Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
McRae
Αφου με το καλο λυθηκε το ιδιοκτησιακο ανοιγει το τοπικ για να συζητησουμε τα αγωνιστικα νεα της ομαδας.Προπονητης οπως ανακοινωθηκε πριν απο λιγο αναλαμβανει ο Αργυρης Πεδουλακης.Καλη του επιτυχια

υγ αν γινεται να στικαρουν το συγκεκριμενο τοπικ οι μοντ και να ξεστικαρουν το παρομοιο της περισυνης σεζον..
NBAer
QUOTE(McRae @ Jul 30 2008, 12:03 ) *
Αφου με το καλο λυθηκε το ιδιοκτησιακο ανοιγει το τοπικ για να συζητησουμε τα αγωνιστικα νεα της ομαδας.Προπονητης οπως ανακοινωθηκε πριν απο λιγο αναλαμβανει ο Αργυρης Πεδουλακης.Καλη του επιτυχια

Εγω ειμαι σχετικα αισιοδοξος για ενα μονο λογο. Λογω Μπουντουρη.
Εκτος του οτι ξερει μπασκετ(προφανως!) ειναι και ενας πολυ πολυ εξυπνος ανθρωπος. Και επισης ειναι μεθοδικος, υπομονετικος και εργατικος, αν κρινουμε απο αυτα που εδειξε τοσα χρονια μεσα στα γηπεδα.

Η ευχη μου ειναι ο Πεδουλακης να ειναι και τον Ιουνιο στον ΠΑΟΚ. Καθως αν γινει αυτο, θα σημαινει οτι δεν εγινε κατι κακο μεσα στη χορνια ωστε να φυγει, αρα και μαλλον θα εχουμε παει καλα.
Τι σημαινει καλα? Εγω εως και πριν 2-3 χρονια ζουσα με την εικονα του ΠΑΟΚ να κυνηγαει το τρεμπλ(και να παιρνει τον μπ..... tongue.gif ) και να πρωταγωνιστει σε Ευρωπη και Ελλαδα, αλλα τα τελευταια 2 χρονια τα εχω ξεχασει αυτα. Ειμαι ευχαριστημενος πλεον με μια 3η θεση.
Οποτε μετα απο μια υπερκακιστη χρονια περυσι, και 6ες θεσεις τα τελευταια 3-4 χρονια, το καλα για φετος μαλλον ειναι μια 6η θεση.
Μετα απο 2 χρονια μιλαμε για 3η θεση.
leonkalf
Άρθρο του Β. Σκουντή για τον Ν.Μπουντούρη.
Γράφει όσα θα ήθελα να εκφράσω κι εγώ, για αυτόν τον μεγάλο παίκτη.
Διαβάστε το, ελπίζω να το κάνουν πολλοί. Είναι ένα μάθημα νομίζω για τα νέα παιδιά για το πως πρέπει να βλέπουν το μπάσκετ και τη ζωή.
Ο Σκουντής για μια ακόμα φορά "έγραψε" λέγοντας αλήθειες.


Ν. Μπουντούρης RESPECT 77.gif
Είναι, για μένα, παράδειγμα προς μίμηση!!

Οπότε φίλοι του ΠΑΟΚ νομίζω ότι μπορείτε να αισιοδοξείτε ότι με αυτόν σε αυτή τη θέση αλλά και με τις υπόλοιπες κινήσεις θα έχετε ένα καλύτερο αύριο.
McRae
συμφωνω και εγω οτι η επιλογη του Μπουντουρη για τον ρολο τζενεραλ μανατζερ αποτελει εγγυση και ηταν μια ευχαριστη εκπληξη που προσωπικα δεν περιμενα απο τον δροσο.τον ειχα για τον τυπικο ελληνα συγκεντρωτικο παραγοντα που δυσκολα θα παραχωρουσε τετοιου ειδους αρμοδιοτητες σε καποιον αλλον.για τον πεδουλακη περα απο το οτι ειναι μαλλον οτι καλυτερο μπορουσαμε να βρουμε την συγκεκριμενη περιοδο απο την ελληνικη αγορα. ελπιζω οτι θα μας φερει επιτελους εναν αμερικανο που θα κανει την διαφορα..χρονια περιμενουμε καποιον και ο αρτζι εχει καλη παραδοση με αγνωστους παικτες απο την αμερικη που τους μετατρεπει σε σταρ στην ευρωπη
NBAer
Εμαθα ενα ονομα αλλα δεν θα το πω για να μην το γουρσουζεψω αλλα και γιατι μαλλον καλυτερα μην μαθευτει. Παντως αν ερθει τοτε ποιος Τσιλντρες! biggrin.gif
Καλα πλακα κανω, καλο ονομα ειναι αλλα οχι και ετσι....

*Δεν μιλαω για Βασιλειαδη φυσικα.....
McRae
Μηπως μιλας για τον Μορις Εβανς που συμφωνα με τον γιγαντα Κογκαλιδη ηταν πολυ κοντα σε συμφωνια με τον Δροσο?

Αν οχι δωσε στοιχεια..ελληνας,αμερικανος,εσκιμωος.ψηλο
,κοντος,τι?

Αφου πεταξες την βομβα,τωρα θα παιξεις τις 20 ερωτησεις θες δεν θες... tongue.gif
Monkey D. Luffy
Ο Κογκαλίδης μιλάει για τον Έβανς σε ένα σχετικό άρθρο του στο μπασκετμπλογκ. w00t.gif
dirk10
μακαρι ο κ δροσος να κανει κατι καλο στον παοκ!!!ελπιζω μονο να μην περασει ετσι απλα οπως εκανε κ σε αλλες ομαδες...μεγαλο ρολο θα παιξει ο κοσμος τ παοκ!!!φαντασου ενα πρωταθλημα με αρη-παοκ-οσφπ-παο-αεκ(δυσκολο)δυνατους smiley.gif smiley.gif smiley.gif μαλλον ονειρο βλεπω αλλα θα ηταν τρομερο πραγματικα να ζουσαμε κατι τετοιο
captain charisma
τσακαλιδης και καυκης οι πρωτοι στοχοι του παοκ blink.gif 39.gif wacko.gif 24.gif 24.gif
ο τζεικ περσι επαιρνε 1,7 στον οσφπ....απορω ο δροσος ποσα σκοπευει να του δωσει?τον καυκη να τον κανει τι?το παλικαρι απλα δεν κανει για ομαδες μεγαλες οπως ο παοκ!
για 4 θα ηθελα τον χατσον γιατι το παλικαρι κανει πολυ καλα τη δουλεια του και τον ξερει καλα ο πεδουλακης
στο 3 δεν θα με χαλαγε να παρουμε τον πιτ μαικλ που τον ξερει και αυτον ο αρτζι...αλλα εχει υψηλο κασε
με τον ιμπο τελικα τι γινεται?μενει η φευγει?
pivot
O Χάτσον πήγε στη Ρόμα.

Ο Πεδουλάκης έχει δείξει στο παρελθόν ότι ξέρει να αξιοποιεί στο έπακρον βαριά πεντάρια. Εχουμε παραδείγματα τον Ζεβροσένκο το οποίο πήρε από τα αζήτητα του Ολυμπιακού και τον ανάστησε, το ίδιο με τον Γλυνιαδάκη, πέρυσι ήταν η σειρά του Βουγιούκα.
Πιστεύω λοιπόν ότι θα είναι πολύ χρήσιμος ο Τσακαλίδης στην ομάδα του Πεδουλάκη.
Anaz
QUOTE
στο 3 δεν θα με χαλαγε να παρουμε τον πιτ μαικλ που τον ξερει και αυτον ο αρτζι.
Aνανεωσε στην Ταου.

Μια χαρα ειναι ο Καυκης για 2ος πλευμεκερ.Το απεδειξε και με τον Πανιωνιο..
Ο Τσακαλιδης αν συμβιβαστει με το 1/3 των χρηματων που επαιρνε την χρονια που περασε, καλος ειναι.

Ο Βασιλειαδης θα ηταν πολυ καλη περιπτωση. Τον παιρνεις δανεικο και του χρονου -που παλι δεν θα τον θελει ο Γιαννακης στον Ολυμπιακο- τον χτυπας και με μεταγγραφη.
Monkey D. Luffy
Δηλαδή προβλέπεται καυτό πρωτάθλημα!!!!!!
Μπράβο! Άντε να δούμε και τις κινήσεις του ΠΑΟΚ 41.gif
captain charisma
απο οτι βλεπω ο παοκ μπαινει δυνατα στις μετεγραφες και εκλεισε μεχρι τωρα χρηστο χαριση αλεξη κυριτση και κωστα τσιαρα!
ο βασιλειαδης ειναι θετικος να επιστρεψει αλλα εχει ψηλο κασε....
και αν κρατησει τους τσιακο και χαριτοπουλο δημιουργει ενα κορμο ελληνων παικτων...
απο κοινοτικους θα κλεισει απ οτι φενεται τον ουεσον της αεκ.....
αν συνεχιζει σ αυτο το ρυθμο ο παοκ βλεπω τα πρωταγωνιστουμε την σεζον που ερχεται
D_WILL_8
Ανακοινώθηκε ο Χαρίσης για δύο χρόνια..
Πολύ κοντα ο Κυρίτσης.. Για τον Βασιλειάδη συζητίεται περίπτωση μεταγραφής και όχι δανεισμου..
SlobodaN
QUOTE(D_WILL_8 @ Aug 5 2008, 17:02 ) *
Ανακοινώθηκε ο Χαρίσης για δύο χρόνια..
Πολύ κοντα ο Κυρίτσης.. Για τον Βασιλειάδη συζητίεται περίπτωση μεταγραφής και όχι δανεισμου..



Μεταγραφής? Όχι μέγα λάθος αν τον αφήσουμε να φύγει.. Αν και δεν νομίζω ο κόουτς να το επιχειρήσει. Κατ εμέ το καλύτερο να τον δώσουμε στον ΠΑΟΚ ένα χρόνο δανεικό να βοηθήσει την ομάδα που τον ανέδειξε, να πάρει κι αυτός χρόνο να πάρει προσπάθειες να ωριμάσει μπασκετικά (έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στον coach Πεδουλάκη) και του χρόνου να είμαστε καλά, να επιστρέψει μαζί με "Μαύρο" μία σκάλα ανώτερος.. σε όλα τα επίπεδα..
sihainas
Μια χαρά ωριμος έδειξε πέρσυ όσο έπαιξε ο Βασιλειάδης και μετρημένες προσπάθειες έπαιρνε στην επίθεση και στην άμυνα το πάλευε όσο μπορούσε... και της εμπειρίες του τις έχει (μην ξεχνάμε ότι έχει αγωνιστεί έστω και λίγο και σε ένα Final 4 Ευρωλίγκας) οπότε κατά τη γνώμη μου φέτος πρέπει να πάρουν μια απόφαση στον Ολυμπιακό...είτε τον εμπιστεύεσαι και του δίνεις τουλάχιστον 10 λεπτά σε κάθε αγώνα είτε τον αφήνεις να πάει κάπου αλλού...
SlobodaN
QUOTE(sihainas @ Aug 5 2008, 17:12 ) *
Μια χαρά ωριμος έδειξε πέρσυ όσο έπαιξε ο Βασιλειάδης και μετρημένες προσπάθειες έπαιρνε στην επίθεση και στην άμυνα το πάλευε όσο μπορούσε... και της εμπειρίες του τις έχει (μην ξεχνάμε ότι έχει αγωνιστεί έστω και λίγο και σε ένα Final 4 Ευρωλίγκας) οπότε κατά τη γνώμη μου φέτος πρέπει να πάρουν μια απόφαση στον Ολυμπιακό...είτε τον εμπιστεύεσαι και του δίνεις τουλάχιστον 10 λεπτά σε κάθε αγώνα είτε τον αφήνεις να πάει κάπου αλλού...



Δεν ξέρω ρε Sihainas απλά πιστεύω ότι στην περίπτωση του Βασιλειάδη πρέπει να ακολουθήσουμε την τακτική Πρίντεζη.. Θεωρώ ότι δεν είναι μόνο αυτές οι δυνατότητες του Κώστα και πιστεύω ότι με την κατάλληλη δουλεία θα μπορεί να γίνει πολύ καλύτερος.Άλλωστε νέο παιδί είναι περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν πάρα πολλά. Δεν μου λέει κάτι ότι έπαιζε πρόπερσι 4 λεπτά μέσο όρο στη Μάλαγα και ότι στο φύλλο αγώνα του Final Four υπήρχε το όνομά του με 3 σούτ. Όσο για πέρσι νομίζω ότι τις παρατράβηξε αρκετά τις προσπάθειές του (θα μου μείνει έντονα μία στιγμή με το Μαρούσι νομίζω, η αγανάκτησή του για το 3ο η 4ο συνεχόμενο χαμένο τρίποντο και τον πανηγυρισμό-δικαίωσή στο πρώτο εύστοχο..) Sorry αλλά δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά και καλά έκανε ο coach και τον έιχε έξω. Το μπάσκετ δεν είναι μόνο τρίποντο ( και άντε και λίγη φιλότιμη άμυνα)..στον Ολυμπιακό είμαστε.. Λοιπόν δουλειά και του χρόνου τον περιμένουμε καλύτερο.
captain charisma
ετσι οπως το θετεις για το βασιλειαδη με τη περιπτωση του δανεισμου μου θυμιζει τ περιπτωση του σειμπουτις που ειχε κανει καλη χρονια στο πειραια και το στειλατε στο μαρουσι για να ψηθει και οταν γυρισε στο λιμανι χαθηκε....κατι τετοιο θα γινει και με το βασιλειαδη αν γινει βεβαια....

στα της ομαδας κλεισαμε και τον τσιαρα
SlobodaN
QUOTE(big dirk @ Aug 5 2008, 17:34 ) *
ετσι οπως το θετεις για το βασιλειαδη με τη περιπτωση του δανεισμου μου θυμιζει τ περιπτωση του σειμπουτις που ειχε κανει καλη χρονια στο πειραια και το στειλατε στο μαρουσι για να ψηθει και οταν γυρισε στο λιμανι χαθηκε....κατι τετοιο θα γινει και με το βασιλειαδη αν γινει βεβαια....

στα της ομαδας κλεισαμε και τον τσιαρα


Ο Ρόνι είχε σοβαρότατο τραυματισμό. Έκτοτε δεν επέστρεψε ποτέ.Και εντάξει αν το πάμε έτσι για κάθε Πρίντεζη υπάρχει και ένας Σειμπούτις..Τι να κάνουμε..όλα μέσα στο παιχνίδι είναι.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να λειτουργούμε μηδενιστικά και χωρίς λογική..
man10
Aνακοινωσε και Σιμτσακ ο ΠΑΟΚ...
http://www.superbasket.gr/?c=142&a=105972
McRae
με 3ετες κλειστο κιολας μην μας τον κλεψουν οι Lakers του χρονου icon_drunk.gif

αυτη η κινηση ειναι και το πρωτο μικρο ξενερωμα απο τοτε που ανελαβε ο Δροσος..προκειται για παικτη του ιδιου επιπεδου με τους Κουβελα,Χορβατ,Ρολινγκστουν και σαφως χειροτερο του Τσιακου η του Χαριτοπουλου..Αμφιβαλω κιολας κατα ποσο ηταν επιλογη του Πεδουλακη η του Μπουντουρη..
Monkey D. Luffy
QUOTE(SlobodaN @ Aug 5 2008, 17:40 ) *
Ο Ρόνι είχε σοβαρότατο τραυματισμό. Έκτοτε δεν επέστρεψε ποτέ.Και εντάξει αν το πάμε έτσι για κάθε Πρίντεζη υπάρχει και ένας Σειμπούτις..Τι να κάνουμε..όλα μέσα στο παιχνίδι είναι.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να λειτουργούμε μηδενιστικά και χωρίς λογική..



Nαι αλλα πρέπει να θυμηθούμε οτι ο Ολυμπιακός δεν ειναι ο καλύτερος διαχειρηστής ταλέντων.
Έχει κάψει τους 3 απο τους 4 που ειχαν βγάλει μάτια στο Ευρωπαικό των Εφήβων (Μαυροκεφαλίδης , Βασιλειάδης και Σειμπούτης) ... Τώρα πως τους ξέφυγε ο Βασιλόπουλος δεν ξέρω.
Ποιο παλιά πάλι είχαν κάψει τον Νικαγκμπάτσε ο οποίος είχε τρομακτικά προσώντα-ταλέντο.


QUOTE
αυτη η κινηση ειναι και το πρωτο μικρο ξενερωμα απο τοτε που ανελαβε ο Δροσος..προκειται για παικτη του ιδιου επιπεδου με τους Κουβελα,Χορβατ,Ρολινγκστουν


Με μια διαφορά.
Είναι σαφώς νεότερος απο τον πρώτο και σε σχέση με τους άλλους 2 είναι Έλληνας. Άλλος ενας ρολίστας για τις θέσεις 4-5 του ΠΑΟΚ.
Μην απογοητεύεστε. Πιστεύω οτι θα φέρει και Ουέσον , Σί στον ΠΑΟΚ ο Δρόσος.
sihainas
QUOTE(Monkey D. Luffy @ Aug 7 2008, 00:13 ) *
Nαι αλλα πρέπει να θυμηθούμε οτι ο Ολυμπιακός δεν ειναι ο καλύτερος διαχειρηστής ταλέντων.
Έχει κάψει τους 3 απο τους 4 που ειχαν βγάλει μάτια στο Ευρωπαικό των Εφήβων (Μαυροκεφαλίδης , Βασιλειάδης και Σειμπούτης) ... Τώρα πως τους ξέφυγε ο Βασιλόπουλος δεν ξέρω.



Ο Μαυροκεφαλίδης από τότε που έφυγε από τον ΠΑΟΚ έχει να παίξει καλά...προφανώς δεν ήταν έτοιμος ακόμα γι αυτό το επίπεδο... Αυτό τουλάχιστον έδειξε και στις 2 προηγούμενες ομάδες πριν έρθει στον Ολυμπιακό

Όσο για τον Σειμπούτις φάνηκε να έχει μείνει στάσιμος αυτά τα 3 χρόνια που είναι στην Ελλάδα... έκανε 2 καλές χρονιές σε Ολυμπιακό και Μαρούσι αλλά σίγουρα δεν είχε την εξέλιξη που θα περιμέναμε...είχε και τον σοβαρό τραυματισμό οπότε λογικό ήταν να μείνει πίσω...

Για τον Βασιλειάδη δεν ξέρω...θα δείξει...κατά τη γνώμη μου είναι ο μόνος από τους 3 που αναφέρεις που μπορεί να έχει κάποια ποιοτικά λεπτα συμμετοχής του χρόνου στον Ολυμπιακό αλλά δεν φαίνεται να είναι στα πλάνα του Γιαννάκη...
D_WILL_8
Ανακοιυώθηκε και ο Βασίλης Σίμτσακ.. Σιγουρη ήταν η μεταγραφή του αφού είναι από τα αγαπημένα παιδια του Δρόσου..
Αναμένονται εξελίξεις στα θέματα των Βασιλειάδη,Κυρίτση,Γουέσον(μαλλον με κοινοτικό διαβατήριο),Καυκη...
Konstantinos_Thessaloniki
http://blogs.newhellas.gr/?p=105

Ο Βασιλειάδης βρίσκεται ήδη στη Θεσσαλονίκη και στα γραφεία στο ''Παλατάκι''.. οπότε το παραπάνω αρθράκι αφιερωμένο σε αυτόν.. shot.gif
D_WILL_8
Απ'ότι ακούγεται θα έρθει με διετή δανεισμό(σύμφωνα και με το betsmart.gr)... Μπορεί να μην ολοκληρώθηκε ακόμη αλλά Κωστάκη καλώσήρθες... Ελπίζω ο ΠΑΟΚ να γίνει όπως τον θες και τον θέλουμε ωστε να μην χρειαστεί να ξαναφύγεις ποτέ......
Weekendman
Το ότι θα ερχόταν η ώρα να έβλεπα ένα δανεικό παίκτη του Ολυμπιακού να γίνεται αρχηγός στον ΠΑΟΚ δεν το φανταζόμουνα μέχρι πρόσφατα για να είμαι ειλικρινής...
Βέβαια ο Βασιλειάδης Παοκτζής είναι ο άνθρωπος ,και θα χαρεί να πάει στην ομάδα της καρδιάς του που ξαναγίνεται ισχυρή, όλα αυτά με την προυπόθεση να γίνει πράγματι ο δανεισμός, αλλά και αν τον πωλούσε ο Ολυμπιακός δεν νομίζω να είχε ιδιαίτερη στεναχώρια ο Βασιλειάδης.
man10
Eιναι προφανες οτι ο Ολυμπιακος δεν θελει να αφησει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ Ελληνα παικτη.Με αυτον τον τροπο θελουν να τους ελεγχουν ολους ετσι ωστε να κοψουν οσο γινεται τις ελπιδες του Παναθηναικου,γτ οπως ειναι λογικο ομαδα χωρις Ελληνες παικτες καλους. top δηλαδη δεν μπορει με τπτ να πρωταγωνιστησει.Ετσι εξηγειται ισως και η λογικη τους να αποκτουν οποιοδηποτε σχεδον νεαρο παικτη εχει ελπιδες να εξελιχθει σε κατι καλο(μετα απο την γενια Μαυροκεφαλιδη,Βασιλειαδη και λοιπα τους οποιους τους παραχωρησε ολους δανεικους τωρα ακολουθουν οι Σλουκας,Καραθανασης,Γιαννοπουλος καθως και η προσπαθεια αποκτησης Μαντζαρη.Ενω πηραν και τον Μιλοσεβιτς.)

Ισως παντως ο ερχομος του Βασιλειαδη να σημαινει το τελος των ελπιδων του ΠΑΟΚ για Σλουκα(εχω μια υποψια οτι μπορει να δεχθηκε ο Ολυμπιακος να ρθει ο Βασιλειαδης στον ΠΑΟΚ με την προυποθεση να σταματησει να ενδιαφερεται Ο ΠΑΟΚ για Σλουκα ετσι ωστε να καταληξει αυτος εκει.Δεν εχω καμια αποδειξη απλα το αναφερω επειδη περασε απο το σατανικο μυαλουδακι μου)

Παντως ο ΠΑΟΚ εχει ηδη αποκτησει Χαριση,Σιμτσακ,Τσιαρα και οπως φαινεται Βασιλειαδη και λογικα θα ακολουθησουν Ντιαρα,Χαριτοπουλος,Τσιακος απο περυσι καθως και ο Κυριτσης.Λογικα θα αποκτηθει και ο Γιαννακιδης της ΜΕΝΤ και ο Καυκης σε περιπτωση που δεν μεινει ο Βεργινης.Οποτε μενει μια θεση ψηλου σιγουρα,ακουστηκε για Φαζεκας και ακομη ενος παικτη Αμερικανου λογικα.
Weekendman
QUOTE
Eιναι προφανες οτι ο Ολυμπιακος δεν θελει να αφησει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ Ελληνα παικτη.Με αυτον τον τροπο θελουν να τους ελεγχουν ολους ετσι ωστε να κοψουν οσο γινεται τις ελπιδες του Παναθηναικου,γτ οπως ειναι λογικο ομαδα χωρις Ελληνες παικτες καλους. top δηλαδη δεν μπορει με τπτ να πρωταγωνιστησει.Ετσι εξηγειται ισως και η λογικη τους να αποκτουν οποιοδηποτε σχεδον νεαρο παικτη εχει ελπιδες να εξελιχθει σε κατι καλο(μετα απο την γενια Μαυροκεφαλιδη,Βασιλειαδη και λοιπα τους οποιους τους παραχωρησε ολους δανεικους τωρα ακολουθουν οι Σλουκας,Καραθανασης,Γιαννοπουλος καθως και η προσπαθεια αποκτησης Μαντζαρη.Ενω πηραν και τον Μιλοσεβιτς.)

Φαίνεται οτι δεν έκανε τα προηγούμενα χρόνια να κυνηγάει και να αποκτά καλούς νεαρούς Έλληνες παίκτες το (παρα)κάνει τα τελευταία χρόνια για να μην την ξαναπάθει.

QUOTE
Ισως παντως ο ερχομος του Βασιλειαδη να σημαινει το τελος των ελπιδων του ΠΑΟΚ για Σλουκα(εχω μια υποψια οτι μπορει να δεχθηκε ο Ολυμπιακος να ρθει ο Βασιλειαδης στον ΠΑΟΚ με την προυποθεση να σταματησει να ενδιαφερεται Ο ΠΑΟΚ για Σλουκα ετσι ωστε να καταληξει αυτος εκει.Δεν εχω καμια αποδειξη απλα το αναφερω επειδη περασε απο το σατανικο μυαλουδακι μου)

Θεωρείς την κίνηση του Ολυμπιακού για δανεισμό του Βασιλειάδη έξυπνη;

Δεν νομίζω να είναι το καλύτερο αντι να δανείζεις ένα παίκτη όπως Καυκή η Μιλόσεβιτς ,να δανείζεις ένα παίκτη όπως τον Βασιλειάδη που κάνει την διαφορά ,σε μια ομάδα που δεν έχει φιλικές σχέσεις ο ΟΣΦΠ ,και δεν συμπλέει με τον Ολυμπιακό στις διάφορες ψηφοφορίες της Α1 ,και μάλιστα πληρώνοντας πιθανώς σημαντικό μέρος του συμβολαίου.
Και το ενδεχόμενο να χάσει ένα παιχνίδι ο Ολυμπιακος απο καλή απόδοση του Παοκτζή Βασιλειάδη δεν είναι απίθανο.
Για να σου παρουσιάσω και μερικές αρνητικές πτυχές του πιθανού δανεισμού.

Είναι σημαντικό για τον ΠΑΟΚ να έρθει ο Βασιλειάδης που θα είναι ένα σημείο αναφοράς για τον ΠΑΟΚ ,και θα είναι μια σημαντική αιτία για να μαζέψει ακόμα περισσότερο κόσμο στην Πυλαία ,εκτος απο την δεδομένη ενίσχυση του μπασκετικού ΠΑΟΚ, έγω το επαναλαμβάνω κάτι μου λέει ο Βασιλειάδης οτι θα μείνει και μετά το τέλος του ενδεχόμενου δανεισμού στον ΠΑΟΚ
nestoras kommatos
Καλη επιτυχια να ευχηθουμε στον Γιωργο Τσιαρα για τη μεταγραφη του στον ΠΑΟΚ, αν και ομολογω οτι η επιλογη του να παει στον ΠΑΟΚ μου προκαλεσε εντυπωση, οπως ακριβως και η μεταγραφη ενος αλλου Λαρισαιου στον ΠΑΟΚ αυτο το καλοκαιρι, του Χαλκια στο ποδοσφαιρο!

Το δελεαρ της Ευρωλιγκα, εννοω, με τη φανελα του Πανιωνιου ειναι μεγαλυτερο, οσο και αν ειναι τιμητικο να παιζεις σε μια μεγαλη ομαδα, οπως ο ΠΑΟΚ. Που τωρα προσπαθει να επαναδημιουργηθει.

Οπως και να εχει, καλη επιτυχια στον Τσιαρα που προσεφερε παρα πολλα στην Ολυμπια την περασμενη διετια.

Και μην ανησυχειτε. Ειναι καλος παικτης. Θα τα βγαλει τα λεφτα του.
Weekendman
Με τις μέχρι τώρα κινήσεις πάει μια χαρά ο ΠΑΟΚ γιατί

1)Δημιουργεί ένα κορμό Ελλήνων με τις κινήσεις του για Τσιάρα,Χαρίση και προσεχώς Βασιλειάδη
2)Έχει ένα πρόεδρο που επιτέλους θα πληρώσει όλους τους μισθούς για μιά χρονιά(για την επόμενη δεν ξέρω...)
3)Ο Κόσμος θα στηρίξει περισσότερο απο ότι έκανε ο αντίστοιχος της ΑΕΚ , και δεν αποκλείω και μαζική παρουσία όπως αυτή των περιόδων 2003-2004, και 2004-2005.
Και με αρκετές πιθανότητες
4)Η ποιο μεγάλη κίνηση του ΠΑΟΚ αν γίνει ,είναι η απόκτηση του Ουέσον με κοινοτικό διαβατήριο ,ένας παίκτης με δυνατότητες για 10-15 πόντους και γύρω στα 10 ριμπάουντ με κοινοτικό διαβατήριο ,να τον αρπάξεις πριν γίνει μήλο τις έριδος για πολλές ευρωπαικές ομάδες είναι ,γιατί όχι, μαγκιά

Η σεζόν ξεκινάει με καλές προοπτικές για τον ΠΑΟΚ να δούμε πως θα είναι και οι άλλες κινήσεις που θα συμπληρώσουν το ρόστερ, γιατί ο Πανελλήνιος και το Μαρούσι ενισχύθηκαν περισσότερο απο πέρσι ,και ο Άρης πήρε αρκετά καλούς παίκτες με λίγα για την αξία τους λεφτά ,ενώ ο Πανίωνιος δεν πρόκειται με σιγουριά να μείνει πίσω σε ενίσχυση ,όποτε μόνο οι καλές μεταγραφές δεν θα φτάσουν για υψηλούς στόχους στον ΠΑΟΚ, αν και ο Πεδουλάκης έδειξε οτι είναι καλός προπονητής που βρέθηκε μεταξύ των άλλων και κοντά σε απόλυτες υπερβασεις με το Περιστέρι το 00-01 και το 02-03 , ποιός ξέρει; μπορεί να καταφέρει και την δύσκολη αποστολή να οδηγήσει τον ΠΑΟΚ κοντά η και στην Ευρωλίγκα, αλλά όπως προείπα ο ανταγωνισμός είναι πολύ δύσκολος για υπεραισιοδοξία στον ΠΑΟΚ...
Monkey D. Luffy
Σχετικά με τα σχόλια για τον Δρόσο (για την επόμενη χρονιά κτλ) θέλω να πω το εξής:

Ο Δρόσος συνέχεια πέρυσι καλούσε τον κόσμο της ΑΕΚ να ενισχύση την ομάδα και αυτός ποτέ δεν το έπραξε.
Ο κόσμος του ΠΑΟΚ απο την άλλη ξέρουμε οτι ΠΑΝΤΑ βρίσκεται στο γήπεδο... στα καλά και στα άσχημα... Πόσο μάλλον τώρα που ο ΠΑΟΚ αποκτά αρκετά και δυνατά ονόματα και εναν πρόεδρο ο οποίος αν μη τη άλλο ΠΑΝΤΑ πληρώνει...
Πιστεύω και εύχομαι ο κ. Δρόσος να μείνει για πολλά χρόνια στην Πυλαία.
Konstantinos_Thessaloniki
Ο Δρόσος δεν είναι και ο πλέον ''έμπιστος'' επιχειρηματίας, μιας και μέσα σε 1 χρονιά κυριολεκτικά μετακόμισε σε 3 διαφορετικά στρατόπεδα..


Το γεγονός ότι ο Μπουντούρης δέκτηκε να ταχθεί σύμμαχος της νέας προσπάθειας αποτελεί δείγμα ότι κάτι καλό ''παίζεται'' μιας και δεν τον έχω για τόσο χαζό να ''χαλάσει'' το όνομά του σε ενδεχόμενο φιάσκο της υπόθεσης Δρόσου.. οι κινήσεις επίσης μέχρι τώρα είναι πολύ καλές, και πιστεύω πως ο Πεδουλάκης κρατάει άσσο στο μανίκι του στις περιπτώσεις των 2 ξένων.. rolleyes.gif

Βέβαια, καλό είναι να υπάρχει αισιοδοξία, αλλά κυρίως πρέπει τα πόδια να είναι κολλημένα στη γη και τα μυαλά ..''προσγειωμένα'', μιας και οι ''στραβές'' μπορεί να έρθουν..

Υ.Γ. Αν τα σενάρια για Γιαννακίδη υφίστανται, τότε μάλλον ο Βεργίνης κουνάει μαντήλι.. εκτός και αν δημοσιεύονται για λόγους πίεσης.. όπως και αυτά του Σλούκα.. 19.gif
man10
QUOTE(Weekendman @ Aug 8 2008, 12:07 ) *
Θεωρείς την κίνηση του Ολυμπιακού για δανεισμό του Βασιλειάδη έξυπνη;

Δεν νομίζω να είναι το καλύτερο αντι να δανείζεις ένα παίκτη όπως Καυκή η Μιλόσεβιτς ,να δανείζεις ένα παίκτη όπως τον Βασιλειάδη που κάνει την διαφορά ,σε μια ομάδα που δεν έχει φιλικές σχέσεις ο ΟΣΦΠ ,και δεν συμπλέει με τον Ολυμπιακό στις διάφορες ψηφοφορίες της Α1 ,και μάλιστα πληρώνοντας πιθανώς σημαντικό μέρος του συμβολαίου.
Και το ενδεχόμενο να χάσει ένα παιχνίδι ο Ολυμπιακος απο καλή απόδοση του Παοκτζή Βασιλειάδη δεν είναι απίθανο.
Για να σου παρουσιάσω και μερικές αρνητικές πτυχές του πιθανού δανεισμού.

Είναι σημαντικό για τον ΠΑΟΚ να έρθει ο Βασιλειάδης που θα είναι ένα σημείο αναφοράς για τον ΠΑΟΚ ,και θα είναι μια σημαντική αιτία για να μαζέψει ακόμα περισσότερο κόσμο στην Πυλαία ,εκτος απο την δεδομένη ενίσχυση του μπασκετικού ΠΑΟΚ, έγω το επαναλαμβάνω κάτι μου λέει ο Βασιλειάδης οτι θα μείνει και μετά το τέλος του ενδεχόμενου δανεισμού στον ΠΑΟΚ

Θεωρω την κινηση του Ολυμπιακου να δανεισει τον Βασιλειαδη στον ΠΑΟΚ οχι απλα εξυπνη αλλα πανεξυπνη μονο και μονο σε περιπτωση που ισχυει η εικασια που εκανα για τον Σλουκα.Αν παραχωρουσε Μιλοσεβιτς η Καυκη πολυ απλα ο ΠΑΟΚ δεν θα εκανε πισω για Σλουκα.Αλλα τσπ μιλαμε για σεναρια επιστημονικης φαντασιας ετσι και αλλιως,απλως το ανεφερα επειδη μου καρφωθηκε η ιδεα στο μυαλο.Για τα λεφτα που λες.

Θεωρεις οτι ειναι προβλημα για τον Ολυμπιακο να πληρωσει 100 χιλιαρικα απο το συμβολαιο του Βασιλειαδη?Οι Αγγελοπουλοι εχουν αποδειξει οτι δεν εχουν ενδοιασμους σε τετοια ζητηματα.
Οσο για το ενδεχομενο να χασει ο Ολυμπιακος παιχνιδι απο τον ΠΑΟΚ δεν νομιζω οτι ενδεχομενος ερχομος του Βασιλειαδη θα το καταστησει πιθανοτερο.


Οσο για Βεργινη η υποθεση του νομιζω οτι εχει αμεση σχεση με Καυκη.Αν φυγει ο Βεργινης ειναι δεδομενο πιστευω πως θα ερθει ο Καυκης,σε διαφορετικη περιπτωση νομιζω οτι ο ΠΑΟΚ δεν θα κινηθει για Καυκη αφου δεν θα χρειαζεται αλλα θα επιδιωξει να συμπληρωνει την 3αδα των play με εναν εκ των Σλουκα,Γιαννακιδη.
Weekendman
QUOTE
Θεωρεις οτι ειναι προβλημα για τον Ολυμπιακο να πληρωσει 100 χιλιαρικα απο το συμβολαιο του Βασιλειαδη?Οι Αγγελοπουλοι εχουν αποδειξει οτι δεν εχουν ενδοιασμους σε τετοια ζητηματα.
Οσο για το ενδεχομενο να χασει ο Ολυμπιακος παιχνιδι απο τον ΠΑΟΚ δεν νομιζω οτι ενδεχομενος ερχομος του Βασιλειαδη θα το καταστησει πιθανοτερο.

Το πρόβλημα δεν είναι τα χρήματα για τον Άγγελόπουλο, δανείζεις παίκτη όταν θέλεις να του δώσεις χρόνο συμμετοχής για να δείς τι μπορεί να κάνει, δεν νομίζω ο Βασιλειάδης στα χρόνια που ήταν στον ΠΑΟΚ να μην έδειξε τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει, μια πώληση του αφού δεν χωράει στο ρόστερ και δεν τον πιστεύουν, θα ήταν πιο λογική.
Το πιθανό λάθος του Ολυμπιακού είναι άλλο, σαν μεγάλος σύλογος που είναι θα πρέπει να κοιτάει το συμφέρον του και μόνο αυτό, και σε αυτή την περίπτωση ενώ τα αρχικά σχέδια ήταν για πώληση στο εξωτερικό τώρα φαίνεται να υποχωρεί και τον στέλνει δανεικό στον ΠΑΟΚ για να μην χαλάσουν το χατήρι στον Βασιλειάδη.
Επιπλέον οταν είσαι μεγαλος σύλλογος και αντί να κάνεις επίδειξη δύναμης στέλνεις σε ενα μεγάλο αθλητικό εχθρό όπως ο ΠΑΟΚ ένα πολύ καλό παίκτη ,που μπορεί να γίνει σύμβολο της νέας επανάκαμψής του ΠΑΟΚ και πληρώνεις και σιγουρα περισσότερο σαν σύλλογος απο ότι αν στέλνανε τον Βασιλειάδη στο εξωτερικό, τότε είναι σαν να λέει ο Ολυμπιακός τα θέλω και τα παθαίνω και δεν εξασφαλίζει κύρος εξωαγωνιστικά.

QUOTE
Το γεγονός ότι ο Μπουντούρης δέκτηκε να ταχθεί σύμμαχος της νέας προσπάθειας αποτελεί δείγμα ότι κάτι καλό ''παίζεται'' μιας και δεν τον έχω για τόσο χαζό να ''χαλάσει'' το όνομά του σε ενδεχόμενο φιάσκο της υπόθεσης Δρόσου.. οι κινήσεις επίσης μέχρι τώρα είναι πολύ καλές, και πιστεύω πως ο Πεδουλάκης κρατάει άσσο στο μανίκι του στις περιπτώσεις των 2 ξένων..

Ο Μπουντούρης είναι ένας άλλος παράγοντας για αισιοδοξία στον ΠΑΟΚ, βεβαίως δεν θέλει να χαλάσει το όνομα του αλλά ούτε και ο Πρέλεβιτς ήθελε όταν ανέλαβε τον ΠΑΟΚ ως προπονητής και παρά την προώθηση σπουδαίων ταλέντων όπως των Βασιλόπουλου,Βασιλειάδη δεν έφυγε με τον καλύτερο τρόπο απο τον ΠΑΟΚ, όμως λογικά η τωρινή διοικήση θα συμπαρασταθεί περισσότερο απο ...άλλες και στον Πεδουλάκη και στον Μπουντούρη στο έργο τους, και αν έχει σχέδιο και υπομονή ώστε να μην τα παρατήσει με την πρώτη δυσκολία ,αργά η γρήγορα ο ΠΑΟΚ θα βρεθεί στις υψηλές θέσεις.
D_WILL_8
Συμφώνησε ο Ντιαρά για ανανέωση του συμβολαίου με 150.000... Μάλλον προτιμήθηκε αντί του Αμάρα Σι...
Προσωπικά συμφωνώ μ'αυτη την επιλογή... 41.gif
Weekendman
Απλή διόρθωση του προηγούμενου μου μυνήματος
QUOTE
Το πιθανό λάθος του Ολυμπιακού είναι άλλο, σαν μεγάλος σύλογος που είναι θα πρέπει να κοιτάει το συμφέρον του και μόνο αυτό, και σε αυτή την περίπτωση ενώ τα αρχικά σχέδια ήταν για πώληση στο εξωτερικό τώρα φαίνεται να υποχωρεί και τον στέλνει δανεικό στον ΠΑΟΚ για να μην χαλάσουν το χατήρι στον Βασιλειάδη.

εννοούσα δανεισμό όχι πώληση στο εξωτερικό
rchos
QUOTE
Το πρόβλημα δεν είναι τα χρήματα για τον Άγγελόπουλο, δανείζεις παίκτη όταν θέλεις να του δώσεις χρόνο συμμετοχής για να δείς τι μπορεί να κάνει, δεν νομίζω ο Βασιλειάδης στα χρόνια που ήταν στον ΠΑΟΚ να μην έδειξε τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει, μια πώληση του αφού δεν χωράει στο ρόστερ και δεν τον πιστεύουν, θα ήταν πιο λογική.
Το πιθανό λάθος του Ολυμπιακού είναι άλλο, σαν μεγάλος σύλογος που είναι θα πρέπει να κοιτάει το συμφέρον του και μόνο αυτό, και σε αυτή την περίπτωση ενώ τα αρχικά σχέδια ήταν για πώληση στο εξωτερικό τώρα φαίνεται να υποχωρεί και τον στέλνει δανεικό στον ΠΑΟΚ για να μην χαλάσουν το χατήρι στον Βασιλειάδη.
Επιπλέον οταν είσαι μεγαλος σύλλογος και αντί να κάνεις επίδειξη δύναμης στέλνεις σε ενα μεγάλο αθλητικό εχθρό όπως ο ΠΑΟΚ ένα πολύ καλό παίκτη ,που μπορεί να γίνει σύμβολο της νέας επανάκαμψής του ΠΑΟΚ και πληρώνεις και σιγουρα περισσότερο σαν σύλλογος απο ότι αν στέλνανε τον Βασιλειάδη στο εξωτερικό, τότε είναι σαν να λέει ο Ολυμπιακός τα θέλω και τα παθαίνω και δεν εξασφαλίζει κύρος εξωαγωνιστικά.


ο ολυμπιακος εχει εναν παιχτη.ο παιχτης αυτος θεωρηθηκε ενα τεραστιο ταλεντο οταν ηταν μικρος.λογο μιας αρρωστης καταστασης που επικρατουσε στον παοκ δεν εξελιχθηκε οταν επρεπε οπως θα επρεπε.εχει φτασει λοιπον σημερα σε μια ηλικια που θα επρεπε να εχει ηδη ενεργο ρολο σε ομαδα μεγαλου επιπεδου ευρωλιγκας χωρις να δειχνει οτι μπορει να εχει τετοιον ρολο.πλεον μπορουμε να πουμε οτι αν αμεσα δεν ανακαμψει θα ειναι αλλο ενα καμμενο ταλεντο απο τα πολλα.ο ολυμπιακος λοιπον πρεπει αμεσα να τον δωσει δανεικο καπου για να μπορεσει να αναγεννηθει.στο εξωτερικο καμια ομαδα δεν θα του δωσει τις απαραιτητες ευκαιριες γιατι πολυ απλα στην ηλικια του δεν θα του δωσει κανεις τα ελαφρυντικα του μικρου.μονο στην ελλαδα θα εχει τετοια ευκολυνση στην αρχη της προσπαθειας του.στον παοκ δε που φαινεται να κανει μια πολυ σοβαρη προσπαθεια να επανελθει στα πραγματα θα εχει και σιγουρα χρονο και θα τον αγκαλιασουν ολοι γιατι τον αγαπανε ηδη τοσο ωστε να κανουν τα παντα ωστε να τον βοηθησουν να πετυχει.
αν πιασει στον παοκ ο παιχτης αναγενητε και βγαινουν κερδισμενοι και ο παοκ αφου θα τους βοηθησει παρα πολυ στον αντικειμενικο τους στοχο(τριτη θεση) και ο ολυμπιακος που θα μπορει μετα απο 2 χρονια να αποκτησει εναν ετοιμο παιχτη που θα μπορει να τον βοηθησει στους στοχους του.αν ο παιχτης δεν τα καταφερει και θαφτει χαμενος βγαινει μονο ο παοκ αφου πανω του θα εχει στηριξει πολλα.ο ολυμπιακος θα ειναι στην φαση 'τι ειχαμε τι χασαμε στο λεω σε ξεχασαμε'.αρα ουσιαστικα αφου το οικονομικο δεν ειναι θεμα δεν χαει τιποτα.
ο ενδοιασμος σου στο αν πιασει ο βασιλειαδης μπορει μονος του να μας νικησει και να χασουμε ποντους για τον τιτλο μπορω πολυ ευκολα να στο αντιστρεψω και να σου πω οτι μπορει μονος του να νικησει και τον παναθηναικο και να δωσει στον ολυμπιακο προβαδισμα για τον τιτλο.ουσιαστικα ομως δεν πιστευω οτι ισχυει τιποτα απο τα 2.οι 2 μεγαλοι της αθηνας δεν μπορουν να χασουν απο εναν παιχτη.μονο απο οργανωμενες ομαδες μπορουν να χασουν που θα τις αντιμετωπισουν εξυπνα και θα πιασει μεγαλος αριθμος παιχτων τους πολυ καλη αποδωση.
οσο για το τελευταιο που λες για το εξωαγωνιστικο κυρος με τιποτα δεν μπορω να καταλαβω πως ενδεχεται να χασει αγωνιστικο κυρος απο αυτην την κινηση.εναν παιχτη για το μελλον θελει να κερδισει και αυτη η κινηση ειναι η πιο ενδεδειγμενη για μενα.το μονο που μπορει να συμβει ειτε κερδισει τον παιχτη ειτε οχι ειναι βελτιωση σχεσεων με τον παοκ και τιποτα αλλο.
Weekendman
θα είμαι σύντομος για να τελειώσω το θέμα που μπορεί (άδικα) να άνοιξα
QUOTE
ο ενδοιασμος σου στο αν πιασει ο βασιλειαδης μπορει μονος του να μας νικησει και να χασουμε ποντους για τον τιτλο μπορω πολυ ευκολα να στο αντιστρεψω και να σου πω οτι μπορει μονος του να νικησει και τον παναθηναικο και να δωσει στον ολυμπιακο προβαδισμα για τον τιτλο.ουσιαστικα ομως δεν πιστευω

κατάλαβα το λάθος σε αυτή την εκτίμηση για αυτό δεν το ανέφερα ως πρόβλημα στα δύο τελευταία πόστ μου

Οι ενστάνσεις είναι πολύ συνοπτικά
-Θεωρώ υπερβολικό να κρατάει κάθε νέο Έλληνα παίκτη ο Ολυμπιακός και να τους ...σέρνει δανεικούς.
-Δεν χρειάζεται οι ομάδες που δανείζονται παίκτες απο τον Ολυμπιακό να είναι υποταγμένες σε αυτόν, καλό είναι να έιναι αρκετά ισχυρές και να εξελίζονται οι παίκτες όπως έκανε ο Σάκοτα στον φετινό Πανιώνιο, αλλά να δανείζεις στον ΠΑΟΚ το βρήκα πολύ προδευτικο λιγό ακόμα και θα δανείσει ο Ολυμπιακός στον ΠΑΟ,
Αν και δεν πιστεύω να καλύτερέψουν οι σχέσεις μεταξύ του ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού σαν συλλόγων η να συνταχτούν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός σε κοινό μέτωπο, το πόστ σου και μια δευτερη σκέψη, με έπεισε οτι ήμουν υπερβολικός σε μερικές εκφράσεις, αυτά για να μην πιάνω χώρο, οι μετάγραφες του ΠΑΟΚ είναι ήδη ενδιαφέρουσες και με το Ολυμπιακό τουρνούα σε λίγες ώρες δεν χρειαζεται να συνεχίσω το θέμα αυτό. icon_wave.gif
man10
Το θεμα ειναι για μενα οτι ο Ολυμπιακος εχει να διαλεξει μεταξυ του να δωσει δανεικο τον Βασιλειαδη η να τον παραχωρησει με μεταγραφη.Αν διαλεξει το πρωτο φυσικα και χανει σε χρηματα,αλλα απο την αλλη σε περιπτωση που ο Βασιλειαδης εξελιχθει σε κατι καλο συνεχιζει να εχει τα δικαιωματα μου.Σε περιπτωση που τον παραχωρησει φυσικα και κερδιζει σε χρηματα(πραγμα οχι ιδιαιτερα σημαντικο για τον Ολυ) απο την αλλη ομως ρισκαρει την περιπτωση να γινει κατι καλο και να τον παρει ο ΠΑΟ.
rchos
QUOTE
Αν διαλεξει το πρωτο φυσικα και χανει σε χρηματα,αλλα απο την αλλη σε περιπτωση που ο Βασιλειαδης εξελιχθει σε κατι καλο συνεχιζει να εχει τα δικαιωματα μου


γλωσσα λανθανουσα? tongue.gif
McRae
Αυτο που με προβληματιζει ως τωρα στο χτισιμο της νεας ομαδας ειναι οι επιλογες στον ασσο.Τους Χαριση,Καυκη τους θεωρω καλους μεν,περιορισμενων δυνατοτητων δε παιχτες..το να σηκωσουν μονοι τους ολο το βαρος της οργανωσης (μαζι με εναν νεαρο,τον Σλουκα ισως) το θεωρω μεγαλο ρισκο.Ελπιζω να ξερει τι κανει ο Αρτζι γιατι σκεφτομαι τον Χαριση να προσπαθει να κλεισει τον Τζαμπερ η τον Κλαρκ η τον Μπιλι Κις και με..λουζει κρυος υδρωτας..

Στις αλλες θεσεις,αν πιστεψουμε τα δημοσιευματα θα ειμαστε γεματοι..ειδικα στο 2-3 με Βασιλειαδη-Αμερικανο-Ντιαρα-Σι-Τσιαρα
the hoop
τους 2 πρωτους δεν τους προλαβαινει.. με τον κις κατι γινεται. ο χαρισης ειναι πολυ γρηγορος παικτης κατι που ξεχνιεται ευκολα.
6-0
QUOTE(rchos @ Aug 9 2008, 18:41 ) *
αν πιασει στον παοκ ο παιχτης αναγενητε και βγαινουν κερδισμενοι και ο παοκ αφου θα τους βοηθησει παρα πολυ στον αντικειμενικο τους στοχο(τριτη θεση) και ο ολυμπιακος που θα μπορει μετα απο 2 χρονια να αποκτησει εναν ετοιμο παιχτη που θα μπορει να τον βοηθησει στους στοχους του.αν ο παιχτης δεν τα καταφερει και θαφτει χαμενος βγαινει μονο ο παοκ αφου πανω του θα εχει στηριξει πολλα.ο ολυμπιακος θα ειναι στην φαση 'τι ειχαμε τι χασαμε στο λεω σε ξεχασαμε'.αρα ουσιαστικα αφου το οικονομικο δεν ειναι θεμα δεν χαει τιποτα.


Δεν είναι ακριβώς έτσι. Το συμβόλαιο του Βασιλειάδη είναι για ακόμα δύο χρόνια, τα οποία θα τα περάσει σαν δανεικός στον ΠΑΟΚ. Μόλις λήξει ο δανεισμός του ο Βασιλειάδης θα είναι ελεύθερος να πάει όπου θέλει και είναι σχεδόν βέβαιο ότι δύσκολα θα επιστρέψει στον Ολυμπιακό με Γιαννάκη προπονητή. Μέχρι τότε ο Ολυμπιακός θα πληρώνει ένα μέρος του συμβολαίου του Βασιλειάδη, εν ολίγοις ο Αγγελόπουλος θα πληρώσει κιόλας για να πάρει μεταγραφή ο Βασιλειάδης χωρίς να υπάρχει καμία προοπτική να παίξει ξανά στην ομάδα(!).
Επομένως οποιαδήποτε εξέλιξη κι αν έχει ο Βασιλειάδης στην καριέρα του αυτή δεν αφορά πλέον τον Ολυμπιακό από τον οποίο μπορεί να θεωρείται παρελθόν.

Εντελώς παράλογο αλλά αυτό έχει πει ο Διαμαντόπουλος.
rchos
QUOTE
Δεν είναι ακριβώς έτσι. Το συμβόλαιο του Βασιλειάδη είναι για ακόμα δύο χρόνια, τα οποία θα τα περάσει σαν δανεικός στον ΠΑΟΚ. Μόλις λήξει ο δανεισμός του ο Βασιλειάδης θα είναι ελεύθερος να πάει όπου θέλει και είναι σχεδόν βέβαιο ότι δύσκολα θα επιστρέψει στον Ολυμπιακό με Γιαννάκη προπονητή. Μέχρι τότε ο Ολυμπιακός θα πληρώνει ένα μέρος του συμβολαίου του Βασιλειάδη, εν ολίγοις ο Αγγελόπουλος θα πληρώσει κιόλας για να πάρει μεταγραφή ο Βασιλειάδης χωρίς να υπάρχει καμία προοπτική να παίξει ξανά στην ομάδα(!).
Επομένως οποιαδήποτε εξέλιξη κι αν έχει ο Βασιλειάδης στην καριέρα του αυτή δεν αφορά πλέον τον Ολυμπιακό από τον οποίο μπορεί να θεωρείται παρελθόν.

Εντελώς παράλογο αλλά αυτό έχει πει ο Διαμαντόπουλος.


τωρα αυτο προφανως δεν μπορω να το πιστεψω και με οπλο να με απειλουν!ειναι προφανες οτι στη συμφωνια θα εχει εξασφαλιστει οτι ο παιχτης μετα το περας των 2 ετων θα μπορει αν θελει να αλλαξει ομαδα και σε περιπτωση που τον θελει ο ολυμπιακος να ερθει στον ολυμπιακο και μονο σε αυτον.ειμαστε λιγο οφ τοπικ εδω γιατι συζηταμε για ολυμπιακο πιο πολυ αλλα ο βασιλειαδης προφανως δινεται στον παοκ χωρις απολυτη ελευθερια για μετα.
Monkey D. Luffy
QUOTE(McRae @ Aug 10 2008, 00:02 ) *
Αυτο που με προβληματιζει ως τωρα στο χτισιμο της νεας ομαδας ειναι οι επιλογες στον ασσο.Τους Χαριση,Καυκη τους θεωρω καλους μεν,περιορισμενων δυνατοτητων δε παιχτες..το να σηκωσουν μονοι τους ολο το βαρος της οργανωσης (μαζι με εναν νεαρο,τον Σλουκα ισως) το θεωρω μεγαλο ρισκο.Ελπιζω να ξερει τι κανει ο Αρτζι γιατι σκεφτομαι τον Χαριση να προσπαθει να κλεισει τον Τζαμπερ η τον Κλαρκ η τον Μπιλι Κις και με..λουζει κρυος υδρωτας..

Στις αλλες θεσεις,αν πιστεψουμε τα δημοσιευματα θα ειμαστε γεματοι..ειδικα στο 2-3 με Βασιλειαδη-Αμερικανο-Ντιαρα-Σι-Τσιαρα


Oι Σι και Τσιάρας παίζουν άνετα και στο 4 , ενω ο Βασιλειάδης και στο 2.
Αν κλείσουν τελικά Σι και Βασιλειάδης ειναι πολυ δυνατές μεταγραφές για τον ΠΑΟΚ.
a bullet for your head
QUOTE(rchos @ Aug 9 2008, 22:38 ) *
γλωσσα λανθανουσα? tongue.gif

Και συ ''rchos'',τιποτα δεν σου ξεφευγει? smile.gif
a bullet for your head
QUOTE(man10 @ Aug 8 2008, 14:49 ) *
Ισως παντως ο ερχομος του Βασιλειαδη να σημαινει το τελος των ελπιδων του ΠΑΟΚ για Σλουκα(εχω μια υποψια οτι μπορει να δεχθηκε ο Ολυμπιακος να ρθει ο Βασιλειαδης στον ΠΑΟΚ με την προυποθεση να σταματησει να ενδιαφερεται Ο ΠΑΟΚ για Σλουκα ετσι ωστε να καταληξει αυτος εκει.Δεν εχω καμια αποδειξη απλα το αναφερω επειδη περασε απο το σατανικο μυαλουδακι μου)

Tο σκεπτικο σου ειναι παρα πολυ καλο,κ' η αντιληψη σου εχει μια ''διεισδυτικοτητα'' στα πραγματα.
man10
QUOTE(rchos @ Aug 9 2008, 19:38 ) *
γλωσσα λανθανουσα? tongue.gif

μπα γλωσσα αφηρημαδας!


QUOTE
Tο σκεπτικο σου ειναι παρα πολυ καλο,κ' η αντιληψη σου εχει μια ''διεισδυτικοτητα'' στα πραγματα.

Τωρα επειδη εχει 10 λεπτα που ξυπνησα και οι μηχανισμοι μου δεν εχουν ενεργοποιηθει πληρως,και δεν μπορω να καταλαβω,εξηγησε μου.Με ειρωνευεσαι η ιδεα μου ειναι?
D_WILL_8
Κατα τη γνώμη μου η μεταγραφή που θα βοηθήσει τον ΠΑΟΚ να χτυπήσει τριάδα περισσότερο απ'τις άλλες είναι αυτή υου Γουέσον.. 10ος σκόρερ και δεύτερος ριμπαουντερ στο περσινό πρωτάθλημα.. Θα χαιρόμουν αν ερχόταν σαν ξένος ποσο μάλλον τώρα που θα ερθει σαν κοινοτικός..

Στον άσσο μάλλον θα αποκτηθεί Αμερικανος και μαζί με Χαρίση και Καυκή λογικά θα κάνουν καλή και πλήρη τριάδα...

Στο 2-3 ψιλοσίγουροι είναι οι Βασιλειάδης,Ντιαρά ενω υπάρχει και ο Τσιάρας.. Εγώ θα ήθελα τον Παπανικολάου(πιστεύω οτί εχει πολλά ακόμα να δώσει) και αντι για τον Κυρίτση εναν κοινοτικό με έμφαση στην άμυνα.. Αλλά και ο Κυρίτσης δε με χαλάει...

Στους ψηλούς υπάρχει σίγουρα ο Σμίτσακ, μπορει να βοηθήσει ο Τσιάρας και λογικά θα αποκτηθεί ο Γουέσον..
Σίγουρα θα αποκτηθεί Αμερικάνος και είναι πιθανό να μείνουν οι Χαριτόπουλος και Τσιάκος.. Όσο δεν βρίσκει ομάδα ο Τσακαλίδης μην αποκλείεται το ενδεχόμενο να έρθει...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.