Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS A2 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gratipa1929
Για να δούμε τι θα γίνει και φέτος με τις μεταγραφές στην Α2!!! smiley.gif

Ακούγεται ότι ο Φίλιππος Βέροιας έχει κλειδώσει τις 2 πρώτες μεταγραφές του οι οποίοι είναι παίκτες της Α2 και σύντομα θα ανακοινωθούν.

Από αυτή τη σεζόν, σύμφωνα με την προκύρηξη της ΕΟΚ, είναι υποχρεωτική στη δωδεκάδα η παρουσία 4 παικτών κάτω των 22 ετών, ενώ θα επιτρέπεται μόνο ένας κοινοτικός.
gspara
http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_1180.html
Η ΑΕΚ οπως ολα δειχνουν θα συνεχισει με τον Βαγγελη Ζιαγκο στον παγκο της,ενω παει να κανει το κολπο γκροσο με Ντικουδη!!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ May 2 2013, 00:03 ) *
http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_1180.html
Η ΑΕΚ οπως ολα δειχνουν θα συνεχισει με τον Βαγγελη Ζιαγκο στον παγκο της,ενω παει να κανει το κολπο γκροσο με Ντικουδη!!!

Μεγάλο μπάμ αν γίνει!!!

Επίσης ακούγεται ότι ο Φίλιππος Βέροιας θέλει Κακλαμάνο και Χαρισμίδη.
gratipa1929
Τελικά ακούγεται ότι ο Ντικούδης απέρριψε την πρόταση της ΑΕΚ να αγωνιστεί στην Α2.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ May 2 2013, 21:42 ) *
Τελικά ακούγεται ότι ο Ντικούδης απέρριψε την πρόταση της ΑΕΚ να αγωνιστεί στην Α2.

Μαλλον σταματαει οριστικα.Ισως αναλαβει απο αλλο ποστο.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ May 3 2013, 00:29 ) *
Μαλλον σταματαει οριστικα.Ισως αναλαβει απο αλλο ποστο.

Κρίμα θα μπορούσε να παίξει 2-3 χρόνια ακόμη σε υψηλό επίπεδο. Σημαντικό κεφάλαιο πάντως για την ΑΕΚ και σίγουρα θα βοηθήσει πολύ από οποιοδήποτε πόστο.
mamlfe
Σημαντικο ειναι ποιοι παιχτες απο ΑΕΝΚ και Τρικαλα θα συνεχισουν και στην Α'1, γιατι πολλοι απο τους παικτες τους μπορουν να παιξουν πρωταγωνιστικους ρολους σε ομαδες της Α'2...
gratipa1929
Η ΑΕΚ θέλει να ανανεώσει Φαλέκα και Δέσπο.
gspara
Που εισαι gratipa???Περιμενουμε σχολιασμο για την επιλογη του Ντινου Καλαμπακου στην θεση του χεντ κοουτς.
Στο Περαμα παντως ειχε κανει καλη δουλεια.
gratipa1929
Μετά από μια μικρή απουσία, επιστρέφω στις επάλξεις του φόρουμ smiley.gif rolleyes.gif

Ο Καλαμπάκος είναι παλιός γνώριμος στο Παγκράτι και πολύ συμπαθής σε εμάς τους άρρωστους με την ομάδα. Προσωπικά θεωρώ τον Καλαμπάκο καλό προπονητή, ο οποίος στο Πέραμα συμμάζεψε την ομάδα και την έκανε ανταγωνιστική. Δεν είναι καθόλου κακή επιλογή καθαρά αγωνιστικά. Επίσης, το ότι νωρίς η ομάδα απέκτησε προπονητή, το θεωρώ στα συν, καθώς θα υπάρχει περισσότερος χρόνος για τη σωστή διαμόρφωση του ρόστερ.

Από εκεί και πέρα όμως, δυστυχώς για ακόμη μία φορά βλέπω κινήσεις καφενέ σε όλα τα επίπεδα και επιλογές χωρίς σκέψη και συζήτηση, που βασίζονται είτε στο συναίσθημα, είτε στις προσωπικές σχέσεις, είτε στην ικανοποίηση των οπαδών και την εξυπηρέτηση μικροσυμφερόντων.

Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε πάση θυσία ο Λιόγας να παραμείνει στο τιμόνι της ομάδας, γιατί έχει αποδείξει ότι είναι μαχητής και μας έχει χαρίσει αρκετές καλές στιγμές, ενώ και στον τομέα ανάδειξης ταλέντων είναι πολύ αξιόπιστος και αποτελεσματικός.

Τέλος, δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνονται κινήσεις χωρίς να έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο στα διοικητικά. Αυτή τη στιγμή το σωματείο μας δεν έχει καν πρόεδρο (!), δεν έχει ξεκάθαρους ρόλους στο ΔΣ (!!!) και δεν έχει ξεκαθαρίσει που θα βρεθούν οι πόροι για να υπάρξει σοβαρό μπάτζετ. Θα υπάρξουν διαρκείας? Θα υπάρξει χρηματοδότης? Σοβαρό χορηγικό πρόγραμμα επιτέλους θα δημιουργηθεί? Με τι παίκτες θα κατέβουμε? Και πολλά άλλα ερωτήματα που πρέπει να ξεκαθαρίσουν άμεσα.

Εύχομαι να διαψευστώ και η συγκεκριμένη επιλογή να έχει γίνει βάσει σχεδίου και σωστού προγραμματισμού, με νοικοκυρεμένα τα οικονομικά και διοικητικά θέματα, να μην βασίζεται σε "σκασάκια" μεταξύ συγκεκριμένων παραγόντων (έλεος!) του σωματείου και να μην έχουμε πάλι τα ίδια φαινόμενα του περσινού καλοκαιριού.

Επειδή σε θεωρώ πολύ σοβαρό και λογικό φίλαθλο του μπάσκετ gspara, θα ήθελα να μου πεις τη γνώμη σου και εσύ σχετικά με αυτό, γιατί έχουμε τρελαθεί με τις άναρχες κινήσεις που γίνονται στο Παγκράτι μας τελευταία.
gspara
Ωραια να διαβαζεις κολακευτικα σχολια κυριως οταν προερχονται απο εναν καταρτισμενο γνωστη και ρομαντικο εραστη της πορτοκαλι θεας!!!!

Εννοειται οτι συμφωνω σε αυτα που γραφεις gratipa,αλλωστε εσυ γνωριζεις την ομαδα καλυτερα απ'τον καθενα.

Η επιλογη Καλαμπακου με προβληματιζει,οχι ως προς την αξια του.
Την σεζον 2011-12 εδωσε μαχη να κρατησει το Περαμα στην Α2.Αντικατασταθηκε,κακως κατα την γνωμη μου, απο τον Σορωτο και μετα απο λιγες αγωνιστικες επεστρεψε.
Φετος αντικατεστησε τον Κονδυλη στον Παπαγου.Το καλοκαιρι,πριν το μπαμ στο Περαμα,τον ετυχα σε φιλικο ματς και στα λιγα που ειπαμε μου φανηκε ανθρωπος που εχει το μερακι και την καψουρα της προπονητικης,σχεδον αδιαφορωντας για τις οικονομικες απολαβες.
Που θελω να καταληξω.Ξεχωρα οτι ειναι ενα ζητημα ποιος τον επελεξε,ελπιζω η επιλογη του να μην εγινε με κριτηριο να βρεθει ενας κοουτς-κομαντο αυτοκτονιας να καλυψουμε την θεση.

Αν γινουν ολα αυτα που αναφερεις παραπανω ο Καλαμπακος θα στησει μια ομαδα που θα παιξει ωραιο θεαματικο μπασκετ.Εραστης της ισχυρης περιφερειακης γραμμης ,επιλεγει παντα ενα-δυο παιχτες ορχηστρα που γυρω τους θα χτισει την ομαδα.Στο Περαμα το εκανε αυτο με Λιακοπουλο,Μιχαλο,Κορωνιδη.Τωρα υπαρχει ο Βασιλοπουλος,κομμενος και ραμμενος στα προτυπα του κοουτς.

Ευχομαι τα καλυτερα για το Παγκρατι και η ομαδα να βρει τον δρομο της!!!!Εδω θα ειμαστε και θα τα συζηταμε.
gratipa1929
Σε ευχαριστώ πολύ για την εκτίμησή σου φίλε μου gspara, η οποία είναι αμοιβαία, καθώς όλοι έχουμε απολαύσει στο φόρουμ τις εξαιρετικές αναλύσεις σου!!!

Φοβερή η ανάλυσή σου, συμφωνώ ότι αν στηριχθεί όπως πρέπει να έχουμε για ακόμη μία χρονιά φουλ της επίθεσης. Αρκεί να στηριχτεί και να μην έχει μπει ως κομάντο όπως πάρα πολύ σωστά ανέφερες. Αυτό ακριβώς προβληματίζει και εμένα.

Εύχομαι καλή επιτυχία στο Περιστέρι στον τελικό με τον Ηλυσιακό και πραγματικά επιθυμώ να μείνετε στην κατηγορία γιατί η φετινή προσπάθεια είναι απλά ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ!
mamlfe
Η ΑΕΚ παει για Καραμπουλα-Καρυδα...
Μεταγγραφες που αν πραγματοποιηθουν, αδιαμφισβητητα την κανουν ενα απ τα μεγαλα φαβορι για ανοδο

http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_836.html
gratipa1929
Ο καλύτερος άσος και το καλύτερο 3-4 της Α2!!! 77.gif
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/181942.html
Παραμενει ο Σχιζας στη θεση του προεδρου στο Παγκρατι.
Με εχεις αγχωσει και μενα gratipa.Bλεπω να παιρνω διαρκειας!!!!
gspara
QUOTE (mamlfe @ May 14 2013, 12:52 ) *
Η ΑΕΚ παει για Καραμπουλα-Καρυδα...
Μεταγγραφες που αν πραγματοποιηθουν, αδιαμφισβητητα την κανουν ενα απ τα μεγαλα φαβορι για ανοδο

http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_836.html

http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_9478.html
H AEK εχει προτεραιοτητα να κλεισει τον βασικο της ασο.Ετσι εκτος του Καρυδα στο πλανο υπαρχει και ο Κουμπουρας.
Για το νεαρο 4-5αρι που γραφει το αρθρο μαλλον εννοει τον Καμπεριδη.Παρα πολυ δυσκολο.Ο μικρος ειναι περιζητητος και ηδη εχει ακουστει και για Πανιωνιο.
gratipa1929
Χαχαχα smiley.gif

Μύλος η κατάσταση στο Παγκράτι. Τι άλλο θα δούμε στο σωματείο μας... Ελπίζω μέσα στο μήνα να υπάρξει ξεκάθαρο πλάνο και οργάνωση για να αρχίσουμε νωρίς φέτος τις μεταγραφές.

Επίσης η ΑΕΚ ενδιαφέρεται για τον Γκίκα!!!!! Πολύ σπουδαία κίνηση και πολύ δύσκολη στην ειδοποίησή της.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ May 15 2013, 00:57 ) *
Χαχαχα smiley.gif

Μύλος η κατάσταση στο Παγκράτι. Τι άλλο θα δούμε στο σωματείο μας... Ελπίζω μέσα στο μήνα να υπάρξει ξεκάθαρο πλάνο και οργάνωση για να αρχίσουμε νωρίς φέτος τις μεταγραφές.

Επίσης η ΑΕΚ ενδιαφέρεται για τον Γκίκα!!!!! Πολύ σπουδαία κίνηση και πολύ δύσκολη στην ειδοποίησή της.

Mαλλον ακατορθωτη τη βλεπω.Πιστευω αν φυγει ο Γκικας θα ειναι μονο για Α1!!!
gratipa1929
O Φιλαθλητικός θέλει τον playmaker Γιώργο Παπαδιονυσίου, 18 ετών από τον Δούκα.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ May 16 2013, 14:11 ) *
O Φιλαθλητικός θέλει τον playmaker Γιώργο Παπαδιονυσίου, 18 ετών από τον Δούκα.

77.gif 77.gif 77.gif Παιχταρας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kondoros
QUOTE(gspara @ May 16 2013, 14:34 ) *
77.gif 77.gif 77.gif Παιχταρας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο,τι καλύτερο υπάρχει στη χρόνια του (1995) κ στην θέση του.Έχει όλα τα προσόντα για να παίξει πολύ ψηλά (ταλέντο,θράσος κ θέληση). Ανήκει στον Απόλλωνα κ παίζει δανεικός στο Δουκα...
gspara
QUOTE (kondoros @ May 16 2013, 18:57 ) *
Ο,τι καλύτερο υπάρχει στη χρόνια του (1995) κ στην θέση του.Έχει όλα τα προσόντα για να παίξει πολύ ψηλά (ταλέντο,θράσος κ θέληση). Ανήκει στον Απόλλωνα κ παίζει δανεικός στο Δουκα...

Aξεχαστη εκτος των αλλων μου εχει μεινει η φετινη παρασταση που εδωσε στον ταφο του ινδου,παραλιγο να κερδισει το εφηβικο του Παο μονος του!!
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15
H AEK ανανεωσε με Πολυταρχου-Φαλεκα-Κουκουραβα-Γκιζογιαννη Αν. και αναμενεται να κανει το ιδιο με Κοψαυτη-Δεσπο.
Αφου ψαχνει πρωτοκλασσατο πλει λογικα θα αφησει ελευθερο το νεαρο Τζολο.Κριμα παντως.Ο μικρος ειναι πολυ καλος.Δεν ξερω γιατι δεν πηρε πολλες ευκαιριες φετος απο τον Ζιαγκο.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ May 20 2013, 18:57 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15
H AEK ανανεωσε με Πολυταρχου-Φαλεκα-Κουκουραβα-Γκιζογιαννη Αν. και αναμενεται να κανει το ιδιο με Κοψαυτη-Δεσπο.
Αφου ψαχνει πρωτοκλασσατο πλει λογικα θα αφησει ελευθερο το νεαρο Τζολο.Κριμα παντως.Ο μικρος ειναι πολυ καλος.Δεν ξερω γιατι δεν πηρε πολλες ευκαιριες φετος απο τον Ζιαγκο.

Από φέτος στην Α2 θα επιτρέπονται 8 παίκτες άνω των 22 ετών. Στην ΑΕΚ έλεγαν ότι θα πάρουν μεταγραφές 3 παίκτες 1-3-5 θέσεις για βασικούς. Τώρα διάβασα ότι θα μείνουν αυτοί οι 6 παίκτες από φέτος. Σύνολο 9. Άρα εκτός από τον Τζόλο, πρέπει να κοπεί ακόμη ένας από τους "¨μεγάλους".

Ο Τζόλος είναι εξαιρετικό ταλέντο και σίγουρα άξιζε πολύ περισσότερες ευκαιρίες.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ May 20 2013, 20:49 ) *
Από φέτος στην Α2 θα επιτρέπονται 8 παίκτες άνω των 22 ετών. Στην ΑΕΚ έλεγαν ότι θα πάρουν μεταγραφές 3 παίκτες 1-3-5 θέσεις για βασικούς. Τώρα διάβασα ότι θα μείνουν αυτοί οι 6 παίκτες από φέτος. Σύνολο 9. Άρα εκτός από τον Τζόλο, πρέπει να κοπεί ακόμη ένας από τους "¨μεγάλους".

Ο Τζόλος είναι εξαιρετικό ταλέντο και σίγουρα άξιζε πολύ περισσότερες ευκαιρίες.

Για 5αρια οι στοχοι της ΑΕΚ ειναι Δεληγιαννης-Πετροδημοπουλος.Σιγουρα θα αποτελεσει παρελθον ο Σιαμανδουρας.

http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_7331.html
Πως τον βλεπεις gratipa???Kαλη περιπτωση πιστευω!!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ May 21 2013, 20:31 ) *
Για 5αρια οι στοχοι της ΑΕΚ ειναι Δεληγιαννης-Πετροδημοπουλος.Σιγουρα θα αποτελεσει παρελθον ο Σιαμανδουρας.

http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_7331.html
Πως τον βλεπεις gratipa???Kαλη περιπτωση πιστευω!!!

Πολύ καλός σουτέρ, αν και υπερβολικός κάποιες φορές στις προσπάθειες που παίρνει. Δεν θα έλεγα ότι υστερεί και στην οργάνωση του παιχνιδιού. Πολύ καλή περίπτωση, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ May 21 2013, 23:07 ) *
Πολύ καλός σουτέρ, αν και υπερβολικός κάποιες φορές στις προσπάθειες που παίρνει. Δεν θα έλεγα ότι υστερεί και στην οργάνωση του παιχνιδιού. Πολύ καλή περίπτωση, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!

Ομολογω οτι ειναι λιγο σβουρας.Αν θυμαμαι καλα επαιξε σε σας το 2008,την χρονια που ανεβηκαμε εμεις Α1.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ May 22 2013, 00:53 ) *
Ομολογω οτι ειναι λιγο σβουρας.Αν θυμαμαι καλα επαιξε σε σας το 2008,την χρονια που ανεβηκαμε εμεις Α1.

Χαχαχα αυτό ακριβώς εννοούσα!!! Ναι έπαιξε σε εμάς τότε, αν θυμάμαι μαζί με τον Ηλυσιακό είχατε ανέβει και θα έλεγα ότι ήταν λίγο του ύψους και του βάθους. rolleyes.gif
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ώρα να κάνω μια μικρή ενημέρωση στους αγαπημένους μου φίλους του φόρουμ σχετικά με το Παγκράτι. smiley.gif

Δεν κινείται φύλλο στην ομάδα μου μέχρι στιγμής στα μεταγραφικά. Κανείς από τους βασικούς δεν παρέμεινε στην ομάδα με βάση τα μέχρι στιγμής δεδομένα. Το βάρος έχει δοθεί στις προπονήσεις, όπου θα αποφασιστεί ποιοί θα παραμείνουν στην ομάδα από τους νεαρούς Κοκορόγιαννη, Δερμιτζάκη (αντιμετωπίζει τραυματισμό στη μύτη), Μαρίνο, Δρακόπουλο και Θοδωρή Βασιλόπουλο.

Αυτό που ακούγεται είναι ότι φέτος λεφτά δεν υπάρχουν και το ρόστερ θα αποτελείται από νεαρούς παίκτες και μερικούς πολύ φτηνούς έμπειρους από τις εθνικές κατηγορίες. Αυτό σημαίνει κατά τη δική μου ερμηνεία ότι θα έχουμε θέμα με την παραμονή μας στην κατηγορία, αν και με σωστή δουλειά όλα γίνονται σε βάθος χρόνου.

Το μέλλον θα δείξει αν θα έχουμε εκ νέου ανατροπή των μέχρι στιγμής δεδομένων. Αλοίμονο αν είναι τόσο δύσκολο ένα τόσο ιστορικό σωματείο όπως το Παγκράτι μας να μην μπορεί να βρει πόρους για μια αξιοπρεπή παρουσία. Ίσως κάποιοι μέσα στο σωματείο για τους δικούς τους λόγους και φιλοσοφία να μην θέλουν κιόλας, όπως φάνηκε πίσω από τις λέξεις τα τελευταία χρόνια. Τον αν αποδειχθεί σωστή ή λάθος αυτή η νοοτροπία θα το δείξει ο χρόνος.
Ilariwn Poulidis
QUOTE (mamlfe @ May 14 2013, 11:52 ) *
Η ΑΕΚ παει για Καραμπουλα-Καρυδα...
Μεταγγραφες που αν πραγματοποιηθουν, αδιαμφισβητητα την κανουν ενα απ τα μεγαλα φαβορι για ανοδο

http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_836.html





Δεν ξερω για τον Καραμπουλα, ο Καρυδας ομως κατα 99% θα μεινει Κοροιβο
gratipa1929
Ο Φιλαθλητικός θέλει να κρατήσει τον Θανάση Αντετοκούμπο.
nbayer
Φιλε gratipa1929 μηπως ξερεις τιποτα για την ομαδα μας;(ΠΑΓΡΑΤΑΡΑ)
Ας ελπισουμε η ομαδα να φτιαξει ενα ροστερ παρομοιο με το περσινο αλλα να το κρατησει μεχρι το τελος
Σωστα δεν λεω;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ May 24 2013, 23:58 ) *
Φιλε gratipa1929 μηπως ξερεις τιποτα για την ομαδα μας;(ΠΑΓΡΑΤΑΡΑ)
Ας ελπισουμε η ομαδα να φτιαξει ενα ροστερ παρομοιο με το περσινο αλλα να το κρατησει μεχρι το τελος
Σωστα δεν λεω;

Απόλυτα σωστά τα λες!!!

Δυστυχώς όμως φίλε μου, η αλήθεια είναι πως είναι πολύ δύσκολο φέτος να φτιάξουμε ρόστερ σαν το περσινό απ'ότι έχω ακούσει. Το μπάτζετ έμαθα θα είναι μειωμένο κατά πολύ μεγάλο βαθμό και ότι θα βασιστούμε κυρίως σε νεαρούς παίκτες, καθώς αποχώρησε ο χρηματοδότης της ομάδας και δύσκολα να βρεθούν τα χρήματα αυτά τέτοια εποχή. Από πέρυσι δεν θα μείνει σχεδόν κανένας από τους έμπειρους (μόνη ελπίδα ο Φωτίου που είχε και το μικρότερο συμβόλαιο πέρυσι).

Αυτό που μπορεί και πρέπει να γίνει ωστόσο είναι να κρατηθούμε πλήρεις έως το τέλος της χρονιάς ανεξαρτήτως των όποιων άτυχων αποτελεσμάτων.

Αν με ρωτούσατε προσωπικά αυτό που θα ήθελα (ως το ιδανικό) θα ήταν να παραμείνει ο Λιόγας στην τεχνική ηγεσία και το ρόστερ να είναι αντάξιο του περσινού αλλά με βελτιωμένο το οργανωτικό κομμάτι και συνοχή μέχρι το τέλος.

Όμως, με βάση τα νέα οικονομικά δεδομένα αλλά και την παρουσία του Λιόγα στον Ηλυσιακό πλέον, θεωρώ ότι θα πρέπει να βασιστούμε όντως σε νεαρούς παίκτες, κρατώντας στο ρόστερ και τους 4 περσινούς (Δερμιτζάκης, Θοδωρής Βασιλόπουλος, Δρακόπουλος, Κοκορόγιαννης), προσθέτοντας 3-4 ακόμη και παράλληλα να ενταχθούν στο Παγκράτι κάποιοι έμπειροι παίκτες, οι οποίοι να έχουν τρέλα με την ομάδα και να μην τους νοιάζουν τα υψηλά συμβόλαια. Δηλαδή σαν τον Νίκο Βούλγαρη για να καταλάβετε. Κάτι άλλο δεν νομίζω να μπορεί να γίνει. Παίκτες σαν τον Σκλάβο, τον Κουτρούλια ή τον Βράνιες που θέλουν 25-30 χιλιάρικα ο καθένας είναι αδύνατον να υπάρξουν φέτος. Και λόγω οικονομικής στενότητας αλλά και λόγω φιλοσοφίας.
nbayer
Κριμα παντως εσυ πως ξερεις τοσο καλα τα οικονομικα της ομαδας; Χωρις παρεξηγηση φιλε
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ May 25 2013, 00:44 ) *
Κριμα παντως εσυ πως ξερεις τοσο καλα τα οικονομικα της ομαδας; Χωρις παρεξηγηση φιλε

Χαχαχα σου έκανα και εσένα εντύπωση μου φαίνεται με την τρέλα που έχω για το Παγκράτι, έχω γίνει πράκτορας κανονικός!!! smiley.gif Πέρα από την πλάκα, για να μην το παίζω και έξυπνος, αναφέρω εδώ στο φόρουμ ο,τι διαβάζω κυρίως και ό,τι μαθαίνω από γνωστό μου που έχει πόστο στο σύλλογο επί χρόνια, αν θυμάμαι καλά με είχε ρωτήσει κάποιος φίλος στο φόρουμ και παλιότερα για αυτό. Τώρα κατά πόσο είναι ακριβή αυτά που μαθαίνω δεν μπορώ να ξέρω, τα λέω πάντα με επιφύλαξη, μέχρι να δούμε τις αντίστοιχες επίσημες κινήσεις. Ωστόσο, έχω δει ότι οι πληροφορίες που μαθαίνω τις περισσότερες φορές είναι ακριβείς.
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ May 24 2013, 22:53 ) *
Χαχαχα σου έκανα και εσένα εντύπωση μου φαίνεται με την τρέλα που έχω για το Παγκράτι, έχω γίνει πράκτορας κανονικός!!! smiley.gif Πέρα από την πλάκα, για να μην το παίζω και έξυπνος, αναφέρω εδώ στο φόρουμ ο,τι διαβάζω κυρίως και ό,τι μαθαίνω από γνωστό μου που έχει πόστο στο σύλλογο επί χρόνια, αν θυμάμαι καλά με είχε ρωτήσει κάποιος φίλος στο φόρουμ και παλιότερα για αυτό. Τώρα κατά πόσο είναι ακριβή αυτά που μαθαίνω δεν μπορώ να ξέρω, τα λέω πάντα με επιφύλαξη, μέχρι να δούμε τις αντίστοιχες επίσημες κινήσεις. Ωστόσο, έχω δει ότι οι πληροφορίες που μαθαίνω τις περισσότερες φορές είναι ακριβείς.

Χαχαχα και εγω που νομιζα οτι ησουν μελος της δοιηκησης;
Εχεις μαθει για καποιον παιχτη που θελει η ομαδα; πχ το ονομα του Νικου Βουλγαρη το ανεφερες τυχαια η κατι παιζετε;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ May 25 2013, 00:57 ) *
Χαχαχα και εγω που νομιζα οτι ησουν μελος της δοιηκησης;
Εχεις μαθει για καποιον παιχτη που θελει η ομαδα; πχ το ονομα του Νικου Βουλγαρη το ανεφερες τυχαια η κατι παιζετε;

Χαχαχα δεν είσαι και ο μόνος που το πίστευε αυτό! Σε λίγω θα τα ξέρω καλύτερα και από το ΔΣ!!! smiley.gif

Όχι, δυστυχώς δεν παίζει κάτι, καθώς δύσκολα θα επιστρέψει στο Παγκράτι φέτος. Τον ανέφερα καθαρά επειδή ξέρω ότι δεν τον ενδιαφέρουν τα συμβόλαια και η προβολή, παρά μόνο η ομάδα και μου είναι πολύ συμπαθής. Θα τον ήθελα πίσω στην ομάδα. Γενικά παίκτες σαν αυτόν χρειάζονται αυτή την περίοδο.
nbayer
Πολυ σωστος εισαι.. παντως και το ενδεχομενο για μικρους απο εθνικες κατηγοριες το εχουν σκεφτει στην δοιηκηση;

Εσυ φιλε gspara εμαθες τιποτα για αλλον συλλογο; αν ξερεις ενημερωσε μας....
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ May 25 2013, 13:38 ) *
Πολυ σωστος εισαι.. παντως και το ενδεχομενο για μικρους απο εθνικες κατηγοριες το εχουν σκεφτει στην δοιηκηση;

Εσυ φιλε gspara εμαθες τιποτα για αλλον συλλογο; αν ξερεις ενημερωσε μας....

Αυτό είναι και δική μου απορία και μάλιστα θα το ήθελα καθώς υπάρχουν πολύ καλά ταλέντα σε Β και Γ εθνική που θα ήθελαν να παίξουν Α2 χωρίς να τους νοιάζουν τα χρήματα.

Ή παίκτες όπως ο Κουκάς όπως είχε πει και σε προηγούμενα ποστ ο gspara που θα μετακινηθεί φέτος στην Αθήνα για σπουδές και λογικά δεν θα τον νοιάζουν τόσο πολύ τα λεφτά.

Τέτοιες έξυπνες περιπτώσεις και πολύ προσεκτικές επιλογές χρειαζόμαστε τώρα.
nbayer
Δυστυχως δεν το ξερω το παιδι...
Μαλλον ο Σπανος του Ηλυσιακου στην ΑΕΚ τρομερη επενδυση που η Αεκ παει καθαρα για ανοδο με την παρεα του Ζιαγκου να μην αστειευεται...
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ May 25 2013, 14:06 ) *
Δυστυχως δεν το ξερω το παιδι...
Μαλλον ο Σπανος του Ηλυσιακου στην ΑΕΚ τρομερη επενδυση που η Αεκ παει καθαρα για ανοδο με την παρεα του Ζιαγκου να μην αστειευεται...

O Κουκας είναι playmaker με καλό σουτ αλλά ασταθής. Έπαιξε στην Παγκρατάρα μας το 2008 και πέρυσι έπαιξε στις Σέρρες.

Η ΑΕΚ είναι πρώτο φαβορί για άνοδο κατά τη γνώμη μου. Κράτησε τον κορμό και ετοιμάζεται να κάνει εντυπωσιακές προσθήκες (θέλει Καράμπουλα και Κουμπούρα). Ακόμη και στους νεαρούς γίνονται φοβερές επιλογές. Ο Σπανός έχει απίστευτη ευστοχία στο σουτ και ο Παπαδιονυσίου είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα αυτή τη στιγμή!!!
nbayer
Καποια αλλη κινηση ξερουμε; απο υπολοιπες ομαδες
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ May 25 2013, 15:01 ) *
Καποια αλλη κινηση ξερουμε; απο υπολοιπες ομαδες

Τίποτα απολύτως στις ομάδες της Α2! Μάλλον θα το τραβήξουν και φέτος σε αδράνεια μέχρι τον Αύγουστο γιατί δεν υπάρχουν χρήματα. Μόνο η ΑΕΚ κάνει ανανεώσεις, προσεγγίζει παίκτες και δοκιμάζει νεαρούς. Και λογικά θα ανταμειφθεί στο πρωτάθλημα το ότι ξεκινά νωρίς σχεδιασμό.
nbayer
Τα τελευταια 2 χρονια βλεπουμε παικτες απο μεγαλυτερες κατηγοριες να κατεβαινουν στα τοπικα....
Φετος μαλλον το αντιθετο θα γινει...
gratipa1929
Τέλος ο Χατζηπανηγύρης από την τεχνική ηγεσία της ΚΑΠ, καθώς το μπάτζετ τη νέα χρονιά θα είναι μόλις 30.000 ευρώ!!!
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ May 25 2013, 14:56 ) *
Τέλος ο Χατζηπανηγύρης από την τεχνική ηγεσία της ΚΑΠ, καθώς το μπάτζετ τη νέα χρονιά θα είναι μόλις 30.000 ευρώ!!!

Ποσο μπατζετ θα εχει;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ May 25 2013, 17:09 ) *
Ποσο μπατζετ θα εχει;

30.000 ευρώ μόλις σύνολο για το αγωνιστικό τμήμα (παίκτες-προπονητές)! Το διάβασα στο basketblog.
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ May 25 2013, 16:08 ) *
30.000 ευρώ μόλις σύνολο για το αγωνιστικό τμήμα (παίκτες-προπονητές)! Το διάβασα στο basketblog.

Να η μια ομαδα που θα πεσει...
gspara
QUOTE (nbayer @ May 25 2013, 13:38 ) *
Πολυ σωστος εισαι.. παντως και το ενδεχομενο για μικρους απο εθνικες κατηγοριες το εχουν σκεφτει στην δοιηκηση;

Εσυ φιλε gspara εμαθες τιποτα για αλλον συλλογο; αν ξερεις ενημερωσε μας....

Oχι φιλε nbayer,δεν γνωριζω κατι νεοτερο.Οτι μαθαινω θα το συζηταμε εδω καθολη την περιοδο της μεταγραφολαγνειας!!!

Περιμενω παντως να δουμε γενικα πραγματα που δεν τα φανταζομαστε.Οχι μπατζετ 30000 αλλα ουτε 3 ευρω!!!!
Θα επιβιωσουν μονο οι ομαδες που δουλευουν με τα τμηματα υποδομης.

Επομενως οι παιχτες που θα σου προτεινω βρισκονται εδω wink.gif
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=168
gratipa1929
QUOTE (gspara @ May 25 2013, 23:58 ) *
Oχι φιλε nbayer,δεν γνωριζω κατι νεοτερο.Οτι μαθαινω θα το συζηταμε εδω καθολη την περιοδο της μεταγραφολαγνειας!!!

Περιμενω παντως να δουμε γενικα πραγματα που δεν τα φανταζομαστε.Οχι μπατζετ 30000 αλλα ουτε 3 ευρω!!!!
Θα επιβιωσουν μονο οι ομαδες που δουλευουν με τα τμηματα υποδομης.

Επομενως οι παιχτες που θα σου προτεινω βρισκονται εδω wink.gif
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=168

Πολύ σωστός ο gspara, του χρόνου οι στόχοι θα χαμηλώσουν κατά πολύ στις περισσότερες ομάδες!

Και εννοείται πως ό,τι παίρνει το αυτί μου για μεταγραφές θα το γράφω εδώ για να ενημερώνονται οι συνφορουμίτες!!!
nbayer
QUOTE (gspara @ May 25 2013, 21:58 ) *
Oχι φιλε nbayer,δεν γνωριζω κατι νεοτερο.Οτι μαθαινω θα το συζηταμε εδω καθολη την περιοδο της μεταγραφολαγνειας!!!

Περιμενω παντως να δουμε γενικα πραγματα που δεν τα φανταζομαστε.Οχι μπατζετ 30000 αλλα ουτε 3 ευρω!!!!
Θα επιβιωσουν μονο οι ομαδες που δουλευουν με τα τμηματα υποδομης.

Επομενως οι παιχτες που θα σου προτεινω βρισκονται εδω wink.gif
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=168

Αυτο ακριβως...ειναι ωραιο να βλεπεις παιδια να παιζουν για την φανελα και οχι για τα λεφτα....ο χρονος θα δειξει

QUOTE (gratipa1929 @ May 25 2013, 22:20 ) *
Πολύ σωστός ο gspara, του χρόνου οι στόχοι θα χαμηλώσουν κατά πολύ στις περισσότερες ομάδες!

Και εννοείται πως ό,τι παίρνει το αυτί μου για μεταγραφές θα το γράφω εδώ για να ενημερώνονται οι συνφορουμίτες!!!

Που αποτι βλεπω ειμαστε μονο 3
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.