Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
leonkalf
ΣΗΜΕΡΑ


22.00 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.


Νωρίτερα (20:00) στο ίδιο γήπεδο παίζει το ντέρμπι της Α' κατηγορίας Εθνικός-Φάρος, οπότε όσοι θέλετε να δείτε και το ματς της κατηγορίας ελάτε νωρίτερα να δείτε και τα 2!
Βέβαια, στο συγκεκριμένο γήπεδο είναι λίγες οι θέσεις... οπότε όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.
EPIK
Προβλέψεις από Πέμπτη μιας κ πάει καλά(μετά λένε πως γίνεσαι προληπτικός),πάμε λοιπόν:

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ-1-Δύσκολο παιχνίδι,κρίσιμο για τις πάνω θέσεις,καλύτερη ομάδα η Καστέλλα.

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-1-Νομίζω θα κριθεί σε μικρή διαφορά πόντων,ένα ελάχιστο προβάδισμα ο Πειραικός λόγω οτί παίζει στο γήπεδο του.

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-2-Πέρασε από πιο δύσκολες έδρες,δεν θα χάσει αυτό το παχνιδι.

ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.-1-καλύτερη ομάδα το Ικόνιο κ με γήπεδο δύσκολο.

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-2-Νομίζω δεν θα είναι έκπληξη αν έρθει διπλό.Το ματς ξεκινάει από το χ βέβαια,σίγουρα θα είναι ντέρμπι,αλλά όπως έχω δει κ τις δύο ομάδες νομίζω τα Ταταυλα έχουν την ποιότητα να κερδίσουν τον πολύ καλό ΟΚΕ.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ-1-Δύσκολα θα κάνει κάτι απέναντι στην καλή κ μπασκετική ομάδα της Τερψιθέας.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ-2- Ο Λέων θα το παλέψει,παιχνίδια σαν κ αυτό είναι δίχως αύριο για την ομάδα του Μουριχιδη.Ντέρμπι και αυτό,αν κ θεωρώ οτί ο Φοίνικας έχει καλύτερο ρόστερ,τώρα αν το αποδείξει κ στο γήπεδο, ίσως πάρει το διπλό.

Υγεία κ καλά παιχνίδια!
fair play
ελπιζω να μεινουμε σοβαροι μεχρι τελος σημερα διοτι κανενας αγωνας δε ληγει οταν κατα τα λεγομενα των μπασκετικων
"δε βγει να τραγουδησει η χοντρη" το εχουμε ξαναδει αυτο το εργο στο φοινικα....
καλα παιχνιδακια σημερα και χωρις τραυματισμους....
kastanas13
QUOTE (BILLY9 @ Dec 9 2011, 23:37 ) *
ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. - ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ =71-59 (29-34) Συγχαρητήρια στα παιδια για την νίκη! Πάλι κάναμε κακό πρώτο ημίχρονο, αλλα στο δεύτερο βελτιωθήκαμε αισθητά. Τώρα μας περιμένει δύσκολο παιχνίδι μέσα στην ελευσίνα.

Καλό Βράδυ


Θα συμφωνησω....κακο πρωτο ημιχρονο για τα ταταυλα...στην επαναληψη βελτιωθηκαν αρκετα...

σχετικα ισοδυναμες ομαδες, κατι η απειρια, κατι τα ασχημα εκατερωθεν σφυριγματα, τα νευρα στο ικονιο, η μη αντιδραση απο τον παγκο του ικονιου συντελεσαν στην μεγαλη διαφορα.... οπως κ η σχετικη ευστοχια...σαφως κ δικαιη νικη...

αποψε θα δω το λεων, οποτε τα λεμε μετα...
stathismag
Oπως ηδη γνωριζετε η Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ πηρε μια τεραστια νικη μεσα στα καμινια επι της ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ.Δεν θα μπω σε αναληση του αγωνα θα πω μονο οτι δειξαμε ποιος θελει το παιχνιδι πιο πολυ μεσα στο γηπεδο και μας αξιζε περα για περα η νικη.Δεχτηκαμε 4 τεχνικες ποινες και δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα στο τελος πως ειχαν εστω και λιγοι απο τους αντιπαλους να διαμαρτυρονται στους διαιτητες.Η σημερινη βραδυα ειναι μεγαλη αλλα οχι και μοναδικη.Ερχονται και αλλες{θελω να πιστευω τουλαχιστον}Καλο βραδυ σε ολους
EPIK
QUOTE(stathismag @ Dec 17 2011, 01:14 ) *
Oπως ηδη γνωριζετε η Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ πηρε μια τεραστια νικη μεσα στα καμινια επι της ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ.Δεν θα μπω σε αναληση του αγωνα θα πω μονο οτι δειξαμε ποιος θελει το παιχνιδι πιο πολυ μεσα στο γηπεδο και μας αξιζε περα για περα η νικη.Δεχτηκαμε 4 τεχνικες ποινες και δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα στο τελος πως ειχαν εστω και λιγοι απο τους αντιπαλους να διαμαρτυρονται στους διαιτητες.Η σημερινη βραδυα ειναι μεγαλη αλλα οχι και μοναδικη.Ερχονται και αλλες{θελω να πιστευω τουλαχιστον}Καλο βραδυ σε ολους


Συγχαρητήρια για την δίκαιη νίκη της Νίκαιας για αρχή.Αναφέροντας μόνο τις 4 τεχνικές ποινές της Νίκαιας(φυσικά κάποιες άδικες) κ λέγοντας ''δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι παίχτες της Καστέλλας διαμαρτυρ'ηθηκαν'' αφήνεις υπονοούμενο οτί η Καστέλλα ευνοήθηκε από τη διαιτησία.Θα μπορούσα να αντιπαραθέσω την καθοριστικότερη φάση του παιχνιδιού 3 λεπτά πριν λήξει που πέρνει παίχτης της Καστέλλας επιθετικο του γίνεται φάουλ,δεν το δίνει,παέι η μπάλα σε παίχτη της Καστέλλας σφυρίζει ανύπαρκτα βήματα κ καπάκι τεχνική ποινή στον παίχτη της Καστέλλας ενώ το σκορ είναι στο 56-52,στη συνέχεια μπαίνει κ το τρίποντο με ταμπλό κ αλλάζει το ματς.Χαρακτηριστική άλλη φάση μπρος,πίσω κατά της Καστέλλας με τον διαιτητή στα 2 μέτρα απόσταση κ γυρίζει παίχτης της Νίκαιας κ λέει στον πάγκο μας η μπάλα χτύπησε μισό μέτρο κανονικά μέσα από την γραμμή.Δεν έχει νόημα να αναφέρω περισσότερα,θα ήταν κουραστικό..απλά η διατησία ήταν κακή!!!όπως είναι στα περισσότερα ματς!!!κ δεν βρίσκω λόγω μετά από τέτοια νίκη της ομάδας σου να λες την μισή πραγματικότητα για την διαιτησία κ να αναφέρεις μόνο τις τεχνικές ποινές,το βρίσκω άδικο.

Καλή συνέχεια,υγεία κ το πρωτάθλημα έχει πάρα πολύ δρόμο για όλες τις ομάδες.
fair play
συγχαρητηρια στο φοινικα και ειδικα στα παιδια για το σθενος και για το αποτελεσμα μονο και μονο σε ενα παιχνιδι το οποιο εδειχνε να γερνει προς τον ασσο μεχρι περιπου το 35λεπτο .....ηταν αποδραση απο τους λεοντες κανονικη τη στιγμη που εμεις με 20 λαθοι και αλλες τοσες χαμενες περιπου βολες οποτε μονο ετσι μπορει να χαρακτηριστει κατι τετοιο...
θα σταθωλιγο σε ενα κομματι ιδιαιτερο και το κανω τωρα που δεν εχουμε χασει για να μη φανει οτι θα το ανεφερα λογο ηττας
με απλα λιτα λογια ... καποια παιδια απο αρκετες ομαδες πιστευω τα οποια εχουμε ερθει απο λιγο υψηλοτερες κατηγοριες δεν εχουμε ιδια αντιμετωπιση απο ολους ανεξερετος τους διαιτητες στο παιχνιδι μας οσο αφορα τη σκληροτητα που μας αντιμετωπιζουν στο κομματι της αμυνας.....η απαντηση πολλων εξ αυτων που επαιρνα καθε φορα ηταν...."τι να κανω?δε μπορω να στα δωσω ολα....ελα μωρε τωρα αφου εχεις περισσοτερο ξυλο περσυ .... σου γινεται σε καθε φαση αλλα τι να κανω ολο φρου και φρου μαυρο μπασκετ θα δουν οι απεξω... και αλλα που ειναι να γελας λαμβανω σαν απαντηση...
διαψευστεμε αν κανω λαθος η αν μονο εγω νοιωθω ετσι..... μπορει και να ειμαι εγω "αδερφη" και να μην το αντεχω....ειπαμε μπασκετ ειναι οχι τεννις αλλα να υπαρχει και ενα μετρο....
ευχαριστω....
kastanas13
Λοιπον πηγα στον οκε χτες να δω τον αγωνα με ενα φιλο.... τελικα λογω προβληματος φυγαμε στο ημιχρονο -καμια 20αρια ποντοι η διαφορα-.. κ ηταν σε κακη μερα τα ταταυλα με αστοχια...

κ προλαβα και ειδα κ το ματς στο ικονιο....

εκει ειχε ενταση,παθος, παραξενα σφυριγματα, μια ομαδα που αυτοκτονησε ενω κερδιζε και με 15+ ποντους κ φυσικα μια ομαδα που το παλεψε, κ κερδισε στην τελευταια επιθεση με 3ποντο....

μεγαλη ανατροπη χαρη σε 2 παικτες του αγ.δημ. που εκαναν τη διαφορα στο σκοραρισμα, κ φυσικα στην αξιοπιστια των υπολοιπων....

επισης στο ικονιο δεν αντεδρασαν ποτε....παιζαν ζωνη οσο επεφτε η διαφορα, την αλλαξαν οταν ειχε ηδη μειωθει δραματικα η διαφορα, επισης ειδαμε παραξενα σχηματα χωρις ψηλους, ειδαμε το 1- 2αρι τους που σκοραρει αρκετα να μενει γυρω στα 14-15 λεπτα εξω, κ γενικα περιεργες εικονες στο ικονιο...
magic32
QUOTE(fair play @ Dec 17 2011, 12:37 ) *
συγχαρητηρια στο φοινικα και ειδικα στα παιδια για το σθενος και για το αποτελεσμα μονο και μονο σε ενα παιχνιδι το οποιο εδειχνε να γερνει προς τον ασσο μεχρι περιπου το 35λεπτο .....ηταν αποδραση απο τους λεοντες κανονικη τη στιγμη που εμεις με 20 λαθοι και αλλες τοσες χαμενες περιπου βολες οποτε μονο ετσι μπορει να χαρακτηριστει κατι τετοιο...
θα σταθωλιγο σε ενα κομματι ιδιαιτερο και το κανω τωρα που δεν εχουμε χασει για να μη φανει οτι θα το ανεφερα λογο ηττας
με απλα λιτα λογια ... καποια παιδια απο αρκετες ομαδες πιστευω τα οποια εχουμε ερθει απο λιγο υψηλοτερες κατηγοριες δεν εχουμε ιδια αντιμετωπιση απο ολους ανεξερετος τους διαιτητες στο παιχνιδι μας οσο αφορα τη σκληροτητα που μας αντιμετωπιζουν στο κομματι της αμυνας.....η απαντηση πολλων εξ αυτων που επαιρνα καθε φορα ηταν...."τι να κανω?δε μπορω να στα δωσω ολα....ελα μωρε τωρα αφου εχεις περισσοτερο ξυλο περσυ .... σου γινεται σε καθε φαση αλλα τι να κανω ολο φρου και φρου μαυρο μπασκετ θα δουν οι απεξω... και αλλα που ειναι να γελας λαμβανω σαν απαντηση...
διαψευστεμε αν κανω λαθος η αν μονο εγω νοιωθω ετσι..... μπορει και να ειμαι εγω "αδερφη" και να μην το αντεχω....ειπαμε μπασκετ ειναι οχι τεννις αλλα να υπαρχει και ενα μετρο....
ευχαριστω....

δεν εισαι "αδερφη"..απλα γερασες... smiley.gif ..Περα απο την πλακα το διατητικο ειναι μεγαλο θεμα...μιας και το εθιξα ν αναφερω οτι ειδα κι εγω χτες το καστελλα-νικαια...το δευτερο ημιχρονο..θεωρω οτι ηταν ενα πολυ κακο διδυμο,με πολλα κραυγαλεα λαθη....αυτα που αναφερθηκαν ομως εδω ΔΕΝ ηταν λαθη..και η τεχνικη στην νικαια ηταν σωστη και χαριστηκαν ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ(οταν εχουμε φαει στον φοινικα 7 για ενα απλο ε)και η τεχνικη στο μικρο της καστελλας ηταν σωστη για μια μαλλον κακη αντιδραση πανω στην κρισημοτητα του αγωνα και αφου εγινε μπροστα στον παγκο της νικαιας και με 4 που χαν δωσει προηγουμενως σε αυτους ΔΕΝ γινοταν να μην την δωσει..και το μπρος πισω που αναφερει ο φιλος ΕΡΙΚ ηταν αφου ο αδραμης πατησε τη γραμμη της σεντρας στη συγκεκριμενη φαση..ετυχε να παρατηρω το ποδι του εκεινη τη στιγμη και ειμαι 1000% σιγουρος...

κατα τ αλλα οπως ειπα πριν λαθη εγινα παααρα πολλα εκατερωθεν και δεν νομιζω οτι υπηρχε δολος απλα αυτο ειναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ το επιπεδο της διατησιας στην ενωση...
KAKALOS
QUOTE(stathismag @ Dec 17 2011, 02:14 ) *
Oπως ηδη γνωριζετε η Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ πηρε μια τεραστια νικη μεσα στα καμινια επι της ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ.Δεν θα μπω σε αναληση του αγωνα θα πω μονο οτι δειξαμε ποιος θελει το παιχνιδι πιο πολυ μεσα στο γηπεδο και μας αξιζε περα για περα η νικη.Δεχτηκαμε 4 τεχνικες ποινες και δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα στο τελος πως ειχαν εστω και λιγοι απο τους αντιπαλους να διαμαρτυρονται στους διαιτητες.Η σημερινη βραδυα ειναι μεγαλη αλλα οχι και μοναδικη.Ερχονται και αλλες{θελω να πιστευω τουλαχιστον}Καλο βραδυ σε ολους

το οτι σφυριξε 4 τεχνικες ποινες δε σημαινει οτι σας εσφαξε κιολας τουλαχιστον της 3 της αξιζατε για τον απλο λογο του οτι δε γινεται οποτε ακουμπουσαμε την μπαλα εμεις να φωναζει ο προπονητης σας βηματα!και επειδη αναφερεσαι σε μενα προσωπικα γιατι μονο εγω διαμαρτυρηθηκα στους διαιτητες στο τελος εχω να σου πω απλα οτι ενας παιχτης που παιρνει μεσο ορο σε καθε αγωνα 6-7 φαουλ το να κερδιζει μονο ενα δε νομιζω να ηταν τοσο τελεια η αμυνα που παιχτηκε πανω του και ειδικα με πιο αργους αντιπαλους αλλα δε του σφυριχτηκαν τουλαχιστον 3-4 που θυμαμαι μπαμ!εξ αλλου μην ξεχνας οτι μετα απο τις 3 τεχνικες ποινες που πηρατε καπακια σφυριξε ανυπαρκτο λαθος για να ισοφαρισει και τελος να σου πω οτι σε ενα παιχνιδι που καποια ομαδα θες να την λες ευνοημενη δεν εχει 7-2 φαουλ εναντιον της μεχρι 2 λεπτα πριν ληξει παιχνιδι στην εδρα της!περα απο αυτα πιστευω οτι οι διαιτητες ηταν απαραδεκτοι και δυστυχος δε κανουν να σφυριζουν ουτε 3η εσκανα ουτε 4η!εγιναν πολλα λαθη σημαντικα και για τις 2 ομαδες.σε ολο το παιχνιδι, παροτι δε βρεθηκαμε σε καλη βραδια και με το ριππη να τραυματιζεται και 2-3 παιχτες που δε τραβηξαν τα αναμενομενα,ημασταν μπροστα σε ολο το παιχνιδι σχεδον εκτος απο το τελος που γυρισε το παιχνιδι.το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να καλυψουμε την ηττα με νικες σημαντικες και να κερδισουμε την νικαια στο δευτερο παιχνιδι!
Crete78
QUOTE (kastanas13 @ Dec 17 2011, 13:44 ) *
Λοιπον πηγα στον οκε χτες να δω τον αγωνα με ενα φιλο.... τελικα λογω προβληματος φυγαμε στο ημιχρονο -καμια 20αρια ποντοι η διαφορα-.. κ ηταν σε κακη μερα τα ταταυλα με αστοχια...

κ προλαβα και ειδα κ το ματς στο ικονιο....

εκει ειχε ενταση,παθος, παραξενα σφυριγματα, μια ομαδα που αυτοκτονησε ενω κερδιζε και με 15+ ποντους κ φυσικα μια ομαδα που το παλεψε, κ κερδισε στην τελευταια επιθεση με 3ποντο....

μεγαλη ανατροπη χαρη σε 2 παικτες του αγ.δημ. που εκαναν τη διαφορα στο σκοραρισμα, κ φυσικα στην αξιοπιστια των υπολοιπων....

επισης στο ικονιο δεν αντεδρασαν ποτε....παιζαν ζωνη οσο επεφτε η διαφορα, την αλλαξαν οταν ειχε ηδη μειωθει δραματικα η διαφορα, επισης ειδαμε παραξενα σχηματα χωρις ψηλους, ειδαμε το 1- 2αρι τους που σκοραρει αρκετα να μενει γυρω στα 14-15 λεπτα εξω, κ γενικα περιεργες εικονες στο ικονιο...



-Δεν είδα όλο το παιχνίδι για να μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη αλλά στο τέλος και με την διαφορά στο +1 υπερ του Ίκονιου με το που δέχτηκαν το τρίποντο από το νο 11 του Αστέρα και το παιχνίδι πήγε στο +2 υπερ της ομάδας του Άγιου Δημητρίου δεν υπήρξε καμία αντίδραση από τον πάγκο των γηπεδούχων...Παρά το γεγονός οτί απέμεναν 7 δεύτερα ακόμα και υπήρχε η δυνατότητα για time out για να πάει η μπάλα από το κέντρο και να σχεδιαστεί παράλληλα και μια επίθεση είδα το σοκ αυτών που έπαιζαν με το 3π να έχει μεταδοθεί και στον πάγκο που σάστισε και δεν έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα να διεκδικήσει την νίκη ή έστω την παράταση..Τελικό απότελεσμα ήταν μια προσπάθεια του Τριανταφύλλου ένας εναντίον όλων στην ουσία αφού 2 παίκτες είχαν μείνει πίσω και λάθος στο κέντρο του γηπέδου. Μου προξένησε τόσο μεγάλη εντύπωση που ρώτησα στη γραμματεία αν είχε time out με την απάντηση να είναι θετική..
Συνοπτικά στα σχεδόν είκοσι λεπτά που είδα "ποδοσφαιρικό" ματς, με κακό μπάσκετ και από τους δύο και εκατέρωθεν λάθη κάτι που δείχνει και το τελικό σκορ άλλωστε. Το Ικόνιο ήταν συνεχως μπροστά στο σκορ αλλά το παιχνίδι είχε αρχίσει να γυρίζει και δυστυχώς δεν κατάφερε να βρει λύσεις για να κρατήσει την νίκη μέχρι το τέλος...
-Πρόλαβα να δω και 14 λεπτά από το ντέρμπι των Καμινίων μιας και η προχωρημένη ώρα (22:00) μου έδινε την δυνατότητα αυτή..Δεν μπορώ να έχω άποψη για τις τεχνικές ποινές παρά μόνο για την φάση με τον μικρό της Καστέλλας που μάλλον κάποιος πρέπει να του τραβήξει το αυτί γιατί σε αυτά τα παιχνίδια και ο μισός πόντος μετράει πέρα από την μέρα εκείνη αλλά και για την ρεβάνς. Στο αγωνιστικό μέρος ο Κοτσώβολης με 3π με ταμπλό και στην επόμενη φάση με πίβοτ έγειραν την πλάστιγα για την Νίκαια.. Η αλήθεια είναι ότι κάπου χάθηκε ο έλεγχος του αγώνα από τη διατησία με λάθη και για τις δύο ομάδες..Μια ομάδα που διεκδικεί την άνοδο πάντως δεν επιτρέπεται να τρώει αιφνιδιασμό με συνεργασία των ψηλών της άλλης και πιο συγεκριμένα δεν μπορεί ο Μαγγιώρος να παίρνει ριμπαουντ να τριπλάρει δύο παίκτες και να δίνει πάσα αιφνιδιασμού στον Κοτσώβολη που με την σειρά του πέρασε άλλους δύο και έβαλε καλάθι!!! Δεν είναι θέμα ποιότητας μιας και οι δύο είναι πολύ καλοί, αλλά θέμα ταχύτητας!!!!
stathismag
Καλησπερα σας....ειδα πριν απο λιγο τα post που ανερτησαν οι ΕΡΙΚ και ΚΑΚΑΛΟΣ...Θα θελα να πω καταρχην πως οτι εγραψα τη παρασκευη το βραδυ μετα τον αγωνα μας δεν το εγραψα για να δυναμιτισω κανα κλιμα ουτε να προκαλεσω...οπως αλλωστε δεν εχω κανει ποτε μεσα απο καποιο κειμενο μου.Θα θελα να σας πω παντα καλοπροερετα πως πρεπει να προσεχετε τι γραφετε γιατι μπορει να εκτεθειτε.Αν εχετε διαπιστωσει ο ενας αναφερει οτι οι τεχνικες ποινες ειναι δικαιες ο αλλος οτι καποιες ηταν αδικες....επισης η δηλωση το οτι παμε να ρεφαρουμε,να κερδισουμε στο β γυρο τη νικαια και στο τελος να λες οτι το πρωταθλημα ειναι μεγαλο....κατι δεν κολλαει σε ολο αυτο αν μου επιτρεπεις....τελος παντων δημοκρατια εχουμε οτι θελει γραφει ο καθενας.Οσο για τους διαιτητες πραγματι δεν ηταν και στη καλυτερη μερα αλλα αυτοι ειναι και πρεπει να τους στηριξουμε πιστευω...μιλαω για ολους ετσι;;;;Nομιζω πολυ το κουρασαμε να εχετε καλη συνεχεια εχετε αξιολογο ροστερ και προπονητη
!and1!
QUOTE(stathismag @ Dec 19 2011, 21:21 ) *
Καλησπερα σας....ειδα πριν απο λιγο τα post που ανερτησαν οι ΕΡΙΚ και ΚΑΚΑΛΟΣ...Θα θελα να πω καταρχην πως οτι εγραψα τη παρασκευη το βραδυ μετα τον αγωνα μας δεν το εγραψα για να δυναμιτισω κανα κλιμα ουτε να προκαλεσω...οπως αλλωστε δεν εχω κανει ποτε μεσα απο καποιο κειμενο μου.Θα θελα να σας πω παντα καλοπροερετα πως πρεπει να προσεχετε τι γραφετε γιατι μπορει να εκτεθειτε.Αν εχετε διαπιστωσει ο ενας αναφερει οτι οι τεχνικες ποινες ειναι δικαιες ο αλλος οτι καποιες ηταν αδικες....επισης η δηλωση το οτι παμε να ρεφαρουμε,να κερδισουμε στο β γυρο τη νικαια και στο τελος να λες οτι το πρωταθλημα ειναι μεγαλο....κατι δεν κολλαει σε ολο αυτο αν μου επιτρεπεις....τελος παντων δημοκρατια εχουμε οτι θελει γραφει ο καθενας.Οσο για τους διαιτητες πραγματι δεν ηταν και στη καλυτερη μερα αλλα αυτοι ειναι και πρεπει να τους στηριξουμε πιστευω...μιλαω για ολους ετσι;;;;Nομιζω πολυ το κουρασαμε να εχετε καλη συνεχεια εχετε αξιολογο ροστερ και προπονητη


Όλα καλά κολλάνε.
Ας κοιτάξει ο καθένας την καμπούρα του γιατί στο τέλος μπορεί να μη χρειαστεί να κερδίσεις ματς το οποίο το σκέφτεσαι από τώρα!!

π.χ η Καστέλλα μπορεί να κερδίσει τη Νίκαια στο β γύρο αλλά να μην ανέβει η και από την ανάποδη να κερδίσει η Νίκαια 2η φορά και τελικά να μην ανέβει αυτή.

Στη 2η στροφή φαίνονται οι πραγματικές ομαδές!

Αναφέρομαι γενικά και όχι κάπου συγκεκριμένα.
blove.gif
KAKALOS
QUOTE(stathismag @ Dec 20 2011, 00:21 ) *
Καλησπερα σας....ειδα πριν απο λιγο τα post που ανερτησαν οι ΕΡΙΚ και ΚΑΚΑΛΟΣ...Θα θελα να πω καταρχην πως οτι εγραψα τη παρασκευη το βραδυ μετα τον αγωνα μας δεν το εγραψα για να δυναμιτισω κανα κλιμα ουτε να προκαλεσω...οπως αλλωστε δεν εχω κανει ποτε μεσα απο καποιο κειμενο μου.Θα θελα να σας πω παντα καλοπροερετα πως πρεπει να προσεχετε τι γραφετε γιατι μπορει να εκτεθειτε.Αν εχετε διαπιστωσει ο ενας αναφερει οτι οι τεχνικες ποινες ειναι δικαιες ο αλλος οτι καποιες ηταν αδικες....επισης η δηλωση το οτι παμε να ρεφαρουμε,να κερδισουμε στο β γυρο τη νικαια και στο τελος να λες οτι το πρωταθλημα ειναι μεγαλο....κατι δεν κολλαει σε ολο αυτο αν μου επιτρεπεις....τελος παντων δημοκρατια εχουμε οτι θελει γραφει ο καθενας.Οσο για τους διαιτητες πραγματι δεν ηταν και στη καλυτερη μερα αλλα αυτοι ειναι και πρεπει να τους στηριξουμε πιστευω...μιλαω για ολους ετσι;;;;Nομιζω πολυ το κουρασαμε να εχετε καλη συνεχεια εχετε αξιολογο ροστερ και προπονητη

οτι διαβαζεις λογικο ειναι να μην κολλαει γιατι ειναι αποψεις 2 ατομων εμενα και του ΕΡΙΚ τον οποιο ουτε καν γνωριζω ποιος ειναι.ο κανονισμος φετος λεει να πεφτουν φουλ τεχνικες οποτε δε το βρισκω αδικο τουλαχιστον για τις 3 τεχνικες απο τις 4που φωναξατε πολυ χωρις παρεξηγηση.τελος του ματς λοιπον το αφηνω εδω και προχωραμε!
EPIK
Το κακό με την διαιτησία δεν είναι όταν δεν βλέπει κάτι ,γιατί ούτε εμείς είμαστε οι παιχταράδες,αλλά οτί τις περισότερες φορές σφυρίζει διαφορετικά από εβδομάδα σε εβδομάδα.Δηλαδή τη μία επιτρέπει το hand checking την άλλη σου λέει πάρε τα χέρια σου-την μία δίνει όλες τις επαφές,την άλλη δεν σφυρίζει φάουλ με τπτ κτλ κτλ.Ας υπήρχε μία γραμμη από την εσκανά τουλάχιστον.Για τα υπόλοιπα ποστ δεν θα σχολιάσω, ο καθένας έχει την άποψη του.Επίσης δεν είναι κακό να διαφωνούμε από τη στιγμή που ό,τι λέμε είναι στα πλαίσια της κουβέντας χωρίς εμπάθεια.
Ας μην κουράζω,πάμε στα προγνωστικά λοιπόν:

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ - Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ-2- Τα Σούρμενα έχουν ανέβει,θα είναι δύσκολο ματς,πιστεύω στο διπλό όμως.

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ-1- Και αυτό το ματς δύσκολο,αν δεν το πάρει ο Πειραικός θα έχει πρόβλημα,οριακή διαφορά στο σκορ.

Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ-1- Καλή ομάδα η Νίκαια όπως έχω πει εδώ κ καιρό,κ το Ικόνιο μου άρεσε σαν ομάδα,αλλά δύσκολα θα κάνει κάτι εκτός έδρας.

ΑΓ. ΔΗΜ. - Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-1-Εχω την εντύπωση πως τα παιδιά στον Αστέρα έχουν αδικήσει λίγο τον εαυτό τους,δεν είναι κακή ομάδα κ θεωρώ οτί μπορεί να κάνουν την έκληξη απέναντι στον έμπειρο ΟΚΕ

ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο. - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-1- Αν θέλει να κάνει το κάτι παραπάνω πρέπει να κερδίσει,δεν νομίζω να κάνει την έκπληξη η Τερψιθέα αύριο.

ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-1-η Σμύρνη έχει καλή έδρα,θεωρώ οτί θα δυσκολευτούν αρκετές ομάδες εκεί.Ο Λέων άλλαξε πρπονητή,αλλά η γνώμη μου είναι οτί δεν ήταν θέμα προπονητή, αλλά οτί έχει ένα από τα πιο αδύναμα ρόστερ στην κατηγορία,κ ειδικά αν δεν κατέβει κ ο Λουκής δεν έχουν καμία τύχη.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ - ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-2- χωρίς πολλά σχόλια δεν θα χάσει ο Ερμής.

ΥΓ.1 Αν κ έχω πάνω κάτω εικόνα, θα κάνω ανασκόπηση για όλες τις ομάδες μόλις τελειώσει ο α γύρος που θα τις έχω δει όλες.
ΥΓ.2 Καλά παιχνίδια να έχουμε χωρίς τραυματισμούς
ΥΓ.3 Κ φυσικά καλά Χριστούγεννα με υγεία κ ευτυχία σε όλους κ τις οικογενειές τους!
stathismag
Καλησπερα σας...θελω να ευχηθω σε ολους καταρχην να εχουμε μια καλη χρονια και οτι καλυτερο για το 2012.Σημερα ηομαδα μου εκανε αλλη μια σπουδαια εμφανιση και κατεκτησε τη νικη απεναντι σε ενα πολυ αξιολογο αντιπαλο οπως ο Ο.Κ.Ε. Παροτι ειχαμε μια απροσμενη απουσια της τελευταιας στιγμης{ΚΟΤΣΩΒΟΛΗ} δειξαμε ποσο πολυ θελαμε το παιχνιδι απο την αρχη που ξεκινησε ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΑΜΕ Ο-12.Η διαφορα ηταν σχεδον πανω απο τους 10π. σε ολο τον αγωνα και δεν νομιζω οτι απειληθηκαμε ιδιαιτερα.Ειχαμε σωστες επιλογες και ελενξαμε το ρυθμο του αγωνα οπως και τα ριμπαουντ.Θελω να ευχηθω καλη συνεχεια στην αντιπαλη ομαδα.Εχουμε εναν ολοκληρο γυρο ακομα μπροστα μας και τιποτα δεν εχει τελειωσει για κανεναν.Καλο βραδυ σε ολους
kurspuroskaroumpalos
Ο Ερμής κέρδισε ευκολα την Νέα Σμύρνη και έκανε το 13-0. Η διαιτησία ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΗ! Ειδικά ο ένας δεν ήξερε τι σημαίνει hand-check..τι να πεις...

Ο πρώτος γύρος τελειώσε και έχουμε εικόνα από όλες τις ομάδες πλέον. Μπορώ να πω ότι η πιο αντιπαθητική ομάδα της κατηγορίας είναι η Νέα Σμύρνη. Ατσούμπαλο ξυλίκι, βρόμικα εκτος φάσης χτυπήματα εν ψυχρώ κτλ.. Όπως είπα και στον προπονητή της... Ευχομαι να παίζεται η παραμονή τους την τελευταία αγωνιστική...

Φιλια!
BILLY9
Καλημέρα ,
ΛΕΩΝ- ΤΑΤΑΥΛΑ= 72-69( 60-60)
Πρώτη φορα θα μιλήσω για την διαιτησία! Ήταν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Για να πάρουμε ένα φαουλ επρεπε πρωτα να κάνουμε
αίτηση. Στα 4 φάουλ μας έδιναν το ένα. Αντιθέτως στην ομάδα του Μοσχάτου κάθε επαφή ήταν φάουλ.
Τι να πω αμυντικά που δεν δόθηκαν , επιθετικά φάουλ που δεν δοθηκαν στην ομάδα μου, τεχνική ποινή που δν δόθηκε στον παιχτη του λέοντα που πέταξε στο 4 δεκάπτο νευριασμένος την μπάλα πάνω σε παιχτη της ομάδας μου! Αποκορύφωμα το τελευταίο σουτ στην παράταση που κάνει βήματα ο παίχτης που σουτάρει και χάνουμε τον αγώνα.
Δν ψάχνω δικαιολογίες για την ήττα . Καποιοι ήμασταν κακοί χθές. Σε αυτους ήμουνα και εγω που έκανα ίσως το χειρότερο παιχνίδι φέτος.

Υ.Γ Ξέχασα να αναφέρω ότι σε όλο το παιχνίδι πήρα μόνο 3 φάουλ!!! Πως γίνεται αυτο δν ξέρω! Ισως οι διαιτητές να ξέρου καλύτερα ....... ισως όμως να είναι άσχετοι!!

Καλη συνέχεια

kastanas13
ουδετερος γαρ το παρακολουθησα,κ η αληθεια ειναι οτι επεσε πολυ ξυλο χωρις φαουλ στο εν λογω ματς... παραξενα σφυριγματα εκατερωθεν παντως...


υγ: τα σουρμενα συνεχιζουν την ανοδικη τους πορεια... το ικονιο σε βαθυ υπνο...παικτες ,προπονητης ολοι...

δε θα γλυτωσει τον υποβιβασμο...

EPIK
Τέλος Α γύρου,πλέον το πρωταθλημα ειναι ακριβώς στη μέση και μπορούμε να κάνουμε κάποιες εκτιμήσεις.'Εχω δει όλες τις ομάδες κ θα προσπαθήσω όσο πιο σύντομα να πω 2 λόγια για την κάθε μία.Ξεκινόντας βαθμολογικά:

Ερμής Πειραιά:Νομίζω το εισιτήριο της ανόδου κ του πρωταθλήματος το έχουν στην τσέπη,ίσως πλέον το κίνητρο που έχουν να είναι να τελειώσουν χωρίς ήττα.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ:Καλή ομάδα με καλό προπονητή που βρίσκεται δίκαια στην 2η θέση.Έχει ένα μικρό πλεονέκτημα στο θέμα ανόδου σε σχέση με τους διώκτες της καθώς έχει διαφορά βαθμολογική κ τους έχει κερδίσει κ εκτός έδρας.Σίγουρα θα πρωταγωνιστήσει κ στο β γύρο.

ΟΚΕ:'Eμπειρη ομάδα,προσωπικά δεν με έχει εντυπωσιάσει,αρκετά βαρύ σχήμα που όποιες ομάδες παίξουν σωστά στο ανοιχτό γήπεδο θα της δημιουργήσουν προβλήματα.Από κει κ πέρα είναι μία απο τις ομάδες που είναι φαβορί για την άνοδο και με μία νίκη παραπάνω από Καστέλλα κ Ταταύλα.

Καστέλλα: δεν θα γραψω κατι για την ομάδα μου,καλύτερα θα ήταν να πει κάποιος ''αντίπαλος'' μιας κ διαφορετικά τα βλέπεις τα πράγματα από εξω σε σχέση με μέσα,όλα θα κριθούν στον β γύρο.

ΤΑΤΑΥΛΑ: 'Eκπληξη μου έκανε η ήττα από το Λέων την Παρασκευη.Καλή ομάδα με καλά κορμιά, και αυτή προσπαθούν κ καπου εκεί που αρχίζουν να τα καταφέρνουν κάνουν την ήττα που δεν πρέπει όπως προχθές.Θα διεκδικήσουν την άνοδο στα ίσα με τους άλλους 3 από πάνω.

Τερψιθεά: Νεανική ομάδα με υποσχέσεις για το μέλλον.Δεν νομίζω πως θα κάνει την υπέρβαση φέτος.Μου άρεσε το μπάσκετ που επαιζαν κ οτί εφάρμοζαν το πλανο τους στο γήπεδο.Τουλάχιστον με εμάς γύριζαν αρκετά την μπάλα στην επίθεση κ στην άμυνα πίεζαν με παγίδες.

Αστέρας Αγ.Δημητρίου: Το είχα γράψει κ παλαιότερα πως κάπου έχουν αδικήσει τον εαυτό τους όταν ήταν πιο χαμηλά βαθμολογικά.Κάπου στη μέση θα τερματίσουν έχω την εντύπωση.

Φοίνικας Αγ. Σοφιάς: Από της πιο απρόβλεπτες ομάδες!Μπορούν να κερδίσουν κ να χάσουν από οπιαδήποτε ομάδα.Έχει κάποια έμπειρα παιδιά έναν αρκετά καλό προπονητή από κει κ πέρα δεν νομίζω ούτε θα πέσουν αλλά ούτε θα κάνουν κάποια υπέρβαση.

Ικόνιο: Στην αρχή νόμιζα οτί θα τα πάνε καλύτερα και θα είναι η έκπληξη του πρωταθλήματος,τον τελευταίο καιρό όμως έχουν δείξει άλλο πρόσωπο κ αν συνεχίσουν έτσι θα παλέψουν για την παραμονή.Καλό ρόστερ επίσης.

Σούρμενα: Εκεί που όλοι τους είχαν ξεγραμμένους πήραν εμπρός για τα καλά με σερί νίκες.Όταν από 0-9 βρίσκεις ψυχολογία κ δεν διαλύεσαι μόνο μπράβο αξίζουν στα παιδιά των Σουρμενων.Θα κάνουν αρκετές ζημιές στον β γύρο,από εκεί κ πέρα δεν σημαίνει οτί τους έχει εξασφαλιστεί και η σωτηρία παρά το σερί των 4 νικών.

Πειραικός:Καλό περιφερειακό ρόστερ,η μπάλα περνάει πολύ από Ντακούλια,εμφανης αδυναμία στους ψηλούς.Δεν παρατάνε τα παιχνίδια κ θα προσπαθήσουν να σωθούν.θα ζορίσουν όλες τις ομάδες στον β γύρο.

Νέα Σμύρνη: Δεν ξέρω γιατί ,αλλά κ εμένα μου έχουν κάνει αρνητική εντύπωση,ίσως το σκληρό τους παιχνίδι,ίσως ο προπονητής τους,(χωρίς να σημαίνει πως υπάρχει κάτι με τα παιδια της Σμύρνης,μερικοί είναι κ πολύ καλά παιδιά).Έχουν δυνατή έδρα κ σε μεγάλο βαθμό εκεί θα στηρίξουν την προσπαθειά τους για σωτηρία κ φέτος.

Αρμενική: Mας είχαν συνηθίσει να σώζονται με ευκολία κ να τερματίζουν κάπου στη μέση.Έχουν κάποιους έμπειρους παίχτες κ σε γενικές γραμμές δεν νομίζω πως η αξία της ομάδας είναι για πρωτελευταία.'οπως έχει πάει θα παλέψουν κ αυτοί να σωθούν.

Λέων Μοσχάτου: Στην τελευταία θέση,αλλάγες στο ρόστερ σε σχέση με πέρσυ,αλλάγες προπονητη κ ανακοινώσεις της διοίκησης φέτος για εσωτερικές διαφωνίες.Δεν είναι κ τα πιο ευχάριστα τα παραπάνω αλλά νομίζω αν κάτι πρέπει να αναγνωρίσω είναι πως είναι η πιο μαχητική ομάδα στην κατηγορία, τώρα αν αυτό φτάνει θα δείξει..

Υ.Γ. Μπορεί να αδίκησα ή να ευνόησα κάποιους,είναι απλά η προσωπική μου γνώμη.Προφανώς βγαίνουν κάποια συμπεράσματα αλλα το πιο σημαντικό είναι πως έχει αρκετό δρόμο μέχρι το φινάλε κ για τους πάνω κ για τους κάτω(ας μην ξεχνάμε οτί ο Προφήτης Ηλίας είχε 4-8 την περασμένη σεζόν κ όλοι τον είχαν ξεγραμμένο..κ όχι μόνο δεν έπεσε αλλά ανέβηκε κατηγορία)

Υ.Γ. Καλή χρονιά,καλά παιχνίδια,υγεία σε όλους κ να ευχαριστιόμαστε το παιχνίδι όσο το επιτρέπουν τα πόδια μας κ οι υποχρεώσεις μας.
SpIlIoS3pts
Καλησπέρα δεν θέλω να σπαμάρω το φόρουμ, απλά θέλω να προωθήσω το μπασκετικό μπλογκ που έφτιαξα, θα εκτιμήσω πολύ να το επισκεφθείτε και να σχολιάσετε ότι σας αρέσει ή δεν σας αρέσει. Το λινκ είναι αυτό http://bbloggervic.blogspot.com/ και ελπίζω να το ευχαριστηθείτε σαν μπασκετικοι φαν! Ευχαριστώ!
stathismag
Καλησπερα απο μενα....θα θελα να κανω ενα σχολιο για το παιχνιδι της ομαδας μου της ΝΙΚΑΙΑΣ με την ΤΕΡΨΙΘΕΑ που βρηκε νικητρια την ομαδα της γλυφαδας.Χαρακτηριζω δικαιη την επικρατηση αφου παρουσιαστηκε πολυ διαβασμενη στον αγωνιστικο χωρο και καταφερε να αντιμετοπισει πολλα απο τα ατου μας.Περα απο αυτο η ομαδα μου εκανε μακραν το χειροτερο της παιχνιδι με πολλα αστοχα σουτ,κακικστες επιλογες στην επιθεση και δεν ειχαμε αυτο το δεσιμο σαν ομαδα που μας χαρακτηριζει.Παρολα αυτα φτασαμε μια ανασα απο τι να κλεψουμε το ματσ στο τελος αλλα δυστυχως αλλη μια αστοχη προσπαθεια μας τη στερησε.Πρεπει να παραδειγματιστουμε απο την ηττα αυτη,να δουλεψουμε στο γηπεδο γιατι το πρωταθλημα εχει ακομα δρομο και ειναι κριμα να πεταξουμε οτι εχουμε καταφερει μεχρι τωρα.Θελω να πιστευω πως θα τα καταφερουμε στο τελος.Καλη συνεχεια να ευχηθω και στην ομαδα της ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
milf_hunter#6
Καλησπερα σε ολους! Χθες εγινε ενα παρα πολυ καλο και δυνατο παιχνιδι στην ελευσινα αναμεσα σε οκε και σουρμενα.... Δυστυχως στο τελος χασαμε ενα παιχνιδι που αν ειμασταν πιο συγκεντρωμενοι σε καποια διαστηματα θα μπορουσαμε να το ειχαμε παρει! Τωρα παμε για το επομενο παιχνιδι στην εδρα μας με την ομαδα της τερψιθεας....
Johnny Shooter
Πάντως αξίζουν πάρα πολλά συγχαρητήρια φυσικά στα παιδιά (θέλει "@@" και ΜΑΓΚΙΑ) αλλά κατ' αρχήν στον προπονητή Λιουδάκη, που έχουν καταφέρει μετά το πολύ κακό ξεκίνημα (0 νίκες 9 ήττες) να παίζουν όμορφο μπάσκετ και να κοιτάνε στα ίσια όλους τους αντιπάλους... βγάζοντας και αποτέλεσμα βαθμολογικά!!!
stathismag
kαλησπερα σε ολους και ολες.Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ-ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 61-55.Σημερα ειχαμε ενα καταπληκτικο α' ημιχρονο με αιφνιδιασμους,σωστες επιλογες και γενικα πολυ καλη εμφανιση της ομαδας.Δειξαμε απο την αρχη οτι θελουμε πολυ τους 2 ποντους της νικης .Το σκορ εκλεισε στο ημιχρονο με +25π υπερ της ΝΙΚΑΙΑΣ.Δυστυχως στο β ημιχρονο δεν ειμασταν αυτοι που επρεπε και δωσαμε δικαιωμα στην αντιπαλη ομαδα να πλησιασει στο σκορ και να μας απειλησει.Παραμειναμε ψυχραιμοι και κατακτησαμε δικαια το ροζ φυλλο του αγωνα που μας διατηρει στη 2η θεση.Συγχαρητηρια στην αντιπαλη ομαδα για τη προσπαθεια που κατεβαλλε και δεν παρατησε το ματς
platsi
mpravw re mag.........
milf_hunter#6
Λεων-Σουρμενα 2 στην παραταση.... Πολυ σκληρο παιχνιδι μεχρι το τελος αλλα ευτυχως ειχαμε καθαρο μυαλο και φυγαμε με την νικη! Συγχαρητηρια σε ΟΛΗ την ομαδα!!!!
iverson7
Με step-back 2ποντο αλα Derrick Rose wos_sport4.gif του Αλεξ Ιμπραημακη στην εκπνοη του παιχνιδιου ο Πειραικος περασε απο την Γλυφαδα νικωντας την Τερψιθεα!Πραγματικα μεγαλη και σημαντικη νικη wos_sport5.gif !!οσοι ηταν χτες στο γηπεδο (που πραγματικα χαρηκα γιατι ειχε αρκετο κοσμο,κυριως παιδια) μπορουν να φωναζουν τον Αλεξ και "Luka Toni" shot.gif υστερα απο τον τρελο πανηγυρισμο μετα το το τελευταιο ευστοχο σουτ!αυτα!καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες
TheVoice
Σούρμενα - Ερμής Πειραιά 57 - 72

Καταρχάς ένα μεγάλο μπράβο στους παίκτες των Σουρμένων που το χτύπησαν στα ίσα το παιχνίδι παρ'ότι έμειναν από νωρίς με 5 παίκτες. Λόγω και του τραυματισμού του ενός playmaker της ομάδας. Κατά δεύτερον είναι unfair να λέει ο προπονητής του Ερμή Πειραιά σε παίκτη του βάρα τον (εννοώντας να χτυπάει το playmaker της αντίπαλης ομάδας) και στην αμέσως επόμενη φάση ο παίκτης του Ερμή τον έσπρωξε και τον έκανε να σωριαστεί στο δάπεδο όπου χτύπησε το κεφάλι του. Και φυσικά ο Μπάμιας σόρρυ ο Φασόλης που ήταν δίπλα στη φάση δεν έδωσε τίποτα. Για άλλη μια φορά ο Φασόλης κατάφερε και το γάμησε το παιχνίδι. Ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άφησε με τίποτα τα Σούρμενα να μείνουν κοντά στο σκορ μη σφυρίζοντας τα φάουλ που έπρεπε και μη δίνοντας τις παραβάσεις που έπρεπε ως όφειλε.
don3pleta
QUOTE (TheVoice @ Feb 10 2012, 23:32 ) *
Σούρμενα - Ερμής Πειραιά 57 - 72

Καταρχάς ένα μεγάλο μπράβο στους παίκτες των Σουρμένων που το χτύπησαν στα ίσα το παιχνίδι παρ'ότι έμειναν από νωρίς με 5 παίκτες. Λόγω και του τραυματισμού του ενός playmaker της ομάδας. Κατά δεύτερον είναι unfair να λέει ο προπονητής του Ερμή Πειραιά σε παίκτη του βάρα τον (εννοώντας να χτυπάει το playmaker της αντίπαλης ομάδας) και στην αμέσως επόμενη φάση ο παίκτης του Ερμή τον έσπρωξε και τον έκανε να σωριαστεί στο δάπεδο όπου χτύπησε το κεφάλι του. Και φυσικά ο Μπάμιας σόρρυ ο Φασόλης που ήταν δίπλα στη φάση δεν έδωσε τίποτα. Για άλλη μια φορά ο Φασόλης κατάφερε και το γάμησε το παιχνίδι. Ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άφησε με τίποτα τα Σούρμενα να μείνουν κοντά στο σκορ μη σφυρίζοντας τα φάουλ που έπρεπε και μη δίνοντας τις παραβάσεις που έπρεπε ως όφειλε.


Προφανως φιλε μου ειδες αλλο παιχνιδι... Τα Σουρμενα εχασαν απο μια καλυτερη ομαδα κυριως γτ δεν ειχαν αλλες λυσεις και τα παιδια εμειναν απο δυναμεις...
Αλλα σε παρακαλω μην λες οτι χτυπησαμε επειτηδες καποιο παιδι για να δημιουργησεις εντυπωσεις...
Για ενα ακομα παιχνιδι στο τελος κερδισε η καλυτερη ομαδα τησ κατηγοριας... και το 17-0 τα λεει ολα...!!
kurspuroskaroumpalos
Καταρχάς συγχαρητήρια στα παιδια των Σούρμενων, που δεν αφήνουν την ομάδα στην τύχη της κ κατεβαίνουν έστω 7 παίκτες. Ο Ερμής ήταν σε ίδια κατάσταση πριν από δύο χρόνια, όταν είχαμε 0-8, λάκισαν οι περισσότεροι αλλά μείναμε 7-8-9 άτομα και το προσπαθήσαμε. Πέσαμε μεν, αλλά με το κεφάλι ψηλά. Εύχομαι να μην έχουν την ίδια κατάληξη και εκείνοι κ να σώσουν την κατηγορία.

Δεύτερον, θέλω να πω για τον τραυματισμό του παιδιού (νούμερο δεν θυμάμαι). Θεωρώ 100% άδικο το να κατηγορείται ένα παίδι, ο Βλαχάκης, το οποίο δεν έχει δώσει κανένα δικαίωμα, πόσο μάλλον όταν δεν φταίει. Ήμουν δίπλα ακριβώς στη φάση. Ο παίκτης των Σούρμενων πήδηξε για το ριμπάουντ, υπολογίζοντας να στηριχτεί (μπασκετικά) στον Μπάμπη, που όμως τραβήχτηκε κ έτσι έπεσε πολύ άτσαλα. Ειλικρινά, εγώ τρόμαξα όταν έσκασε με το κεφάλι, αλλά ο Βλαχάκης δεν φταίει σε τίποτα και το εξήγησα στα παιδιά εκείνη την ώρα.

Τρίτον, ο κόουτς μας ποτέ (ΠΟΤΕ, όμως) δεν μας έχει δώσει εντολή να χτυπήσουμε αντιαθλητικά κάποιον αντίπαλο. Είμαστε Πειραιώτες, φοράμε παντελόνια κ ποτέ δεν θα κάναμε κάτι τέτοιο. Και ο χαρακτήρας και η παιδεία του κόουτς μας δεν θα επέτρεπαν να μας πει κάτι τέτοιο. Απλά πράγματα...

Στα του παιχνιδιού τώρα. Μπήκαμε μάλλον σαν υπνωτισμένοι γιατί θεωρήσαμε ότι ο αντίπαλος θα ήταν εύκολη λεία, αλλά ευτυχώς τελικά δεν το πληρώσαμε. Στο πρώτο ημίχρονο το μυαλό μας ήταν στο... "Καραϊσκάκης" και βρεθήκαμε να χάνουμε 7 πόντους. Έχουμε τραυματίες και τα δύο πλέι μέικερ μας και δεν είχαμε καθόλου ρυθμό. Στο δ' δεκάλεπτο μπήκε ο Τσανάκας και μας οργάνωσε, νομίζω έχουμε καλύτερη ομάδα, τα Σούρμενα "έσκασαν" και πήραμε το "διπλό".

Πλέον έχουμε 17 στα 17 και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι. Καλή συνέχεια στα Σούρμενα, που πιστεύω ότι δεν θα πέσουν γτ έχουν καλύτερη ομάδα από κάτι άλλους. Το θέμα είναι να μη διαλυθούν.

Νο. 6 - Ερμής Πειραιά
Μάριος Μαστρογεωργίου
magic32
QUOTE (TheVoice @ Feb 10 2012, 23:32 ) *
Σούρμενα - Ερμής Πειραιά 57 - 72

Καταρχάς ένα μεγάλο μπράβο στους παίκτες των Σουρμένων που το χτύπησαν στα ίσα το παιχνίδι παρ'ότι έμειναν από νωρίς με 5 παίκτες. Λόγω και του τραυματισμού του ενός playmaker της ομάδας. Κατά δεύτερον είναι unfair να λέει ο προπονητής του Ερμή Πειραιά σε παίκτη του βάρα τον (εννοώντας να χτυπάει το playmaker της αντίπαλης ομάδας) και στην αμέσως επόμενη φάση ο παίκτης του Ερμή τον έσπρωξε και τον έκανε να σωριαστεί στο δάπεδο όπου χτύπησε το κεφάλι του. Και φυσικά ο Μπάμιας σόρρυ ο Φασόλης που ήταν δίπλα στη φάση δεν έδωσε τίποτα. Για άλλη μια φορά ο Φασόλης κατάφερε και το γάμησε το παιχνίδι. Ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άφησε με τίποτα τα Σούρμενα να μείνουν κοντά στο σκορ μη σφυρίζοντας τα φάουλ που έπρεπε και μη δίνοντας τις παραβάσεις που έπρεπε ως όφειλε.

καλως τον baaster...
TheVoice
QUOTE (don3pleta @ Feb 11 2012, 01:35 ) *
Προφανως φιλε μου ειδες αλλο παιχνιδι... Τα Σουρμενα εχασαν απο μια καλυτερη ομαδα κυριως γτ δεν ειχαν αλλες λυσεις και τα παιδια εμειναν απο δυναμεις...
Αλλα σε παρακαλω μην λες οτι χτυπησαμε επειτηδες καποιο παιδι για να δημιουργησεις εντυπωσεις...
Για ενα ακομα παιχνιδι στο τελος κερδισε η καλυτερη ομαδα τησ κατηγοριας... και το 17-0 τα λεει ολα...!!


Έχω βαρεθεί να διαβάζω συνέχεια την ίδια καραμέλα "προφανώς είδες άλλο παιχνίδι" από διάφορους εδώ στο φόρουμ, όταν κάποιος λέει την αλήθεια που "εσένα" δε σε βολεύει.

QUOTE (kurspuroskaroumpalos @ Feb 11 2012, 01:47 ) *
Τρίτον, ο κόουτς μας ποτέ (ΠΟΤΕ, όμως) δεν μας έχει δώσει εντολή να χτυπήσουμε αντιαθλητικά κάποιον αντίπαλο. Είμαστε Πειραιώτες, φοράμε παντελόνια κ ποτέ δεν θα κάναμε κάτι τέτοιο. Και ο χαρακτήρας και η παιδεία του κόουτς μας δεν θα επέτρεπαν να μας πει κάτι τέτοιο. Απλά πράγματα...


Ο προπονητής του Ερμή έκανε χαρακτηριστικές κινήσεις δίνοντας τη συγκεκριμένη οδηγία.
reggies
QUOTE(TheVoice @ Feb 11 2012, 18:53 ) *
Έχω βαρεθεί να διαβάζω συνέχεια την ίδια καραμέλα "προφανώς είδες άλλο παιχνίδι" από διάφορους εδώ στο φόρουμ, όταν κάποιος λέει την αλήθεια που "εσένα" δε σε βολεύει.



Ο προπονητής του Ερμή έκανε χαρακτηριστικές κινήσεις δίνοντας τη συγκεκριμένη οδηγία.



Το όνομά μου είναι Νικήτας Αυγουλής (προπονητής Ερμή Πειραιά)

Θα σου μιλήσω μία φορά εκτός αν θες να μου πεις και εσύ το όνομά σου να κάνουμε διάλογο προκειμένου να μην δημιουργείς κλίμα πίσω από την δειλή ανωνυμία σου.

Αυτά που λες σε καθιστούν επικίνδυνο, άσχετο και ακατάλληλο για να ασχολείσαι με αθλητισμό. Φυσικά και δεν θα σου εξηγήσω τίποτε για όσα λες αφού είναι ξεκάθαρο πως αποτελούν τερατογεννέσεις της διεστραμμένης φαντασίας σου. Επειδή, όμως, κάτι τέτοια στοιχεία "φαντασμένων πολυξερόπουλων" όπως εσύ, έχουν χαλάσει αυτό που αγαπάμε, το μπάσκετ και απευθυνόμενος μόνο σ' αυτούς που μόλυνες διαβάζοντας σε θα πω τα εξής:

* Ποτέ δεν θα έδινα τέτοια εντολή ακόμα κι αν κρινόταν ο πιο πολύτιμος τίτλος στον πλανήτη (σ.σ. Πόσο μάλλον για ένα πρωτάθλημα που έχει κριθεί, σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία για μας).

* Είμαι ο πρώτος που αν διακρίνω τέτοια πρόθεση από παίκτη ή προπονητή (να χτυπήσει εσκεμμένα αντίπαλο) θα τον κυνηγήσω και θα τον κρίνω σα να πρόκειται για υπόθεση ντόπινγκ (ίδιου βαθμού αλητεία είναι για μένα αυτά τα δύο).

* Οι κινήσεις που έκανα πως προκύπτουν ότι ζητούσαν τραυματισμό αντιπάλου; Έκανα κινήσεις καράτε; Έδειχνα τακτικές ύπουλου χτυπήματος "γερανό" (σ.σ. από καράτε κιντ) ή κάτι τέτοιο;

Υ.Γ. Ευχαριστώ τον φίλο μου Χ που με φιλοξένησε στον λογαριασμό του προκειμένου να εκφράσω τη θέση μου
magic32
QUOTE(reggies @ Feb 13 2012, 14:56 ) *
Το όνομά μου είναι Νικήτας Αυγουλής (προπονητής Ερμή Πειραιά)

Θα σου μιλήσω μία φορά εκτός αν θες να μου πεις και εσύ το όνομά σου να κάνουμε διάλογο προκειμένου να μην δημιουργείς κλίμα πίσω από την δειλή ανωνυμία σου.

Αυτά που λες σε καθιστούν επικίνδυνο, άσχετο και ακατάλληλο για να ασχολείσαι με αθλητισμό. Φυσικά και δεν θα σου εξηγήσω τίποτε για όσα λες αφού είναι ξεκάθαρο πως αποτελούν τερατογεννέσεις της διεστραμμένης φαντασίας σου. Επειδή, όμως, κάτι τέτοια στοιχεία "φαντασμένων πολυξερόπουλων" όπως εσύ, έχουν χαλάσει αυτό που αγαπάμε, το μπάσκετ και απευθυνόμενος μόνο σ' αυτούς που μόλυνες διαβάζοντας σε θα πω τα εξής:

* Ποτέ δεν θα έδινα τέτοια εντολή ακόμα κι αν κρινόταν ο πιο πολύτιμος τίτλος στον πλανήτη (σ.σ. Πόσο μάλλον για ένα πρωτάθλημα που έχει κριθεί, σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία για μας).

* Είμαι ο πρώτος που αν διακρίνω τέτοια πρόθεση από παίκτη ή προπονητή (να χτυπήσει εσκεμμένα αντίπαλο) θα τον κυνηγήσω και θα τον κρίνω σα να πρόκειται για υπόθεση ντόπινγκ (ίδιου βαθμού αλητεία είναι για μένα αυτά τα δύο).

* Οι κινήσεις που έκανα πως προκύπτουν ότι ζητούσαν τραυματισμό αντιπάλου; Έκανα κινήσεις καράτε; Έδειχνα τακτικές ύπουλου χτυπήματος "γερανό" (σ.σ. από καράτε κιντ) ή κάτι τέτοιο;

Υ.Γ. Ευχαριστώ τον φίλο μου Χ που με φιλοξένησε στον λογαριασμό του προκειμένου να εκφράσω τη θέση μου

κακως ασχολειστε με τον μυθομανη τυπο..εγραφε πολυ καιρο με αλλο νικ,ειχε αποχωρησει και ηρεμησαμε απο τις ατοπες φωνες του και τωρα γυρισε να δυναμιτισει παλι... peace.gif
milf_hunter#6
Καλησπερα σε ολους! Την παρασκευη χασαμε δικαια απο τον Ερμη.... Στα τελευταια λεπτα του αγωνα δεν ειμασταν αυτοι που επρεπε με αποτελεσμα να ξεφυγει ο Ερμης στο σκορ! Οσο για το συμπαιχτη μου θεωρω οτι ηταν μια κακια στιγμη και τιποτα παραπανω! Παμε για το επομενο παιχνιδι στο Φοινικα που ειναι πολυ σημαντικο για εμας...!
don3pleta
QUOTE(milf_hunter#6 @ Feb 13 2012, 17:11 ) *
Καλησπερα σε ολους! Την παρασκευη χασαμε δικαια απο τον Ερμη.... Στα τελευταια λεπτα του αγωνα δεν ειμασταν αυτοι που επρεπε με αποτελεσμα να ξεφυγει ο Ερμης στο σκορ! Οσο για το συμπαιχτη μου θεωρω οτι ηταν μια κακια στιγμη και τιποτα παραπανω! Παμε για το επομενο παιχνιδι στο Φοινικα που ειναι πολυ σημαντικο για εμας...!


Εισαι πολυ σωστος φιλε μου και ειληκρινα αξιζουν συγχαρητηρια στην ομαδα σας γτ παροτι παιζατε με 7 στη αρχη και στο τελος με 5 παλεψατε το παιχνιδι μεχρι τελους και 8α ελεγα οτι χασατε πιο δυσκολα απο οτι δειχνει το σκορ...!!
Καλη συνεχεια και πιστευω πως στο τελος θα την σωσει την ομαδα ο φιλος μου ο Λαρυ....!!
TheVoice
QUOTE (reggies @ Feb 13 2012, 14:56 ) *
Το όνομά μου είναι Νικήτας Αυγουλής (προπονητής Ερμή Πειραιά)

Θα σου μιλήσω μία φορά εκτός αν θες να μου πεις και εσύ το όνομά σου να κάνουμε διάλογο προκειμένου να μην δημιουργείς κλίμα πίσω από την δειλή ανωνυμία σου.

Αυτά που λες σε καθιστούν επικίνδυνο, άσχετο και ακατάλληλο για να ασχολείσαι με αθλητισμό. Φυσικά και δεν θα σου εξηγήσω τίποτε για όσα λες αφού είναι ξεκάθαρο πως αποτελούν τερατογεννέσεις της διεστραμμένης φαντασίας σου. Επειδή, όμως, κάτι τέτοια στοιχεία "φαντασμένων πολυξερόπουλων" όπως εσύ, έχουν χαλάσει αυτό που αγαπάμε, το μπάσκετ και απευθυνόμενος μόνο σ' αυτούς που μόλυνες διαβάζοντας σε θα πω τα εξής:

* Ποτέ δεν θα έδινα τέτοια εντολή ακόμα κι αν κρινόταν ο πιο πολύτιμος τίτλος στον πλανήτη (σ.σ. Πόσο μάλλον για ένα πρωτάθλημα που έχει κριθεί, σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία για μας).

* Είμαι ο πρώτος που αν διακρίνω τέτοια πρόθεση από παίκτη ή προπονητή (να χτυπήσει εσκεμμένα αντίπαλο) θα τον κυνηγήσω και θα τον κρίνω σα να πρόκειται για υπόθεση ντόπινγκ (ίδιου βαθμού αλητεία είναι για μένα αυτά τα δύο).

* Οι κινήσεις που έκανα πως προκύπτουν ότι ζητούσαν τραυματισμό αντιπάλου; Έκανα κινήσεις καράτε; Έδειχνα τακτικές ύπουλου χτυπήματος "γερανό" (σ.σ. από καράτε κιντ) ή κάτι τέτοιο;

Υ.Γ. Ευχαριστώ τον φίλο μου Χ που με φιλοξένησε στον λογαριασμό του προκειμένου να εκφράσω τη θέση μου

Δε πα να 'σαι ο προπονητής, δε πα να 'σαι και ο πρόεδρος του Ερμή.
Δε θα κάτσω να ασχοληθώ μαζί σας (ούτε με τους ομοίους σας) γιατί δεν έχετε μάθει στη ζωή σας να σέβεστε το συνομιλητή σας.
Εγώ δε σας έβρισα, απλά είπα αυτό που είδα.
magic32
αδερφε συνεχισε ετσι και θ αποκτησεις κατι κοινο με το πανεμορφο πηλιο...
juannavaro
Μεγάλη νίκη για την ομάδα των Σουρμενων μετα απο μια πολυ δύσκολη εβδομάδα με πολλές απουσιεσ και πολλούς τραυματισμούς!!!!!συγχαρητηρια σε όλους τους συμπαιχτες μου και στο coach που τα καταφέραμε σε ένα δύσκολο γήπεδο!!συνεχιζουμε δυνατά.........ελπίζοντας να σταματήσει η κακοδαιμονία...Ανασύνταξη τώρα και παμε για το ντέρμπι με τον ΑΟΚ σε 2 εβδομάδες......
Υ.γ.Βαγγελαρα περαστικά.....
atalantos
παρασκευή βράδυ μην εχωντας κατι καλυτερο να κανω ειπα να παω στην γλυφαδα να δω τερψιθεα-ικονιο...Πραγματικα ειχα εμπνευση...Μετα απο 40 λεπτα αποθεωσης του επιθετικου μπασκετ,με τισ 2 ομαδες να σκοραρουν κατα ριπας η ομαδα του ικονιου διαλυοντας καθε αμυντικο συστημα των αντιπαλων επικρατησε με το εξωπραγματικο 34-44.........Κι ομως....το παιχνιδι εκρυβε και αλλη μαγεια....σ ενα καταμεστο γηπεδο οπου η οργανωμενη πορεια των οπαδων του ικονιου (4 ατομα) κ οι 23 οπαδοι της τερψιθεας ειχαν δημιουργησει μια κολασμενη ατμοσφαιρα υπηρχε οπαδος ο οποιοσ απο το πρωτο λεπτο εκραζε το διδυμο των διαιτητων....με αισχρες κ ακρως υβριστικεσ εκφρασεις του στυλ εισαι τυφλοσ.αανοητοσ και τετοια....τι εκαναν οι διαιτητεσ?διεκοψαν τον απιστευτο ρυθμο του ματσ,καλεσαν την ομαδα διας,την αντιτρομοκρατικη κ το τμημα ηθων νοτιασ αττικης και απαιτησαν να βγει εκτος γηπεδου αυτοσ ο χουλιγκαν....φημες οτι μετα απο αυτη την κινηση η εοκ σκεφτεται να βαλει αυτο το διδυμο στον τελικο κυππελου ολυμπακος-παναθηναικοσ στο ελληνικο ακομα δεν εχουν επιβεβαιωθει
leonkalf
Καλό μήνα!

Το αυριανό πρόγραμμα:


22.00 ΚΛ.ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

21.45 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ

21.00 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗ

20.00 1ο ΚΛ.ΔΓ ΝΙΚΑΙΑΣ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ

21.45 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

21.15 ΚΛ.ΝΕΟΥ ΙΚΟΝΙΟΥ ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ.

20.30 2ο ΚΛ.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ
milf_hunter#7
QUOTE(leonkalf @ Mar 1 2012, 14:58 ) *
Καλό μήνα!

Το αυριανό πρόγραμμα:


22.00 ΚΛ.ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

21.45 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ

21.00 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗ

20.00 1ο ΚΛ.ΔΓ ΝΙΚΑΙΑΣ Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ

21.45 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

21.15 ΚΛ.ΝΕΟΥ ΙΚΟΝΙΟΥ ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ.

20.30 2ο ΚΛ.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ

Καλησπερα σημερα ολα ασσοι θα ερθουν.....
Johnny Shooter
Πάλι έκαναν τα "μαγικά" τους τα Σούρμενα και πήραν ΜΕΓΑΛΗ νίκη... κάθε αγωνιστική (στις 2-3 τελευταίες) με λιγότερους παίκτες και οι νίκες ακόμα έρχονται... ΜΠΡΑΒΟ στον κόουτς Λιουδάκη και στα παιδιά... είναι μεγάλες υπερβάσεις τα αποτελέσματά σας με τόσα προβλήματα τραυματισμών... και να μην ξεχνάμε πως το πρόβλημα στις πρώτες αγωνιστικές, πριν έρθει ο κόουτς Λιουδάκης, ήταν "υποτίθεται" η κακές διαιτησίες...
stathismag
Kαλημερα σε ολους....Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ-Α.Ο.ΤΑΤΑΥΛΑ 81-55.Ηταν ενα υσηχο βραδυ για την ομαδα μου..απο την αρχη του παιχνιδιου πηραμε διαφορα ασφαλειας στο σκορ και η νικη ηρθε χωρις ιδιαιτερα προβληματα.Ο συνδυασμος αποτελεσματων της αγωνιστικης που μας περασε μας εφερε πολυ κοντα σε κατι που για πολλους φανταζε ακατορθωτο και αυτο δεν ειναι αλλο απο την ανοδο στη Β' κατηγορια.Ειμαστε πολυ χαρουμενοι αλλα συγκρατημενοι αφου τιποτα δεν εχει τελειωσει ακομα.Ακολουθουν 3 πολυ δυσκολα παιχνιδια και πρεπει να δουλεψουμε στο γηπεδο για να ανταποκριθουμε στις δυσκολιες τους.Ειμαι αισιοδοξος οτι θα τα καταφερουμε στο τελος.Θα θελα για να μην μακρυγορω και κουραζω να δωσω πολλα συγχαρητηρια σε μια ομαδα που για παρα πολλα χρονια ηταν στην αφανεια των κατηγοριων της ΕΣΚΑΝΑ και τα 2 τελευταια χρονια γινεται μια πολυ σοβαρη προσπαθεια με τα αποτελεσματα να μιλαν απο μονα τους.Αναφερομαι φυσικα στην ομαδα του ΕΡΜΗ ΠΕΙΡΑΙΑ η οποια ηδη εξασφαλισε την ανοδο 8 ολοκληρες αγωνιστικες πριν το τελος του πρωταθληματος και την πρωτη θεση.Πολλα συγχαρητηρια και παλι ευχομαι οτι καλυτερο.Καλημερα σε ολους και ολες
leonkalf
Το σημερινό πρόγραμμα:

22.00 ΚΛ.ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ

21.45 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ

21.00 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΤΑΤΑΥΛΑ

21.30 ΚΛ.ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ

21.00 ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ

21.45 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ

21.30 ΚΛ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ B΄ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - Ο.Κ.Ε
TheVoice
Σούρμενα - Ταταύλα 71 - 47

Μεγάλη εμφάνιση από τους παίκτες των Σουρμένων που πάλεψαν την εχθρική διαιτησία και ισοπέδωσαν τα Ταταύλα με 24 πόντους διαφορά.
leonkalf
Το αυριανό πρόγραμμα:

22.00 ΚΛ.ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΑΣΤΕΛΛΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ Ντζαμάρας Σελίμης

21.45 ΚΛ."Π.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ Αλεβίζος Σκορδίλης

21.00 ΚΛ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. Γαρίνη Πούλιος

21.45 ΚΛ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ Μαυρέλης Δελαγραμμάτικας

21.15 ΚΛ.ΝΕΟΥ ΙΚΟΝΙΟΥ ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ Γαρδέλης Παπαϊωάννου

20.30 2ο ΚΛ.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ο.Κ.Ε - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Μαραβέλιας Καρακων/λος

21.00 ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Κραψίτης Αυγερινός
don3pleta
Πρωταθλητης ο Ερμης Πειραια νομιζω πιο νωρις απο οποιαδηποτε αλλη ομαδα στην Εσκανα... Ισως και στην Εσκα...
Μενει ακομα ομως ενα ισχυρο κινητρο περα απο το πρωταθλημα να τελειωσουμε και αητητοι κανοντας το 26-0... κατι που θα αποτελεσει και ρεκορ στην εσκανα καθως απο οσο γνωριζω δεν το εχει καταφερει καμια ομαδα σε καμια κατηγορια και ας με διορθωσει καποιος αν ξερει κατι παραπανω...!!
Πολλα μπραβο σε ολους μαγκες...!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.