Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2ος 'Ομιλος Νότου 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
MBANDA
Πολλά με λίγα σήμερα στο Σπορτιγκ.
Τ παιδιά έδειξαν ότι έχουν κέφι, έχουν βρεί ρυθμό και έχουν μπεί στο πνεύμα του κόουτς.
Μπράβο στην νέα Διοίκηση. Έχει πολύ δουλειά να κάνει αλλά δεν λείπουν τα κότσια το όραμα και η γνώση του αντικειμένου.

Υ/Γ : Εύχομαι καλή συνέχεια, σώσιμο της κατηγορίας και αν όχι, τουλάχιστον της χρονιάς (θεμέλια για την άνοδο του χρόνου αν δεν προλάβει φέτος). Θα παρακολουθώ από κοντά
Refugee
QUOTE(kobe84 @ Feb 10 2011, 21:34 ) *
Λιβαδειά-Φιλαθλητικός (2) θα εξηγησω στο τελος το γιατι.

Αργοναύτης Τρ.-Ιωνικός ΝΦ (1) καλυτερη ομαδα ο Ιωνικος, αλλα αδιαφορη πλεον. Η Ραφηνα καιγεται,αν το χασει δυσκολα σωνεται.

Ηράκλειο ΟΑΑ-ΓΠΣ Χαλκίδα (1) η μονη ομαδα που κερδισε φετος τους κρητικους. Θα χασει με πολλα νομιζω.

Έξω Παναγίτσα-Εργοτέλης (?) οι πιο ''κουφες'' ομαδες του πρωταθληματος. Οτι ξημερωσει.

ΑΕ Ψυχικού-Π. Φάληρο (1) το Ψυχικο εκανε τεραστιο διπλο στον Εργοτελη. Δεν θα το αφησει να παει χαμενο με το Φαληρο.

Σπόρτιγκ-Παπάδος Γέρας (1) σε κεφια ο Σπορτινγκ, απωλειες ο Παπαδος.Ασσος με καθε τροπο.

Ίκαρος Ικ.-Ένωση Ιλίου (2) το ευκολο πριν τον γολγοθα του Ιλιον.


Ο Φιλαθλητικος εβγαλε (αστοχη συμφωνα με τους πολλους) ανακοινωση μετα το ματς με το Ηρακλειο. Αποτελεσμα? Ουρλιαζει η Ραφηνα για το μεταξυ τους ματς, ανακοινωση τιμωριας απ την Κ.Ε.Δ δυο αγωνιστικων στους διατητες του Φιλαθλητικος- Ηρακλειο!!!!!!! και ορισμος του διατητη Κιουρκα ( που ολος τυχαιος ο Φιλαθλητικος στην ανακοινωση για το ματς με το Ηρακλειο αναφερει ''σας παρακαλούμε να μας προφυλάξετε από ανίκανους διαιτητές και διαιτητές με μειωμένες αθλητικές ικανότητες (Κιούρκας - Καλογερόπουλος)". ) Οσοι εχετε μυαλο λοιπον, καταλαβαινετε. Α, ας μας πει καποιος φιλος της ομαδας του Ζωγραφου, που εχασε η ομαδα του με αυτον τον διατητη, για να βγαλει ανακοινωση. Συμπερασμα? Μια χαρα ανακοινωση εβγαλε ο Φιλαθλητικος. Αντε και καλυ τυχη στα ματς του σ/κ.
Υ.Γ. περιμενω τις αποψεις σας για τα ματς της κυριακης.


Φίλε Kobe 84: Λιβαδειά-Φιλαθλητικός 2 γιατί ο νικητής έπαιξε υψηλής ποιότητας μπάσκετ...
kobe84
Ευχαριστω φιλε μου Refugee, αν και το καταλαβα και μονος μου. Κι επειδη εγω δεν ειμαι φιλος καποιας συγκεκριμενης ομαδας της κατηγοριας οπως εσυ,αν κρινω απ τα posts σου,δεν προκειται να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου, οπως ισως θα ηθελες. Και οπως βλεπεις, λεω την γνωμη μου για ολα τα ματς, πριν αυτα γινουν, συμφωνα με τα πιστευω μου και ειτε επιβεβαιωνομαι, ειτε εκτιθεμαι μετα απ αυτα.Δεν ειμαι δηλαδη μετα Χριστον προφητης.Την γνωμη μου γραφω,πριν απ αυτα και μακαρι να υπηρχαν κι αλλοι για να γινεται συζητηση εδω μεσα και οχι αντιπαραθεση οπως αρεσει σε μερικους. Ευχαριστω παντως για την επισημανση.
Refugee
QUOTE(kobe84 @ Feb 14 2011, 20:05 ) *
Ευχαριστω φιλε μου Refugee, αν και το καταλαβα και μονος μου. Κι επειδη εγω δεν ειμαι φιλος καποιας συγκεκριμενης ομαδας της κατηγοριας οπως εσυ,αν κρινω απ τα posts σου,δεν προκειται να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου, οπως ισως θα ηθελες. Και οπως βλεπεις, λεω την γνωμη μου για ολα τα ματς, πριν αυτα γινουν, συμφωνα με τα πιστευω μου και ειτε επιβεβαιωνομαι, ειτε εκτιθεμαι μετα απ αυτα.Δεν ειμαι δηλαδη μετα Χριστον προφητης.Την γνωμη μου γραφω,πριν απ αυτα και μακαρι να υπηρχαν κι αλλοι για να γινεται συζητηση εδω μεσα και οχι αντιπαραθεση οπως αρεσει σε μερικους. Ευχαριστω παντως για την επισημανση.


Φίλε μου kobe 84:
-Ηταν πραγματικά μόνο για την επισήμανση γιατί το βασικό νόημα του προηγούμενου post σου -όπως κατανοείς πιστεύω και ο ίδιος- αδικεί τους αγωνισθέντες...Επέλεξα το μετά αγώνα σχόλιο μόνο για την αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας. Αν και η ιστορία ενέχει πάντα την υποκειμενικότητα του γράφοντα είναι προφανές ότι η αντικειμενικότητα αυτοεκτίθεται σε αυτούς που είναι δεκτικοί και κρατούν το μυαλό τους ανοικτό.
-Είμαι αποκλειστικά φίλος του καλού μπάσκετ -για προσωπικούς λόγους παρακολουθώ τα παιχνίδια του Φιλαθλητικού: Εχω αποζημιωθεί σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις! Αν δεν είσαι φίλος κάποιας συγκεκριμένης ομάδας και θέλεις να βλέπεις μπασκετάκι για την ευχαρίστηση θεωρώ ότι ο Φιλαθλητικός είναι από τις λίγες ομάδες που μπορεί να το προσφέρει. Και πάλι με την αίρεση της υποκειμενικότητας φυσικά...
-Λάθος κατάλαβες φίλε μου, δεν έχω καμμία πρόθεση ή διάθεση να αντιπαρατεθώ σε κανένα. Θα έλεγα ότι με παρεξήγησες και επανεκτίθεσαι αλλά και αυτό (το θάρρος της εκφοράς της άποψης σου εννοώ) καταγράφεται στα θετικά σου: η αυτοέκθεση είναι πράξη ύψιστης γενναιότητας
-Ελπίζω το τελευταίο σχόλιο να μην απευθύνεται σε μένα αλλά και αν ναι η γνώμη σου είναι απόλυτα σεβαστή. Ωστόσο θεωρώ ότι ουδέποτε αντιπαρατέθηκα σε κανένα και φρόντισα να σχολιάσω μόνο όταν μπορούσα να τεκμηριώσω τους ισχυρισμούς μου. Ομολογώ όμως πως δεν θα μπορούσα να κάνω συζήτηση με την άλλη πλευρά όταν χρησιμοποιεί επιχειρήματα του τύπου "κάποιος από την κερκίδα μου είπε", "στους μπασκετικούς κύκλους ακούγεται" κλπ.
kobe84
QUOTE(Refugee @ Feb 14 2011, 22:52 ) *
Φίλε μου kobe 84:
-Ηταν πραγματικά μόνο για την επισήμανση γιατί το βασικό νόημα του προηγούμενου post σου -όπως κατανοείς πιστεύω και ο ίδιος- αδικεί τους αγωνισθέντες...Επέλεξα το μετά αγώνα σχόλιο μόνο για την αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας. Αν και η ιστορία ενέχει πάντα την υποκειμενικότητα του γράφοντα είναι προφανές ότι η αντικειμενικότητα αυτοεκτίθεται σε αυτούς που είναι δεκτικοί και κρατούν το μυαλό τους ανοικτό.
-Είμαι αποκλειστικά φίλος του καλού μπάσκετ -για προσωπικούς λόγους παρακολουθώ τα παιχνίδια του Φιλαθλητικού: Εχω αποζημιωθεί σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις! Αν δεν είσαι φίλος κάποιας συγκεκριμένης ομάδας και θέλεις να βλέπεις μπασκετάκι για την ευχαρίστηση θεωρώ ότι ο Φιλαθλητικός είναι από τις λίγες ομάδες που μπορεί να το προσφέρει. Και πάλι με την αίρεση της υποκειμενικότητας φυσικά...
-Λάθος κατάλαβες φίλε μου, δεν έχω καμμία πρόθεση ή διάθεση να αντιπαρατεθώ σε κανένα. Θα έλεγα ότι με παρεξήγησες και επανεκτίθεσαι αλλά και αυτό (το θάρρος της εκφοράς της άποψης σου εννοώ) καταγράφεται στα θετικά σου: η αυτοέκθεση είναι πράξη ύψιστης γενναιότητας
-Ελπίζω το τελευταίο σχόλιο να μην απευθύνεται σε μένα αλλά και αν ναι η γνώμη σου είναι απόλυτα σεβαστή. Ωστόσο θεωρώ ότι ουδέποτε αντιπαρατέθηκα σε κανένα και φρόντισα να σχολιάσω μόνο όταν μπορούσα να τεκμηριώσω τους ισχυρισμούς μου. Ομολογώ όμως πως δεν θα μπορούσα να κάνω συζήτηση με την άλλη πλευρά όταν χρησιμοποιεί επιχειρήματα του τύπου "κάποιος από την κερκίδα μου είπε", "στους μπασκετικούς κύκλους ακούγεται" κλπ.


Χαιρομαι που παρ'οτι τα ελληνικα μου δεν ειναι της νομικης ή του πανεπιστιμιου οπως τα δικα σου, απ οτι καταλαβα, παραδεχεσαι οτι εισαι υποκειμενικος.
Φυσικα και η ομαδα που για ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΥΣ λογους παρακολουθεις, παιζει πολυ καλο μπασκετ, γι αυτο αλλωστε ειναι και στις πρωτες θεσεις. Θα ηταν καλυτερο ομως πιστευω να παραδεχεται και την ηττα της, οταν μια στο τοσο χανει. Οχι σε καθε ηττα και ανακοινωση ε? Κριμα ειναι.Ευχομαι η ομαδα αυτη λοιπον, να συνεχισει να παιζει αυτο το μπασκετ και να ανεβει κατηγορια.
Refugee
QUOTE(kobe84 @ Feb 14 2011, 23:21 ) *
Χαιρομαι που παρ'οτι τα ελληνικα μου δεν ειναι της νομικης ή του πανεπιστιμιου οπως τα δικα σου, απ οτι καταλαβα, παραδεχεσαι οτι εισαι υποκειμενικος.
Φυσικα και η ομαδα που για ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΥΣ λογους παρακολουθεις, παιζει πολυ καλο μπασκετ, γι αυτο αλλωστε ειναι και στις πρωτες θεσεις. Θα ηταν καλυτερο ομως πιστευω να παραδεχεται και την ηττα της, οταν μια στο τοσο χανει. Οχι σε καθε ηττα και ανακοινωση ε? Κριμα ειναι.Ευχομαι η ομαδα αυτη λοιπον, να συνεχισει να παιζει αυτο το μπασκετ και να ανεβει κατηγορια.


Πιστεύω ότι η εσωτερική καλλιέργεια και παιδεία μικρή μόνο σχέση έχει με τη μόρφωση και συνεπώς η αναφορά σου σ' αυτή είναι άνευ λόγου. Αυτό ωστόσο που προσπάθησα να κάνω φανερό είναι ότι ΚΑΘΕ post εμπεριέχει κάτι από την υποκειμενικότητα του σχολιάζοντα πράγμα που οι περισσότεροι τείνουν να αγνοούν -ο καθένας για τον εαυτό του φυσικά. Η διαφορά μου είναι ότι εγώ παραδέχομαι αυτό το γεγονός...Και όχι δεν είμαι της Νομικής!
Για το θέμα που θίγεις (περί ανακοίνωσης) δεν θα παραθέσω το σχόλιό μου γιατί θα ανοίξουμε άλλη συζήτηση που δεν είναι του παρόντος και πραγματικά δεν με αφορά -την επόμενη χρονιά για τους ίδιους ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ λόγους μπορεί να παρακολουθώ ΚΑΙ αγώνες άλλης ομάδας...(είναι προφανές ότι θα συνεχίσω να βλέπω και του Φιλαθλητικού για λόγους πλέον καθαρά ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ, αν συνεχίσει στο ίδιο πνεύμα)
Επαναλαμβάνω όμως ότι ο λόγος που επέλεξα να απαντήσω στο σχόλιό σου ήταν γιατί αδικούσε τους αγωνισθέντες και το άθλημα αυτό καθεαυτό. Αν κάποιος διαβάσει τα όσα γράφτηκαν τις τελευταίες ημέρες καταλήγει εύκολα στο συμπέρασμα ότι ο Φιλαθλητικός βρίσκεται εκεί που βρίσκεται για ένα μόνο λόγο, που είναι ΕΞΩΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ. Για την ταμπακέρα (εν προκειμένω το μπασκετάκι που παίζει) δεν υπάρχει κανένα σχόλιο!
Χαίρομαι λοιπόν που παραδέχεσαι ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι γιατί είχα φτάσει να αμφιβάλλω και για τα αυτονόητα...



ionikosnf
Ας ξεκινήσω εγώ τις προβλέψεις για τα ματς της Κυριακής smile.gif



ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ (1) Πιο καλή ομάδα ο Ιωνικός. Πιστεύω θα κερδίσουμε εύκολα.
ΓΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (1 ) Η ομάδα της Χαλκίδας στην έδρα της δύσκολα θα χάσει.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ (2) Αν και στο πρώτο ματς το σκορ αν θυμάμε καλά ήταν κοντά νομίζω πως ο Εργοτέλης δεν μπορεί να κερδίσει το Ηράκλειο.
Π. ΦΑΛΗΡΟ - ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ Δεν ξέρω τι να προβλέψω για αυτό το ματς..
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ - ΨΥΧΙΚΟ Εδώ όλα τα αποτελέσματα είναι εφικτά. Γέρνω προς το Ψυχικό όμως.
ΙΚΑΡΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ (2) χωρίς λόγια
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - Ε. ΙΛΙΟΥ (1) Ο Φιλαθλιτικός είναι πιο ομάδα απο το Ίλιον..


Ακούω και τις δικές σας απόψεις για τα ματς smiley.gif
kobe84
QUOTE(ionikosnf @ Feb 15 2011, 14:26 ) *
Ας ξεκινήσω εγώ τις προβλέψεις για τα ματς της Κυριακής smile.gif



ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ (1) Πιο καλή ομάδα ο Ιωνικός. Πιστεύω θα κερδίσουμε εύκολα.
ΓΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (1 ) Η ομάδα της Χαλκίδας στην έδρα της δύσκολα θα χάσει.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ (2) Αν και στο πρώτο ματς το σκορ αν θυμάμε καλά ήταν κοντά νομίζω πως ο Εργοτέλης δεν μπορεί να κερδίσει το Ηράκλειο.
Π. ΦΑΛΗΡΟ - ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ Δεν ξέρω τι να προβλέψω για αυτό το ματς..
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ - ΨΥΧΙΚΟ Εδώ όλα τα αποτελέσματα είναι εφικτά. Γέρνω προς το Ψυχικό όμως.
ΙΚΑΡΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ (2) χωρίς λόγια
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - Ε. ΙΛΙΟΥ (1) Ο Φιλαθλιτικός είναι πιο ομάδα απο το Ίλιον..


Ακούω και τις δικές σας απόψεις για τα ματς smiley.gif


Συμφωνω με τις προβλεψεις σου, αλλα επειδη πιστευω οτι και το Ιλιον ειναι πολυ σκληρη ομαδα, προβλεπω πολυ ''ξυλο'' στο ντερμπι. Πολλα φαουλ δηλαδη, αρα δυσκολα προβλεψιμο παιχνιδι. Και πολυ γκρινια απο τον ηττημενο.
ionikosnf
Την ομάδα από το Ίλιον δεν την έχω δει φέτος παραμόνο μια φορά στο κύπελο το καλοκαίρι... Θα εμπιστευτώ την αποψή σου αλλά ελπίζω να μην έχουμε γκρίνια πάλι γιατί έχει κουράσει όλο αυτό...
MBANDA
QUOTE(ionikosnf @ Feb 15 2011, 14:26 ) *
ΙΚΑΡΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ (2) χωρίς λόγια
Ακούω και τις δικές σας απόψεις για τα ματς smiley.gif

Σπορτιγκ ....δαγκωτό
westside
[b]ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ- ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ- ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ-ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ - ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ[/b]
ionikosnf
QUOTE(westside @ Feb 20 2011, 21:22 ) *
[b]ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ- ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ- ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ-ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ - ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΜΠΟΥΚΑΣ[/b]



Διαιτητές είναι αυτοί??? :/
zidan
αυτο το ρεζιλικη πια πρεπει να σταματησει,,εκει οι ανθρωποι τις εοκ δεν βλεπουν αυτα τα χαλια ,,ι διαιτισια ιτανε 200-0 υπερ του φιλαθλητικου,,,ρεε εκτιθεστε αφηστε μας να χαρουμε το μπασκετακι,,!
flosak
QUOTE(ionikosnf @ Feb 20 2011, 22:03 ) *
Διαιτητές είναι αυτοί??? :/

το θαναση το μπουκα τον γνωριζω δεν μπορω να πιστεψω οτι θα εκανε ποτε σκοπιμα λαθη δεν το εχω δει το ματς οποτε δεν μπορω να φερω γνωμη!!
zidan
το συστημα ειναι απλο ,,μια χρονια ευνοοεις μια ομαδα,,τιν επομενη μια αλλη,,ετσι καταφερνεις να δενεις κ να τους κανεις ολουσ διαπλεκομενους,,κλεινοντας τα στοματα στο μελλον,,αν δν ξεσηκωθουν οι διοικησεις των ομαδων να σταματησει αυτο το ταισμα των πεινασμενων ,,δν προκειτε να βγαλουμε ακρη,,
ilion_player
Φέτος όπως και πέρυσι δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω τους αγώνες τησ ανδρικής ομάδας ΄μια και η ασχολία μου με τις ακαδημίες σε συνδυασμό με τις άλλες υποχρεώσεις μου δεν μου αφήνουν ελεύθερο χρόνο. Όμως λόγω της σχέσης μου με το σύνολο των παικτών της ομάδας (μιλάω για την Ένωση Ιλίου) έχω τακτική επαφή και μαθαίνω τα νέα των αγώνων. Από αυτά που ακούω μάλλον κάτι δεν πάει καλά φέτος μια και δεν είναι δυνατόν μετά από τα περισσότερα παιχνίδια (ακόμα και τα νικηφόρα) η πρώτη κουβέντα που ακούω από τα παιδιά είναι "ευτυχώς που δεν ήσουν στο γήπεδο γιατί το εγκεφαλικό δεν θα το γλίτωνες με την διαιτησία που είχαμε". Από αυτά που έχω δει φέτος (λίγα παιχνίδια και κάποιες προπονήσεις) καθώς και αυτά που ξέρω από πέρυσι, η ομάδα είναι καλή αλλά και εύστοχη ιδιαίτερα από το τρίποντο. Και όπως έχω μάθει τα τρίποντα της έχουν "δώσει" κάποιους αγώνες. Επίσης η άμυνα που παίζει είναι πολύ καλή. Γενικά φαίνεται στο γήπεδο η δουλειά που κάνει ο Καρακώστας τον οποίο έχουν σε εκτίμιση όλοι στην Ένωση (παίκτες, φίλαθλοι, διοίκηση). Σήμερα διαβάζω για σφαγή στο παιχνίδι με τον Φιλαθλητικό. Χθες σε επικοινωνία με παίκτη της ομάδας έμαθα για όργια της διαιτησίας. Στο forum διαβάζω για κάκιστες διαιτησίες και εύνοιες υπέρ ορισμένων ομάδων. Τελικά τί στα κομμάτια (για να μην πω τίποτα πιο βαρύ) γίνεται; Είναι προαποφασισμένη η βαθμολογία όπως και στο ποδόσφαιρο; Είναι προαποφασισμένα τα αποτελέσματα κάποιων αγώνων; Αν είναι έτσι και το πράγμα δεν διορθώνεται να μας το πουν τουλάχιστον να ξέρουμε σε ποιους αγώνες θα πηγαίνουμε. Ή ακόμα καλύτερα σε ποιους αγώνες θα κατεβαίνει η ομάδα και σε ποιους δεν χρειάζεται να κατέβει (μιλάω για οποιαδήποτε ομάδα). Μη χαλάνε τα παιδιά και το σαββατοκύριακό τους. Θέλω να τα πάω σε μια ταβέρνα ή ένα μεζεδοπωλείο ένα Σάββατο βράδυ να πιούμε ένα κρασί να ρίξουμε και καμιά βόλτα και δεν μπορώ. Κύριοι υπεύθυνοι δείξτε λίγο το κοινωνικό σας πρόσωπο. Μια και δεν μπορείτε να διορθώσετε τα κακώς κείμενα στη διαιτησία (για να μην πω τίποτε πιο βαρύ) τουλάχιστον ενημερώστε τις ομάδες για το τι τις περιμένει έτσι ώστε να μην κατεβαίνουν τσάμπα στα παιχνίδια και έχουμε και εντάσεις, γκρίνιες και έκτροπα. Τι πιο ωραίο από το να μην δουν και νιώσουν οι παίκτες, οι παράγοντες και οι φίλαθλοι το διαιτητικό σφάξιμο της ομάδας τους και παράλληλα να πίνουν το κρασάκι τους, να τρώνε τα μεζεδάκια τους και να ρίχνουν τους χορούς τους! Ποιος θα διαμαρτυρηθεί; Όλοι θα χαίρονται. Και για να μην ξεχνάμε το άθλημα κάποιο παιχνίδι που δεν χρειάζεται να ξέρουμε το αποτέλεσμα από πριν θα υπάρχει. Θα το παίξουν οι παίκτες, θα το δουν οι φίλαθλοι, θα τους φύγει η κάψα και όλα καλά. Είδατε πως τα σκέπτομαι όλα; Το χρήμα θα κάνει κύκλο ο κόσμος θα διασκεδάζει μπάσκετ θα παίζεται και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι. Απλά πράγματα. Λίγο το κοινωνικό τους πρόσωπο να δείξουν οι υπεύθυνοι και όλα θα γίνουν. Καλό όμως είναι να γίνει κάτι γρήγορα πριν ο κόσμος των ομάδων περάσει από το ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ που είναι τώρα σε κάτι πιο δραστικό. Γιατί τότε με την κοινωνική συγκυρία που υπάρχει και που έχει συσωρεύσει πολλή ένταση στον κόσμο, ένταση που ψάχνει διέξοδο, δεν θέλω να είμαι μπροστά ούτε εγώ ούτε η γυναίκα μου με το παιδί μου όταν θα ξεχειλίσει το ποτήρι και θα γίνει το μπαμ. Γιατί αν γίνει το μπαμ ........................
flosak
QUOTE(ilion_player @ Feb 21 2011, 11:03 ) *
Φέτος όπως και πέρυσι δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω τους αγώνες τησ ανδρικής ομάδας ΄μια και η ασχολία μου με τις ακαδημίες σε συνδυασμό με τις άλλες υποχρεώσεις μου δεν μου αφήνουν ελεύθερο χρόνο. Όμως λόγω της σχέσης μου με το σύνολο των παικτών της ομάδας (μιλάω για την Ένωση Ιλίου) έχω τακτική επαφή και μαθαίνω τα νέα των αγώνων. Από αυτά που ακούω μάλλον κάτι δεν πάει καλά φέτος μια και δεν είναι δυνατόν μετά από τα περισσότερα παιχνίδια (ακόμα και τα νικηφόρα) η πρώτη κουβέντα που ακούω από τα παιδιά είναι "ευτυχώς που δεν ήσουν στο γήπεδο γιατί το εγκεφαλικό δεν θα το γλίτωνες με την διαιτησία που είχαμε". Από αυτά που έχω δει φέτος (λίγα παιχνίδια και κάποιες προπονήσεις) καθώς και αυτά που ξέρω από πέρυσι, η ομάδα είναι καλή αλλά και εύστοχη ιδιαίτερα από το τρίποντο. Και όπως έχω μάθει τα τρίποντα της έχουν "δώσει" κάποιους αγώνες. Επίσης η άμυνα που παίζει είναι πολύ καλή. Γενικά φαίνεται στο γήπεδο η δουλειά που κάνει ο Καρακώστας τον οποίο έχουν σε εκτίμιση όλοι στην Ένωση (παίκτες, φίλαθλοι, διοίκηση). Σήμερα διαβάζω για σφαγή στο παιχνίδι με τον Φιλαθλητικό. Χθες σε επικοινωνία με παίκτη της ομάδας έμαθα για όργια της διαιτησίας. Στο forum διαβάζω για κάκιστες διαιτησίες και εύνοιες υπέρ ορισμένων ομάδων. Τελικά τί στα κομμάτια (για να μην πω τίποτα πιο βαρύ) γίνεται; Είναι προαποφασισμένη η βαθμολογία όπως και στο ποδόσφαιρο; Είναι προαποφασισμένα τα αποτελέσματα κάποιων αγώνων; Αν είναι έτσι και το πράγμα δεν διορθώνεται να μας το πουν τουλάχιστον να ξέρουμε σε ποιους αγώνες θα πηγαίνουμε. Ή ακόμα καλύτερα σε ποιους αγώνες θα κατεβαίνει η ομάδα και σε ποιους δεν χρειάζεται να κατέβει (μιλάω για οποιαδήποτε ομάδα). Μη χαλάνε τα παιδιά και το σαββατοκύριακό τους. Θέλω να τα πάω σε μια ταβέρνα ή ένα μεζεδοπωλείο ένα Σάββατο βράδυ να πιούμε ένα κρασί να ρίξουμε και καμιά βόλτα και δεν μπορώ. Κύριοι υπεύθυνοι δείξτε λίγο το κοινωνικό σας πρόσωπο. Μια και δεν μπορείτε να διορθώσετε τα κακώς κείμενα στη διαιτησία (για να μην πω τίποτε πιο βαρύ) τουλάχιστον ενημερώστε τις ομάδες για το τι τις περιμένει έτσι ώστε να μην κατεβαίνουν τσάμπα στα παιχνίδια και έχουμε και εντάσεις, γκρίνιες και έκτροπα. Τι πιο ωραίο από το να μην δουν και νιώσουν οι παίκτες, οι παράγοντες και οι φίλαθλοι το διαιτητικό σφάξιμο της ομάδας τους και παράλληλα να πίνουν το κρασάκι τους, να τρώνε τα μεζεδάκια τους και να ρίχνουν τους χορούς τους! Ποιος θα διαμαρτυρηθεί; Όλοι θα χαίρονται. Και για να μην ξεχνάμε το άθλημα κάποιο παιχνίδι που δεν χρειάζεται να ξέρουμε το αποτέλεσμα από πριν θα υπάρχει. Θα το παίξουν οι παίκτες, θα το δουν οι φίλαθλοι, θα τους φύγει η κάψα και όλα καλά. Είδατε πως τα σκέπτομαι όλα; Το χρήμα θα κάνει κύκλο ο κόσμος θα διασκεδάζει μπάσκετ θα παίζεται και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι. Απλά πράγματα. Λίγο το κοινωνικό τους πρόσωπο να δείξουν οι υπεύθυνοι και όλα θα γίνουν. Καλό όμως είναι να γίνει κάτι γρήγορα πριν ο κόσμος των ομάδων περάσει από το ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ που είναι τώρα σε κάτι πιο δραστικό. Γιατί τότε με την κοινωνική συγκυρία που υπάρχει και που έχει συσωρεύσει πολλή ένταση στον κόσμο, ένταση που ψάχνει διέξοδο, δεν θέλω να είμαι μπροστά ούτε εγώ ούτε η γυναίκα μου με το παιδί μου όταν θα ξεχειλίσει το ποτήρι και θα γίνει το μπαμ. Γιατί αν γίνει το μπαμ ........................

Ερχεται η στιγμη που θα θρηνησουμε θυματα με αυτα που γινονται στον ελληνικο αθλητισμο σε οποιαδηποτε κατηγορια δυστυχως κανεις δεν θελει ισοτητα σε αυτη τη χωρα ολοι ειναι της λογικης εγω να νικαω και οι υπολοιποι να πανε να .............
westside
ΚΑΙ ΟΜΩΣ Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΕΚ ΝΕΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΘΙΓΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ!!!!! ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ.... ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ, ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΑΝΕΤΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΚΘΕΣΗ ΜΕ ΟΣΑ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΧΘΕΣ...
ΝΑΝΟΥΡΗΣ-ΜΠΟΥΚΑΣ-ΜΠΟΧΑ- 69.gif ΜΠΑΣΚΕΤ 69.gif - ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ- ΑΝΑΠΤΥΡΕΣ- ΝΤΡΟΠΗ- ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
ΒΡΕ ΟΥΣΤ........
zidan
ντροπη κ αισχος,,,!αυτοι κ ο μαρινακης!ουστττττττττττττττ!
ilion_player
Μόλις διάβασα την ανακοίνωση του Φιλαθλητικού. Αν είχα και την παραμικρή αμφιβολία για την διαιτησία πριν τώρα σιγουρεύτηκα. Λέει ότι με λαβές πάλης κράτησαν οι παίκτες της Ένωσης τους παίκτες του Φιλαθλητικού σε τόσο χαμηλό σκορ και ότι ο προπονητής της Ένωσης έκανε συκοφαντικές δηλώσεις. Οι παίκτες της Ένωσης που ξέρω εγώ όχι πάλη αλλά ούτε "τζαρτζάρισμα" -για να χρησιμοποιήσω ποδοσφαιρική λέξη- δεν κάνουν. Τους έχω δει να τους σπρώχνουν πάνω στην φάση και να "σκάνε" με το κεφάλι σε τραπέζια γραμματείας, να γυρίζουν με ράματα από εκτός έδρας αγώνες αλλά από αντιπάλους μόνο ένα παλικάρι της Μυτιλήνης (αν δεν κάνω λάθος) έχω δει να χτυπάει σε αγώνα της Ένωσης και αυτό έγινε όπως είπαν κατά λάθος και όλοι τρέχαμε να βρούμε νοσοκομείο (ακόμα και εγώ λόγω δουλειάς πήρα κάποια τηλέφωνα). Επίσης ο Καρακώστας να κάνει συκοφαντικές δηλώσεις;;; Μήπως μιλάμε για άλλη ομάδα;; Για άλλα άτομα;; Το λέω γιατί αυτά που γράφονται δεν έχουν καμία σχέση με τα συγκεκριμένα άτομα της Ένωσης. Μια και στην ανακοίνωση μιλά για το DVD του αγώνα θα ήθελα να παρακαλέσω -ως φίλαθλος και όχι ως μέλος της Ένωσης- τους υπεύθυνους του Φιλαθλητικού να μου δώσουν ένα αντίγραφο για να δω τι έγινε. Και δεν έχω πρόβλημα να το πληρώσω. Αν διαβάζει κάποιος από τον Φιλαθλητικό το forum ας μου στείλει ένα μήνυμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
kobe84
QUOTE(kobe84 @ Feb 15 2011, 14:48 ) *
Συμφωνω με τις προβλεψεις σου, αλλα επειδη πιστευω οτι και το Ιλιον ειναι πολυ σκληρη ομαδα, προβλεπω πολυ ''ξυλο'' στο ντερμπι. Πολλα φαουλ δηλαδη, αρα δυσκολα προβλεψιμο παιχνιδι. Και πολυ γκρινια απο τον ηττημενο.

Αυτη η προβλεψη μου ειναι 5 μερες πριν το ματς!!!!!
Επειδη ορισμενοι τα βλεπουν απ την μερια που τους συμφερει και αρχιζουν τις επιστημονικες ομιλιες,παντα μετα τα ματς φυσικα,οποιος ξερει και βλεπει την κατηγορια, ηταν το ματς με την πιο προβλεψιμη εξελιξη. Διαφωνω φιλε μου του Ιλιον για το οτι η ομαδα σου δεν ειναι σκληρη.Ειναι μακραν η πιο σκληρη του πρωταθληματος.Και νομιζω οτι ειναι και η επιλογη του προπονητη αυτη,οποτε μην την αδικεις.Δυστυχως δεν μπορεσα να παω,αλλα ειναι σαν να ημουν εκει.Η πιο γρηγορη ομαδα του πρωταθληματος και η πιο δυνατη διατητικα,απεναντι στην πιο σκληρη ομαδα.Για μενα,οτι εγινε μετα ηταν απολυτα φυσιολογικο.

Για την συνεχεια? το Ιλιον τελειωσε για την πρωτια, ο Ιωνικος θα κρινει την πρωτη θεση.Αν κερδισει την Κυριακη, τελειωσε το πρωταθλημα.
sila
QUOTE(kobe84 @ Feb 22 2011, 22:30 ) *
Αυτη η προβλεψη μου ειναι 5 μερες πριν το ματς!!!!!
Επειδη ορισμενοι τα βλεπουν απ την μερια που τους συμφερει και αρχιζουν τις επιστημονικες ομιλιες,παντα μετα τα ματς φυσικα,οποιος ξερει και βλεπει την κατηγορια, ηταν το ματς με την πιο προβλεψιμη εξελιξη. Διαφωνω φιλε μου του Ιλιον για το οτι η ομαδα σου δεν ειναι σκληρη.Ειναι μακραν η πιο σκληρη του πρωταθληματος.Και νομιζω οτι ειναι και η επιλογη του προπονητη αυτη,οποτε μην την αδικεις.Δυστυχως δεν μπορεσα να παω,αλλα ειναι σαν να ημουν εκει.Η πιο γρηγορη ομαδα του πρωταθληματος και η πιο δυνατη διατητικα,απεναντι στην πιο σκληρη ομαδα.Για μενα,οτι εγινε μετα ηταν απολυτα φυσιολογικο.

Για την συνεχεια? το Ιλιον τελειωσε για την πρωτια, ο Ιωνικος θα κρινει την πρωτη θεση.Αν κερδισει την Κυριακη, τελειωσε το πρωταθλημα.

δες το βιντεο του δευτερου ημιχρονου με τον φιλαθλητικο οι παικτες του ιλιον επιδοθηκε σε αγωνα κατς φυσικα με την ανοχη της κακιστης διαιτησιας .Ετσι καταφερανε ενα παιχνιδι που θα εληγε τουλαχιστον με +30 για τον φιλαθλητικο οι γκριζοι λυκοι να θελουνε να το δωσουν στο ιλιο .ΤΟ τρελο της υποθεσης ειναι οτι στο τελος του αγωνα οι φιλαθλοι του ιλιου να πετανε κερματα νερατζια και αναπτηρες στους διαιτητες οι εφοροι του ιλιου να προσπαθουν να χειροδικισουν στους διαιτητες και ο παικτης να τα εχει βαλει με ολους εκτος απο τον ευατο του.
Παιδια Γ εθνικη ειμαστε αφηστε να ανεβει ο καλητερος και οχι αυτον που θελουνε οι ομοσπονδιες.
Και για να κλεισω τελικα υπαρχει παικτης της Γ εθνικης που να εχει περισσοτερες ετησιες ωρες προπονηση απο αυτες που εχουν οι παικτες του φιλαθλητικου
ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...........
westside
QUOTE (sila @ Feb 23 2011, 10:31 ) *
δες το βιντεο του δευτερου ημιχρονου με τον φιλαθλητικο οι παικτες του ιλιον επιδοθηκε σε αγωνα κατς φυσικα με την ανοχη της κακιστης διαιτησιας .Ετσι καταφερανε ενα παιχνιδι που θα εληγε τουλαχιστον με +30 για τον φιλαθλητικο οι γκριζοι λυκοι να θελουνε να το δωσουν στο ιλιο .ΤΟ τρελο της υποθεσης ειναι οτι στο τελος του αγωνα οι φιλαθλοι του ιλιου να πετανε κερματα νερατζια και αναπτηρες στους διαιτητες οι εφοροι του ιλιου να προσπαθουν να χειροδικισουν στους διαιτητες και ο παικτης να τα εχει βαλει με ολους εκτος απο τον ευατο του.
Παιδια Γ εθνικη ειμαστε αφηστε να ανεβει ο καλητερος και οχι αυτον που θελουνε οι ομοσπονδιες.
Και για να κλεισω τελικα υπαρχει παικτης της Γ εθνικης που να εχει περισσοτερες ετησιες ωρες προπονηση απο αυτες που εχουν οι παικτες του φιλαθλητικου
ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...........


ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ???????????? smiley.gif ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΩΣ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!! ΒΡΕ ΟΥΣΤ...
kobe84
QUOTE(sila @ Feb 23 2011, 10:31 ) *
δες το βιντεο του δευτερου ημιχρονου με τον φιλαθλητικο οι παικτες του ιλιον επιδοθηκε σε αγωνα κατς φυσικα με την ανοχη της κακιστης διαιτησιας .Ετσι καταφερανε ενα παιχνιδι που θα εληγε τουλαχιστον με +30 για τον φιλαθλητικο οι γκριζοι λυκοι να θελουνε να το δωσουν στο ιλιο .ΤΟ τρελο της υποθεσης ειναι οτι στο τελος του αγωνα οι φιλαθλοι του ιλιου να πετανε κερματα νερατζια και αναπτηρες στους διαιτητες οι εφοροι του ιλιου να προσπαθουν να χειροδικισουν στους διαιτητες και ο παικτης να τα εχει βαλει με ολους εκτος απο τον ευατο του.
Παιδια Γ εθνικη ειμαστε αφηστε να ανεβει ο καλητερος και οχι αυτον που θελουνε οι ομοσπονδιες.
Και για να κλεισω τελικα υπαρχει παικτης της Γ εθνικης που να εχει περισσοτερες ετησιες ωρες προπονηση απο αυτες που εχουν οι παικτες του φιλαθλητικου
ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...........


''Επειδη ορισμενοι τα βλεπουν απ την μερια που τους συμφερει και αρχιζουν τις επιστημονικες ομιλιες,παντα μετα τα ματς φυσικα''


μαλλον διαβασες κι εσυ το κομματι που σε εξυπυρετει.
sila
QUOTE(kobe84 @ Feb 23 2011, 12:24 ) *
''Επειδη ορισμενοι τα βλεπουν απ την μερια που τους συμφερει και αρχιζουν τις επιστημονικες ομιλιες,παντα μετα τα ματς φυσικα''


μαλλον διαβασες κι εσυ το κομματι που σε εξυπυρετει.

δεν διαβασα ημουν στο γηπεδο οπως ειμαι και τοσα χρονια και ξερω να κρινω και να χαρακτηριζω καταστασεις και ο westside δειχνει την συμπεριφορα της ομαδας σας
kobe84
QUOTE(sila @ Feb 23 2011, 12:48 ) *
δεν διαβασα ημουν στο γηπεδο οπως ειμαι και τοσα χρονια και ξερω να κρινω και να χαρακτηριζω καταστασεις και ο westside δειχνει την συμπεριφορα της ομαδας σας


τι να σου πω?διαβασε κανενα προηγουμενο αρθρο μου, για να δεις ποια και αν υποστηριζω καποια ομαδα.μαλλον ξερεις να κρινεις και να χαρακτηριζεις καταστασεις που εξυπηρετουν την ομαδα σου.
ilion_player
QUOTE(kobe84 @ Feb 22 2011, 22:30 ) *
Διαφωνω φιλε μου του Ιλιον για το οτι η ομαδα σου δεν ειναι σκληρη.Ειναι μακραν η πιο σκληρη του πρωταθληματος.Και νομιζω οτι ειναι και η επιλογη του προπονητη αυτη,οποτε μην την αδικεις.


Μάλλον έπρεπε να διευκρινίσω τι εννοώ. Η Ένωση παίζει πολύ πιεστική άμυνα από τότε που ήρθε ο Καρακώστας. Αυτός είναι και ο λόγος που έχει και το καλύτερο παθητικό πόντων στην κατηγορία και αυτός είναι και ο λόγος που δεν έβαλε 81 ή κάπου εκεί γύρω πόντους ο Φιλαθλητικός και όχι οι ιστορίες περί πάλης, κατς και όλα τα συναφή που διαβάζω εδώ μέσα. Το ότι παίζει πιεστική άμυνα δεν σημαίνει ότι οι παίκτες παίζουν αντιαθλητικά ή έστω πολύ σκληρά και χτυπούν τους αντιπάλους τους. Εκτός αν αυτό που βλέπω εγώ σε αυτά τα παιδιά που τα γνωρίζω ένα ένα προσωπικά, είναι διαφορετικό από αυτό που βγάζουν στο γήπεδο, οπότε έχουμε μια καταφανέστατη περίπτωση δόκτωρ Τζέκυλ και κυρίου Χαϊντ δηλαδή διχασμένης προσωπικότητας και μάλιστα ομαδικής μια και συμβαίνει σε μια ομάδα ατόμων. Τότε έχουμε στα χέρια μας μια μεγάλη επιστημονική ανακάλυψη και οι παίκτες θα πρέπει να περιοριστούν σε ειδικό χώρο για να περάσουν από εξετάσεις ειδικών γιατρών που θα εξηγήσουν το φαινόμενο. Για να μην το τραβάω πολύ μια και η πλάκα έχει τα όρια της (και δεν θέλω να προσβάλω κανέναν με το χιούμορ μου) βρώμικα χτυπήματα, κατς, πάλη, καράτε, τζούντο, κικ μπόξινγκ και τα συναφή δεν θα τα βρείτε στην Ένωση Ιλίου. Στην Ένωση Ιλίου θα βρείτε πολύ δουλειά από τον Καρακώστα και τους παίκτες και τα αποτελέσματα αυτής της δουλειάς. Τίποτε άλλο.
ionikosnf
Πως βλέπετε τα παιχνίδια της Κυριακής???



Λιβαδειάς - Χαλκίδα Πιστεύω 1 γιατί η Λιβαδεία κινδυνεύει πλέον..

Αργοναύτης Τρ. - Εργοτέλης 2 καλύτερη ομάδα ο Εργοτέλης

Ηράκλειο - Π. Φάληρο 1 χωρίς σχόλια

Έξω Παναγίτσα - Παπάδος Γέρας 1 η ομάδα απο την Μυτιλίνη έχει νομίζω τραυματισμούς και δύσκολα θα φύγει με το διπλό.

Ένωση Ιλίου - Σπόρτιγκ Και οι 2 ομάδες θέλουν την νίκη. Η κάθε μια για δικό της λόγο. Δύσκολες οι προβλέψεις αν και το Ίλιον είναι καλύτερη ομάδα, η ομάδα απο τα Παττήσια έχει δίξει ότι ξέρει να αντέχει στα δύσκολα...

Φιλαθλητικός - Ιωνικός ΝΦ 2 απο τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας. Ντέρμπι.. Άρα και εδώ δύσκολες οι προβλέψεις.. Λόγο της ομάδας μου θα πω 2 αλλά σίγουρα θα ναι δύσκολο ματς...

Περιμένω και τις δικές σας προβλέψεις.. Καλά ματς να έχουμε και χωρίς προβλήματα εύχομαι smile.gif
Jabar
2ος Όμιλος Νότου
Σάββατο 26 Φεβρουαρίου
Π. Ψυχικού 18.00 ΑΕ Ψυχικού-Ίκαρος Ικ. Νάκας-Καλαμάρης (Χαρέμης)
Κυριακή 27 Φεβρουαρίου
Λιβαδειάς 17.00 ΑΕ Λιβαδειάς-ΓΠΣ Χαλκίδας Μαντήλας-Καρακάσης (Βασιλείου)
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Εργοτέλης Σαλαβός-Κιούρκας (Τσίχλας)
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Π. Φάληρο Ντάνος-Χαϊνα (Κουρκουνάκης)
Χαλκιά-Αναστ. 12.00 Έξω Παναγίτσα-Παπάδος Γέρας Δαρλαμήτσος-Ζανίδης (Χρήστου)
Β’ Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Σπόρτιγκ Κουνάνης-Τσάτσης (Παππάς)
Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός-Ιωνικός ΝΦ Τεφτίκης-Ζακεστίδης (Ζώης)
flosak
QUOTE(Jabar @ Feb 27 2011, 11:27 ) *
2ος Όμιλος Νότου
Σάββατο 26 Φεβρουαρίου
Π. Ψυχικού 18.00 ΑΕ Ψυχικού-Ίκαρος Ικ. Νάκας-Καλαμάρης (Χαρέμης)
Κυριακή 27 Φεβρουαρίου
Λιβαδειάς 17.00 ΑΕ Λιβαδειάς-ΓΠΣ Χαλκίδας Μαντήλας-Καρακάσης (Βασιλείου)
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Εργοτέλης Σαλαβός-Κιούρκας (Τσίχλας)
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Π. Φάληρο Ντάνος-Χαϊνα (Κουρκουνάκης)
Χαλκιά-Αναστ. 12.00 Έξω Παναγίτσα-Παπάδος Γέρας Δαρλαμήτσος-Ζανίδης (Χρήστου)
Β’ Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Σπόρτιγκ Κουνάνης-Τσάτσης (Παππάς)
Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός-Ιωνικός ΝΦ Τεφτίκης-Ζακεστίδης (Ζώης)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ 75-67 (ΗΜΙΧ.37-34) Αρκετα καλο ματς στο πρωτο ημιχρονο οι δυο ομαδες κοντα στο σκορ,στο δευτερο ο φιλαθλητικος ευστοχος απο την περιφερεισ σε συνδυασμο με τη δυνατη του αμυνα εφτασε τη δια φορα στο +15,εκανε την υστατη προσπαθεια ο ιωνικος στο τελος το μειωσε στους 5 αλλα εως εκει.Καλη συνεχεια και στους δυο.
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2011/02/ver...0-73-66-66.html

Άνδρες: ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ 80-73 (66-66 κ.α.)

Πολύ μεγάλη εμφάνιση για τον λεοντόκαρδο VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ ! Μέσα στην έδρα της τρίτης της βαθμολογίας Ένωσης Ιλίου πάλεψε στα ίσια για μια νίκη-βήμα σωτηρίας. Η ομάδα μας πίστεψε στην έκπληξη, ακολούθησε το ρυθμό της εξέδρας που έμοιαζε σαν εντός έδρας αγώνα και λύγισε στην παράταση. Με την σημερινή εικόνα η σωτηρία μοιάζει το πιθανότερο φινάλε για το μάϊο.

Διαιτητές: Κουνάνης -Τσάτσης.
Τα δεκάλεπτα: 13-16, 28-30, 47-38, 66-66, 80-73.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας): Μπέλλας Ι. 12, Ηλιόπουλος 6 (1), Σκαλωμένος 14 (3), Σολωμός 20, Στρατομήτρος 8 (1), Μπέλλας Ο. 6 (2), Σαρικάς, Λοΐζος, Καλαμαράς 7 (2), Καραγιώργος 7 (2).
VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αποσκίτης): Κουλαρμάνης, Βεκρής 5 (1), Παπαβλασόπουλος 29, Φασουλόπουλος 12 (3), Κασσάνος 11, Μπίρδας 8 (1), Διαμαντόπουλος 3 (1), Καδηγιανόπουλος 5 (1), Παπαηλίου.
CJ 24
Συγκλονιστικη εμφανιση αργοναυτη και μεγαλη νικη επι του εργοτελη! 85-83 τελικο σκορ σε ενα παιχνιδι που η ραφηνα αν θυμαμαι καλα προηγηθηκε στο 38'. Οξυγονο η συγκεκριμενη νικη και τονωση ψυχολογιας για την ομαδα που με λιγη τυχη και πιστη μπορει να μεινει. Απο αλλη κατηγορια ο προκοπης θεωρω οτι ειναι μακραν απο τους κορυφαιους του πρωταθληματος στη θεση του. (Εξαιρεση ο χαρισης που παιζει και 2)

Υ.Σ κριμα να πεσει ο εργοτελης, φαινεται πολυ οργανωμενο και σοβαρο σωματειο.
sporting b.c.
Ανακοίνωση του Α.Ο. Σπόρτιγκ

Το νέο ΔΣ του ΑΟ Σπόρτιγκ προσπαθώντας να συνεισφέρει στην ομαλή διεξαγωγή του πρωταθλήματος και στην ποιοτική αναβάθμιση των αγώνων και του αθλητικού fair play θεωρεί ότι οι συνηθισμένες κατά καιρούς διαμαρτυρίες κατά των διαιτητών ελάχιστα συνεισφέρουν στους στόχους αυτούς.

Πλην όμως οι αρχές αυτές και η ισονομία θα πρέπει να εκφράζονται με ίσους όρους από όλους τους συμμετέχοντες στο πρωτάθλημα, άλλως όποιος δεν αντιδρά θέτει τον εαυτό του αμέσως σε μειονεκτική θέση.

Κατά τον αγώνα μας με τη φίλη ομάδα της Ένωσης ΙΛΙΟΥ της 27ης Φεβρουαρίου στην έδρα της, γίναμε μάρτυρες μίας εξώφθαλμης πίεσης των διαιτητών από τους παράγοντες οι οποίοι από την αρχή του αγώνα αλλά και στο ημίχρονο πίεζαν ασφυκτικά τους διαιτητές επικαλούμενοι την «αδικία» που υπέστησαν σε προηγούμενους αγώνες τους (μάλιστα είχαν εκφραστεί και με έκδοση ανακοινώσεων από την πλευρά τους). Ως αποτέλεσμα οι διαιτητές συνδιαλεγόμενοι με αυτούς δεν μετέβησαν στα αποδυτήρια κατά την ανάπαυλα ως είθισται αλλά παρέμειναν τον περισσότερο χρόνο εντός του αγωνιστικού χώρου, καθιστώντες εαυτούς ευάλλωττους σε επιδράσεις, συναισθηματικές φορτίσεις και ενδεχόμενες πιέσεις.

Το γεγονός αυτό εκτιμούμε ότι επέδρασε καταλυτικά επί του πρώτου διαιτητού κ. Κουνάνη στην συνέχεια του αγώνα, με πολλές αμφιλεγόμενες κατά την εκτίμηση μας αποφάσεις που τελικά βάρυναν στην εξέλιξη του αγώνα (ο οποίος σημειωτέον κρίθηκε στην παράταση). Προς επίρρωση των αναφερομένων κατατίθεται και το βίντεο του αγώνα ως ενδεικτικό στοιχείο υποστηρικτικό των εκτιμήσεων μας. Αναγνωρίζοντας ότι χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια από όλους τους συμμετέχοντες στο αθλητικό γίγνεσθαι για μία σταδιακή αποκατάσταση της αμοιβαίας εμπιστοσύνης, το Δ.Σ του ΑΟ Σπόρτιγκ εξακολουθεί να εκφράζει την εμπιστοσύνη προς την Ελληνική διαιτησία.

Η παρούσα ανακοίνωσή μας με πνεύμα οικονομίας, δεν έχει σκοπό να προσάψει μομφή προς οιαδήποτε πλευρά, αλλά εκδίδεται με πρόθεση στην συμβολή μας στο δύσκολο έργο των διαιτητών, και στη εγκαθίδρυση κοινά αποδεκτών αρχών μεταξύ όλων των ομάδων ώστε να απολαμβάνουμε όλοι μας ένα ποιοτικό και δίκαιο πρωτάθλημα.

Το Δ.Σ του ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ilion_player
Σύμφωνα με 3 post πιο πάνω αλλά και με λεγόμενα αυτοπτών μαρτύρων αυτοί που ακούγονταν στο γήπεδο ήταν οι οπαδοί του SPORTING και μάλιστα το μπινελίκι πήγε σύννεφο προς τους διαιτητές. Οπότε μπορεί κάποιος να μου πει, πως είναι δυνατόν να ένιωσαν οι διαιτητές πίεση όταν ήταν "ευάλωτοι" στον αγωνιστικό χώρο από τους οπαδούς της Ένωσης, αφού οι οπαδοί που ακούγονταν και μάλιστα έκαναν το γήπεδο έδρα τους ήταν οι οπαδοί του SPORTING σύμφωνα με την ανακοίνωσή σας; Επίσης το θέμα που δημιουργήθηκε, είστε σίγουροι ότι αφορούσε τους διαιτητές και την διαιτησία του προηγούμενου παιχνιδιού ή μήπως έγινε κάτι με κάποιο άλλο άτομο της γραμματείας για άλλο λόγο; Ακούγονται όλα αυτά που αναφέρετε στην ανακοίνωσή σας στο συγκεκριμένο βίντεο ή απλά κρίνουμε από τις χειρονομίες; Πάντως για την ιστορία, συστάσεις από την αστυνομική δύναμη έγιναν προς τους οπαδούς του SPORTING και μάλιστα πάνω από μία φορές. Αυτά όλα φαίνονται στο βίντεο; Τα παραπάνω είναι συμπεράσματα και ερωτηματικά από τις ανακοινώσεις που διάβασα, την μαρτυρία της γυναίκας μου και του γιου μου που ήταν στο γήπεδο μαι και εγώ για ακόμα μια φορά δεν μπόρεσα να πάω, καθώς και την μαρτυρία του ξάδερφού μου που ήταν μέλος της αστυνομικής δύναμης που βρισκόταν στο γήπεδο. Πάντως θα το ψάξω λίγο περισσότερο το θέμα και θα γράψω ότι νεότερο μάθω.
baskethools7
μαλλο δεν σου ανεφεραν για τα κατορθωματα των παραγοντων σου και οχι μονο που κανανε στο ημιχρονο το κλαψοθρισμα και το κραξιμο πηγαινε συννεφο...η ανακοινωση επιασε τοπο!γιατι χωρισ την ανακοινωση ηταν σιγουρο πωσ δεν υπηρχε περιπτωση να χασει αυτο το παιχνιδι το σπορτινγ...το ιλιον απλα εμεινε στο παιχνιδι απο τα σφυριγματα τον διαιτητων και τουσ θεατρινισμουσ παιχτων σασ για να εκμεευσουν καποιο φαουλ οπωσ και τελικα εγινε....
ionikosnf
Καλησπέρα.. Την Κυριακή βρέθηκα στο γήπεδο του Ίλιον να δω το ματς. Ήταν ένα πολύ ωραίο ματς απο όλεσ τισ απόψεις. ΟΜΩΣ τα σφυρίγματα ήταν πραγματικά προκλητικά. Οι 2 διαιτητές δεν έδιναν εμφανέστατα φάουλ στην ομάδα απο τα Παττήσια και της στέρησαν την νίκη που πραγματικά άξιζε....
Αυτά είδα εγώ στο ματς και ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας..

Για το ματς του Ιωνικού δεν μπόρεσα να βρεθώ αλλά μπράβο και στις 2 ομάδες..

Καλή συνέχεια να έχουμε...
Jabar
QUOTE(Jabar @ Oct 21 2010, 23:02 ) *
Καθόλου έκπληξη.Ο πρόεδρος μίλαγε και πριν την πρώτη αγωνιστική για αλλαγή προπονητή και απλά δεν είχε αποφασίσει ποιος θα ήταν ο αντικαταστάτης.Λεπτομέρειες δεν χρειάζονται.Πάντως έχουμε να κάνουμε με περίπτωση που έχει αρκετές ομοιότητες με τον Σπαρτιατικό.

Αυτά είχα γράψει μετά την πρώτη αλλαγή προπονητή.Τώρα έρχεται η δεύτερη.Πάντως όσα περισσότερα ξοδέψουν τόσο μεγαλύτερη η απογοήτευση και δυσκολότερο το μέλλον.
Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Παρελθόν ο Μαρίνος
Του Άρη Δούλιογλου
01/03/2011 (22:15)

Παρελθόν αποτελεί από τη Γέρα ο Στέφανος Μαρίνος. Οι άσχημες εμφανίσεις σε συνδυασμό με τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα οδήγησαν τον πρόεδρο Βασίλη Ανδριώτη να λάβει την απόφαση να αποδεσμεύσει τον προπονητή. Η ομάδα είχε απολογισμό έξι ηττών στα τελευταία οχτώ παιχνίδια.

Ο πρόεδρος είχε σήμερα συνάντηση με τον χρηματοδότη Βαγγέλη Προδρόμου και αποφάσισαν από κοινού να λύσουν τη συνεργασία με τον προπονητή ώστε να επιστρέψει η Γέρα στις επιτυχίες σε αυτή την τόσο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος.

Ο Στέφανος Μαρίνος ανέλαβε την ομάδα τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος και είχε απολογισμό 6 νίκες και 10 ήττες. Πλέον η διοίκηση βρίσκεται σε αναζήτηση νέου προπονητή και αναμένεται τις επόμενες μέρες να κάνει γνωστή την απόφασή της.
Μάντης ο "εκλεκτός"!
Του Αλέξανδρου Τρίγκα
01/03/2011 (23:43)

Οι άνθρωποι της Γέρας δεν άργησαν να βρουν τον αντικαταστάτη του Στέφανου Μαρίνου. Ο τεχνικός που θα καθίσει πλέον στον πάγκο της ομάδας θα είναι ο Βασίλης Μάντης, ο οποίος πριν από λίγο καιρό είχε αποχωρήσει από τον Αργοναύτη Τριγλίας.

Ο νέος τεχνικός αναμένεται να είναι αύριο στη Μυτιλήνη προκειμένου να γνωρίσει τους παίκτες της ομάδας του Παπάδου και να κάνει την πρώτη προπόνηση ώστε να την προετοιμάσει για τον εντός έδρας αγώνα κόντρα στο Ηράκλειο.

Μάλιστα, ο Βασίλης Μάντης θα βρεθεί σύντομα αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του, αφού μετά το ματς με τον κρητικό σύλλογο ακολουθεί αυτό με τον Αργοναύτη Τριγλίας.

Πηγή: www.sportlesvos.gr
MBANDA
QUOTE(ionikosnf @ Mar 1 2011, 17:51 ) *
Καλησπέρα.. Την Κυριακή βρέθηκα στο γήπεδο του Ίλιον να δω το ματς. Ήταν ένα πολύ ωραίο ματς απο όλεσ τισ απόψεις. ΟΜΩΣ τα σφυρίγματα ήταν πραγματικά προκλητικά.

Να καταθέσω και εγώ τι είδα.
Λοιπόν στο 1ο ημίχρονο οι διαιτητές έπαιξαν 50-50.
Στο 2ο έδωσαν σε κάθε 10λεπτο από 2-3 τραβηγμένα φάουλ υπέρ του Ιλίου και έτσι έφτασε γρήγορα στις βολές ενώ σε αντίστοιχες περιπτώσεις δεν δόθηκε τπτ υπέρ του Σπορτιγκ. Το Ίλιο είχε την ευκαιρία να καθαρίσει εύκολα το παιχνίδι από τους + 6 έως 8 πόντους διαφορά 3-4 λεπτά πριν το τέλος.
Όμως πολλές άστοχες βολές (5 άστοχες στις 8) και 3 άστοχες απόπειρες για 3ποντα, όλα στο τελευταίο 3λεπτο από τον μουσάτο πλέι-μέικερ (νομίζω ο Σκαλωμένος) άφησαν ζωντανό το Σπόρτιγκ που με ψυχολογία, διαδοχικά καλάθια και τέλος 3ποντο ισοφάρισε 15 δλπ πριν την λήξη. Εκεί στην επαναφορά υπήρχε υποψία φάουλ σε βάρος του Σπόρτιγκ που δεν δόθηκε (νομίζω από τον Κασάνο που ίσως τράβηξε πίσω τον παίχτη του Ιλίου), έτσι την μπάλα πήρε ο Σπόρτιγκ που στα 3-4 δλπ έκανε άστοχο σουτ, ρημπάουντ από παίχτη του Ίλιου, 2-3 βήματα και με την λήξη του χρόνου πολύ άστοχο σουτ από την σέντρα, με υποψία φάουλ (τράβηγμα) από παίχτη του Σπόρτιγκ.

Στην παράταση με 3-4 παίχτες έξω από φάουλ από κάθε ομάδα, φάνηκε ο μικρό βάθος του πάγκου του Σπόρτιγκ και το Ίλιο νίκησε καθαρά.
Στο ημίχρονο πράγματι έγιναν σοβαρά και εκτεταμένα παράπονα αρχικά για το τελευταίο καλάθι του Σπόρτιγκ, που ήταν καθαρά εμπρόθεσμο (η μπάλα χτύπησε στεφάνι και μετά ακούστηκε η κόρνα). Επίσης υπήρξε μια αντιπαράθεση με μέλος της γραμματείας.

Οσο για τους «ζωηρούς» φιλάθλους ήταν γύρω στα 20 νεαρούς από το Σπόρτιγκ και άλλοι 15 από το Ίλιο, μακρυά ανταλλάσοντας συνθήματα (πολλά με ....σεξουαλικό περιεχόμενο) αλλά χωρίς φασαρίες (πλην από 1-2 τύμπανα του Σπόρτιγκ που μας πήρανε τα αυτιά)

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι οι διαιτητές είτε θελημένα είτε αθέλητα βοήθησαν το Ίλιο στο 2ο ημίχρονο μέχρι 3 λεπτά πριν την λήξη. Μετά σφύριξαν 50-50 και στα τελευταία δλπ δεν τόλμησαν να δώσουν στο Ίλιο το σφύριγμα που ενδεχομένως θα έκρινε το παιχνίδι (χωρίς παράταση).

Τελευταίο σχόλιο για τους διαιτητές, ότι βρίσκουν και τα κάνουν. Στην συγκεκριμένη περίπτωση την πλήρωσε ένας κόουτς κύριος (Αποσκίτης), που δεν πίστευε τι έδιναν οι διαιτητές και παρέμεινε κόσμιος σε παιχνίδι που μπορεί να αποδειχθεί το κρισιμότερο για την παραμονή.
Έχουν μάθει όλοι με τα μπινελίκια και όταν δεν τα ακούν το εκλαμβάνουν, δυστυχώς, σαν αδυναμία. Κρίμα για το Μπασκετάκι
Τελευταία παρατήρηση, η σοβαρή απουσία του in-said game και από τις 2 ομάδες.
Αυτά είδα, αυτά γράφω και ...αμαρτία ουκ έχω.
MBANDA
Λοιπόν επειδή δεν είχαμε αγωνιστική το 3ήμερο (πλην της επιτραπέζιας με ψήσε-φέρε το ΣΚ και νηστήσιμα σήμερα) να γράψω λίγο και για το παιχνίδι κυπέλου Σπόρτιγκ – Οδυσσέα Γαλατσίου (Γ’ ΕΣΚΑ) που έγινε μεσοβδόμαδα.
Όπως γράφει και στο site του, το Σπόρτιγκ με σβηστές μηχανές κέρδισε με 56-50 με το Οδυσσέα να είναι πάντα πολύ κοντά και το παιχνίδι να καθαρίζουν 3 εύστοχα 3ποντα στο τελευταίο 2λεπτο.
Ο Οδυσσέας με την εμφάνισή του δικαιολόγησε την παρουσία του σε αυτή τη φάση και την άνετη άνοδο του, όπως φαίνεται, στην Β’ ΕΣΚΑ. Αν είχε βάλει και τα 4-5 εύκολα καλάθια που έχασε, θα βλέπαμε σίγουρα πιο έντονο τέλος.
Θα σταθώ όμως στον Σπόρτιγκ για επισημάνσεις, και για το υπόλοιπο φέτος και εν όψει και της νέας χρονιάς, που απασχολεί από ότι φαίνεται την ομάδα των φίλων του που ανέλαβαν τη Διοίκηση.
1. Η Ομάδα πάσχει στον Άσσο. Μπορεί οι τραυματισμοί να στέρησαν επιλογές και λύσεις, όμως με τις τριγωνικές και τον Παπαβλασσόπουλο ως τον ποιο αξιόπιστο play-maker είναι δύσκολη η παραμονή, εκτός αν έχει η ομάδα επιστροφές-ενισχύσεις.
2. Δυστυχώς ο Σπόρτιγκ δεν έχει παίχτη που είχε ο Οδυσσέας, παίχτη στον άσσο να καθοδηγεί την ομάδα άμυνα και επίθεση για 40 λεπτά και να μοιράζει ασσιστ και εύκολα καλάθια πριν η αντίπαλη άμυνα οργανωθεί.
3. Η Ομάδα δεν έχει ψηλό. Και αυτός που παίζει, τελικά παίζει με τραβήγματα, σπρωξίματα και περασμένα …μεγαλεία.
4. Τα 2-3 νέα παιδιά που κλήθηκαν να βοηθήσουν τόσο στο Ίλιον όσο και στο κύπελλο, δεν μπορούν να σταθούν όχι μόνο στην Γ’ Εθνική αλλά ούτε και στην Α΄ ΕΣΚΑ.

Ταπεινή μου πρόταση στην έμπειρη νέα Διοίκηση.
1. Να αφήσει πίσω της τα περασμένα μεγαλεία και τα …μεγάλα ονόματα /συμβόλαια (αυτοί ας βρουν άλλους άσχετους νέο-παράγοντες να φάνε το …πατεσπάνι τους). Χρήματα μόνο σαν μπόνους για τους όποιους στόχους μπούν και τελικά τους πετύχει η ομάδα.
2. Να κοιτάξει να βρει από τώρα νέους παίχτες με τσαγανό, που υπάρχουν σε χαμηλότερες κατηγορίες και θα παίζουν για το επόμενο 2μηνο με τις ομάδες τους. (Όχι παίχτες που θα δοκιμαστούν το καλοκαίρι, που πετάνε τον Ιούνιο για το συμβόλαιο και σέρνονται από τον Οκτώβριο). Αυτοί θα πρέπει να σταθεροποιήσουν την ομάδα (όπου βρεθεί του χρόνου) και μετά θα την ανεβάσουν.
3. Να κοιτάξει, αν μπορεί από …χθες, τις ακαδημίες της σε συνεργασία με μικρότερες ομάδες της περιοχής, πάντα στην λογική παίρνω (μικρούς) αλλά και δίνω (παίχτες είτε για …ψήσιμο, είτε που δεν μπορούν να παίξουν στην κατηγορία που είναι η ομάδα).
sporting b.c.
Κυριακή 13 Μαρτίου
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-ΑΕ Λιβαδειάς Διμπινούδης-Ιατρού (Κουρκουνάκης) 1
Ν.Σμύρνης 18.30 Π. Φάληρο-Αργοναύτης Τρ. Αντερριώτης-Ζακεστίδης (Βαμβακάς) 1
Νεάπολης Μυτ. 12.00 Παπάδος Γέρας-Ηράκλειο ΟΑΑ Σιώκας-Αναγνώστου (Τσεκούρας) 2
Αγ. Κήρυκου 17.00 Ίκαρος Ικ.-Έξω Παναγίτσα Ζερβούδης-Γρίβα 2
Σπόρτιγκ 17.00 VERNILAC Σπόρτιγκ-ΑΕ Ψυχικού Κανακάρης-Στρέμπας (Τσάμης) 1
Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Ένωση Ιλίου Παπαθανασίου-Παπαφωτίου (Θεολογίτης) 1
Κανήθου 17.00 ΓΠΣ Χαλκίδας-Φιλαθλητικός Κοντίλης-Κωνσταντινόπουλος (Ιωάννου) 2
Τετάρτη 16 Μαρτίου
Αγ. Κήρυκου 19.00 Ίκαρος Ικ.-Ηράκλειο Γολεγού-Τσαχάκης 2
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2011/03/vernilac-65-63.html

VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 65-63

Πολύ σκληρός για να πεθάνει !

Με τις απουσίες του, με τις αρρυθμίες του, με τον κόσμο του και με το πείσμα του ο VERNILAC Σπόρτιγκ είναι ακόμα ζωντανός και βλέπει όλο και περισσότερο τη σωτηρία για το μάϊο. Τι κι αν το +7 στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου χάθηκε, η ομάδα μας μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ όμως δεν λύγισε κι όταν 30" πριν τη λήξη το σκορ ήταν 63-63 ξεκινούσε η τελευταία επίθεση μας και ο Θέμης Παπαβλασόπουλος έκανε το τελικό 65-63 και βγήκε με επιτυχία η άμυνα στα λίγα δευτερόλεπτα που είχε το Ψυχικό να απαντήσει.
sporting b.c.
Ιωνικό ΝΦ – Ένωση Ιλίου 58-55
Χαλκίδα – Φιλαθλητικός 68-69
Εργοτέλης – Λιβαδειά 82-69
Παπάδος Γέρα – Ηράκλειο 100-101 (67-67 κ.α, 77-77 α’ παρ., 89-89 β′ παρ) !!!!!!!!!!!!!!
Ίκαρος Ικαρίας – Έξω Παναγίτσα 59-71
MBANDA
QUOTE(sporting b.c. @ Mar 13 2011, 19:25 ) *
http://sportingbc.blogspot.com/2011/03/vernilac-65-63.html

VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 65-63

Πολύ σκληρός για να πεθάνει !

Με τις απουσίες του, με τις αρρυθμίες του, με τον κόσμο του και με το πείσμα του ο VERNILAC Σπόρτιγκ είναι ακόμα ζωντανός και βλέπει όλο και περισσότερο τη σωτηρία για το μάϊο. Τι κι αν το +7 στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου χάθηκε, η ομάδα μας μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ όμως δεν λύγισε κι όταν 30" πριν τη λήξη το σκορ ήταν 63-63 ξεκινούσε η τελευταία επίθεση μας και ο Θέμης Παπαβλασόπουλος έκανε το τελικό 65-63 και βγήκε με επιτυχία η άμυνα στα λίγα δευτερόλεπτα που είχε το Ψυχικό να απαντήσει.

Μεγάλη νίκη και ακόμη υπάρχει χρόνος για την παραμονή.
Συγχαρητήρια στα παιδιά και τον κόουτς.
sporting b.c.
Λιβαδειάς 18.00 ΑΕ Λιβαδειάς – ΑΟ Π.Φαλήρου Κωνσταντινόπουλος, Λογοθέτης (Βασιλείου) 1
Ραφήνας 12.00 ΑΟ Αργοναύτης Τριγ. – ΑΠΣ Πάπαδος Γέρας Χαλαμπαλάκης, Καρακάσης (Πετράκης) 1
Χαλκιά-Αναστ. 17.00 ΑΕ Εξω Παναγίτσας – VERNILAC Σπόρτιγκ Μαρνελάκης, Φάκαρος (Χρήστου) 2
Β’ Ιλίου 17.00 ΑΟ Ενωση Ιλίου – ΑΕ Ψυχικού Αποστολίδης, Μαγγωνάκης (Παπαδόπουλος Στ.) 1
Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός ΑΟ – ΓΣ Εργοτέλης Τσώνος Μ., Λουκαράκης (Μαυρούδης) 1
Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλ – ΓΠΣ Χαλκίδας Μπούσιας, Λιότσος (Παππάς) 1
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2011/03/vernilac-69-75.html

Άνδρες ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ - VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ 69-75

Σπουδαίο διπλό για την υπόθεση σωτηρία έκανε σήμερα η ομάδα μας !

Σε λίγο περισσότερα...
erasitexnis
[/quote]

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1 (15+)

Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ αντεξε ενα ημίχρονο, όπου και προηγήθηκε μερικές φορές με πάνω από 10 πόντους.
Στο 2ο ημίχρονο ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ανασυντάχθηκε έπαιξε το γνωστό πιεστικό του παιχνίδι και κέρδισε.
Ηοney 13
[font="Comic Sans MS"][/font][color="#000080"][/color]

Συγχαρητηρια στα παιδια της ομαδας του ΦΙΑΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ που εδειξαν οτι ειναι διψασμενοι για την νικη και οτι φετος οτι το μονο που φοβουνται ειναι ο κακος τους εαυτος.
ilion_player
Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - Α.Ε. ΨΥΧΙΚΟΥ 79 - 73
Ένα παιχνίδι που πήγε να εξελιχθεί πολύ άσχημα για το Ίλιον μια και έμεινε με 8 παίκτες (7 άνδρες και 1 έφηβο) από το δεύτερο δεκάλεπτο ενώ είχε ήδη απουσίες από την αρχή του παιχνιδιού. Ευτυχώς που προηγήθηκε με 22 πόντους στο ημίχρονο μια και στο τέλος το Ψυχικό έφτασε το παιχνίδι στο καλάθι. Ευτυχώς που άντεξε ο Σκαλωμένος να παίζει 39' playmaker και οι Στρατομήτρος και Γ. Μπέλλας να τον βοηθούν. Για την αποβολή του Σαρίκα άκουσα διάφορα αλλά δεν ήμουν εκεί (έπαιζαν και οι 2001-2002 στο Αιγάλεω οπότε έπρεπε να τους συνοδεύσω) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Πάντως κάπου ακούστηκε ότι ενώ υπάρχουν ομάδες που έχουν πολύ καλές μονάδες η Ένωση έχει την καλύτερη ομάδα (προφανώς εννοείται σύνολο) στον όμιλο. Και αυτός που το είπε είναι σεβαστό πρόσωπο με τεκμηριομένες και σωστές κατά βάση θέσεις. Όμως εμένα μου αρκεί να είμαστε πάνω από όλα ΟΜΑΔΑ και αν γίνεται ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.
Jabar
Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών έχουν ως εξής:
Κυριακή 27 Μαρτίου
2ος Όμιλος Νότου
Νεάπολης Μυτ. 12.00 Παπάδος Γέρας – ΑΕ Λιβαδειάς Παπαφωτίου, Μανουσόπουλος (Σύκας)
Αγ. Κυρίκου 12.00 Ίκαρος Ικαρίας – Αργοναύτης Τριγ. Κρεστανίτης, Μαμασούκα ( )
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ – Ηράκλειο ΟΑΑ Δαρλαμήτσος, Μαντήλας (Πετράκης)
Π. Ψυχικού 17.00 ΑΕ Ψυχικού – ΑΕ Έξω Παναγίτσας Μπούσιας, Σοφιανόπουλος (Δημητριάδης)
Κανήθου 17.00 ΓΠΣ Χαλκίδας – Ένωση Ιλίου Καραλής, Πρωτούλης (Χρήστου)
Εθν. Αντίστασης 21.30 ΑΟΠ Φαλήρου – Φιλαθλητικός Πόντας, Χρηστίδης Π. (Σιώκας)
Λίντο 13.00 Εργοτέλης – Ιωνικός ΝΦ Δημόπουλος, Κιούρκας (Τζωρτζάκης)
grobilis7
Σήμερα έπαιζε για την προημιτελική φάση του κυπέλλου ΕΣΚΑ η ιστορική ομάδα των Πατησιών με την πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής Αγία Παρασκευή. Το αποτέλεσμα πέρασε σε δεύτερη μοίρα (πρόκριση της Αγίας), αφού για μία ακόμα φορά οι οπαδοί του Σπόρτινγκ προσέθεσαν ακόμα ένα ευφυές και ευρηματικό σύνθημα στην τεράστια γκάμα των συνθημάτων που εδώ και τόσα χρόνια στα ελληνικά γήπεδα έχουν τραγουδήσει. Ένα μεγάλο respect για το εξής σύνθημα: "Σπορτινγκ παίξε γερά παίξε με τσαμπουκά και ο Γκουσγκούνης θα βγάλει μαλλιά" . Μάλιστα στο τέλος του παιχνιδιού οι οπαδοί του Σπορτινγκ με τους παίχτες της Αγίας εν χορώ τραγουδούσαν το εν λόγω σύνθημα. Πανέφορμες στιγμές σε μπασκετικό γήπεδο. Είναι κρίμα αυτή η ομάδα να μην αγωνίζεται εκεί που της αρμόζει και της αξίζει και να ταλανίζεται σε τέτοιες κατηγορίες κινδυνεύοντας να υποβιβαστεί. Εύχομαι ολόψυχα ο Σπόρτινγκ να σωθεί και να κερδίσει την Κυριακή το Ηράκλειο, νίκη που θα αποτελέσει πρόκριμα για τη σωτηρία του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.