Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ACB 2010-2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 20 2011, 16:45 ) *

77.gif 77.gif 77.gif
QUOTE(Weekendman @ Mar 31 2011, 00:52 ) *
Για τον Κάρολ… θα τον έβαζα ίσως στο Τοπ-10 των πιο ταλαντούχων επιθετικών που παίζουν στην Ευρωπη

στη μέρα του εμένα με πείθει και για τοπ 5
SG3ptshooter
Just another day for Jaycee Carroll smiley.gif

Δεν έχω ξαναδεί σε τελειωμένο ματς να σηκώνεται το μισό γήπεδο σε κάθε διακοπή να χειροκροτά έναν παίχτη χωρίς να έχει λάβει χώρα κάποιο σημαντικό milestone..

Σε 24 λεπτά 32 πόντοι με 7/11 δίποντα, 5/6 τρίποντα και 5 ριμπάουντ.. Τι να πεις μετά από όλα αυτά; Το ξέρω ρε συ Weekendman ότι δεν έχει την άμυνα για βασικός σε ομάδα Ευρωλίγκας αλλά εγώ θα τον έπαιρνα. Κι ας μου στοίχιζε την απόλυσή μου.. smile.gif

Κατά τα άλλα 20 η Σαραγόσα στη Μανρέσα, η συμπάθειά μας από το Σαν Σεμπαστιάν έχασε ξανά κι έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι τι γίνεται εκεί πέρα, είδα ένα πεντάλεπτο και δεν έμοιαζαν τόσο χάλια, μικρή ομάδα μεν αλλά σίγουρα με καλό ταλέντο. Ο Ντόμπλας πάντως τη σήκωσε τη σημαία της αυτονομίας πάλι (τουλάχιστον στην επίθεση laugh.gif ).

Οι 2 μονομάχοι της Ευρωλίγκας νίκησαν στα ματς με Καχασόλ και Γρανάδα. Η Ρεάλ ήταν αναμενόμενο και πλέον στη θεωρία τουλάχιστον ασκείται πίεση στη Μπάρτσα για το ποιος θα κατακτήσει την πρώτη θέση εν όψει και του ντέρμπυ την επόμενη εβδομάδα, αλλά δε νομίζω ότι μπορεί η Ρεάλ. Η Βαλένθια πέρασε από δύσκολη έδρα και επί Σερβικής κατοχής συνεχίζει να είναι η πιο καλοκουρδισμένη ομάδα της λίγκας. 18-3 πλέον από την αλλαγή προπονητή και οι 2 επόμενες αγωνιστικές ευκολάκι. Μια ήττα της Κάχα σήμερα ή τις επόμενες 15 ημέρες μας κάνει ακλόνητο φαβορί για την τρίτη θέση.
Weekendman
Αν και σήμερα επέλεξα να δώ λίγο από όλα τα Κυριακάτικά μεσημεριανά παιχνίδια και αποσύρθηκα για κάποιο χρονικό διάστημα λόγω μεσημεριανού παρόλου αυτά ας προσθέσω τα σχόλια μου σχετικά…


Η Γκράν Κανάρια πήρε άνετα την νίκη επι της Βαγιαδολίθ ,στο λίγο που πρόλαβα να δώ ο Κάρολ τους έκανε ότι ήθελε και γενικά είχαμε ένα μικρό καταιγισμό τριπόντων από την Γκράν Κανάρια
Η Βαγιαδολίθ για να μην έχει πάρει ακόμα αντικαταστάτη στη θέση του Μπάρνς προφανώς δεν τις περισσέυουν τα χρήματα…

Δεν λέω καλός ο Σλόττερ και μπορεί ασφαλώς να παίζει ως 5άρι ,αλλά παρόλου που το σουτ του δεν είναι ότι καλύτερο περισσότερο τεσσάρι είναι ο άνθρωπος…

Αλλά ακόμα και αν θεωρήσουμε τον Σλόττερ ότι δεν έχει πρόβλημα οι υπόλοιποι ψηλοί της ομάδας όπως ο Μάρτιν και ο Μπάεζ δεν μπορούν ούτε κατά συνθήκη να παίζουν τον ρόλο του…φουντάριστου


Η Ρεάλ πήρε δύσκολα την νίκη αν λάβουμε υπόψη ότι μέχρι το 35 ήταν ντέρμπι το παιχνίδι με τους Πριτζιόνι,Τάκερ και Τόμιτς να αποτελούν μια στεθερή βάση στα τελευταία παιχνίδια από ότι παρατηρώ…










Στα υπόλοιπα που δεν αφορούν τα σημερινά…




QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 3 2011, 14:16 ) *
77.gif 77.gif 77.gif

στη μέρα του εμένα με πείθει και για τοπ 5




Μπορεί και να είναι υπερβολή αλλά η πρόθεση μου είναι να δείξω την εντύπωση που βγάζει όποιος τον παρακολουθεί στους αγώνες της Γκράν Κανάρια για το μέγεθος του επιθετικού του ταλέντου…
Πάντως στην άμυνα μάλλον προβληματίζομαι λιγότερο τώρα, έφέρα τον Λάκοβιτς ως παράδειγμα αδικίας του Πόποβιτς και θα το φέρω και εδώ ,
αφού όταν ένας με την λόγική του παραλόγου όπως ο Λάκοβιτς με μέτρια στην καλύτερη περίπτωση άμυνα παίζει τόσα χρόνια σε ομάδες του αφρού του Ευρωπαικού μπάσκετ, γιατί να μην φτάσει ακόμα και σε αυτές τις ομάδες ο Κάρολ;(αν θεωρήσω δεδομένο ότι ομάδες σαν την Μάλαγα και την Βαλένθια μπορεί να τις βοήθησει) αν και όλοι δεν είναι Αλφόνσο Φόρντ…

Πάντως το πιο σίγουρο συμπέρασμα αφού ο Λάκοβιτς είναι της λογικής του παραλόγου θα ταίριαζε με την Κάχα περισσότερο


Τώρα που είναι σε κάμψη η Μπαρτσελόνα είναι η ευκαιρία την επόμενη αγωνιστική να αλλάξει την ψυχολογία της απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο της η Ρεάλ αν και εμπιστεύομαι λίγο πιο πολύ την Βαλένθια για την ACB…


Για τον Ερβέλ φυσικά δεν είναι φυσιολογικό όπως και το να πάρεις για αυτό ανέφερα και το ότι πήρε περισσότερα ριμπάουντ από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μαζί ,ακόμα και αν έπαιξε ο Λόρμπεκ 28 λεπτά που είναι παιχταράς αλλά ούτε και αυτός είναι στην κατηγορία των αλτικών παικτών(+τον δεκάλεπτο του Κώστα του Πέροβιτς )!


SG3ptshooter τα υπονοούμενα σου για τον Μουμπρού είναι αθλια αλλά μου αρέσουν! biggrin.gif


QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 3 2011, 13:55 ) *
O Clyde Drexler φυσικα... biggrin.gif

Προσπάθησε η εντυπωσιακή Έλενα να αποσπάσει την προσοχή αλλά δυστυχώς είναι μόνο μία σε σχέση με τις πολλές του Γιασάιτις ,και δεν έφτασε για να μην χαντακωθεί ο Κλαίντ…
σιγα-σιγά το πάμε για dancing with the basketball stars;

Οι Αμερικάνοι τουλάχιστον κάλεσαν έναν πολύ μεγάλο παίκτη,εμείς τι κάναμε; καλέσαμε έναν που είχε μεγάλες προοπτικές αλλά τα παράτησε σχετικά νωρίς...

Βέβαια θα μου πείς φαντάζεσαι ότι μπορεί να έρθεί ο
Γιαννάκης με το κατσούφικό του ύφος;
Ο Φάνης των…200 κιλών;
Ο Γκάλης που δεν τρελένεται να εμφανίζεται στα μέσα;
Η ο Φασούλας που είναι ήδη δύσκολα τα πράγματα για τους ψηλούς και γίνονται ακόμα δύσκολότερα στην περίπτωση του;

Τουλάχιστον ας ερχόταν κανένας Αλβέρτης η Σιγάλας αν και είμαστε ικανοί να το γυρνάγαμε στο οπαδικό ακόμα και σε χορευτικό σόου…
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Apr 3 2011, 15:51 ) *
Δεν λέω καλός ο Σλόττερ και μπορεί ασφαλώς να παίζει ως 5άρι ,αλλά παρόλου που το σουτ του δεν είναι ότι καλύτερο περισσότερο τεσσάρι είναι ο άνθρωπος…

Αλλά ακόμα και αν θεωρήσουμε τον Σλόττερ ότι δεν έχει πρόβλημα οι υπόλοιποι ψηλοί της ομάδας όπως ο Μάρτιν και ο Μπάεζ δεν μπορούν ούτε κατά συνθήκη να παίζουν τον ρόλο του…φουντάριστου

απ' ότι βλέπουμε φέτος ως faceup undersized 5 λειτουργεί και τα πάει εξαιρετικά. Θεωρώ ότι στην Ευρώπη αυτός ο ρόλος θα τον οδηγήσει πιο ψηλά. Δεν έχει σουτ (άρα δεν κάνει και για πρωτοκλασάτο 4 εδώ) αλλά κάνει πολλά πράγματα αποτελεσματικά. Ο τελευταίος που μπορεί να του ασκηθεί κριτική σε αυτή την ομάδα αυτός είναι.

Από κει και πέρα όλοι οι άλλοι είναι λες και παίζει σέντερ από 2 κατηγορίες κάτω. Άλλωστε αυτός ο Εντού Ρουίζ, ο μόνος σέντερ του ρόστερ πλέον, από αυτές προέρχεται και για αυτές κάνει.. smiley.gif

QUOTE(Weekendman @ Apr 3 2011, 15:57 ) *
SG3ptshooter τα υπονοούμενα σου για τον Μουμπρού είναι αθλια αλλά μου αρέσουν! biggrin.gif

24.gif

Νταξ δεν είναι όσο αργός λέω ότι είναι συνήθως και ξέρει και μπάλα. Αλλά μετά το πρώτο δίλεπτο που σκάει μία δύο τριπλίτσες παίζει λες και έχει τρέξει μαραθώνιο και δεν μπορεί να σταθεί, με ξαφνικές αναλαμπές μόνο όταν δει τελείως ελεύθερο διάδρομο και πάρει κουράγια..

Άσε που εκτός από Ρωμαίο στον Αστερίξ μου θυμίζει το Γουόλογουιτς..
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 3 2011, 16:02 ) *
απ' ότι βλέπουμε φέτος ως faceup undersized 5 λειτουργεί και τα πάει εξαιρετικά. Θεωρώ ότι στην Ευρώπη αυτός ο ρόλος θα τον οδηγήσει πιο ψηλά. Δεν έχει σουτ (άρα δεν κάνει και για πρωτοκλασάτο 4 εδώ) αλλά κάνει πολλά πράγματα αποτελεσματικά. Ο τελευταίος που μπορεί να του ασκηθεί κριτική σε αυτή την ομάδα αυτός είναι.

Από κει και πέρα όλοι οι άλλοι είναι λες και παίζει σέντερ από 2 κατηγορίες κάτω. Άλλωστε αυτός ο Εντού Ρουίζ, ο μόνος σέντερ του ρόστερ πλέον, από αυτές προέρχεται και για αυτές κάνει.. smiley.gif

Ο Σλόττερ δεν είναι τόσο το αντικείμενο της κριτικής μου, αφού παραδέχομαι και εγώ ότι παίζει και σαν πεντάρι ,ενώ η επισήμανση μου περί μη σουτ δεν είναι προφανώς τυχαία ,αλλά για να δείξω και αυτό που λες και εσύ ότι δεν μπορεί να παίζει μόνο ως τεσσάρι…

Βέβαια απο το χαρακτηρισμό σου undersized δείχνεις να καταλαβαίνείς ότι σε συγκρίση με κορμιά τύπου Τόμιτς η Γιαβτόκας δεν είναι καθαρός σέντερ…
Από την άλλη ισχύει πάντα αυτό που γίνεται όταν ένας undersized 5 βρίσκεται αντιμέντωπος με ένα πιο μεγάλο και βαρύ κορμί με τα μις-ματς ευελιξίας και δύναμης εκατέρωθεν…

Αυτό που δίνει αισιόδοξια σε όσους πιστεύουν τον Σλόττερ ότι μπορεί να εξελιχθεί σαν αποτελεσματικός σέντερ φόρ ,δεν είναι μόνο η επίθεση αλλά είναι ότι σε περίπτωση που αντιμεντωπίσει στην άμυνα ένα παίκτη σαν τον Τόμιτς έχει και δύναμη ,αλλά και άλμα που θα τον βοήθησουν να παίξει αποτελεσματικά από μπροστά τον αντίπαλο του για να μειώσει το μειονέκτημα του…


Οπότε ο προβληματισμός είναι στις αναπληρωματικές λύσεις που δεν υπάρχουν έντάξει μην φτάσουμε στην υπερβολή του περσινού Ολυμπιακού με τρείς διεθνείς Ελληνές σέντερ+τον Βούισιτς ,αλλά και ένας μόνο σοβαρός σέντερ δεν υπάρχει ως συχνό φαινόμενο τα τελευταία χρόνια...
Εκτός αν πιστεύουν στην Βαγιαδολίθ ότι είναι τόσο βέβαιο ότι δεν θα φορτωθεί ποτέ με φάουλ ο Σλόττερ τότε πάω πάσο...

Ας ολοκληρώσω σχολιαζωντας κάτι που είχα ξεχάσει νωρίτερα…


Την ύπουλη ενέργεια του Σονσέκα την θυμάμαι ότι έχει συμβεί το ματς δεν θυμάμαι χωρίς πλάκα!

Το…αγαπουλίνι μου δεν είναι ο Σονσέκα ,αλλά η πιο μεγάλη αντιπάθεια μου σε Ισπανό ψηλό ήταν ο Ντούενιας ,ένας αγαθός γίγαντας κατάλληλος για κινούμενο σχέδιο που σκάμπαζε ελάχιστα απο μπάσκετ ,αλλά πρέπει να αναγνωρίσω ότι ήταν χρήσιμος στην Μπαρτσελόνα της εποχής του…


Βέβαια ο Τσακαλίδης τους ξεπερνάει όλους αλλά ας περιοριστώ στούς Ισπανούς ψηλούς...
Weekendman
QUOTE
03 | 04 | 2011 20:26
Σε τροχιά οχτάδας η Φουενλαμπράντα


Για την 28η αγωνιστική της ACB, η Φουενλαμπράντα επιβλήθηκε 78-61 της Μενόρκα (Αγιόν 18π.,8ρ., Κους 12 – Βίκτορ 18π.,10ρ., Ραντένοβιτς 15) και παραμένει στην πρώτη οχτάδα.

Η βαθμολογία: Μπαρτσελόνα 23-5, Ρεάλ 22-6, Βαλένθια 19-9, Κάχα Λαμποράλ 17-10, Μπιλμπάο 17-11, Μάλαγα, Βαγιαδολίδ, Φουενλαμπράντα 16-12…

http://www.basketnet.gr/main/2/europe/arti...-oxt-fuenl.html


QUOTE
03 | 04 | 2011 20:46
Ξέσπασε πάνω στους "φοιτητές"


Σε αντίθεση με τη Μπαρτσελόνα, η Κάχα Λαμποράλ «ξέσπασε» για τον αποκλεισμό στην Ευρωλίγκα, πάνω στην Εστουντιάντες με 89-66! Πρωταγωνιστές των Βάσκων, που παραμένουν τέταρτοι, οι Σαν Εμετέριο (21π.), Λόγκαν (17π.) και Όλεσον (14π.). Από τους «φοιτητές» πάλεψε ο Κάνερ-Μέντλεϊ (21π.,8ρ.).

Η βαθμολογία: Μπαρτσελόνα 23-5, Ρεάλ 22-6, Βαλένθια 19-9, Κάχα Λαμποράλ 18-10, Μπιλμπάο 17-11, Μάλαγα, Βαγιαδολίδ, Φουενλαμπράντα 16-12, Γκραν Κανάρια 15-13, Μπανταλόνα, Εστουντιάντες 14-14, Σαραγόσα, Καχασόλ 13-15, Λαγκούν Άρο, Μανρέσα 9-19, Αλικάντε 8-20, Γρανάδα, Μενόρκα 5-23.

http://www.basketnet.gr/main/2/europe/arti...kaxalm-est.html

Πλησιάζει όλο και πολύ σε μια καλή για αυτόν μεταγραφή ο Αγιόν ,ενω είδα κανονικα τον Μπιγιόμπο στην σύνθεση της Φουενλαμπράδα παίζωντας και 21 λεπτά μάλιστα με 7 πόντους 8 ριμπάουντ και πάνω απο όλα 4 τάπες!(το όποιο είναι το κορυφαίο στοιχείο του παιχνίδιου του)
Έτσι μπράβο γιατί είναι μόλις 19 χρονών και προφανώς έχει όλο το μέλλον μπροστά του παίζωντας τώρα στην κορυφαία Ευρωπαική Λίγκα.


Άργα θυμήθηκε να ξεσπάσει η Κάχα...

Πως είναι το Ισπανικό έχετε γεια βρυσούλες για τις Γρανάδα και Μενόρκα για να αρχίσουν να το τραγουδάνε σιγα-σιγα;
SG3ptshooter
Έτσι όπως τα λες είναι, μπορεί να μαρκάρει στο 5 ο Σλότερ και να σκοράρει ως μια παρόμοια αλλά διαφορετική εκδοχή του Μπατίστ ή του ΜακΝτόναλτ ή του Χέντριξ αν θες. Αυτό σε συνδυασμό με το πρόβλημά του στο σουτ με κάνει να πιστεύω ότι για τοπ επίπεδο κάνει σχεδόν μόνο για 5 και επικουρικά να δώσει λύσεις στη θέση 4 όσον αφορά την επίθεση τουλάχιστον..

Με το Μπιγιόμπο παρόντα τελικά και εξαιρετικό Αγιόν η Φουενλαμπράδα (πρώτη φορά που δεν προβληματίστηκα πως γράφεται αυτό το πράμα) κέρδισε εύκολα τη Μενόρκα μετά από την κυριαρχία που επέβαλε στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Μεγάλη νίκη από την Κάχα απέναντι στην Εστουντιάντες με 23 πόντους διαφορά, έχουμε πει ότι όταν είναι να παίξει η Κάχα είναι τοπ ομάδα, απλά συμβαίνει κάθε που γεμίζει το φεγγάρι. Εμετέριο κλασσικά ο καλύτερος, εύστοχο ματς Όλεσον, δυσκολεύτηκε πολύ από τον διασωθέντα Κάνερ - Μέντλεϊ ο Μίρσα.. Αα και 3/3 τρίποντα ο Χουέρτας..

(κάτσε προσαρμόζω το ποστ αφού έγραψες κι εσύ)

hola fuentes λοιπόν για τη Γρανάδα και τη Μενόρκα, όσο για τη μάχη των πλέι οφς θα είχε ενδιαφέρον να κάνουμε τις προβλέψεις μας κάπως νωρίς, όποτε βρεις χρόνο μέχρι το άλλο ΣΚ, έτσι να έχει και μια ίντριγκα το τόπικ γιατί από τότε που χτύπησε ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ είμαστε λίγο Η Μελωδία της Ευτυχίας..
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 3 2011, 22:30 ) *
Με το Μπιγιόμπο παρόντα τελικά και εξαιρετικό Αγιόν η Φουενλαμπράδα (πρώτη φορά που δεν προβληματίστηκα πως γράφεται αυτό το πράμα) κέρδισε εύκολα τη Μενόρκα μετά από την κυριαρχία που επέβαλε στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Αφού για τα άλλα θέματα εξέφρασα την γνώμη μου,θέλω να μοιραστώ μαζί σου ότι την δυσκολία το να γράψεις η να προφέρεις σωστά το όνομα Φουενλαμπράδα την αντιμεντώπησα και εγώ ,με αναλυτική παρακολούθηση όμως της ACB το ξεπερνάς!


συνήθως οι πιο κοινές εξωαθλητικές γνώσεις που αποκομίζεις απο Αθλητικά γεγονότα είναι γεωγράφικης φύσεως στην δίκη μου περίπτωση τουλάχιστον...

edit Θα ετοιμάσω και προβλέψεις αλλά σίγουρα όχι σήμερα!
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Apr 3 2011, 22:35 ) *
Αφού για τα άλλα θέματα εξέφρασα την γνώμη μου,θέλω να μοιραστώ μαζί σου ότι την δυσκολία το να γράψεις η να προφέρεις σωστά το όνομα Φουενλαμπράδα την αντιμεντώπησα και εγώ ,με αναλυτική παρακολούθηση όμως της ACB το ξεπερνάς!

συνήθως οι πιο κοινές εξωαθλητικές γνώσεις που αποκομίζεις απο Αθλητικά γεγονότα είναι γεωγράφικης φύσεως στην δίκη μου περίπτωση τουλάχιστον...
edit Θα ετοιμάσω και προβλέψεις αλλά σίγουρα όχι σήμερα!

χαχα μου πήρε πολύ, κοντά δύο χρόνια το παλεύω icon_drunk.gif
Όντως, αν με ρώταγες πριν δύο χρόνια πόσους κατοίκους έχει το Σαν Σεμπαστιάν θα σε κοίταγα blink.gif , τώρα μπορώ να σου πω 183 χιλιάδες και ότι είναι η τρίτη μεγαλύτερη πόλη στη χώρα των Βάσκων.
Αλλά είναι λίγο κουτσές οι γνώσεις π.χ. οι περισσότεροι φίλοι μόνο του μπάσκετ που παίζεται στην Αμερική δεν ξέρουν που πέφτει το Πίτσμπουργκ ενώ εγώ το αντιπαθώ κι απ' την άλλη όποιος βλέπει μόνο baseball σιγά μην ξέρει την Oklahoma City..
ΟΚ απλά σε προειδοποιώ να το κάνεις μες τη βδομάδα τώρα που κοντεύει η σεζόν να τελειώσει..
SG3ptshooter
Αύριο έχει κλάσσικο θα ασχολούμαστε με αυτό, οπότε αφού δεν έλαβε χώρα κάποια συζήτηση τελικά όσον αφορά το ποιες ομάδες θα βγουν στα πλέι οφς θα τα πω συνοπτικά. Εκτός από τις 2 πρώτες που είναι μαθηματικά βέβαιο, η Βαλένθια και η Κάχα είναι σχεδόν βέβαιες, το Μπιλμπάο και την Ουνικάχα τις βλέπω πολύ πιθανές κι από κει και πέρα Βαγιαδολίδ - Κανάρια -Εστουνιάντες - Φουενλαμπράδα πάνε για τις 2 θέσεις που μένουν με Μπανταλόνα - Καχασόλ και Σαραγόσα κάπως εκτός. Λόγω προγράμματος βλέπω δυνατή την Κανάρια και θεωρώ πιθανό να μείνει έξω στο νήμα η Μπλάνκος ντε Ρουέδα.
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 8 2011, 22:00 ) *
Αύριο έχει κλάσσικο θα ασχολούμαστε με αυτό, οπότε αφού δεν έλαβε χώρα κάποια συζήτηση τελικά όσον αφορά το ποιες ομάδες θα βγουν στα πλέι οφς θα τα πω συνοπτικά. Εκτός από τις 2 πρώτες που είναι μαθηματικά βέβαιο, η Βαλένθια και η Κάχα είναι σχεδόν βέβαιες, το Μπιλμπάο και την Ουνικάχα τις βλέπω πολύ πιθανές κι από κει και πέρα Βαγιαδολίδ - Κανάρια -Εστουνιάντες - Φουενλαμπράδα πάνε για τις 2 θέσεις που μένουν με Μπανταλόνα - Καχασόλ και Σαραγόσα κάπως εκτός. Λόγω προγράμματος βλέπω δυνατή την Κανάρια και θεωρώ πιθανό να μείνει έξω στο νήμα η Μπλάνκος ντε Ρουέδα.

Σκόπευα την Πεμπτη το μεσημέρι να το ποστάρω αλλά αφού προέκυψαν προβλήματα και σήμερα ήμουν για το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας στην Θεσσαλονίκη κάνωντας επίσκεψη στο εστιατόριο που έτρωγε ο Διαμαντίδης κάποτε(Καλύβια) μεταξύ των άλλων που έκανα το ποστάρω έστω και αργά...

Μονομαχία για την πρώτη θέση της κανονικής περίοδου…

Μπαρτσελόνα 23 νίκες
Ρεάλ 22 νίκες

Πρόγραμμα
29η Ρεαλ-Μπαρτσελόνα

30η Μπαρτσελόνα-Βαγιαδολίθ
30η Σαραγόσα-Ρεάλ

31η Μπανταλόνα-Μπαρτσελόνα
31η Ρέαλ-Κάχα Λαμποράλ

32η Μπαρτσελόνα-Λαγκούν
32η Φουενλαμπράδα-Ρεάλ

33η Αλικάντε-Μπαρτσελόνα
33η Ρεάλ-Καχασόλ

34η Μενόρκα-Ρεάλ
34η Μπαρτσελόνα-Μάλαγα

Ακόμα και αν η Ρεάλ νικήσει καλύπτωντας την διαφορά το πρόγραμμα της είναι σαφώς δυσκολότερο στην συνέχεια…
η Μπαρτσελόνα έχει σίγουρες νίκες(όσο μπορεί να το πει κανείς στο πρωτάθλημα αυτό) με Βαγιαδολίθ,Μπανταλόνα,Λαγκούν,Αλικάντε και την Μάλαγα( ακόμα και αν η Ουνικάχα παρουσιάσει καλύτερη εκτός έδρας εικόνα από ότι μέχρι τώρα η συνεχίσει στην καλή φόρμα ρτων τελευταιών εβδομάδων…)

Η Ρεάλ έχει 2 μεγάλα εντός έδρας ντέρμπι έχει να πάει και στην Φουένλαμπράδα δεν θα είναι τόσο έυκολα τα πράγματα(αν θεωρήσω ότι την Σαραγόσα την έχει τα εκτός έδρας δείγματα της με χειρότερες ομάδες όπως Μανρέσα και Γρανάδα δεν επιβεβαιώνουν την αισιόδοξια περί άνετης επικράτησης..)

Η μάχη για την Τρίτη θέση και τα πλέι-οφ
Βαλένθια 19 νίκες
Κάχα Λαμποράλ 18 νίκες
Μπιλμπάο 17 νίκες
Μάλαγα 16 νίκες
Βαγιαδολίθ 16 νίκες
Φουενλαμπράδα 16 νίκες
Γκράν Κανάρια 15 νίκες
Μπανταλόνα 14 νίκες
Εστουντιάντες 14 νίκες
Σαραγόσα 13 νίκες
Καχασόλ 14 νίκες

Πρόγραμμα 29η
Βαλένθια-Αλικάντε
Λαγκούν-Μάλαγα
Μπανταλόνα-Γκράν Κανάρια
Βαγιαδολίθ-Γρανάδα
Μπιλμπάο-Σαραγόσα
Μανρέσα-Κάχα Λαμποράλ
Εστουντιάντες-Φουενλαμπράδα
Μενόρκα-Καχασόλ

30η
Μενόρκα-Βαλένθια
Καχασόλ-Εστουντιάντες
Φουενλαμπράδα-Μανρέσα
Κάχα-Μπιλμπάο
Σαραγόσα-Ρεάλ
Μπαρτσελόνα-Βαγιαδολίθ
Γρανάδα-Μπανταλόνα
Γκράν Κανάρια-Λαγκούν
Μάλαγα-Αλικάντε

31η
Βαλένθια-Μάλαγα
Αλικάντε-Γκράν Καναρια
Μπανταλονα-Μπαρτσελόνα
Βαγιαδολίθ-Σαραγόσα
Ρεάλ-Κάχα
Μπιλμπάο-Φουενλαμπράδα
Μανρέσα-Καχασόλ
Εστουντιάντες-Μενόρκα

32η
Εστουντιάντες-Βαλένθια
Καχασόλ-Μπιλμπάο
Φουενλαμπράδα-Ρεάλ
Κάχα-Βαγιαδολίθ
Σαραγόσα-Μπανταλόνα
Γκράν Κανάρια-Μάλαγα

33η
Γκραν Κανάρια-Βαλένθια
Μάλαγα-Γρανάδα
Λαγκούν-Σαραγόσα
Μπανταλόνα-Κάχα
Βαγιαδολίθ-Φουενλαμπράδα
Ρεάλ-Καχασόλ
Μπιλμπάο-Μενόρκα
Μανρέσα-Εστουντιάντες

34η
Βαλένθια-Μανρέσα
Εστουντιάντες-Μπιλμπάο
Καχασόλ-Βαγιαδολίθ
Φουενλαμπράδα-Μπανταλόνα
Κάχα-Λαγκούν
Σαραγόσα-Αλικάντε
Μπαρτσελόνα-Μάλαγα
Γρανάδα-Γκράν Κανάρια

Η Βαλένθια πρέπει να προσπάθησει αρκετά για να μην βγεί Τρίτη, ακόμα και αν χάσει στις έδρες της Εστουντιάντες και της Γκράν Κανάρια ,μπορεί όμως και έτσι και πάλι να φτάσει…
Η Κάχα φαντάζομαι θα καταφέρει να μείνει στην τετράδα τουλάχιστον ,και αν πάρει όλα τα εκτός η τα 2 από τα 3 μπορεί να τις χρησιμεύσει η ευνοική ισοβαθμία με την Βαλένθια που την νίκησε 2 φορές…(περισσότερο τέταρτη την βλέπω την Κάχα όμως)

κατά τα άλλα θα έχουμε μάχη μεταξύ Μπιλμπάο,Φουενλαμπράδα,Μάλαγα,Γκράν Κανάρια και Εστουντιάντες(σε μια πιθανή σειρά που πιστεύω ότι μπορεί να τερματήσουν απο το 5 μέχρι 9...) για τις υπόλοιπες θέσεις…

Έχω το προαίσθημα ότι η Βαγιαδολίθ θα μείνει εκτός πλέι-οφ ενώ η Μπανταλόνα και η Σαραγόσα δεν βλέπω να μπορούν να στοχεύσουν για τέτοια πράγματα…(κοινές πεποιθήσεις έχουμε αλλά δεν είμαι ο Manu7!)
Για την Καχασόλ εκτός από ότι δεν την πιστεύω είναι φυσιολογικό ότι θα επικεντρώσει την όποια προσπάθεια της στην Ευρώπη για να βγεί μέσω αυτης της διεξόδου στην Ευρωλίγκα!


Έβαλα και το πρόγραμμα για να μπορουν όλοι να κάνουν τις προβλέψεις ,αν και είναι πολύ εύκολο να εκτεθείς…


ΥΓ Κουζί Ευκολάκι ,τι είδους άμυνα θα δούμε απο την Ρεάλ αύριο που θα καλύπτει χώρο;
GMlls
QUOTE(Weekendman @ Apr 8 2011, 22:38 ) *
ΥΓ Κουζί Ευκολάκι ,τι είδους άμυνα θα δούμε απο την Ρεάλ αύριο που θα καλύπτει χώρο;






ps: θένκς για την ενημέρωση
Weekendman
Η Μαγκιά φίλε SG3ptshooter είναι να βρούμε σε ποιά θέση ακριβώς θα τερματίσουν οι ομάδες απο την 5η θέση μέχρι την 9η εγω το επιχείρησα κάπως αυτό το ριψοκύνδυνο εγχείρημα ,εσύ τι λες τολμάς;(καλύτερα λέω μια-μια την αγωνιστική και βλέπουμε...)


Η Βλακεία αύριο είναι ότι έχει και Α2 στις 5 και μισή με το Πιερικός-Απολλών σε ένα αρκετά κρίσιμο παιχνίδι για την ομάδα της πόλης μας και θα χάσω την αρχή του Ισπανικού ντέρμπι...(επιπλέον ρίχνουμε χαρτιά στην αρχή του αγώνα θελωντας να μοιάσουμε στον Άρη...)
SG3ptshooter
To παίρνω απόφαση ότι δε θα γράψεις τίποτα Παρασκευή νύχτα και με το που κάνω ξεπέτα σκας σε λιγότερο από μία ώρα με αγωνιστικές και ιστορίες, you make me look bad man.. tongue.gif

Για την πρώτη θέση πιστεύω θα κερδίσει η Μπάρτσα(1) αύριο και τέλος. Αλλά και να χάσει θα έχει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία και έχει και πιο δύσκολο πρόγραμμα η Ρεάλ(2).

Για την τρίτη θέση η Βαλένθια(3) έχει 2 εύκολα ματς σερί τώρα ενώ η Κάχα μετά το πρώτο εύκολο έχει βάσκικο ντέρμπι και μετά ντέρμπι με Ρεάλ. Αν είναι 2 ήττες πίσω την 31η αγωνιστική η Κάχα(4) όπως στέκει θεωρητικά το πράγμα δε γίνεται τίποτα.

Τη Μάλαγα(5) τη βλέπω δυνατή από πλευράς φόρμας, έχει 5 συνεχόμενες νίκες εκ των οποίων οι 3 για διαφορετικούς λόγους η καθεμία ήταν και σοβαρή τόνωση στην ψυχολογία τους. Έχουν 3 παιχνίδια με "μικρές" ομάδες και τα άλλα είναι δύσκολα αλλά οι 3+1 νίκες που μπορούν να βρουν θα τους φτάσουν. Το Μπιλμπάο(6) έχει ένα πολύ κομβικό παιχνίδι με τη Σαραγόσα αυτό το ΣΚ. Αν το πάρει θα είναι στο χέρι του να ανταπεξέλθει σε κάποια δύσκολα ματς και να κερδίσει, τώρα αν κατέβει χαλαρό από τη νίκη στη Βαρκελώνη και δυσκολευτεί αύριο έχοντας μόνο ένα ξεκάθαρα εύκολο ματς στην πορεία ίσως και να κινδυνέυσει. Αν και πιστεύω είναι πολύ σοβαρή ομάδα θα στείλει για διακοπές αύριο τη Σαραγόσα που στο κάτω κάτω νεοφώτιστοι είναι και θα πάει να παλέψει τα εκτός με Βιτόρια, Σεβίλλη και Φοιτητές θα πάρει κι ένα από αυτά, το άλλο εύκολο και πιθανόν και τη Φουενλαμπράδα και θα είναι στα πλέι οφς.

Αυτές οι 6 είναι τα "εύκολα" ως τώρα.

Εκτός διεκδίκησης βλέπω πρώτα τη Σαραγόσα, έχει να επιδείξει μεγάλες νίκες τελευταία είτε σε σημασία επί ισχυρότερων είτε σε έκταση επί των άλλων "μικρών" της λίγκας, αλλά ενώ χρειάζονται υπέρβαση 4-5 νίκες για να έχουν ρεαλιστικές ελπίδες έχουν δύο αγώνες τώρα με Μπιλμπάο και Ρεάλ. Αν γίνει το λογικό 0/2 μετά θα απέχουν απελπιστικά πολύ. Φυσικά δύσκολα είναι τα πράγματα και για τη Μπανταλόνα, όταν χτύπησε ο Ίνγκλις ήταν έκτη και τώρα είναι εκτός, αυτό το περίεργο κράμα τσικό και Αμερικανών απέναντι σε σοβαρές ομάδες θα δυσκολευτεί, άλλωστε έχει ψυχολογία στο ναδίρ, μόνο ένα "εύκολο" ματς και 2 τελείως απαγορευτικά στη θεωρία.. Τέλος βλέπω εκτός την Καχασόλ, προφανώς λόγω Γιουροκάπ αλλά και γιατί δεν έχει δέιξει κάποια σταθερότητα σε κάποιο σημείο της σεζόν που να σε κάνει να πιστεύεις ότι θα κάνεις 4-5 νίκες σχεδόν σερί για να φτάσει τόσο ψηλά όσο χρειάζεται. Μόνο αν κερδίσουν το εύκολο αυτό το ΣΚ, πάρουν το Γιουροκάπ κι από τον ενθουσιασμό τους πάρουν και μεσοβδόμαδα την Εστουντιάντες και μετά και το άλλο εύκολο θα μοιάζουν δυνατοί, αλλά και πάλι Ρεάλ και Μπιλμπάο είναι πιο καλές ομάδες αυτή την περίοδο. Βέβαια και με μιά υπέρβαση με το Μπιλμπάο και απέναντι σε μια αδιάφορη πιθανόν Βαγιαδολίδ στο τέλος θα μπορούσε να μπει σφήνα, αλλά 4-5/6 νίκες και 2 ματς - τελικούς Γιουροκάπ ενδιάμεσα δεν ξέρω αν θα μπορούσε να τα πάρει η πρώτη τετράδα, πόσο μάλλον η Καχασόλ.. Αν βγει πλέι οφς θα γράψω ένα εκθείασμα σε Πολ Ντέιβις προς τιμήν του Θρυλέοντα..

Στους πιο άμεσα διεκδικητές τώρα. Η Βαγιαδολίδ από τότε που επέλεξε να διώξει τον Μπαρνς έμεινε με έναν αλλά λέοντα σέντερ, που παίζει για 2, αλλά αυτά γίνονται μόνο στις ταινίες και πετυχαίνει το γλυκό. Αλλά ο λόγος που πιστεύω ότι θα βγει όγδοη ή ένατη, τελείως borderline τη βλέπω είναι ότι έχει 2 παιχνίδια μεν πανδύσκολα σε Βαρκελώνη και Βιτόρια, αλλά τα 4 υπόλοιπα είναι όλα στο χέρι της να παίξει καλά και να τα πάρει. Φυσικά και τίθεται θέμα το κατά πόσο μπορεί να τα καταφέρει μες τη Σεβίλλη ή απέναντι στη Σαραγόσα αλλά αν είναι ήδη αυτές εκτός της μάχης για οχτάδα; Μακράν η πιο ύπουλη περίπτωση, δε θα μου κάνει καμία εντύπωση αν μείνει εκτός αλλά θεωρώ μπορεί να κρατηθεί στην οχτάδα.
Πολύ καλές βλέπω τις πιθανότητες της Γκραν Κανάρια. Έχει 3 σερί παιχνίδια που μπορεί να κερδίσει, 2 δύσκολα παιχνίδια εντός με Μάλαγα και Βαλένθια, έχει όμως δυνατή έδρα για όσους δε γνωρίζετε όπου έχει κερδίσει μεταξύ άλλων Κάχα, Μπιλμπάο και Ρεάλ, και εύκολο τελευτάιο ματς. Μιλάμε δηλαδή για 3 νίκες στο χειρότερο "λογικό" σενάριο και 5 στο καλύτερο "λογικό" σενάριο. Και φυσικά έχουν κι έναν παίκτη με ταλέντο ιδιαίτερο που μπορεί να τους βγάλει από δύσκολες καταστάσεις.
Μετά η Εστουντιάντες. Είναι μαζί με την Κάχα οι πιο περίεργες ομάδες. Εκεί που τα βάζει με Ρεάλ, Βαλένθια και λοιπές χάνει από ευκολάκια κι εκεί που ρίχνει το βάρος στο Γιουροκάπ διαλύει τη Σαραγόσα στην καλύτερη φόρμα της πριν χάσει 2 φορές εύκολα από την Τσεντεβίτα των 4-5 παικτών και μείνει εκτός φάιναλ φορ Τρεβίζο. Αν είχαν φύγει τα πολύ εύκολα παιχνίδια από το πρόγραμμά της θα την έβλεπα εκτός, αλλά έχει ακόμα τέτοια, όπως έχει και ματς κλειδιά τις 2 ερχόμενες αγωνιστικές.
Τέλος η Φουενλαμπράδα. Τα 2 δύσκολα παχνίδια της θα τα χάσει. Απλά έχει τα πιο πολλά παιχνίδια με ομάδες - ερωτηματικά (παίζει και με Βαγιαδολίδ και με Μπανταλόνα και με Εστουντιάντες, νομίζω είναι η μόνη σε αυτές τις θέσεις με τέτοιου ύφους πρόγραμμα).

Ποιες 2 από τις 4 που τις θεωρώ οριακά εντός ή εκτός θα περάσουν; Η Βαγιαδολίδ τελευταία χάνει από τους καλύτερους της και νικά τους μικρούς σταθερά ενώ η απόδοσή της είναι πολύ πεσμένη. Η Εστουντιάντες έχει φέρει κλασσικώς περίεργα αποτελέσματα και συνήθως τουλάχιστον επιθετικά βρίσκει ρυθμό, αλλά αμυντικά κάποιες φορές ειδικά στην περιφέρεια στήνεται πανηγυράκι μεσίε Έλλις. Αν η Καχασόλ έχει τα αποθέματα την επόμενη Τετάρτη αμέσως μετά το Γιουροκάπ να κερδίσει θα τους βγάλει αρκετά οφ, αν όμως είναι προβληματικοί ή/και αδιάφοροι και κάνει αυτό το σημαντίκο διπλό η Εστού, θα πάρει και ψυχολογία, κάτι που συχνά της λείπει. Για την Κανάρια τα πράγματα είναι ξεκάθαρα στο χέρι της, αλλά δεν έχει το ειδικό βάρος να τη θεωρήσεις και σίγουρη. Η Χετάφε του μπάσκετ(8) έχει μια πολύ κυρίαρχη γραμμή ψηλών και με βάση τα σχόλια που κάνουμε εδώ είναι μάλλον η πιο αδικημένη από πλευράς φιλοφρονήσεων. Έχει κι αυτή 2 δύσκολα ματς και άλλα 2 "περίεργα". Αυτή τη στιγμή μαζί με την Κανάρια(7) τη βάζω τελευταία στιγμή εντός.
SG3ptshooter
Δύο διευκρινίσεις ως προς το ποιες θέσεις κρίθηκαν στην ισοβαθμία στη δική μου πρόβλεψη. Πρώτον είναι η Μάλαγα που έχει τη διαφορά με το Μπιλμπάο και λίγο ευκολότερο πρόγραμμα, σήμερα το βλέπω 51-49 κι όχι 60-40, θα δούμε. Έπειτα, υπέθεσα ότι Βαγιαδολίδ και Φουενλαμπράδα κάνουν 3-3 και οι 2 αλλά η Φουενλαμπράδα νικάει μέσα στη Βαγιαδολίδ σημαδεύοντας στη ρακέτα και έτσι παίρνει και τη μικρή διαφορά που υπάρχει μεταξύ τους και τη νικά στην ισοβαθμία. Αυτό κι αν είναι οριακή πρόβλεψη. 40.gif
Weekendman
Για την Μάλαγα παραείσαι αισιόδοξος για πέμπτη θέση, τρείς νίκες τις έχει στο τσεπάκι της ,αλλά να νικήσει στις πολύ δύσκολες έδρες της Γκράν Κανάρια,Βαλένθια η μέσα στην Μπαρτσελόνα; το πολύ-πολύ βλέπω να φτάνει στις 19 νίκες


Επιπλέον υπάρχουν ορισμένες ομάδες που έχουν τις προυποθέσεις να φτάσουν τις 20 νίκες...

Π.χ η Μπιλμπάο μπορεί να φτάσει με τρείς εφικτότατες εντός έδρας νίκες τις 20…(αν πάρει και μια εκτός παέι στις 21 και είναι τουλάχιστον 5η,λογικά δεν πάει χαμηλότερα απο 5η-6η θέση)

η όπως Γκράν Κανάρια με το ευνοικό πρόγραμμά της που μπορεί να βοηθήσει να πάει και αυτή στις 19 με 20 νίκες…

μην ξεχνάμε την Φουενλαμπράδα που με 2 εντός νίκες με Μανρέσα,Μπανταλόνα και υποδεχόμενη την Ρεάλ στην έδρα της μπορεί να ψάξει μια η 2(χάσει από την Ρεάλ)εκτός έδρας νικες με Βαγιαδολίθ,Μπιλμπάο,Εστουντιάντες ομάδες ίδιας δυναμικότητας για να φτάσει στις 20 νίκες και αυτή...



Για την Βαγιαδολίθ μια και αναφέρθηκες, την Γρανάδα και την Σαραγόσα την έχει,αλλά με την Καχασόλ μην περιμένεις την ομάδα της Σεβίλλης να είναι αδιάφορή διότι η ACB δεν είναι Ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου στις τελευταίες αγωνιστικές για να χαρίζουν βαθμούς οι αδιάφορες ομάδες…

Το μεγάλο παιχνίδι είναι αυτό με την Φουενλαμπράδα για την Βαγιαδολίθ αν το κερδίσει τα πλέι-οφ είναι σχετικά κοντά αν χάσει μένει εκτός….


Τις διαφορες ας τις εξετάσουμε αν ξεκαθαρίσουν λίγο πιο πολύ τα πράγματα γιατί τώρα θα ζαλιστούμε ολίγον…
SG3ptshooter
Bασικά δεν πρόσεξα ότι δημιούργησα μια τριπλή ισοβαθμία γιατί παρότι έκανα τελείως αναλυτικά την κατανομή έκανα το λάθος να δώσω το Γκραν Κανάρια - Ουνικάχα και στις δύο πλευρές.. rolleyes.gif

Οπότε ή πρέπει να πω 5.Μπιλμπάο 6.Μάλαγα + Γκραν Κανάρια (ανάλογα με τη διαφορά) 8.Φουενλαμπράδα + Βαγιαδολίδ (ομοίως)

ή πρέπει να πω ισοβαθμία Μάλαγα με Μπιλμπάο και τριπλή ισοβαθμία Γκραν Κανάρια, Βαγιαδολίδ και Φουενλαμπράδα

39.gif

για να μην πούμε το ίδιο ας πω το δεύτερο. biggrin.gif
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 9 2011, 16:47 ) *
Bασικά δεν πρόσεξα ότι δημιούργησα μια τριπλή ισοβαθμία γιατί παρότι έκανα τελείως αναλυτικά την κατανομή έκανα το λάθος να δώσω το Γκραν Κανάρια - Ουνικάχα και στις δύο πλευρές.. rolleyes.gif

Οπότε ή πρέπει να πω 5.Μπιλμπάο 6.Μάλαγα + Γκραν Κανάρια (ανάλογα με τη διαφορά) 8.Φουενλαμπράδα + Βαγιαδολίδ (ομοίως)

ή πρέπει να πω ισοβαθμία Μάλαγα με Μπιλμπάο και τριπλή ισοβαθμία Γκραν Κανάρια, Βαγιαδολίδ και Φουενλαμπράδα

39.gif

για να μην πούμε το ίδιο ας πω το δεύτερο. biggrin.gif

δύσκολο επιμένω να βασιστείς στις διαφορές για ισοβαθμίες αφού υπάρχουν ακόμα παιχνίδια μπροστά μεταξύ των ανταγωνιστών...(μπορεί αργότερα να επανέλθω στο θέμα)

Και εγω σαν να βλέπω διπλό της παρεάς του Αγιον στο Βαγιαδολίθ...(προφανώς αφού βλέπω την παρεά του Σλόττερ εκτός πλέι-οφ)

αυτά τα λίγα γιατί πάω γήπεδο σε λίγο...
GMlls
κακό παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο με ξύλο και την μπάρτσα χωρίς ναβάρο. 34-29 το σκόρ υπέρ της ρεάλ με τον τρελογιούλ
πρώτο σκόρερ..
SG3ptshooter
H Mπαρτσελόνα έχει κατέβει λες και βλέπουν ακόμα στον ύπνο τους τον Καλάθη και τον A-Jax. Και η Ρεάλ δεν μπορεί να την κερδίσει icon_drunk.gif

Κακό ματς. Δεύτερη περιόδο 10 πόντους η Μπάρτσα με τα χίλια ζόρια, 3 βολές, μια ατσουμπαλιά Ίνγκλες, ένα goaltending και ένα αμαρκάριστο τρίποντο να αποτελεί το μόνο νορμάλ καλάθι της στο δεκάλεπτο. Κι ακόμα και σήμερα η Ρεάλ πασχίζει να την κερδίσει.. blink.gif

Το ότι η Ρεάλ παίζει όπως παίζει όλη τη χρονιά, σαν να μην πάει για να κατακτήσει τίποτα δηλαδή, σημαίνει τι; Ότι ο Μεσσίνα δεν ή ότι ο Μολίν απλά αντιγράφει ότι έκανε ο Μεσσίνα και δεν; rolleyes.gif
Weekendman
Τουλάχιστον δεν έχασα καμιά ματσάρα στο πρώτο ημίχρονο ,εξαιτίας της καθυστέρησης στην έναρξη του αγώνα Πιερικού-Απολλών κατά 25 λεπτά...





QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 9 2011, 19:52 ) *
Το ότι η Ρεάλ παίζει όπως παίζει όλη τη χρονιά, σαν να μην πάει για να κατακτήσει τίποτα δηλαδή, σημαίνει τι; Ότι ο Μεσσίνα δεν ή ότι ο Μολίν απλά αντιγράφει ότι έκανε ο Μεσσίνα και δεν; rolleyes.gif

Μην μασάς δεν κατάλαβες το κόλπο; κοιμοίζουν τους αντιπάλους για να πάρουν τους 2 κύριους τίτλους της χρονιάς στο τέλος...

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι δεν γενικώς...
GMlls
έχουν πονέσει τα μάτια μου. πάλι καλά που είναι κοντά στο σκορ και πάμε για....χιτσκοκικό φινάλε που λεει και ο μεγάλος..
SG3ptshooter
Ό,τι να ναι με ηγέτη τον Ίνγκλες να δίνει οδηγίες στις διακοπές στους συμπαίκτες του και είναι μέσα στο ματς icon_drunk.gif

Και με το Ρέγιες κλασσικά να παίρνει τις βολές λες και κατέβηκε ο Χουαν Κάρλος να παίξει πλάτη, τόσος σεβασμός πια..

Ε ρε και να δούμε τόσο κλειστό ματς εδώ τι έχει να γίνει με διαιτησία.. smiley.gif
kobaksev
Λίρα 100 το καγκουρό απόψε.

Ελπίζω να μην έχουμε την τιμή να απολαύσουμε τέτοιο υπερθέαμα στα δικά μας ντέρμπι.
Πραγματικά πολύ κακό μπάσκετ.
SG3ptshooter
Wiki μέσα στα του ντέρμπι δεν ξέρω αν είδες ότι το σκορ ημιχρόνου στο Βαγιαδολίδ - Γρανάδα είναι 19-29 με το Σλότερ να έχει 7 κιόλας. Ήμαρτον. Αλλά και ζήτω μας icon_drunk.gif

Στα του ντέρμπι έχω να απορήσω για πολλοστή φορά γιατί έδιωξαν το γηγενή Τρίας και πήραν το ζυμαρούλη Πέροβιτς.. Άντε να δούμε τίποτα καλύτερο στην παράταση.



Αν είναι να το πάει η Ρεάλ στα συνεχή δύσκολα τρίποντα Κλέι Τάκερ βγαίνοντας από τα σκριν fade away, σώθηκε.

Νταξ πέμπτη συνεχόμενη ήττα για Μπάρτσα. Αν είναι δυνατόν τι χάλι ήταν αυτό σήμερα.
Weekendman
Για το αν υπάρχει διαφορά στην προπονητική φιλοσοφία ανάμεσα στον Μολίν και στον Μεσίνα μπορεί να αμφιβάλλουμε δίκαια ,αλλά τουλάχιστον ο Μολίν νίκησε την Μπάρτσα με την πρώτη ενώ ο Μεσίνα και άργησε και δεν πέτυχε άλλη νίκη με αντίπαλο την Μπάρτσα…(έστω και αν η Μπαρτσελόνα με η χωρίς Ναβάρο είναι σε ελεύθερη πτώση τελευταία…)

Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 9 2011, 20:54 ) *
Wiki μέσα στα του ντέρμπι δεν ξέρω αν είδες ότι το σκορ ημιχρόνου στο Βαγιαδολίδ - Γρανάδα είναι 19-29 με το Σλότερ να έχει 7 κιόλας. Ήμαρτον. Αλλά και ζήτω μας icon_drunk.gif

Και που να ήξερες την συνέχεια...

Αφού όχι μόνο ηττήθηκε απο την Γρανάδα ,αλλά είχαμε και ήττα της Καχασόλ απο την Μενόρκα(σχετικά φυσιολογικό) ,και το καλύτερο η Λαγκούν που τόσο καιρό την επαινούσαμε(την θεωρώ προσωπικά τουλάχιστον της ίδιας δυναμικότητας με Σαραγόσα) και έχανε συνεχώς απο καλούς αντιπάλους παρόλου τις καλές εμφανίσεις της ,βρήκε ώρα τώρα που δεν την πιστεύαμε να συντρίψει την Μάλαγα με 90-67!

Τουλάχιστον βγαίνει η πεποίθηση μας για την Βαγιαδολίθ ότι ήταν προς το δρόμο του εξόδου απο τα πλέι-οφ,και προσωπικά είδα την αδυναμία της Μάλαγα για την 5ή θέση να φαίνεται πολύ νωρίτερα έστω και όχι όπως ακριβώς το περίμενα...

QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 9 2011, 20:54 ) *
Στα του ντέρμπι έχω να απορήσω για πολλοστή φορά γιατί έδιωξαν το γηγενή Τρίας και πήραν το ζυμαρούλη Πέροβιτς.. Άντε να δούμε τίποτα καλύτερο στην παράταση.


Γιατί να διαλέξανε τον Πέροβιτς στην Μπάρτσελόνα;
γιατί είναι όμορφός; Δεν νομίζω...
γιατί είναι Σέρβος διεθνής; Όχι ακριβώς!
φαντάζομαι ήρθε για να προσφέρει παιχνίδι στο πόστ που δεν έχουν στο 100% οι Βάσκεθ,Εντογκ ,εκτός από ζυμαρούλης είναι και λίγο αργούλης για αυτό που θέλει να παίξει η Μπάρτσελόνα και στις 2 μεριές του γηπέδου...

QUOTE(kobaksev @ Apr 9 2011, 20:40 ) *
Λίρα 100 το καγκουρό απόψε.

Το καγκούρο μια χάρα κάλυψε το κενό του Μπαζίλε φέτος ,δεν υποτιμώ τις τρίποντες και αμυντικές ικανότητες του Ιταλού αλλά πέρσι δεν είχε και την ιδανική χρονιά...
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Apr 9 2011, 23:21 ) *
Και που να ήξερες την συνέχεια...

να σου πω τι κρατάω απόψε πέρα από τα όποια σωστά μας και την επιστροφή της συμπάθειάς μας από το Σαν Σεμπαστιάν; Τις εμφανίσεις του Σλότερ και του Φρίλαντ. Όχι επειδή μου αρέσουν μόνο, αλλά επειδή έδειξαν ξανά ότι είναι πυλώνες για τις ομάδες τους που όταν δυσκολεύονται είναι οι μόνοι που έχουν τη δυνατότητα να δώσουν λύσεις σταθερά. Με τέτοιες εμφανίσεις μπορούν μόνο να ενισχύσουν τη γνώμη όσων θεωρούν πως αξίζουν να βρίσκονται σε καλύτερη ομάδα όπου δε θα "χαραμίζονται".

Ο Πέροβιτς έφερε τόσο παιχνίδι στο ποστ που ο ΠΑΟ δε φοβόταν να βάλει βασικό το Βουγιούκα γιατί ο ζυμαρούλης είναι πιο αφράτος και από το Λαστιχένιο της Μισελέν. Ο Ίνγκλες έχει βοηθήσει, και ο Λάκοβιτς έχει ανέβει, το ότι παίκτες που κανονικά θα ήταν για 5λεπτα στα κρίσιμα με ένα σοβαρό Ρούμπιο που είχε εξελιχθεί, Ναβάρρο και Μάικλ μέσα δείχνει πιο πολύ κι από το πόσο περίεργη είναι η κατάσταση στη Βαρκελώνη το πόσο λίγη παραμένει η Ρεάλ. Ειλικρινά θα εκπλαγώ αν πάρει κάτι στο τέλος της σεζόν αυτή η ομάδα.
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 10 2011, 00:05 ) *
να σου πω τι κρατάω απόψε πέρα από τα όποια σωστά μας και την επιστροφή της συμπάθειάς μας από το Σαν Σεμπαστιάν; Τις εμφανίσεις του Σλότερ και του Φρίλαντ. Όχι επειδή μου αρέσουν μόνο, αλλά επειδή έδειξαν ξανά ότι είναι πυλώνες για τις ομάδες τους που όταν δυσκολεύονται είναι οι μόνοι που έχουν τη δυνατότητα να δώσουν λύσεις σταθερά. Με τέτοιες εμφανίσεις μπορούν μόνο να ενισχύσουν τη γνώμη όσων θεωρούν πως αξίζουν να βρίσκονται σε καλύτερη ομάδα όπου δε θα "χαραμίζονται".

δεν σου έκανε εντύπωση ότι η Βαγιαδολίθ στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν σκόραρε ούτε πόντο; δεν εκτιμώ γενικά τις επιθετικές δυνατότητες της συγκεγκριμένης ομάδας τόσο πολύ , αλλά και κουλούρι στρόγγυλο;

Οι Φρίλαντ και Σλόττερ θα βρούν τον δρόμο τους εκεί που το αξίζουν...
Βέβαια μπορεί και μια πιο σοβαρή δομημένη Μάλαγα του χρόνου να είναι σαν νέα καλύτερη ομάδα για τον Φρίλαντ...

QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 10 2011, 00:05 ) *
Ο Πέροβιτς έφερε τόσο παιχνίδι στο ποστ που ο ΠΑΟ δε φοβόταν να βάλει βασικό το Βουγιούκα γιατί ο ζυμαρούλης είναι πιο αφράτος και από το Λαστιχένιο της Μισελέν. Ο Ίνγκλες έχει βοηθήσει, και ο Λάκοβιτς έχει ανέβει, το ότι παίκτες που κανονικά θα ήταν για 5λεπτα στα κρίσιμα με ένα σοβαρό Ρούμπιο που είχε εξελιχθεί, Ναβάρρο και Μάικλ μέσα δείχνει πιο πολύ κι από το πόσο περίεργη είναι η κατάσταση στη Βαρκελώνη το πόσο λίγη παραμένει η Ρεάλ. Ειλικρινά θα εκπλαγώ αν πάρει κάτι στο τέλος της σεζόν αυτή η ομάδα.

Εγω έβαλα την θεωρητική υπόθεση στην αρχή της χρονιας(εκτός άμα έχει άλλα στοιχεία στο παιχνίδι του που έλλειπαν απο την Μπαρτσελόνα) ,μάλιστα έλεγα ότι τον Πέροβιτς πρέπει να τον βάζει όσο λιγότερο γίνεται στους αγώνες με τον ΠΑΟ ο Πασκουάλ ,και αυτά πριν γίνουν οι αγώνες της σειράς...

Αν πω τι θα πάρει η Ρεάλ με βάση την εικόνα μπάσκετ που βγάζει ίσως να μην είμαι στα όρια του πολιτικά ορθού...
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Apr 10 2011, 00:16 ) *
δεν σου έκανε εντύπωση ότι η Βαγιαδολίθ στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν σκόραρε ούτε πόντο; δεν εκτιμώ γενικά τις επιθετικές δυνατότητες της συγκεγκριμένης ομάδας τόσο πολύ , αλλά και κουλούρι στρόγγυλο;

Βέβαια μπορεί και μια πιο σοβαρή δομημένη Μάλαγα του χρόνου να είναι σαν νέα καλύτερη ομάδα για τον Φρίλαντ...

Αν πω τι θα πάρει η Ρεάλ με βάση την εικόνα μπάσκετ που βγάζει ίσως να μην είμαι στα όρια του πολιτικά ορθού...

δεν το πρόσεξα αυτό που λες. cool.gif Όντως απίστευτο στατιστικό. Τραγική η Βαγιαδολίδ πλέον δε μπορείς να πιστεύεις ότι θα νικήσει τον οποιονδήποτε.

Aπό τις 12-13 σοβαρές ομάδες της λίγκας η Μάλαγα είναι η πιο γερασμένη με 6 παίκτες 31+ και η μόνη χωρίς u21 στο ρόστερ της αυτή τη στιγμή, αν και προφανώς οι Βραζιλιάνοι που έχει στείλει δανεικούς είναι ιδιαίτερα αξιόλογες περιπτώσεις. Αλλά δεν απέχει και πολύ η πιθανότητα να κρατήσει αρκετούς από τους μεγάλους και να ξαναδανείσει τους μικρούς αυτούς μιας και καταλαμβάνουν θέση ξένου ( laugh.gif ). Μια ανανέωση τη θέλει οπωσδήποτε. Άλλωστε μόνο το Μπλάκνεϊ θεωρώ ξεγραμμένο για του χρόνου στην Ανδαλουσία. Το να ρωτήσω ποια είναι η ομάδα με το μικρότερο μέσο όρο ηλικίας στη λίγκα είναι το ευκολότερο κουίζ από εφεύρεσης της έννοιας του γρίφου;

οφ τόπικ

Αποκλειστική φωτογραφία από τις διακοπές μας στα Rocky Mountains. Ο Weekendman ως γνωστός κρυφο-οπαδός είναι ο αριστερά με το έντονο κόκκινο, ο καμαρωτός μπουχέσας με το γαλάζιο στη μέση είμαι εγώ και το παιδί δεξιά που κάτι ψάχνει μέσα στο παντελόνι του είναι μαντέψτε μόνοι σας ποιος είναι..
SG3ptshooter
Επιτρέψτε μου:


18λ. 23π. 4/7 δίποντα 4/6 τρίποντα 3/3 βολές 4 κερδισμένα φάουλ στο 25. 19.gif
priest
και σφουγκαριζει το γηπεδο και τους εχει κανει την ζωη ασχημη με τα τριποντα που βαζει...ποιος ειναι?
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 10 2011, 14:39 ) *
Επιτρέψτε μου:


18λ. 23π. 4/7 δίποντα 4/6 τρίποντα 3/3 βολές 4 κερδισμένα φάουλ στο 25. 19.gif



Ο Boom-Boom συνεχίζει να βομβαρδίζει αλλά όπως είδες όταν τέθηκε το θέμα από τον δικό μας berry στο τόπικ των μεταγραφών του Ολυμπιακού δεν είχαμε και ευρεία αποδοχή ακριβώς…

Αλλά και το δίκο μου αγαπημένο πούλεν ο Νικ Κάνερ Μέντλει δεν τα πήγε άσχημα και σήμερα στην εύκολη νίκη της ομάδας του στο μικρό Μαδριλένικο ντέρμπι…


Η Μπανταλόνα και η Σαραγόσα μπορούν να ετοιμάζονται για διακοπές απο τώρα...

Το βραβείο της μαχητικής ομάδας της αγωνιστικής πηγαίνει στην Αλικάντε που για 37 λεπτά ζόρισε εκτός έδρας την κουρασμένη από την Ευρωλίγκα Βαλένθια και κυνήγησε μέχρι το τέλος ότι ελπίδες είχε άσχετα άμα πηγε τζάμπα ο κόπος…

Δύσκολο για τον ΝτεΜιγκέλ να επανέλθει σε ρυθμούς αγωνιστικής δράσης μετα από ένα διάστημα στην μπασκετική κατάψυξη από ότι βλέπω…
SG3ptshooter
22 απολαυστικά λεπτά Jaycee Carroll. 35πόντους με 6/9 δίποντα 6/8 τρίποντα 5/5 βολές 3 ριμπάουντ 1 μόνο λάθος 1 ασσίστ και 6 κερδισμένα φάουλ. Kι ο αντίπαλός του όσο κι αν λέμε ότι δεν παίζει άμυνα ούτε με τηλεκοντρόλ (πατώντας τα κουμπιά και προσπαθώντας να βρει το κανάλι που ο επιτιθέμενος γλιστράει γίνεται αυτό icon_drunk.gif ), 3/12 σήμερα ο Δαβίδ Γέλινεκ.
Η Γκραν Κανάρια μας δικαιώνει πανηγυρικά ότι θα βγει στα πλέι οφς και με τέτοιο Κάρολ και το κλάσσικο θα κέρδιζε χτες..

Η πρώτη ομάδα που πήγε διακοπές Weekendman είναι η Μπανταλόνα που χτύπησαν Νορέλ και Ίνγκλις κι από το Γενάρη το έχει γυρίσει σε τσικό. smiley.gif

Στο Μπιλμπάο με τον Χετσχάιμερ εκτός αγώνα με πρόβλημα στα φάουλ είχε κριθεί το Μπιλμπάο vs Κιντέρος από νωρίς γι' αυτό είδα ελάχιστα. Σταθερά καλό το Μπιλμπάο και πάλι κέρδισε ως ομάδα χωρίς να σηκώσει κάποιος όλο το βάρος, αν και το αρχικό ραν το έδωσε κυρίως ο Άλεξ Μουμπρού (σεισμός στην Κορέα, είπα καλό πράγμα για τον Γάιους Κοιμήσιους).

Με τον μέικερ της να θυμάται ότι σε αντίθεση με φέτος πέρυσι έπαιζε ένα σπορ που κάποιοι το λένε μπάσκετ, η Εστουντιάντες κέρδισε την άνευ Μπιγιόμπο Φουενλαμπράδα. Και βέβαια έπαιξε καλά ο Μέντλεϊ κύριε αποπάνω, δεν το αποσιωπούμε. 0/4 τρίποντα είχε. peace.gif

Η Βαλένθια δυσκολεύτηκε για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά θα κέρδιζε όπως είναι φυσικό. Ευχαριστούμε το Τζέρεμι Ρίτσαρντσον που σκότωσε το θεριό ενώ μεσοβδόμαδα με το Σουάρεθ έπαιζε χαριτωμένα με 2 κουβαράκια, ευχαριστούμε τον Ομάρ Κουκ που μετά από 2 παιχνίδια άποντος στη σειρά με Ρεάλ κι ενώ δεν έβγαινε ούτε με αίτηση σήμερα πήγε για νταμπλ νταμπλ.. (και 6 λάθη). Μέχρι κι ο Πιετρούς ξέσπασε σήμερα. Νιάου ρε πρέπει να ανοίξω ένα οπαδικό μπλογκ στα Ισπανικά κατά των μισών παικτών της ομάδας.. rolleyes.gif

Αργότερα στο τελευταίο ματς της αγωνιστικής και χωρίς μετάδοση η Κάχα πάει να παίξει εκτός έδρας με τη Μανρέσα κι ελπίζουμε να συνεχιστεί το έργο που παραλίγο να ολοκληρώσει τις προάλλες η Αλικάντε.
Hakeem Olajuwon
Kατι ακουω οτι η ρεαλ εκλεισε τον καρολ για του χρονου biggrin.gif
Και νομιζω ειναι αυτο που της λειπει
SG3ptshooter
http://www.acb.com/redaccion.php?id=75369
Αγιόν, Γιέλινεκ (ή Ζέλινιεκ αν είστε Ισπανοί tongue.gif ), Μίροτιτς, Ραμπασέδα, Σατοράνσκι. Ποιόν θεωρείτε τον παίκτη "αποκάλυψη" της λίγκας; Κάτι σαν most improved player φανταστείτε αν δεν μπήκατε στο κλίμα. Θα ήθελα κι άλλες γνώμες αλλά νομίζω ότι το βραβείο θα φοράει σομπρέρο σίγουρα φέτος.. wink.gif

Κατά τ'άλλα τραυματίστηκε ο Βαν Λάκε, o Mπιγιόμπο μετά την Αμερική δε γύρισε Ισπανία γιατί δηλώνει πως έχει κάποιο πρόβλημα με τη βίζα του και πήγε στο Κονγκό να το λύσει, ενώ οι Μαδριλένοι επιμένουν ότι θα τον "τελειώσουν" για φέτος..

Στη Σαραγόσα μπήκαν σε κλίμα διακοπών και ο Βαν Ρόσομ το έριξε στους πειραματισμούς. laugh.gif
http://acbtv.acb.com/video/3853-lacb-55-li...w_de_van_rossom
berry


απο αυτους που εχω δει προτιμω μιροτιτς λιγο περισσοτερο απο ραμπασεδα
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 13 2011, 15:25 ) *
http://www.acb.com/redaccion.php?id=75369
Αγιόν, Γιέλινεκ (ή Ζέλινιεκ αν είστε Ισπανοί tongue.gif ), Μίροτιτς, Ραμπασέδα, Σατοράνσκι. Ποιόν θεωρείτε τον παίκτη "αποκάλυψη" της λίγκας; Κάτι σαν most improved player φανταστείτε αν δεν μπήκατε στο κλίμα. Θα ήθελα κι άλλες γνώμες αλλά νομίζω ότι το βραβείο θα φοράει σομπρέρο σίγουρα φέτος.. wink.gif

Επικρατέστεροι για εμένα ο sombrero-man και ο μικρός Νικόλας από την Μαδρίτη ,παρόλου που θεωρώ ότι ο Ραμπασέδα μπορεί να έχει ένα καλό αναπληρωματικό ρόλο στην Μπαρτσελόνα την νέα σαιζόν αν το θελήσει ο ίδιος και η ομάδα του(Μπαρτσελόνα εννόω)…

Αν έπρεπε να το δώσω όπωσδήποτε το βραβείο του πάικτη αποκάλυψη της χρονιας σε έναν θα διάλεγα τον Μίροτιτς, πραγματικά ο Αγιόν μου έχει προκαλέσει θετική εντύπωση ερχόμενος απο την ταπεινή Τενερίφη,αλλά ποιος θα πόνταρε στην αρχή της χρονιάς ότι σε μια Ρεάλ με πιθανα τεσσάρια τους Ρέγες,Γκαρμπαχόθα και Βελίτσκοβιτς(αν και δεν τον έχουμε πολυδεί σε αυτην την θέση φέτος) όχι μόνο θα έβρισκε χρόνο ο Μίροτιτς ,αλλά θα έδινε την εντύπωση σε ορισμένες στιγμές ότι είναι και ό πιο ποιοτικός πάουερ φόργουορντ που διαθετει η Ρεάλ!



QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 13 2011, 15:25 ) *
[
Κατά τ'άλλα τραυματίστηκε ο Βαν Λάκε, o Mπιγιόμπο μετά την Αμερική δε γύρισε Ισπανία γιατί δηλώνει πως έχει κάποιο πρόβλημα με τη βίζα του και πήγε στο Κονγκό να το λύσει, ενώ οι Μαδριλένοι επιμένουν ότι θα τον "τελειώσουν" για φέτος..

Στη Σαραγόσα μπήκαν σε κλίμα διακοπών και ο Βαν Ρόσομ το έριξε στους πειραματισμούς. laugh.gif
http://acbtv.acb.com/video/3853-lacb-55-li...w_de_van_rossom

Όλα πάνε καλά στην Βαγιαδολίθ ,και που έπαιξε Κόπα Ντελ Ρέι της αρκεί για φέτος…

Με την φασαρία που έκανε πριν φύγει ο Μπιγιόμπο δικαιολογημένα κάθε δικαιολογία του μοιάζει τόσο ψεύτική όσο αυτή περί πονοκεφάλου που λέει μια ανόρεχτη για σέξ σύζυγος στον άνδρα της!

Όταν λέω ότι στην Σαραγόσα είναι κοντά στην ώρα των διακοπών ορισμένοι μπορεί να με θεώρησαν υπερβολικό αλλά τα γεγονότα αποδεικνύουν την πάσα αλήθεια…(καμιά φορά δοκιμάζω να σουτάρω και εγω με 2 μπάλες αμά βαριέμαι υπερβολικά)
Νομίζω όμως πιο καμμένα εγκεφάλικα κύτταρα είχαν οι παίχτες της Βαγιαδολίθ που όπως θυμάσαι είχαν εφαρμόσει πιο extreme πειράματα...
SG3ptshooter
http://www.acb.com/redaccion.php?id=75423
O Tόριαν Γκριν χάνει το υπόλοιπο της σεζόν. Κακά μαντάτα για τους Καναϊρίνιους.

Αν η Μπαρτσελόνα με τέτοιο πρόγραμμα καταφέρει να χάσει την πρώτη θέση είναι για icon_tomato.gif
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 14 2011, 21:37 ) *
http://www.acb.com/redaccion.php?id=75423
O Tόριαν Γκριν χάνει το υπόλοιπο της σεζόν. Κακά μαντάτα για τους Καναϊρίνιους.

Ότι κάνει ο Μπέγιας από εδώ και πέρα, αν και ο Γκρίν ήταν σαφώς ο καλύτερος πλέι-μεικερ της ομάδας ,ως ενναλακτική επιλογή πιθανό να πάει και στον άσσο ο Κάρολ αν και περισσότερο βλέπω να παίρνει και τις επιθετικές προσπάθειες του Γκρίν παρά να προσπάθησει να τον καλύψει οργανωτικά!


Για τις μεταγραφικές φήμες που θέλουν τον Κάρολ στην Ρεάλ(με διπλασιασμό και κάτι παραπάνω του συμβολάιου σε σύγκριση με αυτό που έχει τώρα) μπορεί κατά την γνώμη μου να προχωρήσει αυτό το...συνοικέσιο ,κάνωντας τον Κάρολ κάτι σαν έναν λευκό Μπούλοκ(που σίγουρα ήταν πετυχημένος στην Ρεάλ) λόγω ορισμένων προφανων κοινών σημείων που έχουν αυτοί οι 2(φοβερόι σκόρερ,όχι φανατικοί αμυντικοί,η θέση τους είναι σούτινγκ-γκάρντ...)
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Apr 14 2011, 23:35 ) *
Ότι κάνει ο Μπέγιας από εδώ και πέρα, αν και ο Γκρίν ήταν σαφώς ο καλύτερος πλέι-μεικερ της ομάδας ,ως ενναλακτική επιλογή πιθανό να πάει και στον άσσο ο Κάρολ αν και περισσότερο βλέπω να παίρνει και τις επιθετικές προσπάθειες του Γκρίν παρά να προσπάθησει να τον καλύψει οργανωτικά!


Για τις μεταγραφικές φήμες που θέλουν τον Κάρολ στην Ρεάλ(με διπλασιασμό και κάτι παραπάνω του συμβολάιου σε σύγκριση με αυτό που έχει τώρα) μπορεί κατά την γνώμη μου να προχωρήσει αυτό το...συνοικέσιο ,κάνωντας τον Κάρολ κάτι σαν έναν λευκό Μπούλοκ(που σίγουρα ήταν πετυχημένος στην Ρεάλ) λόγω ορισμένων προφανων κοινών σημείων που έχουν αυτοί οι 2(φοβερόι σκόρερ,όχι φανατικοί αμυντικοί,η θέση τους είναι σούτινγκ-γκάρντ...)

ο Β/Μπέγιας θα πάρει τις μισές προσπάθειες του Γκριν και θα κουτσο-οργανώσει και ο Κάρολ αντί για 20 προσπάθειες θα πάρει 25, απλά θα κατεβάσει και τη μπάλα για κανα δεκάλεπτο. Άντε να δούμε και περισσότερο Μπράμος, που κακός δεν είναι αλλά αναλώνεται σε συγκεκριμένα πράγματα και συνήθως δεν ξεχωρίζει.

Κάρολ και Γιούιγ μαζί εμένα δε μου κάθεται.. Πάλι. Οπότε ευκαιρία να στείλουν ΝΒΑ το Σέρχιο, αν υπάρχει ΝΒΑ του χρόνου. Θα πάρουν και κανέναν άλλο της προκοπής αντί του Τάκερ και θα ανεβάσουν επίπεδο επιθετικά τουλάχιστον στο 2. smiley.gif

Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 14 2011, 23:52 ) *
Κάρολ και Γιούιγ μαζί εμένα δε μου κάθεται.. Πάλι. Οπότε ευκαιρία να στείλουν ΝΒΑ το Σέρχιο, αν υπάρχει ΝΒΑ του χρόνου. Θα πάρουν και κανέναν άλλο της προκοπής αντί του Τάκερ και θα ανεβάσουν επίπεδο επιθετικά τουλάχιστον στο 2. smiley.gif


Ο Τάκερ μπορεί να είναι σχετικά απογοητευτικός σε σύγκριση με τις προσδοκίες που είχε στην επίθεση απο αυτόν η Ρεάλ ,αλλά επειδή φέτος ο πιο λογικός τρόπος για να πάρει η Ρεάλ κάτι πιο χειροπιαστό εκτός απο κοπανιστό αέρα είναι η πραγματικά γερή της άμυνα, μπορεί ο Τάκερ με την αμυντική πίεση που έχει δυνατότητα να προσφέρει να φάνει χρήσιμος ,

αν μάλιστα έχει και τίποτα τελικούς με 15-20 πόντους μ.ο σε κάθε παιχνίδι τότε θα μπορούσε να μείνει(μπορεί και ως φόργουορντ) αν και δύσκολο να θυσιαστεί ένας τόσο καλός αμυντικός ψηλός όπως ο Φίσερ βέβαια το πόσο αληθευουν οι φήμες για Κάρολ είναι μια άλλη ιστορία ,όπως έλεγε σαν ατάκα κάποιος απο μια ξένη ταίνια της δεκαετίας του 60...

Μαζί φαντάζομαι δεν εννοείς στην ίδια πεντάδα σαν μόνιμο σχήμα; Ο Γιούλ έχει όλα τα προσόντα για να παίξει ένα καλό πικ εν ρολ και όταν μεγαλώσει να γίνει ...Σπανούλης(δηλαδή κορυφαίος κόμπο-γκάρντ) ,αλλά τώρα είναι λίγο άγριο και ατίθασο...άλογο για να του δώσεις τα κλειδιά της οργάνωσης στην Ρεάλ…

Άντε να τον στείλουν στο καλό τον Σέρχιο εκτός αμά έχει άλλη γνώμη και αυτός στα πλέι-οφ…
SG3ptshooter
O Tάκερ δεν είναι κακός και είναι και καλύτερη λύση από τον Κάρολ για ομάδα που θέλει να έχει την αμυντική προσήλωση που επιδιώκει να δείχνει φέτος η Ρεάλ. Αλλά δεν είναι με τίποτα αναντικατάστατος παίκτης.

Φυσικά και δε μιλούσα για πεντάδα με Γιούιγ και Κάρολ στο ίδιο σχήμα. Μιλούσα απλά για συνύπαρξη.

Αλλά για να είμαστε ρεαλισταί ( tongue.gif ) εγώ και οι Ισπανοί γκαρντ της Ρεάλ δεν υπήρξαμε ερασταί κι αφού δε μου γεμίζουν λοιπόν το μάτι λογικό είναι να μην τους βλέπω "αρκετούς" σε πολλές συνιστώσες όπου υπάρχουν ως δεδομένα άρα προφανώς άνετα μπορώ να σχεδιάσω κάμποσα ρόστερ της Ρεάλ για τη σεζόν 2011-12 χωρίς κάποιους συγκεκριμένους κυρίους. Αλλά η αλήθεια είναι απλή, ο Γιούιγ είναι ο γηγενής "ηγέτης" της Ρεάλ στην περιφέρεια παρά την απόκτηση του Ελ Τσάτσο Ροντρίγκεθ (έτσι το λένε το παιδί οι ίδιοι, τι να κάνω; ) και δεν υπάρχει περίπτωση να τον αφήσουν να φύγει με τη θέλησή τους και θα ελπίζουν για τουλάχιστον μια διετία ακόμα σε περαιτέρω ανάπτυξη των ικανοτήτων του. Άρα το προηγούμενο ποστ μου δεν είχε καμία αξία και το γνώριζα εν τη γενέσει του και το ξέρει κι όποιος παρακολουθεί τα της Ρεάλ. Μόνο αν ο ίδιος ο Γιούιγ τα βρει με Αμερική θα πιεστεί η Ρεάλ να τον χάσει.

Αγωνιστικά δε μου ταιριάζουν σε μια Ρεάλ με πλέι μέικερς που αρέσκονται να κουβαλούν τη μπάλα 2 παίκτες που θέλουν τη μπάλα όσο ο Γιούιγ και ο Μπουμ Μπουμ ταυτόχρονα. Όπως δε θα ταίριαζε ο Γιούιγ ή ο Μπουμ Μπουμ στον Ολυμπιακό του 2012 ενώ ίσως να χωρούσαν στον ΠΑΟ του 2012. Έχει να κάνει με τις ισορροπίες και τις ανάγκες του εκάστοτε ρόστερ.
Hakeem Olajuwon
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 15 2011, 00:41 ) *
O Tάκερ δεν είναι κακός και είναι και καλύτερη λύση από τον Κάρολ για ομάδα που θέλει να έχει την αμυντική προσήλωση που επιδιώκει να δείχνει φέτος η Ρεάλ. Αλλά δεν είναι με τίποτα αναντικατάστατος παίκτης.

Φυσικά και δε μιλούσα για πεντάδα με Γιούιγ και Κάρολ στο ίδιο σχήμα. Μιλούσα απλά για συνύπαρξη.

Αλλά για να είμαστε ρεαλισταί ( tongue.gif ) εγώ και οι Ισπανοί γκαρντ της Ρεάλ δεν υπήρξαμε ερασταί κι αφού δε μου γεμίζουν λοιπόν το μάτι λογικό είναι να μην τους βλέπω "αρκετούς" σε πολλές συνιστώσες όπου υπάρχουν ως δεδομένα άρα προφανώς άνετα μπορώ να σχεδιάσω κάμποσα ρόστερ της Ρεάλ για τη σεζόν 2011-12 χωρίς κάποιους συγκεκριμένους κυρίους. Αλλά η αλήθεια είναι απλή, ο Γιούιγ είναι ο γηγενής "ηγέτης" της Ρεάλ στην περιφέρεια παρά την απόκτηση του Ελ Τσάτσο Ροντρίγκεθ (έτσι το λένε το παιδί οι ίδιοι, τι να κάνω; ) και δεν υπάρχει περίπτωση να τον αφήσουν να φύγει με τη θέλησή τους και θα ελπίζουν για τουλάχιστον μια διετία ακόμα σε περαιτέρω ανάπτυξη των ικανοτήτων του. Άρα το προηγούμενο ποστ μου δεν είχε καμία αξία και το γνώριζα εν τη γενέσει του και το ξέρει κι όποιος παρακολουθεί τα της Ρεάλ. Μόνο αν ο ίδιος ο Γιούιγ τα βρει με Αμερική θα πιεστεί η Ρεάλ να τον χάσει.

Αγωνιστικά δε μου ταιριάζουν σε μια Ρεάλ με πλέι μέικερς που αρέσκονται να κουβαλούν τη μπάλα 2 παίκτες που θέλουν τη μπάλα όσο ο Γιούιγ και ο Μπουμ Μπουμ ταυτόχρονα. Όπως δε θα ταίριαζε ο Γιούιγ ή ο Μπουμ Μπουμ στον Ολυμπιακό του 2012 ενώ ίσως να χωρούσαν στον ΠΑΟ του 2012. Έχει να κάνει με τις ισορροπίες και τις ανάγκες του εκάστοτε ρόστερ.


Ο Καρολ μπορει να παιξει και χωρις την μπαλα ειναι καλος σουτερ και υποθετουν στην ρεαλ οτι θα αποδεχτει ενα διαφορετικο ρολο οπως αλλωστε εκανε και ο τακερ φετος.
Το προβλημα της ρεαλ ειναι στην επιθεση ,στην αμυνα ειναι απο τις 2-3 κορυφαιες ομαδες στην ευρωπη, και κυριως στο μακρινο σουτ.Για αυτο αλλωστε θελουν τον καρολ αλλα και σαν αντιναβαρο αν και οι αμυντικες αδυναμιες του δημιουργουν επιφυλαξεις.
Weekendman
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Apr 15 2011, 01:09 ) *
Ο Καρολ μπορει να παιξει και χωρις την μπαλα ειναι καλος σουτερ και υποθετουν στην ρεαλ οτι θα αποδεχτει ενα διαφορετικο ρολο οπως αλλωστε εκανε και ο τακερ φετος.
Το προβλημα της ρεαλ ειναι στην επιθεση ,στην αμυνα ειναι απο τις 2-3 κορυφαιες ομαδες στην ευρωπη, και κυριως στο μακρινο σουτ.Για αυτο αλλωστε θελουν τον καρολ αλλα και σαν αντιναβαρο αν και οι αμυντικες αδυναμιες του δημιουργουν επιφυλαξεις.


Συμφωνώ με τον Hakeem ότι μπορεί ο Κάρολ να προσαρμοστεί σε ένα ρόλο στο να παίρνει τα σουτ και να αφήσει το κατέβασμα σε άλλους θα διαφωνήσω όμως σε κάτι άλλο


Μπορεί να βλέπουμε μια Ρεάλ που να την βαριόμαστε αφόρητα επιθετικά σε αρκετές περιπτώσεις ,αλλά δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να θεωρηθεί ως πρόβλημα το μακρινό σουτ της ,
Και γιατί είναι τέταρτή στο Ισπανικό πρωτάθλημα σε ευστοχία στα τρίποντα ,
και γιατί διαθέτει τους Τάκερ(έστω και μέτριος για τα δεδομένα του),Γιούλ,Σουάρεθ,Μίροτιτς ακόμα και Πριτζιόνι(για μη κλασσικός σουτέρ τα ποσοστά 39,2% στην Ισπανία και 35,8% στην Ευρωλίγκα είναι υπεραρκετά)


Θα ήταν υπερβολικό να μην θεωρούμε θεωρητικά επαρκή στα σουτ την Ρεάλ το θέμα είναι να αξιοποιήσει ακόμα καλύτερα τους τρίποντους εκτελέστες της αλλιώς και ο Ρέι Άλεν να έρθει θα μείνουν παραπονεμένοι στην Μαδρίτη…

Βγήκαν και φήμες ότι ο Φίσερ μπορεί να γίνει Ισραηλινός σε αυτήν την περίπτωση άνοιγει μια επιπλέον θέση Αμερικάνου…

Μήπως αυτό δώσει περισσότερες πιθανότητες στον Τάκερ να μείνει ακόμα και αν έρθει πράγματι ο Κάρολ;

Θα μου πείτε αν οι Γιούλ και Κάρολ είναι 2άρια και υπάρχει ο Βελίτσκοβιτς αναπληρωματικός στη θέση 3 που θα χώραγε ένας Τάκερ;


Αν είναι όμως να αξιοποιούν τον Βελίτσκοβιτς τόσο λίγο τι να τον κάνουν;
Ένας άνθρωπος των σπηλάιων θα αξιοποιούσε πιο πολύ ένα τηλεκοντρόλ από όσο αξιοποιήσε τον Βελίτσκοβιτς η Ρεάλ την τρέχουσα περίοδο μέχρι τώρα…


ΥΓ Πολύ Chart-show στον Alpha βλέπεις η είναι εντύπωση μου SG3ptshooter(για την μουσική επιλογή δεκαετίας του 70) tongue.gif ;
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Apr 15 2011, 13:40 ) *
Συμφωνώ με τον Hakeem ότι μπορεί ο Κάρολ να προσαρμοστεί σε ένα ρόλο στο να παίρνει τα σουτ και να αφήσει το κατέβασμα σε άλλους θα διαφωνήσω όμως σε κάτι άλλο
Αν είναι όμως να αξιοποιούν τον Βελίτσκοβιτς τόσο λίγο τι να τον κάνουν;
Ένας άνθρωπος των σπηλάιων θα αξιοποιούσε πιο πολύ ένα τηλεκοντρόλ από όσο αξιοποιήσε τον Βελίτσκοβιτς η Ρεάλ την τρέχουσα περίοδο μέχρι τώρα…
ΥΓ Πολύ Chart-show στον Alpha βλέπεις η είναι εντύπωση μου SG3ptshooter(για την μουσική επιλογή δεκαετίας του 70) tongue.gif ;

δε διαφωνώ πως ο Κάρολ μπορεί να βρει ρόλο σουτέρ κάπου, ούτε με το "να κουβαλά" τη μπάλα εννοώ να την κατεβάζει ή να παίζει ως οργανωτής. Αλλά για μένα το να στήσεις τον Κάρολ σε μια γωνία να παίρνει σουτ αντί να τον αφήσεις να βασανίσει λίγο τη μπάλα και να βρει ένα κενό να διεισδύσει ή γενικά να κάνει τα δικά του, αυτά που χωρίς αμφιβολία τον ξεχωρίζουν ως παίκτη, είναι ευνουχισμός. Όπως οι φίλοι του Ολυμπιακού δε θα ήθελαν φέτος να δουν το Σπανούλη σε ρόλο σποτ σούτερ κι όπως οι φίλοι του Τεόντοσιτς διαμαρτύρονται για το πως η μπάλα καταλήγει κατά τη γνώμη τους κάποιες φορές στα χέρια του Σέρβου μόνο για κάποιο σουτ υπό δύσκολες συνήθως προϋποθέσεις.

Ο Βελίτσκοβιτς ποτέ δε με γέμισε σε σημείο να πω πράγματα όπως τα "είναι το καλύτερο τριάρι της ηπείρου" ή "από τα καλύτερα τριάρια της ηπείρου" που λένε κάποιοι. Αλλά αν είναι να μην το χρειάζονται στη Μαδρίτη ας το αφήσουν το παιδί να φύγει γιατί του δείχνουν το σεβασμό που θα έδειχναν στο Ουρτασούν αν τον αποκτούσαν ή το Ρίμπας π.χ.

Υ.Γ.

δε βλέπω chart show βρε συνήθως βλέπω ΣΚΑΙγκολ+TopGear. Απλά μεγάλωσα σε σπίτι που μόλις πήραμε cdplayer η μάνα μου έτρεξε να πάρει best of Τόλης, o πατέρας μου Xριστοδουλόπουλο και η αδερφή μου Iron Maiden. Oπότε είμαι πολύ δυνατός στους εν λόγω καλλιτέχνες. tongue.gif
(καλά που ανακάλυψα κάτι κασσέτες μισές Iron Maiden μισές Metallica και κάτι άλλες best of 70s αλλιώς θα πόσταρα Να χαν οι Καρδιές Αμπάρες..)
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 15 2011, 14:25 ) *
δε διαφωνώ πως ο Κάρολ μπορεί να βρει ρόλο σουτέρ κάπου, ούτε με το "να κουβαλά" τη μπάλα εννοώ να την κατεβάζει ή να παίζει ως οργανωτής. Αλλά για μένα το να στήσεις τον Κάρολ σε μια γωνία να παίρνει σουτ αντί να τον αφήσεις να βασανίσει λίγο τη μπάλα και να βρει ένα κενό να διεισδύσει ή γενικά να κάνει τα δικά του, αυτά που χωρίς αμφιβολία τον ξεχωρίζουν ως παίκτη, είναι ευνουχισμός. Όπως οι φίλοι του Ολυμπιακού δε θα ήθελαν φέτος να δουν το Σπανούλη σε ρόλο σποτ σούτερ κι όπως οι φίλοι του Τεόντοσιτς διαμαρτύρονται για το πως η μπάλα καταλήγει κατά τη γνώμη τους κάποιες φορές στα χέρια του Σέρβου μόνο για κάποιο σουτ υπό δύσκολες συνήθως προϋποθέσεις.

Κατανοώ όσο δεν πάει το παράδειγμα Μίλος-Σπαν σαν φίλαθλος και οπαδός του Ολυμπιακού που τυγχάνει να είμαι ,όπως και ότι δεν θα ήταν το προτεινόμενο σχέδιο να τον έχεις συνέχεια ακροβολισμένο στην γωνία ένα παίκτη με τόσες επιθετικές δυνατότητες όπως ο Μπουμ-Μπουμ ,αφού εδώ και ο Κέσελ που είναι βασικά ένας μονοδιάστατος σουτέρ κάνει και κανένα κόψιμο στην ρακέτα…

Βέβαια επέτρεψε μου να κάνω 1-2 παρατηρήσεις σχετικές με το θέμα…

Η πρώτη αφορά το παρόν ,ναι ο Κάρολ θέλει την μπάλα άρκετα για να κάνει τα δικά του ,αλλά νομίζεις ότι ήταν τόσο αυτονόητο να λειτουργήσει μαζί με τον Γκρίν;

Αν ανατρέξεις στα όχι ακριβώς βάθη της μνήμης σου θα διαπιστώσεις ότι ο Γκρίν στην ΑΕΚ ήταν και αυτός ένας παίκτης που ήθελε να νιώθει για πολλή ώρα την τρυφερή αφή της μπάλας του μπάσκετ στα χέρια του η για να έχω μια πιο απλή διατύπωση μπόρουσε να πάρει όσες πρωτοβουλίες άντεχε η ψυχή του χωρίς περιορισμό…

Και όμως σε μια μικρομεσαία Ισπανική ομάδα με 2 παίκτες που θέλουν την μπάλα πολύ βρέθηκε η συνταγή ,για να οργανώνει καλά ο Γκρίν ,να εκτελεί ο Κάρολ ,και γενικά να μην μπλέκεται ο ένας στα πόδια του άλλου…

Κάτι που δείχνει ότι ο Κάρολ μπορεί να είναι αποτελεσματικός και με συμπαίκτες αρκετά μονοφαγάδες…

Φυσικά αλλό Γκράν Κανάρια και άλλο Ρέαλ όσο αφορά την διαθεσιμότητα των επιθετικών λύσεων…

Το αισιόδοξο του πράγματος για τον Κάρολ αν πάει Ρεάλ και έιναι βασικός πλέι-μεικερ ο Πριτζιόνι ,είναι ότι ο Πριτζιόνι δεν επιδιώκει τόσο την εκτέλεση στο παιχνίδι του(όπως οι Μίλος και Σπάν) αλλά την δημιουργία και αυτό μπορεί να βοήθησει στο να έχουν ξεκαθαρισμένους ρόλους οι 2 γκάρντ…

Σε κάθε περίπτωση αν ο Κάρολ πάει σε μια μεγάλη ομάδα θα πρέπει να πάρει σημαντικό αριθμό προσπάθειων αλλιώς θα γίνει μπουμερανγκ η χρηση του λόγω της γνωστής αμυντικής τεμπελιάς του…



QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 15 2011, 14:25 ) *
Ο Βελίτσκοβιτς ποτέ δε με γέμισε σε σημείο να πω πράγματα όπως τα "είναι το καλύτερο τριάρι της ηπείρου" ή "από τα καλύτερα τριάρια της ηπείρου" που λένε κάποιοι. Αλλά αν είναι να μην το χρειάζονται στη Μαδρίτη ας το αφήσουν το παιδί να φύγει γιατί του δείχνουν το σεβασμό που θα έδειχναν στο Ουρτασούν αν τον αποκτούσαν ή το Ρίμπας π.χ.

Η δυνατή θέση του Βελίτσκοβιτς είναι το 4 στην πραγματικότητα άλλο αν στην Ρεάλ έχουν άλλη άποψη η είναι γεμάτοι εκεί…

Όσο και υπερτιμημένος να είναι(που δεν το πιστεύω) ,πάικτης που να διαθέτει και τους 2 τρόπους παιχνίδιου με πλάτη και πρόσωπο και που να παίζει και στις 2 θέσεις των φόργουορντ είναι πολυτιμότατος, εκτός αμά έχει κάνει κάτι που δεν γνωρίζουμε εμείς οι εξω από την ομάδα της Ρεάλ...


QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 15 2011, 14:25 ) *

δε βλέπω chart show βρε συνήθως βλέπω ΣΚΑΙγκολ+TopGear. Απλά μεγάλωσα σε σπίτι που μόλις πήραμε cdplayer η μάνα μου έτρεξε να πάρει best of Τόλης, o πατέρας μου Xριστοδουλόπουλο και η αδερφή μου Iron Maiden. Oπότε είμαι πολύ δυνατός στους εν λόγω καλλιτέχνες. tongue.gif
(καλά που ανακάλυψα κάτι κασσέτες μισές Iron Maiden μισές Metallica και κάτι άλλες best of 70s αλλιώς θα πόσταρα Να χαν οι Καρδιές Αμπάρες..)


Η διάγνωση μου είναι ότι είσαι ένα είδος μουσικού παμφάγου!
Weekendman
Στο τέλος με άστοχο δίποντο του Ροντρίγκεθ στο 86-84 έχασε η Ρεάλ απο την Σαραγόσα, θα μπορούσα να ασκήσω κριτική για την τρύπια άμυνα του πρώτου ημίχρονου η για την ήττα στην Ρεάλ αλλά

Με απόντες τον βασικό κορμό στους γκάρντ(Πριχίονι,Γιουλ)

Και με επιλογές στον 1 πέραν από τον Ροντρίγκεθ(που έπαιξε κυρίως) ,το δυαροτριάρι και σε καμιά περίπτωση πλέι-μεικερ Βιδάλ και τον Σάνθ που πρώτη φορά τον είδα στην ζωή μου μου φαίνεται δύσκολο να απαιτήσω πολλά…

Η Ρεάλ έχανε με 81-72 με λιγότερο από 2 λεπτά πριν απο το τέλος ,αλλά όπως και στο υπόλοιπο παιχνίδι ήταν εύστοχη στα σουτ ,έτσι και στο τέλος με τέσσερα συνεχόμενα τρίποντα μείωσε σε 85-84 με 2 από αυτά από τον Ροντρίγκεθ που δεν τον συμπεραλαμβάνεις στην κατηγορία των σουτέρ γενικώς!
Weekendman
Για το σημερινό Κάχα Λαμποράλ-Μπιλμπάο ,πως λέμε επανάληψη του συγκλονιστικότατου προημιτελικού του Κόπα Ντελ Ρεί και της σούπερ εμφάνισης του Βασιλειάδη τότε;Καμία σχέση!

από την αρχή του αγώνα πήρε τα ηνία του αγώνα η Κάχα και δεν άφησε την παραμικρή υποψία ότι μπορούσε να την νικήσει η ομάδα του Κατσικάρη…


Επίσης για δες από εκεί που είχαμε ξεγράψει τις Γρανάδα και Μενόρκα για παραμονή ,η Γρανάδα συνέτριψε χθές την Μπανταλόνα και πλησιάσε στην μία νίκη την Αλικάντε ,ενώ και η Μενόρκα παρολίγο να πλησιάσει στην ίδια απόσταση κοντράροντας την Βαλένθια αλλά χωρίς αποτέλεσμα σήμερα(δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που η Βαλένθια ζορίζεται με ομάδα της ουράς)

Θα πρέπει να περιμένουμε μάλλον λίγο περισσότερο πριν βγάλουμε τα φτιάρια μας εμείς οι μπασκετικοί νεκροθάφτες...
priest
32-41 στο ημιχρονο η ρεαλ με την καχα..δεν το ειδα το πρωτο αλλα θα δω το δευτερο και θα κανω και τηναναλυση μ...καλα που ειστε weekendman και SG3ptshooter?ετοιμαζεστε για την ανασταση?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.