Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
nst!
Κυρίαρχοι - Απρόβλεπτοι 76–51
Αν. Ικονίου -Εν. Αμφιάλης 57-41
Ερμής Πειρ. – Ατρόμητος 80–50
Φοίνικας Αγ. Σοφ. -Αιξωνή 64-37
Ιάσωνας Νικ.- Καστέλλα 71-58
Σαρωνίδα – Ερμής Αργ. 38-71
minimoke
αυτη η σαρωνιδα πρεπει να διαγραφη απο την εσκανα!!! ακομα ποναω απο το ξυλο που παιξανε!! δεν φταινε να παιδια που δεν ξερουν μπασκετ!! αλλα ελεος ευτηχως που δεν χτυπησε κανεις!!!
Slt
QUOTE(minimoke @ Dec 3 2008, 21:24 ) *
αυτη η σαρωνιδα πρεπει να διαγραφη απο την εσκανα!!! ακομα ποναω απο το ξυλο που παιξανε!! δεν φταινε να παιδια που δεν ξερουν μπασκετ!! αλλα ελεος ευτηχως που δεν χτυπησε κανεις!!!

Αν είσαι απο τον Ερμή τότε τσέκαρε και λίγο το δικό σας 8 και πες μου...
minimoke
QUOTE(Slt @ Dec 5 2008, 01:37 ) *
Αν είσαι απο τον Ερμή τότε τσέκαρε και λίγο το δικό σας 8 και πες μου...


ρε εσυ αλλο να ειναι τις στιγμης, τις κοντρας μεσα σε ενα ντερμπι μεταξι μας και αλλο να μην ξερεις να παιζεις μπασκετ!! και σας εχω ξαναπει οτι ο δικος μας εκανε βλακεια και χτυπησε τον δικο σας χωρις λογο!!! εαν εχετε παιξει με σαρωνιδα τοτε καταλαβενεις τι εννοω, εαν δεν εχετε παιξει τοτε θα με καταλαβεις τοτε....
Slt
QUOTE(minimoke @ Dec 5 2008, 13:18 ) *
ρε εσυ αλλο να ειναι τις στιγμης, τις κοντρας μεσα σε ενα ντερμπι μεταξι μας και αλλο να μην ξερεις να παιζεις μπασκετ!! και σας εχω ξαναπει οτι ο δικος μας εκανε βλακεια και χτυπησε τον δικο σας χωρις λογο!!! εαν εχετε παιξει με σαρωνιδα τοτε καταλαβενεις τι εννοω, εαν δεν εχετε παιξει τοτε θα με καταλαβεις τοτε....

'Ολοι παράπονα κανουν για το 8..Σε κάθε αγώνα όλο κατι βρίσκει...Μήπως δεν κάνει για μπασκετ??Τεσπα..Δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε..Δεν υπάρχει λόγος..Απλα το ανέφερα γιατι όλοι κρίνουμε τους άλλους και δεν κοιταμε τους εαυτούς μας..Σου εύχομαι καλή συνέχεια σε εσενα και την ομάδα σου..
Sir Jason
Τρένο η Ιασονάρα!!!!!9 στα 9 και δεν υπάρχει ταβάνι!!!!Πάει κ ο Φοίνικας!Σε ένα ωραίο παιχνίδι από δυο καλές ομάδες κέρδισε ο καλύτερος!Κ όπως είναι γνωστό η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητη και ο Φοίνικας ήταν απ τις καλύτερες ομάδες που εχουμε παιξει!!!Καλή συνέχεια σε όλους και μακάρι να συνεχιστει το καλό μπάσκετ τουλάχιστον απο τρεις τεσσερις ομάδες στην κατηγορία και να ανέβει η Δ' εσκανα ενα σκαλί παραπάνω!Ραντεβού στην Γ' παληκάρια!!!!
berry the truth
betsmart.gr

Δ ΑΝΔΡΩΝ-10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αγωνιστική των φιλοξενούμενων η ένατη στην Δ κατηγορία αφού σε όλα τα παιχνίδια είχαμε διπλά. Η έκπληξη έγινε στην Αργυρούπολη όπου η Καστέλλα υποχρέωσε τον πρωτοπόρο Ερμή στην πρώτη φετινή του ήττα. Σημαντικό διπλό για τον Ιάσονα στα Καμίνια επί του Φοίνικα Αγίας Σοφίας στο ντέρμπι της αγωνιστικής ενώ και ο Λέων Μοσχάτου παρέμεινε ψηλά με το διπλό του στην Αμφιάλη. Πρώτη νίκη της Σαρωνίδας στον Κορυδαλλό επί των Απρόβλεπτων

Απρόβλεπτοι –Σαρωνίδα 54-60, Ατρόμητος –Αν. Ικονίου 55-65 , Φοίνικας Αγ. Σοφ.- Ιάσωνας Νικ. 63-69, Αιξωνή – Ερμής Πειρ. 52-61, Εν. Αμφιάλης - Λέων Μοσχ. 60-64, Ερμής Αργ.- Καστέλλα 59-67

Βαθμολογία
Ερμής Αργ. 19 (9-1), Ιάσωνας Νικ. 18 (9-0), Φοίνικας Αγ.Σοφ. 16 (7-2), Λέων Μ. 16 (7-2), Ερμής Π. 16 (7-2), Καστέλλα 15 (5-5), Ικόνιο 14 (5-4), Αιξωνή 12 (3-6), Αμφιάλη 12 (3-6), Κυρίαρχοι 12 (3-6), Ατρόμητος Π. 10 (1-8), Απρόβλεπτοι 9 (0-9), Σαρωνίδα 9 (1-9).

*Η Σαρωνίδα έχει δύο μηδενισμούς.
minimoke
καλησπερα,
καναμε την πρωτη μας ηττα φετος και μπορω να πω πως ηταν δικαιη!! ειμασταν σε κακη ημερα!! επισης μπορω να πω πως η καστελα ειναι αδικα τοσο κατω στην βαθμολογια!! ειναι απο τις καλητερες ομαδες τις κατηγοριας!! τωρα την δευτερα παμε για το ντερμπι προτοπορων στην κατηγορια!! πιστευω οτι η ηττα μας εκανε καλο!! ιδιαιτερα τωρα που εχουμε τον αγωνα με τον ιασωνα!!! καλη συνεχεια....
beli
Νικη δυσκολη για το Λεων μεσα στην Αμφιαλη με μια κακιστη για μια ακομα φορα διαιτησια rolleyes.gif

Σημαντικη νικη του Ιασωνα απεναντι στο Φοινικα καθως επισης και απροσμενη ηττα του Ερμη που δεν βλεπω να περναει μεσα στον Ιασωνα την επομενη αγωνιστικη rolleyes.gif
junior08
Ηττα του Φοίνικα Αγ.Σοφιας μέσα στο γήπεδο του Ερμή Πειραιά(περίπου 20 πόντους)...

Με αυτό το αποτέλεσμα μπαίνουν στο κόλπο και άλλες ομάδες, όπως και η ομάδα μας (Καστέλλα)... smiley.gif




www.askastellas.gr

QUOTE(beli @ Dec 10 2008, 21:07 ) *
καθως επισης και απροσμενη ηττα του Ερμη


Οχι και τόσο απρόσμενη,

Η ομάδα δουλεύει για θετικά αποτελέσματα σε βάθος 2ετίας, αλλά το έμψυχο υλικό είναι πολύ καλό και μπορεί να συναγωνιστεί οποιαδήποτε ομάδα της κατηγορίας και σε αυτή την χρονική στιγμή.

Για εμάς, είναι κάτι το φυσιολογικό και αναμενόμενο... icon_wave.gif

www.askastellas.gr
Swthrakhs13
Πρεπει επιτελους να γινει κατι με την διαιτησια και οι οποιοι αρμοδιοι να παρουν 8εση.ειναι αδιανοητο ο λεων μοσχατου ειτε παιζει με μεγαλεσ ομαδες ειτε με ομαδες χαμηλκα στον πινακα να μην μπορει να παιξει με ολουσ του τους παιχτες,τον προπονητη και γενικοτερα αρτιμελης!ολα τα παιχνιδια δεν γινεται να ειναι ντερμπυ για εμας!
πρεπει καποια στιγμη να δωθει εμφαση και σ αυτη την κατηγορια!
ολοι απο καπου ξεκινανε
ειναι ντροπη να ζηταν οι παραγοντες αγωνιστικη παρουσια νεαρων παιχτων και απο την αλλη να υπαρχουν περιεργα φαινομενα κατω απο το τραπεζι.
αφηστε το μπασκετ μονο του και εσεις απλα χαρειτε με την χαρα των παιχτων....

Οποιος επιθυμει να επικοινωνησει με το σωματειο η με καποιον απο εμας,θελοντας να συμμετεχει στις οποιες αποψεις μας ας ριξει μια ματια και στο ite που με μερακι εχει φτιαχτει για την ομαδα μας και για το αθλημα που προφανως ολοι αγαπαμε.

http://www.asleon.org/forum/index.php?sid=...f93b1d0d2d7ef12
http://www.asleon.org/
leonkalf
Ο Ιάσονας Ν. κέρδισε προχθές στο ντέρμπι πρωτοπόρων τον Ερμή Αργ.
beli
εχουμε καταντησει γραφικοι να μιλαμε σε καθε αγωνα για την διαιτησια ομως τα πραγματα Δευτερα με την Δευτερα χειροτερεουν rolleyes.gif

για ακομα εναν αγωνα Κυριε Σακη δεν μπορεσαν να μας στατησουν τα τσιρακια σας και πηραμε την νικη στην δευτερη παραταση με 94-90 χωρις προπονητη και χωρις παικτες στον παγκο μας και ολα αυτα μεσα στο γηπεδο μας rolleyes.gif

για κακη σας τυχη το γηπεδο ειχε κοσμο και τα αισχη σας φανηκαν αυτην την φορα σε ολους και αν καποιος ντροπιαστηκε αυτος ειστε εσεις και οχι εμεις και τα παιδια του Ατρομητου bball.gif

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ μονο σας μονο αυτο εχω να πω !!!!!!!

Μπραβο στον Ατρομητο ο οποιος με την επιστροφη του φιλου Αντρεα δυναμωσε πολυ bball.gif
junior08
QUOTE(beli @ Dec 17 2008, 17:25 ) *
εχουμε καταντησει γραφικοι


Μπράβο για την αυτοκριτική σας...


www.askastellas.gr
Swthrakhs13
εχει δικιο ο καστελλας
κι εγω αν ετρωγα 11 ποντους διαφορα και με τον τροπο που της εφαγε αυτος,πικραμενος θα ημουν και θα εβγαζα τη πικρα μου με αυτον τον τροπο.
ευτυχως υπαρχει και ο δευτερος γυροσ να το επαληθεψουμε...
giannhs_09
QUOTE(Swthrakhs13 @ Dec 19 2008, 00:02 ) *
εχει δικιο ο καστελλας
κι εγω αν ετρωγα 11 ποντους διαφορα και με τον τροπο που της εφαγε αυτος,πικραμενος θα ημουν και θα εβγαζα τη πικρα μου με αυτον τον τροπο.
ευτυχως υπαρχει και ο δευτερος γυροσ να το επαληθεψουμε...

Παιχταρά Σωκρατάκο χαλάρωσε ρε..σιγά τη τρελή νίκη που είχατε κάνει επί της καστέλλας...με τρίποντο της απελπισίας στα τελευταία δευτερόλεπτα από παίχτη που δεν είχε βάλει καλάθι σ'όλο τον αγώνα το πήγατε στη παράταση..παιχταρά...
Swthrakhs13
εχεις δικιο.ενας απο τους πρωτους σκορερ τις ομαδας δεν ειχε βαλει καλαθι.μονο 10 ποντους και οι συνολικοι του ποντοι πολυ ανωτεροι απο οσο σκεφτεσαι φιλε μου.
κι αν το θεωρεις τριποντο απελπισιας,θυμισου οτι στη τελευταια φαση σουταραμε δυο τριποντα απελπισιας.
το ενα δεν επρεπε να μπει?αμμαρτια θα τανε...
και γι'αυτο το λογο τσουζει λιγο παραπανω...
αλλα δεν πειραζει.
ραντεβου στο δευτερο γυρο
giannhs_09
Οπα ακου να δεις..το αθλημα που θελεις να πιστευουμε οτι παιζεις δεν εχει κριμα ειναι..και αμαρτια ειναι..θελω να πω οτι δεν ειναι ενα αθλημα που σουταρουμε δυο τριποντα απελπισιας και λεμε "κριμα ειναι μωρε ας μπει το ενα..αμαρτια ειναι.."
αμα ηταν ετσι θα σουταραμε ολοι 20 τριποντα απελπισιας να μπαιναν τα 10 ετσι επειδη αμαρτια ειναι να μην μπουνε και μετα θα γινομασταν ολοι μαγκες..αιντε μπραβο..
leonkalf
QUOTE (Swthrakhs13 @ Dec 19 2008, 16:55 ) *
και γι'αυτο το λογο τσουζει λιγο παραπανω...

Μην προκαλείς!!
Στο επόμενο post τέτοιου στυλ θα υπάρξει τιμωρία..

Και οι 2 ηρεμήστε και ρίξτε τους τόνους και τα προκλητικά post.


Ευχαριστώ
giannhs_09
πες τα λεωνιδα..να ηρεμησουμε λιγο και να αφησουμε τα τσουξιματα...δε θα μας βγουν σε καλο..πιστεψε με..tongue.gif tongue.gif
Swthrakhs13
δεν αναφερθηκε κανεισ σε σουτ απελπισιας.
αναλογησου ποσα τετοια απελπισμενα σουτ εχει βαλει η ομαδα μου για να διεκδικει και φετος την ανοδο...
καλη η παρατηρηση σου αλλα την αλλη φορα ας εχει περισοτερη ουσια.

leonkalf σε παρακαλς μην αρχισεις παλι τα περσινα.
διαβασε τα ποστ του ατομου οπου και απανταω και μετα αναφερσου σε προκλησεις.απο που και ως που ειρωνευεται αυτος την κριση-ποστ του μπελλι και μενει χωρις σχολειο απο σενα και αμεσως αρπαχτηκες με το δικο μου.
Και τραγικα σφυριγματα στους αγωνες και λογοξρισια στο μονο σιτε που μπορει να ασχοληθει κανεις με την δ εσκανα?ελεος!!!
μην γινεσαι παλι αδικος,θα ναι αμαρτια να γινει αναφορα του θεματος και της εν λογω αδικιας-απροκλητης ανησυχιας.
καλη συνεχεια σ ολους
giannhs_09
QUOTE(Swthrakhs13 @ Dec 19 2008, 17:55 ) *
θυμισου οτι στη τελευταια φαση σουταραμε δυο τριποντα απελπισιας.


1ον:βλεπεις οτι εσυ μιλισες πρωτος για σουτ απελπισιας..2ον:δεν ειπα τιποτα εγω για τον belli..και 3ον:φροντισε την επομενη φορα που θα κανεις καποιο ποστ να διαβαζεις ολα τα προηγουμενα....εκτιθεσαι...tongue.gif
τελος παντων..βαρε8ηκα να ασχολουμε μαζι σου..προσοχη μονο πως μιλας στον μεγαλο λεωνιδα..ριξε τους τονους οταν αναφερεσαι σε αυτων γιατι θα εχεις προβληματα..χαχαχαχαχαχαχαχαχα 69.gif 69.gif 69.gif

QUOTE(Swthrakhs13 @ Dec 19 2008, 17:55 ) *
θυμισου οτι στη τελευταια φαση σουταραμε δυο τριποντα απελπισιας.


1ον:βλεπεις οτι εσυ μιλισες πρωτος για σουτ απελπισιας..2ον:δεν ειπα τιποτα εγω για τον belli..και 3ον:φροντισε την επομενη φορα που θα κανεις καποιο ποστ να διαβαζεις ολα τα προηγουμενα....εκτιθεσαι...tongue.gif
τελος παντων..βαρε8ηκα να ασχολουμε μαζι σου..προσοχη μονο πως μιλας στον μεγαλο λεωνιδα..ριξε τους τονους οταν αναφερεσαι σε αυτων γιατι θα εχεις προβληματα..χαχαχαχαχαχαχαχαχα 69.gif 69.gif 69.gif
Swthrakhs13
το απελπισιας ηταν για να δειξω την ανεση που ειχαμε και σουταραμε δυο καλα σουτ.
καλα θα κανεις να σταματησεις να αναφερεσαι σε εμενα γιατι ουτε καν αναφερθηκα στο ατομο σου και γι αυτο με χαρα(περισια)πεταχτηκες απο το πουθενα.
κι οσο για τον λεονιδα πρεπει να αναφερεσαι στον αντμιν που απο περυσι δειχνει να εχει προβλημα με την ελευθερια των υπολοιπων ως προς την εκφραση και ισως και με την ομαδα του μοσχατου
leonkalf
QUOTE (Swthrakhs13 @ Dec 20 2008, 06:01 ) *
leonkalf σε παρακαλς μην αρχισεις παλι τα περσινα.
διαβασε τα ποστ του ατομου οπου και απανταω και μετα αναφερσου σε προκλησεις.απο που και ως που ειρωνευεται αυτος την κριση-ποστ του μπελλι και μενει χωρις σχολειο απο σενα και αμεσως αρπαχτηκες με το δικο μου.
Και τραγικα σφυριγματα στους αγωνες και λογοξρισια στο μονο σιτε που μπορει να ασχοληθει κανεις με την δ εσκανα?ελεος!!!
μην γινεσαι παλι αδικος,θα ναι αμαρτια να γινει αναφορα του θεματος και της εν λογω αδικιας-απροκλητης ανησυχιας.

Έκανα παρατήρηση και στους 2 σας να σταματήσετε την κοκορομαχία... Απλά έκανα quote το δικό σου post γιατί αυτό ήταν περισσότερο προκλητικό (αναφερόμενος σε τσούξιμο!!).
Τέτοιου είδους post είναι ανεπίτρεπτα σε μια δημόσια συζήτηση.
Διάβασε τον κανονισμό λειτουργίας του forum για να δεις πως θα πρέπει να είναι τα post σου και όσα άλλα αναφέρονται εκεί.

Μην λες για λογοκρισία... Παρατήρηση σου έκανα, αλλά αν εσύ το θεωρείς λογοκρισία, γράφε έτσι όπως νομίζεις στο forum της ομάδας σου (στο site σας). Εδώ, θα ακολουθείς τους κανόνες του παρόντος forum.

Τι εννοείς να γίνει αναφορά του θέματος?? Δε το κατάλαβα.

QUOTE (Swthrakhs13 @ Dec 20 2008, 20:20 ) *
κι οσο για τον λεονιδα πρεπει να αναφερεσαι στον αντμιν που απο περυσι δειχνει να εχει προβλημα με την ελευθερια των υπολοιπων ως προς την εκφραση και ισως και με την ομαδα του μοσχατου

Δεν έχω πρόβλημα με κανέναν!!! Ούτε με σένα ούτε με την ομάδα σου. Και γιατί άλλωστε να έχω?? Ούτε έχουμε παίξει ποτέ αντίπαλοι, ούτε σας γνωρίζω. Εγώ βλέπω τα γραπτά σου κείμενα και αν αυτά δεν ταιριάζουν στο ύφος που ορίζουν οι κανονισμοί λειτουργίας και στην ευγένεια που πρέπει να έχει ένας δημόσιος διάλογος, τότε κάνω (εγώ ή υπόλοιποι mods) παρατήρηση.
Swthrakhs13
Ισως και καλυτερα που δεν το καταλαβες.
να συνεχισεις λοιπον να κανεις μπαν και να επιβεβαιωνεις τα λεγομενα μου.
Σαυτη τη κοκορομαχια προφανως μπαινουν τρεις,και ελπιζω οι οποιοι τριτοι να μπορεσουν να αντιληφθουν το επιπεδο της συζητησης κ το τι επικρατει σ'αυτες τις γραμμες-σελιδα.
κι οσον αφορα το ευγενικο υφος και την ευγενικη γραφη δεν νομιζω περαν του τσουξιματος που μπορει να θεωρηθει απομονωμενα ως μια απλη λεξη οτι εχω κανει χρηση υβρεων,η επιθετικων λεξεων προσβαλοντας καποιον σε αντιθεση με ελεγκτες κοκορομαχιων οι οποιοι διαβαλλουν ατομα και προσωπικοτητες με πατηματα που θεωρητικα μπορουν να 'παρατηρησουν' τον οποιο δημιουργει καποιο ποστ.
ελπιζω λοιπον στη συνεχεια να αναδειξεις την αντικειμενικοτητα σου και να αποδειξεις οτι δεν εχεις προβλημα ουτε με εμενα και ποσο μαλλον με την ομαδα μου.
Sir Jason
Α ρε Ιασονάρα!!!!'Αλλη μια μεγάλη νίκη η 11η σερι και το αήττητο παραμένει!Με τρίποντο σχεδόν από την σέντρα ο Ιάσονας νίκησε κ τον Ερμή Πειραιά κ συνεχίζει την τρελή κούρσα γα την άνοδο!!Μένει μόνο ένα ματς με τους Απρόβλεπτους για να τελειώσει ο α' γύρος χωρίς την παραμικρη απώλεια!!!

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Ερμής σαν κλασσική ομάδα της Δ' Εσκανα,που προσπαθεί να αναπληρώσει το ταλέντο που του λείπει κ το μπασκετ που δεν παίζει με πολυ ξυλο,ύβρεις κ ψευτομαγκιές, ξεκίνησε καποια μικροεπισόδεια κ δεν σεβάστηκε ούτε τους γονεις κ τα παιδάκια που βρίσκονταν στην εξέδρα ούτε το πολύ καλό κλιμα που υπάρχει μέχρι τώρα στην κατηγορία γκρινιαζοντας ακόμα μια φορα για την διαιτησία χωρίς λόγο.

Ένα έχω να πω , μήπως φταίει κι ο διαιτητής για τις βολές που χάσατε στο τέλος?βαλ τες να το πάρετε το ματσακι!!! ή μήπως φταίει κι ο διαιτητής για το 3ποντο από την σεντρα?????

Δεν υπάρχει λόγος να δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις,αφού όλοι παιζουμε για την πλάκα μας και επειδη γουστάρουμε να παιζουμε μπασκετάκι αλλα μέχρι εκεί , απο κει και πέρα τα πραγματα ξεφεύγουν!

Καλα Χριστουγεννα!
mwrhomada
Γεια σου ρε Ιασωναρα...Τελικα εχετε πολύ γελιο..
Ευτυχως που το γηπεδο ειχε κοσμο και ειδε την ομαδαρα που διδαξε..οχι μπασκετ αλλα το πως κερδιζεις χωρις να το αξιζεις.
Βέβαια,ο Ερμης ειναι κλασσικη ομαδα τησ Δ εσκανα που τα ριχνει στους διαιτητες.. Το οτι ειχε 4/5 βασικους του με 5 φαουλ,αντιαθλητικο φαουλ στο τελος που δεν δοθηκε κ εναν αντιπαλο που σαν αλλος kobe σουταρε 20 βολες, αφου οταν τον κοιτουσε αντιπαλος στραβα του εδινε φαουλ(μα με τετοιο μαλλι πως να τον κοιταξεις κανονικα??) ειναι λεπτομεριες..
Τωρα πως γινεται εσυ, η ομαδαρα ανωτερης κατηγοριας να χρειαζεσαι ολα τα παραπανω κ ενα κουλο τριποντο, που αν τον βαλεις 10 φορες να το ξανακανει δεν 8α το ξαναβαλει, για να κερδισεις αυτους που προσπαθουν να αναπληρωσουν το ταλεντο που τους λειπει, μονο εσυ το ξερεις κυρ Ιασωνα..
Οσο για τον σεβασμο που λες, ενας τυπος με το ενα ποδι στον ταφο που φωναζε με μια ντουντουκα "π**τσα,που**α" ηταν του ιασωνα,αν 8υμασαι καλα κ νομιζω κ παραγοντας της ομαδουλας σου. Ευτυχως βεβαια που ο Ερμης σεβαστηκε οτι μπορει να μην προλαβει την Πρωτοχρονια κ δεν το συνεχισε κανεις..Εξω,βεβαια, εκανε τον Αλεκο..Ποιος ειναι ψευτομαγκας κτλ φαινεται απο τη συνολικη συμπεριφορα...Οχι να εχεις μια γλωσσα ως το πατωμα στην κερκιδα η πισω απο δεκα ατομα κ στο κοντινο να εισαι αγκαλιτσες κτλ...κ δεν μιλαω για τον παππου...υπαρχουν κ αλλοι "αντρες"..
Εχεις ομως κ ενα δικιο..Αν ο Ερμης εβαζε τις βολες θα κερδιζε..αλλα απο την αλλη αν οι διαιτητες ηταν σωστοι το ματσακι δεν θα εφτανε στο σημειο να το κρινουν οι χαμενες βολες..γτ απλα θα ειχες δεκα ποντους στο κεφαλι,αφου στο τελος οι ταλενταρες σου σκοραραν μονο με βολες.. (καλο το κολπο του 7 με τη φραντζα..Κουνιεται λιγο,φρρ οι γκρι..θα το δοκιμαζα αλλα μετα απο την ντροπη δεν θα μπορω να βγαινω απο το σπιτι για βολτα με τετοιο μαλλι)

Τεσπα,για να μην χαλιομαστε..ο Ιασωνας θα ανεβει...Τωρα,με την αξια του η οχι,αυτο παιζεται..
Κ αλλες ομαδες τα προηγουμενα χρονια ηταν αηττητες (Αρμενικη, Πρ. Ηλιας, Τελαμωνας κτλ) αλλα ηταν ομαδαρες..οχι αυτο το πραγμα..

Εσυ οπως θα ανεβεις,ετσι θα πεσεις..

Δυστυχως...
berry the truth
Από το basketblog.gr

Μια ιστορία θα σας πως, που μπορεί να μην σας ενδιαφέρει και τόσο από πλευράς προσώπων, δεδομένου ότι το μπάσκετ τους περισσότερους τους έχει ήδη ξεπεράσει. Από αυτή την ιστορία, ωστόσο, μπορεί να καταλάβει ο καθένας τι σημαίνει ελληνικός αθλητισμός, ελληνικό μπάσκετ, αθλητική κουλτούρα στη χώρα μας και πάει λέγοντας!
Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2008, σε ένα μικρό γήπεδο στον Πειραιά, ερασιτεχνικού επιπέδου, με πρόεδρο που θα μπορούσε να έχει βγει στην σύνταξη εδώ και μια δεκαετία, όμως ακόμα και στα 75 πλας συνεχίζει και καταστρέφει ομάδες από ανία. Άστο αυτό όμως είναι άλλη ιστορία με τον μπάρμπα – Θύμιο!

Εκείνη τη μέρα, λοιπόν, στις 19:00 ακριβώς έχει οριστεί το ντέρμπι κορυφής στην κατηγορία Δ' ΕΣΚΑΝΑ. Μην ψάξετε για παρακάτω δεν υπάρχει, είναι η τελευταία κατηγορία στη Νότιο Αττική. Το απόλυτα, δηλαδή, ερασιτεχνικό επίπεδο. Γηπεδούχος ο Ερμής Πειραιά, φιλοξενούμενος ο Ιάσονας Νικαίας.

Ένας εκ των διαιτητών της αναμέτρησης ήταν ο κ. Λυκουσάς. Το ξέρω, δεν σας λέει τίποτε το όνομα, κρατήστε όμως, για την οικονομία της ανάλυσης. Προπονητής του Ιάσωνα Νικαίας ο Νικαιώτης προπονητής, απομεινάρι μιας ένδοξης εποχής, Λάκης Περτέσης. Τον θυμάστε; Όσοι είστε πάνω από 40 ενδεχομένως, όσοι είστε κάτω δύσκολα, αφού μετά το τέλος της καλής του -σαν παίκτης- καριέρας προπονητικά είχε αντιστρόφως ανάλογη πορεία. Δεν είναι τυχαίο εξάλλου, ότι στα γεράματα έχει καταντήσει να προπονεί ομάδα στην Δ' ΕΣΚΑΝΑ.

O έμπειρος Λάκης λοιπόν το κέρδισε το ντέρμπι και πώς να μην το κέρδιζε άλλωστε αφού από μικρό παιδί είναι στα γήπεδα. Μπάσκετ μπορεί να μην ξέρει να μεταδώσει, αφού είπαμε προπονητικά καλά Χριστούγεννα και καλή Πρωτοχρονιά, όμως ο άνθρωπος έχει τον τρόπο του.

Το παιχνίδι το κέρδισε έναν πόντο με τρίποντο στην εκπνοή. Για να γίνει ωστόσο αυτό, ο αντίπαλος βρέθηκε με τους τέσσερις βασικούς του στο πάγκο από το 30! Με τους υπόλοιπους στα όρια των φάουλ και με τον Ιάσονα να εκτελεί 34 βολές σε ένα παιχνίδι που είχε τελικό σκορ 56-57.

Οι γηπεδούχοι, λοιπόν, που γνώρισαν την πρωτόγνωρη εμπειρία του τί σημαίνει χειρουργείο χωρίς αναισθητικό, στο τέλος της αναμέτρησης αγανάκτησαν. Δεν άπλωσαν χέρι σε κανέναν, όμως διαμαρτυρήθηκαν έντονα στους διαιτητές, τους οποίους πλέον τον ρόλο της υπεράσπισής τους είχαν αναλάβει διοικητικοί της ομάδας της Νίκαιας!

Ο δε διαιτητής που έχει χρεώσει φάουλ μέχρι και σε παίκτη που δεν έπαιζε, μετά το ματς, δείχνει τρομαγμένος σαν γατάκι που το κυνηγάει σκύλος και πάνω στην ένταση πραγματοποιείται ο εξής αμίμητος διάλογος τον οποίο σας παραθέτω αυτούσιο:

- "Ρε μεγάλε τι σφυράς; Τι σου είναι ο Περτέσης θείος σου, ή κολλητός σου";
- "Όχι ρε φίλε. Δεν μου είναι τίποτε. Φίλος με τον μπαμπά μου είναι δεν έχουμε συγγένεια"!

Και φτάνουμε λοιπόν στην αξιότιμη κυρία ΕΣΚΑΝΑ, η οποία δεν όρισε γυμνασίαρχο στο συγκεκριμένο κατά τα άλλα παιχνίδι κορυφής της κατηγορίας, προφανώς γιατί κάτι πρέπει και εκείνη να γνώριζε περί της ταμπακέρας και κανένας αξιότιμος γυμνασίαρχος δεν ήθελε να γίνει "συμμέτοχος στον φόνο"!

Ερώτηση προς ΕΣΚΑΝΑ: Γνωρίζετε κύριε Σιδέρη του ορισμού ότι ο Λυκούσας που σφύριξε το Ερμής – Νίκαια ήταν παίκτης της Νίκαιας και κάποτε είχε προπονητή τον κύριο Περτέση. Γνωρίζετε ότι ο δεύτερος διαιτητής σε απολογία του μετά το ματς μιλώντας σε ουδέτερο προπονητή που τον ρωτούσε τι συνέβη, κατηγορούσε τον πρώτο διαιτητή και όχι τον εαυτό του;

Γνωρίζετε; Ή μάλλον γνωρίζετε στα σίγουρα ότι ο Λυκουσάς την επόμενη της σφαγής του Ερμή σφύριξε γυναίκες του Ιωνικού Νικαίας. Το γνωρίζετε ή να κάνω και κακά μου;
"


η δικιά μου απορία είναι η εξής: δεν ήμουν στο ματς δεν ξε΄ρω τι έγινε και θεωρώ πολύ πιθανό ο ιάσονας να κέρδισε άδικα το ματς...το να στείλει κάποιος μια επιστολή σε ένα σάιτ μπασκετικό Νο1 στην Ελλάδ αυτή την στιγμή και να δημοσιευτεί την στιγμή που αναγράφονται προσβλητικά σχόλια επί του προσωπικού για τον προπονητή του ιάσονα, είναι απαράδεκτο...απορώ με το basketblog πυο το δημοσίευσε...για να είμαι ειλικρινής, δεν μου κάνει απορία αφού και στο παρελθόν έχουν πέσει σε αρκετά ατοπήματα τέτοια...αλλά οι φιλίες και το χρήμα είναι πάνω απ' όλα για τους ανθρώπυος εκεί...

γιατί για όσους δεν το γνωρίζουν ο ερμής πειραιάς έχει στον πάγκο του γνωστό και καταξιωμένο μπασκετικό δημοσιογράφο, ο οποίος εργάζεται στο περιοδικό All-star, το οποίο αποτελεί και τον βασικό χορηγό στην φανέλα της ομάδας του Ερμή...Για να ξέρουμε πως γίνονται τα κονέ και το δήθεν ενδιαφέρον για το ερασιτεχνικό μπάσκετ....
Swthrakhs13
ΤΑ Λογια ολων εσας δειχνουν οτι τελικα παιζεται πολυ βρωμικο παιχνιδι στηην κατηγορια.
δεν ειναι ομαδα αυτη για πρωτια και ολη την σπρωχνουν.
τα ιδια γινονταν και σ εμας.
δεν ειναι τυχαια πρωτος ο ιασωνας.
τον σφυριζουν συνεχεια οι ιδιοι διαιτητες.τον παει ολο το συστημα με μηδεν ομαδα στη γαμα.
Μια ηττα ειναι η αρχη και μετα η ομαδουλα 8α ξεχασει καθε στοχο.
ας ερθει η πρωτη ηττα και να πεσουν τα προσωπεια.
Και το λεω,σν παιχτης του λεωντα,πριν επιστρεψω απο το βραδυνο παιχνιδι και ξανααναφερθω για διαιτησιες και περιεργους τυπους καθως εμας δεν μας πηγαινει το ρευμα και πιστευω θα φανει και σημερα μετα απο την τοση αντιδραση που φεραμε στην ασκανα.
για να δουμε
dallas
αφου οι κυριοι του ερμη εχουν τετοια στοιχεια για τον προπονητη του ιασονα αλλα και για το συγκεκριμενο παιχνιδι γιατι δεν τα αντιπαραθετουν στους αρμοδιους και βγαζουν την χολη τους σε ενα σαιτ ανωνυμα?????? ημουν στο παιχνιδι σαν φιλαθλος σιγουρα και μενα θα με πειραζε να χασω με τον τροπο που εχασε ο ερμης αλλα αυτο δεν σημαινει οτι επρεπε οι παιχτες του να ξεπερασουν τα ορια και να την πεσουν στους διαιτητες αλλα και στην ομαδα του ιασονα (φραστικα παντα αφου οι ψυχραιμοτεροι και απο τις δυο μεριες δεν εδωσαν συνεχεια).Σιγουρα δεν κερδισε ο καλυτερος αλλα ο πιο τυχερος αλλα ουτε ο ερμης ειδα να κανει τιποτα το ιδαιτερο μεσα στο γηπεδο για να κερδισει αφου πολλες φορες ειχε το παιχνιδι στα χερια του και το εδωσε. Και στο κατω κατω απο οτι ειδα την βαθμολογια ο ιασονας και να εχανε δεν θα γινοταν τιποτα.. Το συμπερασμα ειναι παιδια οτι μπασκετακι παιζουμε χαλαρωστε αφηστε τα λογια "θα δειτε στον δευτερο γυρο κτλ"... χαρειτε το αθλημα οσο μπορειτε και τιποτα αλλο αυτο ισχυει για ολους σε οποια ομαδα και αν ειναι σε οποια κατηγορια και να βρισκετε καλες γιορτες....
recordman

Λοιπόν... Είμαι προπονητής Β ΕΣΚΑΝΑ και βρέθηκα στο Β ημίχρονο του αγώνα Ερμής - Ιάσονας στο κλειστό "Σαλπέας". Η αλήθεια είναι ότι πήγα εκεί για να παρακολουθήσω έναν φόργουορντ του Ιάσονα, για τον οποίο είχα καλές πληροφορίες και ενδεχομένως να με ενδιέφερε για του χρόνου.

Αν σας ενδιαφέρει τι είδα εγώ θα σας πω.

Ο Ερμής αδικήθηκε κατάφορα, όχι γιατί οι διαιτητές σφύριζαν υπερβολές, αλλά γιατί δεν τον σφύριζα δίκαια. Κάθε επαφή στην ρακέτα του Ερμή ήταν φάουλ, κάθε επαφή στην ρακέτα του Ιάσονα ήταν "παίζετε".

Η συγκεκριμένη ομάδα ωστόσο στον Πειραιά, έχει παρελθόν για τα νεύρα της και θεωρώ ότι θα κέρδιζαν το παιχνίδι αν δεν έφευγαν και πάλι εκτός ελέγχου και έμεναν στον αγώνα τους. Δύσκολο το καταλαβαίνω γιατί έχω παίξει πολλά χρόνια μπάσκετ, είμαι αρκετά προπονητής και η αλήθεια είναι ότι αν σε αδικούν εξόφθαλμα δεν λειτουργείς κανονικά.

Διάβασα στο basketblog ότι ο δεύτερος διαιτητής έχει σχέσεις με τον Λάκη και, μετά από ένα τηλέφωνο που έκανα μπορώ να το επιβεβαιώσω. Αυτός ο διαιτητής είναι ρέφερι για όλη τη Νίκαια και γιος παλιού παίκτη του Ιωνικού Νικαίας, συμπαίκτη του Περτέση, του Μπολάτογλου, του Αλεξανδρίδη, του Γιαννάκη κτλ.

Επίσης έμαθα ότι τον Ιάσονα τον έχει παίξει φέτος πέντε φορές στα 11 ματς και τυχαία ήταν τα πιο δύσκολα.

Μπασκετικά καθαρά ο Ερμής ήταν ένα σκαλοπάτι πιο πάνω. Ο Ιάσονας δεν είχε συγκεκριμένους προσδιορισμούς στο παιχνίδι του, έπαιζε για 38 λεπτά ζώνη και φαινόταν ότι βάσιζε πολλά από το παιχνίδι τους στους διαιτητές, δίνοντας εντολή στο 7 να διεισδύει συνέχεια για να αποσπά σφυρίγματα. Παλιά και δοκιμασμένη συνταγή σε τέτοιες καταστάσεις.

Και για να μη νομίζεται ότι πουλάω Ερμοφροσύνη θα σας πω ότι προσωπικά αυτή η ομάδα του Πειραιά δεν θέλω να ανέβει. Όχι γιατί δεν έχει μπάσκετ, αλλά γιατί είναι μανουρατζίδες. Αν και μετά το παιχνίδι με τον Ιάσονα εγώ περίμενα ότι θα γίνονταν χειρότερα.

Καλά χριστούγεννα.
leonkalf
O mimisnike πήρε το 1ο του φάουλ-warn και 10 μέρες διακοπές από το forum.
Το συκοφαντικό-υβριστικό του post διαγράφηκε.

Όποιος ακολουθήσει στο ίδιο μοτίβο, θα έχει την ίδια τύχη.

Όποιος θέλει να κάνει κάποια καταγγελία, μόνο επώνυμα και με στοιχεία.

Συνεχίστε την κουβέντα, σε μπασκετικό ύφος και κριτήριο... Ευχαριστώ
Bimsalabim
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Εύχομαι σε όλους σας , πάνω απ όλα υγεία και το καινούργιο έτος να είναι καλύτερο απο το προηγούμενο.

Είμαι αθλητής του Ερμή Πειραιά και θα ήθελα και εγώ να αναφερθώ στο εν λόγω παιχνίδι με τον Ιάσωνα το περασμένο Σάββατο.

Η ήττα της ομάδας μου θα ήθελα να διευκρινήσω ήταν η 3η σε όλο το φετινό πρωτάθλημα.
Είχαν προηγηθεί άλλες 2 από τον Λέωντα Μοσχάτου και από τον Ερμή Αργυρούπολης εντός έδρας.
Δεν θυμάμαι ποτέ κανένας συμπαίκτης μου ούτε μέσα στο γήπεδο αλλά ούτε μέσω του συγκεκριμένου forum να αναφέρθηκε ποτέ για "διαιτησία" καθώς η παραπάνω ομάδες μας κέρδισαν δίκαια. Ιδιαίτερα το παιχνίδι με τον Λέωντα ο μόνος που θα μπορούσε να έχει παράπονα από την διαιτησία έπρεπε να είναι ο αντίπαλος.

Γνωρίζουμε όλοι ότι το επίπεδο τών διαιτητών στην κατηγορία την οποία παίζουμε ίσως είναι κατά πολύ χειρότερο του μπάσκετ του οποίου αποδίδουμε εμείς σαν παίκτες...
'Ολοι μας έχουμε κατά το παρελθόν αδικηθεί αλλά σε βαθμό που κανένας μας δεν έχει αναφερθεί σε στημένη διαιτησία , αλλά σε διαιτητές που δεν έχουν ιδέα του αθλήματος και του τί σφυράνε κάνοντας όλοι τα 1α τους βήματα πάνω στην "καμπούρα" μας .

Όμως το παιχνίδι του Σαββάτου μας "πονήρεψε" λίγο παραπάνω. 'Οποιος ήταν στο γήπεδο θα μπορούσε να διακρίνει μια διαιτησία που σφύριζε με διαφορετικά μέτρα και σταθμά καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Ειλικρινά ένιωσα πολλές στιγμές μέσα στο παιχνίδι ότι δεν θα μας "αφήνανε" σε καμμία περίπτωση να κερδίσουμε τον αγώνα , χωρίς ο αντίπαλος να είναι ανώτερος μας.

Ο Ιάσωνας καλώς ή κακώς είναι αήττητος και επειδή δεν έχω ιδία αντίληψη για τους προηγούμενους αγώνες πρέπει να τον συγχαρώ για το αήττητο. Στο συγκεκριμένο αγώνα όμως παρουσιάστηκε πολύ κατώτερος του αναμενομένου.
Ειλικρινά η ομάδα μου αν έπερνε τα μισά σφυρίγματα που πήρε ο Ιάσωνας θα κέρδιζε 15 πόντους το λιγότερο. Και ας βγει κάποιος του Ιάσωνα να μας πεί ότι έπαιξε καλό μπάσκετ...

Αυτό δεν μειώνει βέβαια τους αθλητές του Ιάσωνα που από ότι φαίνεται θα ανεβάσουν την ομάδα τους στην Γ' ΕΣΚΑΝΑ , αλλά τονίζει την "προκλητική" διαιτησία των 2 γκρί , που ο ένας , στο τέλος του παιχνιδιού κατηγορούσε τον άλλο για τα φαλτσοσφυρίγματα. Και να μην σας κουράσω με αμέτρητες λάθος αποφάσεις τους κατά του Ερμή θα σταθώ μόνο σε δύο που είναι κραυγαλέες. Καλάθι απο παίχτη μας με το #10 σε αιφνιδιασμό 1 VS 1 που σφυρίζετε επιθετικό φάουλ και αποβολή στο #5 το οποίο δεν είχε περάσει ακόμα τη σέντρα. Και το κορυφαίο στα τελευταία 10'' του παιχνιδιού μετα από παρατεταμένο τράβηγμα φανέλας του #15 του Ιάσωνα σε παίχτη του Ερμή για να σταματήσει το χρόνο καθώς προηγούμασταν με 2 πόντους , ο διαιτητής Λυκουσάς , που απ΄ότι μας είπε ο ίδιος !!!!!!!!!!!!!!!(μαρτυράνε και χωρίς ξύλο)ο πατέρας του είναι φίλος με τον προπονητή του Ιάσωνα , αρνήθηκε το αντιαθλητικό φάουλ λέγοντας μας χαρακτηριστηκά ότι δεν σφυρίζονται αντιαθλητικά τέτοιες στιγμές και " Σιγά μην κρίνω εγώ το παιχνίδι" ?????????????

Αυτοί οι τύποι είναι το λιγότερο επικίνδυνοι !!!

Σε απάντηση του φίλου που μας είπε μανουρατζίδες , θα ήθελα να βάλει τον εαυτό του στην θέση μας να του στερούν την νίκη που μπορεί να μας στοιχίσει μια ενδεχόμενη άνοδο . Και αφού ήταν στο γήπεδο προφανώς θα είδε ότι η περισσότεροι εκ των φωνακλάδων στην κερκίδα ήταν φίλαθλοι του Ιάσωνα. Εμείς τον τσαμπουκά που έχουμε τον βγάζουμε μέσα στο γήπεδο και μένει εκεί . Μια φορά κάναμε ένα λάθος και χάσαμε 1 σίγουρη άνοδο , το οποίο μας έγινε και μάθημα.

Τέλος στο φιλαράκι από τον Ιάσωνα για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ μην προκαλεί γιατί τελευταία αγωνιστική θα έρθουμε να σας χαλάσουμε την φιέστα... και ας σφυράει και ο ίδιος ο Περτέσης μαζί με τον τύπο που μπήκε στο τέλος του παιχνιδιού και σουλάτσαρε μέσα στο γήπεδο ...

Καλή χρονιά σε όλους.
Bimsalabim
QUOTE
η δικιά μου απορία είναι η εξής: δεν ήμουν στο ματς δεν ξε΄ρω τι έγινε και θεωρώ πολύ πιθανό ο ιάσονας να κέρδισε άδικα το ματς...το να στείλει κάποιος μια επιστολή σε ένα σάιτ μπασκετικό Νο1 στην Ελλάδ αυτή την στιγμή και να δημοσιευτεί την στιγμή που αναγράφονται προσβλητικά σχόλια επί του προσωπικού για τον προπονητή του ιάσονα, είναι απαράδεκτο...απορώ με το basketblog πυο το δημοσίευσε...για να είμαι ειλικρινής, δεν μου κάνει απορία αφού και στο παρελθόν έχουν πέσει σε αρκετά ατοπήματα τέτοια...αλλά οι φιλίες και το χρήμα είναι πάνω απ' όλα για τους ανθρώπυος εκεί...

γιατί για όσους δεν το γνωρίζουν ο ερμής πειραιάς έχει στον πάγκο του γνωστό και καταξιωμένο μπασκετικό δημοσιογράφο, ο οποίος εργάζεται στο περιοδικό All-star, το οποίο αποτελεί και τον βασικό χορηγό στην φανέλα της ομάδας του Ερμή...Για να ξέρουμε πως γίνονται τα κονέ και το δήθεν ενδιαφέρον για το ερασιτεχνικό μπάσκετ....



Φίλε μου θα σου απαντήσω γιατί μάλλον κάπου στα είπαν λάθος και βιάστηκες να "εκτεθείς" μιας και δεν είδες το εν λόγω παιχνίδι :

Γιατί δεν έχει ξαναδημοσιευτεί κατά το παρελθόν παρόμοιο κείμενο αφού ο Ερμής δεν έχασε για 1η φορά και ο εν λόγω δημοσιογραφος βρίσκετε στον Ερμή 4 χρόνια ως παίκτης του.

Για πια κονέ μιλάς ???
Αυτά που μας τιμώρησαν, με μηδενισμό , -3 βαθμούς , 4 αγωνιστηκές σε 11 παίκτες και 4 αγωνιστηκές κεκλεισμένων των θυρών??? Πρωτοφανή τιμωρία στην ιστορία του Ελληνικού μπάσκετ !!!

Η μήπως ευνόησε ποτέ κανείς τον Ερμή που βρίσκετε επί πολλά έτη στην ίδια κατηγορία???????????

Δώσε μου το τηλέφωνο σου να σου στείλω τα τηλέφωνα των "κονέ" μας να βοηθήσουν και την ομάδα σου να ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Δ ΕΣΚΑΝΑ...

Όσο για τον χορηγό μας, σε πληροφορώ ότι όλα αυτά τα χρόνια πληρώνουμε μόνοι μας μέχρι και τα νερά στους αγώνες. Είναι η 1η χρονιά που μας βοήθησαν με τις εμφανίσεις ... και είναι τιμή για αυτήν την κακόμοιρη την κατηγορία να ασχολούνται με μας άνθρωποι και περιοδικά καταξιωμένα στο χώρο...
klapsiaris
polu klama anef logou apo tous pektes tou ermi.
I dietisia k liga sas edose me toso skliro k antiathlitiko pexnidi pou kanate.
O kathe igiis kai antikimenikos filathlos pou eide to mats tha mporouse na diapistosei oti ola ta 5a foul kai oxi mono, itan katharotata asxetws an epidi isastan prokatilimenoi k fanatismenoi apo to 1o deuterolepto diamartirosastan akoma k sta pio pentakathara foul pou kanate.
An o Iasonas erixe 34 voles itan polu liges gia to toso skliro pexnidi sas.
Oso gia ton teleuteo filo pou grafei gia to paratetameno travigma fanelas sto telos (lol) pou malon mono autos eide i tou diigithikan na tou dieukrinisw oti se paromoies faseis den dinetai pleon antiathlitiko foul gt einai autonoito oti tha ginei foul gia na stamatisei o xronos.
Kalo tha einai na prosexete ti grafete gia na min ektitheste.
Oso kai an sas enoxlei pou auti i omada einai aittiti ofilete na paradexeste thn monadiki omada pou teliose aittiti ton 1o giro sthn eskana estw k an enantion twn fanatismenwn k antimpasketikwn komantos tou savvatou ekane to xirotero ths pexnidi sto ews tora protathlima.
Krima ston proponiti tou iasona pou stinei ta tripona pou mpenoun apo to kentro sto teleuteo deuterolepto. Na filakistei kata thn gnomi mou!
Alitheia omws, giati kaneis sas den grafei gia diafora alla peristatika opws to oti eixate valei to noumero 5 ths omadas sas na prokalei frastika sigkekrimeno pexti apo thn omada tou iasona se kathe anipopti stigmi pou tou dinotan i eukeria prokimenou na ton eksorgisei k endexomenws na proklithei episodio me skopo thn apeuthias apovoli ?
Episis pws dikeologite thn athlitikotati paideia sas otan ligo prin ti liksi tou mats k istera apo time out k enw to no7 tou iasona pigene na ektelesei 2 krisimes voles istera apo pentakatharo foul se auton , oriosastan sisomos o pagkos(pextes proponites ktl) oti to foul den egine se auton? Toulaxiston thn epomeni fora fonaxte oti egine se pexti pou itan mesa sto parke k oxi ston pagko.
Em pos na nikisete re pedia otan spatalate to time out sas sto na katastrosete tsatsika kolpa gia to pws na apoprosanatolisete k na koroidepsete tous dietites anti na dosete pio sovares odigies?
Telospantwn koitaxte na kseperasete to komplex me thn dietisia giati epanalamvanw , toulaxiston se auton ton agona, kai liga sas edose. Eixame akousei omologw oti pezete antiathlitika k vromika, alla tetoio prama den to exoume sinantisei se kanenan mexri tora agona . Min eiste loipon prokatilimenoi me tous dietites kai kitaxte na pezete me athlitiko pneuma kai oxi vromika opws kanate proxtes. Telikws fenetai oti o Theos evale to xeri tou kai thn istati stigmi i dikeosini apodothike se auton ton agona smile.gif
Kales giortes se olous, na eiste kala



parepiptontos o kirios likousas mas exei peksei 2 fores fetos. i 1i itan me tous kiriarxous entos edras. Sinexiste tis anakrivies
Sir Jason
αμαν ρε εσεις του Ερμή ,τι κλαψα κ μιρλα ειναι αυτη καθε φορα!!!ολο σας αδικουν ,ολη η εσκανα ειναι εναντιον σας ,ολοι σας πολεμανε,θελουνε να ριξουνε ακομη πιο κατω κ απο την Δ' εσκανα......Έλεος πια!!!κι αυτη η φαντασια σας δεν εχει ορια,πραγματικα βλεπετε φαντασματα!!!Κ δεν φτανει αυτο μεταφερατε ψεμματα κ ανακριβειες που άτομα που ισως δεν γνωριζουν το τι γινεται γενικα μπορει να τα πεισουν!!
ήταν λεει οι διαιτητες πρωτα ξαδερφια της κουμπαρας του αδερφου του μπατζανακη του θειου μου κ κατι εγινε!!!πειτε στην εσκανα να φερει ξενους διεθνεις διαιτητες να σφυριζουν τον ερμη να μην νιωθει παραπονεμενος!!!!Αφου ειστε τοσο κομπλεξικοι ,οχι ολοι το τονιζω, που ειστε ικανοι να ξεκινησετε να διαμαρτυρεστε στους διαιτητες απο το ζεσταμα!!!!Φτανει πια κ οι "δημοσιογραφικές" σας γραφικοτητες κ ολα!!!για να αποκαταστησουμε την αληθεια κ να μην αφηνουμε λανθασμενες εντυπωσεις οι συγκεκριμενοι διαιτητες μας σφυριζαν απο δευτερη φορα ο καθενας σε 11 παιχνιδια!!αλλα ουτε εκει δεν εχετε την αξιοπρεπεια να κρατησετε τουλαχιστον ενα αθλητικο επιπεδο!!
Οσο για τους προπονητες της εξεδρας ας βγουν αν θελουν επωνυμα να πουν οτι ειναι να πουν και να αφησουν κατα μερος αυτα τα ψευτοαντικειμενικα σχολια του τυπου δεν ειμαι φιλαθλος του Ερμη κ πηγα να δω παικτες του Ιασονα κ τετοια!κ εγω μπορω να βγω να επιβεβαιωσω χιλια δυο!
Το γεγονος ειναι ενα οτι ειχαμε παιξει 10 παιχνιδια κ σε ουτε ενα δεν ειχε δημιουργηθει το παραμικρο.Όλες οι ομαδες ηταν αψογες στην συμπεριφορα τους κ εντος κ εκτος κ παραδεχτηκανε την ηττα τους αντρικια κ τιμια!!Όπως θα κανουμε κ εμεις οταν αυτο γινει!Γιατι εμεις ειμαστε συνειδητοποιημενοι ,ευχαριστιομαστε το καθε παιχνιδι ξεχωριστα κ πλεον τοσα χρονια που ειμαστε μαζι, ειμαστε κατι παραπανω απο ομαδα,εχουμε γινει οικογενεια οσο ουτοπικο κ μελο κι αν ακουγεται αυτο κι οσοι ειναι κοντα στην ομαδα το ξερουν!
Ο ερμης τοσα χρονια ιδιος ειναι ξυλο ,ξυλο κ παλι ξυλο!μπασκετ μηδεν!!!κ οσο για τα φαουλ και λιγα τους σφυριξε!!!οχι μονο επρεπε να βγουν με 5 φαουλ ,αλλα να απελλαθουν κ απ την χωρα!!!!κ ξαναλεω για να δειξω ποσο στημενο ηταν το ματς: για θυμιστε μου ποσες βολες βαρεσατε στο τελευταιο λεπτο,για θυμιστε μου ποιος κερδισε το τελευτιαο φαουλ 10 δευτερολ πριν ληξει κ ειχε την ευκαιρια να βαλει δυο βολες κ να παρετε το ματσακι αλλα κ γι αυτα μαλλον φταιει ο διαιτητης κ ο αναδρομος ερμης στον κρονο!!Σας εχουμε μαθει πλεον κ για αυτο δεν σας δινουμε καμια σημασια!!να ειχατε ομαδα να λεγαμε αξιζανε τα παιδια κ αδικα χασανε με ενα τυχερο καλαθι, αλλα με ποιους?????με κατι ξεχασμενους 35ρηδες που παιζουν μπασκετ αλλης δεκαετιας κ κατι αλλους που ψαχνουν το χερουλι για να πιασουν την μπαλα!!!

και κατι τελευταιο,στον δευτερο γυρο θα ειμαστε ολοι χτενισμενοι κ κουρεμενοι γιατι ο ερμης παραπονεθηκε ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ!!
Καλες γιορτες σε ολες τις ομαδες της κατηγοριας!!!!
Don
Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους τους συμπαικτες μου και προπονητες που παρακολουθουν και εκφραζουν τις αποψεις τους μεσα απο αυτο το site.Πριν αρχισω θελω να ξερετε ολοι οτι ειμαι παιχτης του Ερμη Πειραια και αν δεν καταλαβετε ποιος ειμαι στο τελος 8α σας το πω κιολας.Θα η8ελα και εγω να εφρασω τις αποψεις μου για το παιχνιδι μεταξυ της ομαδας μου και του Ιασωνα της Νικαιας και για την ομαδα μου την οποια νομιζω την εχετε παρεξηγησει.
Στο συγκεκριμενο παιχνιδι το οποιο θα μπορουσε να ειναι διαφημηση του μπασκετ γιατι ηταν ενα παιχνιδι πρωτοπορων και διεκδικητων για την ανοδο στην επομενη κατηγορια,ηταν δυστηχως μια κωμαδια!!!Η ομαδα τρομος οπως ειχε εμφανιστει στο πρωταθλημα που οπου και να πηγαινε σαρωνε και εφευγε με το ροζ φιλο αγωνα ηρθε η ωρα να παιξει με την ομαδα που αποτελειτε απο αταλαντους,μανουρατζηδες,παππουδες και οτι αλλο μας εχετε χαρακτηρισει ολα αυτα τα χρονια που παιζουμε σε αυτο το πρωταθλημα και σε αυτη την κατηγορια.Λοιπον κυριοι εσεις που εχετε το ταλεντο τα νιατα και ειστε ηρεμοι και μπασκετικοι γιατι δεν μπορεσατε να παρατε το παιχνιδακι ευκολα και χρειαστηκατε το σουτ στο τελευταιο δευτερολεπτο για να νικησετε?Εσεις που ειστε η μεγαλη ομαδα πως και δεν πατησατε την ομαδα αταλαντων και μανουρατζηδων που απο την αρχη του 2 ημιχρονου επαιζε χωρις βασικες μοναδες(ROCKY-RAMBO-TERMINATOR) με 20 η και ακομα 30 ποντους?Δεν ειρωνευομαι ουτε χλευαζω,απλως βγαζω και εγω την πικρια μου για το συγκεκριμενο παιχνιδι,που καποιοι εθολοτυφλουν και θελουν να το περασουν ετσι.
Δεν ειναι η ηττα που μας πειραξε αγαπητοι συναθλητες του Ιασωνα εχουμε χασει και παλιοτερα σε ντερμπυ αλλα με 10-20 ποντους απο Προφητη Ηλια και δεν ειπαμε κουβεντα,εχουμε χασει και απο Ατρομητο Πειραια και παλι δεν ειπαμε τιποτα,γιατι τα παιδια ηταν σε καλυτερη κατασταση και μας κερδισαν!Αυτο ομως που εγινε το Σαββατο δεν ειχε προηγουμενο.Ειμαι μεγαλος παιχτης (σε ηλικια)εχω κανει 2 ανοδους απο Β σε Α ΕΣΚΑΝΑ με 2 διαφορετικες ομαδες και οτι γραφω δεν ειναι παπαρολογιες εχω φαει την ΕΣΚΑΝΑ με το κουταλι!
Δυστηχως φιλοι μου το παιχνιδι ηταν περα για περα 100-0 μπορω να πω υπερ του Ιασωνα.Εχουν γραφτει παρα πολλα για το παιχνιδι απο φιλαλους,παιχτες και προπονητες απο οτι ειδα και δε μου αρεσει να επαναλαμβανομαι,ενα εχω να πω,ειναι τυχαιο οτι στο τελος δεχτηκα τηλεφωνηματα,απο προπονητες, στα οποια με παρακινουσαν να ηρεμησω και μην στεναχωριεμαι γιατι καθε χρονο υπαρχει μια ομαδα που πρεπει να αναιβει και φετος ειναι ο Ιασωνας!Ειναι τυχαιο οτι χθες παρακολουθουσα παιχνιδι Α ΕΣΚΑΝΑ και οταν ρωτηθηκα απο προπονητες που εβλεπαν τον ιδιο αγωνα και απαντησα οτι επαιζα με τον Ιασωνα,πηρα την ιδια απαντηση"ΑΑΑ του Λακη καταλαβα,εμενα να δεις τι μου ειχε κανει"δεν ειναι τυχαιο!Κυριε Λακη αφησε τους παιχτες σου να δουν τις πραγματικες δυνατοτητες τους γιατι του χρονου 8α τρωνε χαστουκια που δεν 8α περιμενουν και 8α απορουν πως μια τετοια ομαδα που περσυ απο οπου περνουσε καθαρηζε φετος
δεν μπορει να παρει αποτελεσμα.
Λιγα λογια για την ομαδα μου και κυριολεκτο λεγοντας΄"Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ" γιατι αυτη η ομαδα κρατιεται απο τους παιχτες,που εσεις πολυ ευκολα χαρακτηριζεται μανουρατζηδες,που ο κα8ενας απο τον πιο μικρο ως τον πιο μεγαλο βαζει απο το υστεριμα του παρακαλαει φιλους να βαλουν λεφτα και οτι γνωριμιες εχει τις χρησιμοποιει για το καλο αυτης της ομαδας που ενας φιλος προπονητης δεν 8ελει να δει στην πιο πανω κατηγορια.
Γιατι κυριοι ειμαστε μανουρατζηδες και απο που το εχετε βγαλει αυτο το συμπερασμα?Απο οσο θυμαμαι μια και μονο φασαρια εχουμε κανει σαν ομαδα και σας ζηταμε συγνωμη που το καναμε για να βοηθησουμε εναν συμπαικτη μας που του την ειχε πασει ολος ο αντιπαλος παγκος!Ποιος εχασε κυριοι απο αυτον τον καβγα?Εμεις που ειχαμε 20 ποντους διαφορα 7 λεπτα πριν τελειωσει ο αγωνας και καναμε το 10-1 αν 8υμαμαι καλα οι αλλες τοτε ομαδες που φαγαμε την μεγαλυτερη τιμωρια που εχει δωθει ποτε σε σωματειο χωρις καν να δεχ8ουνε στην ΕΣΚΑΝΑ την εκ8εση του διαιτητη που μας αθωωνε πανυγιρικα!Αμα λοιπον δεν ξερετε ιστορια ρωτηστε να μα8ετε.
Τελος ευχαριστω προσωπικα τον προπονητη μου Αντωνη Κουρμουλη,ρωτηστε για αυτο το ονομα δεν 8ελει συστασεις για να δειτε ποιος δεχτηκε να δουλεψει με τους μανουρατζηδες και τι ποιοτητα προσφερει το σωματειο των αταλαντων,για οτι εχει κανει για την ομαδα σε υλικο και τεχνικο επιπεδο και τον Νικητα Αυγουλη που αφησε με πολυ πικρα την θεση του παιχτη και αναλαβε την θεση του Β' προπονητη και εκπροσωπου της ομαδας και υποσχομαστε να κανουμε οτι μπορουμε για να τους δικαιωσουμε.

Νο6 Ερμη Πειραια
berry the truth
QUOTE(Bimsalabim @ Dec 23 2008, 00:28 ) *
Φίλε μου θα σου απαντήσω γιατί μάλλον κάπου στα είπαν λάθος και βιάστηκες να "εκτεθείς" μιας και δεν είδες το εν λόγω παιχνίδι :

Γιατί δεν έχει ξαναδημοσιευτεί κατά το παρελθόν παρόμοιο κείμενο αφού ο Ερμής δεν έχασε για 1η φορά και ο εν λόγω δημοσιογραφος βρίσκετε στον Ερμή 4 χρόνια ως παίκτης του.

Για πια κονέ μιλάς ???
Αυτά που μας τιμώρησαν, με μηδενισμό , -3 βαθμούς , 4 αγωνιστηκές σε 11 παίκτες και 4 αγωνιστηκές κεκλεισμένων των θυρών??? Πρωτοφανή τιμωρία στην ιστορία του Ελληνικού μπάσκετ !!!

Η μήπως ευνόησε ποτέ κανείς τον Ερμή που βρίσκετε επί πολλά έτη στην ίδια κατηγορία???????????

Δώσε μου το τηλέφωνο σου να σου στείλω τα τηλέφωνα των "κονέ" μας να βοηθήσουν και την ομάδα σου να ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Δ ΕΣΚΑΝΑ...

Όσο για τον χορηγό μας, σε πληροφορώ ότι όλα αυτά τα χρόνια πληρώνουμε μόνοι μας μέχρι και τα νερά στους αγώνες. Είναι η 1η χρονιά που μας βοήθησαν με τις εμφανίσεις ... και είναι τιμή για αυτήν την κακόμοιρη την κατηγορία να ασχολούνται με μας άνθρωποι και περιοδικά καταξιωμένα στο χώρο...



αδελφέ πρώτα απ' όλα χαλάρωσε και μάθε να διαβάζεις σωστά τα ποστ.....το ότι έχετε τιμωρηθεί και έχετε χάσει σίγουρες ανόδους τα προηγούμενα χρόνια, φταίει μόνο το κεφάλι σας. πηγαίνατε και παίζατε ξύλο σε ματς αδιάφορα και όπως γνωρίζετε η εσκανα σε τέτοια είναι πολύ αυστηρή...δεν ήταν άδικες οι τιμωρίες σας τώρα και το ξέρεις....
στο ματς με τον ιάσονα δεν είπα ότι δεν αδικηθήκατε...το άκουσα και μου το πανε άτομα αντικειμενικά που ήταν στο γήπεδο...οπότε άσε την δημιουργία εντυπώσεων...

η ένστασή μου με εσάς είναι η εξής....καλά κάνατε και βγάλατε ανακοίνωση (περίπου έτσι ήταν αυτό που γράφτηκε) και καλά κάνατε και έχετε έναν καταξιωμένο δημοσιογράφο όπως ο νικήτας που ξέρει πολύ μπάσκετ και είναι μεταύ άλλων και εκπρόσωπος και του ΣΕΠΚ (τον έχω δει στις εκδηλώσεις του συνδέσμου)...άλλωστε και ο κουρμούλης είναι από τα κύρια στελέχη του συνδέσμου...το θέμα είναι σε μια ανακοίνωση δεν μπορείς να αναφέρεσαι με τόσο μειωτικους χαρακτηρισμούς σε ένα πρόσωπο άσχετα αν όντως κάποια από αυτά ισχύουν...αν δεν έχεις αποδείξειες για αυτά που λες, απλά πετάς λάσπη...και απορώ είπα, πως ένα σάιτ με τόση επισκεψιμότητα, δέχτηκε αυτούσιο το γεγονός αυτό...ήταν επί του προσωπικού η επίθεση...αν δεις ανακοινώσεις άλλων ομάδων, αναφέρονται στην διαιτησία και μόνο και καταγγέλουν συγκεκριμένα γεγονότα και όχι πρόσωπα...δεν χρειαζόταν η λάσπη στον περτέση...αν ξέρεις κάτι, πέστο με στοιχεία...το να βγει αυτούσια λοιπόν μια τέτοια ανακοίνωση σε ενα σάιτ, ε σίγουρα θα έπαιξε ρόλο το γεγονός ότι έχετε έναν μπασκετικό δημοσιογράφο...πχ αν έστελνε ένας παίκτης της σαρωνίδας μια ανακοίνωση για την διαιτησία στο ματς με το ζεφύρι (λέμε τώρα) και κατηγορούσε τον προπονητή του ζεφυρίου, ε δε νομίζω να έβγαινε έτσι γραμμένη στον αέρα...

αυτό εννοώ και τίποτε άλλο....και τα σέβη μου στον Don (Νο 6), που ίσως να είναι ο κορυφαίος της κατηγορίας....παίκτης που κάνει τα πάντα στο γήπεδο...μπράβο φίλε και έδειξες ήθος και στο ποστ σου...

spiliosa
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ παίχτης της κατηγορίας και γράφω για πρώτη φορά. Θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα της διαιτησίας. Δεν μπορώ να εκφράσω άποψη για το παιχνίδι ερμής-ιάσωνας καθώς δεν ήμουν εκεί (αν και ήθελα να το δω). Οι διαιτητές καθόρισαν την τύχη της ομάδας μου με την ήττα που μας ανάγκασαν να υποστούμε χθες το βράδυ στο κλειστό των καμινίων. Κατά τη διάρκεια του αγώνα κερδίζαμε φάουλ μόνο κατόπιν αιτήσεως και στο κρίσιμο σημείο (με τη διαφορά 3 πόντους υπερ του φοίνικα) με ένα αντιαθλητικό και με τεχνική ποινή καθάρισαν το παιχνίδι, πράγμα που δεν θα κατάφερναν οι παίχτες του αντιπάλου.(σημείωση: η τεχνική ποινή σε παίχτη μας γιατί μονολογούσε). Δεν με απασχολούν τα λάθη που γίνονται γιατι και αυτοί άνθρωποι είναι. Αυτό που με εξοργίζει όμως είναι το να μην υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά στα σφυρίγματα. Γιατί δηλαδή η ίδια φάση στις δύο ρακέτες να είναι και τις δύο φορές υπερ της ίδιας ομάδας;


Καλές γιορτές, καλή χρονιά και καλή συνέχεια σε όλους σας.

Swthrakhs13
Eγω απο την πλευρα μου θα ηταν αμαρτια να μην δικαιωσω τους παιχτες του ιασωνα για τ οτι και φωνακλαδες ειναι οι παιχτες του ερμη,και πολυ φασαριοζοι μεσα στο γηπεδο εχοντας ειρωνικο και απιθετικο χαρακτηρα καποιοι εξ'αυτον με κορυφαιο τον βοηθο προπονητη,που οσο καιρο ειναι στην ομαδα αυτη δεν λεει να δει χαιρι!Ας γινει γι'άλλη μια φορα οτι στο παιχνιδι του ερμη με το λεωντα που κερδισε η ομαδα του μοσχατου η διαιτησια γι'αλλη μια φορα σφυριξε εδρα και κατα του λεωντα.Αυτο σημβαινει συχνα φετος και δοξα το θεο,οπως και μαγκια του φιλου λιγο πιο πανω απο τον ερμη που το επισημανε!

Απο την αλλη πλευρα ομως,βγαινει ο καθενας απο τον ιασωνα και θυμαται οτι η ομαδα του παιζει καθαρα,ποτε δεν εχει προκαλεσει,ποτε δεν εχει σπρωχτει,ποτε ποτε ποτε!

Στο παιχνιδι με τον λεωντα που κερδισαν με δυο ποντους οπως σε πολλα φετος,η διαιτησια ηταν εξ'αρχης αντιθετη με το παιχνιδι του μοσχατου,βοηθοντας ενα παιχνιδι απο το πουθενα να παει στην παραταση με κερδος μοναχα του γηπεδουχου γι'αλλη μια φορα!!

Φασαριοζοι και οι παιχτες του ερμη,αλλα ακομα θυμαμαι τους φιλους του ιασωνα να χτυπανε τις κερκιδες κι να μας βριζουν ολουσ μαζι σε καθε απαιτηση μας απο την διαιτησια που μας εθαβε.αλλα που να το πονηρευομασταν τοτε ολοι οτι το παιχνιδι ηταν στημενο για ν ανεβει ο ιασωνας.ουτε αναφορα στο σαιτ μας δεν καναμε τοτε οι καημενοι...

http://www.asleon.org/forum/index.php?sid=...f93b1d0d2d7ef12


Επειδη με τον τσαμπουκα δεν γινεται τιποτα καλο και δεν παει κανεις μπροστα,για οσους ανησυχουν να ξερετε πως η ομαδα που με τον οποιο τροπο ειναι τωρα πρωτη εχει απο τωρα μια ηττα κερασμενη απο εμας στο μοσχατο οτι και να γινει.δεν ξερω αν θα ειναι η πρωτη η αν θα συνεχισει να την πηγαινει το "ρευμα",αλλα με το υλικο που εχει,και το μπασκετ που παιζει,θα χασει πολλα ματσακια και θα ιδρωσει για να ανεβει την κατηγορια που αδικα ως τωρα πρωτοπορει.

Εμεις απλα σας περιμενουμε και εσας,οπως και τους αντιστοιχα βοηθουμενους παιχτες του ερμη αργυρουπολης.

Χρονια πολλα σ'ολους και καλες γιορτεσ!!

FORZA LEON!!!!!!!!!!!
minimoke
τελικα ρε φιλε sotiraki13 μονο ο λεων μοσχατου ειναι αδικιμενος!!!?? μπραβο....
μην ξεχνας οτι εγω σου ειχα πει οτι θα γινουν ηττες!! να εισαι σιγουρος οτι θα κανει και ο ιασωνας και εμεις αλλα και εσεις, αστην γκρινια, οταν ερθει η ωρα μιλα καλιτερα στο γηπεδο!! το ιδιο ισχυει για ολες τις ομαδες και φυσικα και την δικη μου!! πρεπει να αποδεκτουμαι οτι η διαιτησια σε αυτες τις κατηγοριες ειναι καθαρα εκπαιδευτικες για αυτους!!!
χωρις αλλα σχολια... καλες γιορτες....!!
nst!
QUOTE(spiliosa @ Dec 23 2008, 17:27 ) *
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ παίχτης της κατηγορίας και γράφω για πρώτη φορά. Θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα της διαιτησίας. Δεν μπορώ να εκφράσω άποψη για το παιχνίδι ερμής-ιάσωνας καθώς δεν ήμουν εκεί (αν και ήθελα να το δω). Οι διαιτητές καθόρισαν την τύχη της ομάδας μου με την ήττα που μας ανάγκασαν να υποστούμε χθες το βράδυ στο κλειστό των καμινίων. Κατά τη διάρκεια του αγώνα κερδίζαμε φάουλ μόνο κατόπιν αιτήσεως και στο κρίσιμο σημείο (με τη διαφορά 3 πόντους υπερ του φοίνικα) με ένα αντιαθλητικό και με τεχνική ποινή καθάρισαν το παιχνίδι, πράγμα που δεν θα κατάφερναν οι παίχτες του αντιπάλου.(σημείωση: η τεχνική ποινή σε παίχτη μας γιατί μονολογούσε). Δεν με απασχολούν τα λάθη που γίνονται γιατι και αυτοί άνθρωποι είναι. Αυτό που με εξοργίζει όμως είναι το να μην υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά στα σφυρίγματα. Γιατί δηλαδή η ίδια φάση στις δύο ρακέτες να είναι και τις δύο φορές υπερ της ίδιας ομάδας;


Καλές γιορτές, καλή χρονιά και καλή συνέχεια σε όλους σας.



Ε,οχι κι οτι η διαιτησια σφυραει εσκεμενα υπερ του Φοινικα ρε φιλε.Το ακουσαμε κι αυτο.....
GHideous
Να ρωτήσω εγώ που είμαι φρέσκος, για ποιον λόγο βλέπω ότι ο Λέων και ο Ερμής Πειραιά έχουν -2 βαθμούς στην επίσημη βαθμολογία της ΕΣΚΑΝΑ; Συνέβη κάτι στο μεταξύ τους παιχνίδι;
Καλές γιορτές σε όλους και φυσικά ...ψυχραιμία. Μπορούμε να συγχυζόμαστε για πολύ πιο σοβαρά πράγματα από τη Δ' ΕΣΚΑΝΑ...
Swthrakhs13
Οι δυο αυτες ομαδες δεν εχουν κατεβασει μινι με αποτελεσμα να τιμωρουνται με αφαιρεση δυο βαθμων.
GHideous
Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση φίλε μου. Αν δεν κάνω λάθος, ο Λέων είχε τιμωρηθεί και πέρυσι για τον ίδιο λόγο... Τέλοσπάντων.
Swthrakhs13
Ναι και περυσι ειχαμε τιμωριθει.


η μεγαλη ομαδα του μοσχατου ειναι η ελευθερια.τα νεα παιδια θα προτιμισουν μια ομαδα α εσκανα και οχι δ.
του χρονου αν η ομαδα ανεβει και με μια καλυτερη οργανωση ισως τα πραγματα να ναι καλυτερα.


Don
QUOTE(GHideous @ Dec 24 2008, 00:56 ) *
Να ρωτήσω εγώ που είμαι φρέσκος, για ποιον λόγο βλέπω ότι ο Λέων και ο Ερμής Πειραιά έχουν -2 βαθμούς στην επίσημη βαθμολογία της ΕΣΚΑΝΑ; Συνέβη κάτι στο μεταξύ τους παιχνίδι;
Καλές γιορτές σε όλους και φυσικά ...ψυχραιμία. Μπορούμε να συγχυζόμαστε για πολύ πιο σοβαρά πράγματα από τη Δ' ΕΣΚΑΝΑ...

Καλημερα σε ολους γι ακομα μια φορα,αρχιζω και απορω με τον εαυτο μου πως εγω μετα απο τοσα χρονια που ακουω ραδιο-εκπομπες και ασχολουμαι τοσο με το μπασκετ οσο και με το ποδοσφαιρο δεν εχω κανει καμια παρεμβαση σε τοσο συντομο διαστημα να ειναι η δευτερη για μια ομαδα Δ΄ΕΣΚΑΝΑ που αποτελειτε απο 30 φευγα παιχτες τελειωμενους,κλαψιαρηδες και μανουραντζηδες.Βρισκω λοιπον σωστο να ΕΙΜΑΙ πια μεσα σε αυτο το site και με την δυναμη της γραφης που μου δινει να ενημερωνω,σαν πιο παλιος σε αυτες τις κατηγοριες 32 χρονων πια,να υποστιριζω και εγω την ομαδα που παιζω και ΑΓΑΠΩ οσο το δυνατο γινεται λιγοτερο καυστικος.
Πρωτα απο ολα θα ηθελα να πω 2-3 πραγματακια στον φιλο και πιστευω συναθλητη Sir Jason.Φιλε μου και ελπιζω συναθλητη Sir-Jason δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο καυστηκες δηλωσεις και τοσα post,με ενα πιστευω θα ησουν υπερ καλημενος,συνεχιζεις να προκαλεις και να προσβαλεις συνα8λητες σου χωρις λογο μετα απο τοσο καιρο και μετα απο τοσο μεγαλειωδης νικη που εκανε η ομαδα σου.Εγω αμα ειμουνα στην θεση σου θα χαιρομουνα αυτην την νικη και οτι η ομαδα μου ειναι πρωτη και αηττιτη και θα αφηνα τα γεροντια του Ερμη Πειραια να πανε σε κανενα καφενειο να κλαψουνε παρεα ολοι μαζι και να πιουνε τα οξυγονα τους.Μηπως ομως τελικα και εσενα ακομα βαθεια μεσα σου σε πειραξε το πως πηρατε την νικη απο τα γεροντια και προσπαθεις μεσα απο τα γενικως ωραια σου αλλα καυστικα κειμενα σου να το πιστεψεις οτι δικαια επικρατησατε?Μηπως καπου μεσα σου ηθελες να κερδισεις τον πληρη Ερμη με τους 35ρηδες μανουραντζηδες για να ευχαριστισεις τον εγωισμο σου?Θα απαντησω και σε αυτο στο αγαπητο φιλο μου,θα σου δωθει η ευκαιρια και γι αυτο και θα κανουμε την ευχη σου πραγματικοτητα,γιατι στον 2 γυρο μια που θα εχουν κριθει ολα στην φιεστα σας θα πληρωσουμε ΕΜΕΙΣ,οπως εχουμε μαθει να κανουμε σε αυτην την ομαδα γιατι ΕΜΕΙΣ ειμαστε η ομαδα,διατητες μεγαλης κατηγοριας να μας σφυριξουν για να κερδισεις δικαια χωρις κανενας παππους μανουρατζης να εχει να σου πει κατι την επομενη μερα!Επισης θελω να σου πω κατι αγαπητε συναθλητη οτι εμεις να εισαι σιγουρος οτι ποτε δεν θα βαζαμε καποιον να γραψει υπερ μας δεν ειναι του στυλ μας οπως και εσυ εχεις γραψει εμας το στυλ μας ειναι να κανουμε μανουρες και τετοια κακοηθης πραγματα.Αυτα τα λες εσυ απο τα γραπτα σου,θελω ομως να τονισω οτι διαβαζοντας προσεκτικα τα post και αλλων συναθλητων στο forum βλεπω οτι τελικα δεν ειμαστε οι μονοι που εχουμε παραπονα απο την αντιμετωπιση των γκρι οταν παιζει με την ομαδα σας,αλλα εσυ επιμενεις να κατηγορεις εμας συνεχεια.Απλα σου υπενθιμιζω τελικα μηπως λεω μηπως αντι να χαρητε την νικη σας χαλασε ο τροπος που νικησατε?Τελος θα ηθελα ο συναθλητης μου,αν με βλεπει και αυτος ετσι γιατι εγω ειμαι ξεχασμενος 32αρης,να μου πει ποτε μας εχει παρακολουθησει και εχει δει οτι παιζουμε ξυλο-ξυλο-ξυλο και μπασκετ αλλης δεκαετιας.Απλως του επισιμενο τα λεγομενα του Β΄προπονητη του στην εξεδρα σε φιλο προπονητη οταν ειχε ερθει να μας δει στο ντερμπυ με τον Φοινικα Αγ.Σοφιας¨Πως θα σταματησουμε αυτην την ομαδα"
Δευτερο πραγμα που θα ηθελα να ενημερωσω ενα καινουργιο φιλο του forum γιατι η ομαδα μου και αυτη του Λεωντα Μοσχατου εφαγε ποινη -2 βαθμους!Αγαπητε φιλε εδω και 2-3 χρονια η ΕΣΚΑΝΑ κανει πειραματα στα πρωταθληματα της Δ΄ και Γ΄κατηγοριας και βγαζει καθε χρονο κανονισμους καταστρεφοντας το μπασκετ.Ναι το λεω αυτο και το πιστευω γιατι κυριοι δεν μπορειτε εσεις να κρινεται ποτε ενας παιχτης πρεπει να σταματησει να παιζει και αν ειναι ετοιμος ενας 88αρης να παιξει 40 λεπτα ανταγωνιστικου μπασκετ με παιχτες που εχουν φαει τις κατηγοριες με το κουταλι και ακομα γιατι κυριοι τιμωρειτε ομαδες σαν την δικη μου που δεν εχει καν γηπεδο και ζητιανευει ωρες για να κανει προπονησεις η πρωτη της ομαδα?Το πρωτο επιχειρημα της ΕΣΚΑΝΑ φιλε μου να σταματησει τους ανω των 30 να παιζουν επεσε στο κενο γιατι παρα πολυ παιχτες και ομαδες διαμαρτηρηθηκαν οτι αυτο ειναι ρατσιστικο και στο τελος κερδισαν.Στο δευτερο επιχειρημα που το επεβαλλαν φετος να υπαρχουν 3 88αρηδες στην 12αδα κα8ε ομαδας και ενας απο αυτους συνεχεια στην πενταδα πως το σκεφτηκαν?Ειναι αυτοι ανθρωποι του αθλητησμου?Δηλαδη αυτο μας διδασκει ο αθλητισμος,χωρης να προσπαθησεις,να ιδρωσεις την φανελα ,να κανεις προπονησεις,να αποδειξεις οτι μπορεις,πρεπει να παιζει οτι και να γινει?Ποιος αρμοδιος 8α μπορεσει να μου απαντηση σε αυτο?Εγω θυμαμε τον ευατο μου ελιωνα μεσα στο γηπεδο και προσπαθουσα καθε ωρα και στιγμη να αποδειξω οτι μπορω και δικαιουμε μια θεση στην 12αδα της πρωτης ομαδας και κατα επεκταση στην 5αδα.Σε αυτο το σημειο θελω να ευχαριστισω τους 2 δικους μου 88ρηδες(ΜΑΝΙΚΑΣ-ΜΠΑΚΑΒΓΑΣ) για την τεραστια προσπαθεια που κανουν και εχουν κερδισει την εκτιμηση την δικια μου οσο και των συμπαικτων μου παρα το πιεστικο προγραμμα που εχουν και τις τεραστιες πιεσεις που δεχονται απο εμας. Οσο για τις ακαδημιες που δεν κατεβαζουμαι και τρωμε-2 βαθμους και πιστεψε με ειναι πολυ δυσκολο να το χωνεψεις,ρωταω με ολη την δυναμη της ψυχης μου ΓΙΑΤΙ?Τι εχετε κανει κυριοι της ΕΣΚΑΝΑ εσεις για να εχω εγω ακαδημιες?Ποιο ειναι το γηπεδο μου για να κανω προπονησεις στα 15 παιδακια που ειχα μαζεψει φετος?Αναγκαστηκα στην αρχη και εδινα μια ωρα την εβδομαδα απο τις προπονησεις της πρωτης ομαδας,αλλα με μια προπονηση τα παιδακια ξενερωσαν και φυγανε!!!
Τελος θελω να ευχαριστησω τον φιλο berry the truth για το πολυ κολακευτικο σχολιο που εκανε για το ατομο μου και τους συμπαικτες και προπονητες που ενα ξεχασμενο 32αρη τον εχουν κανει να αποσπα τετοια σχολια απο συναθλητες του.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Νο6
arian40
QUOTE(Don @ Dec 24 2008, 16:47 ) *
Καλημερα σε ολους γι ακομα μια φορα,αρχιζω και απορω με τον εαυτο μου πως εγω μετα απο τοσα χρονια που ακουω ραδιο-εκπομπες και ασχολουμαι τοσο με το μπασκετ οσο και με το ποδοσφαιρο δεν εχω κανει καμια παρεμβαση σε τοσο συντομο διαστημα να ειναι η δευτερη για μια ομαδα Δ΄ΕΣΚΑΝΑ που αποτελειτε απο 30 φευγα παιχτες τελειωμενους,κλαψιαρηδες και μανουραντζηδες.Βρισκω λοιπον σωστο να ΕΙΜΑΙ πια μεσα σε αυτο το site και με την δυναμη της γραφης που μου δινει να ενημερωνω,σαν πιο παλιος σε αυτες τις κατηγοριες 32 χρονων πια,να υποστιριζω και εγω την ομαδα που παιζω και ΑΓΑΠΩ οσο το δυνατο γινεται λιγοτερο καυστικος.
Πρωτα απο ολα θα ηθελα να πω 2-3 πραγματακια στον φιλο και πιστευω συναθλητη Sir Jason.Φιλε μου και ελπιζω συναθλητη Sir-Jason δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο καυστηκες δηλωσεις και τοσα post,με ενα πιστευω θα ησουν υπερ καλημενος,συνεχιζεις να προκαλεις και να προσβαλεις συνα8λητες σου χωρις λογο μετα απο τοσο καιρο και μετα απο τοσο μεγαλειωδης νικη που εκανε η ομαδα σου.Εγω αμα ειμουνα στην θεση σου θα χαιρομουνα αυτην την νικη και οτι η ομαδα μου ειναι πρωτη και αηττιτη και θα αφηνα τα γεροντια του Ερμη Πειραια να πανε σε κανενα καφενειο να κλαψουνε παρεα ολοι μαζι και να πιουνε τα οξυγονα τους.Μηπως ομως τελικα και εσενα ακομα βαθεια μεσα σου σε πειραξε το πως πηρατε την νικη απο τα γεροντια και προσπαθεις μεσα απο τα γενικως ωραια σου αλλα καυστικα κειμενα σου να το πιστεψεις οτι δικαια επικρατησατε?Μηπως καπου μεσα σου ηθελες να κερδισεις τον πληρη Ερμη με τους 35ρηδες μανουραντζηδες για να ευχαριστισεις τον εγωισμο σου?Θα απαντησω και σε αυτο στο αγαπητο φιλο μου,θα σου δωθει η ευκαιρια και γι αυτο και θα κανουμε την ευχη σου πραγματικοτητα,γιατι στον 2 γυρο μια που θα εχουν κριθει ολα στην φιεστα σας θα πληρωσουμε ΕΜΕΙΣ,οπως εχουμε μαθει να κανουμε σε αυτην την ομαδα γιατι ΕΜΕΙΣ ειμαστε η ομαδα,διατητες μεγαλης κατηγοριας να μας σφυριξουν για να κερδισεις δικαια χωρις κανενας παππους μανουρατζης να εχει να σου πει κατι την επομενη μερα!Επισης θελω να σου πω κατι αγαπητε συναθλητη οτι εμεις να εισαι σιγουρος οτι ποτε δεν θα βαζαμε καποιον να γραψει υπερ μας δεν ειναι του στυλ μας οπως και εσυ εχεις γραψει εμας το στυλ μας ειναι να κανουμε μανουρες και τετοια κακοηθης πραγματα.Αυτα τα λες εσυ απο τα γραπτα σου,θελω ομως να τονισω οτι διαβαζοντας προσεκτικα τα post και αλλων συναθλητων στο forum βλεπω οτι τελικα δεν ειμαστε οι μονοι που εχουμε παραπονα απο την αντιμετωπιση των γκρι οταν παιζει με την ομαδα σας,αλλα εσυ επιμενεις να κατηγορεις εμας συνεχεια.Απλα σου υπενθιμιζω τελικα μηπως λεω μηπως αντι να χαρητε την νικη σας χαλασε ο τροπος που νικησατε?Τελος θα ηθελα ο συναθλητης μου,αν με βλεπει και αυτος ετσι γιατι εγω ειμαι ξεχασμενος 32αρης,να μου πει ποτε μας εχει παρακολουθησει και εχει δει οτι παιζουμε ξυλο-ξυλο-ξυλο και μπασκετ αλλης δεκαετιας.Απλως του επισιμενο τα λεγομενα του Β΄προπονητη του στην εξεδρα σε φιλο προπονητη οταν ειχε ερθει να μας δει στο ντερμπυ με τον Φοινικα Αγ.Σοφιας¨Πως θα σταματησουμε αυτην την ομαδα"
Δευτερο πραγμα που θα ηθελα να ενημερωσω ενα καινουργιο φιλο του forum γιατι η ομαδα μου και αυτη του Λεωντα Μοσχατου εφαγε ποινη -2 βαθμους!Αγαπητε φιλε εδω και 2-3 χρονια η ΕΣΚΑΝΑ κανει πειραματα στα πρωταθληματα της Δ΄ και Γ΄κατηγοριας και βγαζει καθε χρονο κανονισμους καταστρεφοντας το μπασκετ.Ναι το λεω αυτο και το πιστευω γιατι κυριοι δεν μπορειτε εσεις να κρινεται ποτε ενας παιχτης πρεπει να σταματησει να παιζει και αν ειναι ετοιμος ενας 88αρης να παιξει 40 λεπτα ανταγωνιστικου μπασκετ με παιχτες που εχουν φαει τις κατηγοριες με το κουταλι και ακομα γιατι κυριοι τιμωρειτε ομαδες σαν την δικη μου που δεν εχει καν γηπεδο και ζητιανευει ωρες για να κανει προπονησεις η πρωτη της ομαδα?Το πρωτο επιχειρημα της ΕΣΚΑΝΑ φιλε μου να σταματησει τους ανω των 30 να παιζουν επεσε στο κενο γιατι παρα πολυ παιχτες και ομαδες διαμαρτηρηθηκαν οτι αυτο ειναι ρατσιστικο και στο τελος κερδισαν.Στο δευτερο επιχειρημα που το επεβαλλαν φετος να υπαρχουν 3 88αρηδες στην 12αδα κα8ε ομαδας και ενας απο αυτους συνεχεια στην πενταδα πως το σκεφτηκαν?Ειναι αυτοι ανθρωποι του αθλητησμου?Δηλαδη αυτο μας διδασκει ο αθλητισμος,χωρης να προσπαθησεις,να ιδρωσεις την φανελα ,να κανεις προπονησεις,να αποδειξεις οτι μπορεις,πρεπει να παιζει οτι και να γινει?Ποιος αρμοδιος 8α μπορεσει να μου απαντηση σε αυτο?Εγω θυμαμε τον ευατο μου ελιωνα μεσα στο γηπεδο και προσπαθουσα καθε ωρα και στιγμη να αποδειξω οτι μπορω και δικαιουμε μια θεση στην 12αδα της πρωτης ομαδας και κατα επεκταση στην 5αδα.Σε αυτο το σημειο θελω να ευχαριστισω τους 2 δικους μου 88ρηδες(ΜΑΝΙΚΑΣ-ΜΠΑΚΑΒΓΑΣ) για την τεραστια προσπαθεια που κανουν και εχουν κερδισει την εκτιμηση την δικια μου οσο και των συμπαικτων μου παρα το πιεστικο προγραμμα που εχουν και τις τεραστιες πιεσεις που δεχονται απο εμας. Οσο για τις ακαδημιες που δεν κατεβαζουμαι και τρωμε-2 βαθμους και πιστεψε με ειναι πολυ δυσκολο να το χωνεψεις,ρωταω με ολη την δυναμη της ψυχης μου ΓΙΑΤΙ?Τι εχετε κανει κυριοι της ΕΣΚΑΝΑ εσεις για να εχω εγω ακαδημιες?Ποιο ειναι το γηπεδο μου για να κανω προπονησεις στα 15 παιδακια που ειχα μαζεψει φετος?Αναγκαστηκα στην αρχη και εδινα μια ωρα την εβδομαδα απο τις προπονησεις της πρωτης ομαδας,αλλα με μια προπονηση τα παιδακια ξενερωσαν και φυγανε!!!
Τελος θελω να ευχαριστησω τον φιλο berry the truth για το πολυ κολακευτικο σχολιο που εκανε για το ατομο μου και τους συμπαικτες και προπονητες που ενα ξεχασμενο 32αρη τον εχουν κανει να αποσπα τετοια σχολια απο συναθλητες του.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Νο6

file moy kalispera kai xronia polla. prota apo ola thelo na soy po oti epeidh se exo parakoloythisei eisai enas exeretos athliths. apo ek kai pera omos. eimai ston xoro ayto apo to 1985 kai malista ypirxa athliths tis omadas sas to 1985 mexri to 1991 me proponites ton polemh ton psatha kai alloys polloys petiximenoys . me proedro ton giatro gia ton opoio den xero an einai mexri kai simera. kano ayth thn paremvash giati thero oti o athlitismos einai paideia kai se ayto to komati distixos kapoioi apo thn omada soy ayth h lexh einai agnosth distixos... megalh fasaria gia to tipota ston agona me ton iasona. ean nomizeis oti ayto to 11 -0 poy exei einai tyxaio kaneis lathos. h argiroypolh exase kathara 14 pontoys an kai h diafora htan megaliterh sta kaminia kerdise me 6 kai h diafora eixe ftasei kai toys 20. mia omada pisteyo dikaioyte na nikisei kapoia h kapoies fores kai xoris na paixei kala alloste paizei kai o paragontas tyxh. gia ayto loipon den yparxei logos na synexisete na diamartireste kyrios na katigorite prosopa . einai adikia. ayta p eixa na soy po . na eisai kala kai xronia polla
toro_loco
QUOTE(Don @ Dec 24 2008, 16:47 ) *
Ποιο ειναι το γηπεδο μου για να κανω προπονησεις στα 15 παιδακια που ειχα μαζεψει φετος?Αναγκαστηκα στην αρχη και εδινα μια ωρα την εβδομαδα απο τις προπονησεις της πρωτης ομαδας,αλλα με μια προπονηση τα παιδακια ξενερωσαν και φυγανε!!!


Το ανοιχτό που χρησιμοποιούσατε κάποτε στο ΣΕΦ τι έγινε?
Swthrakhs13
δεν καταλαβες φιλε μου τι θελει να σου πει ο αν8ρωπος απο τον ερμη.
Μονο τυχαιο δεν ειναι το 11-0.
Αυτο λενε ολοι.


Μιλαμε για μια κακη ομαδα με πολυ καλα σφυριγματα για αυτη.
οσο αλητικα κι αν παιζει ο ερμης,30 φευγα βολες,και τρεις βασικοι εκτος απο την τριτη περιοδο δεν ειναι λιγο υπερβολη.
και δεν σημβαινει μονο με μια ομαδα αυτο.
ειστε κατι σαν κα8ημερινο φαινομενο.εβδομαδιαιο καλυτερα.



χρονια πολλα σ'ολους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.