Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αργύρης Πεδουλάκης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
sni79per


Καιρος να ανοιξει κι ενα τοπικ για τον κοουτς με την ευχη να αργησει να κλειδωσει εκτος αν ειναι να γυρισει ο μεγαλος. cool.gif
Καλη τυχη λοιπον στον ''Άρτσι''.
MaJesty23
Δεν θα κάνω μπασκετική ανάλυση tongue.gif
O αδερφός μου έχει σχετικά γνωστό bar στο κέντρο και έρχεται ο Πεδουλάκης με παρέα συχνά.Και πριν γίνει κοουτς στον Παναθηναικό αλλά και τώρα.
Γενικά είναι πολυ cool τύπος και μέγας χαβαλές.Επίσης είναι και πιπινολάτρης μιας και έρχεται με το πολυ 30 άρες (αυτός είναι 48) και δύσκολα με την ίδια rolleyes.gif .Γουστάρει να μιλάει για basket και είναι νταμάρι για την ηλικία του.

Το πιο κουφό είναι το ποτό που πίνει.Με τον αδερφό μου είχαμε λίωσει.Ουισκυ λεμονι η ουίσκυ sprite. tongue.gif .Θεούλης λοιπόν ο Αρτσι .


Ακολουθεί μπασκετική ανάλυση cool.gif

Θέλεί χρόνο και στήριξη .Εμένα το roster που έφτιαξε μου αρέσει.Ακόμα και η προσθήκη του Μιλόσεβιτς έχει λογική.Μια επιπλέον λύση στα guard ,πιο επιθετικογενής απο Ξανθόπουλο ,μια παραπάνω ανάσα για Μήτσο.Αν ο ΠΑΟ πάρει οποίοδήποτε τίτλο για μένα θα πρέπει να πιστωθεί στον Πεδουλάκη ,μιας και είναι δύσκολο to fill zeliko's shoes!Aπλά υπομονή.Η ομάδα,έγινε πιο γρήγορη και πιο αθλητική και θα γουστάρω να την βλέπω ακόμα πιο πολύ.
sni79per
sni79per
ολοκληρωμενη την εχει εδω
http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...da.1963464.html
sni79per
Ανακοίνωση Κεντρικός Θ.13

Την Παρασκευή το βράδυ ο προπονητής της ανδρικής ομάδας μπάσκετ, Αργύρης Πεδουλάκης, θα παρευρεθεί στο σύνδεσμο μας, για να δώσει συνέντευξη στον ραδιοφωνικό σταθμό που λειτουργεί η Θύρα 13 στο διαδίκτυο.

Η συνέντευξη θα ξεκινήσει γύρω στις 10 μ.μ. και μπορείτε όλοι να απευθύνετε τις ερωτήσεις σας μέσω της εκπομπής. Συνδεθείτε με το διαδικτυακό μας σταθμό εδώ.

http://live24.gr/radio/generic.jsp?sid=1680
A.CAB
http://prasinanea.gr/basket/article1994699.ece

Συνέντευξη Πεδουλάκη. Λέει πολλά και ενδιαφέροντα. Για τον Μάικ, για τις αλλαγές που θα γίνουν και για το οτι πιστεύει πως οι Γιαννακόπουλοι θα μπουν πιο δυνατά στο μέλλον.

Μέχρι σήμερα ο Πεδουλάκης με έχει εντυπωσιάσει με την ειλικρίνια και το ρεαλισμό του.
sopist
Αργύρης Πεδουλάκης @ Gate13 Radio 02/11/2012

http://www.youtube.com/watch?v=o846WEEKtR4
SG3ptshooter
QUOTE(sni79per @ Oct 2 2012, 20:02 ) *

Όχι και τόσο αγαπητέ RG,

ξεκίνησα σαν καλός φορουμίτης να γράψω έτσι μια σάχλα που άνοιξε σήμερα το topic για το ματς με την Cantu. Τόσα ενδιαφέροντα αποτελέσματα έχουμε φέρει τελευταία, απ' όπου προκύπτουν καλά μηνύματα αλλά και προβληματισμοί.

Αλλά δε μπόρεσα να περάσω την πρώτη σειρά χωρίς να μη σκεφτώ ότι βαρέθηκα πλέον.

Βαρέθηκα να βλέπω τον Κitchen να παίρνει screen στο high post, να μην ξέρει τι να κάνει και να αμολάει τούβλα, βαρέθηκα να βλέπω τον Panko να παλεύει να φτιάξει στα γεράματα above the rim και inside-out επιθετικό παιχνίδι, βαρέθηκα να βλέπω το Μπράμο να βολοδέρνει γιατί "είναι μέσα για τις άμυνες", βαρέθηκα να βλέπω τον Ukic να κάνει ό,τι γουστάρει, βαρέθηκα να είμαστε τόσο προβλέψιμοι γενικά.

Άλλαξε όσους παίκτες θες, άλλαξε ό,τι πλάνα θες αλλά πείσε με κάπως ότι ξέρεις τι σου γίνεται, γιατί βαρέθηκα να βλέπω πράγματα στο παρκέ που μου φαίνονται παράλογα.

Και ναι, ΟΚ, είμαι εξ' αρχής προκατειλημμένος, στην ανακοίνωσή σου από κάτω έβαλα τραγούδι που λέγεται "Τίτλοι Τέλους". Και ναι, ΟΚ, προφανώς και είσαι ο ειδικευμένος και είμαι ο ανειδίκευτος. Πόσες φορές έχεις όμως κάτσει με μια παρέα, 10 σουβλάκια και κάμποσες μπύρες να δεις μια μπάλα ρε αδερφέ; Κι έχεις δει κάτι που σου φαίνεται λάθος κι έχεις πει στους δίπλα "Μα τι κάνει αυτός ο μ@λάκ@ς;". Κάτι τέτοιο φαντάσου. Μόνο που είσαι απ' την άλλη μεριά στο παράδειγμα αρχηγέ, συμβαίνει συχνότατα και ο χρόνος περνάει.

Δε θα κάτσω καν να δικαιολογήσω τον εκνευρισμό μου, τόσο πολύ βαρέθηκα. Ούτε θα ξαναγράψω για τον ΠΑΟ για ένα διάστημα. Εν ανάγκει κάνε κανά λογαριασμό και ζήτα βοήθεια απ' το manu ή το weekendman. Ή μάλλον χέστο, γιατί ειδικά για τον Panko έχω χάσει κάθε ελπίδα ότι δε θα τον βγάλεις το μεγαλύτερο νουμπά που φόρεσε τη φανέλα μας. Ούτε γιατί τον πήρες έχω καταλάβει τελικά. Κοίτα πάντως να σώσεις κανά γηγενή μη θέλουμε 15 παίκτες το καλοκαίρι πάλι.

Μακάρι να με κάνεις να αλλάξω γνώμη, δεν έχω θέματα. Τo Lasme π.χ. για κάποιο λόγο ομολογώ τον έχεις αξιοποιήσει άριστα, καλύτερα κι απ' ότι θα μπορούσε να περιμένει κανείς. Πράγμα που μου μοιάζει μυστήριο όμως με βάση το αν την παλεύω συνολικά με την πάρτη σου. Πάντως 2 Ικάρους/ΚΑΟΔ ακόμα και σε βλέπω για βότκες με τον Armstrong. Κι όχι τίποτε άλλο, αλλά δε θέλω και τον Ivanovic. tongue.gif

Μετά βαρεμάρας και εκνευρισμού,
ένας κακόμοιρος που είχε ξεχάσει
ότι γίνεται να μην υπάρχει Ζοτς..
paodynasty
Eυτυχώς από την προσφώνηση δηλώνεται η προκατάληψη από μέρους σου προς τον κοουτς. Οπότε συγχαρητήρια για την ειλικρίνεια.

Πλήρης απογοήτευση και μόνο που βλέπω τον αριθμό των δημοσιεύσεων σου
SG3ptshooter
QUOTE(paodynasty @ Nov 21 2012, 16:19 ) *
Πλήρης απογοήτευση και μόνο που βλέπω τον αριθμό των δημοσιεύσεων σου

Eίμαι κάτι σαν τον πράσινο, προφανώς πιο αδαή, rankin, το ρεμάλι και ο ξεριζωμένος laugh.gif Και διαφωνώ και στη θέση του για τα του φετινού Ολυμπιακού, έτσι για το κάνω πιο ενδιαφέρον. tongue.gif
SkyFall
RG λέμε και κλαίμε wacko.gif
damian
Coacharas
QUOTE (Dreamerpanos @ Dec 30 2012, 03:42 ) *

Ρόμπα αυτός και εμείς μαζί του…
t0ny3
QUOTE(Coacharas @ Dec 30 2012, 17:50 ) *
Ρόμπα αυτός και εμείς μαζί του…


Χαλαρωστε λιγακι ολοι σας με τον Πεδουλακη, ετοιμοι να τον βαλετε στην κρεμαλα. Δηλαδη τι κακο κανει στο βιντεο; Ισα ισα που μου αρεσει να ειναι εκφραστικος ενας προπονητης και ζει το παιχνιδι με το πετσι του. Ο Ζοτς δηλαδη καθοταν στον παγκο του και δεν εβγαζε μιλια;

Δεν ειναι κανενα τοτεμ της προπονητικης ο Αρτζι, αλλα πολυ κραξιμο τρωει ο ανθρωπος, χωρις να το αξιζει τοσο πολυ. Παρε το 7ο αστερι ρε Αρτζι να νουλωσεις στοματα! tongue.gif
Coacharas
QUOTE (t0ny3 @ Dec 30 2012, 17:49 ) *
Χαλαρωστε λιγακι ολοι σας με τον Πεδουλακη, ετοιμοι να τον βαλετε στην κρεμαλα. Δηλαδη τι κακο κανει στο βιντεο; Ισα ισα που μου αρεσει να ειναι εκφραστικος ενας προπονητης και ζει το παιχνιδι με το πετσι του. Ο Ζοτς δηλαδη καθοταν στον παγκο του και δεν εβγαζε μιλια;

Δεν ειναι κανενα τοτεμ της προπονητικης ο Αρτζι, αλλα πολυ κραξιμο τρωει ο ανθρωπος, χωρις να το αξιζει τοσο πολυ. Παρε το 7ο αστερι ρε Αρτζι να νουλωσεις στοματα! tongue.gif

Ας μην μπαίνουμε στην λογική τι έκανε ο Ζοτς και τι ο Αρτζι, γιατί είναι ιεροσυλία. Αν σου αρέσει αυτή η εικόνα για προπονητή της μεγαλύτερης μπασκετικης ομάδας, δικαίωμα σου, γούστα είναι αυτά. Έμενα με την εικόνα του και την δουλεία του μου επιβεβαιώνει ότι φέραμε μαουνιέρη να οδηγήσει υπερωκεάνιο…
t0ny3
QUOTE(Coacharas @ Dec 30 2012, 20:13 ) *
Ας μην μπαίνουμε στην λογική τι έκανε ο Ζοτς και τι ο Αρτζι, γιατί είναι ιεροσυλία. Αν σου αρέσει αυτή η εικόνα για προπονητή της μεγαλύτερης μπασκετικης ομάδας, δικαίωμα σου, γούστα είναι αυτά. Έμενα με την εικόνα του και την δουλεία του μου επιβεβαιώνει ότι φέραμε μαουνιέρη να οδηγήσει υπερωκεάνιο…


Εξηγησε μου τι δεν σου αρεσει και γιατι γινεται ρεζιλι ο Παναθηναικος; Ασε τον Ζοτς, οι αλλοι προπονητες τι κανουν; Δεν δινουν οδηγιες; Δεν φωναζουν το συστημα; Δεν αντιδρουν σε αποφασεις διαιτητων; Δε νευριαζουν σε ενεργειες παικτων τους;

Εγω βλεπω ενα προπονητη που ζει το αγωνα...
Coacharas
QUOTE (t0ny3 @ Dec 30 2012, 21:18 ) *
Εξηγησε μου τι δεν σου αρεσει και γιατι γινεται ρεζιλι ο Παναθηναικος; Ασε τον Ζοτς, οι αλλοι προπονητες τι κανουν; Δεν δινουν οδηγιες; Δεν φωναζουν το συστημα; Δεν αντιδρουν σε αποφασεις διαιτητων; Δε νευριαζουν σε ενεργειες παικτων τους;

Εγω βλεπω ενα προπονητη που ζει το αγωνα...

Δεν έχω πρόβλημα με όλα όσα κάνει ο Αρτζι, αλλά μόνο ο αγώνας με την Κιμκι μου φτάνει. Και μην μου πεις ότι αυτή η εικόνα και η συμπεριφορά δεν σου χτύπησε άσχημα. Όταν σε 8 παιχνίδια που έπαιξε στην ευρωλίγκα σου δίνει μια τέτοια εικόνα τότε αν έπαιζε 20 χρόνια συνεχόμενα τι εικόνα θα είχε? Ίσως κάτι σαν αυτό που είχε γίνει όταν ήταν προπονητής στον Πανελλήνιο? Όντως ζει το παιχνίδι και αυτό είναι καλό. Αλλά η γυναίκα του Καίσαρα δεν φτάνει μόνο να είναι αλλά πρέπει και φαίνετε. Ο ΠΑΟ είναι ελίτ. Ο Αρτζι όχι.
thalys
Ο RG δεν είναι ρούκυ στην Ευρωλίγκα. Αυτή είναι η τρίτη του χρονιά.

Θυμάμαι και κάτι περίεργα πουκάμισα του Ζοτς, αισθητικά εξίσου ενοχλητικά με το πουκάμισο έξω από το παντελόνι του Πεδουλάκη στη Ρωσσία.Παραδόξως δεν θυμάμαι πολλές στυλιστικές ενστάσεις για τον Ομπράντοβιτς.

Ο Παναθηναϊκός είναι μια νέα ομάδα με 13 καινούριους παίχτες και μόλις 3 που έχουν ξαναπαίξει μαζί. Από αυτούς τους 3, οι δύο είναι τραυματίες και ο τρίτος είναι ο Τσαρτσαρής.

Παρ'όλες τις αντιξοότητες και τα λάθη ο Πεδουλάκης παρουσίασε μια ομάδα που έχασε στο τελευταίο λεπτό την πρωτιά του ομίλου της και πήρε άνετη πρόκριση στους 16, νίκησε στην πρεμιέρα της δεύτερης φάσης της Ευρωλίγκας μια καλή ομάδα που στο ΣΕΦ είχε κερδίσει άνετα τον Ολυμπιακό, στο ελληνικό πρωτάθλημα είναι εντός στόχων, όπως και στο κύπελλο. Όλα αυτά με μειωμένο μπάτζετ σε σχέση με πέρσι.

Αν νομίζετε ότι υπάρχει ελίτ προπονητής που θα έκανε ένα μάτσο άσχετους μεταξύ τους ομαδάρα σε 3-4 μήνες, δείτε πώς τα πήγε ο Μεσίνα στην Ρεάλ ή πόσο δυσκολεύεται κατά περιόδους η ΤΣΣΚΑ, παρότι έχει κορμό σε σχέση με μας. Θυμηθείτε πόσο δυσκολεύονταν οι περισσότεροι καινούριοι να προσαρμοστούν επί Ομπράντοβιτς. Και μετά θα εκτιμήσετε το πόσο καλά, απρόσμενα ίσως, τα έχει πάει ο Πεδουλάκης.
Number11
Τα κατορθώματα του μπασκετικού ΠΑΟ έχουν δημιουργήσει χιλιάδες φιλάθλους (και όχι οπαδούς) υπέρ αυτού.

Λογικό και επόμενο, όλοι μας, να έχουμε υψηλές απαιτήσεις σε όλους τους τομείς από την καλύτερη ομάδα της
Ευρώπης από το 1980 και μετά ...

Η επιλογή Πεδουλάκη ήταν (και είναι) ένα βήμα εκτός της λογικής ενός αυτοκράτορα. Αυτή η ομάδα είχε και θα έχει
ως στόχο μόνο τα τρόπαια. Μόνος του ο Ζοτς, δεν θα κατέφερνε τόσο πολλά, ήρθε και έδεσε στον ΠΑΟ.

Νομίζω πως πολλά από τα παράπονα που εκφράζονται για τον νυν προπονητή έχουν βάση, και δυστυχώς όσο καλή
διάθεση και όρεξη να έχει, τα διακαώς ποθούμενα αποτελέσματα που όλοι μας έχουν συνηθίσει θα είναι πολύ δύσκολα
να τα παίρνει. Στην καλύτερη περίπτωση, θα "πέφτει" με ψηλά το κεφάλι, αλλά πάλι κάτι τέτοιο είναι πολύ "λίγο" και
έξω από την φιλοσοφία που έχει δημιουργηθεί.

Ο αστείος σχεδιασμός και οι συνεχείς τραυματισμοί είναι 2 κραυγαλέα φαινόμενα μίας κατώτερης νοοτροπίας...
thalys
Ο φίλαθλος καταλαβαίνει ότι καμμία ομάδα που δεν στήνει αγώνες ή δεν λέγεται Μακκάμπι Τελ Αβίβ δεν μπορεί να κερδίζει συνέχεια.

Η ομάδα περνάει μεταβατική περίοδο. Το καλοκαίρι θέλαμε προπονητή που να ξέρει από Ελλάδα γιατί δεν είχαμε ελληνικό κορμό και δεν μπορούσαμε να περιμένουμε πότε θα μάθει τον κάθε Παραγυιό από τα βίντεο για να κλείσουμε παίχτες. Επίσης με την πολιτική κατάσταση της Ελλάδας και την αβεβαιότητα που είχε δημιουργήσει το μένω-φεύγω των Γιαννακόπουλων, δεν ήταν εύκολο να βρεις ξένο προπονητή. Από τις διαθέσιμες λύσεις, καμμία δεν ήταν καλύτερη του Πεδουλάκη.

Προβλήματα τραυματισμών είχαμε και επί Ομπράντοβιτς. Ο Τσαρτσαρής κάθε χρόνο τέτοια εποχή είχε από έναν. Ο Σχορτσανίτης έχει πελματιαία απονεύρωση. Μόνο οι τραυματισμοί του Μήτσου και του Ούκιτς μπορεί να καταλογιστούν στον προπονητή, αν και ήταν αναγκαστική η υπερβολική χρησιμοποίηση τους κατά διαστήματα. Κι όσον αφορά τον σχεδιασμό, τα μειονεκτήματα του Πεδουλάκη ήταν γνωστά πριν προσληφθεί. Ας φρόντιζε η ομάδα να είχε προσλάβει και τεχνικό διευθυντή κι ας μην ξεκίναγε μεταγραφές στα μέσα Ιούλη.

Η κριτική στον προπονητή πρέπει να γίνεται για το αν έδωσε σωστές οδηγίες, αν προετοίμασε την ομάδα, αν διαχειρίστηκε τον πάγκο του όπως έπρεπε, αν ανταποκρίθηκε στα προβλήματα που του έθεσε κατά τη διάρκεια του αγώνα ο αντίπαλος. Και έχει γίνει τέτοια κριτική. Από την άλλη δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα ασκείται σοβαρή μπασκετική κριτική στον οποιονδήποτε προπονητή για το αν μας αρέσει η φάτσα του, οι γκριμάτσες του, το πουκάμισο του, το ονοματεπώνυμο του.
Coacharas
QUOTE (thalys @ Dec 30 2012, 22:47 ) *
Η ομάδα περνάει μεταβατική περίοδο. Το καλοκαίρι θέλαμε προπονητή που να ξέρει από Ελλάδα γιατί δεν είχαμε ελληνικό κορμό και δεν μπορούσαμε να περιμένουμε πότε θα μάθει τον κάθε Παραγυιό από τα βίντεο για να κλείσουμε παίχτες. Επίσης με την πολιτική κατάσταση της Ελλάδας και την αβεβαιότητα που είχε δημιουργήσει το μένω-φεύγω των Γιαννακόπουλων, δεν ήταν εύκολο να βρεις ξένο προπονητή. Από τις διαθέσιμες λύσεις, καμμία δεν ήταν καλύτερη του Πεδουλάκη.
.

Χαίρομαι που και εσύ συμφωνείς ότι ο Πεδουλακης δεν ήταν καλή λύση αλλα η λιγότερο κακή. Αλλα και πάλι λέω ότι όταν είσαι η πιο πετυχημένη ομάδα στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ, αυτή η λογική δεν ταιριάζει. Ο προπονητής για αυτόν το σύλλογο δεν φτάνει να είναι μόνο κοουτς την ώρα του αγώνα αλλα ένας ηγέτης σε όλα τα επίπεδα. Οι εκπτώσεις δεν αρμόζουν σε αυτόν τον σύλλογο αλλα οι απαιτήσεις. Άρα ο Πεδουλακης των 15 νικών στα τελευταία 3 χρόνια και που δεν έκανε μέχρι τώρα ούτε για τον κολοσσό σίγουρα δεν κάνει για τον ΠΑΟ.
Number11
QUOTE (Coacharas @ Dec 31 2012, 00:26 ) *
Χαίρομαι που και εσύ συμφωνείς ότι ο Πεδουλακης δεν ήταν καλή λύση αλλα η λιγότερο κακή. Αλλα και πάλι λέω ότι όταν είσαι η πιο πετυχημένη ομάδα στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ, αυτή η λογική δεν ταιριάζει. Ο προπονητής για αυτόν το σύλλογο δεν φτάνει να είναι μόνο κοουτς την ώρα του αγώνα αλλα ένας ηγέτης σε όλα τα επίπεδα. Οι εκπτώσεις δεν αρμόζουν σε αυτόν τον σύλλογο αλλα οι απαιτήσεις. Άρα ο Πεδουλακης των 15 νικών στα τελευταία 3 χρόνια και που δεν έκανε μέχρι τώρα ούτε για τον κολοσσό σίγουρα δεν κάνει για τον ΠΑΟ.


Σωστός ...
paodynasty
Εγώ μόνο αναπαράγω από τον tony3 ..."RG πάρε το 7ο να βουλώσεις στόματα" αν και μέχρι και ο Ομπράντοβιτς τις πιο πολλές χρονιές του στην ομάδα δεν έφτασε "ούτε" στο final4. Οπότε αυτό από μόνο του δείχνει πόσο σκληρή και άδικη είναι η κριτική προς τον προπονητή μας με τις φετινές μάλιστα συνθήκες και όχι με συνθήκες Ζοτς (όλοι τις ξέρουμε να μην τις περιγράφω ξανά).

Λυπάμαι που ο Πεδουλάκης είναι καταδικασμένος να κρίνεται με αυτόν τον τρόπο (και να λοιδωρείται) ακόμα και μετά από ένα πιθανό final4 της Ευρωλίγκας και το μόνο που θα τον "σώσει" από αυτό είναι ένα triple crown !!!

Παράλογο ή όχι ????
basketall
Λυπάμαι που ο Πεδουλάκης είναι καταδικασμένος να κρίνεται με αυτόν τον τρόπο (και να λοιδωρείται) ακόμα και μετά από ένα πιθανό final4 της Ευρωλίγκας και το μόνο που θα τον "σώσει" από αυτό είναι ένα triple crown !!!

Παράλογο ή όχι ????
[/quote]

Επίσης μάλλον έχετε υπέρ εκτιμήσει και το τι ειναι ένας προπονητής για το σύγχρονο μπάσκετ .
Διαβάζω ο Ζελικο ο Ντούσαν -ναι ειναι μυθικά ονόματα αλλά για σκεφτείτε πλην του Ολυμπιακού πέρυσι που μπέρδεψε την αγορά με τι κοστολόγιο έπαιρναν κύπελλα?
Ο Ζελικο θεός- για πάρε τον Κολοσσό ρε μεγάλε η το Περιστέρι και έλα μετά να δούμε έκανες πάνω απο 15 νίκες ?
Δεν γίνεται να κάνουν, γιατί έτσι ειναι άλλο Pick ο Διαμαντιδης και άλλο ο Γκακγαλουδης πώς να γίνει?
Coacharas
Ωραία! Τα ισοπεδώσαμε όλα. Άρα ο Ζελικο είναι ισάξιος με τον Πεδουλακη, και μην σου πω ότι ο Αρτζι είναι καλύτερος γιατί ο Ζελικο είχε υπερομαδες όλα τα χρόνια και δεν είχε ποτέ παίκτες τύπου Γκαγκαλουδη στο ράστερ, και ως γνωστόν όσο καλυτέρους παίκτες έχεις, τόσο καλυτέρα θα πάει η ομάδα, όπως αλώστε έχουν αποδείξει και οι τούρκοι όλα αυτά τα χρόνια! Ομάδες που στηρίζοντα σε Προπονητές τύπου Ντουντα και Ζοτς συνήθως αποτυγχάνουν. Μάλιστα συμφώνα με αυτή την λογική ο Καλαφαντακης είναι το αύριο του Ελληνικού μπάσκετ γιατί κοιτάξτε με τι παίκτες παίζει όλα αυτά τα χρόνια και τα καταφέρνει.
Ginobili
QUOTE(Coacharas @ Dec 30 2012, 20:39 ) *
Δεν έχω πρόβλημα με όλα όσα κάνει ο Αρτζι, αλλά μόνο ο αγώνας με την Κιμκι μου φτάνει. Και μην μου πεις ότι αυτή η εικόνα και η συμπεριφορά δεν σου χτύπησε άσχημα. Όταν σε 8 παιχνίδια που έπαιξε στην ευρωλίγκα σου δίνει μια τέτοια εικόνα τότε αν έπαιζε 20 χρόνια συνεχόμενα τι εικόνα θα είχε? Ίσως κάτι σαν αυτό που είχε γίνει όταν ήταν προπονητής στον Πανελλήνιο? Όντως ζει το παιχνίδι και αυτό είναι καλό. Αλλά η γυναίκα του Καίσαρα δεν φτάνει μόνο να είναι αλλά πρέπει και φαίνετε. Ο ΠΑΟ είναι ελίτ. Ο Αρτζι όχι.

Ο Ιωαννίδης..ο μεγαλύτερος καραγκιόζης και ο πιο εριστικός Έλληνας προπονητής ever....μετά από τόσα χρόνια συναναστροφής και διδασκαλίας των Ελλήνων προπονητών από τους Σέρβους,(το οποίο είχε σαν αποτέλεσμα σήμερα να μιλάμε για γενικά πολύ πολύ πιο υψηλό επίπεδο Ελληνικής προπονητικής σε σχέση με πριν 15-20 χρόνια)...παραμένει μέχρι σήμερα ο κορυφαίος Έλληνας προπονητής που είδαμε ποτέ,και η μεγαλύτερη προπονητική προσωπικότητα.

Άν έχεις να επισημάνεις κάτι πάνω στην διαχείριση και στις επιλογές που κάνει ο Πεδουλάκης...(όπως π.χ τον Τσαρτσαρή προχθές με την Ζαλγκίρης που ήταν αμυντικά για λύπηση-επιθετικά ανύπαρκτος και τον έβαλε κι έπαιξε και 30'και στην συνέντευξη μας είπε ότι ήταν πολύ καλός αμυντικά... icon_drunk.gif )...ok..δεκτό.Τώρα τα πουκάμισα...τα γουρλωμένα μάτια...οι εκφραστικές κινήσεις...τα χοροπηδήματα...είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.Πολύ ρηχά....και πολύ "φτηνή" κριτική.
thalys
Σύμφωνα με αυτή την λογική απλά δεν έχει νόημα να λες ότι ο Πεδουλάκης έκανε 15 νίκες τα τελευταία χρόνια με το Περιστέρι. Άλλη ομάδα, άλλα οικονομικά δεδομένα, άλλες δυνατότητες και άλλοι στόχοι. Στο Περιστέρι και στις δύο θητείες μια χαρά επιτυχημένος είναι ο Πεδουλάκης.

Είπαμε, δεν είναι Ομπράντοβιτς, Ίβκοβιτς, Μεσίνα. Δεν είναι ούτε Πιανιτζάνι, Πασκουάλ ή Ιβάνοβιτς. Από κει και κάτω όμως δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές. Μπορεί να μην είναι κορυφαίος, όμως είναι ένας καλός προπονητής επί χρόνια σε μικρομεσαίες ομάδες που για πρώτη φορά του δίνεται η ευκαιρία να αποδείξει μέχρι πού μπορεί να φτάσει. Οι περισσότεροι προπονητές δεν έχουν την τύχη να ξεκινήσουν από την Παρτίζαν ή την Μπαρσελόνα και πρέπει να χτίσουν το όνομα τους σε μικρότερες μέχρι να τους προσλάβει μια μεγάλη.

Είπαμε να μην υπερτιμούμε τους Έλληνες προπονητές, αλλά με τον Πεδουλάκη το έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο. Έχουμε ξεχάσει το πώς ίδρωσε ο Παναθηναϊκός του Ομπράντοβιτς να αποκλείσει το Περιστέρι, πώς μας νίκησε στο Σπόρτιγκ και πώς έφτασε στον τελικό του Uleb Cup με τον Μακεδονικό! Δεν είναι πρωτάρης, δεν είναι τυχαίος και δεν είναι άσχετος. Κάνει λάθη όπως όλοι. Ας τον κρίνουμε γι'αυτά.

Και σιγά το ειδικό βάρος του Λάσο, του Πλάθα, του Μπάνκι και του Κουντέρ, που διαχειρίζονται ρόστερ ίσης ή μεγαλύτερης αξίας σε συλλόγους-πυλώνες του ευρωπαϊκού μπάσκετ.
Number11
QUOTE (Ginobili @ Dec 31 2012, 15:42 ) *
Τώρα τα πουκάμισα...τα γουρλωμένα μάτια...οι εκφραστικές κινήσεις...τα χοροπηδήματα...είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.Πολύ ρηχά....και πολύ "φτηνή" κριτική.


Όπως το τοποθετείς ...ναι, είναι φθηνή κριτική, όμως δεν είναι έτσι.
Νομίζω πως οι περισσότεροι έχουμε εξηγήσει τους λόγους που μας ...κακοφαίνεται (εκτός των άλλων) ο Πεδουλάκης.
Ο μπασκετικός ΠΑΟ έχει δημιουργήσει δυναστεία φιλάθλων και επόμενο είναι τα στάνταρς να βρίσκονται στα υψηλότερα
σημεία!

Και ναι πετυχημένος ο Ιωαννίδης, σε απόλυτες τιμές, αλλά εμένα ποτέ δεν μου "γέμισε" το μάτι, ασχέτως από τις συμπεριφορές
του κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Ενδιαφέρον θα έχει η μονομαχία Πεδουλάκη vs Μεσίνα, και πιστεύω πως αυτοί οι αγώνες θα δείξουν το ταβάνι της ομάδας.

*Μου άρεσε ο Πλάθα στο ΟΑΚΑ, ειδικά τη στιγμή που έκανε 4(!!) αλλαγές με τη μία! Φάνηκε λες και το δουλεύει και στην
προπόνηση.

Coacharas
1ον. η συζήτηση ξεκινάει απο το βίντεο για τον Πεδουλακη οπότε για αυτο και περιστρέφεται γύρο απο αυτο το θέμα κύριος.
2ον. Δεν μου αρέσει καθόλου που το κύριο επιχείρημα υπέρ του Πεδουλακη είναι ότι οι άλλοι είναι χειρότεροι. Αυτο δεν τον κάνει καλο προπονητή.
3ον. Το ότι έχει κάνει 15 νίκες σε τρία χρόνια είναι πολυ σχετικό. Διαμορφώνει έναν άνθρωπο και έναν επαγγελματία στη λογική του το γεγονός ότι όλον τον χρόνο κύριος χάνει. Δεν βλέπει μπροστά, δεν κοιτάει τον τίτλο αλλα το επόμενο παιχνίδι μόνο, και για αυτο παίζεις με τον Καοδ και τον Άρη με 35 λεπτά μέσα τον ΔΔ κάτι που μακροχρόνια το πληρώνεις.
4ον. Ο Παναθηναϊκός είναι μια ομάδα με επιτυχίες αλλα και με ταυτότητα. Η ταυτότητα είναι ότι είναι ομάδα με ηγετική προπονητική φυσιογνωμία στον πάγκο. Η ανώτερη προπονητικη φιλοσοφία και ικανότητα ήταν αυτή που μας έδωσε επιτυχίες και τίτλους. Ο Αρτζι δεν είναι αυτός ο κοουτς και δεν νομίζω ότι ποτέ θέμα γίνει (μακάρι να κάνω λαθος).
5ον. Δεν τον θεωρώ αχρήστο αλλα μη επαρκή. Δεν με πειράζει τόσο ένα λαθος την ώρα του αγώνα η μια δήλωση σαν αυτή για τον Τσαρτσαρη. Πιο πολυ με πειράζει ο κακός σχεδιασμός η η κακή διαχείριση αν τυχόν αυτο γίνετε παρά αν ξεχάσει να πάρει ένα Ταιμ αουτ. Πιο πολυ με πειράζει ότι έδιωξε τον Περπερογλου το καλοκαίρι παρα ότι η τελευταία επίθεση με ζαλγκιρις.
6ον. Τον Ξανθο δεν τον τον θεωρο καλο παράδειγμα σε αυτο που θες να πεις. Προσωπικά τον θεωρώ καρκίνο του ελληνικού μπάσκετ.
Αλλα τόσα μπορω να πω αλλα ήδη το παρακανα smile.gif . Ξέφυγα αλλα μου αρέσει η συζήτηση και ας είμαι ο τύπος που κραζει σε αυτή biggrin.gif
thalys
Προπονητές με τις ικανότητες και την ηγετική φυσιογνωμία του Ομπράντοβιτς στην Ευρώπη, πλην του ιδίου, είναι οι Πασκουάλ, Μπλατ, Μεσίνα, Ίβκοβιτς. Κανείς τους δεν ήταν διαθέσιμος για τον Παναθηναϊκό το καλοκαίρι. Με την αποχώρηση Ζοτς ήταν δεδομένο ότι ο επόμενος θα ήταν χειρότερος. Χειρότερος από τον Ζοτς δεν σημαίνει κακός ή ανεπαρκής για τον Παναθηναϊκό. Αν ήταν έτσι, έπρεπε να το κλείσουμε το μαγαζί.

Κατά τα άλλα λάθη και ερωτηματικά για τις αποφάσει του υπάρχουν. Δεν σωστό όμως η όποια κριτική να παραβλέπει σε τι κατάσταση παρέλαβε την ομάδα και σε τι σημείο την έχει φέρει. Προσωπικά, αν ο Πεδουλάκης φύγει σε 1.5 χρόνο που λήγει το συμβόλαιο του αφήνοντας τον Παναθηναϊκό με έναν κορμό 6-7 παιχτών πάνω στους οποίους μπορεί να οικοδομηθεί ομάδα φάιναλ φορ για 4-5 χρόνια και παράλληλα έχει αξιοπρεπείς παρουσίες στο τοπ-16 και στα πλέυ οφφ, θα τον θεωρήσω επιτυχημένο. Κι ας μην πάρει έναν τίτλο.

Ξέρω τον αντίλογο περί Παναθηναϊκού που δεν μπορεί να συμβιβάζεται. Δεν συμφωνώ.
Coacharas
QUOTE (thalys @ Dec 31 2012, 18:14 ) *
Προπονητές με τις ικανότητες και την ηγετική φυσιογνωμία του Ομπράντοβιτς στην Ευρώπη, πλην του ιδίου, είναι οι Πασκουάλ, Μπλατ, Μεσίνα, Ίβκοβιτς. Κανείς τους δεν ήταν διαθέσιμος για τον Παναθηναϊκό το καλοκαίρι. Με την αποχώρηση Ζοτς ήταν δεδομένο ότι ο επόμενος θα ήταν χειρότερος. Χειρότερος από τον Ζοτς δεν σημαίνει κακός ή ανεπαρκής για τον Παναθηναϊκό. Αν ήταν έτσι, έπρεπε να το κλείσουμε το μαγαζί.

Κατά τα άλλα λάθη και ερωτηματικά για τις αποφάσει του υπάρχουν. Δεν σωστό όμως η όποια κριτική να παραβλέπει σε τι κατάσταση παρέλαβε την ομάδα και σε τι σημείο την έχει φέρει. Προσωπικά, αν ο Πεδουλάκης φύγει σε 1.5 χρόνο που λήγει το συμβόλαιο του αφήνοντας τον Παναθηναϊκό με έναν κορμό 6-7 παιχτών πάνω στους οποίους μπορεί να οικοδομηθεί ομάδα φάιναλ φορ για 4-5 χρόνια και παράλληλα έχει αξιοπρεπείς παρουσίες στο τοπ-16 και στα πλέυ οφφ, θα τον θεωρήσω επιτυχημένο. Κι ας μην πάρει έναν τίτλο.

Ξέρω τον αντίλογο περί Παναθηναϊκού που δεν μπορεί να συμβιβάζεται. Δεν συμφωνώ.

Απόλυτος λογικό αυτο που λες αλλα: δεν είναι ανάγκη Να είναι μεγάλος προπονητής, αλλα να μπορεί να γίνει. Ο Αρτζι νομίζω ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνει κάτι σπουδεο. Δεν νομίζω ότι είναι προπονητής που το σύστημα τον έχει αδικήσει κτλ. Ο Ιτουδης πχ σίγουρα (για εμένα) ήταν πολυ ανώτερη λύση. Ακόμα και ο Πριφτης πχ είναι ένας προπονητής που μπορει να εξελιχθεί μαζί με την ομάδα και να γίνει κάτι καλύτερο. Επιπλέον με τους αριθμούς που βάζεις κάτω, λες ότι πρέπει να είμαστε ευχαριστιμενοι αν σε 6 χρόνια πάμε F4. Προσωπικά δεν μου ακούγεται πολυ ωραία και δεν είναι μόνο θέμα, Καλομαθημενου Παναθηναϊκού που δεν συμβιβάζεται .
Ginobili
Ο Ιτούδης δεν πιστεύει ο ίδιος ότι μπορεί να προπονήσει μόνος του ομάδα...θα τον πιστέψουμε εμείς? Έκατσε να ξεκουραστεί ο Ζοτς..κι έμεινε και ο ίδιος χωρίς δουλειά....και καλά ο Παναθηναικός,πες ότι τσακώθηκε με τον "κακό και παράξενο" Δημητράκη...σε άλλη ομάδα γιατί δεν πήγε..?
Coacharas
QUOTE (Ginobili @ Dec 31 2012, 19:02 ) *
Ο Ιτούδης δεν πιστεύει ο ίδιος ότι μπορεί να προπονήσει μόνος του ομάδα...θα τον πιστέψουμε εμείς? Έκατσε να ξεκουραστεί ο Ζοτς..κι έμεινε και ο ίδιος χωρίς δουλειά....και καλά ο Παναθηναικός,πες ότι τσακώθηκε με τον "κακό και παράξενο" Δημητράκη...σε άλλη ομάδα γιατί δεν πήγε..?

Ξέρεις κάτι για πρόταση του ΠΑΟ στον Ιτουδη; Εγώ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο να έχει γίνει αλλα μπορει να κάνω και λαθος.
pivot
Είναι νομίζω αδικαιολόγητη γκρίνια για τον Πεδουλάκη. Κανείς προπονητής συμπεριλαμβανομένων και των θεωρούμενων ως «τοπ» δεν θα είχε καταφέρει καλύτερα αποτελέσματα και δεν θα είχε φέρει τον Παναθηναϊκό σε καλύτερο σημείο από αυτό που είναι τώρα. Με τις συνθήκες (χρόνου και χρήματος) που είχε ο Πεδουλάκης στη διάθεσή του.

Ένας coach πράγματι με λίγες παραστάσεις, (δύο σεζόν με το Περιστέρι παλιότερα που προφανώς αγνοούν οι νεώτεροι), σε πραγματικά υψηλό επίπεδο κέρδισε ίσως την πιο φορμαρισμένη ομάδα της πρώτης φάσης της Euroleague με απόντες τα βασικότερα γρανάζια της πράσινης μηχανής.. Ο Παναθηναϊκός μέχρι στιγμής έχει κερδίσει όλα τα κρίσιμα παιχνίδια που έχει δώσει και αυτό πρέπει να πιστωθεί στον Πεδουλάκη. Αντί γι αυτό γκρίνια…

Επίσης οι συγκρίσεις με τον Ζοτς λογικό είναι να γίνονται και προσωπικά δεν φοβάμαι να πω ότι απ'όσα έχω δει μέχρι τώρα ο Παναθηναικός της season 12-13 παίζει καλύτερη άμυνα από αυτόν της προηγούμενης,δεν θα δώσετε και credit στον προπονητή ?
Εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι άλλο σύλλογο να παρουσιάζεται σαν ΟΜΑΔΑ (με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα που τυχόν έχει) μέσα σε διάστημα 3 μηνών. Επίσης μιλάτε για rotation.. Ποιο rotation ? Εγώ δεν είδα κάτι λάθος από τον Πεδουλάκη προχθές.. Οk, ίσως έπρεπε να παίξει ο Ξανθόπουλος 4-5 λεπτά από την στιγμή που Ukic - Banks δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν, αλλά μέχρι εκεί. Το διέγνωσε αυτό ο Πεδουλάκης γι'αυτό και δοκίμαζε αλλαγές handball με Ukic-Banks μήπως και πάει κάτι καλύτερα.. Αλλά όταν έχεις τραυματία έναν παίκτη - μισή ομάδα σου δένονται τα χέρια.. Σε γενικές γραμμές εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με την παρουσία του Παναθηναικού μέχρι στιγμής. Άμυνα που λιώνει σίδερα και σωστή και στοχευμένη επίθεση.

Ο Πεδουλάκης μπορεί να μην ήταν κάτι πολύ σπουδαίο σαν παίκτης, αλλά σαν προπονητής κρίνω ότι έχει μέλλον σε πολύ υψηλό επίπεδο στο άθλημα.
Διαβάζω συνέχεια για κακό σχεδιασμό στην αρχή της σεζόν. Κι άλλοι έκαναν τέτοια λάθη όμως στο παρελθόν και μάλιστα επέμεναν σε αυτά χωρίς να προσπαθήσουν να διορθώσουν κάτι εκεί που φάνηκε πρόβλημα, (βλέπε Tepic, Maric -που δεν τον πίστεψε ποτέ ο Ζοτς-, Delk, Hunter, Winston) . Πέρυσι ο Ζότς έκανε τέσσερις μεταγραφές και δεν του βγήκε καμία και σας ενοχλεί που ο Πεδουλάκης με πίεση χρόνου και χρήματος έπρεπε να στήσει μια νέα ομάδα κατά τα 12/14 και έπεσε έξω σε δύο επιλογές (Αμστρονγκ, Κίτσεν) έλεος!

Μην μηδενίζουμε τον Πεδουλάκη, ας τον στηρίξουμε και ας κάνουμε κριτική εκεί που πρέπει.. Ας τον κρίνουμε σαν προπονητή και όχι για τη γραβάτα του ή για τα αγγλικά του. Τα οποία αγγλικά παρεπιπτόντως δεν εμπόδισαν τον Μάικλ να έρχεται τα καλοκαίρια στην Ελλάδα να κάνει ατομικές προπονήσεις μαζί του.

Θα θυμίσω επίσης ότι ο Πεδουλάκης στη καριέρα του συνεργάστηκε και «έφτιαξε» πολλούς παίκτες και απογείωσε την καριέρα τους (Γιάριτς, Γκούροβιτς, Ντάιαλ, Μάικλ, Χάτσον, Φορντ, Ζεβροσένκο, Τσαρτσαρής, Βουγιούκας, Γλυνιαδάκης, Πελεκάνος, Παπαμακάριος, Μαυροειδής, Μάντζαρης, κ.ά.).

Και κάτι τελευταίο ο Πεδουλάκης δεν παρέλαβε τίποτα από τον Ζότς, χτίζει μόνος του από την αρχή.


Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!
sni79per
Προσπαθήσαμε να σεβαστούμε τη Μπάμπεργκ. Είναι δομημένη ομάδα. Βρέθηκε σε ημέρα στα σουτ της. Έκανε αλλαγές στους ψηλούς, πήγε στην ταχύτητα, σε υπνωτίζει, σε υπνωτίζει, σε υπνωτίζει και σε χτυπάει.

SG3ptshooter
QUOTE(sni79per @ Feb 2 2013, 00:51 ) *
Βρέθηκε σε ημέρα στα σουτ της.

35% δε σημαίνει στη μέρα τους.
Eίναι κάτω απ' το μέσο όρο τους.(38,9%)
Ελάχιστα κάτω μάλιστα απ' το ποσοστό που έχουμε στο μέσο ματς Euroleague (35,6%), άρα προφανώς απόλυτα φυσιολογικό.
Είναι μόνο λίγο πάνω απ' το ποσοστό που επιτρέπουμε εμείς στον αντίπαλο (31,4%), καθόλου παράλογο αφού είναι ισχυροί σε αυτόν τον τομέα.
Πέρα απ' αυτά, από πότε 7 τρίποντα σε 20 προσπάθειες και σε 40 λεπτά είναι λόγος που γίνεται να χαθεί ένα ματς;

Δε γουστάρω πλέον να γκρινιάζω, άλλωστε έχουμε πολύ δύσκολα ματς στην πορεία, ακόμα και η επίσκεψη στο αξιόμαχο Ρέθυμνο ανάμεσα στα 2 ματς με τον Ολυμπιακό είναι ύπουλο ματς αν έχουμε όπως σήμερα το μυαλό μας αλλού. Αλλά να μη δουλευόμαστε κιόλας. Θα κερδίζαμε πιο εύκολα αν έμπαιναν 2 σουτ ακόμα, θα κερδίζαμε πιο εύκολα αν είχαμε πάει καλύτερα στα rebounds όπως αναμενόταν, θα κερδίζαμε πιο εύκολα αν σήκωνε σκοράρισμα ο Διαμαντίδης. Μάλλον δε ζοριστήκαμε εν όψει derby, το δέχομαι, δεν απαίτησε κανείς τίποτα περισσότερο απ' τη νίκη και μια λίγο πιο πειστική εμφάνιση. Πραγματικά παρά την αδιάφορη εμφάνιση ήθελα να μη σχολιάσω τίποτα. Αλλά όχι ότι 7 τρίποντα σε 40 λεπτά, δηλαδή ένα τρίποντο ανά σχεδόν έξι λεπτά και λιγότερο από 2 τρίποντα ανά δεκάλεπτο, ήταν λόγος που οι Γερμανοί έμειναν στο ματς. Ακριβώς ίδια ήταν κι επίδοση της λιγότερο δομημένης αλλά πιο ικανής ατομικά Fener χτες, που έληξε στο -11 και στο 30 ήταν στο -19.
sni79per


......
sni79per
ΠΕΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ 81-78 ΟΠΑΠ ΤV
http://www.youtube.com/watch?v=uBGotkNGIYs...player_embedded
Magnus92
QUOTE(sni79per @ Feb 11 2013, 00:05 ) *


......



Δεν εχει ξαναδει ε;
sni79per
χαχαχα γι αυτο εβαλα αυτη τη φωτο,σαν ουφο την κοιταει την κουπα.
ρισπεκτ για την κουβεντα που ειπε για το ζοτς (κλειδια κτλ).
vastravoud
Δηλαδή τι είπε; Ότι αν το αφεντικό μου αποφασίσει να προσλάβει άλλον στη θέση μου, εγώ θα το δεχτώ; tongue.gif
sni79per
QUOTE(vastravoud @ Feb 13 2013, 00:44 ) *
Δηλαδή τι είπε; Ότι αν το αφεντικό μου αποφασίσει να προσλάβει άλλον στη θέση μου, εγώ θα το δεχτώ; tongue.gif


για το ζοτς κ μονο... smiley.gif
Dreamerpanos
Ο Πιτ Μάικλ για τον Πεδουλάκη

Η λατρεία για τον Πεδουλάκη και… το "ίσως"
Μόλις το γραφείο Τύπου της Μπαρτσελόνα μας ενημέρωσε πως μας έχει μείνει ένα λεπτό, αναφέραμε στον Μάικλ το όνομα "Πεδουλάκης". Χαμογέλασε (μην σας πούμε ότι έλαμψαν και τα μάτια του) και είπε "τον αγαπώ! Είναι κάτι σαν μέντορας μου μέχρι σήμερα. Εκείνος μου έμαθε το ευρωπαϊκό παιχνίδι και θα τον ευχαριστώ για πάντα. Με βοήθησε πολύ. Του χρωστώ πολλά. Δεν έχουμε χάσει επαφή. Μιλάμε στο τηλέφωνο συχνά. Φέτος έχουμε μιλήσει 2-3 φορές, μέχρι τώρα".

Και δεν θέλουμε να είμαστε αδιάκριτοι, αλλά… τι έχουν πει; "Τελευταία φορά τον πήρα μετά τον τελικό Κυπέλλου, για να του δώσω συγχαρητήρια και να του πω πόσο υπερήφανος ήμουν για εκείνον, που πήρε το πρώτο τρόπαιο με νίκη επί του Ολυμπιακού! Ήταν απίστευτο!".

Όχι και με τόσο… αντικειμενικά κριτήρια (αφού του ‘χει λατρεία), πρόσθεσε ότι "είναι από τους καλύτερους του είδους, στον κόσμο. Πώς πήγε ο Μακεδονικός στο Φάιναλ Φορ του Uleb Cup; Γιατί είχαμε ταλέντο; Δεν είχαμε και τόσο! Ήταν θέμα προπονητή. Όπως εξαιρετική ήταν και η πρώτη μου χρονιά στην Ευρώπη, στο Περιστέρι. Φέτος, στην πρώτη του χρονιά στην Ευρωλίγκα η ομάδα του έχει πάρει ήδη έναν τίτλο, είναι στο ΤΟΡ16 και από ό,τι φαίνεται θα προχωρήσει και στα πλέι οφ. Είμαι πολύ χαρούμενος για εκείνον".

Το καλοκαίρι θα είναι φρι έιτζεντ. Θα μείνει εκεί που είναι (γιατί η Μπαρτσελόνα έχει δείξει να του ‘χει μια αδυναμία) ή σκέφτεται να μετακομίσει; "Στο μπάσκετ το όλο θέμα αφορά την ερώτηση «τι έχεις κάνει για μένα τελευταία;» Οφείλεις να αποδεικνύεις διαρκώς τι αξίζεις, τι μπορείς να προσφέρεις. Σε τρεις μήνες θα είμαι στην αγορά και «ανοιχτός» σε προτάσεις. Και πού ξέρεις τι μπορεί να γίνει; Ισως παίξω ξανά για τον Αργύρη".
sni79per


sni79per


THANKS COACH.
sni79per
A.CAB
QUOTE(t0ny3 @ Jun 18 2013, 18:52 ) *


Ωραίος ο Πεδουλάκης. Μ' αρέσει απ' την αρχή το στυλάκι του και ο ρεαλισμός του.

Τα περισσότερα απ' όσα είπε τα ξέρουμε ή τα έχουμε ξανακούσει. Όμως δύο ήταν οι νέες πληροφορίες.
Ότι ο Τσαρτσαρής ήταν στα σχεδια και για του χρόνου! Και ότι ο Φώτσης θα ερχόταν έτσι κι αλλιώς. Πράγμα που ίσως σημαίνει πως πάμε για ένα σέντερ (εκτός αν παραμείνει ο Σχορσιανίτης... μάλλον χλωμό...) και για ένα τεσσαροπεντάρι ως αντιΤσαρτσαρή. Εν ολίγης όχι για δύο καθαρά πεντάρια.

Και το άλλο άφησε πεντακάθαρα να εννοηθεί ο πραγματικός λόγος που έφυγε ο Καπόνο. Όχι για το χρόνο συμμετοχής του πάντως. Όσα του σουρα τότε του Τζέισον τα παίρνω πίσω. Η αδυναμία στο άλλο φύλλο ήταν πολύ δυνατή και έφτασε μέχρι την Αμερική. Η παντόφλα τον έδιωξε.



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.