Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Ταού Κεράμικα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Athens 2007
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Bonzo
Πιο πολύ σταθείται στο δεύτερο όνομα smile.gif tongue.gif (Παπαμακάριος)
AZ1980
QUOTE(JEH @ May 5 2007, 07:31 PM) *
Την περιοδο που επαιζε στον Ολυμπιακο ειχε αρχισει η κατηφορα..
Επισης,γενικα ο Εντνι δεν ηταν και οτι καλυτερο στην οργανωση και στην επιβολη ρυθμου οσο στη δημιουργια φασεων και στο σκοραρισμα..



Ακριβώς αυτό θα απαντούσα. Ούτε λέξη παραπάνω.
Wilkinson
Όσο για την Μακάμπι πέρυσι είχε ομαδάρα αφού είχε
1Τον καλύτερο παίχτη στην ευρώπη Άντονι Πάρκερ(ούτε φέτος υπάρχει καλύτερος απο αυτόν στην ευρπλίγκα)
2Είχε τον καλύτερο σέντερ στην διοργάνωση Νίκολα Βούισιτς...(ο μόνος που έχει κάνει τρίπλ ντάμπλ)!!!!
3Ένα από τα καλύτερα 4 Μασέο Μπαστόν(μοιάζει πολύ με τον Μπατίστ κατα τη γνώμη μου)
4Τον γερόλυκο Ντέρικ Σάρπ(Ακόμα και φέτος βγάζει μάτια παρά την ηληκία του)!!!
5Τον μεγάλο Ουίλι Σόλομον(Δεν χρειάζονται σχόλια)!!!!!!!!

Τι δεν σου άρεσε σε αυτήν την ομάδα??????????
Pierce
QUOTE(Wilkinson @ May 6 2007, 09:41 AM) *
Όσο για την Μακάμπι πέρυσι είχε ομαδάρα αφού είχε
1Τον καλύτερο παίχτη στην ευρώπη Άντονι Πάρκερ(ούτε φέτος υπάρχει καλύτερος απο αυτόν στην ευρπλίγκα)
2Είχε τον καλύτερο σέντερ στην διοργάνωση Νίκολα Βούισιτς...(ο μόνος που έχει κάνει τρίπλ ντάμπλ)!!!!
3Ένα από τα καλύτερα 4 Μασέο Μπαστόν(μοιάζει πολύ με τον Μπατίστ κατα τη γνώμη μου)
4Τον γερόλυκο Ντέρικ Σάρπ(Ακόμα και φέτος βγάζει μάτια παρά την ηληκία του)!!!
5Τον μεγάλο Ουίλι Σόλομον(Δεν χρειάζονται σχόλια)!!!!!!!!

Τι δεν σου άρεσε σε αυτήν την ομάδα??????????

εγω οργανωτη παντως δεν βλεπω ...
ο σολομον μπορει να ειναι καλαθομηχανη στην μερα του αλλα αν δεν ειναι ,καλυτερα να παιζεις με 4 αντι για πεντε με τον σολομον
Wilkinson
QUOTE(pierce21 @ May 6 2007, 10:59 AM) *
εγω οργανωτη παντως δεν βλεπω ...
ο σολομον μπορει να ειναι καλαθομηχανη στην μερα του αλλα αν δεν ειναι ,καλυτερα να παιζεις με 4 αντι για πεντε με τον σολομον

Το ήξερα ότι ο πρώτος που θα απαντούσε θα έλεγε για το Ουίλι αλλά
Όταν έχεις 50%δ 40%τρ 80%β 3ασ και 2κλ τι άλλο να πεις?????
man10
QUOTE(Wilkinson @ May 6 2007, 08:21 AM) *
Το ήξερα ότι ο πρώτος που θα απαντούσε θα έλεγε για το Ουίλι αλλά
Όταν έχεις 50%δ 40%τρ 80%β 3ασ και 2κλ τι άλλο να πεις?????




Κοιτα ο Σολομον περυσι ειχε πολυ πιεση,ως διαδοχος του Σαρας,αλλα πιστευω οτι εκανε οτι μπορουσε.Σκορερ ειναι ο ανθρωπος.
thrylos7
QUOTE
Γενικά όχι, αλλά δεν υπάρχει "γενικά". Πάντα υπάρχει ένα πλαίσιο διεξαγωγής, πάντα με βάση αυτό καθορίζουν ρόστερ και προετοιμασία παιχνιδιού οι ομάδες, όποια από αυτές ανταπεξέλθει είναι η καλύτερη ως προς αυτό το πλαίσιο. Και αυτό είναι το μόνο που μετράει και το μόνο που μπορεί να τεκμηριωθεί, άρα αποτελεί την πιο κοντινή προσέγγιση του "γενικά", που όπως είπα δεν υφίσταται με απόλυτο τρόπο.


Όπως ξαναείπα, δε διαφωνώ με αυτό, έτσι έχει η κατάσταση. Απλά δεν ταυτίζω το γενικά με ένα νοκ άουτ παιχνίδι.. Αυτό μετράει, αλλά μπορούμε να μιλήσουμε με μεγαλύτερη ασφάλεια για σύγκριση μεταξύ ομάδων που έχουν αναμετρηθεί πχ 3 φορές (είτε σε RS, είτε σε TOP 16) στη διάρκεια της χρονιάς.

QUOTE
Απέναντι στη Μακάμπι του Γιασικεβίτσιοθς, ναι, είναι δύσκολο. Απέναντι στην περσινή, όχι, το κατάφερε ως και ο Ολυμπιακός με Έντνι-Παπαμακάριο να κρατούν το τέμπο.


Ακόμη και με χειρότερες (από τον περσινό -πολύ καλό- Ολυμπιακό) ομάδες δυσκολεύτηκε πριν το Final 4, η Μακάμπι τα προηγούμενα χρόνια (με τον Γιασικεβίτσιους δηλαδή).. Στα Final 4 πάντα έπαιζε διαφορετική, ασταμάτητη μέχρι τον περσινό τελικό, ομάδα...
CK13gr
QUOTE(CK13gr @ May 4 2007, 11:36 AM) *
evilmonkey.gif και επειδη εχω τρελαθει με οσα εχω διαβασει για ποιος εχει βαρια φανελα και ποιος ειναι τι...
8 final4 ως τωρα
3 κουπες (μεχρι την Κυριακη)

Το ΠΡΩΤΟ 77.gif


Το ΔΕΥΤΕΡΟ 77.gif 77.gif

Το ΤΡΙΤΟ 77.gif 77.gif 77.gif


και ελπιζω να κανω edit το post την Κυριακη με το 4ο.

Η οργανωση 4ΜΑΗ σας καλημεριζει . smiley.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

κραταω τις υποσχεσεις......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.