Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Basster
Σούρμενα - Τερψιθέα 77 - 80

Αυτοί οι διαιτητές (Φραγκιαδάκης, Μαυρέλης[ανασταίνουν και πεθαμένους.
Χαρακτηριστική περίπτωση ο ορισμός του φάουλ σε σουτ 3 πόντων που ο παίκτης έφυγε τρία μέτρα μακριά από το σπρώξιμο του αντιπάλου και δε δώσανε τίποτα (οι πουλημένοι). Πολιορκητικός κριός να τον είχε χτυπήσει τόσο μακριά δε θα είχε προσγειωθεί ο παίκτης.
Αυτοί οι διαιτητές (Φραγκιαδάκης, Μαυρέλης)είναι άσχετοι και επικίνδυνοι για το άθλημα και την κοινωνία. Οι μόνοι πιο επικίνδυνοι για την κοινωνία πρέπει να είναι οι πολιτικοί μας, με προεξάρχοντες τον Παπανδρέου και τη συμμορία του.
Είναι πραγματικά απορίας άξιον γιατί μας σφυρίζουν έτσι; Απάντηση βέβαια ξέρω ότι δε θα πάρω.
Καληνύχτα, αυτή η διαιτησία δε θ' αλλάξει ποτέ...
BILLY9
Αστέρας- Ταταύλα= 61-69
Μεγάλη νίκη σε μια καλή έδρα.

P.s Για όσους δεν ξέρετε, το εεεεεε αποεδω και εμπρος θα είναι τεχνική ποινή!!!

Σήμερα 3 ΕΕΕ , 3 τεχικές ποινές!!!

Καλό Βράδυ
basket4life
QUOTE(BILLY9 @ Nov 5 2011, 01:30 ) *
Αστέρας- Ταταύλα= 61-69
Μεγάλη νίκη σε μια καλή έδρα.

P.s Για όσους δεν ξέρετε, το εεεεεε αποεδω και εμπρος θα είναι τεχνική ποινή!!!

Σήμερα 3 ΕΕΕ , 3 τεχικές ποινές!!!

Καλό Βράδυ


Οντως καλη νικη και σχετικα ωραιο παιχνιδι
Οχι μονο το ΕΕΕ αλλα κ το τραβηγμα των μαλλιων σου και η αναταση των χεριων σου ειναι ακομα Τ.
magic32
QUOTE (Basster @ Nov 4 2011, 23:52 ) *
Σούρμενα - Τερψιθέα 77 - 80

Αυτοί οι διαιτητές (Φραγκιαδάκης, Μαυρέλης) ανασταίνουν και πεθαμένους.

να μαθουμε πρωτα με ποιον παιζατε και μετα κρινεις ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ τους διατητες.
fair play
QUOTE (Basster @ Nov 4 2011, 23:52 ) *
Σούρμενα - Τερψιθέα 77 - 80

Αυτοί οι διαιτητές (Φραγκιαδάκης, Μαυρέλης) ανασταίνουν και πεθαμένους.
Χαρακτηριστική περίπτωση ο ορισμός του φάουλ σε σουτ 3 πόντων που ο παίκτης έφυγε τρία μέτρα μακριά από το σπρώξιμο του αντιπάλου και δε δώσανε τίποτα (οι πουλημένοι). Πολιορκητικός κριός να τον είχε χτυπήσει τόσο μακριά δε θα είχε προσγειωθεί ο παίκτης.
Αυτοί οι διαιτητές (Φραγκιαδάκης, Μαυρέλης)είναι άσχετοι και επικίνδυνοι για το άθλημα και την κοινωνία. Οι μόνοι πιο επικίνδυνοι για την κοινωνία πρέπει να είναι οι πολιτικοί μας, με προεξάρχοντες τον Παπανδρέου και τη συμμορία του.
Είναι πραγματικά απορίας άξιον γιατί μας σφυρίζουν έτσι; Απάντηση βέβαια ξέρω ότι δε θα πάρω.
Καληνύχτα, αυτή η διαιτησία δε θ' αλλάξει ποτέ...


καταρχην επαιζες με το φοινικα και οχι με τερψιθεα....μετα εφοσον ησουν εκει.... μιλας για μια φαση και εχεις χασει ολο το παιχνιδι. ποιον πεθαμενο ανεστησαν οι κυριοι με τα γκρι αυτους που κερδιζαν ολο το παιχνιδι και περασες μπροστα 6 ποντους 5 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνιδι....το ξυλο που επεφτε ηταν και απο τους δυο ρωτα του συνπαικτες σου η φιλους σου αν δεν παιζεις....κοιταξτε την καμπουρα σας και αστε τα παραμυθια καθε εβδομαδα.....την προηγουμενη ειχες πιασει το λεοντα και το λουκη που παιζει λετε θεατρο εδω ασχοληθηκες με το ζηνελη ασχετο....εσυ δηλαδη πιστευεις οτι παιζετε χαλαρα αθλητικα ???γιατιεγω αλλα ειδα εχθες η για να μην πω για τη μομφη ολη την εβδομαδα για διαιτησια και καλα οτι σας σφυριξαν 50 φαουλ με το λεοντα αφου η πιεση που παιζετε ειναι για αυτοφορο...η για τον δικο σας που με το που εφθασαν οι κυριοι με τα γκρι τους ξεκινησε τα ευαγγελια και το μπουρου μπουρου....υπαρχουν και αλλα ....κοιταξτε να δουλεψετε γιατι ειστε απο τις πιο αθλητικες ομαδες που υπαρχουν και να ξερετε οτι ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι.....οποιος καταλαβε καταλαβε.....τουλαχιστον ο φοινικας ειχε και μια νικη οταν ηρθε ...εσυ εισαι στο κουλουρι ακομα και αν δεν σοβαρευτουν καποιοι εκει στην ομαδα σας φοβου μη μεινετε εκει.....αυτα εν ολιγοις.....
nikos_11
Καλημέρα

Επισυνάπτω τη βαθμολογία μετα και τα χθεσινά παιχνίδια.

ΙΚΟΝΙΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ 49-57 (21-24)

ΙΚΟΝΙΟ: ΒΗΧΟΣ 2, ΝΙΚΟΛΤΣΟΣ 5, ΣΟΛΔΑΤΟΣ Ι. 3, ΦΑΒΒΑΣ 16, ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 9 (3), ΣΚΟΠΕΛΙΤΗΣ 5, ΜΗΝΟΓΙΑΝΝΗΣ 7 (1)

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: ΓΙΑΧΝΑΚΗΣ 8, ΖΛΑΤΗΣ 4, ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΗΣ 10 (1), ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 8, ΜΟΥΖΑΚΗΣ 2, ΦΛΕΓΚΑΣ 16, ΡΟΥΣΗΣ 5 (1), ΑΡΩΝΗΣ 1, ΣΟΥΛΙΝΑΡΗΣ 3

Κακό παιχνίδι απο πλευράς ρυθμού και ποιότητας. Για 30' οι 2 ομαδες ηταν κοντα στο σκορ, εφοσον καποιος απο τους 2 καταφερνε και έβρισκε ενα καλο 3 λεπτο-4 λεπτο στη 4η περίοδο θα έπαιρνε και το ματς. Το πέτυχε η Τερψιθέα και εφτασε στη νίκη. Αρνητικό και για τις 2 ομάδες ειναι οτι για ενα ματς που θα οδηγουσε το νικητη στο 4-1 δεν εδειξαν να ειναι ετοιμες και δεν μπηκαν με πιστη και δυναμη ωστε να διεκδικησουν τη νικη αυτή.
Kakavo
Αστέρας - Ταταύλα 2.
Κακή αρχή για την ομάδα μας στο πρώτο 10λεπτό, η διαφορά έχει φτάσει πάνω από 12 αν θυμάμαι καλα.
Τα πράγματα ισοροπισαν στο τέλος του δευτέρου 10λεπτου.
Το τρίτο 10λεπτο βρήκε τις ομάδες κοντά στο σκορ με συνεχείς εναλλαγές.
Στο τέταρτο 10λεπτο τα Ταταύλα σοβαρεύτηκαν επιτέλους και φτάσαμε στην τετάρτη σερι νικη.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Αστέρα καθότι ήταν ένα παιχνίδι δυσκολότερο απ'όσο μας φάνηκε εξ'αρχής.
Θα μπορούσαν εξίσου να πάρουν το ροζ φύλλο!
Καλή συνεχεια!

Υ.Γ Ταταύλα εισαι κ.........α!
Basster
QUOTE(magic32 @ Nov 5 2011, 02:20 ) *
να μαθουμε πρωτα με ποιον παιζατε και μετα κρινεις ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ τους διατητες.


04/11/11 ΚΛ. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Β' 21:15 Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ

Ελπίζω να σου λύθηκε η απορία
don3pleta
Εξαιρετική δουλειά απο ένα καινούργιο site που ασχολείται αποκλειστικά με την εσκανά ενημερώνει πολύ γρήγορα και έχει πολλές ειδήσεις...!!
mybasketball.gr ΟΤΑΝ Η ΝΟΤΙΑ ΑΤΤΙΚΗ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ...,,
Basster
QUOTE(fair play @ Nov 5 2011, 11:40 ) *
καταρχην επαιζες με το φοινικα και οχι με τερψιθεα....μετα εφοσον ησουν εκει.... μιλας για μια φαση και εχεις χασει ολο το παιχνιδι. ποιον πεθαμενο ανεστησαν οι κυριοι με τα γκρι αυτους που κερδιζαν ολο το παιχνιδι και περασες μπροστα 6 ποντους 5 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνιδι....το ξυλο που επεφτε ηταν και απο τους δυο ρωτα του συνπαικτες σου η φιλους σου αν δεν παιζεις....κοιταξτε την καμπουρα σας και αστε τα παραμυθια καθε εβδομαδα.....την προηγουμενη ειχες πιασει το λεοντα και το λουκη που παιζει λετε θεατρο εδω ασχοληθηκες με το ζηνελη ασχετο....εσυ δηλαδη πιστευεις οτι παιζετε χαλαρα αθλητικα ???γιατιεγω αλλα ειδα εχθες η για να μην πω για τη μομφη ολη την εβδομαδα για διαιτησια και καλα οτι σας σφυριξαν 50 φαουλ με το λεοντα αφου η πιεση που παιζετε ειναι για αυτοφορο...η για τον δικο σας που με το που εφθασαν οι κυριοι με τα γκρι τους ξεκινησε τα ευαγγελια και το μπουρου μπουρου....υπαρχουν και αλλα ....κοιταξτε να δουλεψετε γιατι ειστε απο τις πιο αθλητικες ομαδες που υπαρχουν και να ξερετε οτι ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι.....οποιος καταλαβε καταλαβε.....τουλαχιστον ο φοινικας ειχε και μια νικη οταν ηρθε ...εσυ εισαι στο κουλουρι ακομα και αν δεν σοβαρευτουν καποιοι εκει στην ομαδα σας φοβου μη μεινετε εκει.....αυτα εν ολιγοις.....


Καταρχάς πιστεύω ότι η Τερψιθέα έχει καλύτερη ομάδα από τον Φοίνικα. Μετά αυτή η φάση ήταν που έκρινε τελικά όλο το παιχνίδι. Το άσχετο είναι πολύ σχετικό γιατί και οι δύο "παίκτες" παίζουν θέατρο. Πάντως απότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου δε πρέπει να ήσουν στο γήπεδο και αυτοί που σου μεταφέρανε τις πληροφορίες στις μεταφέρανε λάθος. Ακόμα κι αν ήσουν δε δε πρέπει να είχες και πολύ επαφή με το περιβάλλον. Αυτά εν ολίγοις...
Υ.Γ. Καληνύχτα, αυτή η διαιτησία δε θ' αλλάξει ποτέ...
fair play
QUOTE(Basster @ Nov 5 2011, 20:22 ) *
Καταρχάς πιστεύω ότι η Τερψιθέα έχει καλύτερη ομάδα από τον Φοίνικα. Μετά αυτή η φάση ήταν που έκρινε τελικά όλο το παιχνίδι. Το άσχετο είναι πολύ σχετικό γιατί και οι δύο "παίκτες" παίζουν θέατρο. Πάντως απότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου δε πρέπει να ήσουν στο γήπεδο και αυτοί που σου μεταφέρανε τις πληροφορίες στις μεταφέρανε λάθος. Ακόμα κι αν ήσουν δε δε πρέπει να είχες και πολύ επαφή με το περιβάλλον. Αυτά εν ολίγοις...
Υ.Γ. Καληνύχτα, αυτή η διαιτησία δε θ' αλλάξει ποτέ...

τελικα αν καταλαβες τιποτα απο το προηγουμενο post μου αλλα θα απαντουσες....αν εισαι παικτης η μελος του προπονητικου team θα καταλαβαινες οτι ημουν εκει και πολυ μεσα μαλιστα.....αλλα τελικα πρεπει να εισαι μεγαλος μυρωδιας οποτε δεν αξιζει καν να ασχολουμαι αιντε και καλο σαββατοκυριακο στους ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥΣ.....
Χορευτης
QUOTE(Basster @ Nov 5 2011, 12:22 ) *
Καταρχάς πιστεύω ότι η Τερψιθέα έχει καλύτερη ομάδα από τον Φοίνικα. Μετά αυτή η φάση ήταν που έκρινε τελικά όλο το παιχνίδι. Το άσχετο είναι πολύ σχετικό γιατί και οι δύο "παίκτες" παίζουν θέατρο. Πάντως απότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου δε πρέπει να ήσουν στο γήπεδο και αυτοί που σου μεταφέρανε τις πληροφορίες στις μεταφέρανε λάθος. Ακόμα κι αν ήσουν δε δε πρέπει να είχες και πολύ επαφή με το περιβάλλον. Αυτά εν ολίγοις...
Υ.Γ. Καληνύχτα, αυτή η διαιτησία δε θ' αλλάξει ποτέ...


Δεν πειραζει φτανει που πηγαινεις εσυ γηπεδο κ μας μεταφερεις με απολυτη αντικειμενικοτητα τα του αγωνα..
Ακομα κ αυτο που κανεις κανει κακο στην ομαδα, ειτε εισαι απλος φιλαθλος ειτε εισαι μεσα απο την ομαδα η το τιμ.. Υπαρχουν κ φορες που πραγματικα μια καλη ομαδα μπορει να νικησει ακομα κ τους διατητες.. Αλλα εδω δεν μπορει η ομαδα να βρει με τπτ τον δρομο προς την νικη, που σημαινει οτι καπου αλλου ειναι η αιτια??? Δεν γινεται ολη η ΕΣΚΑΝΑ κ ολοι οι διατητες να μην γουσταρουν τα σουρμενα κ να τους σφυριζουν παντα κατα.. Να σου θυμησω οτι περσυ αγωνιζομουν στα Σουρμενα κ πετυχα κ πολυ καλες διατησιες, κ ακομα κ μετα απο ηττες ειχα βγει κ ειπα οτι εφταιγε η αποδοση μας.
Εγω θελω να σε ρωτησω κατι..
Η ομαδα ειναι τελευταια κ παρολο που ειναι πολυ νωρις κ εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα ισως κινδυνευσει να πεσει Δ.
Αν πεσει Δ εσενα πως θα σου φανει που φανταζομαι οτι την αγαπας την ομαδα.
Την αξιζει αυτην την κατηγορια?
Μπορει να αναγενηθει πιστευεις? Κ αν ναι πως? Απο τις ακαδημιες που τις εχει σχεδον διαλυσει? Μηπως ξερεις ποσα παιδια αριθμει στις ακαδημιες της? Η μηπως θα αναγενηθει απο λεγεωναριους που θα ερθουν να παρουν κ κανα φραγκο που δεν δινουν ουτε το 2% απο αυτα που υποσχεται καθε χρονο η διοικηση? Ποιος ειναι προεδρος στην ομαδα? Ασχολειται αυτος καθολου? Περναει απο τις προπονησεις να πει εστω ενα γεια? τρεχει για την ομαδα? Η' μονο τους 2 πρωτους μηνες ισα να φτιαξει ροστερ κ μετα τον βλεπεις καθε παρασκευη?
Δυστηχως υπαρχει πολυ ΚΑΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι κ η ομαδα εχει φτασει εκει που εχει φτασει.. Ο προπονητης κ οι παιχτες εχουν την λιγοτερη ευθυνη..
Τωρα εσυ θα βγεις παλι κατι να μου απαντησεις, ομως ολα αυτα τα ερωτηματα που σου εθεσα μου απαντησεις δεν μου απαντησεις, εγω μεσα στο μυαλο μου τα εχω ξεκαθαρισμενα. Αν δεν αναρωτηθεις κ δεν ψαξεις στην ΟΥΣΙΑ θα βγαινεις καθε παρασκευη εδω στο forum κ θα γινεσαι ΓΡΑΦΙΚΟΣ.. Κ προς θεου δεν εννοω οτι θα χανει η ομαδα καθε παρασκευη, απλα γραφικος γινεσαι κ μετα απο νικες της ομαδας σου. Αν ψαξεις κ σε παλιοτερα ποστ σου θα το διαπιστωσεις..
Basster
Καληνύχτα, αυτή η διαιτησία δε θ' αλλάξει ποτέ..
kurspuroskaroumpalos
Παιδάκια, πολύ ψόφιο το φόρουμ φέτος...

Anyway, που λέμε και στο χωριό μου, τα προγνωστικά για σήμερα:


Ερμής - Καστέλα: 1 - Απλά...

Φοίνικας - Πειραϊκός: 1 - Ντέρμπι τόσο στο παρκέ, όσο και στους πάγκους.. Για το βραβείο του "Γραφικότερου προπονητή". Αν και νομίζω του Πειραϊκού δεν έχει αντίπαλο...

Νέα Σμύρνη - Σούρμενα: 1 - Τα Σούρμενα είναι καλή ομάδα, αλλά τα αποτελέσματα λένε άλλα...

Ταταύλα - Νίκαια: 1 - Τα Ταταύλα στην έδρα τους νομίζω θα νικήσουν.

Αστέρας - Αρμενική: 2 - Αν δεν θέλει πλεξίματα, η Αρμενική πρέπει να το πάρει το ματς.

Τερψιθέα - ΟΚΕ: 1 - Στη Γλυφάδα θα είναι δύσκολα για τον ΟΚΕ.

Ας πιάσω μόνο την Ερμάρα (και τον Φοίνικα..), δεν υπάρχει πρόβλημα.

Καλή αγωνιστική σε όλους (εκτός από την Καστέλα rolleyes.gif ), ΜΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ!!!

Φιλιά!
tromos
Καλησπερα σημερα δυσκολα παιχνιδια για ολους, πιστευω ομως στον ασο στο Βυζαντινο....
EPIK
Νομίζω είναι ''ψόφιο'' γιατί πλέον υπάρχουν περισσότερα site που γράφουν αποκλειστικά για την εσκανα.Εκτός του οτί ο κόσμος μοιράζεται, πολλοί που παλιά είχαν ενημέρωση από εδώ μέσα κ έμπαιναν για αποτελέσματα,νέα κτλ έγραφαν κ κάτι.Τώρα μπαίνουν στα άλλα site κ βλέπουν απλά κ γρήγορα τα αποτελέσματα χωρίς να αφήσουν κάποιο σχόλιο.(χωρίς αυτό να σημαίνει οτί το καταδικάζω,αν κ το πρωτάθλημα είμαστε ''εμείς'' κ όσο περισσότερο συμμετέχουμε τόσο το καλύτερο).

Ερμής - Καστέλα: χ - Δεν θα είναι τόσο έυκολο για το ξεκάθαρο φαβορί,λόγω των εώς τώρα αποτελεσμάτων πάντως προβάδισμα ο Ερμής.

Φοίνικας - Πειραϊκός: χ - Ντέρμπυ και εδώ,μπορεί να έρθει οποιοδήποτε αποτέλεσμα,ίσως διπλό..ρίσκο!

Νέα Σμύρνη - Σούρμενα: 2 - 0-5 αν δεν κάνω λάθος,κ χωρίς το βασικό πλέι μεικερ Λαυρέντζο από ότι διάβασα,πολύ δύσκολα αλλά κάποια στιγμή πρέπει να κάνουν και μια νίκη τα Σούρμενα.

Ταταύλα - Νίκαια: 1 - Έχουν δείξει καλά χαρακτηριστικά κ όπως λέω κ πιο πάνω σύμφωνα με τα εώς τώρα αποτελέσματα μάλλον γηπεδούχοι για άσσο.

Αστέρας - Αρμενική: 1- Με την έδρα κ βλέπουμε..η Αρμενική μετράει 4 ήττες στη σειρά πάντως..

Τερψιθέα - ΟΚΕ: 1 - Λογικά 1,ειδικά αν το τρέξουν το παιχνίδι δεν έχει κ μεγάλη τύχη ο ΟΚΕ.Από τις καλές ομάδες η Τερψιθέα που προσπαθεί να παίξει κ καλό μπάσκετ.

Είναι από τις πιο δύσκολες αγωνιστικές για προβλέψεις..θα δούμε..Ας μην ξεχνάμε πάντως οτί η διάρκεια είναι αυτή που μετράει κ ξεχωρίζει τους κακούς τους μέτριους κ τους καλούς..
Υγεία σε όλους χωρίς τραυματισμούς!
BILLY9
Ταταύλα - Νίκαια: 1 Πιστεύω οτι η ομάδα μας θα πετύχει την πέμπτη συνεχή νίκη. Δύσκολο παιχνίδι αλλά εαν είμαστε όπως πρέπει θα το κερδίσουμε!!!!

Καλή αγωνιστική
fair play

ερμης-καστελλα 1 (πιστευω δυσκολο εκτος αν εχει αλλη γνωμη ο αντωνης και η παρεα του)
φοινικας-πειραικος 1 (θελω να πιστευω ειμαστε καλα)
νεα σμυρνη-σουρμενα 2 (μου αρεσε σαν ομαδα)
ταταυλα-νικαια 2 (αιντε ρε σταθακο)
αστερας-αρμενικη 1? (δεν ξερω την αρμενικη καθολου)
τερψιθεα-οκε 2 (αν αντεξει ο οκε το τρεξιμο αλλιως....)
stathismag
Το καναμε ολοι μαζι φιλε fair play.Μεγαλο διπλο για την ομαδα μου τη ΝΙΚΑΙΑ με σκορ 59-65.Η διαφορα ηταν και στο συν 10 και παραλιγο να τα θαλασσωσουμε στο τελος αλλα ειχαμε σε πολυ μεγαλη μερα το ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ που σκοραρε 6 τριποντα shot.gif .Πολυ μεγαλη νικη που μας ανεβαζει στη βαθμολογια.Συγχαρητηρια σε ολους ευχομαι να συνεχισουμε ετσι.Καλο βραδυ σε ολους
giannhs_09
Καλησπέρα και από μένα.
Δε συνηθίζω να γράφω μετά από παιχνίδι αλλά πραγματικά δε κρατιέμαι...
Θα αναφερθώ στο παιχνίδι ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ.
Θα ήθελα να ξεκινήσω αυτό το post μου ζητώντας συγγνώμη από το φίλο μου Χάρη Μαργέτη για το τραυματισμό που υπέστη σε μία φάση μεταξύ μας στην αρχή του αγώνα.Καλή ανάρρωση να έχεις.Θα παραβλέψω κάποια σχόλια κακόβουλων περί "βάναυσου ή σκόπιμου χτυπήματος".Δεν αξίζει καν να σχολιάσω.
Εν συνεχεία , θα αναφερθώ στο τραμπουκισμό μερικών παιχτών του ΕΡΜΗ.Δεν αναφέρομαι σε όλους γιατί είναι παιδιά που γνωριζόμαστε καιρό και θα ήταν άσχημο να τους συμπεριλάβω στα παρακάτω.
Συγνώμη ρε "μάγκες".Έχετε καταλάβει σε ποια κατηγορία παίζετε; Γ ΕΣΚΑΝΑ ρε.Ερασιτεχνικό Πρωτάθλημα είναι.Τη καύλα μας ερχόμαστε να κάνουμε.Τι τραμπουκισμοί και τι αλητίες ήταν αυτές που συναντήσαμε σήμερα.Από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο ακούγαμε βρισιές λες και τους είχαμε σκοτώσει τη μάνα.Και ξαναρωτάω Που παίζετε ρε "μάγκες";;
Αν έχεις @@ βγάλτα στο παρκέ και όχι με κάθε είδους καραγκιοζιλίκια.ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!! Πραγματικά λυπάμαι για το αίσχος που αντικρύσαμε σήμερα. Τραμπουκισμοί και αλητείες δε χωράνε στο άθλημα. Πηγαίντε σε κανένα ανοιχτό να τσαμπουκαλευτείτε.
Τέλος πάντων σε καμμία περίπτωση δε θα ήθελα να πέσω στο επίπεδο αυτών των "παιχτών" οπότε θα σταματήσω εδώ την αναφορά αυτή.
Όσον αφορά το παιχνίδι ελπίζω να το αναλύσει ο συμπαίχτης μου που το συνηθίζει και το κάνει με επιτυχία.
Όσον αφορά την διαιτησία εντυπωσιάστηκα καθώς δε περίμενα να σφυρίξουν τόσο καλά ένα τέτοιο ντέρμπυ.
Με εκτίμηση,
#8 Καστέλλας.


katestramenos
QUOTE(giannhs_09 @ Nov 12 2011, 13:24 ) *
Καλησπέρα και από μένα.
Δε συνηθίζω να γράφω μετά από παιχνίδι αλλά πραγματικά δε κρατιέμαι...
Θα αναφερθώ στο παιχνίδι ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ.
Θα ήθελα να ξεκινήσω αυτό το post μου ζητώντας συγγνώμη από το φίλο μου Χάρη Μαργέτη για το τραυματισμό που υπέστη σε μία φάση μεταξύ μας στην αρχή του αγώνα.Καλή ανάρρωση να έχεις.Θα παραβλέψω κάποια σχόλια κακόβουλων περί "βάναυσου ή σκόπιμου χτυπήματος".Δεν αξίζει καν να σχολιάσω.
Εν συνεχεία , θα αναφερθώ στο τραμπουκισμό μερικών παιχτών του ΕΡΜΗ.Δεν αναφέρομαι σε όλους γιατί είναι παιδιά που γνωριζόμαστε καιρό και θα ήταν άσχημο να τους συμπεριλάβω στα παρακάτω.
Συγνώμη ρε "μάγκες".Έχετε καταλάβει σε ποια κατηγορία παίζετε; Γ ΕΣΚΑΝΑ ρε.Ερασιτεχνικό Πρωτάθλημα είναι.Τη καύλα μας ερχόμαστε να κάνουμε.Τι τραμπουκισμοί και τι αλητίες ήταν αυτές που συναντήσαμε σήμερα.Από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο ακούγαμε βρισιές λες και τους είχαμε σκοτώσει τη μάνα.Και ξαναρωτάω Που παίζετε ρε "μάγκες";;
Αν έχεις @@ βγάλτα στο παρκέ και όχι με κάθε είδους καραγκιοζιλίκια.ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!! Πραγματικά λυπάμαι για το αίσχος που αντικρύσαμε σήμερα. Τραμπουκισμοί και αλητείες δε χωράνε στο άθλημα. Πηγαίντε σε κανένα ανοιχτό να τσαμπουκαλευτείτε.
Τέλος πάντων σε καμμία περίπτωση δε θα ήθελα να πέσω στο επίπεδο αυτών των "παιχτών" οπότε θα σταματήσω εδώ την αναφορά αυτή.
Όσον αφορά το παιχνίδι ελπίζω να το αναλύσει ο συμπαίχτης μου που το συνηθίζει και το κάνει με επιτυχία.
Όσον αφορά την διαιτησία εντυπωσιάστηκα καθώς δε περίμενα να σφυρίξουν τόσο καλά ένα τέτοιο ντέρμπυ.
Με εκτίμηση,
#8 Καστέλλας.


Γιαννακη Καλησπερα.Ξερεις ποιος ειμαι αλλωστε το γραφω και οταν τελειωνω το καθε μου ποστ.
Πριν αναφερθεις σε τραμπουκισμους και αλητειες των παικτων του Ερμη επειδη ημουν στη κερκιδα για να δω και τις δυο ομαδες να εισαι αντικειμενικος οπως θα προσπαθησω να ειμαι εγω. Εκτος οτι εχω παιξει και στις δυο ομαδες εχω φιλους εκατερωθεν.Στη κερκιδα το μονο που φανηκε παραξενο(στους μπασκετοφιλους,οι οποιοι ηταν αρκετοι μιας και το ματς ηταν ωραιο,) σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου ειναι ο πιτσιρικας που εχετε με το νουμερο 13 ο οποιος εκτος απο εντελως αταλαντος (πραγμα που φανερωνει η εντολη του προπονητη σου ΝΑ ΜΗ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΠΟΤΕ, το οποιο και πραττει...) ειναι και μανουρατζης.Λογω ελειψης ταλεντου προσπαθει σε καθε φαση να χτυπησει τον αντιπαλο του επειδη δεν μπορει να τον ακολουθησει. Κανει τα ιδια μια ζωη . Και στα φιλικα με τη δικη μου ομαδα(Παννεαπολικο) και περσυ με τους Τραχωνες που παιξαμε εκανε τα ιδια και τα ιδια.Θυμαμαι χαρακτηριστικα και συμπαικτη μου που τον εβγαλε 1 μηνα εκτος.Περα απο ολα αυτα ο πιτσιρικας κανει χειρονομιες και βριζει(μανες κτλ κτλ).Εχτες για παραδειγμα εβρισε το Βλαχακη,παικτης του οποιου η αξια ειναι αναμφισβητιτη.Στα ειπα και εκτος γηπεδου οταν συζητησαμε.Μαλιστα εξω απο το Σαλπεας ολοι συμφωνησατε αλλα ειπατε "Ε ενταξει μωρε μικρος ειναι,μη δινετε σημασια"
Πριν βγεις λοιπον να γραψεις κατι που θα δημιουργησει εντυπωσεις για το αλλο σωματειο κοιτα τις "ανωμαλιες" τις δικης σου ομαδας πρωτα. Αυτα δε τα γραφω επειδη εχω την ιδιαιτερη αγαπη για τον Ερμη.Εγω εχτες τους φιλους μου χειροκροτησα,οπως και εσενα.
Τα γραφω επειδη εχτες για ακομα μια φορα βγηκα απο τα ρουχα μου με τη συμπεριφορα καποιου που παιζει επειδη η Εσκανα το επιβαλλει.Γιατι αν δεν υπηρχε το μετρο με τους μικρους στα μπασκετικα γηπεδα ο συγκεκριμενος δε θα ειχε καμια δουλεια.Οπως και θα γινει οταν περασουν οι χρονιες της συμμετοχης του ως μικρος δεδομενο που μου εχει αναφερει απο περσυ ατομο της ομαδας σου.Δεν εχετε αλλο μικρο και αναγκαζεστε να παιζετε με αυτον.
Τα του παιχνιδιου αφηνω και εγω το Πετρο και το Θοδωρη να το αναλυσουν μιας και συμφωνω απολυτα με αυτα που ειπαμε εχτες απο κοντα.
Καλο βραδυ.
Αντωνακος Θεοδωρος.
katestramenos
QUOTE(giannhs_09 @ Nov 12 2011, 13:24 ) *
Καλησπέρα και από μένα.
Δε συνηθίζω να γράφω μετά από παιχνίδι αλλά πραγματικά δε κρατιέμαι...
Θα αναφερθώ στο παιχνίδι ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ.
Θα ήθελα να ξεκινήσω αυτό το post μου ζητώντας συγγνώμη από το φίλο μου Χάρη Μαργέτη για το τραυματισμό που υπέστη σε μία φάση μεταξύ μας στην αρχή του αγώνα.Καλή ανάρρωση να έχεις.Θα παραβλέψω κάποια σχόλια κακόβουλων περί "βάναυσου ή σκόπιμου χτυπήματος".Δεν αξίζει καν να σχολιάσω.
Εν συνεχεία , θα αναφερθώ στο τραμπουκισμό μερικών παιχτών του ΕΡΜΗ.Δεν αναφέρομαι σε όλους γιατί είναι παιδιά που γνωριζόμαστε καιρό και θα ήταν άσχημο να τους συμπεριλάβω στα παρακάτω.
Συγνώμη ρε "μάγκες".Έχετε καταλάβει σε ποια κατηγορία παίζετε; Γ ΕΣΚΑΝΑ ρε.Ερασιτεχνικό Πρωτάθλημα είναι.Τη καύλα μας ερχόμαστε να κάνουμε.Τι τραμπουκισμοί και τι αλητίες ήταν αυτές που συναντήσαμε σήμερα.Από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο ακούγαμε βρισιές λες και τους είχαμε σκοτώσει τη μάνα.Και ξαναρωτάω Που παίζετε ρε "μάγκες";;
Αν έχεις @@ βγάλτα στο παρκέ και όχι με κάθε είδους καραγκιοζιλίκια.ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!! Πραγματικά λυπάμαι για το αίσχος που αντικρύσαμε σήμερα. Τραμπουκισμοί και αλητείες δε χωράνε στο άθλημα. Πηγαίντε σε κανένα ανοιχτό να τσαμπουκαλευτείτε.
Τέλος πάντων σε καμμία περίπτωση δε θα ήθελα να πέσω στο επίπεδο αυτών των "παιχτών" οπότε θα σταματήσω εδώ την αναφορά αυτή.
Όσον αφορά το παιχνίδι ελπίζω να το αναλύσει ο συμπαίχτης μου που το συνηθίζει και το κάνει με επιτυχία.
Όσον αφορά την διαιτησία εντυπωσιάστηκα καθώς δε περίμενα να σφυρίξουν τόσο καλά ένα τέτοιο ντέρμπυ.
Με εκτίμηση,
#8 Καστέλλας.


Γιαννακη Καλησπερα.Ξερεις ποιος ειμαι αλλωστε το γραφω και οταν τελειωνω το καθε μου ποστ.
Πριν αναφερθεις σε τραμπουκισμους και αλητειες των παικτων του Ερμη επειδη ημουν στη κερκιδα για να δω και τις δυο ομαδες να εισαι αντικειμενικος οπως θα προσπαθησω να ειμαι εγω. Εκτος οτι εχω παιξει και στις δυο ομαδες εχω φιλους εκατερωθεν.Στη κερκιδα το μονο που φανηκε παραξενο(στους μπασκετοφιλους,οι οποιοι ηταν αρκετοι μιας και το ματς ηταν ωραιο,) σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου ειναι ο πιτσιρικας που εχετε με το νουμερο 13 ο οποιος εκτος απο εντελως αταλαντος (πραγμα που φανερωνει η εντολη του προπονητη σου ΝΑ ΜΗ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΠΟΤΕ, το οποιο και πραττει...) ειναι και μανουρατζης.Λογω ελειψης ταλεντου προσπαθει σε καθε φαση να χτυπησει τον αντιπαλο του επειδη δεν μπορει να τον ακολουθησει. Κανει τα ιδια μια ζωη . Και στα φιλικα με τη δικη μου ομαδα(Παννεαπολικο) και περσυ με τους Τραχωνες που παιξαμε εκανε τα ιδια και τα ιδια.Θυμαμαι χαρακτηριστικα και συμπαικτη μου που τον εβγαλε 1 μηνα εκτος.Περα απο ολα αυτα ο πιτσιρικας κανει χειρονομιες και βριζει(μανες κτλ κτλ).Εχτες για παραδειγμα εβρισε το Βλαχακη,παικτης του οποιου η αξια ειναι αναμφισβητιτη.Στα ειπα και εκτος γηπεδου οταν συζητησαμε.Μαλιστα εξω απο το Σαλπεας ολοι συμφωνησατε αλλα ειπατε "Ε ενταξει μωρε μικρος ειναι,μη δινετε σημασια"
Πριν βγεις λοιπον να γραψεις κατι που θα δημιουργησει εντυπωσεις για το αλλο σωματειο κοιτα τις "ανωμαλιες" τις δικης σου ομαδας πρωτα. Αυτα δε τα γραφω επειδη εχω την ιδιαιτερη αγαπη για τον Ερμη.Εγω εχτες τους φιλους μου χειροκροτησα,οπως και εσενα.
Τα γραφω επειδη εχτες για ακομα μια φορα βγηκα απο τα ρουχα μου με τη συμπεριφορα καποιου που παιζει επειδη η Εσκανα το επιβαλλει.Γιατι αν δεν υπηρχε το μετρο με τους μικρους στα μπασκετικα γηπεδα ο συγκεκριμενος δε θα ειχε καμια δουλεια.Οπως και θα γινει οταν περασουν οι χρονιες της συμμετοχης του ως μικρος δεδομενο που μου εχει αναφερει απο περσυ ατομο της ομαδας σου.Δεν εχετε αλλο μικρο και αναγκαζεστε να παιζετε με αυτον.
Τα του παιχνιδιου αφηνω και εγω το Πετρο και το Θοδωρη να το αναλυσουν μιας και συμφωνω απολυτα με αυτα που ειπαμε εχτες απο κοντα.
Καλο βραδυ.
Αντωνακος Θεοδωρος.
magic32
παιδια μην χαλαμε ενα ωραιο ματς με εξωαγωνιστικα...επισης μην κατακρινουμε μονο ΕΝΑΝ απο 24 παικτες χτες ακομα κι αν εκανε λαθος..σιγουρα ΟΛΟΙ οταν παιζουμε εχουμε ξεφυγει απο τα ορια και ολο και καποιον εχουμε βρισει η προσπαθησει να χτυπησει...εγινε και χτες και απο αλλους παικτες αυτο κατα τη διαρκεια του αγωνα αλλα μειναμε στο τι εκανε ο μικρος γτ ηταν στο τελος και προκαλεσε και μεγαλυτερη αντιδραση στο κοινο...οι παλμοι ειναι ψηλα(ειδικα σε τοσο κλειστα ματς σαν το χτεσινο)...Ξερω οτι τα περισσοτερα παιδια ειναι φιλοι μεταξυ τους,ειμαι 1000% σιγουρος γτ ξερω τον γιαννη εδω και μια 3ετια οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να χτυπησε επιτηδες τον χαρη και καλο θα ηταν το εξωαγωνιστικο να κλεισει εδω και ν ασχοληθουμε με τα αγωνιστικα και μονο αυτα...

υγ.Θοδωρη ειναι πολυ βαριες οι εκφρασεις ΑΤΑΛΑΝΤΟΣ και τα σχετικα...Τουλαχιστον το παιδι μπορει να μην εχει τεραστιο επιθετικο ταλεντο,αλλα ξερει τι αξιζει και τι μπορει να κανει..γιατι εχω δει και πραγματικους ΑΤΑΛΑΝΤΟΥΣ που νομιζουν οτι ειναι και μικρογαφιες ΝΙΚΟΥ ΓΚΑΛΗ...
KAKALOS
QUOTE(katestramenos @ Nov 12 2011, 19:27 ) *
Γιαννακη Καλησπερα.Ξερεις ποιος ειμαι αλλωστε το γραφω και οταν τελειωνω το καθε μου ποστ.
Πριν αναφερθεις σε τραμπουκισμους και αλητειες των παικτων του Ερμη επειδη ημουν στη κερκιδα για να δω και τις δυο ομαδες να εισαι αντικειμενικος οπως θα προσπαθησω να ειμαι εγω. Εκτος οτι εχω παιξει και στις δυο ομαδες εχω φιλους εκατερωθεν.Στη κερκιδα το μονο που φανηκε παραξενο(στους μπασκετοφιλους,οι οποιοι ηταν αρκετοι μιας και το ματς ηταν ωραιο,) σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου ειναι ο πιτσιρικας που εχετε με το νουμερο 13 ο οποιος εκτος απο εντελως αταλαντος (πραγμα που φανερωνει η εντολη του προπονητη σου ΝΑ ΜΗ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΠΟΤΕ, το οποιο και πραττει...) ειναι και μανουρατζης.Λογω ελειψης ταλεντου προσπαθει σε καθε φαση να χτυπησει τον αντιπαλο του επειδη δεν μπορει να τον ακολουθησει. Κανει τα ιδια μια ζωη . Και στα φιλικα με τη δικη μου ομαδα(Παννεαπολικο) και περσυ με τους Τραχωνες που παιξαμε εκανε τα ιδια και τα ιδια.Θυμαμαι χαρακτηριστικα και συμπαικτη μου που τον εβγαλε 1 μηνα εκτος.Περα απο ολα αυτα ο πιτσιρικας κανει χειρονομιες και βριζει(μανες κτλ κτλ).Εχτες για παραδειγμα εβρισε το Βλαχακη,παικτης του οποιου η αξια ειναι αναμφισβητιτη.Στα ειπα και εκτος γηπεδου οταν συζητησαμε.Μαλιστα εξω απο το Σαλπεας ολοι συμφωνησατε αλλα ειπατε "Ε ενταξει μωρε μικρος ειναι,μη δινετε σημασια"
Πριν βγεις λοιπον να γραψεις κατι που θα δημιουργησει εντυπωσεις για το αλλο σωματειο κοιτα τις "ανωμαλιες" τις δικης σου ομαδας πρωτα. Αυτα δε τα γραφω επειδη εχω την ιδιαιτερη αγαπη για τον Ερμη.Εγω εχτες τους φιλους μου χειροκροτησα,οπως και εσενα.
Τα γραφω επειδη εχτες για ακομα μια φορα βγηκα απο τα ρουχα μου με τη συμπεριφορα καποιου που παιζει επειδη η Εσκανα το επιβαλλει.Γιατι αν δεν υπηρχε το μετρο με τους μικρους στα μπασκετικα γηπεδα ο συγκεκριμενος δε θα ειχε καμια δουλεια.Οπως και θα γινει οταν περασουν οι χρονιες της συμμετοχης του ως μικρος δεδομενο που μου εχει αναφερει απο περσυ ατομο της ομαδας σου.Δεν εχετε αλλο μικρο και αναγκαζεστε να παιζετε με αυτον.
Τα του παιχνιδιου αφηνω και εγω το Πετρο και το Θοδωρη να το αναλυσουν μιας και συμφωνω απολυτα με αυτα που ειπαμε εχτες απο κοντα.
Καλο βραδυ.
Αντωνακος Θεοδωρος.

φιλε μου δε ξερω αν εχεις προσωπικα με τον μικρο ....το ποσα κιλα μπασκετ ξερεις παντως κανει μπαμ!το παιδι το συγκεκριμενο ,επειδη προφανως για σενα οπως για τους περισσοτερους που βλεπουν μπασκετ καλος παιχτης ειναι μονο αυτος που γραφει ποντους στην εφημεριδα,καταφερε να σβυσει απο την εφημεριδα το επιθετικο μεχρι τωρα οπλο του ερμη το βλαχακη και αν δεν ηταν αυτος ισως και το παιχνιδι να ειχε χαθει και πιο ευκολα για την καστελλα!αν αυτο δε θεωρειτε επιτυχια ή αν εσυ πιστευεις οτι μπορεις να παιξεις καλυτερη αμυνα απο αυτον περνα απο το κλειστο της καστελλας αμεσος να κλεισεις για το καλοκαιρι!
ειναι γνωστο οτι καποιοι παιχτες οπως πχ ο ραλλατος που ειναι και φιλος να παιζουν με τσαμπουκα αλλες φορες βρωμικα ή να "μιλανε" αλλα την αξια σου σαν παιχτης την δειχνεις οταν καποιος σε βριζει σε παιζει αντικανονικα κι εσυ κρατας την ψυχραιμια σου και κανεις αυτο που πρεπει δινοντας απαντησεις μεσα στο παιχνιδι και οχι στο ποιος την εχει πιο "μεγαλη "που μαλωνουν τα πιτσιρικια!
Don
[quote name='giannhs_09' date='Nov 12 2011, 16:24 ' post='518792']
Καλησπέρα και από μένα.
Δε συνηθίζω να γράφω μετά από παιχνίδι αλλά πραγματικά δε κρατιέμαι...
Θα αναφερθώ στο παιχνίδι ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ.
Θα ήθελα να ξεκινήσω αυτό το post μου ζητώντας συγγνώμη από το φίλο μου Χάρη Μαργέτη για το τραυματισμό που υπέστη σε μία φάση μεταξύ μας στην αρχή του αγώνα.Καλή ανάρρωση να έχεις.Θα παραβλέψω κάποια σχόλια κακόβουλων περί "βάναυσου ή σκόπιμου χτυπήματος".Δεν αξίζει καν να σχολιάσω.
Εν συνεχεία , θα αναφερθώ στο τραμπουκισμό μερικών παιχτών του ΕΡΜΗ.Δεν αναφέρομαι σε όλους γιατί είναι παιδιά που γνωριζόμαστε καιρό και θα ήταν άσχημο να τους συμπεριλάβω στα παρακάτω.
Συγνώμη ρε "μάγκες".Έχετε καταλάβει σε ποια κατηγορία παίζετε; Γ ΕΣΚΑΝΑ ρε.Ερασιτεχνικό Πρωτάθλημα είναι.Τη καύλα μας ερχόμαστε να κάνουμε.Τι τραμπουκισμοί και τι αλητίες ήταν αυτές που συναντήσαμε σήμερα.Από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο ακούγαμε βρισιές λες και τους είχαμε σκοτώσει τη μάνα.Και ξαναρωτάω Που παίζετε ρε "μάγκες";;
Αν έχεις @@ βγάλτα στο παρκέ και όχι με κάθε είδους καραγκιοζιλίκια.ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!! Πραγματικά λυπάμαι για το αίσχος που αντικρύσαμε σήμερα. Τραμπουκισμοί και αλητείες δε χωράνε στο άθλημα. Πηγαίντε σε κανένα ανοιχτό να τσαμπουκαλευτείτε.
Τέλος πάντων σε καμμία περίπτωση δε θα ήθελα να πέσω στο επίπεδο αυτών των "παιχτών" οπότε θα σταματήσω εδώ την αναφορά αυτή.
Όσον αφορά το παιχνίδι ελπίζω να το αναλύσει ο συμπαίχτης μου που το συνηθίζει και το κάνει με επιτυχία.
Όσον αφορά την διαιτησία εντυπωσιάστηκα καθώς δε περίμενα να σφυρίξουν τόσο καλά ένα τέτοιο ντέρμπυ.
Με εκτίμηση,
#8 Καστέλλας.
Χθες το βραδυ στα πλαισια του πρωταθληματος της Γ Εσκανα στο γηπεδο του Σαλπεα εγινε ενα παιχνιδι μεταξυ του Ερμη Πειραια και της Καστελλας που θα ζηλευαν και ομαδες Α κατηγοριας.Ενα παιχνιδι με τα χαρακτηριστικα που πλαισιώνουν ενα ντερμπυ,το παιχνιδι ειχε παθος,δυναμη,ταχυτητα,αναλαγες στο σκορ,παρα πολυ ωραιες φασεις απο προσωπικες και ομαδικες ενεργειες και φυσικα απο ενα τετοιο παιχνιδι δεν ελειπαν τα νευρα και φυσικα η πολυ καλη κερκιδα των γηπεδουχων.
Το παιχνιδι ξεκινησε παρα πολυ δυνατα ο Ερμης πηρε κεφαλι στο σκορ αλλα απο το 2 κιολας 10λεπτο η Καστελλα συνηλθε απο το κακο ξεκινημα και εφερε το παιχνιδι στα ισια στο ημιχρονο.Στο δευτερο ημιχρονο παιχτηκε φοβερο μπασκετ οι ομαδες πηγαινανε ποντο ποντο μεχρι το τελος που το παιχνιδι το πηρε ο Ερμης.
Μελανό σημειο ο τραυματισμος του παιχτη του Ερμη Χαρη Μαργιετη που θα μας τον στερησει τουλαχιστον 1 εβδομαδα.Ευχομαστε γρηγορα να γινει καλα και να επιστρεψει πιο δυνατος διπλα στην ομαδα μας.
Στα παραπανω λεγομενα που γραφει ο φιλος μου ο Γιαννης δεν θα απαντησω σε αυτον προσωπικα γιατι ειναι πιο μικρος μου και καταλαβαινω οτι ειναι πικραμενος απο την ηττα χθες σε ενα παιχνιδι που κριθηκε στις λεπτομερειες και μπορει να κερδιζε και η ομαδα του.
ΑΛΛΑ σαν πιο μεγαλος και επειδη ετυχε να αγωνιστω σε πολλες κατηγοριες θα ηθελα να του πω οτι:
Πρωτον δεν υποτιμαμε ΠΟΤΕ την κατηγορια που παιζουμε και προσπαθουμε να κανουμε οτι καλυτερο να βοηθησουμε την ομαδα μας να παει στην κατηγορια που ονειρευομαστε.
Δευτερον προσβαλεις ΟΛΟΥΣ τους παιχτες του Ερμη εκφραζομενος αν εχουμε @@ να τα βγαλουμε στο παρκε,εχθες νομιζω οτι η ομαδα μου αυτο εδειξε.
Τριτον ειναι καποιοι παιχτες που αξιζουν τον σεβασμο σου οχι μεγαλυτεροι αλλα επειδη εχουν προσφερει στο ερασιτεχινο μπασκετ εχοντας βοηθησει πολλες ομαδες να πετυχουν τους στοχους τους και δεν τους αξιζει να λες να πανε σε αλανες να παιξουν.
Τεταρτον κανεις δεν σε τραμπουκισε απο την αρχη του παιχνιδιου παρα μονο οταν το Νο13 της ομαδας σου επιτεθηκε φραστικα στον παιχτη μας.Επισης το ΑΛΗΤΙΕΣ θα παρακαλουσα να το παρεις πισω τα παιδια γνωριζομαστε μεταξυ μας τα περισοτερα και θα ηθελα να μην ξεκινησεις με τις φραστικες σου δηλωσεις εν βρασμο μια διαμαχη δυο ομαδων που εχουν παρα πολυ καλες και φιλικες σχεσεις.
Τελος θα ηθελα να ευχηθω καλη πορεια στην ομαδα της Καστελλας απο εδω και περα και καλη δυναμη στους φιλους μου Ριπη,Αδραμη,Μπικουλη,Μιλονοπουλο φυσικα στον κοουτς Ζερβουλακο στον Κο Παπαευθυμιου και κο Τιοπουλο.
Καλο πρωταθλημα σε ολους
Με εκτιμηση Θεοδωρος Καρατζης Νο5 Ερμης Πειραια
magic32
Ληχτε το παιδια...τα νευρα ειναι μεσα στον αγωνα...οτι εγινε εγινε και οπως ειπε και ο ριππης την κυριακη μαζι θα ειστε στο καραισκακη ολοι να βριζετε τον παναθηναικο... smiley.gif
KAKALOS
QUOTE(magic32 @ Nov 12 2011, 22:19 ) *
Ληχτε το παιδια...τα νευρα ειναι μεσα στον αγωνα...οτι εγινε εγινε και οπως ειπε και ο ριππης την κυριακη μαζι θα ειστε στο καραισκακη ολοι να βριζετε τον παναθηναικο... smiley.gif

χαχα αυτο ηταν το πιο σωστο σχολιο που γραφτηκε .....χαχαχα...οντως παιδια ενα ντερμπυ εχει νευρα ξυλο τα παντα ...η ουσια ειναι οτι εγινε ντερμπαρα ο κοσμος που το ειδε χορτασε μπασκετακι κατι που δε περιμενα ουτε καν εγω οταν ηρθα στην καστελλα και οσο περνανε οι μερες και οι αγωνιστικες διαπιστωνω οτι οι ανθρωποι των ομαδων στην γ' εχουν κανει ενα ακρως καλο και ανταγωνιστικο πρωταθλημα!η καθε ομαδα μπορει να κανει την ζημια και αυτο θα κρατησει το ενδιαφερον μεχρι τελευταια αγωνιστικη σε οσους το παρακολουθουν σε αντιθεση με την Α πχ που εχει ομαδες 3 ταχυτητων και μετα τα χριστουγεννα αρχιζουν τα μαγειρευματα!καλη επιτυχια στον ερμη και ελπιζω να ειμαστε οχι μονο στο δευτερο γυρο αλλα και του χρονου αντιπαλοι στην Β'!το σιγουρο ειναι πως οι ανθρωποι του εχουν φτιαξει μια πολυ καλη ομαδα και οσο και αν μας μενει η πικρα της ηττας οφειλουμε να το παραδεχτουμε!καλο σκ παιδες....
ko xa
QUOTE(KAKALOS @ Nov 12 2011, 13:59 ) *
χαχα αυτο ηταν το πιο σωστο σχολιο που γραφτηκε .....χαχαχα...οντως παιδια ενα ντερμπυ εχει νευρα ξυλο τα παντα ...η ουσια ειναι οτι εγινε ντερμπαρα ο κοσμος που το ειδε χορτασε μπασκετακι κατι που δε περιμενα ουτε καν εγω οταν ηρθα στην καστελλα και οσο περνανε οι μερες και οι αγωνιστικες διαπιστωνω οτι οι ανθρωποι των ομαδων στην γ' εχουν κανει ενα ακρως καλο και ανταγωνιστικο πρωταθλημα!η καθε ομαδα μπορει να κανει την ζημια και αυτο θα κρατησει το ενδιαφερον μεχρι τελευταια αγωνιστικη σε οσους το παρακολουθουν σε αντιθεση με την Α πχ που εχει ομαδες 3 ταχυτητων και μετα τα χριστουγεννα αρχιζουν τα μαγειρευματα!καλη επιτυχια στον ερμη και ελπιζω να ειμαστε οχι μονο στο δευτερο γυρο αλλα και του χρονου αντιπαλοι στην Β'!το σιγουρο ειναι πως οι ανθρωποι του εχουν φτιαξει μια πολυ καλη ομαδα και οσο και αν μας μενει η πικρα της ηττας οφειλουμε να το παραδεχτουμε!καλο σκ παιδες....

τωρα πως εσεις βλεπετε οτι ειναι καλο το πρωταθλημα ενω απο αποψη θεαματος ειναι απο τα χειροτερα!οι ομαδες ειναι κοντα αυτο ειναι αληθεια αλλα αυτο δεν σημαινει καλο πρωταθλημα!η α1 φετος εχεις πολλες ομαδες με ιδια δυναμυτικοτητα αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και ωραιο να το βλεπεις σαν θεατης!
KAKALOS
QUOTE(ko xa @ Nov 12 2011, 23:35 ) *
τωρα πως εσεις βλεπετε οτι ειναι καλο το πρωταθλημα ενω απο αποψη θεαματος ειναι απο τα χειροτερα!οι ομαδες ειναι κοντα αυτο ειναι αληθεια αλλα αυτο δεν σημαινει καλο πρωταθλημα!η α1 φετος εχεις πολλες ομαδες με ιδια δυναμυτικοτητα αλλα δεν σημαινει οτι ειναι και ωραιο να το βλεπεις σαν θεατης!

απο αποψη θεαματος ακομα και ο παο που πηρε πρωταθλημα ευρωπης με ενα πικ που ξερει να το κανει καλυτερα απο τον καθενα το πηρε και καταστρεφοντας το παιχνιδι της μπαρτσα ποσο μαλλον οταν μιλας για γ εσκανα που οι περισσοτερες ομαδες εχουν 2-3 καλους παιχτες που τους πλαισιωνουν παιχτες εργαλεια που δουλευουν για αυτους!
ko xa
QUOTE(KAKALOS @ Nov 12 2011, 15:12 ) *
απο αποψη θεαματος ακομα και ο παο που πηρε πρωταθλημα ευρωπης με ενα πικ που ξερει να το κανει καλυτερα απο τον καθενα το πηρε και καταστρεφοντας το παιχνιδι της μπαρτσα ποσο μαλλον οταν μιλας για γ εσκανα που οι περισσοτερες ομαδες εχουν 2-3 καλους παιχτες που τους πλαισιωνουν παιχτες εργαλεια που δουλευουν για αυτους!

σωστος!το να παιζεις αμυνα δεν σημαινει καταστρεφω το παιχνιδι!αυτο μονο στην μπαλα!
magic32
QUOTE(ko xa @ Nov 12 2011, 23:39 ) *
σωστος!το να παιζεις αμυνα δεν σημαινει καταστρεφω το παιχνιδι!αυτο μονο στην μπαλα!

προφανως και δεν σημαινει καταστρεφω το παιχνιδι..γτ στο μπασκετ για να σαι επιτυχημενος δεν αρκει να βαζεις 200 αλλα να τρως λιγοτερα...Ο πρωταρχικος σκοπος μιας καλης ομαδας ειναι να παιζει ΚΑΛΗ ΑΜΥΝΑ
katestramenos
QUOTE(KAKALOS @ Nov 12 2011, 17:35 ) *
φιλε μου δε ξερω αν εχεις προσωπικα με τον μικρο ....το ποσα κιλα μπασκετ ξερεις παντως κανει μπαμ!το παιδι το συγκεκριμενο ,επειδη προφανως για σενα οπως για τους περισσοτερους που βλεπουν μπασκετ καλος παιχτης ειναι μονο αυτος που γραφει ποντους στην εφημεριδα,καταφερε να σβυσει απο την εφημεριδα το επιθετικο μεχρι τωρα οπλο του ερμη το βλαχακη και αν δεν ηταν αυτος ισως και το παιχνιδι να ειχε χαθει και πιο ευκολα για την καστελλα!αν αυτο δε θεωρειτε επιτυχια ή αν εσυ πιστευεις οτι μπορεις να παιξεις καλυτερη αμυνα απο αυτον περνα απο το κλειστο της καστελλας αμεσος να κλεισεις για το καλοκαιρι!
ειναι γνωστο οτι καποιοι παιχτες οπως πχ ο ραλλατος που ειναι και φιλος να παιζουν με τσαμπουκα αλλες φορες βρωμικα ή να "μιλανε" αλλα την αξια σου σαν παιχτης την δειχνεις οταν καποιος σε βριζει σε παιζει αντικανονικα κι εσυ κρατας την ψυχραιμια σου και κανεις αυτο που πρεπει δινοντας απαντησεις μεσα στο παιχνιδι και οχι στο ποιος την εχει πιο "μεγαλη "που μαλωνουν τα πιτσιρικια!

Αν και δεν ειμαστε φιλοι,θα σε αποκαλεσω με αυτη την εκφραση μιας και το εκανες και εσυ. Φιλε κακαλε λοιπον Προσωπικα δεν εχω με το μικρο. Εχω παρατηρησει ομως οτι φερεται με αυτον τον τροπο συνεχως.Οποτε παιζουμε αντιπαλοι του το επισημαινω και εκεινος εριστικα συνεχιζει τα ιδια και τα ιδια.Το ιδιο πραγμα λοιπον παρατηρησα και εχτες. Αν γνωριζω το αθλημα η οχι ειναι καθαρα θεμα αποψης του καθενος.Προφανως για εσενα δεν εχω ιδεα...Δε με ενοχλει καθολου ουτε θα μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου. Στο οτι επαιξε αμυνα το Βλαχακη ,ναι εχεις δικιο.Εκ του αποτελεσματος τον επαιξε"καλη" αμυνα.Αν δεν υπηρχε στο γηπεδο ομως το γερο μαρκαρισμα του Ραλλατου στη ρακετα στο οποιο εδιναν περισσοτερη βαση οι διαιτητες θα επρεπε το μικρο να τον ειχαν αποβαλλει με 5 φαουλ απο το πρωτο δεκαλεπτο.Σε καθε φαση και τραβηγμα.Τεσπα.Οταν παιζεις σε ενα παιχνιδι δεν εχεις πληρη εικονα για ολο το ματς και δε μπορω να σου αποδειξω τιποτα μονο με τα λεγομενα μου μιας και απο οτι καταλαβα επαιζες χτες..
Δεν αμφιβαλλω οτι εχεις και εσυ αποψη για το θεμα αλλα δε χρειαζεται να συμφωνουμε παντα. Εμενα με ικανοποιει απλα το γεγονος οτι αυτα που εγραψα στο προηγουμενο ποστ δε τα μεμφονται αρκετα ατομα απο την ομαδα σου που εχουν βασικο ρολο μαλιστα.Αν θελεις να σχηματισεις μια καλυτερη αποψη για το "ποσα κιλα μπασκετ" γνωριζω μπορεις να μιλησεις με αυτους πριν βγεις να κρινεις.Επισης αυτο περι εφημεριδας και ποντων σε πληροφορω οτι αναφερεσαι σε καποιον που το τελευταιο πραγμα που κανει στο γηπεδο ειναι να σκοραρει αρα αν ημουν αυτης της αποψης πρεπει να θεωρω και τον εαυτο μου ανικαν.Αλλα και παλι στο ξαναλεω ,δε με ενοχλει.Ο καθενας εχει την αποψη του.
Η ελευθερια γραπτου λογου εδω ειναι δεδομενο και ο καθενας ,σε λογικα πλαισια παντα,γραφει οτι θελει.
Το μονο που θα σου ζητησω ετσι σαν χαρη ειναι το εξης.Οταν διαβαζεις κατι που σε ενοχλει,πριν βγεις να απαντησεις διαβασε το αλλη μια φορα γιατι πραγματικα μπορει να μη καταλαβες οτι εννοει αυτος που το εγραψε...
Υ.σ Ματζικ 32 εσυ ο ιδιος μου ειπες χτες εξω απο το γηπεδο, οτι ναι μωρε ετσι φερεται και του το εχω πει ειναι .... , καμια μερα με τις ......που κανει θα τον σακατεψει κανενας.Δε νομιζω να ειναι παραπληροφορηση αυτο.Για το αταλαντος ειναι καθαρα δικη μου κριση.
Καλο βραδυ
Αντωνακος Θεοδωρος.
magic32
QUOTE(katestramenos @ Nov 13 2011, 04:20 ) *
Υ.σ Ματζικ 32 εσυ ο ιδιος μου ειπες χτες εξω απο το γηπεδο, οτι ναι μωρε ετσι φερεται και του το εχω πει ειναι .... , καμια μερα με τις ......που κανει θα τον σακατεψει κανενας.Δε νομιζω να ειναι παραπληροφορηση αυτο.Για το αταλαντος ειναι καθαρα δικη μου κριση.
Καλο βραδυ
Αντωνακος Θεοδωρος.

οχι κανεις λαθος..σου ειπα οτι ολη την βδομαδα ελεγα στα παιδια της καστελλας να μην προκαλεσουν γτ η εδρα ειναι σκληρη..και περισσοτερο στο 13 επειδη περσυ τον ειχα παρατηρησει οτι ειχε βρισει κανα δυο φορες...ρωτησα τον βλαχακη οταν βγηκε και μου ειπε οτι τον εβρισε γι αυτο αντεδρασε εττσι...εκεινη τη στιγμη λοιπον του ειπα οτι αν εγινε ετσι ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ...τα παιδια της καστελλας λενε οτι πρωτα τον προκαλεσε ο μπαμπης...Ειναι κατι που την αληθεια την ξερουν ΜΟΝΟ αυτοι που παιζανε εκεινη τη στιγμη..Ουτε εσυ ουτε εγω μπορουμε να ξερουμε ακριβως τι παικτηκε και ειναι ΛΑΘΟΣ να κανουμε κρισεις βασιζομενοι στο παρελθον και τις προσωπικες συμπαθειες η αντιπαθειες...γι αυτο σας λεω γαμω το κερατο μου..ΛΗΧΤΕ ΤΟ....Δεν θα βγει ακρη
james85
QUOTE (katestramenos @ Nov 12 2011, 18:27 ) *
Γιαννακη Καλησπερα.Ξερεις ποιος ειμαι αλλωστε το γραφω και οταν τελειωνω το καθε μου ποστ.
Πριν αναφερθεις σε τραμπουκισμους και αλητειες των παικτων του Ερμη επειδη ημουν στη κερκιδα για να δω και τις δυο ομαδες να εισαι αντικειμενικος οπως θα προσπαθησω να ειμαι εγω. Εκτος οτι εχω παιξει και στις δυο ομαδες εχω φιλους εκατερωθεν.Στη κερκιδα το μονο που φανηκε παραξενο(στους μπασκετοφιλους,οι οποιοι ηταν αρκετοι μιας και το ματς ηταν ωραιο,) σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου ειναι ο πιτσιρικας που εχετε με το νουμερο 13 ο οποιος εκτος απο εντελως αταλαντος (πραγμα που φανερωνει η εντολη του προπονητη σου ΝΑ ΜΗ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΠΟΤΕ, το οποιο και πραττει...) ειναι και μανουρατζης.Λογω ελειψης ταλεντου προσπαθει σε καθε φαση να χτυπησει τον αντιπαλο του επειδη δεν μπορει να τον ακολουθησει. Κανει τα ιδια μια ζωη . Και στα φιλικα με τη δικη μου ομαδα(Παννεαπολικο) και περσυ με τους Τραχωνες που παιξαμε εκανε τα ιδια και τα ιδια.Θυμαμαι χαρακτηριστικα και συμπαικτη μου που τον εβγαλε 1 μηνα εκτος.Περα απο ολα αυτα ο πιτσιρικας κανει χειρονομιες και βριζει(μανες κτλ κτλ).Εχτες για παραδειγμα εβρισε το Βλαχακη,παικτης του οποιου η αξια ειναι αναμφισβητιτη.Στα ειπα και εκτος γηπεδου οταν συζητησαμε.Μαλιστα εξω απο το Σαλπεας ολοι συμφωνησατε αλλα ειπατε "Ε ενταξει μωρε μικρος ειναι,μη δινετε σημασια"
Πριν βγεις λοιπον να γραψεις κατι που θα δημιουργησει εντυπωσεις για το αλλο σωματειο κοιτα τις "ανωμαλιες" τις δικης σου ομαδας πρωτα. Αυτα δε τα γραφω επειδη εχω την ιδιαιτερη αγαπη για τον Ερμη.Εγω εχτες τους φιλους μου χειροκροτησα,οπως και εσενα.
Τα γραφω επειδη εχτες για ακομα μια φορα βγηκα απο τα ρουχα μου με τη συμπεριφορα καποιου που παιζει επειδη η Εσκανα το επιβαλλει.Γιατι αν δεν υπηρχε το μετρο με τους μικρους στα μπασκετικα γηπεδα ο συγκεκριμενος δε θα ειχε καμια δουλεια.Οπως και θα γινει οταν περασουν οι χρονιες της συμμετοχης του ως μικρος δεδομενο που μου εχει αναφερει απο περσυ ατομο της ομαδας σου.Δεν εχετε αλλο μικρο και αναγκαζεστε να παιζετε με αυτον.
Τα του παιχνιδιου αφηνω και εγω το Πετρο και το Θοδωρη να το αναλυσουν μιας και συμφωνω απολυτα με αυτα που ειπαμε εχτες απο κοντα.
Καλο βραδυ.
Αντωνακος Θεοδωρος.




Δεν ειχα σκοπο να γραψω αλλα με αυτα που διαβαζω..Παρακολουθησα το παιχνιδι στο Σαλπεας και αυτο που ειδα ειναι τον ταλαντουχο φιλο σου, Βλαχακη να φτυνει ενα παιδι 20 χρονων προφανως νευριασμενος επειδη τον ειχε εξαφανισει. Το αποτελεσμα των ποντων του το φανερωνει αλλωστε. Αν οπως λες ο συγκεκριμενος εκανε τοσα φαουλ δεν νομιζω οτι στη συγκεκριμενη εδρα οι διαιτητες δεν θα τα εδιναν. Ειδα 2-3 ψευτομαγκες να χαλανε και την εικονα του Ερμη αλλα και το κλιμα του παιχνιδιου. Βριζαν ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου με την ασφαλεια παντα των μονιμων τραμπουκων τους στην εξεδρα. Το οτι εχουν ερθει απο μεγαλυτερες κατηγοριες και εχουν παιξει καποια χρονια παραπανω ειναι επιλογη τους και δεν σημαινει οτι πρεπει να αντιμετωπιζουν τους υπολοιπους παικτες υποτιμιτικα και οτι αυτοι ειναι και κανενας αλλος. Αν ο Βλαχακης και ο καθε Βλαχακης ζηταει σεβασμο απο μικροτερους του πρεπει αυτον τον σεβασμο να τον εκπνεει πραγμα το οποιο δεν νομιζω πως συμβαινει φτυνοντας και βριζοντας. Και για το ταλεντο του παιδιου φαινεται οτι εισαι ο πλεον ακαταλληλος για να μιλησεις εφοσον πιστευεις οτι η εντολη του προπονητη εχει δοθει γιατι δεν μπορει να παιξει. Απ οτι εχω καταλαβει απο αλλο παιχνιδι της καστελλας αυτη την εντολη την εχει δωσει σε πανω απο 2-3 παικτες μαλλον λογω δικων του αντιληψεων κι οχι γιατι τα παιδια ειναι αταλαντα. Αν ειναι οντως τοσοι αταλαντοι στην καστελλα μπραβο της που στεκεται τοσο καλα. Τελος το σημαντικοτερο που εχω να παρατηρησω ειναι οτι ακομα και δικιο να εχεις για το 13 και παλι στεκεσαι στη συμπεριφορα ενος παιδιου και επισκιαζεις την απαραδεκτη συμπεριφορα των ταλαντουχων φιλων σου, των τραμπουκων οπαδων τους που αν αγαπας το μπασκετ θα επρεπε να ντρεπεσαι για αυτην την κατασταση και οχι να την επικροτεις. Αυτα ειχα να πω, καλη συνεχεια σε ολους!
pseytomagkesthso8onhs
http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...2&Itemid=54

για διαβαστε εδω.καλα τα λεγε ο μπαστερ.παλιο χευτιλισμενοι(διαητητες)!
υπογραφη: crazysourmenafan
katestramenos
QUOTE(james85 @ Nov 13 2011, 13:38 ) *
Δεν ειχα σκοπο να γραψω αλλα με αυτα που διαβαζω..Παρακολουθησα το παιχνιδι στο Σαλπεας και αυτο που ειδα ειναι τον ταλαντουχο φιλο σου, Βλαχακη να φτυνει ενα παιδι 20 χρονων προφανως νευριασμενος επειδη τον ειχε εξαφανισει. Το αποτελεσμα των ποντων του το φανερωνει αλλωστε. Αν οπως λες ο συγκεκριμενος εκανε τοσα φαουλ δεν νομιζω οτι στη συγκεκριμενη εδρα οι διαιτητες δεν θα τα εδιναν. Ειδα 2-3 ψευτομαγκες να χαλανε και την εικονα του Ερμη αλλα και το κλιμα του παιχνιδιου. Βριζαν ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου με την ασφαλεια παντα των μονιμων τραμπουκων τους στην εξεδρα. Το οτι εχουν ερθει απο μεγαλυτερες κατηγοριες και εχουν παιξει καποια χρονια παραπανω ειναι επιλογη τους και δεν σημαινει οτι πρεπει να αντιμετωπιζουν τους υπολοιπους παικτες υποτιμιτικα και οτι αυτοι ειναι και κανενας αλλος. Αν ο Βλαχακης και ο καθε Βλαχακης ζηταει σεβασμο απο μικροτερους του πρεπει αυτον τον σεβασμο να τον εκπνεει πραγμα το οποιο δεν νομιζω πως συμβαινει φτυνοντας και βριζοντας. Και για το ταλεντο του παιδιου φαινεται οτι εισαι ο πλεον ακαταλληλος για να μιλησεις εφοσον πιστευεις οτι η εντολη του προπονητη εχει δοθει γιατι δεν μπορει να παιξει. Απ οτι εχω καταλαβει απο αλλο παιχνιδι της καστελλας αυτη την εντολη την εχει δωσει σε πανω απο 2-3 παικτες μαλλον λογω δικων του αντιληψεων κι οχι γιατι τα παιδια ειναι αταλαντα. Αν ειναι οντως τοσοι αταλαντοι στην καστελλα μπραβο της που στεκεται τοσο καλα. Τελος το σημαντικοτερο που εχω να παρατηρησω ειναι οτι ακομα και δικιο να εχεις για το 13 και παλι στεκεσαι στη συμπεριφορα ενος παιδιου και επισκιαζεις την απαραδεκτη συμπεριφορα των ταλαντουχων φιλων σου, των τραμπουκων οπαδων τους που αν αγαπας το μπασκετ θα επρεπε να ντρεπεσαι για αυτην την κατασταση και οχι να την επικροτεις. Αυτα ειχα να πω, καλη συνεχεια σε ολους!


Χωρις να εδωσα πολλη σημασια στα σε αυτα που εχεις γραψει μιας και εισαι νεοσυστατο μελος του φορουμ και το μονο που εχεις γραψει ειναι για το εν λογω θεμα αρα τουλαχιστον για μενα τιθεται θεμα αξιοπιστιας πληροφοριακα θα σου πω οτι με τον Βλαχακη οχι μονο δεν ειμαστε φιλοι αλλα ισα ισα γνωριζομαστε.Μπορω να σου απαριθμησω τους φιλους μου σε καθε ομαδα και θα δεις οτι ειμαι αντικειμενικος.Προχτες συγκεκριμενα το λεω για ακομα μια φορα χειροκροτησα τις καλες ενεργειες και των δυο ομαδων.Ο Ρυππης μπορει να στο επιβεβαιωσει αυτο.Το μονο που βγηκα να γραψω ηταν το "στραβο" που εβλεπα.Ο καθενας εχει την αποψη του.Τη λεει και τελειωσε. Απο μενα το θεμα και επισημα εχει ληξει.Αρκετα κουρασα το τοπικ.
Καλο βραδυ
Αντωνακος Θεοδωρος.
realiser
Ήμαρτον πια με το ματς στο Σαλπέας. Όχι με το παιχνίδι αυτό καθ' αυτό φυσικά(μιας και φαντάζομαι ότι θα ήταν πολύ ενδιαφέρον ντέρμπι) αλλά με αυτές τις οπαδικές "ορμές" που σας έπιασαν και έχετε γεμίσει μία ολόκληρη σελίδα.

Στο κλειστό του Αγ. Δημητρίου η Αρμενική επέστρεψε στις νίκες μέσα από ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι που καθ όλη την διάρκεια κρατούσε το ενδιαφέρον των αρκετών φίλων που ήταν στις κερκίδες. Προσωπικά μου άρεσε η ομάδα του Αστέρα και εύχομαι στα παιδιά καλή συνέχεια!

Πάμε για δεύτερη νίκη την παρασκευή κόντρα στην Τερψιθέα!

ΥΓ: όχι άλλο κάρβουνο για το παιχνίδι Ερμή Καστέλλας έλεος
petran777
Καλησπερα σε ολους τους φιλους,

Μετα απο μεγαλα ματς γινονται και "μεγαλες" κουβεντες και απο οτι διαβαζω πηρε φωτια το φορουμ μετα απο καιρο. Θα καταθεσω και γω με τη σειρα μου πως ειδα-εζησα αρχιζοντας με τα αγωνιστικα (που θα ενδιαφερουν περισσοτερο τους εταιρους φιλους) και θα κλεισω με τα εξωαγωνιστικα καθως δυστυχως δεν ηταν και λιγα...

Ερμης Πειραια - ΑΣ Καστελλας 64-62

Το ματς ηταν ΝΤΕΡΜΠΑΡΑ !!!
Στο 1ο δεκαλεπτο παρουσιασαμε το κακο μας προσωπο μετα απο καιρο, με κακες επιλογες στην επιθεση απεναντι σε ενα αρκετα διαβασμενο αντιπαλο. Ο Ερμης περασε τη μπαλα στους ψηλους τους και επαιρνε σκορ σχετικα ευκολα με Ραλλατο στο ζωγραφιστο και Καραντζη μεσα και εξω να δειχνουν οτι βρισκονται σε καλη μερα. 17-7

Στο 2ο δεκαλεπτο ομως ξυπνησαμε, ο Αδραμης πηρε το οπλο του (το οποιο ηταν καυτο μεχρι το τελος της αναμετρησης) και ξεμπλοκαρε την επιθεση μας ενω στην αμυνα καταφεραμε να αντιδρουμε καλυτερα. Το επιμερους σκορ του δεκαλεπτου ηταν 14-24 και μας εστειλε στα αποδυτηρια στο Χ. 31-31 ΗΤ

Το παιχνιδακι πλεον ξαναγινε ντερμπυ και οι εναλλαγες στο σκορ ηταν συνεχεις. Και οι 2 ομαδες πηγαιναμε "χερι-χερι" και η ληξη του 3ου δεκαλεπτου μας εφερε στο +1. 46-47

Το 4ο δεκαλεπτο ξεκινησε ιδανικα για εμας που πλεον βρισκαμε πιο ευκολα το δρομο προς το καλαθι στο τρανσισιον και το ματς στα 3.30 λεπτα πριν το τελος μας εβρισκε στο +5 52-57...Ο Ερμης επελεξε να μας πιεσει και του "βγηκε" καθως πουλησαμε ευκολα 2 μπαλες και μας τιμωρησε...το 52-57 εγινε 60-57 και ο Αδραμης στο 1.30 πριν το τελος με βομβα απο τα 8μ (μπορει και παραπανω...) το εφερε στο 60-60...62-60 για τον Ερμη, 1/2 βολες για εμας, και 64-61 με καλαθι του Δαλμυρα στα 14 δευτερα πριν τη ληξη..Ο Ερμης εκανε φαουλ, 1/2 βολες παλι για εμας (64-62 που ηταν κ το τελικο), χαμενο ελευθερο λευ-απ του Ερμη στον αιφνιδιασμο και buzzer αστοχο σχεδον απο τη σεντρα απο εμας...Πραγματικα συγκλονιστικο φιναλε....

Ραλλατος και Καραντζης με 16 ποντους εκαστος κορυφαιοι του Ερμη με καταλυτικη τη παρουσια του Δαλμυρα 11π με 5 απο αυτους στο τελευταιο 3 λεπτο..
Απο την ομαδα μου ο Αδραμης με 29π ηταν απο αλλο πλανητη (ειλικρινα οτι πετουσε εμπαινε..), με Μπικουλη 11π, Ριπη 10π (ετσι γραφεται το ονομα μου μαγκες smiley.gif ) και τον Μιλτο (το Νο.13 που γινεται ο ντορος) να σβηνει τον πρωτο σκορερ του Ερμη...
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που δωσαμε μια ωραια μπασκετικη παρασταση στον μπολικο κοσμο που μαζευτηκε στο Σαλπεας...
Και ενα σχολιο για τη διαιτισια..ηταν εξαιρετικη μεχρι και πριν το τελευταιο 4 λεπτο οπου "αναγκαστικα" παιξαν εδρα και θα το εξησησω παρακατω...

Παμε τωρα στα παρελλειπομενα...Οπως ειπα και στην αρχη εγω θα πω τη γνωμη μου χωρις να θελω να δημιουργησω συνεχεια στην αντιπαραθεση που ξεκινησε και επειδη απο οτι διαβασα ζητειτε απο τους συμ-φορουμιτες και φλαρακια μου...

Καταρχας οσο αφορα τους τραμπουκισμους απο εξεδρα και αντιπαλους...Οπως προαναφερθηκε πραγματικα και δυστυχως υπηρξαν..Φυσικα και οχι απο ολα τα παιδια του Ερμη που προσωπικα γνωριζω αρκετους σε ολα αυτα τα χρονια που παιζουμε το μπασκετακι μας, με το Μπαμπη (Βλαχακη) ειμασταν στο ιδιο σχολειο, και με το Θοδωρα (Καραντζη) πολυ κοντινο φιλαρακι μου..Καλο ειναι ομως να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας...Πρωτη φορα επαιξα αντιπαλος και θα αναγνωρισω τη μπασκετικη αξια του Ραλλατου, σιγουρα το καλυτερο με διαφορα 5αρι της κατηγοριας..αλλα απο ηθος πασχουμε...Δεν εχω κατι προσωπικο μαζι του καθως δεν τον ξερω και μπορει εκτος παρκε να ειναι το καλυτερο παιδι, αλλα μεσα στο παρκε ειναι απαραδεκτος!!Στη πρωτη φαση του αγωνα του εκανα σκληρο φαουλ (ενα απο τα πολλα που εγιναν στο ματς) και αμεσως κινηθηκε απειλητικα προς το μερος μου σπρωχνοντας με και με απειλουσε οτι θα....καταλαβαινετε...στο 4ο λεπτο τραυματιστηκε το 15 του Ερμη απο αγκωνια στο προσωπο του Γιαννη, που σας διαβεβαιωνω οτι δεν ηταν σκοπιμη, και κατα τη διακοπη του παιχνιδιου καθως το παιδι αιμορρογουσε, ο ιδιος κυριος επεστρεψε προς εμενα επειδη νομιζε οτι τον χτυπησα εγω και συνεχισε το ιδιο τροπαριο...Απευθυνομενος αρχικα στους διαιτητες πηρα απαντηση οτι δεν υπεπεσε κατι στην αντιληψη τους και εν συνεχεια προς το παγκο του Ερμη ζητωντας απο τον coach Αυγουλη να μιλησει στον παιχτη του. Η απαντηση δεν ηρθε ποτε, παρα μονο απο τον Μοναχο που βρισκονταν στο παγκο η οποια ηταν αμα μπορεις πες του τα εσυ, σε υφος που μαλλον εδειχνε την ικανοποιηση του και αλλων συμπακτων του για την "ΜΑΓΚΙΑ" του Ραλλατου...Απο το 1993 που παιρνω μερος σε πρωταθληματα δεν εχω ξαναδει τετοια συμπεριφορα αθλητη. Θεωρω τουλαχιστον λυπηρο να επιβραβευουμε τετοιες συμπεριφορες....

Οσο αφορα την εξεδρα, 3-4 ατομα ηταν μονιμως στα καγκελα το τελευταιο 10λεπτο βριζοντας και απειλοντας τους διαιτητες σε καθε φαση που σφυριζαν κατα του Ερμη και δικαιολογω τις καθαρα εις βαρος μας κρισιμες αποφασεις τους στο τελευταιο 4 λεπτο...

Τελειωνοντας και για να μην κουραζω αλλο, οσο αφορα το επεισοδιο Μιλτου-Μπαμπη, δεν γνωριζω τι ειπωθηκε ή αν τον εφτυσε ή οτιδηποτε...Αν ισχυουν, προσωπικα ως συμπακτης του Μιλτου θα τον συμβουλευσω να μην χαλαει την εικονα του αλλα και της ομαδας μας βριζοντας αντιπαλους και κανοντας χειρονομιες στον κοσμο οποια προκληση κι αν δεχεται. Για μενα ειναι απαραδεκτος....οπως και ο Μπαμπης..απο τη στιγμη που τα εκαναν....

Αυτα τα ολιγα...

Με σεβασμο.
Νο.9 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

ΥΓ.: Ενα ματς κρυβει παγιδες και σιγουρα τα τεντωμμενα νευρα οδηγουν σε λαθος συμπεριφορες. Ελπιζω και ευχομαι ολα αυτα να τελειωσαν με τη κορνα της γραμματειας και οτι εγινε μεσα στο παρκε να ξαχαστει...απο ολους μας!!!
Περαστικα στο παιδι του Ερμη που απο οτι εμαθα εχει σπασει τη μυτη του...παραλιγο να μου τη σπασει και μενα το φιλαρακι μου αλλα ευτυχως τη γλυτωσα με πρηξιμο και μαυρισμα κατω απο τα ματια....


γιωργος65
QUOTE(magic32 @ Nov 12 2011, 21:19 ) *
Ληχτε το παιδια...τα νευρα ειναι μεσα στον αγωνα...οτι εγινε εγινε και οπως ειπε και ο ριππης την κυριακη μαζι θα ειστε στο καραισκακη ολοι να βριζετε τον παναθηναικο... smiley.gif



...κι εγω νομιζα οτι πηγαινουμε στο γηπεδο για να δουμε τον αγωνα... Αν εχεις την νοοτροπια να βρισεις τον αντιπαλο θα το κανεις σε οποιαδηποτε κατηγορια. καλο ειναι να μη μεταφερουμε τετοιες πρακτικες στις ερασιτεχνικες κατηγοριες οπως η γ' ΕΣΚΑΝΑ
tonpir
Καλησπέρα, σε όλους. Με ενδιαφέρον διάβασα τα σχόλια όλων αυτών που παραυρέθηκαν στο Σαλπέας την Παρασκευή. Ένα ατυχές ποστάρισμα του φίλου Μυλωνόπουλου μας οδήγησε όλους να ασχολούμαστε με άλλα, εκτός από το καταπληκτικό παιχνίδι απο θέμα διακύμανσης και ενδιαφέροντος που πρόσφεραν και οι 2 ομάδες. Τα νεύρα μέσα στο παιχνίδι είναι άκρως φυσιολογικά όταν όλα κρίνονται σε ένα σούτ.

Φίλε Μυλωνόπουλε είμαι σίγουρος ότι δεν έσπασες την μύτη του Μαργέτη επίτηδες αλλά σίγουρα αυτό προκλήθηκε από το άγαρμπο στύλ παιχνιδιού που έχεις... το έκανες με αντίπαλο τον Μαργέτη και στην προηγούμενη φάση(πάλι αγκωνια στο πρόσωπο). Αυτό που μας νευρίασε όλους μας είναι ότι δεν πήγες αμέσως να ζητήσεις συγνώμη. Προσωπικά άν χτύπαγα κάποιον με τέτοια δύναμη στο πρόσωπο θα σταμάταγα να παίζω αμέσως για να δώ την ζημιά που του έκανα... Είσαι πολύ καλός αμυντικός αλλά παίζεις στο όριου του αντιαθλητικού. Φυσιολογικό είναι να τύχεις ίδιας αντιμετώπισης απο κάποιον άλλο μέσα στο παιχνίδι. Στη θέση σου θα περιόριζα τα ποσταρίσματα μου λέγοντας μόνο ένα συγνώμη στον ΦΙΛΟ σου όπως λες Χάρη!!! Τουλάχιστον εσύ για αυτό το παιχνίδι δεν "δικαιήσε" να παραπονεθείς για το οτιδήποτε. Έχεις σπάσει πολλές μύτες ???Ας έδινες λίγο παραπάνω βαρύτητα σε αυτό το γεγονός και ας κατάπινες τον θυμό σου που κάποιοι σε έκραξαν!!!

Όσο για την κερκίδα που κάποιους ενόχλησε η συμπεριφορά της είναι και αυτή μέρος του παιχνιδιού... Κάτι που τουλάχιστον για όλους μας που αγωνιζόμαστε σε αυτές τις κατηγορίες μας λείπει. Τόσο κόσμο μόνο σε παιχνίδια εθνικής κατηγορίας. Όταν έχεις αποφασίσει να βγάλεις εκτός παιχνιδιού ένα αντίπαλο χρησιμοποιώντας αθέμιτα μέσα καλό είναι όταν βρίζεις να μην σε ακούσει πρώτα ο διαιτητής και στην συνέχεια οι κολλητοί του παίχτη . Μην τρελλαθούμε κιόλας που θίχτηκε κάποιος επείδη "έλουσε" η κερκίδα τον μικρό σας (με την μεγάλη γλώσσα) που είπε για την μητέρα του Βλάχάκη !!! Τέτοιο ήθος κρατήστε το για εσάς !!!

Τέλος φίλε Ρίππη πετυχημένο αυτό που είπες για Παναθηναικό wink.gif αλλά τραβηγμένο για Ραλλάτο. Ο Γρηγόρης είναι πραγματικά ένα παιδί σε σώμα γίγαντα. Στην φάση που λες ,τον χτύπησες αντιαθλητικά... αντέδρασε όπως οι περισσότεροι εκ των αθλητών που δέχονται σκληρά χτυπήματα με κίνδυνο να τραυματιστούν. Όμως όπως είδες ο θυμός του κράτησε πολύ λίγο χωρίς να συμβεί το οτιδήποτε...

Ήρθατε σαν φίλοι μας και φύγατε πάλι ως φίλοι ... Αν συνέβει κάτι άλλο διορθώστε με και ζητώ εγώ συγνώμη εκ των προτερων...

Αυτό το όνομα των οξύθυμων θα το κουβαλάμε για πολύ καιρό ακόμα αλλά μην μας ξυπνάτε και εσείς μνήμες !!! Αφήστε μας να αγιάσουμε !!!

ΥΓ.Στελάρα παραλίγο να μας κερδίσεις μόνος σου αλλά όπως είπες και εσύ σε ένα σου ποστάρισμα στο τέλος κερδίζουν οι ομάδες...

Καλό βράδυ σε όλους ...

Τσανάκας Αντώνης
petran777
QUOTE(tonpir @ Nov 13 2011, 23:46 ) *
Καλησπέρα, σε όλους. Με ενδιαφέρον διάβασα τα σχόλια όλων αυτών που παραυρέθηκαν στο Σαλπέας την Παρασκευή. Ένα ατυχές ποστάρισμα του φίλου Μυλωνόπουλου μας οδήγησε όλους να ασχολούμαστε με άλλα, εκτός από το καταπληκτικό παιχνίδι απο θέμα διακύμανσης και ενδιαφέροντος που πρόσφεραν και οι 2 ομάδες. Τα νεύρα μέσα στο παιχνίδι είναι άκρως φυσιολογικά όταν όλα κρίνονται σε ένα σούτ.

Φίλε Μυλωνόπουλε είμαι σίγουρος ότι δεν έσπασες την μύτη του Μαργέτη επίτηδες αλλά σίγουρα αυτό προκλήθηκε από το άγαρμπο στύλ παιχνιδιού που έχεις... το έκανες με αντίπαλο τον Μαργέτη και στην προηγούμενη φάση(πάλι αγκωνια στο πρόσωπο). Αυτό που μας νευρίασε όλους μας είναι ότι δεν πήγες αμέσως να ζητήσεις συγνώμη. Προσωπικά άν χτύπαγα κάποιον με τέτοια δύναμη στο πρόσωπο θα σταμάταγα να παίζω αμέσως για να δώ την ζημιά που του έκανα... Είσαι πολύ καλός αμυντικός αλλά παίζεις στο όριου του αντιαθλητικού. Φυσιολογικό είναι να τύχεις ίδιας αντιμετώπισης απο κάποιον άλλο μέσα στο παιχνίδι. Στη θέση σου θα περιόριζα τα ποσταρίσματα μου λέγοντας μόνο ένα συγνώμη στον ΦΙΛΟ σου όπως λες Χάρη!!! Τουλάχιστον εσύ για αυτό το παιχνίδι δεν "δικαιήσε" να παραπονεθείς για το οτιδήποτε. Έχεις σπάσει πολλές μύτες ???Ας έδινες λίγο παραπάνω βαρύτητα σε αυτό το γεγονός και ας κατάπινες τον θυμό σου που κάποιοι σε έκραξαν!!!

Όσο για την κερκίδα που κάποιους ενόχλησε η συμπεριφορά της είναι και αυτή μέρος του παιχνιδιού... Κάτι που τουλάχιστον για όλους μας που αγωνιζόμαστε σε αυτές τις κατηγορίες μας λείπει. Τόσο κόσμο μόνο σε παιχνίδια εθνικής κατηγορίας. Όταν έχεις αποφασίσει να βγάλεις εκτός παιχνιδιού ένα αντίπαλο χρησιμοποιώντας αθέμιτα μέσα καλό είναι όταν βρίζεις να μην σε ακούσει πρώτα ο διαιτητής και στην συνέχεια οι κολλητοί του παίχτη . Μην τρελλαθούμε κιόλας που θίχτηκε κάποιος επείδη "έλουσε" η κερκίδα τον μικρό σας (με την μεγάλη γλώσσα) που είπε για την μητέρα του Βλάχάκη !!! Τέτοιο ήθος κρατήστε το για εσάς !!!

Τέλος φίλε Ρίππη πετυχημένο αυτό που είπες για Παναθηναικό wink.gif αλλά τραβηγμένο για Ραλλάτο. Ο Γρηγόρης είναι πραγματικά ένα παιδί σε σώμα γίγαντα. Στην φάση που λες ,τον χτύπησες αντιαθλητικά... αντέδρασε όπως οι περισσότεροι εκ των αθλητών που δέχονται σκληρά χτυπήματα με κίνδυνο να τραυματιστούν. Όμως όπως είδες ο θυμός του κράτησε πολύ λίγο χωρίς να συμβεί το οτιδήποτε...

Ήρθατε σαν φίλοι μας και φύγατε πάλι ως φίλοι ... Αν συνέβει κάτι άλλο διορθώστε με και ζητώ εγώ συγνώμη εκ των προτερων...

Αυτό το όνομα των οξύθυμων θα το κουβαλάμε για πολύ καιρό ακόμα αλλά μην μας ξυπνάτε και εσείς μνήμες !!! Αφήστε μας να αγιάσουμε !!!

ΥΓ.Στελάρα παραλίγο να μας κερδίσεις μόνος σου αλλά όπως είπες και εσύ σε ένα σου ποστάρισμα στο τέλος κερδίζουν οι ομάδες...

Καλό βράδυ σε όλους ...

Τσανάκας Αντώνης


Αντωνη δεν καταλαβαινω γιατι σας ξυπναμε μνημες...το παιχνιδι δεν ηταν αντιαθλητικο ηταν απλα ΝΤΕΡΜΠΥ!!ουτε και το φαουλ μου στο Ραλλατο...το ιδιο φαουλ εκανε και ο ιδιος στον Μπικουλη αλλα οπως ειδε δεν εγινε και τιποτα...οπως το ιδιο ηταν και του Θοδωρα πανω μου αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα...Δεν αμφιβαλλω οτι ειναι παιδι σε σωμα γιγαντα ουτε τον κρινω σαν ανθρωπο εκτος παρκε και φυσικα φυγαμε σαν φιλοι καθως δεν εχουμε κατι να χωρισουμε εκτος των 40 αγωνιστικων λεπτων!!

magic32
QUOTE(γιωργος65 @ Nov 13 2011, 22:41 ) *
...κι εγω νομιζα οτι πηγαινουμε στο γηπεδο για να δουμε τον αγωνα... Αν εχεις την νοοτροπια να βρισεις τον αντιπαλο θα το κανεις σε οποιαδηποτε κατηγορια. καλο ειναι να μη μεταφερουμε τετοιες πρακτικες στις ερασιτεχνικες κατηγοριες οπως η γ' ΕΣΚΑΝΑ

εκτος του οτι δεν ειμαι μελςο ουτε του ερμη ουτε της καστελλας,εκτος του οτι δεν ειμαι καν φιλος του ΟΣΦΠ,αν δεν μπορεις να καταλαβεις το χιουμοριστικο και της οριτζιναλ ατακας και του σχολιου μου εχεις προβλημα
γιωργος65
QUOTE(magic32 @ Nov 13 2011, 23:13 ) *
εκτος του οτι δεν ειμαι μελςο ουτε του ερμη ουτε της καστελλας,εκτος του οτι δεν ειμαι καν φιλος του ΟΣΦΠ,αν δεν μπορεις να καταλαβεις το χιουμοριστικο και της οριτζιναλ ατακας και του σχολιου μου εχεις προβλημα



μπορει το δικο σου σχολιο να ηταν χιουμοριστικο, αλλα την απαντηση την εγραψα γιατι ειδα προσφατα σε αγωνα της Γ' εσκανα υβριστικα συνθηματα απο την κερκιδα προς την αντιπαλη ομαδα, καπνογονο να αναβει μεσα στο κλειστο κλπ. Καλο θα ηταν αυτος ο χωρος να μεινει πιο υγειης, χωρις φαινομενα που παραπεμπουν σε "θυρα..." για να πηγαινουμε με τα παιδια μας να βλεπουμε μπασκετακι. Συγγνωμη αν το σχολιο μου εδειχνε επιθετικο προς εσενα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου...
EPIK

Πάμε για τα ενδεχόμενα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ VS ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ- 1 καλύτερη ομάδα η Καστέλλα.

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ VS ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ-1 αλλά όχι εύκολα.Αν δεν κερδίσει κ αυτά τα παιχνίδια θα έχει πρόβλημα ο Πειραικός κ μπορεί να του κοστίσουν στο τέλος.

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ VS ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-2 τα Ταταύλα δείχνουν καλύτερα σύμφωνα με τα αποτελέσματα και τα Σούρμενα ψάχνουν ακόμη την πρώτη τους νίκη,δύσκολα θα τα καταφέρουν με αυτόν τον ''αντίπαλο''.

Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ VS ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ-1 θεωρώ την Νίκαια καλή ομάδα που θα τερματίσει πάνω από την μέση,δεν νομίζω να χάσει αυτό το παιχνίδι μέσα στην έδρα της.

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ VS ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-2 ειδικά αν η Τερψιθέα παίξει το καλό μπάσκετ με πλάνο που προσπαθεί να βγάλει στο γήπεδο με τις παγίδες κτλ.Περισσότερο έμπειρη ομάδα η Αρμενική που ψάχνει νίκες.

ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ VS ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-2 Ο Ερμής δεν νομίζω να συναντήσει μεγάλη αντίσταση απέναντι στην καλή ομάδα του Ικονίου,ίσως με δυνατή άμυνα κ αν βρεθούν σε καλή μέρα να ζορίσουν λίγο τον Ερμή,αλλά κ πάλι υπερβολικά δύσκολα.

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ VS ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-1 αξιόμαχη η ομάδα του Λέων,(με λιγότερο ποιοτικό ρόστερ από τα προηγούμενα χρόνια πάντως).Δεν νομίζω ο ΌΚΕ να αφήσει από τα χέρια του αυτή τη νίκη.Αν τρέξει το παιχνίδι ο Λέων κ δεν πάνε σε σετ επιθέσεις ίσως να έχει λίγες πιθανότητες παραπάνω.

ΥΓ1 Το πρωτάθλημα έχει ακόμα 20 αγωνιστικές με αυτή,όλα μπορούν να γίνουν,η διάρκεια είναι αυτή που μετράει κ όχι η χειρότερη ήττα ή η πιο θριαμβευτική νίκη..

ΥΓ2 Υγεία πάνω από όλα τόσο σωματική όσο κ στο χώρο του μπάσκετ γιατί την έχουμε ανάγκη!
TheVoice
http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...2&Itemid=54

Όταν τα έλεγε τόσα χρόνια ο Basster για τη διαιτησία έβγαιναν και τον έκραζαν σαν γραφικό...
kurspuroskaroumpalos
Δεν συμμετέχω στην διένεξη που έχει ξεκινήσει, αν και έχουν ειπωθεί πράγματα που με έχουν πειράξει, όχι επειδή δεν έχω επιχειρήματα αλλά επειδή απλά βαριέμαι. Ένα θα πω: Μια ζωή οι "τρελλοί" και οι "αλήτες" είναι στον Ερμή; Μήπως τα έχετε παρεξηγήσει κάπου;

Α, και άλλο ένα: Πόσο σας πονάει ο Ερμής...

Τέσπα, προγνωστικά:

Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ VS ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ- 1 Ομαδάρα η Καστέλα, χωρίς πλάκα! Δεν το περίμενα να είναι τόσο δυνατή.

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ VS ΑΟΚ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - 2 Έτσι για το γούρι.

Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ VS ΤΑΤΑΥΛΑ Α.Ο.-1 Επιτέλους μια νίκη ρε παιδιά...

Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ VS ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ-1 Μέσα στην έδρα της, δύσκολα θα χάσει η Νίκαια.

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ VS ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- 2 Σε φόρμα η Τερψιθέα.

ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ VS ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ- 2 Οκ.. (Δεν υποτιμώ κανένα! Απλά δεν εξηγώ γτ τι να εξηγήσω όταν παίζει η ομάδα μουwink.gif

Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ VS ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- 1 Λόγω έδρας

Ας πιάσω μόνο την Ερμάρα!

Καλή αγωνιστική σε όλους (εκτός από το Ικόνιο rolleyes.gif ) και ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ!!!!

Φιλιά!

ko xa
QUOTE(kurspuroskaroumpalos @ Nov 17 2011, 14:22 ) *
Δεν συμμετέχω στην διένεξη που έχει ξεκινήσει, αν και έχουν ειπωθεί πράγματα που με έχουν πειράξει, όχι επειδή δεν έχω επιχειρήματα αλλά επειδή απλά βαριέμαι. Ένα θα πω: Μια ζωή οι "τρελλοί" και οι "αλήτες" είναι στον Ερμή; Μήπως τα έχετε παρεξηγήσει κάπου;

Α, και άλλο ένα: Πόσο σας πονάει ο Ερμής..

ποσα κιλα γραφικος μπορει να εισαι???στο ιδιο κειμενο μας λες οτι δεν συμμετέχω στην διένεξη που έχει ξεκινήσει, αν και έχουν ειπωθεί πράγματα που με έχουν πειράξει, όχι επειδή δεν έχω επιχειρήματα αλλά επειδή απλά βαριέμαι και μετα λες ποσα σας ποναει ο ερμης?????που ρε στην γ εσκανα?στην 2 απο τελος κατηγορια του ελληνικου μπασκετ??ωραιος!
fair play


καστελλα-φοινικας¨1/2 (πιο γεματη ομαδα η καστελλα αλλα λογο κοινης εδρας..... λεω μηπως)
πειραικος-ν.σμυρνη 1 (καλυτερη περιφερεια και εναν μονο ψηλο παιδι να παλευει εναντι της ν .σμυρνης απλα...)
σουρμενα-ταταυλα 1 (αλλαγη προπονητη σημαινει νικη...)
νικαια-αστερας 1 (πονταρω ετσι σε φιλο μαγγιωρο και κοτσοβολη κανονιστε ρε...)
αρμενικη-τερψιθεα 2 (δεν εχω παιξει ακομα μαζι τους και δεν ξερω πονταρω στα νιατα)
ικονιο-ερμης 2 (απλα...παντως οταν παιξουμε μαζι θα εχουμε να πουμε πολλα ολοι οι φιλοι εκει μαζευτηκαν)
οκε-λεων 1 (θα προτιμησω την εδρα και το "σαλιαρακο"που εχει στον παγκο...)
Don
QUOTE(ko xa @ Nov 18 2011, 00:55 ) *
ποσα κιλα γραφικος μπορει να εισαι???στο ιδιο κειμενο μας λες οτι δεν συμμετέχω στην διένεξη που έχει ξεκινήσει, αν και έχουν ειπωθεί πράγματα που με έχουν πειράξει, όχι επειδή δεν έχω επιχειρήματα αλλά επειδή απλά βαριέμαι και μετα λες ποσα σας ποναει ο ερμης?????που ρε στην γ εσκανα?στην 2 απο τελος κατηγορια του ελληνικου μπασκετ??ωραιος!

Ειμαστε ΑΛΗΤΕΣ-ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ-ΓΡΑΦΙΚΟΙ-ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΛΙΔΕΣ,αυτοι ειναι οι χαρακτηρισμοι που εχω ακουσει μολις στην 6 αγωνιστικη απο φιλους μας σε αυτο το forum.Ποτε δεν ακουσα οτι εχουμε μια καλη ομαδα,ενα προεδρο-προπονητη που λιγες ομαδες εχουνε,μια ομαδα που εχει φτιαχτει απο τα δικα της παιδια,που αυτα τα παιδια βρηκανε τον προεδρο και τον πεισανε οτι κατι μπορει να γινει με την δικη του καθοδηγηση.ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ να γινει παραδειγμα σε ολους που αγαπανε την ομαδα τους οπως και εμεις και ψαξαμε και βρηκαμε προεδρο που εφερε παιχτες στην ομαδα,εφτιαξε ανοιχτο γηπεδο,εφτιαξε τις ακαδημιες και εφερε υπευθυνο εναν μεγαλο παιχτη τον κο Γασπαρη,εφερε κοσμο στα γηπεδα της Γ ΕΣΚΑΝΑ που τοσο εσεις ΟΛΟΙ εδω μεσα την υποτιματε λες και παιζεται αλλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΤΕ και αφηστε την χολη και παιχτε μπασκετακι και αν δεν σας κανει αυτη η κατηγορια να πατε να παιξετε αλλου!!!ΑΝΤΕ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ της γραφης και στο γηπεδο ολα σας φταινε!!!
Φιλε εσυ που λες για εδρες και τραμπουκισμους(αναφερομαι σε ολους που τα εχουν πει)εχεις παιξει σε εδρες ΦΩΤΙΑ???ΕΕΕ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ???
Εχεις παει προπερσυ μεσα στην Ν Περαμο που οι φιλαθλοι φτανανε μεχρι τον παγκο μας???Εγω εχω παει!!!
Εχεις παει μεσα στην Μανδρα σε ντερμπυ να παιξεις???Εγω εχω παει!!!
Εχεις παει μεσα στα Μεγαρα σε παλιοτερα χρονια και να κινδυνευουν να πεσουν???Εγω εχω παει!!
Περσυ μεσα στην Δραπετσωνα ειχες παει???Εγω εχω παει!!!
Αυτα ειναι λιγα παραδειγματα απο αυτα που εχουν δει τα ματια μου σε ολα αυτα τα χρονια που παιζω και δεν ειναι και λιγα.
ΠΟΤΕ ομως ΠΟΤΕ δεν ειπα αλητες τους φιλαθλους που φανατιζονται με την ομαδα τους ουτε και τους παιχτες που μαχονται μεσα στο παρκε για το αποτελεσμα.Ετσι ειναι το μπασκετ και ολα τα αθληματα με επαφη,διμιουργουν ενταση και ανταγωνισμο!!!
ΠΟΤΕ δεν διαβασα φετος για τους φιλαθλους του Ιωνικου-Μανδρας-Δραπετσωνας και αλλους πολλους που ειναι και αυτοι θερμοαιμοι ΟΧΙ ολοι αλλα καποιοι λογο υπερβολικης αγαπης της ομαδας τους,χωρις να ειναι καποια μομφή προς τα παιδια αυτα.Οσο δεν κινδυνευει η σωματικη ακεραιότητα των παιχτων καλα κανουν και φωναζουν υπερ της ομαδας τους.
Τελος το σας ποναει ο Ερμης ειναι αληθεια γιατι ειναι μια ομαδα που εφυγε απο τα χαμηλα (Δ κατηγορια)ελπιζουμε να καταφερουμε να αναιβουμε και φετος και το πλανο δεν εχει σταματημο,οσο ψηλα μπουρουμε να φτασουμε θα το προσπαθησουμε να φτασουμε και αυτο καποιους πειραζει!!!
Καλη επιτυχια πρωτα απο ολα στην ομαδα μου για σημερα καλη μπασκετικη βραδια χωρις τραυματισμους!!!!
Ζητω και συγνωμη αν ξεφυγαν καπου τα νευρα μου αλλα ειναι πραγματικα παρα πολυ ενοχλητικο οποτε διαβαζω κατι για την ομαδα μου να υπαρχει ο χαρακτηρισμος ΑΛΗΤΗΣ!!!
Με εκτιμηση Νο 5 Ερμη Πειραια Θεοδωρος Καρατζης

fair play
QUOTE(Don @ Nov 18 2011, 10:56 ) *
Ειμαστε ΑΛΗΤΕΣ-ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ-ΓΡΑΦΙΚΟΙ-ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΛΙΔΕΣ,αυτοι ειναι οι χαρακτηρισμοι που εχω ακουσει μολις στην 6 αγωνιστικη απο φιλους μας σε αυτο το forum.Ποτε δεν ακουσα οτι εχουμε μια καλη ομαδα,ενα προεδρο-προπονητη που λιγες ομαδες εχουνε,μια ομαδα που εχει φτιαχτει απο τα δικα της παιδια,που αυτα τα παιδια βρηκανε τον προεδρο και τον πεισανε οτι κατι μπορει να γινει με την δικη του καθοδηγηση.ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ να γινει παραδειγμα σε ολους που αγαπανε την ομαδα τους οπως και εμεις και ψαξαμε και βρηκαμε προεδρο που εφερε παιχτες στην ομαδα,εφτιαξε ανοιχτο γηπεδο,εφτιαξε τις ακαδημιες και εφερε υπευθυνο εναν μεγαλο παιχτη τον κο Γασπαρη,εφερε κοσμο στα γηπεδα της Γ ΕΣΚΑΝΑ που τοσο εσεις ΟΛΟΙ εδω μεσα την υποτιματε λες και παιζεται αλλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΤΕ και αφηστε την χολη και παιχτε μπασκετακι και αν δεν σας κανει αυτη η κατηγορια να πατε να παιξετε αλλου!!!ΑΝΤΕ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ της γραφης και στο γηπεδο ολα σας φταινε!!!
Φιλε εσυ που λες για εδρες και τραμπουκισμους(αναφερομαι σε ολους που τα εχουν πει)εχεις παιξει σε εδρες ΦΩΤΙΑ???ΕΕΕ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ???
Εχεις παει προπερσυ μεσα στην Ν Περαμο που οι φιλαθλοι φτανανε μεχρι τον παγκο μας???Εγω εχω παει!!!
Εχεις παει μεσα στην Μανδρα σε ντερμπυ να παιξεις???Εγω εχω παει!!!
Εχεις παει μεσα στα Μεγαρα σε παλιοτερα χρονια και να κινδυνευουν να πεσουν???Εγω εχω παει!!
Περσυ μεσα στην Δραπετσωνα ειχες παει???Εγω εχω παει!!!
Αυτα ειναι λιγα παραδειγματα απο αυτα που εχουν δει τα ματια μου σε ολα αυτα τα χρονια που παιζω και δεν ειναι και λιγα.
ΠΟΤΕ ομως ΠΟΤΕ δεν ειπα αλητες τους φιλαθλους που φανατιζονται με την ομαδα τους ουτε και τους παιχτες που μαχονται μεσα στο παρκε για το αποτελεσμα.Ετσι ειναι το μπασκετ και ολα τα αθληματα με επαφη,διμιουργουν ενταση και ανταγωνισμο!!!
ΠΟΤΕ δεν διαβασα φετος για τους φιλαθλους του Ιωνικου-Μανδρας-Δραπετσωνας και αλλους πολλους που ειναι και αυτοι θερμοαιμοι ΟΧΙ ολοι αλλα καποιοι λογο υπερβολικης αγαπης της ομαδας τους,χωρις να ειναι καποια μομφή προς τα παιδια αυτα.Οσο δεν κινδυνευει η σωματικη ακεραιότητα των παιχτων καλα κανουν και φωναζουν υπερ της ομαδας τους.
Τελος το σας ποναει ο Ερμης ειναι αληθεια γιατι ειναι μια ομαδα που εφυγε απο τα χαμηλα (Δ κατηγορια)ελπιζουμε να καταφερουμε να αναιβουμε και φετος και το πλανο δεν εχει σταματημο,οσο ψηλα μπουρουμε να φτασουμε θα το προσπαθησουμε να φτασουμε και αυτο καποιους πειραζει!!!
Καλη επιτυχια πρωτα απο ολα στην ομαδα μου για σημερα καλη μπασκετικη βραδια χωρις τραυματισμους!!!!
Ζητω και συγνωμη αν ξεφυγαν καπου τα νευρα μου αλλα ειναι πραγματικα παρα πολυ ενοχλητικο οποτε διαβαζω κατι για την ομαδα μου να υπαρχει ο χαρακτηρισμος ΑΛΗΤΗΣ!!!
Με εκτιμηση Νο 5 Ερμη Πειραια Θεοδωρος Καρατζης


ρε θοδωρα και εσυ και ο γρηγορης και ο δαλμυρακος και βλαχακης και τα υπολοιπα παιδια δε χρειαζεται τετοια επεκταση, οσοι εχουν παιξει και γνωριζουν εστω και τα βασικα αυτου του γαμοαθληματος δεν ασχολουνται σοβαρα....παιξτε αυτο που μπορειτε και εκ του αποτελεσματος ολα και ολοι κρινονται....βγαινει τωρα ο καθενας και γραφει την καθε λαλακια του... και απο τα σουρμενα εβγαιναν και εγραφαν οτι καθε εβδομαδα οι γκριζοι τους γ......νε ας κοιταξει ο καθενας την καμπουρα του και στο τελος το ταμειο...η ελλαδα εχει πολυ πιο σοβαρα πραγματα για να θυμωσει και να τσακωθει....αιντε παλικαρια μου.... (τα ιδια ισχυουν και για τα αλλα φιλαρακια απο την καστελλα και παει λεγοντας....)

υ.γ.(για οσους δεν γνωριζουν Πατελης Αργυρης Φοινικας αγ.σοφιας)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.