
ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Εκπληκτικός ο Στεφάνου, ο Ο.Κ.Ε. άξιζε την νίκη αλλά...στάθηκε άτυχος!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_3242.html
stathismag
ΝΒΑ23 η ΕΥΡΥΑΛΗ σου χαριζει ενα ζευγαρι κυαλια να βλεπεις τη κορυφη
BASKETFAN1979
QUOTE (tsili82 @ Nov 26 2010, 00:58 ) *
Και σεις μας πρηξατε με τη διαιτησια αλλα τελικα χασατε ενω αν καποιον αδικησε η διαιτησια αυτη ηταν η Βουλιαγμενη..!Οσο για το 2ο γυρο,μεχρι τοτε θα εχεις κι αλλες ηττες χωρις Λουλουδακη...Καλυτερα εσυ να το θυμασε αυτο γιατι σημερα εχασες και ευκολα μαλιστα!!Οσο για την τριαδα που λες με τα σημερινα δεδομενα ειναι Ευρυαλη, Βουλιαγμενη και αρκετα πιο πισω εσεις...
Υ.ΓΟ Μελλης ειναι οτι χειροτερο εχω δει διαιτητικα!Ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ, το παλικαρι απλα δεν κανει!!Ας μας κανει τη χαρη να σταματησει!Σημερα αντιμετωπιστηκε σχετικα χαλαρα και με χαβαλε εκτος απο μια φαση που πραγματικα δειχνει το επιπεδο του(ως διαιτητης)!Δεινει 8 δευτερολεπτα, δλδ οτι δεν περασε η μια ομαδα τη σεντρα στα 8 δευτερα ενω το 24αρι δειχνει.....18!!!!!!!!!!!Το παλικαρι απλα δεν κανει...Δεν ειχε δολο σημερα ειναι απλα ασχετος....

tsili καλησπερα,

Η διαιτησια ηταν καλη στο παιχνιδι σας.ξεφυγαν καποιες φασεις και απο τους 2 διαιτητες αλλά δεν επηρεασαν καθολου το απαοτελεσμα.Προσωπικα πιστευω οτι η τερψιθεα εμφανιστηκε κατωτερη του αναμενομενου.
Οσον αφορα στη φαση με τα 8'',να σου θυμησω οτι το τι δειχνει το 24'' δεν εχει καμμια σημασια γιατι το μετρημα το κανει μονο ο διαιτητης.Αν θες ρωτα και τον Μαγγωνακη,κατι ξερει παραπανω....
Bet
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΤΑΙ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ.ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ Η ΔΙΑΦΟΡΑ 2 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ
Nikos Dim
8η αγωνιστική - Πέμπτη 25 Νοεμβρίου 2010
Β1-08 20.00 1ο ΚΛ.Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 70-66
Β1-08 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 49-58
Β1-08 20.30 ΣΑΛΤΑΣ ΑΛ ΚΛ (ΜΕΓ) ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 66-64
Β1-08 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΤΑΥΛΑ - ΒΑΡΗ ΑΟ 68-72
Β1-08 21.00 ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΑΚ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 49-58
Β1-08 21.00 SAINT LAWRENCE ΚΛ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 78-66
Β1-08 21.30 ΑΝΔΡ ΒΑΡΙΚΑΣ ΚΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) - ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 45-50
Β1-08 21.30 ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 39-65

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 14 (6-2)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 13 (6-1) *
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΟ 13 (5-3
)

ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΝΕ 12 (5-2) *
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ 12 (4-4)
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΟΚ 12 (4-4)
ΕΝΩΣΗ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ-ΜΕΓΑΡΩΝ 11 (4-3)*
ΤΑΤΑΥΛΑ 11 (4-3) *
ΒΑΡΗ ΑΟ 11 (4-3) *
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 11 (3-5
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΟ 10 (3-4) *
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 10 (2-6)
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΟΝ 10 (3-4) *
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΟΚ 10 (3-4) *
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΓΣ 8 (0-8)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΝΕΟΙ) εκτός συναγωνισμού **


* Ομάδες με αγώνα λιγότερο

** Τα αποτελέσματα των παιχνιδιών στα οποία θα παίζει ο Πανιώνιος δεν θα μετράνε στην βαθμολογία, θα είναι δηλαδή σαν φιλικά και για να μην υπάρχει ρεπό στις αγωνιστικές
BASKETFAN1979
QUOTE (Bet @ Nov 26 2010, 11:40 ) *
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΤΑΙ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ.ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ Η ΔΙΑΦΟΡΑ 2 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ

Φιλε bet,

δεν ξερω κατα ποσο γνωριζεις τους κανονισμους....το 24αρι πλεον ξεκιναει μολις καποιος παικτης αγγιξει την μπαλα σε οποιαδηποτε επαναφορα.Ο διαιτητης δεν εχει μεσα του χρονομετρο για να του λεει ποτε περασαν 8'' και αν προσεξεις ο καθε διαιτητης εχει διαφορετικο τροπο μετρησης...Εχει τυχει να σφυριζονται 8'' ενω το 24αρι δειχνει 14'' και αλλες φορες να δειχνει 19''....Ουτε ο διαιτητης,τις περισσοτερες φορες, κοιταει το 24''...
Ξαναλεω οτι το τι δειχνει το 24'' δεν εχει καμμια σχεση με αυτο που μετραει ο διαιτητης....
leonkalf
QUOTE (BASKETFAN1979 @ Nov 26 2010, 12:04 ) *
Φιλε bet,

δεν ξερω κατα ποσο γνωριζεις τους κανονισμους....το 24αρι πλεον ξεκιναει μολις καποιος παικτης αγγιξει την μπαλα σε οποιαδηποτε επαναφορα.Ο διαιτητης δεν εχει μεσα του χρονομετρο για να του λεει ποτε περασαν 8'' και αν προσεξεις ο καθε διαιτητης εχει διαφορετικο τροπο μετρησης...Εχει τυχει να σφυριζονται 8'' ενω το 24αρι δειχνει 14'' και αλλες φορες να δειχνει 19''....Ουτε ο διαιτητης,τις περισσοτερες φορες, κοιταει το 24''...
Ξαναλεω οτι το τι δειχνει το 24'' δεν εχει καμμια σχεση με αυτο που μετραει ο διαιτητης....

Δεν είναι λογικό όμως αυτό.

Σωστά, κατά τη γνώμη μου, ο bet λέει ότι ο παίκτης κοιτάζει το χρονόμετρο. Αν δηλαδή στο χρονόμετρο λεει ότι έχει χρόνο ακόμα για να περάσει τη σέντρα και ο ref έχει μετρήσει αλλιώς και σφυρίξει παράβαση 8'' τι γίνεται? Δεν έχει δίκιο ο παίκτης και η ομάδα του να διαμαρτυρηθούν?
Από τη στιγμή που το 24αρι ανανεώνεται με το άγγιγμα τότε χρονόμετρο και διαιτητής θα πρέπει να είναι εναρμονισμένοι στον ίδιο χρόνο. Αν κάνουν και οι 2 σωστά τη δουλειά του θα ταυτίζονται.
BASKETFAN1979
QUOTE (leonkalf @ Nov 26 2010, 12:20 ) *
Δεν είναι λογικό όμως αυτό.

Σωστά, κατά τη γνώμη μου, ο bet λέει ότι ο παίκτης κοιτάζει το χρονόμετρο. Αν δηλαδή στο χρονόμετρο λεει ότι έχει χρόνο ακόμα για να περάσει τη σέντρα και ο ref έχει μετρήσει αλλιώς και σφυρίξει παράβαση 8'' τι γίνεται? Δεν έχει δίκιο ο παίκτης και η ομάδα του να διαμαρτυρηθούν?
Από τη στιγμή που το 24αρι ανανεώνεται με το άγγιγμα τότε χρονόμετρο και διαιτητής θα πρέπει να είναι εναρμονισμένοι στον ίδιο χρόνο. Αν κάνουν και οι 2 σωστά τη δουλειά του θα ταυτίζονται.

Εννοειται οτι ο παικτης κοιταει το χρονομετρο.Αυτο τον νοιαζει.
Πολυ λιγες φορες συμφωνει το 24'' με το μετρημα του διαιτητη...Αυτο εχει γινει και στον τελικο της Ευρωλιγκα στο βερολινο...θυμηθειτε τα 8'' δευτερα που σφυριξε ο Ισπανος(νομιζω) ενω το χρονομετρο εδειχνε 17''
Επαναλαμβανω....η χρονομετρηση του διαιτητη με την χαρακτηριστικη κινηση του χεριου του,δεν εχει την ιδια διαρκεια με το χρονομετρο...
Προσεξτε ποσες φορες οι διαιτητες σφυριζουν παραβαση 8'' χωρις να μετρανε και απλα κοιτανε το χρονομετρο.
nba23
Τι εγινε ρε παιδια στην Ευρυάλη,δεν ξερετε να χάνετε και αρχίσατε τις ενστάσεις???????
jna23
Βουλιαγμένη - Τερψιθέα 78-66

ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ......ΤΕΛΟΣ.

Μεγάλο παιχνίδι από τον Μάριο πουμαζί με τον Γιαννούλη έκανα πάρτι σε οποιαδήποτε άμυνα και να έπαιζε η αντίπαληομάδα. Κάλυψαν κατά πολύ την απουσία στην επίθεση του Μαγγωνάκη που ήταντραυματίας. Μεγάλη άμυνα των περιφερειακών μας και μετά το δεύτερο ημίχρονο τοκαλό κατέβασμα της μπάλας από τον Μπέττα που έκρινε και το παιχνίδι και κράτησετην διαφορά συνέχεια πάνω από 10 πόντους.

Η Τερψιθέα όπως ανέφερε και ένας ήτανόντως κατώτερη του αναμενόμενου με μόνο το 4 να προσπαθεί να την κρατήσει μέσαστο παιχνίδι. Η άμυνα ζώνης δεν μας δυσκόλεψε και έτσι το παιχνίδι φάνηκε πιοεύκολο από ότι αρχικά πιστέψαμε. Εμφανής η απουσία του ψηλού της αλλά και της κούρασηςπου παρουσίασε στο δεύτερο ημίχρονο όταν τα βασικά της ατού κουράστηκαν.

Όσο αφορά την διαιτησία δεν επηρέασετο αποτέλεσμα απλά σε μερικές φάσεις έγινα 3-4 εξόφθαλμα λάθη που δενεπιτρέπονταν από την ποιότητα του χτεσινού δίδυμου.

Αυτά και πάμε για κύπελλο τηνΔευτέρα και μετά τον δύσκολο αγώνα με τον ανεβασμένο Έσπερο

P.S. Σωστή η ένσταση της Ευρυάλης από ότι μαθαίνω. Κρίμα να γίνονται τόσο σημαντικά λάθη. Δεν ξέρω αν έκρινε το αποτέλεσμα και τι θα αποφασίσει η ΕΣΚΑΝΑ αλλά είναι άσχημο και για τις δύο ομάδες. Και μία συμβουλή στους φίλους της Ευρυάλης το dvd να το δίνεται μετα την λήξη τπυ αγώνα στον κομισάριο γιατί θα σας πούνε ότι μπορεί να το αλλοιώσατε όπως καποτε είπαν σε εμάς πριν 3 χρόνια smile.gif

esperos2009
QUOTE(jna23 @ Nov 26 2010, 13:12 ) *
Σωστή η ένσταση της Ευρυάλης από ότι μαθαίνω. Κρίμα να γίνονται τόσο σημαντικά λάθη. Δεν ξέρω αν έκρινε το αποτέλεσμα και τι θα αποφασίσει η ΕΣΚΑΝΑ αλλά είναι άσχημο και για τις δύο ομάδες.

Στο 37’ και κάτι του αγώνα ΕΥΡΥΑΛΗ-ΕΣΠΕΡΟΣ το σκορ είναι 49-48. Η ΕΥΡΥΑΛΗ κερδίζει φάουλ και είναι το πέμπτο του ΕΣΠΕΡΟΥ. Ο σημειωτής κάνει λάθος και αντί να προσθέσει στον ηλεκτρονικό πίνακα φάουλ στο ΕΣΠΕΡΟ (από 4 σε 5), του προσθέτει πόντο (από 48 σε 49). Ο πάγκος της ΕΥΡΥΑΛΗΣ δεν παίρνει χαμπάρι κι ένας οπαδός της φωνάζει από την κερκίδα.

Οι διαιτητές δίνουν τη μπάλα απ’ έξω στην ΕΥΡΥΑΛΗ και δεν σημειώνεται καλάθι. Ο ΕΣΠΕΡΟΣ παίρνει το ριμπάουντ, ξεκινά επίθεση και κερδίζει φάουλ. Σε αυτήν ακριβώς τη διακοπή οι της ΕΥΡΥΑΛΗΣ, που επιτέλους κατάλαβαν τι είχε συμβεί, σπεύδουν στη γραμματεία μαζί με τους διαιτητές.

Αφαιρείται λοιπόν ο ψεύτικος πόντος από τον ΕΣΠΕΡΟ (ο οποίος ΔΕΝ υπάρχει στο τελικό αποτέλεσμα) και προστίθεται το πέμπτο φάουλ στον ΕΣΠΕΡΟ. Ωστόσο πρακτικά δεν ήταν δυνατόν να γυρίσει και το παιχνίδι δυό φάσεις πίσω και να εκτελέσει βολές η ΕΥΡΥΑΛΗ.

Συνεχίζονται λοιπόν τα επόμενα δύο και κάτι λεπτά του αγώνα και η ΕΥΡΥΑΛΗ, που προηγείτο στο 30’ με 45-35, χάνει τελικά με 49-58, με επιμέρους σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο 23-4 για τον ΕΣΠΕΡΟ.

Το σκορ του αγώνα είχε έντονες διακυμάνσεις. Το 15-12 στις αρχές του β’ δεκαλέπτου έγινε 15-26 στο 19’, με επιμέρους σερί 14-0 για τον ΕΣΠΕΡΟ. Το 28-33 στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου έγινε 45-35 στο 30’, με επιμέρους σερί 17-2 για την ΕΥΡΥΑΛΗ. Και το 45-35 του 30’, όπως προανάφερα, έγινε τελικά 49-58.

Δεν γνωρίζω ποια θα είναι η τύχη της ένστασης της ΕΥΡΥΑΛΗΣ, την οποία ΔΕΝ θα εκδικάσει η ΕΣΚΑΝΑ αλλά η ΚΕΔ της ΕΟΚ. Προσωπική μου γνώμη είναι, ότι η χρονική στιγμή του λάθους της γραμματείας (δύο και κάτι λεπτά πριν το τέλος και όχι ένα, όπως έγραψε κάποιος εδώ), αλλά και η τελική διαφορά (+9 για τον ΕΣΠΕΡΟ), μάλλον ΔΕΝ στοιχειοθετούν το επιχείρημα περί «αλλοίωσης» αποτελέσματος.

Ωστόσο έχω την εξής απορία: Αν στην απ’ έξω επίθεση της ΕΥΡΥΑΛΗΣ, εκεί που δεν της δόθηκαν οι βολές, η ΕΥΡΥΑΛΗ ευστοχούσε σε τρίποντο (ή σε δίποντο, ή κέρδιζε νέο φάουλ και ευστοχούσε στις βολές), άραγε θα έπρεπε τότε να κάνει ο ΕΣΠΕΡΟΣ ένσταση για αλλοίωση αποτελέσματος; Και τι ελπίδες θα υπήρχαν, για να γίνει δεκτή μια τέτοια ένσταση;

Οι διαιτητές και οι άνθρωποι της γραμματείας κάνουν λάθη. Συνήθως κάνουν λιγώτερα λάθη από τους καλαθοσφαιριστές και τους προπονητές, όπως είδαμε και στον χτεσινό αγώνα.

Στις δεκαετίες που βλέπω μπάσκετ πολύ σπάνια επαναλήφθηκε αγώνας. Και τις σπάνιες φορές που έγινε αυτό, η ένσταση περί αλλοίωσης αποτελέσματος αφορούσε κατά κανόνα την τελευταία καθοριστική φάση κάποιου αγώνα. Δηλαδή το νικητήριο καλάθι που δεν έπρεπε να μετρήσει και μέτρησε ή το καλάθι που θα ήταν νικητήριο αν μετρούσε και δεν μέτρησε.

Καλή συνέχεια σε όλους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.