Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Swko10
QUOTE(ΓΚΑΛΗΣ @ Jul 31 2010, 17:31 ) *
ΝΕΑ Ο.Κ.Ε.

Τριπλό μεταγραφικό χτύπημα ο Ο.Κ.Ε.-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_1310.html

Μεταγραφές με μέλλον ο Ο.Κ.Ε.!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_1535.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!



Καταπληκτικα νεα
tshabalala
QUOTE(djapo @ Jul 24 2010, 17:02 ) *
Παιδια γνωριζετε τις μεταγραφες που εχουν κανει οι Κυριαρχοι και ο Ατρομητος Πειραια?
Σε ποιες θεσεις εχουν ελειψεις? Πως πιστευετε οτι θα τα πανε φετος?
Παντως, χειροτερα απο οτι τα πηγανε περσυ δεν νομιζω!!! Μπορουν, πιστευω 2-3 θεσεις ψηλοτερα αν προσεξουν το ροστερ τους!
Περιμενω τισ γνωμες σας!!! bball.gif


Και τυπικα απο σημερα ο Ερμης Πειραια απεκτησε τον καλυτερο περιφερειακο απο αποψη ονοματος στην κατηγορια!!
Λογικα αν δεν χαθει στην μετριοτητα τησ κατηγοριας θα ξεχωρισει αφου τετοιου ειδους παιχτες σπανιζουν για να μην πω δεν υπαρχουν σε αυτες τις κατηγοριες...!!
Μπραβο στον Ερμη και καλη τυχη στο πρωταθλημα!
Swko10
QUOTE(tshabalala @ Jul 31 2010, 20:58 ) *
Και τυπικα απο σημερα ο Ερμης Πειραια απεκτησε τον καλυτερο περιφερειακο απο αποψη ονοματος στην κατηγορια!!
Λογικα αν δεν χαθει στην μετριοτητα τησ κατηγοριας θα ξεχωρισει αφου τετοιου ειδους παιχτες σπανιζουν για να μην πω δεν υπαρχουν σε αυτες τις κατηγοριες...!!
Μπραβο στον Ερμη και καλη τυχη στο πρωταθλημα!



ΜΑς το λες απο τον Ιουνη ρε φιλαρακι.Το εχουμε εμπεδωσει.

Μηπως ο s0896612 εχει δικιο που σ εκραζε πριν 2 βδομαδες?
tshabalala
QUOTE(Swko10 @ Jul 31 2010, 21:06 ) *
ΜΑς το λες απο τον Ιουνη ρε φιλαρακι.Το εχουμε εμπεδωσει.

Μηπως ο s0896612 εχει δικιο που σ εκραζε πριν 2 βδομαδες?


Καταρχην δεν ειμαστε φιλαρακια! Εγω το λεω διοτι μου εχει κανει πολυ εντυπωση μια τετοια μεταγραφη!
Και οσο αναφορα το παλικαρι παραπανω ουδεμια σχεση δεν εχω με το παιδι φιλος παιζει στον ερμη και παρακολουθω Εσκανα τα 4-5 τελευταια χρονια αρκετα και ετσι εχω γνωμη...

Swko10
QUOTE(tshabalala @ Aug 1 2010, 01:03 ) *
Καταρχην δεν ειμαστε φιλαρακια! Εγω το λεω διοτι μου εχει κανει πολυ εντυπωση μια τετοια μεταγραφη!
Και οσο αναφορα το παλικαρι παραπανω ουδεμια σχεση δεν εχω με το παιδι φιλος παιζει στον ερμη και παρακολουθω Εσκανα τα 4-5 τελευταια χρονια αρκετα και ετσι εχω γνωμη...



Ok friend
s0896612



QUOTE(don3pletas) *
Μαγκα εγς ειμαι ο Βλαχακης και γραφω με αυτο το ονομα οπως βλεπεις!!!


QUOTE(don3pletas) *
Ξερει καποιοσ φιλοσ να μασ πει η ηλιουπολη απο που πηρε το 2αρι τησ?? Πολυ καλοσ παιχτησ και δολοφονοσ απο τα 6.25???
Φαινεται παιδι που ξερει μπασκετ και κατα την γνωμη μου ειναι μεσα στουσ ΤοΠ 5 τησ κατηγοριασ....


απολαυστε βλαχακη να ρωταει για τον ευατο του για μια ακομη φορα!!!
πριν μας πει βεβαια οτι δν ειναι ο thsabalala!!!!

γιατι κυριε τσαμπαλοβλαχακοdon3pleta πρεπει να ειναι...

... τετοιο το επιπεδο της νοημοσυνης σου που πιστευεις οτι καποιος σε αυτη την παρεα, πλην του εαυτου σου θα ενδιαφεροταν για την μεταγραφη σου στον ερμη, σε τετοιο βαθμο ωστε να εχεις 5/6 post στα οποια εκθειαζεις τον εαυτο σου ως tsabalala καθως και αλλα τοσα ως dob3pletas στα οποια ρωτας τα παιδια του φορουμ να σου σχολιασουν τον εαυτο σου και να σου περιγραψουν παιχνιδια στα οποια υποτιθεται οτι ελειπες ενω ειχες βαλει 10 ποντους!!!!
... καθως και αλλα στα οποια μιλας για τον εαυτο σου σε τριτο ενικο προσωπο (βλ. πανω αγορινα!!)

ΥΓ. το νοεμβρη του 09 δεν ειχε βρει στο πληκτρολογιο που ειναι το τελικο "σ" . παρατηρησε το και σε αλλα post!! το 2010 ομως το βρηκε!! "ςςςςς"ωραιος!!!!!!!!!!!


EPIC FAIL!!!!!!!!!!!!

δν πειραζει ομως!! αρκει που θα κοσμεις την Δ εσκανα!! αφου εχουν αυξηθει και οι χορηγιες απο τοτε που εγινε γνωστη η ...βομβα!!

smiley.gif

Swko10
QUOTE(s0896612 @ Aug 1 2010, 15:31 ) *
απολαυστε βλαχακη να ρωταει για τον ευατο του για μια ακομη φορα!!!
πριν μας πει βεβαια οτι δν ειναι ο thsabalala!!!!

γιατι κυριε τσαμπαλοβλαχακοdon3pleta πρεπει να ειναι...

... τετοιο το επιπεδο της νοημοσυνης σου που πιστευεις οτι καποιος σε αυτη την παρεα, πλην του εαυτου σου θα ενδιαφεροταν για την μεταγραφη σου στον ερμη, σε τετοιο βαθμο ωστε να εχεις 5/6 post στα οποια εκθειαζεις τον εαυτο σου ως tsabalala καθως και αλλα τοσα ως dob3pletas στα οποια ρωτας τα παιδια του φορουμ να σου σχολιασουν τον εαυτο σου και να σου περιγραψουν παιχνιδια στα οποια υποτιθεται οτι ελειπες ενω ειχες βαλει 10 ποντους!!!!
... καθως και αλλα στα οποια μιλας για τον εαυτο σου σε τριτο ενικο προσωπο (βλ. πανω αγορινα!!)

ΥΓ. το νοεμβρη του 09 δεν ειχε βρει στο πληκτρολογιο που ειναι το τελικο "σ" . παρατηρησε το και σε αλλα post!! το 2010 ομως το βρηκε!! "ςςςςς"ωραιος!!!!!!!!!!!


EPIC FAIL!!!!!!!!!!!!

δν πειραζει ομως!! αρκει που θα κοσμεις την Δ εσκανα!! αφου εχουν αυξηθει και οι χορηγιες απο τοτε που εγινε γνωστη η ...βομβα!!

smiley.gif



xaxaxax γαματος!!!!χαχαχαχαχα
Point_Guard
bball.gif Τέλος οι μετεγγραφές...Όλοι μπάνια... smiley.gif bball.gif
kurspuroskaroumpalos
QUOTE(ΓΚΑΛΗΣ @ Jul 31 2010, 10:31 ) *
ΝΕΑ Ο.Κ.Ε.

Τριπλό μεταγραφικό χτύπημα ο Ο.Κ.Ε.-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_1310.html

Μεταγραφές με μέλλον ο Ο.Κ.Ε.!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_1535.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!



ΟΥ Α ΟΥ!!!!
tromos
Καλησπερα σιγα ετοιμαζομαστε για την επιστροφη στα γηπεδα,ελπιζω να δουμε δυνατο πρωταθλημα στην Γ' ΕΣΚΑΝΑ και να κερδιζουν στα γηπεδα ολοι....Στις 19 η πρωτη των Σουρμενων....
ametanoitos
o φαρος τελικα πηρε και τον Δασκαλουδη. Μεγαλο εργαλειο στα χερια του Πολεμη.
leonkalf
Όπως γράφτηκε σε αθλητικά sites, ο Καββαδάς παραχωρήθηκε από τον Ιωνικό Ν. στο Μαρούσι.
Blue1965White
Πράγματι ο Βασίλης Καββαδάς ανήκει πλέον στην ομάδα του Αμαρουσίου. Όλη η οικογένεια του Ιωνικού εύχεται στον Βασίλη να είναι υγιής. Είμαστε σίγουροι ότι με σκληρή δουλειά το μέλλον του ανήκει. Ελπίζουμε ότι κάποια στιγμή οι δρόμοι μας θα ξανασυναντηθούν στην Α1.
ΓΚΑΛΗΣ
Γ.Α.Σ.Ε.

Ο Κατρής στο Γ.Α.Σ.Ε.-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_2158.html

Προετοιμασια ''Γ.Α.Σ.Ε.''-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_5999.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!

Ο.Κ.Ε.

Ο Ηλιάδης στον Ο.Κ.Ε.!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_31.html

Προετοιμασια ''Ο.Κ.Ε.''-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_13.html


Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
Καλησπέρα στο Forum και πάλι μετά από διακοπές και χαλάρωση...
Είχα γράψει τη γνώμη μου για τις ομάδες της Β' ΕΣΚΑΝΑ βάση μεταγραφών και είχα υποσχεθεί μια ανάληση για τις ομάδες της Α' Κατηγορίας.Πριν απλά θα ήθελα να πω πως τα προγνωστικά μου για τη Β' παραμένουν με μια μικρή αναθεώρηση για τον ΊΚΑΡΟ ,τον οποίο έτσι και αλλιώς θεωρούσα καλή ομάδα, στην πορεία όμως με την προσθήκη του Αναστασόπουλου από το ΙΛΙΟΝ (πάρα πολύ καλός παίκτης ακόμη και στην Γ' Εθνική) και του Θεολόγη, θεωρώ πως μαζί με ΕΥΡΥΑΛΗ είναι από τα πρώτα φαβορί για άνοδο και ακολουθεί η Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ στις προβλέψεις μου!!Νομίζω πως έχω κάνει λάθος εκτίμηση για τον ΑΟΝΑ που τελικά δεν νομίζω να κινδυνέψει, ενώ ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ που γράφουν κάποιοι, θεωρώ πως όχι μόνο θα σωθεί, αλλά θα πάει στην 1η εξάδα του πρωταθλήματος!
Πάμε στην Α' ΕΣΚΑΝΑ..
Η φετινή χρονιά, η οποία κόντρα στο ρεύμα της οικονομικής κρίσης, είχε μια ιδιαίτερη κίνηση και μεταγραφές εκπλήξεις με πολλούς παίκτες σε αρκετές ομάδες και ισχυροποιήσεις σε αρκετά ρόστερ, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ένα ή δύο ξεκάθαρα φαβορί για την άνοδο, ενώ παράλληλα και για τον υποβιβασμό αναμένεται να γίνει σκοτωμός...
Δεν ξέρω πια ήταν η πιο ηχηρή μεταγραφή φέτος, πάντως οι κινήσεις των ομάδων που αναμένεται μα πρωταγωνιστήσουν, ήταν η μια πιο εντυπωσιακή από την επόμενη και ειδικά στις 5 ομάδες (τις οποίες εγώ κατά τη γνώμη μου βάζω στην 1η γραμμή και είναι ο ΠΟΛΙΣ, ο ΦΑΡΟΣ, η ΜΑΝΔΡΑ, ο ΙΩΝΙΚΟΣ και ο ΕΘΝΙΚΟΣ), οι οποίες έστησαν ένα μεταγραφικό ντεμαράζ με απαντήσεις του ενός στις μεταγραφές του άλλου σε ρυθμούς ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ (χρησιμοποιούμε αυτήν την υπερβολή αστειευόμενοι βέβαια για να ρίξουμε τους τόνους)...
Είχαμε λποιπόν τον ΠΟΛΙΣ, που με φόρα από πέρυσι κράτησε Κασπαριάν και τους ψηλούς του Ραλλάτο και Μαρκόπουλο, οι οποίοι είναι και οι δύο πολύ καλοί για την κατηγορία, ενώ έκανε ηχηρές κινήσεις με Τζιώτη και Παπαδόπουλο από ΠΡΟΟ και τελείωσε με την πιο εντυπωσιακή του κίνηση ομολογουμένως με την απόκτηση του σταρ της Κατηγορίας Θέμη Φωτόπουλου!Δεν ξέρω αν θα ανέβει ή θα διεκδικήσει μέχρι το τέλος, σίγουρα πάντως θα πρωταγωνιστήσει, αφού εκτός από γεμάτο ρόστερ είναι συνεπής ομάδα, κάτι που είναι πολύ σημαντικό στις μέρες μας.Μιλάμε κυρίως βέβαια για το οικονομικό κομμάτι!Ερωτηματικό αποτελεί ο Λούντζης (ο οποίος υπήρξε από τους καλύτερους παίκτες στην ΕΣΚΑΝΑ) αλλά είναι η 1η του χρονιά σαν 1ος προπονητής σε αντρικό επίπεδο και η εμπειρία παίζει μεγάλο ρόλο όταν πας για άνοδο, όπως και το κατά πόσο περνάει ένας προπονητής στους παίκτες του τη φιλοσοφία του.Επίσης θεωρώ πως σε όλες τις θέσεις οι διαφορές πάνω-κάτω είναι μικρές ανάμεσα σ'αυτές τις ομάδες, στο 4 ίσως υπάρχει μια έλλειψη αφού το δίδυμο Κανέλλη-Μπογδανίδη είναι περίεργο.Κανένας από τους 2 δεν είναι όνομα ( με αξία ανάλογη των Τσαγκαράκη,Αθανασούλα, Πέττα,Καραγιάννη, Πρινέα,Θαλασσινου) είναι και οι 2 παίκτες εργάτες που δίνουν την ψυχή τους για την ομάδα, ο 1ος όμως είναι τραυματίας τώρα, ενώ ο 2ος έχει περάσει πολλούς τραυματισμούς τα τελευταία χρόνια και (μολονότι εμπνευστής και αναπόσπαστο κομμάτι αυτής της Ομάδας) αποτελεί ερωτηματικό το πόσο έτοιμος για αυτό το επίπεδο θα παρουσιαστεί φέτος.
Ο ΦΑΡΟΣ ξεκίνησε υποτονικά με την απόκτηση δύο καλών μικρων (Κουντουράς και Κοροπούλης) και με τη λογική να κρατήσει τον κορμό του -πλην του Γρηγοράκη που παρουσιάστηκε τέλος Αυγούστου- αλλά στην πορεία τίναξε την μπάνγκα στον αέρα...Ενέταξε στο ρόστερ του πολύ ισχυρές μεταγραφές με την απόκτηση κατά σειρά του Αθανασούλα (ίσως τον καλύτερο πασπαρτού παίκτη της περσινής ΕΣΚΑΝΑ και έναν από τους καλύτερους αμυντικούς της κατηγορίας), του Καραλή (ίσως το καλύτερο γκαρ που έχει εμφανιστεί στην ΕΣΚΑΝΑ τα τελευταία χρόνια, με δολοφονικό σουτ), του Χαραλαμπίδη από το ΡΕΝΤΗ, του Λουγιάκη από τον Παναιτωλικό , του Βασιλακάκη από τον ΙΚΑΡΟ (πολύ καλός για μικρός), του Σοκόλοφ (ΡΕΝΤΗΣ) , ενώ έκλεισε με την πιο ουσιαστική και εντυπωσιακή του κίνηση (κατά τη γνώμη μου) φέρνοντας τον Δασκαλούδη από το ΠΕΡΑΜΑ ισχυροποιώντας τον άσσο του ,αφού είχε μείνει με καθαρό άσσο μόνο το Φωστέρη.Βάση ρόστερ, προπονητή (με διαφορά ο πιο έμπειρος και το μεγαλύτερο όνομα στην κατηγορία ο Πολέμης με έντονο στοιχείο την πολλή προπόνηση και την άμυνα και την πυγμή του απέναντι στους παίκτες) και προέδρου είναι για μένα το μεγαλύτερο φαβορί για την άνοδο.Ερωτηματικό η μουρμούρα και η χαλιναγώγηση (σίγουρα ο Πολέμης από τους προπονητές είναι ο καταλληλότερος) παικτών που άλλος κάθε βδομάδα δεν θα παίζει!!Παικτών που έχουν μάθει να είναι πρωταγωνιστές στις ομάδες που έπαιζαν (Χαραλαμπίδης, Τσελεμπής, Φωστέρης, Τσαγκαράκης, Λουγιάκης, Καραλής) και καλούνται φέτος να κάνουν άλλα πράγματα μέσα από το σύνολο και σίγουρα κάποιος ή κάποιοι από αυτούς δεν θα παίζουν κάθε φορά...Είδωμεν!!
ΜΑΝΔΡΑ... Συναγωνίστηκε το ΦΑΡΟ για το πρωτάθλημα στις μεταγραφές...Εντυπωσιακές όσο και ουσιαστικές κινήσεις με Φιλίππου, Χερκελεντζη, Πέττα, κράτησε όλο τον περσινό πολύ καλό κορμό και τελείωσε πραγματικά εντυπωσιακά με την καλύτερη μεταγραφή μικρού (και συνάμα πολύ ακριβή) στην κατηγορία, του διεθνή Γιάννη Αγγελόπουλου!Προπονητής ίδιος και βελτιωμένος από έτος σε έτος, λάτρης της δουλειάς και θιασώτης της άμυνας!Γράφτηκε και από άλλους το κατά πόσο θα μπορέσει (και αυτός όπως και ο ΦΑΡΟΣ) να δώσει ρόλους και να χαλιναγωγήσει τη γκρίνια που μοιραία θα υπάρχει κάθε αγωνιστική από τα παιδιά που δεν θα παίζουν πολύ...Γνώμη μου είναι ότι θα πάνε πολύ ψηλά, αφού έχουν πολύ καλη και συνεπή διοίκηση και ταυτόχρονα την καλύτερη έδρα (μαζί με ΕΘΝΙΚΟ) στην κατηγορία!!
ΙΩΝΙΚΟΣ...Με διαφορά το μεγαλύτερο όνομα στην κατηγορία.Η 1η φορά στην ιστορία της Ομάδας του Παναγιώτη Γιαννάκη και της Κοκκινιάς στα τοπικά!Θα παίξει μεγάλο ρόλο αν θα ενεργοποιηθεί ο κόσμος του, που μπορεί σίγουρα από μόνος του να πάρει κάποια παιχνίδια!Καλές μεταγραφές ουσίας και ονομάτων.Πρινέας, Κασιούμης, Θαλασσινός, Ντόκος σε συνδιασμό με Ντακούλια, Λιθόπουλο και με σοβαρό προπονητή που είχε και άνοδο πέρυσι θα διεκδικήσει ότι του αναλογεί.Πήρε και έναν παίκτη με προσόντα, που όμως έχει δύσκολο χαρακτήρα και επί της ουσίας παλεύει για να βγάλει χρονιά στις ομάδες που παίζει τα τελευταία χρόνια (Οικονόμου).Η διοικητική σταθερότητα θα παίξει τον ρόλο της, όπου τα τελευταία χρόνια παρουσιάζει προβλήματα...
ΕΘΝΙΚΟΣ...Εκεί που υπήρχαν προβλήματα και δυσοίωνο μέλλον, ξαφνικά έφερε τα πάνω κάτω και αν κράταγε και Παρίσσο νομίζω θα ήταν από τα ακλόνητα φαβορί για πάνω!Πήρε τον προπονητή που κάνει ανόδους στην ΕΣΚΑΝΑ τα τελευταία χρόνια, κράτησε Μακρή που για την ΕΣΚΑΝΑ είναι σταρ, πήρε Καρυπίδη (από ΠΟΡΦΥΡΑ) και άλλον έναν πολύ καλό μικρό, ακόμα Ανδρεαδάκη, Στασινόπουλο και Μπαλτσαβιά και μαζί με τους ήδη υπάρχοντες Μπίκουλη, Φωτή, Φούκο, Παπαδημητρίου και σε συνδιασμό με την έδρα θα παλέψει, ειδικά αν η διοίκηση βρεθεί σε καλύτερα επίπεδα από τα περσινά...
ΒΟΥΛΑ...Χωρίς Ευθυμίου, Σπυριδάκη, αλλά με όλα τα υπόλοιπα παιδιά που έχει τα τελευταία 3 χρόνια και πιο ξεκάθαρους ρόλους και χρόνο συμμετοχής για όλα τα παιδιά που έμειναν, με καλό προπονητή (χωρίς εμπειρία πάντως σαν 1ος σε άντρες), καλή διοίκηση και χωρίς άγχος για ανόδους νομίζω πως θα είναι στην 1η οκτάδα άνετα...
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ...Ιδιος κορμός εδώ και χρόνια, δυνατή ομάδα, σκληροτράχιλη, με Ανυφαντή αντί Φερεντίνου, και ίδιο προπονητή νομίζω πως θα τερματίσουν και αυτοί άνετα στην 1η οχτάδα!
Για τις υπόλοιπες 7 ομάδες θεωρώ πως όλες έχουν πιθανότητες για το πολύ μέχρι την 6η θέση, ενώ όλες έχουν την πιθανότητα να κινδυνέψουν,άλλη περισσότερο και άλλη λιγότερο!Εξαρτάται βέβαια και από το πόσες ομάδες θα πέσουν και φέτος!
ΠΡΟΟ...Με Παριανόπουλο (από τους λίγους παίκτες που ευνοούνται από τον νέο κανονισμό με το τρίποντο), Κυριακόπουλο και Παπαστυλιανό από πέρυσι + κάποιους μικρούς, επιστροφή Βαμβακάρη (πολύ καλή προσθήκη αν βρει τα πατήματά του, γιατί ήταν φαντάρος) και με μεταγραφές παικτών ομάδας και όχι σταρ όπως οι Δαλμυράς και Παπαδόπουλος (πολύ καλή χρονιά πέρυσι με ΦΑΡΟ κ ΜΑΝΔΡΑ αμφότεροι), Φούντης και Σαρδέλης και 2 μικρούς πολύ καλούς (ο ένας που είδα σε ένα φιλικό είναι ένα 4αράκι τούμπανο...) και νέο προπονητή ελπίζει να σωθεί εύκολα!
Γενικά νομίζω πως η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ, ο ΡΕΝΤΗΣ, το ΜΟΣΧΑΤΟ και ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ που έχουν κάποιο καλό κορμό και πήραν και κάποιους παίκτες έχουν περισσότερες πιθανότητες από ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, ΠΕΡΑ (που νομίζω ότι είναι πολύ χειρότερο από πέρυσι) και ΑΛΙΜΟ (εκεί αν δεν παίξει καλά ο Δρελιώζης τους βλέπω δύσκολους)...Θα γράψω πάντως μια ανάληση για αυτές τις 6 ομάδες οσονούπω...
POWER_KF
QUOTE(ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Sep 14 2010, 15:42 ) *
Καλησπέρα στο Forum και πάλι μετά από διακοπές και χαλάρωση...
Πάμε στην Α' ΕΣΚΑΝΑ..
Γενικά νομίζω πως η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ, ο ΡΕΝΤΗΣ, το ΜΟΣΧΑΤΟ και ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ που έχουν κάποιο καλό κορμό και πήραν και κάποιους παίκτες έχουν περισσότερες πιθανότητες από ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, ΠΕΡΑ (που νομίζω ότι είναι πολύ χειρότερο από πέρυσι) και ΑΛΙΜΟ (εκεί αν δεν παίξει καλά ο Δρελιώζης τους βλέπω δύσκολους)...Θα γράψω πάντως μια ανάληση για αυτές τις 6 ομάδες οσονούπω...


Όχι τυχαίο το ψευδώνυμο. Εξαιρετικά εμπεριστατωμένο το κείμενό σου. Εμένα προσωπικά με κάλυψε πλήρως.
Όσο και αν προσπάθησα να βρω λάθος το μόνο που κατάφερα ήταν στην ......ορθογραφία της λέξης ανάλυσης!!!!
Περιμένω με ανυπομονησία την ανάλυση για τις άλλες έξι ομάδες.
Μιας και είναι και για εμένα η επίσημη πρώτη στο forum για τη νέα αγωνιστική χρονιά εύχομαι καλά πρωταθλήματα σε όλες τις κατηγορίες, υγεία στους αθλητές και σωφροσύνη στους παράγοντες.
Το καλοκαίρι είχε αρκετά ευτράπελα (αλλαγές στο πλήθος των συμμετεχόντων, προσθήκες ομάδων, συγχωνεύσεις κ.α.) στα οποία θα αναφεερθώ κι εγώ οσονούπω....!!!!! smiley.gif
allen10
Τρυφωνοπουλος δεν κατεβαινει στον θεμιστοκλη μαλλον..... rolleyes.gif
KAKALOS
QUOTE(ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ @ Sep 14 2010, 15:42 ) *
Καλησπέρα στο Forum και πάλι μετά από διακοπές και χαλάρωση...
Είχα γράψει τη γνώμη μου για τις ομάδες της Β' ΕΣΚΑΝΑ βάση μεταγραφών και είχα υποσχεθεί μια ανάληση για τις ομάδες της Α' Κατηγορίας.Πριν απλά θα ήθελα να πω πως τα προγνωστικά μου για τη Β' παραμένουν με μια μικρή αναθεώρηση για τον ΊΚΑΡΟ ,τον οποίο έτσι και αλλιώς θεωρούσα καλή ομάδα, στην πορεία όμως με την προσθήκη του Αναστασόπουλου από το ΙΛΙΟΝ (πάρα πολύ καλός παίκτης ακόμη και στην Γ' Εθνική) και του Θεολόγη, θεωρώ πως μαζί με ΕΥΡΥΑΛΗ είναι από τα πρώτα φαβορί για άνοδο και ακολουθεί η Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ στις προβλέψεις μου!!Νομίζω πως έχω κάνει λάθος εκτίμηση για τον ΑΟΝΑ που τελικά δεν νομίζω να κινδυνέψει, ενώ ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ που γράφουν κάποιοι, θεωρώ πως όχι μόνο θα σωθεί, αλλά θα πάει στην 1η εξάδα του πρωταθλήματος!
Πάμε στην Α' ΕΣΚΑΝΑ..
Η φετινή χρονιά, η οποία κόντρα στο ρεύμα της οικονομικής κρίσης, είχε μια ιδιαίτερη κίνηση και μεταγραφές εκπλήξεις με πολλούς παίκτες σε αρκετές ομάδες και ισχυροποιήσεις σε αρκετά ρόστερ, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ένα ή δύο ξεκάθαρα φαβορί για την άνοδο, ενώ παράλληλα και για τον υποβιβασμό αναμένεται να γίνει σκοτωμός...
Δεν ξέρω πια ήταν η πιο ηχηρή μεταγραφή φέτος, πάντως οι κινήσεις των ομάδων που αναμένεται μα πρωταγωνιστήσουν, ήταν η μια πιο εντυπωσιακή από την επόμενη και ειδικά στις 5 ομάδες (τις οποίες εγώ κατά τη γνώμη μου βάζω στην 1η γραμμή και είναι ο ΠΟΛΙΣ, ο ΦΑΡΟΣ, η ΜΑΝΔΡΑ, ο ΙΩΝΙΚΟΣ και ο ΕΘΝΙΚΟΣ), οι οποίες έστησαν ένα μεταγραφικό ντεμαράζ με απαντήσεις του ενός στις μεταγραφές του άλλου σε ρυθμούς ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ (χρησιμοποιούμε αυτήν την υπερβολή αστειευόμενοι βέβαια για να ρίξουμε τους τόνους)...
Είχαμε λποιπόν τον ΠΟΛΙΣ, που με φόρα από πέρυσι κράτησε Κασπαριάν και τους ψηλούς του Ραλλάτο και Μαρκόπουλο, οι οποίοι είναι και οι δύο πολύ καλοί για την κατηγορία, ενώ έκανε ηχηρές κινήσεις με Τζιώτη και Παπαδόπουλο από ΠΡΟΟ και τελείωσε με την πιο εντυπωσιακή του κίνηση ομολογουμένως με την απόκτηση του σταρ της Κατηγορίας Θέμη Φωτόπουλου!Δεν ξέρω αν θα ανέβει ή θα διεκδικήσει μέχρι το τέλος, σίγουρα πάντως θα πρωταγωνιστήσει, αφού εκτός από γεμάτο ρόστερ είναι συνεπής ομάδα, κάτι που είναι πολύ σημαντικό στις μέρες μας.Μιλάμε κυρίως βέβαια για το οικονομικό κομμάτι!Ερωτηματικό αποτελεί ο Λούντζης (ο οποίος υπήρξε από τους καλύτερους παίκτες στην ΕΣΚΑΝΑ) αλλά είναι η 1η του χρονιά σαν 1ος προπονητής σε αντρικό επίπεδο και η εμπειρία παίζει μεγάλο ρόλο όταν πας για άνοδο, όπως και το κατά πόσο περνάει ένας προπονητής στους παίκτες του τη φιλοσοφία του.Επίσης θεωρώ πως σε όλες τις θέσεις οι διαφορές πάνω-κάτω είναι μικρές ανάμεσα σ'αυτές τις ομάδες, στο 4 ίσως υπάρχει μια έλλειψη αφού το δίδυμο Κανέλλη-Μπογδανίδη είναι περίεργο.Κανένας από τους 2 δεν είναι όνομα ( με αξία ανάλογη των Τσαγκαράκη,Αθανασούλα, Πέττα,Καραγιάννη, Πρινέα,Θαλασσινου) είναι και οι 2 παίκτες εργάτες που δίνουν την ψυχή τους για την ομάδα, ο 1ος όμως είναι τραυματίας τώρα, ενώ ο 2ος έχει περάσει πολλούς τραυματισμούς τα τελευταία χρόνια και (μολονότι εμπνευστής και αναπόσπαστο κομμάτι αυτής της Ομάδας) αποτελεί ερωτηματικό το πόσο έτοιμος για αυτό το επίπεδο θα παρουσιαστεί φέτος.
Ο ΦΑΡΟΣ ξεκίνησε υποτονικά με την απόκτηση δύο καλών μικρων (Κουντουράς και Κοροπούλης) και με τη λογική να κρατήσει τον κορμό του -πλην του Γρηγοράκη που παρουσιάστηκε τέλος Αυγούστου- αλλά στην πορεία τίναξε την μπάνγκα στον αέρα...Ενέταξε στο ρόστερ του πολύ ισχυρές μεταγραφές με την απόκτηση κατά σειρά του Αθανασούλα (ίσως τον καλύτερο πασπαρτού παίκτη της περσινής ΕΣΚΑΝΑ και έναν από τους καλύτερους αμυντικούς της κατηγορίας), του Καραλή (ίσως το καλύτερο γκαρ που έχει εμφανιστεί στην ΕΣΚΑΝΑ τα τελευταία χρόνια, με δολοφονικό σουτ), του Χαραλαμπίδη από το ΡΕΝΤΗ, του Λουγιάκη από τον Παναιτωλικό , του Βασιλακάκη από τον ΙΚΑΡΟ (πολύ καλός για μικρός), του Σοκόλοφ (ΡΕΝΤΗΣ) , ενώ έκλεισε με την πιο ουσιαστική και εντυπωσιακή του κίνηση (κατά τη γνώμη μου) φέρνοντας τον Δασκαλούδη από το ΠΕΡΑΜΑ ισχυροποιώντας τον άσσο του ,αφού είχε μείνει με καθαρό άσσο μόνο το Φωστέρη.Βάση ρόστερ, προπονητή (με διαφορά ο πιο έμπειρος και το μεγαλύτερο όνομα στην κατηγορία ο Πολέμης με έντονο στοιχείο την πολλή προπόνηση και την άμυνα και την πυγμή του απέναντι στους παίκτες) και προέδρου είναι για μένα το μεγαλύτερο φαβορί για την άνοδο.Ερωτηματικό η μουρμούρα και η χαλιναγώγηση (σίγουρα ο Πολέμης από τους προπονητές είναι ο καταλληλότερος) παικτών που άλλος κάθε βδομάδα δεν θα παίζει!!Παικτών που έχουν μάθει να είναι πρωταγωνιστές στις ομάδες που έπαιζαν (Χαραλαμπίδης, Τσελεμπής, Φωστέρης, Τσαγκαράκης, Λουγιάκης, Καραλής) και καλούνται φέτος να κάνουν άλλα πράγματα μέσα από το σύνολο και σίγουρα κάποιος ή κάποιοι από αυτούς δεν θα παίζουν κάθε φορά...Είδωμεν!!
ΜΑΝΔΡΑ... Συναγωνίστηκε το ΦΑΡΟ για το πρωτάθλημα στις μεταγραφές...Εντυπωσιακές όσο και ουσιαστικές κινήσεις με Φιλίππου, Χερκελεντζη, Πέττα, κράτησε όλο τον περσινό πολύ καλό κορμό και τελείωσε πραγματικά εντυπωσιακά με την καλύτερη μεταγραφή μικρού (και συνάμα πολύ ακριβή) στην κατηγορία, του διεθνή Γιάννη Αγγελόπουλου!Προπονητής ίδιος και βελτιωμένος από έτος σε έτος, λάτρης της δουλειάς και θιασώτης της άμυνας!Γράφτηκε και από άλλους το κατά πόσο θα μπορέσει (και αυτός όπως και ο ΦΑΡΟΣ) να δώσει ρόλους και να χαλιναγωγήσει τη γκρίνια που μοιραία θα υπάρχει κάθε αγωνιστική από τα παιδιά που δεν θα παίζουν πολύ...Γνώμη μου είναι ότι θα πάνε πολύ ψηλά, αφού έχουν πολύ καλη και συνεπή διοίκηση και ταυτόχρονα την καλύτερη έδρα (μαζί με ΕΘΝΙΚΟ) στην κατηγορία!!
ΙΩΝΙΚΟΣ...Με διαφορά το μεγαλύτερο όνομα στην κατηγορία.Η 1η φορά στην ιστορία της Ομάδας του Παναγιώτη Γιαννάκη και της Κοκκινιάς στα τοπικά!Θα παίξει μεγάλο ρόλο αν θα ενεργοποιηθεί ο κόσμος του, που μπορεί σίγουρα από μόνος του να πάρει κάποια παιχνίδια!Καλές μεταγραφές ουσίας και ονομάτων.Πρινέας, Κασιούμης, Θαλασσινός, Ντόκος σε συνδιασμό με Ντακούλια, Λιθόπουλο και με σοβαρό προπονητή που είχε και άνοδο πέρυσι θα διεκδικήσει ότι του αναλογεί.Πήρε και έναν παίκτη με προσόντα, που όμως έχει δύσκολο χαρακτήρα και επί της ουσίας παλεύει για να βγάλει χρονιά στις ομάδες που παίζει τα τελευταία χρόνια (Οικονόμου).Η διοικητική σταθερότητα θα παίξει τον ρόλο της, όπου τα τελευταία χρόνια παρουσιάζει προβλήματα...
ΕΘΝΙΚΟΣ...Εκεί που υπήρχαν προβλήματα και δυσοίωνο μέλλον, ξαφνικά έφερε τα πάνω κάτω και αν κράταγε και Παρίσσο νομίζω θα ήταν από τα ακλόνητα φαβορί για πάνω!Πήρε τον προπονητή που κάνει ανόδους στην ΕΣΚΑΝΑ τα τελευταία χρόνια, κράτησε Μακρή που για την ΕΣΚΑΝΑ είναι σταρ, πήρε Καρυπίδη (από ΠΟΡΦΥΡΑ) και άλλον έναν πολύ καλό μικρό, ακόμα Ανδρεαδάκη, Στασινόπουλο και Μπαλτσαβιά και μαζί με τους ήδη υπάρχοντες Μπίκουλη, Φωτή, Φούκο, Παπαδημητρίου και σε συνδιασμό με την έδρα θα παλέψει, ειδικά αν η διοίκηση βρεθεί σε καλύτερα επίπεδα από τα περσινά...
ΒΟΥΛΑ...Χωρίς Ευθυμίου, Σπυριδάκη, αλλά με όλα τα υπόλοιπα παιδιά που έχει τα τελευταία 3 χρόνια και πιο ξεκάθαρους ρόλους και χρόνο συμμετοχής για όλα τα παιδιά που έμειναν, με καλό προπονητή (χωρίς εμπειρία πάντως σαν 1ος σε άντρες), καλή διοίκηση και χωρίς άγχος για ανόδους νομίζω πως θα είναι στην 1η οκτάδα άνετα...
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ...Ιδιος κορμός εδώ και χρόνια, δυνατή ομάδα, σκληροτράχιλη, με Ανυφαντή αντί Φερεντίνου, και ίδιο προπονητή νομίζω πως θα τερματίσουν και αυτοί άνετα στην 1η οχτάδα!
Για τις υπόλοιπες 7 ομάδες θεωρώ πως όλες έχουν πιθανότητες για το πολύ μέχρι την 6η θέση, ενώ όλες έχουν την πιθανότητα να κινδυνέψουν,άλλη περισσότερο και άλλη λιγότερο!Εξαρτάται βέβαια και από το πόσες ομάδες θα πέσουν και φέτος!
ΠΡΟΟ...Με Παριανόπουλο (από τους λίγους παίκτες που ευνοούνται από τον νέο κανονισμό με το τρίποντο), Κυριακόπουλο και Παπαστυλιανό από πέρυσι + κάποιους μικρούς, επιστροφή Βαμβακάρη (πολύ καλή προσθήκη αν βρει τα πατήματά του, γιατί ήταν φαντάρος) και με μεταγραφές παικτών ομάδας και όχι σταρ όπως οι Δαλμυράς και Παπαδόπουλος (πολύ καλή χρονιά πέρυσι με ΦΑΡΟ κ ΜΑΝΔΡΑ αμφότεροι), Φούντης και Σαρδέλης και 2 μικρούς πολύ καλούς (ο ένας που είδα σε ένα φιλικό είναι ένα 4αράκι τούμπανο...) και νέο προπονητή ελπίζει να σωθεί εύκολα!
Γενικά νομίζω πως η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ, ο ΡΕΝΤΗΣ, το ΜΟΣΧΑΤΟ και ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ που έχουν κάποιο καλό κορμό και πήραν και κάποιους παίκτες έχουν περισσότερες πιθανότητες από ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, ΠΕΡΑ (που νομίζω ότι είναι πολύ χειρότερο από πέρυσι) και ΑΛΙΜΟ (εκεί αν δεν παίξει καλά ο Δρελιώζης τους βλέπω δύσκολους)...Θα γράψω πάντως μια ανάληση για αυτές τις 6 ομάδες οσονούπω...

μπραβο φιλαρακι πολυ καλη αναλυση συμφωνω και επαυξανω!εχω να συμπληρωσω απλα οτι ο ιωνικος απο οτι ακουσα εχει μια μεγαλη απωλεια του φιλου του πρινεα που τραυματιστηκε σοβαρα στο γονατο απο οτι ακουσα (μου το ειπαν 2-3 φιλοι αν κανω λαθος συγνωμη)και του ευχομαι πολλα περαστικα γιατι ειναι πολυ καλος παιχτης και πολυ ατυχος(δεν τον παει ο ιωνικος απο τραυματισμους) οπως και στην ομαδα μου (εθνικος)εχει αποχωρησει και ο φωτης!

Gate 14
QUOTE(KAKALOS @ Sep 16 2010, 10:59 ) *
μπραβο φιλαρακι πολυ καλη αναλυση συμφωνω και επαυξανω!εχω να συμπληρωσω απλα οτι ο ιωνικος απο οτι ακουσα εχει μια μεγαλη απωλεια του φιλου του πρινεα που τραυματιστηκε σοβαρα στο γονατο απο οτι ακουσα (μου το ειπαν 2-3 φιλοι αν κανω λαθος συγνωμη)και του ευχομαι πολλα περαστικα γιατι ειναι πολυ καλος παιχτης και πολυ ατυχος(δεν τον παει ο ιωνικος απο τραυματισμους) οπως και στην ομαδα μου (εθνικος)εχει αποχωρησει και ο φωτης!

O φίλος εννοεί τους δύο μας νέους ταλαντούχους παίχτες Πέτρο Μοσχοβίτη και Μάριο Βαθρακοκοίλη...
Ο Εθνικός θα δείξει στο γήπεδο το αν είναι το φαβορί ή όχι.....



ΕΘΝΙΚΟΣ O.Φ.Π.Φ GATE 14
polykos
QUOTE(Blue1965White @ Aug 20 2010, 20:25 ) *
Πράγματι ο Βασίλης Καββαδάς ανήκει πλέον στην ομάδα του Αμαρουσίου. Όλη η οικογένεια του Ιωνικού εύχεται στον Βασίλη να είναι υγιής. Είμαστε σίγουροι ότι με σκληρή δουλειά το μέλλον του ανήκει. Ελπίζουμε ότι κάποια στιγμή οι δρόμοι μας θα ξανασυναντηθούν στην Α1.



Τώρα πια οι ευχές της Νικαιώτικης οικογένειας θα πρέπει να σταλούν σε άλλη διεύθυνση.
Ο Βασίλης στον Πανιώνιο!!!
nikitas111
QUOTE(polykos @ Sep 17 2010, 16:25 ) *
Τώρα πια οι ευχές της Νικαιώτικης οικογένειας θα πρέπει να σταλούν σε άλλη διεύθυνση.
Ο Βασίλης στον Πανιώνιο!!!







Mην εισαι σιγουρος!!! 69.gif
PetranG3
QUOTE(nikitas111 @ Sep 18 2010, 00:49 ) *
Mην εισαι σιγουρος!!! 69.gif



+1 icon_wave.gif
watson
Μαθαινουμε γαι κινηση Βομβα απο ομαδα της β'.Πραγματικα σοβαρολογω.Δεν θα το πιστευετε...Δεν προκειται για παικτη που εχει παιξει σε καποιες εθνικες κατηγοριες, αλλα για παικτη Α1
polykos

το να μην είμαι σίγουρος που πάει???
1) οτι δεν θα το συνοδέψουν οι ευχές της Νίκαιας άμα υπογράψει στον Πανιώνιο???
ή
2) οτι θα υπογράψει στον Πανιώνιο

Για βοηθείστε γιατί είναι και περασμένη η ώρα και δε λειτουργεί το ρημάδι....
nikitas111
QUOTE(polykos @ Sep 18 2010, 03:47 ) *
το να μην είμαι σίγουρος που πάει???
1) οτι δεν θα το συνοδέψουν οι ευχές της Νίκαιας άμα υπογράψει στον Πανιώνιο???
ή
2) οτι θα υπογράψει στον Πανιώνιο

Για βοηθείστε γιατί είναι και περασμένη η ώρα και δε λειτουργεί το ρημάδι....




Το να μην εισαι σιγουρος παει στο οτι σε καποια θεματα ειναι λογικο
να εχει και η ρημαδα η ομαδα που τον εκανε παικτη καποιο λογο ρε αδελφε......
Νομιζω να βοηθησα...


stathismag
Watson δεν γινεσαι πιο συγκεκριμενος;;;Με τοσες βομβες που εχουν σκασει φετος αρχιζω να πιστευω πως ειμαστε σε πολεμο.....Ετσι δεν ειναι ρε παιδια;;;;γνωριζει καποιος κατι να μας πει;;
dirk10
ο γιαννούλης στην βούλα??
22ιος
Για το Γιαννούλη ακούστηκε ότι η διαφορα είναι γύρω στα 5.000 ευρώ.

Ο Πρωτέας δίνει 15.000 και ο παίχτης ζητάει 20.000.

Θα φανεί....
watson
QUOTE(22ιος @ Sep 19 2010, 15:16 ) *
Για το Γιαννούλη ακούστηκε ότι η διαφορα είναι γύρω στα 5.000 ευρώ.

Ο Πρωτέας δίνει 15.000 και ο παίχτης ζητάει 20.000.

Θα φανεί....

Καπου ειστε γελασμενοι..Σε λιγο καιρο θα μαθουμε ομως...Δεν θελω να πω περισσοτερα ως την ολοκληρωση της μεταγραφης..
Ευχαριστω
alexander21
QUOTE(watson @ Sep 18 2010, 03:15 ) *
Μαθαινουμε γαι κινηση Βομβα απο ομαδα της β'.Πραγματικα σοβαρολογω.Δεν θα το πιστευετε...Δεν προκειται για παικτη που εχει παιξει σε καποιες εθνικες κατηγοριες, αλλα για παικτη Α1

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ...στην Βουλιαγμενη!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(alexander21 @ Sep 21 2010, 08:45 ) *
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ...στην Βουλιαγμενη!!!!

Οχι πρωτεα?
referee
Βούλα,Βουλιαγμένη...Τώρα με τον Καλλικράτη θα γίνουν ένα έτσι κι αλλιώς... icon_drunk.gif
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(POWER_KF @ Sep 15 2010, 12:26 ) *
Όχι τυχαίο το ψευδώνυμο. Εξαιρετικά εμπεριστατωμένο το κείμενό σου. Εμένα προσωπικά με κάλυψε πλήρως.
Όσο και αν προσπάθησα να βρω λάθος το μόνο που κατάφερα ήταν στην ......ορθογραφία της λέξης ανάλυσης!!!!
Περιμένω με ανυπομονησία την ανάλυση για τις άλλες έξι ομάδες.
Μιας και είναι και για εμένα η επίσημη πρώτη στο forum για τη νέα αγωνιστική χρονιά εύχομαι καλά πρωταθλήματα σε όλες τις κατηγορίες, υγεία στους αθλητές και σωφροσύνη στους παράγοντες.
Το καλοκαίρι είχε αρκετά ευτράπελα (αλλαγές στο πλήθος των συμμετεχόντων, προσθήκες ομάδων, συγχωνεύσεις κ.α.) στα οποία θα αναφεερθώ κι εγώ οσονούπω....!!!!! smiley.gif

Είχα υποσχεθεί την ανάλυση των υπόλοιπων 6 ομάδων...Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την διόρθωση αν και να'σαι σίγουρος πως έγινε από κεκτημένη ταχύτητα!...
Ευτυχώς πάντως που ο Γιαννούλης πήγε στη Β'ΕΣΚΑΝΑ και μετέτρεψε τη ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ σε 1ο φαβορί για τη Β', γιατί αλλιώς θα έπρεπε να ξαναγράψω για τη ΒΟΥΛΑ και την σειρά των φαβορί στην Α'...
Για την ΠΡΟΟ έγραψα σε γενικές γραμμές την άποψή μου...
ΡΕΝΤΗΣ...Συμφωνώ και με μια προηγούμενη ανάλυση που έγινε για τη συγκεκριμένη ομάδα!Ο ΡΕΝΤΗΣ είναι τυχερός γιατί σε μια νευραλγική θέση όπως αυτή του άσσου έχει 2 πολύ καλούς άσσους και συνάμα αντίθετους.Ο Ράδης είναι πολύ καλός επιθετικά, ενώ ο Πανουριάς πολύ καλός αμυντικά όπως και στην πάσα...Σε σχέση με την περσινή ομάδα είχαν 4 παίκτες τους οποίους αντικατέστησαν κρατώντας γενικά την ίδια φιλοσοφία!Στη θέση του Πασπαλά πήραν τον Αντιπάτη που πάνω-κάτω είναι τα ίδια και στο 4 αποκλειστικά ίσως και καλύτερα (ο Αντιπάτης είναι σίγουρα καλύτερος σουτέρ)!Στη θέση του Χαραλαμπίδη πήραν τον Παναγόπουλο...Ίδιο στυλ παιχνιδιού, αλλά ως παίκτες θεωρώ πως έχουν σημαντική διαφορά στην ποιότητα (εμφανώς καλύτερος παίκτης ο Χαραλαμπίδης, ο οποίος είναι ταυτόχρονα σκόρερ, σουτέρ, πασέρ, ενώ βοηθάει και στον άσσο...)!Το θέμα με τον Παναγόπουλο είναι ότι δεν είναι καλύτερος του Χαραλαμπίδη έστω στην άμυνα και δεν πασάρει ποτέ, άρα στην συγκεκριμένη θέση σίγουρα ο ΡΕΝΤΗΣ είναι μείον.Βέβαια ο Παναγόπουλος βγήκε 1ος σκόρερ στη Β' πέρυσι, όμως θεωρώ με λίγο ανορθόδοξο τρόπο, παρ'όλα αυτά η χρονιά που έρχεται θα δείξει, γιατί όλα αυτά είναι θεωρίες.Στη θέση του Βλίτσιου πήρε τον Μάκο που νομίζω ότι επιθετικά και στην πάσα ο 2ος είναι πολύ καλύτερος του 1ου, ενώ αμυντικά ο 1ος νομίζω ότι ήταν λίγο καλύτερος.Πάντως νομίζω ότι η ομάδα είναι στο + στη θέση 5...Στη θέση του Σοκόλοφ (ο οποίος όμως έπιανε θέση μικρού) πήρε Κόχειλα που παικτικά οι διαφορές είναι μικρές!Δεν θα έχει παίκτη πασπαρτού στη θέση του Σαββίδη, αλλά θα έχει 2 πολύ καλούς μικρούς (Λευκόπουλος κ Μεντένης) και έναν από τους καλύτερους προπονητές της περσινής περιόδου...
ΑΛΙΜΟΣ...Αίνιγμα σε τι κατάσταση θα εμφανιστεί ο Δρελιώζης!Αν είναι στα επίπεδα του Γκυζιακού πριν 3 χρόνια τότε μπορεί να οδηγήσει την ομάδα μέχρι και την 1η εξάδα...Εαν ο Ροίδης έχει σοβαρό τραυματισμό τα πράγματα είναι δύσκολα.Μακρυγιάννης είναι καλός παίκτης και ο Χρονόπουλος βοηθάει στο 4 κ στο 5...Θα παίξει μεγάλο ρόλο η 1η αγωνιστική με την ΠΡΟΟ και γενικά το ξεκίνημά τους...
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...Σίγουρα αποδυναμωμένη από πέρυσι...Περαστικά να πούμε στον Μιχάλη το Βήχο για τον τραυματισμό του.(πολύ άτυχο στην καριέρα του αυτό το παιδί)...Είναι τυχερή που γύρισε ο Παπατρέχας που θα τους βοηθήσει πολύ!Πήρε τον Φραγκούλη αντί του Βήχου, όμως έχασε Σκουλούδη και δεν αντικατέστησε ποιοτικά τη φυγή του Πέττα...Πήρε καλό προπονητή κατά τη γνώμη μου και με Παρασίδη, Τζαφέρη και κάποια άλλα παιδιά που είναι χρόνια εκεί θα πουλήσουν ακριβά το τομάρι τους.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ...Μια πεντάδα καλή και μετά το χαός...Συρόγλου, Δεβεζόγλου, Χιωτάκης και οι δυο ψηλοί Μόμτζος και Ρέππας έχουν εμπειρία και είναι καλοί παίκτες!Νομίζω όμως ότι έχει έλλειψη στο 4 και δεν ξέρω καθόλου τους μικρούς τους!Προπονητής χωρίς μεγάλη εμπειρία με καλά λόγια όμως αριστερά-δεξιά.Είδομεν...
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ...Πολύ καλή επιλογή άσσου (Σίνος), καλοί μικροί, καλά 4άρια (Πατέλης-Μαρίνος), στο 5 θα βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά και φέτος ο Ιωαννίδης (πόσο θ'αντέξει άραγε?), ενώ στα γκαρ περιμένουν ως μεσίας να κατέβει ο Καραμαδούκης!Αν κατέβει θα βοηθήσει πολύ και θα ελπίζουν στην παραμονή, αν όχι δύσκολα...
ΠΕΡΑ...Εδώ ισχύει το ρητό κάθε πέρυσι και καλύτερα...Ο Χολέβας πάει φαντάρος, Ανδρεαδάκης και Σιούτης έφυγαν, έμεινε ο Μιχάλογλου και οι μικροί για να παλέψουν...
magic32
ποιος γιαννουλης?ο γνωστος?
stathismag
Aν ισχυει η ολοκληρωθει αυτη η μεταγγραφη νομιζω οτι ειναι οντως η μεγαλυτερη ΒΟΜΒΑ κ μεγατονων μαλιστα που εχει σκασει οχι μονο φετος αλλα και στην ιστορια της ΕΣΚΑΝΑ....Κανω λαθος;;;
katestramenos
Προσωπικη μου αποψη μεγαλυτερη ηταν του Σταυρακοπουλου στον Αετο.
stathismag
Φιλε μου εχεις δικιο πολυ μεγαλη μεταγγραφη και αυτη...να θεσω ενα ερωτημα;;;Βαση το κανονισμο των 30αρηδων μπορει να πραγματοποιηθει η μεταγγραφη;;Νομιζω....μεχρι 2;;;μπορουν οι ομαδες να κανουν;;
referee
Η βόμβα έσκασε παιδιά...Χθες το βράδυ και ακούστηκε και μακριά... smiley.gif
cleopatra
Τελικα που εκλεισε ο Γιαννουλης ρε παιδια?
Πρωτεα βουλας Α ΕΣΚΑΝΑ η Βουλιαγμενη Β ΕΣΚΑΝΑ?
Χθες ακουσα απο ΕΣΚΑ πλευρα οτι η Βαρη μαλλον κλεινει τον Κορβινκτον.Δυσκολα το βλεπω αυτο παντως.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(cleopatra @ Sep 22 2010, 13:44 ) *
Τελικα που εκλεισε ο Γιαννουλης ρε παιδια?
Πρωτεα βουλας Α ΕΣΚΑΝΑ η Βουλιαγμενη Β ΕΣΚΑΝΑ?
Χθες ακουσα απο ΕΣΚΑ πλευρα οτι η Βαρη μαλλον κλεινει τον Κορβινκτον.Δυσκολα το βλεπω αυτο παντως.


θα μας απαντησει κανενας τελικα?
watson
Στη Βουλιαγμενη εκλεισε.
jna23
QUOTE(referee @ Sep 21 2010, 10:52 ) *
Βούλα,Βουλιαγμένη...Τώρα με τον Καλλικράτη θα γίνουν ένα έτσι κι αλλιώς... icon_drunk.gif

 
Αρα Γιαννουλης και στην Βαρη τωρα smile.gif


QUOTE(referee @ Sep 22 2010, 12:22 ) *
Η βόμβα έσκασε παιδιά...Χθες το βράδυ και ακούστηκε και μακριά... smiley.gif


Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ 
jna23
QUOTE(stathismag @ Sep 21 2010, 20:31 ) *
Φιλε μου εχεις δικιο πολυ μεγαλη μεταγγραφη και αυτη...να θεσω ενα ερωτημα;;;Βαση το κανονισμο των 30αρηδων μπορει να πραγματοποιηθει η μεταγγραφη;;Νομιζω....μεχρι 2;;;μπορουν οι ομαδες να κανουν;;

Δεν ειναι μεταγγραφη ειναι καινουργιο Δελτιο οι μεταγγραφες εχουν τελειωσει πια smile.gif


ΓΚΑΛΗΣ
Ο.Κ.Ε.

Ανανέωσε με Στεφάνου!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_9330.html

Βόμβα μεγατόνων!!!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_3178.html



Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες!
kol
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ?ΟΝΤΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ..ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗ Β΄.. ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ 3 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ...
polykos
QUOTE(nikitas111 @ Sep 18 2010, 11:35 ) *
Το να μην εισαι σιγουρος παει στο οτι σε καποια θεματα ειναι λογικο
να εχει και η ρημαδα η ομαδα που τον εκανε παικτη καποιο λογο ρε αδελφε......
Νομιζω να βοηθησα...


Είχε και παραείχε λόγο, τελικά ο Ιωνικός,
ο Βασίλης Καββαθάς υπέγραψε σήμερα 5 ετές στον Πανι'ωνιο.
Χαίρομαι ιδιάιτερα διότι τα 3 τελευταία χρόνια
συχνά πυκνά τον παρακολουθούσα σε αγώνες του
και πολύ τον ήθελα στο Αρτάκης.
Να πω και τούτο.
μου έκανε πολύ μεγάλη και καλή εντύπωση οτι την τρίτη ήταν στον
αγώνα του εφηβικού της ομάδας του με τον Πανιώνιο στο 2ο Δακαν.
basketikos
QUOTE(polykos @ Sep 24 2010, 00:04 ) *
Είχε και παραείχε λόγο, τελικά ο Ιωνικός,
ο Βασίλης Καββαθάς υπέγραψε σήμερα 5 ετές στον Πανι'ωνιο.
Χαίρομαι ιδιάιτερα διότι τα 3 τελευταία χρόνια
συχνά πυκνά τον παρακολουθούσα σε αγώνες του
και πολύ τον ήθελα στο Αρτάκης.
Να πω και τούτο.
μου έκανε πολύ μεγάλη και καλή εντύπωση οτι την τρίτη ήταν στον
αγώνα του εφηβικού της ομάδας του με τον Πανιώνιο στο 2ο Δακαν.


Φιλε polykos, δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις με την αναφορα στον Ιωνικο. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ. Η υπογραφή του συμβολαίου, έγινε σημερα, αφου τα βρήκαν σε ολα οι 2 Ομαδες. Αν δεν είχε συμβεί αυτό, καλώς ή κακώς (μια άλλη μεγαλη ιστορια), τον πρωτο λογο θα εξακολουθουσε σημερα το βραδυ να τον έχει ο Ιωνικος.

ΦΥΣΙΚΑ, αν χαιρεσαι εσυ μια, εμείς για το πεταγμα του Βασιλη σε ψηλοτερες κατηγορίες είμαστε 1000 φορες περήφανοι. Δουλεψε στον Ιωνικό 10 χρονια, προέρχεται απο οικογενεια του Ιωνικού, και του προσφέραμε οτι περισσοτερο μπορούσαμε. Το ιδιο ισχυει και γι' αυτον - το πάλεψε όσο καλύτερα, όλα αυτά τα χρόνια, και εφθασε στις Εθνικες Ομάδες. Κριμα που ενας μικρο-τραυματισμος δεν του επετρεψε φετος να παιξει στην Εθνικη και να βγαλει ματια.

Με βάση τα παραπάνω, επιλέξαμε: ΣΕΒΑΣΤΗΚΑΜΕ την Επιθυμια του αθλητή και της Οικογένειας του, και τον δώσαμε σε Ομαδα της Αθηνας - και το Μαρουσι αρχικα ήταν επιλογη που είχε αυτά τα χαρακτηριστικά. ΔΕΝ πηγαμε στην καλύτερη προσφορά της Α1 ή της Α2, αλλά σε μια ομαδας της Αθηνας.
Στην Εποχη που το χρήμα είναι το παν και οι Ομαδες βασιζονται σε όσους ματώνουν, εμείς πήγαμε κοντρα στο ρευμα: Διεκδικήσαμε οτι μας αναλογει, αλλά με γνώμονα οτι πρέπει ο πρεσβευτης των ακαδημιών μας να παει εκει που επιθυμει..Αλλιώς, μπασκετ παιζουν και στην Κρητη και στην Θεσσαλονικη που λέει ο λόγος.

Βασιλη ευχαριστουμε για την προσφορα σου, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Θα κλεισω το θέμα, υποσχόμενος οτι η Ομαδα μας θα δουλεψει τις υποδομές για να δει συντομα και εναν νεο Βασιλη. Αν καταφέρουμε να φτασουμε και την Ομαδα ψηλοτερα, τοτε ακομα καλύτερα. Παμε ρε Ιωνικάρα μου...
polykos
Φίλε Basketikos, το ιντερνετ είναι μερικές φορές άβολο για να εκφράσεις ακριβώς αυτό που θέλεις.
Η αναφορά μου στον Ιωνικό Νικαίας είχε να κάνει μόνο και μόνο με μια ειδησεογραφική διάθεση, υπήρξε μια διαπραγματευση και πήρε κάποιο χρόνο. Δεν έχω και ποτέ δεν είχα έλλειψη σεβασμού σε καμμιά ομάδα, το σχόλιο μου ήταν η συνέχεια σχετικών με το θέμα αναρτήσεων την προηγούμενη εβδομάδα και δεν υπάρχει ιχνος ειρωνίας ή οτι άλλο αρνητικό.
Εξάλλου τα ίδια συναισθήματα και τις ίδιες σκέψεις, όπως σωστά τα εκφράζεις, έχω κι εγώ όταν βλέπω να αντρώνεται μπασκετικά ένας πιτσιρίκος που ήρθε στα 8 του στο "Βαρίκας".
Ημουνα στην πρώτη του χθες. Το παιδί έχει όλα τα προσόντα να προχωρήσει. Στο χέρι όλων μας είναι να τον βοηθήσουμε.


ZeLL
QUOTE(katestramenos @ Sep 21 2010, 21:04 ) *
Προσωπικη μου αποψη μεγαλυτερη ηταν του Σταυρακοπουλου στον Αετο.


Δεν αντιλεγω προσωπικη σου αποψη δεκτη , αλλα να θυμασαι οτι ο Γιαννουλης εχει και μια Euroleague το 2002 στη Bologna αν δε κανω λαθος ... Και πολλα πολλα αλλα που θα μας παρει 2-3 posts για να τα καταγραψουμε !
basketikos
QUOTE(polykos @ Sep 24 2010, 13:11 ) *
Φίλε Basketikos, το ιντερνετ είναι μερικές φορές άβολο για να εκφράσεις ακριβώς αυτό που θέλεις.
Η αναφορά μου στον Ιωνικό Νικαίας είχε να κάνει μόνο και μόνο με μια ειδησεογραφική διάθεση, υπήρξε μια διαπραγματευση και πήρε κάποιο χρόνο. Δεν έχω και ποτέ δεν είχα έλλειψη σεβασμού σε καμμιά ομάδα, το σχόλιο μου ήταν η συνέχεια σχετικών με το θέμα αναρτήσεων την προηγούμενη εβδομάδα και δεν υπάρχει ιχνος ειρωνίας ή οτι άλλο αρνητικό.
Εξάλλου τα ίδια συναισθήματα και τις ίδιες σκέψεις, όπως σωστά τα εκφράζεις, έχω κι εγώ όταν βλέπω να αντρώνεται μπασκετικά ένας πιτσιρίκος που ήρθε στα 8 του στο "Βαρίκας".
Ημουνα στην πρώτη του χθες. Το παιδί έχει όλα τα προσόντα να προχωρήσει. Στο χέρι όλων μας είναι να τον βοηθήσουμε.

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif - peace.gif

ΥΓ.1 Μόνο ο Βασίλης και η οικογένεια του θα νιώθουν μεγαλύτερη χαρά απο τον Ιωνικό αν παει ψηλά.

ΥΓ.2. Σωστο και το σχόλιο για το internet επίσης - να 'σαι καλά.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.