Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Προοπτική - Μέλλον της Ομάδας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
SteelGandalf
Την ίδια στιγμή, έγραφα εγώ (στο διπλανό topic) κάτι ανάλογο.

Υ.Γ. Μάλλον πρέπει και αυτά τα topics να διαμορφωθούν κάπως διαφορετικά, διότι έτσι όπως είναι τώρα, κάποια θέματα ταιριάζουν και στα δύο αν τοποθετηθούν. Θα το σκεφτώ και θα το διορθώσω. smile.gif
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE
Συνάντηση με τον πρόεδρο της ΚΑΕ Γιάννη Δαμιανίδη είχαν οι Έλληνες παίκτες του Άρη





Οι Χρήστος Ταπούτος, Δημήτρης Τσαλδάρης, Δημήτρης Βεργίνης και Μιχάλης Τσαϊρέλης είχαν συνάντηση με τον πρόεδρο της ΚΑΕ μετά το τέλος της προπόνησης, την Παρασκευή 16/12.



Οι Έλληνες παίκτες του Άρη, είναι απλήρωτοι από την αρχή της σεζόν, όμως έχουν δείξει κατανόηση μέχρι στιγμής στο πρόβλημα ρευστότητας της ΚΑΕ, με την διοικητική αβεβαιότητα να αυξάνει την ανασφάλεια τους.



Ο Γιάννης Δαμιανίδης από την πλευρά του, διαβεβαίωσε ότι μόλις εκταμιευτεί η πρώτη δόση από το τηλεοπτικό συμβόλαιο, θα υπάρξουν πληρωμές προς τους παίκτες.
athlitikanea.gr

Τόσα χρόνια ... έτσι... κι εμείς κουτόχορτο...

Που 'σαι ρε Βάλσαμ!!!
gallistis
κανονικά,ετσι όπως σκάνε οι απαιτήσεις,πρεπει να βγαίνουν οι παίχτες στους οποίους ΔΕΝ χρωστάμε-αυτο θα ηταν το νέο.δε πιστεύω οτι πρέπει να ειναι και πολλοί.πως μας κατάντησαν,πριν μερικά χρόνια ήμασταν οι πλέον αξιόπιστοι σε πληρωμές
gallistis
QUOTE(ViC @ Dec 16 2011, 15:07 ) *
ταρατατζούμ ταρατατζούμ......

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...lh.1539584.html



μου αρέσει που λέει ''Η επιστολή που έστειλε στη Λέσχη Φίλων Άρη ζητώντας στήριξη, δεν μπορεί να έχει αποτέλεσμα, καθώς το βάρος της ΠΑΕ που σηκώνει αυτή η μορφή λαϊκής βάσης των «κιτρίνων», είναι τεράστιο''

τεράστιο το βάρος...να πληρώνουν τον καστίγιο που κάθεται και κοροιδεύει...
tuareg
τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα....
SteelGandalf
Γι' αυτό κι αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να πληρώσει κάποιος (ή κάποιοι) γι' αυτό μας το κατάντημα.

Εδώ είναι φως-φανάρι πως κάτι "βρωμάει". Γιατί δεν επεμβαίνει ο αθλητικός εισαγγελέας;

Τι περιμένουν; Να διαλυθεί το σωματείο; Τι να κάνουμε κι εμείς οι φίλοι της ομάδας; Επανάσταση;

Ρητορικά τα ερωτήματα φυσικά. Μόνο αυτό για τον αθλητικό εισαγγελέα είναι το πιο σημαντικό και αυτό που ΠΡΕΠΕΙ να απαντηθεί. Είναι ή δεν είναι Ανώνυμη Εταιρεία ο Άρης;
SteelGandalf
Μετέφερα εδώ κάποια posts που είχαν γίνει στο άλλο topic (Νέα ομάδας), επειδή τα συγκεκριμένα δεν αφορούσαν αγωνιστικά θέματα, αλλά διοικητικά.

Από 'δω και στο εξής, στην συγκεκριμένη θεματική ενότητα θα γράφουμε οτιδήποτε αφορά σε διοικητικά θέματα (όπως αναφέρεται ξεκάθαρα και στην περιγραφή του topic), ενώ στην άλλη θεματική ενότητα (όπως επίσης αναφέρεται, μετά από διόρθωση μου), θα συζητάμε για αγωνιστικά θέματα, για θέματα μπάτζετ και για μετεγγραφές.
tuareg


http://www2.allaboutaris.com/item.asp?id=3303
παλι κρισιμο δς

http://www2.allaboutaris.com/item.asp?id=3312
ε βγες και πεστα ρε γεωργουλη κι εσυ...ολο θα και θα....
ViC
QUOTE(gallistis @ Dec 17 2011, 13:47 ) *
μου αρέσει που λέει ''Η επιστολή που έστειλε στη Λέσχη Φίλων Άρη ζητώντας στήριξη, δεν μπορεί να έχει αποτέλεσμα, καθώς το βάρος της ΠΑΕ που σηκώνει αυτή η μορφή λαϊκής βάσης των «κιτρίνων», είναι τεράστιο''

τεράστιο το βάρος...να πληρώνουν τον καστίγιο που κάθεται και κοροιδεύει...

δηλαδή θες να πεις ότι ο Καστίγιο κάνει ζωάρα;;;;;;;;; smiley.gif
SteelGandalf
QUOTE(http://www.athlitikanea.gr)
Προσφυγή ο Χαραλαμπίδης

Νέο πρόβλημα για την ΚΑΕ Άρης

Ο Κώστας Χαραλαμπίδης κατέθεσε προσφυγή διεκδικώντας το ποσό των 71.000 ευρώ που είναι οι οφειλές από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

Ο Έλληνας παίκτης έκανε υπομονή και περίμενε τις διοικητικές εξελίξεις στην ΚΑΕ Άρης, αλλά πλέον διάλεξε την δικαστική οδό.

Η ΚΑΕ αντιμετωπίζει εδώ και καιρό πρόβλημα ρευστότητας, αλλά πρέπει οι διοικούντες να βρουν λύση, όσο αφορά και τους πρώην καλαθοσφαιριστές και τα ποσά που διεκδικούν αλλά και για τους τωρινούς παίκτες που αγωνίζονται απλήρωτοι.


Τι να κάνει άλλο ο παίχτης. Και πολύ άντεξε νομίζω.

Δεν πάμε καθόλου καλά...
gallistis
QUOTE(SteelGandalf @ Dec 20 2011, 20:52 ) *
Τι να κάνει άλλο ο παίχτης. Και πολύ άντεξε νομίζω.

Δεν πάμε καθόλου καλά...


δε νομίζω οτι υπαρχει παίχτης που να μη του χρωστάμε
ViC
QUOTE(SteelGandalf @ Dec 20 2011, 20:52 ) *
Τι να κάνει άλλο ο παίχτης. Και πολύ άντεξε νομίζω.

Δεν πάμε καθόλου καλά...

και ξέρετε, το χειρότερο σε όλα αυτά είναι ότι φτιάχνουμε κακό όνομα. Μετά την εποχή Καρακίτσου, Σερπάνου (θεέ μου τι χρόνια κι αυτά...!) που είχαμε μαζέψει κάθε πικραμένο (σχεδόν) μπασκετμπολίστα, πέρασαν από την ομάδα βαριά ονόματα. Και τώρα οι περισσότεροι από αυτούς κάνουν προσφυγές (και καλά κάνουν)
Αντε και πες ότι πας να πάρεις έναν καλό ευρωπαίο παίκτη. Πως να σε εμπιστευτεί όταν ξέρει τι γίνεται; Τι να έρθει να κάνει σε μια ομάδα που έρχονται χριστούγεννα και δεν έχει πληρωθεί ακόμα κανείς;;;
θα παλεύεις κάθε χρόνο με τον Ταπούτο, 3-4 πιτσιρικάδες στυλ Μπόγρη, Τσαϊρέλλη, Δήμα και 3-4 αμερικανούς που θα τους αλλάζεις κάθε χρόνο ή και μέσα στη χρονιά και κάνα δυο ακόμα παίκτες που είτε έχουν περάσει τα καλύτερα μπασκετικά τους χρόνια (Χατζηβρέττας, Χαραλαμπίδης, Τσαλδάρης μέχρι να μας κάνει προσφυγή κι αυτός) είτε είναι limited (Μαυραείδης, Βεργίνης)
gallistis
QUOTE(ViC @ Dec 21 2011, 12:41 ) *
και ξέρετε, το χειρότερο σε όλα αυτά είναι ότι φτιάχνουμε κακό όνομα. Μετά την εποχή Καρακίτσου, Σερπάνου (θεέ μου τι χρόνια κι αυτά...!) που είχαμε μαζέψει κάθε πικραμένο (σχεδόν) μπασκετμπολίστα, πέρασαν από την ομάδα βαριά ονόματα. Και τώρα οι περισσότεροι από αυτούς κάνουν προσφυγές (και καλά κάνουν)
Αντε και πες ότι πας να πάρεις έναν καλό ευρωπαίο παίκτη. Πως να σε εμπιστευτεί όταν ξέρει τι γίνεται; Τι να έρθει να κάνει σε μια ομάδα που έρχονται χριστούγεννα και δεν έχει πληρωθεί ακόμα κανείς;;;
θα παλεύεις κάθε χρόνο με τον Ταπούτο, 3-4 πιτσιρικάδες στυλ Μπόγρη, Τσαϊρέλλη, Δήμα και 3-4 αμερικανούς που θα τους αλλάζεις κάθε χρόνο ή και μέσα στη χρονιά και κάνα δυο ακόμα παίκτες που είτε έχουν περάσει τα καλύτερα μπασκετικά τους χρόνια (Χατζηβρέττας, Χαραλαμπίδης, Τσαλδάρης μέχρι να μας κάνει προσφυγή κι αυτός) είτε είναι limited (Μαυραείδης, Βεργίνης)



πω,πω τι θυμηθηκες!!!τι εχει περάσει απο την ομάδα!!

θυμάμαι που παιχτες,ακομα και οταν είχε φυγει και ειχαν πάει σε άλλη ομάδα(οπως ο γουιλκινσον)που ερχονταν μονο για μερικες ημέρες για να δουνε κανένα συμπαίχτη τους και μιλούσαν με τα καλύτερα λογια για τον άρη...ποιος θα πει καλή κουβέντα για εμάς πλεον?εχουμε απωλέσει την έξωθεν καλή μαρτυρία πλέον
tuareg
αρχισαν τα οργανα
http://www.pressaris.gr/basketball/4840

οι εισπραξεις με τους ρουντουπιδες τι γινανε??
μαζι μ'αυτα ας τσονταρανε και κανα 10αρικο ακομη εβγαινε να παρει 5χιλ ο καθενας εναντι μερες που ειναι......οχι οτι θα διορθωνε τπτ αλλα ετσι για το γαμωτο....
τα τηλεοπτικα που λενε οτι περιμενουν δεν ειναι λυση
Πρεπει να βρεθει τροπος να καλυφθει το φετινο μπατζετ καπως απο καποιους ωστε τηλ και οπαπ να εκχωρηθουν στις παλιες οφειλες......
SteelGandalf
Δυστυχώς είμαι πλήρως απαισιόδοξος. Τα ίδια, πάνω-κάτω, συμβαίνουν και στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

Βρε που καταντήσαμε...
tuareg
QUOTE (SteelGandalf @ Dec 30 2011, 19:52 ) *
Δυστυχώς είμαι πλήρως απαισιόδοξος. Τα ίδια, πάνω-κάτω, συμβαίνουν και στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

Βρε που καταντήσαμε...


εξηγησεις δαμιαν και παρακαλετο.....

http://www.pressaris.gr/latest-news/4851-i...xi-twn-paiktwnn
http://www2.allaboutaris.com/item.asp?id=370
tuareg
QUOTE (Nuntius @ Jan 4 2012, 22:55 ) *
Δεν νομίζω πως θα φύγει μεσούσης της σαιζόν αλλά να ανανεώσει το βλέπω κομματάκι δύσκολο :/


δεν εχεις ιδεα απο Γιαννη....
gallistis
QUOTE(Nuntius @ Jan 4 2012, 22:55 ) *
Δεν νομίζω πως θα φύγει μεσούσης της σαιζόν αλλά να ανανεώσει το βλέπω κομματάκι δύσκολο :/


μόνο ο μάσσευ είχε κάνει τέτοια μαγκιά,ανανέωσε και τον πουλήσαμε...σήμερα ομως και ο κερούς ήταν πολύ καλος και δε σταθήκαμε σε αυτό...μιλάμε για ενα παιχτη που πριν ένα μήνα λέγαμε οτι δε μπορει να παίξει ουτε στα ανοιχτά του ποσειδωνίου
ViC
Ο Τζέιμς είναι δεδομένο ότι θα φύγει. Αν όχι κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά, τότε το καλοκαίρι στο τζάμπα. Αν είναι να τσιμπήσουμε κάτι από το buy out του ο Δαμιανίδης θα τον βάλει μέσα σε ένα κουτί, θα το τυλίξει με κορδελίτσα, θα βάλει μέσα και τον Ντέιβις για δώρο και θα στείλει το δωράκι σε όποιον κάνει πρόταση...
Ας μείνουν τουλάχιστον οι υπόλοιποι να έχουμε μια ομάδα με προοπτική διετίας ή τριετίας...
Ο Κέρους βελτιώνεται συνεχώς σαν παίκτης. Φαίνεται ότι μας βγαίνει καλή περίπτωση χωρίς καν να το περιμένουμε στην αρχή της σεζόν
Nuntius
QUOTE (tuareg @ Jan 4 2012, 22:56 ) *
δεν εχεις ιδεα απο Γιαννη....


Αν και με λένε Γιάννη όντως δεν έχω ιδέα από τον συγκεκριμένο Γιάννη smiley.gif
gallistis
QUOTE(Nuntius @ Jan 4 2012, 23:50 ) *
Αν και με λένε Γιάννη όντως δεν έχω ιδέα από τον συγκεκριμένο Γιάννη smiley.gif


θα μπορουσε να το λέει ο γιαννης...ο κάθε γιάννης ειναι μια ιστορία

SteelGandalf
QUOTE(ViC @ Jan 4 2012, 23:48 ) *
Ο Τζέιμς είναι δεδομένο ότι θα φύγει. Αν όχι κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά, τότε το καλοκαίρι στο τζάμπα. Αν είναι να τσιμπήσουμε κάτι από το buy out του ο Δαμιανίδης θα τον βάλει μέσα σε ένα κουτί, θα το τυλίξει με κορδελίτσα, θα βάλει μέσα και τον Ντέιβις για δώρο και θα στείλει το δωράκι σε όποιον κάνει πρόταση...
Ας μείνουν τουλάχιστον οι υπόλοιποι να έχουμε μια ομάδα με προοπτική διετίας ή τριετίας...
Ο Κέρους βελτιώνεται συνεχώς σαν παίκτης. Φαίνεται ότι μας βγαίνει καλή περίπτωση χωρίς καν να το περιμένουμε στην αρχή της σεζόν


Εδώ είναι που διαφωνώ κάθετα. Δεν θα "τσιμπήσουμε" τίποτα εμείς (κι όταν λέω εμείς, δεν εννοώ, φυσικά, εμένα κι εσένα). Αν συνέβαινε αυτό (δηλαδή "τσιμπούσαμε"), τότε θα έπρεπε να είμαστε μια χαρά με την πώληση του 1M euros από τον Παπανικολάου, που τότε με στόμφο διατυμπάνιζαν, πως ήταν μονόδρομος η παραχώρηση του για το καλό της ομάδας και την μετέπειτα βιωσιμότητα της. Θα έπρεπε να έχουμε δώσει χρόνο συμμετοχής στον Λίνο κι εφόσον έπαιζε τόσο καλά και δεν μπορούσαμε να τον κρατήσουμε στο ρόστερ μας, να τον παραχωρήσουμε με τον ίδιο, τουλάχιστον τρόπο, ώστε να κερδίσουμε-τσιμπήσουμε πάλι χρήματα (και όχι να φύγει για 1000!!! ευρώ) και ούτω καθεξής!!!

Είδες εσύ ή κάποιος άλλος, να σώζεται η ομάδα, να διορθώνεται η κατάσταση και να βρισκόμαστε στον σωστό δρόμο, μετά από όλες αυτές (αλλά και αντίστοιχες κινήσεις);

Άρα, είτε πάρουμε 100k είτε 500k από την πώληση του James ή οποιουδήποτε άλλου παίχτη μας, το μόνο σίγουρο ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι πως δεν θα κερδίσουμε κάτι ως ομάδα. Οι πράξεις, τόσα χρόνια, "μιλάνε" από μόνες τους.

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη. Άρα, ούτε καλό θα δει η ομάδα, από οικονομικής άποψης, ούτε από αγωνιστικής, αφού θα αποδυναμωθεί αισθητά (και μην μου πείτε πως "λαχεία" τύπου James, με αυτά τα χρήματα, βρίσκονται κάθε μέρα).
tuareg
το θεμα ειναι οτι φετος δε πας για τιποτα αγωνιστικα.
Το μονο που μπορει να κερδισεις με Τζειμς ειναι να κανεις την ομαδα ελκυστικη στο κοσμο ωστε να δημιουργηθουν οι προυποθεσεις να μεινει και του χρονου.Αν ο Δαμιανιδης δει οτι δεν υπαρχει φως στο διοικητικο θα πουλησει για το οποιο προσκαιρο οικονομικο κερδος.
gallistis
ουπς... smiley.gif smiley.gif

QUOTE(tuareg @ Jan 5 2012, 00:24 ) *
το θεμα ειναι οτι φετος δε πας για τιποτα αγωνιστικα.
Το μονο που μπορει να κερδισεις με Τζειμς ειναι να κανεις την ομαδα ελκυστικη στο κοσμο ωστε να δημιουργηθουν οι προυποθεσεις να μεινει και του χρονου.Αν ο Δαμιανιδης δει οτι δεν υπαρχει φως στο διοικητικο θα πουλησει για το οποιο προσκαιρο οικονομικο κερδος.



διαφωνω λιγο...με τους δυο της αθήνας να μην ειναι τα φοβητρα του παρελθόντος,κι εμάς απο ένα σημείο και μετά να ανεβαίνουμε με λιγη πιστη πολλα μπορούν να γίνουν...υπάρχει και η ευρώπη που τα πράγματα δεν ειναι απαγορευτικά
SteelGandalf
Φίλε gallisti ξανά γράψε το σχόλιο σου σχετικά με τους στόχους μας φέτος. Εγώ απλά το μετέφερα. Γιατί, κάνοντας edit, έσβησες και το συγκεκριμένο σχόλιο σου; smile.gif

Συμφωνώ πάντως μαζί σου. Φέτος πρέπει να προσπαθήσεις για το καλύτερο δυνατό, ό,τι κι αν είναι αυτό. Πρώτη φορά, μετά από πολλά χρόνια, υπάρχει αγωνιστική προοπτική κι ελπίδα για κάτι καλό. Δεν συνεπάγεται βέβαια αυτό πως θα υπάρξει και ανάλογη επιτυχία. Βγάζει όμως υγεία. Αυτό είναι το πρώτο που μπορεί να φέρει τον κόσμο στο γήπεδο.

Το ακριβώς ανάποδο συμβαίνει στο ποδόσφαιρο κι ο κόσμος έχει αηδιάσει...
gallistis
QUOTE(SteelGandalf @ Jan 5 2012, 00:42 ) *
Φίλε gallisti ξανά γράψε το σχόλιο σου σχετικά με τους στόχους μας φέτος. Εγώ απλά το μετέφερα. Γιατί, κάνοντας edit, έσβησες και το συγκεκριμένο σχόλιο σου; smile.gif

Συμφωνώ πάντως μαζί σου. Φέτος πρέπει να προσπαθήσεις για το καλύτερο δυνατό, ό,τι κι αν είναι αυτό. Πρώτη φορά, μετά από πολλά χρόνια, υπάρχει αγωνιστική προοπτική κι ελπίδα για κάτι καλό. Δεν συνεπάγεται βέβαια αυτό πως θα υπάρξει και ανάλογη επιτυχία. Βγάζει όμως υγεία. Αυτό είναι το πρώτο που μπορεί να φέρει τον κόσμο στο γήπεδο.

Το ακριβώς ανάποδο συμβαίνει στο ποδόσφαιρο κι ο κόσμος έχει αηδιάσει...


έλα ντε, ουτε εγώ ξέρω πως τα κατάφερα smiley.gif smiley.gif

οπως τα λες, υπάρχει μια προοπτικη με καλούς και εντυπωσιακους παίχτες, με καλο μπάσκετ σε αρκετά διαστήματα,με κάποιους πιο έμπειρους που δεν ενόχλουν όμως,που προσπάθουν...μακάρι να γυρίσει ο κόσμος,δείχνωντας αναγνωριση στη προσπαθεια...οσο για την υγιεια που λες, ναι υπάρχει αλλά σε αγωνιστικό επιπεδο...γιατί σε διοικητικό τα έχουμε πει

όσο για το ποδόσφαιρο (γι..α το οποιο δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα), θα ξυπνήσουν κι εκεί κάποια στιγμή...με όλους θα γίνει, ήδη έχει αρχισει να γίνεται σε κάποιες ομάδες αναγκαστικά...είχαν τον κόκε που έτρεχε στο καζίνο και δεν τον ενδιέφερε τιποτε άλλο...άντι να βάλουν μυαλο πάνε και χρυσοπληρώνουν τον καστιγιο...σε τόσες ομάδες ήταν, στον άρη θα έστρωνε? μεγαλοπιάστηκαν και τωρα τρέχουμε όλοι μαζί
SteelGandalf
Ακριβώς. Όταν μίλησα εγώ για υγεία στο μπασκετικό τμήμα, αναφερόμουν μόνο στο αγωνιστικό κομμάτι (προπονητικό τιμ, παίχτες κλπ.). Αυτό δεν συμβαίνει στο ποδόσφαιρο, δυστυχώς, οπότε τα πράγματα, μοιραία, έχουν πάρει αυτή την τροπή.

Οι διοικήσεις και των δύο τμημάτων, έχουν σοβαρά προβλήματα και μόνο υγεία δεν βγάζουν.

Κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας...
ViC
QUOTE(SteelGandalf @ Jan 5 2012, 00:06 ) *
Εδώ είναι που διαφωνώ κάθετα. Δεν θα "τσιμπήσουμε" τίποτα εμείς (κι όταν λέω εμείς, δεν εννοώ, φυσικά, εμένα κι εσένα). Αν συνέβαινε αυτό (δηλαδή "τσιμπούσαμε"), τότε θα έπρεπε να είμαστε μια χαρά με την πώληση του 1M euros από τον Παπανικολάου, που τότε με στόμφο διατυμπάνιζαν, πως ήταν μονόδρομος η παραχώρηση του για το καλό της ομάδας και την μετέπειτα βιωσιμότητα της. Θα έπρεπε να έχουμε δώσει χρόνο συμμετοχής στον Λίνο κι εφόσον έπαιζε τόσο καλά και δεν μπορούσαμε να τον κρατήσουμε στο ρόστερ μας, να τον παραχωρήσουμε με τον ίδιο, τουλάχιστον τρόπο, ώστε να κερδίσουμε-τσιμπήσουμε πάλι χρήματα (και όχι να φύγει για 1000!!! ευρώ) και ούτω καθεξής!!!

Είδες εσύ ή κάποιος άλλος, να σώζεται η ομάδα, να διορθώνεται η κατάσταση και να βρισκόμαστε στον σωστό δρόμο, μετά από όλες αυτές (αλλά και αντίστοιχες κινήσεις);

Άρα, είτε πάρουμε 100k είτε 500k από την πώληση του James ή οποιουδήποτε άλλου παίχτη μας, το μόνο σίγουρο ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι πως δεν θα κερδίσουμε κάτι ως ομάδα. Οι πράξεις, τόσα χρόνια, "μιλάνε" από μόνες τους.

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη. Άρα, ούτε καλό θα δει η ομάδα, από οικονομικής άποψης, ούτε από αγωνιστικής, αφού θα αποδυναμωθεί αισθητά (και μην μου πείτε πως "λαχεία" τύπου James, με αυτά τα χρήματα, βρίσκονται κάθε μέρα).

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Απόλυτα όμως!
Απλώς στη βιασύνη μου έγραψα "να τσιμπήσουμε" αναφερόμενος στην ομάδα, ενώ στην πραγματικότητα το ταμείο της ομάδα πάλι άδειο θα είναι και τα λεφτά θα πάνε αλλού.
Τα έχω επισημάνει και παλιότερα αυτά που λες για Παπανικολάου και Χρυσικόπουλο.
Ξέρω και άλλη μια περίπτωση. Στην περσινή ομάδα νέων που πήρε το πρωτάθλημα στην Εύβοια (μαζί με τον Βεζένκοφ δηλαδή) έπαιζε ένα παλικάρι που τυχαίνει να το ξέρω. Ήταν το δεύτερο βιολί της ομάδας πίσω από το Βεζένκοφ και δεν ενδιαφέρθηκαν καν να τον κρατήσουν στην ομάδα. Και μιλάμε για άρρωστο Αριανάκι, μεγαλωμένο δίπλα στο Χαριλάου και καλούτσικο για την ηλικία του. Το δε Βεζένκοφ ήταν κι αυτόν να τον αφήσουν να φύγει και να πάει στην Αμερική και τον κρατήσανε μάλλον γιατί δε βρήκε κολλέγιο και γιατί το ρόστερ είχε αδειάσει επικίνδυνα. Αλλά εδώ άφησαν ολόκληρο Χρυσικόπουλο να φύγει τζάμπα, εκεί θα κολλήσουν...; γενικά κανένας προγραμματισμός...

αλλά όταν δεν παίρνεις παράδειγμα από τον Ηρακλή αυτά παθαίνεις... που έβγαλε Διαμαντίδη, Παπαδόπουλο, Χατζηβρέττα, Σοφοκλή και ενώ έπρεπε να έχει μέλλον για άλλα 10 χρόνια μόνο με αυτούς, τώρα χαροπαλεύει στα ερασιτεχνικά... πάμε καλά........
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr)
Το άδειο Παλέ είναι θέμα επιλογής και προτίμησης

Ότι και να γραφτεί, ότι και να ειπωθεί από τα μέσα ενημέρωσης, από τη διοίκηση, τον Αλεξανδρή ή τους παίκτες, το μπάσκετ έχει βγει από το DNA της πλειοψηφίας του κόσμου της ομάδας. Δεν έχει να κάνει η προσέλευση στο γήπεδο ούτε με την οικονομική κρίση, ούτε με την απογοήτευση από τις αποτυχίες. Έχει να κάνει καθαρά με προτίμηση και επιλογή.

Η οικονομική κρίση είναι μια αιτία, αλλά όχι ο λόγος. Είναι μια πολύ καλή και σεβαστή δικαιολογία. Ο υπογραφών είναι απλήρωτος επί μήνες, χωρίς δώρο Χριστουγέννων και νιώθει πολύ καλά την κρίση. Αντιλαμβάνεται, όμως, ότι τα 24 ευρώ για τα τρία ευρωπαϊκά παιχνίδια είναι ένα ποσό που μπορεί να δώσει για να δει αγώνες επιπέδου Ευρωλίγκας, αρκεί να το θέλει.

Η πλειοψηφία του κόσμου του Άρη δεν θέλει να δει μπάσκετ, έχει... ξεμάθει να βλέπει μπάσκετ, δεν είναι πια μπασκετικός. Είναι ποδοσφαιρικός. Τον διαχωρισμό δεν τον κάνει ο υπογράφων, αλλά ο ίδιος ο κόσμος με την στάση του. Προτιμάει το ποδόσφαιρο. Τόσο απλά, τόσο ξεκάθαρα. Το αν φέτος δεν πάει τόσο πολύ στη μπάλα, επειδή υπάρχει η κρίση είναι άλλο ζητούμενο.
Ο κόσμος του Άρη δεν πάει στο μπάσκετ όχι γιατί "δεν γουστάρει τον Δαμιανίδη". Σαφώς και σε πολύ κόσμο η φιγούρα του προέδρου της ΚΑΕ δεν είναι αρεστή, σαφώς και έχει κάνει λάθη, αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν πάει η πλειοψηφία του κόσμου στο γήπεδο.

Στον πολύ κόσμο δεν αρέσει το μπάσκετ. Το Αλεξάνδρειο δεν είναι γεμάτο όχι τώρα που η ομάδα δεν πάει καλά και έχει "συρρικνωθεί" οικονομικά και διοικητικά, αλλά τότε που η ομάδα για έναν αγώνα έχανε μια θέση στους "οχτώ" της Ευρωλίγκας. Η ομάδα έχει "συρρικνωθεί" γιατί οι μέτοχοι αποφάσισαν να φύγουν από την ομάδα επειδή μάλωσαν με έναν "υπάλληλο" τους όταν η ομάδα ήταν στο Top16 της Ευρωλίγκας και σήμερα πληρώνουν στην ΠΑΕ πολλαπλάσια χρήματα από ότι είναι το μπάτζετ της ομάδας μπάσκετ φέτος. Ο καθένας κάνει ότι θέλει τα χρήματά του, ουδείς έχει το δικαίωμα να πει το παραμικρό, αλλά όταν οι ενέργειες γίνονται με βάση τους προσωπικούς εγωισμούς, τότε κανένας Άρης δεν είναι πάνω από όλους.
Χθες στο Παλέ κόπηκαν κάτι παραπάνω από 500 εισιτήρια. Είναι νούμερο που τιμάει αυτό την ιστορία της ομάδας και πολύ περισσότερο την ιστορία του κόσμου του Άρη που έχει χτιστεί εδώ και δεκαετίες εντός κι εκτός Ελλάδας; Είναι νούμερο που αντικατοπτρίζει όλα τα σχόλια που ακούγονται δεξιά κι αριστερά στην οικογένεια του Άρη γι' αυτήν την ομάδα;

Μπορεί το Αλεξάνδρειο να γεμίσει στους αγώνες με Κίμκι, Βιλερμπάν και Ντόνετσκ; Η ΚΑΕ έχει εκδώσει 10.000 πακέτα εισιτηρίων για τα τρία ευρωπαϊκα ματς στο Γιούροκαπ. Αν πουληθούν τα μισά θα βάλει στα ταμεία της 120.000 ευρώ, ποσό που αντιστοιχεί σε τρία μηνιάτικα παικτών. Μαζί με την δόσεις των τηλεοπτικών η χρονιά θα βγει ξεκούραστα κι ωραία και θα μπορέσει η ομάδα να αρχίσει να καλύπτει και υποχρεώσεις από τα περασμένα χρόνια. Το πακέτο των 24 ευρώ δεν πρέπει να το αγοράσει κανένας που απλά... λυπάται το τμήμα μπάσκετ. Θα το αγοράσει αυτός που γουστάρει να πάει να δει μπάσκετ, να δει μια ομάδα που ματώνει τη φανέλα στο παρκέ, που χάνει, αλλά ξέρουν όλοι ότι τα δίνει όλα, που βγάζει στο παρκέ όλα όσα θέλει να δει ο αρειανός οπαδός. Το αν αξίζει ή όχι δεν θα το πει κανένας σε κανέναν εκτός από τους ίδιους. Το έκανε χθες ο Αλεξανδρής, γιατί το νιώθει.

Ο Άρης δεν θέλησε να κοροιδέψει τον κόσμο του το καλοκαίρι. Θα μπορούσε να φέρει έναν Μαγκέτι για μερικές μέρες και να κάνει ένα σόου μπας και πάρει μερικά διαρκείας παραπάνω, αλλά δεν το έκανε. Πήρε παίκτες για να "χτίσει" ή για να μπορεί να επιβιώσει οικονομικά.

Έφαγε σφαλιάρες, αλλά είναι όρθιος και αρχίζει να στηλώνει τα πόδια στο έδαφος, την ώρα που ο αντίπαλός του πέρσι για την θέση στην Ευρωλίγκα έχασε παίκτη, είναι έτοιμος να χάσει κι άλλους, παραπαίει αγωνιστικά, μόλις μια βδομάδα μετά τη νίκη του επί του Άρη και ο προπονητής του δηλώνει αρχές του 2012 ότι είναι περιττό να μιλάει για στόχους!


Άρθρο από τον Γιώργο Συρίδη

Συμφωνώ σε όλα όσα αναφέρει ο δημοσιογράφος, έχοντας μόνο μία ένσταση. Αυτή αφορά το κατά πόσο ο κόσμος του Άρη θέλει ή γουστάρει, αν προτιμάτε, να βλέπει μπάσκετ. Υπάρχει μία σημαντική διαφορά-παράμετρος, η οποία πρέπει να λαμβάνεται κάθε φορά σοβαρά υπόψην οποιουδήποτε αναφέρεται στα δύο συγκεκριμένα τμήματα.

Ο μπασκετικός Άρης, είναι μια ομάδα "γεμάτη" τίτλους και διακρίσεις, σε αντίθεση με τον ποδοσφαιρικό. Βέβαια, θα μου πει κάποιος, έχουν περάσει 21 χρόνια από το τελευταίο πρωτάθλημα (στο μπάσκετ), αλλά τίτλους η ομάδα, είτε κύπελλα είτε Ευρωπαϊκά, έχει κατακτήσει και πολύ πιο πρόσφατα. Όχι πως "χορταίνονται" και ειδικά στο μπάσκετ, ο κόσμος του Άρη είχε, έχει και θα έχει έναν μεγάλο "καημό". Την κατάκτηση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης (άλλοτε ονόματι κύπελλο πρωταθλητριών, τώρα Euroleague και ποιος ξέρει πως θα λέγεται στο μέλλον, εφόσον εξακολουθεί να υπάρχει ο θεσμός).

Στο ποδόσφαιρο όμως, ο κόσμος δεν έχει δει τίποτα. Και όταν λέω τίποτα, το εννοώ. Το 1970 είναι πολύ πίσω στο χρόνο και οι περισσότεροι από μας, είτε δεν το πρόλαβαν (όπως ο γράφων) είτε δεν το θυμούνται, αλλά όλοι μας σίγουρα διψάμε για τίτλο. Αυτός είναι, κυρίως (κατά τη γνώμη μου) ο λόγος που πολύς κόσμος προτιμά το ποδόσφαιρο. Το "όσο μας πληγώνεις, τόσο μας πορώνεις" έχει βάση και μάλιστα μεγάλη.

Η συγκεκριμένη μου άποψη, πηγάζει σε μεγάλο βαθμό και από τα δικά μου συναισθήματα. Νοσταλγώ, όσο τίποτε, τα χρόνια της Αυτοκρατορείας μας (ήμουν πολύ μικρός τότε και, δυστυχώς, δεν με πήγαν ποτέ σε ένα παιχνίδι του Άρη στο Παλέ, παρόλο που η πόλη μου, τα Γιαννιτσά του νομού Πέλλας, είναι πολύ κοντά στην Θεσσαλονίκη) και θα ήθελα πολύ να ξανά έρθουν ανάλογες στιγμές στο μπάσκετ. Θεωρώ μάλιστα πως αν ο μισός κόσμος που πηγαίνει στο ποδόσφαιρο, το επιθυμούσε, θα μπορούσε ο Άρης να βρισκόταν σε άλλο επίπεδο, από όλες τις απόψεις, στο μπάσκετ ακόμη και με όλες τις τρέχουσες (κρίση, απουσία μεγαλοεπενδυτών κλπ.) δεδομένες αρνητικές καταστάσεις.

Δεν παύω όμως να θέλω να δω και το ποδοσφαιρικό τμήμα της ομάδας μου, να διαπρέπει. Ειδικά όταν βλέπω πως υπάρχουν οι δυνατότητες (ποιος μπορεί να ξεχάσει το πρόσφατο παρελθόν, ειδικά στην Ευρώπη, με αποκορύφωμα την περσινή χρονιά και την εκπληκτική παρουσία μας στη διοργάνωση του Europa League).

Το ποδόσφαιρο, χωρίς αμφιβολία, είναι περισσότερο λαϊκό άθλημα. Απευθύνεται σε ευρείες μάζες, αλλά δεν δέχομαι πως ο κόσμος του Άρη δεν ενδιαφέρεται εξίσου και για το μπάσκετ. Είναι όμως και πολύ απογοητευμένος από το συγκεκριμένο τμήμα. Τα χρόνια τα καλά, δεν φρόντισε κανείς από τους τότε διοικούντες για το μέλλον της ομάδας μας. Για ένα γήπεδο, για να βάλει τις βάσεις για να πρωταγωνιστεί ο Άρης, σε όλα τα επίπεδα, για πολλά χρόνια. Εντάξει, ξέρω πως όλα αυτά που λέω είναι θεωρητικά και δύσκολα στην πράξη, αλλά ξέρω επίσης πως οι περισσότεροι που ασχολούνταν τότε με τον μπασκετικό Άρη, το έκαναν περισσότερο για να πάρουν λάμψη από τον Αυτοκράτορα, παρά για να τον βοηθήσουν.

Αυτή είναι η πραγματικότητα. Μακάρι να μπορούσα να τον βοηθήσω να μπει σε έναν σωστό δρόμο. Δυστυχώς δεν νομίζω πως μπορώ, αλλά και να μπορώ με κάποιον τρόπο, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τον τρόπο αυτό (και σίγουρα αυτός δεν έχει να κάνει με ένα εισιτήριο διαρκείας, αν και θα ήταν μια βοήθεια και αυτή, όχι όμως σαν και αυτή που πραγματικά φαντάζομαι και θέλω για τον Άρη μου).

Όλα ξεκινούν από την διοίκηση και την οργάνωση ενός συλλόγου και δυστυχώς, ο Άρης μας δεν διοικείται από ανθρώπους οι οποίοι να έχουν λαϊκό έρισμα, το οποίο να έχει αποκτηθεί από την έμπρακτη αγάπη τους για το σύλλογο, μια αγάπη αγνή, βάσει της οποίας θα διασφαλίζονταν το καλό του συλλόγου μας.

Είμαι, λοιπόν, βέβαιος πως σαν κι εμένα θα υπάρχουν χιλιάδες ακόμη φίλοι της ομάδας αυτής με το ίδιο σκεπτικό. Τι να τους πεις όλους αυτούς; Πηγαίνετε στο γήπεδο και ενισχύστε τον Άρη; Αυτό θα ήταν το πιο λογικό και σωστό για την ομάδα μας. Αν όμως σου πουν, τον Άρη θα βοηθήσουμε ή όσους, στην πλάτη του, τόσα χρόνια θησαυρίζουν, τι θα τους απαντήσεις τότε;

Υ.Γ. Συγγνώμη για τα πολλά λόγια...
tuareg
το ποδοσφαιρο δε το χουμε σα συλλογος,δε μας παει...τελος....
Στο ονομα του οραματος για ενα τιτλο στο ποδοσφαιρο εδω και 40 χρονια ο κοσμος του Αρη μαζι με τους επισημου φορεις του συλλογου γυρισαν τη πλατη στο τμημα στο οποιο ο συλλογος οφειλει το οτι δεν ειναι κατι αναλογο του Πανιωνιου και του Ηρακλη,τη στιγμη που βρισκοταν (το μπασκετ) στο καλυτερο πικ της δεκαετιας.
Θυμιζω οτι το καλοκαιρι του 07 με ενα σουτ απο το τελικο,τοπ 16 ευρωλιγκα (και χαμενη ευκαιρια για τοπ 8 για3 σουτ) και μπατζετ 4 μυριων εν'οψη 07-08 δε πουλησαμε ουτε 1000 διαρκειας.
Αντιθετα δειξαμε ποσο πανηγυρτζιδες ειμαστε σα λαος στα αεροδρομια Αμπρεου και Γκρασια που φαγαμε το παπα για να πουληθουν τα διαρκειας.
Υβρις στην ιστορια που τωρα τη λουζομαστε και στα δυο τμηματα.
ViC
στο καλό και να μας γράφεις...

http://www.superbasket.gr/permalink/153558.html
tuareg
QUOTE (ViC @ Jan 10 2012, 15:17 ) *
στο καλό και να μας γράφεις...

http://www.superbasket.gr/permalink/153558.html


απαντηση απο Γεωργουλη και ξεκατινιασμα....

http://www.athlitikanea.gr/index.php/%CE%9...D%E2%80%A6.html
tuareg
δυο αρθρα ενδεικτικα της καταστασης

http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/i...da-se-10-hronia

http://www.sday.gr/Articles/Nikos-Papadogi...E%B1%CF%82.aspx

φυγε ρε καρκινε.....φυγε πια.......
SteelGandalf
Ανατριχιαστικά και τα δύο άρθρα...

Αυτή είναι η κατάντια μας και, αν και το έχω πει κατ' επανάληψη, δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος για το αν υπάρχει τρόπος να ξεφύγουμε από το μοιραίο.
38aris
Η υπόθεση δεν είναι φετινή ούτε αφορά πρόσφατο γεγονός...Απλά τώρα διέρρευσαν τα στοιχεία και μάλιστα , δυστυχώς για τους πρωταγωνιστές, τα έμαθαν πρώτοι οι οπαδοί της ομάδας αυτής!
Ο λόγος για την μεταγραφή-πριν από λίγα χρόνια -αθλητή ομάδας μπάσκετ της Α1, από τις πλέον ιστορικές, που στο παρελθόν μονοπωλούσε τις διακρίσεις, στο εξωτερικό.
Το ποσό ιδαίτερα μεγάλο ακόμα και για τα πρόσφατα δεδομένα του ελληνικού μπάσκετ που τα τελευταία χρόνια η αλήθεια είναι ότι δεν περνάει-αν εξαιρέσουμε τους Παναθηναικό και Ολυμπιακό- τις καλύτερες του μέρες.
Το πρόβλημα ξεκινάει από τη στιγμή που αποκαλύφθηκε ότι τα χρήματα από την μεταγραφή του αθλητή δεν μπήκαν ποτέ στα ταμεία του ιστορικού συλλόγου-που ήδη έχει ένα σημαντικό άνοιγμα εκατομμυρίων ευρώ...-αλλά όπως όλα δείχνουν πήγαν στις τσέπες δύο διοικητικών παραγόντων του, ο ένας εκ των οποίων μάλιστα πλέον δεν συμμετέχει πια στην διοίκηση της εν λόγω ΚΑΕ
Το γεγονός αποκαλύφθηκε πρόσφατα και μάλιστα ο ένας εκ των δύο...έγινε αποδέκτης μιας, ας πούμε όχι και τόσο ευγενικής αντιμετώπισης από μερίδα οργανωμένων οπαδών του συλλόγου και σύντομα θα πληροφορηθείτε την "διάθεσή" του να αποχωρήσει από τα κοινά αυτής της ΚΑΕ!
Πλέον πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό, αντιμετωπίζει και το άλλο-τέως πια- μεγάλο διοικητικό στέλεχος αυτής της ΚΑΕ, καθώς η πίεση από τους οπαδούς που έμαθαν για την κομπίνα, είναι μεγάλη για να επιστραφεί το ποσό που αγίζει το ένα εκατομμύριο ευρώ και από τους δύο, στα ταμεία του συλλόγου.
Λεπτομέρειες λίαν συντόμως...
Πηγή difernews.gr

Ποιά ομάδα να είναι?
Βοήθεια:Πάνω από το άρθρο έχει φοτο του Μάσει...
ViC
QUOTE(38aris @ Jan 31 2012, 17:03 ) *
Η υπόθεση δεν είναι φετινή ούτε αφορά πρόσφατο γεγονός...Απλά τώρα διέρρευσαν τα στοιχεία και μάλιστα , δυστυχώς για τους πρωταγωνιστές, τα έμαθαν πρώτοι οι οπαδοί της ομάδας αυτής!
Ο λόγος για την μεταγραφή-πριν από λίγα χρόνια -αθλητή ομάδας μπάσκετ της Α1, από τις πλέον ιστορικές, που στο παρελθόν μονοπωλούσε τις διακρίσεις, στο εξωτερικό.
Το ποσό ιδαίτερα μεγάλο ακόμα και για τα πρόσφατα δεδομένα του ελληνικού μπάσκετ που τα τελευταία χρόνια η αλήθεια είναι ότι δεν περνάει-αν εξαιρέσουμε τους Παναθηναικό και Ολυμπιακό- τις καλύτερες του μέρες.
Το πρόβλημα ξεκινάει από τη στιγμή που αποκαλύφθηκε ότι τα χρήματα από την μεταγραφή του αθλητή δεν μπήκαν ποτέ στα ταμεία του ιστορικού συλλόγου-που ήδη έχει ένα σημαντικό άνοιγμα εκατομμυρίων ευρώ...-αλλά όπως όλα δείχνουν πήγαν στις τσέπες δύο διοικητικών παραγόντων του, ο ένας εκ των οποίων μάλιστα πλέον δεν συμμετέχει πια στην διοίκηση της εν λόγω ΚΑΕ
Το γεγονός αποκαλύφθηκε πρόσφατα και μάλιστα ο ένας εκ των δύο...έγινε αποδέκτης μιας, ας πούμε όχι και τόσο ευγενικής αντιμετώπισης από μερίδα οργανωμένων οπαδών του συλλόγου και σύντομα θα πληροφορηθείτε την "διάθεσή" του να αποχωρήσει από τα κοινά αυτής της ΚΑΕ!
Πλέον πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό, αντιμετωπίζει και το άλλο-τέως πια- μεγάλο διοικητικό στέλεχος αυτής της ΚΑΕ, καθώς η πίεση από τους οπαδούς που έμαθαν για την κομπίνα, είναι μεγάλη για να επιστραφεί το ποσό που αγίζει το ένα εκατομμύριο ευρώ και από τους δύο, στα ταμεία του συλλόγου.
Λεπτομέρειες λίαν συντόμως...
Πηγή difernews.gr

Ποιά ομάδα να είναι?
Βοήθεια:Πάνω από το άρθρο έχει φοτο του Μάσει...

με τον διευθύνοντα σύμβουλο της καρδιάς μας, τίποτα δεν αποκλείεται!
kolimvitis
Αρνήθηκαν Γεωργούλης, Ράσογλου να μπουν στην επιτροπή!

Ο ορισμός μας αυτός έγινε, ενώ αρνηθήκαμε τη συμμετοχή μας, εντελώς αυθαίρετα και αποτελεί συμπεριφορά αντιδημοκρατική που μας εξέπληξε δυσάρεστα. Αρνηθήκαμε τη δική μας συμμετοχή για συγκεκριμένους ουσιαστικούς λόγους, λίγο-πολύ γνωστούς στην «αρειανή οικογένεια», και δεν θα εξαναγκαζόμασταν στην παρούσα επιστολή αν παρά την άρνησή μας δεν είχε εκδοθεί ανακοίνωση που συμπεριλαμβάνει τα ονόματά μας. Δεν θέλουμε να πιστέψουμε ότι η ανάμειξη αυτή του ονόματός μας θα μπορούσε να περιέχει και κάποιου είδους «στόχευσή» μας.


Κύριε Τζεβελέκη μας κοροϊδεύετε; Λόγια του αέρα πάλι... Η επιστολή Τζεβελέκη για τη λύση στην ΚΑΕ!!!


Δαμιανίδης: "Τρομερά σοβαρή η κατάσταση, έτσι να την αντιμετωπίσουμε":

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ Άρης διέψευσε ότι το χρέος της ΚΑΕ είναι πέντε εκατομμύρια ευρώ, όπως ευρέως έχει διαδοθεί τελευταία και τόνισε πως τα χρέη προς το δημόσιο είναι σήμερα σχεδόν 1,3 εκατ. ευρώ, το οποίο θα δίνεται σε (τουλάχιστον) 48 δόσεις.


Δεν μας είπε όμως, πόσα είναι τα χρέη προς τρίτους; Και ποιος δημιούργησε αυτό το χρέος προς το δημόσιο; Για όλα πάλι φταίει η κρίση και ο κακός ο κόσμος που δεν έρχεται στο γήπεδο;

Πραγματικά μετά από τη σημερινά μέρα δεν ξέρω γιατί να ασχολούμαστε με τον Άρη ενώ αυτή μας κοροϊδεύουν καθημερινά.
kolimvitis
ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ...

Γράφει ο Νίκος Χασόπουλος:
http://www.basketplus.gr/index.php?option=...&Itemid=151
1) πόσο διαχειρίσιμο είναι το χρέος;
2) γιατί κάποιοι ισχυρίζονται ότι δεν ''βγαίνουν'' στο φώς όλες οι οφειλές;
3) τι γίνεται με τις οφειλές σε Ελληνες παίκτες και τις προσφυγές τους;
4) τι γίνεται με την απαγόρευση της FIBA για μεταγγραφές;
5) γιατί εξαφανίστηκαν οι υπόλοιποι '' συνομιλητές'' του κυρίου Γεωργούλη;
6) γιατί συνεχίζουν την σιωπή η Γένεσις και η Σάρισα;
7) όποιος δημιούργησε τα χρέη δεν πρέπει να υποστεί και τις συνέπειες;
8) τι κρύβεται πίσω από την άρνηση ορισμένων ώστε να δούμε διοίκηση Πρωτοδικείου;
9) γιατί όλα αυτά τα χρόνια η ΚΑΕ δεν οργανώθηκε στελεχιακά έτσι ώστε να μην είναι Διοίκηση του ΕΝΟΣ ,γιατί η καταστροφή έρχεται πάντα από παντογνώστες;
10) ο Α.Σ ΑΡΗΣ γιατί δεν επεμβαίνει;
11) τι εγινε με την περίπτωση Χρυσικόπουλου και πώς θα αποφύγουμε το ίδιο πρόβλημα με Μποχωρίδη – Βεζένκωφ και πιθανόν και με άλλους ''μικρούς'';

ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ...Να φύγει ή όχι ο Δαμιανίδης??? Και αν φύγει , ποιος θα "μαζεύει" τους σουπεράδες??? Και ποιός πρέπει να τον αντικαταστήσει??? (ίσως το πιο κρίσιμο ερώτημα)...
SteelGandalf
Πολύ καλές οι ερωτήσεις σου φίλε μου, αλλά θα πρέπει να απαντηθούν μόνο από αρμόδια κι έμπειστα χείλη.

Το να πει ο καθένας μας την γνώμη του, μη γνωρίζοντας πρόσωπα-πράγματα-καταστάσεις, δεν θα οδηγήσει στη λύση του προβλήματος.
SteelGandalf
QUOTE(www.athlitikanea.gr)
Νέα διοίκηση μέσω Πρωτοδικείου

Με τις... ευλογίες ΓΕΝΕΣΙΣ και ΣΑΡΙΣΑ το νέο συμβούλιο της ΚΑΕ

Ένα βήμα πριν τον γκρεμό για το τμήμα μπάσκετ ο κύκλος επαφών του Λευτέρη Αρβανίτη φαίνεται να δημιουργεί ικανές συνθήκες και το απαραίτητο κλίμα για μια λύση μέσω συστράτευσης γνωστών Αρειανών.

Η ΓΕΝΕΣΙΣ έχει συγκατανεύσει, μέλος ή και μέλη της θα συμμετάσχουν στο σχήμα που θα προταθεί και εν συνεχεία θα εγκριθεί μέσω πρωτοδικείου. Τελικά τα μέλη της ΣΑΡΙΣΑ αποφάσισαν να βάλουν και αυτά «πλάτη», να υπάρχει και δικός τους εκπρόσωπος στο νέο διοικητικό σχήμα. Σε αυτό θα μετέχει και ο Λευτέρης Αρβανίτης, όχι όμως ως εκπρόσωπος του ΑΣ. Από την διοίκηση του Ερασιτέχνη θα οριστεί άλλος εκπρόσωπος, ενώ αναμένεται άμεσα και αυτή η ανάκληση του νυν εκπροσώπου του ΑΣ στο συμβούλιο της ΚΑΕ, του κ. Οικονόμου, προκειμένου να δρομολογηθούν οι εξελίξεις.

Χωρίς τον νυν πρόεδρο

Παραμένει μεγάλο ερωτηματικό η στάση του Θ. Τζεβελέκη. Αν θα επιμείνει στην μέχρι τώρα στάση του, αν θα συνεχίσει να θέτει προσκόμματα και αντιρρήσεις στις εξελίξεις, στηρίζοντας έτσι τις μεθοδεύσεις του νυν προέδρου. Για τον Γιάννη Δαμιανίδη προκύπτει, σχεδόν σαν όρος, από όλες τις πλευρές πως δεν μπορεί να συνεχίσει να εμπλέκεται με την ΚΑΕ.


Άντε να δούμε, μπας και φανεί φως στην άκρη του τούνελ...
Zoys
Ο μεγάλος Νικ τονίζει για άλλη μια φορά (δέκατη τέταρτη νομίζω) ότι δεν επιθυμεί να εμπλακεί με τα διοικητικά του Άρη.

QUOTE
Ο "θρύλος" του ελληνικού -και όχι μόνο- μπάσκετ μίλησε στον τηλεοπτικό σταθμό της Θεσσαλονίκης "Europe 1" με αφορμή τα 98α γενέθλια των "κιτρίνων", αναφερόμενος στην αγάπη που έτρεφαν στον Άρη στα χρόνια της δόξας του όλοι οι φίλαθλοι ανεξαρτήτως ομάδας, ενώ παράλληλα τόνισε πως δεν ταιριάζει στο στυλ του η ενασχόληση με τα διοικητικά.

Για την επιλογή του να αγωνιστεί στον Άρη: "Δεν μετανιώνω για τον Άρη, και πάλι αν ξανάρχιζα την καριέρα μου στον Άρη θα πήγαινα! Όταν ήρθα από την Αμερική πίστευα ότι μπορούσα να τα καταφέρω. Δεν το λέω για να μιλήσω για τον εαυτό μου, όλοι ξέρουν τι άνθρωπος είμαι, αλλά πίστευα ότι μπορούσα να πετύχω".

Για την προσπάθεια του Άρη στα χρόνια της "αυτοκρατορίας" του: "Θέλαμε να πάρουμε το Πρωταθλητριών, παλέψαμε, αλλά και μόνο που κάθε Πέμπτη δεν κυκλοφορούσε κανείς στην Ελλάδα είναι για εμάς μεγάλη επιτυχία και δικαίωση. Η αγάπη του κόσμου, όλων των φιλάθλων, όλων των ομάδων, είναι για εμάς η μεγάλη ανταμοιβή μέχρι και τώρα".

Για την κατάσταση που επικρατεί στον σύγχρονο Άρη: "Δυστυχώς ή ευτυχώς, το μπάσκετ είναι επάγγελμα. Για να πάρεις καλούς παίκτες πρέπει να έχεις χρήματα. Έτσι είναι λογικό να έχουν αποδυναμωθεί οι ομάδες μας. Πρέπει οι ομάδες να έχουν τη βάση για να βγάζουν τους δικούς τους παίκτες, αλλά θα πρέπει να υπάρχει και μια οικονομική δυνατότητα για να πάρεις καλούς παίκτες και να κοιτάξεις στα μάτια τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό'.

Για την άρνησή του να εμπλακεί στα διοικητικά του Άρη: "Εγώ ήμουν αθλητής, και στη νοοτροπία μένω αθλητής. Δεν με συγκινεί να ασχοληθώ με τα διοικητικά, δεν είναι κάτι που μου ταιριάζει. Να είναι ο κόσμος δίπλα στην ομάδα, εύχομαι χρόνια πολλά και καλή επιτυχία σε όλα τα τμήματα".

Πηγή: superbasket.gr
ViC
μην τα λέμε και τα ξαναλέμε. Ο Γκάλης εκτός από σπουδαίος αθλητής είναι και έξυπνος άνθρωπος. Δε θα έμπλεκε ποτέ με τα πίτουρα γιατί θα τον έτρωγαν οι κότες... Και στην τελική γιατί να αναλάμβανε τώρα; Για να ξεπληρώσει τα χρέη και τα λάθη των προηγούμενων; Γιατί εντάξει, φαντάζομαι ότι όση οικονομική άνεση κι αν έχει, δεν είναι και κανένας δισεκατομυριούχος να μην του λείψουν τα 5 εκατομμύρια που χρειάζεται ο Άρης για να γίνει σοβαρή ομάδα. Όπως λέει κι αυτός:

"Δυστυχώς ή ευτυχώς, το μπάσκετ είναι επάγγελμα. Για να πάρεις καλούς παίκτες πρέπει να έχεις χρήματα. Έτσι είναι λογικό να έχουν αποδυναμωθεί οι ομάδες μας. Πρέπει οι ομάδες να έχουν τη βάση για να βγάζουν τους δικούς τους παίκτες, αλλά θα πρέπει να υπάρχει και μια οικονομική δυνατότητα για να πάρεις καλούς παίκτες και να κοιτάξεις στα μάτια τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό"
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr)
ΓΕΝΕΣΙΣ και Ερασιτέχνης ζήτησαν εγγράφως την παραίτηση Δαμιανίδη!

Έγγραφο με το οποίο ζητούν από τον Γιάννη Δαμιανίδη την παραίτησή του από την προεδρία της ΚΑΕ και της ΓΕΝΕΣΙΣ μέσα στο επόμενο τριήμερο έστειλαν τα μέλη της μεγαλομετόχου εταιρείας και ο Ερασιτέχνης Άρης!

Το συγκεκριμένο έγγραφο υπογράφεται από όλα τα μέλη της ΓΕΝΕΣΙΣ και τον πρόεδρο του ΑΣ Άρη, Νίκο Παπαδόπουλο. Ουσιαστικά είναι αυτό που αναμενόταν να γίνει στις 7 Μαϊου στη γενική συνέλευση των μετόχων της ΚΑΕ, αλλά έγινε πιο νωρίς, γιατί πρέπει να επισπευθούν οι διαδικασίες.

Από εδώ και πέρα, σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις η ΚΑΕ αλλάζει σελίδα, αφού η παραίτηση του Γιάννη Δαμιανίδη είναι κάτι που θα γίνει, όπως και ο ίδιος έχει τονίσει κατ' επανάληψη.

Εντός της ημέρας ο πρόεδρος της ΚΑΕ θα στείλει εγγράφως την απάντησή του στα μέλη της ΓΕΝΕΣΙΣ και στον πρόεδρο του Ερασιτέχνη, Νίκο Παπαδόπουλο.


Άντε και πείτε πως παραιτήθηκε. Τα χρέη της ομάδας, από τις περιόδους που βρίσκεται σε αυτό το πόστο ο συγκεκριμένος άνθρωπος, ποιος θα τα αναλάβει;
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr)
Αρβανίτης: "Συσπειρωμένοι στην ιδέα του Άρη"

Ενότητα, συσπείρωση ζήτησε από τους φιλάθλους του Άρη ο Λευτέρης Αρβανίτης, ευχαριστώντας και τους μετόχους για την εμπιστοσύνη που του έδειξαν να διαδεχθεί τον Γιάννη Δαμιανίδη σε μια δύσκολη κατάσταση.

Ο Λευτέρης Αρβανίτης τόνισε στις δηλώσεις του πως "τα χρέη είναι πάρα πολύ μεγάλα και η κατάσταση που αντιμετωπίζει η ΚΑΕ Άρης είναι πολύ δύσκολη. Θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί να βρούμε λύσεις προκειμένου η ομάδα σταδιακά να μπορέσει να αποπληρώσει τα χρέη της. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους μετόχους που έδειξαν εμπιστοσύνη στην πρόταση που κατέθεσα για τη συγκρότηση διοίκησης Πρωτοδικείου και εκεί που θα ήθελα να σταθώ είναι πως για να μπορέσει η ΚΑΕ να λύσει τα προβλήματα της και να βρεθεί στον δρόμο των επιτυχιών θα πρέπει όλοι μαζί οι Αρειανοί ενωμένοι και συσπειρωμένοι πάνω στην ιδέα που λέγεται Άρης να βοηθήσουμε τη νέα διοίκηση και τους παράγοντες της να λύσουν αυτά τα μεγάλα οικονομικά προβλήματα που την ταλανίζουν τα τελευταία χρόνια" και πρόσθεσε: "Σίγουρα υπήρχε ένα διοικητικό αδιέξοδο, το οποίο προήλθε και από τη θέληση του Γιάννη Δαμιανίδη να αποχωρήσει αλλά αυτό φαίνεται να λύνεται. Είμαστε στις επάλξεις για να δουλέψουμε και να λύσουμε τα προβλήματα μας".

Ρωτήθηκε να διευκρίνισει τα επόμενα βήματά του ως μελλοντικός πρόεδρος της ΚΑΕ και απάντησε πως "το επόμενο διοικητικό σχήμα είναι έτοιμο. Έχουν ενημερωθεί οι άνθρωποι που έπρεπε να ενημερώσω. Θα προηγηθούν κάποιες εξελίξεις. Τα ονόματα θα τα μάθετε από μένα όταν κρίνω ότι πρέπει να συμβεί αυτό. Αύριο έχουμε μία συνάντηση με τον Γιάννη Δαμιανίδη. Η βάση των ενεργειών μου ήταν η συσπείρωση Αρειανών παραγόντων που για διάφορους λόγους είχαν απομακρυνθεί από το μπάσκετ του Άρη. Να επανέλθουν, να δραστηριοποιηθούν και να βοηθήσουν τον σύλλογο. Φαίνεται ότι αυτό επιτυγχάνεται. Φυσικά θα αποδειχθεί αυτό και στην πράξη την επόμενη χρονιά. Θα γίνει ένα διοικητικό συμβούλιο από Αρειανούς που θα δουλέψει πάρα πολύ καλά. Είδατε ότι και στην συνάντηση εδώ ήρθαν όλοι και είναι ζεστοί. Αύριο έχουμε ένα ραντεβού με τον Γιάννη και σύντομα θα υπάρξουν ανακοινώσεις".

Κατέληξε υπογραμμίζοντας πως "πιστεύω ότι τα βελούδινα θα γεμίσουν από το κλίμα που εισέπραξα και τις δεσμεύσεις που πήρα σε συναντήσεις που έκανα με ανθρώπους του Άρη το τελευταίο δίμηνο. Το έχουν δηλώσει κιόλας ότι θα στηρίξουν τη νέα κατάσταση. Όσον αφορά τα νούμερα η βάση που θα μιλήσουμε στον κόσμο του Άρη είναι η αλήθεια και η πραγματικότητα. Θα ενημερώσουμε όλο τον κόσμο τι ακριβώς συμβαίνει, τι πρόγραμμα θα ακολουθήσουμε, το πλάνο αποπληρωμής των χρεών. Θα ειπωθούν όλα σε μία συνέντευξη Τύπου που θα κάνει η νέα διοίκηση, όταν οριστεί από το Πρωτοδικείο".


QUOTE(www.pressaris.gr)
Δαμιανίδης: "Συσπείρωση γύρω από τη διοίκηση Αρβανίτη"

Στήριξη στον Λευτέρη Αρβανίτη ζήτησε ο απερχόμενος πρόεδρος της ΚΑΕ, Γιάννης Δαμιανίδης μετά το τέλος της συνέλευσης των μετόχων, τονίζοντας πως θα πρέπει να υπάρξει συσπείρωση γύρω από τη νέα διοίκηση που θα προκύψει προσεχώς.

Ο Δαμιανίδης τόνισε στις δηλώσεις του αμέσως μετά το τέλος της συνέλευση πως "ήταν μια γενική συνέλευση που έπρεπε να γίνει. Αυτό που συμφωνήσαμε είναι να προχωρήσουμε ενωμένοι ώστε ο Άρης να έχει την επόμενη μέρα μια στιβαρή διοίκηση, η οποία έχει να αντιμετωπίσει μεγάλα προβλήματα. Όλοι μας γεννηθήκαμε μέσα στον Άρη, όλοι μας θέλουμε να πάει ο Άρης μας μπροστά και αυτό το οποίο έχουμε υποχρέωση να κάνουμε είναι να σταθούμε δίπλα στην ομάδα αυτές τις δύσκολες στιγμές. Να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον, ο απερχόμενος τον επερχόμενο έτσι ώστε να βρει πιο πρόσφορο έδαφος να αναπτύξει το έργο του και γενικά το πλάνο του έτσι όπως το έχει σκεφτεί ο ίδιος. Μας έχει αναλύσει κάποιες από τις σκέψεις του και όλοι συμφωνήσαμε πως πραγματικά αν είμαστε όλοι μαζί που θέλουμε να είμαστε όλοι μαζί θα έχουμε μια στιβαρή διοίκηση".

Συνέχισε λέγοντας ότι "ακούσαμε όσα μας είπε ο ορκωτός λογιστής που έκανε ότι καλύτερο μπορούσε μέσα στο χρονικό διάστημα που είχε στη διάθεση του. αυτό το οποίο διαπιστώθηκε είναι αυτό που έχουμε πει για το δημόσιο. Το ποσό είναι δηλωμένο και βεβαιωμένο από την Εφορία και και ήδη έχει πληρωθεί η πρώτη δόση. Αυτό δεν σημαίνει πως είναι ένα ποσό που πληρώνεται εύκολα. Είναι δύσκολο, το ξέρουμε όλοι και γι' αυτό απαιτούμε και από τους εαυτούς μας και απ' όλο τον κόσμο να στηρίξουμε τον Λευτέρη ώστε να καταφέρει να αντεπεξέλθει σ' όλα αυτά που έχει κατά νου. Υπάρχει το χρέος προς τους παίκτες που κι αυτό είναι δηλωμένο, στο οποίο πρέπει και σ' αυτό πρέπει να βοηθήσουμε όλοι για να προχωρήσει το πλάνο που έχει καταρτιστεί με τον ΕΣΑΚΕ για το «κούρεμα» των οφειλών. Διότι το μέλλον του Άρη θα είναι πολύ δύσκολο αν δεν επιτευχθεί αυτή η συμφωνία. Από κει και πέρα υπάρχουν και οι προμηθευτές".

Εξήγησε για το χρέος και τα όσα ακούγονται για 5,5 εκατομμύρια ευρώ πως "είναι άλλο το λογιστικό νούμερο και άλλο το πραγματικό. Διότι αν ο Άρης σήμερα χρωστούσε 5,5 εκ. ευρώ όπως λέγεται και γράφεται ή 5,2 εκ. αυτό σημαίνει πως ο Λευτέρης που ευτυχώς έχουν ασπρίσει τα μαλλιά του θα έπρεπε από αύριο και για τα επόμενα 20 χρόνια να πληρώνει όλον τον κόσμο! Υπάρχουν χρέη σοβαρά, ποτέ δεν τα αρνηθήκαμε διότι και οι 30.000 ευρώ και οι 50.000 ευρώ και οι 100.000 ευρώ είναι σοβαρό χρέος. Υπάρχει όμως ένα λογιστικό και ένα πραγματικό άνοιγμα. Αυτό που προκύπτει από τους ισολογισμούς είναι κάτι διαφορετικό απ' αυτό που υπάρχει στην πραγματικότητα. Θέλουμε να είμαστε όλοι μαζί και να βοηθήσουμε τον Λευτέρη με ό,τι μπορούμε να κάνουμε για να έχει μια καλύτερη πορεία ο Άρης. Υπάρχουν υποθέσεις ανοικτές και επίδικες, θέματα ασφαλιστικής ενημερότητας, θέματα λειτουργίας της ΚΑΕ, για τα οποία πρέπει να ενημερώσω τον Λευτέρη. Σήμερα το ζητούμενο ήταν να έχει ο Άρης την επόμενη χρονιά γεμάτα τα βελούδινα καθίσματα του, τις πρώτες θέσεις των διαρκείας. Πραγματικά αυτό που βίωσα διοικητικά τα τελευταία χρόνια δεν θα αφήσω να το βιώσει ο Λευτέρης όπως μπορώ. Αυτό που έχει σημασία είναι να είναι όλοι μαζί. Αν συμβεί αυτό υπάρχει λύση. Αν δεν γίνει δεν υπάρχει λύση. Πρέπει να αποδείξουμε πως η ομάδα είναι πάνω απ' όλα".

Ρωτήθηκε αν υπήρξε θέμα οικονομικής απαλλαγής από τις τελευταίες χρήσεις και απάντησε πως "το θέμα της απαλλαγής είναι ένα ηθικό κομμάτι και θα πρέπει να μιλήσει ο Λευτέρης. Δεν βρέθηκε κάτι άλλο γιατί αυτά είναι τα στοιχεία που είχα δώσει και νωρίτερα και στον Πέτρο Πάλμα και στον Ερασιτέχνη, τον Νοέμβριο. Εκτός από κάποιες διαφοροποιήσεις που έτρεξαν αυτή την χρονιά.
Αυτό που ενδιαφέρει είναι πως και εμείς που δουλέψαμε για τον Άρη και ο Λευτέρης και όλα τα παιδιά πως θα πρέπει να υπάρχει ομοψυχία. Δεν πρέπει ο Άρης να είναι σωματείο που βάλλεται από εσωτερικό μαρασμό. Υπάρχει μια κίνηση συσπείρωσης γύρω από τον Λευτέρη και αν δεν νιώσεις ηθικά και συναισθηματικά δυνατός, είναι μια κατάσταση που σε πηγαίνει πίσω. Αυτό είναι που σου δίνει φτερά και έτσι θα τον απελευθερώσουν για να δημιουργήσει. Εγώ πιστεύω πως είναι η τελευταία ευκαιρία του Άρη. Αν δεν συσπειρωθούν και γύρω απ' αυτή την προσπάθεια δεν υπάρχει άλλη που να είναι καλύτερη. Να συσπειρωθούν όλοι και να δείξουν πως αγαπούν τον Άρη".


QUOTE(www.athlitikanea.gr)
Αλλαγή σκυτάλης στην ΚΑΕ Άρης

Τίτλοι τέλους για Δαμιανίδη, διοικούσα μέσω Πρωτοδικείου και πρόεδρο Αρβανίτη

Λίγο μετά τις 19:00 το απόγευμα της Τετάρτης ξεκίνησε η πολύ-αναμενόμενη έκτακτη συνέλευση των μετοχών της ΚΑΕ. Γιάννης Δαμιανίδης έδειξε συνεργάσιμος με όλους τους μετόχους, διευκολύνοντας τις εξελίξεις.

Ζητήθηκαν από μέρους του επιπλέον διευκρινίσεις, ενώ φέρεται να τόνισε ενώπιον των μετόχων ότι υποβάλει την παραίτησή του για να ανοίξει τον δρόμο ώστε να καταθέσει ο Α.Σ αίτηση στο Πρωτοδικείο για το διορισμό διοικούσας επιτροπής. Ο Λευτέρης Αρβανίτης που αναλαμβάνει πλέον τη «σκυτάλη», σημείωσε ότι είναι έτοιμος με τους συνεργάτες του να αναλάβουν το βαρύ φορτίο, αφού αναλύθηκαν τα χρέη της ΚΑΕ που αγγίζουν τα 5,5 εκατ. ευρώ.

Ενεργό ρόλο και συμμετοχή θα έχουν στις δρομολογούμενες εξελίξεις στελέχη της «Γένεσις», της «Σάρισα» και άλλοι παράγοντες του ΑΡΗ

Στη συνέλευση έδωσαν το παρόν οι κ. Παπαϊωάννου, Πόππης, Ανωνιάδης, Πουλιτσίδης («Γένεσις»), ο Θανάσης Τζεβελέκης, ο Λευτέρης Αρβανίτης εκ μέρους του Α.Σ και ο πρόεδρος της ΚΑΕ, Γιάννης Δαμιανίδης. Παραβρέθηκε και ο νομικός Χρήστος Γρόλλιος.

Η σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της ΚΑΕ αναφέρει:

«Συνήλθε σήμερα η αυτόκλητη καθολική γενική συνέλευση της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ 2003, στην οποία έγινε ενημέρωση από τον ορκωτό ελεγκτή κ. Τσάκλη για την επισκόπηση που έκανε στα οικονομικά στοιχεία της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ 2003.

Ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της Κ.Α.Ε. κ. Δαμιανίδης δήλωσε ότι αποχωρεί από το Δ.Σ. της Κ.Α.Ε. και θα συναντηθεί αύριο με τον Γενικό Γραμματέα του Α.Σ. ΑΡΗ κ. Αρβανίτη , προκειμένου να συζητήσουν επιμέρους θέματα της παραίτησης του».
maik23
ποσες φορες τοχω ζησει αυτο στον αρη....αμα δεν εχεις πακετο,μονο τετοια ακους συνεχεια.
SteelGandalf
Δηλαδή θέλει και χρήματα ο απερχόμενος "πρόεδρος"; Θα τρελαθούμε εντελώς μου φαίνεται...

Ευτυχώς, σύμφωνα με τα δημοσιεύματα, το "άνοιγμα" της Κ.Α.Ε. πρέπει να είναι μικρότερο, απ' ότι αρχικά γράφτηκε σε διάφορες "πηγές", αλλά όπως και να το κάνουμε, υπάρχει "άνοιγμα" και είτε αυτό είναι 2 εκατ. ευρώ είτε 3, εξακολουθεί να είναι ένα πολύ μεγάλο νούμερο, ειδικά για τις τωρινές συγκυρίες.

Θέλω να πιστεύω πως ο επόμενος πρόεδρος, είτε δεν θα είναι έμμισθος (που το θεωρώ και το πιο λογικό), είτε, εφόσον τελικά αποφασιστεί να είναι και αυτός έμμισθος, να εισπράττει πολύ λιγότερα χρήματα από αυτά του προκατόχου του. Κάτι, ας πούμε, που θα παραπέμπει σε ένα συμβολικό ποσό (αν και προσωπικά πιστεύω πως θα πρέπει, εφόσον αγαπάει πραγματικά την ομάδα, να μην επιδιώκει να εισπράττει χρήματα).
maik23
QUOTE (SteelGandalf @ May 4 2012, 15:01 ) *
Δηλαδή θέλει και χρήματα ο απερχόμενος "πρόεδρος"; Θα τρελαθούμε εντελώς μου φαίνεται...

Ευτυχώς, σύμφωνα με τα δημοσιεύματα, το "άνοιγμα" της Κ.Α.Ε. πρέπει να είναι μικρότερο, απ' ότι αρχικά γράφτηκε σε διάφορες "πηγές", αλλά όπως και να το κάνουμε, υπάρχει "άνοιγμα" και είτε αυτό είναι 2 εκατ. ευρώ είτε 3, εξακολουθεί να είναι ένα πολύ μεγάλο νούμερο, ειδικά για τις τωρινές συγκυρίες.

Θέλω να πιστεύω πως ο επόμενος πρόεδρος, είτε δεν θα είναι έμμισθος (που το θεωρώ και το πιο λογικό), είτε, εφόσον τελικά αποφασιστεί να είναι και αυτός έμμισθος, να εισπράττει πολύ λιγότερα χρήματα από αυτά του προκατόχου του. Κάτι, ας πούμε, που θα παραπέμπει σε ένα συμβολικό ποσό (αν και προσωπικά πιστεύω πως θα πρέπει, εφόσον αγαπάει πραγματικά την ομάδα, να μην επιδιώκει να εισπράττει χρήματα).


μην ρωτας πως και γιατι αλλα ξερω απο πληροφοριες που εχω μεσα απο παικτες νυν και αποχωρουντες απο την ομαδα οτι ο απερχομενος προεδρος εχει φαει πολλα χρηματα απο παικτες και γενικα ''εκανε την καλη του'' μεσα στον αρη.απο μια μικρη επιχειρησουλα που ειχε εγινε ευπορος.το αν προσφερε ειναι αλλο θεμα.αλλα λενε οτι εφαγε καλα.και τωρα ζηταει και τα χρωστουμενα,τα κανονικα,τα συμφωνημενα.

οσο για το ανοιγμα δεν ξερω ποια ειναι η αληθεια αλλα συνηθως στην ελλαδα οταν λενε ενα νουμερο ελλειματος-''ανοιγματος'' βαλε και αλλα τοσα.αφου 1.500.000 ε μπηκε μεσα την τελευταια φορα που πηγε ευρωλιγκα και αποκλειστηκε.τοτε που εφυγε η γενεσις και ο τζεβελεκης.
gallistis
http://www.sport.gr/Article/Ειδήσει.../29-128217.html

δε πρόκειται να βγει άκρη...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.