Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
daniel10

Δ ΕΣΚΑ 1 ΟΜΙΛΟΣ 2013-14

1) ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ
2) ΑΟ ΚΩΦΩΝ
3) ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
4) ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ(Ε)
5) ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
6) ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ
7) ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
8) ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
9) ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
10) ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
11) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
12) ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
aouas
Γνωρίζοντας αρκετά πλέον πράγματα για αρκετές ομάδες του ομίλου και κατανοώντας και την ημερομηνία που είμαστε τα φαβορί κατά την δική μου άποψη είναι :

1)ΠΑΚ Χαλανδριου
2)Πήγασος Κυψέλης
3)Φοιτητικός Φιλίας

Περιμένω γνώμες και απόψεις..
Καλό καλοκαίρι σε όλους,καλά μπάνια και υγεία πάνω απόλα για να μπορούμε να παίξουμε μπασκετάκι το χειμώνα
marymore
QUOTE (daniel10 @ Jul 23 2013, 10:36 ) *
Δ ΕΣΚΑ 1 ΟΜΙΛΟΣ 2013-14

1) ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ
2) ΑΟ ΚΩΦΩΝ
3) ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
4) ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ(Ε)
5) ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
6) ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ
7) ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
8) ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
9) ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
10) ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
11) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
12) ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ

Μεγάλη διαφορά το φετινό πρωτάθλημα χωρίς την υποχρεωτική παρουσία νέων στην πεντάδα. Τώρα δεν χρειάζεται να ψάχνεις κανένα ταλεντακι να το προωθήσεις στην αντρική ομάδα αλλά κανένα πατσοκοιλια 30+ με αρκετό όγκο για να ρίξει καμιά ψιλή μέσα στην ρακέτα. anyway
Αυτος για εμενα ειναι ενας όμιλος με μέτριες έως κακές ομάδες( Μέχρι στιγμής για τα roster που ακούμε)

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
Παρα πολυ αδύναμες ομαδες ( κρατάω μια επιφύλαξη για την ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ )

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ
Μέτριες για μέση βαθμολογίας και υπό συνθήκες κάποια από αυτές μπορεί να πλασαριστεί τετράδα



ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ(Ε)
Τα εφηβικά είναι πάντα ένα τεράστιο ερωτηματικό και ως προς την δυναμικότητα τους άλλα και την διάρκεια των στόχων τους


ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
Χρειάζεται να μείνουν οι περσινοί παίχτες και παράλληλα να καλύψει πολλές τρύπες με αρκετούς καινούργιους.Αν τα καταφέρει θα το παλέψει αν όχι στον κουβά με την Νίκη Αθηνών

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
Ύστερα από τα περσινά καραγιοζιλικια με τούς πλαστούς ακούγετε ότι έχει ενισχυθεί αρκετά όποτε από τα φαβορί

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
Σύλλογος με χρήμα αλλά και με γραφικό πρόεδρο. Θανατηφόρος συνδυασμός που δεν ξέρεις που θα σε βγάλει. Είχε πάρα πολύ καλούς u20 πέρυσι άλλα χρειάζεται άνδρες για φέτος Είμαι σίγουρος ότι θα βρει Από τα φαβορί το πακ

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Έφυγαν πολλοί παίχτες άλλα ας είναι καλά ο μεγαλομάνατζερ που θα παρκάρει νέο αίμα στον Αστέρα Μεγάλο φαβορί για την πρώτη θέση


ice-wolf
QUOTE(marymore @ Jul 24 2013, 00:34 ) *
Μεγάλη διαφορά το φετινό πρωτάθλημα χωρίς την υποχρεωτική παρουσία νέων στην πεντάδα. Τώρα δεν χρειάζεται να ψάχνεις κανένα ταλεντακι να το προωθήσεις στην αντρική ομάδα αλλά κανένα πατσοκοιλια 30+ με αρκετό όγκο για να ρίξει καμιά ψιλή μέσα στην ρακέτα. anyway
Αυτος για εμενα ειναι ενας όμιλος με μέτριες έως κακές ομάδες( Μέχρι στιγμής για τα roster που ακούμε)

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
Παρα πολυ αδύναμες ομαδες ( κρατάω μια επιφύλαξη για την ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ )

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ
Μέτριες για μέση βαθμολογίας και υπό συνθήκες κάποια από αυτές μπορεί να πλασαριστεί τετράδα



ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ(Ε)
Τα εφηβικά είναι πάντα ένα τεράστιο ερωτηματικό και ως προς την δυναμικότητα τους άλλα και την διάρκεια των στόχων τους


ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
Χρειάζεται να μείνουν οι περσινοί παίχτες και παράλληλα να καλύψει πολλές τρύπες με αρκετούς καινούργιους.Αν τα καταφέρει θα το παλέψει αν όχι στον κουβά με την Νίκη Αθηνών

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
Ύστερα από τα περσινά καραγιοζιλικια με τούς πλαστούς ακούγετε ότι έχει ενισχυθεί αρκετά όποτε από τα φαβορί

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
Σύλλογος με χρήμα αλλά και με γραφικό πρόεδρο. Θανατηφόρος συνδυασμός που δεν ξέρεις που θα σε βγάλει. Είχε πάρα πολύ καλούς u20 πέρυσι άλλα χρειάζεται άνδρες για φέτος Είμαι σίγουρος ότι θα βρει Από τα φαβορί το πακ

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Έφυγαν πολλοί παίχτες άλλα ας είναι καλά ο μεγαλομάνατζερ που θα παρκάρει νέο αίμα στον Αστέρα Μεγάλο φαβορί για την πρώτη θέση



Καλή σεζόν να έχουμε, χωρίς τραυματισμούς (το κυριότερο).

Φίλε μου, μην τσουβαλιάζεις καταστάσεις. Γιατί για τον κάθε "30+ πατσοκοιλιά", όπως λες υπάρχει και το κάθε "18+ κωλόπαιδο", που ευνοούνταν από το μέχρι και πέρυσι σύστημα. Αποτέλεσμα; Πιτσιρικάδες να τα ρίχνουν στον κόκορα και να ΜΗΝ δουλεύουν στις προπονήσεις, αφού με τον έναν ή τον άλλον τρόπο είχαν ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ συμμετοχή. Και από την άλλη άτομα 30+ (όχι απαραίτητα πατσοκοιλιάδες) να δουλεύουν σαν τα σκυλιά στις προπονήσεις, έχοντας παράλληλα και άλλες υποχρεώσεις, πχ, δουλειά, οικογένεια, κοκ...


Διαφωνώ στα περισσότερα προγνωστικά σου.
Για παράδειγμα, το Γκύζη φτιάχνει καλή ομάδα. Και όταν λέω καλή ομάδα, εννοώ ότι η νέα προπονήτρια (νομίζω Γκιόκα είναι το όνομα της), έχει βάλει τα δύο πόδια στο ένα παπούτσι στις βεντέτες της ομάδας. Έχοντας αντιμετωπίσει το Γκύζι πριν κανά μήνα σε φιλικό με την ομάδα μου - και έχοντας παράλληλα και την εικονα του Γκύζι στον περσινό 4ο όμιλο - η διαφορά είναι η μέρα με την νύχτα. Προς το καλύτερο βέβαια.

Και καλό είναι να μην γίνονται προγνωστικά τόσο νωρίς. Γιατί πάντα μα πάντα το μπασκετάκι έχει μία τάση να τα διαψεύδει.

gspara
Ice-wolf εσυ θα παραμεινεις Διονυσο?Ο τρομερος πιτσιρικας σας τι θα κανει?
azeppos
Το σσυτημα φετος πως παει ρε παιδια ακριβως?
ice-wolf
QUOTE(gspara @ Jul 24 2013, 23:07 ) *
Ice-wolf εσυ θα παραμεινεις Διονυσο?Ο τρομερος πιτσιρικας σας τι θα κανει?



Όχι, δεν θα παίζω στον Διόνυσο του χρόνου.
Απ'όσο ξέρω, θα αγωνίζεται στην Β' ΕΣΚΑ με τις Αχαρνείς.

QUOTE(azeppos @ Jul 25 2013, 00:15 ) *
Το σσυτημα φετος πως παει ρε παιδια ακριβως?



Αν δεν αλλάξει κάτι, οι πρώτοι των ομίλων ανεβαίνουν απευθείας στην Γ' ΕΣΚΑ.
Οι ομάδες που τερματίζουν στις θέσεις από 2 έως 4, πάνε μπαράζ.

Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.
el-14
[quote name='aouas' date='Jul 23 2013, 13:03 ' post='612389']
Γνωρίζοντας αρκετά πλέον πράγματα για αρκετές ομάδες του ομίλου και κατανοώντας και την ημερομηνία που είμαστε τα φαβορί κατά την δική μου άποψη είναι :

1)ΠΑΚ Χαλανδριου
2)Πήγασος Κυψέλης
3)Φοιτητικός Φιλίας

Περιμένω γνώμες και απόψεις..
Καλό καλοκαίρι σε όλους,καλά μπάνια και υγεία πάνω απόλα για να μπορούμε να παίξουμε μπασκετάκι το χειμώνα
[/quote
Θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά θα ήθελα να προσθέσω άλλο ένα φαβορί μέσα στην τετράδα που είναι το Γκύζη Πολύγωνο γιατί έχει πολύ καλούς παίχτες, νέα προπονήτρια και χωρίς την υποχρέωση να βάζει τους κακούς έφηβους που έχει και η εικόνα του φέτος θα είναι διαφορετίκη από πέρυσι.
Η γνώμη μου για την πιθανή τετράδα.
1) Πήγασος Κυψέλης
2) Γκύζη Πολύγωνο
3) Φοιτητικός Φιλίας
4) Πακ Χαλανδρίου
Ο Πήγασος γιατί ενισχύθηκε με σημαντικούς παίκτες που νομίζω ότι θα κάνει την διαφορά αφού υπάρχει και το ενδεχόμενο του χρόνου να είναι και στην Γ΄κατηγορία.
Ο Φοιτητικός με αυτά που λέει, ενισχύθηκε και αυτός, αλλά αν θέλετε την γνώμη μου θα έπρεπε να ξεκινάει το πρωταθλημα με μείον βαθμούς για τους πλαστούς παίχτες που είχε πέρυσι.
Το Πακ Χαλανδρίου θα είναι και φέτος μια καλή και υπολογίσημη δύναμη για άνοδο όπως είναι κάθε χρόνο.
Ο ΑΟ Κωφών πιστέυω ότι θα είναι μεταξύ περνάει δεν περνάει στην τετράδα γιατί είναι πάντα αξιόμαχοι.
Ερωτιματικό παραμένει το εφηβικό της πεύκης γιατί τα καλά εφηβικά συνήθως ανεβένουν (Παναθηναικος -Μαρούσι-Αμύντας) και τα άλλα που δεν ανεβένουν παίζουν ρυθμιστικό ρόλο.
Ο Αστέρας Πάτησιων έχει αποδυναμωθεί γιατί έφυγαν όλοι οι καλοί του παίκτες χωρίς να καταφέρει να τους αντικαταστήσει και δεν νομίζω να καταφέρει πολλά πράγματα.
Αποκεί και κάτω η Νίκη Αθηνών -η Λεόντειος - τα Πετράλωνα - ο Ορφέας -και ο Παο Δάφνης θα μαζί με τον Αστέρα θα δοκιμαστούν για τις εξη τελευταίες θέσεις.
Βέβαια να μην ξεχνάμε ότι το πρωτάθλημα είναι μεγάλο και πολλά απρόοπτα συμβαίνουν κατα την διάρκεια του όπως τραυματισμοί - τιμωρίες - αποχωρίσεις παικτών - αποχωρίσεις προπονητών και αλλάζουν τα δεδομένα σε μια βραδιά.
Καλο καλοκαίρι να έχουμε και καλή επιστροφή στα γήπεδα.
el-14
QUOTE(ice-wolf @ Jul 25 2013, 02:21 ) *
Όχι, δεν θα παίζω στον Διόνυσο του χρόνου.
Απ'όσο ξέρω, θα αγωνίζεται στην Β' ΕΣΚΑ με τις Αχαρνείς.




Αν δεν αλλάξει κάτι, οι πρώτοι των ομίλων ανεβαίνουν απευθείας στην Γ' ΕΣΚΑ.
Οι ομάδες που τερματίζουν στις θέσεις από 2 έως 4, πάνε μπαράζ.

Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.

Σωστά τα λες
gspara
Για πειτε και καμμια μεταγραφικη πληροφορια....
Ο Ξανθοπουλος παρεμεινε στο Γκυζη?
Το φοβερο πλει του ΠΑΚ(Τζωρτζοπουλος) νομιζω πηγε Πευκη.
el-14
QUOTE(gspara @ Jul 28 2013, 01:14 ) *
Για πειτε και καμμια μεταγραφικη πληροφορια....
Ο Ξανθοπουλος παρεμεινε στο Γκυζη?
Το φοβερο πλει του ΠΑΚ(Τζωρτζοπουλος) νομιζω πηγε Πευκη.

Ο Ξανθόπουλος από αυτά που είδα μάλλον έμεινε στο Γκύζη.
Για τον Τζωρτζόπουλο δεν γνωρίζω.
doctor_dru
Αλλαγμένη σε μεγάλο βαθμό η ομάδα του Φοιτητικού.Ένα κράμα έμπειρων παιδιών,που έχουν παίξει και παραπάνω(Μαραμένος,Μπουρμπόν),και κάποιοι ταλαντούχοι νέοι στελεχώνουν την ομάδα.Σημαντική η βοήθεια που πήρε από την Αναγέννηση Πετραλώνων καθώς πήρε από κει 3 παιδιά που τελείωσαν το εφηβικό,αλλά και 2 παιδιά της αντρικής ομάδας σε καλή ηλικία.Προσωπικά τους θεωρώ φαβορί για την πρώτη θέση αν καταφέρουν και δέσουν και γίνουν ομάδα.Λογικά Πήγασος και ΠΑΚ Χαλανδρίου θα είναι δυνατοί και φέτος και μένει να δούμε και στην πορεία τους υπόλοιπους...
gspara
QUOTE (doctor_dru @ Aug 1 2013, 02:47 ) *
Αλλαγμένη σε μεγάλο βαθμό η ομάδα του Φοιτητικού.Ένα κράμα έμπειρων παιδιών,που έχουν παίξει και παραπάνω(Μαραμένος,Μπουρμπόν),και κάποιοι ταλαντούχοι νέοι στελεχώνουν την ομάδα.Σημαντική η βοήθεια που πήρε από την Αναγέννηση Πετραλώνων καθώς πήρε από κει 3 παιδιά που τελείωσαν το εφηβικό,αλλά και 2 παιδιά της αντρικής ομάδας σε καλή ηλικία.Προσωπικά τους θεωρώ φαβορί για την πρώτη θέση αν καταφέρουν και δέσουν και γίνουν ομάδα.Λογικά Πήγασος και ΠΑΚ Χαλανδρίου θα είναι δυνατοί και φέτος και μένει να δούμε και στην πορεία τους υπόλοιπους...

Γνωριζεις ποιους δυο πηρε απο το αντρικο της Αναγεννησης?
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Aug 1 2013, 15:38 ) *
Γνωριζεις ποιους δυο πηρε απο το αντρικο της Αναγεννησης?

Νομίζω πως πήρε Κοκορη('91) και Τσιτουρα('92)
Bruja 13

Καλησπερα σε ολους και καλη μπασκετικη χρονια!! Μιας και δεν υπαρχει 'κινηση' ακομα στον 4ο ομιλο...παρεμβαινω λιγο στον δικο σας. Η προκυρηξη της Εσκα δεν αναφερει ακομα τιποτα σχετικα με τις θεσεις ανοδου, νομιζω. Αλλα εαν ισχυει να ανεβαινει ο πρωτος κατευθειαν....ενα εχω να πω, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ(!!!!). Ice-Wolf το διαβασες καπου? Πολλα ειναι αυτα που θα επρεπε να ειχε αλλαξει η ΕΣΚΑ στους κανονισμους της αλλα αυτη ειναι μεγαλη συζητηση. Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!!!
aouas
QUOTE(aouas @ Jul 23 2013, 13:03 ) *
Γνωρίζοντας αρκετά πλέον πράγματα για αρκετές ομάδες του ομίλου και κατανοώντας και την ημερομηνία που είμαστε τα φαβορί κατά την δική μου άποψη είναι :

1)ΠΑΚ Χαλανδριου
2)Πήγασος Κυψέλης
3)Φοιτητικός Φιλίας

Περιμένω γνώμες και απόψεις..
Καλό καλοκαίρι σε όλους,καλά μπάνια και υγεία πάνω απόλα για να μπορούμε να παίξουμε μπασκετάκι το χειμώνα



Δύο μήνες μετά και με βάσει κάποια από τα αποτελέσματα του κυπέλου,κάποια φιλικά και κάποια σχόλια που ακούγονται από δω και από κει....μάλλον επιβεβαιώνομαι...
ΠΡΟΦΑΝΩΣ είναι αρκετά νωρίς αλλά αν δεν υπάρξουν σοβαροί τραυματισμοί,τιμωρίες,μηδενισμοί κτλ κτλ τα φαβορί παραμένουν αυτά που είχα αναφέρει με ένα μοχίτο στο χέρι..
gyzi 13
QUOTE (aouas @ Sep 26 2013, 23:54 ) *
Δύο μήνες μετά και με βάσει κάποια από τα αποτελέσματα του κυπέλου,κάποια φιλικά και κάποια σχόλια που ακούγονται από δω και από κει....μάλλον επιβεβαιώνομαι...
ΠΡΟΦΑΝΩΣ είναι αρκετά νωρίς αλλά αν δεν υπάρξουν σοβαροί τραυματισμοί,τιμωρίες,μηδενισμοί κτλ κτλ τα φαβορί παραμένουν αυτά που είχα αναφέρει με ένα μοχίτο στο χέρι..

Σε πείραξε ρε φίλε το μοχιτιο τελικά Είδες το Πήγασο να τρώει 40 στο κύπελλο και τον έχεις φαβορί? Αν έτρωγε 80 τι θα τον είχες ?outsider?
aouas
QUOTE(gyzi 13 @ Sep 27 2013, 13:25 ) *
Σε πείραξε ρε φίλε το μοχιτιο τελικά Είδες το Πήγασο να τρώει 40 στο κύπελλο και τον έχεις φαβορί? Αν έτρωγε 80 τι θα τον είχες ?outsider?


Έχω δυστύχως μια ασθένεια κατά την οποία όσο και αν πιω δεν με πειράζει.Πέραν του ότι μου έχει στοιχίσει στον οργανισμό , μου έχει στοιχίσει και στην τσέπη μου αλλά είναι μια συζήτηση που δεν θα ήθελα αν την κάνουμε εδώ.

Όσο για τα φαβορί :

Μπορεί ο Πήγασος όντως να μην πήγε καλά στον δεύτερο γύρο αλλά έχει πολύ καλό προπονητή και πολύ καλό ρόστερ το οποίο δεν ήταν πλήρες στο συγκεκριμένο ματς όπως επίσης και δεν είναι στόχος να είναι έτοιμο σε αυτά τα παιχνίδια.Αν δεις το post μου εκτός απο αποτελέσματα κυπέλλου,αναφέρομαι και σε φιλικά και σχόλια.
Αν έχεις κάποια διαφορετική γνώμη,γιαυτό είναι ο ιστότοπος να το συζητήσουμε....αλλά με τεκμήρια και όχι ειρωνεία σε κάποιον άρρωστο

Καλημέρα!!!
gyzi 13
QUOTE (aouas @ Sep 27 2013, 13:38 ) *
Έχω δυστύχως μια ασθένεια κατά την οποία όσο και αν πιω δεν με πειράζει.Πέραν του ότι μου έχει στοιχίσει στον οργανισμό , μου έχει στοιχίσει και στην τσέπη μου αλλά είναι μια συζήτηση που δεν θα ήθελα αν την κάνουμε εδώ.

Όσο για τα φαβορί :

Μπορεί ο Πήγασος όντως να μην πήγε καλά στον δεύτερο γύρο αλλά έχει πολύ καλό προπονητή και πολύ καλό ρόστερ το οποίο δεν ήταν πλήρες στο συγκεκριμένο ματς όπως επίσης και δεν είναι στόχος να είναι έτοιμο σε αυτά τα παιχνίδια.Αν δεις το post μου εκτός απο αποτελέσματα κυπέλλου,αναφέρομαι και σε φιλικά και σχόλια.
Αν έχεις κάποια διαφορετική γνώμη,γιαυτό είναι ο ιστότοπος να το συζητήσουμε....αλλά με τεκμήρια και όχι ειρωνεία σε κάποιον άρρωστο

Καλημέρα!!!

Με παρεξήγησες Σίγουρα δεν σε ειρωνεύτηκα Δεν θα το έκανα ποτέ ειδικά σε άρρωστο άνθρωπο Δεν κατάλαβα ότι αναφερόσουν στα σχόλια και όχι στα επίσημα παιχνίδια. Ναι στις κουβέντες ο Πήγασος είναι μεγάλο φαβορί. Και για να ενισχύσω την άποψη σου εκτός από φοβερό μοντέρνο προπονητή ( η ζώνη 1-3-1 που παίζει 40 λεπτά θα διδαχτεί στα φετινά σεμινάρια προπονητών) έχει και τιτανοτεραστιο βοηθό τον αξεπέραστο ΠΑΝΤΕΛΗ
Πέρα από την πλακιτσα(μην παρεξηγηθεί κανένας από τον Πήγασο) Πακ και Φοιτητικός ακλόνητα φαβορί και ψάξτε τους άλλους 2
el-14
QUOTE(gyzi 13 @ Sep 28 2013, 16:12 ) *
Με παρεξήγησες Σίγουρα δεν σε ειρωνεύτηκα Δεν θα το έκανα ποτέ ειδικά σε άρρωστο άνθρωπο Δεν κατάλαβα ότι αναφερόσουν στα σχόλια και όχι στα επίσημα παιχνίδια. Ναι στις κουβέντες ο Πήγασος είναι μεγάλο φαβορί. Και για να ενισχύσω την άποψη σου εκτός από φοβερό μοντέρνο προπονητή ( η ζώνη 1-3-1 που παίζει 40 λεπτά θα διδαχτεί στα φετινά σεμινάρια προπονητών) έχει και τιτανοτεραστιο βοηθό τον αξεπέραστο ΠΑΝΤΕΛΗ
Πέρα από την πλακιτσα(μην παρεξηγηθεί κανένας από τον Πήγασο) Πακ και Φοιτητικός ακλόνητα φαβορί και ψάξτε τους άλλους 2

Αν κοιτάξεις τα πρώτα post θα δεις, ότι θεωρώ ότι ένα από τα φαβορί είναι και το Γκύζη.
Εσύ όμως βγάζεις την χολή σου για τον Πήγασο, γιατί σ'έναν αγωνα κυπέλου όπου αγωνιστήκαμε με εννέα παίκτες με τον ένατο άρρωστο, είχαμε ως αποτέλεσμα να χάσουμε από μια ομάδα που στο ρόστερ της είχε παίκτη από Α1 τον Παντελιάδη που μας έκανε ότι ήθελε.
Βέβαια και οι περισσότεροι παίκτες του Κούρου ήταν πολλοί καλοί ( ομάδα έτοιμη για να ανέβει από την Γ΄ στην Β΄ και όχι από την Δ΄ στην Γ΄).
Είσαι σίγουρος ότι ο Πήγασος έχει παίξει ποτέ 40 λεπτά 1-3-1;
Γιατί εγώ δεν θυμάμαι να έχουμε παίξει αυτή την άμυνα παραπάνω από ένα δεκάλεπτο σε σύγκριση με σας που παίζατε πέρυσι 30 - 35 λεπτά 2-1-2.
Και επειδή ειρωνεύσαι τον προπονητή μας, καλό θα ήταν να σας έκανε όντως κάποιο σεμινάριο για το πως θα γίνετε καλύτερη όμαδα.
Ασχολήσου με την ομάδα σου και άσε τον Πήγασο.
Και μην μου ότι εκφράζεις μόνο την γνώμη σου, γιατί εμπάθεια εκφράζεις και δεν πείθεις κανέναν.
Ελπίζω φέτος να μην πλακώνεστε μεταξύ σας στους αγώνες και στον πάγκο.
ilsant
QUOTE(tk60 @ Sep 29 2013, 11:14 ) *
Αν κοιτάξεις τα πρώτα post θα δεις, ότι θεωρώ ότι ένα από τα φαβορί είναι και το Γκύζη.
Εσύ όμως βγάζεις την χολή σου για τον Πήγασο, γιατί σ'έναν αγωνα κυπέλου όπου αγωνιστήκαμε με εννέα παίκτες με τον ένατο άρρωστο, είχαμε ως αποτέλεσμα να χάσουμε από μια ομάδα που στο ρόστερ της είχε παίκτη από Α1 τον Παντελιάδη που μας έκανε ότι ήθελε.
Βέβαια και οι περισσότεροι παίκτες του Κούρου ήταν πολλοί καλοί ( ομάδα έτοιμη για να ανέβει από την Γ΄ στην Β΄ και όχι από την Δ΄ στην Γ΄).
Είσαι σίγουρος ότι ο Πήγασος έχει παίξει ποτέ 40 λεπτά 1-3-1;
Γιατί εγώ δεν θυμάμαι να έχουμε παίξει αυτή την άμυνα παραπάνω από ένα δεκάλεπτο σε σύγκριση με σας που παίζατε πέρυσι 30 - 35 λεπτά 2-1-2.
Και επειδή ειρωνεύσαι τον προπονητή μας, καλό θα ήταν να σας έκανε όντως κάποιο σεμινάριο για το πως θα γίνετε καλύτερη όμαδα.
Ασχολήσου με την ομάδα σου και άσε τον Πήγασο.
Και μην μου ότι εκφράζεις μόνο την γνώμη σου, γιατί εμπάθεια εκφράζεις και δεν πείθεις κανέναν.
Ελπίζω φέτος να μην πλακώνεστε μεταξύ σας στους αγώνες και στον πάγκο.

Καταρχήν όποιος ποσταρει σαν gyzi 13 από ότι μπορώ να ξέρω ουδεμία σχέση έχει με τούς παίχτες ούτε με τον στενό κύκλο της ομάδας Όλες αυτές οι αναρτήσεις πιο πολύ για στημένες και προβοκατορικες μου φαίνονται που πασιφανή σκοπό έχουν να προκαλέσουν έριδες του σωματίου μας με άλλες ομάδες.Δεν έχουμε σκοπό να τσιμπήσουμε και να αρχίσουμε διαδικτυακές χαζοκουβεντουλες. Όταν αρχίσει το πρωτάθλημα θα τα πούμε και θα κάνουμε την πλακίτσα μας
Γενικά δεν ασχολούμαστε με άλλα σωματεία ( μας φτάνουν τα τρεχάματα τα δικά μας ) και κατά πόσο με τον Πήγασο
Τώρα για τα συστήματα τις μπουνιές κλπ μπορείς να τα συζητήσεις με τον περσινό coach γιατί προφανώς αυτόν φωτογραφίζεις Για σεμινάριο το βλέπω δύσκολο να το χρειάζεται η coach Γκιοκα αλλά καλού κακού ρώτησε την
Για να κλείνουμε καλή επιτυχία coach σε εσένα και στους αθλητές σου κοιτάξτε να το ευχαριστηθείτε και να τελειώσετε υγιείς όπως ξεκινήσατε


el-14
QUOTE(ilsant @ Sep 30 2013, 00:09 ) *
Καταρχήν όποιος ποσταρει σαν gyzi 13 από ότι μπορώ να ξέρω ουδεμία σχέση έχει με τούς παίχτες ούτε με τον στενό κύκλο της ομάδας Όλες αυτές οι αναρτήσεις πιο πολύ για στημένες και προβοκατορικες μου φαίνονται που πασιφανή σκοπό έχουν να προκαλέσουν έριδες του σωματίου μας με άλλες ομάδες.Δεν έχουμε σκοπό να τσιμπήσουμε και να αρχίσουμε διαδικτυακές χαζοκουβεντουλες. Όταν αρχίσει το πρωτάθλημα θα τα πούμε και θα κάνουμε την πλακίτσα μας
Γενικά δεν ασχολούμαστε με άλλα σωματεία ( μας φτάνουν τα τρεχάματα τα δικά μας ) και κατά πόσο με τον Πήγασο
Τώρα για τα συστήματα τις μπουνιές κλπ μπορείς να τα συζητήσεις με τον περσινό coach γιατί προφανώς αυτόν φωτογραφίζεις Για σεμινάριο το βλέπω δύσκολο να το χρειάζεται η coach Γκιοκα αλλά καλού κακού ρώτησε την
Για να κλείνουμε καλή επιτυχία coach σε εσένα και στους αθλητές σου κοιτάξτε να το ευχαριστηθείτε και να τελειώσετε υγιείς όπως ξεκινήσατε.

Επίσης, ν¨ασε καλά πρόεδρε και ελπίζω να γίνουν δυό ωραία παιχνίδια τα μεταξύ μας.
Noutsaga
έχει κανένας εικόνα από των αστέρα πατησίων ? τον είδα στο κυπελο πραγματικά πολύ κακό αλλά έχει περιθώρια βελτίωσης ...τι πιστεύετε εσείς ?
doctor_dru
Ας κάνω την αρχή και ας ρίξω τα προγνωστικά μου για την 1η αγωνιστική

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 2
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 1
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1

Καλή σεζόν σε όλους με υγεία πάνω απ' όλα!
daniel10

Ας κάνω την αρχή και ας ρίξω τα προγνωστικά μου για την 1η αγωνιστική

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 2
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 2
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1

Καλή σεζόν σε όλους με υγεία πάνω απ' όλα!
aouas
Προγνωστικά.....

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 2
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1
el-14
Προγνωστικά.....

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 2
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1
ilsant
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 2
Δεν νομίζω να έχει κανένας αυτή την στιγμή άποψη για την Λεόντειο. Το καλό είναι ότι είναι στον όμιλο και θα μπορέσουν οι ομάδες να παίξουν σε ένα από τα καλύτερα γήπεδα της Αθήνας. Τώρα ο coach Παπαδημητριου ( άξιος παιδαγωγός και καταπληκτικός προπονητής) μπορεί να έχει φτιάξει και καλή ομάδα.

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 1
Έτσι εύκολα δεν χάνει ο Γκοφας και ας έχει και πιο αδύναμο θεωρητικά roster. Μια δυο προσθήκες χρειάζονταν, γιατί πάλι φέτος θα παίζει με 5 παίχτες, και θα πήγαινε σίγουρα ψηλά Μην παραξενευτείτε αν δείτε να μπαίνει ένας πιτσιρικάς 15χρονος και βάλει και καμιά 10αρια ποντακια

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1
λογικά θα έρθουν με πιο επικίνδυνο να σπάσει την ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ

lets the game begin
Καλή χρονιά
thebestof13
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...


ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 1
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1
doctor_dru
Φοιτητικός Φιλίας - ΑΕ Πετραλώνων 65-54(39-29)

Πολύ καλό το 2ο δεκάλεπτο για τους τυπικά γηπεδούχους που έκλεισαν το ημίχρονο στο +10.Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΕΠ αντέδρασε,κατάφερε να μειώσει την διαφορά και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 48-46.Ο Φοιτητικός ξαναπήρε μπρος στο 4ο και καθάρισε το ματς σχετικά εύκολα.Κορυφαίος για τους νικητές ο Μαραμένος,πρέπει να έβαλε καμιά 20αρα
aouas
Αποτελέσματα:

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 57- 47
-Soft παιχνίδι από δυο σχετικά μέτριες ομάδες αλλά με πολλα περιθώρια βελτίωσης.Δίκαιο αποτέλεσμα

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 57- 56
-Το καλύτερο παιχνίδι της αγωνιστικής απο δύο ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν όπως φαίνεται στον όμιλο.
Νίκη για τον πιο τυχερό με buzzer στο τέλος.Άξιζαν και οι δυο την νίκη.

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 60- 67
-'Αλλες δύο ομάδες που έδειξαν καλύτερα στοιχεία απο πέρσι.Γηπεδούχοι τουλάχιστον 2 σκάλες πιο πάνω απο περσι
και λογικά θα συμμετάσχουν πιο ενεργά στην διαμόρφωση της τελικής κατάταξης

ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 54- 61
-Δεν έχω εικόνα του παιχνιδιού αλλά λογικό αποτέλεσμα βάσει εμπειρίας.

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 65- 54
-Δεν έχω εικόνα του παιχνιδιού αλλά από πληροφορίες οι γηπεδούχοι φαβορί για πρώτη θέση και αναμενόμενο αποτέλεσμα



ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ
aouas
3/5 στην πρώτη αγωνιστική τα προγνωστικά μου....
Λογικά τώρα πάω για ταμείο :

Προγνωστικά :

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 2
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
el-14
4/5 στην πρώτη αγωνιστική....

Προγνωστικά :

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
gspara


ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
gspara
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 62- 52
ilsant
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1
Είναι τόσο κακή η Νίκη που δύσκολα θα έρθει άλλο αποτέλεσμα


ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
δεν τις έχω δει ακόμα τις ομάδες

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
Τελικά την προηγούμενη βδομάδα ήταν τόσο καλός ο Αστέρας η τόσο κακός ο Πήγασος?
Ο Αστέρας περίμενα να έχει μια καλή 5αδα παιχτών όπως πέρυσι άλλα τελικά έχει μόνο τρεις ( super παίχτες μεν αλλά τρεις δε)
Από εκεί και πέρα χρησιμοποιεί 2-3 παιδιά από το εφηβικό του και 2 από το παιδικό του. Μάλιστα στο ματς με τον Πήγασο γύρισε το ματς με 3 εφήβους και 2 παίδες γιατί οι 2 άντρες του είχαν βγει με φάουλ. Αυτή την βδομάδα όμως τα πράγματα θα είναι ιδιαίτερα δύσκολα,γιατί απέναντι του έχει και μια προπονήτρια με τεράστια εμπειρία και ένα roster ίσως το πιο πλήρες του ομίλου
θα ήθελα όμως να ακούσω και την γνώμη του tk60 που βλέπει φαβορί τον Αστέρα

el-14
QUOTE(ilsant @ Oct 18 2013, 00:23 ) *
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 1
Είναι τόσο κακή η Νίκη που δύσκολα θα έρθει άλλο αποτέλεσμα


ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
δεν τις έχω δει ακόμα τις ομάδες

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
Τελικά την προηγούμενη βδομάδα ήταν τόσο καλός ο Αστέρας η τόσο κακός ο Πήγασος?
Ο Αστέρας περίμενα να έχει μια καλή 5αδα παιχτών όπως πέρυσι άλλα τελικά έχει μόνο τρεις ( super παίχτες μεν αλλά τρεις δε)
Από εκεί και πέρα χρησιμοποιεί 2-3 παιδιά από το εφηβικό του και 2 από το παιδικό του. Μάλιστα στο ματς με τον Πήγασο γύρισε το ματς με 3 εφήβους και 2 παίδες γιατί οι 2 άντρες του είχαν βγει με φάουλ. Αυτή την βδομάδα όμως τα πράγματα θα είναι ιδιαίτερα δύσκολα,γιατί απέναντι του έχει και μια προπονήτρια με τεράστια εμπειρία και ένα roster ίσως το πιο πλήρες του ομίλου
θα ήθελα όμως να ακούσω και την γνώμη του tk60 που βλέπει φαβορί τον Αστέρα

1) Στην αναφορά που κάνεις για τον αγώνα Αστέρα - Πήγασος, εκτός του ότι έπαιζαν στο τέλος τα πιτσιρίκια του Αστέρα (ειρωνικό σχόλιο για να υποβαθμίσεις πάλι τον Πήγασο), ξέχασες να αναφέρεις ότι ο Πήγασος κάλυψε μια διαφορά -11 από το 1ο δεκάλεπτο μετά το αρχικό μούδιασμα και σιγά-σιγά πέρασε μπροστά στο σκορ και φυσικά ξέχασες να αναφέρεις ότι ο Πήγασος έχασε με καλάθι εκτός χρόνου ,που ο διαιτητής το ακύρωσε και πηγαίνοντας προς την γραμματεία ο γνωστός κριτης Αρτέμης που παίζει σε όλα τα παιχνίδια ανδρικού - παιδικοεφηβικού γνωστή η φιλία του με τον Αστέρα είπε στον διαιτητή ότι το καλάθι μετράει με αποτέλεσμα να κατακυρωθεί και να χάσουμε, ενώ οι άλλοι δύο κριτές είπαν ότι δεν μπορούν να εκφέρουν γνώμη.
Αυτά για τον αγώνα επειδή είσουν μακριά, αλλά εσύ φυσικά θα πεις ότι το καλάθι μετράει,δεν υπάρχει αμφιβολία.
2) Όσο για το καλύτερο ρόστερ που έχετε,γιατί παίζουν μόνο (8) και κανένας μικρός, θα μου πεις ότι έλειπε ο Τσιγαρίδας.
Ο Πήγασος παίζει με 12 ισάξιους παίκτες και με δύο έφηβους μονίμως στην 5αδα, δεν έχει όμως Ξανθόπουλο αυτό είναι όλο.
3) Και θα σου πω τελικά την γνώμη γιατί έβαλα ότι θα κερδίσει ο Αστέρας .
Γιατί όπως εσύ αναφέρεις όταν έλεγες ότι θα χάσουμε γιατί ο Γκόφας τα κερδίζει αυτά τα ματσάκια (στην περίπτωση μας με την γραμματεία) παίζοντας βρώμικη άμυνα με αποτέλεσμα να αποσυντονίζει τον αντίπαλο άσχετα αν θεωρώ ότι το Γκύζη είναι καλύτερο σαν ομάδα (όπως βλέπεις εγώ δεν κάνω πικρόχολα σχόλια).
Αυτά και δεν χρειάζετε να αναλωθούμε στα είπες είπα, με ρώτησες και σου απάντησα.
Καλή επιτυχία
Και για την Ιστορία Αστερας Πατ. - Πήγασος Κυψ. 57 - 56
Ά 20 - 9 ΄Β 32 - 27 ΄Γ 42 - 47
el-14
[/quote]
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 58 - 50
Κακό παιχνίδι από την ομάδα μου γιατί ακόμη δεν είμαστε έτοιμοι.
gyzi 13
QUOTE (tk60 @ Oct 18 2013, 18:05 ) *
1) Στην αναφορά που κάνεις για τον αγώνα Αστέρα - Πήγασος, εκτός του ότι έπαιζαν στο τέλος τα πιτσιρίκια του Αστέρα (ειρωνικό σχόλιο για να υποβαθμίσεις πάλι τον Πήγασο), ξέχασες να αναφέρεις ότι ο Πήγασος κάλυψε μια διαφορά -11 από το 1ο δεκάλεπτο μετά το αρχικό μούδιασμα και σιγά-σιγά πέρασε μπροστά στο σκορ και φυσικά ξέχασες να αναφέρεις ότι ο Πήγασος έχασε με καλάθι εκτός χρόνου ,που ο διαιτητής το ακύρωσε και πηγαίνοντας προς την γραμματεία ο γνωστός κριτης Αρτέμης που παίζει σε όλα τα παιχνίδια ανδρικού - παιδικοεφηβικού γνωστή η φιλία του με τον Αστέρα είπε στον διαιτητή ότι το καλάθι μετράει με αποτέλεσμα να κατακυρωθεί και να χάσουμε, ενώ οι άλλοι δύο κριτές είπαν ότι δεν μπορούν να εκφέρουν γνώμη.
Αυτά για τον αγώνα επειδή είσουν μακριά, αλλά εσύ φυσικά θα πεις ότι το καλάθι μετράει,δεν υπάρχει αμφιβολία.
2) Όσο για το καλύτερο ρόστερ που έχετε,γιατί παίζουν μόνο (8) και κανένας μικρός, θα μου πεις ότι έλειπε ο Τσιγαρίδας.
Ο Πήγασος παίζει με 12 ισάξιους παίκτες και με δύο έφηβους μονίμως στην 5αδα, δεν έχει όμως Ξανθόπουλο αυτό είναι όλο.
3) Και θα σου πω τελικά την γνώμη γιατί έβαλα ότι θα κερδίσει ο Αστέρας .
Γιατί όπως εσύ αναφέρεις όταν έλεγες ότι θα χάσουμε γιατί ο Γκόφας τα κερδίζει αυτά τα ματσάκια (στην περίπτωση μας με την γραμματεία) παίζοντας βρώμικη άμυνα με αποτέλεσμα να αποσυντονίζει τον αντίπαλο άσχετα αν θεωρώ ότι το Γκύζη είναι καλύτερο σαν ομάδα (όπως βλέπεις εγώ δεν κάνω πικρόχολα σχόλια).
Αυτά και δεν χρειάζετε να αναλωθούμε στα είπες είπα, με ρώτησες και σου απάντησα.
Καλή επιτυχία
Και για την Ιστορία Αστερας Πατ. - Πήγασος Κυψ. 57 - 56
Ά 20 - 9 ΄Β 32 - 27 ΄Γ 42 - 47

Αποκλειστικό βίντεο Τα 16χρονα του Αστερα παιζουν βρωμικη αμυνα και αποσυντονιζουν τους παιχτες του Πηγασου Στο τελος βιντεο και το τελευταίο καλάθι του Αστερα που η γνωστή συμμορία κριτων το μέτρησε
http://www.youtube.com/watch?v=_rGh_fH2290
saras1984
QUOTE (gyzi 13 @ Oct 20 2013, 14:23 ) *
Αποκλειστικό βίντεο Τα 16χρονα του Αστερα παιζουν βρωμικη αμυνα και αποσυντονιζουν τους παιχτες του Πηγασου Στο τελος βιντεο και το τελευταίο καλάθι του Αστερα που η γνωστή συμμορία κριτων το μέτρησε
http://www.youtube.com/watch?v=_rGh_fH2290


Δεν μπορώ να καταλάβω την τόση εμπάθεια προς την αξιοσέβαστη ομάδα του Πήγασου.........

Παρεπιπτόντως Γκύζη-Αστέρας.... +34 το Γκύζη με πολύ καλό μπασκετ από το 1ο λεπτό για την ομάδα της κ. Γκιόκα.....

Έχουμε κανένα άλλο αποτέλεσμα?
thebestof13
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 82-43!!!

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ smile.gif
doctor_dru
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2

Ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα,στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερος ο Φοιτητικός και το καθάρισε.Σε μεγάλη μέρα για τον Φοιτητικό το 7 και το 14
aouas
Αποτελέσματα :

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 58- 50
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 82- 48
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 62- 52
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ 82- 43
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 49- 59

Πάλι 3/5 στα προγνωστικά μου....ευγενικά αποσύρομαι από κάθε πρόγνωση!!
Λέω να ασχοληθώ με σχολιασμό και να γίνω μετά Χριστόν προφήτης πλέον
ilsant
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2 (+20)

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 (+3)
Δεν το εχω δει το Πακ αλλα εχω την αισθηση οτι θα ειναι καλυτερο απο τον Αστερα

ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1 (+3)
Θα πάω με την έκπληξη Τον πιστεύω τον Ορφέα φέτος αν και τα Πετράλωνα έδειξαν ότι έχουν δυνατή ομάδα

ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2 (+20)

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1 (+15)
Η Λεόντειος από ότι είδαμε την πρώτη αγωνιστική πρέπει να έχει το πιο αδύναμο roster στον όμιλο
saras1984
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ.....
ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
OΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 2
ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 1
antarolykos
Καλησπερα σε ολους..
Ετυχε να παρακολουθησω το παιχνιδι αναμεσα στην ΑΟ Κοφων και στην ΑΟ Λεοντειου.Το πρωτο που μου εκανε εντυπωση απο την αρχη του παιχνιδιου ειναι οτι η διαιτησια αφηνε ατιμωρητο το αντιαθλητικο παιχνιδι των γηπεδουχων και παραλληλα χρεωνε την αντιπαλη ομαδα με φαουλ τα οποια ηταν πολυ τραβηγμενα..Οι διαμαρτηριες των φιλοξενουμενων ηταν πολλες και δικαιολογημενα βεβαια αφου οι διατητες απο καποιο σημειο και μετα ηταν προκλητικοι..(Οι γηπεδουχοι βαρεσαν πανω απο 15 βολες ενω οι φιλοξενουμενοι βαρεσαν την πρωτη τους βολη στο 39' καθως σε ολο τον αγωνα συμπληρωσαν για πρωτη φορα ομαδικα φαουλ στο 39).Εν τελη σε εναν αγωνα που θυμιζε "κατς"οι γηπεδουχοι κερδισαν 58-27(χωρις να ειμαι σιγουρος για το σκορ καθως ο πινακας εσβηνε συνεχεια και οταν τον εφτιαχναν η διαφορα μεγαλωνε με μαγικο τροπο) στο οποιο η ετοιμοτητα των γηπεδουχων σε συνδιασμο με τη ελλειψη συυγκεντρωσης των φιλοξενουμενων οδηγησαν τον αγωνα σε ενα αδιαφορο ματς...
saras1984
QUOTE (antarolykos @ Oct 28 2013, 02:43 ) *
Καλησπερα σε ολους..
Ετυχε να παρακολουθησω το παιχνιδι αναμεσα στην ΑΟ Κοφων και στην ΑΟ Λεοντειου.Το πρωτο που μου εκανε εντυπωση απο την αρχη του παιχνιδιου ειναι οτι η διαιτησια αφηνε ατιμωρητο το αντιαθλητικο παιχνιδι των γηπεδουχων και παραλληλα χρεωνε την αντιπαλη ομαδα με φαουλ τα οποια ηταν πολυ τραβηγμενα..Οι διαμαρτηριες των φιλοξενουμενων ηταν πολλες και δικαιολογημενα βεβαια αφου οι διατητες απο καποιο σημειο και μετα ηταν προκλητικοι..(Οι γηπεδουχοι βαρεσαν πανω απο 15 βολες ενω οι φιλοξενουμενοι βαρεσαν την πρωτη τους βολη στο 39' καθως σε ολο τον αγωνα συμπληρωσαν για πρωτη φορα ομαδικα φαουλ στο 39).Εν τελη σε εναν αγωνα που θυμιζε "κατς"οι γηπεδουχοι κερδισαν 58-27(χωρις να ειμαι σιγουρος για το σκορ καθως ο πινακας εσβηνε συνεχεια και οταν τον εφτιαχναν η διαφορα μεγαλωνε με μαγικο τροπο) στο οποιο η ετοιμοτητα των γηπεδουχων σε συνδιασμο με τη ελλειψη συυγκεντρωσης των φιλοξενουμενων οδηγησαν τον αγωνα σε ενα αδιαφορο ματς...


Καλημέρα σας,
Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής
ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟ 2 (+25)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1(+2)
ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 1 (ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ 9)
ΑΟ ΚΩΦΩΝ-ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ 1
ΠΕΥΚΗ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ 2

aouas
Καλημέρα και χρόνια πολλά για την μέρα σε όλους!!!

Αναμενόμενα αποτελέσματα της αγωνιστικής νομίζω αν και δυστυχώς λόγω ασθένειας δεν είδα κανένα.Υπάρχει κάποιος που να έχει δει κάτι και να μας σχολιάσει??
savag1
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 63-61
aouas
Aποτελέσματα :

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. ---> ΡΕΠΟ

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 43- 68
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 63- 61
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 0- 0
ΑΣ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 34- 47
ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 58- 27


1)Ξέρει κανείς τι έχει γίνει με το παιχνίδι Ορφέας-Πετράλωνα...?
2)Φοιτητικός - Γκύζι οι μόνοι αήττητοι μέχρι στιγμής....Προβλέπεται μάχη στην συνέχεια!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.