Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γενικές Συζητήσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
leonkalf
Πρωταθλήματα τέλος και είναι τώρα ο καιρός που οι ομάδες αρχίζουν να σκέφτονται τη νέα χρονιά και το πως θα διαμορφώσουν τα ρόστερ τους.

Σε λίγες μέρες ξεκινάνε και επίσημα οι μεταγραφές οπότε... το μεταγραφικό παζάρι ξεκινάει!!

Ότι πληροφορίες και ειδήσεις σχετικά με τις μεταγραφές παικτών και μετακινήσεις προπονητών ξέρει ο καθένας ας τις παραθέτουμε εδώ.

Καλή τύχη σε όλους!! bball.gif
leonkalf
... για να ξεκινήσω το topic,
ας γράψω για τον εαυτό μου (που μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα είναι 100% έγκυρο tongue.gif ).

Αυτό που έχω να πω για την ώρα είναι ότι πήρα την απόφαση να αποχωρήσω από τον Αστέρα Αγ.Δημητρίου -την ομάδα που είμαι τα 2 τελευταία χρόνια - και να ξεκινήσω κάτι άλλο κάπου αλλού.
Τα 2 αυτά χρόνια υπήρξαν άκρως επιτυχημένα, αφού πανηγύρισα 2 ανόδους, αλλά πλέον για δικούς μου προσωπικούς λόγους δεν θέλω να μείνω άλλο εκεί.

Τα 2 μετάλλια θα βρίσκονται στο δωμάτιό μου και θα μου θυμίζουν όσα πετύχαμε... bball.gif
billy_14
Καλημέρα Λεωνίδα, εγώ είχα γράψει μια είδηση...Ή μάλλον μια φήμη... Δεν ξέρω γιατί εξαφανίστηκε... tongue.gif
Την ξαναγράφω λοιπόν: Κουντουμάδης από Κορωπί σε Φιλαθλητικό. Καλός παίκτης και καλή κίνηση από τον ΦΟΑ που χρειάζεται ενίσχυση στους ψηλούς για τη Γ' Εθνική.
Olorin
QUOTE(billy_14 @ May 25 2007, 09:25 AM) *
Καλημέρα Λεωνίδα, εγώ είχα γράψει μια είδηση...Ή μάλλον μια φήμη... Δεν ξέρω γιατί εξαφανίστηκε... tongue.gif
Την ξαναγράφω λοιπόν: Κουντουμάδης από Κορωπί σε Φιλαθλητικό. Καλός παίκτης και καλή κίνηση από τον ΦΟΑ που χρειάζεται ενίσχυση στους ψηλούς για τη Γ' Εθνική.

Δεν "εξαφανίστηκε", απλώς είδα ότι ο Λεωνίδας τη μετέφερε στο αντίστοιχο topic για τις μεταγραφές των εθνικών κατηγοριών, με βάση το σκεπτικό ότι ο ΦΟΑ ανήκει πλέον στη Γ'Εθνική... wink.gif
billy_14
QUOTE(Olorin @ May 25 2007, 11:06 AM) *
Δεν "εξαφανίστηκε", απλώς είδα ότι ο Λεωνίδας τη μετέφερε στο αντίστοιχο topic για τις μεταγραφές των εθνικών κατηγοριών, με βάση το σκεπτικό ότι ο ΦΟΑ ανήκει πλέον στη Γ'Εθνική... wink.gif

Ναι, αλλά το Κορωπί ανήκει ακόμα στην Α'... tongue.gif
triponter
μια κρισιμη ερωτηση...ακουσα οτι παιχτες ανω των 27-28 ειναι ελευθεροι καθε χρονο και μπορουν μετα το τελος της χρονιας να αλλαζουν ομαδες χωρις να μπορει να τους εμποδισει το σωματειο..ισχυει αυτο????
alexas10
apo pou to akouses ayto triponter?
den nomizo...
leonkalf
Αν δεν κάνω λάθος, αυτό ισχύει αλλά με την προϋπόθεση να έχεις κλείσει συνεχόμενη 8ετία στην ίδια ομάδα!!
triponter
γενικα ακουγονται διαφορα...μονο η εσκα μπορει να μας διαφωτισει...και αυτο αν πεσεις και στο καταλληλο ατομο που να ξερει πραγματικα...

οταν μαθω θα ενημερωσω...
nash
Για ρίξτε μια ματιά εδώΚανονισμος ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ
Για το θέμα που ψάχνεται λέει ακριβώς:

QUOTE
Αθλητής που διανύει το εικοστό όγδοο (28ο) έτος της ηλικίας του, εφόσον ανήκει η ανήκε για τουλάχιστον οκτώ (8 ) συνεχείς αγωνιστικές περιόδους στο ίδιο σωματείο, έχει το δικαίωμα να μετεγγραφεί σε σωματείο της προτίμησής του, χωρίς τη συγκατάθεση του σωματείου του.
Σε περίπτωση που ο αθλητής παραμείνει και μετά την παρέλευση των άνω περιόδων, στο ίδιο σωματείο, τόσο το σωματείο του όσο και ο ίδιος αθλητής υποχρεούνται με κοινή δήλωσή τους που υποβάλλεται στην Ε.Ο.Κ. να καθορίζουν το χρόνο παραμονής του αθλητή στο σωματείο. Στις περιπτώσεις όμως, που δεν τηρηθεί η άνω διαδικασία, δεν χάνεται το δικαίωμα του αθλητή να μεταγραφεί χωρίς τη συγκατάθεση του σωματείου του σε επόμενη ή επόμενες αγωνιστικές περιόδους.
TSOUMANIS14
ΨΑΧΝΩ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΤΤΑΛΟΣ-ΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΤΤΑΛΟΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΣΕ DVD,ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ Η ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
leonkalf
Νέος προπονητής στο Ρέντη ανέλαβε ο Νίκος Μανιάτης.

Έχει διατελέσει και στο παρελθόν προπονητής στην ίδια ομάδα. Πέρσι ήταν βοηθός του Κώστα Κλιγκόπουλου στην Προοδευτική.
scales84
QUOTE(nash @ May 31 2007, 02:52 PM) *
Για ρίξτε μια ματιά εδώΚανονισμος ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ
Για το θέμα που ψάχνεται λέει ακριβώς:

Αυτο ισχυει αν ανηκει και δεν παιζει στο σωματειο?αν ανηκει εκει αλλα δινεται με υποσχετικη συνεχως ισχυει?
pepe
ας γραψω κι εγω μερικα που εμαθα,Παπαθεοδωρου οντως Κηφησσια,Παλαιοχωριτης οδευει προς Μαρκοπουλο και Καραμπελας Κορωπι.Κουντουμαδης εμεινε Κορωπι και ο Φιλαθλητικος παει για Αττικο..αυτα..
billy_14
QUOTE(pepe @ Jun 5 2007, 05:18 AM) *
ας γραψω κι εγω μερικα που εμαθα,Παπαθεοδωρου οντως Κηφησσια,Παλαιοχωριτης οδευει προς Μαρκοπουλο και Καραμπελας Κορωπι.Κουντουμαδης εμεινε Κορωπι και ο Φιλαθλητικος παει για Αττικο..αυτα..

Να προσθέσω πως απ' ό,τι ακούγεται μαζί με τον Παπαθεοδώρου πάνε "πακέτο" στη Νέα Κηφισιά και Φράτας-Ψωμαδέρης. Με δεδομένες τις στρατεύσεις Μενουδάκου και Ευθυμιόπουλου η ΑΕΝΚ προσπαθεί να θωρακίσει τη γραμμή των γκαρντ.
leonkalf
Αλλαγή προπονητή στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου
Στη θέση του Άρη Γιαννικάκη -που είχε επιτυχήμενη θητεία στην ομάδα με 2 ανόδους σε ισάριθμες χρονιές- ανέλαβε ο Κώστας Ρουμελιώτης που μέχρι πρότινος ήταν στην Ακαδημία '89.

Επίσης ο Αστέρας έκανε και τις πρώτες του μεταγραφές. Τόσο σε παίκτες όσο και σε .... παράγοντες!!
Μαζί με τον προπονητή ήρθαν (οι μάλλον αυτοί τον έφεραν) και 3 ή 4 παράγοντες της Ακαδημίας '89 που αποχώρησαν από εκεί. Επίσης, έφεραν και 5 παίκτες που έπαιζαν στην Ακαδημία '89.

Νέα εποχή για τον Αστέρα, με νέο διοικητικό σχήμα και κάποιες -σημαντικές- αγωνιστικές αλλαγές σε σχέση με την ομάδα που ανέβηκε τις 2 χρονιές. Τα αποτελέσματα και η πορεία θα δείξουν..
Πάντως η διοίκηση είπε ότι αυτές οι αλλαγές ήταν επιτακτικές για την επιβίωση της ομάδας.
leonkalf
Μετά την συνομιλία μου με τον πρόεδρο του Αστέρα και την διατύπωση από την πλευρά μου της επιθυμίας μου να αποχωρήσω από την ομάδα, βγήκε πλεόν το "διαζύγιό" μου με τον Αστέρα.

Από δω και στο εξής, κοιτάζω ποιο θα είναι το επόμενο βήμα μου..
Η εποχή Αστέρα τελείωσε..
mimos8
QUOTE(billy_14 @ Jun 5 2007, 12:07 PM) *
Να προσθέσω πως απ' ό,τι ακούγεται μαζί με τον Παπαθεοδώρου πάνε "πακέτο" στη Νέα Κηφισιά και Φράτας-Ψωμαδέρης. Με δεδομένες τις στρατεύσεις Μενουδάκου και Ευθυμιόπουλου η ΑΕΝΚ προσπαθεί να θωρακίσει τη γραμμή των γκαρντ.

φιλε billy14 σε βρισκω αρκετα ενημερωμενο οσον αφορα την αενκ αλλα σε καποια σημεια εχεις πεσει λιγο εξω.1)ο ψωμαδερης ηταν μαζι μας στο ναυτικο επομενως ειναι κι αυτος στρατευσιμος οπως κι εγω με τον ευθυμιοπουλο.
2)το οτι μπηκαμε το μαιο ναυτικο δε θα μας εμποδισει να παιξουμε μπασκετ του χρονου,αφου οι μεταθεσεις μας ειναι στο νομο αττικης.
3)ο παπαθεοδωρου απο τα λιγα που γνωριζω ειναι πολυ κοντα αλλα δεν εχει κλεισει ακομα.
4)εγω προσωπικα δεν εχω μιλησει με κανεναν παραγοντα απο την αενκ για τη νεα χρονια,επομενως δεν υπαρχει κατι χειροπιαστο,και οπως γνωριζεις ανηκω στον πανερυθραικο.
5)για τον ευθυμιοπουλο ισχυουν πανω κατω τα ιδια
6)ο ψωμαδερης εχει ηδη καποιες προτασεις,αλλα καμια απο την αενκ και θα παει οπου τον συμφερει χωρις να αποκλειεται να συμφωνησει στην αενκ τελικα.αλλα ακομα ειναι στον αερα.
7)για φραττα δεν γνωριζω απολυτως τιποτα περα απο το οτι ειναι πολυ καλος και εμπειρος παιχτης.

Υ.Γ.δεν μας εχεις ανακοινωσει τιποτα ακομα για την ομαδα σου ,τον νεοπεντελικο!γιατι???εγω εχω ακουσει καποια ονοματα...
Peritri
Από Βριλήσσια έφυγαν ή φεύγουν Παπαλουκάς, Φρίμας, Βόσικας. Ο ένας από αυτούς έκλεισε σε ομάδα της Α' ΕΣΚΑ.

Οι υπόλοιποι στον αέρα, έφυγε ο προπονητής Θέμελης ήρθε ο κ. Δασκαλάκης (παίζει καμμία info? αν ναι pm me plz)
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Jun 6 2007, 10:37 AM) *
Υ.Γ.δεν μας εχεις ανακοινωσει τιποτα ακομα για την ομαδα σου ,τον νεοπεντελικο!γιατι???εγω εχω ακουσει καποια ονοματα...

Αλήθεια; Για πες μου κι εμένα... smiley.gif Ξέρω ότι κυκλοφορούν πολλά... Άλλα ισχύουν και άλλα όχι. Όπως καταλαβαίνεις, λόγω της θέσης μου δεν μπορώ να σου πω κάτι συγκεκριμένο. Α, παρεμπιπτόντως για την ΑΕΝΚ έπαιξε και το όνομα του Δέδε, προσωπικά όμως διατηρώ τις αμφιβολίες μου αν ισχύει.
billy_14
QUOTE(Peritri @ Jun 6 2007, 07:33 PM) *
Οι υπόλοιποι στον αέρα, έφυγε ο προπονητής Θέμελης ήρθε ο κ. Δασκαλάκης (παίζει καμμία info? αν ναι pm me plz)

Αν είναι ο Μιχάλης Δασκαλάκης (μάθε μικρό όνομα), είναι στην ηλικία μου περίπου και όταν έπαιζα εγώ μπάσκετ ήταν στα Βριλήσσια. Ο Μιχάλης ήταν από τα legends της ΕΣΚΑ τότε (μιλάμε για δεκαετία του '80), ένα πολύ δυνατό παιδί που συνήθιζε να παίρνει... παραμάζωμα τους αντιπάλους του στο δρόμο για το καλάθι. Τον ξέραμε από τη φήμη του πολύ πριν τον γνωρίσουμε ως αντίπαλο. Μιλάμε για τον ΑΟ Βριλησσίων τότε (κόκκινα-μπλε). Προπονητικά δεν ξέρω τι έχει κάνει.
mimos8
QUOTE(billy_14 @ Jun 7 2007, 10:07 AM) *
Αλήθεια; Για πες μου κι εμένα... smiley.gif Ξέρω ότι κυκλοφορούν πολλά... Άλλα ισχύουν και άλλα όχι. Όπως καταλαβαίνεις, λόγω της θέσης μου δεν μπορώ να σου πω κάτι συγκεκριμένο. Α, παρεμπιπτόντως για την ΑΕΝΚ έπαιξε και το όνομα του Δέδε, προσωπικά όμως διατηρώ τις αμφιβολίες μου αν ισχύει.

ειχε ακουστει το διδυμο των βριλλησιων,παπαλουκας-βοσικας.επισης επιθυμειτε επιστροφη παλαιου γνωριμου...και παλευετε και την περιπτωση κωστα αναγνωστου απο μαρκοπουλο!ειμαι πολυ εξω?
Peritri
Mimo, ο 2ος δε νομίζω, για το Κώστα δε ξέρω.

Θενκς Billy αυτός πρέπει να είναι, μου είπανε ότι ανέβασε τα Σπάτα από Γ' ΕΣΚΑ στην Β' πρόπερσι...
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Jun 7 2007, 11:38 AM) *
ειχε ακουστει το διδυμο των βριλλησιων,παπαλουκας-βοσικας.επισης επιθυμειτε επιστροφη παλαιου γνωριμου...και παλευετε και την περιπτωση κωστα αναγνωστου απο μαρκοπουλο!ειμαι πολυ εξω?

Ανάτρεξε στο προηγούμενο ποστ μου. Πιστεύω ότι καταλαβαίνεις γιατί δεν μπορώ να σου πω ούτε τι ισχύει, ούτε τι δεν ισχύει...
Thunder
QUOTE(mimos8 @ Jun 7 2007, 02:38 PM) *
ειχε ακουστει το διδυμο των βριλλησιων,παπαλουκας-βοσικας.επισης επιθυμειτε επιστροφη παλαιου γνωριμου...και παλευετε και την περιπτωση κωστα αναγνωστου απο μαρκοπουλο!ειμαι πολυ εξω?



K εγω αυτα εχω ακουσει....:-)

Απο την αλλη βεβαια καταλαβαινω τον billy που δεν λεει κατι.Λογικο το βρισκω.
billy_14
Απόψε έμαθα ότι ο Δέλλιος από Άρη Πετρούπολης πάει Φιλαθλητικό. Αν ισχύει πολύ καλή μεταγραφή για τον ΦΟΑ. Όσο για τον Άρη, έδειξε και φέτος πως όσοι και να του φύγουν είναι... εφτάψυχος!
billy_14
Επίσης λέγεται ότι ο Βόσικας έκλεισε στο Γαλάτσι. Μήπως αυτό σημαίνει, αν ισχύει, ότι ο Τασιόπουλος μένει ελεύθερος...;
panaros
Τασιόπουλος έκλεισε ΦΟΑ...οι υπογραφές μένουν.
Βόσικας έκλεισε Γαλάτσι.
kalfok
παιδια 8α μπορουσα να ρωτησω και εγω κατι???μηπως ξερει κανεις τι ισχυει για μεταγραφες για εφηβους...ποτε επιτρεπονται μεχρι ποτε υπαρχει περι8ωριο....και εαν ειναι απαρετητη η συμβολη της ομαδας του εφηβου για να γινει η μετακινηση???ισχυει αυτο για την υποσχετικη???επιτρεπονται τα χρηματικα αντιτιμα???και σε περιπτωση που η ομαδα δεν 8ελει να αποχωριστει καποιον εφηβο απο το ροστερ της αλλα ο εφηβος 8ελει κατι διαφορετικο τη συμβαινει??? blove.gif
leonkalf
QUOTE(leonkalf @ Jun 6 2007, 02:36 AM) *
Αλλαγή προπονητή στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου
Στη θέση του Άρη Γιαννικάκη -που είχε επιτυχήμενη θητεία στην ομάδα με 2 ανόδους σε ισάριθμες χρονιές- ανέλαβε ο Κώστας Ρουμελιώτης που μέχρι πρότινος ήταν στην Ακαδημία '89.

Επίσης ο Αστέρας έκανε και τις πρώτες του μεταγραφές. Τόσο σε παίκτες όσο και σε .... παράγοντες!!
Μαζί με τον προπονητή ήρθαν (οι μάλλον αυτοί τον έφεραν) και 3 ή 4 παράγοντες της Ακαδημίας '89 που αποχώρησαν από εκεί. Επίσης, έφεραν και 5 παίκτες που έπαιζαν στην Ακαδημία '89.

Νέα εποχή για τον Αστέρα, με νέο διοικητικό σχήμα και κάποιες -σημαντικές- αγωνιστικές αλλαγές σε σχέση με την ομάδα που ανέβηκε τις 2 χρονιές. Τα αποτελέσματα και η πορεία θα δείξουν..
Πάντως η διοίκηση είπε ότι αυτές οι αλλαγές ήταν επιτακτικές για την επιβίωση της ομάδας.

Ανατροπή των παραπάνω δεδομένων!!!

Συνεχίζονται οι δραματικές εξελίξεις στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου. Μετά τα παραπάνω γεγονότα, υπήρξε νέα ανατροπή.
Οι παράγοντες, οι παίκτες και ο προπονητής που ήρθαν -για λίγο- από την Ακαδημία'89 αποχώρησαν. Ο λόγος ήταν ότι η Ακαδημία'89 προχώρησε σε συγχώνευση με τον Ίκαρο2002(θυγατρική του Ίκαρου Ν.Σ) και αποφάσισαν να πάνε εκεί.

Έτσι, έχουμε τα εξής δεδομένα:
1ον) Ο Αστέρας βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή (έκανε ήδη πρόταση στον Γιαννικάκη να επιστρέψει) και φυσικά στον καταρτισμό του ρόστερ (οι μέρες μέχρι το τέλος των μεταγραφών περνάνε).
2ον) Στη Β' ΕΣΚΑΝΑ θα υπάρχει μια νέα ομάδα από την συγχώνευση Ακαδημίας'89-Ίκαρου (άγνωστο το όνομα προς το παρών).
Live strong
QUOTE(leonkalf @ Jun 9 2007, 08:02 PM) *
Ανατροπή των παραπάνω δεδομένων!!!

Συνεχίζονται οι δραματικές εξελίξεις στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου. Μετά τα παραπάνω γεγονότα, υπήρξε νέα ανατροπή.
Οι παράγοντες, οι παίκτες και ο προπονητής που ήρθαν -για λίγο- από την Ακαδημία'89 αποχώρησαν. Ο λόγος ήταν ότι η Ακαδημία'89 προχώρησε σε συγχώνευση με τον Ίκαρο2002(θυγατρική του Ίκαρου Ν.Σ) και αποφάσισαν να πάνε εκεί.

Έτσι, έχουμε τα εξής δεδομένα:
1ον) Ο Αστέρας βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή (έκανε ήδη πρόταση στον Γιαννικάκη να επιστρέψει) και φυσικά στον καταρτισμό του ρόστερ (οι μέρες μέχρι το τέλος των μεταγραφών περνάνε).
2ον) Στη Β' ΕΣΚΑΝΑ θα υπάρχει μια νέα ομάδα από την συγχώνευση Ακαδημίας'89-Ίκαρου (άγνωστο το όνομα προς το παρών).

Είναι σίγουρο; Γιατί ο Ίκαρος και με άλλη ομάδα της Β ΕΣΚΑΝΑ ήθελε να συγχωνευτεί και ήταν σχεδόν σίγουρο αλλά στο τέλος άλλαξαν τα σχέδια… rolleyes.gif
leonkalf
Τελικά ο Άρης ο Γιαννικάκης επέστρεψε στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου (μετά τη σύντομη διακοπή της συνεργασίας τους για 1 βδομάδα ... wink.gif )

Στον Θεμιστοκλή (ανέβηκε τελικά στη Β' εσκανα) θα υπάρξει προπονητικό δίδυμο. Ανέλαβε ο Κουτσοδόντης με τον Μάη Κωνσταντινίδη.

Στον Παννεαπολικό νέος προπονητής ο Άρης Γιαννικάκης (παράλληλα με τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου).
leonkalf
Πριν λίγο έμαθα ότι ο Μπανακάκης έκλεισε στον Πόλις Καλλιθέας (ανέβηκε φέτος στη Β' εσκανα).
themis7
QUOTE(leonkalf @ Jun 11 2007, 11:23 AM) *
Τελικά ο Άρης ο Γιαννικάκης επέστρεψε στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου (μετά τη σύντομη διακοπή της συνεργασίας τους για 1 βδομάδα ... wink.gif )

Στον Θεμιστοκλή (ανέβηκε τελικά στη Β' εσκανα) θα υπάρξει προπονητικό δίδυμο. Ανέλαβε ο Κουτσοδόντης με τον Μάη Κωνσταντινίδη.

Στον Παννεαπολικό νέος προπονητής ο Άρης Γιαννικάκης (παράλληλα με τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου).
leonkalf
"Ταξίδι στο όνειρο θα κάνει ένας παίκτης Β' ΕΣΚΑΝΑ. Ο Δημήτρης Χαϊδεμένος του Αστέρα Αγ. Δημητρίου θα πάει στην Ισπανία για να δοκιμαστεί από την Κάθερες που παίζει στην Α2. Καλή του τύχη."

πηγή: εφημερίδα "Φίλα8λος", στη στήλη: Παγίδες στο μπάσκετ


Δημήτρη καλή τύχη και από μένα! Αν μπορέσεις να το κάνεις, μαζί σου!
bball.gif Just do it!! bball.gif
christina n10
ωραια ,ας "τιμησω"και εγω με την σειρα μου το συγκεκριμενο topic.... wink.gif

ακουγεται οτι ο Μοσχονας #14,το τεσσαρι απ το κουκακι,συζηταει με νεοπεντελικο..γνωριζει κανεις κατι? cool.gif
gabriel1981
xmmmmmm.....o billy.....kati 8a gnwrizei...... 69.gif
leonkalf
Νέος προπονητής στη Δάφνη Αγ.Δημητρίου.
Στη θέση του Γιώργου Περαντωνάκη ανέλαβε ο Νίκος Διώχνος.

Καλή επιτυχία Νίκο!! (ήταν πέρυσι συμπαίκτης μου στην τελευταία του χρονιά στα γήπεδα. Μεγάλη ιστορία ο Νίκος, έχει παίξει σε όλες σχεδόν τις κατηγορίες από Α1 μέχρι Γ' εσκανα).
GR-HAMMER
QUOTE(leonkalf @ Jun 12 2007, 01:15 AM) *
"Ταξίδι στο όνειρο θα κάνει ένας παίκτης Β' ΕΣΚΑΝΑ. Ο Δημήτρης Χαϊδεμένος του Αστέρα Αγ. Δημητρίου θα πάει στην Ισπανία για να δοκιμαστεί από την Κάθερες που παίζει στην Α2. Καλή του τύχη."

πηγή: εφημερίδα "Φίλα8λος", στη στήλη: Παγίδες στο μπάσκετ
Δημήτρη καλή τύχη και από μένα! Αν μπορέσεις να το κάνεις, μαζί σου!
bball.gif Just do it!! bball.gif


κατι μου θυμιζει το post σου...
σαν το sms μου ειναι...tongue.gif
καλη επιτυχια παλτο(οπως συνηθιζα να τον λεω στις προπονησεις και τους αγωνες περσι)
Scales.4
Σε αυτό το τόπικ αγγελίες μπαίνουν?
leonkalf
Τι εννοείς??
Scales.4
QUOTE(leonkalf @ Jun 13 2007, 08:58 PM) *
Τι εννοείς??

Αγγελία ευρεσης ομάδος!
leonkalf
Βάλε (ας γίνει κι αυτό..).
Δεν είναι κακό!
Άντε να δούμε... Να μας πεις μετά πόσοι σε πλησίασαν μέσω της "αγγελίας" !!
Καλή τύχη
billy_14
QUOTE(Scales.4 @ Jun 13 2007, 09:10 PM) *
Αγγελία ευρεσης ομάδος!

Αν ψάχνεις κι εσύ ομάδα θα κουφαθούμε τελείως... Άρα μάλλον γίνονται οι κινήσεις που λέγαμε την περασμένη εβδομάδα...
christina n10
billy_14,γνωριζοντας οτι ασχολεισαι με νεοπεντελικο εχεις ακουσει κατι σχετικα με αυτο που ειχα ρωτησει ?ενα απο τα καλυτερα τεσσαρια της βεσκα ο μοσχονας #14, με μεσω ορο ποντων φετος 17π και 8.2 ριμπ. οντως συζηταει με νεοπεντελικο?
billy_14
QUOTE(christina n10 @ Jun 14 2007, 11:14 AM) *
billy_14,γνωριζοντας οτι ασχολεισαι με νεοπεντελικο εχεις ακουσει κατι σχετικα με αυτο που ειχα ρωτησει ?ενα απο τα καλυτερα τεσσαρια της βεσκα ο μοσχονας #14, με μεσω ορο ποντων φετος 17π και 8.2 ριμπ. οντως συζηταει με νεοπεντελικο?

Ως δοικητικό στέλεχος της ομάδας δεν μπορώ να απαντήσω, είτε θετικά είτε αρνητικά. Ως Βασίλης και μόνο, έχω να πω απλώς ότι αυτός ο παίκτης μού αρέσει πολύ και θα ήθελα να τον έχω στην ομάδα μου. Αυτά... Και ο gabriel να μη βάζει φυτιλιές παρακαλώ... tongue.gif
leonkalf
Επιστροφή Σαρδέλη στον Πήγασο Κορυδαλλού

Είναι ουσιστικά τελειωμένη η υπόθεση και ο Διαμαντής Σαρδέλης επιστρέφει στην ομάδα που ξεκίνησε να παίζει μπάσκετ, μετά από την πολύχρονη παραμονή του στον Άρη Νικαίας.

Σημαντική ενίσχυση για τον Πήγασο!
Scales.4
QUOTE(billy_14 @ Jun 13 2007, 10:46 PM) *
Αν ψάχνεις κι εσύ ομάδα θα κουφαθούμε τελείως... Άρα μάλλον γίνονται οι κινήσεις που λέγαμε την περασμένη εβδομάδα...

Ποιο είναι το περίεργο?
billy_14
QUOTE(Scales.4 @ Jun 14 2007, 10:34 PM) *
Ποιο είναι το περίεργο?

Συνήθως μια ομάδα αφήνει κάποιον παίκτη να φύγει όταν δεν είναι ευχαριστημένη απ' αυτόν... Και αν η ΑΕΝΚ δεν είναι ευχαριστημένη από σένα -απ' όσο σε παρακολούθησα φέτος δηλαδή- τι να πω...
Εκτός βέβαια αν δεν είσαι εσύ ευχαριστημένος από την ομάδα, οπότε πάω πάσο...
christina n10
δεν ξερω τι σκεφτεστε τελικα να κανετε με τον μοσχονα ,αυτο που ξερω εγω ειναι οτι ειχε και προταση απο την αμιλλα....οποτε προλαβαινετε δεν προλαβαινετε..... ohmy.gif ohmy.gif αν και εμαθα οτι δυσκολα κουνιεται απο το κουκακι ,(συναισθηματικοι λογοι...ισως...) wink.gif wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.