Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2ος 'Ομιλος Νότου 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
sportingara sta dyskola
QUOTE(baskethools7 @ Nov 28 2010, 23:17 ) *
Eιναι πολυ κριμα για τον σπορτιγκ αθτη η κατασταση....δεν αξιζει τετοια καταντια και κυριωσ δεν την αξιζει αυτα τα τυπακια απο το σπορτινγκ κλαμπ που ειναι παντα εκει...η σημερινη τουσ κινηση ηταν απλα κατι μοναδικο,συγκινησε πολλουσ....πραγματικα αξιζει να μαχεσαι μονο και μονο γι αυτο τα τυπακια!!σε ποναει πιο πολυ να μην μπορεισ να ανταποδωσεισ αυτα που σου δινουνε....
υ.γ συγγνωμα γι αυτη τη κατασταση μονο σε αυτουσ!!γιατι πραγματικα αγαπανε αυτη την ομαδα με ολη τη σημασια τησ λεξησ!!!
υ.γ2:ΠΑΛΗ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΑΣ....


αυτο ζηταμε μονο τπτ αλλο παλη μεχρη τελους και οπου βγει.....για μας και μονο....

δες και την επιστολη φιλου του σπορτιγκ που ενω ειναι μιλια μακρυα ασχολητε με την ομαδα της καρδιας του!

www.sportingclub1991.gr
sporting b.c.
Ναι ρε παιδιά αλλά για τον κόσμο παίζουν σε ομάδες που δεν έχουν για κάτι άλλο να παίξουν... Στον Σπόρτιγκ παίζεις πρώτα για να τιμήσεις τη φανέλα που φοράς και για λίγο να σκεφτείς ποιοί έχουν φορέσει τον αριθμό σου στο παρελθόν...
baskethools7
παιζωντασ για τη φανελα που φορασ και γνωριζοντασ ποιοι εχουνε φορεσει αθτη τη φανελα και τη εχουνε καταφερει τοτε ειναι σαν να παλευεισ γι αυτο το κοσμο που ηταν διπλα σε ολουσ αυτυσ που τη τιμησαν...αρα το να παλευεισ για τη φανελα σημαινει παλευω και για το κοσμο που ειναι παντα διπλα τουσ...
MBANDA
QUOTE(ionikosnf @ Nov 28 2010, 22:55 ) *
Μεγάλη νίκη για τον Ιωνικό στην δύσκολη έδρα της Χαλκίδας, με σκορ 63-70 . Κρατάει καλά το σερί που δεν χάνουμε στην Χαλκίδα.

Καλή η νίκη αλλα η ομάδα είναι ακόμη "σφιγμένη", νομίζω και τα αποτελέσματα χειρότερα από τις αρχικές προσδοκίες.
MBANDA
QUOTE(baskethools7 @ Dec 1 2010, 13:23 ) *
παιζωντασ για τη φανελα που φορασ και γνωριζοντασ ποιοι εχουνε φορεσει αθτη τη φανελα και τη εχουνε καταφερει τοτε ειναι σαν να παλευεισ γι αυτο το κοσμο που ηταν διπλα σε ολουσ αυτυσ που τη τιμησαν...αρα το να παλευεισ για τη φανελα σημαινει παλευω και για το κοσμο που ειναι παντα διπλα τουσ...


Μεχρι στιγμής στον όμιλο, θετικές εντυπώσεις από την Ένωση Ιλίου, Παναγίτσα, Παπάδο και αρνητικές από Ν.Φ., Ψυχικό και Λειβαδιά.
Ηράκλειο και Φιλαθλητικός νομίζω κάνουν αναμενόμενη καλή πορεία
sportingara sta dyskola
QUOTE(sporting b.c. @ Dec 1 2010, 06:48 ) *
Ναι ρε παιδιά αλλά για τον κόσμο παίζουν σε ομάδες που δεν έχουν για κάτι άλλο να παίξουν... Στον Σπόρτιγκ παίζεις πρώτα για να τιμήσεις τη φανέλα που φοράς και για λίγο να σκεφτείς ποιοί έχουν φορέσει τον αριθμό σου στο παρελθόν...


οταν θα καταλαβεις που ειναι τωρα το σπορτιγκ και πως σε λιγα χρονια δεν θα θυματε κανενας ποιος την φορεσε!
και κατι αλλο δλδ στης μεγαλες ομαδες στο ποδοσφ.γτ μετα απο μια νικη την αφιερ.στον κοσμο τους?και αυτη δεν εχουν για κατι αλλο να παιξουν?
γιατι τοσο σφιχτικες για τον κοσμο?
τα κουρελια τραγουδουν ακομα.....και ειναι διπλα στην ομαδα δεν επιλεγουν ματς η εδρες και ακομα ουτε καν αν ειναι α1 α2 β γ ..... καταλαβες ?
και αν εχεις απορια ξερεις ποιος ειμαι!

sporting club 1991 και παμε για 2011 20 χρονια ιστορια αν σου λεει κατι αυτο!
sporting b.c.
Φουλ του άσσου μου φαίνεται

2ος Όμιλος Νότου
Σάββατο 4 Δεκεμβρίου
Ραφήνας 18.00 ΑΟ Αργοναύτης – Ίκαρος Ικαρίας Κουτσοδήμος, Ντάνος (Πετράκης)
Κυριακή 5 Δεκεμβρίου
Λιβαδειάς 12.00 ΑΣ Λιβαδειάς – ΑΠΣ Παπάδος Γέρας. Αντερριώτης, Παπαθανασίου (Βασιλείου)
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ – Σπόρτιγκ Νικολακέα, Κούτρος (Κουρκουνάκης)
Χαλκιά Αναστ. 17.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας – ΑΕ Ψυχικού Δαρλαμήτσος, Κιούρκας (Χρήστου)
Β Ίλιου 17.00 Ένωση Ίλιου – ΓΠΣ Χαλκίδας Χαλαμπαλάκης, Κυριακόπουλος (Χασάπης)
Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός – ΑΟ Π. Φαλήρου Τσουράπας, Τσαχάκης (Βαμβακάς)
Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός Ν. Φιλ. – ΓΣ Εργοτέλης Τσώνος Μ., Σοφιανόπουλος (Τσίχλας)
ionikosnf
QUOTE(MBANDA @ Dec 1 2010, 21:12 ) *
Καλή η νίκη αλλα η ομάδα είναι ακόμη "σφιγμένη", νομίζω και τα αποτελέσματα χειρότερα από τις αρχικές προσδοκίες.



Η ομάδα όπως και την περσινή χρονία είναι ακόμα σφιγμένη.. Προσωπικά πιστεύω ότι θα ανακάμψει και θα φτάσει εκεί που της αξίζει.. Να διεκδικεί την άνοδο. blove.gif

QUOTE(sporting b.c. @ Dec 2 2010, 17:45 ) *
Φουλ του άσσου μου φαίνεται

2ος Όμιλος Νότου
Σάββατο 4 Δεκεμβρίου
Ραφήνας 18.00 ΑΟ Αργοναύτης – Ίκαρος Ικαρίας Κουτσοδήμος, Ντάνος (Πετράκης)
Κυριακή 5 Δεκεμβρίου
Λιβαδειάς 12.00 ΑΣ Λιβαδειάς – ΑΠΣ Παπάδος Γέρας. Αντερριώτης, Παπαθανασίου (Βασιλείου)
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ – Σπόρτιγκ Νικολακέα, Κούτρος (Κουρκουνάκης)
Χαλκιά Αναστ. 17.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας – ΑΕ Ψυχικού Δαρλαμήτσος, Κιούρκας (Χρήστου)
Β Ίλιου 17.00 Ένωση Ίλιου – ΓΠΣ Χαλκίδας Χαλαμπαλάκης, Κυριακόπουλος (Χασάπης)
Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός – ΑΟ Π. Φαλήρου Τσουράπας, Τσαχάκης (Βαμβακάς)
Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός Ν. Φιλ. – ΓΣ Εργοτέλης Τσώνος Μ., Σοφιανόπουλος (Τσίχλας)



Συμφωνώ και γω αυτή την αγωνιστική όλα άσσοι μου μυρίζουν... Εκτός και αν έχουμε καμία μεγάλη έκπληξη.. Και στα 2 ματσ που πιστεύω ότι μπορεί να γίνει, μόνο αν οι γηπεδούχοι είναι χαλαροί, είναι το διπλό του ψυχικού, και το διπλό της χαλκίδας.
The Grey
ΑΟ Αργοναύτης – Ίκαρος Ικαρίας (1)

ΑΣ Λιβαδειάς – ΑΠΣ Παπάδος Γέρας (2)
Ηράκλειο ΟΑΑ – Σπόρτιγκ (1)
ΑΕ Έξω Παναγίτσας – ΑΕ Ψυχικού (1)
Ένωση Ίλιου – ΓΠΣ Χαλκίδας (2)
Φιλαθλητικός – ΑΟ Π. Φαλήρου (1)
Ιωνικός Ν. Φιλ. – ΓΣ Εργοτέλης (1)
sporting b.c.
Περίπατος για Ηράκλειο 90-55 στο Λίντο...
Εμείς χωρίς Κασσάνο και Κλήμη
MBANDA
QUOTE(MBANDA @ Dec 1 2010, 20:28 ) *
Μεχρι στιγμής στον όμιλο, θετικές εντυπώσεις από την Ένωση Ιλίου, Παναγίτσα, Παπάδο και αρνητικές από Ν.Φ., Ψυχικό και Λειβαδιά.
Ηράκλειο και Φιλαθλητικός νομίζω κάνουν αναμενόμενη καλή πορεία


Μετά τα σημερινά παιχνίδια, ισχύει το παλαιότερό μου post.
Τελικά διπλά έγιναν αλλά όχι εκεί που τα περιμέναν κάποιοι.

Κακή ήττα για τον ΝΦ : Ιωνικός Ν. Φιλ. - Εργοτέλης 63-74

Αλλά όταν οι παίχτες που περιμένεις να κάνουν την διαφορά είναι όλοι μαζί σε πολύ άσχημη μέρα [Τσουμπρής 7, Βεντούρης 3, Μαυραγάνης 6, Νικολόπουλος 2, Κουρής 5, Χριστοφάκης 0, Μακρόπουλος 0], χάνεις όχι μόνο το παιχνίδι αλλά αυγά και καλάθια.
Πολύ κακό 2ο 10 λεπτο από ΝΦ και καταστροφικό 4ο.
Μεγάλη ευστοχία του Εργοτέλη από τα 6,75.
ionikosnf
QUOTE(MBANDA @ Dec 5 2010, 23:36 ) *
Μετά τα σημερινά παιχνίδια, ισχύει το παλαιότερό μου post.
Τελικά διπλά έγιναν αλλά όχι εκεί που τα περιμέναν κάποιοι.

Κακή ήττα για τον ΝΦ : Ιωνικός Ν. Φιλ. - Εργοτέλης 63-74

Αλλά όταν οι παίχτες που περιμένεις να κάνουν την διαφορά είναι όλοι μαζί σε πολύ άσχημη μέρα [Τσουμπρής 7, Βεντούρης 3, Μαυραγάνης 6, Νικολόπουλος 2, Κουρής 5, Χριστοφάκης 0, Μακρόπουλος 0], χάνεις όχι μόνο το παιχνίδι αλλά αυγά και καλάθια.
Πολύ κακό 2ο 10 λεπτο από ΝΦ και καταστροφικό 4ο.
Μεγάλη ευστοχία του Εργοτέλη από τα 6,75.



Επειδή δεν ξέρω αν ήσουν στο ματς. Για το σημερινό ματς και την ήττα φταίει αποκλειστικά ο Οικονόμου.
Δεν γίνεται.. Μαυραγάνης 3 δεκάλπετα έξω, ενώ είχε 2/3 τρίποντα, Τσουμπρής έξω και αυτός πολύ ώρα... Ο τύπος κοιμάτε στον πάγκο και δεν ξυπνάει με τίποτα....
Κάτι πρέπει να αλλάξει στην ομάδα και αυτό σίγουρα είναι ο προπονητής.
Πολλά μπράβο στον Εργοτέλη για την νίκη .. Και καλή συνέχεια.. Θα τα ξαμαπούμε στην Κρήτη smile.gif
kobe84
Γεια σας και απο μενα, πολυ καλο το φορουμ.Θα τα λεμε απο εδω λοιπον.Παμε στα ματς της αγωνιστικης.

ΙΚΑΡΙΑ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 2

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 2

ΨΥΧΙΚΟ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2

ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ - ΙΛΙΟ 2

ΓΕΡΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2

ΦΑΛΗΡΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 2

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1

Ολα διπλα δηλαδη εκτος το ματς στην Κρητη.

Για μενα φαβορι για Β εθνικη, κατα σειρα: Φιλατηλιτικος - Ηρακλειο - Ιλιον.

και πιστευω οτι παρα το ξεκινημα τους θα κινδυνεψουν και Χαλκιδα και Παπαδος.
ionikosnf
QUOTE(kobe84 @ Dec 8 2010, 18:29 ) *
Γεια σας και απο μενα, πολυ καλο το φορουμ.Θα τα λεμε απο εδω λοιπον.Παμε στα ματς της αγωνιστικης.

ΙΚΑΡΙΑ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 2

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 2

ΨΥΧΙΚΟ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2

ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ - ΙΛΙΟ 2

ΓΕΡΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2

ΦΑΛΗΡΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 2

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1

Ολα διπλα δηλαδη εκτος το ματς στην Κρητη.

Για μενα φαβορι για Β εθνικη, κατα σειρα: Φιλατηλιτικος - Ηρακλειο - Ιλιον.

και πιστευω οτι παρα το ξεκινημα τους θα κινδυνεψουν και Χαλκιδα και Παπαδος.




Ποιά είναι η αποψή σου για τον Ιωνικό ? θα κινδυνέψει με τον προπονητή που έχουμε ?? 68.gif
kobe84
QUOTE(ionikosnf @ Dec 8 2010, 22:30 ) *
Ποιά είναι η αποψή σου για τον Ιωνικό ? θα κινδυνέψει με τον προπονητή που έχουμε ?? 68.gif



Δε νομιζω να κινδυνεψει.Απλα δεν πιστευω οτι θα παει για ανοδο,οπως ειναι ο στοχος του.
Βασικα η τελευταια ηττα, ηταν εξοντωτικη.Μην ξεχνας οτι εκανε μια ηττα απο ομαδα την οποια ο Φιλαθλητικος την κερδισε εκτος εδρας και με το Ηρακλειο εχει κοινη εδρα,αρα δυσκολα θα κερδισει.Δηλαδη + 1 ηττα παραπανω απ αυτους τους δυο.Και σε ενα τετοιο πρωταθλημα, πιστευω οτι μετραει πολυ.Αν και νομιζω οτι ο Εργοτελης,θα κανει πολλες ζημιες,αλλα οχι σε αυτους.Ο προπονητης σας παντως,εκανε ανω κατω την ομαδα φετος.Αντι για 1-2 προσθηκες,αλλαξε την μιση ομαδα.Εναν ασσο και ενα πενταρι θελατε,τιποτα περισσοτερο.Γι αυτο πιστευω και στις τρεις ομαδες που ανεφερα παραπανω.Εχουν κορμο.
sporting b.c.
Αγ. Κήρυκου 19.00 Ίκαρος Ικαρίας-ΑΕ Λιβαδειάς Γκαμήλη-Ζερβούδης 2
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Αργοναύτης Τριγλ. Μαγγωνάκης-Κατωτικίδης (Τσάμης) 1
Π.Ψυχικού 17.00 ΑΕ Ψυχικού-Ηράκλειο ΟΑΑ Μαντήλας-Σπυρόπουλος (Φαλούκας) 2
Χαλκιά-Αναστ. 17.00 Έξω Παναγίτσα-Ένωση Ιλίου Σαλαβός-Νάκας (Ιωάννου) 2
Νεάπολης Μυτ. 12.00 Παπάδος Γέρας-Φιλαθλητικός Κιούρκας-Καρακάσης (Κουκούντας) 1
- - Π. Φάληρο-Ιωνικός Ν.Φ. Αποστολίδης-Αναστασίου (Αλιφραγκής) 2
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-ΓΠΣ Χαλκίδας Αντερριώτης-Παπανικολάου (Αθ) (Μαγκανάς) 1

Χρειαζόμαστε όσο τίποτα αυτό το ματς και μπαίνουμε ξανά στο παιχνίδι !!!
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2010/12/vernilac-51-58.html

VERNILAC ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 51-58


10-20, 28-29, 43-45, 51-58

Δυστυχώς τα πράγματα ακολουθούν λογική σειρά. Μια αδύναμη διοίκηση δημιούργησε ένα αδύναμο ρόστερ το οποίο έχει 2/8...
leonkalf
Τα αποτελέσματα
Γέρα - Φιλαθλητικός 78-88
Εργοτέλης - ΓΠΣ Χαλκίδας (αναβλήθηκε)
Σπόρτιγκ - Αργοναύτης Τριγλ. 51-58
Ψυχικό - Ηράκλειο (αναβλήθηκε)
Έξω Παναγίτσα - Ένωση Ιλίου 84-91 παρ.
Ίκαρος Ικαρίας - Λιβαδειά 73-83
Π. Φάληρο - Ιωνικός Ν.Φ.


Σπόρτιγκ - Αργοναύτης 51-58
Διαιτητές: Μαγγωνάκης - Κατωτικίδης
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 28-29, 43-45, 51-58
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Μπίρδας 7, Φασουλόπουλος 9 (1), Παπαβλασόπουλος 14, Διαμαντόπουλος 2, Καδηγιαννόπουλος 3 (1), Ζάττας 12 (1), Βεκρής 2, Κασσάνος 2
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μάντης): Προκόπης 7 (1), Σακαράκης 5, Μπαλαμπάνης 12 (2), Κορκοσούρας 5, Σύρος, Σπηλιόπουλος, Στράγκας 13, Δαγλής 8, Τσιριγωτακης 8 (2)

Γέρα - Φιλαθλητικός 78-88
Διαιτητές: Κιούρκας - Καρακάσης
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 35-49, 58-66, 78-88
ΓΕΡΑ (Μαρίνος): Ιορδάνους, Καραγιάννης, Σαρήμπαλης 6, Χολέβας 5, Τσολάκης 23 (3), Ζεστός Ι. 20, Γ.Ζεστός 9 (1), Ιμπέζα 14, Χατζηντάνος
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Λιακόπουλος , Τεχλικίδης, Κουμπούρας, Ηλιόπουλος 12 (4), Γκίκας 15 (2), Μπαζιώτης 3 (1), Γρύλλης 17 (1), Σαλούστρος 18 (2), Γεωργιάδης 4, Βαρυπάτης 11 (3), Ανδρεόπουλος 6, Ντιφάντης 2

Έξω Παναγίτσα - Ένωση Ιλίου 84-91 (76-76 κ.α.)
Διαιτητές: Σαλαβός - Νάκας
Τα δεκάλεπτα: 23-20, 43-37, 57-57, 76-76 (κ.α.), 84-91
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Κουτσογιάννης 12 (3), Ρουμελιώτης, Μουτούπας, Χατζηστάμος 8 (2), Παπακώστας 19 (1), Περούλης 19 (2), Τσίτσης 10 (1), Γυφτονικολός 12, Καλλέργης 4, Μούτουπας
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας - Ανδριόπουλος): Μπέλλας Γ. 5 (1), Σκαλωμένος 31, Σολωμός 10, Στρατομήτρος 9 (3), Σαρίκας 17, Μπέλλας Οδ. 12, Καλαμαράς 3, Καραγεώργος 4

Ίκαρος Ικαρίας - Λιβαδειά 73-83
Διαιτητές: Γκαμήλη - Ζερβούδης
Τα δεκάλεπτα: 20-21, 35-44, 53-72, 73-83
ΙΚΑΡΟΣ (Καλαμαράς): Τσουρής Γ. 3 (1), Πετρής 8 (2), Κοτούνης 2, Τσουρής Ε. 16, Ζαχαριάδης 25, Τέσχος 8, Χωριάτης 1, Βολίκας 10
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Κρασόπουλος 9, Σκορδάλης 14 (2), Αλεξίου 31 (2), Δελέγκος 11, Μουρατίδης 8 (2), Ταρτσωνάκης 10 (2)

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 19/12): Λιβαδειά - Σπόρτιγκ, Αργοναύτης - Ψυχικό, Ηράκλειο - Έξω Παναγίτσα, Ένωση Ιλίου - Εργοτέλης, Φιλαθλητικός - Ίκαρος, Ιωνικός Ν. Φ. - Γέρα, Χαλκίδα - Παλαιό Φάληρο
MBANDA
Μεγάλη εμφάνιση για το Ιλιον και μεγάλη νίκη.
Παιχνιδάρα με τα ...ούλα του.
Μπράβο στα παιδιά και τον κόουτς- Καλή συνέχεια.
Reporter1983
Γνωριζει καποιος ποτε προκειται να γινουν τα παιχνιδια που αναβληθηκαν;
The Grey
QUOTE(Reporter1983 @ Dec 13 2010, 20:21 ) *
Γνωριζει καποιος ποτε προκειται να γινουν τα παιχνιδια που αναβληθηκαν;


22 Δεκ 2010
kobe84
Να βαλω ενα νεο θεματακι..
Ποιοι ειναι οι κορυφαιοι παικτες της κατηγοριας? να ψηφισουμε π.χ τις δυο καλυτερες πενταδες.

Και παμε στα ματς. Υ.γ.Την προηγουμενη αγωνιστικη εχασα μονο τα αναβληθεντα!!!!! 77.gif

Φιλαθλητικός – Ικαρος 1 Οι δυο ομαδες με τον μεγαλυτερο ενθουσιασμο στο πρωταθλημα, η καθε μια για δικους της λογους. Ευκολο ματς ομως.
Λιβαδειά – Σπόρτιγκ 1 Ευκολα ή δυσκολα
Αργοναύτης – Ψυχικο 1 Καλυτερη η Ραφηνα,θα κανει γκελα εντος, αλλα οχι με το Ψυχικο
Ηράκλειο – Παναγίτσα 1 Καλη ομαδα η Παναγιτσα, αλλα εκτος χανει εδαφος.Οι Κρητικοι εντος, δεν εχαναν ουτε στην Α1.Θα εχαναν μονο απ τον Φιλαθλητικο,αλλα παιζουν τελευταια αγωνιστικη,οποτε απ του χρονου.
Ιλιο – Εργοτέλης 1 Δυσκολα δευτερο διπλο ο Εργοτελης και δευτερη εντος εδρας ηττα του Ιλιου.Αλλα ειναι ομαδες που παιζουν το ιδιο μπασκετ.Ή +10 ή διπλο.Νομιζω το πρωτο.
Ιωνικός Ν.Φιλ. – Παπαδος 1 Μεγαλη διαφορα σαν ομαδες, νικη του Ιωνικου με +10.
Χαλκίδα – Φαληρο 1 Το Φαληρο χανει δυσκολα, η Χαλκιδα εχει τριγμους. Λετε? Δυσκολα λεω εγω.

Reporter1983
Φιλαθλητικός – Ικαρος 1 ευκολα
Λιβαδειά – Σπόρτιγκ 1 Ευκολα ή δυσκολα
Αργοναύτης – Ψυχικο 2 ντερμπυ
Ηράκλειο – Παναγίτσα 1 Εντυπωσιακη μεχρι στιγμης η Παναγιτσα αλλα στο Ηρακλειο δε μπορει
Ιλιον – Εργοτέλης 1 Μ'αρεσει πολυ το Ιλιον
Ιωνικός Ν.Φιλ. – Παπαδος 1 Δεν αντεχονται αλλες γκελες για Ν.Φ.
Χαλκίδα – Φαληρο 1 Δεν μπορει να κανει αλλιως

The Grey
Σάββατο 18 Δεκεμβρίου

Ζωγράφου 18.00 Φιλαθλητικός ΑΟ – ΠΑΣ Ικαρος Σερρών Καλογερόπουλος (ΑΘ), Φραγκούλη (Τσίχλας)

Λιβαδειάς 17.00 ΑΕ Λιβαδειάς – ΑΟ Σπόρτιγκ Κωνσταντινόπουλος, Λιότσος (Βασιλείου)

Ραφήνας 17.00 ΑΟ Αργοναύτης Τριγ. – ΑΕ Ψυχικού Παπαθανασίου, Παπανικολάου (ΑΘ) (Πετράκης)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ – ΑΕ Εξω Παναγίτσας Νανούρης, Ιατρού (Γιαννακουδάκης)

Β’ Ιλίου 17.00 ΑΟ Ενωση Ιλίου – ΓΣ Εργοτέλης Λουκαράκης, Σπυρόπουλος (Κουλούρης)

Ζ.Αλεξάνδρου 12.00 Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλ. – ΑΠΣ Παπαδός Γέρας Μάλαμας, Σοφιανόπουλος (Χασάπης)

Κανήθου 17.00 ΓΠΣ Χαλκίδας – ΑΟ Π.Φαλήρου Δαρλαμήτσος, Κρεσταινίτης (Ιωάννου)

Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου
Π.Ψυχικού 17.00 ΑΕ Ψυχικού – Ηράκλειο ΟΑΑ Μαντήλας, Σπυρόπουλος (Φαλούκας)

Λίντο 17.00 ΓΕ Εργοτέλης – ΓΠΣ Χαλκίδας Αντερριώτης, Παπανικολάου (ΑΘ) (Μαγκανάς)

Οπως αναφέρει το Basketblog.gr :

8 Ιανουαρίου 2011 θα λάβει χώρα η γενική συνέλευση του Σπόρτιγκ, με βασικά θέματα: 1. εκλογή προέδρου και γενικού γραμματέα της γενικής συνέλευσης, 2. οικονομικός απολογισμός, 3. εκλογή εφορευτικής επιτροπής, 4. αρχαιρεσία για την ανάδειξη 13 μελών για το Δ.Σ. ισάριθμων αναπληρωματικών, τριών τακτικών και τριών αναπληρωματικών για την εξελεγκτική επιτροπή.

http://basketblog.gr/pages/ViewContent.asp...mp;c=54&m=1

Reporter1983
[quote name='kobe84' date='Dec 17 2010, 01:44 ' post='452312']
Να βαλω ενα νεο θεματακι..
Ποιοι ειναι οι κορυφαιοι παικτες της κατηγοριας? να ψηφισουμε π.χ τις δυο καλυτερες πενταδες.

Θα βγαζα μια δωδεκαδα πρωταθληματος
Αλεξιου,Τσολακης,Φωτιου,Καραλης,Σολωμος,Γε
ργιου,Παπακωστας,Κουμπουρας,Παππουλιδης,Πα
ντσιος,Παλλης,Κουλουριωτης
kobe84
Η δικη μου γνωμη, 1η πενταδα: Γκικας, Παντσιος, Φωτιου, Καραλης, Σολωμος

2η: Χαρισης. Κουμπουρας, Τσολακης, Παπακωστας, Ππαππουλιδης.

Αν και πιστευω οτι οι Χαρισης και Παπακωστας θα ειναι πολυ καλυτεροι στο δευτερο γυρο.Δυσκολο να προσαρμοστουν σε ενα πρωταθλημα πολυ κατωτερο απ αυτο που επαιζαν.

MVP ο Γκικας μεχρι τωρα. Coach, Καρακωστας.
6th player
1.:Γκίκας,Χαρίσης,Κουρής

2.:Σκορδάλης, Πάντσιος,Ψωμαδέρης

3.:Φωτίου,Τσολάκης,Παπαδημητρίου

4.:Καραλής,Κουλουριώτης,Μανώλας

5.:Παπακώστας,Πάλλης,Απέργης


coach:Καρακώστας
ionikosnf
Μην διαβάζετε μόνο εφημερίδες.. Στο προηγούμενο ματσ Φάληρο - Ιωνικός έκανε πλάκα ο Απέργης στον Παπουλίδη...
Στα 5άρια Απέργης είναι παιχτάρα μέγαλη... respect smiley.gif
ilion_player
Ίλιον - Εργοτέλης 1 με +8. Κάποιος έγραψε +10 ή διπλό. Στο πρώτο δεκάλεπτο δικαιωνόταν στο δεύτερο αλλά στο τέλος έγινε περίπου το πρώτο. Πάντως κάποιες ασχήμιες θα έπρεπε να λείψουν. Και ο κόουτς Καρακώστας όσο καιρό είναι στο Ίλιον έχει δείξει έργο και συμπεριφορά που αξίζουν τουλάχιστον το σεβασμό όλου γενικά του κόσμου και όχι απαξιωτικές εκφράσεις από άτομα που δεν ξέρω τι θέση κατέχουν στον Εργοτέλη. Αν πάντως ο μπασκετικός Εργοτέλης έχει έστω και το μισό ήθος από αυτό που γνώριζα ότι έχει ο ποδοσφαιρικός Εργοτέλης τότε τέτοιες εκφράσεις δεν θα είχαν καμία θέση σε αυτή την ομάδα. Δεν σου φταίει κανένας όταν όλα σχεδόν τα τρίποντα που επιχειρείς (ανεξάρτητα από πόσο δύσκολα είναι) μπαίνουν, ενώ ο αντίπαλός σου έχει 2 στα 20 ή και παραπάνω και στο τέλος χάνεις με 8 πόντους διαφορά το παιχνίδι. Πάντως παρά τις συμπεριφορές από τον πάγκο του Εργοτέλη που πήγαν να χαλάσουν το παιχνίδι, το σύνολο των παικτών του Εργοτέλη μέσα στο παρκέ έδειξαν μια πολύ επαγγελματική συμπεριφορά. Και δεν με ενόχλησαν καθόλου κάποιες διαμαρτυρίες των συγκεκριμένων παικτών στο διαιτητή επειδή ήταν κόσμιες και σωστά δεν τιμωρήθηκαν. Εσείς στο πάγκο του Εργοτέλη που δεν είστε παίκτες φροντίστε να αποκτήσετε λίγο περισσότερη αυτοσυγκράτηση και έλεγχο των λεγομένων σας μια και πρέπει εσείς να δίνετε το καλό παράδειγμα στους παίκτες σας και όχι οι παίκτες σας σε σας. Θεωρήστε παρακαλώ τα γραφόμενά μου σαν μια φιλική συμβουλή ως ένδειξη σεβασμού προς τους παίκτες σας και την συνολική συμπεριφορά τους. Καλή τύχη στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Όσο για την ομάδα μου είναι η πρώτη!!! φορά που την βλέπω φέτος και παρά την βαθμολογία δεν θα πω μεγάλα λόγια. Απλά να συνεχιστεί το καλό σερί και να σωθεί η κατηγορία όσο πιο νωρίς γίνεται. Από κει και πέρα ότι παραπάνω έρθει θα είναι καλοδεχούμενο.
kobe84
Φιλε δυστυχως ετσι ειναι. Διαλεξα το ματς του Ιλιου για να δω και καπως ετσι ειναι τα πραγματα. Παντα οι παραγοντες ειναι οι πρωτοι που ξεφευγουν απ τα ορια.
Πολυ καλο παιχνιδι, οπως ειχα πει ειναι δυο ομαδες που παιζουν το ιδιο μπασκετ.
Για τα αλλα, σε ολα μεσα επεσα, εκτος το διπλο του Ψυχικου. Πραγματικα δεν το περιμενα και εγινε και πολυ ευκολα το διπλο. ohmy.gif
Για το Φαληρο σας ειπα οτι ειναι καλη ομαδα και μαλιστα εγραψα ''λες?''. Επισης για να μη με λετε μετα Χριστον προφητη, εχω γραψει και για Χαλκιδα και Γερα στο πρωτο μου αρθρο, οτι θα κινδυνεψουν.
Επειδη δε μου αρεσει οι παραγοντες, οι παικτες και κυριως οι προπονητες να κοροιδευουν τον κοσμο, η ομαδα σου παει για πρωταθλημα, γι αυτο ασε τις σωτηριες στην ακρη. Αν κερδισετε στην Κρητη με την επανεναρξη, ( που δεν το βλεπω )γινεστε πρωτο φαβορι. Μην τρως κουτοχορτο απ τα λεγομενα τους.
ilion_player
QUOTE(kobe84 @ Dec 20 2010, 15:02 ) *
Φιλε δυστυχως ετσι ειναι. Διαλεξα το ματς του Ιλιου για να δω και καπως ετσι ειναι τα πραγματα. Παντα οι παραγοντες ειναι οι πρωτοι που ξεφευγουν απ τα ορια.
Επειδη δε μου αρεσει οι παραγοντες, οι παικτες και κυριως οι προπονητες να κοροιδευουν τον κοσμο, η ομαδα σου παει για πρωταθλημα, γι αυτο ασε τις σωτηριες στην ακρη. Αν κερδισετε στην Κρητη με την επανεναρξη, ( που δεν το βλεπω )γινεστε πρωτο φαβορι. Μην τρως κουτοχορτο απ τα λεγομενα τους.


Αν μου αρέσει κάτι είναι να με επιβεβαιώνουν σε τόσο καυτά θέματα όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά για να μην ΄νομίζει ο κόσμος ότι μιλάω με εμπάθεια. Σε ευχαριστώ φίλε kobe84 για τα γραφόμενα σου. Πάντως μην ανησυχείς. Κανείς από την ομάδα μου - είτε παράγοντας, είτε παίκτης, είτε προπονητής - δεν θα τολμούσε να μου δώσει να φάω κουτόχορτο και να μου λέει ιστορίες. Αν γνωρίζεις ανθρώπους στο Ίλιον ρώτα για μένα και θα σου πουν. Ξέρουν και το ψευδώνυμό μου και το όνομά μου είναι Θοδωρής Λιάσκος για να ρωτήσεις πιο συγκεκριμένα, ήμουν αναπληρωματικό μέλος στο Δ.Σ. της ομάδας αλλά πάνω από όλα πιστεύω ότι έχω κερδίσει το σεβασμό τους (τουλάχιστον οι παίκτες και ιδιαίτερα οι παλιοί έτσι λένε) με την συμπεριφορά μου. Από πέρυσι ασχολούμαι μόνο με τις μικρές ηλικίες (έχω ένα γιο στους 98άρηδες και άλλον ένα στους 2002) σαν έφορος. Οι απόψεις που έγραψα είναι καθαρά δικές μου και δεν τις άκουσα κάπου. Απλά αν δεις και τα παλιά μου post τότε που η Ένωση πήγαινε τρένο για πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑ πάλι περίπου τα ίδια έγραφα μέχρι να εξασφαλιστεί το πρωτάθλημα. Είναι απλά ο τρόπος σκέψης μου. Πάντως σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης στην ομάδα μου καθώς και για τις συμβουλές σου προς εμένα.
alexanderthegreat
QUOTE(ilion_player @ Dec 20 2010, 20:20 ) *
Αν μου αρέσει κάτι είναι να με επιβεβαιώνουν σε τόσο καυτά θέματα όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά για να μην ΄νομίζει ο κόσμος ότι μιλάω με εμπάθεια. Σε ευχαριστώ φίλε kobe84 για τα γραφόμενα σου. Πάντως μην ανησυχείς. Κανείς από την ομάδα μου - είτε παράγοντας, είτε παίκτης, είτε προπονητής - δεν θα τολμούσε να μου δώσει να φάω κουτόχορτο και να μου λέει ιστορίες. Αν γνωρίζεις ανθρώπους στο Ίλιον ρώτα για μένα και θα σου πουν. Ξέρουν και το ψευδώνυμό μου και το όνομά μου είναι Θοδωρής Λιάσκος για να ρωτήσεις πιο συγκεκριμένα, ήμουν αναπληρωματικό μέλος στο Δ.Σ. της ομάδας αλλά πάνω από όλα πιστεύω ότι έχω κερδίσει το σεβασμό τους (τουλάχιστον οι παίκτες και ιδιαίτερα οι παλιοί έτσι λένε) με την συμπεριφορά μου. Από πέρυσι ασχολούμαι μόνο με τις μικρές ηλικίες (έχω ένα γιο στους 98άρηδες και άλλον ένα στους 2002) σαν έφορος. Οι απόψεις που έγραψα είναι καθαρά δικές μου και δεν τις άκουσα κάπου. Απλά αν δεις και τα παλιά μου post τότε που η Ένωση πήγαινε τρένο για πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑ πάλι περίπου τα ίδια έγραφα μέχρι να εξασφαλιστεί το πρωτάθλημα. Είναι απλά ο τρόπος σκέψης μου. Πάντως σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης στην ομάδα μου καθώς και για τις συμβουλές σου προς εμένα.

όταν ήρθαμε εμείς όμως οι φίλαθλοι του Φιλαθλητικού δεν βρήκαμε καθόλου φιλική αντιμετώπιση, παρόλο που πήραμε το ντέρμπι ελάχιστα μπορέσαμε να το πανηγυρίσουμε με τους φιλάθλους του ίλιον να προσβάλλουν τις οικογένειες μας και να μας κάνουν συνεχώς χυδαίες και απειλητικές χειρονομίες. Θα πρέπει να αναφέρετε και αυτά
sporting b.c.
Basketblog.gr: Επιστροφή Αποσκίτη
Του Γιώργου Κογκαλίδη
23/12/2010 (19:05)

Ένας φίλος ήρθε απ' τα παλιά!...
Πάνω που είχαμε πειστεί ότι… έθαψε τον προπονητή μέσα του, απέδειξε έμπρακτα πως οι… κακές συνήθειες δύσκολα κόβονται. Ο Δημήτρης Αποσκίτης είχε συνδέσει το όνομά του με την παρουσία του Μίλωνα στην Α1. Τώρα, κι αφού κατ' επιλογή για χρόνια είχε μείνει μακριά από τους πάγκους, επιστρέφει για λογαριασμό του Σπόρτιγκ.

Ο Νίκος Βαγγέλης είχε γράψει πρόσφατα ότι "ο Σπόρτιγκ εκπέμπει SOS". Αναμφίβολα δεν εννοούσε ότι απαιτείται (ή έστω αρκεί) αλλαγή του Παναγιώτη Αρβανίτη, ο οποίος έκανε φιλότιμη προσπάθεια, χωρίς τα κατάλληλα μέσα στα χέρια του. Όμως αυτή είναι η μοίρα των προπονητών.

Ο Δημήτρης Αποσκίτης πιάνει δουλειά, αφού πρώτα μίλησε με τον… προκάτοχό του, αφού πρώτα ξεκαθάρισαν ότι υπάρχει χρονική διαφορά ανάμεσα στο τέλος της σχέσης Σπόρτιγκ - Αρβανίτη και στην ανάληψη των καθηκόντων από τον νέο κόουτς.

Τί φιλοδοξεί να πετύχει ο Δημήτρης Αποσκίτης; Αγωνιστικά να κρατήσει την ομάδα σε επίπεδο εθνικής κατηγορίας, αν και αυτό είναι εξαιρετικά δύσκολο. Από εκεί και πέρα, όμως, με μια μεγάλη συσπείρωση σε διοικητικό επίπεδο, να θέσουν τις βάσεις για να βγει ο Σπόρτιγκ από το τέλμα.

Το σίγουρο είναι πως μια νέα μέρα ξημερώνει για τον Σπόρτιγκ…
sportingara sta dyskola
26-12-2010
ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ) ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ.ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ.ΓΝΩΡΙΖΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ,ΚΑΙ ΞΕΡΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΣΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ SPORTING CLUB 1991 ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΜΑΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ.ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ Coach ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΣΜΑ ΤΟΥ.ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ Coach.
ΕΠΙΣΗΣ KAΛΩΣΟΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΤΟΝ Δ.ΑΠΟΣΚΙΤΗ ,ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΟΥ ΒΗΜΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ, ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ...
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ
ΣΠΟΡΤΙΓΚΑΡΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ..
SPORTING CLUB 1991
The Grey
Καλή Χρονιά σε όλους. Καλά αποτελέσματα στις ομάδες μας.
kobe84
Παμε απο νωρις στα ματς της Κυριακης. Ειναι και πολυ ενδιαφερον αγωνιστικη.

ΨΥΧΙΚΟ -ΛΙΒΑΔΕΙΑ (1) Το Ψυχικο το εχω δει με Ιλιον και Ηρακλειο. καλη ομαδα,αδικημενη βαθμολογικα.Δεν εχει περιθωρια για ηττα.Η Λιβαδεια για μενα, τελος.
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (1) Αν και δυσκολο ματς, πονταρω στην εδρα και τον Παπακωστα. 77.gif
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΙΛΙΟΝ (1) Τους κρητικους τους ειδα οπως ειπα και πριν στο Ψυχικο. Με τετοιον Χαριση 41.gif , ψαξ' τε για τον δευτερο. Απορω γιατι πηγε εκει και οχι Α1. Αβυσσος.Τρομερη εντυπωση μου εκανε ο Παλλης.Αν παιξουν ετσι, το Ιλιον θα φυγει με πολλα.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (2) Λογικα ανετα, αλλα υπαρχει και ενα αλλα.Οι πατησιωτες αλλαξαν προπονητη.Αυτο ειναι παντα ενα συν.
ΙΚΑΡΙΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (2) Χωρις λογια.
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ - ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Χ) Ειλικρινα δεν ξερω τι μπορει να γινει.Οπως εχω ξαναπει, ενας απ τους δυο,θα κινδυνεψει.Αν οχι και οι δυο.
ΦΑΛΗΡΟ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (1) Λογω εδρας.Δυσκολο ματς,το Φαληρο σας ειπα,ειναι καλο.εχει χασει 4-5 ματς στον ποντο,κερδισε μεσα στην Χαλκιδα.Ο Εργοτελης παιζει καλυτερα εκτος παρα εντος. Ασσος με επιφυλαξη,αν ο Παντζιος βαλει 25, γερνει διπλο.

Τα εβαλα νωρις, για να ακουσω γνωμες....Αντε να συζητησουμε λιγο.Ο αλλος ομιλος, μας σκιζει. 69.gif
ilion_player
QUOTE(kobe84 @ Jan 3 2011, 23:50 ) *
Παμε απο νωρις στα ματς της Κυριακης. Ειναι και πολυ ενδιαφερον αγωνιστικη.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΙΛΙΟΝ (1) Τους κρητικους τους ειδα οπως ειπα και πριν στο Ψυχικο. Με τετοιον Χαριση 41.gif , ψαξ' τε για τον δευτερο. Απορω γιατι πηγε εκει και οχι Α1. Αβυσσος.Τρομερη εντυπωση μου εκανε ο Παλλης.Αν παιξουν ετσι, το Ιλιον θα φυγει με πολλα.


Είναι πολύ διαφορετική η ομάδα του Ηρακλείου από πέρυσι; Δεν την έχω δει καθόλου αλλά αν θυμάμαι καλά πέρυσι έχασε μέσα έξω με το Ίλιον. Ήταν τυχαίο; Κάποιος να δώσει τα συγκριτικά φώτα του.
kobe84
QUOTE(ilion_player @ Jan 4 2011, 12:58 ) *
Είναι πολύ διαφορετική η ομάδα του Ηρακλείου από πέρυσι; Δεν την έχω δει καθόλου αλλά αν θυμάμαι καλά πέρυσι έχασε μέσα έξω με το Ίλιον. Ήταν τυχαίο; Κάποιος να δώσει τα συγκριτικά φώτα του.



Εγω ειπα την γνωμη μου, συμφωνα με τα παιχνιδια των δυο ομαδων που εχω δει φετος . Τωρα αν για σενα μετραει το περυσι, οκ. Παντως και οι δυο ομαδες, δεν εχουν καμια σχεση με περυσι.
6th player
Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.
Το Ίλιον είναι καλή ομάδα ,πολύ καλή ίσως, αλλά η διαφορά του με αυτή του Ηρακλείου είναι μεγάλη και ειδικά μέσα στο Λίντο είναι σχεδόν αδύνατον να κερδίσει ειδικά μετά το περσινό πάθημα του Ηρακλείου.Πρέπει να βγάλει λιοντάρια (αντί για λαγούς ) ο coach από το καπέλο του ,αλλά εκεί στην έχουν και θηριοδαμαστές φαντάζομαι...χαχαχαχα
Από τα άλλα ματς βλέπω διπλό στο φάληρο,άσο στον παπάδο,άσο ψυχικό,άσο παναγίτσα.
Καλή επανέναρξη των αγώνων σε όλους και ραντεβού στις κερκίδες του αθλήματος που αγαπάμε.
sporting b.c.
Παιδιά κρατήστε μια σημείωση για το παιχνίδι της Ηλία Ζερβού. Αλλάζει σελίδα ο Σπόρτιγκ και η αισιοδοξία επέστρεψε στα Πατήσια. Με νέα διοίκηση από δευτέρα παλιούς αθλητές μας, ιστορικές φυσιογνωμίες, ξαναχτίζεται η ομάδα που αγαπήσαμε.
kobe84
QUOTE(sporting b.c. @ Jan 6 2011, 09:53 ) *
Παιδιά κρατήστε μια σημείωση για το παιχνίδι της Ηλία Ζερβού. Αλλάζει σελίδα ο Σπόρτιγκ και η αισιοδοξία επέστρεψε στα Πατήσια. Με νέα διοίκηση από δευτέρα παλιούς αθλητές μας, ιστορικές φυσιογνωμίες, ξαναχτίζεται η ομάδα που αγαπήσαμε.



Οπως ειδες φιλε μου, εβαλα και ενα ''αλλα'' στην τοποθετηση μου για το ματς στα Πατησια. Αν και ειναι πολυ δυνατη ομαδα ο Φιλαθλητικος,ο ενθουσιασμος παντα μετραει. Θα επιλεξω αυτο το ματς να δω, πρωτα ο θεος.
Ελπιζω με την καινουρια διοικηση, να αλλαξουν και μερικες ''παλιες κακες'' 68.gif συνηθειες στην κερκιδα, γιατι ορισμενες φορες αδικειται η ιδια η ομαδα. Καλη τυχη σε ολους.
alexanderthegreat
QUOTE(kobe84 @ Jan 6 2011, 16:26 ) *
Οπως ειδες φιλε μου, εβαλα και ενα ''αλλα'' στην τοποθετηση μου για το ματς στα Πατησια. Αν και ειναι πολυ δυνατη ομαδα ο Φιλαθλητικος,ο ενθουσιασμος παντα μετραει. Θα επιλεξω αυτο το ματς να δω, πρωτα ο θεος.
Ελπιζω με την καινουρια διοικηση, να αλλαξουν και μερικες ''παλιες κακες'' 68.gif συνηθειες στην κερκιδα, γιατι ορισμενες φορες αδικειται η ιδια η ομαδα. Καλη τυχη σε ολους.

και επίσης ο φιλαθλητικός κατεβαίνει χωρίς κουμπούρα
alexanderthegreat
QUOTE(alexanderthegreat @ Jan 9 2011, 00:36 ) *
και επίσης ο φιλαθλητικός κατεβαίνει χωρίς κουμπούρα

νίκη 61-75 του Φιλαθλητικού μέσα στα Πατήσσια επί του Σπόρτινγκ. κακός ο φιλαθλητικός έκανε από μόνος του το παιχνίδι ντέρμπυ. Ο βαρυπάτης πέτυχε έξι σερί πόντους όταν το ματς ήταν στο καλάθι 2-3' πριν το τέλος και ο Φ.ο.α. πήρε διαφορά .
ευχαριστούμε τους οπαδούς του σπόρτινγκ για την φιλοξενία τους και τα δωρεάν μαθήματα ρατσισμού και καφρίλας
baskethools7
ασε ρε φιλαρακι ...που σασ πειραξε η συμπεριφορα και η φιλοξενεια των παιδιων στα πατησια???πειραξαν κανεναν παιχτη?ακουμπησαν κανεναν???οι σασ προσβαλλαν τοσο πολυ οτι θβρεισ ακουστηκαν.....σορρυ κιολασ αλλα αυτα υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα στον αθλητισμο...ετσι ειναι το μπασκετακι,οποιοσ δεν το μπορεθ και δεν το αντεχει απλα παει σπιτι του....κοιταξτε συμπεριφορεσ των δικων σασ ατομων με τα φαοθλστο 15-4 να διαμαρτυρεστε οτι δεν σασ δινουν φαουλ...ελεοσ δλδ...με μιση ομαδα ο σπορτιγκ και χωρισ προπονησεισ οπωσ πρεπει το εχασε απο δικα του λαθη....
kobe84
Αλλη μια αγωνιστικη επεσα σε ολα τα ματς μεσα.Δεν τα βγαζει σε προπο ρε γμτ. smiley.gif
Και μην πει κανεις οτι ειπα το Φαληρο 1, γιατι γραφω οτι αν βαλει ο Παντζιος 25,γερνει διπλο. Ε, 26 εβαλε. shot.gif
Πηγα Πατησια, δυστυχως.Συγνωμη φιλε απο πανω, αλλα αν εσυ βλεπεις ετσι τον αθλητισμο, τι να πω.Μπραβο σας, ειστε μαγκες.Μεγαλη διαφορα κλασης οι δυο ομαδες, αν οι διατητες δεν εκαναν κοκοκο, θα ειχε τελειωσει 30 ποντους.
Οποιος πηγε σε κανενα αλλο γηπεδο, ας μας γραψει εντυπωσεις. Θα περιμενω να μαθω απο φιλους και για το ντερμπυ στην Κρητη και για το επισης ντερμπυ στη Λεσβο.Για να εχουμε να ασχολουμαστε 1-2 μερες ακομα.
baskethools7
ναι ετσι τον βλεπω εγω και ολοσ ο πλανητησ...αν θεσ εκκλησιεσ σε λαθοσ χωρουσ κινεισαι...και σου ξαναλεω οτι κανεισ δεν ακουμππησε καποιον ουτε προπηλακισε...τωρα αν θεσ να δημιουργησεισ εσυ εντυπωσεισ μαγκια σου....πιο κοκο πλακα κανεισ???ησουν σιγουρα πατησια η μηπωσ πηγεσ αλλου?εβλεπεσ καθουλου τον πινακα των φαουλ η αυτο σε συ,φερει να το κανεισ γαργαρα??και για ποια διαφορα κλασησ μιλασ ρε φιλε/??πλακα μασ κανεισ πρωι πρωι μαλλον...αντε κρατα τη νικη και μην ανοιγεσαι αλλο....
alexanderthegreat
QUOTE(baskethools7 @ Jan 10 2011, 12:08 ) *
ναι ετσι τον βλεπω εγω και ολοσ ο πλανητησ...αν θεσ εκκλησιεσ σε λαθοσ χωρουσ κινεισαι...και σου ξαναλεω οτι κανεισ δεν ακουμππησε καποιον ουτε προπηλακισε...τωρα αν θεσ να δημιουργησεισ εσυ εντυπωσεισ μαγκια σου....πιο κοκο πλακα κανεισ???ησουν σιγουρα πατησια η μηπωσ πηγεσ αλλου?εβλεπεσ καθουλου τον πινακα των φαουλ η αυτο σε συ,φερει να το κανεισ γαργαρα??και για ποια διαφορα κλασησ μιλασ ρε φιλε/??πλακα μασ κανεισ πρωι πρωι μαλλον...αντε κρατα τη νικη και μην ανοιγεσαι αλλο....

το ότι φωνάζατε στον Αντετοκούμπο ότι η μητέρα του είναι έγχρωμη πόρνη και τον στέλνει για μπάσκετ για να εκδίδεται, τα πιθηκίσια ουγκ ουγκ προς την πλευρά του οι απειλές τύπου έλα εδώ αν είσαι μάγκας σε φίλο του ΦΟΑ που απλώς χειροκροτούσε, το να πηγαίνεις πίσω απο τον πάγκο της ομάδας την ώρα του τάιμ άουτ και να χτυπάς το προστατευτικό πετώντας απειλές σε συγκεκριμένο παίχτη και άλλα πολλά τέτοια, πιστεύεις ότι είναι μέσα στον αθλητισμό;
kobe84
QUOTE(baskethools7 @ Jan 10 2011, 12:08 ) *
ναι ετσι τον βλεπω εγω και ολοσ ο πλανητησ...αν θεσ εκκλησιεσ σε λαθοσ χωρουσ κινεισαι...και σου ξαναλεω οτι κανεισ δεν ακουμππησε καποιον ουτε προπηλακισε...τωρα αν θεσ να δημιουργησεισ εσυ εντυπωσεισ μαγκια σου....πιο κοκο πλακα κανεισ???ησουν σιγουρα πατησια η μηπωσ πηγεσ αλλου?εβλεπεσ καθουλου τον πινακα των φαουλ η αυτο σε συ,φερει να το κανεισ γαργαρα??και για ποια διαφορα κλασησ μιλασ ρε φιλε/??πλακα μασ κανεισ πρωι πρωι μαλλον...αντε κρατα τη νικη και μην ανοιγεσαι αλλο....


Καταρχην δεν ειμαι φιλαθλος του Φιλαθλητικου. Δευτερον οσα λεει ο φιλος παραπανω ισχυουν ολα.Τριτον επειδη εσεις αντιλαμβανεστε τον αθλητισμο ετσι, γι αυτο η ομαδα σας με τετοια ιστορια, βρισκεται εκει τωρα. Οποτε μαλλον εσυ κινεισαι σε λαθος χωρο.Τεταρτον τρομοκρατια δεν ειναι μονο να ''ακουμπισεις'' καποιον οπως λες. Παρολο που το κανετε και αυτο.Θυμησου περυσι τι κανατε στον προεδρο της Κηφισιας, στον Νικητακη κτλ. Και αν θυμαμαι καλα,οι ιδιοι που βγαλατε ευχαριστηρια ανακοινωση για την φιλοξενια του Ηρακλειου, οι ιδιοι μετα τους την ανταποδωσατε στα πατησια.Φυσικα συμφωνα με τους νομους σας. Και πεμπτον, μαθε να γραφεις και κοψε τα ληγμενα.
alexanderthegreat

επίσης αυτά δεν έγιναν απο 15-20 ανεγκέφαλους όπως γίνονται στα περισσότερα γήπεδα. Γινόταν απο ΟΛΟ το γήπεδο, άκουγες γυναίκες και μικρά παιδιά να βρίζουν χυδαία μητέρες αδερφες θείες ξαδέρφες αθλητών. δεν είδα κάποιον ωριμότερο φίλο του Σπόρτινγκ να λέει παιδιά ηρεμήστε στους οργανωμένους φίλαθλους, οι περισσότεροι τους επιβράβευαν , οι μόνοι που το έκαναν ή μάλλον προσπάθησαν να το κάνουν ήταν κάποιο κύριοι απο το τεχνικό επιτελείο του Σπόρτινγκ χωρίς αποτέλεσμα. λες επίσης ότι δεν ακούμπησε κανείς κανέναν το ότι στο τέλος πετάγεται μπουκάλια δεν είναι κατακριτέο για σένα;
baskethools7
με τη σειρα:
1.για το κοbe aμα δεν σ'αρεσει οπωσ γραφω να μη διαβαζεισ,εσυ κοιτα μα καταλαβεισ που βρισκουσουν χθεσ γιατι εισαι μαλλον λιγο τραγικοσ με αυτα που λεσ...εχεισ μπερδεψει τη...... με τη βουρτσα!με τη κηφισια αν θυμασαι γιατι μιλασ χωρισ να ξερεισ ο κιριοσ νικητακησ ειχε γραψει στο στατουσ του οτι κανεισ δεν τον ακουμπησε...οσο για το ηρακλειο,ολο το σκηνικο το ξεκινησε ενα παραγοντακοσ που εκανε ολοκληρο θεατρικο που θα το ζηλευε και η βουγιουκλακη!ηταν ματσ ζωησ και θανατου και ναι σε τετοια ματσ χρειαζεται και τρομοκρατια τι να κανουμε δηλαδη....δεν πειραξε κανενασ ομωσ ακομα σε εκεινο το ματσ καποιον παιχτη η προπονητη απο το ηρακλειο...ετσι ειναι ο αθλητισμοσ και σε οποιον αρεσει,αν θεσ εκκλησιεσ και ηρεμα πραγματα πηγαινε θεατρο η σε κανα κατιχητικο...
2.για alex:που τα ειδεσ ολα αυτα για γυναικεσ και παιδια???τρελα πουλατε??
υ.γ.η ομαδα εφτασε εκει που εφτασε απο λαθοσ χειρισμουσ αλλων και οχι λογο του κοσμου,γιατι για να μαθαινετε κιολασ αν δεν υπηρχε αυτοσ ο κοσμοσ τωρα μπορει να μην υπηρχε σπορτινγκ,αυτα τα τυπακια κρατανε τον σπορτινγκ εκει που ειναι....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.