Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2ος 'Ομιλος Νότου 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
leonkalf
Παίδες, σεβασμός στον συνομιλητή και παρακαλώ να υπάρχει ένα καλό επίπεδο στις συζητήσεις!!


baskethools7, μην μεταφέρεις το κλίμα τρομοκρατίας (που σου αρέσει και είναι απαραίτητο όπως λες) και εδώ! Εδώ υπάρχουν κανόνες και παρακαλώ να τους σέβεσαι. Αυτό ισχύει για όλους.
Επίσης, δε με βρίσκει σύμφωνο η λογική σου περί τρομοκρατίας στο γήπεδο.. δεν είναι θέμα αν κάποιος θέλει εκκλησία, θέλουμε να πάμε να δούμε μπάσκετ και όχι αυτό το σιχαμερό θέμα με βρισιές, πέταγμα αντικειμένων, τσαμπουκάδες κλπ..

baskethools7
admin εχεισ δικιο αλλα δεν μεταφερω κανενα κλιμα τρομοκρατιασ,δεν ειπα οτι μου αρεσει απλα ειπα οτι ειναι κατι που συμβαινει παντου εδω και πολλεσ δεκαετιεσ...μιλησα μονο για την ωρα του αγωνα!εννοειται πωσ ολοι θελουμε να δουμε μπασκετακι..αλλα ενα κομματι απο το μπασκετακι ειναι και αυτο....δεν ειναι κατι ασχετο....και επειδη αναφερθηκεσ σε μενα δεσ ποιοσ μιλησε για λυγμενα και τετοια...
leonkalf
Είπα, οι κανονισμοί ισχύουν για όλους, για τον τρόπο που συμπεριφερόμαστε εδώ μέσα!!!

Και για αυτόν που είπε για ληγμένα φυσικά...

Δεν παίρνω το μέρος κανενός. Σε σένα αναφέρθηκα περισσότερο επειδή υπερασπίστηκες αυτά τα αισχρά που συμβαίνουν στα γήπεδα.
Και αν κάτι συμβαίνει και μας πειράζει, πρέπει να κάνουμε κάτι για να αλλάξει. Όχι να λέμε απλά, ε αυτά συμβαίνουν τι να κάνουμε..
Εμείς όλοι είμαστε το κοινό του μπάσκετ..
6th player
Ντροπη σου και μονο που αναφερεσαι θετικα σε τετοιες καταστασεις...
με τετοια μυαλα αξιζει στο σπορτιγκ οχι η εσκα αλλα ο αφανισμος
gunclub
QUOTE(baskethools7 @ Jan 10 2011, 16:06 ) *
admin εχεισ δικιο αλλα δεν μεταφερω κανενα κλιμα τρομοκρατιασ,δεν ειπα οτι μου αρεσει απλα ειπα οτι ειναι κατι που συμβαινει παντου εδω και πολλεσ δεκαετιεσ...μιλησα μονο για την ωρα του αγωνα!εννοειται πωσ ολοι θελουμε να δουμε μπασκετακι..αλλα ενα κομματι απο το μπασκετακι ειναι και αυτο....δεν ειναι κατι ασχετο....και επειδη αναφερθηκεσ σε μενα δεσ ποιοσ μιλησε για λυγμενα και τετοια...

baskethool7 μαζί σου! Α.Ο.Β. for ever. 77.gif
6th player
τα χθεσινα ήταν λιγο -πολυ αναμενομενα και παμε για καυτη συνεχεια ...
η χαλκίδα μαλλον παιρνει μπρος ξανα και ο παπαδος μπορει να διεκδικησει μονο τη σωτηρια και δυσκολα...το ψυχικο δικαιως νικησε τη λιβαδεια οπως και η παναγιτσα τη ραφηνα που ειναι αξιομαχη αλλα αν δεν μπορει να κρατησει διαφορα 15 ποντων και χανει και 10 θα προβληματιστει και αυτη για τη σωτηρια...
το φαληρο για αλλη μια φορα εχασε στο τελος απο τον πολυ καλο εργοτελη που μου αρεσει και ηταν πολυ καλος χθες...
οσο για το ντερμπι με τον στεφανακη να βαζει τοσους ποντους το ηρακλειο δεν χανει απο κανεναν και παει τρενο...για γκρινια του ιλίου κατα των διαιτητων και των κρητικων διαβασα σε κρητικο σαιτ...ξερει κανεις λεπτομερειες΄???
η επομενη αγωνιστικη θα ειναι καυτη και βλεπω εκπληξεις
καλη σας εβδομαδα και ηρεμια
baskethools7
ρε χαλαρωστε λιγο και ασε τισ ντροπεσ κατα μερουσ....ολοι κοινο του μπασκετ ειμαστε και ειμαι πολλα πολλα χρονια οποτε χωρισ να ξερουν καποιοι ασ μην μιλανε...γκαν κλαμπ δεν σε ειδα να πεισ τπτ ομωσ γτ περσινα στον εθνικο μεσα,εκει γαργαρα.....οσο για σενα εκτε παιχτη αν μπορεισ ολο αθτο ποθ γινεται σε ολα τα αθληματα τοτε τι να σου πω να σε κανουμε προεδρο....και ξαναλεω οτι εκτοσ απο φραστικα επεισοδια δεν εγινε απολυτωσ τπτ...μην τρελενεσται λοιπον...
gunclub
QUOTE(baskethools7 @ Jan 10 2011, 17:20 ) *
ρε χαλαρωστε λιγο και ασε τισ ντροπεσ κατα μερουσ....ολοι κοινο του μπασκετ ειμαστε και ειμαι πολλα πολλα χρονια οποτε χωρισ να ξερουν καποιοι ασ μην μιλανε...γκαν κλαμπ δεν σε ειδα να πεισ τπτ ομωσ γτ περσινα στον εθνικο μεσα,εκει γαργαρα.....οσο για σενα εκτε παιχτη αν μπορεισ ολο αθτο ποθ γινεται σε ολα τα αθληματα τοτε τι να σου πω να σε κανουμε προεδρο....και ξαναλεω οτι εκτοσ απο φραστικα επεισοδια δεν εγινε απολυτωσ τπτ...μην τρελενεσται λοιπον...

Οσο για τη γαργάρα, μπορείς να ανατρέξεις σε παλιές δημοσιεύσεις.
sportingara sta dyskola
θελω και εγω με τη σειρα μου να πω:
1 ειναι γηπεδο αντρικο αθλημα και ο κοσμος που ειναι στην εξεδρα μπορει να πει και κατι παραπανω!εκτονοση ειναι!
2 οτι ακουστικε για αυτον τον αθλητη ηταν μεμονομενο εντελος και αν προσεξατε εμεις το σταματισαμε αμεσος!
3αν εχετε μαθει να παιζετε μεταξη συγγενων και φιλων οκ...εδω δεν ειναι ετσι!αλλα πραγματικα δεν ειχε προβλημα κανενας αθλητης,παραγοντας και ολα ηταν καλα.
για το ηρακλειο που ειπες ηταν το παιχνιδι ετσι κρισιμο αλλα αν δεισ το ματς μεχρι το θεατρο του παραγοντα του ηρακλειου ηταν ολα καλα!αυτο που εκανε ο τυπος ηταν παλιες τεχνικες που εκαναν για να διμιουργουν κλημα και τα ξερω πολυ καλα 20 χρονια στο σπορτιγκ τα εχω δει,

θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε αυτον το κοσμο ποθ ππαρολο που βλεπει την ομαδα με το ενα ποδι στο α τοπικο ειναι εκει
και να ειναι παντα εκει πανο στο καγκελο και να φωναζει γι αυτη την ομαδα ολο και πιο δυνατα γιατι εχει καρδια εχει ψυχη εχει ιστορια που πολλες ομαδεσ θα ηθελαν να εχουν αυτο το κοσμο και ενα sporting club .πλεον η ομαδα μας εχει και διοικηση με α@@@ και τα καλητερα ερχοντε........
ilion_player
Σήμερα πέρασα για δεύτερη φορά φέτος από την προπόνηση της Ένωσης Ιλίου και μίλησα με τον κόουτς και τους παίκτες για το παιχνίδι στο Ηράκλειο. Με λίγα λόγια αυτά μου είπαν:
1. Η Ένωση δεν έπαιξε τόσο καλά όπως παίζει στα τελευταία παιχνίδια. Έριξα ο ίδιος μια ματιά στα στατιστικά που κρατά ο κόουτς και όπως είδα δεν έβαλαν 10 βολές και είχαν 3 στα 15 τρίποντα. Επίσης ήταν πολύ λίγα τα επιθετικά ρημπάουντ της Ένωσης.
2. Το Ηράκλειο σούταρε περίπου 40 βολές οπότε είναι φανερό πόσα φάουλ δόθηκαν υπέρ του.
3. Χαρακτηριστική δήλωση παικτών της Ένωσης: "Όποτε πλησιάζαμε τον Χαρίση δινόταν φάουλ ακόμα και με τον αέρα"
4. Γενικά πρόβλημα με τους φιλάθλους δεν αντιμετώπισε η ομάδα αλλά κάτι έγινε με κάποιον από την ομάδα του Ηρακλείου (παράγοντας ή κάτι άλλο δεν ξέρω λεπτομέρειες οπότε επιφυλάσομαι). Το σίγουρο είναι πάντως ότι σχόλια τύπου "φέρε μου την μπιστόλα να του παίξω κανά δυό μπαλωθιές να τον τελειώσω" που αντιμετώπισαν πέρυσι οι παίκτες, οι παράγοντες αλλά και οι λίγοι φίλαθλοι που ήταν στο γήπεδο φέτος δεν τα είχαμε.
Με βάση όλα τα παραπάνω αυτό που πιστεύω για για το παιχνίδι είναι ότι, όταν χάνεις με 6 πόντους διαφορά, δέχεσαι 78 πόντους δηλαδή 10 περισσότερους από τον μέσο όρο που δέχεσαι στα μέχρι τώρα παιχνίδια, χάνεις τις βολές και τα τρίποντα που γράφω παραπάνω τότε μάλλον δικαίως έχασες το παιχνίδι. Και όσο και αν έχεις παράπονα από την διαιτησία κανείς δεν σου σπρώχνει το χέρι όταν σουτάρεις βολές και σίγουρα κάποια από τα τρίποντα που έχασες θα ήταν με καλές προϋποθέσεις και όμως τα έχασες, οπότε μάλλον φταις και εσύ για την απώλεια του παιχνιδιού.
Τονίζω όμως ότι η απόψή μου οφείλεται σε αρκετές γνώμες άλλων οπότε μπορεί να περιέχει λάθη. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ή αν υπάρχει και το βίντεο του αγώνα τότε θα μαθαίναμε περισσότερα. Πέρυσι κάποιος πολύ ευγενικός κύριος δημοσίευσε κάποιο λινκ με βίντεο του παιχνιδιού. Μήπως υπάρχει και φέτος κάτι αντίστοιχο;
kobe84
Δε θα ανεφερθω αλλο στα γεγονοτα των πατησιων, γιατι πολλοι θελουν να μας πουν οτι εμεις που δεν ειμαστε Σπορτινγκ, ημασταν σε αλλο γηπεδο.Συγνωμη για την συμπεριφορα μου, απο δω και περα θα ασχολουμαι και θα απανταω μονο σε οσους ξερουν απο μπασκετ και τους ενδιαφερει το αθλημα.
Για το ντερμπι, εμαθα καποια πραγματακια οπως σας ειχα υποσχεθει. Απ οτι μου ειπαν οι φιλοι λοιπον, η ομαδα του Ιλιου δεχτηκε φραστικη επιθεση στο τελος του ματς απο παραγοντες του Εργοτελη!!!! Που απ οτι ελεγαν στο παιχνιδι του Ιλιου η συμπεριφορα των γηπεδουχων ηταν απαραδεκτη.Δεν ειδα κατι τετοιο προσωπικα, επειδη ημουν εκει, αλλα τελος παντων.
Οσο αφορα την διατησια, απ οτι λενε, τα φαουλ ηταν 29-31 ΥΠΕΡ!!! της Ενωσης και οι βολες 32-37 παλι υπερ της Ενωσης!!
Αρα δεν συμπιπτουν οι αποψεις φιλε ILION PLAYER. Τωρα τι ισχυει, δεν ξερω. Παντως 60 φαουλ?????!!!!!!
Τρομερο ματς εγινε και στην Χαλκιδα,οπου η Παναγιτσα γυρισε το ματς απο -15, με τους δυο ψηλους της να σημειωνουν 53!!! ποντους..Για τα ματς της Κυριακης, θα τα δω απο μεθαυριο. Καλη τυχη σε ολες τις ομαδες..

LOVE BASKET


QUOTE(ilion_player @ Jan 11 2011, 22:48 ) *
Σήμερα πέρασα για δεύτερη φορά φέτος από την προπόνηση της Ένωσης Ιλίου και μίλησα με τον κόουτς και τους παίκτες για το παιχνίδι στο Ηράκλειο. Με λίγα λόγια αυτά μου είπαν:
1. Η Ένωση δεν έπαιξε τόσο καλά όπως παίζει στα τελευταία παιχνίδια. Έριξα ο ίδιος μια ματιά στα στατιστικά που κρατά ο κόουτς και όπως είδα δεν έβαλαν 10 βολές και είχαν 3 στα 15 τρίποντα. Επίσης ήταν πολύ λίγα τα επιθετικά ρημπάουντ της Ένωσης.
2. Το Ηράκλειο σούταρε περίπου 40 βολές οπότε είναι φανερό πόσα φάουλ δόθηκαν υπέρ του.
3. Χαρακτηριστική δήλωση παικτών της Ένωσης: "Όποτε πλησιάζαμε τον Χαρίση δινόταν φάουλ ακόμα και με τον αέρα"
4. Γενικά πρόβλημα με τους φιλάθλους δεν αντιμετώπισε η ομάδα αλλά κάτι έγινε με κάποιον από την ομάδα του Ηρακλείου (παράγοντας ή κάτι άλλο δεν ξέρω λεπτομέρειες οπότε επιφυλάσομαι). Το σίγουρο είναι πάντως ότι σχόλια τύπου "φέρε μου την μπιστόλα να του παίξω κανά δυό μπαλωθιές να τον τελειώσω" που αντιμετώπισαν πέρυσι οι παίκτες, οι παράγοντες αλλά και οι λίγοι φίλαθλοι που ήταν στο γήπεδο φέτος δεν τα είχαμε.
Με βάση όλα τα παραπάνω αυτό που πιστεύω για για το παιχνίδι είναι ότι, όταν χάνεις με 6 πόντους διαφορά, δέχεσαι 78 πόντους δηλαδή 10 περισσότερους από τον μέσο όρο που δέχεσαι στα μέχρι τώρα παιχνίδια, χάνεις τις βολές και τα τρίποντα που γράφω παραπάνω τότε μάλλον δικαίως έχασες το παιχνίδι. Και όσο και αν έχεις παράπονα από την διαιτησία κανείς δεν σου σπρώχνει το χέρι όταν σουτάρεις βολές και σίγουρα κάποια από τα τρίποντα που έχασες θα ήταν με καλές προϋποθέσεις και όμως τα έχασες, οπότε μάλλον φταις και εσύ για την απώλεια του παιχνιδιού.
Τονίζω όμως ότι η απόψή μου οφείλεται σε αρκετές γνώμες άλλων οπότε μπορεί να περιέχει λάθη. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ή αν υπάρχει και το βίντεο του αγώνα τότε θα μαθαίναμε περισσότερα. Πέρυσι κάποιος πολύ ευγενικός κύριος δημοσίευσε κάποιο λινκ με βίντεο του παιχνιδιού. Μήπως υπάρχει και φέτος κάτι αντίστοιχο;


http://www.youtube.com/watch?v=kCCxtkxN5jo...player_embedded

Αυτο το site εχει παντα βιντεο απ τα εντος εδρας ματς των κρητικων ομαδων.Αν και εδω εχει μονο τους ποντους του δευτερου ημιχρονου.Εγω δεν εβγαλα ακρη για την διατησια.
Μονο οτι ο Στεφανακης εβαλε 2 τρ απ την κερκιδα ειδα.
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.enosi-iliou.gr/

στο σαιτ της ενωσης ιλιου γραφουν πως εχουν φρικτα παραπονα.τωρα πως ειναι δυνατον η ομαδα που κερδισε περισσοτερα φαουλ και εκτελεσε περισσοτερες βολες να εχει παραπονα...αυτο δεν το καταλαβαινω!!! help.gif

επισης γραφει καπου μεσα σε παρενθεση(παρα το προηγουμενο παιχνιδι οπου σφαγιαστηκε η εξω παναγιτσα με 7 τεχνικες ποινες...).τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης???
The Grey
Λιβαδειάς 17.00 ΑΕ Λιβαδειάς-Έξω Παναγίτσα Κουνελές-Παπαγιαννόπουλος Λ. (Βασιλείου)
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Ηράκλειο ΟΑΑ Δημόπουλος-Καρακάσης (Μακρίδης)
Β’ Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Π. Φάληρο Γολέγου-Καρδάρης (Κουλούρης)
Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός-ΑΕ Ψυχικού Παυλόπουλος-Χρηστίδης Ηλ. (Λημνιάτης)
Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Σπόρτιγκ Τσουραπάς-Αναστασίου (Ευστρατίου)

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Παπάδος Γέρας Ζακεστίδης-Μαγγωνάκης (Γιαννακουδάκης)
Κανήθου 18.00 ΓΠΣ Χαλκίδας-Ίκαρος Ικ. Γρίβα-Πολυχρόνης (Χρήστου)
Reporter1983
AFTER 10 GAMES
1. Τσολακης (Γερα) 257
2. Παπακωστας (Παναγιτσα) 195
-. Παντσιος (Εργοτελης) 195
4. Φωτιου (ΓΣΧ) 194
5. Αλεξιου (Λιβαδεια) 181
6. Μπαλαμπανης (Ραφηνα) 157
7. Σολωμος (Ιλιον) 152
8. Παππουλιδης (Φαληρο) 151
9. Ζεστος (Γερα) 141
10. Μιχοπουλος (Ψυχικο) 140
stantz
υ Δημήτρη Τσερεντζούλια
14/01/2011 (11:56)

Στην απόκτηση του 25χρονου σμολ φόργουορντ Σπύρου Τσιλιγιάννη προχώρησε η διοίκηση της Λιβαδειάς, με σκοπό την ενίσχυσή της ενόψει της δύσκολης συνέχειας.
Ο παίκτης, που ήταν ελεύθερος και ακολουθούσε το πρόγραμμα προπονήσεων της ομάδας τις τελευταίες τρεις εβδομάδες, τα βρήκε σε όλα με τους ανθρώπους της Λιβαδειάς και πλέον περιμένει την έκδοση του δελτίου του για να τεθεί στην διάθεση του προπονητή του, Παναγιώτη Αριδά.

Ο Τσιλιγιάννης στις πρώτες του δηλώσεις, ως παίκτης της Λιβαδειάς, τόνισε στο basketblog.gr: "Είμαι ευχαριστημένος από τη στάση των διοικούντων και τη συμφωνία μου με την ομάδα. Θα κάνω ό,τι καλύτερο για να δικαιώσω όλους όσους με εμπιστεύτηκαν και για να πετύχει η ομάδα τους στόχους της".

Μου κανει εντυπωση που καποιες ομαδες της Γ Εθνικης κανουν μεταγραφες ακομα και τωρα. Δεν υπαρχει καποιος χρονικος και αριθμητικος περιορισμος οπως στην Α2 για επιπλεον προσθηκη περαν της καλοκαιρινης μεταγραφικης περιοδου? Δεν το ξερω καθολου τι ισχυει, αν καποιος ξερει ας μας διαφωτισει.
6th player
Κουΐζ:Ποιός προπονητής ομάδας του ομίλου έχει πρόταση από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας και προφανώς (υποθέτω) είναι έτοιμος να βάλει βόμβα με την αποχώρησή του?

Η πληροφορία δεν είναι διασταυρωμένη και γι'αυτό τη βάζω ως κουΐζ και δεν αναφέρω ονόματα ομάδων και προπονητή
ΑΕ Λιβαδειάς-Έξω Παναγίτσα Ντερμπάρα δύσκολα να προβλέψω κάτι αλλά αν θα έπρεπε θα έλεγα 1
Αργοναύτης Τρ.-Ηράκλειο ΟΑΑ δύσκολα αλλά θα κερδίσει το ηράκλειο
Ένωση Ιλίου-Π. Φάληρο λογικά πολύ άσος αλλά κάτι μου λέει ότι μπορεί να γίνει η έκπληξη
Φιλαθλητικός-ΑΕ Ψυχικού και εδώ ο άσος έχει ίσες πιθανότητες με το διπλό
Ιωνικός ΝΦ-Σπόρτιγκ 1 ασχολίαστα
Εργοτέλης-Παπάδος Γέρας ο καλός εργοτέλης πολύ εύκολα θα κερδίσει
ΓΠΣ Χαλκίδας-Ίκαρος Ικ. πάμε γι'άλλα

Καλό σαββατοκύριακο στα γήπεδα
kobe84
QUOTE(6th player @ Jan 14 2011, 20:19 ) *
Κουΐζ:Ποιός προπονητής ομάδας του ομίλου έχει πρόταση από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας και προφανώς (υποθέτω) είναι έτοιμος να βάλει βόμβα με την αποχώρησή του?

Η πληροφορία δεν είναι διασταυρωμένη και γι'αυτό τη βάζω ως κουΐζ και δεν αναφέρω ονόματα ομάδων και προπονητή
ΑΕ Λιβαδειάς-Έξω Παναγίτσα Ντερμπάρα δύσκολα να προβλέψω κάτι αλλά αν θα έπρεπε θα έλεγα 1
Αργοναύτης Τρ.-Ηράκλειο ΟΑΑ δύσκολα αλλά θα κερδίσει το ηράκλειο
Ένωση Ιλίου-Π. Φάληρο λογικά πολύ άσος αλλά κάτι μου λέει ότι μπορεί να γίνει η έκπληξη
Φιλαθλητικός-ΑΕ Ψυχικού και εδώ ο άσος έχει ίσες πιθανότητες με το διπλό
Ιωνικός ΝΦ-Σπόρτιγκ 1 ασχολίαστα
Εργοτέλης-Παπάδος Γέρας ο καλός εργοτέλης πολύ εύκολα θα κερδίσει
ΓΠΣ Χαλκίδας-Ίκαρος Ικ. πάμε γι'άλλα

Καλό σαββατοκύριακο στα γήπεδα



ΑΕ Λιβαδειάς-Έξω Παναγίτσα (1) αν χασει η Λιβαδεια, επεσε.
Αργοναύτης Τρ.-Ηράκλειο ΟΑΑ (1) ηρθε η ωρα για ηττα.Εκτος αν ο Χαρισης το παρει μονος του.
Ένωση Ιλίου-Π. Φάληρο (1) πολλα με λιγα.
Φιλαθλητικός-ΑΕ Ψυχικού (1) +10 εκτος αν αγχωνει η κορυφη.
Ιωνικός ΝΦ-Σπόρτιγκ (1) + 15
Εργοτέλης-Παπάδος Γέρας (1) νομιζω ανετα,αν και εντος οι Κρητικοι δεν ειναι τοσο καλοι οσο εκτος.
ΓΠΣ Χαλκίδας-Ίκαρος Ικ. παμε γι ' αλλα.....

ολα ασσοι δηλαδη.αν και ειναι αγωνιστικη που μπορει να γινουν πολλα.

οσο για τον coach φιλε, βοηθαω λιγο.η ομαδα του ειναι στην πρωτη τριαδα.αν φυγει, μενουν οι αλλοι δυο μονοι τους.

καλη τυχη σε ολες τις ομαδες.
baskethools7
για ακομα μια φορα,τα πατησια μεταφερθηκανε καποια χιλιομετρα πιο περα....ο κοσμος του σπορτινγκ εκανε για ακομα μια φορα μια εδρα αδεια-κρυα να μοιαζει με κλουβι ιδιο με αυτο στα πατησια!το πιο τραγικο-ηρωικο ηταν μετα απο μια ντροπιαστικη ηττα τησ ομαδας τους,τραγουδουσανε για αρκετη ωρα μετα το τελοσ του ματσ,με τουσ λιγοστουσ θεατεσ του ματσ να τουσ χαζευουν απορημενοι....το ευχαριστω ειναι λιγο...
υ.γ κ.οικονομου για ποση ωρα τουσ χαζευατε ακομα/.??
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2011/01/vernilac-96-52.html

Άνδρες: ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ 96-52
Η ομάδα σήμερα δεν είχε την εικόνα του αγώνα με τον Φιλαθλητικό. Η σημερινή εικόνα ήταν τύπου "Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου". Αυτό όμως δεν λυγίζει την αισιοδοξία που υπάρχει σε όλους στην Ηλία Ζερβού. Ο κόσμος του Σπόρτιγκ φώναξε για την ομάδα μέχρι αρκετή ώρα μετά τη λήξη. Η πίστη στην ομάδα είναι σταθερή και δεν έχει να κάνει μ' ένα βαρύ αποτέλεσμα. Ο τεχνικός του Ιωνικού Νίκος Οικονόμου κοιτούσε με απορία γιατί άραγε δεν φεύγουν οι φίλοι των φιλοξενούμενων μετά από μια ήττα 44 πόντων και ακόμη χειροκροτούν την ομάδα τους...

Διαιτητές: Τσουραπάς - Αναστασίου
Τα δεκάλεπτα: 33-11, 48-28, 73-45, 96-52
ΙΩΝΙΚΟΣ (Οικονόμου): Γραμματικός 4, Βεντούρης, Μαυραγάνης 16 (2), Ταταρούνης 10, Νικολόπουλος 11, Κουρής 9, Απέργης 16, Μακρόπουλος 12, Παπαδόπουλος 14 (2), Τσουμπρής 4, Σέττος, Μιτσόπουλος
VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αποσκίτης): Βεκρής 4, Παπαβλασόπουλος 20 (2), Φασουλόπουλος, Κασσάνος 3, Μπίρδας 16 (2), Ζάτας 6 (1), Καδηγιαννόπουλος 3 (1), Κουλαρμάνης
ionikosnf
Μπράβο στον ΛΑΟ του Σπόρτινγκ σήμερα.. ΜΑΓΚΕΣ....
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ....

sporting b.c.
Δεν ξεχνάμε και δίκαια απόψε αποθεώθηκε ο Κουρής...
baskethools7
[quote name='baskethools7' date='Jan 16 2011, 21:07 ' post='456611']
για ακομα μια φορα,τα πατησια μεταφερθηκανε καποια χιλιομετρα πιο περα....ο κοσμος του σπορτινγκ εκανε για ακομα μια φορα μια εδρα αδεια-κρυα να μοιαζει με κλουβι ιδιο με αυτο στα πατησια!το πιο τραγικο-ηρωικο ηταν μετα απο μια ντροπιαστικη ηττα τησ ομαδας τους,τραγουδουσανε για αρκετη ωρα μετα το τελοσ του ματσ,με τουσ λιγοστουσ θεατεσ του ματσ να τουσ χαζευουν απορημενοι....το ευχαριστω ειναι λιγο...
υ.γ κ.οικονομου για ποση ωρα τουσ χαζευατε ακομα/.??
υ.γ2 καλο ταξιδι γιαγια εκει ψηλα....
sportingara sta dyskola
ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΤΤΑ 45 ΠΟΝΤΩΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΠΡΙΚΡΑΜΕΝΟΙ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΗΤΤΑ 45 ΠΟΝΤΩΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ 50 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΧΕ ΣΑΣΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΕΡΝΑΓΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΝΕΡΟ,ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΣ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΑΖΕΥΑΝ.ΜΕΓΑΛΕΙΟ…..
ΚΟΙΤΑΓΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ,ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΗΤΑΝ ΙΣΩΣ ΑΓΕΝΝΗΤΟΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥΣ ΕΝΩ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ..ΚΑΙ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΚΡΥΝΕΙ ΠΟΤΕ…ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΠΟΝΑΓΑΤΕ,ΚΛΑΙΓΑΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΤΕ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΤΕ ΛΕΠΤΟ…
ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΣΠΟΡΤΙΓΚΑΡΑ..ΑΠΟ ΠΡΩΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ.ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ,ΠΑΡΕΕΣ,ΦΙΛΟΥΣ,ΓΥΝΑΙΚΕΣ,ΓΚΟΜΕΝΕ
Σ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ.ΓΙΑ ΝΑ ΗΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΟΡΤΙΓΚΑΡΑ ΜΑΣ.
ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ,ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΜΕ ΘΑΥΜΑΣΜΟ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Η ΤΡΕΛΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ…
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΤΤΑ 45 ΠΟΝΤΩΝ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ
ΣΠΟΡΤΙΓΚΑΡΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ….
ionikosnf
Πως βλέπετε τα παιχνίδια της Κυριακής ????
kobe84
QUOTE(ionikosnf @ Jan 20 2011, 15:17 ) *
Πως βλέπετε τα παιχνίδια της Κυριακής ????


Πολυ ενδιαφερον αγωνιστικη, με δυσκολο εργο για τους πρωτοπορους:

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ (1) ευκολα ή δυσκολα.Νομιζω ευκολα,δεν γκελαρει το Ηρακλειο πριν το ντερμπι στον Φιλαθλητικο.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (1) ο Αργοναυτης παιζει δευτερο σερι εντος,με ηττα στο προηγουμενο.Αν χασει και αυτο,δυσκολα την βγαζει.Η Ενωση θελει να κρατηθει ψηλα,αν το παρει, την επομενη αγωνιστικη πιανει δευτερη θεση.Θα κερδισει οποιος εχει την διατησια.Νομιζω ο Αργοναυτης.

ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ(?) πραγματικα γριφος.Η Παναγιτσα εντος εχει δυναμη.Ο Φιλαθλητικος θελει νικη οπωσδηποτε,γιατι την επομενη υποδεχεται το Ηρακλειο.Αν χασει,μπορει μεσα σε δυο αγωνιστικες να χασει το πρωταθλημα.

ΨΥΧΙΚΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ (1) δεν ξερω γιατι,αλλα κατι μου λεει οτι παρα την φορμα του,ο Ιωνικος δυσκολα θα περασει.Πολλες εντος ηττες το Ψυχικο,καποιον θα κερδισει.Ματσαρα ομως.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΧΑΛΚΙΔΑ(1) δεν περναει η Χαλκιδα, τελευταιο χαρτι του Σπορτινγκ.Εκτος αν ο Φωτιου βαλει 40.

ΙΚΑΡΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (2) σκετο.

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ - ΦΑΛΗΡΟ (2) εδω βλεπω εκπληξη,κυριως λογο απουσιας του Τσολακη.Αν δεν παιξει και χασει ο
Παπαδος,αντιο.

Δυσκολη αγωνιστικη,καποιος απ τους πρωτους,θα χασει.

Αλλες γνωμες???
ionikosnf
QUOTE(kobe84 @ Jan 20 2011, 17:17 ) *
Πολυ ενδιαφερον αγωνιστικη, με δυσκολο εργο για τους πρωτοπορους:

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ (1) ευκολα ή δυσκολα.Νομιζω ευκολα,δεν γκελαρει το Ηρακλειο πριν το ντερμπι στον Φιλαθλητικο.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (1) ο Αργοναυτης παιζει δευτερο σερι εντος,με ηττα στο προηγουμενο.Αν χασει και αυτο,δυσκολα την βγαζει.Η Ενωση θελει να κρατηθει ψηλα,αν το παρει, την επομενη αγωνιστικη πιανει δευτερη θεση.Θα κερδισει οποιος εχει την διατησια.Νομιζω ο Αργοναυτης.

ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ(?) πραγματικα γριφος.Η Παναγιτσα εντος εχει δυναμη.Ο Φιλαθλητικος θελει νικη οπωσδηποτε,γιατι την επομενη υποδεχεται το Ηρακλειο.Αν χασει,μπορει μεσα σε δυο αγωνιστικες να χασει το πρωταθλημα.

ΨΥΧΙΚΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ (1) δεν ξερω γιατι,αλλα κατι μου λεει οτι παρα την φορμα του,ο Ιωνικος δυσκολα θα περασει.Πολλες εντος ηττες το Ψυχικο,καποιον θα κερδισει.Ματσαρα ομως.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΧΑΛΚΙΔΑ(1) δεν περναει η Χαλκιδα, τελευταιο χαρτι του Σπορτινγκ.Εκτος αν ο Φωτιου βαλει 40.

ΙΚΑΡΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (2) σκετο.

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ - ΦΑΛΗΡΟ (2) εδω βλεπω εκπληξη,κυριως λογο απουσιας του Τσολακη.Αν δεν παιξει και χασει ο
Παπαδος,αντιο.

Δυσκολη αγωνιστικη,καποιος απ τους πρωτους,θα χασει.

Αλλες γνωμες???




Κοίτα στα περισσότερα συμφωνώ.. Στο μόνο που δεν συμφωνώ είναι στο ματς του Ιωνικού.. Πιστεύω πως η ομάδα μου θα περάσει εύκολα ή δύσκολα απο αυτή την δύσκολη έδρα... Ο χρόνος θα δίξει βέβαια...

Μοίπως κάποιος ξέρει την οδό του γηπέδου του Ψυχικού ????
sporting b.c.
Κοντολέοντος 20 & Μηλιώνη (μέσα στο Δημοτικό Σχολείο)
ionikosnf
Ευχαριστώ πολύ... biggrin.gif
6th player
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 1 μαλλον ευκολα
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1 η ραφηνα αν χασει χανεται(θα τη βοηθησουν με τον τροπο τους και οι 2 πρωτοι)
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ κανονικα 1 αλλα με αυτους ποτε δεν ξερεις
ΨΥΧΙΚΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ πιο Χ δεν γινεται μαλλον 1 βλεπω
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΧΑΛΚΙΔΑ 1 οσο και να θελουν οι ιστορικοι δεν γινεται εστω και αν η χαλκιδα παρουσιαστει μετριοτατη
ΙΚΑΡΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 και πολλα μπραβο στην ικαρια για την προσπαθεια
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ - ΦΑΛΗΡΟ 1 παιξει δεν παιξει ο τσολακης

Οσο για τον coach που λεγαμε τις προαλλες ,το διασταυρωσα και ισχυει, του εγινε προταση και την αρνηθηκε(λαθος υποθεσεις εκανα).Δεν μπορω να πω περισσοτερα γιατι εχω δεσμευτει να μην το κανω.Φιλε κοbe84 αν ξερεις κατι μπορεις να ενημερωσεις εσυ τους αλλους φιλους...εχεις δικιο!!! ...και η ομαδα ειναι Α'2 που μολις αλλαξε coach...

Πολυ καλη και ενδιαφερουσα αγωνιστικη που θα βοθησει στο ξεκαθαρισμα και για πανω και για κατω.
Μαλον θα δω Β' εθνικη την κυριακη οποτε περιμενω τα ρεπορταζ σας απο δευτερα...



MBANDA
QUOTE(ionikosnf @ Jan 20 2011, 16:42 ) *
Κοίτα στα περισσότερα συμφωνώ.. Στο μόνο που δεν συμφωνώ είναι στο ματς του Ιωνικού.. Πιστεύω πως η ομάδα μου θα περάσει εύκολα ή δύσκολα απο αυτή την δύσκολη έδρα... Ο χρόνος θα δίξει βέβαια...

Μοίπως κάποιος ξέρει την οδό του γηπέδου του Ψυχικού ????

Εκεί που είναι δεν το βρίσκεις!!!!
Ξεκίνα από το πρωί της Κυριακής μπας και σταθείς ..τυχερός.
ionikosnf
Θα έχω και gps ελπίζω καααααααποια στιγμή να το βρω wink.gif
ionikosnf
Μεγάλη νίκη στην έδρα του Ψυχικού για τον Ιωνικό σήμερα... Μεγάλο σουτ Μαυραγάνης στο τέλος.... biggrin.gif
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2011/01/vernilac-64-59.html


VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 64-59
Το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς ήταν το σημερινό για την ομάδα μας. Όλα σήμερα ήταν καλύτερα: εικόνα σε άμυνα και επίθεση, λιγότερα λάθη, καλύτερες επιλογές. Περισσότερος και ο κόσμος στην κερκίδα. Πρόσωπο κλειδί ο Θωμάς Ζάτας γιατί με την είσοδο του στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα ανέβηκε ενώ επίσης πέτυχε ένα πολύ κρίσιμο τρίποντο λίγο πριν το τέλος όταν το σκορ ήταν ισόπαλο. Πρώτος σκόρερ απόψε με πολύ καλή απόδοση ο Θέμης Παπαβλασόπουλος.


Διαιτητές: Πρωτούλης - Λουκαράκης
Τα δεκάλεπτα: 14-21, 33-33, 45-49, 64-59
VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αποσκίτης): Βεκρής, Παπαβλασόπουλος 17(2), Φασουλόπουλος, Κασσάνος 8, Μπίρδας 11(1), Ζάτας 13(3), Καδηγιαννόπουλος 3 (1), Κουλαρμάνης, Διαμαντόπουλος 10(1), Μπαντάς
ΧΑΛΚΙΔΑ (Βελισσαράκος) Αγγέλου, Κηρύκος, Γεωργίου 9 (1), Φωτίου 19 (1), Πούλος, Κατσούλας 11 (1), Καπελέρης, Σαμουρέλης 4, Βελισσαράκος 2, Γεροντίτης, Μπακαμής 1
kobe84
Οι πρωτοι δεν χανουν πουθενα..... Ισως το πιο συναρπαστικο πρωταθλημα της κατηγοριας τα τελευταια χρονια.Ο Φιλαθλητικος επαιξε χαλια και κερδισε,το Ηρακλειο χωρις Χαριση και Παλλη κερδισε 1 ποντο, ο Ιωνικος με ενα κρισιμο σουτ του Μαυραγανη στην δυσκολη εδρα του Ψυχικου και το Ιλιον ευκολα απ την Ραφηνα.Την αλλη εβδομαδα το καλυτερο ματς σε ολες τις εθνικες κατηγοριες στου Ζωγραφου.Ε εκει καποιος θα χασει. tongue.gif
Jabar
Στη Ραφήνα ο Ν.Χρυσόγελος
ionikosnf
Ακούω προβλέψεις για τα ματς της Κυριακής....
kop-13
όλα άσσοι wink.gif
kobe84
QUOTE(ionikosnf @ Jan 26 2011, 20:19 ) *
Ακούω προβλέψεις για τα ματς της Κυριακής....



Κι εγω νομιζω,ολα ασσοι.Εκτος του ντερμπι που δεν εχω αποψη του πως θα παρουσιαστουν οι ομαδες.Αν παιξουν Χαρισης και Παλλης απ το Ηρακλειο,δινω μεγαλη τυχη στο διπλο.Πολυ καλη ΟΜΑΔΑ ο Φιλαθλητικος,αλλα εσφιξαν τα γαλατα.Να δουμε αν θα αντεξει την πιεση του πρωταθλητισμου.Δεν εχω δει και διατησια,ισως μεθαυριο να εχω καλυτερη αποψη.
ionikosnf
Πιστεύω ότι το Ηράκλειο με Χαρίση και Παλλή πέρνει το διπλό.. Ο Φιλαθλητικός στον δεύετρο γύρο πιστεύω πως θα κανει γκέλες..
Στα άλλα ματς και γω άσσους βλέπω.
alexanderthegreat
QUOTE(ionikosnf @ Jan 27 2011, 18:17 ) *
Πιστεύω ότι το Ηράκλειο με Χαρίση και Παλλή πέρνει το διπλό.. Ο Φιλαθλητικός στον δεύετρο γύρο πιστεύω πως θα κανει γκέλες..
Στα άλλα ματς και γω άσσους βλέπω.

και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μια ομάδα που όπως λες στηρίζετε σε δύο παίχτες θα είναι πιο σταθερή απο μια ομάδα που στηρίζεται στο σύνολο;
ionikosnf
Η εμπειρία του Χαρίση που όσο περνάνε τα ματς θα γίνετε όλο και καλήτερος.. Ακόμα τα σφυρίγματα που ξέρει έξυπνα να κερδίζει ο Χαρίσης.. Αυτή είναι η γνώμη μου..
Ο Φιλαθλιτικός δεν μου έχει γεμίσει το μάτι στα ματς που τον έχω παρακολουθήσει...
kobe84
QUOTE(alexanderthegreat @ Jan 27 2011, 19:46 ) *
και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μια ομάδα που όπως λες στηρίζετε σε δύο παίχτες θα είναι πιο σταθερή απο μια ομάδα που στηρίζεται στο σύνολο;


Επειδη φιλε μου αυτα τα ματς τα παιρνουν οι προσωπικοτητες και δεν φτανει μονο το συνολο.Δεν λεω,μπορει να κερδισει η ομαδα σου,απλα εμεις λεμε την γνωμη μας πριν τα ματς,χωρις να σημαινει κατι.
Απ οτι διαβασα δεν παιζει ο Παλλης, ο Χαρισης ειναι ετοιμος.Δυσκολο να προβλεψεις,το Ηρακλειο χανει το πλεονεκτημα του απεναντι στον Φιλαθλητικο.Θα δουμε καθαρα περιφερειακο ματς.Οσο για την διατησια που ελεγα,καλυτερη δεν γινοταν.Ισως αυτο συμφερει την φιλοξενουμενη ομαδα,καθως οι γηπεδουχοι θα ηθελαν ενα 51-49.Ματσαρα παντως,θα παω,οπως και πολλοι πιστευω.Ολα τα αλλα παιχνιδια ειναι ασσοι,ευκολα ή δυσκολα.
alexanderthegreat
QUOTE(kobe84 @ Jan 28 2011, 16:36 ) *
Επειδη φιλε μου αυτα τα ματς τα παιρνουν οι προσωπικοτητες και δεν φτανει μονο το συνολο.Δεν λεω,μπορει να κερδισει η ομαδα σου,απλα εμεις λεμε την γνωμη μας πριν τα ματς,χωρις να σημαινει κατι.
Απ οτι διαβασα δεν παιζει ο Παλλης, ο Χαρισης ειναι ετοιμος.Δυσκολο να προβλεψεις,το Ηρακλειο χανει το πλεονεκτημα του απεναντι στον Φιλαθλητικο.Θα δουμε καθαρα περιφερειακο ματς.Οσο για την διατησια που ελεγα,καλυτερη δεν γινοταν.Ισως αυτο συμφερει την φιλοξενουμενη ομαδα,καθως οι γηπεδουχοι θα ηθελαν ενα 51-49.Ματσαρα παντως,θα παω,οπως και πολλοι πιστευω.Ολα τα αλλα παιχνιδια ειναι ασσοι,ευκολα ή δυσκολα.

μα δεν μίλαγα για το ματς της κυριακής . για αυτό άλλωστε μιλάω για σταθερότητα . αυτό που ανέφερα το έγραψα επειδή ο φίλος έγραψε οτι ο φιλαθλητικός θα έχει γκέλες στον β γύρο και επειδή θεωρώ πως μία ομάδα που στηρίζετε στον σύνολο είναι πιο σταθερή απο μία που στηρίζεται σε δύο παίχτες
ionikosnf
Εγώ το είπα γιατί η ομάδα του Φιλαθλητικού δεν έχει την εμπειρία για να διαχειριστεί την πρώτη θέση πιστεύω.. Μπορεί να φανεί ότι είμαι λάθος.. smile.gif ο χρόνος θα δίξει... smile.gif
westside
+1 ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
sporting b.c.
να πάρεις ή να χάσεις έναν αγώνα έχει μικρή αξία όταν ζεις πολύ πιο μεγάλα συναισθήματα σε γήπεδα μπάσκετ...


http://sportingbc.blogspot.com/2011/01/spe...lympics_30.html

Παμπαίδες Σπόρτιγκ - Εθνική Special Olympics Η ομορφιά της ζωής

Σήμερα στην Ηλία Ζερβού ζήσαμε ξεχωριστές στιγμές. Είχαμε την ευκαιρία να θαυμάσουμε τα παιδιά της εθνικής μας ομάδας των Special Olympics που προετοιμάζονται για τους παγκόσμιους αγώνες που θα γίνουν στην Αθήνα από τις 25 Ιουνίου ως τις 4 Ιουλίου.
Σε παιχνίδι γιορτή με την ομάδα παμπαίδων του Σπόρτιγκ μας ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους αλλά και μας δίδαξαν να μην το βάζουμε ποτέ κάτω...

Θα τους ξαναδούμε στο ΟΑΚΑ στους παγκόσμιους αγώνες το καλοκαίρι !!!
MBANDA
Μετά την αποψινή σφαλιάρα προβλέπω την γνωστή συνέχεια.
Παραίτηση που δεν θα γίνει αποδεκτή από την Διοίκηση.
LEF
Πολυ καλο ματς στο κλειστο γυμναστηριο του Ζωγραφου.Νικη για το Ηρακλειο με σουτ 3 ποντων του Στεφανακη στην εκπνοη.Δεν ελειψαν οι εντασεις μετα το τελος του αγωνα.Τελικο αποτελεσμα:66-67
dirk_
πολυ καλο παιχνιδι πραγματι!! ατυχος ο φιλαθλητικος στο τελος κατα τη γνωμη μου!! οι εντασεις προκληθηκαν απο καποιο 15χρονο του παγκου του ηρακλειου και απο εναν τροφαντο δηθεν μαγκακο στην κερκιδα που αρχισε να βριζει τους φιλους του φιλαθλητικου με φρασεις του τυπου "σας ποναει η π....α" "παρτε τ α......α μου" και αλλα τετοια ομορφα.βεβαια μετα δεν αποδειχθηκε τοσο αντρουκλα οσο εδειχνε αλλα δε πειραζει...
alexanderthegreat
μεγάλο ματς στου ζωγράφου. συγχαρητήρια στο ηράκλειο για την νίκη του, και συγνώμη απο τον Χαρίσση για ένα αντικείμενο που δέχθηκε απο κάποιον ανεγκέφαλο . μοιραίος παίχτης ο βαρυπάτης
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.